Önce Hamileydim Şimdi Anneyim

naragaci
18-12-12, 07:12
Barbarino
çook geçmiş olsun canımm yaa bılırım benımde başıma gelmıstı hemde 40.günü.allahım o nasıl bı şoktur ben kaç gün kendıme gelemedım yatağa her yattıgımda hep onun düşme sesı kulagımdaydı kendımı hıc affetmedım dıkkat etmedııgım ıcın.bıde küçük oldugu ıcın nasıl korktum anlatamam hayatımda hıc bıseyden okdar korkmadım çok şükür bısey olmadı allahım korudu dıkkatlı olmak laazım o gunden berı asla kanepeye koymuyorum altını bıle yerde degıstırırıyorum
nilam
Canım cok gecmıs olsun Allah hepımızın evlatlarını korusun buyuduler artık dıkkat etmek lazım kanepeye koyarsanda yanına yastıklar koy
destiny555
bizim de başımıza gelmişti 3. aydayken canım.poposunda çatlak varmış ondan dedi cocuk cerrahısı ama ben ertesi gun sonucları beklerken zor ettim yani sabahı,muhtemelen öyle bir seydır senınkı de gecmıs olsun

ay cok gecmıs olsun,benım kızım da dusmuştu 2-3 hafta önce,allah korusun cümlesini

canım bence kabak kullanma cunku hepsi hormonlu,daha cok mevsim sebzelerini tercih et,ben pırasa karnıbahar kereviz ıspanak falan kullanarak yapıyorum çorbalarını.bir de yulaf katıyorum pirinç yerine cunku kabız oluyor pirinçle,yulaf daha ıyı geliyor.mesela ıspanak havuç yulaf,ya da karnıbahar havuç yulaf gibi.. havuç ve yulaf mutlaka var bir de yanına yukarıda saydıgım sebzelerden bırını katıyorum.bugun yaptıgıma bir iki yaprak maydonoz da kattım mesela.bir de bir iki damla saf zeytın yagı katıyorum pişirdikten sonra.ceylin de çorbaları basta yemıyordu ama 1 hafta sonra yemeye basladı,emınım kızın da tadına alısacaktır bi kaç gun sonra.elmayı da çok tercih etme onun yerıne armut,yumusak olanalrdan.elma kabız yapıyor
Minita
Gecmis olsun cnm bir saniye bile birakmaya gelmiyorlar. Allah korusun tum bebeklerimizi

Bende ilk dis kasiyicimizi o sekilde cope yolladim, onlar kaynatilmaz ve sterilizatore atilmazmis cnm. Sadece su ve sabunla yikamak gerekirmis, ikinci dis kasiyicimiza gozumuz gibi bakiyoruz:))
tugceee3567
gecmiş olsun canm hareketlendiler artık işte bol bol bunları okuyoz çokk dikkatli olmamız lazım vala:KK50::KK31:
çok teşekkür ederim arkadaşlar. Allah razı olsun..

ELİFNAZ
18-12-12, 07:12
arkadaşlar anadolu yakasında oturanlar umraniye de oturulablilecek guzel mahalleleri yazabilerlermi? hafta sonu ev bakmaya başlayacağız oocakta tasinmayi düşünüyoruz

canderin
18-12-12, 08:12
Gunaydın kızlar,
sızler bebişlerini oturtuyor musunuz?benım doktorum 6 aya kaadr oturtmama ızın vemıyor. Kızım da artık oturmak ıstıyor gıbı gelıyor.

tugceee3567
KaRaKiZ3834
Eki Görüntüle 579803

hımm teyzeler napıyor bakim burda :KK53::KK9:
maşalah tontişe yaaa saçlarada bak tokada takarmış ayyy ayyy yesinler

Minita
Günaydınlaaaar. Dün akşam oğlum 2 kere ağlayarak uyandı içim acıdı resmen. Ne olduğunu anlamadım gözler kapalı içli içli ağladı rüyamı gördü noldu:KK50::KK50: kuşummm benim sonra yanımıza aldık hep beraber yattık dün gece. Sabahta baktım uyanmış bülbül gbi şakıyor yanımda elimi uzattım oynadıı parmaklarımı ısırdı durduuu dişlerimizz maşallah bayada keskinler:)))
Keyifleri yerinde olsun vehiç ağlamasınlar inşallah:nazar::nazar:
tugceee3567
günaydın kızlar...:KK3:

dün 1numara aldım canım ama sorsan 2yudum içmedi hep tükürdü mamayı öğürdü bol bol hiçç sevmedi gene mememe saldırdı ama sanırım açlıktan yapmıyor çünkü dün gece eskisi gibi uzun uyudu arada emdi gene 2sefer ama zırt pırt kalkmadı baktım benmde gögüsler gene dolmuş sanırım uykusuz kaldgm için sütüm etkilendi bi kaç gece huysuzdu gene mama vermeye çalışıcam yatmadan önce ama hiç sanmıorm yiycegini sevmedi :KK31:
canderin
Gunaydın kızlar,
sızler bebişlerini oturtuyor musunuz?benım doktorum 6 aya kaadr oturtmama ızın vemıyor. Kızım da artık oturmak ıstıyor gıbı gelıyor.
Tek başlarına zaten denge kurup bir köşede oturmaları zor bence sağa sola devrilebilirler ama kucağımda oturur pozisyonda tutuyorum ben. Ama çok dik değil hafif yatar gibi yine tabi oğlum kendini dikmeye çalışıyor. Dümdüz yattığı yerde bile kafasını ve ayaklarını kaldırarak kendini dik yappmaya çalışıyor:KK46::KK46:

nfk
18-12-12, 09:12
Libyana26
bu arada kızlar. kızım bugün 2 sefer yeşil içinde siyah parçacıklar bulunan kaka yaptı.. teyzeme sordum.. üşümüştür belki dedi.. dedim kalın giydiriyorum.. o zaman sen üşümüşsündür dedi.. evet dedim.. ayaklarım üşüyor. sabah namazına kalkıncada hırkamı giymezsem üşüyorum dedim.. o da sen kendini üşütme sen üşürsen sütte üşür dedi.. artık ne kadar doğrudur bilmiyorum ama gerçekten ayakları çok üşüyor.. bir de kaç zamandır zor emiyor beni.. onuda söyledim teyzeme süt soğuksa emmek istemez dedi.. eğer böyle devam ederse dr. a götüreceğim..:18:
canım, evde kalorifer yansa da sabah sıcak yataktan kalkınca mutlaka sırtına bi şey almak gerekiyor..
ben iki kat çorap giyiyorum şuan.. patiğim vardı ama delindi:KK53:
birkaç çift daha var ama onlar da benim kazulet ayaklara geçmiyor:KK9:
kakası üşütmüş olabileceğini gösteriyor, ama sen takip et.. bugün hala öyle mi yapıyor?
emmesindeki zorluğa gelince, ayşecik de bu ara öyle.. diş huzursuzluğuna veriyorum ben..

Barbarino
kızlar!!!!!sallanmaya alışkın oğlum yatagındaydı
bende elektrikli süt sağma ile süt sağmaya başladım
motorun sesıyle gözleri kapanmaya basladı şok oldum
normalde sallanmadan asla uyumayan oğlum gözünü kapamıştı
yerıne yatırdım daha sonra aklıma saç kurutma makınesı geldı
çalıştırmamla gözünü kapaması bır oldu
duymuştum
bebek anne karnındayken annenin iç organları böbrekleri aynı o ses gibi gürültülü olduğundan bebek bu yüzden uyurmus
sallamaktan ıyıdır sanırım bu gecede denıycem :))))
ne diyosun canım ya.. biz gaz sancısı krizlerini
internetten indirdiğimiz bir saatlik fön makinesi sesiyle atlatmış aileyiz..:KK1:
o zaman sakinleştiren, hatta uyutan ses şimdi ayağının altını bile gıdıklamıyor ama :KK9:
yine de emmede problem yaşayanlar elektrik süpürgesi ya da fön makinesi çalıştırıp denesinler..
ya da nette ses dosyaları var, google emmide aratın bulun:KK34:

Barbarino
:)))))))))))Eki Görüntüle 579612
gelip yanına uzanasım,,
seni de şapur şupur öpesim var :KK1:

KaRaKiZ3834

kızlar göğsümü sağdım 70 cc yaklaşık süt çıktı iki göğüsten sanırım kızım doymuyor 2 3 gündür pirinç unu veriyordum hiçbir devam sütünü içmedi bakalım bugun aptamil aldım ilk denemede başarısızdı
inşallah dener ben milupanın kavanoz püreleri var onlardan veriyorum severkde yiyor :44: veren varmıı ???
diğer devam sütlerini de ara ara tekrar dene..
şimdi diş huzursuzluğu da var, ondan agresifleşmiştir kuzu..
mutlaka içecektir.. sonuçta birbirinden çok da farklı tatlar olduğunu sanmıyorum..
kavanoz püresi için bence erken..eğer püre vereceksen..kendin yap, henüz 4,5 aylık bebeğin..
yani ben olsam taze yaparım, kendim yaparım.. :KK34:

feyzabilal
arkadaşlar bugün çok kötü bişey oldu. bebeğim koltuktan düştü. koltukta oturtmuştum
onu bende mutfağa gitmiştim. 2 dk sonra paaat diye bi ses ve ağlama nasıl koştum anlatamam...:KK25:
çıngırağının peşine atlamış resmen yaa hayatımda böyle bi korku yaşamadım ben çook kötüydü yaa:KK14:
Allahtan çok vurmamış ama iz bile yok şu anda ama ne olur siz dikkat edin ben yaptım siz yapmayın.
çok çok geçmiş olsun.. Allah korusun bebekleri..
artık hareketlendiler, diyorum ya gözleri dört açmak gerek..
büyük kalın battaniyem var benim, onu dörde katlayıp yere seriyorum..
üzerine annemin ayşecik için yaptığı ince yün yatağı koyuyorum..
ayşecik neredeyse bütün gün onun üstünde..
hani düşme tehlikesi yok,, alan da geniş rahat rahat sağa sola dönüyor, oyuncaklarıyla oynuyor..
orada uyuyor,, hiç müdahale etmiyorum..
bir buçuk ay öncesine kadar koltukta enine değil de ayakları sırt dayama yerine gelecek şekilde yatırıyordum..
sonra farkettim ki dönmesi için çok da yer yok, boyu da yavaştan koltuğun oturma bölümünü aşmaya başladı..
çareyi bunda buldum.. bence artık koltuklarda tutmayın bebekleri..:nazar:

nilam
Iyı aksamlar kızlar.. Buhar makınası almak ıstıyorum aranızda kullanan var mı tavsıyelerınızı beklıyorumamam
ben kullanmıyorum.. ama çok da gerekli olduğunu sanmıyorum..
tabi kullananlar daha iyi fikir verecektir...
odanın sert havasını yumuşatması için ağzı açık bir kapta su koyabilirsin..

caglasli
Kızlar benimde oğlum akşam üzeri kakasını yaptı bu aralar çok mukuslu olduğu için kakası kontrol edeyim diye bezini inceledim ki ne göreyim kan hemen doktorumuzu aradım oda kaka tahlili yapılması lazım dedi kakasını yaptıktan yarım saat içinde yapılması gerekiyormuş tahlilin az önce yaptı çok şükür eşim hemen gitti yarım saat sonra sonuç çıkacakmış yarın sonuçlarla birlikte doktora gidicez bakalım inş kötü bişey çıkmaz ben nerdeyse 1 aydır gripim bi türlü iyileşemedim bide üstüne bronşitim azdı ilaçta kullanamıyorum bu yüzden hala iyileşemedim acaba ondan olabilirmi ki
kan görünce endişeleniyoruz haliyle.. inş kötü bi şey değildir..
çok duyuyorum, kakada kan.. iyi haberlerini bekliyoruz..

KaRaKiZ3834
kendi mama yemek istyor deli edyor herşeyi kendi tutmak istiyor :26:
e ne güzel işte.. :KK24:
benim kızım da kucaktaysa herşeye müdahale ediyor artık.. dün kucağımdaydı pc açtım..
tuşlara pat pat vuruyor..ben yazıyorum hareket eden ellerimi yakalıyor.. :KK1:
yeğenim şimdi 13 aylık.. ben hatırlıyorum..8-9 aylıkken hiçbir şeye elini uzatmıyordu..
bi şey almak isterse ağzını açıp yaklaştırıyordu..
geçen haftasonu annemdeydik, babam yemek yiyordu, yeğenim de geldi..
onun yemek olduğunu biliyor, yemek istiyor, ancak elini uzatıp almıyor,
ağzını açıp kafasını tabağın içine soktu, iyi mi?:KK9:
ama diğer noktalarda tam ziyan bi bebe :KK53:
parkeleri söküyor, priz yuvasının kenarından parmağını sokuyor,
bütün çekmeceleri açıp boşaltıyor, duvardaki sticerları söküyor..:KK37:

bence çocuğun ellerini kullanması için çabalamak gerek..
dikkatini çekecek şeyleri uzatıp çekin, çıngırağını sallayın, birşeyler eline verin..
ayşecik bu konuda maşallahlı.. :nazar: annem de öyle diyor..:KK1:
eşim de parmaklarını kullanmasına hayran, akşam gelince hususi eline bi şey verip onu nasıl tuttuğunu,
bir elinden diğerine nasıl geçirdiğini izliyor..günden güne ellerini çok daha iyi kullandığını görünce mest oluyor.. :KK16:

destiny555
selam kızlar geçmişe çok bakamadım.bugun ceylin e diş kaşıma şeyisi aldıydım.steril olsun diye kaynattım bi güzel,yamuldu:KK70: kullanamadan :KK70:D
siz nasılsınız,iyisinizdir inşallah.ben hamıleyken burda aylak aylak yazıştıgım gunlerı özledim be ya,koşturmaktan resmen bi tarafımda yumurta kaynıyor,
biz de seni özlüyoz be yaauv!!:KK17:
bende de weenin şu buzdolabında soğutulabilen diş kaşıyıcısı var,
üzerinde ilk kullanım talimatında kaynamış suyla yıkayın yazıyordu..
kaşık ve bardaklarını da aldım, onların üzerinde de kaynayan suda beş dakika kaynatın yazıyordu..

nimet42
yağmurlu bir sabahdan hepinize günaydınlar. misafirim gelecek çaya kızım izin verirse pasta yapacagım.
hadi bakalım, kolay gelsin.. :KK46:
ben de üşengeç üşengeç akşama ne yapacağımı düşünüyorum..
2-3 tane patlıcan var evde,, tarif önerisi olan varsa söylesin lütfen.. :KK17:

ELİFNAZ
arkadaşlar anadolu yakasında oturanlar umraniye de oturulablilecek guzel mahalleleri yazabilerlermi? hafta sonu ev bakmaya başlayacağız oocakta tasinmayi düşünüyoruz
ümraniye çok geniş bi bölge,, neresinden bakacaksınız acaba?
abimler ve kuzenler çakmak mahallesinde oturuyor, çok yeni ve gelişen bi bölge..
onlar memnunlar.. benim gördüğümse toplu taşımanın kısıtlı ve ilkel boyutta olması.. :KK19:
ataşehirin dibi, cix bölge ya, herkes arabasıyla.. :KK51:

canderin
Gunaydın kızlar,
valla bu konuda hiç net bi şey duymadım
doktorlara kalsa, oturtmayın bekleyin derler, gel de sen anlat bunu bebeye..:KK19:
bizim kız neredeyse bir aydır sürekli kucakta oturuyor..

nfk
eneeem!!
neredeyse bütün sayfayı yazmışım ya laa:KK9:

yemek için tavsiye bekliyom kardişler.. :KK24:

Yatananne
Arkadaslar nolur bı akıl verin cok mutsuzum aglamaktan helâk oldum kızım 12 Temmuz doğumlu 4. Ay muayenemizde 63 cm ve 7400 gr di. Zaten iştahı bı bebek. Yeterki emsin başka bisi istemezdi. Ama cokkkk kusuyordu. Herkes fazlasını kusuyordur vs diyodu. Ama 5. Ay kontrolümüzde bebegim sadece 350 gr almış ve 1 cm uzamış. Doktorumuz bu ay depodan yemiş dedi. Ama asıl sorun bu degil. Doktora gittiğimizde kızım üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyordu. İlaç verdi gecti cok şükür. Ama kızım artık emmek istemiyor. Kafasını çeviriyor delice ağlıyor. Okadar cok severdi ki emmeyi. Noldu anlamadım. Cok kötüyüm. Ara sıra tutturabildigim. Zaman guzelce emıyor. Ama zorla tutturuyorum. Ne oluyor anlamıyorum. Emdigi zaman bile kilo alamamis boyle emmezse kesin kilo vermeye baslar. Agzindada azcik pamukcuk baslamisti. Karbonatli suyla siliyorum. Ama az onun sebep oldugunu dusunmuyorum.Bu gecermi ben cok çaresizim bazen kafasını zorluyorum sonra gelsin vicdan azabı. Allahım sen yardım et ben cok kötüyüm

DilaNaz
cena,cım ben dün patlıcan musakka yaptım eşim çok sever:KK56:

epeydir yapmamıştım özlemişiz:KK56:

nfk
Yatananne
Arkadaslar nolur bı akıl verin cok mutsuzum aglamaktan helâk oldum kızım 12 Temmuz doğumlu 4. Ay muayenemizde 63 cm ve 7400 gr di. Zaten iştahı bı bebek. Yeterki emsin başka bisi istemezdi. Ama cokkkk kusuyordu. Herkes fazlasını kusuyordur vs diyodu. Ama 5. Ay kontrolümüzde bebegim sadece 350 gr almış ve 1 cm uzamış. Doktorumuz bu ay depodan yemiş dedi. Ama asıl sorun bu degil. Doktora gittiğimizde kızım üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyordu. İlaç verdi gecti cok şükür. Ama kızım artık emmek istemiyor. Kafasını çeviriyor delice ağlıyor. Okadar cok severdi ki emmeyi. Noldu anlamadım. Cok kötüyüm. Ara sıra tutturabildigim. Zaman guzelce emıyor. Ama zorla tutturuyorum. Ne oluyor anlamıyorum. Emdigi zaman bile kilo alamamis boyle emmezse kesin kilo vermeye baslar. Agzindada azcik pamukcuk baslamisti. Karbonatli suyla siliyorum. Ama az onun sebep oldugunu dusunmuyorum.Bu gecermi ben cok çaresizim bazen kafasını zorluyorum sonra gelsin vicdan azabı. Allahım sen yardım et ben cok kötüyüm
canım, kendini helak etme lütfen..
benim kızım 13 temmuz doğumlu, 4 kiloya yakın doğdu. ilk iki ay birer kilo, sonraki iki ay 500er gr aldı..
geçen ay 62 cm ve 6400 dü..
ben de öyle kilolu olmadığını biliyorum, hatta kollarını görenler şaşırıyor..
ama önemli mi,, illa kilolu olması gerekmez.. aç değil ya, aç olsa ağlar, huzursuz olur diye düşünüyorum..
bu ay da 500 gr alsa öpüp başıma koyarım ama sanırım seninki gibidir 250-300 gr..
ben de fikren kendimi ek gıdaya hazırlıyorum..
sonuçta artık büyüyorlar ve süt de onlara yetmiyor diye düşünüyorum..
pamukçukla alakası yoktur emme sıkıntısının..
doktor ek gıda hakkında bi şey söyleme di mi?
o kadar laf söylemiş de, çare dememiş mii:KK20:
bana kalırsa marketten bi devam sütü al, belki de biberondan içer..
mama takviyesiyle kendini de toparlar..
ama sen de kendini paralama, anında sütün etkilenir.. yapma:KK20:

nfk
DilaNaz
cena,cım ben dün patlıcan musakka yaptım eşim çok sever:KK56:

epeydir yapmamıştım özlemişiz:KK56:
hele bi anlat bacım, nasıl yapıyon ? :KK17:

DilaNaz
kısadan anltmaya çalışıyorum.patlıcanları alacalı soyup

ince ince doğruyorum .sonra tuzlu suda bekletip iyice kurulayıp kızartıyorum.

başka tavada soğanı kıymayı,biber,domates hepsini kavuruyorum.

patlıcan azsa tepsiye hepsini döküp üstüne bu harcı seriyorum.çoksa biraz patlıcan

sonra harcı koyup tekrar patlıcaları koyuyorum.baharatını sarmsağını ekleyip fırına veriyorum.

bu kadar.karnıyarık gibi aynen benim eşim çok sviyor.biraz dinlenince yemek daha güzel oluyor.

nfk
DilaNaz
kısadan anltmaya çalışıyorum.patlıcanları alacalı soyup
ince ince doğruyorum .sonra tuzlu suda bekletip iyice kurulayıp kızartıyorum.
başka tavada soğanı kıymayı,biber,domates hepsini kavuruyorum.
patlıcan azsa tepsiye hepsini döküp üstüne bu harcı seriyorum.çoksa biraz patlıcan
sonra harcı koyup tekrar patlıcaları koyuyorum.baharatını sarmsağını ekleyip fırına veriyorum.
bu kadar.karnıyarık gibi aynen benim eşim çok sviyor.biraz dinlenince yemek daha güzel oluyor.
teşekkürler canımcım..
kıyma çıkartayım da akşama patlıcan musakka yapayım bariii:KK51:
yanına bi de pilav çaktım mıı,, mısırlı pirinç pilavı ya da domatesli bulgur pilavı..
yahut şöyle teyağlı patates püresi de olur..
bunları ''yesin'' de eşim ''benim yanımda yatsın'':KK9:

DilaNaz
pilav yap canım .musakkanın yanına iyi gidiyor.

afiyet olsun:KK34:

naragaci
18-12-12, 10:12
canderin
Gunaydın kızlar,
cumartesi günü dr daydım oturtuyorum bişey olur mu dedim destekle oturtabilirsin dedi. bebeğin kaç aylık?

naragaci
arkadaşlar yaa bana nasıl yoğurt yapıyosunuz bi deyin yaa benimkiler hep sulu oluyoo:KK20:

canderin
feyzabilal
cumartesi günü dr daydım oturtuyorum bişey olur mu dedim destekle oturtabilirsin dedi. bebeğin kaç aylık?
kızım 10 temmuz doğumlu. 5 ay 1 haftalık

nfk
18-12-12, 11:12
feyzabilal
arkadaşlar yaa bana nasıl yoğurt yapıyosunuz bi deyin yaa benimkiler hep sulu oluyoo:KK20:
ben henüz yapmadım ama elimdeki tarifi vereyim,
haziran topiğinden kopyalamıştım, tecrübe edilmiş...

sütü kaynatıyoruz, ılımaya bırakıyoruz. parmağın içinde 7 saniye kadar durabilmeli..
kavanoza koyuyoruz..dudak payı dediğimiz bir pay bırakın çok doldurmayın...
1 tepeleme çay kaşığı yoğurdu kavanozda ki sütten biraz alarak çözüyoruz (kıvamını açıyoruz)...
sonra kavanozun kenarından o çözülmüş yoğurdu süte boşaltıyoruz yavaş yavaş...
2 kere çay kaşığı ile yavaştan karıştırıyoruz.
kapağını kapatıyoruz...
güzel bir havluya sarıp peteğin üzerine koyuyoruz...
6-7 saat sonra da hiç sarsmadan direkt buzdolabına..

ocağa havucun üçte birini ve küçücük bi patatesle, bir silme tatlı kaşığına yakın pirinç koydum,
kaynıyor, haşlanınca süzgeçten geçirip kıvamını da ayarlayıp birkaç damla da zeytinyağı..
ayşecike sürpriz yapıcam.. bakalım öğğ mü diyecek zilli :KK1:

naragaci
canderin
kızım 10 temmuz doğumlu. 5 ay 1 haftalık
o zaman oturtabilirsin bence..

cena

sütü kaynatıyoruz, ılımaya bırakıyoruz. parmağın içinde 7 saniye kadar durabilmeli..
1 tepeleme çay kaşığı yoğurdu kavanozda ki sütten biraz alarak çözüyoruz (kıvamını açıyoruz)...
kapağını kapatıyoruz...

ocağa havucun üçte birini ve küçücük bi patatesle, bir silme tatlı kaşığına yakın pirinç koydum,
kaynıyor, haşlanınca süzgeçten geçirip kıvamını da ayarlayıp birkaç damla da zeytinyağı..

dün akşam yaprım sulu olmuştu perşembe taze sütümüz yine gelecek
perşembe bu tarife göre yapıcam güzel olur inşallah çok teşekkür ederim. :13:
ayşecik bu sürprizden hoşlanır inşallah. ben henüz çorba sürprizi yapmadım ekrem talhaya yarın
yüksek lisans var perşembe yapabilirim sanırım:KK34:. bu arada cena hangi bölümden mezunsun?

borntobemother
cena

kapağını kapatıyoruz...

inşallah beğenir şimdiden afiyet olsun. ya buradaki herkes ek gıdaya başladı ben hala başlamadım sanki kural varmış 6 ayı dolmadan gibi geliyo bir türlü cesaret edemiyorum versem mi ki ya :S

naragaci
borntobemother
inşallah beğenir şimdiden afiyet olsun. ya buradaki herkes ek gıdaya başladı ben hala başlamadım sanki kural varmış 6 ayı dolmadan gibi geliyo bir türlü cesaret edemiyorum versem mi ki ya :S
biz nerdeyse 5,5 aylığız. dr a gittiğimde öğün şeklinde verme tatları ver dedi.
az az başlayabilirsin bence.ben nette en geç 6. ay diye okumuştum.

Hullus
canderin
Gunaydın kızlar,
Doktor bize kucagimizda oturtabilecegimizi soyledi,daha sonra da destekli oturtabilirsiniz dedi.

borntobemother
feyzabilal
biz nerdeyse 5,5 aylığız. dr a gittiğimde öğün şeklinde verme tatları ver dedi.
az az başlayabilirsin bence.ben nette en geç 6. ay diye okumuştum.
hımm ben sanki birden verecekmişiz gibi düşündüm hep aslında şu sıralar sürekli huzursuz aç da olabilir başlayayım ufaktan ben de ..

tugceee3567
feyzabilal
o zaman oturtabilirsin bence..

dün akşam yaprım sulu olmuştu perşembe taze sütümüz yine gelecek
perşembe bu tarife göre yapıcam güzel olur inşallah çok teşekkür ederim. :13:
ayşecik bu sürprizden hoşlanır inşallah. ben henüz çorba sürprizi yapmadım ekrem talhaya yarın
yüksek lisans var perşembe yapabilirim sanırım:KK34:. bu arada cena hangi bölümden mezunsun?
kızlar yoğurt konuşulmuş inek sütündenmi yapıosunuz yaa nekadar sütten yapıosunuz yoğurdu 1kilo inek sütü alsam kavonozlara yapim diorum ama ekşirde diyorum hepsini kaynatmasam yapcagım zaman sütü kaynatsam süt bozulurmu diyorum kendi kendime hiçç bilemiorm bu konuda fikri olan yazsın lütfen yakında yogurt da taddırmayı istiyorum ben siz nasıl ayarlıosnuz??:44:

naragaci
tugceee3567
kızlar yoğurt konuşulmuş inek sütündenmi yapıosunuz yaa nekadar sütten yapıosunuz yoğurdu 1kilo inek sütü alsam kavonozlara yapim diorum ama ekşirde diyorum hepsini kaynatmasam yapcagım zaman sütü kaynatsam süt bozulurmu diyorum kendi kendime hiçç bilemiorm bu konuda fikri olan yazsın lütfen yakında yogurt da taddırmayı istiyorum ben siz nasıl ayarlıosnuz??:44:
evet inerk sütünden yapıyorum ben sütüm zaten bebeğime anca yetiyo
yoğurtluk olmaz yani. ben küçük mama kavanozlarından aldım 3 günlük yapıyorum 3 tane mesela
dün akşam yaptım perşembe akşamı tekrar taze yapıcam. günlük sütten taze yapabilirsin.:KK55: az az
başladım yoğurda 1-2 kaşık yavaş yavaş artırdım. zaten .çok sevmiyo hep kalıyo tabakta.:KK39: