Önce Hamileydim Şimdi Anneyim

KelebeklerSonsuzaUcar
3-12-12, 18:12
busmai
hahha evet annem dese kızmıyorum, kv dese kızıyorum:KK1:
ben de bugun koştura koştura çarşıdan bir etek ,bir elbise, bir çift de bot aldım dünyalar benim oldu.
oğlum çok ağlamış ..kayınvalidemdeydi.
geçen hafta da alışverişi yarım bırakmıştım ağlaması yüzünden,bugun de gene aynı şeyi yaptı ama neyse ki şansım yaver gitti aradığımı buldum..döndüğümde çıldırmış gibi ağlıyordu anlaşıldı anasına alışveriş yaptırmamaya yeminli:KK1: kayınvalidem de "beni sık sık görmediği için yabancılıyor" diyor. 1 hafta dolmadan görüyor daha ne olsun yuh yani beraber yaşayalım bari
herşeyi boşvermişim o kadar mutluyum ki insana benzedim resmen:KK16: hohohoho

olur canım gençler anlaşırsa neden olmasın:KK1:
haftasonu istanbula uçuyoruz annem babamla inşallah.. amcamlar teyzemler kuzenler var orda, gezeceğiz.. havalar çok bozmaz inşallah
fatihe gitmeyi düşünüyorum ben de alışverişe umarım güzel birşeyler bulurum:KK16:

Fatihte çok güzel şeyler var canım.. ben 2 sene önce bir elbise almıştım 50 TL ye kim görse çok beğendi.. Özellikle beyzanur giyime uğra ben ordan aldım elbisemi...
:KK34:

Merak ediyorum neden bebeklerinizle çarşıya çıkmıyorsunuz? :44: enelde bebek arabasında uyuyorlar.. hoşlarına gidiyor.. Artık kocaman oldular.. bence bebeklerinize güvenin.. Çıkmadan önce emzirin altını değiştirin çıkın zaten araba sesleri insan sesleri ilgisini çekiyor.. uyuyarlar.. Benim size nacizane tavsiyem bu..:KK42:

busmai
3-12-12, 18:12
Libyana26

Fatihte çok güzel şeyler var canım.. ben 2 sene önce bir elbise almıştım 50 TL ye kim görse çok beğendi.. Özellikle beyzanur giyime uğra ben ordan aldım elbisemi...

Merak ediyorum neden bebeklerinizle çarşıya çıkmıyorsunuz? :44: enelde bebek arabasında uyuyorlar.. hoşlarına gidiyor.. Artık kocaman oldular.. bence bebeklerinize güvenin.. Çıkmadan önce emzirin altını değiştirin çıkın zaten araba sesleri insan sesleri ilgisini çekiyor.. uyuyarlar.. Benim size nacizane tavsiyem bu..:KK42:
yok canım bebeğimle çıkınca rahat oluyor gerçekten.yemeğe falan gittik etrafı inceliyor hiç ses çıkarmıyor aç bile olsa çevreye olan merağı sayesinde açlığını unutuyor:KK1:
avm ye gitsem kesin onla giderim zaten.. ama yalnız olduğum için kıyafet denemeye kabine girerken bebek arabasını ne yapacağım o yüzden mecbur evde bıraktım onu.

Minita
3-12-12, 19:12
Bugün bizde aşımızı kontrolümüzü olduk. Oyy paşam nasıl ağladıı sonrada kollarımda uyuyakaldı arabada. Çok şükür bir sıkıntımız olmadı inşallah da olmaz gece falan. Kilomuz 7400 boyumuzda 67cm olmuş:nazar: gelişimlerimiz çok iyi doktorumuz öyle söyledi. Dokto, Az kilo almış olsaydı ufak ufak ek besinlere başlatacaktı ama 710gr aldığı için sütün yarıyor dedi ve birdahaki aya bakarız dedi. Bizden haberler böyle:KK34:

Barbarino
kızlarr nasılsınızzz neler yapıyosunuz bugun oğluşuma ılkdefa elma suyu verdım cam rendede rendeleyıp tülbentten suyunu çıkardım silikon kaşıkla verdım çokta sevdı(ilk defa farklı bısey verdımde ) yarındaa muzla karıştırıp elmayı verıcem o sevdıkce bende mutlu oldum
Muz en son denenecek meyveler arasında 6. Aydan sonra öneriliyormuş bence verme cnm. Elmanın yanına mevsim meyvelerinden ekleyebilirsin ama mandalina portakal hariç onlarda ilk başta önrilmiyor asitli olduğu için.

ates26
Libyana26

ah canım yarama tuz bastın keske bebek arabasında dursada bende gezmelere cıksam :KK43: kac kere denedık cıkmayı ama yarı yoldan gerı donduk sız boyle anlatınca benım ıcım gıdıyoneden benımkı durmuyo dıye ... neyse bızde artık yazın gezcez napalım :26::KK5:

cena
bu arada inş yarın sabah namazına eyüp sultan hazretlerine gidicez.:KK16:
ayşecikle tüm temmuz anne ve bebeklerine özellikle hasta bebişlere dua edicez..
Rabbim kuzularımızı korusun..
naptın canım gıdebıldınmı bıze dua ettınmı Allah kabul etsın sımdıden evlılık yıldonumunuz smdden kutlu olsun sen benden 1 yas buyukmussun

Barbarino

Eki Görüntüle 566022
hadi bende koyay
Eki Görüntüle 566021

Eki Görüntüle 566021
ım kızlar buda benım paşammmmmmmm
nazar degmesın masaalah cok tatlısınız..

ates26
ben elmayı pure halında verıyorum cokta severek yıyıyor havucu az suda haslayıp puresını vermeyı dusunuyorum..:KK56: bırde nar suyu verdım cokk sevdı :KK55:

ates26
Minita
Bugün bizde aşımızı kontrolümüzü olduk. Oyy paşam nasıl ağladıı sonrada kollarımda uyuyakaldı arabada. Çok şükür bir sıkıntımız olmadı inşallah da olmaz gece falan. Kilomuz 7400 boyumuzda 67cm olmuş:nazar: gelişimlerimiz çok iyi doktorumuz öyle söyledi. Dokto, Az kilo almış olsaydı ufak ufak ek besinlere başlatacaktı ama 710gr aldığı için sütün yarıyor dedi ve birdahaki aya bakarız dedi. Bizden haberler böyle:KK34:

Muz en son denenecek meyveler arasında 6. Aydan sonra öneriliyormuş bence verme cnm. Elmanın yanına mevsim meyvelerinden ekleyebilirsin ama mandalina portakal hariç onlarda ilk başta önrilmiyor asitli olduğu için.
masallah oglusuna :nazar::nazar: neden muz en son acaba kabız yaptıgı ıcın mı ???

Minita
ates26
masallah oglusuna :nazar::nazar: neden muz en son acaba kabız yaptıgı ıcın mı ???
Tesekkur ederiz:)
Evet cnm hazmi zor oldugu icin kabizlik yapabilir diye daha sonra veriliyormus

Minita
ates26
Tesekkur ederiz:)
Evet cnm hazmi zor oldugu icin kabizlik yapabilir diye daha sonra veriliyormus

busmai
ates26
ah canım yarama tuz bastın keske bebek arabasında dursada bende gezmelere cıksam :KK43: kac kere denedık cıkmayı ama yarı yoldan gerı donduk sız boyle anlatınca benım ıcım gıdıyoneden benımkı durmuyo dıye ... neyse bızde artık yazın gezcez napalım :26::KK5:
.
arabanın sallantısından bebekler uyur aslında seninki neden durmuyor acaba
aman canım boşver ..benimki arabada duruyor ama sorsan arabayla çıkardığım zamanlar 3-4 kere ancak.arabayı açmak kapamak itmek bana çok zor geliyor, ben de evde oturmayı tercih ediyorum. ya da kısa mesafeyse; kollarım kopsa bile kucağımda taşımayı..zaten havalar da soğudu ,yaza Allah kerim:)

Minita
ates26
Tesekkur ederiz cnm:)
Evet hazmi zor oldugu icin kabizlik yapabilir diye sonradan veriliyormus

Hullus
3-12-12, 20:12
Herkese merhaba,saftieik gibi temmuz annelerine bakiyodum ben de.arada yaziyordum firsat oldukca,meger olay burdaymis :)
Benim kizim da 19 temmuz dogumlu.bugun asi ve kontrol vardi.6950 gr ve 68 cm.boyu uzun yani oldukca :) kilosunu gostermiyo o yuzden.su an sadece anne sutu aliyo.ek gidaya 6. Ayda basliycaz sayet emzirmeye devam edebilirsem.
Kizima cok alistim,melek gibiler di mi :)
Umarim hepinizin bebeklerinin keyfi yerindedir,mutlu gunler geciriyosunuzdur.
Bu arada tam 8,5 kilo kaldi fazladan bana yadigar :KK43: esofman giymekten sikildim,zayifliycam diye yeni seyler almak da istemedim.nolucak hiccc bilmiyorum :KK43:

ates26
busmai
arabanın sallantısından bebekler uyur aslında seninki neden durmuyor acaba
aman canım boşver ..benimki arabada duruyor ama sorsan arabayla çıkardığım zamanlar 3-4 kere ancak.arabayı açmak kapamak itmek bana çok zor geliyor, ben de evde oturmayı tercih ediyorum. ya da kısa mesafeyse; kollarım kopsa bile kucağımda taşımayı..zaten havalar da soğudu ,yaza Allah kerim:)
benımkının derdını ben cok ıyı bılıyorum : annamdan emdıgım sutu burnumdan getırmek :KK1:
yazı ıple cekıyorum fıldır fıldır gezcem carsı pazar ( Allah nasıp kısmet ederse ):KK52::KK52:

nfk
Libyana26

Bizde o saatlerde çıktık ama biz genelde caminin oralarda dolaşıyoruz.. Oradan denize doğru gidiyoruz..
Meydanı biliyorum dün o tarafa da gittik aşure dağıtıyorlardı.. sana tavsiyem daha ilerilere git ve daha çok ara sokakları gez..
:KK34: oralarda belediye binası gibi bir şey var o tarafda çok mağaza var.. tavsiye ederim.. Benan'ı görmüşümdür kesin ama hiç gezmedim.. belkide seni gördüm ama sima olarak tanımadığım için yanından geçip gitmiş bile olabilirim..:KK9::KK30:
Eşim kızım ben..:KK19::KK46: üçümüz çıktık.. sen kimle gittin?
ben 3. kez gidiyorum pendiğe..
çok methini duydum, ama gezdiğim 3 cadde 2 sokak..
eminim içeri kısımlarda güzel mağazalar vardır. ama onun için zaman lazım..
kardeşim gelmedi, yalnız gittim.. hiç de sevmem yalnız alışverişi..
hem zevkli olmuyor, hem de tek başına karar vermek zor..:KK19:

busmai
hahha evet annem dese kızmıyorum, kv dese kızıyorum:KK1:
ben de bugun koştura koştura çarşıdan bir etek ,bir elbise, bir çift de bot aldım dünyalar benim oldu.
oğlum çok ağlamış ..kayınvalidemdeydi.
geçen hafta da alışverişi yarım bırakmıştım ağlaması yüzünden,bugun de gene aynı şeyi yaptı ama neyse ki şansım yaver gitti aradığımı buldum..döndüğümde çıldırmış gibi ağlıyordu anlaşıldı anasına alışveriş yaptırmamaya yeminli:KK1: kayınvalidem de "beni sık sık görmediği için yabancılıyor" diyor. 1 hafta dolmadan görüyor daha ne olsun yuh yani beraber yaşayalım bari
herşeyi boşvermişim o kadar mutluyum ki insana benzedim resmen:KK16: hohohoho
saolsun kv baktı da gittim alışverişe.. annem ve kardeşim haricinde bi ona bırakabilirim zaten..
uzun süre uyumuş zaten. ben dönüş yolundayken aradı, şimdi uyandı dedi.
sütünü vermiş. gelince aldım ayşeciği karnı tok ama altına bakmadım şimdi sen bak dedi..
kaka yapmış bizimki, artık kaç saat poposunda kaldıysa çok fena tahriş olmuş..:KK59:
dünden beri 2-3 saatte bir değiştiriyorum altını, troysd vardı sürdüm, prednol da..
ama hiçbi işe yaramadı..hala aynı. altını temizlerken ağlayasım geldi az önce.. :KK43:
yarın başka krem alacağız. ne kv'ye söyledim, ne eşime..
bi daha bırakınca, mutlaka özellikle tembih edicem altına baksın diye..

Libyana26

evet, fatihte de çok güzel mağazalar var..
ama geneli pahalı.. yine de kaliteli şeyler...
üniversitedeyken ne gezerdim o caddeyi..:KK31:

bebekle alışverişe gitmek bence rahat olmaz..
bebeğim çok küçük zaten. muhtemelen senin dediğin gibi o da oyalanır, çoğunlukla uyur.
ama cesaret edemem işte.. zaten eşim kesinlikle izin vermez.. ben bakarım sen git der..
kardeşimle gidicem biliyordu alışverişe, yalnız olduğumu duyunca bıdı bıdı etti.. :99:
nedense yalnız gezmemden çok rahatsız oluyor

ates26
naptın canım gıdebıldınmı bıze dua ettınmı Allah kabul etsın sımdıden evlılık yıldonumunuz smdden kutlu olsun sen benden 1 yas buyukmussun
yok canım ya.. eşim fatihte bi cenazeye katıldı..
oradan da eyüp sultana gitti yalnız.. :KK50:

Hullus
Herkese merhaba,saftieik gibi temmuz annelerine bakiyodum ben de.arada yaziyordum firsat oldukca,meger olay burdaymis :)
Benim kizim da 19 temmuz dogumlu.bugun asi ve kontrol vardi.6950 gr ve 68 cm.boyu uzun yani oldukca :) kilosunu gostermiyo o yuzden.su an sadece anne sutu aliyo.ek gidaya 6. Ayda basliycaz sayet emzirmeye devam edebilirsem.
Bu arada tam 8,5 kilo kaldi fazladan bana yadigar :KK43: esofman giymekten sikildim,zayifliycam diye yeni seyler almak da istemedim.nolucak hiccc bilmiyorum :KK43:
maşallah kızına..:nazar: persentilde erkek boyunu bile geçti sanırım..:KK1:
ben verdim sayılır doğum kilolarını. 1-1,5 kilom kaldı. lakin hamilelikten önce de fazla kilom vardı..
duba gibiyim.. :KK25:
boy 1.63 kilo 68,5 :KK59:
şöyle bi beş kilo versem süpper olacak, ama nasıl?!:108:

sezaryenliyim. 1 ay sonra karın egzersizlerine başlayacağım ciddi ciddi..
hatta şimdiden zorlamadan biraz yapsam mı diye düşünüyorum..

busmai
3-12-12, 21:12
Hullus
evet artık onlar bize, biz onlara iyice alıştık:KK16:
bence al yeni şeyler ,insan daha mutlu hissediyor.
cezalandırma kendini..kötü birşey yapmadık biz, anne olduk:) :KK49:
zayıflayınca yeniden alırsın

busmai
cena
saolsun kv baktı da gittim alışverişe.. annem ve kardeşim haricinde bi ona bırakabilirim zaten..
sütünü vermiş. gelince aldım ayşeciği karnı tok ama altına bakmadım şimdi sen bak dedi..
kaka yapmış bizimki, artık kaç saat poposunda kaldıysa çok fena tahriş olmuş..:KK59:
dünden beri 2-3 saatte bir değiştiriyorum altını, troysd vardı sürdüm, prednol da..
ama hiçbi işe yaramadı..hala aynı. altını temizlerken ağlayasım geldi az önce.. :KK43:

hatta şimdiden zorlamadan biraz yapsam mı diye düşünüyorum..[/B][/FONT]
sudo crem çok iyi canım istersen sor eczaneye
egzersizlere bence başlama. göbek eritelim derken hepten iş açmayalım başımıza. yüzme işin ne oldu

ates26
kızlar yenı bı yer keşfettım mılupanın sıtesınde anneler ıcın guzel bılgıler var uye olanada ıstersenız cepten bılgıler verılıyormus bıde ilk kaşıgım setı gonderıyorlarmıs ben uye oldum bakalım bı bakın derım :13:

nfk
busmai
sudo crem çok iyi canım istersen sor eczaneye
egzersizlere bence başlama. göbek eritelim derken hepten iş açmayalım başımıza. yüzme işin ne oldu
sudo aldırıcam zaten eşime.. inş işe yarar.
pudra da alsın da, elimin altında dursun..

yüzmeye hevesim hala var ama, ayşeciki bırakmaktan hala çekiniyorum. bi de kışın üşütür müyüm diye
blmyrm ya.. iyi bi araştırmam gerek bunu..

busmai
cena
sudo aldırıcam zaten eşime.. inş işe yarar.
pudra da alsın da, elimin altında dursun..

yüzmeye hevesim hala var ama, ayşeciki bırakmaktan hala çekiniyorum. bi de kışın üşütür müyüm diye
blmyrm ya.. iyi bi araştırmam gerek bunu..
evet aynı endişeler bende de var yüzmeyle ilgili. en iyisi evde egzersiz yapabilmek galiba bizim gibiler için:KK14:
pudranın iyi olmadığını duymuştum ben hatta şu yazıya bi göz at istersen
Bebek cildinde meydana gelen sorunların başında yer alan ve pişiklerde kullanılan pudranın, cilt travmasını artırdığı bildirildi.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Tıp Birimi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hayri Levent Yılmaz, bebeklerde en çok yaşanan problemlerden birinin "pişik" olduğunu belirterek, annelere "pudra kullanmayın" uyarısında bulundu.

Yılmaz, pişikten korumak için, bebeğin altını kirletir kirletmez, hemen değiştirilmesi ve ılık su ile temizlenmesi gerektiğini ifade etti.

Bebeklerin altlarının sabunla kesinlikle temizlenmemesi gerektiğini belirten Yılmaz, "Cilt kıvrımlarına özen gösterilerek ılık suyla yıkanmalı. Kurulama için sert cisimler yerine yumuşak, emiş gücü yüksek havlu kullanılmalı. Hazır olarak satılan ıslak mendiller ile pudra kesinlikle kullanılmamalı. Çünkü pudranın tanecikleri ve sonrasında oluşan küçük pudra kümecikleri en hareketli bölge olan kasık bölgesinde ve kıvrımları arasında sürtünmeye bağlı cilt travmasını artırarak pişik gelişimine zemin hazırlar." diye konuştu.

Dr. Yılmaz, her alt temizliğinden sonra pişiği önleyici kremler sürülmesinin daha doğru olduğunu, böylece pişik oluşmasının önüne geçilebileceğini söyledi.

fatmazra
cena
ben 3. kez gidiyorum pendiğe..
çok methini duydum, ama gezdiğim 3 cadde 2 sokak..
eminim içeri kısımlarda güzel mağazalar vardır. ama onun için zaman lazım..
kardeşim gelmedi, yalnız gittim.. hiç de sevmem yalnız alışverişi..
hem zevkli olmuyor, hem de tek başına karar vermek zor..:KK19:

evet, fatihte de çok güzel mağazalar var..
ama geneli pahalı.. yine de kaliteli şeyler...
üniversitedeyken ne gezerdim o caddeyi..:KK31:

bebekle alışverişe gitmek bence rahat olmaz..
bebeğim çok küçük zaten. muhtemelen senin dediğin gibi o da oyalanır, çoğunlukla uyur.
ama cesaret edemem işte.. zaten eşim kesinlikle izin vermez.. ben bakarım sen git der..
kardeşimle gidicem biliyordu alışverişe, yalnız olduğumu duyunca bıdı bıdı etti.. :99:
nedense yalnız gezmemden çok rahatsız oluyor

yok canım ya.. eşim fatihte bi cenazeye katıldı..
oradan da eyüp sultana gitti yalnız.. :KK50:

maşallah kızına..:nazar: persentilde erkek boyunu bile geçti sanırım..:KK1:
ben verdim sayılır doğum kilolarını. 1-1,5 kilom kaldı. lakin hamilelikten önce de fazla kilom vardı..
duba gibiyim.. :KK25:
boy 1.63 kilo 68,5 :KK59:
şöyle bi beş kilo versem süpper olacak, ama nasıl?!:108:

hatta şimdiden zorlamadan biraz yapsam mı diye düşünüyorum..
Benim bebiste 68 cm di 4 aylıkken biz 5 inde 5 aylık oluoz kızlar ne çabuk geçiyor zaman ya.benim. Oglumda dışarı delisi hemen hemen hergun çıkıyorduk dışarı kanguruyla ama simdi havaya güvenemiyorum bide bizimki 9 kiloyu gecti omzum kopuo onu tasirken:) arabada bana cok zahmetli ancak haftasonu babamizla çıkıyoruz.benimde 1 kilom kaldi. Boyum 170 kilom 69 68 le hamile kalmıştim bi 64 e dussem süper olacak ama cenacim bu gobeklere bi care bulmak sart dedigin gibi.ama benim hic vaktim olmuyoki yaa.kızlar hepimizin meleklerini öpüyorum

hayalimbenim
3-12-12, 22:12
Ben hamilelik öncesi kiloma döndüm ama göbek hala dürüyor ben bu işi anlamadım gitti :KK43:

Minita
4-12-12, 03:12
"Cena" desitin pisik kremi cok iyiymis tavsiye ederim adini cok duydum ve okudum eczaneye sorabilirsin.
Biz dun gece ateslendik kizlar asi yuzunden. Yavrukusum ne guzel uyuyordu bnde yatmistim sonra kipirdabmaya basladi, bir dokundumki nasil sicak:KK43: olctum 38.3 tu hemen fitil koydum birtane, ilik sulu bezlerle kompres yaptim, cok sukur ki yarim saate dustu atesi ama onun atesi cikti diye bende resmen ateslerde yandim canimdan can gitti:KK43:( Allah'im tum bebeklerimize sagliksihhat versin, hepsi anne babalariyla mutlu huzurlu buyusun insallah

fatmazra
4-12-12, 07:12
Minita
"Cena" desitin pisik kremi cok iyiymis tavsiye ederim adini cok duydum ve okudum eczaneye sorabilirsin.
Biz dun gece ateslendik kizlar asi yuzunden. Yavrukusum ne guzel uyuyordu bnde yatmistim sonra kipirdabmaya basladi, bir dokundumki nasil sicak:KK43: olctum 38.3 tu hemen fitil koydum birtane, ilik sulu bezlerle kompres yaptim, cok sukur ki yarim saate dustu atesi ama onun atesi cikti diye bende resmen ateslerde yandim canimdan can gitti:KK43:( Allah'im tum bebeklerimize sagliksihhat versin, hepsi anne babalariyla mutlu huzurlu buyusun insallah
Cok geçmiş olsun canim

naragaci
cena
[/FONT]

[/B][/FONT]
bende burda primanın istediğim numarasını bulamadığım için iyi sanıp primanın turuncu paketinden almıştım iyi gelmedi oğluma çok pişik olmuştu kaç gün geçmedi en sonunda travazol sürdüm çook ince tabaka halinde fazlası iyi değilmiş 3 kullanımda geçti çok şükür. tavsiye ederim ...

ates26
kızlar yenı bı yer keşfettım mılupanın sıtesınde anneler ıcın guzel bılgıler var uye olanada ıstersenız cepten bılgıler verılıyormus bıde ilk kaşıgım setı gonderıyorlarmıs ben uye oldum bakalım bı bakın derım :13:

ben hamileyken üye olmuştum doğumdan önce , bebeğim doğduğunda bir de geçen hafta paket yolladılar. genelde numune geliyo bez krem şampuan mama falan geçen hafta silikon kaşık yolladılar milupanın gayet güzel tavsiye ederim hiç bir ücret ödemiyosunuz.

hayalimbenim
Ben hamilelik öncesi kiloma döndüm ama göbek hala dürüyor ben bu işi anlamadım gitti :KK43:
bende doğumdan sonraki 1. ayda döndüm eski kiloma ama biraz daha versem iyi olmaz değil tabii :) benimde aynen göbek duruyo ve çok sinir bozucu

Minita
çok geçmiş olsun ...

ilbilgehatun
hayalimbenim
Canım maalesef göbek eski kiloya dönünce gitmiyor.Ben de eski kiloma dönünce eski kıyafetlerimi giymeye başlarım diyordum.Giyorum önde bir çıkıntı.Sonra öncekinden 2kg daha zayıfladım,göbüşüm ancak gitti.

naragaci
ozlemcr
Canım maalesef göbek eski kiloya dönünce gitmiyor.Ben de eski kiloma dönünce eski kıyafetlerimi giymeye başlarım diyordum.Giyorum önde bir çıkıntı.Sonra öncekinden 2kg daha zayıfladım,göbüşüm ancak gitti.
umut var mı yani.... inşallah darısı başımıza o zman :)

ilbilgehatun
Libyana26

Biz de daha bir kere çıktık ama benim kızım da bebek arabasını pek sevmiyor.Birkaç kez de etrafı dolaştırdık.Onun dışında hep ev gezmesine gidiyoruz.Benim zilli böcük şimdiden günlere alışsın.Annesi gezmeyi çok sever de...:KK53:

ilbilgehatun
feyzabilal
Var var olmaz mı canım.Bir de ben sarmıştım o da etkili olmuştur belki.

ilbilgehatun
feyzabilal

ilbilgehatun
feyzabilal
Var var olmaz mı canım.Ben sarmıştım belki o da etkili olmuştur.

naragaci
ozlemcr
hemen doğumdan sonra mı sarmıştın sen şimdi sarsam olur mu acaba ???

ilbilgehatun
4-12-12, 08:12
feyzabilal
hemen doğumdan sonra mı sarmıştın sen şimdi sarsam olur mu acaba ???
Hastanaden gelir gelmez sardım.Resmen 5 aylık hamile gibiydim.Hatta herkes göbeğime bir laf söylemişti.
Gorümcem daha hastanedeyken bu göbek nasıl gider ki demişti.Ayrıca kendisi kilolu.Narkozun etkisi mi nedir saf saf bakmıştım.:18:
Annem göbeğimi sararken kızım göbeğin de bayağı varmış.:KK43:
Malt içerken bu bende bira göbeği yaparsa deyince eşim sen de ondan büyük göbek var demişti.:KK43:
Bunlar ilk 3 gün duyduğun laflar listesi.Ama şükür göbüşüm gitti.eve gelince sarmaya başladım 40-50 gün sardım.Bence şimdi de sarsan olur.Dene dene sarmak işe yarar bence.

DilaNaz
cena,cım zeytinyağı sür pişiğe etkliolur.pudra sakın deneme.

artık hiç tavsiye etmiyorlar.kv nede hayret:KK50::KK50::KK50:

nasıl aklına gelmemiş altına bakmak.bende geçenlerde eşime bırakıp çıkmıştım geldiğimde

baktımki altnı değiştirmiş. sağolsın çok ilgilenir:KK48:bende annemle alışverişe çıkmayı severim.

tek başıma karar vermek zor oluyor.birde pardesü fiyatları hakkaten çok pahalı:KK43:

göbek konusuna gelince ben hala adet olmadım.ilk doğumda altıncı ayın sonunda olmuştum.

adet olunca göbek daha kolay gidiyor.ama benim yapı olarak biraz vardı.şimdi daha çok:KK43:

neyse umudumuzu kaybetmeyelim.bebeklerimizin tadını çıkaralım:nazar:

eylul.yn
Gunaydinlar nasılsiniz
Cena niveanin pisik kremi iyi geliyor bu arada kvden hadi unuttu burnu kokudami almamış neyse bir dahakine tembihlersin
Minita gecmis olsun aşıdan sonra benim oğlanında ateşi 38.3 olmuştu cok korkmuştum biraz sirkeli bezi alnına kollarına bacaklarına koymuştum bir çay kasığı da calpol vermiştim
Kızlar benim göbeğim kalmadı aslında uzun zamandır yok doğumdan iki gün sonra annemler çarşafla sarmislardi bu arada normal dogum yaptım kilo olarak da 53 e dustum dogum oncesi kıyafetlerimi giyiyorum.
Birde mama sandalyesi, hoppala,yurutec bunları almayı düşünen varmı ben kararsız kaldım hoppala alsammi diye düşünüyorum ama zararida olur diyorlar bir yandan da bacak kasları gelişir diye düşünüyorum kararsızım

naragaci
ozlemcr
Hastanaden gelir gelmez sardım.Resmen 5 aylık hamile gibiydim.Hatta herkes göbeğime bir laf söylemişti.
Gorümcem daha hastanedeyken bu göbek nasıl gider ki demişti.Ayrıca kendisi kilolu.Narkozun etkisi mi nedir saf saf bakmıştım.:18:
Annem göbeğimi sararken kızım göbeğin de bayağı varmış.:KK43:
Malt içerken bu bende bira göbeği yaparsa deyince eşim sen de ondan büyük göbek var demişti.:KK43:
Bunlar ilk 3 gün duyduğun laflar listesi.Ama şükür göbüşüm gitti.eve gelince sarmaya başladım 40-50 gün sardım.Bence şimdi de sarsan olur.Dene dene sarmak işe yarar bence.
tam tersi bana oldu doğumdan sonra 5 günlükken falan göbek gitti hiç yoktu herkes nasıl doğum yaptın göbek yok falan dedi ama nazar değdi galiba şu anda çok fazla olmasa da var. sezaryen ameliyatından sonra göbek gitmiyo dedikleri için gitmez sanıyodum ama sarmayı deneyeceğim işe yarar inşallah

aryamm38
4-12-12, 09:12
Forumun en talihsiz annesi seçiyorum kendimi. Ya benim kızım hiç büyümüyor. İnatla anne sütü veriyordum ama dün doktor mamaya basla dedi. Hem devam sütü hem kaşık maması ver dedi. Bizim 5. Ayımız bu hafta doluyor. Ama henüz 6350 gr ve 65 cm yiz. Zaten minik dogduk ama o kadar üzülüyorum ki kızımın bu haline. Sağlığında sıkıntı yok çok şükür. Sırf anne sütü alsın diye mama vermek istemedim her ay 700 gr alıyordu dr mama verme diyordu. Bu ay 350 gr almış heman mama dedi şimdi dr. Birde etraftakilere laf anlatmak var. Allahım sanki ben bilerek aç bırakıyorum çocugu. Çok sinirleniyorum. Acil kilo aldırmam lazım önerisi olan var mı kızlar?

naragaci
Alyaa38
Forumun en talihsiz annesi seçiyorum kendimi. Ya benim kızım hiç büyümüyor. İnatla anne sütü veriyordum ama dün doktor mamaya basla dedi. Hem devam sütü hem kaşık maması ver dedi. Bizim 5. Ayımız bu hafta doluyor. Ama henüz 6350 gr ve 65 cm yiz. Zaten minik dogduk ama o kadar üzülüyorum ki kızımın bu haline. Sağlığında sıkıntı yok çok şükür. Sırf anne sütü alsın diye mama vermek istemedim her ay 700 gr alıyordu dr mama verme diyordu. Bu ay 350 gr almış heman mama dedi şimdi dr. Birde etraftakilere laf anlatmak var. Allahım sanki ben bilerek aç bırakıyorum çocugu. Çok sinirleniyorum. Acil kilo aldırmam lazım önerisi olan var mı kızlar?
bence en kolayı etrafa kulak asmamak benim en başından beri hem sütüm azdı hem de göğüslerim yaraydı çook zor zamanlar geçti mama verdik herkes bişey söyledi söylemeleri farzmış gibi az canımı sıkmadılar ama sonuç geçti gitti yani şimdi pişmanım ne diye kulak astım herkese diye. dr başla demiş mamaya zaten 5 ay anne sütü vermişsin sadece bu çook güzel sağlığında sıkıntıda olmadığına göre dert etme mamayla toparlar kilosunu zaten. :) :):KK46:

kasra
Alyaa38
zayıf bebeklere keçi sütü maması öneriyorlar golden goat hem keçi sütü çok yararlı. bizim biraz bağırsaklarımızda hassas bende bu gün başlıycam bebeğimde seninkiyle neredeyse aynı zaten kilosu 6600 gr. sende dene istersen..

Barbarino
feyzabilal
bende burda primanın istediğim numarasını bulamadığım için iyi sanıp primanın turuncu paketinden almıştım iyi gelmedi oğluma çok pişik olmuştu kaç gün geçmedi en sonunda travazol sürdüm çook ince tabaka halinde fazlası iyi değilmiş 3 kullanımda geçti çok şükür. tavsiye ederim ...

ben hamileyken üye olmuştum doğumdan önce , bebeğim doğduğunda bir de geçen hafta paket yolladılar. genelde numune geliyo bez krem şampuan mama falan geçen hafta silikon kaşık yolladılar milupanın gayet güzel tavsiye ederim hiç bir ücret ödemiyosunuz.

bende doğumdan sonraki 1. ayda döndüm eski kiloma ama biraz daha versem iyi olmaz değil tabii :) benimde aynen göbek duruyo ve çok sinir bozucu

çok geçmiş olsun ...
canım travazol bebeklerde kullanılabılıyommu bana kadındogumcum hamıleyken vermıstı enfeksıyonum olmustu

naragaci
Barbarino
canım travazol bebeklerde kullanılabılıyommu bana kadındogumcum hamıleyken vermıstı enfeksıyonum olmustu
bana dr vermişti yani bebeğime pişik için kortizollu olduğu için incecik sürdüm bi sıkıntı olmadı. geçti pişik.

kasra
4-12-12, 10:12
kızlar hoppala alanlar olmuş. bende aldım ama daha erken olduğunu düşünüp kaldırdım şimdilik siz oturtuyormusunuz bebişlerinizi hoppolaya??

naragaci
arkadaşlar yarın yüksek lisans dersim var bebeğimi bakıcıya bırakıcam acaba bir yere fotoğraf mak. sini koyup videoya çeksem mi 2 saat bakacak sonra eşim geliyo zaten anlar mı kadın acaba ??

naragaci
bir soru daha?
dün oğluma elma suyu verdim bugün kakası yeşil ve siyahlı gibiydi elma suyundan mı oldu acaba çok mu verdim? aynı durumu yaşayan var mı ?

Minita
Eylul.yn sagol cnm, bizimde ayni 38.3 e cikti. Calpol verdim kustu malesef:KK43: o yuzden tekrardan fitil verdim, simdide cikti atesi. Doktorda asidan olacagini sanmiyorum baska bir durum olabilir yarina kadar takip edelim dedi. Bende bezleri islatip basina eklem yerlerine koydum, insallah hemencecik gecer

zeynep346161
4-12-12, 11:12
istanbul donuyor mu yoksa bana mı öyle geliyor
benim oğlanın doğdu doğalı öksürmesi bitmedi
bende dün tartıldım 4 köşe oldum mutluluktan 69 kıloyummm
88 ile dogurdummmmm . durmak yok yola devam kilo vercem . siz nasılsınız hatunlar bebeklerınız nasıl?

berine
zeynep346161
88 ile dogurdummmmm . durmak yok yola devam kilo vercem . siz nasılsınız hatunlar bebeklerınız nasıl?
zeyneeep özelden mesaj attım kuzucum sanaaa kıız ben 70 kiloyum yaa :KK43:(

nfk
busmai
pudranın iyi olmadığını duymuştum ben hatta şu yazıya bi göz at istersen
Bebek cildinde meydana gelen sorunların başında yer alan ve pişiklerde kullanılan pudranın, cilt travmasını artırdığı bildirildi.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Tıp Birimi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hayri Levent Yılmaz, bebeklerde en çok yaşanan problemlerden birinin "pişik" olduğunu belirterek, annelere "pudra kullanmayın" uyarısında bulundu.

Yılmaz, pişikten korumak için, bebeğin altını kirletir kirletmez, hemen değiştirilmesi ve ılık su ile temizlenmesi gerektiğini ifade etti.
...............
ben de şimdiye kadar hiç kullanmadım..
netteki tecrübelerde birkaç kişi pudranın pişiği engellediğinden bahsetmiş
ondan ziyade o koca kavurucu sıcaklar geçti olmadı, şimdilerde kızımın boğaz kısmında pişikler oluyor..
haftada bire indi banyoları. zaten yıkarken bile açamıyorum, o derece katlanıyor. demekki hiç hava almıyor.
şimdilerde yıkayıp iyice kuruluyorum. bir iki kez de pişik önleyici sürdüm boğazının altına..
belki pudra işe yarar diye düşünmüştüm.. ama söylediğine göre yararından çok zararı varmış..

hayalimbenim
aynen ya.. bir kilo kaldı bende ama göbek foraaaaaaaaaa!! :KK25:

Minita
canım, çok geçmiş olsun.. şimdi nasıl bebişin?

DilaNaz
cena,cım zeytinyağı sür pişiğe etkliolur.pudra sakın deneme.
artık hiç tavsiye etmiyorlar.kv nede hayret:KK50::KK50::KK50:
nasıl aklına gelmemiş altına bakmak.bende geçenlerde eşime bırakıp çıkmıştım geldiğimde
baktımki altnı değiştirmiş. sağolsın çok ilgilenir:KK48:bende annemle alışverişe çıkmayı severim.
tek başıma karar vermek zor oluyor.birde pardesü fiyatları hakkaten çok pahalı:KK43:
göbek konusuna gelince ben hala adet olmadım.ilk doğumda altıncı ayın sonunda olmuştum.
adet olunca göbek daha kolay gidiyor.ama benim yapı olarak biraz vardı.şimdi daha çok:KK43:
neyse umudumuzu kaybetmeyelim.bebeklerimizin tadını çıkaralım:nazar:
çok güzel yazmışsın.. bebeklerin tadını çıkarmak lazım.:KK34:
öyle kompleks falan yapmıyorum ama yine de kendimden memnun değilim..
ben de henüz adet olmadım. belki de biraz onun şişkinliği vardır karında..

Alyaa38
mama takviyesinden çekinme derim.. zaten 5 ay sadece anne sütü almış kızın.
doktorlar da ilk 6 ay sadece anne sütü demiyor mu?

benim kızım 4 kiloya yakın doğdu. 4. ay kontrolunde 6400 gr dı.
yani 2,5 kilo almış sadece.. sağlık olsun. dr az almış, ama yeter dedi..
13ünde 5. ay dolacak. sonra alıştırma için günde bir iki kaşık meyve suyu ve yoğurda başlayacağım..
bi de kaç cm doğdu kızın bilmiyorum ama maşallah boyu da çok uzun:KK46:
ayşecik 51 cm doğdu, 4. ay kontrolunde 62 cm idi..

feyzabilal
arkadaşlar yarın yüksek lisans dersim var bebeğimi bakıcıya bırakıcam acaba bir yere fotoğraf mak. sini koyup videoya çeksem mi 2 saat bakacak sonra eşim geliyo zaten anlar mı kadın acaba ??
ALLAH kolaylık versin, ilk kez bırakacaksın bakıcıya sanırım.
aklın kalacak? :100:
ailenden biri yok sanırım yakınlarda, o daha iyi olurdu tabi..
ben yakınsam bana bırak, kızıma baktığım gibi bakarım bebeğine:KK16:

naragaci
cena
ALLAH kolaylık versin, ilk kez bırakacaksın bakıcıya sanırım.
aklın kalacak? :100:
ailenden biri yok sanırım yakınlarda, o daha iyi olurdu tabi..
ben yakınsam bana bırak, kızıma baktığım gibi bakarım bebeğine:KK16:
[/FONT]
evet kimse yok maalesef öğretmenim erzurumdayım yani türkiyenin bir ucunda keşke öyle bırakabilme imkanım olsaydı:KK43:

eylul.yn
Alyaa38
Öncelikle çevredeki insanların ne dediği değil bebeğinin saglıgı önemli eğer mama vermen gerekiyorsa oyle yap kendini bu kadar zorlama .emzirmeye de devam edersin zaten 5 ayın dolmuş yakında ek gıdaya da geçersin.ayrica 350 gr almış bence cok da düşük değil kilo alımları yavaşladı neticede

kasra
kızlar hoppala alanlar olmuş. bende aldım ama daha erken olduğunu düşünüp kaldırdım şimdilik siz oturtuyormusunuz bebişlerinizi hoppolaya??
Bir önceki sayfada yazmıştım kararsızım diye alırsam tubaanin paylaştığı krafti almay düşünüyorum sen hangisini aldın ?

Minita
Eylul.yn sagol cnm, bizimde ayni 38.3 e cikti. Calpol verdim kustu malesef:KK43: o yuzden tekrardan fitil verdim, simdide cikti atesi. Doktorda asidan olacagini sanmiyorum baska bir durum olabilir yarina kadar takip edelim dedi. Bende bezleri islatip basina eklem yerlerine koydum, insallah hemencecik gecer
Canım tekrar gecmis olsun inşallah düzelir
zeynep346161
tatlım bayagi vermissin 19 kilo cok iyi.

kasra
4-12-12, 12:12
eylul.yn
Öncelikle çevredeki insanların ne dediği değil bebeğinin saglıgı önemli eğer mama vermen gerekiyorsa oyle yap kendini bu kadar zorlama .emzirmeye de devam edersin zaten 5 ayın dolmuş yakında ek gıdaya da geçersin.ayrica 350 gr almış bence cok da düşük değil kilo alımları yavaşladı neticede

Bir önceki sayfada yazmıştım kararsızım diye alırsam tubaanin paylaştığı krafti almay düşünüyorum sen hangisini aldın ?

Hmmm Karakiz Temmuz annesi degilmiydi ?

Canım tekrar gecmis olsun inşallah düzelir

tatlım bayagi vermissin 19 kilo cok iyi.
bende kraftı aldım ama bebişi bi kez oturttum içine minnacık kaldı gibi geldi aynı markadan alanlar olmuş okumuştum bi ara artık kullananlar var heralde

ilbilgehatun
4-12-12, 12:12
zeynep346161
Saat 13.00 gibi buraya kışın ilk karı yağmaya başladı.:KK52:
İyi vermişsin canım, daha da verirsin.Sen gençsin daha kolay verirsin.:KK9: