2013 Mart Anneleri - Gebelik Takibi Paylaşım Alanı

clue
9-08-12, 14:08
öncelikle teşekkürler tavsiyeler için, jfk'da 2tane ali bey var, hangisi tavsiye ettiğiniz? birde beylikdüzü medicanadaki selman bey ve eşi tüp bebek bölümündeler, sadece tüp bebekle mi ilgileniyorlar acaba bilginiz var mı?

ecem111
9-08-12, 15:08
kızlar aranızda günlük tutmaya başlayan varmı?** bir arkadaşım tavsiye etmişti.. ultrason resimlerinide koymuştu... heyecanlarını,korkularını, değişen hayatını hep yazmış... doğumdan sonrada bi süre yazmış... harika bir anı kitabı olmuş.. kendini bildiğinde çocuğuna vermek istiyor... çok hoşuma gitti... bende yapmak istiyorum.. sizinlede paylaşmak istedim...:KK49::KK49:

SEABIRD1979
Ben de Mart annesi olacağım inşallah..
Doğum izni 6 ay olacakmış.Sadece memurlar için mi?Özel sektör çalışanları da faydalanabilecekmi?Fikri olan var mı?

eternet3
karnınız ne kadar çıktı kızlar benim bir kavunun yarısı kadar çıktı

nryblnt
9-08-12, 17:08
selam kızlar..bugün kesinleşti artık mart annesi olacağım benimde..:) kalp atışını duyduk bebişimizin..
hepimize hayırlı olsun bebeklerimiz...
ve inşallah sağlıkla kucağımıza almayıda nasip etsin Allahım..

sinemsu84
9-08-12, 18:08
nryblnt
selam kızlar..bugün kesinleşti artık mart annesi olacağım benimde..:) kalp atışını duyduk bebişimizin..
hepimize hayırlı olsun bebeklerimiz...
ve inşallah sağlıkla kucağımıza almayıda nasip etsin Allahım..
Maaşallah :nazar::nazar::nazar: Allah hepimizin bebeklerini korusun :)

Lepistess
9-08-12, 19:08
ecem111
kızlar aranızda günlük tutmaya başlayan varmı?** bir arkadaşım tavsiye etmişti.. ultrason resimlerinide koymuştu... heyecanlarını,korkularını, değişen hayatını hep yazmış... doğumdan sonrada bi süre yazmış... harika bir anı kitabı olmuş.. kendini bildiğinde çocuğuna vermek istiyor... çok hoşuma gitti... bende yapmak istiyorum.. sizinlede paylaşmak istedim...:KK49::KK49:
CANIM bende gunluk tutmaya başladım. Taa esimle tanışmamızdan itibaren özet geçip yazdım.simdide hergün yorgunluktan yazamasamda her hafta yazıyorum bebisime .

nrtmctuck
9-08-12, 19:08
Merhabalar arkadaşlar kısmetse bende mart annesi olacağım ilk bebeğimi dünyaya getireceğim. 7,5 ay bekledim bebeğimi sonunda allahım kısmet etti. Hayırlısıyla inşallah hepimiz yavrularımızı kucağımıza alırız.

revenna
9-08-12, 21:08
SEABIRD1979
Ben de Mart annesi olacağım inşallah..
Doğum izni 6 ay olacakmış.Sadece memurlar için mi?Özel sektör çalışanları da faydalanabilecekmi?Fikri olan var mı?
canım daha netleşmedi ama olursa herkes için geçerli olur benim görümcem doğum yaptı ben öğretmenim aynı benim gibi iznini kullandı biraz da işyerinin insiyatifi sıkıntı yaşatmazlarsa rahatlıkla kullanırsın,mart anneleri şanslı hesapladım yaza girdiğimizde bebişler 3 ayını doldurmuş olacak sağlıkla geçer umarım şu dönemimiz...

ecem111
9-08-12, 22:08
Lepistess
CANIM bende gunluk tutmaya başladım. Taa esimle tanışmamızdan itibaren özet geçip yazdım.simdide hergün yorgunluktan yazamasamda her hafta yazıyorum bebisime .
daha başlamadım bende ama bu hafta başlayacağım allah izin verirse... heyecanlı olacak gibi :KK9::KK9::KK9:

sonsy
10-08-12, 05:08
kızlar ben bugunden itibaren yalnız kaldım. eşim yanımda olamayacak aralık ayına kadar :KK43: çok üzgünüm.

ceylin1907
10-08-12, 06:08
clue
öncelikle teşekkürler tavsiyeler için, jfk'da 2tane ali bey var, hangisi tavsiye ettiğiniz? birde beylikdüzü medicanadaki selman bey ve eşi tüp bebek bölümündeler, sadece tüp bebekle mi ilgileniyorlar acaba bilginiz var mı?
Ali osman koyuncuoğlu...doğru tüp bebek bölümündeler ama gebelik takibi ile de ilgileniyor olması lazım cnm...eşini bilmem de selman bey iyi biri diye duymuştum

eternet3
ilaç ve iğneden dolayı bayağı bir şişim:KK43:
sonsy
kızlar ben bugunden itibaren yalnız kaldım. eşim yanımda olamayacak aralık ayına kadar :KK43: çok üzgünüm.
Allah kavuştursun,bu dönemde olmaması kötü olmuş:KK43:

rengarenk00
ceylin1907
arkadaşım sana bişi söyleyeyimmi inan erkek dr.lardan daha çok memnun kaldım 5 senelik maceram içinde...
Ben g.o.paşadayım sana uzak kalır tavsiyelerim....
bahçelievler jfk.da ali bey var o da çok mükemmel biri.
hangı hastaneye gıdıyorsun ceylın

ceylin1907
Abacıoğlu kadın sağlığı kliniğine gidiyorum

ceylin1907
Kızlar yediklerinizde nelere dikkat ediyorsunuz?
Ben asitli içeceklerden yudum tadıyorum sadece,sucuk salam sosis çiğköfte filan yemiyorum.koyun etini ellemem yasak,kıymayı eldivenle ellemeliymişim.(toxoplazmam negatif çünkü geçirebilirmişim Allah korusun) hazır meyve suyu da ii değilmiş,akşam şeftali kompostosu yaptık bugün şişeye koyup işe getirdim kahvaltımda içtim.
çayı hava sıcak olduğundan canım pek çekmiyor.

susuzsuzi
eternet3

benimki de bi karpuzun yarısı kadar ama bebekten değil :KK52::KK56:

sonsy
ben çok asitli içecek içen bir insandım ama 3 haftadır hiç ağzıma sürmüyorum. bol bol su içiyorum aklıma geldikçe. vişne aldım kaynattım şişeye koydum içiyorum. kayısı da kaynattım, tanelerini de rondodan geçirdim, bol tanecikli bir içecek oldu. tavsiye ederim. süt içmeye çalışıyorum, sade içemezsem nesquickli yapıyorum. yumurtadan nefret ederim o yüzden bıldırcın yumurtası haşlayıp 10 parçaya bölüp yutuyorum. etten nefret eder oldum. kırmızı et, tavuk hepsi midemi bulandırıyor. sebze seviyorum. ceviz yemeye çalışıyorum. yemek masasına oturup yediğimde karnım şişiyor ve hazımsızlık oluyor. o yüzden gün içinde sık sık az az yiyorum, elimde atıştırıyorum.

sonsy
susuzsuzi
benimki de bi karpuzun yarısı kadar ama bebekten değil :KK52::KK56:
benim de öyle. hatta benim karpuz kadar. :KK17:

susuzsuzi
10-08-12, 07:08
dün bir müzik marketten hamile platesi ve hamile yogası dvdleri aldım.akşam ikisini de denedim.
ikisinide yapıcam beyendim ama yoga süpermiş çok huzurlu çok sakin

ilerleyen zamanlarda sırt bacak ayak ağırıcı çekicez belki bunlar yardımcı olur
hem doğum sonrası gevşeyen karın kaslarının toplanmasına da yardımcı oluyomuş.
80 kilo ile hamile kaldım o yüzden dikkat etmem gerekiyo benim :KK43:

sonsy
susuzsuzi
80 kilo ile hamile kaldım o yüzden dikkat etmem gerekiyo benim :KK43:
boy kaç canım ben de 73 ile hamile kaldım şimdi 75im:KK53: boy 168

susuzsuzi
sonsy
boy kaç canım ben de 73 ile hamile kaldım şimdi 75im:KK53: boy 168
1.64 cm yim.
sen iyisin 73

ben en fazla 15 kilo almmaya çalışıcam,95 kilo ile kurtulsan şükür edicem.
bu güne kadar en çok 85 olmuştum 90 lar falan çok korkuyorum

susuzsuzi
sonsy
off 5 ay,allah sabır versin.ben geçenlerde 3 gün köye gittim annemlerin yanına öldüm öldüm dirildim kocam diye
heke bide hamilesin hepten zor olacak galiba

rengarenk00
kola, hazır meyve sularını zaten ıcmezdım.her gun turk kahvesı ıcerdım.su anda kahve ya da cay da ıcmıyorum sadece su.cunku canım ıstemıyor.sabah kahvaltısında peynır yemeye calısıyorum.ofıste yapıyorum kahvaltımı.bu yuzden yumurta yemem cok zor.ınsallah bebegım onun eksıklıgını yasamaz.oglen yemeklerım duzenlı sayılır.ogleden sonra 1 porsıyon meyve.arada bırkac tane cevız yıyorum.aksam yemekte de ne yapabılırsem.canım yapmak ıstemezse kahvaltıya talım.ıste o zaman yumurta yıyorum.bol bol da su ıcmeye calısıyorum.ama sankı yeterınce beslenemıyorum gıbıme gelıyor.sızce nasıl

ntugbagoksin
10-08-12, 08:08
bir haftadır şidetli bulantım ve kusmam vardı. 5 günde 2 kilo verdim ve serum takviyesi aldım. fakat ilginç ki bugün baya bir iyiyim. inşallah sıkıntılarım son bulmuştur. doktorum progestan kullanımımı azalttı, bundan mı? yoksa serumdan mı acaba. çünkü seruma bulantı için bir ilaç da takviye etmişti. o ilaç da geçici olarak etki eder diye düşünüyorum. ya da progestoranı azalttığım için olabilir. keyfim yerinde bugün:)

talya83
10-08-12, 09:08
merhaba kizlar... nasilsiniz?
bugun kayitimi yaptilar bir suru sordular.. 1 saat surdu..

gunluk tutmak iyi fikir ya. ama ben pek yazan biri degilim.. asilnda gunluk hissettiklerimi yazsam iyi olur.. insallah bu aksam baslarim