eşimin ailesine düşkünlüğü

morpapatyam
30-07-12, 09:07
doğduğum büyüdüğüm yeri bıraktım neiçin onun için.işimi bıraktım ne için onu için.arkadaşlarımı bıraktım, gezdiğim tozduğum yerleri, alışveriş ettiğim yerleri herşeyi bıraktım.naptım daha küçük daha köhne monoton daha soğuk bi şehre taşındım.kımın için onun için.onun karıyeri için.en başta ağzından kaçırıpda sonra toparlamaya çalıştığı anne baba düşkünlüğü için.tüm sülalesi burda olduğu için.10 ay oldu evleneli.hala sindiremiyorum.okadar salakmışımkı.okadar saf kalplıymışımkı.kocamın karıyerı ıçın giderım dedım kendı anamada onun anasına babasınada.hiç ustunde durmadım.çünkü hep böle gıtcek zannedıyordum.noldu?ben herkezi arkamda bıraktım onun için o ise her fırsat bulduğunda benı yanlız bırakıp anasına koştu.hasta oldum yine bıraktı.bazne düşünüyorum benm abartıyorum kızlar.nolur bana akıl verın.benım gibi aynı şehirde olup tam gün çalıştığı halde haftada 3-4 kayınvaldeisne gitmek zorunda olan varmı.banamı anormal geliyo bu samımıyet.eşimin kaç günde bir gittiğini bile bilmiyom.çoğu zaman benı işe bırakıp uğruyo sabahtan.bide akşam gidiyoz beraber.ya sındıremıyorum kızlar. ben anamaı babamı öle boynu bükük bıraktım geldim.ama o yeni bi hayat kurduğunun farkında değil .hala kopmadı onlardan.kendimi salak enayi gibi hissediyorum.içim hiç bişi yapmak istemiyo.hep ağlıyorum.konuşmayı her denediğimde kavga ettik.ben seninle daha fazla zaman geöçirmedk istiyorum dedim cevabı zaten hep bırlıkteyiz oldu.daha neler neler konuştuk.anlamıyo anlamıyooo.benmı abartıyorum bilmiyorum.ama uzulmekten ağlamaktan çok yoruldumm.başkalarına endekslı yaşamaktan yoruldum.adam gibi haftalık planımı bile yapamıyorum.çünkü 2-3 gün geçtimi benım sınamaya yada salışverişe gidelim deme gibi lüksüm yok.anasına gidilcek cünkü.arkadaşlar buna benzer sorunlar varmı evliliklerinde?hepinizi öpüyorum

chess
ben abarttığını düşünmedim ya, asıl abartan eşin bence, ama aynı zamanda evcimende bi insan sanırım, ona sürekli evde iş çıkar kendi evinde oturmaya alışsın, haftanın 4 gününü annesinin einde geçirmek istiyosa neden evlenmişki

morpapatyam
erkek çocuk olunca sanırım borç görüyo sanırım gitmeyi.nasıl yaklaşacağımı şaşırdım.okadar tartıştıkkı bu konuda iyice yüz göz olduk artık bu konuda.

cimeka
30-07-12, 10:07
bazı şeyler sözlere çok dökülünce çözümsüz oluyor..arkadaşlarınız yok mu ortak??evliler falan? birbirlerinize gidin gelin akşam gezmeleri ayarlayın..arkadaş ortamlarıyla düzeltebilirsiniz,tek başına sadece yorulur boşuna üzülürsünüz..

morpapatyam
öylemi dersin.ben çok ihtimal vermıyorum.ama denicem.eşim napar ne eder yine gider gider.eşim bu konularda bana göre biraz daah farklı zihniyete sahip.hep gidilsin gelinsin istiyo ailesi ve akrabalarıyla.yani hep eli ailesinde olsun akrabalarınada sanırım bunu göstermek istiyo.bende birazdaha kendı yağımızda kavrulmak taraftarıyım.gitmeyelim demiyorum.ama fırsat buldukca.yanı ben ziyaretlerden fırsat buldukca kendımıze evimize vakit ayırmak istemiyororum.bu konuda nasıl yaklaşmama lazım çözemedim artık.kendimi tanıyamaıyorum.çok kavgacı devamlı ağlıyan biri oldum.ki biz evleninceye kadar hiç tartışmamıştık nerdeyse.çevremde bu tarz sorunlar yaşıyanda yok akıl danışabileceğim.tek bildiğim psikolojimin yavaş yavaş bozulmaya başladığı

lovesmile
kendimi senin yerine koydugumda,, bilmiyorum boyle basina gelmeden konusmak kolay o ayri ama ben olsam herhalde esime seninle gitmiyorum derdim, haftada 1, 10 gunde gitmek bana yeter ben kendi evimde kalicam hatta disari cikip tek basima dolanicam, sIkIldim artik bu devamli aile ziyaretinden derdim
devaminda ne isterse o olsun.. istedigin gibi yasayamayacakmisin, kendi aileni goreme ama esinin ailesinin dizinin dibinden ayrilma.. bence cok haklisin, esinde biraz bencil
Allah yardimcin olsun canim

morpapatyam
30-07-12, 12:07
başka fıkrı olan yokmu:KK43:((

KalbiMecruh
Ooo çok ağır ...Allah yardım etsin sana canım.
En başta nişanlıyken akıl çelmeyi çok iyi başaran varlıklara erkek diyoruz :) Malesef bu konuda başarılılar..
Nişanlıyken ne istiyosan,nerde oturmak istiyosan kabul ettireceksin çünkü evlendikten sonra genelde hiç kabul etmedikleri söyleniyo.

Arkadaşın dediği doğru ben gelmiyorum desen?
Mesela arkadaşlara söz verdim bugün sinemaya gideceğiz gelmek ister misin desen?
ya da işlerini akşama,onlara gideceğiniz saate bıraksan ? Mesela ütü,üç beş sefer bu şekilde geçiştirirsen alışır belki de..
O giidyosa da gitsin en azından sen rahat edersin.
Bide hep böyle devam etmeyecek zannediyorum.En başlarda erkeklerde anlamsız bi düşkünlük oluyo ailelerine karşı.
Sonradan geçiyo.Çok kişi dinledim^.2-3 seneye normale döneceğini sanıyorum..

Allah yar ve yardımcın olsun.

SANSIM
canım,

sen hatayı baştan yapmışssın. herşeyini bırak git ondan sonra abartıyormuyum diye sor. sen kendine birey olarak değer vermemişsin ki, eşin için herşeyi bırakmışssın. herkezi arkana alıp, eşim de eşim demişssin....

kendin etmişssin kendin bulmuşsun.

KalbiMecruh
30-07-12, 13:07
SANSIM
canım,

sen hatayı baştan yapmışssın. herşeyini bırak git ondan sonra abartıyormuyum diye sor. sen kendine birey olarak değer vermemişsin ki, eşin için herşeyi bırakmışssın. herkezi arkana alıp, eşim de eşim demişssin....

kendin etmişssin kendin bulmuşsun.
Öyle , haklısın ama insan nişanıyken hele de körü körüne aşık olmuşsa pek sağlıklı düşünemiyo.
Bu konuda bayanlar duygusal olduğu için mantıklı düşünemiyolar. Masesef. Büyük pişmanlıklar doğuruyo böyle.

morpapatyam
30-07-12, 13:07
ya şuanki aklım olsa zaten farklı olurdu bişiler.neden bukadar fedakar davrandım bilmiyorum.gtimiyorum desem ipler daha da kopacak.arada benım aileme yakınlarımada gidiyoz.onlarla ilgili sorun çıkartmasından endişe ediyorum.şu erkeklerin evliliğin ilk yıllarında ailelerine düşkün olma durumu gereçekten varmı.yanı zamanla dengeyi kurarmı acaba?sizlerinde eşleri evliliklerinin ilk yıllarında bölemiydı?aslında asıl merak ettiğim aynı şehirde otuturpda görüşme sıklığınız ne?sevgiler hepinize

KalbiMecruh
30-07-12, 19:07
Bizimki nişanlıyken biraz böyleydi,ama evlenince doğruyu yanlışı ayırt edebildi,sağolsun.
Çünkü nişanlıyken sürekli onların yanında fikirler,olaylar hep kendi istedikleri gibi yansıtılıyo ona.
Ama şimdi sadece ikimiz varız ve doğru yanlış ortada...hamdolsun,düzeleceğine bütün kalbimle inanıyodum.Düzeldi.

Sırf senin çektiklerini çekmemek için doğduğum büyüdüğüm İstanbuldan vazgeçtim ben..
Ama pişman mıyım? asla. Yeter ki bize karışmasınlar uzakta mutluyuz :)

Tek çözüm yolun şehir değiştirmek canım.
en kısa zamanda bahaneler bulup ordan ayrılırsan asıl evlilik,mutluluk ne demek o zaman anlayacaksın bence.

mtmt
31-07-12, 17:07
morpapatyam
doğduğum büyüdüğüm yeri bıraktım neiçin onun için.işimi bıraktım ne için onu için.arkadaşlarımı bıraktım, gezdiğim tozduğum yerleri, alışveriş ettiğim yerleri herşeyi bıraktım.naptım daha küçük daha köhne monoton daha soğuk bi şehre taşındım.kımın için onun için.onun karıyeri için.en başta ağzından kaçırıpda sonra toparlamaya çalıştığı anne baba düşkünlüğü için.tüm sülalesi burda olduğu için.10 ay oldu evleneli.hala sindiremiyorum.okadar salakmışımkı.okadar saf kalplıymışımkı.kocamın karıyerı ıçın giderım dedım kendı anamada onun anasına babasınada.hiç ustunde durmadım.çünkü hep böle gıtcek zannedıyordum.noldu?ben herkezi arkamda bıraktım onun için o ise her fırsat bulduğunda benı yanlız bırakıp anasına koştu.hasta oldum yine bıraktı.bazne düşünüyorum benm abartıyorum kızlar.nolur bana akıl verın.benım gibi aynı şehirde olup tam gün çalıştığı halde haftada 3-4 kayınvaldeisne gitmek zorunda olan varmı.banamı anormal geliyo bu samımıyet.eşimin kaç günde bir gittiğini bile bilmiyom.çoğu zaman benı işe bırakıp uğruyo sabahtan.bide akşam gidiyoz beraber.ya sındıremıyorum kızlar. ben anamaı babamı öle boynu bükük bıraktım geldim.ama o yeni bi hayat kurduğunun farkında değil .hala kopmadı onlardan.kendimi salak enayi gibi hissediyorum.içim hiç bişi yapmak istemiyo.hep ağlıyorum.konuşmayı her denediğimde kavga ettik.ben seninle daha fazla zaman geöçirmedk istiyorum dedim cevabı zaten hep bırlıkteyiz oldu.daha neler neler konuştuk.anlamıyo anlamıyooo.benmı abartıyorum bilmiyorum.ama uzulmekten ağlamaktan çok yoruldumm.başkalarına endekslı yaşamaktan yoruldum.adam gibi haftalık planımı bile yapamıyorum.çünkü 2-3 gün geçtimi benım sınamaya yada salışverişe gidelim deme gibi lüksüm yok.anasına gidilcek cünkü.arkadaşlar buna benzer sorunlar varmı evliliklerinde?hepinizi öpüyorum
merhaba ben yeni üyeyim benim sorunda aynı ama şehrimiz farklı uazktada olsa arayı bozuyolar.
herkeste aynı sorun var. şunu denesen eşinin ailesine gideceği günleri bilirsin o günlerde eşin eve geldiğinde seksi kıyafetler giyip güzel bi sofra hazırla erkekler bundan hiçç bıkmazlar her akşam yapsan nie yaptın demezler. güzel sözlerle bştan çıkarsan ailesine laf söylemeden ikna etsen belki işe yarar. belki tabi kocanı sen daha iyi tanırsın nelerden hoşlanır daha iyi bilirsin

sogansuyu
2-08-12, 07:08
sanırım ben de aynı durumdayım seninle..:KK43: ben de sevdiğim için doğup büyüdüğüm yerden ailemden vazgeçip başka bi şehre geldm. benim de eşim elini sürekli ailesinin üzerinde tutmak istiyo kayınvalidemin de işine geliyo nazlandıkça nazlanıyo hepimizi parmağında oynatıyo. il zmanlar çok umursamadım zamanla düzelir dedim ama iki yıl oldu artık 1hafta gitmesek kayınvalidem trip yapıyo gelmiyosunuz gitmiyosunuz diye. bi de ben çok soğuk davranıyorum kayınvalideme kesinlikle yüz vermiyorum bi de versem tepemee çıkacak herhalde... çok iyi anlıyorum seni ama malesef zamanla düzelmiyo canım o yüzden baştan alıştırmamak tavrını oymak lazım. so raa hep alıştıkları gibi bekliyolar..:KK43:

morpapatyam
2-08-12, 11:08
sogansuyu
sanırım ben de aynı durumdayım seninle..:KK43: ben de sevdiğim için doğup büyüdüğüm yerden ailemden vazgeçip başka bi şehre geldm. benim de eşim elini sürekli ailesinin üzerinde tutmak istiyo kayınvalidemin de işine geliyo nazlandıkça nazlanıyo hepimizi parmağında oynatıyo. il zmanlar çok umursamadım zamanla düzelir dedim ama iki yıl oldu artık 1hafta gitmesek kayınvalidem trip yapıyo gelmiyosunuz gitmiyosunuz diye. bi de ben çok soğuk davranıyorum kayınvalideme kesinlikle yüz vermiyorum bi de versem tepemee çıkacak herhalde... çok iyi anlıyorum seni ama malesef zamanla düzelmiyo canım o yüzden baştan alıştırmamak tavrını oymak lazım. so raa hep alıştıkları gibi bekliyolar..:KK43:
Canım benım Allah yardımcın olsun.insan kendini ikinci plana atılmış gibi hissediyo.sonra yaptığın fedakarlıklar için kendını enayı gibi hissediyosun.
peki enbaşta nasıldıız?yani il 6 ay falan.yanı dahamı sık gıdıyodu?Kayınvalidenle aran nasıldı ozamanlar?bu konuda tartışmaların oluyomu eşinle?o nediyo sana?
bide sence nasıl bir tavır sergilemek lazım.
kendine ii bak canım

nsnrkrmm
eşinle kavga ederek ağlayarak bu işi çözemezsin. Bence öncelikle arayı düzeltmen gerekiyor. sonra arkadaşın dediği gibi akşamları seksi kıyafetler giyip ona sırnaşman lazım yani annesine gitmediğinde evde güzel birşylerin onu beklediğini bilsin. Şu durumda surat asıyorsansorun çıkartıyorsan gitmeyeceği varsa da gider annesine çünkü orada ilgilenen pohpohlayan var. Sen annesinden daha çekici olmalısınki seni tercih etsin.
İnternette biraz araştırma yap güzel kokular al biraz dekolteli giyin cilve yap. Ama annesiyle ilgili oraya gitmekle ilgili birşeyler söyleme. Bİr de erkekler seksten sonra herşeye evet derler diye okumuştum. Gece beraber olduktan sonra yarının planını yapabilirsin. Yarın beni sinemaya götürürmüsün fln diye :KK70:.
Bİr de benim taktiğim hiç bir zaman eşimin yanında güçlü kadın tavru takımıyorum. Mesela sinemaya gitmek istiyorum gidelim değilde beni sinemaya götürürmüsün şunu alırmısın tarzında konuşunca daha içten yapıyor.

Bebem54
Canım Allah kolaylık versin sana en sevmediğim erkek tipi sürekli anasının ağzına bakar o ne derse onu yapar ama aynı şeyleri sen istesen yapmaz. Kendini arka planda hissetmene neden olur. Ben pek düzeleceğini sanmıyorum çünkü ağaç yaşken eğilir diye bir atasözüm var ya o hesap küçüklükten beri ana kuzusu gibi büyümüş karakteri o yönde gelişmiş.

esmerbomba_88
2-08-12, 12:08
arkadaşım eşin aileye düşkün biri bu kesin.tabi ki sen çok haklısın haftanın 4-5 günü kayınvalideye gidilmez.eşinle açık açık kavge gürültü etmeden bu konuyu halletmek istediğinis öyle.bu durumdan ağlamaktan ,eşini üzmekten korktuğunu söyle.ama tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır bunu unutma.bu halledilemeyecek bir sorun değil.ben konuşmak tarftarıyım.kendi evliliğimde de kavga ederek adama birşeyler yaptıramıyacağımı valla ne yalan söyliyim Hürremi izledikten sonra anladım.şimdi ben kayınvaliemle oturuyorum ama yalnız olsak ben sen yerinde olsam adamı cinsellikten vururdum. işten eve gelince yemek olayı bitince git soyun evde gerekirse çıplak gez o derece yani.adam annesine gimektense evde atraksiyon yaşıyacağını bilsin.hangi adam sexi bırakıp ana kucağına koşar ki? hergün sex demiyorum ama haftadaki aksiyon sayısı normalde 1-2 ise bir dönem 3-4 e çıkarın.işten çıkmadan önce ona mesajlar at seni istiyorum deli oluyorum falan diye.adam eve koşarak gelecek kadar istekli olsun.sonrada eşine tatlı tatlı şey yaparken ya da sonrasında artık annenesiyle ve akrabalarıyla eskisi gibi vakit geçirmemesini evini ve seni ihamel etmemsini söyle.ama alttan altan direkt değil.ne biliyim işte izleyeck filmler hazırla yemekten sonrası için. yani haftalık ne yapacağınızı sadece sen bil,planlı bir şekilde .arkadaşın da dediğin gibi başka bir çift arkadaşla komuşuya oturmaya gidin,bırak eşin işe giderken de uğruyorsa uğrasın zamanla o da gitmek istemicek inan ki.evde birşey ler yap ki adam anasına koşmasın canım arkadaşım.nacizane bunlar geldi aklıma başıma gelmeden bende anlıyamam durumunu tabi ki.

morpapatyam
çok haklısınız kızlar

morpapatyam
işte benim sorunum herşeyi direk söylemek.yani alttan alta bişi aşılayamıyorum.kızdığımda direk belli olur sevindiğimde.yani takdik olayı pek yok.bunları öğrenmem gerekiyo sanırım.peki eşime bunları yaparken kayınvalideme karşı nasıl davranmalıyım bu gitmeme hususunda.mesela bana telefon açıyo akşam yemeğe gelin diye sık sık.ona nasıl davranmama lazım?

esmerbomba_88
2-08-12, 15:08
kayınvalidene soğuk davran ama küstürme sakın.iş kocanda bitiyor aslında.çocuğun yok herhalde düşünnüyor musun yakın zamanda.?

morpapatyam
3-08-12, 12:08
hayır yok.daha net karar vermedim o konuda.kayınvalideme soğuk davranmamın bana getirisi nolcak?

picama
3-08-12, 12:08
Madem süt kuzusuymuş ne diye evlendi :KK20::KK20: Sende bi annenin babanın evladısın. Bi onun mu annesi var:KK20: Kusura bakmayın ama çok kızdım eşinize. Yani madem annesinden ayrılmayacaktı sizin niye hayatınızı olumsz etkiliyr. Yani anlamadan dinlemedn yorum yapmak iyi bişey değil ama ben sizin yerinizde olsam 1-2 haftalığına ailemin yanına tatile giderim. Maksat burnunu sürtmek :KK1: Belki o zaman anlar sizi :44:

kartanesi1985
5-08-12, 11:08
arkadaşım.slm önce.benmde eşim öle aynı dertteyiz.ama benmkinin annesi burda olmadığı için bacısı kardeşi var onlarla yetiniyoz::)ama ilk evlendiğim sıralar kabus gibiydi.herzaman bizde biz onlarda.aynı senin durum yani aile birbirine çok bağlı olunca.şimdiiiiiiiiiiii sana çok iş düşüyo paylaşmamı istersen cvbını bekliyorum en ince ayrıntısıyla:)))))))

kartanesi1985
5-08-12, 11:08
asla kötü yaklaşma sen kayberdersin uykusuz luğunda cabası olur:)
tecrübe konuşuyor şekerim

morpapatyam
6-08-12, 05:08
kartanesi1985
arkadaşım.slm önce.benmde eşim öle aynı dertteyiz.ama benmkinin annesi burda olmadığı için bacısı kardeşi var onlarla yetiniyoz::)ama ilk evlendiğim sıralar kabus gibiydi.herzaman bizde biz onlarda.aynı senin durum yani aile birbirine çok bağlı olunca.şimdiiiiiiiiiiii sana çok iş düşüyo paylaşmamı istersen cvbını bekliyorum en ince ayrıntısıyla:)))))))
canım tacrübelerine çok ihtiyacım var.biliyorum yanlış yoldayım ama şuan eşimle küsüm.yine bu konuda tartıştık.tavsiyelerini bekliyorum canım.teşekkür ettim şimdiden

esenruzgar
6-08-12, 07:08
Canım aynı dert bizde de vardı. Bizimki kardeşleriyle aynı şehirde. Her haftasonu plan yapılırdı daha ben yapmadan önce.
Ama eşinin düşkünlüğü değişmiyor sadece ben gitmiyorum artık o değişti.
Yani düşkünlüğü yönünden değişeceğini sanmam senin eşinin de.
Bence sen planlar yap, arkadaşlarınız varsa onlarla sürekli görüşün. O boşluğu birşekilde doldur ki , mesela kv. aradığında bugün planımız var anne çok teşekkür ederim deyip hayır diyebilesin.
Hele de öyle direk istemiyorum tarzı yaklaşma. Taktiklerle yaklaş eşine.

morpapatyam
6-08-12, 11:08
ya aslında bu yaptığımın yanlış olduğunu biliyorum yani surat edip kavga etmemın.ama elımde deil çok gucume gıdıyo.bende anamı babamı özluyorum.açıkcası nasıl bir taktik sergilemem gerektiğini hiç bilmiyorum.aslında kayınvalideme deil eşime nasıl bir taktik uygulamam gerektiğini bilmiyorum.

nagehannnn
7-08-12, 12:08
canım bende senin yaşadıklarını yaşıyorum hem de aynısını.iki senedir iş durumundan dolayı eşimle ayda bir görüşüyorduk her şey çok iyiydi arada küçük tatrtışmalar oluyordu her evlilikte oldugu gibi . bu sene 15 gün önce eşimin memleketine taşındık durum aynı ordan çıkmak istemiyor ve benimde oraya gitmem için zorluyor. geçende kavga ettik kayınpederimde bizdeydi ev yerleştiriyorum bugün yemegi evde yiyelim gitmeyecem dedim. malesef kayınpeder de duydu kavgamızı tamam siz gelmeyin ben gidiyorum eve diyip evine gitti. o gün yemekten sonrada sadece oğlunu çaya çagırdı ve bizimki beni evde aglar salya sümük bırakıp çaya gitti ben uyuduktan sonra babacığının yanından geldi. bizim sorun da kayınpeder oğlunu hiç yanından ayırmak istemiyor her dediği olsun istiyor napacam bilmiyorum

noodles
9-08-12, 10:08
morpapatyam
aynı seyleri ben de çok yaşadım hala da yaşıyorum.Ben de senin gibiyim canm ailemden ayrıym kayınvalidemlerle aynı şehirdeym evlenmeden önce beni çok uyarmıştı arkadaşlarım ama yaşayacağımız şehri lise yıllarından beri sevdiğim için çok önemsememiştim.Ama gereçekten haklılarmış.Ben de evleneli bir sene bile olmadı bıktım kayınvalidemi görmekten o kadar sıkıldım ki anlatamam..evlendik daha bir iki gün oldu kayınvalidemin telefon trafiği başladı hergün beş defa on defa onu bahane eder gelin der bunu bahane eder gelin der.Eşim de kıyamaz annesine tabii. Beraber bir akraba ziyaretine gideriz dönüşte saat 11 olur ya da oniki kayınvalidemi bıkarakırız evine yukarı çıkalım çay demlicem der eşim geç oldu yarın işe gidicez diyince gözleri dolar ..ramazanda gideriz sahuru burda yapalım der dörde kadar otururuz. istiyo ki hiç başbaşa kalmayalım kendisi de olsun yanımızda ..sahurda görüştüğümüz günün ertesi günü iftara çağırır.hafta içi gideriz yine ısrar eder sahuru burda yapalım diye..biz başbaşa başka bişehre gezmeye gitsek kıskanır yüzünden okunur.Eşime benden daha çok nazlanır.eşim de nazını çeker..garibim o da denge kurmaya çalışıyor ama kayınvalidem o kadar kurnaz ki oğlunu parmağında oynatıyor ama bana gücü yetmiyor ..ben de sayelerinde plancı olup çıktım..aynı onun gibi tatlı dille eşimi tavlayıp bişileri organize ediyorum..kayınvalideme de oynuyorum hem tatlı dilli hem de taviz vermeyen ama oynamaktan yoruluyorum o ayrı

morpapatyam
15-08-12, 11:08
NOODLES banada takdiklerinden tiyolar verirmisin.ben maalesef moral bozukluğumu hemen yüzüme yanısıtıyorum.surat bir karış asılıyo.yanı canım bişiye sıkkınsa hemen bellı edıyorum.sene neler yapıyosun.eşinde değişiklik varmmı?

morpapatyam
15-08-12, 11:08
NOODLES banada takdiklerinden tiyolar verirmisin.ben maalesef moral bozukluğumu hemen yüzüme yanısıtıyorum.surat bir karış asılıyo.yanı canım bişiye sıkkınsa hemen bellı edıyorum.sene neler yapıyosun.eşinde değişiklik varmmı?

noodles
16-08-12, 07:08
örnek vererek anlatayım mesela kayınvalidemlerle bir yere gitmişiz dönüşte onu evine bırakıyoruz kayınvalidem ısrarla evine çıkmamızı istiyor eşim bazen annesine rahattca sert davranabiliyor ne kadar düşkün de olsa sert bi şekilde anne saatten haberin var mı vs vs dediğinde eve dönerken eşime annenle böyle sert konuşma hassas kadın vs vs diyorum kayınvalidemi savunuyorum :) sonuçta annesine düşmanlık ettiğimi düşünmesini istemem nitekim etmiyorum da sadece uzaklaşmak benim derdim..kayınvalideme de hem yakın gibi hem uzak gibi kolay çözemeyeceği şekilde yaklaşıyorum.anlamasını istersem suratımı asıyorum istemiyorsam ortamdan kaçmanın yollarını buluyorum daha öğrenecek çok şeyim var tabi.... Nişanlıyken daha yakındım kayınvalidemle muhabbet edip alışveriş yapardık ama gördim ki kimse insanın annesi gibi olamaz haketmediğim halde alttan laf sokmalar kötü imalar derken rengini yavaş yavaş belli etti benim de ona güvenim sıfırlandı.eşim de o dönem askerdeydi gelince zaten esas çocuk rekabet kızıştı :) Çok kıskanıyor bizimki yaa gözlerinden okunuyor yani ben okuyorum ama dili neler söylüyor oğlunun yanında ama yemezler..Ben de aslında öle yapmacık hareketlerden ve dürüst olmayan konuşmalardan hiç hoşlanmam zaten yapmacık hareketlerden ziyade güzel ,altında art niyet arayamacakları şekilde konuşuyorum ki eşime açık vermeyeyim. Kayınvalidemin eşimi doldurmayacağını da bilemem. ona da aynı şekilde davranıyorum ama düşüncemi de saklamayarak mesela bu pazar sunu sunu yapıcam sen de gel diyor anne müsait olamayabilirim bilemiyorum diyorum.o gün için eşime değişik şeyler yapmayı öneriyorum.keske herkes nerde durması gerektiğini bilse de bu tür sıkıntılar olmasa kayınvalidem sanki bu kadar çok çabalamasa hayatımıza dahilolmak için ben eşimi ondan uzaklaştırmya mı çalışıcam annesinden vaz mı geçiricem eşim annesini mi unutacak saçma işte bu tarz garip endişeleri oluyo kayınvalidelerin ha bi de çok eğleniyorlar çiftleri başbaşa bırakmayıp kendileri de katılınca gezmelerine tozmalarına bencillik başka bişey değil kendileri yaşayamadıkları için yaşayanlara tahammülleri olmu sanki aynı devirdeyiz amaaan canım hayat kısa sen eğlenmek hoşça vakit geçirmek için çabala kötü niyetli olmadan da organize et insanları telkinlerle hayattan başka insanlardan örneklerle eşini etkile ,kayınvaliden tatlı dille göndermeler yap onlarlaykende düşünce olarak kendini rahatlatıp tadını çıkar daha büyük sınıtıların olmadığı için şükret hayat öyle de böyle de geçecek kendine kızmadan kendini üzmeden yaşamanın yollarını öğrenmek gerek...

my_everything
27-08-12, 08:08
morpapatyam
morpapatyam
öylemi dersin.ben çok ihtimal vermıyorum.ama denicem.eşim napar ne eder yine gider gider.eşim bu konularda bana göre biraz daah farklı zihniyete sahip.hep gidilsin gelinsin istiyo ailesi ve akrabalarıyla.yani hep eli ailesinde olsun akrabalarınada sanırım bunu göstermek istiyo.bende birazdaha kendı yağımızda kavrulmak taraftarıyım.gitmeyelim demiyorum.ama fırsat buldukca.yanı ben ziyaretlerden fırsat buldukca kendımıze evimize vakit ayırmak istemiyororum.bu konuda nasıl yaklaşmama lazım çözemedim artık.kendimi tanıyamaıyorum.çok kavgacı devamlı ağlıyan biri oldum.ki biz evleninceye kadar hiç tartışmamıştık nerdeyse.çevremde bu tarz sorunlar yaşıyanda yok akıl danışabileceğim.tek bildiğim psikolojimin yavaş yavaş bozulmaya başladığı
morpapatyam
ya şuanki aklım olsa zaten farklı olurdu bişiler.neden bukadar fedakar davrandım bilmiyorum.gtimiyorum desem ipler daha da kopacak.arada benım aileme yakınlarımada gidiyoz.onlarla ilgili sorun çıkartmasından endişe ediyorum.şu erkeklerin evliliğin ilk yıllarında ailelerine düşkün olma durumu gereçekten varmı.yanı zamanla dengeyi kurarmı acaba?sizlerinde eşleri evliliklerinin ilk yıllarında bölemiydı?aslında asıl merak ettiğim aynı şehirde otuturpda görüşme sıklığınız ne?sevgiler hepinize
morpapatyam
işte benim sorunum herşeyi direk söylemek.yani alttan alta bişi aşılayamıyorum.kızdığımda direk belli olur sevindiğimde.yani takdik olayı pek yok.bunları öğrenmem gerekiyo sanırım.peki eşime bunları yaparken kayınvalideme karşı nasıl davranmalıyım bu gitmeme hususunda.mesela bana telefon açıyo akşam yemeğe gelin diye sık sık.ona nasıl davranmama lazım?
morpapatyam
canım aynı senin durumundayım ne yapacağımı şaşırdım artık daha 2 ayda ne kavgalar yaşadık kaç kere gitmeye kalktım yok anlamıyo bizde adet diyo zırt pırt yemeğe çağırmalar kahvaltıya çağırmalar gitmeyince sitemler bıktım daha 2 ayda bıktım artık bi taktiğimde yok diğer kızlar gibi değilim bende senin gibi suratımı asıp tartışmaya sonra dayanamayıp ağlamaya başlıyorum tek umudum nişanlıyken bu kadar bağlı değildi sadece çok genç benim eşim 23 yaşında fazla dolduruyorlar iyilik adı altında kendi taraflarına çekiyorlar son bir kaç günüm iyice arttı tartışmalar sürekli ben haksızım dik başlıyım düşman olduk artık neredeyse birbirimize yeter ama artık yaa ne yapmalıyım nasıl kendime çekmeliyim bende

owner
27-08-12, 09:08
my_everything
canım aynı senin durumundayım ne yapacağımı şaşırdım artık daha 2 ayda ne kavgalar yaşadık kaç kere gitmeye kalktım yok anlamıyo bizde adet diyo zırt pırt yemeğe çağırmalar kahvaltıya çağırmalar gitmeyince sitemler bıktım daha 2 ayda bıktım artık bi taktiğimde yok diğer kızlar gibi değilim bende senin gibi suratımı asıp tartışmaya sonra dayanamayıp ağlamaya başlıyorum tek umudum nişanlıyken bu kadar bağlı değildi sadece çok genç benim eşim 23 yaşında fazla dolduruyorlar iyilik adı altında kendi taraflarına çekiyorlar son bir kaç günüm iyice arttı tartışmalar sürekli ben haksızım dik başlıyım düşman olduk artık neredeyse birbirimize yeter ama artık yaa ne yapmalıyım nasıl kendime çekmeliyim bende
canım sen sen ol kimse için eşinle tartışma..
bu ilişkinizi yıpratmaktan başka bir işe yaramaz
bende yaklaşık 4 aylık evliyim
ne tartışmalar yaşadık eşimle
ama baktım ki karşılıklı olarak birbirimizi alttan alırsak hiç tartışmıyoruz..
çok şükür ki öncesine nazaran çok daha iyiyiz.
bi ara bıktım eşimden,hatta nefret ettim ama şimdi işteyken bile çok özlüyorum..
birbirimizi anlamaya başlayınca sevgimizi tekrar kazandık:KK34:

my_everything
27-08-12, 09:08
owner
canım sen sen ol kimse için eşinle tartışma..
bu ilişkinizi yıpratmaktan başka bir işe yaramaz
bende yaklaşık 4 aylık evliyim
ne tartışmalar yaşadık eşimle
ama baktım ki karşılıklı olarak birbirimizi alttan alırsak hiç tartışmıyoruz..
çok şükür ki öncesine nazaran çok daha iyiyiz.
bi ara bıktım eşimden,hatta nefret ettim ama şimdi işteyken bile çok özlüyorum..
birbirimizi anlamaya başlayınca sevgimizi tekrar kazandık:KK34:
canım bizde öyle bağırışıp tartışıyoruz sonra sakinleşip sarılıyoruz ama ben kazanamıyorum o taraf kalabalık ve 23 yıllık ailesi şimdi yeni bi aile kurduğunun bırak kendisi ailesi bile farkında değil 5 kişilerdi 6 kişi olduk gözüyle bakıyorlar bana bizim evimiz bizim sadece yatak odamız onların evi ev bizim ev onlarında ayrıca ikinci evi bu gözle bakıyorlar ve bunu dile getiriyorlar benim kocamda olmaz öle şey demiyo çok bunaldım bu hafta işten çıkıyorum bakalım düzene oturttum oturttum yoksa bende kendi babamla konuşacağım bu konuyu birazda onla muhattap olsunlar beni tek gördüler böle

miyopi
27-08-12, 12:08
my_everything
canım bizde öyle bağırışıp tartışıyoruz sonra sakinleşip sarılıyoruz ama ben kazanamıyorum o taraf kalabalık ve 23 yıllık ailesi şimdi yeni bi aile kurduğunun bırak kendisi ailesi bile farkında değil 5 kişilerdi 6 kişi olduk gözüyle bakıyorlar bana bizim evimiz bizim sadece yatak odamız onların evi ev bizim ev onlarında ayrıca ikinci evi bu gözle bakıyorlar ve bunu dile getiriyorlar benim kocamda olmaz öle şey demiyo çok bunaldım bu hafta işten çıkıyorum bakalım düzene oturttum oturttum yoksa bende kendi babamla konuşacağım bu konuyu birazda onla muhattap olsunlar beni tek gördüler böle
Biz eşimin ailesiyle aynı şehirde yaşamıyoruz ama 1 saatlik mesafede oturuyoruz. Bende çalışıyorum ve sadece haftasonum var. Evimi temizlemem, alışveriş yapmam, kendime ayırmam gereken yalnızca 2 gün. Oysa 1 yıldır napıyoruz, neredeyse her hafta sonu eşimin ailesinin yanına gidiyoruz. Hemde öle böle deil, cuma günü işten çıkıp gidiyoruz pazar akşam yemeğimizi yiyip dönüyoruz. Benim durumum aslına bakarsanız bir çoğunuzdan daha kötü, çünkü aynı şehirde olduunuz için dönüp dolaşıp yine kendi evinizde yatıyorsunuz, evinizin işlerini bi şekilde yetiştiriyorsunuz veya 1 günde olsa eşinizle kahvaltı yapabiliyorsunuz. Ben bunların bir çoğunu 1 yıl içinde belki toplasan 10 kez yapamadım.

Çok kavgalar ettik eşimle, halada ettiğimiz oluyor ama ben gitmemekte inat ettiğim zaman benim inadıma gidiyor. ne zamanki ben gitmeme konusunda inadı bıraktım ozaman kendiside orada sıkılmaya başladı. bu bişiyi değiştirmedi ama yeri geldiğinde gitmeyelim diyebiliyorum.

yavaş yavaş alışıyor erkekler. Kendi aileme 2 saat uzaklıkta oturuyorum, nişanlıyken 1 hafta orası bi hafta burası diyordu. Onun ailesine okadar sık gitmesek bende aileme gitmeyi okadar çok istemezdim. Neyseki babamın işi dolayısıyla ailem bizim olduumuz şehire taşındı. Artık en azından haftaiçi ailemi görebiliyorum, ayrıca ailem buraya taşındıktan sonra bişileri farketmeye başladı. Mesela evde kaldığımız bir haftasonu ben kesinlikle ailemin yanına gitmek istemedim, saolsun ailemde anlayışlıdır, onun ailesi gibi niye gelmiyorsunuz diye aramadılar.

Sorun 2 taraftada var aslında, erkekler denge olayını çok beceremiyorlar. Kadın dişiliğini kullanırsa erkeği kendi tarafına çekmiş oluyor ve birnevi dengeyi kendi kendine sağlıyor. Bende bu taktiği uygulamaya çalışıyorum. Mesela ailesinin evinde, banyo, namaz bahanesiyle onunla birlikte olmuyorum, yada yeri geldiğinde evde olsak ben sana neler yapacaktım diyorum.

Surat asmak bişi kazandırmıyor. Taktik yapmak gerekiyor. Allahtan ailesi kötü niyetli değil, cahiller. Olay eşimde bitiyor ama o dengeyi sağlayamadığından, olay benim dişiliğimde bitiyor. 1 yıldır öğrenemedim ama şu son 1kaç aydır biraz daha yumuşak davranıyorum. Öğrenicem ve uygulicam.

0534
27-08-12, 12:08
evliliğin ilk yıllarında erkekler aile lerinden kopamıyorlar. evliliğede adapte olamıyorlar,çoğu çift senin yaşadığını yaşamıştır ve yaşamayada devam edecektir. hayatın acı gerçeği kız lar hemen olgunlaşıp evlenincede nasıl davranılması gerekiyorsa öyle davranıyorlar, yani az hata yapıyorlar. erkekler ise geç olgunlaşıyorlar anneleri erkek çocuklarını hep pohpohluyor aman oğlum canım oğlum diye büyütüyorlar. anlıyacağın canım az yada çok senin yaşadıklarına benzer şeyleri çoğu kadın yaşıyoruz.sen şimdi biraz sabredip sonunda rahata ereceksin eşin senin istediğin gibi davranacak ama tatlım sakın her fırsatta tartışma haklıyken haksız durumuna düşürme kendini. biraz sabır et bu zaman zarfı içinde kendini çok üzme

my_everything
27-08-12, 15:08
miyopi
Biz eşimin ailesiyle aynı şehirde yaşamıyoruz ama 1 saatlik mesafede oturuyoruz. Bende çalışıyorum ve sadece haftasonum var. Evimi temizlemem, alışveriş yapmam, kendime ayırmam gereken yalnızca 2 gün. Oysa 1 yıldır napıyoruz, neredeyse her hafta sonu eşimin ailesinin yanına gidiyoruz. Hemde öle böle deil, cuma günü işten çıkıp gidiyoruz pazar akşam yemeğimizi yiyip dönüyoruz. Benim durumum aslına bakarsanız bir çoğunuzdan daha kötü, çünkü aynı şehirde olduunuz için dönüp dolaşıp yine kendi evinizde yatıyorsunuz, evinizin işlerini bi şekilde yetiştiriyorsunuz veya 1 günde olsa eşinizle kahvaltı yapabiliyorsunuz. Ben bunların bir çoğunu 1 yıl içinde belki toplasan 10 kez yapamadım.

Çok kavgalar ettik eşimle, halada ettiğimiz oluyor ama ben gitmemekte inat ettiğim zaman benim inadıma gidiyor. ne zamanki ben gitmeme konusunda inadı bıraktım ozaman kendiside orada sıkılmaya başladı. bu bişiyi değiştirmedi ama yeri geldiğinde gitmeyelim diyebiliyorum.

yavaş yavaş alışıyor erkekler. Kendi aileme 2 saat uzaklıkta oturuyorum, nişanlıyken 1 hafta orası bi hafta burası diyordu. Onun ailesine okadar sık gitmesek bende aileme gitmeyi okadar çok istemezdim. Neyseki babamın işi dolayısıyla ailem bizim olduumuz şehire taşındı. Artık en azından haftaiçi ailemi görebiliyorum, ayrıca ailem buraya taşındıktan sonra bişileri farketmeye başladı. Mesela evde kaldığımız bir haftasonu ben kesinlikle ailemin yanına gitmek istemedim, saolsun ailemde anlayışlıdır, onun ailesi gibi niye gelmiyorsunuz diye aramadılar.

Sorun 2 taraftada var aslında, erkekler denge olayını çok beceremiyorlar. Kadın dişiliğini kullanırsa erkeği kendi tarafına çekmiş oluyor ve birnevi dengeyi kendi kendine sağlıyor. Bende bu taktiği uygulamaya çalışıyorum. Mesela ailesinin evinde, banyo, namaz bahanesiyle onunla birlikte olmuyorum, yada yeri geldiğinde evde olsak ben sana neler yapacaktım diyorum.

Surat asmak bişi kazandırmıyor. Taktik yapmak gerekiyor. Allahtan ailesi kötü niyetli değil, cahiller. Olay eşimde bitiyor ama o dengeyi sağlayamadığından, olay benim dişiliğimde bitiyor. 1 yıldır öğrenemedim ama şu son 1kaç aydır biraz daha yumuşak davranıyorum. Öğrenicem ve uygulicam.

0534
evliliğin ilk yıllarında erkekler aile lerinden kopamıyorlar. evliliğede adapte olamıyorlar,çoğu çift senin yaşadığını yaşamıştır ve yaşamayada devam edecektir. hayatın acı gerçeği kız lar hemen olgunlaşıp evlenincede nasıl davranılması gerekiyorsa öyle davranıyorlar, yani az hata yapıyorlar. erkekler ise geç olgunlaşıyorlar anneleri erkek çocuklarını hep pohpohluyor aman oğlum canım oğlum diye büyütüyorlar. anlıyacağın canım az yada çok senin yaşadıklarına benzer şeyleri çoğu kadın yaşıyoruz.sen şimdi biraz sabredip sonunda rahata ereceksin eşin senin istediğin gibi davranacak ama tatlım sakın her fırsatta tartışma haklıyken haksız durumuna düşürme kendini. biraz sabır et bu zaman zarfı içinde kendini çok üzme

canım inan 2 aydır daha 2 kere kahvaltı ettik evde ikiside burnumdan geldi zaten
biraz önce yine kavga ettik telefonda bana sohbet arası eee annemle konuştunmu ne yemek yapmış diyor
dedim nasıl yani yemeğe mi davetliyiz? yoo davet edilmemiz mi lazım diyor yani hergün oraya gidilecekmiş artık
dedim gitmiyorum ne demek gitmiyorum ben gidiyorum sende geleceksin diyor dedim ben gitmiyorum oraya eve gidip yemek yapıyorum sende normal evine geliyorsun bakalım gelecekmi akşam yemeğe

ahaha
27-08-12, 15:08
cok zor bı durum canım yasayan bılır ınsan kendıne aıt kendı kararlarını verebılecegı bı duzen kurmak ıstıyooo
daha cook yenısınız esınde zamanla AYRI bı yuvası oldugunu benımsıcek emın ol
erkekler bıraz daha gec ıdrak edıyolar ayrı yuvaları oldugunu
sabret canım bol bol dua et

olympias
28-08-12, 14:08
morpapatyam

İlk evlendiğimiz dönem aynen senin yaşadıklarını yaşamıştım. Gelin diye çağırdıklarında gitmeyince kayınvalidem çok ağladım diye birkaç gün sonra anlatıyordu. Haftada 3-4 kere gidiyorduk gene de niye gelmiyorsunuz diyorlardı. Oğlum olympias ankara da okumuş ailesi alışmıştır 5 senede . Biz her kahvaltıya oturuşumuzda seni göremeyince ağlıyoruz diyorlardı. Bir değil iki değil... En son eşime dedim bukadar üzülüyolarsa birdaha böyle söylediklerinde seni bırakıp eve gelicem bu ne böyle dedim. Hakketen bırakcak duruma da gelmiştim. E tabi tartışmalar... Senin ailene nekadar gidiliyosa benim aileme de okadar gidilecek dedim. E tabi 3-3 6 gün dışarda olamayacağımıza göre. Hem ikimiz de çalışıyoruz. 8 de evde oluyoruz. Evimin işi , iş yorgunluğu stresi... Eve cumartesileri yarım güne temizlikçi buldurdum. Cumartesi akşamları annemlere yemeğe gittik. Pazarları kayınvalidemlere gittik. BUnunla yetinmediklerinde gelmiyorsunuz dediklerinde ben gitmedim eşimi gönderdim. Bensiz gidince de kendini eksik hissetti .Canı sıkıldı. Yetiştireceğim işlerim oluyordu. Ev işlerim oluyordu yapmam gereken onları yapıyordum.

Sık sık başka gelinleri anlatıyordu. Yok çocuğu bırakıyormuş babaannesine , çocuk 15 gün kalıyormuş... Yok kayınvalidesinin anahtarı varmış ... Kendi açıp gelinininn evine giriyormuş. Hiçbirine müsade etmedim. Bu şekilde iç içe yaşayan gelinler de ayrılma noktasına geldiler. Kendi çocuklarıyla ve eşleriyle sağlklı bağları olamadı. Annem kırılmasın derken eşleriyle araları bozulan damat da nasıl ikna etsem de eşim baba evinden geri dönse diye düşünür durumda.

Herkes bizim haftalık programımıza alıştı. Gık çıkmıyo artık. Sülalede de kayınvalideme en iyi gelin seninki çıktı diyorlarmış. Ne fayda ben soğuduktan sonra. Ama ben haftalık ziyaretimi yapıyorum. Hasta olduklarında yemeği yapıyorum. Normal zamanlarda sofra kurma kaldırma , bulaşık yıkama işlerini yapıyorum. Hiçbir sülale dedikodusuna katılmıyorum. Eşime de söyledim ben sevmiyorum böyle sohbetleri diye o da onayladı. Kayınvalidemle çok çok farklı olduğumuzu ve anlaşamayacağımızı anladı. Durumumuz şu an bu.

Evimin huzurunu sağlamak zorundasın , her gün kavga gürültü böyle ömür yaşamak istemiyorum de. Her gün annesini görmek istiyorsa evlenmeseymiş. Koy kurallarını söyle. Böyle kavga gürültü gidecekse çok dikkat et sakın hamile kalma. Çocuk olunca evden çıkmıyorlar.

olympias
28-08-12, 14:08
Bir de iki görümcem de kayınvalidelerine ayda bir zor gider olunca bizim program en iyisi oldu. Bekar görümcen varsa durum onun kayınvalide kavgalarıyla düzelebilir.

_NarCicegi_
30-08-12, 12:08
ben hergün gidiyorumda yaranamıyorum bi ana kuzusuda bende var evleneli 1,5sene oldu çıldırcam 1,5 senedir hergün ailesine giderim eşimle bi yere gidecegemiz zamanlar bile yarım saatte olsa illa anasına ugrar anasının agzına bakar dolduruşuna gelir bana laf sokmasına göz yumar altında art niyet arama diye bana kızar ama ben en ufak bişey söyleyim kıyametler kopar
yeni dogmuş bebegime yemek sularından çorba vermesine göz yumar ben söyleyince haksız olurum
bana gelip haklısın der ama afra tafra surat yanına yaklaşılmaz haklılıgım nerde arayıp duruyorum
kendi benim babamın laflarını gelir bana anlatır benden anlayış bekler ama aynı anlayışı kendi göstermez vs.saymaya devam edersem sayfalar alır ben çözümü bilmiyorum bilen varsa banada anlatsın
ha belki çözüm şu olabilir benim babamda böyleydi annem kanser oldu babam oldu melek şimdi öyle agzına bakıyor neye yaradı hiçbişeye ilerde bizede bişey olursa belki o zaman kıymete bineriz:KK47:

olympias
30-08-12, 14:08
iyilikmelegi
ben hergün gidiyorumda yaranamıyorum bi ana kuzusuda bende var evleneli 1,5sene oldu çıldırcam 1,5 senedir hergün ailesine giderim eşimle bi yere gidecegemiz zamanlar bile yarım saatte olsa illa anasına ugrar anasının agzına bakar dolduruşuna gelir bana laf sokmasına göz yumar altında art niyet arama diye bana kızar ama ben en ufak bişey söyleyim kıyametler kopar
yeni dogmuş bebegime yemek sularından çorba vermesine göz yumar ben söyleyince haksız olurum
bana gelip haklısın der ama afra tafra surat yanına yaklaşılmaz haklılıgım nerde arayıp duruyorum
kendi benim babamın laflarını gelir bana anlatır benden anlayış bekler ama aynı anlayışı kendi göstermez vs.saymaya devam edersem sayfalar alır ben çözümü bilmiyorum bilen varsa banada anlatsın
ha belki çözüm şu olabilir benim babamda böyleydi annem kanser oldu babam oldu melek şimdi öyle agzına bakıyor neye yaradı hiçbişeye ilerde bizede bişey olursa belki o zaman kıymete bineriz:KK47:
Ayy kıyamam ya :KK50:Allah akıl fikir versin eşine inşallah. Kendi uğrasın her gün . Sen in evin işin çocuğun . Bir bahane uydur. Yavaş yavaş alışırlar. Sülaledeki diğer gelinler de her gün uğruyor mu? Hiç sanmıyorum.

_NarCicegi_
1-09-12, 09:09
olympias
Ayy kıyamam ya :KK50:Allah akıl fikir versin eşine inşallah. Kendi uğrasın her gün . Sen in evin işin çocuğun . Bir bahane uydur. Yavaş yavaş alışırlar. Sülaledeki diğer gelinler de her gün uğruyor mu? Hiç sanmıyorum.
kendide ben gidince gider benim evimin işi falan olmuyomuş çocuk zaten onlara gitmek için en büyük bahane özlüyorlarmış alışacagını sanmıyorum bence bi insan 7 de neyse 70 de de o evin tek oglu başka gelin yok malesef:KK43:

noodles
4-09-12, 08:09
ben kayınvalideleri çok bencil buluyorum kız anneleri çok duyarlı olurken onlar sadece kendi mutluluklarını ,kendilerine keyif veren şeyleri düşünüyorlar.Büyük konuşmak istemem ilerde oğlum olursa ben nasl bir kayınvalide olurum bilemicem ama kimseyi huzursuz etmezmişim gibi geliyor..Bizimkinde hiç siz karı koca çalışıyorsunuz bi pazar gününüz var beraber takılın düşüncesi yok nedense çok mutlu oluyormuş hep beraber olunca öyle söylüyor..her pazar bir organizasyon yapmaya kalkışmıştır. 10 aydır evliyiz. cumartesi bile beraber vakit geçirmiş olsak pazar günü çağırmazsa olmaz ben eşime hiç yansıtmadan ya da daha önce de bahsettğim gib kayınvalidemden önce davranıp plan yaparak bazı pazar günlerimizi kurtardığım oldu ama kesin çözümü yok ..hergün inşallah bugün çağırmaz inşallah aramaz demekten alamıyorum kendimi..bi de vicdansız olabiliyorlar bazen bu kadarına önceden olsa ihtimal vermezdim ama ramazanda iftara davet ettiğimde resmen görmüş oldum..iftara davet ettiğim gün telefonlaştık kendini çok yorma dedi (meğer kendi gelince yorcakmış onden öyle sölemiş sanırım:KK43:)
ben de haftalık temizliği yaptığımı başka zamanım olmadığı için bugüne sığdırdığımdan bahsettim tabi anlayana..herneyse sadece kayınvalidemler değil eşimin başka akrabalarını da davet ettik onlarla 10-12 kişilik iftar yemeği hazırladım ağırladım çay ,tatlı çerez derken ..kayınvalidem balkonda keyfe bi başladı hiç kalkmak istemiyo..kalkalım diolar saçma bahanelerle oturmaya devam ediyo kayınvalidem haricinde herkes yorulduğumu farkediyor o öle sölenince alay eder gibi gülüyor ..zar zor gece bir buçukta kalkabildiler ..ama öyle yorulmuştum ki sahura da kalıcaklar diye korkmuştum..eşime de sahura kalsınlar diye ısrar etme demiştim öncesinde demez olaydım suçlu ben oldum misafire yorgun görünmüşüm güzel yemekleri kendimi ıspatlamak için yapıyormuşum kayınvalidem sahura kalın dediği çok olmuştur ama bizim iftardan sonra uğradığımız zamanlarda ki ben kayınvalidemle bir miyim annem bana kıyamazken kayınvalidem canıma okumaya çalışıyor ... Allah herkesin niyetine göre verir inşallah diyorum..kayınvalidemde ben iyi niyet göremiyorum maalesef

gizemali
6-09-12, 21:09
aynı şeyler yaşanıyo demekki ya..yani bu eşlerdenmi kaynaklanıyo yoksa kayınvalidelerdenmi anlayamıyorum ben..yazdıklarını okuduğumda benden bahsediyosun dedim resmen ve biz sırf bu sorunlar yüzünden bi süreliğine evlerimizi bile ayrdık şuan.bi süre mi olur onuda bilemiyorum gerçi.

esenruzgar
gizemali
aynı şeyler yaşanıyo demekki ya..yani bu eşlerdenmi kaynaklanıyo yoksa kayınvalidelerdenmi anlayamıyorum ben..yazdıklarını okuduğumda benden bahsediyosun dedim resmen ve biz sırf bu sorunlar yüzünden bi süreliğine evlerimizi bile ayrdık şuan.bi süre mi olur onuda bilemiyorum gerçi.
Evinizi nasıl ayırdınız ?
Siz mi gittiniz ?
Annenin yanına mı gittiniz ?

Surrender
morpapatyam
allah yardımcın olsun.
''Aldırmadan gidemiyorsa, aldırmadan kalmayı bilmeli insan. Çünkü henüz icat edilmedi; anlamayana anlamayı öğretecek bir lisan.''
demiş şair.

edasss
12-09-12, 14:09
bende sadece benim eşim böyle sanardım demekki tek değilmiş benim eşimde nışanlıyken farklıydı ben ne istersem ne düşünürsem yalansız dolansız anlatırım ailemden bunu örendım böyle yetıştım nişanlanmadanda nışanlıykende evlilikten isteklerimi açık açık söyledim ama erkekler bizler gibi değil hani bir laf varya alana kadar aynen öyle oluyo malisef banada herkez dedi yapamazsın sen bu aileyle etme yapma diye ama ben eşime inandım annemin evinde bırakın yemek yapmayı ev süpürmedim evlendim hergün kayınvalideme gittim biz arnavut asıllıyız eşimin aileside börek bile yaptım tek başına bır evini süpürmedi ben evlendim evleneli 2 hafta sonra başladı laf sokmalarki bile bile evlendi oğlu anem söledi ona benim kızım böyle yetıştı bunu yapamaz bunu ıstemez işine gelmıosa ayartsaydı oğlunu , yok annem anne değilmişte iş öretmemiş onun kızı şöyleymiş böyleymiş ben dantel sevmıyomuşum biyerim kalkmıomuş ondanmış ve direk yüzüme söyleniyo hadı diyosun eşinin annesi eşinin hatrı belli etme eşine annesini kotuleme arada bırakma ama olmuyo patlıosun bi süre sonra yok adet yok gelenek sanki ben uzaydan geldım tabi bütün bunların faturası kocana kesilio haklı olarak olmuo oda olmuo evliliğin yıpranıo yıprandıda artık birbirimize eskisi gibi bakmıyoruz görmüyoruz ne yapılsa hep beraber eşim abisi karısı çocuğu annesi babası heryere beraber baş başa bıyere gıtmeye kalksak suratlar on kat neymış annesı sıkılıomuş git be kadın al kocanı gez sende ne ışın var senın benım yanımda cafeyemı gıderım baramı sınemayamı yaşıtımmısın sen benım hep hasta oğullarıda düşkün telefon eder yanımda oturuo turp gıbı çok hastayım oğlum öluyorum işte yapamadım sonra ben ye azar yardım etmıomusun anneme kendı evımde var oturmasanda tozlanıyo işin oluo gucun oluo bır sene böyle devam etti evlenene kadar yenıyken gıderız bır süre dedi sevgili kocam evlendık annesı bır sene geelceksın dedı baktım oğluda ben öle demedım bır sene gıtcez dıo hadı gıttım sabır çeke çeke geç gıttım evımı temızledım geç geldım dıe laf yedım erken gıttım ışımı bıraktım pis oldum bır sene doldu dedım doldu süre geçelim evimize sanki o şartı koşan onlar deılmış gıbı suçlu gene ben oldum herşeyı zorla yaptırdım gezme tozma yok zaten evde uyuklar dururuz 60 yaşındayız çunku artık umrumdada değil zaten öyle böyle ayırdım evimi kocamada dedim çocumda oluyo sana zerre kadar ıhtıyacım yok ben senın önceliğin olmadım şimdiye kadar şimdiden sonrada sen benım önceliğim değilsin getir bize parayı napıosan yap ıstersen gıt annenle babanın ortasında yat hıç gelme eve çocunun uzerındede hakkın yok benım uzerımdede herşeyı söledım onun ıçın yaptıklarımı annesının yaptıklarını şimdi iyi çok üzgün hisediyorum bide hastalandım nerdeyse sevıncem bi korktu annemdeyım mecbur ayrı kalıo annesıde yazlıkta tek başına kaldı bensız kıymetımı anlasın bıraz ben olmasam köpekler yemez onu düşünsün taşınsın görsün