2013 Mayıs annleri paylaşım alanı

hastanekorkagi
23-09-12, 15:09
kızlar aramızda bebek var filmini indirip izleyin tam bizi anlatıyor :)

bizde ilişkide bekeleyecez valla ,dr 2 kere sordum haftada 2 keremi diye evet dedi burası doğu ,doğunun erkekleri beklemez ondan öyle dedi , aslında benim nasıl bir hasta olduğumu buralı olmadığımı biliyor ama rahat bir dr

birde progestan falan vermedi bana folik asit , balık hapı verdi

Esracik34
MyHoS
kızlar benim aşırı bi şekilde ayaklarım üşüyoo ateşimi ölçüyorum 37.2-37.4 arası ama ayaklar buz gibi ılık su yapıyorum küvete sokuyorum biraz ısınıyo sonra yine aynı çorap çetik giydim nafilee ısıtamıyorum
Sorma benimde aynı İnan ayaklarımı isitamiyorum.gece bile çorap giyip yatıyorum o kadar yani.

snowflakeN
benvehedeflerim
Mrb canım ben de korktum progestandan iyice.ilaca başlar başlamaz mı belirtiler oldu?işi boşver ne önemi var.Allahtan çalışmıyosun canım çalışsan daha zorlanırdın canın ne istiyosa öyle davran uyu,iş yapma :)
herkeze etkısı farklı olabılır.aslında ben bundan 7-8 ay once kullanmıstım klomenle bırlıkte doktorum vermıstı eger döllenme olursa bebiş tutunsun dıye o zmn bana boyle yapmamıstı ama every dedıgı gıbı bırde hamılelık eklenınc kotu oldum..
everythingwillbegreat
ben de oyleyim canim
yatmaktan baska birsye yapmiyorum gunduzkeri
aksam da esime diyorum beni cikar bir dolasalim kendime geleyim
onunla tur atiyoruz bazen
bazen uykusuzluk cektigim de oluyor ama her yerim agriyor benim de tutmuyor bacaklarim kalcam belim falan
tabiki yeter ki saglikla buyusun bebis dayanirim
ben de 2.kutuyu bitirmek uzereyim kullaniyorum hapi bakalim
12 hafta kullan demisti doktorum ama oyle etkileri var gercekten uzerine bir de hamilelik eklenince oyle oluyor
off canım yaa dısarı cıktım geldık uyumusum sımdı uyandım her tarafım tutulmus uyuynca da ınsan kötu oluyor sabredıcez ama ınsan aptallasıyor:KK43:
everythingwillbegreat
benim de sabah aksam iciyorum
aksam da vajinal dedi doktorum
vajinali kullaninca zaten uykuya dalmis oluyorum etkileri hissrmiyorum ama gunduz ben de surekli halsizim
calissam cok zor olurdu herhalde

aaa hayirli olsun
cinsiyetle ilgili ruya gordun demek
ne guzelll
ben hic hissemiyorum
bir kiz bir erkek ikisi de geciyor icimden :KK1:
wallahı canım benım bastan berı ıcımden erkek gecıyor her ıkısıde benım evladım olcak hıc farkemez ama ruyam cok guzeldı hla etkısındeyım bıran once cındıyetını ogrnmk ıstıyorm:9
ildauni
progestan oyle cnm ya benım bı arkadasım kullanıodu
ınanırmısın okadar sarhoş gıbı olmustukı adımızı hatırlayamıodu bazen:)
sonra vajinal uygula demiş dr..bıdeoyle dene bakalım cnm
artık vajınadan alıcam bende aynı oluyorum bazen hatırlamıyorum bıle beynım uyuyso
icetea17
Lazer hakkında birşey diyor mu doktorlar arkadaşlar yaaa
Ben lazere başlayacaktım
iki aya yakın çıkmıyor ya; 7. ay yada 8. ayda yaptırıp doğuma kadar iyi olur diye düşünüyorum ama
internettte araştırdım bi zararı yok dedi ama doktora sormak lazım
canım benım lazerın bıtmesıne 2-3 seans kalmıstı bıraktm ben sordum hamıle kalırsam nasıl olcak fln dıye bız onermıyoruz dedi.hamılelık boyunca jılet olmazsa dogum zamanı agda yaptırırsın daha sonralazere devam edersın demstı

mavihayal
23-09-12, 16:09
herekse selam kızlaar
geçen cuma doktora kontrole gittim çok şükür hem keseyi hem de kalp atışını gördük.Ama doktor küçük bir kanama odağı var dinlen dedi birşey vermedi %70 kadında görülebilir dedi.Ama bn öğretmnim ve yatmam mümkün değil rapor da yazmadı acaba bu hafta gitsem de sonraki hafta duruma göre rapor mu alsam nedrersiniz çok telaş yapıyoruuuum kanama çoğalır dye Bebeğin gelişimi de güzel yardım edin :18:

ashanur
23-09-12, 16:09
mavihayal
herekse selam kızlaar
geçen cuma doktora kontrole gittim çok şükür hem keseyi hem de kalp atışını gördük.Ama doktor küçük bir kanama odağı var dinlen dedi birşey vermedi %70 kadında görülebilir dedi.Ama bn öğretmnim ve yatmam mümkün değil rapor da yazmadı acaba bu hafta gitsem de sonraki hafta duruma göre rapor mu alsam nedrersiniz çok telaş yapıyoruuuum kanama çoğalır dye Bebeğin gelişimi de güzel yardım edin :18:
Bende de var kanama ama ben calismiyorum suan o yuzden evde dinleniorum ,progestan igne verdi bana haftada bir o yuzden tekrar danissan iyi olur

karakuzummm
23-09-12, 17:09
esracik34
arkadaslar avrupa yakasında hastane ve doktor arıyorum.her doktora guvenemiyorum tecrübeli olan arkadaşlardan doktor önerisi bekliyorum...
arkadaşım yaşam hastanesinde bir bayan doktora gitmiş baya memnun.bir başka arkadaşım yaşam hastanesinden erhan beye gitmiş o da memnun canım.
mihrimahh
ben de sordum doktora. Olabilir ama haftada 1 i geçmesin dedi.

Kimin ikiz? Ben bilmiyorum..

Caım ben lazae gidiyordum 3 seansa gitiim, hamile oldğmu öğrenince bıraktım tabi.. şimdi tüyleri kökten alma yöntemini kullanırsam en başa dönmüş olacğm.. O yüzden jılet kullanıyrm..
reyyan07 arkadaşımızın ikiz eski mart anneleri grubumuzdan
mihrimahh
kızlar, bem 6+4 olduğunu söyledi doktor. Bebişin boyu 3,7 mm miş. Sizlerin nasıldı? Diğer boş kesenin büyüklüğü de 6-6,5 mm gibi bir seydi. 9-10 gün önce gittiğimde tek kese görünürken o da 6,5 mm di ve içinde embriyo gözükmüyordu çok küçük olduğu için. Acaba diğer kesedeki sonradan mı takip edyor??
canım her bebeğin gelişimi farklı. Benim bebeklerim genelde uzun oluyor 6,1 mm idi boyu. Sonradan takip ediyor olabilir ikizlerin genelde biri daha gelişmiş oluyor sanırım.
icetea17
lazer hakkında birşey diyor mu doktorlar arkadaşlar yaaa
ben lazere başlayacaktım
iki aya yakın çıkmıyor ya; 7. Ay yada 8. Ayda yaptırıp doğuma kadar iyi olur diye düşünüyorum ama
internettte araştırdım bi zararı yok dedi ama doktora sormak lazım
lazer ışınları zarar verir kesinlikle yaptırma canım bence.
mavihayal
herekse selam kızlaar
geçen cuma doktora kontrole gittim çok şükür hem keseyi hem de kalp atışını gördük.ama doktor küçük bir kanama odağı var dinlen dedi birşey vermedi %70 kadında görülebilir dedi.ama bn öğretmnim ve yatmam mümkün değil rapor da yazmadı acaba bu hafta gitsem de sonraki hafta duruma göre rapor mu alsam nedrersiniz çok telaş yapıyoruuuum kanama çoğalır dye bebeğin gelişimi de güzel yardım edin :18:
rapor al dinlen canım bende öğretmenim oturma lüksümüz yok maalesef teneffüste bile dinlenemiyoruz. Kanama gibi bir durumum olsaydı rapor alırdım kesinlikle.

Selam fıstıklar,
kıl sorununu daha hamileliğimi öğrenmeden 1-2 gün önce ağdayla halletmiştim. Doktora gitmeden önce epilasyon aleti ile (makine ile kısaca) hallettim.
Bazı arkadaşlar üşümek demiş üşümek ne demek donuyorum.
Kabızlık hat safhada delircem artık kabızlıktan. Ilk hamileliğimde de kabızlık vardı. Zaten normalde de sorun yaşardım.
Doktorum bi ton test istedi kaç tüp kan verdim hormon, kan değerleri, ne varsa bakıldı. Tam idrar tahlili de yapıldı. 1-2 test eksiğim var onlar için gitcem pztesi.
Ayy ne çok dert yanmışım :d:KK1:

Bir arkadaş eşim kaldırdı bebeğin üstüne yatıyosun demiş ya koptum çok şirinn:KK1:

gamzelim89
23-09-12, 17:09
bende geldim kızlar aranıza yeni gördüm topiği inş hayırlısıyla alırız bebişlerimizi kucaklarımıza:KK16:

pinkta
23-09-12, 18:09
tekrar merhba arkadaşlar
cuma günü doktora gidicem diyodum ya, gittim:) ama ancak buraya yazabiliyorum
gittim şükür ama tir tir titreyerek gittiim heyecan endişe korku bütün her şeyi taşıyodum :) neyse ultrasona girdim ekranda görür görmez baş parmağıyla okey işareti yaptı :) çok şükür kese düzgün kalp atışları da var dedi. küçük prenses gibi dinlenmeye devam dedi,kusmamaya gayret et, aç kalma, kabız olmamaya çalış dedi, bu hafta tekrar kontrole alıcak, sonra artık daha az çağırırım dedi. elhamdüllh çok şükür rabbime.
ben de çok üşüyorum arkadaşlar, evde hırka çorap öyle geziyorum :) sabahları ve aç kaldığımda mide bulantım da oluyor inş az kaldı hepsi geçicek :nazar::nazar::nazar:

kunfeyekun
23-09-12, 19:09
mavihayal
herekse selam kızlaar
Canım geçmiş olsun. ben de öğretmenim ve malum zamanımızın çoğu ayakta geçiyor. doktorum bana şimdilik böyle bir şey demedi ama desydi hiç düşünmez alırdım rapor. yine de sen bilirsin.

Esracik34
23-09-12, 20:09
Sat 15 ağustos yas 26 muhtemel dogum tarihim 22 Mayıs ve ilk bebeğim kısmetse.listeye eklermisiniz beni de?

benvehedeflerim
23-09-12, 20:09
hastanekorkagi
kızlar aramızda bebek var filmini indirip izleyin tam bizi anlatıyor :)

bizde ilişkide bekeleyecez valla ,dr 2 kere sordum haftada 2 keremi diye evet dedi burası doğu ,doğunun erkekleri beklemez ondan öyle dedi , aslında benim nasıl bir hasta olduğumu buralı olmadığımı biliyor ama rahat bir dr

birde progestan falan vermedi bana folik asit , balık hapı verdi
Hanzolar gıcık oluyorum şeyine düşkün adamlara:KK1:
düşük tehlikesi olunca veriyolar progestanı çok şükür senn ihtiyacın yok demekki cnm.

dsde
24-09-12, 02:09
yine nöbetteyim wc nöbetinde :KK43:

hastanekorkagi
24-09-12, 04:09
günaydın kızlar birazdan dr gidiyorum çok dua edin bana hayırlı haberlerle geleyim :)

ipek1982
24-09-12, 04:09
snowflakeN
gunaydınnnn inşallahhhhh nasılsınn nasıl gıdıyor hamıslık
Beni merak ettiğin için çok tşkler canım. Pazar sabahı yine bir kanamam oldu. Yeniden yattım hastaneye. Şu an kanama durdu. Artık hayırlısı olsun. Kalp atışları var ve kese duruyor yerinde

ashanur
24-09-12, 05:09
ipek1982
Beni merak ettiğin için çok tşkler canım. Pazar sabahı yine bir kanamam oldu. Yeniden yattım hastaneye. Şu an kanama durdu. Artık hayırlısı olsun. Kalp atışları var ve kese duruyor yerinde
Gecmis olsun ,bebis saglikliymis gerisine uzulme ,moral lazim moral:KK54:

medids
24-09-12, 05:09
bende aranıza yeni katıldım :)) 3 aşılama negatifi sonucu ile tüp bebeğe başlamak üzere dosya onayımı beklerken, doğal yollardan mucize şekilde hamile kaldım :)))

inanılmaz bir duygu :))) hepimiz sağlıkla bebişlerimize kavuşuruz inşallah :)))

mec_
24-09-12, 06:09
günaydınlar,

herkese iyi haftalar olsun, güzel haberler alıp verelim Inşallah

Cuma günü doktor kontrolümüz var bu hafta bana sakız gibi uzar artık, heyecanla bekliyorum

iclal85
medids
bende aranıza yeni katıldım :)) 3 aşılama negatifi sonucu ile tüp bebeğe başlamak üzere dosya onayımı beklerken, doğal yollardan mucize şekilde hamile kaldım :)))

çok sevindim canım senin adına Allah sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin. Rabbimden ümit kesilmez onun öyle mucizeleri vardır ki.tebrikler tatlım

iclal85
bizde miniğimizin kalp atışlarını duyduk çok şükür cumartesi günü.

medids
iclal85
çok sevindim canım senin adına Allah sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin. Rabbimden ümit kesilmez onun öyle mucizeleri vardır ki.tebrikler tatlım
teşekkür ederim canım darısı herkesin başına inşallah :)))

medids
iclal85
bizde miniğimizin kalp atışlarını duyduk çok şükür cumartesi günü.
Haftaya çarşamba bizim de kontrolümüz var umarım bizde duyabiliriz...

PekBiCici
mec_
günaydınlar,

herkese iyi haftalar olsun, güzel haberler alıp verelim Inşallah

Cuma günü doktor kontrolümüz var bu hafta bana sakız gibi uzar artık, heyecanla bekliyorum
:KK9::KK9::KK9::KK9: Çok güzel benzetme olmuş resmen duygularıma tercüme olmuşsun
Bu hafta sakız gibi uzar :KK51: Bizimde Çarşamba günü kontrolümüz var kısmetse kalp atışını duymaya gideceğiz :nazar::nazar:

snowflakeN
gamzelim89
bende geldim kızlar aranıza yeni gördüm topiği inş hayırlısıyla alırız bebişlerimizi kucaklarımıza:KK16:
HOSGELDIN ARAMIZA TEBRIK EDRIMMMM
ipek1982
cok gecmıs olsun canım bebiş iyiymiş cok uskur ınsallah daha fazla uzmez senı annesı
medids

hosgeldın aramıza ne guzel cnm
melegın sana surprız yamıs

gulsevdam
24-09-12, 07:09
selam kızlar
bende kalp atışını duyucağım gunu 4 gozle beklıyorum daha 7 8 gun var ..
gece cok usudum pıke battanıye sarıldım corap kazak gıyıp oyle uyudum
yorganı cıkarıcam artık esım terlerken ben usuyorum :KK43:
nılayım senın bu halını gecen haftaya kadar gecırmıstım gecen hafta nıhayet ayaga kalktım dedım
ama dunden berı yıne yatıyorum azcık yuruyus yapalım dıyoruz hemen yoruluyorum
bırde sag kalca ustumde agrı oluyor yurumek ısteyınce sızlerdede bu varmıs kızlar acaba nıye bu ağrı :KK43:

everythingwillbegreat
24-09-12, 07:09
bilmiyorum bu agri neden ama bende de birka gundur var
en cok eger sirt ustu yatarsam cok hissediyorum
sola donmeye calisirken oyle zorlaniyorum agirlasir
bir de yemek yaparken ayakta cok durdugumda hissediyorum:KK34: