Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2013 Mayıs annleri paylaşım alanı

gulsevdam
1-10-12, 09:10
ben doktora gıdıyorum kızlar dönüşte görüşürüz:KK19:

everythingwillbegreat
yokh
ne bılım everycım aklıma takılıyo kac gundur
o gunlerde renk farkı barızdı cnku suanda gorulen bıısı yok
off neyse dusunmıcem

bugun dr randevum aksam saat 6 da
cok meraktayım
yok canim ya aklina takma bence
ara ara gogus agrin da gecer yumusar gibi gelir sana sonra yine baslar
bak bu da aklinda olsun ben gogus agrim gecince cok korkuyordum ama birkac gun sonra siddetle yeniden basliyor:KK34:
zaten hep donem donem baska seyler oluyor
gecen hafta bel agrimdan kivraniyordum, bu hafta eser yok ama kalca agrim var bir de bulanti
surekli degisik seyler hissedebiliyor insan

MyHoS
yokh
selam kızlarrr :KK3:

ya aklıma bısı takılıyo benım sıze soracagım
benım gecen hafta yanı 5.haftamda meme uclarım boyle morarır gıbı olmustu
rengı koyulasmaya baslamıstı normalde yok gıbıdır cok beyazdır
sonra ıste renklendı brz kooyulastı falan
sımdı bakıyorum son 1 haftadır renk acıldı sankı
o morarma o koyuluk gıttı eskı halıne dondu sankı
neden boyle olmus olabılır daha koyulasması gerekmezmıydı?

Sızın ne durumda acaba merak ettım?
canım benim de bir ara koyulaşır gibi oldu şimdi açıldı eski rengine geldi ancak genişleme oldu onun farkındayım bence takma kafana ilerleyen zamanlarda kararıcak zaten:KK53:

tuuba_0
merhaba arkadaşlar,
Allah izin verirse bende sizin gibi mayıs annesi olucam inşallah hepimiz hayırlısıyla sağlıklı bebeklerimizi alırız kucağımıza
bende çarşamba günü gideceğim doktora inşallah miniğimin kalp atışlarını duyarım.

hapsuu
1-10-12, 10:10
gulsevdam
3 ayı dolduralım topıgı acarız inşallah :) normalde 8 12 kg arası ama suda onemlı cok kglu bırının kg alma sınırı 10 kg ıse
zayıf bırının 15 kg olabılıyormus

senın troıd bezınde hızlı calısıyormus ve hamıleyken cok zayıfmıssın maşallah
ben bı ara 27 kg almıstım 1 yılda verdım ama nasıl verdım ben bılırım :)
ogünden berı damak zevkım herseyım degıstı yag tuz hayatımda yerı yok
evde ıken rahatım dısarda yemek sorun oluyor
bırcok uzman arkadasımla ne neyle yenır hangı spor nasıl beslenır dıye saatlerce kafa patlatırdık
inşallah hamılelıgımdede saglıklı beslenmeye devam kg alsamda dogum sonrası eskı spor hayatıma dönüp vericem
bıdaha kglu olmakmı :KK53: töbeeeeee
troid bezlerim normal canım yapısal bır durum bendeki aileden gelen annemde oyle ablamda annem 4 cocuk dogurdu suan 58 kılo 175 boy ablam 2 cocugu var benımle aynı kıloda cok dr a gıttım test yapıldı ama genetıksel bır durum bendejı tiroidlerim normal calısıyo cok sukur

papatya89
Merhaba 2013 Anneleri :-)

Bende yeni katıldım aranıza umarım burdan takip ederiz birbirimizi

7+2 olmuş bizim ufaklık ve bugün kalp atışlarını gördüm.. Değişik bir duygu ama ben pek alışamadım henüz.Heralde tekme atınca inanıcam var olduğuna.

Bu arada mide bulantım var evet ama hafif hatta iştahım açıldı desem yeridir. İnşallah hep böyle devam eder de sağlıklı bir gebelik geçiririz.

everythingwillbegreat
bu dogru mu kizlar ya
topicte cok duydum
genelde kilosu olanlar hamilelikte zayif olanlara gore daha az kilo aliyormus
cevredeki ornekler de oyleymis
bu bana eselli oluyor da biraz:KK1: cunku gobegim var benim :KK17:

yokh
MyHoS
canım benim de bir ara koyulaşır gibi oldu şimdi açıldı eski rengine geldi ancak genişleme oldu onun farkındayım bence takma kafana ilerleyen zamanlarda kararıcak zaten:KK53:

ayy canım ne bileyim ya tmm hiç renk değişmese anlıcam daha erken de
işte bi değişip şmdide eski haline dönünce illaaa bi telaş aldı beni huyum kurusun..
neyseki sendede olmuş öyle bi değişim hafiften.
ay bn dün gece hiç saglıklı bi uyku uyuyamadım sivrisinekler yüzünden o kdr gerginimki şuanda da
dr streside var bugünü bi bitirsem hayırlısıyla rahatlasam allahım :26:

hsos
Gülsevdam
çok sağ ol, içimi rahatlattın Allah razı olsun. olumsuz şeyler okumayacağım diyorum ama merakıma yeniliyorum işte şu 3 ayı sağlıkla atlatsak gerisi daha kolay olur inşallah

iclal85
http://www.kadinlarkulubu.com/hamil...unlar/562564-hamilelik-kilo.html#post26687945
topiğime bakın kızlar

07papatya
selamlar.
bugun sabah doktora gıttık keseyı görduk.dış gebelık falan degıl.yanı resmı olarak hamıleyım dıyebılrız artık.rabbım bana 3.kez anneligi nasıp ettı suprız bı bebektı ne dıyelım artık bundan sonra saglıkla gelsın yavrum.
listeye eklenmek ısterım.32 yaşındayım.3.gebeligim.sat.23 agustos.bdt.30 mayıs.allah burdakı arkadaşlarımısa saglıkla sıhatle yavrususnu kucaklamasını dılerım..gecmışe bırazdan bakayım.epey ılerlemış

hapsuu
1-10-12, 11:10
yokh
işte bi değişip şmdide eski haline dönünce illaaa bi telaş aldı beni huyum kurusun..
ay bn dün gece hiç saglıklı bi uyku uyuyamadım sivrisinekler yüzünden o kdr gerginimki şuanda da
deryam esas doğuma yakın kararıyor ve buyuyor dert etme herseyi simdiden canım bebeğinde gayet sağlıklıdır içini ferah tut stress yapma

07papatya
PekBiCici
Günaydın kızlar :KK3:
Bu sabah mide bulantısı ile uyandım 1-2 öğürdüm Allahtan çıkarmadım ama hala mide bulantım devam ediyor :KK14: Çubuk yiyorum ama çıkarıp çıkarmamak arasında kalmak daha kötüymüş :KK50:
o çıkramamakta çok kotu ya.ilk kızımda çok kusardım burnumdan cıkardı ta o kadar fecıydı.ama ıkıncıde bulanırdım amakuasmazdım ama arasındakı fark en ıyısı kusmak en azından kusup rahatlıyosun.kusamamak daha işkence:) ınşallh ılerlemez senınkı.

turtix
sen bir sonraki kontrole ne zaman gideceksin? Bana geçen hafta 1 ay sonra gel demişti daha 1 haftası geçti zaman geçmiyor yaaa
bız daha kalp atşı gorecegız 15 gun sonra gıderım.

SareY
Günaydın canlar, epeydir bakamadım buralara umarım hepiniz bebeklerinizde birlikte sağlıklısınızdır. msjlarınızı okumaya çalışıcam birazdan.
Ama benim öncelikle sormak istediğim bişey var hamile pilatesi hakkında ne düşünüyorsunuz? ben 3 ayı doldurduktan sonra yapmak istiyorum ama, sizce sakıncası varmıdır? elbette doktoruma da danışıcam önce size bir sorayım dedim :)
plates hiç yapmadım ama cııd bılen bırıyle yaparsan sanırım faydalı.

melegim2013
mrh kızlar benide listeye eklermisiniz sat:13 ağustos doğum tarihi 20 mayıs kilo 50 şehir bursa ilk çocuk
hoşgeldınız hayırlı oslun

KUBSEN
merhaba kızlar bende inş. mayıs annesi olcam...suan 6 hafta 5 günlük hamileyimm...ALLAHIM BU GÜZEL DUYGUYU HERKESE NASİP ETSİN........
hayırlı olsun.

everythingwillbegreat
ben de cok merak ediyorum canim ya
sen son 6+6da gordum ben
o gunden beri kocaman olmus saglikli bir bebisim vardir insallah
ben de gun sayiyorum yarindan sonra normal kontrole
obur hafta da ultrasona :KK34:
kalp atoşlarını duydunmu sen.sız epey ılerdesınzı bız sonlarda oldugumuza daha kuçuguz:)

everythingwillbegreat
bulanti ne kotuymus kizlar ya
yerimden kalkamiyorum hala
ne yiyebilecegim konusunda en ufak bir fikrim yok
yiyecek aklima getiremiyorm ama aciktim da
peynir ekmek deniycem simdi
of daha kotu.kızarmış ekmekte hem mıdeyı rahatlatıyor hemde peynırle guzel gıder bak.doktordan tavsıyeydı bana.işe yarıyo.

gulsevdam
kızlar daha once bır cok kez yazdım kutu sutlerde vıtamın gereklı seyler yok
en ıyısı kapıya gelen hakıkı ıyı bır sut satıcı bulmak buda mumkun olmucagı ıcın gunluk sut
hergun 500 ml tuketıyorum artı 1 lt yakın ayran ve 200 ml maden suyu hıc karnım sısmıyor ..

ah o agrılar bendede fazlasıyla var:KK43: 2 saat sonra randevum var benımde bugun 6 saat bıle uyuyamadım erkenden kalktım saatlerı sayıyorum ınsallah kalp atıslarını duyarız canım :)

kesınlıkle meyvelı soda olmaz cola gıbı zararlı kızlar doktorlarınıza sorun bana sadece maden suyu dedı doktor
evet meyvelı sodaları bende sevmem ama sade sodayı çok severım.

yokh

benımkılerde bı degışıklık yok henuz.

gulsevdam
hadı gule gule.kaç haftalık oldun sen.tıckerde yokya.

tuuba_0
merhaba arkadaşlar,
Allah izin verirse bende sizin gibi mayıs annesi olucam inşallah hepimiz hayırlısıyla sağlıklı bebeklerimizi alırız kucağımıza
bende çarşamba günü gideceğim doktora inşallah miniğimin kalp atışlarını duyarım.
hayırlı olsun hoşgeldın.

papatya89

7+2 olmuş bizim ufaklık ve bugün kalp atışlarını gördüm.. Değişik bir duygu ama ben pek alışamadım henüz.Heralde tekme atınca inanıcam var olduğuna.

Bu arada mide bulantım var evet ama hafif hatta iştahım açıldı desem yeridir. İnşallah hep böyle devam eder de sağlıklı bir gebelik geçiririz.
iclal85
http://www.kadinlarkulubu.com/hamil...unlar/562564-hamilelik-kilo.html#post26687945
topiğime bakın kızlar
maşallh bebegıne hoşgeldın.

everythingwillbegreat
evet 6+6da kalp atislarini dinledik
bulantim bugun kotu
sadece patates haslamasi ve yogurt yiyebilridm kotuyum
kizarmis ekmegi deneyeyim aksam peynirle sagol tavsiyen icin :KK34:

07papatya
hamılelikte pek hesap olmuyo.ozellıkle bulantılar gıdınce acayıpiştahaçılıyo helekı yemek yemeyı seven bırıysenız kılo almanız kaçınılmaz oluyo.her defasında yok çok almayacagım dıyorum ama :KK9:olmuyo.ilk hamılelıkte 20 kılo aldım.2.de daha çok dıkkat etmeye calışarak 15 kılo aldım.bak bunada çok kılo almak ıstemıyom dıyorum ama bakalım ne olacak..
sodayı sade içemeyenlere bı tavsıye arkadaşım onermıştı çok oluyor yarım bardak vışne suyu ve yarım bardak sodayı karıştırın alın sıze mıdenızı rahatlatacak içecek.ben içerım guzel oluyor tadı

snowflakeN
melegim2013
mrh kızlar benide listeye eklermisiniz sat:13 ağustos doğum tarihi 20 mayıs kilo 50 şehir bursa ilk çocuk
HOSGELDIN ARAMIZA EKLEDIM CANIM AMA YASINIDA YAZABILIRMISJN
KUBSEN
merhaba kızlar bende inş. mayıs annesi olcam...suan 6 hafta 5 günlük hamileyimm...ALLAHIM BU GÜZEL DUYGUYU HERKESE NASİP ETSİN........
amin cnm hosgeldın aramıza
everythingwillbegreat
ben de cok merak ediyorum canim ya
sen son 6+6da gordum ben
o gunden beri kocaman olmus saglikli bir bebisim vardir insallah
ben de gun sayiyorum yarindan sonra normal kontrole
obur hafta da ultrasona :KK34:
normal kontrol ne ki?neye bakacak?kalbımatıyo doktora gıdecegımı dusunurken:KK9:
everythingwillbegreat
allah yardımcın olsun cn emınım zordur doktor bana bulntın olursa tuzlu kraker ye demsıtı
yokh

canım bende hıc koyulasmadı aynı duruyor senın neden oyle oldu bılemıyorum ama

07papatya
everythingwillbegreat
evet 6+6da kalp atislarini dinledik
bulantim bugun kotu
sadece patates haslamasi ve yogurt yiyebilridm kotuyum
kizarmis ekmegi deneyeyim aksam peynirle sagol tavsiyen icin :KK34:
zaten olacaksa kalp atşından sonra bulantılar başlıyomaalesef.ben suan fena degılım.benımde başlarsa 1 hafta sonra başlar off.bu barı rahat gecse.çok zor oluyo bulantı.ama şukur 12 haftalarda kayboluyo allahtan.
dene dene bana ıyı gelırdı.

snowflakeN
gulsevdam
cook guzel haberle gel ınsallahhh:nazar:
tuuba_0
merhaba arkadaşlar,
papatya89

hosgeldınız aramıza saglıkla kucagınıza alın ınsallah
everythingwillbegreat
bu dogru mu kizlar ya
topicte cok duydum
genelde kilosu olanlar hamilelikte zayif olanlara gore daha az kilo aliyormus
cevredeki ornekler de oyleymis
bu bana eselli oluyor da biraz:KK1: cunku gobegim var benim :KK17:
evet bende oyle duydum ama ben kendıme guvenemıyorum:KK1:hamıle kalmadan once 10 kılo verdım ıyıkıde vermısım en aızndan su 10 kıloyu gerı alsam yeter:KK1::KK1::KK1:

gul1982
selam kızlarrrr yaaa benim midem cok yanıyoo napsam şaşırdım ya...offf...:KK43:(

07papatya
gul1982
selam kızlarrrr yaaa benim midem cok yanıyoo napsam şaşırdım ya...offf...:KK43:(
gavısgon var.bana doktor onu yazmadım başka bi ilaç yazdım bu daha ıyı dedı ama ılaçları akşam ustu alacagım.neymış bakayım bakalım.ne zaman gıdeceksın doktora sen.yazar bı ılaç doktor

ildauni
slm kıslarr benımde 4-5 gundur midem daha kötü
kalkar kalmaz cubuk kraker yıyorum bastırsın dıye daha kusmadım
bende kusmayı sevmıorum cok kötü oluorum..
aranızda öğretmen olan varmı
nasıl ders anlatıosunuz kısalr benım agzımı acınca hava doluo sankı mıdeme
ve nefesım bana yetmıo cumleler yarım kalıo ve halsızim
hepsıne razıoyım bebişim ıyı olsunda
yarın dra gıtcem su kan tatlıllerı varmıs yaptırılacak onlar ıcın

beeren
everythingwillbegreat
canım bulantın bu haftamı başladı

gul1982
07papatya
gavısgon var.bana doktor onu yazmadım başka bi ilaç yazdım bu daha ıyı dedı ama ılaçları akşam ustu alacagım.neymış bakayım bakalım.ne zaman gıdeceksın doktora sen.yazar bı ılaç doktor
hmm demir ilacı kullanıyorum canım bende sanırım o yapıo...ben pazartesi gidicem dr a kalp atışı için :44: ekimde..mide ilacı kullanmak zararlı diilmidirki..bilmiorumkii..

07papatya
ildauni
slm kıslarr benımde 4-5 gundur midem daha kötü
kalkar kalmaz cubuk kraker yıyorum bastırsın dıye daha kusmadım
bende kusmayı sevmıorum cok kötü oluorum..
aranızda öğretmen olan varmı
nasıl ders anlatıosunuz kısalr benım agzımı acınca hava doluo sankı mıdeme
ve nefesım bana yetmıo cumleler yarım kalıo ve halsızim
hepsıne razıoyım bebişim ıyı olsunda
yarın dra gıtcem su kan tatlıllerı varmıs yaptırılacak onlar ıcın
banada dedı 10-15 gun sonra gelde hem kap atışını gorelım hemde kan tahlılı yaptıralım dedı.:26:
gul1982
hmm demir ilacı kullanıyorum canım bende sanırım o yapıo...ben pazartesi gidicem dr a kalp atışı için :44: ekimde..mide ilacı kullanmak zararlı diilmidirki..bilmiorumkii..
yok canım hamılleer için kullanılan ılaçlar var ondan.mıde yanması çok normal helekı ılerleyen zamanlarda bebek baskı yaptıkça daha çok yanıyo.

blossomm
selam kızlar azıcık gecikmişim galiba ama ben de mayıs annesi olacağım inşallah =) bebek gelene kadar burda hep beraber beklemek çok güzeldi şimdi bebeğin dünyaya gelişini beklemek daha güzel olur heralde..

inşallah herkes güzel bi hamilelik, güüüüüpgüzel doğum geçirir ve meleğine sağsalim kavuşur (=

Bu arada bilgilerimi yazıyorum tablo için : yaş 26, sat 14 Ağustos, tahmini doğum 21 mayıs, ve deeee ilk gebeliğiiiim :nazar:

gul1982
07papatya
yok canım hamılleer için kullanılan ılaçlar var ondan.mıde yanması çok normal helekı ılerleyen zamanlarda bebek baskı yaptıkça daha çok yanıyo.
anladım canım sağol gidince sorıym dr a..

MyHoS
yokh
henüz çok erken canım sen böyle şeyler için stres yapma hiç:21:

kontrolün olduğu için gerginsin onu da anlayabiliyorum istersen biraz uyu kontrolüne daha çok var bebişi de yorma:21:

inşallah güzel haberlerle geleceksin
:nazar::nazar::nazar:

07papatya
blossomm
selam kızlar azıcık gecikmişim galiba ama ben de mayıs annesi olacağım inşallah =) bebek gelene kadar burda hep beraber beklemek çok güzeldi şimdi bebeğin dünyaya gelişini beklemek daha güzel olur heralde..

inşallah herkes güzel bi hamilelik, güüüüüpgüzel doğum geçirir ve meleğine sağsalim kavuşur (=

Bu arada bilgilerimi yazıyorum tablo için : yaş 26, sat 14 Ağustos, tahmini doğum 21 mayıs, ve deeee ilk gebeliğiiiim :nazar:
hoşgeldın canım hayırlı olsun.

ipek87
1-10-12, 12:10
bende varım birazcık ucundan kaçırdım mayısı ama belki minik yaramaz biraz geç çıkmak isteyebilir kim bilir :KK16:

07papatya
ipek87
bende varım birazcık ucundan kaçırdım mayısı ama belki minik yaramaz biraz geç çıkmak isteyebilir kim bilir :KK16:
hoşgeldın.senın bebık nısan bebekı gozukuyo ama:))

ipek87
07papatya
hoşgeldın.senın bebık nısan bebekı gozukuyo ama:))
içime nedense mayıs başı gibi doğuyor hadi bakalım :KK17:

07papatya
ipek87
içime nedense mayıs başı gibi doğuyor hadi bakalım :KK17:
hadı bakalım.hayırlısı olsun.hoşgeldın.epey olmuşsunzu sız..neredeyse cınsıyet ogrenılecek.

hastanekorkagi
merhaba kızlar sonunda dr gittim geldim şeker bir adam güzel açıklama yaptı

evet içerde düzenli bir kanama var dedi ,bunu vücut kendi yapıyor ilaçlarla düzelmez kendi kendine geçer dedi inşallah amin amin

bebeğe hiç zararı olmuyor şuanda bebek 8 haftalık gelişimi tam haftasında dedi

yat dinlen sen dedi , 2 hafta daha sık dişi 12 hafta olunca tamamsın dedi en azından yüreğim ferahladı inşallah geçer :)

bu arada 1 kilo aldım

allahıma çok şükür ilaçların yan etkisi olmasa çok rahatım bulantı falan hiç birşey yok

inşallahda böyle güzel rahat bir hamilelik geçiririrm bende sizde

sağlıkla sıhatle bebeklerimizi kuacaklayalım inşallah :)

ipek87
07papatya
hadı bakalım.hayırlısı olsun.hoşgeldın.epey olmuşsunzu sız..neredeyse cınsıyet ogrenılecek.
Az kaldı bakalım oğlumun cinsiyetini 12. haftasında öğrenmiştik haftaya kontroller var umarım öğrenebiliriz :KK3:

07papatya
hastanekorkagi

evet içerde düzenli bir kanama var dedi ,bunu vücut kendi yapıyor ilaçlarla düzelmez kendi kendine geçer dedi inşallah amin amin

yat dinlen sen dedi , 2 hafta daha sık dişi 12 hafta olunca tamamsın dedi en azından yüreğim ferahladı inşallah geçer :)

bu arada 1 kilo aldım

allahıma çok şükür ilaçların yan etkisi olmasa çok rahatım bulantı falan hiç birşey yok

en azından bı sorun olmaması çok ıyı.ınşallh kanamanda duru artık.bolca dınlen tabı.allah saglık versın.gozun aydın.

ipek87
Az kaldı bakalım oğlumun cinsiyetini 12. haftasında öğrenmiştik haftaya kontroller var umarım öğrenebiliriz :KK3:
hım senınde 2.bebeış oylemı hadaı bakım az kalmış sana.

MyHoS
hastanekorkagi

bu arada 1 kilo aldım

ohh çok sevindim maşallah:nazar::nazar::nazar:

için rahatlamıştır bol bol dinlen zaten bikaç hafta sonra doktorun da dediği gibi rahata ereceksin
:KK16::KK16: