2013 Mayıs annleri paylaşım alanı

ebeciik
11-10-12, 07:10
ayy ne güzel ya hepiniz rüya görüyosunuz ben hiç 1 şe göremedim henüz =(
eşim de sadece bebek görüyo cinsiyet tahmini yapamıyoruz 12 haftam dolsun 1 dk.beklemeden gidicem doktoruma belki gösterir annesinin kuzusu =)

ildauni
icetea17
Pantolonlar zaten 9 ay giyilecek şekilde oluyor bildiğim kadarıyla canım 40 beden giyiyorsan ya 40 alacaksın ya 42 büyük bedenlere çok gitme
bluzlardada öyle
canım 52 kıloyum bende M beden aldım ama cok buyukmus ya:) sanırım S almam gerekıomus:)

miyase1
bende pentiden böyle süngerli yarım atlet gibi bişey aldım s.tyen yerine çok rahat ettim..bi de hamilelik çorabı var onu aldım normal çorapların lastiği göbeğimi sıkıyor ağrı yapıyordu o da çok rahat kızlar tavsiye ederim..ama birçok kıyafetimi giyemiyorum göbeğimi acıtıyo kramplar giriyor hemen..bi de kızlar iki akşamdır birşey dikkatimi çekti..wc ye gittikten sonra karnıma kramplar giriyor yürümekte zorlanıyorum direkt gidip yatıyorum..ama gündüzde wc ye gidiyorum gündüz olmuyor bu..sizde de var mı böyle bişey?? :44:
benımde ya bı cok esofman altını gıyemıorum hemen rahatsız edıo lastık yeri
benımde çişim gelınce cok sıkışmısım gıbı agrım oluo bazen
bı gun bı gunu tutmuo aslında rahım buyuo ya cnm mesanaye baskı yapıodur

miyase1
PekBiCici
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: Bilmemmm
Ama haber izlemem kii şuan stres olmamak için gündem bile takip etmiyorumm
Belki kulak kapartmışımdır biri konuşurken bilinçaltım hooopp diye almıştır önüme getirmiştir :KK1::KK1:
Birde ben telefon ekranında görüyorum bebeğinin ismi Özgür Barış diye :26:
Rabbim hepimizin rüyasını hayra çıkarsın :nazar::nazar:
amin canım...şaka bir yana gerçekten özgür de barış da çok güzel isimler...bebeğe isim bulmak sandığımdan çok daha zormuş..ben ahmet ismini çok seviyorum aslında ama kocamın ilk adı ahmet o yüzden istemiyor o ismi koymayı :) daha cinsiyeti bile belli değil ama olsun ne güzel heyecanlar bunlar dimi..:KK17:

pinarturhan
miyase1
fatıma çok güzel bir isim...:nazar:
evet aslında güzel isim ama ben fatıma ismini hiç düşünmüyorum ki... hatta saçma biliyorum ama biz bebişi ilk günden beri mercimek diye seviyoruz rüyada da fatıma Kuran da aslında küçük mercimek tanesi kadar anlamında geçiyormuş diye söylediler.. :KK9: tabi böle bi anlamı yok...

PekBiCici

Ben bu rengi,kırmızısı ve siyahını aldımm fiyatıda 30 tl
Hem işyerinde hemde günlükte giyiyorumm
Dar paça olmasıda hem spor yapıyor hem spor klasik oluyor :KK9:

holy
Kızlar ya ben çok korkuyorum bebeğimi hissedemiyorum diye ya çok ruhsuzum ya da ufff bilmiyorum işte..Yarın kontrolüm var hem iple çekiyorum hem de korkuyorum aslında ilk bebeğimden dolayı paranoya mı yapıyorum acaba? Dua edelim birbirimize ne olur...

ildauni
PekBiCici
Normalde kaç beden giyiyorsun ki?
Ben giydiğim bedenden 2 beden eksi aldım şuanlık olduu
Zaten belleri düşük ama ek payı lastikli olduğu için sanırım 5-6 aya kadar da giyebilirim :44:
normalde 36 38 gıyıyorum cnm.. bu aralar raporluyum evdeyım ya tayt cok rahat oluo dısarda
bıraz daha bekleyim bakalım ıse donerken alayım pantolonları..
aaa bayram var ondan oncee :)bayramda dısardan bayagı anlasılırmı acep:)

ildauni
PekBiCici

aa supermıs cok guzelmıs cnm ben bunlardan bakayım ozaman
hem iştede giyilir:)

mec_
tünaydın minnoşların anneleri:KK16:

kıyafetlerden konu açılmış
kaç beden giyiyorsanız o beden alın kızlar cünkü kalıpları genelde geniş oluyor
ben kendi bedenimi aldım o bile baya geniş ama belinden sıkınca hiç değilse popodan düşmüyor:KK1:

miyase1
holy
Kızlar ya ben çok korkuyorum bebeğimi hissedemiyorum diye ya çok ruhsuzum ya da ufff bilmiyorum işte..Yarın kontrolüm var hem iple çekiyorum hem de korkuyorum aslında ilk bebeğimden dolayı paranoya mı yapıyorum acaba? Dua edelim birbirimize ne olur...
korkma canım benimde bebişim seninki kadar ama bende hissedemiyorum..heleki son dr.a gitmeden hiç hissedemiyordum, ne biçim anne adayıyım diyordum.. yeni dr.un ordaki ultrason daha netti o yüzden o gün onu görünce kalbini görünce çok duygulandım..alışmadığımız bilmediğimiz bir duygu..hayatta şimdiye kadar hep çocuk,genç kız, evlenine bile genç kadın rolündeydik,,, şimdi ise roller değişiyor anne rolune geçiş yapıyoruz,, tabiki buna adapte olmak kolay olmayacak..ama eminimki o minik şeyler doğunca bize ihtiyacı olan bize ait minik bir bebek işte o zaman dünyadaki herşeyimiz onlar olacak..ben son ultrasonda gördüğümden beri bazen göbeğime hafif bastırıp bebeğimin kesesini bulmaya çalışıyorum sanki hissediyorum onu artık..bence sen de bu kez eğer net görebilirsen hissetmeye başlayacaksın..:KK16:

ildauni
holy
canımm hepımızde var bıraz kaygı aslında ama
ben mesela 10 gun kadar once bı kanama yasadımkı bacakalrımdan aktı okadar diim ama
ebbek gayet ıyıydı..rahımde kanama alanı bıle yoktu
koruyan allah koruyor cnm yıyecek ekmeği varsa bişeycik olmaz ama
boyle bır ımtıhan yasayacaksakda bısey gelemz elımızden
okadar acızızkıı bısey yapamadımm dusunsene okuldaydım sadece dua ettim
onun ıcın aklına gelınce kotu seyler oyle dusunup rahatlat kendını cnm

miyase1
PekBiCici

canım nerden almıştın bu pantolonu ?

ffee
papatya_ek
bende son bir kaç gündür seyirme hissediyorum ama bebek çok küçük olduğu için bebek hareketleri olması zor, bende bebeği besleyen damarlardaki kan akışı hızlı dır ya şimdi ondandır diye düşünüyorum
PekBiCici

Markası ne ki bunun:) bende hangi beden alacagimi bilmiyorum normalde 40bden giyiyorum en kilolu zamanımda hamile kaldım :) daha da hiç bakmadım netten bakıyorum sadece ama rahatsızim almam lazım bı an önce bisiler şişkinlik yokken çok belli değilde özellikle akşamları zor oluyo sizce hangi beden almaliyim

everythingwillbegreat
miyase1
lcw den bu :KK34:

nisan1983
günaydın güzel mayıs anneleriiiii:)yazılanları okuyorum da hemen hemen hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz,heyecanlar,kaygılar,rahatsızlıklar ama kocaman kocaman mutluluklar....Allahım sana şükürler olsun...

ben de rüyamda erkek bebk gördüm,ismini de Denizhan kouyordum ne alaka hiç anlamadım,bu isim hiç yok aklımda,kız olursa Melisa koymayı düşünüyorum,erkek olursa da Doruk...

Yarın doktor randevum var,yaşasın bebeğimi görücem:):)

çalışanlara da ev hanımlarına da işlerinde kolaylıklar diliyorum....

GOKCHE
everythingwillbegreat
lcw den bu :KK34:
arkadaşlar bence giyin deneyin çünkü ben başta lcw dan aldım
ancak bnm boyum uzun olduğundan bedende bordanda sorun yaşıyorum
sonra livaa marka tayt aldım harika rahat yokmuş gibi
ayrıca sadece göbeğiniz büyüyecek diye birşey yok
o yüzden alayım 9 ay giyerim diye doldurmayın lazım oldukça alın bedeninizinde değişme ihtimalini unutmayın

PekBiCici
ildauni
aa supermıs cok guzelmıs cnm ben bunlardan bakayım ozaman
hem iştede giyilir:)
miyase1
ffee
Markası ne ki bunun:) bende hangi beden alacagimi bilmiyorum normalde 40bden giyiyorum en kilolu zamanımda hamile kaldım :) daha da hiç bakmadım netten bakıyorum sadece ama rahatsızim almam lazım bı an önce bisiler şişkinlik yokken çok belli değilde özellikle akşamları zor oluyo sizce hangi beden almaliyim
lcw aldım kızlar
Ben 38 beden aldım, kırmızıyı ilk aldım sonrasında rahatlık ve kullanış açısından iyi olunca diğer renkleride aldım
Malum bölgede duruyor ordan sonra lastik başlıyor oyüzden büyük almadım bilmiyorum ilerde kullanabilirmiyim
Ama doğumdan sonra kullanırım en azından oyüzden koca koca almadım :KK9:

holy
miyase1
korkma canım benimde bebişim seninki kadar ama bende hissedemiyorum..heleki son dr.a gitmeden hiç hissedemiyordum, ne biçim anne adayıyım diyordum.. yeni dr.un ordaki ultrason daha netti o yüzden o gün onu görünce kalbini görünce çok duygulandım..alışmadığımız bilmediğimiz bir duygu..hayatta şimdiye kadar hep çocuk,genç kız, evlenine bile genç kadın rolündeydik,,, şimdi ise roller değişiyor anne rolune geçiş yapıyoruz,, tabiki buna adapte olmak kolay olmayacak..ama eminimki o minik şeyler doğunca bize ihtiyacı olan bize ait minik bir bebek işte o zaman dünyadaki herşeyimiz onlar olacak..ben son ultrasonda gördüğümden beri bazen göbeğime hafif bastırıp bebeğimin kesesini bulmaya çalışıyorum sanki hissediyorum onu artık..bence sen de bu kez eğer net görebilirsen hissetmeye başlayacaksın..:KK16:
İnşallah canım ya.. hayırlısıyla şöyle kıpırtılarını hissetsek ne güzel olur.

ffee
PekBiCici
lcw aldım kızlar
Ben 38 beden aldım, kırmızıyı ilk aldım sonrasında rahatlık ve kullanış açısından iyi olunca diğer renkleride aldım
Malum bölgede duruyor ordan sonra lastik başlıyor oyüzden büyük almadım bilmiyorum ilerde kullanabilirmiyim
Ama doğumdan sonra kullanırım en azından oyüzden koca koca almadım :KK9:
Peki bedenleri normal standartlardami yoksa genişmi normalden lcw nin buyuk oluyo genelde heralde

holy
Bu pantolonlara bende bakmıştım lcw de lacivert ve siyahı vardı denemeye halim yoktu o gün...Ama yarın kontrolden sonra almayı düşünüyorum inşallah bende :)

PekBiCici
ffee
Peki bedenleri normal standartlardami yoksa genişmi normalden lcw nin buyuk oluyo genelde heralde
Ben normalde 40 giyiyorum canımm
Hamilede 38 aldım kii belli bir süreden sonra çeke çeke yürüyorum :KK1:
Şu aşamada büyük almadım zaten kısmetse göbeğimin çıktığında(!) -ki şuan hiç yok yaa:KK53:) opak çorap içime,tayt-üstüne uzun kazaklar-altına bot,çizme,ugg gibi giyinmeyi düşünüyorumm
Ve pantolon neysede, üste böyle bebekli, yumurtali figürleri sevmiyorum, sadece bedenimden biraz büyük alırım normal alırım hamile reyonundan değil

ayyaz
*mehlikasu*
günaydın kızlar,yarın BİM e bebek battaniyesi,bebek uyku tulumu ,bebek penye takımları geliyor,kızımdayken battaniye ve uyku tulumundan almıştım,uyku tulumunu kullanmaya gerek kalmadı ama battaniyesi güzel,tavsiye ederim,
biraz büyük çocuklar için ise 108 parça blok ve doktor seti,kamyon geliyor yarın,ben blok ve doktor setinden kızıma almayı düşünüyorum
uyku tulumunu almayı dusunuyorum ama kalıtesı nasıldır acaba

GOKCHE
ffee
BAZI MODELLERDE BÜYÜK OLABİLİYO AMA NORMAL SAYILIR
BUARADA SÜTYEN OLARAK DA BUNA GEÇTİM HEM İLERDE EMZİRME OLARAKTA KULLANIOLIYO
ARKASIDA YARIM BADİLER GİBİ KAPALI ÇOK RAHAT
Bebefox Krovaze Emzirme Sütyen - e-bebek.com

GOKCHE
pekbicici
ben normalde 40 giyiyorum canımm
hamilede 38 aldım kii belli bir süreden sonra çeke çeke yürüyorum :KK1:
şu aşamada büyük almadım zaten kısmetse göbeğimin çıktığında(!) -ki şuan hiç yok yaa:KK53:) opak çorap içime,tayt-üstüne uzun kazaklar-altına bot,çizme,ugg gibi giyinmeyi düşünüyorumm
ve pantolon neysede, üste böyle bebekli, yumurtali figürleri sevmiyorum, sadece bedenimden biraz büyük alırım normal alırım hamile reyonundan değil
bencede şirinler mirinlerde heleki su zmanda çok abartı
ama bende aynı fikirdeyim doğum sonrasıda giyebileceğim şeylere bakıyorum hep
allahtan moda da bol salaş şeyler :)

ffee
PekBiCici
Ben normalde 40 giyiyorum canımm
Hamilede 38 aldım kii belli bir süreden sonra çeke çeke yürüyorum :KK1:
Şu aşamada büyük almadım zaten kısmetse göbeğimin çıktığında(!) -ki şuan hiç yok yaa:KK53:) opak çorap içime,tayt-üstüne uzun kazaklar-altına bot,çizme,ugg gibi giyinmeyi düşünüyorumm
Ve pantolon neysede, üste böyle bebekli, yumurtali figürleri sevmiyorum, sadece bedenimden biraz büyük alırım normal alırım hamile reyonundan değil
Bende 1hafta 10 gun oncesine kadar nie benim karnım çıkmadı die dolaşıyordum ama şimdi aksama doğru baya rahatsızlık hissediyorum çıkan bisi yokda yine çok şişkinlik oluyo heralde düğmeler acik geziyorum:)) ben dar paçayı fln çok sevmiyorum rahat olursa belki ama çok dar seyler sıkıyo beni

glcn80
ben ağuststa evlendim düğün için de 10 kilo vermiştim..zaten tüm pantolonlarım büyük geliyordu. o yüzden şimdi onları hala rahat giyiyorum hatta kemer takıyorum..benim sıkıntım öğretmenim ve müdür okulda illa önden ütülü kumaş pantolon istiyor..ben kumaş olmasa da hepsini önden ütüleyip kandırmaya çalışıyorum:KK66: ama sanırım lcw de bu pantolonların kumaşı da vardı..bir de kot olanları vardı..ama ben daha erken diye düşünüyorum..hele çalışmıyor evdeyseniz giyin pijamaları yatın aşağı bence:)

ffee
GOKCHE
Evet guzelmis ama salasmi nası Sutyende sıkı olucak benimkisi Salip gitmiycek:p

miyase1
GOKCHE
peki bişe sorcam bu sutyen uçları belli ediyor mu yani dışarıda rahatlıkla giyilebilir mi?

GOKCHE
glcn80
ben ağuststa evlendim düğün için de 10 kilo vermiştim..zaten tüm pantolonlarım büyük geliyordu. O yüzden şimdi onları hala rahat giyiyorum hatta kemer takıyorum..benim sıkıntım öğretmenim ve müdür okulda illa önden ütülü kumaş pantolon istiyor..ben kumaş olmasa da hepsini önden ütüleyip kandırmaya çalışıyorum:KK66: ama sanırım lcw de bu pantolonların kumaşı da vardı..bir de kot olanları vardı..ama ben daha erken diye düşünüyorum..hele çalışmıyor evdeyseniz giyin pijamaları yatın aşağı bence:)
tabi güzelim evde rahat hiç bişey yapamazsan eşinin eşortmanlarını giyersinde
işte çalışınca çok zor ben bi giydiğimi o hafta asla yeniden giymezdim
şimdimi ? Giyindiğime şükretsinler diyorum :)

iclal85
selam kızlar nasılsınız?

GOKCHE
11-10-12, 08:10
ffee
evet guzelmis ama salasmi nası sutyende sıkı olucak benimkisi salip gitmiycek:p
yok cnm altında geniş bant lastiği var ve penye olmasına ramen diri

miyase1
peki bişe sorcam bu sutyen uçları belli ediyor mu yani dışarıda rahatlıkla giyilebilir mi?
cnm göğüs uçlarına bağlı birazda mesela normalde belli olmuyo
ama geçen çok üşümüştüm ve dar badi vardı hafif belli olmuştu
ancak normal penyelere göre daha diri ve kalın

glcn80
Kızlar bir de sorum olacak ben yaklaşık 2 haftadır hiç sulu yemek yiyemiyorum..düşüncesi bile beni alt üst ediyor..ve en çok üzüldüğüm peynir ve yumurtadan tiksindim..mutfağa girip yemek yapamıyorum ve yapabilecek kimsem de yok yakında..gerçi yapsalar yiyebilir miyim onu da bilmiyorum..bebeğimin kafası çalışmayacak diye üzülüyorum:KK43: acaba benim gibi olan varmı?

MELEK04
ooo bu sabah kalabalığız :KK76::KK76:herkese selamlar günaydınlar kızlar :KK34::KK34:

pinarturhan
şuan sadece 1 siyah pantolonum var o bana oluyo başka da bişey olmuyo.. arada elbise falan giyip durumu kurtarmaya çalışıyorum ama pantolonum bana üniforma gibi oldu walla... biz eğitim birimi olduğumuzdan diğer sağlık çalışanları gibi beyaz forma da giymiyoruz... haftanın 5 günü yaşasın siyah pantolonum :KK9:

iclal85
pinarturhan
şuan sadece 1 siyah pantolonum var o bana oluyo başka da bişey olmuyo.. arada elbise falan giyip durumu kurtarmaya çalışıyorum ama pantolonum bana üniforma gibi oldu walla... biz eğitim birimi olduğumuzdan diğer sağlık çalışanları gibi beyaz forma da giymiyoruz... haftanın 5 günü yaşasın siyah pantolonum :KK9:
bir 15 mayıs annesi daha . gerçi biizm ufaklıklar acele edip yada gecikmezlerse

mihrimahh
Günaydın arkadaşlar, nasılsınız bakalım?? Dün gece rüyamda yine bebişimi gördüm.. Çok güzel duygular hissettim. Kucağımdaydı, tombiş tombişti ve çıplacıktı :) diyorum ki böyle aldım kucağıma ama inşallah işemez :))) Hala rüyanın etkisindeyim, gerçek gibiydi... çok güzel bir duyguymuş rüya olsa bile..

qsule
hanımlar gunydın ..norlu bana akıl verın ben cok kotuyum asermler gecmıor aynı hızla devma edıyor. hıc bıse yıyemıorm yumurta sut yogurt bunlardn tıksındım gormek bıle maf edıor benı cevız yıyordum ılk baslarda artık onuda yıyemıorm et tavuk balık aslla yıyemıorm ne yıcem ben nasıl gelıscek bu cocuk bılmıorm hıc cok uzuluyrm ..

qsule
glcn80
Kızlar bir de sorum olacak ben yaklaşık 2 haftadır hiç sulu yemek yiyemiyorum..düşüncesi bile beni alt üst ediyor..ve en çok üzüldüğüm peynir ve yumurtadan tiksindim..mutfağa girip yemek yapamıyorum ve yapabilecek kimsem de yok yakında..gerçi yapsalar yiyebilir miyim onu da bilmiyorum..bebeğimin kafası çalışmayacak diye üzülüyorum:KK43: acaba benim gibi olan varmı?
cnm bende aynıyım 3 ayımız bıtecek nerdeyse ama yarrlı hıc bıse yıyemıorm gercı zarrlı bıseylerde yemıorm ama..yumurta sut yogrt peynr et tavuk balık asllaa yıyemıorm yedıgm sadece corba suyu bıle zorla ıcıyrm asırı aserme oldu bende ve gecmıor

PekBiCici
GOKCHE
bencede şirinler mirinlerde heleki su zmanda çok abartı
ama bende aynı fikirdeyim doğum sonrasıda giyebileceğim şeylere bakıyorum hep
allahtan moda da bol salaş şeyler :)
Aynen ama yakışana yakışıyor ayrı bir şirin duruyor, ben kendime yakıştıramıyorumm tercih meselesi tabii canım
Bende bol salaş şeyler giyerim, ki günlük hayatta bol bol pantalonlar eşofmanlar giyerim annem evlendin cocuk sahibi olacaksınn ergen gibi dolanma ortalarda kadın gibi kadın ol :KK53::KK9: der:KK37:

ffee
Bende 1hafta 10 gun oncesine kadar nie benim karnım çıkmadı die dolaşıyordum ama şimdi aksama doğru baya rahatsızlık hissediyorum çıkan bisi yokda yine çok şişkinlik oluyo heralde düğmeler acik geziyorum:)) ben dar paçayı fln çok sevmiyorum rahat olursa belki ama çok dar seyler sıkıyo beni
Akşamları sormaa gazdan patlıcakkk piknik tüpü gibi oluyorum :KK1::KK1:
Bende dar paçayı pek severim çünkü herşekilde kullanabiliyorum
Bir topuklu bir gömlek klasikk
Bir spor ayakkabı bir tshirt spor
Ve bol paçalar streç olmuyor
Daha sert kumaşlar gibi geliyor bana

glcn80
qsule
hanımlar gunydın ..norlu bana akıl verın ben cok kotuyum asermler gecmıor aynı hızla devma edıyor. hıc bıse yıyemıorm yumurta sut yogurt bunlardn tıksındım gormek bıle maf edıor benı cevız yıyordum ılk baslarda artık onuda yıyemıorm et tavuk balık aslla yıyemıorm ne yıcem ben nasıl gelıscek bu cocuk bılmıorm hıc cok uzuluyrm ..
Allahım aynı dert bende de var..bazen açlıktan ağlıyorum ama elimden bir şey gelmiyor..Söylediğin her şeyden ben de tiksindim..Umarım br an önce geçer..

holy
ildauni
canımm hepımızde var bıraz kaygı aslında ama
ben mesela 10 gun kadar once bı kanama yasadımkı bacakalrımdan aktı okadar diim ama
ebbek gayet ıyıydı..rahımde kanama alanı bıle yoktu
koruyan allah koruyor cnm yıyecek ekmeği varsa bişeycik olmaz ama
boyle bır ımtıhan yasayacaksakda bısey gelemz elımızden
okadar acızızkıı bısey yapamadımm dusunsene okuldaydım sadece dua ettim
onun ıcın aklına gelınce kotu seyler oyle dusunup rahatlat kendını cnm
Rabbim bizlere bağışlasın inş.

qsule
glcn80
Allahım aynı dert bende de var..bazen açlıktan ağlıyorum ama elimden bir şey gelmiyor..Söylediğin her şeyden ben de tiksindim..Umarım br an önce geçer..
işlhh yaa 6 kılo verdım hala da gıdıor cok zormus ama bole seyelr ırsı olurmus bızım aılede 9 ay suruyor kadınlarn eger onalra bezedıysem yandım

pinkta
iclal85
bir 15 mayıs annesi daha . gerçi biizm ufaklıklar acele edip yada gecikmezlerse
bendee bendeee :)))

benim doktorum kusma işine çok karşı, premesis diye bir ilaç verdi bana, sabah kalktığımda vücut dengesizlik yaşıyor, midem kalkmak istiyor ama bişey engelliyor :) yarın kontrolümüz var çok şükür, son 24 saat :)
kıyafetlerden konu açılmış, bende yrn kontrolden sonra bayramda giymek için hamile pantolonu almayı düşünüyorum bakalım Allah izin verirse.
aaa bişey daha, dün gece rüyamda biri diyoduki bana, hayal meyal hatırlıyorum, bebeğinin ismini Mahmut İbrahim koy diyordu :) Mahmut istediğim isim ama İbrahim aklımda yoktu. bakalım cinsiyetimiz ne olacak tabiiii :)

sosyolog83
öğle arası bulantılar tavan yapıyor. allahtan eşimle aynı yerdeyiz de o biraz olsun yardımcı olabiliyor. işyerinde yemekhaneden tiksinen arkadaşlar neler yiyorsunuz öğle arası?

glcn80
sosyolog83
öğle arası bulantılar tavan yapıyor. allahtan eşimle aynı yerdeyiz de o biraz olsun yardımcı olabiliyor. işyerinde yemekhaneden tiksinen arkadaşlar neler yiyorsunuz öğle arası?
bugüne kadar simit yiyordum ama bugün ondan da tiksindim..fıstık badem kuru üzüm yedim az önce..bir de yanımda elma ve çubuk kraker var bugün onlarla idare edeceğim..akşam ne yiyeceğimi ise hiçççç bilmiyorum.

bluebitter
qsule
üzülme, çoğumuz böyleyiz galiba. sevdiğim pek çok yiyeceği aklıma dahi getirmek istemiyorum. özellikle regl periyoduna denk gelen zamanlar daha çekilmez oluyor sanırım.

bence olması gereken beslenmeye uyamamak hamileyi strese sokmamalı, yoksa perişan oluruz, bebeği de üzeriz. zorla güzellik olmaz, herşey olduğu kadar.

günler geçtikçe herşey düzelecek, yoluna girecek. beynimiz, vücudumuz bu yeni düzene alışmaya çalışıyor ve kolay değil. karamsar olma...

pinarturhan
glcn80
bugüne kadar simit yiyordum ama bugün ondan da tiksindim..fıstık badem kuru üzüm yedim az önce..bir de yanımda elma ve çubuk kraker var bugün onlarla idare edeceğim..akşam ne yiyeceğimi ise hiçççç bilmiyorum.
Allah yardımcınız olsun canlarım yaa.. çok zor geçiyor sizin güneriniz sanırsam.. bende de şişlik ve iştahsızlık var ama bulantı yok diye ne olsa yiyorum walla.. zorluyorum yiyim diye de.. :KK56:

bluebitter
sosyolog83
çalıştığım işyerinde yemekhane ben hamile kalmadan çok önce kapandı. harika çorbalar ve salatalar yapılıyordu, yazık oldu :KK43: kahvaltımı 10'dan sonraya sarkıtıp öğleden sonra aklıma ilk gelen yiyeceği sipariş ediyorum. o an yeryüzünde tüketebileceğim tek yiyecekmiş gibi bekliyorum :) sabah ve öğle arası mide durumları kötüleşmeye başladığından öğün atlamadan hep tok kalarak kendimi kurtarıyorum. ek olarak eti cin ve grisini ikilisini bir ondan bir bundan yiyerek akşamı buluyorum, sonra doğru eve :)

sosyolog83
11-10-12, 09:10
bluebitter
çalıştığım işyerinde yemekhane ben hamile kalmadan çok önce kapandı. harika çorbalar ve salatalar yapılıyordu, yazık oldu :KK43: kahvaltımı 10'dan sonraya sarkıtıp öğleden sonra aklıma ilk gelen yiyeceği sipariş ediyorum. o an yeryüzünde tüketebileceğim tek yiyecekmiş gibi bekliyorum :) sabah ve öğle arası mide durumları kötüleşmeye başladığından öğün atlamadan hep tok kalarak kendimi kurtarıyorum. ek olarak eti cin ve grisini ikilisini bir ondan bir bundan yiyerek akşamı buluyorum, sonra doğru eve :)
allah sabır versin hepimize ya. ben kantine soğuk sandviç yaptırıyordum ondan da tiksinti geldi. ne güzel kesilmişti 2 gündür bulantılar. sanırım izin alıp eve gidicem. sıkıştım tuvalete gidemiyorum çünkü tuvalette midemi bulandırıyor hatta kusturuyor.

pinarturhan
11-10-12, 09:10
bizim işyerinde hiç yemekhane yok zaten.. ocak bile yok yemek getirsek ısıtamıyoruz yani.. ya kahvaltıyı geç yapıyorum bazen kocam gelip alıyor yemeğe götürüyo bazen de yemek istiyorum ama urfa da çok yemek çeşidi yok ne yazıkki:KK43: hep kebap hep kabap :KK36: