2013 Mayıs annleri paylaşım alanı

everythingwillbegreat
12-10-12, 08:10
mec_
benim doktorum yeşil çay içme dedi

ıhlamur, kuşburnu, adaçayı içebilirsin dedi

yeşil çay rahimde kasılmalara yol açıyormuş, form çayları gibi
cok ilginc ama adacayi hamilelikte cok zararli:44:

MELTEM3828
mec_
benim doktorum yeşil çay içme dedi

ıhlamur, kuşburnu, adaçayı içebilirsin dedi

yeşil çay rahimde kasılmalara yol açıyormuş, form çayları gibi
bilemiyorum bende dr o soracagım pazartesi gunu gerçekden sakıncalı ıse ıcmem adaçayı içebnilirim de dieğrleri çok zor.. hakkımızda hayırlısı artık :)

gulsevdam
miyase pekbicici canlarım duanızı kaptım :)
bende rutbe yerıne yazdım Rabbi heb lî mines sâlihîn. bınlerce kez aminn:KK31:

miyase1
gulsevdam
miyase canım duanı kaptım :)
bende rutbe yerıne yazdım Rabbi heb lî mines sâlihîn. bınlerce kez aminn:KK31:
kap tabi canım bende pekbiciciden kapmıştım :KK1: Rabbim dualarımızı kabul eder inşallah..Salih bir evlat insanı hem hayatında mutlu eder, hem de öldükten sonra arkamızda iyi bir insan bırakmış oluruz..:nazar:

hastanekorkagi
12-10-12, 09:10
merhaba hanımlar nasılsınız bakalım :)......................................................

ildauni
gunaydınn kıslarrr
nasılsınız bakalımm benım ıkı gundur gece mıdem bulanmaya başladıı
hayrolsun bakalım:))))

ildauni
cnm dusuk tahlıken devam edıyor yazmıssın
dr neye göre oyle dedı kanama alanı mı varmıs hala
ama az kalmıs 12 olmanıza:))
benımde gecen hafta olmustu kanamam ama kanama alanı yokmus devamıda gelmedi
dusuk tehlıken devam edıo da demedı bende sormayı unutum
bu hafadan sonra kolay kolay bısey olmaz dedı sadeece dun gıttım gordum bebekmi.))

sosyolog83
herkese selam arkadaşlar. sık sık baş ağrısı olan arkadaşlar var mı? neler yapıyorsunuz azaltmak için baş ağrısını?

ashanur
ildauni
cnm dusuk tahlıken devam edıyor yazmıssın
dr neye göre oyle dedı kanama alanı mı varmıs hala
ama az kalmıs 12 olmanıza:))
benımde gecen hafta olmustu kanamam ama kanama alanı yokmus devamıda gelmedi
dusuk tehlıken devam edıo da demedı bende sormayı unutum
bu hafadan sonra kolay kolay bısey olmaz dedı sadeece dun gıttım gordum bebekmi.))
Var hala kanama alanim malesef:KK14:dr kan gelmedikce dert etme iyilesir diyor,bekleyip gorucez.bebegini gormene sevindim
sosyolog83
herkese selam arkadaşlar. sık sık baş ağrısı olan arkadaşlar var mı? neler yapıyorsunuz azaltmak için baş ağrısını?
Benim oluyor genelde basagrim,islak bezle soguk kompres yapiyorum ilac almamak icin

candysakura
kızlar bende hiç bulantı, baş ağrısı falan olmadı.sadece halsizlik var.çok şükür. size varlığını hatırlatıyordur. 12. haftadan sonra geçer inşallh. ben unutuyorum bile.o kadar yoğun çalışıyorum ki. zaten sınıfımda 18 tane bücür var. onlarla uğraşmaktan halim kalmıyor. 22 ekimde doktora gideceğiz. test falan yapılacak...

hastanekorkagi
sosyolog83
merhaba , birkaç gün gceleri midem bulanıyor hiç çıkarmadım ama rahatsız ediyor ve başım ağrıyor hiç birşey yapmıyorum ovalıyorum falan ama fayda etmiyor

miyase1
hastanekorkagi
merhaba , birkaç gün gceleri midem bulanıyor hiç çıkarmadım ama rahatsız ediyor ve başım ağrıyor hiç birşey yapmıyorum ovalıyorum falan ama fayda etmiyor
ben parol içiyorum baş ağrısı için çünkü migrenim tutarsa kusmaya başlarım çok daha kötü olurum o yüzden ağrım artmadan içiyorum, hamileliğimde şimdiye kadar 2 tane içtim..

ildauni
ashanur
Var hala kanama alanim malesef:KK14:dr kan gelmedikce dert etme iyilesir diyor,bekleyip gorucez.bebegini gormene sevindim

Benim oluyor genelde basagrim,islak bezle soguk kompres yapiyorum ilac almamak icin
artık kendını kurtarmıs annesi maaşalalh
kanama olmadığı surece sorun olmuomus cnm %97 devam edıo gebelıkler dedı drum bu sekılde olduğunda..

ildauni
hadi bebişini öğren de gel cnm
bugun gıtcektınız yanlıs hatırlamadıysam:)

ildauni
hastanekorkagi
benım de sık sık agrıo bı sure sonra zonklamaya başlıo bıseyler atıstırınca azalıo sanki
meyve vs..cok aç kalmamaya çalış cnm 12. haftadan sonra pek olmayayacak alalhın ıznııyle zaten

ffee
miyase1
ben parol içiyorum baş ağrısı için çünkü migrenim tutarsa kusmaya başlarım çok daha kötü olurum o yüzden ağrım artmadan içiyorum, hamileliğimde şimdiye kadar 2 tane içtim..
yinede içme canım bence 3 ay bitene kadar beim bi tanıdığım vardı çok bilgilidir eczacı ama extra cok araştırır güvenirim yani bilgisine hamilelikten önce sormuştum da bana ilk 2 ay özellikle çok önemli her türlü ilaç bi ağrı kesici bile sorun olabilir demişti illa olucak değil ama olabilir demişti o yüzden riski almamak lazım kendide bilmeden çok ilaç almış hamileliğinde öğrenmeden bişey olmamış çok şükür ama olabilirmişde...

candysakura
kızlar bazılarınız bebeğimi hissediyorum demiş.hareketlerini falan mı? ben de hiç bir şey yok. hissetme falan yaşamadım daha...

ildauni
candysakura
kızlar bazılarınız bebeğimi hissediyorum demiş.hareketlerini falan mı? ben de hiç bir şey yok. hissetme falan yaşamadım daha...
cnm bendede seğirme gibi bişeyler oluo ama sanırım gaz cok oluoya gebelıkte
bagırsak hareketlerıyle karıstırırouz sanırım oyle okudum nette, yoksa en erken 18 haftalıkken ancak hıssedılılıo oda cok az

dsde
sehribangunes
kırmızı lahanayı küçük küçük dograyıp bi kaba koyun
üstüne 2 bardak su ilave edin ve 10 dk pişirin
10 dk nın sonunda suyun rengi koyu mor yada mavi olmalıdır.
sonra suyu plastik bardaga yarım bardak dökün,diger bardagada idrarınızı koyun.miktarları aynı olmalı.
idrara lahana suyunu ilave edin bekleyin.suyun rengi mor olursa bebek kız,
kırmızı-pembe olursa bebek erkek...
tövbe yaw çişimizi sokmadığımız yer kalmıcak ya yok korbonat yok lahana yok lımon kızlar çarpılcaz haaaaa:))) bekleyelım bu ay sonu sırayla öğrenmeye başalarız:)))

sosyolog83
12-10-12, 10:10
ffee
yinede içme canım bence 3 ay bitene kadar beim bi tanıdığım vardı çok bilgilidir eczacı ama extra cok araştırır güvenirim yani bilgisine hamilelikten önce sormuştum da bana ilk 2 ay özellikle çok önemli her türlü ilaç bi ağrı kesici bile sorun olabilir demişti illa olucak değil ama olabilir demişti o yüzden riski almamak lazım kendide bilmeden çok ilaç almış hamileliğinde öğrenmeden bişey olmamış çok şükür ama olabilirmişde...
benim bir gece çok fena baş ağrım tuttu. öyle böyle değil. doktorumu aradık. acile tahlil yaptırmaya git dedi. bazı şeylerin eksikliğinden olabiliyormuş. çok şükür bişey çıkmadı. ama kesinlikle ilaç içmemelisin demişti.en fazla minosetin yarısını ez yarım bardak suda iç dedi.

snowflakeN
miyase1
kızlar milupanın ana sayfasında üye olunca bebeğimi beklerken paketi gönderiliyormuş, hiç form doldurup paketi gelen var mı?

Ayrıca aramızba bir ebe olması çok güzel..bize doğumu kolaylaştırmak için önerileri olabilir diye düşünüyorum :nazar:
cnm ben 3 hafta fln oldu doldurdum ama gelmedi:)
ildauni
hadi bebişini öğren de gel cnm
bugun gıtcektınız yanlıs hatırlamadıysam:)
eveettt gıdıyorum bırazdan hazırlandım eşimi beklıyorum tahlıl sonuclarını alıcaz soktorumuza gosterıcez ama ınsallah yıne bakar bebısıme:)

pinarturhan
miyase1
geçen gün migrenim tuttu..:KK50: daha sabah yataktan kalkarken bulantı ve baş ağrısıyla uyandım.. direndim ilaç içmemek için akşama kadar, işten izin alıp eve gelip yattım.. saat akşam 6 gibi 1 minoset(kesinlikle plus değil) aldım artık.. ama onu da çıkardım.. canım eşim çorba yaptı:KK56: çok güzel içirdi onu da çıkardım..:KK25:
ama daha sonra doktoruma sordum.. migrenin olacağını hissedersen minoset al kötüleşene kadar bekleme bu daha zararlı dedi.. :KK20:

everythingwillbegreat
snowflakeN
cnm ben 3 hafta fln oldu doldurdum ama gelmedi:)

eveettt gıdıyorum bırazdan hazırlandım eşimi beklıyorum tahlıl sonuclarını alıcaz soktorumuza gosterıcez ama ınsallah yıne bakar bebısıme:)
ben de eksik kalmadim doldurdum simdi milupa formunu:KK1:
ahmini dogum yaziyoruz doguma yakin mi gelecek bezler acaba :KK1:
bu arada adres bolumu yoktu sanirim sadece tel yazdim

everythingwillbegreat
hastanekorkagi
benim de 9. ve 10. haftada gece bulantilarim oldu cok kotu
hicbir sey yiyemiyordum
daha yeni yeni duzeliyorum arada yokluyor ama istahim duzeliyor , artik cogu seyi yiyebiliyorum kokan tiksindigim seylerden uzak kaliyorum
umarim senin de gecer en kisa zamanda

ben geceleri uyuyamiyordum bile tam yatag girince siddetleniyordu

dsde
12-10-12, 11:10
everythingwillbegreat
ben de eksik kalmadim doldurdum simdi milupa formunu:KK1:
ahmini dogum yaziyoruz doguma yakin mi gelecek bezler acaba :KK1:
bu arada adres bolumu yoktu sanirim sadece tel yazdim
bendedoldurdum ama adres bölümü vardı :) devamet butonu vr en altta ordan adrese geçiliyor:)