2013 Mayıs annleri paylaşım alanı

benbilmem
10-11-12, 18:11
snowflakeN
benımkını doktorum yorumlamıstı bhcg ye bakmıstım sadece sen ekle bılenler yorumlar cnm
saol cnm,
risk cutoff
d.send :< 1:50000 1:300
age alone: 1:1270
t.18: <1:99000 1:300

d.s: screen negative
t.18: screen negative

reyyan07
cnnmumu
slm kızlar,, çamaşır kurutma makinası almak istiyorum. içinizde kullanan ve tavsiyesi olan var mı? bir hangi özelliklere dikkat etmek gerekir alırken? yardımlarınızı bekliorum.. bıktım şu çamaşır olayındannn:)))
ben kullanıyorum çok memnunum benimki bosh..bebek doğunca çok lazım olacak ben kızımda resmen kıyafet yetiştirememiştim okadar çok almıştımki ama yinede yetişmemişti kardeşim doğum yaptı yeni onunda var onunki beko hiç kıyafet sorunu yaşamadık bebeğin çamaşırları bitsede 1buçuk saat sonra dolabına kaldırılmış oluyor çok rahat ettik..toz haznesini görünce iyiki almışım dersin öyle çok toz saç falan çıkıyorki ben bu kıyafetleri nasıl giymişim diyorsun..bazı özel kıyafetleri çektiriyor gerçekten onlarıda atmamak lazım

Zeyneppp34
cnnmumu
[
QUOTE=Zeyneppp34;27244625]Teşekkür ederim ..:) Az önce sana modelini soylemek ıcın baktıgımda fiyatının 2.900'e cıktıgını gordum ...Ben Showromlarda 2700 iken internetten 2000 liraya aldım ... netten arastır Belki daha güzelini Daha uygun fiyata alırsın :)
çoğu alışverişimizi netten yapanlardanız gerçekten daha uygun oluo mağazalara göre, özellikle akakce.com - Fiyat Arama Motoru - Internet Alışveriş Rehberi die bi site var mutlaka tavsiye ederim.. daha yeni lierac kremle lansinoh krem aldım piyasadan çokçok ucuza..[/QUOTE]

Bu tür şeylerle eşim ilgilenıyor canım.... ben ona marka soyluyorum gerisini ona bırakıyorum :KK1::KK1: o arastırıp en ucuzunu buluyor :KK70:D

cnnmumu
reyyan07
ben kullanıyorum çok memnunum benimki bosh..bebek doğunca çok lazım olacak ben kızımda resmen kıyafet yetiştirememiştim okadar çok almıştımki ama yinede yetişmemişti kardeşim doğum yaptı yeni onunda var onunki beko hiç kıyafet sorunu yaşamadık bebeğin çamaşırları bitsede 1buçuk saat sonra dolabına kaldırılmış oluyor çok rahat ettik..toz haznesini görünce iyiki almışım dersin öyle çok toz saç falan çıkıyorki ben bu kıyafetleri nasıl giymişim diyorsun..bazı özel kıyafetleri çektiriyor gerçekten onlarıda atmamak lazım
cnm senin makinenin modelini yazarmısın, seninkinide araştırayımm

reyyan07
cnnmumu
cnm senin makinenin modelini yazarmısın, seninkinide araştırayımm
ben evde değilim ama netten bakayım bulurum aynısını aslında çok yanlış zaman şu an biz yazın aldık 1798den 1200e düşmüştü şimdi yine aynıdır Avantixx 7
Hava Yoğunlaştırmalı Kurutma Makinesi (Bacasız)
WTE86303TR

sdrkyn
candysakura
ev 180 metrekare salon dışında her yeri temizlemem lazım. yarın tatil ya bi bakayım.dinlene dinlene yapmak istiyorum...
büyükmüş evin dinlene dinlene yapacaksın artık benimde işlerim hala bitmedi :26: kıslıkları cıkarıyorum vakumlu posete koymuştum hepsini fena kırışmışlar mecbur utuleyecem hepsini :18:

Zeyneppp34
Sorumla ılgılı yorumu olan yok sanırım ...:) ben netten arastırayım iyisimi..
bende bugune kadar birkaç kez geçtim :18: umarım bişey olmamıştır bundan sonra geçmeyi düşünmüyorum nette okumuştum bır sorun olmaz diye de bebek büyüyor riske atmamak lazım

cnnmumu
reyyan07
ben evde değilim ama netten bakayım bulurum aynısını aslında çok yanlış zaman şu an biz yazın aldık 1798den 1200e düşmüştü şimdi yine aynıdır Avantixx 7
Hava Yoğunlaştırmalı Kurutma Makinesi (Bacasız)
WTE86303TR
teşekkürler reyyan :)

everythingwillbegreat
benbilmem
saol cnm,
risk cutoff
d.send :< 1:50000 1:300
age alone: 1:1270
t.18: <1:99000 1:300

d.s: screen negative
t.18: screen negative
anladigim kadariyla iyi cikmis canim
degerler gore de yasa gore de risk cok dusuk
zaten dusuk risk yuksek risk diye yorumlaniyor
ve dusuk risk grubundasin yani testin temiz cikmis
risk cut off da bu demek
yanlis diyorsan duzeltin kizlar

sen yine de doktoruna gosterirsin canim ama sonucun cok iyi:KK34:

benbilmem
everythingwillbegreat
anladigim kadariyla iyi cikmis canim
degerler gore de yasa gore de risk cok dusuk
zaten dusuk risk yuksek risk diye yorumlaniyor
ve dusuk risk grubundasin yani testin temiz cikmis
risk cut off da bu demek
yanlis diyorsan duzeltin kizlar

sen yine de doktoruna gosterirsin canim ama sonucun cok iyi:KK34:
çok teşekkür ederim canım, bende kendimce yorumladım ama insan destek almak istiyo doktoruma salı günü gidicem nasipse,allahın izniyle sağlıkla kucağımıza alıcaz bebişleri,tekrar teşekkürler...

everythingwillbegreat
10-11-12, 19:11
benbilmem
çok teşekkür ederim canım, bende kendimce yorumladım ama insan destek almak istiyo doktoruma salı günü gidicem nasipse,allahın izniyle sağlıkla kucağımıza alıcaz bebişleri,tekrar teşekkürler...
rica ederim
yuzdeler cok iyi:nazar:
icini ferah tut

SareY
cnnmumu
[

çoğu alışverişimizi netten yapanlardanız gerçekten daha uygun oluo mağazalara göre, özellikle akakce.com - Fiyat Arama Motoru - Internet Alışveriş Rehberi die bi site var mutlaka tavsiye ederim.. daha yeni lierac kremle lansinoh krem aldım piyasadan çokçok ucuza..
canım kremleri kaç liraya aldın ?

lillies
Zeyneppp34
Sorumla ılgılı yorumu olan yok sanırım ...:) ben netten arastırayım iyisimi..
arkadaşlar burda konuşunca aklıma geldi bende geçtim kaç kez ya :KK43: umarım sorun olmaz olmamasını umuyorum :KK43:

salihak
iyi akşamlar akadaşlarr.. Ben bebeğimi kaybettimm. :KK43:( 8 haftalıkken kalbi durmuş.. dün kürtaj oldumm.. Rabbiim sizlerin çocuklarını bağışlasın sizlere dualarım sizinle arkadaşlarr.. Allah'a emanet olun....

SareY
salihak
iyi akşamlar akadaşlarr.. Ben bebeğimi kaybettimm. :KK43:( 8 haftalıkken kalbi durmuş.. dün kürtaj oldumm.. Rabbiim sizlerin çocuklarını bağışlasın sizlere dualarım sizinle arkadaşlarr.. Allah'a emanet olun....
Çok geçmiş olsun canım. Rabbim eşine ve sana sabır versin inş, en kısa zamanda sağlıklı hayırlı bir bebeğiniz olsun..

ddg_2
salihak

Canım çok geçmiş olsun ALLAH sabır versin.YÜCE RABBİMİZİN takdiri işte.Güzel dileklerin için çok sağol canım.ALLAH en kısa zamanda bebeğini kucağına almayı nasip eder inşallah.Sende ALLAH a emanet ol canım.

salihak
10-11-12, 20:11
SareY
Çok geçmiş olsun canım. Rabbim eşine ve sana sabır versin inş, en kısa zamanda sağlıklı hayırlı bir bebeğiniz olsun..
Çok sağoll.. zor bir süreçç.. benim 3.bebeğimdi Rabbim böyle nasip ettii.. :KK43:( çokk zooorrrr...Dualarım sizlerin beebekleri içinn..

meltem_d83
salihak
canım çok geçmiş olsun Rabbim sabır versinn çok üzüldüm gerçekten Allahım kimselere göstermesin...

sdrkyn
salihak
canım cok geçmiş olsun, allah sabır versin rabbim sana ve eşine uzun ömür versin inş kısa zamanda yeniden cocuk sahıbı olursunuz :KK49:

cnnmumu
SareY
canım kremleri kaç liraya aldın ?
lierac: 35tl lansinoh:25tl

benvehedeflerim
10-11-12, 21:11
salihak
Geçmiş olsun,Allah sabır versin canım :KK43:((((

benvehedeflerim
10-11-12, 22:11
sdrkyn
bugun başka bir doktora gittim hemen iş yerinin yakınındaydı ikili test zamanın gelmiş yaptırdın mı dedi yok dusunmuyorum dedim cahıl birine de benzemıyorsun, kapalı da değilsin nıye yaptırmıyorsun dedi :KK47::KK47:(içimden tuuu doktor olmuşsun da adam olamamışsın dedim )
aksı bir durum cıksa bebeğimi aldırmam o yuzden yaptırmayı dusunmuyorum zaten konyada ense kalınlıgna bakıldı dedim
iyi en bilirsin dedi, bende evet ben bilirim dedim :KK47::KK47:
Pis doktor gerçekten doktor olmuş ama adam olamamış,kendini çağdaş olarak nitelendiren zavallılardan biri demekki!!!Saygısız şey...

benvehedeflerim
10-11-12, 22:11
elaal
sınıf öğretmeniyim canım..pazartesi günü bi gidip denemeyi düşünüyorum duruma göre hareket edeceğim..olmadı yine rapor artık..:KK43:(
Sınıf öğretmeni olunca biraz daha zor,hep aynı öğrenciler mağdur olduğundan senn de için rahat etmez,idare de o yüzden yerine öğretmen getirebilmek için uğraşır.inş zorlanmazsın canım,Allah yardımcın olsun.inş artık geçmek üzeredir bulantılarımız yaa:KK43:

sdrkyn
10-11-12, 23:11
bir ben kalmışım forumda :KK55:
iyi geceler hanımlar öpüldünüz:KK1:

ashanur
11-11-12, 05:11
Gunaydin hanimlar,iyi pazarlar!ben de sonunda hissettim melegimi dun yemek yerken ve yedikten sonra uc defa tekme atti,gaz degildi kesinlikle:KK16:

hastanekorkagi
11-11-12, 05:11
Günaydınlar :))))))))

snowflakeN
11-11-12, 06:11
salihak
allah sızlere sabır versın :KK43:
ashanur
Gunaydin hanimlar,iyi pazarlar!ben de sonunda hissettim melegimi dun yemek yerken ve yedikten sonra uc defa tekme atti,gaz degildi kesinlikle:KK16:
gunaydın cnm bende de goz seyırmesı gıbı oluyor ama hala bebek degıldır dıyorum sert bı tekme beklıyorum heralde:))))))):gozun aydınnn:nazar::nazar:
hastanekorkagi
Günaydınlar :))))))))
gunaydın canımmmmmmmm:KK16:

everythingwillbegreat
'Fetal hareketler kadından kadına değişen zamanlarda 16-20. haftalarda hissedilir ve bir bebek diğerinden daha fazla aktif olabilir ve daha fazla hareket yapabilir. Ayrıca bebeğin boyu ve sayıları ne kadar fazla ise hareketleri o kadar çok hissedilir.

Onaltıncı haftada anne bebek hareketlerini hissetmeye başlayabilir ancak özellikle ilk gebeliklerde bu daha geç olabilir ve 20. haftayı bulabilir o yüzden henüz hareketleri hissetmiyorsanız telaş etmemelisiniz.'

Bazi anneler bunu bagirsak hareketleri sanarlar seyirme bagirsak hareketleri gibi olur diyor nilaycim:KK34:

ben de dun hic hissetmedim umarim bugun birkac isaret verir bebegim.

Kizlar ben kabizlik sorunu hic yasamayan biriyim normalde de olmazdi hamileyken de sadece ilk haftamda bir kere oldu gecti, dunden beri karnimin alti sizliyor sanirim sebebi bu, wc olmadi cunku. Kabizlik agrisinda karnin ustu mu agrin asagiya vuran bir siskinlik oluyor mu:44:

everythingwillbegreat
ashanur
gozn aydin :KK16: cok cok guzel birsey daha da guclu tekmeler yiyelim en yakin zamanda insallah:KK16:

ashanur
11-11-12, 07:11
Normal dogum videolarini izleim biraz once midem kalkti!ya cok korkuyorum ben nasil olcak bu is?

everythingwillbegreat
11-11-12, 08:11
ashanur
Normal dogum videolarini izleim biraz once midem kalkti!ya cok korkuyorum ben nasil olcak bu is?
ben de bir tane normal dogum izledim ve ben de cok gerildim
daha sonra epidural normal dogum vidyolarina baktim ve onu arastirdim, ben kesinlikle epidural normal dogum istiyorum, gule oynaya doguruyorlar bebeklerini, her ani yasiyorlar bebeklerine kavustuklarinda gozlerim doldu agladim resmen. tabi etkilerini arastirmak lazim da cok yayginlasti cok tercih ediliyor bu aralar bu yontem:KK34:

tabi bazi insanlar normal dogumu cok kolay yapiyor o da var, bir ikinmada gerceklesiyor darisi basimiza:KK16:

hulumulu_1383
günaydın kızçeler....bebiişler nasıl ?herzamanki gibi bel ve kalça ağrısıyla uyandımm...ne zaman geçecek bu ağrılar yaa hiçbirşey yapamıyorum artık :KK14:

gulsevdam
Zeyneppp34
Ya kızlar aklıma takıldı sımdı .. ben gecenlerde A.v.m ye gittim ve ben o cihazdan gectım ..:KK43: hiç aklıma gelmedı acıkcası .. sorun olurmukı ... :KK43:(

bıdaha dıkkat edersın canım o cıhazlar sakıncalı ..

salihak

cok gecmıs olsun canım :KK43: pekı nasıl anlasılmadı 8. hafta durdu sımdı kurtaj oldun :KK43:
Rabbım ıstedıgın hayırlı vakıt tekrardan anne olmayı nasıp etsın canım ..

ashanur
ızlemeyın kızlar meraklının tekıydım hep dıyorum ama sımdı kendımı tutuyorum hıc bıseyı arastırmıyorum netten
bazı seylerı akısına bırakınca nekadar guzel gıttıgını ınanınkı yasadıkca anlıcaksınız ..

ashanur
Arkdaslar,aralikta turkiye ye gelmeyi dusunuyorum,istanbul da ya da balikesir de iyi bir ultrason cihazina sahip dr veya hastane onerilerinizi istiyorum,lutfen yardimci olun su gariban anneye

hastanekorkagi
Kızlar bende yüylenme var sizdede varmı

zaten tüylüyümdür , çok koyu ve köklü değil tüylerim ama var

doğum olsunda lazer yada tüy azaltıcı kreme başlayacam

hulumulu_1383
ya kızlar kim paylaşmıştı hatırlamıyorum ama biriniz bi bebeğin konuşması şeklinde bir metin paylaşmıştı bir ara...onu bulamıyorum şimdi...eşime de okutmak istiyorum...zahmet olmazsa bi daha ekleyebilir misiniz onu :KK34:şimdiden teşekkürler:KK16:

everythingwillbegreat
hastanekorkagi

doğum olsunda lazer yada tüy azltıcı kreme başlayacam
ben de cok tuysuzumdur normalde
bacagimin ustunu falan hic almam
gobegimde bir kil yoktu
hamileligin ilk haftalarindan beri gobekte tuylenme var ve cogaliyor
bacagimin ustunde de tuyler cikiyor cogaliyor
doktoruma dedim normal diyor sakin alma almazsan dogumdan sonra kendliginden dokulcek dedi
daha da cogalabilir sorun yapma demisti:KK34:
diger topicte tecrubeli annelere sordum onlar da almayin dokuluyor diyorlar :KK34:

zehrah
11-11-12, 09:11
Bebem dile geldi.

05:30
Annem olacak kadın kalksın da karnımı doyursun diye tam 1 saattir tekmeliyorum. Nasıl derin uykudur bu pırtlaya pırtlaya uyuyo hala daha.

05:45
Sonunda uyandırdım. Ayağa kalktığını anlayabiliyorum çünkü epey sarsılıyorum ayağa kalktığında. Mutfak en sevdiğim yer olduğu için hemencicik mutfağa gittiğini ayırt edebiliyorum. Ama bu anam olacak zilli kadın pembe o iğrenç hapı içip yatağa,uyumaya geri döndü. İsyan edicem şimdi. Tekmeleyip durayım da rahat ettirmeyeyim.

07:00
Müzikli ses ile uyandı nihayet. Bıyıklıyı uyandırdı. Aç bırakıyo falan ama sesi pek bi huzurlu bu kadının be. Nasıl güzel konuşuyo bıyıklıyla.Bunlar tatlı tatlı konuşurken ben rahat durur muyum tabi ki de bastım tekmeyi bastım yumruğu. Annem bak bak hareket ediyo ne güzel koy elini dediği anda bıyıklı eli koyar koymaz duruyorum ki gıcık olsunlar. Elini çekince veriyorum coşkuyu. Oh.

07:30
Bıyıklıya el sallıyoruz pencereden. Annem çevremdeki ne var ne yok anlatmaya çalışıyo.Bak çocuğum bu martı,bak çocuğum bu kedi,bak çocuğum bu ağaç. Hala daha peynirden,zeytinden, reçelden ses yok. Varsa yoksa martı,börtü böcek. Bak annee bu da nah deyip hareket çekiyorum ama ay benim kızımın hoşuna mı gitmiş diyip beni iyice uyuz ediyo. Kendimi ifade etmeyi bi türlü öğrenemedim. Sinir oluyorum.

08:30
Saatler süren açlığım nihayet son buldu. En sevdiğim şey domates sanırım,yedikçe bi coşku geliyo bana sorma. Bide arada susamlı bişey yiyo onu da seviyorum. Karnım doyduğuna göre uyuyabilirim artık.

09:00
İki dakika uyuyayım dedim kıpır kıpır kadın arkadaş. Sürekli sallanıyorum içeride. Bi otursa da rahat rahat uyusam. Bi yandan da sallanmak da hoşuma gitmiyo değil. Aa ne güzel oluyo be tatlı tatlı.

11:00
Süt tadı geldi diye uyandım.Pek sevindim hatta çılgınca sevindim. Sütü içtikten sonra biraz uzanıyo sanırım karnına da bişey sürüyo vıcık vıcık. Ovalıyo falan. Fırsat bu fırsat dayıyorum popomu bende. Sırtıma, popoma her yerime masaj yapıyo. Uyuyoruz sonra.

12:00
Tüy yumakları geldi dayadılar kendilerini bana gır gır gır sesle bi rahat vermediler. Bide patileriyle yoğuruyolar sanki beni pek bi hoşuma gidiyo. Karşılık olarak ben de elimi dayıyorum aklı gidiyo salakların.hohohoh.

12:30
Geçti yine o bilgisayarın başına renkli renkli bişeyler yapıyo. Bi yandan da açtı gıy gıy müziği nefret ediyorum anlatamıyorum ki arkadaş.Tepkimi oynamayarak vereyim diyorum yapamıyorum.Sıkışık burası, müzik berbat, hayat beni şimdiden çok yordu.

14:00
Uyandığımda hortum şişmiş gümbür gümbür yiyecek bişeyler geliyodu. Ispanak yiyiyo yine bu ya. Nefret ediyorum. Yine çişimi yapıp onu içmeye mahkumum arkadaş.

16:00
Bu ayakkabıları giydiğine göre yürümeye çıkacak annecim. Yürümesi iyi de merdiven olayı çok can sıkıcı. Sıkışıyorum her basamakta. Sokakta herkes çok güzel olduğum için bakıyo bana. Buruşuk yüzlü kadınlar ellerini koyuyo başımın üzerine. Seviniyorum. Sallanmaktan uyuyakalıyorum sonra.

17:30
Çikolata yiyiyo yaşasın! O kadar seviniyorum ki kordonla düğüm oluyorum.Kendimi çözebilmek için epey uğraşıyorum. E haliyle yoruluyorum annemde o ara mutfakta bişeyler yapıyo. Elim kolum birbirine girmiş bi şekilde bu sıkışık yerde izlemeye çalışıyorum.

18:10
Bıyıklı geldi. Seviyorum bu adamı. Annemi öptükten sonra benim de yanağımdan öptüğünü sanıp kolumu,bacağımı hatta bazen popomu öpüyo. Hoş geldin beş gittinden sonra kayboluyo ortadan.Az zaman sonra annem açık havalı bi yere çıkıyo. Babam olacak bıyıklı da orada. Evdeki kanatlı hayvanattan büyük kanatlı hayvanlarla uğraşıyo. Yem falan verip,onları uçuruyo.Çok acaip. Annem de bi yandan sesli sesli bi şeyler okuyo. Bi ara ne güzel aslan kardeşli kitaplar okuyodu bana.

19:30
Hah işte en sevdiğim anlardan biri daha geldi çattı. yemek yiyolar. Annem olacak embesil paso su içiyo.Ay çıldırtacak bu kadın beni. Zaten su içindeyim kardeşim azıcık fazla katı bişey yesen de karnım iyice doysa.

21:00
Annem ayaklarını uzatmış, bıyıklıya da dayamış sırtını. Oh on dönüm bostan yan gel yat osman. Keyfi yerinde olduğunu hissedebiliyorum. Bu arada akşamları tek eğlencem bunlar televizyon izlerken annemin karnında keşfettiğim içi sarı su dolu keseye basıp basıp zıplamak. Ay nasıl eğlenceli bi bilsen. Gerçi iki de bir annem gidip o suyu boşaltıyo ama olsun yarın saat sonra tekrar doluyo hop bi daha zıplıyorum.Çok eğleniyorum çok.

23:00
Şu 32 haftalık hayatımda en çok nefret ettiğin ne diye sorsalar diş macunu derim. Ben böyle iğrenç bişey görmedim,bilmiyorum,tatmadım. Annem ne zaman dişlerini fırçalasa içim dışıma çıkıyo saçma sapan hareketler yapıyorum. kadın da dayanamıyo bazen kusuveriyo. Hayda sabaha kadar aç kal işin yoksa. Sabah akşam çekilecek dert değil cidden.

02:00
Annem, çimenler üzerinde koşup şarkılar söylüyo. Bıyıklı da yanında. Piknik yeri gibi bi yerdeyiz. Sanırsam şu kıvırcık kafalı olan da benim. Ulan! bukadın en son yatağa girmemiş miydi? Uyurken kaçırdım demek ki. Yoo sağımda bıyıklı, solumda yastık. Tepemde bi yerde kıl yumağının ufak olanının kafası var. Gayet evdeyiz şu anda. Annem de uyuyo. Hayat cidden çok garip.

03:45
Yuppiiii sarı sıvının olduğu kese dolmuş.

holy
salihak
Çok gecmis olsun. Hayirlisiyla olur canım merak etme. Benimde ilk bebeğim öyle olmuştu. Sen kendine dikkat et şimdi.

beeren
salihak
canım çok geçmiş olsun üzüldüm..sebebi neymiş kanaman olmadımı..inşallah enyakın zamanda annelik duygusunu yeniden yaşarsın

hulumulu_1383
11-11-12, 10:11
zehrah
Bebem dile geldi.

05:30
Annem olacak kadın kalksın da karnımı doyursun diye tam 1 saattir tekmeliyorum. Nasıl derin uykudur bu pırtlaya pırtlaya uyuyo hala daha.

05:45
Sonunda uyandırdım. Ayağa kalktığını anlayabiliyorum çünkü epey sarsılıyorum ayağa kalktığında. Mutfak en sevdiğim yer olduğu için hemencicik mutfağa gittiğini ayırt edebiliyorum. Ama bu anam olacak zilli kadın pembe o iğrenç hapı içip yatağa,uyumaya geri döndü. İsyan edicem şimdi. Tekmeleyip durayım da rahat ettirmeyeyim.

07:00
Müzikli ses ile uyandı nihayet. Bıyıklıyı uyandırdı. Aç bırakıyo falan ama sesi pek bi huzurlu bu kadının be. Nasıl güzel konuşuyo bıyıklıyla.Bunlar tatlı tatlı konuşurken ben rahat durur muyum tabi ki de bastım tekmeyi bastım yumruğu. Annem bak bak hareket ediyo ne güzel koy elini dediği anda bıyıklı eli koyar koymaz duruyorum ki gıcık olsunlar. Elini çekince veriyorum coşkuyu. Oh.

07:30
Bıyıklıya el sallıyoruz pencereden. Annem çevremdeki ne var ne yok anlatmaya çalışıyo.Bak çocuğum bu martı,bak çocuğum bu kedi,bak çocuğum bu ağaç. Hala daha peynirden,zeytinden, reçelden ses yok. Varsa yoksa martı,börtü böcek. Bak annee bu da nah deyip hareket çekiyorum ama ay benim kızımın hoşuna mı gitmiş diyip beni iyice uyuz ediyo. Kendimi ifade etmeyi bi türlü öğrenemedim. Sinir oluyorum.

08:30
Saatler süren açlığım nihayet son buldu. En sevdiğim şey domates sanırım,yedikçe bi coşku geliyo bana sorma. Bide arada susamlı bişey yiyo onu da seviyorum. Karnım doyduğuna göre uyuyabilirim artık.

09:00
İki dakika uyuyayım dedim kıpır kıpır kadın arkadaş. Sürekli sallanıyorum içeride. Bi otursa da rahat rahat uyusam. Bi yandan da sallanmak da hoşuma gitmiyo değil. Aa ne güzel oluyo be tatlı tatlı.

11:00
Süt tadı geldi diye uyandım.Pek sevindim hatta çılgınca sevindim. Sütü içtikten sonra biraz uzanıyo sanırım karnına da bişey sürüyo vıcık vıcık. Ovalıyo falan. Fırsat bu fırsat dayıyorum popomu bende. Sırtıma, popoma her yerime masaj yapıyo. Uyuyoruz sonra.

12:00
Tüy yumakları geldi dayadılar kendilerini bana gır gır gır sesle bi rahat vermediler. Bide patileriyle yoğuruyolar sanki beni pek bi hoşuma gidiyo. Karşılık olarak ben de elimi dayıyorum aklı gidiyo salakların.hohohoh.

12:30
Geçti yine o bilgisayarın başına renkli renkli bişeyler yapıyo. Bi yandan da açtı gıy gıy müziği nefret ediyorum anlatamıyorum ki arkadaş.Tepkimi oynamayarak vereyim diyorum yapamıyorum.Sıkışık burası, müzik berbat, hayat beni şimdiden çok yordu.

14:00
Uyandığımda hortum şişmiş gümbür gümbür yiyecek bişeyler geliyodu. Ispanak yiyiyo yine bu ya. Nefret ediyorum. Yine çişimi yapıp onu içmeye mahkumum arkadaş.

16:00
Bu ayakkabıları giydiğine göre yürümeye çıkacak annecim. Yürümesi iyi de merdiven olayı çok can sıkıcı. Sıkışıyorum her basamakta. Sokakta herkes çok güzel olduğum için bakıyo bana. Buruşuk yüzlü kadınlar ellerini koyuyo başımın üzerine. Seviniyorum. Sallanmaktan uyuyakalıyorum sonra.

17:30
Çikolata yiyiyo yaşasın! O kadar seviniyorum ki kordonla düğüm oluyorum.Kendimi çözebilmek için epey uğraşıyorum. E haliyle yoruluyorum annemde o ara mutfakta bişeyler yapıyo. Elim kolum birbirine girmiş bi şekilde bu sıkışık yerde izlemeye çalışıyorum.

18:10
Bıyıklı geldi. Seviyorum bu adamı. Annemi öptükten sonra benim de yanağımdan öptüğünü sanıp kolumu,bacağımı hatta bazen popomu öpüyo. Hoş geldin beş gittinden sonra kayboluyo ortadan.Az zaman sonra annem açık havalı bi yere çıkıyo. Babam olacak bıyıklı da orada. Evdeki kanatlı hayvanattan büyük kanatlı hayvanlarla uğraşıyo. Yem falan verip,onları uçuruyo.Çok acaip. Annem de bi yandan sesli sesli bi şeyler okuyo. Bi ara ne güzel aslan kardeşli kitaplar okuyodu bana.

19:30
Hah işte en sevdiğim anlardan biri daha geldi çattı. yemek yiyolar. Annem olacak embesil paso su içiyo.Ay çıldırtacak bu kadın beni. Zaten su içindeyim kardeşim azıcık fazla katı bişey yesen de karnım iyice doysa.

21:00
Annem ayaklarını uzatmış, bıyıklıya da dayamış sırtını. Oh on dönüm bostan yan gel yat osman. Keyfi yerinde olduğunu hissedebiliyorum. Bu arada akşamları tek eğlencem bunlar televizyon izlerken annemin karnında keşfettiğim içi sarı su dolu keseye basıp basıp zıplamak. Ay nasıl eğlenceli bi bilsen. Gerçi iki de bir annem gidip o suyu boşaltıyo ama olsun yarın saat sonra tekrar doluyo hop bi daha zıplıyorum.Çok eğleniyorum çok.

23:00
Şu 32 haftalık hayatımda en çok nefret ettiğin ne diye sorsalar diş macunu derim. Ben böyle iğrenç bişey görmedim,bilmiyorum,tatmadım. Annem ne zaman dişlerini fırçalasa içim dışıma çıkıyo saçma sapan hareketler yapıyorum. kadın da dayanamıyo bazen kusuveriyo. Hayda sabaha kadar aç kal işin yoksa. Sabah akşam çekilecek dert değil cidden.

02:00
Annem, çimenler üzerinde koşup şarkılar söylüyo. Bıyıklı da yanında. Piknik yeri gibi bi yerdeyiz. Sanırsam şu kıvırcık kafalı olan da benim. Ulan! bukadın en son yatağa girmemiş miydi? Uyurken kaçırdım demek ki. Yoo sağımda bıyıklı, solumda yastık. Tepemde bi yerde kıl yumağının ufak olanının kafası var. Gayet evdeyiz şu anda. Annem de uyuyo. Hayat cidden çok garip.

03:45
Yuppiiii sarı sıvının olduğu kese dolmuş.
teşekkür ederim canım :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

sdrkyn
ashanur
gözün aydın canım :nazar:

gunaydın hanımlar
:KK46:
inş güzel bir pazar geçirirsiniz akşama misafirim var:KK45:
kahvaltıdan sonra bıraz hazırlık yapsam iyi olacak :KK17:

sdrkyn
ocak annelerinin bebek cicilerine bakıyordum da inş bize de nasip olur
almak istediğim ama almamam gereken bir dunya sey var babasına uysam paşamın 10 yaşına kadar ki eşyalarını alacaz :KK52:

benbilmem
günaydın kızlaaar,

nekadar erkencisiniz ölee,pazar pazar maaşalah:) hepinize iyi pazarlar diliyorum, misafiri gelecek arkadaşada kolay gele...

snowflakeN
everythingwillbegreat
'Fetal hareketler kadından kadına değişen zamanlarda 16-20. haftalarda hissedilir ve bir bebek diğerinden daha fazla aktif olabilir ve daha fazla hareket yapabilir. Ayrıca bebeğin boyu ve sayıları ne kadar fazla ise hareketleri o kadar çok hissedilir.

Onaltıncı haftada anne bebek hareketlerini hissetmeye başlayabilir ancak özellikle ilk gebeliklerde bu daha geç olabilir ve 20. haftayı bulabilir o yüzden henüz hareketleri hissetmiyorsanız telaş etmemelisiniz.'

Bazi anneler bunu bagirsak hareketleri sanarlar seyirme bagirsak hareketleri gibi olur diyor nilaycim:KK34:

ben de dun hic hissetmedim umarim bugun birkac isaret verir bebegim.

Kizlar ben kabizlik sorunu hic yasamayan biriyim normalde de olmazdi hamileyken de sadece ilk haftamda bir kere oldu gecti, dunden beri karnimin alti sizliyor sanirim sebebi bu, wc olmadi cunku. Kabizlik agrisinda karnin ustu mu agrin asagiya vuran bir siskinlik oluyor mu:44:
alıyorum ıcımde brseyler oluyor bı hareketlılık var ama tam kavrayamıyorum:)eskısınden farklı brıseyelr yanı:KK1:

ıerı zamanalrda dsaha da artacakmıs bu kabızlık gobus buydukce baskı yaparmıs bagırsaklara her sabah ılık su ıc cnm kayısı ye
ashanur
cok cesaretlısınnn boyle bırseyı yapabılecegımı hııc snmıyorum:)
hastanekorkagi

doğum olsunda lazer yada tüy azaltıcı kreme başlayacam
cnm bende de basladı ama dogumdan sonra gecıyormus

sdrkyn
benbilmem
günaydın kızlaaar,

nekadar erkencisiniz ölee,pazar pazar maaşalah:) hepinize iyi pazarlar diliyorum, misafiri gelecek arkadaşada kolay gele...
tşk ederim kahvaltı hazır ama eşim kalkmamakta direniyor bende buradayım bir taraftanda kayısı yiyiorum ac karnına ( kabız olmuyorum sayesinde)
biraz daha uyusun tepesinde zıplayacam
:KK37:

benbilmem
sdrkyn
tşk ederim kahvaltı hazır ama eşim kalkmamakta direniyor bende buradayım bir taraftanda kayısı yiyiorum ac karnına ( kabız olmuyorum sayesinde)
kesinlikle aynı durumdayım ama acıyorum birazdaha uyusun diye, yarım saat vakti var:)

benbilmem
sdrkyn
ayrıca çook mutluyum bulanmıyorum şükür güzel bi kahvaltı yapabilcem galiba:):)

sdrkyn
benbilmem
ayrıca çook mutluyum bulanmıyorum şükür güzel bi kahvaltı yapabilcem galiba:):)
inş canım :KK9:yavas yavas yersin bişicik olmaz :KK37: gidip bir daha şansımı deneyeyım daha pazara gidilecek hava erken kararıyor kalabalıklaşmadan gıtmek gerekiyor:KK15:

benbilmem
sdrkyn
inş canım :KK9:yavas yavas yersin bişicik olmaz :KK37: gidip bir daha şansımı deneyeyım daha pazara gidilecek hava erken kararıyor kalabalıklaşmadan gıtmek gerekiyor:KK15:
kolay gelsin sana ozaman, pazardada yorma kendini

sdrkyn
benbilmem
kolay gelsin sana ozaman, pazardada yorma kendini
ben sadece eşime eşlik edicem para ödemesi ve poset taşıması ondan
aslında hiç gitmeyecem ama nasıl beceriyorsa pazarda ki tum çuruklerı topluo ben gitmezsem