Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2013 Mayıs annleri paylaşım alanı

summ
30-10-12, 08:10
Gelmişte hazırlanıyonmu dıyo pntln giydiğimi gördüya bnde hııııı dedım ıı bende hazırlanıyımda cıkalm dıyo.. ya napcam ben ellerim titriyo yemn ederm bacaklrm titriyo sinrden

glcn80
kızlar bir sorum olacak yeme,tiksinme,bulantı sorunu yaşayanlar 12. haftadan sonra hala devam ediyor mu, yoksa geçti mi? ben günleri saymaktan öldüm.hiçbir şey yiyemiyorum:KK43: böyle devam etmesinden korkuyorum..

GOKCHE
summ
gelmişte hazırlanıyonmu dıyo pntln giydiğimi gördüya bnde hııııı dedım ıı bende hazırlanıyımda cıkalm dıyo.. Ya napcam ben ellerim titriyo yemn ederm bacaklrm titriyo sinrden
cnm kendine yapıyorsun
kendini bırak evladını düşün
daha gençsin huyunu suyunu da biliyorsun madem
takmamaya çalış yada karşı çık iki seceneğin var sadece
bunların hiçbiri kendini yıprat delir demiyo bak
allah için bnm ki de başka cins ama babaannemden çok görmüştüm
ve annem gelin aldığında yine haksız yere düşünce bi tanıdığımız bi söz demişti
ben şimdi her kızdığımda onu düşünüyorum
"benim delim milletin delisinden iyidir"
gerçektende böyle..
Bunu düşün ve kısa sürede kendine bi mesgale bul bebeğini bile bahane etme
işe gir ne mezunusun bilmiyorum ama gerekirse tekrar üni oku açıktan
meşgale bul ve iki kulağında açık olasun sağlığın için
biri giren den biri çıkandan
hadi şimdide gezmenin tadını çıkar zevk al zorunlu olsanda
tüm hayattan

GOKCHE
glcn80
kızlar bir sorum olacak yeme,tiksinme,bulantı sorunu yaşayanlar 12. Haftadan sonra hala devam ediyor mu, yoksa geçti mi? Ben günleri saymaktan öldüm.hiçbir şey yiyemiyorum:KK43: böyle devam etmesinden korkuyorum..
bıçak gibi kesilmiyo cnm
ara ara olsada devam ediyo
ama bu bünyeden bünyeye de fark gösterebiliyo

sdrkyn
kızlar geldik doktordan melegim büyümüş kıpır kıpırdı videoya da çektim normalde bugun 10 haftalık ama 10+4 çıktı 3,7 cm de boyumuz gelişimi çok iyi dedi
cinsiyeti erkek olabilir ense kalınlıgı da gayet iyi ama sen istanbulda 2 hafta sonra doktoruna git tekrar baktır dedi
düşük iğnesini kullansam haftada dedim olur dedi 3 tane verdi o bitince gerekli görürseniz 2 haftada bir vurulabilirsın dedi
doktoru çok sevdik biz sağolsun 20 dk kaldık çektik videomuzu da sıpam pek uykucu cıktı karnıma vuruyo uyanıo kıpırdnıo hemen geri uyuyodu :KK16:
göbeğinin hemen altında dedi yani sağda ya da solumda değildi ankaraya gidince de resmini ekleyecem saat 12 de trene binecem
şükür rabbime her şey yolundaymış
ağrım oluyor dedim normal tüm vucut rahım için çalışıyo olacak o kadar dedi :KK3:

miyase1
summ
Gelmişte hazırlanıyonmu dıyo pntln giydiğimi gördüya bnde hııııı dedım ıı bende hazırlanıyımda cıkalm dıyo.. ya napcam ben ellerim titriyo yemn ederm bacaklrm titriyo sinrden
canım benim ya Allah yardımcın olsun..benim sana tavsiyem kayınvalidene iyi ve saygılı davran ama o gidelim dediğinde 5 yerden 2 yada 3 üne git her dediği yere gitme..ona tavrını ve kararlılığını göstermelisin ama kırmadan..gitmeme bahanelerin ya hiç keyfin olmasın, ya biyerin ağrısın, başka planın olsun, migrenin tutsun yada miden bulansın..sen gitmem dediğinde kararlı ol ikna edemesin seni ki bilsin sen gitmem dediğinde gitmeyeceksin ve buna alışıp bir daha sana sormadan program yapamasın..çok arada ikna olursun sırf hatırın için gelirim dersin ama çok çok arada...böyle içine atıp kendini üzme, kararlı davran ki eşin de kayınvaliden de sen istemediğinde seni bir yere götüremeyeceğini anlasınlar ama güzellikle anlasınlar..

sevdalimsin
summ
allah razı olsun canım sağol bızım uzaklasma gıbı bı ıhtımalımzde yok omr boyu yanmda kalck ya ben kocayıp gidicem smdiden kendımı 40yıllık evlı gbı hıssedyrm :KK43: insan halime acımazmı diyorumya umursamıyo sevınmedı bıle torunu gelıyo dıye hep lafta milletn ynnda sevnmıs gbı davranıyo.sen neler yaptın oyle cekerken esınle konustun mu nasl bir yol izledin :KK43: emrivaki yapıo bıde bugn evde yokuz dıo benm adıma da konusuyo.bgn esmle son bıkere konussam mı ozmnda kotu oluyoruz. Yoksa esımn ynnda tmm dıyıp k.v hadı hazırlan dedıgnde ben gıtmyrm mu desem
allah sabır versın canım ınan bana aynıyız :))) esıyın senı anlamsı lagzım neden boyle yapıyo esler anlamıyorum benımkı fazla yanımda olmazdı ıs ıcın yurt dısına cok gıderdı haftalar hatta aylarca o yokken savunmazsızdım ama o varken herzaman anne gıt gıtmıyo ıste goturme onu derdı,,,ama k.v sana sormuyom avrat sahıbımı oldun falan konusurdu dahada gıcık olurdum oyle boyle gunler geldı gectı tatlım bırde boyle hasta numaralarına yat bakalım yatak yorgan yat karnım agrıyo de gercı ben derdım bebek buyyor bısey olmaz yurursen daha ıyı acılır derdı :d hahahah saka gıbı amann yaaaaa

PekBiCici
summ
Canım geçmişi çok fazla okuyamadım ama anladığım kadarıyla kv ile sorunların var
Kv. sorunu ki en aşılmaz diye gözüküp en kolay halledilmesi gereken durum aslında
Ki bende kayınvaliden çekmiş biri olarak söylüyorum kiii umursamıcaksınn
Tatlı tatlıı ama alttan alttan işleyeceksinn
Herşey dilde bitiyorum canımm
Ahh annecimm vaahh annecim yapa yapa işlerini yoluna sokmalısınn
Eşler bu konuda çünküüü tamamen senden kopuk ve ayrı olmak istiyorlarr
Sizde 2 kadın halledinn ve bazı şeyleri anlat
Konuş, iste, yapmaa
Bebeğimi kimse önemsemiyor demişinn ama önce sen önemse ve bu gerilim hattını bebeğine yansıtma artıkk
Annende kalabilirsin bunun için suçlu değilsinn, ki sen kendini suçlu gibi görürsen onunda bakışını suçlu gibi görürsünn
Bırak yemek yapmasın neden bukadar yoruyorsun ki kendinii, çok şükür ki ellerimiz ayaklarımız tutuyor ve çok şükür kii rahat hamileyizz
Sen yap yemeğini yinee, anne yemek yaptım gel buyur dee, 1de 2de umursamaz belki ama insanoğluu 3de çekinirde elini işe sürer
Sende arada anne canım şunu çektii sende pek güzel yaparsınnn hadii beraber yapalım mı dee işe alıştır, sen yanında dur çokta karışma
Eşinede hergün annende şunu yapmadı deme, annesinin yanında birlikte yemek yedik birlikte ortalığı topladık filan de kiii eşin kalkanlarını indirsinn
Ve yattığın zaman off belim, ahh karnım dee ama annesini şikayet etmee en azından vicdanlı bir adamm yavaş yavaş idrak edecektir...
Rabbim yardımcın olsunn canımm... :KK54:

sosyolog83
30-10-12, 09:10
selamlar herkese.tatil ne çabuk bitti böyle. gerçi et kokusu, kurban görüntüleri beni 2. günü akşam hastanelik etti. serumla gelebildim kendime. ah şu babamın bizi her bayram akraba akraba gezdirmesi yok mu?neymiş yaşlılar beklermiş. o gece fenalaşınca o da çok korktu gerçi. neyse dün bebeğimi gördüm. gördüğümden beri de aklımdan çıkmıyor hiç. bu zamana kadar hep böyle nokta gibi görmüştüm. ilk defa bu kadar büyümüş gördüm şok oldum. eller ayaklar kıpır kıpır. kendini geriye doğru bir itişi var sanki çıkmak istiyor bir an önce. allahım çok güzel bişeymiş. tek sıkıntı iltihaplanmanın çok artması. genital bölgemde inanılmaz bir kaşıntı başladı ve yaralar çıktı. 3 gecedir hiç uyku yok. dün doktor sürmem için ilaç verdi çok kötü olmuş dedi. bu durumu yaşayan arkadaşlar var mı aramızda? günlük ped çok kullanıyorum. tetiklemiş olabilir mi sizce?

nln84
iclal85
günaydın kızlar nasılsınız ya benim 3 gündür kesintisiz başım ağrıyor sizde de bu kadar ağrı oluyor mu?
bugün 4. Gün benimde inanılmaz ağrıyor. Dün ilk defa kustum. Ama netten araştırdım bu aralar normalmiş

snowflakeN
ddg_2
Mümkünse listeye eklenilmek istiyorum.29 YAŞ SAT:3 ağustos tahmini doğum tarihi :10.05.2012 cinsiyet :ERKEK:KK46:
hosgledın aramıza cnm ekledım
OGIBI
kızlar mrb uzun zamndr gremedım ıyısınızdr ınsallah ben ve bebeısım masallh smdılık ıyıys hamılelıım boyuncahıc mıde bulantısı yasamadım cumartesı gnu ucuncu ayımız bıtıoartık :)51 kıloyla hamıle kaldım suan 54 kıloyum yuzum bıras tombullastı uzun boylu oldugum ıcın zayıf duruodum.gobeım fazla cıkmadı daha ama cıplakken hamıle oldugum bellı oluo :)persebe gunu kontrolumuz var acaba cınsıyetını ogremırmıyız ya ınsallahh gosterır kendınıde ogrenırs :)sızler ne kadarlıkken ogrendınız :)
hosgeldın cnm ben 11+5 te ogrenmıstım ınsallah senın melegınde gosterr kendını
benvehedeflerim
slm kızlar bayram dönüşü şenlendirmişsiniz yine buraları.benm akıntım bugün kahverengi geldi korktum bşy olcak diye.nerdeyse yatarak geçirdim bugünü.yarın doktora gitcem bakalım nasıl omuş bebeğim 3 haftadır görmüyorum çok özledim
cnm dıkkat et kendıne guızel haberlerle gel ınsallah
gulsevdam
nasıl ya 14 kg dogumdamı gıttı :KK53: genelde 5 kg falan gıder derler şasırdım :KK53:

hıc vucudumu ıncelemıyorum mesela suan kalbım agrıyor korkmuyorum dısardaydım aksam yoruldum ondandır
2 gun oncede makattan kan geldı korkmadım nedense bende bı dingillik var hadı hayırlısı kı asırı meraklı bırıyım
ama bebıs benı relax laştırdı :)

ay ne guzel cınsıyetı bellı oldu :)
guvendıgın bı doktorla devam etmek kesınlıkle en ıysı
doktor yuzde 50 şifadır derler ona guvenmek ...
Rabbım herkese bu mutlulugu yasatsın inşallah ..
canım cınsıyetı bellı olan snowflakeN arkadasımıza mesaj atıyor oda lısteye eklıyor :KK66:
cnm makattan gelen kan basur olabılır hamılelıkte cok sık rastalanan bırseymıs
PekBiCici
Bizz geldikkk,:KK16:
Koskocaa 6 günü devirdikk :KK53:
Tekrardan geçmiş bayramınız mübarek olsun canlarr :KK16:
29 Ekim Bayramımızıda kutladık Caddede :KK16: Allahım nasıl müthişşş bir kalabalık vardı tüylerim nasıl diken diken oldu anlatamam :KK5::KK5:
Onun dışında doktor kontrolümüzz çok iyiydi şükürler olsuunn :KK16: Bebişimiii ve kıpır kıpır ellerini kollarını gördüm şükürler olsunn:nazar::nazar::KK16:
Hatta ben çikolata yiyecektim öyle duymuştum dedim doktor teyzeyede iyi ki yememişinn çok çılgın bu dedii :KK16::KK1::KK1::nazar::nazar:
Videoya aldıkk özledikce acıp acıp bakıyorum:nazar::nazar:
Kocaman olmuş resmimizide aldıkk ben gittiğimde 10+2 idimm ama tosuncuğuum 10+6 gözüküyorr:nazar::nazar::KK1:
Vee böyle ayrıldık doktorumuzdann ve süper bir bayrammm geçirdimm şükürlerr olsunn:KK16:
Sizlerde iyisinizdir inşAllahh:KK54:

Ve ressssmimiiziii paylaşıyorummm teyzeleriiii (maşallahhh :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:)

:nazar: [​IMG] :nazar:
amaannn maşallahh sızeee buyuyo bebıslerımız yavas yavas
mec_
merhaba kızlar,
uzun bir tatilden sonra tekrar merhaba herkese:KK16:
biz dün doktora gittik, 2li test için aslında randevumuz bu akşamdı ama ağrılarım vardı doktorum da müsaitmiş bizde gittik
minik kuzumuzu gördük, kibar kibar uyuyordu sonra usg cihazı değince bi hareketlendi, kıpır kıpır
ense kalınlığına bakıldı, burun kemiğine bakıldı veeee bacaklarına baktı ama bi türlü bacaklarını düzeltmedi yaramaz:KK16:

doktorumuz maşallah herşey yolunda herşey çok güzel dedi:nazar:

kasık ağrılarım ameliyatımdan ötürü bende şiddetli olabilirmiş onun için krem verdi çok ağrın oldukça sür dedi.
1 kilo almışım aferin çok güzel gidiyorsun bayramda tutmuşsun kendini dedi, dedim zaten tatlı falan yemiyorum, evet kızlar yedirmezler annelere pek tatlı dedi dokturum:KK16:

eşimde yani kız mı dedi, evet dedi ben kız görüyorum bazen saklanabiliyorlar ama %90 kızınız olacak dedi:KK49::nazar::nazar::nazar:

bir dahaki randevumuz ağrım şikayetim olmadığı sürece 6 hafta sonra

test sonuçlarını cuma günü alacağız Inşallah onlar da temiz çıkar
maşallahh canımm inşallah test sonucların da temız cıkar
panikmiyim
arkadasar cinsiyetini bilipte eksi tatli formulu tutan varmi acaba ben su anda sanki daha eksi aci seyleri seviyorum cinsiyetini ogrenmedim daha sizlerde durum nasil eksimi tatlimi
canım ben oldum olası tatlıyı coks everım yemeye de devam edıyorum ama eksı de yıyorum:KK1::KK1:dun hayatımda ılk defa vısne suyu ıctım 3 bardak:KK53::KK53::KK53:
glcn80
kızlar bir sorum olacak yeme,tiksinme,bulantı sorunu yaşayanlar 12. haftadan sonra hala devam ediyor mu, yoksa geçti mi? ben günleri saymaktan öldüm.hiçbir şey yiyemiyorum:KK43: böyle devam etmesinden korkuyorum..
yok canım yokk keske gecsede balık yıyebılsem
sdrkyn
kızlar geldik doktordan melegim büyümüş kıpır kıpırdı videoya da çektim normalde bugun 10 haftalık ama 10+4 çıktı 3,7 cm de boyumuz gelişimi çok iyi dedi
cinsiyeti erkek olabilir ense kalınlıgı da gayet iyi ama sen istanbulda 2 hafta sonra doktoruna git tekrar baktır dedi
düşük iğnesini kullansam haftada dedim olur dedi 3 tane verdi o bitince gerekli görürseniz 2 haftada bir vurulabilirsın dedi
doktoru çok sevdik biz sağolsun 20 dk kaldık çektik videomuzu da sıpam pek uykucu cıktı karnıma vuruyo uyanıo kıpırdnıo hemen geri uyuyodu :KK16:
göbeğinin hemen altında dedi yani sağda ya da solumda değildi ankaraya gidince de resmini ekleyecem saat 12 de trene binecem
ağrım oluyor dedim normal tüm vucut rahım için çalışıyo olacak o kadar dedi :KK3:
maşallah canımm:nazar:

everythingwillbegreat
panikmiyim
arkadasar cinsiyetini bilipte eksi tatli formulu tutan varmi acaba ben su anda sanki daha eksi aci seyleri seviyorum cinsiyetini ogrenmedim daha sizlerde durum nasil eksimi tatlimi
ben sadece eksi yiyorum
benim kiz:KK34:
AysEkrem
ultroasyonu doktorun ne ıcın uygun gormedı canım merak ettm ben haftalarımız yakın sanırım ılgımı cektı buyuzdennn
ben yakin zamanda ikili test yaptirdim usg ye girdim zaten
o yuzden
sIk sIk ultrason yapmaktan yana degil doktorum o yuzden yapmadi

gulsevdam
canım nette boyle bı yazı okumuştum metobolızma cok daha hızlı calısıyor dıkkt edersek
hamıle oldugumu öğendgımde az bı dıkkatle tatılde aldıgım 2 kgyu hemen vermıstım
ah su kabızlıgım bıtse tatlı hamur ısınden uzak durdum bayramda bende
ama tartı acaba kabızlıktanmı fazla gosterıyor :KK43:
kabizlikta siskinlikle kilo artar dogrudur, ondandir kesinlikle
kirmizi mercimek corbasi, kayisi kompostosu, yesil elma ise yaramiyor mu
ben bunlari eksik etmiyorum hic kabiz olmuyorum masallah

bluebitter
KUBSEN
kızz cok erkenden 2 li test yapılmıs..sasırdım ve cinsiyeti de belirlenmiş vovvvvvvvv...ne bu hızzz masallahhh ......kıskandım yaaaa....bende meraktan catlıcam galikkkk..bu cuma gitcem bebişimi görcem inş...
bizim ufaklık geçen kontrolde on gün ilerdeydi, bu sebeple ikili testi erken tarihte yaptırmış olduk. bence senin bu kontrolünde cinsiyeti ile ilgili ipucu alabirsin, ben ultrasonda gördüğüm anda tamam demiştim bu bebek erkek :) nub teorisiyle ilgili paylaşımlar olmuştu burda, ultrason resimlerine de bak. aşağı yukarı belli oluyor bu haftada... maksat merakımızı gidermek, yoksa kız veya erkek farketmiyor. inşallah sen de güzel haberler getirirsin bize :)

gulsevdam
ay ne guzel cınsıyetı bellı oldu :)
guvendıgın bı doktorla devam etmek kesınlıkle en ıysı
doktor yuzde 50 şifadır derler ona guvenmek ...
Rabbım herkese bu mutlulugu yasatsın inşallah ..
canım cınsıyetı bellı olan snowflakeN arkadasımıza mesaj atıyor oda lısteye eklıyor :KK66:
teşekkür ederim gülsevdam :) özelden mesaj atamıyorum sanırım, ama olsun, eninde sonunda liste dolacak benimki de yazılır :)

snowflakeN
cinsıyetlerını ogrenen arkadaslarım kesınlesınce bana özelden msj yazabılırlermı oyle daha kolay ekleyebılırım lısteye

AysEkrem
summ
gelmişte hazırlanıyonmu dıyo pntln giydiğimi gördüya bnde hııııı dedım ıı bende hazırlanıyımda cıkalm dıyo.. Ya napcam ben ellerim titriyo yemn ederm bacaklrm titriyo sinrden
canım okudum yazını uzuldum senın ıcın yaaa ama buna bır dur demek lazım böyle olmazkı madem ortak alanda yasmaya mecbursunuz o senı kendıne gore yasatamaas sana tavsıyem ona cevap verme tartısma karsısından gelme ama cınlıkle hak etmeye calıs madem esınde annesınden yana sakın kayınvalıdenı esıne kotuleme bu ıyıce ters teper emınım yapabılecegın sanrıımmm ıstedıgınde bıryerlere gıtmek sımdı hamılesın onu kullan ama sonrasında yıne huylu huyundan vazgecmes buna bır dur demek lazım yoksa nasıl alısırsa oyl gıdıcek ve engel olunamıcak sen en ıyısı gelmıyorum ıstemıyorum demeyı ogren kırılırsada kendısı bılır saygından odun vermeden soyle ıstemedıgını aman kırılmasın ay esım laf etmesın dıye gıtmler nereye kadar zor boyle yazık yıpranırsın

sevdalimsin
pekbicici
canım geçmişi çok fazla okuyamadım ama anladığım kadarıyla kv ile sorunların var
kv. Sorunu ki en aşılmaz diye gözüküp en kolay halledilmesi gereken durum aslında
ki bende kayınvaliden çekmiş biri olarak söylüyorum kiii umursamıcaksınn
tatlı tatlıı ama alttan alttan işleyeceksinn
herşey dilde bitiyorum canımm
ahh annecimm vaahh annecim yapa yapa işlerini yoluna sokmalısınn
eşler bu konuda çünküüü tamamen senden kopuk ve ayrı olmak istiyorlarr
sizde 2 kadın halledinn ve bazı şeyleri anlat
konuş, iste, yapmaa
bebeğimi kimse önemsemiyor demişinn ama önce sen önemse ve bu gerilim hattını bebeğine yansıtma artıkk
annende kalabilirsin bunun için suçlu değilsinn, ki sen kendini suçlu gibi görürsen onunda bakışını suçlu gibi görürsünn
bırak yemek yapmasın neden bukadar yoruyorsun ki kendinii, çok şükür ki ellerimiz ayaklarımız tutuyor ve çok şükür kii rahat hamileyizz
sen yap yemeğini yinee, anne yemek yaptım gel buyur dee, 1de 2de umursamaz belki ama insanoğluu 3de çekinirde elini işe sürer
sende arada anne canım şunu çektii sende pek güzel yaparsınnn hadii beraber yapalım mı dee işe alıştır, sen yanında dur çokta karışma
eşinede hergün annende şunu yapmadı deme, annesinin yanında birlikte yemek yedik birlikte ortalığı topladık filan de kiii eşin kalkanlarını indirsinn
ve yattığın zaman off belim, ahh karnım dee ama annesini şikayet etmee en azından vicdanlı bir adamm yavaş yavaş idrak edecektir...
Rabbim yardımcın olsunn canımm... :KK54:

canım guzel anlatmıssın ama ben kendı adıma konusuyorum ne yaptımsa bu gune kadar kadının gozunde bı yere gelemedım canım pahasına yerı geldıkce herkesten korudum ama kocasına bıle savundum bagzen kocama bıle savundum kayınlarıma karsı bıle savundum annenız saygılı olun dıye ama bır tek kelımeyle bana borcunu odedı sen oyle odun gıbı bı ınsansın ne hayrın var ne serrın bana karsı falan dedı hemde bıssuru ınsanın ıcınde yemın etmıstım yuzune bakmamak adına ama lanet olsun dedım yuttum,,,,yanı dıyecegım senın kayın valıdeyın ıcındekı ınsanlık tamamen yok olmamıskı sen bu engelı asabılmıssın canım darısı bızlere olsun ınss...

mec_
glcn80

azalıyor ama hemen geçmiyor, bende tiksinme daha da arttı

gulsevdam
sdrkyn

oo cok erkenden yavrun cınsıyetını göstermiş maşallah :)
kendıne dıkkat et canım hayırlı yolculuklar :KK19:

sosyolog83
selamlar herkese.tatil ne çabuk bitti böyle. gerçi et kokusu, kurban görüntüleri beni 2. günü akşam hastanelik etti. serumla gelebildim kendime. ah şu babamın bizi her bayram akraba akraba gezdirmesi yok mu?neymiş yaşlılar beklermiş. o gece fenalaşınca o da çok korktu gerçi. neyse dün bebeğimi gördüm. gördüğümden beri de aklımdan çıkmıyor hiç. bu zamana kadar hep böyle nokta gibi görmüştüm. ilk defa bu kadar büyümüş gördüm şok oldum. eller ayaklar kıpır kıpır. kendini geriye doğru bir itişi var sanki çıkmak istiyor bir an önce. allahım çok güzel bişeymiş. tek sıkıntı iltihaplanmanın çok artması. genital bölgemde inanılmaz bir kaşıntı başladı ve yaralar çıktı. 3 gecedir hiç uyku yok. dün doktor sürmem için ilaç verdi çok kötü olmuş dedi. bu durumu yaşayan arkadaşlar var mı aramızda? günlük ped çok kullanıyorum. tetiklemiş olabilir mi sizce?
cok gecmıs olsun canım hasta olmanın tek ıyı yanı bebişin gördün ne guzel :)

everythingwillbegreat
kabizlikta siskinlikle kilo artar dogrudur, ondandir kesinlikle
kirmizi mercimek corbasi, kayisi kompostosu, yesil elma ise yaramiyor mu
ben bunlari eksik etmiyorum hic kabiz olmuyorum masallah

ya ben katı yersem cok ender o gun wc cıkmam ama yesıllık yıyım bazen gudne 2 kez bıle wc cıkardım
dun hep yesıllık corba yedım oncekı gunde oyle ama 3 4 gundur tık yok hamılelık cıdden kabız yapıyormus ya:)
kayısı kaynatıp ıceyım en ıyısı bugunde wcye cıkmazsam :KK66:

PekBiCici
sevdalimsin
canım guzel anlatmıssın ama ben kendı adıma konusuyorum ne yaptımsa bu gune kadar kadının gozunde bı yere gelemedım canım pahasına yerı geldıkce herkesten korudum ama kocasına bıle savundum bagzen kocama bıle savundum kayınlarıma karsı bıle savundum annenız saygılı olun dıye ama bır tek kelımeyle bana borcunu odedı sen oyle odun gıbı bı ınsansın ne hayrın var ne serrın bana karsı falan dedı hemde bıssuru ınsanın ıcınde yemın etmıstım yuzune bakmamak adına ama lanet olsun dedım yuttum,,,,yanı dıyecegım senın kayın valıdeyın ıcındekı ınsanlık tamamen yok olmamıskı sen bu engelı asabılmıssın canım darısı bızlere olsun ınss...
Rabbim bu sorunları çekene kolaylık versin tabii herşey güllük gülistanlık değil
Ama ne kadar doğru demişsin ki içindeki insanlık bitmesin, bu kv değil kocan,akraban,eşin dostun hiç farketmez yanii
İnsanlık bitince kv değil mevzu ama yinede bu dünya kimseye baki değill
Ben hep Allah havale ettim eşimle çok savaşlar verdimm ama nolduu ben o kapıyı kapatım içeriye girdiğimde olan bana olduu
Ağladım sızladımm yemedim içmedim odalara kapadım kendimiii
Yaa pekii onlar ne yaptıı yedi içti gezdi dolaştıı
Sonrasında ne olduu bana laf mı söyledi ama öyle değil bu böyle anne dedimm
Yeri geldiii aramadım sormadım, bir yabancı gibi davrandım geldiğinde sizli konuştum anne lafı çıkmadı ağzımdan
Ama eşime yansıtmamaya söz verdim kendi kendime çünkü o beni anlamadıkca o benle olmadıkca daha cok kırılmaya ve ezilmeye alışmaya başlamıştım
Baktı kii ben şikayet etmiyorum ona yansıtmıyorumm bu sefer annesi birşey diyince o sessiz kalmamaya başladı :KK24:
Velhasıll soğuk savaşımız bitti ama yakında değilizz, önceden o politikti ben duygusal şimdi ikimizde artık politikiz :KK53:
Rabbim içlerine vicdan tohumları eksin, en kısa zamanda daa rahat bıraksınlar inşAllahh

snowflakeN
kızlar korunca yada sınırlenınce karın agrısı ceken varmı??gecen ruyamda sıcrayak uyandım saatlerce karın agrısı cektım...dun gece 1 de gok gurultusune sıcradım allah korusn deprem oluyor sandım karnım cok sıddetlı agrıdı hamılelıkten once olmazdı hıc...

sehribangunes
zeyneppp34
canım ben o testlerin sonucunu bugun gösterdım.. Iyi sorun yok dedı .. Yalnız 11. Haftada zeka testi istedı.. Zeka testi şu sizin 2.li test dediğinizmi..?
benımde bır sorun yok hersey yolunda dedı ve en son o hafta sonucları gostermeye gıttıgımde bulantı ve kusma sıkayetıylede gıttım ılaç verdı bır daha cgrmadı napıcam bılmıyorm :KK43:

ashanur
dr dan geldim ,gittigimde kisa sureli bayilma yasadim dr endiselendi kizdi bana,sebep seker yemiyormusum,sulalem seker hastasi da ondan yemiyorum hem canim cekmiyor napiim,illa yiyeceksin hergun tatli dedi,kilo da almamisim ona da kizdi,zorla yiyeceksin ilac gibi dusun diyor,gestapo gibi masallah

GOKCHE
snowflaken
kızlar korunca yada sınırlenınce karın agrısı ceken varmı??gecen ruyamda sıcrayak uyandım saatlerce karın agrısı cektım...dun gece 1 de gok gurultusune sıcradım allah korusn deprem oluyor sandım karnım cok sıddetlı agrıdı hamılelıkten once olmazdı hıc...
bnm de oluyo sinir stres ten sonra
sanırım kasları sıkıyoruz

mec_
snowflakeN

bende de oldu canım ve o gün bütün gün geçmedi
biz korkunca bebek sıçrıyormuş büyükler öyle diyorlar

snowflakeN
ashanur
dr dan geldim ,gittigimde kisa sureli bayilma yasadim dr endiselendi kizdi bana,sebep seker yemiyormusum,sulalem seker hastasi da ondan yemiyorum hem canim cekmiyor napiim,illa yiyeceksin hergun tatli dedi,kilo da almamisim ona da kizdi,zorla yiyeceksin ilac gibi dusun diyor,gestapo gibi masallah
ayy cok gecmıs olsun cnm hıc olmasa serbet ıc sekerın dusmusdemekkı
GOKCHE
bnm de oluyo sinir stres ten sonra
sanırım kasları sıkıyoruz
doktoruma soylucem yaa korkar oldumm stressınır yapmayalım daa korkuyya care yok maalesef:KK43:

SareY
Selamlar herkese,
epeydir giremedim sayfalar almış başını gitmiş :)
fırsat buldukça açıp okurum inşAllah.
Herkesin geçmiş bayramı kutlu olsun.
hayırlı bir hafta diliyorum :KK16:

everythingwillbegreat
snowflakeN
ben ani hareketlerde, oksurme, gulme, korkma, sicrama, aniden yataktan kalkma, yatakta hizli donme.. gibi karina agri saplandigini duydum hamilelikte
ashanur
inanmiyorum ciddi misin
bende de ayni durum
kilo almadigima doktorum birsye demiyor ama tabiki cok memnundur
ama tatli isteiyorsan yeme yemen gerekmiyor demisti bana
acaba az da olsa yemek mi lazim tabsiyon ani dusmeler olmasin, halsizlik olmasin diye:44: ben surekli uyku modundayim

snowflakeN
everythingwillbegreat
ben ani hareketlerde, oksurme, gulme, korkma, sicrama, aniden yataktan kalkma, yatakta hizli donme.. Gibi karina agri saplandigini duydum hamilelikte

inanmiyorum ciddi misin
bende de ayni durum
acaba az da olsa yemek mi lazim tabsiyon ani dusmeler olmasin, halsizlik olmasin diye:44: Ben surekli uyku modundayim
ben hıc duymamıstım da herseyden cok korkar oldum anında agrı gırıyor sancılı adet agrısı gıbı

everythingwillbegreat
snowflakeN
ben hıc duymamıstım da herseyden cok korkar oldum anında agrı gırıyor sancılı adet agrısı gıbı
ben okumustum nette
diger topiclerde de duydum
nefes kesen ani sanci falan oluyormus
ben koltuktan hizli kalkarsam kisa sureli birsey oluyor ama mumkun oldugunca yavas hareket etmeye calisiyorum, ani hareketten kacmaya calisiyorum

hapsuu
everythingwillbegreat
ben ani hareketlerde, oksurme, gulme, korkma, sicrama, aniden yataktan kalkma, yatakta hizli donme.. gibi karina agri saplandigini duydum hamilelikte

inanmiyorum ciddi misin
bende de ayni durum
acaba az da olsa yemek mi lazim tabsiyon ani dusmeler olmasin, halsizlik olmasin diye:44: ben surekli uyku modundayim
canım illaki tatlı yemek zorunda deılsın kılo almakta en baısndan onemlı olan bebegın gelısımı zaten son aylara doğru esas kılo alımı ben 14 haftaya kadar kılo vermıstım ondan sonra almaya baslamıstım ustelıkte asırı bır yemem yoktu. tatlıya gelınce abartmadan yemelısın bence sütlü tatlı tavsıye ederım gunde bır kez olsun seker sorunun yoksa diğer arkadasa ashanura dr kızmıs tatlı yemıyor dıye buyuk ıhtımalş sekerı dusdugunden yemesı gerektıgını soylemıstır. hamılşelıkte bence seker kontrollu tuketılmelı helekı aılede varsa seker hastası ve unutmamak gerekır dusuk sekerde seker hastalıgı sayılır bu nedenle drunun dedıklerını dınlemelı o

everythingwillbegreat
hapsuu
canım illaki tatlı yemek zorunda deılsın kılo almakta en baısndan onemlı olan bebegın gelısımı zaten son aylara doğru esas kılo alımı ben 14 haftaya kadar kılo vermıstım ondan sonra almaya baslamıstım ustelıkte asırı bır yemem yoktu. tatlıya gelınce abartmadan yemelısın bence sütlü tatlı tavsıye ederım gunde bır kez olsun seker sorunun yoksa diğer arkadasa ashanura dr kızmıs tatlı yemıyor dıye buyuk ıhtımalş sekerı dusdugunden yemesı gerektıgını soylemıstır. hamılşelıkte bence seker kontrollu tuketılmelı helekı aılede varsa seker hastası ve unutmamak gerekır dusuk sekerde seker hastalıgı sayılır bu nedenle drunun dedıklerını dınlemelı o
dogru diyorsun canim
ben zaten istesem de yiyemem tiksindim ama belki dondurma yemeye calisirim az miktarda arada
ya da bal :KK34:

hapsuu
everythingwillbegreat
ben okumustum nette
diger topiclerde de duydum
nefes kesen ani sanci falan oluyormus
ben koltuktan hizli kalkarsam kisa sureli birsey oluyor ama mumkun oldugunca yavas hareket etmeye calisiyorum, ani hareketten kacmaya calisiyorum
ani hareketler agrı yapar canım normal yavas hareket etmek lazım hamılelıklerde ben yataktan her kalkmaya calıstıgımda agrı gırerdı tekrar yatırdım 5 dk boyunca agrı gecsın dıye o nedenle ani hareketten kesınlıkle kacın

sevdalimsin
30-10-12, 10:10
Kızlar ya benımde bı sorum var bulantı ve kusmadan kılo veren oldumu aranızda hıc ben 3 kılo verdım ve hıc alamıyorum 3.ayımızın ıcındeyız ama hala hıc kılo alamadım ve nerdeyse aksama kadar ac duruyorum hıc bısey canım ıstemıyo zorla meyve falan yıyorum hıc ıstahım yok korkuyorum bebegım saglıklı gelısmezse eger :KK43:((( varmı benım gıbı olan....

everythingwillbegreat
hapsuu
ani hareketler agrı yapar canım normal yavas hareket etmek lazım hamılelıklerde ben yataktan her kalkmaya calıstıgımda agrı gırerdı tekrar yatırdım 5 dk boyunca agrı gecsın dıye o nedenle ani hareketten kesınlıkle kacın
evet canim
gece bile sagdan sola donecekken oyle yavas hareket yapiyorum ki
yoksa aciyor cidden karni insanin

GOKCHE
Ee kızlar benim gibi acıkınca gözü dönen var mı bakiim
ne zaman su çiğköfteye aşerip yedim gece yarısı
o gün bu gün doymuyorum :/

icetea17
Kızlar
uzun zamandır buraya uğruyamıyordum nasılsınız

Biz doktordangeldik şimdi
bebişimiz iyi
doktorumuz çok uğaştı ama bir türlü cinsiyetini göstermedi benim edepli bebişim :KK70:

kızlar yaa ben ikili test yaptırmak istemedim
ultrasonda görünen kadarıyla herşeyi şu an için iyi ense kalınlığı filan iyi

siz yaptırdınız mı ya da benim gibi yaptırmayacak olan var mı