TEST

2013 Mayıs annleri paylaşım alanı

everythingwillbegreat
9-10-12, 13:10
GOKCHE
hemde nasıl ama benim zaten hızlanması 8 haftayla başladı
HATTA YARIN 11 HAFTA YA GİRİYORUM
sanirim ayniyiz
benim de yeni yeni
gec basladi:KK34:
umarim 12. haftada son bulur

GOKCHE
minicikumut
Bir Hamileye Sorulmaması ve Söylenmemesi Gerekenler | İrem Erdilek | Milliyet.com.tr
ay çok güldüm ya sorulara
ama gerçekten size ne :):):)

GOKCHE
everythingwillbegreat
sanirim ayniyiz
benim de yeni yeni
gec basladi:KK34:
umarim 12. haftada son bulur
amiiin inşallah

PekBiCici
minicikumut
Bir Hamileye Sorulmaması ve Söylenmemesi Gerekenler | İrem Erdilek | Milliyet.com.tr
21.Ee doğurmadın mı sen hala?!?

Yok ben tutucam biraz daha karnımda!

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: Buna çok güldümm çünküü bikaç arkadaşıma bende öyle sormuştum :KK1::KK1::KK1:

ruhurevan
9-10-12, 14:10
merhaba arkadaşlar,
umarım tüm anne ve bebişleri iyidirler.
dün kalp atışlarını duymak için doktora gittim,gitmeden bir kaç saat önce de kahverengi akıntım başlamıştı.doktor karnımdan usg ile baktı.kesede bebeği göremiyorum dedi.sonra vajinalden baktı.yine kesenin içinde bebeği göremiyorum dedi.beni rahatlatmak için sanırım;çok minik bir şey görür gibi oldum sanki falan dedi.lekelenmem için progesteran iğne verdi.zaten baştan beri de progesteran hap kullanıyordum."kesen sağlam ama haftaya tekrar gel kalp atışına bakarız,eğer kesede bir canlanma görmezsek o zaman kötü "dedi.
forumları dolaşıncada öyle panik yaptım ki,okuduğum kadarı ile normalde kesenin içinde bebeğimi görmem gerekiyormuş.az da olsa lekelenmelerim de tuz biber oluyor moral bozukluğunun üzerine.yatamıyorum da gün boyunca çalışıyorum mecburen.
internet hesabına göre gebelik haftam 7+1(sat:20 ağustos)

böyle bir olayla karşılaşan arkadaşlar yardım etsin lütfen .bebeğimi kaybetmek istemiyorum

nagihan3005
ruhurevan
merhaba arkadaşlar,
dün kalp atışlarını duymak için doktora gittim,gitmeden bir kaç saat önce de kahverengi akıntım başlamıştı.doktor karnımdan usg ile baktı.kesede bebeği göremiyorum dedi.sonra vajinalden baktı.yine kesenin içinde bebeği göremiyorum dedi.beni rahatlatmak için sanırım;çok minik bir şey görür gibi oldum sanki falan dedi.lekelenmem için progesteran iğne verdi.zaten baştan beri de progesteran hap kullanıyordum."kesen sağlam ama haftaya tekrar gel kalp atışına bakarız,eğer kesede bir canlanma görmezsek o zaman kötü "dedi.
forumları dolaşıncada öyle panik yaptım ki,okuduğum kadarı ile normalde kesenin içinde bebeğimi görmem gerekiyormuş.az da olsa lekelenmelerim de tuz biber oluyor moral bozukluğunun üzerine.yatamıyorum da gün boyunca çalışıyorum mecburen.

böyle bir olayla karşılaşan arkadaşlar yardım etsin lütfen .bebeğimi kaybetmek istemiyorum
canım merhaba,

öncelikle kendini lütfen çok fazla üzme. Rabbim onu sana emanet etmişse sende kalacaktır. Kötü şeyler düşünme. Güzel düşün. Rabbine sığın,kalbini ferah tut. ben bunun faydasını gördüm.Dr. 6. haftada keseyi göremedi. 7. haftada gördü.kalp atışlarını da 8. haftada dinleyebildim çok şükür. ama hamileliğim esnasında 2li test denilen film çekildiğinde çocuğunda down sendromu çok yüksek dediler vs. ama içim rahattı.neyseki 22 mayıs 2012 salı günü sağ salim kızımı kucağıma aldım.En başı rahat olmak. dua et,akışına bırak ve kendine çok iyi bak.

Herkes de bebişini sağ salim kucağına alsın inşallah.bu duyguyu herkes tatsın.Kendinize çok iyi bakın üzülmeyin ki bebişler de iyi olsun.kutlarım hepinizi.öpüyorum.

ruhurevan
nagihan3005
canım merhaba,

öncelikle kendini lütfen çok fazla üzme. Rabbim onu sana emanet etmişse sende kalacaktır. Kötü şeyler düşünme. Güzel düşün. Rabbine sığın,kalbini ferah tut. ben bunun faydasını gördüm.Dr. 6. haftada keseyi göremedi. 7. haftada gördü.kalp atışlarını da 8. haftada dinleyebildim çok şükür. ama hamileliğim esnasında 2li test denilen film çekildiğinde çocuğunda down sendromu çok yüksek dediler vs. ama içim rahattı.neyseki 22 mayıs 2012 salı günü sağ salim kızımı kucağıma aldım.En başı rahat olmak. dua et,akışına bırak ve kendine çok iyi bak.

Herkes de bebişini sağ salim kucağına alsın inşallah.bu duyguyu herkes tatsın.Kendinize çok iyi bakın üzülmeyin ki bebişler de iyi olsun.kutlarım hepinizi.öpüyorum.
çok teşekkürler canım.inan çok etkilendim.ne kadar zor bir süreç geçirmişsin.Rabbim ne yazdıysa o olur.daha rahat olmaya çalışacağım ama işte bundan önce de bir düşüğüm vardı.ondan çok etkilenmiştim.şimdi bu da hep öyle olacakmış gibi geliyor.iyi düşünmem gerekiyor,rahatlamam lazım.
senin yazdıklarınla bi nebze rahatladım.ve sana imrendim,umarım ben de senin gbi güçlü ve olumlu düşünebilirim.

Esracik34
ruhurevan
merhaba arkadaşlar,

Canım bende aynı durumdayım.bende dün dr gittim kese var ama bebeği göremedi.sat ım 15 ağustos.üç günde bir gel kontrol edicez dedi.inşallah ikimiz içinde hayırlısı olur.

minicikumut
O sorulara her süreçte maruz kalabiliyor insan.Mesela benim ikinci gebeliğim bu.İlkinde kalp atışı olmadığı için 8 haftalıkken önce düşük yaptım sonrada kalan parçaların temizlenmesi için kürtaj oldum.

Çevreden o kadar abes şeyler duydum ki..Şimdi çok sevdiğim insanlar dışında demiyorum kimseye.Biz o olaydan sonra bir süre bebek istemedik eşimle.Yazın eşimin memleketinde bir akrabaları kadın bana''Senin düşükten sonra bidaha çocuğun olmadı herhalde''dedi.Hayır biz şimdilik düşünmüyoruz diye cevapladım.Şimdiki aklım olsa biz yapamıyoruz yardımcı olsana derdim:KK47:İnsanlar sizi zorla kendilerine bezetmeye çabalıyor sanki..

Kaçıncı çocuk olursa olsun her düşüğün ve kürtajın bir travma olduğuna inanıyorum.Ve kimsenin canını acıtmak itemediğimden sormam bile.Ki çocuğum olmayabilirde bundan kime ne?Veren Allah alan Allah.Neyse bu tatsız muhabbetleri kapatayım sıkmayım sizlerinde canını.

Benimde bu sıra duymaktan en nefret ettiğim cümle''Şunuda yemeyi unutma,bebeğe iyi geliyormuş''Ya iyide biliyorlar ki ben hemşireyim ve sürekli araştıran bir insanım.Birde iştahım zaten yok.Neyin zorlaması ki bu?Benim hormonlarmı beni bu hale sokuyor onuda anlamış değilim:KK1::KK1:

Ruhurevan;Sana diyebileceklerim sadece şunlar..Benim ablamda 6 haftalık gebeyken düşük tehlikesi geçirdi.Ve doktorunun söylediği biz ne yaparsak yapalım bu bebek düşecekse düşecek engelleyemeyeceğiz.Biz sadece elimizden geleni yapıp bekleyeceğiz dedi.10 günlük istirahat süresinin ardından kanama odakları yok oldu ve şu anda 2,5 aylık dünyalar tatlısı bir yeğenim var:nazar:Sen elinden geleni yap ve dua et.İnşallah hakkında hayırlısı olur..

brnyns
PekBiCici
Bilirim 10 tüp kan vermeyiii :KK14::KK14:
İnsanın içi çekiliyorr :KK53:
Bende şeker yüklemesi yaptırdım, babamda olduğu için erken istedi benden
2. saat yüksek çıktı ama yineleme mi istedii
Çünkü ogün akşamda boğazım ağrıyor diye ballı su içmiştim
Oda balların hepsi şeker katkılı oyüzden bir daha yükleme yap dedii
Şekerim yoksada çıkacak artık yaa böygghhkkk zatenn tadıı :KK31:
Bana 75 gr şeker yüklemesi yaptı
Senin ki kaçtı canım ?
CERSEI
Şeker yüklemesi için erken değil mi ?kaçıncı haftada istedi doktor ?
arkadaşlar benim 9. haftam bu gün bitti beni geçen hafta sağlık ocağından çağırmışlardı kan vermiştim glukoz 110 çıkmıştı bunu dr.la görüş dediler bu günde randevum vardı kendi dr. 110 olunca şeker yüklemesini erken yaptırdı o yüzden erken oldu normalde 24. haftalarda yapılıyodu sanırım
ben şeker yüklemesi haricinde başka testlerde yapıldı onları yazdım zaten şeker yüklemesi için ilk önce açken kendi dijital makinasıyla bakıldı 100 çıktı uygun diyip hemşire damar yolu açtı ilkini 9.30 da verdim 4 tüp hemen arkasından kaç ml bilmiyorum ama 2 büyük bardak eş değerinde yükleme bir kere yapıldı sonra 10.30 da 2 tüp daha alındı sonra 11.30 da 2 tüp daha 3 kez tekrarlandı sanırım herkesin farklı oluyo 50 olanıda duydum 150 olanıda ama yavaş yavaş verildiğini benimki ilk başta verildi başka verilmedi bide hareket fazla etme yorma kendini beklerken dediler oda şekeri yükseltiyomuş

ruhurevan
minicikumut
O sorulara her süreçte maruz kalabiliyor insan.Mesela benim ikinci gebeliğim bu.İlkinde kalp atışı olmadığı için 8 haftalıkken önce düşük yaptım sonrada kalan parçaların temizlenmesi için kürtaj oldum.

Ruhurevan;Sana diyebileceklerim sadece şunlar..Benim ablamda 6 haftalık gebeyken düşük tehlikesi geçirdi.Ve doktorunun söylediği biz ne yaparsak yapalım bu bebek düşecekse düşecek engelleyemeyeceğiz.Biz sadece elimizden geleni yapıp bekleyeceğiz dedi.10 günlük istirahat süresinin ardından kanama odakları yok oldu ve şu anda 2,5 aylık dünyalar tatlısı bir yeğenim var:nazar:Sen elinden geleni yap ve dua et.İnşallah hakkında hayırlısı olur..

teşekkür ederim,minicik umut.aslında haklısın,sağlıklı değilse ben ne yaparsam yapayım kar etmiyor.dediklerini ben de ilk düşüğümde aynen yaşamıştım.insanlar hiç düşünmeden sadece konuşmuştu.umarım her şey daha iyi olur gelecek günlerde

ruhurevan
Esracik34
Canım bende aynı durumdayım.bende dün dr gittim kese var ama bebeği göremedi.sat ım 15 ağustos.üç günde bir gel kontrol edicez dedi.inşallah ikimiz içinde hayırlısı olur.
canım benim ya.belki de geç döllenme falandır bizimki.inşallah bir an önce görürüz bebşilerimizi.sen de kahverengi akıntı da var mı canım.beni bir de bu kaygılandırıyor.güzel haberlerini bekliyorum inşallah

mihrimahh
GOKCHE
günaydın millet
bulantısız kokusuz zinde bi gün olsun..

komik bişi diyeyim size normalde ben tatlı delisi ayrıca limonu kabuğuyla yiyen biriydim acıyıda pek sevmem yiyemem
gebelik başından beri tatlı ve limon yiyemiyorum veya çok seyrek
peki dün gece ilk aşerdiğim şey neydi??? çiğköfte :)
su hazırlar etsiz diye gitti aldı kocam saat 10 u geçiyodu
ve sonra baktı kaldı çok acıydı nasıl yedin sen o kadar diye :)
ben de ben de çok severim çiğ köfteyi. hamilelikten önce de şimdi de.. Allah'tan çok yakın kafamıza estiği zaman gidip hemen alıyrz ya da kocişi yolluyorum..

Ben de pek aşerme ya da tiksinme olmadı şu zamana kadar.. bakalım bundan sonra nasıl olacak.. haa sadece bulaşık makinesi kokuyor bana..

nagihan3005
ruhurevan
çok teşekkürler canım.inan çok etkilendim.ne kadar zor bir süreç geçirmişsin.Rabbim ne yazdıysa o olur.daha rahat olmaya çalışacağım ama işte bundan önce de bir düşüğüm vardı.ondan çok etkilenmiştim.şimdi bu da hep öyle olacakmış gibi geliyor.iyi düşünmem gerekiyor,rahatlamam lazım.
senin yazdıklarınla bi nebze rahatladım.ve sana imrendim,umarım ben de senin gbi güçlü ve olumlu düşünebilirim.

veeee sayfalarınıza söyle bir göz attım.kendi yaşadıklarım film şeridi gibi gözümün önünden geçti.herşeyin bir nedeni var.bol şükretmek,dayanmak ve her defasında "Allahım hayırlı bir evlat nasip eyle"diye dua ettim.kafaya takmayın.tadını çıkarın.ona buna üzülmeyin.yiyin,için,gezin,kendinizi eve kapatmayın.otobüslerde dikkatli olun yer vermezlerse bile yer isteyin.kaygan ayakkabılar giymeyin.dikkatli ve relax.ay Allah'ım bebişeriniz şuanda minicik.nasıl da büyüyecekler şaşıp kalacaksınız.500 gr. olduğunda "aaa içimde yarım kilo kıyma var" demiştim eşime:)))9

dsde
Esracik34
Arkadaşlar merhaba.ben çok üzgünüm dün doktora gittim.sat ım 15 ağustos yani tahminen 8 haftalık hamile olmam gerekiyor.ve kalp atışlarını duyma ümidiyle gitmiştim doktora.ama malesef bebegi göremedik.yani şöyle garip bir durum var kese rahmin içinde dış gebelik değil.yolk sac denilen kese de var o yüzden boş gebelik de diyemem dedi doktor.üç gün arayla takip edicez eğer böyle devam ederse malesef kürtaj olman gerekicek dedi.bu nasıl bişey arkadaşlar hcg 15000 üzerinde bütün hamilelik belirtilerini yaşıyorum rahimde kese var hatta yolk sac var ama emriyo görünmüyor.dr ya gec döllenme olmuştur ya da bebek gelişememiştir dedi.daha önce bu tip şeyler yaşayan var mı aranızda?lütfen paylaşın biraz olsun içim rahat etsin.perşembe tekrar gidicem dr.
esracık aynısı yaşadım normalde 2 hafta geç döllenme olmuş bende kürtaj dediler ooooo gittiğimde bebeğimin kalp ayışı da vardı kendi de vardı sakın bunları düşünerek bebeğini strese sokma.. normlade 8 haftalık olmam gerekırken 5+3 çıkmıstım.. o yüzden dediler yok bebek hatta kesemin bozulduğunu söylemıstıler ama dedim kanamam yok kese bozulunca kanama olurmus ve bebek düşermiş ama benım yoktu 2 gün sonra gel dedi gitmedim 1 hafta sonra gittim herşey yolundaydı... ve bebeğim suan 1 hafa önden gidiyor neredeyse alınacaktı büyüdü gelişti ve yaşıtlarını geçti:) gecen hafta dr gittiğimde tahmini doğum 23 nisan dedi ve fıngır fıngırdı ...

Esracik34
9-10-12, 15:10
ruhurevan
canım benim ya.belki de geç döllenme falandır bizimki.inşallah bir an önce görürüz bebşilerimizi.sen de kahverengi akıntı da var mı canım.beni bir de bu kaygılandırıyor.güzel haberlerini bekliyorum inşallah
Canım daha önceki sayfalarda ki yazılarımı okudunmu bilmiyorum.dr iki ihtimal söyledi ya geç döllenme olmuş bebişi sonra görücez ya da malesef kürtaj dedi.ama inşallah perşembe gittiğimde görücem bebişimi rabbimin izniyle.şimdilik akıntım yok ama ne olur bilemem.detaylı paylaşalım yinede her an yaşadıklarımızı.inşallah bizim durumumuzda olan herkes bebeğini kese içinde görür inşallah allahım aminnnn.....

ruhurevan
nagihan3005
veeee sayfalarınıza söyle bir göz attım.kendi yaşadıklarım film şeridi gibi gözümün önünden geçti.herşeyin bir nedeni var.bol şükretmek,dayanmak ve her defasında "Allahım hayırlı bir evlat nasip eyle"diye dua ettim.kafaya takmayın.tadını çıkarın.ona buna üzülmeyin.yiyin,için,gezin,kendinizi eve kapatmayın.otobüslerde dikkatli olun yer vermezlerse bile yer isteyin.kaygan ayakkabılar giymeyin.dikkatli ve relax.ay Allah'ım bebişeriniz şuanda minicik.nasıl da büyüyecekler şaşıp kalacaksınız.500 gr. olduğunda "aaa içimde yarım kilo kıyma var" demiştim eşime:)))9

süpersiniz vallaha.tavsiyelerinize aynen uyacağım.ve pozitif düşmeye başlayıp diyorum ki"haftaya pıtpıtları duyunca yine buraya yazacağım inşallah"

Esracik34
dsde
esracık aynısı yaşadım normalde 2 hafta geç döllenme olmuş bende kürtaj dediler ooooo gittiğimde bebeğimin kalp ayışı da vardı kendi de vardı sakın bunları düşünerek bebeğini strese sokma.. normlade 8 haftalık olmam gerekırken 5+3 çıkmıstım.. o yüzden dediler yok bebek hatta kesemin bozulduğunu söylemıstıler ama dedim kanamam yok kese bozulunca kanama olurmus ve bebek düşermiş ama benım yoktu 2 gün sonra gel dedi gitmedim 1 hafta sonra gittim herşey yolundaydı... ve bebeğim suan 1 hafa önden gidiyor neredeyse alınacaktı büyüdü gelişti ve yaşıtlarını geçti:) gecen hafta dr gittiğimde tahmini doğum 23 nisan dedi ve fıngır fıngırdı ...
Herzaman şükrediyorum allahıma ve kendimi olumlu düşünmeye sevkediyorum.benimde şu an 8 haftalık hamile olmam gerekiyordu ama bebek görünmediğine göre muhtemelen daha erken bir gebelik haftası içindeyim.böyle olmasını istiyorum rabbimden ve bol bol dua ediyorum...

lillies
aranıza yeni katıldım anneler :) ilk bebeğimi bekliyorum ve umarım hepimiz sağlıkla kucaklarımıza alırız bebişlerimizi :)

ildauni
9-10-12, 16:10
merhabaaa guzell anneler
nasılsınız bakalımmmm karnı cıkan varmıı
sankı yandan bakılınca azcık varmı gıbıbenımkı 52 kıloyla başladsım kılom aynı
ama esım aş erıoo kızlarrr..kakolu keke sarelle surup yıyıooo her aksammm:))))))

ashanur
ildauni
merhabaaa guzell anneler
ama esım aş erıoo kızlarrr..kakolu keke sarelle surup yıyıooo her aksammm:))))))
Benim cikti ust taraf gaz diyorum ben alt taraf hafif bombeli,bende 54kiloyla kaldim bazen bir bucuk kilo fazlam oluyor bugun yine 54 tum,bende asermeye basladim bugun ,burda tursu tursu dediler gittim aldim o da hafif sekerli cikmaz mi :KK53:turk usulu tursuyu evde kendim kurayim bari olmaycak boyle

gulsevdam
brnyns
kızlar bana bu gün şeker yüklemesi yapıldı berbat bişeydi hele bide midesi bulananlar için çok daha kötü :KK43:(( benim erken yapıldı atlattım bakalım darısı sizlereee sonuçlar ne çıkacak bakalım bu gün benden istenilen testler şunlardı yani dr. eski eksik yapılması gereken testlere baktı onları yaptı
kan sayımı otomotize
tsh
FT4 serbest T4 serbest tiroksin
VDRL
TOKSOPLASMA lg m-RUBELLA bu ikisi bebek içinmiş
idrar tah.
kültür
glukoz
toksoplasma lg G
veeeeeeeeee bebeğim bu gün tam 2,5 cm ilk hareketlerini gördük :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: mşlh ayakları ve kolları kıpır kıpır :KK46::KK46::KK46::KK46: çok ama çok güzeldi yaaa o kadar kötü olmama rağmen hiç gözümü kırpmadan akşama kadar izliyebilirdim onu ulturasondan :KK36::KK36::KK36:

anlıyorum ençok ben anlıyorummmm berbat bi duygu açım bu gün dr.randevumuz vardı şeker yüklemesi falan yapıldı düşün 6.haftadan beri doğru düzgün yemek hatta hiç yemek yiyemeyen birine ve 4 gündür gaz sancılarım var resmen bayılcam sanıyorum tuttuğunda dün gece bide onu yaşadım saat 6 da uyudum 12 saat açda kalmam lazımdı 8.30 da randevuya gittik koca bi rahat 2 büyük bardak vardı limonta gibi şekerli suyu içirdiler 10 tüp kan alındı ve bunu 1 saat arayla yapıyolar 3 kez :KK43:( dayanmak zorundaydım kusarsam illaki başka gün mecbur tekrarlancaktı dayandım ama ölücem sandım dr. serum takviyesi verdi arada biraz kilo kaybım olmuş ve zofer 8mg ilaç devam istersen sor dr. sende kullan dr.ların dediği yapabileceğimiz başka hiç bişey yok azda olsa yiyceksiniz diolar benim 3 haftam kaldı tamamen geçmese bile azalıcak 12. haftadan sonra çünki progestron hormonu sabitlenicek bizde rahatlıycaz :KK1::KK1::KK1:
ya pasta cıkolata yesek olmuyormu oyle baksınlar seker durumuna:)
benden daha doktor ıstemedı bakalım ne zaman ıster sana gecmıs olsun darısı basımıza ..

nagihan3005
kesınlıkle doktorumda aynısını dıyor nar eksısı maydanoz yasak dıyoruz ılk 3 ay
ama doktorum sevıyorsan azıcık yıyebılırsın dedı salatayı nar eksısız yıyeyem sımdı bır tatlı kasıgı kullanabılıyorum
herseyı akısına bırakmak lazım cok arastırmıyorum ne nedır dıye bu yuzden mesajına yuzde yuz katılıyorum ..

ildauni
merhabaaa guzell anneler
ah ah benımkı benı taklıt edıyor aılemın yanında karnını tutup ay bebek hareket ettı ay soyleyım boyleyım
gıcık ıste:) acısını cıkarırız onlardan bır kac ay sonra yusyuvarlak oldugumuzda mecbur bakıcaklar bıze:)

gulsevdam
dun aksam kıl tüğ derken ruyamda gobegımın ustu komple kıllı gordum
uyanınca cok sukur dedım ruyaymıs:)
cıg kofteyıde konustuk aldım yedım yerken bıraz mıdem zorlandı ama kac gundur katı yıyemedıgım ıcın ham yaptım :)

melmnth
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım bir arkadaşımın tavsiyesiyle, ben de çoğunuz gibi ilk bebeğime hamileyim. Gebeliğin 10. haftasındayım. 30 yaşındayım. Birçok kişinin aksine ben hamileliğe pek hazır değildim, bebek sahibi olmaya daha yeni karar verip doğum kontrol hapını bırakmıştım ki aynı ay içinde hamile kalmışım. Bu yüzden çok garip duygular içindeyim. Bazen yüzümde aptal bi gülümseme ile bebeğimle geçireceğim zamanları düşünüyorum, bazen de gaz problemini bahane ederek saatlerce ağlıyorum. Bu gelgitler normal mi? Bu arada gaz problemim bir ara gerçekten çıldırtıcı boyuta ulaşmıştı, şimdi biraz daha rahatım.Ama sıkıntılar hiç bitmiyor. Tüm gün süren bulantılar, kış egzaması yüzünden saç diplerinde ve yüzümdeki yaralar. Annelik gerçekten zormuş, daha şimdiden anneciğimin kıymetini anladım. Hepinizi öpüyorum.

melmnth
GOKCHE
bnm de kocam öyle bu aletler nerde satılıyo eve koyalım diyo :)
Bu arada mesajları okurken dikkatimi çekti GOKCHE, ben de çiğ köfte aşeriyorum. Hamileliğimi öğrendiğimden beri gördüğüm her yiyecekten tiksinen ben deli gibi çiğ köfte istiyorum, bir tek ondan tiksinmiyorum. Çok ilginç.

melmnth
GOKCHE
bnm de kocam öyle bu aletler nerde satılıyo eve koyalım diyo :)
Bu arada mesajları okurken dikkatimi çekti GOKCHE, ben de çiğ köfte aşeriyorum. Hamileliğimi öğrendiğimden beri gördüğüm her yiyecekten tiksinen ben deli gibi çiğ köfte istiyorum, bir tek ondan tiksinmiyorum. Çok ilginç.

Zeyneppp34
mihrimahh
ben de ben de çok severim çiğ köfteyi. hamilelikten önce de şimdi de.. Allah'tan çok yakın kafamıza estiği zaman gidip hemen alıyrz ya da kocişi yolluyorum..

Ben de pek aşerme ya da tiksinme olmadı şu zamana kadar.. bakalım bundan sonra nasıl olacak.. haa sadece bulaşık makinesi kokuyor bana..
Yapmayın şöyle yaaaaaaaaa.... burada ne okursam canım çekıyor tatlı haricinde =))... Arkadaslar yeşil mercımek diye yazmıslardı markete gıdıp yeşil mercımek aldım sımdıye dek yapmamama ragmen =)) Bu aralar aşırı şekilde meyveye dadandım ... içinizde meyveye aşeren varmı..? :)

sdrkyn
sadece mangal cekmıstı canım 2 hafta once ondan berıdır de hıc asermedım:KK43:(

mihrimahh
9-10-12, 17:10
Zeyneppp34
Yapmayın şöyle yaaaaaaaaa.... burada ne okursam canım çekıyor tatlı haricinde =))... Arkadaslar yeşil mercımek diye yazmıslardı markete gıdıp yeşil mercımek aldım sımdıye dek yapmamama ragmen =)) Bu aralar aşırı şekilde meyveye dadandım ... içinizde meyveye aşeren varmı..? :)
meyveye aşerme değil de.. bol bol elma aldım ve katı meyve sıkacağı.. arada bir sıkıyorum.. yeşil elma çok güzel oluyor, tavsiye ederim. bu alete şimdiye kadar ihtiyaç duymamıştım ama bundan sonra kullanacağım kesin.. hazır meyve sularını tüketmek istemiyorum, sevmiyorum da zaten. yakında portakal da sıkmaya başlarım.. ohhh miss.. bebiş doğunca da ilerleyen zamanlarda ona da yaparım taze taze içer minnoş..

gulsevdam
Zeyneppp34
dun 4 porsıyon meyve yedım dahada yerdım kendımı fırenledım cesıt cesıt hepsını ıstıyorum :)

gulsevdam
mihrimahh
meyveye aşerme değil de.. bol bol elma aldım ve katı meyve sıkacağı.. arada bir sıkıyorum.. yeşil elma çok güzel oluyor, tavsiye ederim. bu alete şimdiye kadar ihtiyaç duymamıştım ama bundan sonra kullanacağım kesin.. hazır meyve sularını tüketmek istemiyorum, sevmiyorum da zaten. yakında portakal da sıkmaya başlarım.. ohhh miss.. bebiş doğunca da ilerleyen zamanlarda ona da yaparım taze taze içer minnoş..
bende gecen yıl aldım arada eksı elma ıle sebzelerı karısıtırp sıkıyorum ıcıyorum suyunu
mıdem boyle devam ederse artık katı meyve sıkıcagı kurtarıcım olucak
ılerde cocuklarada cok ıse yarıcak kesınlıkle ..

everythingwillbegreat
cig kofte muhabbetini kapasak mi ne:KK1:
tursuyu da ama :KK1:
olan var olmayan var
yurt disinda cig kofte:KK43: ince bulgur da yok birseyler yapsam neyse idare edicez artik:KK1::KK1::KK1:

everythingwillbegreat
benim bugun tersine dondu hersye kizlar ya
bir acildi istahim bu saat oldu bulanti da yok
dunyayi yedim bugun
nasil yedim bilmiyorum
umarim yolundadir hersey pat diye bulanti gitti de :44:

gulsevdam
everythingwillbegreat
cig kofte muhabbetini kapasak mi ne:KK1:
tursuyu da ama :KK1:
olan var olmayan var
yurt disinda cig kofte:KK43: ince bulgur da yok birseyler yapsam neyse idare edicez artik:KK1::KK1::KK1:
yurtdısında yasıyanları unuttuk :KK43: hakkını helal et canım ..

everythingwillbegreat
dunyayi yedim bugun
nasil yedim bilmiyorum
ne guzel bulantın gıtmıs gelmez ınsallah bıdaha ama aman dıyım ıstahın gelmısken asırıya kacmasına ızın verme:)

everythingwillbegreat
yok canim saka yapiyorum gidince yerim ben de turkiyede:KK34:

bakalim yarin bulanicak mi aneiden gecince ben de sasirdim

Zeyneppp34
gulsevdam
dun 4 porsıyon meyve yedım dahada yerdım kendımı fırenledım cesıt cesıt hepsını ıstıyorum :)
Markete gittiğimde direk meyve reyonuna girip.. sundanda sundanda bundanda alıyım diyerekten sepeti dolduruvermısım :=)) İnanmazssınız ama dun aksam 1 kıloya yakın mandalina yedım .. :)))

gulsevdam
9-10-12, 18:10
everythingwillbegreat
yok canim saka yapiyorum gidince yerim ben de turkiyede:KK34:

bakalim yarin bulanicak mi aneiden gecince ben de sasirdim
içimi rahatlattın :)

Zeyneppp34
Markete gittiğimde direk meyve reyonuna girip.. sundanda sundanda bundanda alıyım diyerekten sepeti dolduruvermısım :=)) İnanmazssınız ama dun aksam 1 kıloya yakın mandalina yedım .. :)))
ınanırım canım bende uzum ve armut seftalı fecı ıstıyorum seftalı mevsımı gectı artık
uzume hurraa :) mandalına bıraz daha tatlansın bol bol hem suyunu sıkar hem ıcerım
abur cubur yıcegımıze mıs gıbı meyve yıyoruz gercı ondada seker var ama napalım :)
yemek yerıne yıyorum sayesınde tokum

candysakura
kızlar kilo almamam lazım.çok korkuyorum bu yüzden yaaa :KK43:( doktor dikkatli ol dedi..iştahım da inadına açıldı...

Zeyneppp34
candysakura
kızlar kilo almamam lazım.çok korkuyorum bu yüzden yaaa :KK43:( doktor dikkatli ol dedi..iştahım da inadına açıldı...
Neden kılo almaman gerekıyo tuhaf geldı .. sonucta gebeyiz ve muhakakkı kılo alacagız... tabıkı kontrollu sekılde olmalı..... Ben cok fazla yemek yıyemedıgım ıcın kılo almaktan cok verdım ... ama zaten bu aylarda verılıyormus.. yengem şuan 5.5 aylık hamıle ve hamılelıgının ılk 4 ayında 8 kılo vermıs... ve suanda hiç kılo almamıs.. bebekte gayet saglıklı .....

candysakura
everythingwillbegreat
dunyayi yedim bugun
nasil yedim bilmiyorum
ayyyy aramızda 2 gün var.hayırlısı olsun:)) :KK9:

candysakura
Zeyneppp34
Neden kılo almaman gerekıyo tuhaf geldı .. sonucta gebeyiz ve muhakakkı kılo alacagız... tabıkı kontrollu sekılde olmalı..... Ben cok fazla yemek yıyemedıgım ıcın kılo almaktan cok verdım ... ama zaten bu aylarda verılıyormus.. yengem şuan 5.5 aylık hamıle ve hamılelıgının ılk 4 ayında 8 kılo vermıs... ve suanda hiç kılo almamıs.. bebekte gayet saglıklı .....
evet doğru söylüyosun da, benim hiç bulantı,tiksinme olmadı. baştan beri iştaha devam ve doktor bunu öğrenince öyle dedi. bir de ben köyde öğretmenim.okulda tek başımayım. o yüzden öğle yemeği falan sıkıntılı. köyde yiyecek birşey bulamıyorum. simit gibi şeyler götürüyorum yanımda. o yüzden kilo almaktan korkuyorum. kontrollü olsun diye ne öneriyosun

Zeyneppp34
candysakura
evet doğru söylüyosun da, benim hiç bulantı,tiksinme olmadı. baştan beri iştaha devam ve doktor bunu öğrenince öyle dedi. bir de ben köyde öğretmenim.okulda tek başımayım. o yüzden öğle yemeği falan sıkıntılı. köyde yiyecek birşey bulamıyorum. simit gibi şeyler götürüyorum yanımda. o yüzden kilo almaktan korkuyorum. kontrollü olsun diye ne öneriyosun
Canım benım kontrollu kılo almakla ılgılı ozellıkle yaptıgım bır sey yok.... Lakin nette buna benzer uzmanların önerileri olabılır... ama yınede kendı doktoruna sorupta onun yoneltıgı şekılde yaparsan daha saglıklı olur dıye dusunuyorum ....

candysakura
çok sağol güzelim netten biraz bakayım ben de. görüşmek üzere...:KK53:

snowflakeN
miyase1
herkese günaydın, beni de listeye ekler misiniz..bilgilerim :

miyase1 / 29 / 26 temmuz / 23 mayıs / ?? / ilk :nazar:
hosgeldın aramıza gozun aydın ekledım cnm:)
mavihayal
slm kızlar bn 10 .haftamdayım 1 buçuk hafta sonra kontrolüm var ikili test için Bununn ne olduğunu bilen var mı.Bi de o zaman cnsyet belli olur mu
cnm zeka testı ben cumartesı gunu yaptırdım kan alıyorlar bırde detaylı ultrasında bakıyorlar
everythingwillbegreat
ne guzel yaaaa:KK16: gonlune gore olsun canim

ya ben deeee hissetmek istiyorummmm:KK1::KK1:
ben hıssedıyorum ya senın kızın olucak :KK9::KK9::KK9::KK9:
duyguela
yukarıdakı lısteye bır turlu adımızı eklemeyı beceremedık :))))
cnm bılgılerını yolla ben ekleyeyım:KK34:
sehribangunes
bizide listeye eklermısınız satımız 14 agustos muhtemel dogum tarıhımız 22 mayıs ve ılk :)
hosgeldın aramıza ekledım cnm yasını da yazabılırmısın
GOKCHE
o listede bende yokum :)

YAŞ 29 SAT 01/08/2012 TAH.D 08/05/2013 İLK
ekldım cnmmm
ffee
Bu arada benide listeye ekleyebilirsiniz artık yas 26 sat 25 Temmuz ilk bebek :)) bugun doktordan geldim yüzde 60 tahmin yürüttü ama sayılmaz heralde ikili testide istemedim ense kalınlığına baktı normal gözüküyor dedi çok sukur bide burun kemiği oluşmuş oda önemli dedi neden bilmiyorum duymamıştım simdiye kadar,bulantilarim nerdeyse bitmek üzere ama yanma sorunum var benimde neyse hayırlısıyla hepimizde sag salim kucağımıza alırız insallah bebeklerimizi :))
glcn80
yaş 32- sat 15 ağustos- tahmini doğum 22 mayıs 2013- ilk bebek
hosgeldınız gozunuz aydın ekedım lısteye:KK34:
PekBiCici
eniyihekim.com diye bir site var doktorunuzun adını yazıyorsunuz, hakkında yapılan yorumlar ve puanlama çıkıyor
Veya kendiniz direk doktorunuzu öneriyorsunuzz
Şu süreçtee en önemli olan doktorlarımızı tanımak cok önemli
Benim doktorum içiin iyi demişler
Bide hastane şikayetlerini okuyorum
Onuda şikayetvardan
Medicalpark ve central hakkındaki şikayetler şaşırttı benii :18:
aa hıc duymadım:KK1: ben cok guvenıyorum doktoruma ama bakalım neler varmıs:KK1:

snowflakeN
iyi geceler hepınıze bugun aksama kadar evde yoktum gıremedım...

ben sanırım grıp oluyorum gozlerım şiş gıbı hıssedıyorum basım agrıyor ınsallah olmam cunku ılacsız serumsuz atlatamıyorum cok agır gecırıyorum ck dıkkat ettım ama eısmden gectı:KK43: sanırım

everythingwillbegreat
candysakura
ayyyy aramızda 2 gün var.hayırlısı olsun:)) :KK9:
bana bir arkadas demisti bir sabah kalkarsin ve hepsi bter diye
3. aya yaklasinca diye
acaba oyle mi oldu
aklima takildi amannnn olsa dert olmasa dert:KK1::KK1:

everythingwillbegreat
snowflakeN

ben sanırım grıp oluyorum gozlerım şiş gıbı hıssedıyorum basım agrıyor ınsallah olmam cunku ılacsız serumsuz atlatamıyorum cok agır gecırıyorum ck dıkkat ettım ama eısmden gectı:KK43: sanırım
aaa canim cok gecmis olsun
salgin var sanirim herkes grip bu ara
tavuk suyune corba ic olur mu cok etkili:KK34:

gulsevdam
9-10-12, 19:10
snowflakeN

korktuğumuz başımıza geldi desene :KK43: aman canım hıc bırsey yapma bol bol yat c vıtamını mandalına falan ye ınsallah ucundan yakalamıs olur
hemen bırakır gıder :KK43:

salihak
9-10-12, 19:10
MserapM
öncelikle tebrik ederim.Rabbim sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip eder inşallah...bende 1 hafta geriden geliyorum ama doktor normal dedi..bizim yumurtalıklarımız geç yumurtlamış o yuzden canım kafana takma tekrardan hayırlı olsun
çok sağol canım...çok güzel dualar etmişsin bende senin için aynı dileklerde bulunuyorumm... Rabbim sağlıkla sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsinnn :))

NEVRESEMA
9-10-12, 20:10
snowflakeN
hosgeldın cnm aramıza gozunaydın

kullanıcı kontrol panelınde profılını duzenle den tahmını dogum tarıhı kısmına tahmını dogum tarıhını yaıp kaydedersenolacak cnm
hoşbulduk teşekkür ederim canım