TEST

Boşanmış anneler , burada toplanalım, hayatı paylaşalım !

TATOSH
9-11-12, 09:11
aminnnnnnnnnnnnnnn:nazar::nazar::nazar:

uhde
ikincibaharim
Hayatta en kötü şey kararsızlıktır. Biz bu kararı aldık ve çocuklarımızla birlikte huzurlu mutlu günler için emin adımlarla yürüyoruz. Allah yardımcımız olsun! ve Allah utandırmasın!
Vicdanım çok rahat. Ben kurtarmak için, çocuğum için çok uğraştım. Denemediğim hiçbir yol kalmadı ama tek taraflı kürek çekince olduğun yerde dönüp duruyorsun. Çok şükür ki artık iki küreği de kendim çekebilecek cesaretim var. Sağolsun ailem de yanımda. Bu evliliğin bana verdiği tek güzellik kızım. O da dünyalara ve bunca yıldır çektiğim her şeye bedel ve değer. Allah onun yokluğunu göstermesin..
tek tesellimiz zaten çektiklerimizin yanında bebeklerimiz değilmi Allahım onların acılarını yaşatmasın bizlere onlara uzun versin..
önemli olan vicdanın ne söylediği başını yastıgına koydugunda kafan rahatsa iç huzuru bulmuşsan zaten elinden gelenin fazlasını yapmışsın demektir canım...

ikincibaharim
uhde
tek tesellimiz zaten çektiklerimizin yanında bebeklerimiz değilmi Allahım onların acılarını yaşatmasın bizlere onlara uzun versin..
önemli olan vicdanın ne söylediği başını yastıgına koydugunda kafan rahatsa iç huzuru bulmuşsan zaten elinden gelenin fazlasını yapmışsın demektir canım...
Amin canım :)) Çok şükür kafam da yüreğim de vicdanım da rahat. Kızım büyüdüğünde ona verecek bir hesabım yok. Babam bana hayatında ne yaparsan yap ama aynaya baktığında rahatça kendine gülümseyebil demişti yıllar önce. Ve ben farkettim ki yıllardır ben aynaya baktığımda kendime gülemiyormuşum hatta gözlerimin içine bakamıyormuşum. Ama şimdi doya doya gülüyorum. :KK1:

uhde
9-11-12, 11:11
ikincibaharim
Amin canım :)) Çok şükür kafam da yüreğim de vicdanım da rahat. Kızım büyüdüğünde ona verecek bir hesabım yok. Babam bana hayatında ne yaparsan yap ama aynaya baktığında rahatça kendine gülümseyebil demişti yıllar önce. Ve ben farkettim ki yıllardır ben aynaya baktığımda kendime gülemiyormuşum hatta gözlerimin içine bakamıyormuşum. Ama şimdi doya doya gülüyorum. :KK1:
en güzeli işte bu gülümseyebilmek herşeye ragmen inş. bundan sonra gözleriniz bulutlanmaz her zaman güler kızınla birlikte canım...

ikincibaharim
9-11-12, 11:11
Amin canım hepimizin inşallah :nazar:

sezg
9-11-12, 13:11
bende boşandım 1aylıkhamileyken kızım 5 aylık şimdi
babasız çocuk büyütmek zor hakkaten allah yardımcımız olsun
herşey iyide ailesiyle büyüyen gezip oynayan çocuğu görüpte kendi çocuğumuzu avutmak hayli zor olcak tek başına anne yetmiyor çocuğun yanında
ahhh allahım bi aydınlığa çıkarsın hepimizi...:KK14:

ikincibaharim
9-11-12, 13:11
sezg
herşey iyide ailesiyle büyüyen gezip oynayan çocuğu görüpte kendi çocuğumuzu avutmak hayli zor olcak tek başına anne yetmiyor çocuğun yanında
Öncelikle geçmiş olsun.. Bir aylık hamileyken boşandığına göre çok büyük sorunlar vardı ve yine boşandığın halde bebeğini dünyaya getirmen ayakta alkışlanacak bir şey ve böyle büyük yürekli bir annesi olduğu için fazlasıyla şanslı zaten. Hiç üzülme babasının yokluğunu bile hissetmez. Sen ona fazla fazla yetersin..

uhde
9-11-12, 14:11
sezg
Geçmiş olsunmu denir Allah kurtarmışmı sizi denir bilemiyorum ki ne denir bu durumda ama kızın senin cesur yürekli bir annesi için grur duyacagına eminim ben..
evet babasız çocuk büyütmek çok zor ama baba olmak istemedikleri için sorumluluk almaktan kaçanlar bizler değilizki onlarr
en azından evlatlarımıza söyleyecek sözlerimiz olacak
bizler kadın olduğumuz halde bu kadar güçlü ve ayakları yere basan kişilersek bebeklerimiz bizi büyüyünce anlayacaklardır emin olll
baba değil onlar baba müsvetteleri bebeklerimizin yanlarında olsa ne olacaktı ki bebeklerimiz onların hangi huyunu örnek alacaklardı.

kendi adıma konuşuyorum oğlum babasının kumarını, sorumsuzluğunu alkolünümü örnek alacaktı kusura bakmasın buna asla izin vermedim vermemde...
kız çocukları genelde babaya aşık olurlar peki ya kızım babasını her gördüğünde ilgisizliği ile karşılaştığında ne hale gelecekti düşünmek bile istemiyorum...
ben kendimle birlikte bebeklerimide kurtarıyorum onun elinden...

Allahım hepimize güç kuvvet versin bu zorlu süreci rahatlıkla atlatalım inş...

sezg
9-11-12, 16:11
evet bebeğimden vaz geçemezdim aslaaa... kızımın doğduğu anda ben dünyaya geliş nedenimi anladım... veeee allaha binlerce şükürler olsunki bu duyguyu bana tattırdı. aslında eşimle pek çözülmicek bi sorunumuz yoktu, sorun ailesiydi her nekadar ailesinden uzakta olsak benim her adımımı tartışammı kavgamızı anlatması beni çıldırtıyordu belki idare etmeliydim ama edemedim benim en zayıf ve yanlız zamanımda (ilk bebeğimi 7aylıkken aldırmıştım ağır kalp hastasıydı dr yaşamaz dedi) bana destek olmadı ailesiyle hep laf yarışındaydı birgün saçımı okşayıp benimle tamamen ilgilenemedi bende beni sevmiyor die düşünerek boşandım. bilemiyorum aslında ama belkide kaderimizde bu vardı ve yaşadık ve hala yaşıyoruz. allahım ayıktırsında. kızıyla ilgili bi baba,mahrum etmiyorum görüşsünler istiyorum kızımın bi suçu yoktu çünkü. eşimin bana karşı boş olmadığını his ediyorum ama ailesi önüne duruyor yani seni boşadı gibisinden üstüne gidiliyor oda erkek yaa gururrr:p yanii diiceğim o kiii allah bizleri ve evlatlarımızı zor sınav etmesin ve allahım bizleri aydınlığa çıkarsın....

dostlar
9-11-12, 19:11
Yaşam hakkı her canlının hakkıdır. Bu hakkı ne eş ne de bir başkası kısıtlayamaz, kısıtlamamalıdır da...İnsan bir kere geldiğine göre bu hayata, her olumsuz yaşantıyı sineye çekipte köşeye çekilmemelidir. Mücadele edip güçlükleri yenmek için çaba sarfetmesi gerekir. Bunu yaparken de akıllıca ve karşındakini küçümsemeden, her ayrıntıyı düşünerek yapmalıdır...

dostlar
9-11-12, 19:11
Daha önce sitede yayınlanmış dilekçe örneğini ilgili arkadaşlarıma bilgi içerikli sunmak istiyorum.

ŞİDDETLİ GEÇİMSİZLİK NEDENİYLE BOŞANMA DAVASI

GENEL BİLGİLER
Dava eşlerden birinin yerleşim yeri veya davadan önce son defa altı aydan beri birlikte oturdukları yer aile mahkemesinde açılır.
Evlilik birliği, ortak hayatı sürdürmeleri kendilerinden beklenmeyecek derecede temelinden sarsılmış olursa, eşlerden her biri boşanma davası açabilir.
Evlilik en az bir yıl sürmüş ise, eşlerin birlikte başvurması ya da bir eşin diğerinin davasını kabul etmesi halinde, evlilik birliği temelinden sarsılmış sayılır. Bu halde boşanma kararı verilebilmesi için, hakimin tarafları bizzat dinleyerek iradelerinin serbestçe açıklandığına kanaat getirmesi ve boşanmanın mali sonuçları ile çocukların durumu hususunda taraflarca kabul edilecek düzenlemeyi uygun bulması şarttır. Hakim, tarafların ve çocukların menfaatlerini göz önünde tutarak bu anlaşmada gerekli gördüğü değişiklikleri yapabilir. Bu değişikliklerin taraflarca da kabulü halinde boşanmaya hükmolunur. Bu halde tarafların ikrarlarının hakimi bağlamayacağı hükmü uygulanmaz.
Boşanma sebeplerinden herhangi biriyle açılmış bulunan davanın reddine karar verilmesi ve bu kararın kesinleştiği tarihten başlayarak üç yıl geçmesi halinde, her ne sebeple olursa olsun ortak hayat yeniden kurulamamışsa evlilik birliği temelden sarsılmış sayılır ve eşlerden birinin istemi üzerine boşanmaya karar verilir.
Boşanma davası açmaya hakkı olan eş, dilerse boşanma, dilerse ayrılık isteyebilir.
Boşanmaya hükmedilebilmesi için geçimsizlik veya anlaşmazlığın evlilik birliğini temelinden sarsacak derecede ciddi ve şiddetli olması gerekir.
Ortak hayatın eşlerden sadece biri için çekilmez hale gelmiş olması yeterlidir.
Davacı eşin evlilik birliğinin temelinden sarsılmasında davalı eşe nazaran daha fazla kusurlu olduğu kanıtlanırsa dava reddedilir. Hakim kusur konusunda takdir yetkisini kullanarak karar verir.
Boşanmayı isteyebilmek için tamamen kusursuz ya da az kusurlu olmaya gerek olmayıp daha fazla kusurlu bulunan tarafın dahi dava hakkı bulunmakla beraber, boşanmaya karar verilebilmesi için davalının az da olsa kusurunun varlığı ve bunun belirlenmesi kaçınılmazdır.
Boşanmada yargılama, aşağıdaki kurallar saklı kalmak üzere Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanununa tabidir:

1. Hakim, boşanma veya ayrılık davasının dayandığı olguların varlığına vicdanen kanaat getirmedikçe, bunları ispatlanmış sayamaz.
2. Hakim, bu olgular hakkında gerek resen, gerek istem üzerine taraflara yemin öneremez.
3. Tarafların bu konudaki her türlü ikrarları hakimi bağlamaz.
4. Hakim, kanıtları serbestçe takdir eder.
5. Boşanma veya ayrılığın fer’i sonuçlarına ilişkin anlaşmalar, hakim tarafından onaylanmadıkça geçerli olmaz.
6. Hakim, taraflardan birinin istemi üzerine duruşmanın gizli yapılmasına karar verebilir.

Şiddetli Geçimsizlik Boşanma Dilekçesi Örneği

……..AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE
…………….

DAVACI :
VEKİLİ :

DAVALI :

DAVA KONUSU :

1) Şiddetli Geçimsizlik Nedeniyle Tarafların Boşanmalarına;

2) Müşterek çocuğun velayetinin Müvekkile verilmesine;

3)Müvekkilin yanında olan müşterek çocuğu için 500,00 TL TEDBİR NAFAKASI olarak, kararın kesinleşme sonrası için ise her ay iştirak nafakası olarak davalıdan tahsiline;

4) Müvekkile için, davalı aleyhine 40.000,00 TL manevi tazminata hükmedilmesi istemidir.

AÇIKLAMALAR :

1. Taraflar, …./…./……… tarihinde evlilik yapmışlardır. Bu birlikteliklerinden …….. isimli çocukları olmuştur.

2. Müvekkil, bir eş olarak üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmesine rağmen, evlilik sonrası davalının müvekkile karşı olumsuz kişiliği ortaya çıkmıştır. Kültür farklılığı, mizaç uyumsuzluğu baş göstermiştir. Davalı asabi ve geçimsiz bir kişiliği vardır. En küçük sorunları bile büyütmüş, kavga ve tartışma ortamı yaratmaya başlamıştır. Müvekkile karlı hiçbir saygı göstermemiş, müvekkilin kişiliğine ve saygınlığına karşı ağza alınmayacak küfür ve hakaretlerde bulunmuştur. Bu tür küfür ve hakaretlere toplum içerisinde de sürdürmüştür. Davalının müvekkile hakaret ettiğini bir çok kişi duymuştur.

3. Davalı bu hareketlerini yalnızca müvekkile karşı değil, müvekkilin dost ve akrabalarına karşı da sürdürmüş, onlara karşı tavır takınmıştır, müvekkili toplum içinde rencide ve küçük düşürmüştür.

4. Müvekkili zor durumda bırakması, çocuğa ve kendisine karşı ilgisizliği hatta çocuğun kirli hazır bezlerini bazen çöpe atmaktan bile imtina ederek yatak odasında bir köşeye atması… İşi olmadığı halde bazen eve geç saatlerde gelmesi, birkaç kez eve uğramaması ve nerede olduğu konusunda bilgi dahi vermemesi, yatakta dahi cinsel anlamda müvekkile olumlu yanıtlar vermemeye başlaması, bu ve benzeri nedenlere rağmen evlilik birliğini çevrenin telkiniyle ve ileride düzelir umuduyla devam ettirme sabrını müvekkil göstermeye çalışmıştır.

5. Davalı, en son olarak kişisel eşyalarını da alarak müşterek konutu terk etmiş ve anne- babasının evine gitmiştir. Araya giren dost ve akrabaların teşebbüslerine rağmen müşterek konuta dönmemiştir.

6. Davalı evliliği süresince müşterek çocukla ilgilenmemiştir. Evi terk ederken de müşterek çocuğu komşuya bırakmıştır. Çocuğun velayetinin müvekkile verilmesi, çocuğun yararına olacaktır.

7. Küçüğün bakım, iaşe, giyim ve her tür gideri için davalının da katkı sunması gerektiği yasa gereğidir. Müvekkilin yanında olan müşterek çocukları ……. için 350,00 YTL TEDBİR NAFAKASI olarak, kararın kesinleşme sonrası için ise her ay iştirak nafakası olarak davalıdan tahsiline karar verilmesini talep ediyoruz.

8. Müvekkil davalı ile evlenirken büyük bir mutluluk duyarak evlenmiş, eşine büyük bir değer vermiş ve evliliğinin bir ömür boyu mutlu ve huzurlu bir biçimde süreceği inancı ve hayalini beslemiştir. Ancak davalının yapmış olduğu olumsuz hareketler, müvekkilin hakaretlere maruz kalması ve toplum içersinde küçük düşürülmesi, müvekkilin tüm gayretlerine karşın davalının habersiz ve sebepsiz olarak evi terki, müvekkilde büyük bir hayal kırıklığına neden olmuş, müvekkil üzüntü içinde psikolojik çöküntüye girmiştir. Davalı tarafından oluşturulan ve müvekkilde oluşan manevi keder, üzüntü, moral bozukluğunu kısmen de hafifletmesi amacıyla tamamen kusurlu olan davalıdan 20.000,00 YTL manevi tazminat talep etme zorunluluğu hasıl olmuştur.

HUKUKİ NEDENLER : İlgili mevzuat hükümleri
DELİLLER : Nüfus kayıtları, Tarafların sosyal ve ekonomik durumlarının araştırılması, Tanık beyanları ve her tür kanıt.

SONUÇ : Açıklanan nedenler, göz önüne alınacak ve oluşacak durumlar ışığında ;

1) Müvekkilin evlilik birliğini devam ettirme durum ve ihtimali kalmadığından Şiddetli Geçimsizlik Nedeniyle Tarafların BOŞANMALARINA;

2) Müşterek çocuk ………………….’ın velayetinin Müvekkile verilmesine;

3) Müvekkilin yanında olan müşterek çocukları ……………… için her ay 500,00 TL TEDBİR NAFAKASI olarak, kararın kesinleşme sonrası için ise her ay iştirak nafakası olarak davalıdan tahsiline;

4) Müvekkil için, davalı aleyhine 40.000,00 TL manevi tazminata hükmedilmesine;

5) Yargılama giderleriyle, Avukatlık ücretinin dahi davalıya yükletilmesine karar verilmesini davacı vekili olarak talep eder, saygılar sunarım. …/…./……

Davacı Vekili
Av………………………..

Ekler:
1)Vekaletname
2) Nüfus kayıtları

Anlaşmalı Boşanma için Dilekçe Örneği

ikincibaharim
10-11-12, 14:11
Kızlar nerelerdesiniz?

sezg
10-11-12, 15:11
:KK46:bebek büyütüyoruz kısss:KK12:

ikincibaharim
Yerim o bebişleri ben :))

sezg
canımmm:KK16: senin varmıydı ?
ikincibaharim
Yerim o bebişleri ben :))

ikincibaharim
10-11-12, 16:11
sezg
canımmm:KK16: senin varmıydı ?
Var tatlım:) Allah bağışlarsa bir kızım var

sezg
10-11-12, 17:11
ikincibaharim
Var tatlım:) Allah bağışlarsa bir kızım var
ayyy maşallah... allahım uzun ömür versin... babasınıda ayıktırsın inşallahhhhhhh

dostlar
11-11-12, 17:11
İlçelerde kaymakamlığın, illerde de vali yardımcısının başkanlığındaki sosyal yardım ve dayanışma vakıfları; başvuru halinde ailelere muhtarlıkların bilgisi dahilinde akdi ve nakdi yardım etmektedir. Yalnız yaşayan ya da yaşamak zorunda bırakılan ailelerin dilekçe ile başvuruları gerekiyor...

siyahbeyaz2012
11-11-12, 22:11
kızlar bu anlasmalı bosanma ıcın mı dılekce ornegı ?Maddı-manevı tazmınatı da ekleyebılıyor muyuz?

uhde
12-11-12, 06:11
siyahbeyaz2012
kızlar bu anlasmalı bosanma ıcın mı dılekce ornegı ?Maddı-manevı tazmınatı da ekleyebılıyor muyuz?
canım bildiğim kadarıyla anlaşmalı boşanmada ikizin anlaşıp ne karar vardıysanız onlar oluyor maddi manevi tazminat olmuyor, çekişmeli olursa maddi manevi tazminat açabiliyosun yanlış biliyosamda düzeltsin arkadaşlar bildiğim bu yönde...

collegeteacher
12-11-12, 06:11
maddi konuarda avukat tutmak gerekiyor ben öyle biliyorum

ikincibaharim
12-11-12, 07:11
siyahbeyaz2012

Eğer eşin sana taminat ödemeyi kabul ediyorsa yazabilirsiniz. Ancak sadece senin şahsi talebinse olmaz.

idil2000
12-11-12, 22:11
arkadaşlar ben ayrılalı 4yıl oldu ama sıkıntım kızmın babda olması şuan mahkemedeyiz ama .eger boşanmayı düşünenler varsa kafalarında tam anlamayla bitirmeden bu işe kalkışmasınlar ben eşimden boşandım için hiç bi üzüntü yaşamadım çünkü artık sevmedigim istemedigim bi adamla gitmeyecegini anlamıştım iyikide boşanmışım diyorum çünkü beni çok sindirmişti şuan çok mutluyum huzurluyuz.

redperi
12-11-12, 22:11
idil2000
arkadaşlar ben ayrılalı 4yıl oldu ama sıkıntım kızmın babda olması şuan mahkemedeyiz ama .eger boşanmayı düşünenler varsa kafalarında tam anlamayla bitirmeden bu işe kalkışmasınlar ben eşimden boşandım için hiç bi üzüntü yaşamadım çünkü artık sevmedigim istemedigim bi adamla gitmeyecegini anlamıştım iyikide boşanmışım diyorum çünkü beni çok sindirmişti şuan çok mutluyum huzurluyuz.
Kızının neden babada kaldığını öğrenebilir miyim lütfen..Yani ortak kararınız mıydı mahkeme kararı mıydı vs anlamında soruyorum,ben de boşanma sürecindeyim.

uhde
13-11-12, 06:11
idil2000
önemli olan zaten insanın kafasında bitirmesi ilk önce bazı şeyler bitmeden boşanmak hakkatten çok zor olur..

merak ettim bende özel değilse tabiiki neden kızını babasına bıraktın ki benimde ikizlerim var biri kız hakim kararı falanmıydı....

ikincibaharim
13-11-12, 08:11
Şuanda mutluyum huzurluyum demişsin ama kızın babadayken nasıl huzurlusun anlam veremedim. Sakın yanlış anlama beni amacım seni yargılamak falan değil sadece kendimi senin yerine koyduğumda benim de bir kızım var ve o yanımda değilken huzurlu olamam. Eğer çok özel değilse kızını neden babasından bıraktığını öğrenebilir miyim?

idil2000
13-11-12, 15:11
anlaşmalı boşandık eşim akrabaydı ve avukattı nafakayı aksattıgında cezası varmış aslında kötüde ayrılmamştık.konuştugumuzda velayet onda çocuk bende kalcaktı ilk yıl o şeklde oldu sonra gelip aldı bende ve hiç bir hak talep edemedim.sonra mahkemeyi açtım mahkemeiz hala sürüyor.karşı taraf birsürü iddada bulunuyor felan .aslında ozman pek saglıklı düşünememişim buşeklde bi vicdansızlık yapabilecegi aklıma gelmemişti.şunuda belirtiyim huzurluyum mutluyum dedigim kendi yaşantımda kendime geldim eski eşim beni çok sindirmişti ben hiçbirşey yapamaz biri gibi geliyordum ona.ama üni mezunu güzel kendini bilen biriyim.bu yüzden huzurluyum ama kızımdan ayrı olmak çok kötü zaten.herhafta gidemiyorum farklı şehirlerdeyiz gittigimde haftasonunu birlikte geçiriyoruz ayrılmak çok zor oluyor aglayarak ayrılıyoruz.allahtan kızım okula başladı en azından hafta içleri ögretmeninden konuşabiliyorum .

idil2000
allah kimseyi avladından ayırmasın ben çocukların ilk okula başladıgında yada öyle bir durumda çok kötü oluyorum kendimi kaybediyorum.ama allahtan çalışıp kızıma bakabilecek güçteyimasla kızım babada olsa ayrılmamız imkansız.

ikincibaharim
Kızlar adliyeden geliyorum... Aslında davam önümüzdeki haftaydı ama hakimin bir boşluğu varmış bugün gittik ve resmen boşandık :KK9:

dostlar
Belediyelerin de ilgili birimleri mağdur durumdaki annelere yardım etmekte ve ilgilenmektedirler.mstm

idil2000
ikincibaharim
Kızlar adliyeden geliyorum... Aslında davam önümüzdeki haftaydı ama hakimin bir boşluğu varmış bugün gittik ve resmen boşandık :KK9:
inş hayatın bundan sonra çok güzel geçer çok mutlu olursun .artık yeni bir hayat başlıyor

ikincibaharim
teşekkür ederim canım. umarım yapılacak hiçbir şey kalmamış herkes sorunsuz huzura ulaşır :)

uhde
14-11-12, 06:11
idil2000
anlaşmalı boşandık eşim akrabaydı ve avukattı nafakayı aksattıgında cezası varmış aslında kötüde ayrılmamştık.konuştugumuzda velayet onda çocuk bende kalcaktı ilk yıl o şeklde oldu sonra gelip aldı bende ve hiç bir hak talep edemedim.sonra mahkemeyi açtım mahkemeiz hala sürüyor.karşı taraf birsürü iddada bulunuyor felan .aslında ozman pek saglıklı düşünememişim buşeklde bi vicdansızlık yapabilecegi aklıma gelmemişti.şunuda belirtiyim huzurluyum mutluyum dedigim kendi yaşantımda kendime geldim eski eşim beni çok sindirmişti ben hiçbirşey yapamaz biri gibi geliyordum ona.ama üni mezunu güzel kendini bilen biriyim.bu yüzden huzurluyum ama kızımdan ayrı olmak çok kötü zaten.herhafta gidemiyorum farklı şehirlerdeyiz gittigimde haftasonunu birlikte geçiriyoruz ayrılmak çok zor oluyor aglayarak ayrılıyoruz.allahtan kızım okula başladı en azından hafta içleri ögretmeninden konuşabiliyorum .
ahh canım yaa hiç bu erkeklere güven olurmu ki iyide ayrılsan bak yapacagını yapmış gene Allah bunları bildiği gibi yapsın hiç evlat annesinden ayrı durabilirmi, nasıl bir vicdandır bu böyle..
inş. mahkemen iyi sonuçlanırda kzını senin yanına gelir bundan sonra mutlu huzurlu geçirirsin artık ayakları üzerinde duran bir bayansın istediğin herşeyi elde edebilirsin kızınada maddi manevi yetebilirsin inş. hakimde bunu görürde ona göre karar verir canım...
Allahım hakkımızda en güzelini versin inş...
ikincibaharim
canım inş. bundan sonra bütün güzellikler senin olur, inş. herşey gönlüne göre olur mutlu olursun ebediyete kadar...
bu arada darısı benim başıma inş..

ikincibaharim
14-11-12, 08:11
uhde
ahh canım yaa hiç bu erkeklere güven olurmu ki iyide ayrılsan bak yapacagını yapmış gene Allah bunları bildiği gibi yapsın hiç evlat annesinden ayrı durabilirmi, nasıl bir vicdandır bu böyle..
inş. mahkemen iyi sonuçlanırda kzını senin yanına gelir bundan sonra mutlu huzurlu geçirirsin artık ayakları üzerinde duran bir bayansın istediğin herşeyi elde edebilirsin kızınada maddi manevi yetebilirsin inş. hakimde bunu görürde ona göre karar verir canım...

canım inş. bundan sonra bütün güzellikler senin olur, inş. herşey gönlüne göre olur mutlu olursun ebediyete kadar...
bu arada darısı benim başıma inş..[/QUOTE

Kadın erkek farketmez Allah vicdandan yoksunlardan sakınsın bizleri. İdilcim umarım hukuk da İlahi adalette tez zamanda tecelli eder ve yavruna kavuşursun. Sana bunları çektirenler de Allahından bulsun.

Uhdecim teşekkür ederim inşallah tez zamanda darısı başına. Dün gece o kadar rahat ve huzurlu uyudum ki bir soyadı kalmıştı bende onu da teslim ettim :KK9: :KK9: :KK9:

uhde
14-11-12, 08:11
ikincibaharim
uhde

bu arada darısı benim başıma inş..[/QUOTE

Kadın erkek farketmez Allah vicdandan yoksunlardan sakınsın bizleri. İdilcim umarım hukuk da İlahi adalette tez zamanda tecelli eder ve yavruna kavuşursun. Sana bunları çektirenler de Allahından bulsun.

Uhdecim teşekkür ederim inşallah tez zamanda darısı başına. Dün gece o kadar rahat ve huzurlu uyudum ki bir soyadı kalmıştı bende onu da teslim ettim :KK9: :KK9: :KK9:
inan bende onun soyadından hem kendimi hatta ve hatta yapabilsem çocuklarımı bile kurtarmak istiyorum ama onlar olmuyor işte...
hakkımzda hayırlısı ne ise o olsun canım hepimiz için...

ikincibaharim
14-11-12, 09:11
uhde
ikincibaharim
inan bende onun soyadından hem kendimi hatta ve hatta yapabilsem çocuklarımı bile kurtarmak istiyorum ama onlar olmuyor işte...
hakkımzda hayırlısı ne ise o olsun canım hepimiz için...
Oluyor canım artık. Çocuklarını kendi üstüne ve hatta kendi soyadına geçirmek için mahkemeye başvurabilirsin. :KK47:

ikincibaharim
Siirt Asliye Hukuk Mahkemesi boşanmada çocuğun babasının soyadını alması zorunluluğunun, kişilik haklarının ihlali, özel hayatın dokunulmazlığı ve eşitlik ilkesine aykırı olduğunu iddia etti. Anayasa Mahkemesi de düzenlemenin Anayasaya aykırı olduğu sonucuna vardı.

Velayeti alan anne çocuğuna soyadını verecek
14.12.2011 Anayasa Mahkemesi, boşanmada çocuğun velayeti anneye verilmişse annenin çocuğa kendi soyadını vermesinin yolunu açtı

Anayasa Mahkemesi, evliliğin boşanma veya fesih yoluyla sona ermesi halinde anneye, velayeti kendisine bırakılan çocuğa soyadını da vermesinin yolunu açtı. Anayasa Mahkemesi, Soyadı Kanunu'nun, Evliliğin feshi veya boşanma hallerinde çocuk anasına tevdi edilmiş olsa bile babasının seçtiği veya seçeceği adı alır hükmünü iptal etti. Yüksek Mahkeme'nin Siirt Asliye Hukuk Mahkemesi'nin açtığı dava sonunda verdiği bu karara göre; kocasından boşanan kadın velayeti kendisine verilen çocuğa kendi kızlık soyadını verebilecek. Şimdiye kadar karı-koca boşanmış ve annesinin velayetinde olsa da çocuk babasının soyadını kullanıyordu. Yüksek Mahkeme'nin kararı, kararın gerekçesinin Resmi Gazete'de yayımından sonra yürürlüğe girecek. Anayasa Mahkemesi'ne davayı taşıyan Siirt Asliye Hukuk Mahkemesi'nin dava dilekçesinde, boşanmada çocuğun babanın soyadını alması zorunluluğunun, kişilik haklarının ihlali, özel hayatın dokunulmazlığı ve eşitlik ilkesine aykırı olduğu iddia edildi. Anayasa Mahkemesi de düzenlemenin anayasaya aykırı olduğu sonucuna vardı.

YERİNDE KARAR
Kararı değerlendiren Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Nazan Moroğlu, herkesin kimliğinin temel kişilik hakları çerçevesinde ele alınması gerektiğini belirterek soyadının herkesin kişilik hakkı olduğunu vurguladı. Soyadı hakkının, devredilemez, vazgeçilemez ve feragat edilemez bir hak olduğunu söyleyen Moroğlu, bu durumda Türk Medeni Kanunu'na göre, kadının evlenince eşinin soyadını almasının kişilik hakkının ihlali olarak nitelendirildiğini ifade etti. Moroğlu, şunları söyledi: Her ne kadar 18 yaşına kadar çocukların tek başına yapamayacağı işler olsa bile, özellikle boşanmalarda velayet anneye verilmişse annenin çocuğunun soyadını değiştirme hakkı olmalıdır. Soyadı, kişilik hakkı olarak çocuğa da kadına da eşit olarak kullanma hakkı veren bir hukuki kavramdır. Dolayısıyla mahkemenin kararı, eşitliğe ve çocuk haklarının korunmasına uygun bir karar.

uhde
ikincibaharim
Siirt Asliye Hukuk Mahkemesi boşanmada çocuğun babasının soyadını alması zorunluluğunun, kişilik haklarının ihlali, özel hayatın dokunulmazlığı ve eşitlik ilkesine aykırı olduğunu iddia etti. Anayasa Mahkemesi de düzenlemenin Anayasaya aykırı olduğu sonucuna vardı.

Velayeti alan anne çocuğuna soyadını verecek
14.12.2011 Anayasa Mahkemesi, boşanmada çocuğun velayeti anneye verilmişse annenin çocuğa kendi soyadını vermesinin yolunu açtı

Anayasa Mahkemesi, evliliğin boşanma veya fesih yoluyla sona ermesi halinde anneye, velayeti kendisine bırakılan çocuğa soyadını da vermesinin yolunu açtı. Anayasa Mahkemesi, Soyadı Kanunu'nun, Evliliğin feshi veya boşanma hallerinde çocuk anasına tevdi edilmiş olsa bile babasının seçtiği veya seçeceği adı alır hükmünü iptal etti. Yüksek Mahkeme'nin Siirt Asliye Hukuk Mahkemesi'nin açtığı dava sonunda verdiği bu karara göre; kocasından boşanan kadın velayeti kendisine verilen çocuğa kendi kızlık soyadını verebilecek. Şimdiye kadar karı-koca boşanmış ve annesinin velayetinde olsa da çocuk babasının soyadını kullanıyordu. Yüksek Mahkeme'nin kararı, kararın gerekçesinin Resmi Gazete'de yayımından sonra yürürlüğe girecek. Anayasa Mahkemesi'ne davayı taşıyan Siirt Asliye Hukuk Mahkemesi'nin dava dilekçesinde, boşanmada çocuğun babanın soyadını alması zorunluluğunun, kişilik haklarının ihlali, özel hayatın dokunulmazlığı ve eşitlik ilkesine aykırı olduğu iddia edildi. Anayasa Mahkemesi de düzenlemenin anayasaya aykırı olduğu sonucuna vardı.

YERİNDE KARAR
Kararı değerlendiren Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Nazan Moroğlu, herkesin kimliğinin temel kişilik hakları çerçevesinde ele alınması gerektiğini belirterek soyadının herkesin kişilik hakkı olduğunu vurguladı. Soyadı hakkının, devredilemez, vazgeçilemez ve feragat edilemez bir hak olduğunu söyleyen Moroğlu, bu durumda Türk Medeni Kanunu'na göre, kadının evlenince eşinin soyadını almasının kişilik hakkının ihlali olarak nitelendirildiğini ifade etti. Moroğlu, şunları söyledi: Her ne kadar 18 yaşına kadar çocukların tek başına yapamayacağı işler olsa bile, özellikle boşanmalarda velayet anneye verilmişse annenin çocuğunun soyadını değiştirme hakkı olmalıdır. Soyadı, kişilik hakkı olarak çocuğa da kadına da eşit olarak kullanma hakkı veren bir hukuki kavramdır. Dolayısıyla mahkemenin kararı, eşitliğe ve çocuk haklarının korunmasına uygun bir karar.
inan bilmiyodum bunu çok iyi oldu vallahi boşanma işini halledeyim birde bununla uğraşırım şimdiye kadar babalık yapmamış adam şimdiden sonrada çocuklarım için birşey yapmasın soyadınıda sildireyim görsün...

burcumurat
kızlar benmde bir sorum var sizlere eşimle boşanalı 7 ay oldu bir oğlum var 3 yaşında velayeti bende mahkeme kararına göre baba 15 günde cumartesi ve pazar günleri saat 10 ile 16 arasında ve bayramın 2. günleri yine aynı saatler arasında görmesiydi fakat ben çalışan bir anneyim cumartesi günleride çalışıyorum bu yüzden pazar günleri vermek istemedim ve her hafta cumartesi günleri sabahtan akşama kadar oğlum babasıylaydı. bu yaz tatile götürmek istedi daha küçük diye vermedim. şimdi de haftada bir gece benimle kalsın yazında 1 ay bende kalsın diyor bense çok küçük olduğu için vermekte istemiyorum dava açacağını söyledi sizce ne yapabilirim eşimle çok iyi şartlarda ayrılmadık. ben babasıyla görüşmesin yada kalmasın demiyorum ama ilerki yıllarda olabilir diye düşünüyorum tercihlerini kendi yapsın istiyorum eski eşim ve ailesine çocuk konusunda güzenmiyorum

ikincibaharim
Zor bir durum canım ama eğer iyi bakılamayacağını çocuğun babada kaldığı günler babanın değil de mesela babaanneni falan bakacağını ispat edebilirsen gece yatıya alamz. Ama baba çocuğuna bakabilecek bir adamsa arsız hırsız sapık değilse çocuğu kaçırma ihtimali yooksa ve çocuk sütten kesilmişse bu konuda hakim babanın lehine karar verir yani sömestri tatilleri 1 hafta yaz tatilinde 1 ay dini bayramlarda bayramın 2. günü hafta sonu cumartesiden pazara resmi bayramlarda ve babalar gününde çocuğu saatlik ve yatılı alma hakkına sahiptir. Sen göstermediğin vermediğin takdirde çocuğunu babadan kaçırmış olursun ve velayet davası açarsa işin zorlaşır. Bu nedenle çok da zorluk çıkarma derim ben.
Umarım herşey gönlünce olur canım. Ama en azından çocuğuyla ilgilenmeye çalışıyor. :44:

uhde
burcumurat
kızlar benmde bir sorum var sizlere eşimle boşanalı 7 ay oldu bir oğlum var 3 yaşında velayeti bende mahkeme kararına göre baba 15 günde cumartesi ve pazar günleri saat 10 ile 16 arasında ve bayramın 2. günleri yine aynı saatler arasında görmesiydi fakat ben çalışan bir anneyim cumartesi günleride çalışıyorum bu yüzden pazar günleri vermek istemedim ve her hafta cumartesi günleri sabahtan akşama kadar oğlum babasıylaydı. bu yaz tatile götürmek istedi daha küçük diye vermedim. şimdi de haftada bir gece benimle kalsın yazında 1 ay bende kalsın diyor bense çok küçük olduğu için vermekte istemiyorum dava açacağını söyledi sizce ne yapabilirim eşimle çok iyi şartlarda ayrılmadık. ben babasıyla görüşmesin yada kalmasın demiyorum ama ilerki yıllarda olabilir diye düşünüyorum tercihlerini kendi yapsın istiyorum eski eşim ve ailesine çocuk konusunda güzenmiyorum
zaten görüyomuş oğlunu birde gece kalması neymiş canım, ben erkeklere hiçbir konuda güvenmediğim için değil 1 ay kalmasını 1 gün akşam yatıya kalmasına bile izin vermezdim canım ....

uhde
ikincibaharim
Zor bir durum canım ama eğer iyi bakılamayacağını çocuğun babada kaldığı günler babanın değil de mesela babaanneni falan bakacağını ispat edebilirsen gece yatıya alamz. Ama baba çocuğuna bakabilecek bir adamsa arsız hırsız sapık değilse çocuğu kaçırma ihtimali yooksa ve çocuk sütten kesilmişse bu konuda hakim babanın lehine karar verir yani sömestri tatilleri 1 hafta yaz tatilinde 1 ay dini bayramlarda bayramın 2. günü hafta sonu cumartesiden pazara resmi bayramlarda ve babalar gününde çocuğu saatlik ve yatılı alma hakkına sahiptir. Sen göstermediğin vermediğin takdirde çocuğunu babadan kaçırmış olursun ve velayet davası açarsa işin zorlaşır. Bu nedenle çok da zorluk çıkarma derim ben.
Umarım herşey gönlünce olur canım. Ama en azından çocuğuyla ilgilenmeye çalışıyor. :44:
bu kadar hukuki boyutunu bilmediğim için vermezdim dedim ama bunları öğrenince çokda vermeme gibi bir şansım olmadığının anladımm..
sanırım vermekten başka şansımız yok gibi görünüyor :KK43:

burcumurat
14-11-12, 10:11
kızlar şöyle anlatayım aslında eşim hiç oğluyla ilgilenmeyen bir adam sadece gösteriş birazda canımı acıtmak için yapıyor görüşmeleri konusunda zorluk çıkarmadım hiç bir zaman
boşanmayı eşim istedi zaten 2 yıldır boşanma konuları vardı neyse eski sevgili çıktı ortaya adam onun peşine takıldı gitti bir dünya borç bıraktı evi hemen boşaltmamı istedi bende oğlumla ailemin yanına geldim küçük bir şehirde yaşıyorum evlerin arası 500 mt iş yerlerinin arası 200 mt neyse aile her yaz yazlığa tatile gider evliyken bir hafta onun ailesi bir hafta benim ailem bakıyordu oğluma boşandıktan sonrada aynısı olsun dedi hayır dedim ve buna sinirlendi ailesi yazlığa gitmeden önce 1 hafta oğluma onlar baktılar çünkü gittiklerinde 4-5 kalıyorlar yeni geldiler bu hafta yine onlarda oğlum sabah alıyorlar akşma ben işten çıkınca getiriyorlar eski eşim şu an ailesine kendi isteklerini yaptırmak için oğlumu kullanıyor bu arada ben onun ailesiyle hiç görüşmüyorum bir kere torunlarını arayıp sormadılar eski eşimse ailesi burda yokken 10-15 günde bir 2 saat alıyordu oğlunu ailesi gelmeden önce 1 ay ne aradı ne sordu bayramda bile bir tel açmadı ben bunlara dayanarak söylüyorum eski kayınvalidem rahatsız kayınpeder bakıyor aldıklarında da eski eş sevgiliyle geziyor dede torun bakıyor mahkeme kararları çocuğun babayla görüşesidir babanne ve dedeyle değil yıllık 1 aylık izni yokki alıcak annelerine vericek gelicek ben bunlara kızıyorum oğlum biraz büyür 6-7 yaşına gelir ben babamla kalmak istiyorum der tabi ben onla tatile gitmek istiyorum der tabi ama şu an bunu istemiyorum
oğlum bu ayrılıktan çok etkilendi fakülte hastanesine götürdüm çocuk psikiyatriye çıkardım yeni yeni toparlanmaya başladı tekrar sarsılmasından korkuyorum her seferinde ağlayarak gidi zorla veriyoruz onu o halde görürken tamam kalsın demiyor bile ben çocuğunu düşünerek hareket etsin istiyorum oğluna zarar veriyor farkında değil

uhde
14-11-12, 11:11
burcumurat
kızlar şöyle anlatayım aslında eşim hiç oğluyla ilgilenmeyen bir adam sadece gösteriş birazda canımı acıtmak için yapıyor görüşmeleri konusunda zorluk çıkarmadım hiç bir zaman
boşanmayı eşim istedi zaten 2 yıldır boşanma konuları vardı neyse eski sevgili çıktı ortaya adam onun peşine takıldı gitti bir dünya borç bıraktı evi hemen boşaltmamı istedi bende oğlumla ailemin yanına geldim küçük bir şehirde yaşıyorum evlerin arası 500 mt iş yerlerinin arası 200 mt neyse aile her yaz yazlığa tatile gider evliyken bir hafta onun ailesi bir hafta benim ailem bakıyordu oğluma boşandıktan sonrada aynısı olsun dedi hayır dedim ve buna sinirlendi ailesi yazlığa gitmeden önce 1 hafta oğluma onlar baktılar çünkü gittiklerinde 4-5 kalıyorlar yeni geldiler bu hafta yine onlarda oğlum sabah alıyorlar akşma ben işten çıkınca getiriyorlar eski eşim şu an ailesine kendi isteklerini yaptırmak için oğlumu kullanıyor bu arada ben onun ailesiyle hiç görüşmüyorum bir kere torunlarını arayıp sormadılar eski eşimse ailesi burda yokken 10-15 günde bir 2 saat alıyordu oğlunu ailesi gelmeden önce 1 ay ne aradı ne sordu bayramda bile bir tel açmadı ben bunlara dayanarak söylüyorum eski kayınvalidem rahatsız kayınpeder bakıyor aldıklarında da eski eş sevgiliyle geziyor dede torun bakıyor mahkeme kararları çocuğun babayla görüşesidir babanne ve dedeyle değil yıllık 1 aylık izni yokki alıcak annelerine vericek gelicek ben bunlara kızıyorum oğlum biraz büyür 6-7 yaşına gelir ben babamla kalmak istiyorum der tabi ben onla tatile gitmek istiyorum der tabi ama şu an bunu istemiyorum
oğlum bu ayrılıktan çok etkilendi fakülte hastanesine götürdüm çocuk psikiyatriye çıkardım yeni yeni toparlanmaya başladı tekrar sarsılmasından korkuyorum her seferinde ağlayarak gidi zorla veriyoruz onu o halde görürken tamam kalsın demiyor bile ben çocuğunu düşünerek hareket etsin istiyorum oğluna zarar veriyor farkında değil
inanamıyorum yaaa sırf senin canını yakmak için evladını kendi oyunlarına alet ediyor pes artıkk

hiç vijdan, merhamet yok bu adamlarda yaaa..

küçücük çocuk sarsılmazmı biz büyük insanlar bile çogu olayın karşısında sarsılıyoruz ne yapacagımızı bilmiyoruz

büyük bir sınavdan geçiyoruz aslında hepimiz inş. sağsalim atlatırız bu olanları Allahım yardımcımız olsun inş.

ikincibaharim
14-11-12, 12:11
Canım seni çok iyi anlıyorum. Onların ellerinde kalan son kozları çocuk çünkü bizim en zayıf noktamızı biliyorlar. Ama sen görüştürmezsen ya da görüşmeleri kısıtlarsan kısıtlamaya çalışırsan hem hukuken suç işlemiş olursun hem onu daha da kudurtup eline koz vermiş olursun hem de oğlun biraz daha büyüyüp aklı erdiğinde ona çarpıtarak ve seni kötüleyerek anlatabileceği bir koz vermiş olursun. Sen oğlunu iyi yetiştirdiğin takdirde biraz aklı erdiğinde zaten orada kalmak istemeyecek ama o zamana kadar biliyorum çok zor ama katlanmak zorundasın. :18: O geceler uyku tutmayacak boğazından lokma geçmeyecek evet ama başka şansın yok.
Aksi şekilde davranırsan mahkemenin vereceği bütün hakları inadına sonuna kadar kullanır ama sen sorun yok şeklinde davranırsan seni bu şekilde yıpratamayacağıını anlar ve zamanla önce görüşme sıklığı azalır yavaş yavaş da kaybolur.
Allah yardımcın olsun canım :KK19:

topraksu_
18-11-12, 21:11
uhde
bende boşanma arefesinde olan 8 aylık ikizlerimin annesiyim, 6 aydır ayrı yaşıyoruz zaten bebeklerim babalarını tanımıyorlar bile bu durumda bile anlaşmalı boşanmayı kabul etmediği gibi bebeklerim için nafaka isteyecegimi söylediğimde beni bulursanız alırsınız dedi 8 ayda sadece 1 kutu mama ve 2 paket bez aldı. 1 çorap bari alda ileride bebeklerim sorduğunda babanız çorap almıştı derim dedim onu bile almadı.
bugün avukatla görüşecegim ama konuya nerden nasıl başlayacagım bilemedim ailemden çok uzak bir şehirde ikizlerimle yanlız başıma hem çalışıp hemde hayat mücadelesi arasında birde boşanma gibi sancılı bir durum çıktı karşıma.
bu süreç nasıl ilerleyecek, beni neler bekliyor bilmiyorum........
seni diğer forumlardan biliyorum. o kadar uğraşlar sonucu bebek sahibi oldum bende senin gibi, kızım 4 aylık fakat eşimle bizde ayrıyız, boşanmadık ama o yola duğru gidiyoruz. neyseki ailemin yanındayım yoksa çok zor olurdu benim için. çok üzülüyorum. bu noktaya gelebileceğimiz hiç aklıma gelmezdi. onunla geçirdiğim güzel günlerimi özlüyorum. biryandanda bebeğim oldu en mutlu zamanlarımda beni mutsuz ettiği için ona çok kızıyorum.

uhde
19-11-12, 07:11
topraksu_
seni diğer forumlardan biliyorum. o kadar uğraşlar sonucu bebek sahibi oldum bende senin gibi, kızım 4 aylık fakat eşimle bizde ayrıyız, boşanmadık ama o yola duğru gidiyoruz. neyseki ailemin yanındayım yoksa çok zor olurdu benim için. çok üzülüyorum. bu noktaya gelebileceğimiz hiç aklıma gelmezdi. onunla geçirdiğim güzel günlerimi özlüyorum. biryandanda bebeğim oldu en mutlu zamanlarımda beni mutsuz ettiği için ona çok kızıyorum.
genellikle tüp bebek formunda oluyordum bebek istiyoduk Allahıma çok şükür ki iki tane kuzum oldum....

Allahım seninde kuzunu sana bağışlasın inş.

ben bu erkekleri anlamıyorum sanırım sorumluluk ağır geliyor onca yıl mücadele et uğraş bebişin olsun sonra adam çekip gitsin

iyi vallahii Allahım ıslah etsin onları..

ailen yanında ne güzell inş. kötü günleri atlatır yeniden bir araya gelirsiniz sorununuz nedir bilmiyorum ama şayet o kadar kötü birşey yoksa bebek için belki bir şans daha verebilirsin ama yok affedilmez birşeyse hiç uğraşma bırak giden gitsin canım...

topraksu_
20-11-12, 10:11
uhde
genellikle tüp bebek formunda oluyordum bebek istiyoduk Allahıma çok şükür ki iki tane kuzum oldum....

Allahım seninde kuzunu sana bağışlasın inş.

ben bu erkekleri anlamıyorum sanırım sorumluluk ağır geliyor onca yıl mücadele et uğraş bebişin olsun sonra adam çekip gitsin

iyi vallahii Allahım ıslah etsin onları..

ailen yanında ne güzell inş. kötü günleri atlatır yeniden bir araya gelirsiniz sorununuz nedir bilmiyorum ama şayet o kadar kötü birşey yoksa bebek için belki bir şans daha verebilirsin ama yok affedilmez birşeyse hiç uğraşma bırak giden gitsin canım...
öyle belli bir olay yok bizimki biraz birikim, eşimin dediğim dedik , bana değersiz davranışları hamileliğimde ve doğum sonrası bana hiç iyi davranmaması, ve de bana danışmadan annesi ile olan yaşama planları. aslında biraz hata bende ben herzaman çok zverili oldum ve alttan aldım ona olan sevgimden ama bu onu galiba benim ezikliğim olarak algıladı ve bana karşı herzaman çok bencilce ve önemsiz davrandı aynı şekilde de ailemede, annesinin etkisinde çok fazlasıyla beni çok kırdı.

uhde
21-11-12, 06:11
topraksu_
öyle belli bir olay yok bizimki biraz birikim, eşimin dediğim dedik , bana değersiz davranışları hamileliğimde ve doğum sonrası bana hiç iyi davranmaması, ve de bana danışmadan annesi ile olan yaşama planları. aslında biraz hata bende ben herzaman çok zverili oldum ve alttan aldım ona olan sevgimden ama bu onu galiba benim ezikliğim olarak algıladı ve bana karşı herzaman çok bencilce ve önemsiz davrandı aynı şekilde de ailemede, annesinin etkisinde çok fazlasıyla beni çok kırdı.
bu erkekler sanırım sorumluluktan korkuyor ve kaçıyolar madem bebek ve eşinin sorumluluğunu kaldıramayacaklar başta söyleselerde biz bayanlarda ona göre davransaydık

bebek diye tuttururlar sonrada çekip giderler Allah ıslah etsin onları diyecek söz bulamıyorum...

otursun şimdi annesinin yanında eline ne geçecek

o kadar kıymetliydi annes,i hiç evlenmeseydi neden seninde başını yaktı kiii...

diyecek çok söz var ama denilmiyor işte

Allahım bebişlerimizi bizlere bağışlasın inş...

bizlerede güç kuvvet versin ki bebeklerimize yetebilelim kimseye muhtaç etmeyelim onlarııı

uhde
22-11-12, 11:11
evet bugün dava açıldı resmen onun tebligatı aldığındaki (annesi ve babasıda dahil ) halini görmek isterdim açıkcası..

halen ayrılacağımız fikrini kabul etmiyor...

arıyor sanki kendisi tatile gitmiş gibi sanki benim boşanmak istediğimi bilmiyor gibi,

canım, cicim, iş güç nasıl ,bebekler nasıl diye soruyor bol bol muhabbet etmek istiyor..

sanırım aklında bir sorun var çözümedim bir türlü...