Boşanmış anneler , burada toplanalım, hayatı paylaşalım !

esenruzgar
12-09-12, 13:09
dilaydam
hala öyle bir hakkım var ama maddi açıdan ikiside iyi bakabilmem gerekiyor
bu sebebten sadece bir tanesini alabildim.şimdi nafaka davasını açıcam sonrada bana
kafana estiğinde değil mahkeme tarihlerinde görebilirsin diyecek o öyle çirkinleştirebiliyor.
Canım ya maddi açıdan verilir mi hiç çocuk :KK43:
Biraz klasik olacak ama rızkını verecek olan Allah. Bir de ona göre eşinden nafaka alabilirsin. Sonuçta hukuk da çocuğa anne bakmalı, parasını baba karşılamalı diyor.
Ben de hep şöyle düşünmüşümdür, keşke oğlumun kardeşi de olsaydı 2 çocuk birbiriyle beraber büyürdü. Yalnız olmazdı hiç olmazsa diye...
Tabiki bayanların işi zor, hep iyi şartlarda olsunlar istiyoruz ama ikisini birden aldığında böyle gösterme göstermeme gibi tehditler de olamazdı.
Bilmiyorum yine de alabilirsin diye düşünüyorum velayetini...

esenruzgar
12-09-12, 14:09
fadime_32
tabiki geldi...hele ben eşime rağmen ondan sırf kızım için boşanmak istemedim.benim boşanmak için çok sebebim olmasına rağmen cesaret edemedim.en nihayetinde o son noktayı koydu.
çok bi bilgim yok ama mantıken 1 yaşındaki çocuğun mutlaka ama mutlaka anne yanında olması uygundur diye düşünüyorum.
şunu da unutmayın belki bi anlık deli cesareti sizin ömür boyu mutlu olmanızı sağlayacaktır.iyi düşünün.inşallah en doğru kararı verirsiniz...
Birşey soracağım. 9 ay olmuş boşanalı.
Kendini nasıl hissediyorsun şuanda ?
HAyatında olumlu/olumsuz neler değişti ?

fadime_32
13-09-12, 06:09
esenruzgar
Birşey soracağım. 9 ay olmuş boşanalı.
Kendini nasıl hissediyorsun şuanda ?
HAyatında olumlu/olumsuz neler değişti ?
evet 9 ay oldu...çok zor günler geçirdim...şu anda mutlumuyum değilim!!!
mutsuzmuyum değilim!!!hayat bi şekilde geçiyo..belki de bu duygu içinde olmam herşeyin çok ani olmasıydı..alışa alışa yaşasaydık mesela birimizden biri evi terketseydik alışırdık bu süreçte.2 gün öncesine kadar iyiydik.boşanmam da 1 günde bitti..büyük bi travmaydı yani..ama alışıyo insan...inşallah daha güzel günler yaşarız..

Semese
13-09-12, 10:09
fadime_32
tabiki geldi...hele ben eşime rağmen ondan sırf kızım için boşanmak istemedim.benim boşanmak için çok sebebim olmasına rağmen cesaret edemedim.en nihayetinde o son noktayı koydu.
çok bi bilgim yok ama mantıken 1 yaşındaki çocuğun mutlaka ama mutlaka anne yanında olması uygundur diye düşünüyorum.
şunu da unutmayın belki bi anlık deli cesareti sizin ömür boyu mutlu olmanızı sağlayacaktır.iyi düşünün.inşallah en doğru kararı verirsiniz...
Öncelikle teşekkür ederim okadar meşgul ki kafam bu konularla her acıdan bakıp herseyi denediğimden emin olmak istiyorum ailem yanımda olsa belki daha kolay olurdu diyorum ama her sorunun altından tek basıma kalmamam yüreğim gizli veya açık bu yola beni goturuyo gibime geliyo ins hayırlısı olur hakkımızda tek istediğim kizimla olmak bu bana yeter :KK43:

Semese
13-09-12, 10:09
esenruzgar
Ben de 2 senedir çocuk için sürdürenlerdenim. Artık tamam yetti artık diyebiliyorsan çocuk için evlilik sürdürülmez. Yine de içinde ufak da olsa birşeyler hissetmelisin eşine karşı. Yoksa o çocuk daha sağlıksız bir ortamda büyür. Eninden sonunda da boşanırsınız...
Ben dedim ki nereye kadar ?
Bir de eşinizle ilişkiniz de çok önemli. Tamam ben bu adamla bir ömür boyu geçirebilirim diyorsanız geçirin...
1 yaşındaki bebek; anne yüz kızartıcı bir suç işlemedikçe anneye veriliyor bildiğim kadarıyla. Çünkü anneye muhtaç; nafakayı da baba ödemek zorunda.
Benim için sorun olanlar gecelerce gözyaşı döktüğüm sorunlar onun için ne var bu kadar buyutcek den ibaret... Sürurunu peki sizin ki sürükleye sürükleye nekadar gider ki öyle değil mı bu son kaçınılmazsa diyorum bı an önce olmalı ve toparlanmalı insan yanlismi düşünüyorum

esenruzgar
13-09-12, 14:09
fadime_32
evet 9 ay oldu...çok zor günler geçirdim...şu anda mutlumuyum değilim!!!
mutsuzmuyum değilim!!!hayat bi şekilde geçiyo..belki de bu duygu içinde olmam herşeyin çok ani olmasıydı..alışa alışa yaşasaydık mesela birimizden biri evi terketseydik alışırdık bu süreçte.2 gün öncesine kadar iyiydik.boşanmam da 1 günde bitti..büyük bi travmaydı yani..ama alışıyo insan...inşallah daha güzel günler yaşarız..
O biraz da başarısızlık hissiyatından dolayı oluyor.Tabiki kolay birşey değil boşanmak ama bence geriye de takılı kalmamak lazım.
Ben 2 senedir gerçek bir evlilik yaşamıyorum belki ondan bu kadar katıyım. Şuanda içimde en ufak eşime karşı bir sevgim yok. Yaşadığımız güzel günler bile aklıma gelmiyor. Hep tartıştığımız günler aklıma geliyor.

Semese
Benim için sorun olanlar gecelerce gözyaşı döktüğüm sorunlar onun için ne var bu kadar buyutcek den ibaret... Sürurunu peki sizin ki sürükleye sürükleye nekadar gider ki öyle değil mı bu son kaçınılmazsa diyorum bı an önce olmalı ve toparlanmalı insan yanlismi düşünüyorum
İşte bu insanı yıpratır ve sana değer vermediğini gösterir. Benim eşimden soğumamın nedenlerinden bir tanesi de bu...
Bence sürükleye sürükleye gitmez ama işte tamam artık bitti diyebildiğin bir nokta da olmalı. En azından için rahat bitiresin...

siyahbeyaz2012
7-10-12, 23:10
ben de bosanmak uzere olan bır anneyım ,kızlar tek celsede nasıl bosanılıyor?Sonra
neler yasanıyor..İŞi olmadan bosanan var mı aranızda?Boşluga dustunuz mu,pişmanlık olur mu??
Off kararı ben vermedım ama sımdıden pişman olacagıma emın olan benım:KK43:((

minikprenses
17-10-12, 22:10
siyahbeyaz2012
ben de bosanmak uzere olan bır anneyım ,kızlar tek celsede nasıl bosanılıyor?Sonra
neler yasanıyor..İŞi olmadan bosanan var mı aranızda?Boşluga dustunuz mu,pişmanlık olur mu??
Off kararı ben vermedım ama sımdıden pişman olacagıma emın olan benım:KK43:((
her iki tarafın onayı halinde ve tarafların isteklerini kendi aralarında çözmüş olmalarıyla tek celsede boşanılıyor canım..bi arkadaşım yeni boşandı,hemde hiç istemeyerek,çalışmıyor,aralarında anlaştılar 500 nafaka,altınlar vs kadın aldı ve boşandılar...

bende eşimden ayrıldım hemde hiç istemeyerek,çünkü çok severek evlendik...elbette bboşluğa düşülüyor,bi çok olumsuzluk yaşansa bile hayatında,onun varlığının yerini boşluğu doldurmuyor..elbette ilk günler çok acı veriyor ama zamanla alışmaya gayret ediyosun,başaramasanda :KK43:((((

diller
19-10-12, 10:10
ben burada boşanmayı yaşamış ve hala ayakta yavruları ile kalabilmiş kadınları ayakta alkışlıyorum ve göstermiş oldukları cesarete hayran kalıyorum. benimde evlililğim sırf çocuk için sürdürülen bir evlilik ama bazen öyle bir noktaya geliniyorki artık çocuk bile yetmiyor. kocanın sorumsuzlukları ilgisizliği ve birde üstüne anne babası eklenince gelinen nokta aynı cesaret edemiyorum belki boşanmış kadın olmanın vereceği sıkıntılar belkide çocuğun için babasız bi dünya bilemiyorum canlar.

TATOSH
24-10-12, 18:10
bende 2009 da anlaşarak boşandım..elimde o anda 2 çocuğum ki bir ağır hastaydı , vede gidebileceğim anamın kapısı vardı..
neysee 5 dk anlaşarak boşandık ben ailemin yanına yerleştim..
bu esnada hasta olan çocuğumla hastahane kapılarını dolaşarak günlerce hastanede kalarak yaşam savaşı verdik fakat yavrumu kurtaramadık..
bu süreçte inanın boşandım da diye bunalıma bile girmeye fırsatım olamadı tek derdim küçük esatımdı..
birde hiç bırakmadım kendimii önemli olan evlatlarım ve dualarını benden esirgemeyen anam vardı..o yüzden herdaim güçlü görünmem gerekiyordu..
yeri geldi başardım yeri geldiii başaramadım ama kazanan ben oldum :)
şuan ise çok şükürler olsun rabbimeee çalışıp kendi paramı kazanıyor anneme ve oğluma gücüm yettiği kadar bakmaya çalışıyorum..
en azından aç ,açıkta değilim..
ailemm bana destek veriyor daha ne isterim ki başka sağlık ve huzurdan başkaaa:nazar::nazar::nazar:

rabbim kimsenin yuvasını bozmasın kolay da değil..

evanur
26-10-12, 21:10
kayinvalide magdurum....sebebimiz oldu....okadar cok tiskindik ki birbirimizden hayatimizi birbirimizsiz gecirmek icin can atiyoruz...ona dokundugumda kadin olarak hic bir sey hissetmiyorum...5yillik evliligim kainvalide yuzunden bitti 5sene boyunca hic bir zaman karsilikli ikimizin kisisel olarak kavga etmedik hep annesinin yarattigi sorunlar yuzunden kavgalarimiz olmustur...annesiniin haksiz oldugunu bile bile beni v kizini yok saydi......

su anda resmi olarak bosanma gerceklesmedi ama ayriyiz....ve cok daha mutluuyum...sukurler olsun ki annem babam amcalarim halalarim teyzelerim herkes arkamda nedi kayinvalide beni aklinda 5sene boyunca kotuledi herkese ama kendi kaybetti bana dedikleri iyi dayayndin demeleri oldu....annesiyle cehennem hayati dilerim....

tatoscum olkudum tatlim yazdiklarini cok uzuldum....allahim herzaman mazlumun yanindadir....

arcaarca
27-10-12, 08:10
Herkese iyi bayramlar,

Böyle bir konu açılması çok iyi olmuş, bende 1 yıl önce boşanmış bir anne olarak benim ve oğlumla aynı sorunları yaşayanlarla paylaşımda bulunmak çok iyi olur. Özellikle çocuklarımızın yaşadığı sorunları daha kolay atlatmak adına paylaşımda bulunmalıyız...

gumusboncuk
27-10-12, 16:10
böyle bir paylaşıma benimde ihtiyacım vardıı...bende 22 senelik çok zor süren bir evlilikten sonra,radikal bir karar verip evden ayrıldım.. 2 kızm mı büyüttüm birini evelndirdim..onlar zaten bu evliliğin sürmesini istemiyor, benimle birlikte onladra çok zor şeyler, yaşadılar,,,mutsuz bir evliliktense böylesi umarım dahah hayırlı olr ...ama boşanma aşamsında zor günler beni bekliyor ,çünki eşim boşanmak istemiyor,

gumusboncuk
27-10-12, 17:10
benim evliliğimde fiziksel şiddet ..ekonomik şiddet ,en son olarakta. yılarca aldattğını öğrendim ..ama buna rağmen ..bunları yutup evde oturmamı istiyor beyefendi ..böyle bir şey olabilirmi,,,,

evanur
28-10-12, 14:10
gümüş boncuk
benim evliliğimde fiziksel şiddet ..ekonomik şiddet ,en son olarakta. yılarca aldattğını öğrendim ..ama buna rağmen ..bunları yutup evde oturmamı istiyor beyefendi ..böyle bir şey olabilirmi,,,,
ne mutlu size ablacim....bir tane evladini evlendirmissin darisi otekinin basina insallah....

cok haklisin bosanma asamasinda zor gunler geciyor...ama ben soyle biliyorum kadin acarsa eger bosanma davasini tek celsede bitiyor diye biliyorum...erkek acip kadin surundurebiliyormus fakat bayanlar genelde bosanma taraftari olmadigindan dolayi bu yuzden kadin acitiginda tek celsede sadece benmki bir duyum ablacim...siz yinede bir arastirin derim ben ne kadar dogru ne kadar yanlis bilemem.....

isde benmde anlatmak istegim bu insan degismiyor neyse o ya oyle kabul edilecek ya da bu diyardan gidilecek....

TATOSH
28-10-12, 17:10
ister istemez çocuklar etkileniyor bu durumdan maaleseff arkadaşlarını dahi kıskandığı dönemler oldu oğlumun..ayrıca bu dönemide kullandığı zamanlarda oldu...
şuan 12 yaşında diğer arkadaşlarının babasıyla yaptıklarını gördüğü zaman hemen koşarak anne seninle biryerlere gidelim..falanca annesiyle babasıyla gezmeye gidiyorr..
bu durum bazen yüreğinizide acıtsaaa evladınız için en gzlini yapmak için çabalıyorsunuz..:2:
çünkiii oğlumu üzgün görmek beni yıkıyorr yetmiyorsunuz yani ne yaparsanız yapıp bir tarafı mutlaka eksik...:KK43:

hatta arada eski eşimeeee lütfenn gel oğlunu gör dahi dediğim oldu..zorla gelip gider sorsanız o dünyanın en iii babası yuvasını ben yıkmışım..
hee canım sabahlara kadar eve gelme,hastanede yalnız bırakıp günlerce arama,üstümede benden yaşça bir bayanlaaa gez bende senin yolunu bekliyeyim...ne glz demiiii :KK37:
ama hakkımı aslaaa helal etmiyorummm iki cihandaa elim yakasındadır..

gumusboncuk
29-10-12, 11:10
ailemin yanına geldim 2 hafta kadr oldu..anlaşmalı boşanma için aradım byefendi teli açmadım mesjla yazdım ama 1 hafta cevep bekledim . ..vermedi akşam konuştuk zorlada olsa .. anlaşmalı boşnmaya haır diyor
birde evde hiç bir eşya alamasın ve kızmda vermicekmiş... amam ben elimden gelen yapacam onun konuşmasıla değil birde hem suçlu hem güçlü tehtitler savuruyor.. tek dileğim bunca yılık emeğim ve kızmı almak ..kızm zaten sanırım kendine sorulur ..kimin yanında isterse orda kalır..nafakasında vermek zorunda...

siyahbeyaz2012
29-10-12, 14:10
Ben de yakında boşanacak annelerdenım maalesef tum yükü biz çekecegız bebegımıze
ıyı anne-BABA olabılmek ıcın herseye katlanan bızler olacagız...8 aylık bebegımle gecen
ay esım tarafından sebepsız terk edıldım,ben de bu adamı baba yaptıgım gune lanet
olsun dedım hıc beklemedıgım seyler yasıyorum hala şaka gibi gelıyor ama nasılsa atlatılır
hayatta neler atlatılmıyor kı..Sunu anladım;erkeklerde vıcdan yok;babalık annelık gıbı
asla olamıyor.En azından bebegının hatrına 1 yasına gelene kadar bıle durmayan bır
herıf nasıl rahat uyur bılmıyorum:KK43:(( Bebegım bayramda eve gelen mısafırlerın (babaların)
cocuklarını sevmesını öyle bır ızlıyor kı sankı anlıyor :KK43:(( Onu gördukce aglamak ıstiyorum:KK43:

TATOSH
29-10-12, 15:10
siyahbeyaz2012
Ben de yakında boşanacak annelerdenım maalesef tum yükü biz çekecegız bebegımıze
ıyı anne-BABA olabılmek ıcın herseye katlanan bızler olacagız...8 aylık bebegımle gecen
ay esım tarafından sebepsız terk edıldım,ben de bu adamı baba yaptıgım gune lanet
olsun dedım hıc beklemedıgım seyler yasıyorum hala şaka gibi gelıyor ama nasılsa atlatılır
hayatta neler atlatılmıyor kı..Sunu anladım;erkeklerde vıcdan yok;babalık annelık gıbı
asla olamıyor.En azından bebegının hatrına 1 yasına gelene kadar bıle durmayan bır
herıf nasıl rahat uyur bılmıyorum:KK43:(( Bebegım bayramda eve gelen mısafırlerın (babaların)
cocuklarını sevmesını öyle bır ızlıyor kı sankı anlıyor :KK43:(( Onu gördukce aglamak ıstiyorum:KK43:
okurken üzüldüm vallaaa ama seni terk eden birine asla dönmeee..
şunu anladım ki sana acımayana sen asla acımıyacakmışsın...
başka bir çocuğa babalık yaparlar ama kendi evlatlarına gelince herşeyi esirgerler..
lanet olsun böyle insanlaraaaa..
bigün gün gelecek pişman olacaklar amaa bizler yanlarında olmayacagız..
rabbim büyük allaha havale et canım..ve her ne olursa olsunnn yavrun için başını dik tut...

TATOSH
29-10-12, 15:10
gümüş boncuk
ailemin yanına geldim 2 hafta kadr oldu..anlaşmalı boşanma için aradım byefendi teli açmadım mesjla yazdım ama 1 hafta cevep bekledim . ..vermedi akşam konuştuk zorlada olsa .. anlaşmalı boşnmaya haır diyor
birde evde hiç bir eşya alamasın ve kızmda vermicekmiş... amam ben elimden gelen yapacam onun konuşmasıla değil birde hem suçlu hem güçlü tehtitler savuruyor.. tek dileğim bunca yılık emeğim ve kızmı almak ..kızm zaten sanırım kendine sorulur ..kimin yanında isterse orda kalır..nafakasında vermek zorunda...
anlaşmalı değilse bile mahkemeye verirsen oda tıpış tıpış gelecektir..hem neden bu şekilde boşanmak istemiyorki..
ortalıkda çok değerli mal mı var ki..neden bu inat..
sen onca zaman karılık yap,karşılığıda bu olsun..
eşyalar onun olsunn bırak ama benim oğluma sormamışlardı..
sadece çocuklarımı istiyorum demiştim..
bazen en iiisi babasının yanında kalmasıı dır kızının, en azındann çocukla uğraşmak kolaymı görsün..
merak etme zamanlaa üstüne atmak için bahane arıyacaktır...

uhde
5-11-12, 09:11
bende boşanma arefesinde olan 8 aylık ikizlerimin annesiyim, 6 aydır ayrı yaşıyoruz zaten bebeklerim babalarını tanımıyorlar bile bu durumda bile anlaşmalı boşanmayı kabul etmediği gibi bebeklerim için nafaka isteyecegimi söylediğimde beni bulursanız alırsınız dedi 8 ayda sadece 1 kutu mama ve 2 paket bez aldı. 1 çorap bari alda ileride bebeklerim sorduğunda babanız çorap almıştı derim dedim onu bile almadı.
bugün avukatla görüşecegim ama konuya nerden nasıl başlayacagım bilemedim ailemden çok uzak bir şehirde ikizlerimle yanlız başıma hem çalışıp hemde hayat mücadelesi arasında birde boşanma gibi sancılı bir durum çıktı karşıma.
bu süreç nasıl ilerleyecek, beni neler bekliyor bilmiyorum........

YenidenDogdum
YASAdıklarımız cok zor kızlar gerçekten dıeycek bısey bulamıyorum

TATOSH
uhde
bende boşanma arefesinde olan 8 aylık ikizlerimin annesiyim, 6 aydır ayrı yaşıyoruz zaten bebeklerim babalarını tanımıyorlar bile bu durumda bile anlaşmalı boşanmayı kabul etmediği gibi bebeklerim için nafaka isteyecegimi söylediğimde beni bulursanız alırsınız dedi 8 ayda sadece 1 kutu mama ve 2 paket bez aldı. 1 çorap bari alda ileride bebeklerim sorduğunda babanız çorap almıştı derim dedim onu bile almadı.
bugün avukatla görüşecegim ama konuya nerden nasıl başlayacagım bilemedim ailemden çok uzak bir şehirde ikizlerimle yanlız başıma hem çalışıp hemde hayat mücadelesi arasında birde boşanma gibi sancılı bir durum çıktı karşıma.
bu süreç nasıl ilerleyecek, beni neler bekliyor bilmiyorum........
allah yar ve yardımcın olsun önceliklee..
kolay değil 2 bebekk ve sen vede hayırsız bir eş..
canım yaa ailene yakınn olsaydın en azından bir nebze daha da güçlü hissederdin kendini..
bulunduğun yerdeki baroya başvurup avukat talep et veya dilekçe yide kendin yazabilirsin ..birsürü örnekleri var nette ayrıca masraf yapmamış olursun..
sonrası malum günü beklemek..
başını dik tut her daim....
önemli olan kararlı olmak..ama en zor anında sana destek olmayan bir erkek için inan onun soyadını taşımaya değmez..kurtul gitsin..
zaten çocuklarına hem ana hemde baba olmuşsunn bundan sonra o olsa ne yazarkiii..
dualarım seninle ..inş.gzl haberlerinide alırım..

uhde
5-11-12, 11:11
TATOŞ
allah yar ve yardımcın olsun önceliklee..
kolay değil 2 bebekk ve sen vede hayırsız bir eş..
canım yaa ailene yakınn olsaydın en azından bir nebze daha da güçlü hissederdin kendini..
bulunduğun yerdeki baroya başvurup avukat talep et veya dilekçe yide kendin yazabilirsin ..birsürü örnekleri var nette ayrıca masraf yapmamış olursun..
sonrası malum günü beklemek..
başını dik tut her daim....
önemli olan kararlı olmak..ama en zor anında sana destek olmayan bir erkek için inan onun soyadını taşımaya değmez..kurtul gitsin..
zaten çocuklarına hem ana hemde baba olmuşsunn bundan sonra o olsa ne yazarkiii..
dualarım seninle ..inş.gzl haberlerinide alırım..
tşk.ederim bilgilerin için tatoş;
o kadar çok yorgun hisediyorum ki kendimi daha fazla yorulmamak adına avukat buldum bugün iş çıkışı görüşecegiz dava açılacak, yaşadıklarımın neresinden başlayıp neresinden çıkacagımı bilemiyorum avukata anlatırken yaşananaları yeniden yaşıyor gibi olacagım ama bununda üstesinden gelecegim elbet..
çocukların yanında toplasan 20 gün ancak kalmıştır....
aslında ailem ve çevrem bana çok destekçiler bu kararın çok geç alınmış bir karar oldugunu bile söylüyolar dediğin gibi ailemin uzak olması sanırım yanlız hissettirdi kendimi..
8 aydır yanlız başıma ikizlerime bakıyorum hem iş hem ev hem alışveriş hastalıkları aşıları vs. vs. herşeyde yanlızdım...
bu saatten sonra verdiğim karardan dönme gibi bir durum söz konusu olamaz asla...
Allahım hepimizin hakkında hayırlısı ne ise onu versin inş... evlatlarımıza sağlık sıhhat versin bizlerede bol güç kuvvet sağlık versin gerisi olup gidiyor zaten...

TATOSH
5-11-12, 12:11
uhde
tşk.ederim bilgilerin için tatoş;
o kadar çok yorgun hisediyorum ki kendimi daha fazla yorulmamak adına avukat buldum bugün iş çıkışı görüşecegiz dava açılacak, yaşadıklarımın neresinden başlayıp neresinden çıkacagımı bilemiyorum avukata anlatırken yaşananaları yeniden yaşıyor gibi olacagım ama bununda üstesinden gelecegim elbet..
çocukların yanında toplasan 20 gün ancak kalmıştır....
aslında ailem ve çevrem bana çok destekçiler bu kararın çok geç alınmış bir karar oldugunu bile söylüyolar dediğin gibi ailemin uzak olması sanırım yanlız hissettirdi kendimi..
8 aydır yanlız başıma ikizlerime bakıyorum hem iş hem ev hem alışveriş hastalıkları aşıları vs. vs. herşeyde yanlızdım...
bu saatten sonra verdiğim karardan dönme gibi bir durum söz konusu olamaz asla...
Allahım hepimizin hakkında hayırlısı ne ise onu versin inş... evlatlarımıza sağlık sıhhat versin bizlerede bol güç kuvvet sağlık versin gerisi olup gidiyor zaten...
umarım herşey gönlünce olur..
ikizlerinle bundan sonraa hep mutlu yaşayıp gidersin inş...:nazar::nazar:
nafaka iste mutlaka sakın gurur felan dinleme hatta kendin için dahi iste..
mecbur bakmaya çocuklarına sen onları ana evinden getirmedinki..