2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

Naz
21-11-12, 08:11
bulbul
ben şunu keşfettim kendimde yemek saati yaklaşmaya başlayınca çok kötü oluyorum hamile olduğumu geç farkettim ya midem hasta sanıp bişey yemiyordum daha da kötü oluyordum. Şimdi midemin kıpırdanmaya başladığını hissettiğim an bişey yiyorum ilerlemeden o durduruyor ama çok yiyorum tabii böyle olunca da seninki de öyle olmasın şimdi

:) klasik kız buuu ilk hamileliğimdeki beni görüyorum şimdi sende aylarca dert ettim kendime yok midem bulanmadı yok göğsüm acımadı sonrasında yok tekmelemedi yok iki gündür hareket etmedi doğuma kadar gider bu böyle:KK34:
ha için rahat etsin dersen yakınlarda bi tıp merkezi falan varsa git bi ultrasonla baktır hastane gibi falan randevu alman gerekmez
:KK49:
bende miğdem hareketlenmeye başladığında çubuk kraker yiyiyorum ama bende işe yaramıyor . bugün doktora gideceğim İNŞALLAH herşey yolundadır . normal de randevum 15 aralıkta ama kendimi çok halsiz hisettiğim için bide pıhtı şeklinde akıntı oluyor onu sorucam tırstım baya yani

bulbul
Naz
bende miğdem hareketlenmeye başladığında çubuk kraker yiyiyorum ama bende işe yaramıyor . bugün doktora gideceğim İNŞALLAH herşey yolundadır . normal de randevum 15 aralıkta ama kendimi çok halsiz hisettiğim için bide pıhtı şeklinde akıntı oluyor onu sorucam tırstım baya yani
çubuk kraker öğün arası az maz işe yarıyo da bende öğün yaklaşınca kesmiyor ben resmen yemek tarzı bişeyler yiyorum mesela bir kase çorba ekmek arası bikaç bişey gibi yemeğe kadar bi yarım saat idare ediyor beni

bulbul
Naz
randevunu erkene alamıyor musun

hully
bulbul
ben şunu keşfettim kendimde yemek saati yaklaşmaya başlayınca çok kötü oluyorum hamile olduğumu geç farkettim ya midem hasta sanıp bişey yemiyordum daha da kötü oluyordum. Şimdi midemin kıpırdanmaya başladığını hissettiğim an bişey yiyorum ilerlemeden o durduruyor ama çok yiyorum tabii böyle olunca da seninki de öyle olmasın şimdi

:) klasik kız buuu ilk hamileliğimdeki beni görüyorum şimdi sende aylarca dert ettim kendime yok midem bulanmadı yok göğsüm acımadı sonrasında yok tekmelemedi yok iki gündür hareket etmedi doğuma kadar gider bu böyle:KK34:
ha için rahat etsin dersen yakınlarda bi tıp merkezi falan varsa git bi ultrasonla baktır hastane gibi falan randevu alman gerekmez
:KK49:
ay bılmıorm bııde sebepsız aglıorm ıkı gundur gıdıcem bırzdan tıp merkezıne ınsallah hayırlı haber ıle gelırım

gokccen
hully
ya kızlar gunaydın ben artık kendımı hıc hamıs gıbı hıssetmıorm ya
eskıden goguslerım acırdı sımdı yok ole bısı
mıdem bulanmıo
ya bebısın kalbı mı durdu acaba[/QUO

dur dur öyle düşünme... bizdede hiçbirsey yok ama cok sükür saglıklı bebegımız... egerkı cok rahatsız olursa bence bi görun doktora rahatlarsın ıyı oldugunu görunce

Naz
bulbul
randevunu erkene alamıyor musun
doktorum artık ayda 1 görüşücez dedi . eşim dün bana soruyor miğden bulanıyormu diye evet dedim bulanıyor seviniyor ohhh iyi iyi bulansın diyor hayırdır neden bu kadar çok sevindin dyorum . mercimeğimiz orda demekki onun için seviniyorum diyor . çok korkuyor bişey olacak diye :KK14:

prensesra
sosyolog_h
kızlar bugün bende rüyamda bebişimi gördüm...ama çok garip aslında güya doğuaracam da yanımda duruyo bebk bu surat kız olamaz erkek bu diye tahminde bulunuyordum...hepp kuzenimin yüzüden aklıma erkek oldugunu soktu..dün ultrason fotolarımı gösterdim...erkek diyo başka bişey demiyo...erkek fasulye gibi falan olurmuşmuş ..ben dedim benimki koca göbişli:) onun yüzünde rüyamda erkek gördüm yavrumu:KK70:
bende bugün bebisimi gördüm rüyamdaaa:KK16: pembe pembe giyinmisti sarı sacları vardı..ama suratı erkek bebege benziodu rüyamda da kararsız kaldım acaba kız mı erkek mi diye:KK70: ama çok tatlıydıı canım benim:KK16::KK16::KK16:

prensesra
kızlar 5 gündür demir ilacı içiyorum sabahları aç karnına..3 ünü geri çıkardım,aşırı mide bulantısı yapıyor:KK43:
siz içebiliyor musunuz_/? nasıl içebilirm bu ilacı içmeyi çok istiyorum demir olduğu için:KK50:

prensesra
nisasum
kızlar günaydın
benim canım birsey ıstıyor söylemeyım ne oldugunu mevsimi değil cıldırcam psikolojiktir dıye baskılıyorum ama ruyamda görüyorum hep.
aşerıyorum.com dıye bır sıte var sipraıs ettım dayanamadım ama 150 gramı 15 lira düşünün:KK43:((((((((((((
varmı ben gibi çıldıran
canım benim ne istediğini biliyorum sanırım, eksi bise dimi::) bende baktım o sitelere ama dondurulmus onlar,gelse bile yiyemiceksin muhtemelen:S yeşil elma falan ye baska tadı benzeyen seylerle baskıla..ben öyle yapmıstım..kivi de olabılır..
bana esim birinden dondurulmus buldu o meyveden ama komposto gibi olmustu rengi kahverengilesmisti yiyemedim:S

ozy20
NURGU66
ıyyy bizdede aynı sorun var 2 geliniz kayın annemınkını eltim koydu kayın babada bana kaldı:KK50:
benimkiside cadılık olmasın diye , erkek olursa koyarım ama yanına başka bişi bulmam lazım sadece kimlikte yazılsın kayın babişin ki kullanmamkiii:KK30:...
ayol ne diye karışırlar isme sinir olurum bırakın gönlümüzden geçeni koyalım
bizim isimde ERHAN:KK31:YUSUF olabilir yanınada

AYYY ben deli gibi çikolata yiyorum geçenlerde eşim (eti nin yeni çıkmış petito ayıcık ) diye bi çikolata çok hoşuma gitti ne güzelmiş bu dedim
ertesi gün baktım kutuyla almış gelmiş girip çıkıp yiyorum ii olmadı ama çikolata harika beyaz,bitter ve sütlü çikolata içeriyor baymıyor yerken
sonra gelsin kilocuklar nurgül almasında kim alsın:KK17: :KK17:

kimyasal içeren herşey zararlı kızlar 8. aya kadar bebeğin akciğer gelişimini engelliyormuş
allah korusun.. ben deodorant çok kullanıyordum yasaklandı rolon dedim o da deriden geçermiş , rimel bıle kullanılmamalıymış..
9 ay pasaklı,pis,çirkin sefil sefil mi gezelimm :KK19:

lekelenme yoksa sıkıntı yapma canım bebişin nazlı olacak demekki,kesenin düzgün olmasıda çok önemli...
benimde iğnem aynı ,rabbim inşallah gönlüne göre verir,allahım inşallah ablanada bi an önce hayırlı ewlat nasip etsin
kimseyi ewladıyla,ewlatsızlıkla sınamasın..amiiinnn..

ewet harika bişey allahım herkese taddırsın bu duyguyu..
göğüslere gelince benimkiler zaten 90 beden şimdi bi beden daha buyudu
ama acayip dolgun hoşuma gidiyor taş gibi oldular fakat ağzıma gireckler nerdeyse:KK52:
bide yeni ergen gibi nasıl ağrıyor gece eşim yanlışlıkla değiyor nasıl sinirleniyorum,
uçlarıda yanmışta soyulmuş gibi çok sancıyor soğukta:26:

aa baktım çok cici ler sen hangisini aldın canım cinsiyet bellimiydi senin??
bizim annanemiz terzi beşiğimizi alalım inşallah o hediye olarak getirecek toruununa:KK53:
kötü bi isim değil ama kayınpederlerimizin ismi buna da şükür demi
:KK52:
adunul
Günaydın anne adayları, herkese sağlıklı bir hamilelik süreci diliyorum.

Benim gibi hamileliği başladığından beri tek belirtsi adet gecikmesi olan, hiçbir belirtsi olmayan var mı aranızda ?

İşte bu yüzdendir ki , 3 günde bir doktordayım. 2 doktorum var ve 3 günde bir birine gidiyorum yakında deli demesinler diye sanırım 3. doktor edineceğim :)

Varmı benim gibi olan ?
cnm benim de sadece göğüslerim büyüdü onun dışında pek bi değişiklik yaşamadım bende ama sen gibi panik de yapmadım doktor ne zaman gel derse o zaman gittim biraz sakin ol annesi şimdiden germe bebişini:KK9:

monalisa79
günaydınlar herkese günümüz aydın olsun evimiz neşeyle dolsun:21:
günaydın canım aminnn hiç çıkmasıın evlerimizden neşe:KK16::KK16:

gokccen
günaydın herkese:)
günaydın cnm:KK34:

nisasum
kızlar günaydın
benim canım birsey ıstıyor söylemeyım ne oldugunu mevsimi değil cıldırcam psikolojiktir dıye baskılıyorum ama ruyamda görüyorum hep.
aşerıyorum.com dıye bır sıte var sipraıs ettım dayanamadım ama 150 gramı 15 lira düşünün:KK43:((((((((((((
varmı ben gibi çıldıran
ay kıyamammm arkadaşım:KK1: benim de cnm bişiler istiyo ara ara da öle takılmıo kafama:KK52:

littledumblonde
ben boya, cilt bakımı ve makyaj yapıorum, doktor organik ve guvelir marka olursa sorun yok dedi.
bende yapıyorum valla boyayı da ilk üç ay yaptırma sonra yaptırabilirsin dedi doktorum makyaj oje falan yasak demedi..

hully
ya kızlar gunaydın ben artık kendımı hıc hamıs gıbı hıssetmıorm ya
eskıden goguslerım acırdı sımdı yok ole bısı
mıdem bulanmıo
ya bebısın kalbı mı durdu acaba
iyi düşünüyoruzzzz annesi kötü alternatifleri aklımıza getirmiyoruzzz:KK34:

kirpikucu
GÜNAYDINNNNNNNNNNNNN HERKESE :KK1:

evet ya bende öğrenir öğrenmez bıraktım sigarayı yanlız bendeki durum biraz farklı bazı sabahlar kendime bakasım var bazı sabahlar acayip uykum oluyor bir gözüm açık bir gözüm kapalı giyiniyorum ne allık ne rimel hiç bişey sürmüyorum halim olmuyor. ama benim hamile arkadaşlarımın çoğu makyaj yaptı, oje sürdü kimsede bişey olmadı biraz abartılıyor gibi geliyor hani saç boyası doğruda ne bileyim göz kalemi falan saçma geliyor bana yani 9 ay bakımsız paspal bişekilde mi dolaşıcaz o daha morel bozucu değil mi oysa bizim mutlu hissetmemiz lazım değil mi?
walla ben 3 ayım dolunca boyatcam saçımı doktorum izin verdi , çok hafif makyajımı da yapıyorum ojemi de sürüyorum cnm..o kadar çok takılmamak lazım gibi geliyo bana.. yoksa 9 ay nasıl geçer biz kendimizi iyi güzel mutlu hissedicezki bebişimizde mutlu olsun.. ben böle düşünüyorum..:KK31:

acemiperi
Günaydın herkese

Ben dün aş erdim kızlar, hem de turşuya :KK56: Akşam yemeği yerken birden canım o kadar çok turşu istedi ki anlatamam. Sanki yemezsem bir yerim şişecek ya da bir yerime bir şeyler olacak gibi geldi. Eşimi sofradan kaldırıp markete turşu almaya yolladım. Gelince hapur hupur yiyemedim 6-7 salatalık ancak yedim ama gerçekten çok canım istedi. Ara sıra bazı şeyleri istiyordu canım, insanın vücudunun ihtiyaç duyduğu şeyi canı çekermiş. Ama bu kadar fazla istek ilk defa oldu :KK56: Zavallı kocacım da hemen gitti aldı, artık nasıl yalvarırcasına istemişsem hiç ikiletmedi :KK1:

bulbul
prensesra
kızlar 5 gündür demir ilacı içiyorum sabahları aç karnına..3 ünü geri çıkardım,aşırı mide bulantısı yapıyor:KK43:
siz içebiliyor musunuz_/? nasıl içebilirm bu ilacı içmeyi çok istiyorum demir olduğu için:KK50:
Ben içmiyorum daha öyle şeyler

borealis_
bulbul
kırmızı et mi:KK53: e ben hiç yemiyorum kurban bayramına gelince bizimkisi e ben de bilmeyince hamile olduğumu çok tiksindim etten şimdi yiyemiyorum hiç şart mıymış ki yemek ya:18:

Canım benim doktorum günde 150 gr da olsa kırmızı et tüket dedi.Çorbalarına kıyma olarak koy,ama illaki boğazından geçsin dedi.Balık,beyaz et falan onlarıda öneriyor zaten.Karbonhidrat alma dedi kesinlikle çünkü 64 le hamile kaldım 68 oldum.O yediğin tatlıların çikolataların hiç biri bebeğe gitmez dedi.Ekmek 1 dilim dedi.Ama kırmızı etin altını çizdi.

sevcey
prensesra

Doktor bana günde 2 sefer(sabah-akşam) yemeklerden 2 saat sonra iç dedi. Normalde çok bulanıyor midem ama ilaç bende bulantı falan yapmadı. Sende aç değilde 2 saat sonra iç istersen.

keepmeinformed
hsumeyye
Meyve suyu ya da şekerli herhangi bişey
meyve suyu iyi fikir canım, sağol bunu deneyeyim ben

sevcey
prensesra
Doktor bana günde 2 sefer(sabah-akşam) yemeklerden 2 saat sonra iç dedi. Normalde çok bulanıyor midem ama ilaç bende bulantı falan yapmadı. Sende aç değilde 2 saat sonra iç istersen. İlacımın adı gyno ferro sanol

ozy20
ysmc
insan bedeninin %85'i sudur. Düşüncelerimiz ve konuştuklarımız bedenimizdeki suya kaydedilir ve o kalitede yaşarız. Şeklimizi, sağlığımızı ve hayatımızı biz oluştururuz. Yapılan araştırmada suya hakaret edildiğinde molekülleri bozulmuş , kuran okunduğunda, klasik müzik beethoven çalarken, yada iyi şeyler söylediğinizde su molekülü en güzel şeklini alıyormuş.Zaman zaman dua etmeyi yada beethoven tarzında klasik müzik dinlemeyi tavsiye ediyorlar.Aynı zamanda yapabilirseniz reiki çok faydalıymış bebeğimiz ve kendimiz için çocuğun ilerideki beden ve ruh sağlığı için faydalı olabilir.Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiyi burdan okuyabilirsiniz Su Mucizesi
ayyy cnm çok ilginç bişeymiş ya teşekkürler güzel paylaşım için :KK34:

bulbul
borealis_
bulbul
kırmızı et mi:KK53: e ben hiç yemiyorum kurban bayramına gelince bizimkisi e ben de bilmeyince hamile olduğumu çok tiksindim etten şimdi yiyemiyorum hiç şart mıymış ki yemek ya:18:

Canım benim doktorum günde 150 gr da olsa kırmızı et tüket dedi.Çorbalarına kıyma olarak koy,ama illaki boğazından geçsin dedi.Balık,beyaz et falan onlarıda öneriyor zaten.Karbonhidrat alma dedi kesinlikle çünkü 64 le hamile kaldım 68 oldum.O yediğin tatlıların çikolataların hiç biri bebeğe gitmez dedi.Ekmek 1 dilim dedi.Ama kırmızı etin altını çizdi.
Ay bak bu iyi olmadı ya ben hemen hiç yiyemiyorum belki geçer sonra inşaallah

keepmeinformed
ysmc
insan bedeninin %85'i sudur. Düşüncelerimiz ve konuştuklarımız bedenimizdeki suya kaydedilir ve o kalitede yaşarız. Şeklimizi, sağlığımızı ve hayatımızı biz oluştururuz. Yapılan araştırmada suya hakaret edildiğinde molekülleri bozulmuş , kuran okunduğunda, klasik müzik beethoven çalarken, yada iyi şeyler söylediğinizde su molekülü en güzel şeklini alıyormuş.Zaman zaman dua etmeyi yada beethoven tarzında klasik müzik dinlemeyi tavsiye ediyorlar.Aynı zamanda yapabilirseniz reiki çok faydalıymış bebeğimiz ve kendimiz için çocuğun ilerideki beden ve ruh sağlığı için faydalı olabilir.Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiyi burdan okuyabilirsiniz Su Mucizesi
Canım reiki yazmışsın, ben 9 yıldır yoga yapıyorum ve reiki uyguluyorum. Güvenli yapıldığında yoganın faydaları kanıtlandı. Ancak reiki için aynı şey söylenemez. Türkiye'de ve bazı yurt dışındaki reiki ustaları bilir bilmez "her zaman her şekilde" yapılabildiğini, "reikinin akıllı enerji" olduğunu söylüyorlar ama işin aslı öyle değil. Örneğin küçük bebeklere, midesi bulanan insanlara, kalp sorunu olanlara, bazı küçük hayvanlara....uygulanmaz veya dikkatle uygulanır. Herşeyden önce reiki vücut ısısını ve özellikle uygulandığı bölgenin ısısını yükseltir ve bunun bebeklerimiz bu kadar küçükken iyi birşey olmadığını biliyoruz. Ayrıca reikinin rahatlatıcı ve gevşetici etkisi özellikle düşük tehlikesi olan ve doğumu yakın olanlarda sakıncalıdır. Bir de bebeğin beynine ne yaptığı ve yapabileceği (uyuşturur mu vs.) hakkında hiç bir bilginin olmaması da cabası. benim kendi görüşüm, reikinin kesinlikle hamilelere uygulanmaması yönünde. Elbet "ben uyguladım bebeğim gayet sağlıklı" diyenler de çıkacaktır ama yine de risktir ve almaya ne gerek var diye düşünüyorum.

fyyyzzz
Kızlar bende rüyamda kanamam olduğunu gördüm ama öle böle diil adet olmuşum gibi çok korktum valla çok kafamıza takıyoruz galiba:KK50:

borealis_
littledumblonde
ben boya, cilt bakımı ve makyaj yapıorum, doktor organik ve guvelir marka olursa sorun yok dedi.
Lancome un ürünlerini kullanıyorum bildiğim kadarıyla gül yağı ve içeriğinde gül ürünleri olduğu için güvenilir diye düşüünüyorum.Boya konusunda önce doktor sonra eşim izin vermiyorlar:26::26:

keepmeinformed
fyyyzzz
Kızlar bende rüyamda kanamam olduğunu gördüm ama öle böle diil adet olmuşum gibi çok korktum valla çok kafamıza takıyoruz galiba:KK50:
ben de geçen hafta görmüştüm, netten yorumlara baktım "bir sıkıntının biteceği" şeklinde yorumlanmış ben de bulantılarımın hayırlısıyla geçeceğine yordum:KK34: inşallah öyle olur:KK31:

fyyyzzz
keepmeinformed
ben de geçen hafta görmüştüm, netten yorumlara baktım "bir sıkıntının biteceği" şeklinde yorumlanmış ben de bulantılarımın hayırlısıyla geçeceğine yordum:KK34: inşallah öyle olur:KK31:
Saol cnm rahatladım valla neye yorarsak öle olurmuş hayırlısı olur inş :))

bulbul
21-11-12, 09:11
kan görmek rüyayı bozar tabire bakılmaz derler ya

Tokoyay
21-11-12, 09:11
kirpikucu
GÜNAYDINNNNNNNNNNNNN HERKESE :KK1:

evet ya bende öğrenir öğrenmez bıraktım sigarayı yanlız bendeki durum biraz farklı bazı sabahlar kendime bakasım var bazı sabahlar acayip uykum oluyor bir gözüm açık bir gözüm kapalı giyiniyorum ne allık ne rimel hiç bişey sürmüyorum halim olmuyor. ama benim hamile arkadaşlarımın çoğu makyaj yaptı, oje sürdü kimsede bişey olmadı biraz abartılıyor gibi geliyor hani saç boyası doğruda ne bileyim göz kalemi falan saçma geliyor bana yani 9 ay bakımsız paspal bişekilde mi dolaşıcaz o daha morel bozucu değil mi oysa bizim mutlu hissetmemiz lazım değil mi?
Önlem işini çok abartmamak gerekiyor bence. Sakınan göze çöp batarmış. Ben makyajımı da yapıyorum ojemi de sürüyorum. Hamile arkadaşlarımın hepsi de yaptı ve hiçbir sorun olmadı. Doktoruma her seferinde makyajlı ve ojeli gidiyorum hiç uyarmadı beni. :KK17:

Pimpiriklenme işini ise başta çok yapıyordum. Ama artık rahatım.:KK17: Allaha emanet bebeğim. :KK16:Rabbim onu benden alacaksa da bir sebebi vardır ki alacaktır. Ben elimden geleni yapıyorum. Geri kalanı benim elimde değil. Kalbi duracaksa ben buna engel olamam. Sürekli bunu düşünürsem kendime hamileliği zehir ederim. Zaman geçmez. :KK17: