2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

NURGU66
11-01-13, 09:01
ysmc
Anlamı kötü mü ?Mısıra ve denize hayat veren bir nehir, bence çok güzel sadece tek başına kullanıldığında tek heceli çok kısa mı gelir kulağa onu bilemedim.
Ama masal da anlamlı güzel böyle pamuk gibi bir hissiyatı var, ancak iş kadını olarak düşünüyorum yada ileriki yaşlarda kullandığını sanırım çok alışık değilim.
Dinde birebir karşılığı mı olması gerekiyor, kuranda geçmek zorunda mı diyor yoksa anlamı kötü olmasın güzel şeyleri çağrıştırsın mı diyor?
anlamı kötü değil ama dinen bi anlamı yok hem illa kuranda geçen bişi olsunda demiyorum kuranda geçen her kelimenin anlamı güzel değil iyice araştırmak lazım o yüzden bende çok kararsız kalıyorum , öbür dünyada ismimiz ile değil ismimizin anlamı ile çağırılacakmışız o yüzden ii düşünelim
nil çok güzel yanına yakışan güzel bi isim daha bulursan bence süper olur...
k.annem anlatmıştı kendi akrabalarından biri sırf kuranda geçiyor ve kulağa hoş geliyo diye çocuğuna bi isim koymuş hatırlayamadım
,anlamı; iblismiş(şeytan)
allah korusun çocuklar isimlerin anlamı taşıyor iiyi düşünüp tartalım inşallah:KK34::KK34:

geridonusumkutusu
bende kansızlık var. kuru üzüm hoşafı yapcaktım. hem meyvesuyu niyetine, yemeklerin yanına sıvı olsun diye.

temiz tencere bulamadım. elde yıkamaya üşendim. makinaya attım geldim :) 2 saat sonra yaparım artık.

tarifini de netten aldım. ilk kez yapcam. bilen varsa anlatsın :) nettekilere pek güvenmiorum
kuru yemek daha faydalı diye biliyorum şerbetini içtiğin zaman hem kilo artışıda olur günlük 21 adet kuru siyah üzüm bebeğinde anneninbde kan ihtiyacını karşılıyormuş...

pdnk
kızlar biraz önce doktor kontrolünden geldim. kızım iyi 230 gr olmuş ama kafasında kist varmış :'( aslında doktor önce söylemedi bize önemsemediği için, sonra eşim farketti doktora sordu bu nedir diye. doktor da ben önemsemedim söylemedim ama madem sordunuz bilgi vereyim dedi. sağlıklı bebeklerde de bu kistler olabiliyor, 26. haftalara doğru kendiliğinden geçiyor bi sorun yok yani dedi ama siz onu gelin de bana anlatın... bu kistin yanında başka bulgulara da rastlasaydık o zaman ciddiye alırdım dedi mesela kist tek taraftaymış, çift tarafta da olsaydı veya ikili testin sonucu riskli çıksaydı ( ki temiz çıkmıştı ) o zaman endişelenirdik dedi. bizi rahatlatmaya çalıştı ama inanın pimpirikli bir insan olmadığım halde söz konusu bebek olunca çok tedirgin oldum. 4lü testi istememiştik 2li temiz çıktığından ama şimdi içime kurt düştü acaba 4lüyü de mi yaptırsaydım diyorum siz ne dersiniz?
doktorum ayrıca dahiliyeye gitmem gerektiğini de söyledi ekg çektirmem gerekiyormuş. arada nefesim daralıyor gibi böyle kalbim hızlı hızlı atmaya başlıyor oturduğum yerde nefes nefese kalıyorum resmen... nabzım normalde 70-80 atarken birden 110 lara vuruyor patlicak gibi oluyorum.
neyse çok uzattım kusura bakmayın ama dolmuşum heralde içim sıkılıyor hala.
öpüyorum hepinizi.
canını sıkma canım ya hem dr. lar daha panik biliyosun önemli bişi olsa zaten tedbirini alır sen merak etme :KK54::KK54:

deryaf
zeyyyno
herkese günaydın kızlar :KK16: neden bilmiyorum ama dün akşam dan beri bebegimin hareketlerini hissedemiyorum ve bu sebeple güne çok kötü ve mutsuz uyandım :KK5: normalde bu saatlerde en az 2 kere oynardı hala tık yok canım çok sıkılıyorr ve ben bu duyguyu hiç sevmedimmm biyerde okumuştum bebek hareketleri bir anda kesilirse doktora başvurun diyordu, acaba doktora mı gitsemmmmmm :KK43:
günaydınnnn
benim bebişim de 1 gün oynuyor 1 bazen 2 gün duruyor canım. çok takılma bunlara. tatlı bişeyler ye, soluna yat hareketlerin hemen.
illa da aklın takılıyorsa, sağlık ocağına git kalp atışına baksınlar, 5 dk bile sürmüyor :)

ilksev
zeyyyno
niye 25 gün rapor aldın kötü bişi yoktur umarım..:KK50:
3 gün hastanede yatmıştım ya düşük tehlikesiyle sonrasında 1 hafta raporluydum
işe başladığım gün ağrım vardı, halimde pek yoktu
şirkette bayıldım müdürüm rapor alıp evde dinlenmemi söyledi
o gün tekrar druma gittim 2 ocağa kadar rapor yazdı
böyle işte Allaha şükürler olsun şimdi iyiyiz kızımla :KK16:

Shakaci
günaydın arkadaşlaarrr
hepimize Hayırlı Cumalar olsun inşallah;
Rabbim evlatlarımızı sağlıklaa sorunsuz bi şekilde taşıyıp kolayca kucağımıza almayı nasip etsin hayırlarla :) (amin)

zeyyynoo cumm;
dr.ların önerisine uy ve kocaman bir çukulata yiyip sırt üstü uzanıp bekle :) eminim minigin ayaklanacaktır :)
bu çoklu takımlar için dee;
içinde iç zıbın bilmem ne bişiler oluyodu hala oluyo mu bilmiyorum :) ama oluyosa onlar bizim için çok gereksiz oluyo arkadaşlar
yaz bebeği olucağı için bizimkiler kullanılmıyo.. valla kızım temmuz 9 da doğmuştu ve hastane üzerine kısa kol bi bady giydirmişti bi de eline
eldiven o :) o yüzden çok abartmayınn alşverişi ben hep diyorum zaten o bu getircek bir sürü şey olcak..

denizkizi57
pdnk
kızlar biraz önce doktor kontrolünden geldim. kızım iyi 230 gr olmuş ama kafasında kist varmış :'( aslında doktor önce söylemedi bize önemsemediği için, sonra eşim farketti doktora sordu bu nedir diye. doktor da ben önemsemedim söylemedim ama madem sordunuz bilgi vereyim dedi. sağlıklı bebeklerde de bu kistler olabiliyor, 26. haftalara doğru kendiliğinden geçiyor bi sorun yok yani dedi ama siz onu gelin de bana anlatın... bu kistin yanında başka bulgulara da rastlasaydık o zaman ciddiye alırdım dedi mesela kist tek taraftaymış, çift tarafta da olsaydı veya ikili testin sonucu riskli çıksaydı ( ki temiz çıkmıştı ) o zaman endişelenirdik dedi. bizi rahatlatmaya çalıştı ama inanın pimpirikli bir insan olmadığım halde söz konusu bebek olunca çok tedirgin oldum. 4lü testi istememiştik 2li temiz çıktığından ama şimdi içime kurt düştü acaba 4lüyü de mi yaptırsaydım diyorum siz ne dersiniz?
doktorum ayrıca dahiliyeye gitmem gerektiğini de söyledi ekg çektirmem gerekiyormuş. arada nefesim daralıyor gibi böyle kalbim hızlı hızlı atmaya başlıyor oturduğum yerde nefes nefese kalıyorum resmen... nabzım normalde 70-80 atarken birden 110 lara vuruyor patlicak gibi oluyorum.
neyse çok uzattım kusura bakmayın ama dolmuşum heralde içim sıkılıyor hala.
öpüyorum hepinizi.
Cnm üzme kendini bak doktorun da demiş zaten önemli bişey değil 26. haftada geçicek diye, inşallah da öyle olucak sen içini ferah tutu bebişini güzel besle iyileşsin annesi... bu kalp çarpıntısı sanki bana da oluyo bazen oturuken yada yatarken nefesimin daraldığını bana yetmediğini hissediyorum darlanıyorum kalbim hızlı hızlı atıyo ama sonra geçiyo, doktora sormuştum normal olur arada öyle bunalmalar ama geçmezse ozaman sorun olur demişti. ben de bugün kendi kendime pimpirik yaptım doktora randevu aldım öğlen 2de gitcem muayene olcam bakalım bebişim nasılmış dönünce size yazarım yine hepiniz şimdilik sağlıcakla kalın :KK1:

littledumblonde
littledumblonde
benim doktor baya rahat ama mesela bana toxo testi yapılmadı - yaptıralım mı dedim boswer zaten cig et mi yiyorsun dedi, 3lu 4lu istedim yok gereği cok endiseleniorsan git amnio ol dedi. ne afs ne asi ne bisi :) bakalim sorun cikmaz insallah. alisveris konusunda bildigim / duydugum herseyi paylasirim hic merak etmeyin. Ornegin bugun Ortakoy Ulus Pazarina gidiyorum, annem gecen hafta ordan Zara kids hirka almis 20-25 tl cok da guzeller. Gap, H&M ne ararsan var dedi ben de kurtlandim isten cikip gidecegim:)
herkese selam ve iyi cumalar.. haftasonu geldi yine :) dun ortakoy ulus pazarına gittim. gittigimde kiz tarafını kaldırırlar ama cok sirin seyler vardi, hem erkeklere baktim tabi. tommy, gap kids, c&a, wenice marka uzun kollu tshirt, esofman ustleri, montlar vs vardı fiyatlar 10 - 40 arasi. en minik 6-9 veya 9-12 ay vardi. Cok sirin seyler ama . aldim ben 4-5 parca bisi ama 9-12 leri alınca da niye aldim daha simdiden oldum. cocuk iri veya kucuk olursa mevsim kayabilir ama hep baharlık seyler.

littledumblonde
desty
Bana orayı tarif etsene. Ulus Pazarının yeri değiştikten sonra (seneler önce) bir daha hiç gitmedim. Nerdedir diye araştırmaya da üşendim. Gerçi doktor yat diyor ben pazar diyorum hey Allahım. Neyse :) Eş dost yollarım artık :)
Nilufer simdi gordum mesajını pardon. ama dun 5 gibi bosaltmislardi kardan herhalde. ama sonraki haftalarda gidebilirsin diye tarif edeyim. ortakoye gidiyorsun, dereboyu caddesinin sonuna kadar gidiyorsun, saginda migros kaliyor 100 mt daha gidip sola giriyorsun zaten okla Ulus Pazari diye yaziyor 20-30 m sonra kapisini gorursun. erken gelin dedi adam. biraz once yazdim genelde 6 ay sonrasi kiyafetler ben erkeklerle ilgilendim tabii ve bayildim yarin fotolarini koymaya calisirim:)

miracle86
Kızlar aranızda Samsunda oturan var mı

marissa34
11-01-13, 10:01
kızlar ben bu montlara yıllardır bayılıyordum kıza da erkeğe de çok yakışacağını düşünüyorum altına da bu renklerden bir spor ayakkabı off tam yemelik :nazar:
e-bebekte 19.90 a kadar düşmüş ben almaya karar verdim belki sizde beğenirsiniz diye paylaşmadanda geçemedim :)

Eki Görüntüle 601772

Eki Görüntüle 601773

NURGU66
elis23

GÜNAYDINNN KIZLARRRR

Benim Beren'im de pek bir nazlı sıpa :) Yemek yedikten sonra gösteriyor kendını 2 yada 3 defa tepik atıyor alttan ondan sonr auyku moduna geçiyor karnı doyuyor ya ellerine sağlık annecim diyor herhalde :))

Ben henüz hiç birşey almadım bu aydan sonra başlım diyorum. Hastane çıkışını alan varmı aranızda ? 10' lu setleri almak daha mantıklı sanırım dimi ?
Fikirlerinzi bekliyorum..
:KK6:
günaydın ciiciimm benim alttaki bilgilerimi okusana hıçkırık tutuyoomuşşlar cücüklerimiz ben gün içinde çok hissediyorum demiştim dr.a o da hereket değil o demişti biraz daha buyuyunce hareketleri ayırt edeceksin tepikler daha sert olur demişti gerçekten şimdi ayırt ediyorum
sürekli aynı yerde tıp tıp lar oluyor o zman hıçkırık tututyormuş:KK1::KK1:
yeriim ben onun hıçkıran yerleriniii:KK53::KK53::KK53:
benimde kukucanım olacak inşallah önümüzdeki hafta netleşecek meğer ne kadar istiyormuşum kızçem olmasını:KK16::KK16:

littledumblonde
birdgirl
bişey gelmiyo ama bol bol kaşınıyor hem de çok acıyor:KK43: ama doktorum sarı sıvı gelebilir hatta kan bile olur demişti bilgin olsun..
bu arada annişler doktorum karnım ve göğüslerim için kakao yağı verdi kullanan var mı hiç?:KK49:
cok kisa bi sure kakao yagı ve kakao yaglı krem (vazelin) kullandim ama kokusu ve dokusu bana agir geldi, cok yagl oldu devam edemedim.

Akasya78
Arkadaşlar ne yazık ki bebeğimi kaybettim. Ayrıntıları anlatmayacağım. Lütfen sormayın. Acımın tarifi yok. sürekli ağlama krizleri geçiriyorum. Ne zaman toparlanırım bilmiyorum. size haber vermek istedim. Bu süreçte bana destek olan dostlarıma çok teşekkür ederim. Allah yardımcımız olsun. Dua edin benim için..Listeden çıkarabilirsiniz beni.

acemiperi
Akasya78
Arkadaşlar ne yazık ki bebeğimi kaybettim. Ayrıntıları anlatmayacağım. Lütfen sormayın. Acımın tarifi yok. sürekli ağlama krizleri geçiriyorum. Ne zaman toparlanırım bilmiyorum. size haber vermek istedim. Bu süreçte bana destek olan dostlarıma çok teşekkür ederim. Allah yardımcımız olsun. Dua edin benim için..Listeden çıkarabilirsiniz beni.
Gerçekten çok üzüldüm. Allah sana bol sabır ve dayanma gücü versin. İnşallah en kısa zamanda toparlanırsın

minnos1
Akasya78
basın sagolsun arkadasım.mınıkkusla senı sureklı takıp edıyordum.sok oldum ınan.nedenını nıcınını sormayacagım.allah bu acıyı bır daha yasatmasın.sabırlar dılıyorum umarım kısa surede toplanırsın allah kucagını saglıklı sıhatlı bır evlatla doldursun ınsallah en kısa surede.

deniz_lalesi
Akasya78

Akasyaa, canım çok üzüldüm..:KK14:
... Allahım yar ve yardımcın olsunn..
sabır ve dayanma gücü versin ..

Shakaci
Akasya78
çok üzüldüm.. çook..
Allah yardımcınolsun..
her şer de de bir hayır vardır.. bunda da vardır mutlaka..
çok zoor biliyorum ama; kendini bırakma

sevcey
11-01-13, 11:01
Akasya78

Başınsağolsun canım. Çok üzüldüm. Allah büyük sabır versin.

miracle86
Akasya78
Çok üzüldüm rabbim sabır versin:KK43: Allahım sağlıkla sıhhatle tekrar güzel haberler duyursun hayırlısını versin

dilca
Akasya78
canım ya rabbim sabır versin inşallah, dualarıımızdasın hiç merak etme, inşallah en yakın zamanda aramızda olcaksın yine.

lala17
Akasya78
Allahım güç kuvvet versin söylenecek başka ne varki:-((((

Etipuf
kızlar 2 hafta önce doktora gitmiştim ve elevit ve ferrum fort verdi sabah akşam içmem için.ogünden beri kabızlık ve iştahım hiç yok.başka doktor hergün alma 2 günde bi iç dedi ama iştah konusunda sizin de bu şekilde oluyor mu.iştah şurubu içen var mı.

dilca
Etipuf
kızlar 2 hafta önce doktora gitmiştim ve elevit ve ferrum fort verdi sabah akşam içmem için.ogünden beri kabızlık ve iştahım hiç yok.başka doktor hergün alma 2 günde bi iç dedi ama iştah konusunda sizin de bu şekilde oluyor mu.iştah şurubu içen var mı.
ferrum fortu hiç duymadım da canım elevit iştah açıyor diye biliyorum, benm açıyordu, ben de şuan 2 günde bir alıyorm ama 18. haftadan sonra hergün almalı demişti doktorum. kaç kilosun, şimdiye kadar kaç kilo aldın, yani ben de çok yiyemeyenlerdenim ama bunu sorun etmiyorum, yani gerekli olanları yemeye çalış yeterli, hani sütünü, peynirini, bir avuç çerezini, 5 porsiyon meyveni, yiyebilrsen kuru meyveni ihmal etme yeterli diye düüşünüyorum. sonra açılcak daha iştahımız :KK66:

Naz
Akasya78
başın sağolsun canım çok üzüldüm . ALLAH sabır versin

elis23
marissa34
kızlar ben bu montlara yıllardır bayılıyordum kıza da erkeğe de çok yakışacağını düşünüyorum altına da bu renklerden bir spor ayakkabı off tam yemelik :nazar:
E-bebekte 19.90 a kadar düşmüş ben almaya karar verdim belki sizde beğenirsiniz diye paylaşmadanda geçemedim :)

Eki Görüntüle 601772

Eki Görüntüle 601773

canım çok beğendim bende kırmızısını alım diyorum da hata veriyor açılmıyor site

littledumblonde
pdnk
teşekkür ederim canım çok sağol... doktor 26. haftalarda kendiliğinden geçecek görüceksiniz diyor ama içim içimi yiyor ya geçmezse diye. biraz da kendimi suçluyorum aslında... plansız bir gebelikti bizimki, istemedim başlarda pek allah görüyor. acaba diyorum öyle düşündüm de rabbim bana ceza mı verdi... şimdi bile gözlerim doluyor boğazım düğüm düğüm oluyor.
eşim gerek yok 4lü teste bence iyi olacak dese de benim içim rahat değil onun için en kısa zamanda 4lüyü yaptırıcam kafam rahat etsin en azından.
Oncelikle cok gecmis olsun. Ama doktorunu dinle, kafanı takmamaya calis. 4 lu test ile ne alakasi var? Beynindeki kist Down sendromu bulgusu mu? 4lu tespit falan olmuyor tarama yapıyor sadece. Ayrıntılı ultrasona gir ve bekle goreceksin gececek. Cogu bebekte kalbinde leke cıkıyor sonradan geciyor diye duymustum, kesin öyle birseydir, uzme kendini.

Etipuf
hamilelikten önce 50 kg ydum.şuan 56 kiloyum.6 kilo aldım yediklerim sırf bebeğe gidiyor sanırım.çünkü sırf karın top gibi :) dediklerini yiyorum ama yemek hiç yiyesim yok.zorla 1 tabak yiyebiliyorum.dediğim gibi 2 haftadır böle daha önce normal iştahım açıktı.bilgilerin için çok sağol canım.

littledumblonde
kntsz
ya bence boyu önemli kilo sonradan toparlanıyo ama doğumdaki boyla çocuğun ilerdeki boyu çok örtüşüyo arkadaşım ve eşi çok uzun kızları 55 cm doğdu şimdi 2 yaşında ve boyu uzun kilo sonradan ayarlanıyo boşver sen boyuna şükret :KK46:
zaten cocugun kilosunu olcmuyorlar, boyuna kafa tası capına kol bacak uzunluguna gore bir formulasyondan agırlık hesabı yapıyorlar. O yuzden 20 gr fark cıkmıs cok cıkmıs takmamak lazım.

benimben61
Kızlaar nasılsınız?biz antibiyotiklerle düzelmeye başladık ama boğaz ağrısı devam ediyor..ya herkes bebişinin hareketlerini hissediyormu?bizimki halen tam olarak dürtmeleri tepmeleri yok,ne zmn tekmelicek annesinii :KK17:

miracle86
benimben61
Kızlaar nasılsınız?biz antibiyotiklerle düzelmeye başladık ama boğaz ağrısı devam ediyor..ya herkes bebişinin hareketlerini hissediyormu?bizimki halen tam olarak dürtmeleri tepmeleri yok,ne zmn tekmelicek annesinii :KK17:
tanflex sprey ve tuzlu gargara iyi gelmişti bana cnm bebişi de 1 2 haftaya kesin hissedersin artık ilk gebeliklerde daha geç hissediliyomuş

esra_ogt
Akasya78
canım Allah sanrla versin dualarımız eninle Rabim tez zamanda doldursun kucaını inşallah Rabbim yar ve yardımcın olsu canım

deryaerhan
benimben61
ben hala hissetmiyorum :KK43: hissetseydim rahatlıcaktım ama :KK43: yada ben anlamıyorum ama yok yaaa kıpırtı olsa anlamazmıyım

littledumblonde
ysmc
Birde esimle ikeaya baktik benim begendigim dolabi o cok basit buldu onun begendiginide ben sevmedim.Dugun zamanimda oldugu gibi stresli bir donem gecirecekmisim hissi oldu hastane,doktor,odasi, bebek arabasi ve daha bir suru karar verilmesi gereken sey derken ayni seyleri tekrar yasicaz galiba dugun zamani ufacik birsey icin heryere bakiyorduk bu sefer dayanamam.
Keske soyle kararli bir insan olsam tamam iste deyip hemen karar versem.
Dugun doneminden bile zorlu olacak bence, her kafadan bir ses cıkıyor. aileler, arkadaslar, doguran dogurmayan herkes bisi diyor. valla delirmemek icten değil. ben esimi cok karıstırma taraftarı değilim surece, Allahtan benimki uyumludur, islevini duzgun anlattım mı kabul eder.

zeyyyno
11-01-13, 12:01
söyleyebilecek bir söz bulamıyorum :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

marissa34
elis23
canım çok beğendim bende kırmızısını alım diyorum da hata veriyor açılmıyor site
evet canım bende aynı sorunla karşılaştım kırmızı almaya karar verdim ama bendede aynı hata çıktı. e-bebek e ilettim inşallah düzeltilir sorun.

hully
Akasya78
akasyacım cok uzuldum ınan basın saolsun

marissa34
akasya78 Allah sana sabırlar versin. çok zor kelimeler yetmez..

BuRcU
Akasya78
canım çok üzüldüm
Allah yardımcın olsun en kısa zamanda toparlanırsın umarım

ysmc
littledumblonde
Dugun doneminden bile zorlu olacak bence, her kafadan bir ses cıkıyor. aileler, arkadaslar, doguran dogurmayan herkes bisi diyor. valla delirmemek icten değil. ben esimi cok karıstırma taraftarı değilim surece, Allahtan benimki uyumludur, islevini duzgun anlattım mı kabul eder.
Aynen öyle e bizim çocuğumuz olması dışında onlarında torunu,yeğeni şeklinde her kafadan bir ses çıkacak yalnız hem benim hem eşimin ailesi bu tip şeylerden çok çektiği için herkes olabildiğince karışmamaya çalışıyor ancak yinede kayınvalidem kurutma alırken bile ne gerek var gibi şeyler söyledi ben yinede aldım mesela o kadarını benim annemde söylüyor, duymamazlığa gelmeye çalışıcaz inşallah lohusalığın verdiği duygu haliyle sakinliğimi koruyabilirim.
Aslında benim eşimde ben ne istesem onu yapar ama onunda fikirlerine çok güveniyorum o yüzdende kafam karışıyor..

MMM41
ilksev
bende hiçbirşey almadım fakat benden 3 ay önde arkadaşım var çok araştırmacı ruhlu biri :)
izmirde nerde ne var çok iyi biliyor
onun tecrübelerinden yararlanıcam
hastane çıkışı bende baktım çok şirin modeller var
hatta birde 4lü setler var onlardanda almak lazım
Mağazalarda hastane çıkışları hep kışlık şu anda yazlık hastane çıkışı bulamıyoruuuum bu nedenle de alamıyorum..

Tokoyay
Akasya78

Rabim yardımcın olsun. Başka hiçbir şey diyemiyorum...

marissa34
ysmc
Aynen öyle e bizim çocuğumuz olması dışında onlarında torunu,yeğeni şeklinde her kafadan bir ses çıkacak yalnız hem benim hem eşimin ailesi bu tip şeylerden çok çektiği için herkes olabildiğince karışmamaya çalışıyor ancak yinede kayınvalidem kurutma alırken bile ne gerek var gibi şeyler söyledi ben yinede aldım mesela o kadarını benim annemde söylüyor, duymamazlığa gelmeye çalışıcaz inşallah lohusalığın verdiği duygu haliyle sakinliğimi koruyabilirim.
Aslında benim eşimde ben ne istesem onu yapar ama onunda fikirlerine çok güveniyorum o yüzdende kafam karışıyor..
ysmc evlilik alışverişi dönemime gittim o günler daha kolay geldi bana şimdi daha mı zor ne :) benimde büyüyen beşik aklımdan geçti baktım ama boyutları ve 2. çocuğu düşündüğüm için sonra vazgeçtim. çocuk odam ince uzun bir oda şimdiden orada bir adet tekli bir adet de normal koltuk var normal koltuk benim yeni yatağım olacak :) aradığım özellik sallanabilen, asansörü olan, çekmecesi olması.
bütün söylediğin mobilyalarını alsan senin uzanmana ya da oturmak için bir koltuk tarzı bir şeye yer kalacak mı peki onu da düşündün mü canım? ben bebeğimi ilk günden itibaren sürekli odasında büyütücem yatak odamız da küçük sayılır çünkü. az biraz büyüdüğünde eşimin yanına yatmaya kaçarım belki :)

dilca
Etipuf
hamilelikten önce 50 kg ydum.şuan 56 kiloyum.6 kilo aldım yediklerim sırf bebeğe gidiyor sanırım.çünkü sırf karın top gibi :) dediklerini yiyorum ama yemek hiç yiyesim yok.zorla 1 tabak yiyebiliyorum.dediğim gibi 2 haftadır böle daha önce normal iştahım açıktı.bilgilerin için çok sağol canım.
gayet iyi canım ya daha ne olsun :KK66:

mmr_n
Akasya78
Canim inan cok uzuldum ama nolur metanetini kaybetme, biliyorsun O' ndan geldik O' na donecegiz, senin melegin biraz erken uctu ama diger dunyada seni bekliyordur ins..İns en yakin zamanda hamile kalirsin, bebisini saglikli ve hayirli bir sekilde kucagina alirsin canim..Allah sabirlar versin..

mutlu_mutlu
Rabbim tez vakitte doldursun kollarını.. Evladın hep yüreğinde kalacak.. Allah'ım sabır versin başka acı göstermesin..

zeyyyno
kızlar benim bebiş tam hastaneye gitmek için montumu giyerken oynamaya başladıı. sanki boşuna gitme iyiyim ben der gibi..rahatlamış ve çok mutlu hissetmiştim . ama bu kez akasya78 nin acısından dolayı başım çatlıyor.. düşündükçe duramıyorum yerimde :KK14:

Minikuss
11-01-13, 13:01
Akasya78
Başın sağolsun.. çok üzgünüm ben şimdiye kadar ne bebeğim için ne de kendim için böyle perişan olmamıştım bu habere inanamıyorum olamaz gibi geliyor.. bir yanlışlık olmalı..
Sen ve bebeğin benim için de örnek ve destektiniz.. Senin için dua ediyorum meleğin için de ama bende iyi değilim şimdi.. aynı zamanda korkularım da arttı..

Naz
Minikuss
Başın sağolsun.. çok üzgünüm ben şimdiye kadar ne bebeğim için ne de kendim için böyle perişan olmamıştım bu habere inanamıyorum olamaz gibi geliyor.. bir yanlışlık olmalı..
Sen ve bebeğin benim için de örnek ve destektiniz.. Senin için dua ediyorum meleğin için de ama bende iyi değilim şimdi.. aynı zamanda korkularım da arttı..
MİNİKKUSS içini ferah tut canım ALLAHIN izniyle bebeğin sağlıklı olduğu haberlerini alacaksın İNŞALLAH . bende kimseye söylemesemde hisettirmesemde benimde korkularım var bebeğim için ALLAHIN benim için sınavı bu deyip kendimi rahatlatıyorum . RABBİM neylerse güzel eyler . bende ayrıntılı utrason için gün sayıyorum . :KK43:

esra_ogt
Minikuss
canım bebeğin için dik durman lazım inşallah iyidir sağlılıdı güzel haberler alıcalksın Allah akasyacağıma sabırlr versin

littledumblonde
ysmc
Aynen öyle e bizim çocuğumuz olması dışında onlarında torunu,yeğeni şeklinde her kafadan bir ses çıkacak yalnız hem benim hem eşimin ailesi bu tip şeylerden çok çektiği için herkes olabildiğince karışmamaya çalışıyor ancak yinede kayınvalidem kurutma alırken bile ne gerek var gibi şeyler söyledi ben yinede aldım mesela o kadarını benim annemde söylüyor, duymamazlığa gelmeye çalışıcaz inşallah lohusalığın verdiği duygu haliyle sakinliğimi koruyabilirim. Aslında benim eşimde ben ne istesem onu yapar ama onunda fikirlerine çok güveniyorum o yüzdende kafam karışıyor..
Annemin cok yakın bir arkadasının kızı benim de arkadasim 15 gun oldu dogurdu, ona yaklasımından basıma gelecekleri gorebiliyorum. Hemen basladi bebek oyle tutulmaz boyle tutulur, 3 saatte bir emzirilir mi (TracyHogg EASY modeli uyguluyor kız) her istediginde vercen memeyi, yok sunu yeme gazın olur, bol bol su ic sutun cıksın yoksa sutun yetmez, cocuk ac kalir, kucaga alistirma, biberondan verme sutun gelmez, gozunde capak varsa anne sutu damlat yumusar gibi 3 saat icinde en az 10-15 akıl verdi. Ben soklardayım. Arkadasım hepsine he he dedi alismis artik her kafadan bi ses cıkıor, hic polemige girmedi ama bildigi de okudu uyandirdi cocugu dayadi biberonu gozune de damla damlattı sut yerine.. Diyor sen yandin annen cok karisacak:)

esra_ogt
Naz
MİNİKKUSS içini ferah tut canım ALLAHIN izniyle bebeğin sağlıklı olduğu haberlerini alacaksın İNŞALLAH . bende kimseye söylemesemde hisettirmesemde benimde korkularım var bebeğim için ALLAHIN benim için sınavı bu deyip kendimi rahatlatıyorum . RABBİM neylerse güzel eyler . bende ayrıntılı utrason için gün sayıyorum . :KK43:
nazcım Rabbim korkuklarımıza uğratmasın inşallah canım