2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

hully
22-01-13, 13:01
littledumblonde
Pogacalar fazla olmus ama onun disinda normal hakkatten:) Haziran anneleri beslenme topigine baksana menuler paylasılıyor fikir verir. Pogaca, kek, borek, pilav vs hamur isini kesmemiz lazım.Tam bugday ekmeği veya bulgur
ya erken uyanamıorm kı evde kahvaltı yapamadıgım ıcın tıkabasa poğaça yıorm
bu kadarcık 100 kılo ıle dogurcam sanırım:KK52::KK52::KK52:

hsumeyye
Balmond Tavsiyelerin için teşekkür ederim canım dikkate alıcam :KK42: 3-4 aylıkken çift yöne ihtiyaç duyuyodum yazmışsın, babamızın okulu da doğumdan 3-4 ay sonra başlayaccak zaten iş yerleri de eve 10 dk yürüme mesafesinde :KK9: o zamana kadar bizimle ilgilensin işi ne baba olmak kolay mı dimi :KK52: İlk aylarda gezdirsin bizi sahile falan götürsün zaten arabasız sahile gidemeyiz yan şehirde ve 45 dk sürüyo :KK53: Yaşadığım şehrin her yeri mesire alanı gibi zaten :KK76: bahanemiz de arabamızın tek yönlü olması olur yazın gezer dururuz babasıyla :13: Bi sürü araba buldum ikimizden ortak beğendiği bi bu oldu, 3-4 aylık bi özellik için vazgeçmez bundan biliyorum ben onu :KK37: sonuçlarına katlansın o zaman dimi :KK51:

Acemiperi Balmond'un tavsiyelerinden sonra annemden alacağım civalıyı yedek olarak bulundurmaya karar verdim :KK31: hem rahmetli babamdan hatıra olur evimde :KK16: veeeee senin dediğin modele baktım arzum bebbe'den özellikleri süper :129: ısı ölçmeyle alakalı oda mama vs. herbişeyi yapıyo, hafızası zırtı vırtı da çok güzel, fiyatı da inanılmaz uygun:KK52:

littledumblonde Minoset almakta tereddüt etmene gerek yok aslında parasetamolun bebeğe bi zararı yok :KK20: hem ateşini de düşürür rahatlarsın toparlarsın biraz, ateş insanın her yerini ağrıtıyo çok fena :18: Çok çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim. Ateş bebek için zararlı diye biliyodum :18: ama sanırım çok yüksek olursa yani 39'un üstündeyse zararlıymış bunu da sayende öğrenmiş oldum :KK31:

Niran5 Sen takma kimseyi kız çocuk gibisi var mı hiç :KK16: Bi erkek anası olarak söylüyorum benim bile bebek-çocuk mağazalarında aklım kızların cicili bicili şeylerinde kalıyo :KK52: Milletteki bu erkek evlat sevdası nedir anlayamıyorum walla :KK4: Hem erkek evlenince kötü insanlara karışma ihtimali olmuyo mu kötü gelin örnekleri kötü damat örneklerinden çok daha fazla :100: Her kafadan bi ses çıkıyo en iyisi kulak tıkamak :96: bebeşinin bu güzel günlerinin tepiklerinin tadını çıkarmak :116:
Bak kendimden örnek vereyim dün annemle konuşuyoruz netten bi komşu teyze geldi eve aramızdaki diyalog şu: :KK60:

- Nasılsın kızım, hamileliğin nasıl gidiyo, aşeriyo musun, aç aylık oldun?
- İyiyim teyze rahat geçiyo elhamdulillah, öyle çok aşermedim, bi kaç bişey istedi canım onu da yaptım yedim evde. Şimdi 4 aylık.
(Bu aradaki Teyzeyi sık aşermediğime ikna çabaları aşerdiğim bir kaç şeyi söyleyip onları evde yaptığıma kendisini inandırma çabalarımı atlıyorum :KK35: )
- Kilo aldın mı kızım?
- Yok Teyze almadım.
- Aaaa hiç mi almadın? Tartılıyo musun? (Sanki tartılmadan alıp almadığımından nasıl emin olabilceksem :KK1:)
- Evet Teyze evlendiğim kilodayım hala. Doktora gittikçe tartılıyorum.
- Nasıl oluyo o öyle? 4 aylık olmuşsun hiç kilo almamışsın çocuk beslenemiyo demek ki (Kıtalar ötesinden Teyze teşhişi koydu)
- Yok Teyze zaten çocuk en fazla 400 gr falan bişey şimdi doktor da normal bundan sonra almaya başlarsın zaten dedi.
- Benim bi ilk doğumum zor oldu diğerleri kolaydı hele kızımı hastanenin asansöründe doğurdum evden çıkarken saçları elime geliyodu (Sağol Teyze çok moral verdin bu da zaten benim 8. doğumum ya ilk gebeliği olan birine tam destek yani :KK9: )
- Alıştı mı oralara yabancılık çekiyo mu?
- (Annem) Yok Teyze alıştı çok şükür çok zorlanmadı.
- Ama ilk zamanlar zorlanmıştır zorlanmaz olur mu gurbet ne de olsa.
Bu arada ben duymuyorum sanki bi de Teyze için cevaplarımızın bi ehemmiyeti yok o kendi dediğinde ve şöyle devam ediyo:
- Hiç değişti mi gitti gideli? :KK53: (Teyze Cezayir'e gelince gulyabaniye dönüşcem falan mı sanıyodu artık ne :KK60:Ula evleneli 6 ay oldu zaten niye değişeyim:KK9: )
- (Annem) yok Teyze değişmedi... Tek fark şimdi çok mutlu... (Annemin de Teyzenin etkisiyle beyni sulandı herhalde, sanki anamın evinde depresyondaydım da :KK1: )
Neyseki sonradan eşim eve geldi de kurtardı beni Komşu Teyzenin elinden yalan söylemek zorunda kalmadım :KK53: yoksa işim var diyip kaçacaktım :KK37:

hully Tatlım pek fazla bişey yemiyorum demişsin ammaaaaaa sonradan kendini ele vermişsin :KK9: sabahları 2-3 poğaça akşamları tarhananın içine ekmek doğramalar (ki çorba zaten ekmek yerine sayılıyo), yoğurtlu kızartmaların yanında yarım ekmekler :KK56: En azından 1-2 ay da olsa bir diyetisyene gitmeni tavisye ederim :KK31: Hiç olmasa protein meyve ekmek gibi şeylerin listelerini verir :KK34: Sen de zaten bu bilinci aldıktan sonra kendin de düzenleyebilirsin sonra :KK9: Hem de zaten 10 kilo aldım dersen gözünü öyle bi korkutur ki iştahın kesilir zaten :KK1:

papatya342
Merhaba hanımlar...

Ben de uzun zaman oldu yazmayalı sanırım. Okumaya devam ama hem bende bir gelişme yoktu ve hem de tez ve proje işleri yoğunluğuyla çok fazla takip edemedim malesef... Ama şimdi birkaç güncellem yapayım kendim hakkında da:

Biz dün doktor ablamızı ziyarete gittik, uzunca aradan sonra... Bebeğimi yine detaylı bir şekilde, herşeyiyle inceledi tek tek. Yapısal herhangi bir problem yok çok şükür. Kızım olacağını söylemişti ve yazmış zaten kendi bilgilerine de 13. haftamızda ama dün tekrar teyit etti. Biz de rahatlamış olduk çünkü annem falan bir ton şey yaptı ve aldı kız için :) İlk ekrana geldiğinde esniyor seninki dedi, ağzı kocaman açık ama sonra gördük ki benimki ağzını pek kapamıyor. Ya babasının dediği üzere "benim gibi çok konuşacak"mış, ya da benim dediğim üzere "babası gibi esneyip duracak" :KK70: Ama kesin birşey var ki anası gibi pozcu olacak bizim kız. Her gittiğimizde hiç sorun çıkarmıyor maşallah. Hareketi, pozları gaaayet yerinde. Heryerini inceletiyor rahat rahat, hiç zorlamadan... Doktor ablamız çok güzel poz veriyor, gözler falan çok güzel dedi :)

Boyumuz 20 cm, kilomuz da 227 gr olmuş, yanlış hatırlamıyorsam... Haftasıyla gayet uyum bütün ölçümleri dedi... Sonrasında da bir sonraki randevumuzun ayrıntılı ultrason için olacağnı ve bunda doğumda herhangi bir hastalık durumu var mı yok mu, hani Allah korusun kalple ilgili problemler falan var mı diye bakılacağını ve bakılması gerektiğini söyledi. Bunu 4d olsun olmasın yapılmasını tavsiye ediyorum dedi. Dolayısıyla 28 şubat gibi ayrıntılıya gireceğiz kendi hastanemizde ama başka bir doktorla. Perinatoloji uzmanıymış.

Hareketlerini hissetmiyorum henüz ama bebek ultrasonda oldukça hareketli... Daha iki haftan olabilir dedi doktor. Merakla bekliyorum. Elevit yanında bir de demir ilacına başladık. Onun dışında birşey kullanmıyorum şu an için.

Sonrasında da sağlık ocağına gidip tetanoz aşımızı olduk, kan verdik... bizden şimdilik bu kadar sanırım, en azından aklıam gelenler :)

arzu_mu
güncellemeler hakkında...

Kızlar selam tekrar;

sosyolog_h sanıyorum artık bu siteye girmiyor..
o sebeple güncellemeleri ben yapacağım artık
gelen mesajlardan gırıslerı yaptım
eksık olursa bana lutfen mesajla donun, güncelliyim
topik içine mumkun oldugu kadar yazmamaya calısırsanız sevınırım
(mesaj hakkı olmayanlar haric)
sevgiler..

ysmc
littledumblonde
ınternetten okumaya baslayınca insanın cani sıkılıor, gripli annelerin bebeklerinin otizm sansı yuksek gibi bir yazı vardı mesela.. neyseki bugun daha iyiyim, dikkat edin ama kızlar hasta insanlarla aynı ortamda bulunmaktan kacının, ben cok dikkatlıydım ama yakalandım :KK43:
Aynen internetden hastalıkları araştırmak bazen hiç iyi olmuyor ben hepatit b taşıyıcısı olduğumu öğrendiğimde sırf bu yüzden anksiyete oldum, babamı kaybetmiştim düğünümden 2 ay önce annem troid sebebiyle 1 hafta yoğunbakımda yattı bende hepatitimi öğrenince internetden bakındım durdum hastalığı araştırırken hasta değilken hasta oldum o kadar kötü şeyler yazıyorki dünyam başıma yıkılmıştı...Gezmediğim doktor, baktırmadığım yerim kalmadı ambulans, doktor görünce fena oluyordum, tahlilimin sonucuna doktor bakarken ölüp ölüp diriliyordum, gripken doktor boğazıma bakıyordu bence kalp doktoruna gitmelisin kalbin çok hızlı atıyor diyordu..Kalp atışımdan dolayı kalp hapı kullandım..
Türkiyenin en iyi gastroentoloji doktoruna bir kaç defa gidince rahatladım sen hasta değilsin sadece risk gurubundasın ve düzenli tahillerini yaptırcaksın bu virüsü taşıyıp bilmeyen milyonlarca insan var sen bildiğin için şanslısın dedi.Artık birşey olunca doktora soruyorum gereksiz bilgi kirliliği oluyor yoksa...

ilksev
22-01-13, 14:01
hsumeyye teyze seni uzaya gittin falan sandı herhalde :KK9: ne doğum hikayeleri vardır onda az daha dinleseydin :KK9:

hsumeyye
monalisa79 Ya ben mi yanlış anladım diye mesajını iki kere okudum :44: Ayrıntılıda cinsiyet nasıl belli olmadı?? :KK53: Kız ise rahimi ve karnının içinde yumurtalıkları; erkekse bacaklarının arasında yumurtalıkları olması gerekmiyo mu? :KK53: Ayrıntılıda zaten bu organların da sağlıklı olup olmadığına bakılmıyo mu? :KK53: Ki bizim doktor normal kontrollerde bile bütün organlarını teker teker inceleyip bu mesanesi bu midesi bu kalbi vs. gösteriyo bize ki ayrıntılı adı üzerinde daha ayrıntılı olmuyo mu? :KK53:

minikuss Gelin-Kaynana ilişkisinde kilit nokta eş gerçekten :KK31: En azından bu süreci atlatana kadar biraz daha uzak kalabilsen annende falan geçirebilsen keşke bu dönemi :97: En azından konuşulanları duymazsan üzülmezdin:96:

benimben61 yaa bakma millete her kafadan bi ses çıkıyo :KK4: Canın çekmiş yemişsin ne olcak her gün bir kg tüketmiyosun ya :KK19: İstersen dene bak başka mevsimi olmayan bişeyi ".... canım çekiyo ama bebişe zarar gelmesin diye yemiyorum" diye yaz o sitede :KK9: bak o zaman da "aaaa olur mu aşerdiğin şeyi mutlaka yemelisin" diye yorumlar gelmezse ben de Sümeyye değilim :KK60:

keepmeinformed
littledumblonde
Pogacalar fazla olmus ama onun disinda normal hakkatten:) Haziran anneleri beslenme topigine baksana menuler paylasılıyor fikir verir. Pogaca, kek, borek, pilav vs hamur isini kesmemiz lazım.Tam bugday ekmeği veya bulgur
tam buğday ekmeği benim midemi bulandırıyor, bana pek yaramıyor galiba:44:, benzer birşey yaşayan var mı kızlar??? Neyse ki bulgurla aramız iyi, o da soğansız sade sade pişirildiği sürece:KK56:

Sezen00
monalisa79
selam kızlar bizimde dün ayrıntılımız vardı çok şükür iyi geçti bebiş 6 gün önden çıktı 485 gr olmuşuz:KK17::KK46::nazar::nazar::nazar: başka doktora girdiğim için cinsiyeti onada sordum gene göstermedi bizim sıpa bi geçen ay erkek demişlerdi gene tık yok bende emin olmak istiyorum tam anlamıyla :18:
oh maşallah canım bebeğine...bayağa utangaç senin bebiş heralde canım saklıyor kendini:KK34:

Minikuss
Ben zaten içinde bir şey tutan biri değilim birine kızdıysam darıldıysam vs direkt kendisine söylerim ama herkes seni anlayabilir diye bir şey yok maalesef..
En sinir olduğum şeylerden biri klasik gelin kaynana modeli ama ne kadar istesem de kaçamadım eşim de anneci biraz..
Hem de amniyosentez olduktan sonra annemden kendi evime döner dönmez üstelik hala da gerginlik var ve sanki tüm sorumlu benim..
Nezaket ve iyi niyet göstermiş olmama rağmen ama eşimden başka birine de kızamıyorum maalesef..
Çok ağlatıp üzdüler beni hem de ben başka bir şeyin derdindeyken.. Haksız bile olsaydım anlayışı yine de ha kederdim ki değilim..
Anladım ki ben anne olmuşum ama etrafımda henüz çocuğumun başka bir akrabası yok..
Neyse yazıyorum bu bile beni ağlatmaya yetiyor.. sinirlerim çok gevşemiş anlaşılan
Canım şu insanların anlayışsızlıklarına öyle kızıyorumki..en hassas dönemindesin ne olur yani biraz anlayışlı olsalar...en azından sesini çıkarma dimi..boşver canım üzme kendini..sen bebeğin için alışverişlere başla hamileliğinin tadını çıkar..onlarda pişman olacaklar yarın bi gün..bebek doğunca senden önce koşacaklar bebeği sevmeye emin ol..

ysmc
http://www.kadinlarkulubu.com/hazir...elerin-2013-haziran-annelerine-onerileri.html
Kızlar bu linki buldum belki işinize yarayacak bilgiler bulabilirsiniz..
canım gerçekten çok istifadeli..

Hsümeyye kız koptum teyzeye yaa..kim bu akrabanızmı..valla canın sıkıldıkça arada bağlan bence teyzeye:KK1:

arzucum doktorlar 20-22 haftalar arası diyor ayrıntılı için..bunu izle canım:

Detaylı Ultrason Nedir? Doç. Dr. Bora Cengiz - YouTube

arzu_mu
hsumeyye ve desty ekledim kızlar, listedne kontrol edin isterseniz
sezen00 cnm işte o 20-22 den de en iyisi 22 diyorlar.
o sebeple kararsız kaldım
:KK43:

hsumeyye
ilksev
hsumeyye teyze seni uzaya gittin falan sandı herhalde :KK9: ne doğum hikayeleri vardır onda az daha dinleseydin :KK9:
Yaa şu yaşlı teyzelerden hepten soğudum yemin ediyorum :KK4: Bazen diyorum oh gurbete geldim pek tanıdık yok her kafadan bi ses çıkmıyo rahatım :KK9: Eşim telefon etti bişey lazım mı diye yok dedim biran önce gel eve de bari eşim geldi diye kapatayım neti çoksa çatlıcam :KK37:

Babam vefat ettikten sonra annem İstanbul'a baba ocağına dönmüş biz dedemin disiplininde yetişelim bi erkek olsun başımızda diye bi de annemin bütün akrabalar Antalya'da karışan görüşen çok olmasın diye :KK31: Yani şu anda doğduğu evde yaşıyo düşün mahallede ne kadar eskiyiz yani herkes tanır bilir gelen giden hiç eksik olmaz :KK53: Özellikle de bu tarz teyzeler :KK52: Doğumda da annemin yanına gidicem şimdi düşün halimi :18: doğumdan sonra 1-2 hafta kalıp döneceğim için hepsi de gelir ziyarete :KK50: her kafadan bi ses bıyyyyy tırstım walla şimdiden :18:

Sezen00 Yok akraba değil Teyze ama çok eskiden beri komşu rahmetli ananemin kankilerden :KK1:

keepmeinformed
kızlar iş stresi iki gündür yine beni benden aldı. Stres yapmamaya, takmamaya çalışıyorum ama insanların bazı tavırları ve yaptıkları öyle böyle değil elimde olmadan takıyorum, bebişime de stres yüklüyorum :KK31: Benim işim zaten stresli ve mobbingi boldur ya hamileliğin de etkisi ile iyice hassaslaştım sanırım, kaldıramıyorum. Nefes egzersizidir yogadır deneyeyim dedim ama fayda etmedi, dün akşam hüngür hüngür ağladım, eşim de klasik çözüm- beni alışverişe götürdü. Bebek mağazasına falan girdik ve işe yaradı biraz. Neler yapıyorsunuz böyle durumlarda, öneriye açığım

ozgnmn
Merhabalar

Bora Cengiz benim doktorum gebeliğimin başından beri takibimi yapıyor.Mükemmel bir doktor arkadaşlar bende cuma günü gittim beni 22+1 de çağırdı detaylı ultrason için kendisine çok güvenioyurm eminim en uygun tarihi vermiştir , tereddüte bile düşmüyorum.

Sezen00
oh maşallah canım bebeğine...bayağa utangaç senin bebiş heralde canım saklıyor kendini:KK34:

Canım şu insanların anlayışsızlıklarına öyle kızıyorumki..en hassas dönemindesin ne olur yani biraz anlayışlı olsalar...en azından sesini çıkarma dimi..boşver canım üzme kendini..sen bebeğin için alışverişlere başla hamileliğinin tadını çıkar..onlarda pişman olacaklar yarın bi gün..bebek doğunca senden önce koşacaklar bebeği sevmeye emin ol..

Hsümeyye kız koptum teyzeye yaa..kim bu akrabanızmı..valla canın sıkıldıkça arada bağlan bence teyzeye:KK1:

niran5
22-01-13, 15:01
kızlar ister mimleyin ister taşlayın ister topikte dışlayın beni ama yemeyin işte öle mevsimsiz sağlıksız şeyler bende görüyom o çilekleri içim gidiyo ama yazın bile yediklerimin lezzetsiz olduğunu hatırlayınca iştahım kalmıyo...ben tavukta yemiyorum onada basıyolar hormonu...iğrenç bi tadı var... hem ne işi var domatesin salatalığın bu kış günü...yazın bile yerli bostan bulmak zorken kışın cık hiç olmuyo...evet kasalarca yenilmiyo ama hergün az miktarda yeseniz bile günler geçtikçe o birikim oluyo....nefsimizi köreltecek kadar bazı şeyler yenmeli ama hani rutin olarak yenilenler arasında olmamalı...ben hamilelikte değil normal zamanda da yemeye karşıyım mevsimsiz sebze meyveyi...buzluğa yazdan bişiler koyuyorum domates konservesi yapıyorum evde onlarla idare ediyorum...
evet hepiniz arada kaçamak yaptığınızı söylemişsiniz bende yapıyorum kaçamaklar ama üzülüyorum o hormonları vücuduma aldığımda....kızmayın anneler...ama canımızda çekmesin öle pis şeyleri:KK25:

Tokoyay
ozgnmn
Merhabalar

Bora Cengiz benim doktorum gebeliğimin başından beri takibimi yapıyor.Mükemmel bir doktor arkadaşlar bende cuma günü gittim beni 22+1 de çağırdı detaylı ultrason için kendisine çok güvenioyurm eminim en uygun tarihi vermiştir , tereddüte bile düşmüyorum.
Çoğunluk 22-23. haftalarda gidiyor anladığım kadarıyla. Bende SAT'a göre 22+0 da gidiyorum.

Bu arada mnsrozu bugün hiç görmedim. Nerelerdesin??:KK20:

deryaf
selam kızlar, ayrıntılı ultrasondan geldik :)
minik oğluşumu gördük annesinin tatlısı o ya :)
her şey normal hamdolsun, yalnız sat a göre 5 gün kadar geriden gidiyor. geç döllenme olduğunu anlattım dr.a takip yapıldığı için tarihleri net olarak biliyoruz çünkü. sonra beni kaldırdı boyuma posuma baktı, belki de anneye çekmiştir fiziği, dedi :)) sevinsem mi üzülsem mi bilemedim :)) cd mizi aldık, raporumuzu aldık geldik. bunu da atlattık darısı sizlere olsun inşallah. sırada şeker yüklemesi var onu da geçtik mi oğlumun panik anası biraz rahatlar sanırım :))

acemiperi
niran5
kızlar ister mimleyin ister taşlayın ister topikte dışlayın beni ama yemeyin işte öle mevsimsiz sağlıksız şeyler bende görüyom o çilekleri içim gidiyo ama yazın bile yediklerimin lezzetsiz olduğunu hatırlayınca iştahım kalmıyo...ben tavukta yemiyorum onada basıyolar hormonu...iğrenç bi tadı var... hem ne işi var domatesin salatalığın bu kış günü...yazın bile yerli bostan bulmak zorken kışın cık hiç olmuyo...evet kasalarca yenilmiyo ama hergün az miktarda yeseniz bile günler geçtikçe o birikim oluyo....nefsimizi köreltecek kadar bazı şeyler yenmeli ama hani rutin olarak yenilenler arasında olmamalı...ben hamilelikte değil normal zamanda da yemeye karşıyım mevsimsiz sebze meyveyi...buzluğa yazdan bişiler koyuyorum domates konservesi yapıyorum evde onlarla idare ediyorum...
evet hepiniz arada kaçamak yaptığınızı söylemişsiniz bende yapıyorum kaçamaklar ama üzülüyorum o hormonları vücuduma aldığımda....kızmayın anneler...ama canımızda çekmesin öle pis şeyleri:KK25:
Ben de mevsim dışı sebze meyveye karşıyım. normal zamanda bile yenmemeli. Domates, biber, salatalık mevsimi değil ki bu aylar. Çilek için de bence çok erken. Bazen kırmızı kırmızı görünce canım çekiyor ama inatla yemiyorum. Bu döenmde daha sağlıklı beslenmek gerekir bence

esra_ogt
Sezen00

şekerler ya tetonoz aşılrını kaçıncı haftdaolunuz

acemiperi
deryaf
her şey normal hamdolsun, yalnız sat a göre 5 gün kadar geriden gidiyor. geç döllenme olduğunu anlattım dr.a takip yapıldığı için tarihleri net olarak biliyoruz çünkü. sonra beni kaldırdı boyuma posuma baktı, belki de anneye çekmiştir fiziği, dedi :)) sevinsem mi üzülsem mi bilemedim :)) cd mizi aldık, raporumuzu aldık geldik. bunu da atlattık darısı sizlere olsun inşallah. sırada şeker yüklemesi var onu da geçtik mi oğlumun panik anası biraz rahatlar sanırım :))
Ne güzel sağlıklıymış oğluşun :nazar: İleri geri durumlarını takma bence, her an değişebilir. Önemli olan sağlıklı olması. CD bir alsam durmadan izlerim heralde :KK1::KK1:

keepmeinformed
niran5
ah ah benim canım arada kola çekiyor kola:KK53: minicik bardağa koyup birkaç yudum içiyorum, halbuki hiç sevmem kolayı ben, hamilelikten önce de içtiğim sayılıdır:KK49:

deryaf
gözün aydın canım, ağzın kulaklarındadır şimdi, benim ultrason dönüşü öyle oluyor:KK46:
:KK46::KK46:

Tokoyay
esra_ogt
Ben hala olmadım. Doktorum 23 ya da 24de ol dedi. 30unda ayrıntılı ultrasona girip sonraki günde aşımı olurum sanırım. :KK17:

deryaf
Haydi gözün aydın canım. Darısı hepimize inşallah. Fotoğraf eklesene annesi.:KK17:

keepmeinformed
esra_ogt
benim aşılar tamdı doktor yaptırma o zaman dedi:KK49:

Sezen00
esra_ogt
canım tetanoz 18 den 25. haftaya kadar oluyor diye biliyorum..bugün doktor çağırdı tetanoz için ama ben 25. haftada olayım dedim..daha önce gebelik kaybım olduğu için..

Bu arada kızlar bugün ilk kez bebişime bişey aldım..eşim marta kadar bişey alma desede bime çok güzel kadife bebek takımları gelmişti..bende kaçamak oğluşuma 9 aylığını aldım:KK34:
Eki Görüntüle 613048

deryaf
acemiperi
Ne güzel sağlıklıymış oğluşun :nazar: İleri geri durumlarını takma bence, her an değişebilir. Önemli olan sağlıklı olması. CD bir alsam durmadan izlerim heralde :KK1::KK1:
babası direk aldı işe götürdü izleyecekmiş oğlunu :) kopyala bir tane de bana bırak, dedim, akşam getirir herhalde :)

deryaf
keepmeinformed
gözün aydın canım, ağzın kulaklarındadır şimdi, benim ultrason dönüşü öyle oluyor:KK46:
:KK46::KK46:
insanın hiç kalkası gelmiyor adam çıksın odadan ben alayım elime ultrasonun aletini gönlümce bakayım diyorum ama olmaz sanırım :)))

deryaf
Tokoyay
Haydi gözün aydın canım. Darısı hepimize inşallah. Fotoğraf eklesene annesi.:KK17:
güzel net bir foto vermedi canım ya cd var diye ben de bişey demedim dr.a...

deryaf
bu arada kızlar ben ilk tetanozu 24 aralıkta oldum, perşembe günü de ikinci dozu olacağım kısmetse. toplam kaç kez olunuyor onu bilmiyorum ama...

Minikuss
hsumeyye
minikuss Gelin-Kaynana ilişkisinde kilit nokta eş gerçekten :KK31: En azından bu süreci atlatana kadar biraz daha uzak kalabilsen annende falan geçirebilsen keşke bu dönemi :97: En azından konuşulanları duymazsan üzülmezdin:96:
Sezen00
Kızlar aklımdan geçmiyor değil doğuma kadar anneme mi gitsem diye, gerçi benim evim ayrı ama çok yakın oturuyoruz..
Ama evimde de yapılacak hazırlıklar var bırakıp gitmek içime sinmiyor, anneme yüklenmek de istemiyorum..
Öyle bir oldum ki artık heveslendiğim alış verişe bile içim gitmez oldu..
Artık kimseyle görüşmek istemiyorum zaten zorunlu kalmadıkça..
Şimdilik oğlumun sağlıklı haberlerini alayım başka bir şey istemiyorum..

keepmeinformed
deryaf
insanın hiç kalkası gelmiyor adam çıksın odadan ben alayım elime ultrasonun aletini gönlümce bakayım diyorum ama olmaz sanırım :)))
ayy di mi ne güzel olur..stres fln kalmaz hep ağız kulaklarda, birleşip topiğe alalım bi tane:KK1:

ranana
niran5
Cok haklisin sana katılıyorum cnm herseyi mevsiminde yemek gerekir dün salanli tost yedim cok rahatsızlık verdi normalde yemem zaten herseyi dozunda yiyelim cok canımız çekerse azıcık ucundan alıp bırakalım bize bile bir şutu zararı varken kim bilir bebişlerimize ne yapar kis mevsimindeyiz salatalık eve dahi almıyorum bu ayda pazarda çilekler görüyorum şaşırıyorum inanın
Rabbim cümlemize Sağlıklı bir gebelik nasip etsin evlatlarımızı sağlicakla kucağımıza almamızı nasip etsin Rabbim

golgen
deryaf
bu arada kızlar ben ilk tetanozu 24 aralıkta oldum, perşembe günü de ikinci dozu olacağım kısmetse. toplam kaç kez olunuyor onu bilmiyorum ama...
cnm 3 defa olunuyor

20-24 hafta
26 hafta
doğumdan sonra olaraktann....:KK34:

Sezen00
tetanoz aşısı 5 kez oluyor..2 si hamileyken 3 ü de doğumdan sonra kızlar bilginize..

ysmc
niran5
Çok haklısın, bende dikkat ediyorum sağlıklı beslenmeye tavuk vb. tüketmiyorum meyvemi, cevizimi yiyorum yoğurdumu,sütümü herşeyi organik cam şişelerde olanları tercih ediyorum balığı,eti,mercimeği faydalı olan herşeyi tüketmeye çalışıyorum, canım çok çektiğinde bazen kaçamak yapıyorum tamam kabul ediyorum son zamanda biraz abarttım çilek konusunda çünkü :KK43: benimde zaafım bu seferde canım çekti yemedim diye birşey olur diye korkuyorum arada olur böyle şöyler , tamam bende üzülüyorum hatta eşime aldırıyorum manavlık malzemeleri görmemek için görünce almak durumunda kalıyoruz....

Minikuss
deryaf
gözün aydın sorunsuz atlatmışsınız darısı detaylı ultrasona girecek olanlara..
Maşallah oğluna:nazar:

Sezen00
Bu arada kızlar bugün ilk kez bebişime bişey aldım..eşim marta kadar bişey alma desede bime çok güzel kadife bebek takımları gelmişti..bende kaçamak oğluşuma 9 aylığını aldım:KK34:
Eki Görüntüle 613048
İyi günlerde giyinmek nasip olsun oğluna:nazar:
Ben de 9-11 aylık bir tulum almıştım oğluma o aylar soğuk oluyor diye..

golgen
Sezen00
tetanoz aşısı 5 kez oluyor..2 si hamileyken 3 ü de doğumdan sonra kızlar bilginize..
cnm bana 3 kez demişti doktorum :KK53:

benmlefsun
geçmişi oku oku bitiremedim. kızlar bana bugün beşli zıbın geldi. çok mutlu oldum :)

onun dışında tee cuma günü çıkan çenemin ağız kısmına yakın koca bi uçuğum var.

aşırı derecede sırt ağrım var.

ve bu sabah başlayan bacak ağrım var. regl döneminde ağrır ya üst bacaklar. onlar ağrıo o şekil.

zeyyyno
Minikuss
gözün aydın sorunsuz atlatmışsınız darısı detaylı ultrasona girecek olanlara..
Maşallah oğluna:nazar:

İyi günlerde giyinmek nasip olsun oğluna:nazar:
Ben de 9-11 aylık bir tulum almıştım oğluma o aylar soğuk oluyor diye..

hayatım almıştım degil aldım diyeceksinn. belki farkında degilsin ama sanki başına kötü birsey gelmiş gibi konuşuyorsun :KK20: ve bu benim hiç hoşuma gitmediii:KK19: oğluşuma onu aldım bunu aldım de hatta resimleri koy bakalım :KK19:

benmlefsun
zıbınları açtım çok tatlılar. içinde bebğim varmış gibi hissettim. kucağıma alıp seviorum . bağrıma taş değil zıbın basmış bulunmaktayım :)

keepmeinformed
geridonusumkutusu
geçmişi oku oku bitiremedim. kızlar bana bugün beşli zıbın geldi. çok mutlu oldum :)

onun dışında tee cuma günü çıkan çenemin ağız kısmına yakın koca bi uçuğum var.

aşırı derecede sırt ağrım var.

ve bu sabah başlayan bacak ağrım var. regl döneminde ağrır ya üst bacaklar. onlar ağrıo o şekil.
geçmiş olsun canım, duruştan vs. diye yazıyor benim okuduğum bir kitapta. Bir de eşim okumuş geçenlerde magnezyum eksikliğinde de oluyormuş ağrı. Hergün yeni bir yer ağrıyor, hamilelik işte:KK49: zıbınları güle güle giydir e mi

benmlefsun
hsumeyye
Yaa şu yaşlı teyzelerden hepten soğudum yemin ediyorum :KK4: Bazen diyorum oh gurbete geldim pek tanıdık yok her kafadan bi ses çıkmıyo rahatım :KK9: Eşim telefon etti bişey lazım mı diye yok dedim biran önce gel eve de bari eşim geldi diye kapatayım neti çoksa çatlıcam :KK37:

Babam vefat ettikten sonra annem İstanbul'a baba ocağına dönmüş biz dedemin disiplininde yetişelim bi erkek olsun başımızda diye bi de annemin bütün akrabalar Antalya'da karışan görüşen çok olmasın diye :KK31: Yani şu anda doğduğu evde yaşıyo düşün mahallede ne kadar eskiyiz yani herkes tanır bilir gelen giden hiç eksik olmaz :KK53: Özellikle de bu tarz teyzeler :KK52: Doğumda da annemin yanına gidicem şimdi düşün halimi :18: doğumdan sonra 1-2 hafta kalıp döneceğim için hepsi de gelir ziyarete :KK50: her kafadan bi ses bıyyyyy tırstım walla şimdiden :18:

Sezen00 Yok akraba değil Teyze ama çok eskiden beri komşu rahmetli ananemin kankilerden :KK1:
bana işteki bekar kızlar bile onu yeme , bunu ye, şöle böle vs diolar ben onlara daha sinir oluorum. hadi diğerlerinde tecrübe konuşuo diyelim de size ne oluyor :)

Minikuss
zeyyyno
hayatım almıştım degil aldım diyeceksinn. belki farkında degilsin ama sanki başına kötü birsey gelmiş gibi konuşuyorsun :KK20: ve bu benim hiç hoşuma gitmediii:KK19: oğluşuma onu aldım bunu aldım de hatta resimleri koy bakalım :KK19:
Doğru söylüyorsun,
Tepende sürekli "dur bi bakalım bir sonuçlar gelsin"," daha ne olacağı belli değil","sen yine de acele etme" diyen gereksizler olunca insan tribe giriyor tabii.. Bir de yalnız olma durumu var..
Kabul ediyorum ruh halim gerçekten iyi değil.. ama bunun buradan anlaşılması fakat etrafımdakiler tarafından fark edilmemesi ayrı bir şey.. Şubatta kontrole gidiyorum destek almam gerekebilir diye bir danışmak istiyorum zaten..

benmlefsun
keepmeinformed
kızlar iş stresi iki gündür yine beni benden aldı. Stres yapmamaya, takmamaya çalışıyorum ama insanların bazı tavırları ve yaptıkları öyle böyle değil elimde olmadan takıyorum, bebişime de stres yüklüyorum :KK31: Benim işim zaten stresli ve mobbingi boldur ya hamileliğin de etkisi ile iyice hassaslaştım sanırım, kaldıramıyorum. Nefes egzersizidir yogadır deneyeyim dedim ama fayda etmedi, dün akşam hüngür hüngür ağladım, eşim de klasik çözüm- beni alışverişe götürdü. Bebek mağazasına falan girdik ve işe yaradı biraz. Neler yapıyorsunuz böyle durumlarda, öneriye açığım
keep benimki bebek değil stres topu zaten. yaparkende stres yapa yapa yapmıştım. hamileliğiminde her dk. sı stresli. doğacağı ortama şimdiden adapte olsun deyip geçiorum. çaresi yok benim için. tek çaresi işi gücü bırakıcam, karadenizdeki köyümüze gidip yeşillik ve ırmak sesleri arasında geçircem vaktimi, anca öle. çalışmamak yeterli gerçi benim için ama çalıştığım her dk. stres...

benmlefsun
golgen
cnm 3 defa olunuyor

20-24 hafta
26 hafta
doğumdan sonra olaraktann....:KK34:
bana çok erken vurdular yaa :KK43: 17. haftamda oldum aşıyı. ne de meraklıymışım koşa koşa gittim oldum :)

benmlefsun
keepmeinformed
geçmiş olsun canım, duruştan vs. diye yazıyor benim okuduğum bir kitapta. Bir de eşim okumuş geçenlerde magnezyum eksikliğinde de oluyormuş ağrı. Hergün yeni bir yer ağrıyor, hamilelik işte:KK49: zıbınları güle güle giydir e mi
teşekkür ederim. hafta sonu temizlik yaptım. bi önceki günde alışveriş için çok yoruldum. sanırım ondan. birde benim omurga hassas sanırım. son yıllarda çantadan bile ağrıordu. evlenince az azaldı sayılır çünkü eşim yanımda olduğunda hep o taşıo :)

o yüzden anakucağı konusunda falan tereddütteyim. bana çok ağır gelior onlar. bir tarafa ağırlığımı verdiğim zaman çok sırt ağrım oluyor. bebeği sırt çantama koyup taşısam keşke :)

zeyyyno
22-01-13, 16:01
Minikuss
Doğru söylüyorsun,
Tepende sürekli "dur bi bakalım bir sonuçlar gelsin"," daha ne olacağı belli değil","sen yine de acele etme" diyen gereksizler olunca insan tribe giriyor tabii.. Bir de yalnız olma durumu var..
Kabul ediyorum ruh halim gerçekten iyi değil.. ama bunun buradan anlaşılması fakat etrafımdakiler tarafından fark edilmemesi ayrı bir şey.. Şubatta kontrole gidiyorum destek almam gerekebilir diye bir danışmak istiyorum zaten..

şuan yaşadıgın durum çok anormal degil, endişeli bekleyiş insanları korkuya sürükler bunu kabul ediyorum. ama çevrendeki insanları bu kadar ciddiye almanı ve önemsemeni anlamıyorum. çünkü o insanlar en kötüsünü düşünmek istiyorlar ve seninde en kötüsünü düşünmeni bekliyorlar. hiç bir zaman en kötüsünü düşünerek hareket etmemelisin. her konuda negatif düşünürsek eger direk intihar edelim o zaman :KK52: çünkü her an başımıza hersey gelebilir :44: o insanların seni etkilemelerine izin verme. hersey allahtan. ki unutma her şer de bile bir hayır vardır. her konuda tevekkül etmek gerekir. tüm kalbinle inan. sen farkında dilsin ama bebegin saglıklı ve mutlu tepikler atıyor sana.. ama sen tadını çıkarmak yerine boşyere üzüyosun kendini :KK19:

benmlefsun
ya kızlar bende beşiği şimdiden almak istiorum ama odada şimdiden daralmak istemiorum ya.:KK50: oda yapacaklar çok şanslısınız :)

keepmeinformed
geridonusumkutusu
keep benimki bebek değil stres topu zaten. yaparkende stres yapa yapa yapmıştım. hamileliğiminde her dk. sı stresli. doğacağı ortama şimdiden adapte olsun deyip geçiorum. çaresi yok benim için. tek çaresi işi gücü bırakıcam, karadenizdeki köyümüze gidip yeşillik ve ırmak sesleri arasında geçircem vaktimi, anca öle. çalışmamak yeterli gerçi benim için ama çalıştığım her dk. stres...
bebek değil stres topu:KK9:
:KK9::KK9: güldürdün beni yahu, işte benimki de öyle oldu ya..eskiden daha gözüm karaydı bi de, hamileliğin etkisi midir nedir mülayim bir görüntü veriyorum sanırım dışarıya, maşallah herkesler bir kazık atmak ya da bir üzerime oynamak peşinde bu ara...Köye gidip ırmak sesi dinlemekten başka çare yok diyosun yani:KK37:

keepmeinformed
geridonusumkutusu
teşekkür ederim. hafta sonu temizlik yaptım. bi önceki günde alışveriş için çok yoruldum. sanırım ondan. birde benim omurga hassas sanırım. son yıllarda çantadan bile ağrıordu. evlenince az azaldı sayılır çünkü eşim yanımda olduğunda hep o taşıo :)

o yüzden anakucağı konusunda falan tereddütteyim. bana çok ağır gelior onlar. bir tarafa ağırlığımı verdiğim zaman çok sırt ağrım oluyor. bebeği sırt çantama koyup taşısam keşke :)
biz sling aldık bak bundan (siyah bizimki:), çok rahat taşınıyor bununla. Eşim olmadığı zamanlar bunu kullanmayı planlıyorum.
Eki Görüntüle 613134

benmlefsun
keepmeinformed
bebek değil stres topu:KK9:
:KK9::KK9: güldürdün beni yahu, işte benimki de öyle oldu ya..eskiden daha gözüm karaydı bi de, hamileliğin etkisi midir nedir mülayim bir görüntü veriyorum sanırım dışarıya, maşallah herkesler bir kazık atmak ya da bir üzerime oynamak peşinde bu ara...Köye gidip ırmak sesi dinlemekten başka çare yok diyosun yani:KK37:
benim yapımda çok stresli zaten. beni ancak köy paklar.

ya derste alıştırma yapıoruz diyelim. bir iki kişi erken bitirince hemen onu bile stres yapıorum . halbuki ne alakaysa. bitirdiyse diğer arkadaşlarını beklicek mecbur. ben nie stres yapıosam :) sabahları hep yetişme stresi zaten. hep stres hep stres işte. doğada olduğumda birtek stresli olmuorum. geçen yıl bi haftalığına gitmiştik. o kadar dinlendirici ki. bahçeli bi evim olsaydı keşke :)

benmlefsun
keepmeinformed
biz sling aldık bak bundan (siyah bizimki:), çok rahat taşınıyor bununla. Eşim olmadığı zamanlar bunu kullanmayı planlıyorum.
Eki Görüntüle 613134
bende bunlardan almayı planlıorum. merak ettiğim şey bunlar kaç aylıktan itibaren kullanılıor. birde hangi marka, nerden ve kaça aldın :)