Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

HAFZAk
11-12-12, 09:12
sementen
daha önce kalça kemiğim kırıldı bu yuvarlak olan büyük kemik :KK43: platin taktılar 2 sene sonra tekrar bir ameliyat oldum platinleri aldılar ama kalça kemiğim sağ tarafı sol tarafa gore gelişiksiz
bu tür skntıları olanların çok zorlandığını normal doğum esnasında kasılan ve gevşeyen kemiklerde güçsüzlükten dolayı çatlamalar bile oluyormuş. Bu yüzden bayağı bir korkuyorum bilnçaltıma oyle yerleşmiş panik atak gibi bişey oldu bende :KK43:( o yüzden normal doğum beni çok ürkütüyor doktor ısrar etmez umarım yoksa yapabileceğimi hiç sanmıyorum :KK43:(
anladım canım bence doktorunda ısrar etmez hem korkun çok fazla hem riskli bir durumun var varsın sezeryan olsun sağlıklı olsunda

HAFZAk
borealis_
16 haftalık hamile arkadaşlar bir daha ki doktor kontrolünüz ne zaman?benim bu cumartesi kontrolüm.doktorum 3 lü test falan demedi.ama onun için çağırıyor olabilir mi?çokk merak ediyorum bu sefer cinsiyeti söyler gibime geliyor.3 hafta önce ki kontrolümüzde erkek gibi demişti ama ben kız hissediyorum.çünkü bütün rüyalarımda kız bebek görüyorum:KK8:
bende cumartesi kontrole gidicem canım inşallah cinsiyetini öğreniriz artık birşeyler almak istiyorum
yazarız artık buraya sabah en erken randevusunu alacam boş iseee :KK9: Tabii önce onu ve atan minik kalbini sağlıkla göreyim ondan sonra cinsiyet

zeyyyno
denoz
canım çok teşekkür ederim bilgiler için:))))
benim merak ettiğim başka konular da mevcut...
aslında hamile kalmadan önce mutlaka haftada en az 2 kere balık yerdim, hatta haftanın hergünü olsa balıkla geçirebilirdim..
şimdi ise görmeye bile tahammül edemiyorum:KK43:( aslında bulantı da olmadı ben de ama nedense balıktan tiksindim, sebebini hiç bilmiyorum:KK43:(
sürekli hamur işi yemek istiyorum, özellike tüm öğünlerimi kekle geçirebilirim şimdi...ama önceden böyle değildim..
iradesi olan da bir insandım ve sporumu da hiç ihmal etmezdim...bu hamilelik beni tamamen değiştirdi bambaşka bir insan yaptı...
kesinlikle tuzu sevmezdim ama şu anda yediğim herşeyin tuzu eksik gibi geliyor...ve bunun gibi birçok şey sayabilirim o yüzden merak ettiğim bu tarz sorular için de diyetisyene veya doktora gitmek istedim...

canım sööyledigin tüm tiksinmeler bendede mevcut. hatta ben balık dısında kırmızı et ve tavuktanda tiksindim.kokusuna bile tahammülüm yok diyebilirim. kiminde bu durum geçiciymiş, kiminde 9 ay boyu sürebilirmiş. bende kalıcı gibi görünüyor. hamur işi yeme istegide aynı şekilde bende de var bazen yiyorum ama çogu zaman tutuyorum kendimi. ben mesela normalde asla kola ve benzeri gazlı içecekleri tüketmezdim. şimdi her akşam 1 çay bardagı içmeden duramıyorum onuda bana kalsa bardak bardak içerimde ancak bu kadara indirebiliyorum :26: normalde çay asla içmezdim sabah işe gelir gelmez ilk işim kahve içmek olurdu şimdi kahvenin kokusuna tahammülüm yok, kupa kupa çay içer oldum hemde şekerli :KK52: bünyem resmen benle dalga geçiyor eşim anlam veremiyor normalde yemezdin içmezdin şimdi yememen gerkiyor niye yiyorsun diye kızıyor bana. ama yapacak bişi yok engel olamıyorum. demek istedigim bu sorularını cevabı yok :KK52: yine içim rahat eder diyorsan git canımmmm belki bir faydası dokunur

sementen
borealis_
16 haftalık hamile arkadaşlar bir daha ki doktor kontrolünüz ne zaman?Benim bu cumartesi kontrolüm.Doktorum 3 lü test falan demedi.Ama onun için çağırıyor olabilir mi?çokk merak ediyorum bu sefer cinsiyeti söyler gibime geliyor.3 hafta önce ki kontrolümüzde erkek gibi demişti ama ben kız hissediyorum.Çünkü bütün rüyalarımda kız bebek görüyorum:KK8:
borealis dayanamadım randevuyu ctesiye aldım bende ne farketcek 2 gün öncesi :KK1:

denizkizi57
denoz
Kızlar aranızda diyetisyene giden var mı?????????

Ben bugün hayatımda ilk defa diyetisyene gidicem...gayrettepede diyetistanbul diye bir yer varmış...
internetten hamile diyetisyeni diye arattığımda aysen arıcan diye birini buldum. kimdir nasıldır bilmiyorum ama bugün ilk defa deneyecegim.
İşten izin alıp öğlen 1 gibi gidicem.

Diyetisyene gitme sebebim ise çok kilo almış olmam. 6 kilo kadar aldım:KK43:((
1.64 boyundayım normal kilom 56-57 civarlarında olmuştur hep, yani ne kiloluydum ne de zayıf öncesinde...
ancak geçen sene 1 sene kadar yurtdışında yaşadım ve döndüğümde mayıs ayı gibi 61 kilo civarlarındaydım...yeme düzenim yurt dışında bozulmuştu:KK43:(
sonrasında 61.5 kilo ile hamile kaldım...ve şuanda 67.5 kiloyum ve bu kilo beni deli ediyor..tamam sigara bırakmamın da etkisi var ama ben hayatımda böyle yediğimi hatırlamıyorum..
umarım diyetisyene gitmek bir işe yarar:KK43:(((
cnm ben de 4 kilo aldım ve şuan daha 13+1 günlük hamileyim bana da kilom çok fazla geliyo eskiden ekmeği öğünlerde 2 dilim kepek ekmeğinden fazla yemezdim, aburcubur yemezdim şimdi saldım gitti saçmaladığımızn farkındayım ama engel olamıyorum kendime çok iştahım var, doktorum geçen randevumda sana elevit vitamin hapın bitince bidaha yazmayacağım elevit çok iştah açıyo demişti ben de suçu şimdi vitamine atıyorum :KK52: :KK8: :KK9: :KK9: :KK9: ben de diyetisyene gitsemmi diye düşünüyorum... sen gittikten sonra doktorun sana neler dediğini ve nasıl bir program uyguladığını bize de anlatırmısın burda ona göre ben de gidicem.

sementen
HAFZAk
bende cumartesi kontrole gidicem canım inşallah cinsiyetini öğreniriz artık birşeyler almak istiyorum
yazarız artık buraya sabah en erken randevusunu alacam boş iseee :KK9: Tabii önce onu ve atan minik kalbini sağlıkla göreyim ondan sonra cinsiyet
cumartesi büyük gün desenize :KK70: ilk öğrenen hemen yazsın kızlar :KK70:

bulbul
sementen
ay sorma canım evham yapıyorum çok :KK43: ben daha doktorumla konuşmadım ama bu gittiğimde artık söyleyeğim ona göre baksın artık o da rahim baskı yaptıkça bile kalça kemiklerim ağırıyor. yara varmış gibi dokunduğumda bile sızlıyor :KK43:( ilerki aylarda ne edecem bilmiyorum :S
evet sorun olabilir belki ilerde doktorun kesinlikle bunu bilmeli benim bir arkadaşım da seninkiyle benzer durumdaydı o yüzden o üniversiteye gidiyordu kontrollere nolur nolmaz diye en kapsamlı bilinen hastanelerden birinde takibini yaptır bence sezeryanı da orda ol ki ortopedi doktorlarıyla falan konsültasyon yapabilsinler gerekli görürlerse
arkadaşım çok rahat atlattı ve hatta hemen tekrar hamile kaldı ikinciyi de doğurdu hiç sorunu olmadı herkes gibi geçirdi ama yine de işi sağlama almak lazım değil mi

sementen
bulbul
evet sorun olabilir belki ilerde doktorun kesinlikle bunu bilmeli benim bir arkadaşım da seninkiyle benzer durumdaydı o yüzden o üniversiteye gidiyordu kontrollere nolur nolmaz diye en kapsamlı bilinen hastanelerden birinde takibini yaptır bence sezeryanı da orda ol ki ortopedi doktorlarıyla falan konsültasyon yapabilsinler gerekli görürlerse
arkadaşım çok rahat atlattı ve hatta hemen tekrar hamile kaldı ikinciyi de doğurdu hiç sorunu olmadı herkes gibi geçirdi ama yine de işi sağlama almak lazım değil mi
inşallah canım çok merak ediyorum bende artık bu gidişmde daha detaylı bir şekilde konuşacağım doktorla bakalım ona göre ne diyecek :) tekrar paylaşırım sizlerle

borealis_
sevcey
Ay sorma. "Hareket etmesi lazım artık onun, benimki 3 aylıkken etti", ekşi bir şey yiyemiyorum diyorum "sen kendini zorlamıyorsundur, zorlaman lazım biraz,o çocuk nasıl beslenecek bir şey yemiyorsun" ve bu kadar lafın arkasına bir de demezlermi ben de hamileyken sadece şunu yiyebiliyordum başka bir şey sürmedim ağzıma. Eeee o zaman seninki nasıl doğdu büyüdü aslanlar gibi. " hafiflemiştir artık senin bulantın her şeyi yiyebiliyor olman lazım" Direk milletin gözünde naz yapıyorsun edasında oluyorsun. Bende en sonunda sinirlenip benim ne çektiğimi ben bilirim, siz anlayamazsınız diyorum. Yiyip 2 dk.sonra çıkarıyorsam ya da bir anda tansiyonum düşüp yatmak zorunda kalıyorsam onu yemesemde olur. Ona eş değer başka gıdalar almaya özen gösteriyorum ben.

Ayy çok sinirlenmişim. Bu konuda çok dertliyim çok.
evet malesef çevremiz kıyaslamalarla üstünlük çıkarma yarışına girmiş türlü insanlarla dolu.Kendimizi dışarıya kapatmak gibi bir durumda söz konusu olmuyor.sonra gel de stres olma.Herkese cevap vermekte çok yorucu oluyor.geçenlerde bir arkadaşla konuşuyoruz.Dedim ki cinsiyeti belli olsun yavaş yavaş alışverişine başlicam dedim.Kızda bana demez mi neden bu kadar acele ediyorsun hele bi 8 aylık olsun dedi.Allah bilir tabi ama şuan hamileliğim yolunda gidiyor.Neden moralimi bozmaya çalıştı.Şimdi bu lafta ard niyet aranmazsa nasıl bir iyi niyet gösterilir.Başkalarının mutsuzluğuyla beslenen insanlar var hayatta.

bdamlagozbebegm
kızlar bende cumartesi doktora gittim doktor baktı ultrasonda rahmime.çok sağlıklı bir rahmin var dedi. rahim boynun çok uzun bu yüzden erken doğum gibi bir riskin yok dedi.benim zorunlu sezeryan olacak ve rahim boyu uzun olduğu içinde normalde 38. haftalarda sezeryana alınır ama senin 36. haftada almamız lazım yoksa sorun olur dedi. aslında hiç bişey anlamadım. :KK31:

borealis_
zeyyyno
cnm benim doktora kalırsa 21 ve 22. haftalarda gel diyor :KK1: 2 li test sonucu güzel çıktıgı için 3 lüye gerek yok bir sorun olsaydı burdada çıkardı dedi. ben zaten 2 farklı doktora gidiyorum çünkü bi tanesi araya uzun zaman koyunca arada digerine ugruyorum :KK9: bu kez ikiside arayı baya bi açtı şimdi bende acaba arada bi 3. ye mi gitsem diyorum çünkü ben 15 gün geçince acayip özlüyorum oğluşumu ve deli gibi görmek istiyorum :KK52: :KK52: :KK52:
:KK9::KK9:ayy maşallah aslında fena fikir değilmiş 2 doktora birden gitmek.2 doktorunda birbirlerinden haberi yoktur heralde:KK16::KK16:Bana kalırsa 2 li taramamda bir sorun görmedi doktorum 3 lüyü yapmaması lazım.Çünkü sonuçları beklerken ömrümden ömür gidiyor :18::18:

sementen
borealis_
evet malesef çevremiz kıyaslamalarla üstünlük çıkarma yarışına girmiş türlü insanlarla dolu.Kendimizi dışarıya kapatmak gibi bir durumda söz konusu olmuyor.sonra gel de stres olma.Herkese cevap vermekte çok yorucu oluyor.geçenlerde bir arkadaşla konuşuyoruz.Dedim ki cinsiyeti belli olsun yavaş yavaş alışverişine başlicam dedim.Kızda bana demez mi neden bu kadar acele ediyorsun hele bi 8 aylık olsun dedi.Allah bilir tabi ama şuan hamileliğim yolunda gidiyor.Neden moralimi bozmaya çalıştı.Şimdi bu lafta ard niyet aranmazsa nasıl bir iyi niyet gösterilir.Başkalarının mutsuzluğuyla beslenen insanlar var hayatta.

amaaan kızlar boşverin ya ağzı olan konuşuyor :KK70: ben bi cinsiyetini öğreniyimde herbişeyini alıcam :KK70: Allah bilir bebişlerimizinde bizimde akıbetimizi herşey ondan.. o yüzden moral bozmaya hiiçb gerek yok her şeyde bir hayır var der geçeriz.. Kİnayeli kinayeli konuşan tipler çok hele ki bir iki doğum yapmışlar var bazı tiplemeler onların çeneleri hiç durmuyor bıdıbıdı sürekli sana öğüt verip duruyorlar.. öğüt derken boyle sana yardımcı olsun diye değil hani ben daha iyi bilirim senden tarzında :KK70: heee hee deyip geçiyorum :KK70:

HAFZAk
sevcey
ay sorma. "hareket etmesi lazım artık onun, benimki 3 aylıkken etti", ekşi bir şey yiyemiyorum diyorum "sen kendini zorlamıyorsundur, zorlaman lazım biraz,o çocuk nasıl beslenecek bir şey yemiyorsun" ve bu kadar lafın arkasına bir de demezlermi ben de hamileyken sadece şunu yiyebiliyordum başka bir şey sürmedim ağzıma. Eeee o zaman seninki nasıl doğdu büyüdü aslanlar gibi. " hafiflemiştir artık senin bulantın her şeyi yiyebiliyor olman lazım" direk milletin gözünde naz yapıyorsun edasında oluyorsun. Bende en sonunda sinirlenip benim ne çektiğimi ben bilirim, siz anlayamazsınız diyorum. Yiyip 2 dk.sonra çıkarıyorsam ya da bir anda tansiyonum düşüp yatmak zorunda kalıyorsam onu yemesemde olur. Ona eş değer başka gıdalar almaya özen gösteriyorum ben.

Ayy çok sinirlenmişim. Bu konuda çok dertliyim çok.
boşver canım yaaa hepimiz aynı durumdayız bu konuda ağzı olan konuşuyor

aklıma gelmişken bebeklerinizin yıkanma suyuna tuz atın bizim topikteki kızlar öle sölediler kokmuyomuş tamda hatırlamıyorum bebeklerde tuzlanıyor olabilir:KK9:
Kokmuyomuş büyüyünce ve gerçek buu:21:

borealis_
HAFZAk
İnşallah canım.Masaya o kadar tedirgin yatıyorum takiii bebeğimin kalp atışlarını duyana kadar..Canım kuzularımız.Bende 11 e alıcam randevumu,sabah eşimi uyandırmak büyük sorun birde 1 saat yol gidiyoruz.Cumartesi akşamı epeyce cinsiyet ortaya çıkacak :KK52:

sementen
bdamlagozbebegm
kızlar bende cumartesi doktora gittim doktor baktı ultrasonda rahmime.çok sağlıklı bir rahmin var dedi. rahim boynun çok uzun bu yüzden erken doğum gibi bir riskin yok dedi.benim zorunlu sezeryan olacak ve rahim boyu uzun olduğu içinde normalde 38. haftalarda sezeryana alınır ama senin 36. haftada almamız lazım yoksa sorun olur dedi. aslında hiç bişey anlamadım. :KK31:

keşke azıcı kdaha açsaymış konuyu .. yani normalde 38. haftada alınır ama sana özel 36 da alıcaz gibi bişe olmuş :KK70: olumsuz bişey dememiş ama yine de bence bi daha gittiğinde daha bir detaylı sor bakalım ben bile merak ettim :)

sevcey
bdamlagozbebegm
Bence normal doğum istiyorsan bu konuda başka bir doktora daha danış. Bazı doktorlar nedense illa sezeryan yapmaktan yana. Nedeni belli aslında para.

Sen rahminin kontrol edilmesini kendinmi istedin yoksa doktor kendiliğinden mi kontrol etti. Ben kesinlikle normal doğum yapmak istiyorum,. Bu konuda bende doktorumdan bilgi almak istiyorum o yüzden sordum.

denoz
zeyyyno
canım sööyledigin tüm tiksinmeler bendede mevcut. hatta ben balık dısında kırmızı et ve tavuktanda tiksindim.kokusuna bile tahammülüm yok diyebilirim. kiminde bu durum geçiciymiş, kiminde 9 ay boyu sürebilirmiş. bende kalıcı gibi görünüyor. hamur işi yeme istegide aynı şekilde bende de var bazen yiyorum ama çogu zaman tutuyorum kendimi. ben mesela normalde asla kola ve benzeri gazlı içecekleri tüketmezdim. şimdi her akşam 1 çay bardagı içmeden duramıyorum onuda bana kalsa bardak bardak içerimde ancak bu kadara indirebiliyorum :26: normalde çay asla içmezdim sabah işe gelir gelmez ilk işim kahve içmek olurdu şimdi kahvenin kokusuna tahammülüm yok, kupa kupa çay içer oldum hemde şekerli :KK52: bünyem resmen benle dalga geçiyor eşim anlam veremiyor normalde yemezdin içmezdin şimdi yememen gerkiyor niye yiyorsun diye kızıyor bana. ama yapacak bişi yok engel olamıyorum. demek istedigim bu sorularını cevabı yok :KK52: yine içim rahat eder diyorsan git canımmmm belki bir faydası dokunur
denizkizi57
cnm ben de 4 kilo aldım ve şuan daha 13+1 günlük hamileyim bana da kilom çok fazla geliyo eskiden ekmeği öğünlerde 2 dilim kepek ekmeğinden fazla yemezdim, aburcubur yemezdim şimdi saldım gitti saçmaladığımızn farkındayım ama engel olamıyorum kendime çok iştahım var, doktorum geçen randevumda sana elevit vitamin hapın bitince bidaha yazmayacağım elevit çok iştah açıyo demişti ben de suçu şimdi vitamine atıyorum :KK52: :KK8: :KK9: :KK9: :KK9: ben de diyetisyene gitsemmi diye düşünüyorum... sen gittikten sonra doktorun sana neler dediğini ve nasıl bir program uyguladığını bize de anlatırmısın burda ona göre ben de gidicem.
Kızlar benim yazmadıklarımi da siz yazmışsınız ... Aynen bende de öyle:KK9:
simdi yoldayim dönünce diyetisyenin söylediklerini hemen size de yazıcam

sevcey
HAFZAk
boşver canım yaaa hepimiz aynı durumdayız bu konuda ağzı olan konuşuyor

aklıma gelmişken bebeklerinizin yıkanma suyuna tuz atın bizim topikteki kızlar öle sölediler kokmuyomuş tamda hatırlamıyorum bebeklerde tuzlanıyor olabilir:KK9:
Kokmuyomuş büyüyünce ve gerçek buu:21:
Bunu bende duydum hatta gördüm canım. Akrabalar bebek yıkama 40.da hep annemi çağırırlardı ve annemde tuz katardı. Bunu bir çok kişi yapıyor, muhtemelen benim miniğimede yapılacak. Ama geçen gün bir dergide bunun zararlı olduğunu falan okumuştum. Şimdi bizimkilere zararlıymış desem size de yaptık hiç bir şey olmadı diyecekler :)) haklılarda. o yüzden ağzımı açmayacağım.

borealis_
sementen
amaaan kızlar boşverin ya ağzı olan konuşuyor :KK70: ben bi cinsiyetini öğreniyimde herbişeyini alıcam :KK70: Allah bilir bebişlerimizinde bizimde akıbetimizi herşey ondan.. o yüzden moral bozmaya hiiçb gerek yok her şeyde bir hayır var der geçeriz.. Kİnayeli kinayeli konuşan tipler çok hele ki bir iki doğum yapmışlar var bazı tiplemeler onların çeneleri hiç durmuyor bıdıbıdı sürekli sana öğüt verip duruyorlar.. öğüt derken boyle sana yardımcı olsun diye değil hani ben daha iyi bilirim senden tarzında :KK70: heee hee deyip geçiyorum :KK70:
:KK1::KK1::KK1:valla he hee deyip geçebilmekte yetenek.İllaki birşey söylicem.Bana daha erken diyen arkadaşında iki çocuğu vardı iyi tahmin:KK9:

gorumcezede
sevgili annişler, bende kahverengi lekelenme devam ediyor. sizde durum nedir? kahverengi lekesi olan var mı? teşekkürler...

bdamlagozbebegm
sevcey
Bence normal doğum istiyorsan bu konuda başka bir doktora daha danış. Bazı doktorlar nedense illa sezeryan yapmaktan yana. Nedeni belli aslında para.

Sen rahminin kontrol edilmesini kendinmi istedin yoksa doktor kendiliğinden mi kontrol etti. Ben kesinlikle normal doğum yapmak istiyorum,. Bu konuda bende doktorumdan bilgi almak istiyorum o yüzden sordum.

yok hayatım ben net anlatamadım aslında durumu.ben 10 yıl önce oğluma doğum yaparken keyfi bir istekle sezeryan oldum.açıkçası korkudan normal doğum yapmak istemedim. :18: ve 4 yıl önce de tekrar hamile kaldım fakat 2 ay 10 günlükken aşırı ağrı ve sancı şikayeti ile doktora gittim ama bu farklı bir kasık ağrısıydı yerimde duramıyordum.doktor rahim dokuların birbirine yapışmış rahim ağzıda ters dönmüş yani göbek hizama ve rahim gelişmek istedikçede bu yapışıklık engel oluyor ve ağrı yapıyor dedi. hamileliğime son vermek zorunda kaldım.ama kürtajımda tabiki sezeryanla oldu.ben 2 sezeryan doğum yapmış sayılıyorum hangi doktorada gitsem zorunlu sezeryan diyor hamileliğime... bu doktoru arkadaşımın tavsiyesiyle buldum. ilk defa cumartesi gittim kendi doktorumun yeri çok uzaktaydı ve gitmek eziyet oluyordu çünkü.ve doktor beni sil baştan muayene etti kilomu ölçtü diğerdoktordan getirdiğim tahlil sonuçlarıma baktı bebeği inceledi görünürde çok sağlıklı dedi.sonrasında ultrasonda rahim kenarlarına baktı mesaneye olan mesafesine böbreklere olan mesafesine falan baktı yani çok yakından ilgilendi ve dedi ki;senin rahim boynun normalden daha uzun ve bu nedenle daha erken sezeryana almam lazım seni dedi aksi takdirde sorun olabilir dedi. ama ne sorun olur sormadım çünkü bebeğimin cinsiyetini de söylemişti.( erkek olacakmış bu arada :) ) ben heyecandan sormadım yani :KK43:(

sementen
borealis_
:KK1::KK1::KK1:valla he hee deyip geçebilmekte yetenek.İllaki birşey söylicem.Bana daha erken diyen arkadaşında iki çocuğu vardı iyi tahmin:KK9:
valla bende öyleydim çatlardım cevap vermezsem ama şindi ona bile zahmet etmiyorum boşverrrr :KK70: :KK1::KK1:

littledumblonde
denoz
canım çok teşekkür ederim bilgiler için:))))
benim merak ettiğim başka konular da mevcut...
aslında hamile kalmadan önce mutlaka haftada en az 2 kere balık yerdim, hatta haftanın hergünü olsa balıkla geçirebilirdim..
şimdi ise görmeye bile tahammül edemiyorum:KK43:( aslında bulantı da olmadı ben de ama nedense balıktan tiksindim, sebebini hiç bilmiyorum:KK43:(
sürekli hamur işi yemek istiyorum, özellike tüm öğünlerimi kekle geçirebilirim şimdi...ama önceden böyle değildim..
iradesi olan da bir insandım ve sporumu da hiç ihmal etmezdim...bu hamilelik beni tamamen değiştirdi bambaşka bir insan yaptı...
kesinlikle tuzu sevmezdim ama şu anda yediğim herşeyin tuzu eksik gibi geliyor...ve bunun gibi birçok şey sayabilirim o yüzden merak ettiğim bu tarz sorular için de diyetisyene veya doktora gitmek istedim...
ben de hamile kalmadan surekli protein yerdim, ekmek kek pogaca agzıma surmezdim canım istemezdi (protein yediğim icin oglun olacak diyorlar bu arada proteinli beslenince Y kromozomu daha hızlı hareket edermis) simdi surekli makarna, kek, borek istiyor canım

rezene
11-12-12, 10:12
merhaba
ikili test için ultrasona girdim,
doktor herşeyin iyi olduğunu söyledi:nazar::nazar::nazar:
cinsiyetini de söyledi tahmin var mı sizlerden?

zeyyyno
littledumblonde
ben de hamile kalmadan surekli protein yerdim, ekmek kek pogaca agzıma surmezdim canım istemezdi (protein yediğim icin oglun olacak diyorlar bu arada proteinli beslenince Y kromozomu daha hızlı hareket edermis) simdi surekli makarna, kek, borek istiyor canım

acaba hamile kalmadan önce bunları tüketmedigimiz için mi şimdi canımız bunları yemek istiyor :KK1: hani diyorlar ya vücutta ne eksikse hamile kadın onu yemek ister diye... olabilir mi acep :KK52::KK52:

sevcey
bdamlagozbebegm
yok hayatım ben net anlatamadım aslında durumu.ben 10 yıl önce oğluma doğum yaparken keyfi bir istekle sezeryan oldum.açıkçası korkudan normal doğum yapmak istemedim. :18: ve 4 yıl önce de tekrar hamile kaldım fakat 2 ay 10 günlükken aşırı ağrı ve sancı şikayeti ile doktora gittim ama bu farklı bir kasık ağrısıydı yerimde duramıyordum.doktor rahim dokuların birbirine yapışmış rahim ağzıda ters dönmüş yani göbek hizama ve rahim gelişmek istedikçede bu yapışıklık engel oluyor ve ağrı yapıyor dedi. hamileliğime son vermek zorunda kaldım.ama kürtajımda tabiki sezeryanla oldu.ben 2 sezeryan doğum yapmış sayılıyorum hangi doktorada gitsem zorunlu sezeryan diyor hamileliğime... bu doktoru arkadaşımın tavsiyesiyle buldum. ilk defa cumartesi gittim kendi doktorumun yeri çok uzaktaydı ve gitmek eziyet oluyordu çünkü.ve doktor beni sil baştan muayene etti kilomu ölçtü diğerdoktordan getirdiğim tahlil sonuçlarıma baktı bebeği inceledi görünürde çok sağlıklı dedi.sonrasında ultrasonda rahim kenarlarına baktı mesaneye olan mesafesine böbreklere olan mesafesine falan baktı yani çok yakından ilgilendi ve dedi ki;senin rahim boynun normalden daha uzun ve bu nedenle daha erken sezeryana almam lazım seni dedi aksi takdirde sorun olabilir dedi. ama ne sorun olur sormadım çünkü bebeğimin cinsiyetini de söylemişti.( erkek olacakmış bu arada :) ) ben heyecandan sormadım yani :KK43:(
Geçmiş olsun canım. Ben farklı algıladım durumu. Oğluşunda hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde dünyaya gelsin inşallah.

littledumblonde
zeyyyno
acaba hamile kalmadan önce bunları tüketmedigimiz için mi şimdi canımız bunları yemek istiyor :KK1: hani diyorlar ya vücutta ne eksikse hamile kadın onu yemek ister diye... olabilir mi acep :KK52::KK52:
bence kesinlikle oyle.. eksi yersen kız (vitamin) tatlı yersen erkek (karbonhidrat) aslında yanlıs bir inanıs. Dogumdan önce yersen cinsiyeti o olur manasında kullanılıor, bizde degısıklıge ugramıs.

sementen
kızlar benimde sabah akşam ayva yiyesim var o mayhoşluk çok hoşuma gidiyor... hemen hemen 4 aylık hamile olacağm 4 aydır ağzıma ne balık girdi ne de tavuk ismini bile duyunca bi hoş oluyorum :KK43:(( çok tiksindim yahu severdim halbuki :KK43:

borealis_
gorumcezede
sevgili annişler, bende kahverengi lekelenme devam ediyor. sizde durum nedir? kahverengi lekesi olan var mı? teşekkürler...
5 ve 8. haftalarımda oldu kahverengi lekelenme canım. doktorunun haberi olsun.Çünkü en ufak kanamanda bile gece gündüz farketmez muhakkak gel diyor benim doktorum.progestan içiyormusun t 2-3 güne geçer inş.

minnos1
arkadaslar herkese merhaba guzel saglıklı bır gun gecırmenızı dılerım.uzun zamandır cok ta takıp edemıyorum.aslında bılgısayar basında cok ta durmak ıstemıyorum.az cok okumaya calıstım.konular asıldıgı ıcın gecmıse yonelık bır yorum yapmak ıstemıyorum.allahın ıznıyle bende 16.haftama geldım ama hala hareket hıssetmıyorum.bır ay once olan bas agrılarım gerı geldı ve bundan cok rahatsızım.yıne arkadaslarda bunu soylemısler ılk uc ay delı gıbbı uyumak ısterken sımdı ıse gecenın bır yarısı uyanıyorum ve tekrar uykuya dalmak ıcın buyuk bır caba sarfedıyorum.okudugum kadarıyla bunların normal oldugunu gordum.bende bır hafta sonra bebegımı gormeye gıdecegım ınsallh.ıkılı testım guzel cıkmıstı uclu testı yaptırmak ıstemıyorum bu yuzden.10 haftadan berı bebegıme erkek dıyordu doktorum bende oglum olacagına adapte olmus durumdayım herseyın hayırlısı olsun.

Minikuss
golgen
KIZLAR ; SU ALIŞVERİŞ LİSTELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIRMISIN LÜTFENN:26::KK34:
Kabaca bir liste hazırlamıştım sadeleştirmeyi düşündüğüm ya da kendi ihtiyaçlarıma göre yeniden şekillendireceğim ama bu haliyle paylaşayım fikirleri ve tecrübesi olanlar yorum yaparlarsa daha faydalı olur birazdan gönderirim.

Tokoyay
Allah razı olsun kızlar. Kan bağım olan biri değil ama 16 senedir tanıdığım biri. Çok yemeğini yedim sofrasına oturdum. Dün akşam hiçbir şeyi yokken bu sabah....:KK14:

Herkeslere iyi geceler. Biz yarın sabah erken kalkıcaz. Yatalım uyuyalım.
Başın sağolsun, yakınlık için kan bağı şart değil ki, mekanı cennet olsun...

mnsroz
çok moralim bozuk aslında,gece geç yattım zaten,5 ten beri ayaktayım.uyku tutmadı.bu aralar hep böyleyim.daha şimdiden böyleysem son aylarda hiç uyuyamicam heralde:KK50: napıcam ben ya:KK43:başım çatlıcak gibi ağrıyor uykusuzluktan:KK36:
varmı aranızda benim gibi:26:
İnternette bu haftalarla ilgili araştırma yaparken okumuştum, uykusuzluk başlar diyordu, aynı zamanda sık idrara cıkma durumu da yavas yavas geri gelecek.

borealis_
16 haftalık hamile arkadaşlar bir daha ki doktor kontrolünüz ne zaman?Benim bu cumartesi kontrolüm.Doktorum 3 lü test falan demedi.Ama onun için çağırıyor olabilir mi?çokk merak ediyorum bu sefer cinsiyeti söyler gibime geliyor.3 hafta önce ki kontrolümüzde erkek gibi demişti ama ben kız hissediyorum.Çünkü bütün rüyalarımda kız bebek görüyorum:KK8:
21 Aralık'ta kontrolüm var, cinsiyetini gösterirse o gün söylerim demişti doktor.

borealis_
minnos1
arkadaslar herkese merhaba guzel saglıklı bır gun gecırmenızı dılerım.uzun zamandır cok ta takıp edemıyorum.aslında bılgısayar basında cok ta durmak ıstemıyorum.az cok okumaya calıstım.konular asıldıgı ıcın gecmıse yonelık bır yorum yapmak ıstemıyorum.allahın ıznıyle bende 16.haftama geldım ama hala hareket hıssetmıyorum.bır ay once olan bas agrılarım gerı geldı ve bundan cok rahatsızım.yıne arkadaslarda bunu soylemısler ılk uc ay delı gıbbı uyumak ısterken sımdı ıse gecenın bır yarısı uyanıyorum ve tekrar uykuya dalmak ıcın buyuk bır caba sarfedıyorum.okudugum kadarıyla bunların normal oldugunu gordum.bende bır hafta sonra bebegımı gormeye gıdecegım ınsallh.ıkılı testım guzel cıkmıstı uclu testı yaptırmak ıstemıyorum bu yuzden.10 haftadan berı bebegıme erkek dıyordu doktorum bende oglum olacagına adapte olmus durumdayım herseyın hayırlısı olsun.
Bebeğimin hareketini bende hissetmedim henüz.Çokta acelem yok.'20. haftaya kadar yolumuz var:21:aynen benimde saat 2lerden sabah 7 ye kadar dönüyorum.Bu konuyu sabah konuştuk.Birçok arkadaşımız aynı durumda.Hormonlarımız tamamen ele geçirdi galiba bizi.10. haftadan cinsiyeti baya erken teşhis etmiş doktorun.

dilca
kızlar bugün ikili test yaptrdım ama doktorumuzu deiştirdik, bitürlü uygun hastane doktr ayarlayamadık zaten, doktor sabah aç karna gelmemi istedi, neyse gittik, azcık da yoğundu tansiyonum düşer gbi olunca beni aldı önce açtım çünkü, benm de çok ağlayasım geldi ya anlayamadım bi duygu patlaması oldu aç olduğum için miydi bilmiyorum. Öyle açken aldılar kanımı işte, kan şekerine de bi bakalım diye, sonra hemen bi vişne suyu içtim ultrasona girdik, dr pek yorum yapmadı sevmedm zaten bunu da , sadece iyi gayet diyip gönderdi. Bu mudur yani ikili test!! Hani bebek uyuyo olabiliyodu, kendini göstermezse alttan muayne yapmak zorunda kalınıyodu açtım da sizce normal mi bütün bunlar!! Yoksa kan sonuçlarımı alıp başla bi dr a mı gitmeliyim?

Minikuss
Bu arada ben de bu haftaya kadar sadece folik asit kullandım arkadaslar, sağlık ocağı bana kan ilacı ve vitamin yazmıştı ertesi gün doktor randevumda tahlil sonuçlarını değerlendiren doktorum şu an takviyeye ihtiyacın yok sadece folik asit ile devam et dedi.
21 aralıkta tekrar kan tahlili yapılacak ihtiyac varsa kullanırsın dedi.

Ayrıca doktor bol bol sebze ve meyve tüket ve sakın hasta olma dedi enfeksiyon erken doğuma sebep oluyor.
Ben sebze yemeklerinde kullanılan malzemenin fazla pişmesinden kaynaklı pek faydalı olacağını düşünmüyorum o yüzden kendime aynı şekilde hazırlıyorum ve daha hafif oluyor
Örneğin; Kaynayan suya bir parça ıspanağı atıyorum 5-6 dk bekletip süzüyorum üzerine bol limon yoğurt ve yanında sadece corba.
Brokoli, karnıbahar gibi sebzelere yaklaşımım da aynı ve balığı sadece fırında yapmak yararlı yağda kızarınca çöpe at diyor doktor.
Patates kızartmasını elma dilim yapıp baharatla fırına vererek yağsız yapıyorum. Hergün mutlaka yoğurt ve bol salata.
Aslında beslenme düzeninde tek dikkat ettiğim şey besin değerlerini koruyarak ve yağsız pişirmek bunun haricinde hiçbirşey yapmıyorum ki hamilelikten öncede buna yakın beslenme düzenim vardı. Ben de normalde hiç ekmek tüketmeyen biriydim hamilelikte ekmek tüketmeye başladım tam tahıllı olarak.

minnos1
borealis_
Bebeğimin hareketini bende hissetmedim henüz.Çokta acelem yok.'20. haftaya kadar yolumuz var:21:aynen benimde saat 2lerden sabah 7 ye kadar dönüyorum.Bu konuyu sabah konuştuk.Birçok arkadaşımız aynı durumda.Hormonlarımız tamamen ele geçirdi galiba bizi.10. haftadan cinsiyeti baya erken teşhis etmiş doktorun.
evet oyle yınede merak edıyorum hareket ettıgınde ne hıssedecegımı.doktorda sıra beklerken 7 8 aylık hastalarınada sordum hep sıze kacıncı haftada tahmınde bulundu dogru mu cıktı dıye hepsı dogru cıktı dedıler ama bılemıyorum hayırlısı benım kı zaten her gıttıgımde baca arası acık oluyor masallah hıc utanmıyor :KK17: doktor amcasından.

ozgnmn
Aynen bende öyle sadece meyve olarak ayva yiyebiliyorum,birde hiç düzenli beslenemiyorum ne olcak benm bu halim yaa :KK43:
şu an öğle arası ve benm midem taş gibi yine hiçbirşey yiyemiyorum sadece zeytin peynir galeta yedim yine bebeğim zarar görücek diye korkuyorummm kırmızı etten oldum olası nefret ederim , makarna pilav patates kızartması çok afedersiniz midemi maahvediyor yediğim gibi doğru lavaboya peynir yumurta şuan severek tüketebildiğim tek besin kaynaklarım ne olcak böyle bilmemm

sementen
kızlar benimde sabah akşam ayva yiyesim var o mayhoşluk çok hoşuma gidiyor... hemen hemen 4 aylık hamile olacağm 4 aydır ağzıma ne balık girdi ne de tavuk ismini bile duyunca bi hoş oluyorum :KK43:(( çok tiksindim yahu severdim halbuki :KK43: