2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

ranana
13-12-12, 21:12
lamia_
ayy var öyle cahiller... yedik sanki... ama şükürler olsun Rabbim bize kendi evlatlarımızı nasip etti inş kucağımızada almayı nasip eder... Rabbim kimsenin kucağında bırakmasın gözümüzü... evlat hasreti , acısı ne demek bilmiyolar... Rabbim bildrmesinde ama insanın zoruna gitmiyo değil hani...walla bende birinin bebeğini sevmeye korkuyodum bişiy der yanlış düşünür falan.. :KK4:

ayy hoşgeldin kzum biliyomusun ben senin hamiş oldunu yeni öğrendim.. hayırlıs olsu bebeğin Sana bağışlasın Rabbim...:KK16:
Kimden öğrendin bakım kuzum bilmiyordum öğrendim sagol canim benim cumlemizinkini teyzesi 13 haftalık bile olduk yarın doktor teyzesine gideceğiz cok özledim bebisimi

Tokoyay
mnsroz
seninkini henüz hissedemedim canım:KK52:dur biraz yoğunlaşayım:KK1:

herşeyin yolunda olmasına çok sevindim canım:KK16:birdahaki randevuna nekadar zaman sonra çağırdı doktorun?benimki bu aralar iki haftada bir görcekmiş.bende anlamadım:44:neyse ben bebişimi özlüyom zaten,işime geldi:KK52:
bugün aradım doktoru detaylıda aynı fiyatmış şaşırdım,nerdeyse Atıl Yükselin yarısı kadar.sevindim yani:KK52:
sen 30 ocakta tam kaç hafta kaç gün olucan ki?geç geldi bana?sen o tarihte gidiceksen benim daha geç gitmem gerekecek ozaman:KK31:22. haftada gitmicekmiydik:26:

hadi bakalım:KK52:bi kaç kişininkini hissettim burdan çıktı:KK34:Allah gönlündekini verir inşallah diyelim:KK69:
Canim detayli ultrason 18 ile 23 arasi yapilirmis. Beni 22. Haftam bitince gonderiyor. 23 un icinde olmami istedi yani.
İkiliye de 14. Haftanin icinde gondermisti.

ranana
Tokoyay
Yok ben 14. haftamda ikili teste gittim o zaman soyledi.
Tokoyay sen nasılsın canim merceğim ben gene cok fena kabiz olmuşum ya

merve02
ranana
Hosbulduk nasılsın canim
iyi diyelim iyi olalım canım çok şükür rabbime
sen nasılsın?

Tokoyay
seyzen
oh oh keyfiniz daim olsun tatlıım.:nazar: oğluşunun adı ne olacak var mı düşündüğünüz isim :KK52: :KK46:
Amin canim. Adi Ali olacak :) ikinci ismi babasi koyacak :)

merve02
ela235
slm kızlar çok mutsuzum:KK43:( gebeligimin 6. haftasından itibaren en sevdigim yiyeceklerden tiksinir oldum et tavuk kola hatta ve hatta sigara. neyse sigara cok iyi olduda digerleri fena hiç bi şey canım istemiyor mide bulantısı gibi degil kusmuyorumda ama isimlerini duyunca bile fena oluyorum aşırı derecede koku alıyorum cok mutsuzum hiç geçmicek benimkisi halsizlikten ayaga bile kalkamıyorum çok mutsuzum benim gibi olupta geçen varmı :KK43::KK43:
Canım bende aynı durumdayım ama mutsuz değilim çok şükür
rabbime hamd olsun hamile olduğumuz için böyleyiz başka bi hastalıkta olabilirdi
anne olmak böyle bişey bence fedakarlık....
benimki hala geçmedi inşallah geçecek bigün

merve02
ela235
bide şu varki bi şey yemeden kilo alıyorum şimdiden 10 kilo aldım:S ama hiçte belli degil en fazla 3 4 kg almış görünüyorum kimse farketmiyo bile ne cns bi insanım her seyim garip:KK43:
canım bunu doktorun farketmedi mi tartmıyo mu seni her gittiğinde
tsh hormonunu felan ölçtürdün mü

Tokoyay
Canim kontroller artik ayda bir. 14 ocakta kontrolum. 30 ocakta da detayli iste. Ve artik karindan ultrasona gectik :) Ocakta 2 kere gorucem bebisimi ama 14 ocaga kadar ozlicem simdi :KK43:

lamia_
ranana
Kimden öğrendin bakım kuzum bilmiyordum öğrendim sagol canim benim cumlemizinkini teyzesi 13 haftalık bile olduk yarın doktor teyzesine gideceğiz cok özledim bebisimi
2012 topiğndyimde ben son zamnlarda yazılarını falan gördüm orda.... takviminde yoktu :KK9: .. sonradan burda görünce anladım yani... maşallah maşallah nice yaşlarınıda gör yarında hayırlı hbrlerle gel canım inş......

ranana
merve02
iyi diyelim iyi olalım canım çok şükür rabbime
sen nasılsın?
Ben bugün sikintiliyim cok fena kabiz oldum sancilanip duruyorum aci var aci

merve02
lamia_
ayy var öyle cahiller... yedik sanki... ama şükürler olsun Rabbim bize kendi evlatlarımızı nasip etti inş kucağımızada almayı nasip eder... Rabbim kimsenin kucağında bırakmasın gözümüzü... evlat hasreti , acısı ne demek bilmiyolar... Rabbim bildrmesinde ama insanın zoruna gitmiyo değil hani...walla bende birinin bebeğini sevmeye korkuyodum bişiy der yanlış düşünür falan.. :KK4:

ayy hoşgeldin kzum biliyomusun ben senin hamiş oldunu yeni öğrendim.. hayırlıs olsu bebeğin Sana bağışlasın Rabbim...:KK16:
evet canım allah kimseye evlat hasreti yaşatmasın ben çektim çok iyi bilirim
arkadaşalr gelirdi bebekleriyle bana giderlerdi bebeklerin kokusu kalırdı
ben nasıl ağlardım ahh rabbime şükürler olsun bu haftalara geldik

Tokoyay
ranana
Tokoyay sen nasılsın canim merceğim ben gene cok fena kabiz olmuşum ya
İyiyim cok sukur canim. Doktorum demir hapi verdi. Baslicaz artik demir hapina dedi :KK43:

merve02
ranana
Ben bugün sikintiliyim cok fena kabiz oldum sancilanip duruyorum aci var aci
benimde 4 gün oldu daha tık yok canım
yarını umutla bekliyorum
senin kaç gün oldu

tubice
lamia_
yok kuzum ya hiç sıkma canını onlar bi şekilde bizden alıyolarmış zaten besinleri drlerin demesi yiyin beslenin ki siz halsiz vitaminsiz kalmayın onlar zaten olanı alıyo ee bize bişiy kalmıyo halsizliğim buna bağlı iştehsızlık bu yüzden.. az az ama sık yiyebildiğiniz kadar yiyin herşeyden...:KK1:
sağol valla içim rahatladı ne bileyim devamlı tansiyonu düşük düşük geziyorumda endişelendim aslında doktor dedi sağlıklı gayet bebişin diye

ranana
lamia_
2012 topiğndyimde ben son zamnlarda yazılarını falan gördüm orda.... takviminde yoktu :KK9: .. sonradan burda görünce anladım yani... maşallah maşallah nice yaşlarınıda gör yarında hayırlı hbrlerle gel canım inş......
Teşekkür ederim tatlım cok sagol sende de bar mı bebiş bakim

tubice
merve02
sen kaç kilo verdin canım daha doğrusu verdin mi yani?
ben 3 ayda düzenli olarak 3 kilo verdim normalde basenliyimdir 3 aydır basen falan kalmadı. kilo vermek isteyenlere hamileliği tavsiye eder oldum hihi:)

merve02
tubice
sağol valla içim rahatladı ne bileyim devamlı tansiyonu düşük düşük geziyorumda endişelendim aslında doktor dedi sağlıklı gayet bebişin diye
bende ne zaman ölçtürsem 9-6 çıkıyo

ela235
merve02
Canım bende aynı durumdayım ama mutsuz değilim çok şükür
rabbime hamd olsun hamile olduğumuz için böyleyiz başka bi hastalıkta olabilirdi
anne olmak böyle bişey bence fedakarlık....
benimki hala geçmedi inşallah geçecek bigün
geçicegini bilsem biraz rahatlarım ama hiç geçmicek dogursam bile geçmicek bu öyle geliyo bana:KK43: dua edin ne olur:KK43:

ranana
merve02
yarını umutla bekliyorum
senin kaç gün oldu
Benimde Cumartesi gunünden beri 6. Gün bitti afedersiniz taş oturdu sanki makayım yara kan geliyor yerime oturamiyorum ne yapcam ya bol su iciyorum kuru kaysı incirde yiyorum yok babamizin demiyo

lamia_
merve02
evet canım allah kimseye evlat hasreti yaşatmasın ben çektim çok iyi bilirim
arkadaşalr gelirdi bebekleriyle bana giderlerdi bebeklerin kokusu kalırdı
ben nasıl ağlardım ahh rabbime şükürler olsun bu haftalara geldik
şükürler olsun Rabbim e :KK16:kendi evlatlarımız kokusu olcak evlerimizde... senin ne kadar sonra oldu.. özel değilse tabi sordum ama :KK43:
merve02
yarını umutla bekliyorum
senin kaç gün oldu
hehe ben 4 gün süren ağrıdan sonra dün kurtuldum şükür...:KK53:darısı diğer haftaya:KK53: walla çatlıcaz böle giderse :KK33:

merve02
ela235
geçicegini bilsem biraz rahatlarım ama hiç geçmicek dogursam bile geçmicek bu öyle geliyo bana:KK43: dua edin ne olur:KK43:
bak bende 16. haftamdayım serumlarla ayakta duruyorum
yok canım doğurunca geçecek inşallahhh:KK16:

merve02
13-12-12, 22:12
ranana
Benimde Cumartesi gunünden beri 6. Gün bitti afedersiniz taş oturdu sanki makayım yara kan geliyor yerime oturamiyorum ne yapcam ya bol su iciyorum kuru kaysı incirde yiyorum yok babamizin demiyo
yarın gidince bunu mutlaka doktoruna bildir
sana en azından bir şurup verir olmaz böyle
bende duphalac var
yani sıkıştımmı içiyorum 4-5 saat sonra çıkıyorum tualete
tabi biraz sancılı oluyo ama ne yapalım
ayıptır söylemesi zeytinyağı sürebilrsin makat bölgene
benimkini çok yumuşattı kanamayı kesti

ela235
merve02
canım bunu doktorun farketmedi mi tartmıyo mu seni her gittiğinde
tsh hormonunu felan ölçtürdün mü
biliyo doktorum daha 2 gün önce oradaydım biraz fazla almışsın dedi:S hormonlarıma gebelikten önce baktırmıştım bi sıkıntı yoktu acaba sigarayı bıraktım diyemi şiştim bilmiyorumki bi şeyde yiyemiyorum eskiden uyumadan önce ekmek arası yapıp yerdim öyle özlüyorumki:KK43: Rabbim yemeyi nasip etsin hastaların durumunu anlıyorum şimdi çok zor çookk

ranana
tubice
ben 3 ayda düzenli olarak 3 kilo verdim normalde basenliyimdir 3 aydır basen falan kalmadı. kilo vermek isteyenlere hamileliği tavsiye eder oldum hihi:)
Sahnen canim bende şiddetle tavsiye ediyorum bende iki haftada 4 kilo verdim kilo vermemden şikayetçi değilimde ben yemek hiç yiyemiyorum yediğim zamanlarda midemde kalmıyor cocuk besinsiz kalır diye korkuyorum

merve02
tubice
aynen canım bende
az öncede yazdım 7 kilo verdim
yani diyet yapsaydım veremzdim bu kiloyu aylarca:KK1: