Evlat sahibi olmak isteyenler=birlikte dua edelim mi

talhaaam
27-11-12, 12:11
bende bu ay klomen kullandım dün adetimin 12. günüydü doktor 2 tane yumurta var ama 9mm dedi 12 günde çatlatma iğnesi olanlar varmış kaç günekadar bu çatlatma iğnesi yapılıyor yani en son kaçıncı gün yapılabilir doktor cuma günü tekrar gel dedi o zamana kadar büyürmü beklemek çok zor ben ilk hamileliğimi yine bu süreçlerden geçerek yaşadım şimdi 2. yi istiyorum yine aynı şeyler zor ama herkesin bir sınavı var bizim de bu heralde rabbim isteyen herkese versin allah rızası için banada dua edin bu hafta

E_M_A
ESMACVS
bunu bılmıyodum cnm. Allah razı olsun.yapıcam bunu mutlaka..
Bende bir kitap var aslında onu temin edip okuman faydalı diye düşünüyorum canım

HER ANNEYE LAZIM DUA VE BİLGİ HAZİNESİ
İÇERİĞİ;

Çoçuğum olmuyor diye üzülüyorsanız..
Çoçuğumun zeki olması için neler yapabilirim diyorsanız..

Hamile iseniz ve çoçuğunuzun zeki olmasını istiyorsanız..

Doğumun zor olmasından korkuyorsanız..

Çoçuğunuzun iştahsızlığı sizi üzüyorsa..

Çoçuğum var ama bir tanede kızım olsun diyorsanız..

Düşük tehlikeniz varsa..

internetten araştırabilirsin canım.Hatta bütün arkadaşlar temin etsin bence çocuk olması içinde bir sürü dua var içinde

E_M_A
talhaaam
bende bu ay klomen kullandım dün adetimin 12. günüydü doktor 2 tane yumurta var ama 9mm dedi 12 günde çatlatma iğnesi olanlar varmış kaç günekadar bu çatlatma iğnesi yapılıyor yani en son kaçıncı gün yapılabilir doktor cuma günü tekrar gel dedi o zamana kadar büyürmü beklemek çok zor ben ilk hamileliğimi yine bu süreçlerden geçerek yaşadım şimdi 2. yi istiyorum yine aynı şeyler zor ama herkesin bir sınavı var bizim de bu heralde rabbim isteyen herkese versin allah rızası için banada dua edin bu hafta
Allah'ım 2.bebişide hayırlısıyla sağlıkla nasip etsin inş

seyyan
27-11-12, 13:11
sevil61
ben 1 yıl 3 aylık(15 aylık) evliyim. başından beri istiyorum. adetlerim düzensizleşti evliliğimin ilk zamanlarında.. sonradan yoluna girmişti 22-25 günde bir adet oluyordumki bu ay 38 gün oldu hala olmadım evde idrar testi yaptım negatif çıktı. şimdi kararsız kaldım. ümidimi yitirdim. duaya ihtiyacım var. bu topikte size de dua etcem , sizden de dua bekleyeceğim inşallah.
BENİ DE EKLEYİN...
aramıza hoşgeldin.daha yolun o kadar başındasınızki ne olur ümitlerinizi yitirmeyin.

yeteeeeer
kızlar nasılsınızzzz:26::26::26::26: Herkesler iyimiiii :26::26::26::26:düzenli takip edemiyorum sizleri:KK50::KK50::KK50::KK50: Fırsat buldukça geliyorummm:44::44::44::44::44: Ama her zaman dualrımdasınızz

yeteeeeer
kızlar nasılsınızzzz:26::26::26::26: Herkesler iyimiiii :26::26::26::26:düzenli takip edemiyorum sizleri:KK50::KK50::KK50::KK50: Fırsat buldukça geliyorummm:44::44::44::44::44: Ama her zaman dualrımdasınızz

yeteeeeer
Mesaj tekrarı kafasına göre göderiyorrr

ESMACVS
27-11-12, 15:11
E_M_A
Bende bir kitap var aslında onu temin edip okuman faydalı diye düşünüyorum canım

İÇERİĞİ;

Düşük tehlikeniz varsa..

internetten araştırabilirsin canım.Hatta bütün arkadaşlar temin etsin bence çocuk olması içinde bir sürü dua var içinde
aldım cnm ben o kıtaptan.hatta hamile kalmadan once aldım .gercekten cok guzel bır kıtap kesınlıkle her anneye lazım.

antiSocial
27-11-12, 15:11
talhaaam
merhaba talham,
yumurtalar genelde günde 1mm civarında büyüyor ve yaklaşık 18-20 mm olunca çatlatma iğnesi yapılıyor. ama birden büyüyüp gelişen de oluyor, herkesde bir standart yok.12. gün daha çok erken. moralini bozma. ben tüp denemelerde 14. 15. günlerde bile vurundum çatlatma iğnesini. üstelik onda çok fazla ilaç kullanıyosun. anca gelişiyodur.

muhat
27-11-12, 16:11
AYSE035
canım listeye ekleyeceğim seni inş..
bu sevaba beni de ortak ettiğiniz için teşekür ederim:KK70:

canndann
27-11-12, 17:11
küçüklüğümden beri hep anne olmak istemişimdir ne olcaksın diye soranlara bile anne dermişim sonra yaşım ilerledikçe tabi insanın ruh hali düşünceleri değişiyor evlenmeyi pek düşünmüyordum ama evlenmeden de çok sahibi olmam biraz zor olduğu için 30yaşında evlenir hemen anne olurum demeye başladım insanız gelecekle ilgili planlar yapıyoruz yanlışta olsa... sonra eşim karşıma çıktığında 23 yaşında evleneceğimi hiç düşünmemiştim:KK1::KK1::KK1::KK1: eşim hep kızımızın olacağını söyler ama ben benim oğlum olacak derdim ve kaybettiğim ikizler erkekmiş. avatarımdaki kız bebek bana ümit veriyor çok sevimli ve çok bilmiş gülüyor siz söyleyince bana benziyormu diye baktım tekrar tombul ve cadı bir kızmışım bende 2gece önce yattığımda sanki yakın zamanda kızım olacakmış hissi kapladı içimi ama hiç kız diye hayal kuramazdım belkide sizin güzel düşünceleriniz malum oldu bana sizinde oğlunuz varmış rabbim ona hayırlı sağlıklı ömür nasib etsin güzel günler yaşayın birlikte inşallah[/QUOTE

Evet, gelecekle ilgili planlar yapmamak mümkün değil, yanlış bile olsa yapılıyor. Gerçi ne kadarı doğru ne kadarı yanlış onu da bilemiyoruz.

Çünkü tedirsiz tevekkül olmuyor biliyorsunuz, ayrıca dünyalık ve ahiretlik olarak da, eğer herşeyin hakkını en iyisiyle vermeye çalışmazsak hiç bir şey yapamayız. İşte bu sebeple, hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya işlerimizi, yarın ölecekmiş gibi (hatta her an diye düşünmek lazım onu) ahir hayatımızı unutmadan yaşayabilirsek ne mutlu bizlere.

Hal böyle olunca, aslında mutlaka ki sonrasında bir takım şeyleri az biraz da olsa planlamadan olmuyor. Çünkü tedbir açısından bile olsa düşünmek zorunda kalabiliyoruz bazen.

Daha doğrusu biz insanız, herşeyiyle dört dörtlük olabilmemiz ne mümkün? Önemli olan niyetlerimiz. Yeter ki onlar güzel olsun, hem niyetlerimiz hem amellerimiz, en güzelinden, en doğrusundan ve daima iyilik ve doğruluk üzere olsun. İşte bunu başarabilirsek o zaman gün boyu yaptığımız işlerde ve herşeyde Allah ın rızasını kazanmayı düşünerek hareket edersek (ki olabiliyorsa söylediğimiz her bir kelamda, attığımız her bir adımda, bir yerden biryere koyduğumuz bir kibrit çöpü bile olsa o işi yaparken dahi Allah rızasını unutmadan ve gözeterek hareket edebiliyorsak) hem dünyalık hem ahiretlik birşeyler yapmaya çalışıyor oluruz. Ötesini de Yüce Allah'tan bekler dileriz.

Ya, o her genç kızda oluyor öyle, evlenmeyeceğim ben, yok otuz yaşımdan önce evlenmem :21: gib gibi. Sonra bir bakıyoruz ki 23 yaşında ve evlenivermiş. :KK9:
Hayırlısı olsun, kısmet ne zamansa o zaman oluyor herşey. Yani vakti zamanı gelmişse birşeyin, ne ona engel olunabiliyor ne de daha ileriye sarkıtılabiliyor. Allah bir ömür mesut etsin, sağlık, mutluluk, huzur ve bereketinizi ekslltmesin, tüm yuvalar için inşallah aynı şeyleri nasip etsin.

Evet, şimdi siz de öyle yazınca, ben de sanki bir başka heyecan yaptım. İnşallah, inşallah hem sizin hem de bekleyen herkesin güzel haberlerini buradan hep birlikte paylaşalım en kısa zamanda diye dua ediyorum ve inanıyorum çok güzel şeyler olacağına yakın zamanda. Bunlardan biri de sizin, tombul tombul çok bilmiş ısırmalık bebeğinizin haberi olsun inşallah.

O gün geldiğinde kısmetse, ben de şartlarım ve uygunluğuma göre gelip onu şöyle bir koklarım inşallah. İnşallah. Rabbim hayırlısını versin.

bahar27
27-11-12, 18:11
sevil61
ben 1 yıl 3 aylık(15 aylık) evliyim. başından beri istiyorum. adetlerim düzensizleşti evliliğimin ilk zamanlarında.. sonradan yoluna girmişti 22-25 günde bir adet oluyordumki bu ay 38 gün oldu hala olmadım evde idrar testi yaptım negatif çıktı. şimdi kararsız kaldım. ümidimi yitirdim. duaya ihtiyacım var. bu topikte size de dua etcem , sizden de dua bekleyeceğim inşallah.
BENİ DE EKLEYİN...
Hoşgeldin canım aramıza.Hormonlarına baktırdınmı pko felanmı var?:44:
E_M_A

İÇERİĞİ;

Düşük tehlikeniz varsa..

O kitap bendede var canım güzel bilgiler var gerçekten:KK34:

duru1616
27-11-12, 19:11
Evet, gelecekle ilgili planlar yapmamak mümkün değil, yanlış bile olsa yapılıyor. Gerçi ne kadarı doğru ne kadarı yanlış onu da bilemiyoruz.

Çünkü tedirsiz tevekkül olmuyor biliyorsunuz, ayrıca dünyalık ve ahiretlik olarak da, eğer herşeyin hakkını en iyisiyle vermeye çalışmazsak hiç bir şey yapamayız. İşte bu sebeple, hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya işlerimizi, yarın ölecekmiş gibi (hatta her an diye düşünmek lazım onu) ahir hayatımızı unutmadan yaşayabilirsek ne mutlu bizlere.

Hal böyle olunca, aslında mutlaka ki sonrasında bir takım şeyleri az biraz da olsa planlamadan olmuyor. Çünkü tedbir açısından bile olsa düşünmek zorunda kalabiliyoruz bazen.

Daha doğrusu biz insanız, herşeyiyle dört dörtlük olabilmemiz ne mümkün? Önemli olan niyetlerimiz. Yeter ki onlar güzel olsun, hem niyetlerimiz hem amellerimiz, en güzelinden, en doğrusundan ve daima iyilik ve doğruluk üzere olsun. İşte bunu başarabilirsek o zaman gün boyu yaptığımız işlerde ve herşeyde Allah ın rızasını kazanmayı düşünerek hareket edersek (ki olabiliyorsa söylediğimiz her bir kelamda, attığımız her bir adımda, bir yerden biryere koyduğumuz bir kibrit çöpü bile olsa o işi yaparken dahi Allah rızasını unutmadan ve gözeterek hareket edebiliyorsak) hem dünyalık hem ahiretlik birşeyler yapmaya çalışıyor oluruz. Ötesini de Yüce Allah'tan bekler dileriz.

Ya, o her genç kızda oluyor öyle, evlenmeyeceğim ben, yok otuz yaşımdan önce evlenmem :21: gib gibi. Sonra bir bakıyoruz ki 23 yaşında ve evlenivermiş. :KK9:
Hayırlısı olsun, kısmet ne zamansa o zaman oluyor herşey. Yani vakti zamanı gelmişse birşeyin, ne ona engel olunabiliyor ne de daha ileriye sarkıtılabiliyor. Allah bir ömür mesut etsin, sağlık, mutluluk, huzur ve bereketinizi ekslltmesin, tüm yuvalar için inşallah aynı şeyleri nasip etsin.

Evet, şimdi siz de öyle yazınca, ben de sanki bir başka heyecan yaptım. İnşallah, inşallah hem sizin hem de bekleyen herkesin güzel haberlerini buradan hep birlikte paylaşalım en kısa zamanda diye dua ediyorum ve inanıyorum çok güzel şeyler olacağına yakın zamanda. Bunlardan biri de sizin, tombul tombul çok bilmiş ısırmalık bebeğinizin haberi olsun inşallah.

O gün geldiğinde kısmetse, ben de şartlarım ve uygunluğuma göre gelip onu şöyle bir koklarım inşallah. İnşallah. Rabbim hayırlısını versin.[/QUOTE]

amin canım inşallah hepimiz tek tek güzel haberleri vericez ve belkide haber almakla kalmayıp onları koklamaya gidicez birbirimize

duru1616
27-11-12, 19:11
canım 2yasindaha okudum allah kabul etsin

AYSE035
27-11-12, 20:11
yasini şerif listemiz
perlanore==4 tane okuDU
blowhole==5tane esma okudu
ozne hayat==4tane ema okudu
aruna==4tane okudu
bahar27==5tane okuDU
BAHAR27==4 TANE OKUYACAK
antikdeniz==4tane okudu
topeguk==2 tane perlanore okudu 2 tane kaldı
tondora==4tane okudu
sardunya==4 tane okuDU

antisocial==4 tane okuyacak
seminay84==yerine perlanore 2 tane okudu 2tane ema okudu
sebiilem==6tane okudu
orlic==5tane okudu

burcu81==4tane okuyacak
ozay37barış==4tane okUDU
şaşkınanne==4tane okudu
yaseminseza==4 tane okudu
hayalot=4tane okuDU

yandev==5 tane okuyacak
melek04==4tane okudu
esmacvs==4 tane okudu
ayse035===4 tane okuDU

özlemlk==4tane okuyacaK
taylandilek=4 tane okudu
okyanus==4tane okuyacak
seyyan ==4 tane yasin okudu
E_M_A==4tane okudu
CANDAN==4 TANE OKUdu
RAİNSUN==2 TANEOKUDU
ayse035==1tane okudu
ecrin007==2tane okudu
dilek==4 tane ema okudu

sevil61==2 tane okuyacak
muhat ==okuyacak?

YASEMİNSEZA SAŞKINANNE VE HAYALOT İÇİN OKUYRUZ YASİNLERİMİZİ
EKSiKLERE YARDIM ETMEK İSTEYENLERİ BEKLİYORUM 25 tane eksiğimiz kaldı

heper
AYSE035
yasini şerif listemiz
perlanore==4 tane okuDU
aruna==4tane okudu
bahar27==5tane okuDU
BAHAR27==4 TANE OKUYACAK
antikdeniz==4tane okudu
tondora==4tane okudu
sardunya==4 tane okuDU

sebiilem==6tane okudu
orlic==5tane okudu

burcu81==4tane okuyacak
ozay37barış==4tane okUDU
şaşkınanne==4tane okudu
hayalot=4tane okuDU

yandev==5 tane okuyacak
melek04==4tane okudu
esmacvs==4 tane okudu
ayse035===4 tane okuDU

özlemlk==4tane okuyacaK
taylandilek=4 tane okudu
okyanus==4tane okuyacak
E_M_A==4tane okudu
CANDAN==4 TANE OKUdu
RAİNSUN==2 TANEOKUDU
ayse035==1tane okudu
ecrin007==2tane okudu
dilek==4 tane ema okudu

sevil61==2 tane okuyacak
muhat ==okuyacak?

Özel mesaj göndermeye çalıştım ama olmadı galiba, ben sizin için 5 tane yasin okudum Allah kabul etsin

AYSE035
heper
Özel mesaj göndermeye çalıştım ama olmadı galiba, ben sizin için 5 tane yasin okudum Allah kabul etsin
allah razı olsun canım benim çok sağolasın rabbim ne muradın var ise en yakın zamanda nasip etsin inş

AYSE035
iyi akşamlar canım arkadaşlarım nasılsınız

AYSE035
bahar27
Hoşgeldin canım aramıza.Hormonlarına baktırdınmı pko felanmı var?:44:

O kitap bendede var canım güzel bilgiler var gerçekten:KK34:
kitabın adı ne canım

AYSE035
yasini şerif listemiz
perlanore==4 tane okuDU
aruna==4tane okudu
bahar27==5tane okuDU

BAHAR27==4 TANE OKUYACAK
antikdeniz==4tane okudu
tondora==4tane okudu
sardunya==4 tane okuDU

sebiilem==6tane okudu
orlic==5tane okudu

burcu81==4tane okuyacak
ozay37barış==4tane okUDU
şaşkınanne==4tane okudu
hayalot=4tane okuDU

yandev==5 tane okuyacak
melek04==4tane okudu
esmacvs==4 tane okudu
ayse035===4 tane okuDU

özlemlk==3tane okuyacaK
taylandilek=4 tane okudu
E_M_A==4tane okudu
CANDAN==4 TANE OKUdu
RAİNSUN==2 TANEOKUDU
ayse035==1tane okudu
ecrin007==2tane okudu
dilek==4 tane ema okudu
sevil61==2 tane okuyacak
muhat ==okuyacak?
heper==5 tane okudu

AYSE035
27-11-12, 21:11
114 tane yasinimiz okundu
kalan==9 tane yasini şerif

mausi
28-11-12, 08:11
günaydın arkadaşlar bende süreklı olarak bebeğıme kuran okuyorum sızınle bırlıkte dua etmek benı cok mulu eder ama tam olarak anlamadım cumadan cumaya 41-42?

ESMACVS
28-11-12, 08:11
AYSE035
114 tane yasinimiz okundu
kalan==9 tane yasini şerif
cnm ben 5 tanesini okurum bugun

muhat
28-11-12, 09:11
AYSE035
yasini şerif listemiz
perlanore==4 tane okuDU
aruna==4tane okudu
bahar27==5tane okuDU
BAHAR27==4 TANE OKUYACAK
antikdeniz==4tane okudu
tondora==4tane okudu
sardunya==4 tane okuDU

sebiilem==6tane okudu
orlic==5tane okudu

burcu81==4tane okuyacak
ozay37barış==4tane okUDU
şaşkınanne==4tane okudu
hayalot=4tane okuDU

yandev==5 tane okuyacak
melek04==4tane okudu
esmacvs==4 tane okudu
ayse035===4 tane okuDU

özlemlk==4tane okuyacaK
taylandilek=4 tane okudu
okyanus==4tane okuyacak
E_M_A==4tane okudu
CANDAN==4 TANE OKUdu
RAİNSUN==2 TANEOKUDU
ayse035==1tane okudu
ecrin007==2tane okudu
dilek==4 tane ema okudu

sevil61==2 tane okuyacak
muhat ==okuyacak?

ben 2 tane okuyacağım inşallah

AYSE035
28-11-12, 10:11
mausi
günaydın arkadaşlar bende süreklı olarak bebeğıme kuran okuyorum sızınle bırlıkte dua etmek benı cok mulu eder ama tam olarak anlamadım cumadan cumaya 41-42?
canım aramıza hoşgeldin..
rabbim yavrunu hayırlı sağlıklı evlat etsin inş.
her hafta 2 arkadaşa 41 er yasin ve ayet el kursı okuyoruz .. cumadan cumaya bağışlıyoruz..toplamda 82 yasini arkadaşlara bölüştürüyoruz ve kime kaçtane düştüyse canım

AYSE035
muhat
ben 2 tane okuyacağım inşallah
canım merhaba nasılsın
biraz kendinden bahsedermisin

AYSE035
ESMACVS
cnm ben 5 tanesini okurum bugun
allah razı olsun canım allah ne muradın var ise nasip etsin inş

yandew
canım bende payıma düşen 5 tane yasini okudum

AYSE035
Nasılsınız hepinize hayırlı guzel bi gun diliyorum

AYSE035
eksikler 4 tane kaldı

AYSE035
bugün yeni listeyi yapacağım inş.

muhat
AYSE035
canım merhaba nasılsın
biraz kendinden bahsedermisin
benim adım Hatice, edebiyat ve mental aritmatik öğretmeniyim, 1,5 yıldır evliyim. ben de bebek istiyorum fakat daha nasip olmadı. yeni üye oldum bu siteye de. yardımcı olacağım tek şey sanırm dua etmek.umarım rabbim kabul eder. eksik kalan duaları mesaj atarsanız arkadaşlara da dağıtabilirim.

AYSE035
muhat
benim adım Hatice, edebiyat ve mental aritmatik öğretmeniyim, 1,5 yıldır evliyim. ben de bebek istiyorum fakat daha nasip olmadı. yeni üye oldum bu siteye de. yardımcı olacağım tek şey sanırm dua etmek.umarım rabbim kabul eder. eksik kalan duaları mesaj atarsanız arkadaşlara da dağıtabilirim.
memnun oldum hatice bende ayşe..canım inş.en yakın zamnda rabbim hayırlı sağlıklı evlat nasip eder.burdakı herkes aynı durumda
çok şükür dua ile allahtan istiyoruz isteklerimizi..dualarımızı kabul eder inş.
geçen haftaki listeyi tamamlamaya çalışıyoruz.eksiğiimiz 4 tane kaldı istersen 2 sen 2tanede esma arkadaşımız okusun.. yeni listeyi de bugun yayınlayayım

muhat
ben de çok memnun oldum. ayrıca çok sevdim burayı. birbirini tanımayan insanlar birbirinin derdini ve mutluluğunu paylaşyor:KK70: Allah ahirette tanışmayı nasip eder inşallah. ben 2 tane okuyacagım dmiştim zaten. onun haricinde mi 2 tane daha okuyum?

AYSE035
muhat
ben de çok memnun oldum. ayrıca çok sevdim burayı. birbirini tanımayan insanlar birbirinin derdini ve mutluluğunu paylaşyor:KK70: Allah ahirette tanışmayı nasip eder inşallah. ben 2 tane okuyacagım dmiştim zaten. onun haricinde mi 2 tane daha okuyum?
evet canım yapılan en güzel dua başkası için yapılan duadır..biz birde birbirimizi görmedik tanımıyoruz..allah kabul eder inş.sen 2 tane oku esma arkadaşımızda 2 tane okur tamamlanır
nerde oturuyorsun

muhat
AYSE035
evet canım yapılan en güzel dua başkası için yapılan duadır..biz birde birbirimizi görmedik tanımıyoruz..allah kabul eder inş.sen 2 tane oku esma arkadaşımızda 2 tane okur tamamlanır
nerde oturuyorsun
ben kırıkkaleliyim. sen nerelisin?

AYSE035
muhat
ben kırıkkaleliyim. sen nerelisin?
aslen muşluyum doğma büyüme manisa..
izmire gelin geldim:KK1::KK1:

AYSE035
kızlar nerdesiniz yaaaa

muhat
28-11-12, 11:11
AYSE035
aslen muşluyum doğma büyüme manisa..
izmire gelin geldim:KK1::KK1:
nasıl tanıştın eşinle. muş nere izmir nere:KK70:

ESMACVS
AYSE035
allah razı olsun canım allah ne muradın var ise nasip etsin inş
amin cnm cümlemizin inş. okudum ben 5 tane yasinimi.rabbim kabul etsin inş.

duru1616
Kızlarrrrr merhaba nasılsınız

AYSE035
muhat
nasıl tanıştın eşinle. muş nere izmir nere:KK70:
köken muş ben hiç görmediiim muşu..manisa da doğdum buyudum..eşimle arkadaşım aracılığı ile tanıstık canım

duru1616
muhat
benim adım hatice, edebiyat ve mental aritmatik öğretmeniyim, 1,5 yıldır evliyim. Ben de bebek istiyorum fakat daha nasip olmadı. Yeni üye oldum bu siteye de. Yardımcı olacağım tek şey sanırm dua etmek.umarım rabbim kabul eder. Eksik kalan duaları mesaj atarsanız arkadaşlara da dağıtabilirim.
hoşgeldin aramıza tez zamanda nasib etsin rabbim bebeğini

AYSE035
Perlanore
merhaba canım ben iyiyim şükür sen nasılsın

ESMACVS
Perlanore
şükür cnm iyiyz sen nasılsın

AYSE035
ESMACVS
amin cnm cümlemizin inş. okudum ben 5 tane yasinimi.rabbim kabul etsin inş.
maşallah hangi arada okudun canım ya

duru1616
ayse035
merhaba canım ben iyiyim şükür sen nasılsın
çok şükür canım işteyim bi bakayım dedim

duru1616
esmacvs
şükür cnm iyiyz sen nasılsın
çok şükür canım senin nasıl gidiyor bulantın devam ediyormu

ESMACVS
AYSE035
nerde oturuyorsun
cnm ben 5 tane okudum yazdıklarını sımdı gordum cnm.

AYSE035
canım eksik liste için okumana gerek kalmadı birazdan yapacağım listede bakarsın sana kaçtane düştüyse bugunden başlayıp haftya persembeye kadar okuyabilirsin ..ayet el kursı lıstemizde oluyo katılmak istermiisin