TEST

Kaybolan hisler ..Eşimden soğudum:(

kaderzedemiyim
26-08-12, 19:08
Kızlar herkese merhaba öncelikle benim sizinle paylaşmak istediğim bir derdim var.Aslında nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama fikirlerinizi okumak bana iyi gelebilir.Ben 25 yaşında evlendim çok çocuksu mizaçlı biriyim halada öyle sayılır eşimle aramda 15 yaş var.Ben şuan 32 yaşındayım.Bir de oğlum var 2 yaşında .. Kızlar eşimden soğuduğumu hissediyorum önce tensel bir soğuma başladı bende artık onu istemiyorum zoraki görev olarak yapıyorum ve kendim yapmak istemediğim için o sırada kendimi hiç iyi hissetmiyorum:KK43: Bunun dışında eşimin kötü bir huyu yok aramız iyi yani onu seviyorum ama sadece bir insan olarak:KK43:O üzülmesin diye bunları ona söyleyemiyorum çünkü biliyorum ki söylesem çok kırılacak ve aramız eskisi gibi olmayacak:KK43:
Düşünüyorum buradaki diğer konulardaki yorumları okuyorum derdimiz tasamız yok üstelik çocuğumuzda var daha ne istersin diyorum ama ona birşeyler hissetmemem beni çok üzüyor üstelik bu öyle mumla romantizmle canlandırılabilcek bişey de değil:KK43: Oğlum ilk olduğunda doğuma bağlamıştım hissettiklerimi zamanla geçer dedim ama geçen bişey yok.Bazen boşver böylesürsün gitsin diyorum bazende peki ya benim hayatım ne olacak böyle bir ömür geçirebilirmiyim bilmiyorum:KK43:Çok karmakarışık ve mutsuzum

mlkctk
acaba depresyonda olabilir misin?

BlackCat
kaderzedemiyim
Kızlar herkese merhaba öncelikle benim sizinle paylaşmak istediğim bir derdim var.Aslında nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama fikirlerinizi okumak bana iyi gelebilir.Ben 25 yaşında evlendim çok çocuksu mizaçlı biriyim halada öyle sayılır eşimle aramda 15 yaş var.Ben şuan 32 yaşındayım.Bir de oğlum var 2 yaşında .. Kızlar eşimden soğuduğumu hissediyorum önce tensel bir soğuma başladı bende artık onu istemiyorum zoraki görev olarak yapıyorum ve kendim yapmak istemediğim için o sırada kendimi hiç iyi hissetmiyorum:KK43: Bunun dışında eşimin kötü bir huyu yok aramız iyi yani onu seviyorum ama sadece bir insan olarak:KK43:O üzülmesin diye bunları ona söyleyemiyorum çünkü biliyorum ki söylesem çok kırılacak ve aramız eskisi gibi olmayacak:KK43:
Düşünüyorum buradaki diğer konulardaki yorumları okuyorum derdimiz tasamız yok üstelik çocuğumuzda var daha ne istersin diyorum ama ona birşeyler hissetmemem beni çok üzüyor üstelik bu öyle mumla romantizmle canlandırılabilcek bişey de değil:KK43: Oğlum ilk olduğunda doğuma bağlamıştım hissettiklerimi zamanla geçer dedim ama geçen bişey yok.Bazen boşver böylesürsün gitsin diyorum bazende peki ya benim hayatım ne olacak böyle bir ömür geçirebilirmiyim bilmiyorum:KK43:Çok karmakarışık ve mutsuzum
çok üzüldüm ne denir bilemedim ki. aklıma ilk gelen benle aynı yaştasın ama eşin nerede ise benim babamla yaşıt :KK43: yıllar geçtikçe aranızdaki uçurum açılacak allah yardımcın olsun ...

Lyd_____
severek mi evlendiniz onu merak ettim
çok zor bi durum şmdi siz söylemesenizde zamanla bu soğukluğu eşinizde anlar bence
aslında biraz uzak kalsanız onu gerçekten sevip sevmediğinizi isteyip istemediğini anlardınız diycemde çocuğunuz da varmış zor bi durum

gelinciksurubu
ne zamandır böyle hissediyorsunuz bilemiyorum ama aşılamıyacak bişey değil sanki.

eşinle başka problem yaşamadıgını,hatta iyi anlaştıgınızı söylüyorsunuz.aşk zamanla biten yerini sevgiye,saygıya bırakan bir duygu.cinsel isteksizliğini psikolojik yardım alarak halledebilirsin bence.bu konuda uzmanlaşmış birçok doktor var.yeterki bunu aşıp eşinle yola devam etmek isteyip istemediğine karar ver.

kaderzedemiyim
26-08-12, 20:08
Kızlar sağolun cevaplarınız için bende cinsel isteksizlik yok buna eminim ama eşime karşı isteksizim severek evlendik hatta aşık oldum zaten o yüzden yaşı filan hiç görmezden geldim sanırım oz manlar şimdi aşk geçincede evet yerini sevgiye bıraktı ama ailemden birini nasıl seviyorsam onuda öyle seviyorum:KK43: eşimle öpüşmek bile istemiyorum son 2-3 yıldır onu öptüğüm toplasanız 10 olmaz:KK43:

kaderzedemiyim
gelinciksurubu
ne zamandır böyle hissediyorsunuz bilemiyorum ama aşılamıyacak bişey değil sanki.

eşinle başka problem yaşamadıgını,hatta iyi anlaştıgınızı söylüyorsunuz.aşk zamanla biten yerini sevgiye,saygıya bırakan bir duygu.cinsel isteksizliğini psikolojik yardım alarak halledebilirsin bence.bu konuda uzmanlaşmış birçok doktor var.yeterki bunu aşıp eşinle yola devam etmek isteyip istemediğine karar ver.
evet işte buna emin değilim onunlamı onsuzmu:KK43:

kaderzedemiyim
Lyd_____
severek mi evlendiniz onu merak ettim
çok zor bi durum şmdi siz söylemesenizde zamanla bu soğukluğu eşinizde anlar bence
aslında biraz uzak kalsanız onu gerçekten sevip sevmediğinizi isteyip istemediğini anlardınız diycemde çocuğunuz da varmış zor bi durum
evet bunu bende düşündüm biraz uzaklaşmak ama nasıl:KK43:

kaderzedemiyim
Kızlar aranızda benim yaşadığımı yaşamış olan varmı:KK43:

gelinciksurubu
kaderzedemiyim
evet işte buna emin değilim onunlamı onsuzmu:KK43:
bir an önce bir karar vermelisin.umarım hakkınızda hayırlısı olur.

mms1
26-08-12, 21:08
kaderzedemiyim
Kızlar sağolun cevaplarınız için bende cinsel isteksizlik yok buna eminim ama eşime karşı isteksizim severek evlendik hatta aşık oldum zaten o yüzden yaşı filan hiç görmezden geldim sanırım oz manlar şimdi aşk geçincede evet yerini sevgiye bıraktı ama ailemden birini nasıl seviyorsam onuda öyle seviyorum:KK43: eşimle öpüşmek bile istemiyorum son 2-3 yıldır onu öptüğüm toplasanız 10 olmaz:KK43:
Allah yardimciniz olsun, ben ayni durumu yasamadim ama teyzem bu durumu yasadi. Onun da esiyle arasinda baya bi yas farki var (yanlis hatirlamiyorsam 9 yada 10). Ayni sizin gibi 2-3 sene boyunca esine hiç yaklasmamis. Sonra anneannemin evine dönmüstü. Ama en fazla 2 ay dayandi çünkü esini çok özlemisti, onsuz yapamiyordu ve mutsuzdu. Yeniden denemek için esiyle tekrar bir araya geldi ve o zamandan beri çok sükür hersey yolunda, üstünden 5 yil geçti.

Bilmiyorum bu anlattiklarimin size bi faydasi olur mu.. ama gerçekten iyi tartip karar vermelisiniz, çok zor bir karar da olsa. Sizin için dua ediyorum, hakkinizda hayirlisi olsun.

WOLFROG
Ben olayı yaş farkına bağladım direk. Bir arkadaşın dediği gibi neredeyse ben de sizinle yaşıtım eşiniz babamla yaşıt. İlk zamanlarda aşk henüz tazeyken bunlar sorun olarak görülmez ama alışma sürecinden sonra kuşak farkı hem görsel olarak hem de tarz olarak sorun olmaya başlar. Umarım bir çıkış yolu bulursunuz. Bunun için boşan da diyemem hayatını böyle sürdür de diyemem.

kaderzedemiyim
Sağolun kızlar okuyorum hepsini aslında evet yaş farkımız var ama ruh olarak aramızda çok fark yok yani eşimde deli dolu bir insan ama artık onu fiziksel olarak arzulamıyorum aynı evde ev arkadaşı gibi yaşamay devam mı etmeli bilemiyorum :KK43:

1Sen
Geçici bir durumda olabilir bu. Ben yaşa bağlamıyorum. Ruh olarakta birbirinizi tamamlıyorsanız neden yaş sorun olsun ki ?
Vucudunda beğenmediğiniz bir yer varsa kırmadan söylersiniz.
Özel anlarınızda hoşlanmadığınız bir hareketi varsa kırmadan uyarırsınız v.s..
Yok bunlar neden değilse bir uzmandan kişisel destek alabilirsiniz.
Geçici bir durum olup olmadığını bir uzmanın istişaresiyle belki çözersiniz.

Zaten insanların hayatları sorunsuz olduğu zaman illaki bir yerlerden birşeyler çıkıyor, ya da çıkarıyoruz.
Beyninizin mi oyunu bu onu öğrenmelisiniz önce ve tabiki şimdilik bunu eşinizle paylaşmamalısınız.

kaderzedemiyim
1Sen
Geçici bir durumda olabilir bu. Ben yaşa bağlamıyorum. Ruh olarakta birbirinizi tamamlıyorsanız neden yaş sorun olsun ki ?
Vucudunda beğenmediğiniz bir yer varsa kırmadan söylersiniz.
Özel anlarınızda hoşlanmadığınız bir hareketi varsa kırmadan uyarırsınız v.s..
Yok bunlar neden değilse bir uzmandan kişisel destek alabilirsiniz.
Geçici bir durum olup olmadığını bir uzmanın istişaresiyle belki çözersiniz.

Zaten insanların hayatları sorunsuz olduğu zaman illaki bir yerlerden birşeyler çıkıyor, ya da çıkarıyoruz.
Beyninizin mi oyunu bu onu öğrenmelisiniz önce ve tabiki şimdilik bunu eşinizle paylaşmamalısınız.
Evet bende iyice emin olmayı bekliyorum ve evet onahenüz bunu söyleyemem...

Brownim
Etrafınızda sizi etkileyen birileri var mı?

Eşinizin sizden yaşlı göründüğünü,yaşının sizden büyük olduğuna dair

sürekli eleştiriler duyuyor musunuz yakın çevrenizden ?

taçsız prenses
Yaş faktörü diyorum ben..Hoş bu evlendiğiniz zamanda da olan bir şey bende brownim Arkadaşımız gibi düşünüyorum açıkcası..DıŞ Faktörler es geçilemez doğrusu..

Brownim
Aklıma tamamen çevresel faktörler geldi doğrusu,

biz kadınların çoğu ailelerimizden,arkadaşlarımızdan komşulardan vs cabuk etkileniriz.

Belki diyorum hani onların itici yorumlarını dinlediyse,soğuma nedeni olabilir yalnız farkında değildir.

Aşk biter tamam kabul ama belliki çok büyük aşktı yaşadıkları ki yaş farkının önemi yoktu.

Yoksa eş aynı eş yani değişmedi,değişen konu sahibinin bakış acısı ve beklentileri bence.

taçsız prenses
Brownim

biz kadınların çoğu ailelerimizden,arkadaşlarımızdan komşulardan vs cabuk etkileniriz.

Belki diyorum hani onların itici yorumlarını dinlediyse,soğuma nedeni olabilir yalnız farkında değildir.

Aşk biter tamam kabul ama belliki çok büyük aşktı yaşadıkları ki yaş farkının önemi yoktu.

Yoksa eş aynı eş yani değişmedi,değişen konu sahibinin bakış acısı ve beklentileri bence.

Mantıklı..

Hele de sallantıda ise insan ne tarafa çeker isen o tarafa meyillidir..

Umarım sorununuzu kendi içinizde halledebilirsiniz..Bence oğlunuz da varmış eşiniz de anlattığınız kadar düzgün bir insan şükür edip mutlu olmaya bakın :KK34:

oZdEnIzEr
26-08-12, 22:08
benimlede eşim arasında 14 yaş fark var. ama yaşları yakın evlenen bir arkadasım bugün şiddet görmüş üstünede kocası onu evden kovmuş, benim eşimse ben yorulmayım diye süpürgeyi elimden alır kendi yapar. demem o ki eşin düzgün bir adam anladığım kadarıyla ruh olarakta yakınsınız, fiziki görünüş yaş sebebiyle vs macera arama canım. çocuğunda var başkasıyla daha mı mutlu olucaksın. belki tensel olarak arzularsın ama ya karakter? o uyum sağlıcak mı?
bana kalırsa bi süre uzaklaşmalısın. annende kalmak istediğini söyle yada tatile gitmek istediğini çocugunla bir yolunu bul. uzaklaşınca eşini özlersen eğer bu evliliğe devam etmelisin ozamanda evlilik terapistlerinden yardım alabilirsin. direk kestirip atma bence. yuva kolay kurulmuyor

taçsız prenses
oZdEnIzEr
benimlede eşim arasında 14 yaş fark var. ama yaşları yakın evlenen bir arkadasım bugün şiddet görmüş üstünede kocası onu evden kovmuş, benim eşimse ben yorulmayım diye süpürgeyi elimden alır kendi yapar. demem o ki eşin düzgün bir adam anladığım kadarıyla ruh olarakta yakınsınız, fiziki görünüş yaş sebebiyle vs macera arama canım. çocuğunda var başkasıyla daha mı mutlu olucaksın. belki tensel olarak arzularsın ama ya karakter? o uyum sağlıcak mı?
bana kalırsa bi süre uzaklaşmalısın. annende kalmak istediğini söyle yada tatile gitmek istediğini çocugunla bir yolunu bul. uzaklaşınca eşini özlersen eğer bu evliliğe devam etmelisin ozamanda evlilik terapistlerinden yardım alabilirsin. direk kestirip atma bence. yuva kolay kurulmuyor

Kesinlikle..

Yorum yapmıyorsun ama umarım yanlış da anlamıyorsun herkesin bakış açısı farklıdır arkadaşım..Ama özdenizer arkadaşımızın dediği gibi kolay kurulmuyor..Bence de uzaklaş ama 1 hafta 10 gün belki 15 gün..Daha fazlası da zararlı olabilir..

Ya da daha iyisi imkan zaman var ise tatile gidin deniz kenarına eminim iyi gelecektir baş başa kalıp tatil yapmak..

jennyy
15 yaş çok değil mi ya? Apar topar mı evlendiniz anlamadım ki.
Hepsini okumadım gerçi belki yazmışsınızdır ama siz daha yolun yarısındasınız.
O 47-50 gibi bir şey. Yaş benim için hiç sorun olmaz aslında böyle birden yaş ile cevaba girdim ama 15 yaş ya. Siz çok gençsiniz.:26:

taçsız prenses
jennyy
15 yaş çok değil mi ya? Apar topar mı evlendiniz anlamadım ki.
Hepsini okumadım gerçi belki yazmışsınızdır ama siz daha yolun yarısındasınız.
O 47-50 gibi bir şey. Yaş benim için hiç sorun olmaz aslında böyle birden yaş ile cevaba girdim ama 15 yaş ya. Siz çok gençsiniz.:26:

bunu konuşmak için bence birazcık geç kalınmış :KK34:

ama sanki konu sahibi arkadaşımız bu yaş farkını sanki yeni fark etmiş gibi geliyor bana..Bence yaş farkı değil durumu nasıl çözülebileceği konuşulmalı =)))

sungerbo
yorum yapamıyorum :KK43: kafam çok karıştı . . 17 yaşımdayım , nişanlıyım nişanlım 26 yaşında şimdi çook seviyoruz birbirimizi aklıma hiç bir gün ondan soğuyabileceğim gelmemişti ekimin 7sinde düğünüm var kafam çok karıştı imdaaaat :KK43:

taçsız prenses
sungerbo
yorum yapamıyorum :KK43: kafam çok karıştı . . 17 yaşımdayım , nişanlıyım nişanlım 26 yaşında şimdi çook seviyoruz birbirimizi aklıma hiç bir gün ondan soğuyabileceğim gelmemişti ekimin 7sinde düğünüm var kafam çok karıştı imdaaaat :KK43:

şiiii sana ne oluyor bakim =))) sen aklını bulandırma düğün arefesinde =))) BENİM ablam ile eniştem arasında da 10 yaş var..

Konu sahibi arkadaşımız benceee dış etmenlerden dolayı aklı karışmış şuan senin aklının karışması gibi bence hemen etkilenip kendi hayatımıza uygulamak da üzerimize yoktur zaten =)))

sungerbo
insan kötü oluyor yaa en iyisi hem arkadaşa hem bna güzel bi çözüm bulmak . .

taçsız prenses
sungerbo
insan kötü oluyor yaa en iyisi hem arkadaşa hem bna güzel bi çözüm bulmak . .

İnsanız işte her şeyden etkileniyoruz iyi veya kötü ama nihayeti etkileniyoruz..

Sana şimdiden Mutluluklar..Rabbim yüzünü de bahtını daima güldürsün inşallah..

edasummm
26-08-12, 23:08
benımde eşimle aramda 11 yaş var,ilerde bizde böyle olurmuyuz diye düşünmeye başladım:26: çocugumda var hatta ikinci bebişi düşünüyorum,yaşım çok genç ama ilerde senin gibi olmaktan korktum açıkcası:KK30:

biraz anlatsana neden böyle oldunuz? eşin belkı eskisi gibi değildir?

jennyy
27-08-12, 01:08
sungerbo

Aa yaşıtım. Şaka mı bu ya?:26:

suna5000
27-08-12, 06:08
eşinin dış görüntüsü mü değişti acaba? tensel isteksizlik onu beğenmemeye başladığın için olabilir. kilo filan aldıysa onu formunu koruması için yönlendirebilirsin

Sempatik hatun
bende eşimden bazen soguyorum ama gecici allah yardımcın olsun

taçsız prenses
edasummm
benımde eşimle aramda 11 yaş var,ilerde bizde böyle olurmuyuz diye düşünmeye başladım:26: çocugumda var hatta ikinci bebişi düşünüyorum,yaşım çok genç ama ilerde senin gibi olmaktan korktum açıkcası:KK30:

aaaaaaaaaaaaa:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Arkadaşlar ne oluyor sizlere böyleeeeeeeee :KK22:

KOnu sahibi arkadaşın duyguları değişiyor sizeee ne oluyor..!!!Hemen kendi hayatınıza uyarlamayın soğumayacaksanız da soğuyacaksınız..

taçsız prenses
bayanvuslat

İnsanız nihayeti sevmek kadar öfkelenmek ağlamak soğumak normal..Elbette bunlar olur arada 5 yaş da olsa 10 yaş da olsa aynı yaşda da olsan olur..bu normal bir şey..

shook_shekeer_shiskoo
kaderzedemiyim
Sağolun kızlar okuyorum hepsini aslında evet yaş farkımız var ama ruh olarak aramızda çok fark yok yani eşimde deli dolu bir insan ama artık onu fiziksel olarak arzulamıyorum aynı evde ev arkadaşı gibi yaşamay devam mı etmeli bilemiyorum :KK43:
seni çok iyi anlıyorum aynı durumdayım .. eşim çok iyi bi insan ... insanlığını arkadaşlığını seviyorum ama o kadar....
çok soğudum ve bunu kendime bile itiraf edemiyorum. hep onun ailesi ile sorunum warmış gibi kendimi kandırıyorum ... oysaki sorunum ailesi ile falan değil direk kendisiyle ....

3 yıl olacak ewlendiğim eşim 2 yaş büyük benden çok tatlı anlayışlı iyi bi insan iyi bir eş ..... ama ben ........ istemiyorum sanki......

cilekliprenses
27-08-12, 07:08
ne oluyor kızlar yaa , toparlanın bırakın kocalardan soğumayı falan , bir süre sonra hayat rutine girince normalleşiyor herşey onun için size öyle geliyor olabilir. Azıcık rutinin dışına çıkın , kocalarınızla dışarı çıkarken en şık kıyafetleri seçin , bunu giymeni istiyorum deyin ,şöyle traş falan olsunlar , sizde giyinin süslenin , çocukları birilerine devredip şöyle bir fasıla gidin , gein tozun ne biliyim yapın bişeyler . öyle evde oturup kocamdan soğudum demek olmaz. hayatına renk katmaya çalışın düzelir herşey...

o da olmazsa birkaç gün uzaklaşın bakalım akşam eşiniz olmadan yatağa girebiliyormusunuz? o na göre karar verin....

taçsız prenses
27-08-12, 07:08
cilekliprenses
ne oluyor kızlar yaa , toparlanın bırakın kocalardan soğumayı falan , bir süre sonra hayat rutine girince normalleşiyor herşey onun için size öyle geliyor olabilir. Azıcık rutinin dışına çıkın , kocalarınızla dışarı çıkarken en şık kıyafetleri seçin , bunu giymeni istiyorum deyin ,şöyle traş falan olsunlar , sizde giyinin süslenin , çocukları birilerine devredip şöyle bir fasıla gidin , gein tozun ne biliyim yapın bişeyler . öyle evde oturup kocamdan soğudum demek olmaz. hayatına renk katmaya çalışın düzelir herşey...

o da olmazsa birkaç gün uzaklaşın bakalım akşam eşiniz olmadan yatağa girebiliyormusunuz? o na göre karar verin....

Yazan parmaklarınıza sağlık valla..

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

tontriko
27-08-12, 08:08
Bir laf var…biz kadinlar iyileri sever, kotulere asik oluruz..diye…

drbuzcicegi
bizi süründürenlerin peşinden koşuyor, sewiyor,kopamıyorken bizim için herseyi yapan,alttan alanlardan soguyoruz..

DatluCan
anladığım kadarıyla doğumdan sonra böyle hissetmeye başladınız, annelik psikolojisi bazen eşten uzaklaştırabiliyor. Daha öncesinden bir sorununuz yoksa ben buna bağlıyorum. Zamanla hisleriniz düzelecektir. Eşinizi yine eskisi gibi görmeye çalışın, soğudum soğudum diyip doldurmayın kendinizi.

kaderzedemiyim
27-08-12, 12:08
Brownim
Etrafınızda sizi etkileyen birileri var mı?

Eşinizin sizden yaşlı göründüğünü,yaşının sizden büyük olduğuna dair

sürekli eleştiriler duyuyor musunuz yakın çevrenizden ?
İkimizide tanıyanlardan böyle bir şey işitmedim duymadım ama sadece bei tanıyan kişilerden duydum ve evet eşimi eski arkadaşlarımla lise üniversite gibi tanıştırırken acayip geriliyorum:KK43:

kaderzedemiyim
cilekliprenses

Canım doğru söylüyorsun ama buna benzer şeyler yapmaya açlıştım özellikle ona kendine biraz daha dikkat etmesini kilo vermesini sık sık duş almasını vs öğütledim tamam diyor biraz gayret ediyor ama sonrada ya bu benim yapım ben değişemem deyip oturuyor:KK43:

cilekliprenses
kaderzedemiyim
Canım doğru söylüyorsun ama buna benzer şeyler yapmaya açlıştım özellikle ona kendine biraz daha dikkat etmesini kilo vermesini sık sık duş almasını vs öğütledim tamam diyor biraz gayret ediyor ama sonrada ya bu benim yapım ben değişemem deyip oturuyor:KK43:

anladım canım o zaman taktik uygulayacaksın , senin gerçekten çok güzel bir kadın olduğuna inanmasını sağla , ne biliyim giyin süslen dışarı çıkarken falan , eşini biraz kıskandırmaya çalış , çalışıyorsan işte bugün işyerindeki arkadaşlarım çok güzel olduğumu söylediler , biraz makyaj yapmıştım ilgilerini çekmişim falan de o da belki biraz toparlar kendini. Anladığım kadar ile eşinde kendini salmış durumda biraz.

kaderzedemiyim
taçsız prenses
Kesinlikle..

Yorum yapmıyorsun ama umarım yanlış da anlamıyorsun herkesin bakış açısı farklıdır arkadaşım..Ama özdenizer arkadaşımızın dediği gibi kolay kurulmuyor..Bence de uzaklaş ama 1 hafta 10 gün belki 15 gün..Daha fazlası da zararlı olabilir..

Ya da daha iyisi imkan zaman var ise tatile gidin deniz kenarına eminim iyi gelecektir baş başa kalıp tatil yapmak..
Kızlar bende çalışıyorum ve işimden öyle uzun bi izin alarak bi yerlere gidemem ama siz yazınca farkettimki biz eşimle evlendiğimiz günden beri 1 gün bile ayrı kalmadık hep beraberdik

sungerbo
Canım herlkes bir değil burda önemli olan senin kişilik yapın mesela benim ailem aramızdaki yaş farkının sorun olacağını benim sıkılacağımı söylemişlerdi bana zamanında ama ben tabi onları dinlemedim:KK43:

edasummm

Benim annemle babam arasındada 11 yaş var ama annem çok uyumlu mizaçlı biri olduğu ve babamda yaşını göstermediği için sorun olmamış.Biz neden böyle olduk aslında eşim eskisi gibi sadece kendini biraz saldı eskiye nazaran ama sanırım ben değiştim 25 yaşındaki hayata bakışımla şuanki bakışım farklı sanırım ana neden bu:KK43: Eşimde arada dile getiriyor bunu senin beklentilerin değişti diyor.

suna5000
eşinin dış görüntüsü mü değişti acaba? tensel isteksizlik onu beğenmemeye başladığın için olabilir. kilo filan aldıysa onu formunu koruması için yönlendirebilirsin
Canım eşimin dış görüntüsü çok değişmedi yalnızda evlenince sigarayı bıraktı bunun için bi 8 kilo kadar aldı ama ben yaşımdan küçük oda yaşımdan büyük gösterince sanırım ben onu artık çekici bulmamaya başladım yani fiziksel olarak aramızda bi 20 yaş rahat gösteriyoruz.

Brownim

Evet gerçekten büyük bir aşktı benim gözüm kör olmuştu adeta birde o sıralar olan manevi sıkıntılarımda bana çok destek olunca sanırım ona bağlandım babamla ergenliğimde iyi bir ilişkimiz olmadı babamda bulamadığım sevgiyi ve şefkatide bulmuştum eşimde.Evet beim bakış açım değişmiş yaralarım sarılmış olabilir haklısın.

oZdEnIzEr
Doğru söylüyorsun işte bende bu nedenle acele etmek istemiyorum bu konuyu 1 yıldır düşünüyorum sanırım dahada düşüneceğim belki ben düzelirim belki eskisi gibi oluruz vs diye ...Başka birisiyle nasıl olurdu diye düşünmüyorum canım şuan o tarz şeyler düşünecek durumda değilim çünkü düştüğüm bu duygular bei çok züüyor hiç böyle olcağını böyle bir evliliğim olacağını bunları hissedeceğimi düşünmemöiştim.Kendime çok üzülüyorum ama uygulamaya geçersem bu seferde çocuğum ve eşim için vicdan yapacağım biliyorum.Zaten sanırım ben bu hayatta hep başkaları mutlu olsun diye yaşadım:KK43:

MorGuller
kaderzedemiyim
İkimizide tanıyanlardan böyle bir şey işitmedim duymadım ama sadece bei tanıyan kişilerden duydum ve evet eşimi eski arkadaşlarımla lise üniversite gibi tanıştırırken acayip geriliyorum:KK43:
Bu ihtimalleri eşinizle evleniyorken biliyor olmanız gerekirdi..
Soğudum demek ayrı bişey ... ki çok normal her insan, her karı koca aynı durumu yaşayabilir... sizin durumunuz ayrı...
Arkadaşlarımla tanıştırırken geriliyorum da ne demek? işte bunun adı utanç...
Kendinize de bize de inkar etmeyin eşinizden utanıyorsunuz...
Belki başka birine ilgi duymaya başladınız, belki 47 yaşında olması sizi geriyor.. bilemem...
Lakin eşiniz şu düşüncelerinizi haketmiyor...
En iyisi boşanıp kendi hayatlarınıza yönelmeniz...aradaki yaş farkı baba-kız ilişkisi gibi...

kaderzedemiyim
cilekliprenses
anladım canım o zaman taktik uygulayacaksın , senin gerçekten çok güzel bir kadın olduğuna inanmasını sağla , ne biliyim giyin süslen dışarı çıkarken falan , eşini biraz kıskandırmaya çalış , çalışıyorsan işte bugün işyerindeki arkadaşlarım çok güzel olduğumu söylediler , biraz makyaj yapmıştım ilgilerini çekmişim falan de o da belki biraz toparlar kendini. Anladığım kadar ile eşinde kendini salmış durumda biraz.
Canım zaten alımlı bir bayanım süslenip püslenmeyi çok severim herkes çok güzel olduğumu söyler eşimde bunların farkında ama onun acayip bir özgüveni var yani eşim çok güzel bende ona yakışayım demez dışarı çıkarken bile ben kokoş kokoş o ne bulduysa giyer bu yönden gayet rahat biri.Beni ölçüsünde kıskanıyor ama kıskanması ona malesef değişim yapmasına yetmiyor.

kaderzedemiyim
MorGuller
Bu ihtimalleri eşinizle evleniyorken biliyor olmanız gerekirdi..
Soğudum demek ayrı bişey ... ki çok normal her insan, her karı koca aynı durumu yaşayabilir... sizin durumunuz ayrı...
Arkadaşlarımla tanıştırırken geriliyorum da ne demek? işte bunun adı utanç...
Kendinize de bize de inkar etmeyin eşinizden utanıyorsunuz...
Belki başka birine ilgi duymaya başladınız, belki 47 yaşında olması sizi geriyor.. bilemem...
Lakin eşiniz şu düşüncelerinizi haketmiyor...
En iyisi boşanıp kendi hayatlarınıza yönelmeniz...aradaki yaş farkı baba-kız ilişkisi gibi...
Canım geriliyorum çünkü ardından eşin kaç yaşında vs soruları ve tuhaf bakmalar geliyor aslında zaten bu konuda kendimin suçlu olduğunu biliyorum o zman vakti zmanında evlenmeyecektim ama işte insan sevince bunları düşünemiyor eşim haketmiyor bu düşüncelerimi buda doğru ben zaten hata eşimde demiyorum ki hatanın %90 ını bende o sadece kendine bakmamakla beni itiyor onun haricinde duyguları ve istekleri değişen benim malesef:KK43:

kaderzedemiyim
bayanvuslat
Sen neden soğuyorsun peki?

MorGuller
kaderzedemiyim
Canım geriliyorum çünkü ardından eşin kaç yaşında vs soruları ve tuhaf bakmalar geliyor aslında zaten bu konuda kendimin suçlu olduğunu biliyorum o zman vakti zmanında evlenmeyecektim ama işte insan sevince bunları düşünemiyor eşim haketmiyor bu düşüncelerimi buda doğru ben zaten hata eşimde demiyorum ki hatanın %90 ını bende o sadece kendine bakmamakla beni itiyor onun haricinde duyguları ve istekleri değişen benim malesef:KK43:
Yıllarınız böyle geçmemeli...
İnsan bir başkası mutlu olsun diye değil... kendi mutluluğu için çaba sarf etmeli...
Bir daha yaşamıcaz...tek bir hakkımız var... onu da kendinize eziyet ederek bitirmeyin...
Kalkın silkelenin ve kendiniz için birşeyler yapın...
32 yaş bir kadının, kendini tam bir kadın gibi hissettiği ve en mutlu olduğu zamanlardır...

kaderzedemiyim
shook_shekeer_shiskoo
seni çok iyi anlıyorum aynı durumdayım .. eşim çok iyi bi insan ... insanlığını arkadaşlığını seviyorum ama o kadar....
çok soğudum ve bunu kendime bile itiraf edemiyorum. hep onun ailesi ile sorunum warmış gibi kendimi kandırıyorum ... oysaki sorunum ailesi ile falan değil direk kendisiyle ....

3 yıl olacak ewlendiğim eşim 2 yaş büyük benden çok tatlı anlayışlı iyi bi insan iyi bir eş ..... ama ben ........ istemiyorum sanki......
Ne hissettiğii çok iyi anlayabiliyorum canım iç huzuru dene şey kalmamıştır sendede benim eşimde çok iyi biri beni el üstünde tutar ama bunlar yetmiyor bazen demekki ama yinede ben ona kıyamıyorum işte sevsense sevmesende istemesende bunu böyle sürdürmelisin diyorum ama sonu nereye gider onuda bilmiyorum sanırım senin çocuğun yok henüz bence sen dahada iyi düşün çünkü senin bitirmen daha kolay evet tek sorun yaş değil işte yaşlar yakın olasada yaşanabilcek birşey benim konum ama dertlerimiz aynı sende yazabilriisn canım dertleşiriz.

kaderzedemiyim
shook_shekeer_shiskoo

Ne hissettiğii çok iyi anlayabiliyorum canım iç huzuru dene şey kalmamıştır sendede benim eşimde çok iyi biri beni el üstünde tutar ama bunlar yetmiyor bazen demekki ama yinede ben ona kıyamıyorum işte sevsense sevmesende istemesende bunu böyle sürdürmelisin diyorum ama sonu nereye gider onuda bilmiyorum sanırım senin çocuğun yok henüz bence sen dahada iyi düşün çünkü senin bitirmen daha kolay evet tek sorun yaş değil işte yaşlar yakın olasada yaşanabilcek birşey benim konum ama dertlerimiz aynı sende yazabilriisn canım dertleşiriz.