Hayatımda ikinci kez yüz felci geçiriyorum ! Moralim sıfır ...

Sorcha
11-09-12, 23:09
Merhaba herkese... Öncelikle, keyfim yok. Samimi kelimelerle yazamıyorum affola.
3-4 gündür kulak arkamda ağrı vardı. Şimdi boğazım ağrıyor.
Dün gece fark ettim ki, ıslık çalamıyorum. Bu hastalığı 5 yıl önce de geçirmiştim 16 yaşında.
MR çekildi bugün. Yüz sinirlerinden kaynaklanan yüz felci varmış, bir de beyinle alakalı varmış.
Benim gözüm kapanıyor, ama tam kapanmıyor. Gözlerimi yummaya çalışırken, solumu tam yumamıyorum mesela.
Ya dişlerimi sıkıp gösterince, dudağımın sol tarafı az hareketli.
5 yıl öncekinde, gözümü hiç kapayamıyordum.
Ağzımda yemeği tutamıyordum bile. Ve ağzım gülerken aşırı kayıyordu.
Bu sefer eskisi gibi çok belli değil.
Ama ben , moral olarak değişik bir haldeyim.
Yarın MR sonuçları ile her şey anlaşılcak.
O kadar geleceğe gittim ki , ya böyle kalırsa yüzüm ve beni asla kimse beğenmez, evlenemezsem, anne olamazsam, iş hayatımı etkilerse vs vs...
Ve asla fotoğraf çekilemezsem bir daha hayatım boyunca. Her zaman yarım kalmak istemiyorum. kötüyüm.
Sadece kötüyüm desem, anlar mısınız ?
Dualarınıza ihtiyacım var.

atractive
ALLAH yar ve yardımcın olsun canım duarını duysun AMİN içten diledim bak ....

teamcoco
Allah'ım yardımcın olsun.

changing
canım çok geçmiş olsun.

umarım tez zamanda iyileşirsin.

allah yardımcın olsun.

pozitif düşünmeyi ve dua etmeyi unutma e mi.

Sorcha
Hepinizin içten dileyeceğini biliyorum.

Çok teşekkür ederim. Evet başarmam gereken pozitif olmak sanırım...

landfloves
Allah yardımcın olsun, inşallah geçici birşeydir hiç bir hasar kalmadan geçer ve eski sağlığına kavuşursun

.

sinhus
ay cnm cokkk gecmiş olsun inşallah geçicidir ve bence gecicidir üzülme

esradlr
Çok geçmiş olsun
İnşallah çarçabuk iyileşirsin
Güzel haberlerini yazarsın bizlere

Sorcha
Genellikle, ameliyat sonucu oluşan felçlerin kalıcı olduğunu okudum. Ama yine de korkuyorum. Güzel haberlerimi burada paylaşacağım.
Hepiniz sağolun.
İnşallah bilen vardır da, kalıcı olan yüz felci, ile geçici yüz felcini biri bana açıklar.

envyme
çok çok geçmiş olsun canım, geçeceğine inan ve moralini yüksek tutmaya çalış.. bol bol da dua et, biz de dua ederiz senin için..

changing
tanıdığım yüz felci geçiren herkes iyileşti canım. hem ameliyat sonrası olan hem de durup dururken olan tanıdım. seninki de geçecek.

Sorcha
envyme
çok çok geçmiş olsun canım, geçeceğine inan ve moralini yüksek tutmaya çalış.. bol bol da dua et, biz de dua ederiz senin için..
Teşekkür ederim canım. Sağolun.

sinhus
leonela
Genellikle, ameliyat sonucu oluşan felçlerin kalıcı olduğunu okudum. Ama yine de korkuyorum. Güzel haberlerimi burada paylaşacağım.
Hepiniz sağolun.
İnşallah bilen vardır da, kalıcı olan yüz felci, ile geçici yüz felcini biri bana açıklar.
ya cok bilgim yok ama için rahat etmesi acısından iki arkadaşımda da olmuştu birine ceyrandan kalmaktan demişti doktor ama ikiside cabuk gecmişti ve emınım senınde cabuk gecer inşallah

drita
Allah şifa versin canım.
Kız kardeşim de iki kez yüz felci geçirdi. İlkinde ilk kez böyle bir şey yaşadığı için çok üzüldü. İkincisinde de artık hep böyle kalacağım diyerek çok büyük bir moral çöküşü yaşamıştı. Ama o da geçti gitti çok şükür.
Canım sen de üzme kendini lütfen, çünkü moral çok önemli. Geçip gideceğini düşün sadece olurmu.

eftaliia
Dualarımız seninle, Allah'ın izniyle tez vakitte sağlığına kavuşursun inşallah :)

tlfk
Allah'tan biran önce şifa diliyorum bolca size.
Çok çok geçmişler olsun öncelikle.
Babam kısmi felç geçirdi, çevremizde 3 4 tanıdığımız da yüz felci geçirdi.
Sadece şunu söyleyebilirim, paniğe kapılmayın.Her şey sizin elinizde.
Doktorların düzelmez dediği babamın, şuan bizlerden farkı yok.
Bıkmadık, usanmadık hergün uğraştık.
Ona çeşitli oyun setleri aldım elleri için,sürekli sesli harfleri çalıştırdık.Mimiklerini hergün ama hergün zorlansa da 1 saat yapmasını istedik.Bunun gibi şeylerle şükürler olsun 6 ayda yüzde 98 civarında geçirdik.
Yeter ki korkmayın,umarım öyle bir şey yoktur.Yürekten diliyorum bunu.
Sonuç ne olursa olsun aşacağınıza inanın, gerisi zaten kolay.

Jumblante
birazdan yatacağım yatmadan önce sana da dua edeceğim.
bir de korktum :26:
benimde 1 haftadır çenem ağrıyodu 2 gün önce de boynuma indi ağrı.
genelde yüz felci stressten dolayı oluyor.
teyzem de olmuştu 1 aya geçti. arkadaşımın babası da olmuştu 1 haftaya geçti.
inşallah seninkide geçecek.
allah yardım etsin.

Sorcha
changing
tanıdığım yüz felci geçiren herkes iyileşti canım. hem ameliyat sonrası olan hem de durup dururken olan tanıdım. seninki de geçecek.
Sağol canım benim. İnanıyorum geçecek .... ALLAHım bana bunu yapmayacak .

Sorcha
sinhus
ya cok bilgim yok ama için rahat etmesi acısından iki arkadaşımda da olmuştu birine ceyrandan kalmaktan demişti doktor ama ikiside cabuk gecmişti ve emınım senınde cabuk gecer inşallah
Ben neyden olduğumu daha bilmiyorum. ALLAHın izniyle yarın MR ım temiz çıkacak inşallah...

Sorcha
drita
Allah şifa versin canım.
Kız kardeşim de iki kez yüz felci geçirdi. İlkinde ilk kez böyle bir şey yaşadığı için çok üzüldü. İkincisinde de artık hep böyle kalacağım diyerek çok büyük bir moral çöküşü yaşamıştı. Ama o da geçti gitti çok şükür.
Canım sen de üzme kendini lütfen, çünkü moral çok önemli. Geçip gideceğini düşün sadece olurmu.
İlkinde, hiç korkmadım ... Küçüktüm. Önemsemedim. Hiç ağlamadım. Çok serttim. Geçeceğini biliyordum sanırım.
Ama bu sefer, yaşım biraz daha büyük sanırım o yüzden korkum daha fazla. İnsanın yaşı büyüdükçe , korkuları artıyor galiba.

ciko_latam
12-09-12, 00:09
canim cok gecmis olsun.... Allah yar ve yardimcin olsun....
umarim tez zamanda sagligina kavusursun,bu gece senin icin dua edecegim....
Allah acil sifalar versin uzme kendini, strestten uzak dur hemen aklina kötu seyler getirme, guclu olmalisin kendini birakma lutfen ben iyi olacagim de :KK34:

Sorcha
tlfk
Allah'tan biran önce şifa diliyorum bolca size.
Çok çok geçmişler olsun öncelikle.
Babam kısmi felç geçirdi, çevremizde 3 4 tanıdığımız da yüz felci geçirdi.
Sadece şunu söyleyebilirim, paniğe kapılmayın.Her şey sizin elinizde.
Doktorların düzelmez dediği babamın, şuan bizlerden farkı yok.
Bıkmadık, usanmadık hergün uğraştık.
Ona çeşitli oyun setleri aldım elleri için,sürekli sesli harfleri çalıştırdık.Mimiklerini hergün ama hergün zorlansa da 1 saat yapmasını istedik.Bunun gibi şeylerle şükürler olsun 6 ayda yüzde 98 civarında geçirdik.
Yeter ki korkmayın,umarım öyle bir şey yoktur.Yürekten diliyorum bunu.
Sonuç ne olursa olsun aşacağınıza inanın, gerisi zaten kolay.
Allah size de yardım etsin. Ne büyük bir şey başarmışsınız ....
Her şey inanmakta, ve ALLAHa kaldı ...

Sorcha
sg_ceyda
birazdan yatacağım yatmadan önce sana da dua edeceğim.
bir de korktum :26:
benimde 1 haftadır çenem ağrıyodu 2 gün önce de boynuma indi ağrı.
genelde yüz felci stressten dolayı oluyor.
teyzem de olmuştu 1 aya geçti. arkadaşımın babası da olmuştu 1 haftaya geçti.
inşallah seninkide geçecek.
allah yardım etsin.
Çenen ağrımıyor canım. Belirtileri değişik. Benim ilkinde sol gözüm kanlanmıştı. Öyle başladı.
Bunda, kulağımın arkasındaki ağrı ile başladı.
Çok endişelendiysen ama, ıslık çalar gibi dudaklarını büz, ıslık çalabiliyorsan sorun yok.
Dişlerini göstererek sık, dudaklarında ayarsızlık yoksa sorun yok.

Angelitos
canım benim çok geçmiş olsun. içini ferah tut, pozitif düşün. 16 yaşındaki sen güçlü durabildiyse şimdi de haydi haydi durursun. Moral çoook önemli. Benim de 2 tane tanıdığım yüz felci geçirdi hatta bir tanesi senin gibiydi 22 23 yaşında; şu an tamamen iyileşti gayet iyi. Dualarım seninle.

akandeniz
12-09-12, 05:09
geçmiş olsun...
allah şifa versin..

gizeml
12-09-12, 05:09
benımm bır hocam vardı lısede yuz felcı gecırmıstı ama sanırım onun kı gecıcıydı ve hıc bır hasar kalmadı..
o zamanlr yenı atanmıstı ıste 25 yasında falandı.
sureklı sakız cıgnıyodu o benım dıkkatımı cekmıstı sordugumda anlatmıstı.
sanada cok gemıs olsun canım.umarım en kısa zamanda senı mutlu edecek bı haber alırsın.
bu durumlarda psıkolojıde cok onemlı
hep pozıtıf bak olaya..
benımde mesela omrum boyunca kullanmam gereken ılaclarım var.
bazen uzuluyorum kendı halıme ama bazende dıyorum kı allaha şukur daha buyuk dertlerım yok.
vucudumun bır parcası eksık olabılırdı yada daha farkı seyler.
bıde benım babamın amcası felç gecırdı gozumun onunde ve agzı yamuldu ama gorsen demezsın yanı bu bıdaha duzelır.
ama hı bı hasar kalmadı yuzunde ve konusmasıda duzgun kı o kısmı gecırmedı..ertesı gunde ıkıncı bı felc gecırdı sımdı sadece sol ayagında ve kolunda var bıras sıkıntı.beynındekı damarda 2-3 cm bı acılma olmustu falan..
yanı senın durumunun senın yuzunu cok etkıeyecegını dsunmuyorum.
yuz yogası var onu yapmaya baslayabılırsın,faydası olabılır.

CoolKul
12-09-12, 06:09
leonela
Hepiniz sağolun.
Üzülmeyin, dayımda geçirmişti 2 defa yüz felci ikisini de atlattı yalnız iyileşme süresi tam olarak 2 2.5 ay civarını buluyor, biberiye yağı ile yüz kaslarınıza masaj yapın, sıcak havluyu öncesinde yüzünüzde tutarak, arkasından da masaj...
Sakız çiğneyin sürekli... Yüz egzersizleri verecek doktor onları uygulayın, birde fizik tedavi verir haftada 2-3 kez sanırım, onları ihmal etmeyin...
Geçecek, evleneceksiniz, fotoğraf çektireceksiniz, kahkahalarla güleceksiniz...
İnanın bana :KK48:

bisidicem
bu aşılamıycak bı rahatsızlık değil herkesteolabılıcek bişi hatta halk arasında şöför hastalığıda derler bıraz rüzgar çarpmasıyla oluyor saçın ıslak falan kalıyorsada olabılırmış çok yakınım 2kere geçirdi bu hastalığı yanı ölekalıcı bişi değil sadecerüzgara falan dıkkat etmelisin tedavısı olamayn bi hastalık değil yanıiçini serin tut

tontriko
Canim benim bi tanidigimda oldu, kadin suanda 40 yasinda filan. Hatta yillar once bir kez daha gecirmismis. O zamanlar cabucak gecmis sukurki..sanirim bi 1 sene once tekrar oldu iste…cesitli tedavilere gitti, fizyoterapi destegi aldi yuzu icin..sag gozu kapanmiyordu onunda. Hatta lens kullanan biri oldugu icin yasaklandi lens kullanimi..cunku gozunu kipirdatamiyordu bu yuzden gozluk takmaya basladi (malum lens surekli nem isteyen birsey)…suanda eskiye nazaran cok cok iyi ,ilk bakan insan kesinlikle anlamaz bu hastaligi gecirdigini…hatta sag gozu icin ozel bir lens aldi…gozunu kapatmasada nemli kaliyor gozu…

Sanada cok cok gecmis olsun, insaAllah Rabbim tez vakitte sifani versin.

pupiqq
12-09-12, 07:09
Bir tanıdığım geçirmişti yüz felci. 2 ay boyunca doktorun verdiği egzersizleri yaptı şu an çok sağlıklı. Sen moralini sakın bozma. Ne kadar azimli olursan o kadar rahat atlatırsın hastalıkları. Allah acil şifalar versin canım..:KK16:

bulca
Geçmiş olsun arkadaşım Allah acil şifalar versin üzülme arkadaşım doktoruna git tedavini ol bir an önce iyileşirsin dualarımız seninle tüm hasta kardeşlerimize Allah'tan acil şifalar diyorum bir an önce sağlıklarına kavuşurlar inşallah.

kabilarda
Geçmiş olsun.
Allah yardımcın olsun.

Katze
12-09-12, 08:09
Acil şifalar... Benim bi tanıdığımda da olmuştu, hiçbir iz kalmıycak şekilde iyileşti

melsa34
çok üzüldüm canım geçmiş olsun
zor ama moralini yüksek tut
bu tarz hastalıkların en başlıca sebebi üzüntü,stres biliyosun
sakın düzelemiyeceğim düşüncesine kapılma
tedavini ol
en kısa zmanda eskisinden daha sağlıklı ve fıstık olacağına eminim:))

alzen
canım geçmiş olsun benim annemde iki defa geçirdi hatta ikincide yaşı ilerlemiş olduğu halde bir iz kalmadı korkma hiç bir şeyin kalmaz çok gençsin daha...

TrakyaKizcesi
12-09-12, 10:09
Çok geçmiş olsun, inşallah tez zamanda iyileşirsin.
Nasıl düşünürsen öyle olurmuş, moralini yüksek tut her şey eskisinden daha iyi olacak.
Sonuçları merakla bekliyoruz..

aleynamesis
12-09-12, 11:09
allah yardımcın olsun şifa versin geçmiş olsun umudunu hiç bir zaman kaybetme .. her zaman allaha sığın yüzümüzün güzelliği geçicidir görecelidir..elbette kimse yüzünün bozulmasını istemez ama herşey allahtan seni seven seni yüzünün güzelliği için değil kalbin için seven birini inşallah bulursun.. geçmiş olsun

hnf10
12-09-12, 11:09
yazdığın konuyu gördüm de kayıtsız kalmak istemedim ben fizik tedavi teknikeriyim yani teknikeriydim pazartesi istifa ettim:) istifa etmeden önce 2 tane yüz felci hastam vardı yüz felci hastalarının tedavilerini ben yapıodum bunları en azından bilen birinden duymuş ol die yazıyorum ikinci yüz felci geçirmen elbet kötü olmuş ama hemen tedavi olursan hiç hasarın kalmaz seni tam görmeden konuşmakta istemiyorum kuzum ama bol bol ıslık çalmaya çalış sakız çiğne yüzüne masaj yap ellerinle ovuştur istersen masaj yağı yada bebek pudrası kullanabilrsin aynanın karşısına geç ve sırıtmaya çalış dudaklarını büz burnunu çekmeye çalış gözlerini kapat aç ve kaşlarını kaldır çat...canım benim yapabileceğim sadece egzersiz kısmını söylemek fizik tedavi de elektrik stimilasyonu yapıyorum ama onu sen yapamazsın çnkü cihaz lasım bilen birinin yapması lasım bi de unutmadan rüzgara klimaya dikkat et yüzünü korumaya çalış...umarım yardımcı olabilmişimdir geçmiş olsun

slimsigara
12-09-12, 12:09
Şşşt n'oluyo burda?

Leonela'm üzüyor muyuz kendimizi biz böyle şeylerde?

Üzmüyoruz çünkü üzülmeyince daha çabuk geçiyor.

İkimiz de geçeceğini, hasar kalmayacağını gayet iyi biliyoruz.

Sakin ol, doktor sana ne önerirse eksiksiz yap. Moral desteğinde beni nerede bulacağını biliyorsun.

Zaten fazla güzeldin bence benim nazarım değmiş de ondan olmuş olabilir. :KK33:

Sorcha
12-09-12, 19:09
hnf10
yazdığın konuyu gördüm de kayıtsız kalmak istemedim ben fizik tedavi teknikeriyim yani teknikeriydim pazartesi istifa ettim:) istifa etmeden önce 2 tane yüz felci hastam vardı yüz felci hastalarının tedavilerini ben yapıodum bunları en azından bilen birinden duymuş ol die yazıyorum ikinci yüz felci geçirmen elbet kötü olmuş ama hemen tedavi olursan hiç hasarın kalmaz seni tam görmeden konuşmakta istemiyorum kuzum ama bol bol ıslık çalmaya çalış sakız çiğne yüzüne masaj yap ellerinle ovuştur istersen masaj yağı yada bebek pudrası kullanabilrsin aynanın karşısına geç ve sırıtmaya çalış dudaklarını büz burnunu çekmeye çalış gözlerini kapat aç ve kaşlarını kaldır çat...canım benim yapabileceğim sadece egzersiz kısmını söylemek fizik tedavi de elektrik stimilasyonu yapıyorum ama onu sen yapamazsın çnkü cihaz lasım bilen birinin yapması lasım bi de unutmadan rüzgara klimaya dikkat et yüzünü korumaya çalış...umarım yardımcı olabilmişimdir geçmiş olsun
Yüzümü görsen anlamazsın yüz felci geçiridğimi. Çünkü kimse anlamıyor. İlki çok kötüydü. Şöyle diyim, gözüm kapanıyor, ama sımsıkı yumamıyorum. Sol yanımda felcim, mesela sol yanağımı şişirebiliyorum, normalde 1.sinde hiç şişiremezdim. Ama sağıma göre az şişiyor.
İlkinde fizik tedavi olmadım 16 yaşındaydım diye mi vermediler acaba ? Bunda da vermediler. Egzersizlerim ve ilaçlarım var. Çok yardımcı oldu yorumun çok teşekkür ediyorum sna....

Sorcha
slimsigara
Şşşt n'oluyo burda?

Leonela'm üzüyor muyuz kendimizi biz böyle şeylerde?

Üzmüyoruz çünkü üzülmeyince daha çabuk geçiyor.

İkimiz de geçeceğini, hasar kalmayacağını gayet iyi biliyoruz.

Sakin ol, doktor sana ne önerirse eksiksiz yap. Moral desteğinde beni nerede bulacağını biliyorsun.

Zaten fazla güzeldin bence benim nazarım değmiş de ondan olmuş olabilir. :KK33:

Haha... Güldürdün kız beni. Bebeğim teşekkür ederim :) O senin güzelliğin biliyorsun ki...
Nazarda olabilir diye düşünüyorum orası da doğru. İnsanlar fena.
Evet olumlu düşünüyorum artık. Geçicek biliyorum.

Sorcha
Kızlar hepinizinkileri okudum. Ayrı ayrı cvp vermek isterdim ama sol gözümü kırpamadığım için, kuruma oluyor. Kuruma olunca, ekrana çok bakamıyorum, ışığa.
Hepinize çok teşekkür ediyorum, sağolun var olun. Sizi seviyorum !!!

deerrryyaaa
12-09-12, 20:09
cnm çok çook üzüldüm Allah yar ve yardımcın olsun canım senin için dua edicem :KK43:((

schatzi
13-09-12, 07:09
Acil şifalar dilerim.Geçmiş olsun

lacheen
13-09-12, 11:09
Ben de 16-17 yaşlarındayken 3 kez geçirmiştim.Şimdi 28 yaşındayım.O zamanlar dr bol bol sakız çiğne, gözlerini açıp kapama egsersizi ve dudak aç-kapa egzersizleri vermişti hatırladığım kadarıyla, bir de ıslık çalmaya çalışıcaksın.Fizik tedaviside şart.Yalnız ben gülünce ağzım bir kenara kaydığında daha beter gülme krizine girerdim, önemsemezdim :KK23: Sen de stres olma.Geçip gidiyor yine eski haline geri dönüyorsun :KK34: Geçmiş olsun, Allah daha beter dertlerden korusun.Şükretmeyi unutmamalıyız.

simge91
allah sifa versin cnm yaa :KK43:((

atractive
lacheen
Ben de 16-17 yaşlarındayken 3 kez geçirmiştim.Şimdi 28 yaşındayım.O zamanlar dr bol bol sakız çiğne, gözlerini açıp kapama egsersizi ve dudak aç-kapa egzersizleri vermişti hatırladığım kadarıyla, bir de ıslık çalmaya çalışıcaksın.Fizik tedaviside şart.Yalnız ben gülünce ağzım bir kenara kaydığında daha beter gülme krizine girerdim, önemsemezdim :KK23: Sen de stres olma.Geçip gidiyor yine eski haline geri dönüyorsun :KK34: Geçmiş olsun, Allah daha beter dertlerden korusun.Şükretmeyi unutmamalıyız.
sabır,şükür ve dua çok önemli:KK34:

su2333
Rabbim şifa versin umarım test sonucunuz temiz çıkar

GULSEMEDIHA
13-09-12, 12:09
leonela
Merhaba herkese... Öncelikle, keyfim yok. Samimi kelimelerle yazamıyorum affola.
3-4 gündür kulak arkamda ağrı vardı. Şimdi boğazım ağrıyor.
Dün gece fark ettim ki, ıslık çalamıyorum. Bu hastalığı 5 yıl önce de geçirmiştim 16 yaşında.
MR çekildi bugün. Yüz sinirlerinden kaynaklanan yüz felci varmış, bir de beyinle alakalı varmış.
Benim gözüm kapanıyor, ama tam kapanmıyor. Gözlerimi yummaya çalışırken, solumu tam yumamıyorum mesela.
Ya dişlerimi sıkıp gösterince, dudağımın sol tarafı az hareketli.
5 yıl öncekinde, gözümü hiç kapayamıyordum.
Ağzımda yemeği tutamıyordum bile. Ve ağzım gülerken aşırı kayıyordu.
Bu sefer eskisi gibi çok belli değil.
Ama ben , moral olarak değişik bir haldeyim.
Yarın MR sonuçları ile her şey anlaşılcak.
O kadar geleceğe gittim ki , ya böyle kalırsa yüzüm ve beni asla kimse beğenmez, evlenemezsem, anne olamazsam, iş hayatımı etkilerse vs vs...
Ve asla fotoğraf çekilemezsem bir daha hayatım boyunca. Her zaman yarım kalmak istemiyorum. kötüyüm.
Sadece kötüyüm desem, anlar mısınız ?
Dualarınıza ihtiyacım var.
Annem senin gibi 3 kez yüz felci geçirdi. Senin analltıklarının aynılarını birebir şahidi oldum. Allah'a şükür düzeldi. Dr. üzülmeyeceksin, kafayı takmayacaksın hiç birşeye, evin yansa arkanı dönüp çıkıp gideceksin demişti. Ama benim annem maalesef çok alıngan ve üretiyor. Şimdi iyi şükür, sende dikkat et kendine. Üzme kendini, Dr. kontrollerini ihmal etme sakın.

Sorcha
13-09-12, 21:09
GULSEMEDIHA
Annem senin gibi 3 kez yüz felci geçirdi. Senin analltıklarının aynılarını birebir şahidi oldum. Allah'a şükür düzeldi. Dr. üzülmeyeceksin, kafayı takmayacaksın hiç birşeye, evin yansa arkanı dönüp çıkıp gideceksin demişti. Ama benim annem maalesef çok alıngan ve üretiyor. Şimdi iyi şükür, sende dikkat et kendine. Üzme kendini, Dr. kontrollerini ihmal etme sakın.
Tüm yüzü geçti mi ? CVP için teşekkür ederim canım :)