Rus hayat kadınları


elektraya
14-09-12, 18:09
kızlar ben zorla fuhuş yaptırılan kadınlara çok üzülüyorum.sadece rus değil tabi her milletten insana yapılıyor bu bizim ülkemizde.uçurum dizisinden sonra bu acının farkına vardım.siz neler düşünüyorsunuz bu konuda.

Laale
14-09-12, 18:09
Herhangi bir bilgim yok...:KK14:

elektraya
14-09-12, 18:09
Satılan kadınlar anlatıyor

Onlar, Türkiye’ye bebek ya da hasta bakımı için getirilip, fuhuşa zorlanan yabancı uyruklu,mağdur kadınlar... Önce kandırılan, ardındansa şiddetle evlere kapatılıp, tehditle satılan çaresiz, kimsenin duyamadığı kadınlar... Antropoloji doktora öğrencisi Elif Özer, Türkiye’ye çalışmak umuduyla gelip, seks işçisi olarak kullanılan kadınlarınmağduriyetini dinleyerek, kitaplaştırdı. ‘Fuhuşhane’den ‘polishane’ye uzanan öykülerini kaleme aldı. “Kimse Duymaz” adlı kitap, insan ticareti yapan çetelerin nasıl çalıştıklarını da ortaya koydu. Özer’in araştırma kitabında, 13 kadınla yapılan görüşmeler yer alıyor. 20-32 yaş aralığındaki kadınların 7’si Özbek, 4’ü Türkmen, biri Kırgız, diğeri de Moldovalı.

BORÇ BATAĞINA İTİLİYORLAR
Özer kitabında, 30 yaş altı bekâr kadınların tek başına ülke dışına seyahatinde kısıtlamalar nedeniyle anneleri eşliğinde Türkiye’ye getirildiğini söylüyor. Türkiye’ye geldikten sonra anne yaşlı bakım işine götürülürken, kızlar dayak ve şiddetle fuhuşa zorlanıyor. Bunu reddettiklerinde “Annene VİRÜSVİRÜSVİRÜSVİRÜSVİRÜSVİRÜSlik yaptığını söyleriz” diye tehdit ediliyor. Bu tehdit bazen şiddet bazense tecavüzle korkuya dönüştürülüyor. Her öyküde ortak payda, kadınların Türkiye’ye gelir gelmez borçlandırılmaları oluyor. Borç batağı, insan ticaretinin altın kuralı. Kadınlar, Türkiye’ye gelir gelmez 5 ila 7 bin dolar borçlu kabul ediliyor. Kadınlara senetler imzalatılıyor. Ancak kadınların borcu hiç bitmiyor. Çünkü gündelikmasraflar, sahte para veren müşterilerin zararını tazmin ve kondom alımı bile bu borca dahil ediliyor.

İLK İŞ BİLGİSİ SATICIDAN
Kadınların çoğu evlerde, bazısı otellerde, bazısı da disko-barlarda çalıştırılıyor. Yapılacak işle ilgili ilk bilgiyi verenler ise genelde ‘satıcı’lar oluyor. Fuhuşla yüzleşen kadınların tepkisi kimi zaman kriz geçirme, kimi zaman intihara kalkışma, kimi zaman da korkup hemen kabullenme biçiminde. Araştırma, tacirlerin eline düşen yabancı uyruklu kadınların polisten yardımisteme konusunda, “Sınırdışı edilirsek” ve “Ülkemize girişte cezalandırılırsak” kaygılarının ağır bastığını vurguluyor. Oysa kadın, insan ticaretimağduru statüsü alıyorsa yasaya göre sınırdışı edilmiyor. Tacirlerle kadın satanlar arasında patron-müdür ilişkisi söz konusu. Kazançlar tacirlerde birikiyor. Kadın satıcılarsa, kadınların her daim‘kullanılabilir’ olmasından sorumlu. Aradamüşteri bulan komisyoncular da bulunuyor.

Özlem YILMAZ / GAZETE HABERTÜRK

SATILAN KADINLAR ANLATIYOR

‘SAÇLARIMI KESİP BOYADILAR
Türkmen M. (22), “Memlekete varsam utanıyorum. Ben Türkmen elbisemle geldim. Tacir N. beni eve götürdü. ‘Buralarda elbise giyilmiyor’ dedi. Bana açık saçık kıyafetler almış. Saçım uzundu benim abla. Onlar aldılar, kırptılar, boyadılar saçımı” diyor.

DİSKODA DANS EDİP MÜŞTERİ BEKLİYOR
Türkmen J., akşam saat 22.00 ile 04.00 arasında diskoda müşteri bulması gerektiğini anlatıyor. J., “Sen dans yapıyor, müşteri seni beğeniyor, garson gidiyor pazarlık yapıyor, müşteri garsona parayı veriyor” diyor. Anlaşılan ücret ve sürede ilişkiye giren J., ilişki sonrası satıcı erkek tarafından yine diskoya götürüldüğünü anlatıyor.

İLİŞKİ TARİFESİ 150 TL
Türkmen M. ise, günde 6-7 müşteriye hizmet vermek zorunda bırakıldığını söylüyor. Müşterilerin ikişer saat kaldıklarını, ilişki başına kadın satıcısına 150 TL ödendiğini, gece boyunca kalmak anlamına gelen ‘sabahlık’ isteyen erkeklerin ise 300 TL ödediklerini belirtiyor. M., “Gecelik alan müşteri uyutmuyor, ‘Uyuma, uyursan patronuna söylerim’ diyor. Müşteri gelince, dört kız yanına çıkarılıyoruz. Dört kızdan birini seçiyor, utanıyordum” diyor.

‘5 BİN DOLAR BORÇLANIYORSUN’
29 yaşındaki Özbek G., “Kim Türkiye’ye kız getirse 5 bin dolar (9 bin TL) borçlanıyor. 500 dolar masraf ediyor, 5 bin dolar borçlanıyorsun. Ben tacir N.’ye iyi muamele yaptım. Çünkü sen ona kötü muamele yaptın mı, o da sana kötülük ediyor. Bir arkadaşımın kollarına sigara basmış” diyor.

OTELE GİDİNCE CAMDAN ATLAMAYA KALKTI
İstanbul’da bir otele götürülüp ilk müşteriyle karşılaştığında kendisini camdan aşağı atmaya kalktığını söyleyen M. ise müşterinin satıcı Ali’ye haber vermesi üzerine dayak yediğini belirtiyor. Otele Ali tarafından götürülen kadınlar, işleri bittiğinde, yine Ali tarafından tacir N.’nin evine götürüldüklerini söylüyor

TECAVÜZE DE UĞRAMIŞLAR
N. ise, “Eve gittim. Baktım beş adam var. Âlem yapmış, alkol almışlar. ‘Ben bir müşteriye geldim’ dedim. Vurdular, hepsi de ilişkiye girdi. Çok ağladım, kaçtım. Kadın satıcısına söyledim, inanmadı. ‘O yapmaz öyle’ dedi, ama yaptı” diyor çaresizce.

‘HAZIRLAN DEYİP AÇIK SAÇIK ELBİSE VERDİLER’
Özbek F.’ye, aynı evde kaldığı Moldovalı bir kadın “Hazırlan” diyerek dekolte bir elbise verdiğinde “fuhuşhane”ye getirildiğini anlamış. “Ben bunları giyemem” diyen F., Moldovalı’nın “O abla seni çalışman için bıraktı” yanıtını duymuş. Ardından kadın taciri A.’nın “Bana 6 bin dolar borcun var. Ödeyecek kadar çalışınca serbest kalırsın” sözleriyle yıkılmış... F., “Ben polislere kaçtığım zamana dek çalıştım, benim borcum hiç bitmedi” diyerek başına gelenleri özetliyor

‘BORCUM BİTTİ AMA BIRAKMADILAR’
Özbek F., günde 18-20 müşteriyle birlikte olmaya zorlandığını aktarıyor. İlişki başına kadın satıcısına 50-60 TL ödendiğini, kendilerinin parayı görmediklerini, borç bitsin diye çalıştıklarını söylüyor. Kendi hesabına göre 1.5 ay sonra borcu bitmesine rağmen bırakılmadığını anlatıyor. Kaçmaya karar veren F., “Müşterilerden bazıları çok kötü davranıyor. Döven, vuran müşteri yok. Sadece kadın satıcısı dövüyor. Ben onların istediklerini yapmayınca başka kızlara gidiyorlar. Osman da bana ‘Niye müşteri kaybediyorsun?’ diye bağırıyor. Kimi kızlar müşteriyi sarhoş edip uyutuyorlardı. Ama ben içki içmediğimden yapamıyordum. En çok zararı ben gördüm” diye konuşuyor.

MOLDOVALI ELENA KAÇARKEN ÖLDÜ
ANTALYA’da, 24 Ocak’ta, 3. kattaki evin balkonundan çarşaf sarkıtarak inmeye çalışan Moldova uyruklu Elena Pdokhorova, beton zemine düşerek yaşamını yitirdi. Genç kadının evde zorla tutulduğu ve fuhuşa zorlanmış olabileceği ihtimali üzerinde duran polis soruşturmayı genişletti

ÖZBEK AKILCAN ÖLDÜRÜLDÜ
Türkiye’de bakıcılık yapan Özbek vatandaşı Akılcan Cumaniyazova (35) 16 Temmuz 2010’da İstanbul Kadıköy’de merdiven boşluğunda ölü bulundu. Kadının sert bir cisimle kafası ezilerek öldürüldüğü belirlenirken, olayla ilgili 4 kişi yakalandı.

dortgoz
14-09-12, 18:09
her ülkede var canım bu durum.. tabıkı yazık ucurum fılmınede bayılıyorum :)

rouges
14-09-12, 19:09
belgesel gibi olmuş bu kadar emek verip yazdığın için tebrik ederim.
ne düşünebiliriz canım.
tabiki kimse bu tarz bişeyi hoşgörmez.
ama hayatın akışı böyle malesef.
bazılar av bazıları avcı.
daha neler oluyor dünyada neler.
sadece kınıyoruz.

ozka82
14-09-12, 21:09
dortgoz
her ülkede var canım bu durum.. tabıkı yazık ucurum fılmınede bayılıyorum :)

Bence hiçbir insan kendi isteğiyle böyle bir hayat seçmez. Erkeklere ne demeli ya, kadın bedenini parayla satın almak nasıl aşağılık birşeydir. Sen para verip kadınlar birlikte olursa onun p...v..k..ler tarafından satılmasına katkı sunmuş oluyorsun.

Marjinaly
14-09-12, 22:09
Evet ben de "zorla" fuhuşa zorlanan kadınlara üzülüyorum.

Rus kadınların "bir çoğunun" bunu zorla yaptıklarını düşünmüyorum.

Türkiye'ye gelip "kolay para" kazanmak amacıyla, bir de evlenip buraya yerleşmek amacıyla gelenlerin çoğunlukta olduğunu düşünüyorum. Türkiye ve Türk erkekleri onlar için ne demek bir çoğumuz biliyoruz. Fazla anlatmaya gerek yok...

Arkadaşlarımın evinde çalışan bir çok yabancı uyruklu hanım biliyorum. Onlar neden o yola düşmüyorlar acaba?

Not: Uçurum filmini bilmiyorum izlemedim.

melis_560
14-09-12, 22:09
Rus kadınları hiç de hallerinden şikayetçi gözükmüyorlar.Onlar bile senin kadar üzülmüyorlardır durumlarına.Antalya'da yaşıyorum malum Rus bol.Hallerinden memnunlar bizim ülkemizde ucuz para kazanabiliyorlar,üstelik Türk erkekleri Rus erkekleri gibi odun değil.Evet Rus erkekleri bizimkilerden daha odun.

Zorla fuhuş yaptırılan kadınlara ben de üzülüyorum.Ama bir çoğu bu yola kendi ayaklarıyla gidiyor.Yahu 17 yaşındaki velet yok sevgili için,yok aileden sıkıldığı için,yok özgürlük heyecanı için evinden kaçıyor.Bu evden kaçan çocuk gidip de üniversite mi okuyacak böyle yerlere düşüyor işte.Sonra da gencecik kararan hayatlar.

Bizim nesil böyle değildi.Şimdi internet saolsun her gün gazetelerin 2. sayfalarına evden kaçan bilmemne konulu başlıklar görüyoruz.Kendi düşenlere acımıyorum.16-17 yaşında ki kız işin nereye gidiceğini bilecek.Bizler de o yaşlardan geçtik gidip de ergenlik stresi diye evden kaçmadık.

berceste00
14-09-12, 22:09
Ben bir kitap okumuştum adı "Git kendini sevdirmeden" diye hatırlıyorum
Kitapta hikayesi geçen kadın bir adam sevmişti
Saf bir kızdı
Adam da p..venkti
Kıza tecavüz edip onun p...vengi olmuş
Kız bu yüzden o yola düşmüş
Etkilenmiştim
Çünkü intihar etmelerine bile izin vermiyorlarmış kadınların (kitapta öyle yazıyordu)
Yani biri intihar etmeye kalksa hemen müdahele ediliyormuş
Çok fena bir kitaptı
Kaçamıyorsun
Kaçarsan ananı babanı öldürmekle tehdit ediyorlar
İntihar edemiyorsun kurtarıyorlar
Borcunu ödeyemiyorsun o borç hiç bitmiyor..

Meleknaz
14-09-12, 22:09
Marjinaly
Evet ben de "zorla" fuhuşa zorlanan kadınlara üzülüyorum.

Rus kadınların "bir çoğunun" bunu zorla yaptıklarını düşünmüyorum.

Türkiye'ye gelip "kolay para" kazanmak amacıyla, bir de evlenip buraya yerleşmek amacıyla gelenlerin çoğunlukta olduğunu düşünüyorum. Türkiye ve Türk erkekleri onlar için ne demek bir çoğumuz biliyoruz. Fazla anlatmaya gerek yok...

Arkadaşlarımın evinde çalışan bir çok yabancı uyruklu hanım biliyorum. Onlar neden o yola düşmüyorlar acaba?

Not: Uçurum filmini bilmiyorum izlemedim.
Katılıyorum.Ben de çoğunun bu işi seçmekle kolaya kaçtığını düşünüyorum.

Ekonomisi kötü olan ülkelerden gelip,evlerde bakıcılık yapan veya bavul ticaretiyle para kazanan çok kadın var.

Ayrıca nedense bu yola giren yabancı kadınlar,baskın olunca kameralara gülüyor,dalga geçiyorlar.
Hiç üzgün,çaresiz veya utanmış görünmüyorlar haberlerde gördüğümüz kadarıyla.

gonca2206
14-09-12, 22:09
bu sektörü ayakta tutan nedir?
talep olması
ama toplum kadını aşağılar suçlar
rus ya da başka ırktan onurunu satarak para kazanana kazanmak zorunda kalan herkes için çok üzülüyorum

elektraya
15-09-12, 02:09
melis_560
Rus kadınları hiç de hallerinden şikayetçi gözükmüyorlar.Onlar bile senin kadar üzülmüyorlardır durumlarına.Antalya'da yaşıyorum malum Rus bol.Hallerinden memnunlar bizim ülkemizde ucuz para kazanabiliyorlar,üstelik Türk erkekleri Rus erkekleri gibi odun değil.Evet Rus erkekleri bizimkilerden daha odun.

Zorla fuhuş yaptırılan kadınlara ben de üzülüyorum.Ama bir çoğu bu yola kendi ayaklarıyla gidiyor.Yahu 17 yaşındaki velet yok sevgili için,yok aileden sıkıldığı için,yok özgürlük heyecanı için evinden kaçıyor.Bu evden kaçan çocuk gidip de üniversite mi okuyacak böyle yerlere düşüyor işte.Sonra da gencecik kararan hayatlar.

Bizim nesil böyle değildi.Şimdi internet saolsun her gün gazetelerin 2. sayfalarına evden kaçan bilmemne konulu başlıklar görüyoruz.Kendi düşenlere acımıyorum.16-17 yaşında ki kız işin nereye gidiceğini bilecek.Bizler de o yaşlardan geçtik gidip de ergenlik stresi diye evden kaçmadık.
aynen senin gibi düşünüyordum ta ki uçurumu izleyene kadar...

missplayful
15-09-12, 04:09
melis_560
Rus kadınları hiç de hallerinden şikayetçi gözükmüyorlar.Onlar bile senin kadar üzülmüyorlardır durumlarına.Antalya'da yaşıyorum malum Rus bol.Hallerinden memnunlar bizim ülkemizde ucuz para kazanabiliyorlar,üstelik Türk erkekleri Rus erkekleri gibi odun değil.Evet Rus erkekleri bizimkilerden daha odun.

Zorla fuhuş yaptırılan kadınlara ben de üzülüyorum.Ama bir çoğu bu yola kendi ayaklarıyla gidiyor.Yahu 17 yaşındaki velet yok sevgili için,yok aileden sıkıldığı için,yok özgürlük heyecanı için evinden kaçıyor.Bu evden kaçan çocuk gidip de üniversite mi okuyacak böyle yerlere düşüyor işte.Sonra da gencecik kararan hayatlar.

Bizim nesil böyle değildi.Şimdi internet saolsun her gün gazetelerin 2. sayfalarına evden kaçan bilmemne konulu başlıklar görüyoruz.Kendi düşenlere acımıyorum.16-17 yaşında ki kız işin nereye gidiceğini bilecek.Bizler de o yaşlardan geçtik gidip de ergenlik stresi diye evden kaçmadık.

Benim calistigim yere iki RUs erkegi geliyor birinin adi YURILY digerinin ROMAN, birde litvanyali Cherovitch vardi hepside beni cok begeniyordu.Hic oyle odun degillerdi. Hep cok bahsis birakirlar, cicek cikolata getirirlerdi. Hatta ben Roman 'i basimdan atamamistim surekli senden cok hoslaniyorum diyordu bana isim takmisti hatta Natasha diyordu kendi adim zor geldiginden. Ben Yurily avukat Cherovitch Askeriyede calisiyordu.Barda bartender lik yaptigim zamanda hic bana sorun yasatmadilar bence hicte odun degiller. Herkesin anlatim sekli farkli. Bence bazen Rus kadinlarin da abarttigini dusunuyorum. Ben cok jestler gordum Rus erkeklerinden.

gizeml
15-09-12, 07:09
bende kıbrısta okuyup calıstıgım zamanlar malum nıght clup fazla oldugundan goruyodum bu kızları.kıbrıstakı nıght cluplar tr dekı adıyla genelev ve calıstıgım yere yakındı.
markete alısverıse getırıyolardı hepsını bırden..bıde baslarında ıkı tane p... gelıyodu.
bı gun bırı bana dedıkı sen bıze kotu gozle baıyosun dımı dıye ama bız kendı ulkeızde ıs bulamıyoruz demıstı.
ve gercekten cogu ınsan kotu gozle bakıyo ama ben saygı duyuyodum cunku onlarda zorunda olmasalar o işi yapmazlar.
ve kıbrısta nıght clup olarak gecıyo ama bızdekı genel ev yanı ve cogunu okumus secıyolar. aralarında öğretmen ,doktor,muhasebecı falan var.. mesela kıbrısta boyle mekanlar cok oldugu ıcın erkekler oralara gıdıyo.. o yusden kıbrısta cok rahat gecelerı gezebılıyosun yada kımse kımseye ıstemedıgı surece bır sey yapmıyo..
ama içlerinde o kadar guzel kızlar var kı gercekten cok uzuluyodum.
hallerınden memnunlar mı ekonomık acıdan evet 6 ayda 50,000 e yakın para alıyolar ve aldıkları para kendı ulkelerıne gecımlerını cok rahar saglıyomus..gelen kızlardan bırısı oyle soylemıstı.
yanı ben bırebır kendılerıyle muhatap oluyodum markette calısıyodum okuldan gerı kalan bos zamanlarda ve bı kız vardı hıc unutmuyorum onu bır gun markete geldı cok guzel bı kızdı aama o gun boynu mosmorr.
o gun ben gercekten uzuldum onların durumuna.hayır deme sansları yok..
hallerınden sıkayetcı degılsınız demıssınız ama kımse ıclerıne gırmeden onların ne yasadıklarını bılemez..

MiRiN
15-09-12, 07:09
hiç üzülmüyorum vallahi çoğu yakalanıp sınır dışı ediliyor geri bir yolunu bulup dönüyorlar. sahte evlilik yapıyorlar sırf kalabilmek için ülkede. eskidendi zorla fuhuş yaptırmak şuan imkanlar o kadar genişki sonuçta mağarada tutmuyorlar bunları kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz.

smmmsude
15-09-12, 08:09
berceste00
Ben bir kitap okumuştum adı "Git kendini sevdirmeden" diye hatırlıyorum
Kitapta hikayesi geçen kadın bir adam sevmişti
Saf bir kızdı
Adam da p..venkti
Kıza tecavüz edip onun p...vengi olmuş
Kız bu yüzden o yola düşmüş
Etkilenmiştim
Çünkü intihar etmelerine bile izin vermiyorlarmış kadınların (kitapta öyle yazıyordu)
Yani biri intihar etmeye kalksa hemen müdahele ediliyormuş
Çok fena bir kitaptı
Kaçamıyorsun
Kaçarsan ananı babanı öldürmekle tehdit ediyorlar
İntihar edemiyorsun kurtarıyorlar
Borcunu ödeyemiyorsun o borç hiç bitmiyor..
of çok etkilendim kesinlikle okuyacağım o kitabı:KK53:

kindarrrr
15-09-12, 09:09
melis_560
Rus kadınları hiç de hallerinden şikayetçi gözükmüyorlar.Onlar bile senin kadar üzülmüyorlardır durumlarına.Antalya'da yaşıyorum malum Rus bol.Hallerinden memnunlar bizim ülkemizde ucuz para kazanabiliyorlar,üstelik Türk erkekleri Rus erkekleri gibi odun değil.Evet Rus erkekleri bizimkilerden daha odun.

Zorla fuhuş yaptırılan kadınlara ben de üzülüyorum.Ama bir çoğu bu yola kendi ayaklarıyla gidiyor.Yahu 17 yaşındaki velet yok sevgili için,yok aileden sıkıldığı için,yok özgürlük heyecanı için evinden kaçıyor.Bu evden kaçan çocuk gidip de üniversite mi okuyacak böyle yerlere düşüyor işte.Sonra da gencecik kararan hayatlar.

Bizim nesil böyle değildi.Şimdi internet saolsun her gün gazetelerin 2. sayfalarına evden kaçan bilmemne konulu başlıklar görüyoruz.Kendi düşenlere acımıyorum.16-17 yaşında ki kız işin nereye gidiceğini bilecek.Bizler de o yaşlardan geçtik gidip de ergenlik stresi diye evden kaçmadık.
Rus erkekleri odun, onlarda kıskançlık falan yok diyenler genelde Türk erkekleri. Bizim gibisini nereden bulacaklar havalarına giriyolar, kıyamam :KK1:

Rus hatunların ilgilerini has erkek olmalarına bağlıyolar :KK1:

naznaznaznaz
15-09-12, 09:09
Bu konuda düşündüğüm tek şey hiçbir küçük kız çoçuğu ''Ben büyüyünce hayat kanı olacağım.'' demez.Dansöz der, doktor der, öğretmen der, ressam der, anne bile der ama onu demez.


teknikerim
15-09-12, 09:09
kızlar arkadaşın yazdıgı yazıda nelere marus kaldıkları ve nasıl çalıştırıldıkları yazıyor açıkca bence kimse böyle aşagılanarak yaşamayı secmez..
onlarda eşiyle çocuklarıyla yaşamak düzgün bir iş ve eş isterler...
resmen köleler onlara ben cok acıyorum ya insanlar ama mal-para ve etten başka bişiy değiller birlerinin gözünde yazık günah...
ben sadece işi kendini kurtaracak diye başkalarının yuvasının yıkacak düzeye getirenlere kızıyorum...
bu yüzden çok yuva yıkıldı....niyeti kötü kadınlar yüzünden...

YaseminYC
15-09-12, 10:09
Uçurum dizisi...
Sadece 4-5 bölüm izledim ağla ağla bittim.O dizi o kadar gerçek şeyleri anlatıyor ki.Herkesin izlemesi gerek.Ders alması gerekenlerin ders alması,yapmaması gereken erkek müsvettelerinin izlemesi lazım.
Zorla getirirlip türlü işkence yapıp o kızları çalıştıranları ve bu işe alet olan Türk erkeklerimize üzülüp kızıyorum.Bir de kendi isteğiyle gelenler var tabi arkadaşım anlatıyordu doğu karadenizde çok var ülkelerine yolluyorsun geri geliyorlar.Pes diyorum ve onları anlayamıyorum.İstanbulda da var yabancı kadınlar ama onlar çocuk bakıyorlar,yaşlı kadına bakıyorlar bazıları 600 dolar alıyor.Ee bunların canı yok mu namusuyla para kazanıp evlatlarına gönderiyorlar.Kendi isteğiyle bu işi yapanlara değilde zorla kandırılıp bu işi yaptırılan kadınlara fazlasıyla üzülüyorum.

mms1
15-09-12, 10:09
Uçurum dizisini bilmiyorum, rus kadinlari hakkinda da yorum yapamayacagim, ama konu sahibi arkadasla ayni fikirdeyim. Bu insanlarin büyük kismi bu hayati bile bile secmiyor.

Bundan bir kaç yil önce konferans için bir kadin yazar gelmisti buraya. Bizlere gerçek bir hikaye anlatmisti. Bu yazar takside baska bir kadinla tanisiyor (2 kisi birden binmis evet nasil olmus ben de bilmiyorum), ve diger kadin (adi ayse olsun) yazar'i taniyor, kitaplarini falan okudugunu cok sevdigini falan söylüyor. Ve bu kitaplar genelde dini içerikli.

Herneyse, konusurken ayse diyorki "benim meslegimi bilseniz benim yüzüme bile bakmazsiniz aslinda". Hayat kadinligi yapiyormus ve bu duruma nasil geldigini anlatmis :

Ayse köyünden bir gençle evleniyor, ama o ilk gece kanamamis. Kocasindan ve kocasinin ailesinden baya bi dayak yedikten sonra baba evine götürülüyor "bu namussuzun evimizde isi yok" demisler... Bir dayak da babasindan, abilerinden ve amcalarindan yiyor ve öldü heralde diye gece gece daga götürülüp atiliyor. Bayginligi gectiginde kendisini dagda bulunca o gecenin karanliginda çok korkmus, yürüyr yürüye bi köye gelmis. Orda bi kadin ayse'yi o halde görünce evine götürmüs yaralarini temizlemis yemek yedirmis falan.

Ama sonra o evin evli barkli erkegi ayse'ye tecavüz etmis. Ayse ordan da kaçip baska yerlere siginmis falan ama en sonunda bu yola düsmüs.

"Artik beni namussuz diye evden atan kocama ve babama layik bi kadin oldum" demis yazar'a da..

Nerden nereye.. Kesinlikle yargilamamak gerekir, her ne kadar bazilari kendi rizasiyla yapsa da bu isi.

gargamel_cadi
15-09-12, 10:09
Uçurum dizisini izledim ve gerçekten de çok güzel anlatmışlar.

simayyy25
15-09-12, 12:09
Nerde zorla calistiriliyolar ya tabi oyleside vardir ama cogu hayatindan memnun paraya para demiyolar hayatlarini yasiyolar burda zaten bu is icin geliyolar kazadiklari paralarla da memleketlerinde ev yaptiriyolar
Bosuna uzulmeyin kizlar ucurum dizisindeki gibi deil hicbisry

pupiqq
15-09-12, 12:09
berceste00
Ben bir kitap okumuştum adı "Git kendini sevdirmeden" diye hatırlıyorum
Kitapta hikayesi geçen kadın bir adam sevmişti
Saf bir kızdı
Adam da p..venkti
Kıza tecavüz edip onun p...vengi olmuş
Kız bu yüzden o yola düşmüş
Etkilenmiştim
Çünkü intihar etmelerine bile izin vermiyorlarmış kadınların (kitapta öyle yazıyordu)
Yani biri intihar etmeye kalksa hemen müdahele ediliyormuş
Çok fena bir kitaptı
Kaçamıyorsun
Kaçarsan ananı babanı öldürmekle tehdit ediyorlar
İntihar edemiyorsun kurtarıyorlar
Borcunu ödeyemiyorsun o borç hiç bitmiyor..

Harika bir kitaptı çok ağlamıştım okurken.. Okuyan birilerinin daha olması hoş:KK31:

pupiqq
15-09-12, 12:09
Uçurum dizisini izlemedim hiç bilemiyorum o yüzden:26: Ancak adliyede gördüklerimi anlatsam oturup ağlarsınız.. Mesela bir kadın ülkesindeki savaştan kaçıp gelmiş o zamanlar 16 yaşında kızmış mideniz bulanacak şimdi ama kızı zorla kendi kuzeniyle ilişkiye zorlamışlar ve bunu izlemişler.. Her gün dayak her gün tecavüz.. Belki inanmayacaksınız ama bu yolda rus kızlardan çok kendi kızlarımız var.. Aile dayağından kaçanlar, koca dayağından kaçanlar, sevgilisi p..z..v olup kızı bu yola atanlar.. Allah göstermesin öyle iğrenç olaylara tanık oldum ki.. Erkeklerde bitiyor iş.. Uçkur düşkünü olmasalar keşke böyle bir iş de yapılmasa:KK5:

kedi35
15-09-12, 13:09
Bende biliyorum o 'uçurum' dizisini.. İzliyorum rda denk gelince güzel bi dizi ama Nekadar güzel olabilrki gerçekleri düşününce.. Ama bir kaçı alışıyor birkaı kendi istiyor birkaçı Zorla .. Ama zorla yaptrılanlar bile biyeden sonra Battım tam batarm diyor.. Çok zor allah bilir kimler çoluk çocugun rıskını veriyor Bunlara..... :KK19::KK19::KK19: Ama zor ya cok zorrr

missplayful
15-09-12, 13:09
kindarrrr
Rus erkekleri odun, onlarda kıskançlık falan yok diyenler genelde Türk erkekleri. Bizim gibisini nereden bulacaklar havalarına giriyolar, kıyamam :KK1:

Rus hatunların ilgilerini has erkek olmalarına bağlıyolar :KK1:
Canim Rus erkeklerinde nasil kiskanclik yok....! Her erkekte hangi miletten olursa olsun var kiskanclik ha bizimkiler alenan yapip kontrol etmeye calisiyor bayanlari ama benim calistigim bara gelen Rus erkekleri kiskancti. Bir tanesi facebook umda ekliydi ne zaman bir erkek duvarima yazsa yada foto koysam hemen trip atar sevgilin mi derdi oysaki aramizda bisi olmadigi halde. Digeri Askeriyede calisiyordu master yapti sonra diplomat olacakti o da bardaki isini birakmazsan seninle bir iliski kuramam bana boylesi gelmez demisti ki... zaten benim iliskim vardi ... dusun yani. Digeri dedigim en delisiydi Roman hre Allahin gunu gelir disarida beni bekler herkese ben Natasha nin sevgilisiyim onu bekliyorum derdi.( Adimi soyleyemezdi isim takmisti) Patronum kac kez guzellikle oglum evine git bu kiz burda caliyior gelmez senle demesine ragmen baska musteri gelse benle sohbet etse kiskancliktan olurdu...O kadar cok israr etmisti ki bi telefon numarasi icin ben bayginlik gecircektim. Hic diger erkeklerden farklari yok bence.

missplayful
15-09-12, 13:09
Msj tekrari olmus...

kindarrrr
15-09-12, 13:09
missplayful
Canim Rus erkeklerinde nasil kiskanclik yok....! Her erkekte hangi miletten olursa olsun var kiskanclik ha bizimkiler alenan yapip kontrol etmeye calisiyor bayanlari ama benim calistigim bara gelen Rus erkekleri kiskancti. Bir tanesi facebook umda ekliydi ne zaman bir erkek duvarima yazsa yada foto koysam hemen trip atar sevgilin mi derdi oysaki aramizda bisi olmadigi halde. Digeri Askeriyede calisiyordu master yapti sonra diplomat olacakti o da bardaki isini birakmazsan seninle bir iliski kuramam bana boylesi gelmez demisti ki... zaten benim iliskim vardi ... dusun yani. Digeri dedigim en delisiydi Roman hre Allahin gunu gelir disarida beni bekler herkese ben Natasha nin sevgilisiyim onu bekliyorum derdi.( Adimi soyleyemezdi isim takmisti) Patronum kac kez guzellikle oglum evine git bu kiz burda caliyior gelmez senle demesine ragmen baska musteri gelse benle sohbet etse kiskancliktan olurdu...O kadar cok israr etmisti ki bi telefon numarasi icin ben bayginlik gecircektim. Hic diger erkeklerden farklari yok bence.
ben de aynı fikirdeyim, kıskançlık yok diyen Türk erkekleri, onlar kıskanç değil biz kıskancız erkek görüyo rus hatunlar falan sanıyolar :KK1:

halbuki bilse onda aslında ne bulduğunu :KK55:

VikingPrincess
15-09-12, 14:09
"rus erkekleri öküz o yüzden rus kadınlar türk erkeklerinden hoşlanıyor" lafını da kim uydurduysa...alla alla bizim odun türk erkekleri rus hatunlara denk gelince mi bülbül oluyor anlamadım ki...bize gelince hep odun hep odun

kindarrrr
15-09-12, 14:09
leonaa
"rus erkekleri öküz o yüzden rus kadınlar türk erkeklerinden hoşlanıyor" lafını da kim uydurduysa...alla alla bizim odun türk erkekleri rus hatunlara denk gelince mi bülbül oluyor anlamadım ki...bize gelince hep odun hep odun
türk erkekleri uydurmuş işte :KK1:

kaktus_hanim
15-09-12, 14:09
ALLAH eşlerimizden uzak tutsun o kadınları..... başka ne diyeyim.... birçok yuva yıkılıyor bunun yüzünden... allah yaşatmasın....!

WOLFROG
15-09-12, 14:09
Bu işi zorla, kandırılarak, borçlandırılarak, tehditle yapanlar için hiç birşey diyemem. Her ülkeden varlar. Çok üzülüyorum bir kadın olarak insanlıklarını kaybedip bir "mal" olarak görülmelerine. Ama ruslar diye genellemiyorum da şöyle birşey var. Bir ara karadenize dadanmıştı bunlar kaç aileyi yıktılar kaç adamın servetini bitirip ülkelerine döndüler. VİRÜSVİRÜSVİRÜSVİRÜSVİRÜSVİRÜSlik yaptıkları adamları kendilerine aşık edip (tabi aşık olasıları varmış) eşlerini boşattırdılar. Evde tarlada bağda bahçede akşama kadar çalışan kadınlardan daha caziptiler. Beyni bi tarafına kaçmış erkekler de sağolsun...

pembepinar
15-09-12, 14:09
rus kadınları hiç masum değil arkaaşlar yapmayın .onlar buraya bebek bakmaya hasta bakmaya mı geliyor sanıyorsunuz ?bi kere çok rahatlar hemen sevgili bulma derdine düşüyorlar .zengin bir koca bulayım geçineyim gideyim mantığına çoğu .böle oluncada kolay av oluyrlar sonrası malum zaten .hepsi okumuş oluyor genelde bide erkeklere nasıl davranılcağını çok iyi bilirler fizikende güzel oldukları için erkekler takılmak istiyor sürekli ruslarla .ama evliliğe gelince çok az kişi evleniyor rusla

Nadiaa
15-09-12, 16:09
​Zorla bu ısı yapanlara yazık tabı , ısteyerek yapanlarında kendı tercıhi ...

melis_560
15-09-12, 16:09
elektraya
aynen senin gibi düşünüyordum ta ki uçurumu izleyene kadar...
Dizilerle gerçek hayat birebir olmuyor.Ben alanyada gözlerimle görüyorum bir içkiyi parasız getirmek için neler yaptıklarını.

melis_560
15-09-12, 16:09
Kızlar bizim Türk erkekleri odun filan diyoruz ama gerçekten Rus erkeklerine oranla daha centilmenler.Turizmde çalışan arkadaşlarım var Rus erkekleriyle çok yakından tanışanlar ve Ukraynalı bir yan komşumuz vardı onun haricinde en yakın arkadaşımın sevgilisi Rus ama Türkiye de yaşıyor.Rus erkeklerinin nasıl olduğunu onların ülkesinde olsanız anlarsınız.O ülkede evin geçimini kadınlar sağlıyor erkeklerse o kadar güzel kadının içinde yaşadıklarından ince eleyip sık dokuyorlar.Bu yüzden Rus kadınlarının çoğu ileriki yıllarda boşanmış oluyor.Komşumuz bana göre çok güzel bir kadındı ama ülkesindeki erkekleri onlardan çektiklerini anlatıyor dinleseniz böyle bir kadını hangi erkek üzer dersiniz.Rus erkeklerinin tek yaptığı sabahtan akşama kadar içmek evde oturmak.Bizim erkeklerimiz aşırı şekilde kadın ruhundan anlar demiyorum ben ama Rus erkekleriyle kıyaslanınca bizimkiler kat kat iyi.

Bizim erkeklerimiz en azından karısı çalışmasa da eve ekmek getiriyor.Eşine yan gözle bakanı görünce sahipleniyor.Rus erkeği gibi gülüp bi gecede onla takılsın ne olacak şeklinde geniş değiller.Bir çoğumuzun sevgilisi özel günlerde hediye alıyor almasa bile hatırlayıp bu özel günleri kutluyor.Rus erkeklerinde böyle bir şey de yok.Nasılsa kadın çok mantığındalar.Türk erkekleri mükemmeldir demiyorum ama en azından Ruslardan iyiler.Şu ülkede hangi kadın sabahtan akşama kadar eve ekmek getirmek için koşturuyor da eşleri evde sabahtan akşama kadar içiyor dağıtıyor?

sashamia88
15-09-12, 16:09
berceste00
Ben bir kitap okumuştum adı "Git kendini sevdirmeden" diye hatırlıyorum
Kitapta hikayesi geçen kadın bir adam sevmişti
Saf bir kızdı
Adam da p..venkti
Kıza tecavüz edip onun p...vengi olmuş
Kız bu yüzden o yola düşmüş
Etkilenmiştim
Çünkü intihar etmelerine bile izin vermiyorlarmış kadınların (kitapta öyle yazıyordu)
Yani biri intihar etmeye kalksa hemen müdahele ediliyormuş
Çok fena bir kitaptı
Kaçamıyorsun
Kaçarsan ananı babanı öldürmekle tehdit ediyorlar
İntihar edemiyorsun kurtarıyorlar
Borcunu ödeyemiyorsun o borç hiç bitmiyor..
boyle bı olayın gercegını yıllar once annemlerın komsusunun basına gelmıs .

annemlerın komsusunun bı kızı varmıs .fotolara baktımda kız gercekten cok

guzel .neyse bu kız bı serefsıze asık olmus .hersey ıyı guzel gıderken nısanlanmıslar .

nısanlandıktan 1 yıl sonrada bu serefsız adam kızı gıtmıs bu kadın tacırlerıne satmıs

annemlerın komsusu kıza hıc bı sekılde ulasamamıslar .sonra bulmuslar

ama kızı gerı alabılmek kızın babası varını yogunu satmıs.tum dukyanları evlerı

gıtmıs adamın .kızı gerı almıslar ama kıza ne ıcırdılerse artık ,kız ılla gerı doncem ben

dıye tutturmus.nısanlısının adı alı ımıs ."benı bırakın ben ali'me gıdıcem "dıye

kıyametler koparıyormus evde .kıza zor zapt etmısler.sonra kız normale donmus

sonrada tasınmıslar zaten .

greenjade
15-09-12, 19:09
Devamlı, fuhuş yapan Rus kadınlarının eğitimli oldukları, hepsinin üniversiteyi bitirdiği vurgulanır.

Bunun çok doğru olduğunu düşünmüyorum, sözde kalıyor bence, sonuçta hiçbirinin diplomasını görmüyoruz :) ek olarak, oradaki eğitim sistemi Türkiye'deki gibi değil, yani üniversite okumak çok kolay. Bu yüzden, bunu bir üstünlükmüş gibi gözümüze sokmalarına gerek yok.

Evet, içlerinde zorla fuhuş yapanlar olabilir ama birçoğu, bunu gönüllü yapıyor. Bunu herkes biliyor. Sonuçta, hiç tanımadığın bir ülkeye çalışmaya gitmek ne kadar mantıklı ki... Hele ki bu devirde ve bilinen olaylardan sonra. :KK14:

elektraya
15-09-12, 19:09
missplayful
Benim calistigim yere iki RUs erkegi geliyor birinin adi YURILY digerinin ROMAN, birde litvanyali Cherovitch vardi hepside beni cok begeniyordu.Hic oyle odun degillerdi. Hep cok bahsis birakirlar, cicek cikolata getirirlerdi. Hatta ben Roman 'i basimdan atamamistim surekli senden cok hoslaniyorum diyordu bana isim takmisti hatta Natasha diyordu kendi adim zor geldiginden. Ben Yurily avukat Cherovitch Askeriyede calisiyordu.Barda bartender lik yaptigim zamanda hic bana sorun yasatmadilar bence hicte odun degiller. Herkesin anlatim sekli farkli. Bence bazen Rus kadinlarin da abarttigini dusunuyorum. Ben cok jestler gordum Rus erkeklerinden.
canım bizim Türk erkekleri odunun da odunu da tavlarken bilirsin bir hayli sempatik olurlar.ha bu denilen tavır da tatilci Ruslara karşıdır.ben burada zorla fuhuş yaptırılanlardan bahsediyorum,karıştırmayalım.bunların içinde Türki devletlerden getirilen kadınlar da çok.

bisidicem
15-09-12, 19:09
işim gücüm yokta rus kadınlara acıycam kalsın ülkelerınde ne işleri var burda bız burda yıllardır bılıyoruz ne iş yaptıklarını onlar orda bılmedenmı geliyor allaah onları ülkemizdende eşlerimizdende uzak tutsun onlara üzülüp acıycama onlar yüzünden yuvası yıkılan dul kalan kadınlara üzülürüm

Koalina
15-09-12, 20:09
rus kadınlarını sevmiyorum çünkü çok uzunlar, güzeller ve sarışınlar.
bacak boyu benim boyum kadar olan ruslar ülkemizden gitsin lütfen:KK53:

meltem88
15-09-12, 20:09
biz fakir kalınca hemen başka ülkelere koşmuyoruz ki iş bulmak için
ben şimdi tek başıma tanımadığım bir ülkeye iş bulma ümidiyle gitsem beni tanıyn yok eden yok benimde başıma gelmez mi bir kurum aracılığıyla gitmedikçe gördüğüm ilana başvursam mesela yabancı çocuk bakıcısı aranıyor gibi niyet belli değil mesela
buralara geelmeye kafaları çalışıyorsa birazda sonrasına çalışsın kafaları

elektraya
15-09-12, 20:09
melis_560
Dizilerle gerçek hayat birebir olmuyor.Ben alanyada gözlerimle görüyorum bir içkiyi parasız getirmek için neler yaptıklarını.
ya canım onlar tatilciler.biliyorum ben de ne biçim danslar edip neler yaptıklarını.ben de trabzonda görmüştüm 10 yıl önce, bakışlarını bile senden kaçıran,ürkek,oradan oraya kaçan,orası burası ezilmiş yabancı kadınlar.ikisini karıştırmayalım.bu dizinin senaryosu işkembeden sallama değil zamanında Uğur Dündar çok kadın çıkarmıştı bodrum katlarından.

missplayful
15-09-12, 20:09
melis_560
Kızlar bizim Türk erkekleri odun filan diyoruz ama gerçekten Rus erkeklerine oranla daha centilmenler.Turizmde çalışan arkadaşlarım var Rus erkekleriyle çok yakından tanışanlar ve Ukraynalı bir yan komşumuz vardı onun haricinde en yakın arkadaşımın sevgilisi Rus ama Türkiye de yaşıyor.Rus erkeklerinin nasıl olduğunu onların ülkesinde olsanız anlarsınız.O ülkede evin geçimini kadınlar sağlıyor erkeklerse o kadar güzel kadının içinde yaşadıklarından ince eleyip sık dokuyorlar.Bu yüzden Rus kadınlarının çoğu ileriki yıllarda boşanmış oluyor.Komşumuz bana göre çok güzel bir kadındı ama ülkesindeki erkekleri onlardan çektiklerini anlatıyor dinleseniz böyle bir kadını hangi erkek üzer dersiniz.Rus erkeklerinin tek yaptığı sabahtan akşama kadar içmek evde oturmak.Bizim erkeklerimiz aşırı şekilde kadın ruhundan anlar demiyorum ben ama Rus erkekleriyle kıyaslanınca bizimkiler kat kat iyi.

Bizim erkeklerimiz en azından karısı çalışmasa da eve ekmek getiriyor.Eşine yan gözle bakanı görünce sahipleniyor.Rus erkeği gibi gülüp bi gecede onla takılsın ne olacak şeklinde geniş değiller.Bir çoğumuzun sevgilisi özel günlerde hediye alıyor almasa bile hatırlayıp bu özel günleri kutluyor.Rus erkeklerinde böyle bir şey de yok.Nasılsa kadın çok mantığındalar.Türk erkekleri mükemmeldir demiyorum ama en azından Ruslardan iyiler.Şu ülkede hangi kadın sabahtan akşama kadar eve ekmek getirmek için koşturuyor da eşleri evde sabahtan akşama kadar içiyor dağıtıyor?
Ben calistigim barda en cok parayi Rus erkeklerinden kazandim. Biri avukatti, digeri universite okuyor ayrica teknisyendi bir yerde,digeride Diplomat cikicakti askeriyeden yeni ayrilmisti. Hepside Rustu. Ben cok centilmenliklerini gordum hatta birini dedigim gibi basimdan atmam zor oldu is cikislari beni bekler olmustu. Sirf patronum cok para harciyor diye onu iceri aliyordu artik o geldimi hemen beni soruyordu patrona Turk kiz nerde Natasha nerde diye???(Adimi soyleyemiyordu isim takmisti bana :KK70:D )Ruslarin paralisinda cok ama cok para var soyliyim.Hic oyle odun degiller. Rus erkekleride kiskanc oysa ben barda calisan bir kizdim sirf otekileri konusmasin veya servis yapmiym diye benim kattaki bari kapattirdigini bilirim. Cok cok kiskanabiliyorlar .Erkek arkadasin varmi, senden hoslaniyorum, bu isi birak sana bakarim veya numarani ver disarda goruselim sorularindan fenalik gelmisti.Bence onlarda her erkek gibi erkek iste. Rus bayan arkadaslariminda hepsinin isi gucu var Rusya da. Hicte oyle is guc SIKINTILARI yok. Veya baska ulkelere fahiselige gitmiyorlar.Fahise olmak isteyen kolay para kazanmak isteyen her ulkeden illaki oluyor yeterki icinde olsun. Yeterki o insan zora gelmek istemesin calismak istemesin.Insanlar gormedigi ,farkli gordugu seyleri egzotik olarak algilar. O rus erkekleri o kadar rus kadinin icinde bir Turk bayani veya porto rico luyu begenebilir. Benim Rus en yakin arkadasim asla Rus erkeklerle cikmaz sevgilisi Peru dan.Cunku egzotik geliyor. Turk erkeklerinide su yonden anliyorum yabanci ve egzotik geldiginden ilgi gosteriyordurlar bunun bizle bir ilgisi yok. Az olan daima ilgi ceker.

Bunun disinda kandirilarak veya zorlanarak getirilmis olanlar var asil uzuldugum o insanlar iste.

Amerikada en yakin arkadaslarim Romanya, Ukrayna-Rusya,Cek cumhuriyetinden. Hic biride fahise degil.Ama strip cluba gidin veya pahali escort yerlere Rus kizida bulunur, Turk kizida Afrikalisida... yeterki parayi bastirsin isteyen.Rus erkeklerinin calismadigini, dovdugunu ve ozel gunleri hatirlamayip odun odugunu ancak Turkiyede veya baska ulkelerde BASKA amaclarla gitmis Rus kizlarindan duyarsiniz.... Niye insana bir bahane lazim .Bende aynisini yapiyorum Turk erkegi cok sevmem cok kiskanclar diyorum ki asiri kiskanclik hic ama hic sevmem, ayrica Turkler bana egzotik gelmiyor. Bence Ruslarada Rus erkekleri gelmiyordur o yuzden bu soylemler ortaya cikmistir bence.

missplayful
15-09-12, 20:09
Rus erkekleri candir valla:KK70: onlar olmasa benim isyerindeki carkim donmez valla:KK70:

elektraya
15-09-12, 20:09
ALO 157,  POLS KADIN YARDIM HATTI 157, ALO 155  POLS ALO 156 JANDARMA VE ALO 157 Y TANIYALIM,
bu site konuyu çok güzel açıklamış.

missplayful
15-09-12, 20:09
elektraya
ALO 157,VİRÜS POLS KADIN YARDIM HATTI 157, ALO 155VİRÜS POLS ALO 156 JANDARMA VE ALO 157 Y TANIYALIM,
bu site konuyu çok güzel açıklamış.
Cok uzucu okurken cok uzuldum.Ama ben Amerika da yasadigimda bana ve dogu avrupali callisan is arkadaslarimada kotu gozle bakan Amerikalilar olmustu. Hic bir sucumuz yokken Avrupa dan gelen kizlar boyleymis kesin bunlarda oyledir diyorlardi. Bayagi uzulmustum. Insanlarin adi da cikmaya gorsun iste.

Belissa
15-09-12, 20:09
üzücü gercekten üzücü

cerebrum77
15-09-12, 20:09
h0ly
rus kadınlarını sevmiyorum çünkü çok uzunlar, güzeller ve sarışınlar.
bacak boyu benim boyum kadar olan ruslar ülkemizden gitsin lütfen:KK53:
Ahahahahahahhhhah