TEST

Aknetrent Kullananlar

leyla43
11-10-12, 10:10
11esra
merhaba arkadaşlar ben de 2. ayın içindeyim. Bahsedilen yan etkilerin bi çoğunu ilk ayda yaşadım şu an sadece dudak kuruluğu kaldı bende.. Nemlendirici kullanmaya özen gösteriyorum zira yüzüm kuruduğu zaman hemen yolmaya başlıyorum :) bendeki sivilceler derinin alt tabakasındaydı o yüzden yüzeye çıktı bu ilaç sayesinde, biraz katlanacağım artık çünkü sonucun iyi olacağını biliyorum. Bu başlığı görünce belki yeni başlayacak olanlara yardımcı olurum diye üye oldum. Ben de tedavisi biten ya da daha ileri ki aylara geçenlerden tavsiye ya da moral alırım :KK66:
hoşgeldin o zaman canım :) kimisi yan etkiler 2. 3. ayda belli oluyo diyo kimiside senin gibi çoğu yan etki gecti diyo :)
herkeste farklı demekki bekleyip görelim :KK66:

11esra
11-10-12, 12:10
leyla43
hoşgeldin o zaman canım :) kimisi yan etkiler 2. 3. ayda belli oluyo diyo kimiside senin gibi çoğu yan etki gecti diyo :)
herkeste farklı demekki bekleyip görelim :KK66:
Hoşbulduk :) sabırsızlıkla bekliyorum ben de

semen38
12-10-12, 14:10
mrb arkadaşlar ;
aranıza yeni katıldım bende bir sivilcezede olarak , bana da doktorum rouccotan veya aknetrent i vermişti ben hiçbir eczanede rouc.u bulamadım muadili olan aknetrent i aldım.henüz başlamadım inşallah başladığımda gelişmeleri burada paylaşıcam :KK66:

rnbabe
12-10-12, 16:10
kızlar bende bugün aldım ilacı eczaneden.doktor roaccutanela aynı olduğunu söyledi ama roa deli gibi fiyat koymuş.

benim anlamadığım tek nokta. kullanım şeklinde, bir sonraki adetin 2. yada 3. gününden önce başlanmalıdır yazıyor ya. bu ne demek? siz adetliyken mi başladınız? ya da hangi gün başladınız.

anlamadım biriniz yardımcı olunnn :KK17:

senaozyilmaz
13-10-12, 12:10
Herkese merhaba. 18 yaşındayım 2 ay önce doktora gittim ve bana aknetrent verdi. Şu an 2. Ayımdayım. Ben lekelerim yüzünden gitmiştim ama doktor derinin altında çıkmayan sivilceler olduğunu söyledi o yüzden bu ilacı verdi. Baştan beri sabah 40 mg aksam 40 mg seklinde günde 80mg alıyorum 55kiloyum. İlk ay yüzümde hiç olmadığı kadar sivilce çıktı insan içine çıkmak istemedim. Şimdiyse hepsi gitti sivilce çıkmıyor artık sonunda sadece izlerim kaldı. Ben günde 80mg almama rağmen ilacın çok yan etkisini görmedim sadece sırtım ve belim çok ağrıdı o da skolyozum olduğu içindir diye düşünüyorum. Onun haricinde asla burun kanaması depresyon falan yaşamadım. Herkes gibi dudaklarım çok kurudu ama bi şekilde kremlerle falan engellemeye çalıştım. Belki de yüzümün kurumama sebebi çok su içtiğim içindir. Çünkü günde 3litre su içerim. İlk 5kutu bittikten sonra yaptırdığım tahlillerde her şeyim normal çıktı doktor durumun çok iyi olduğunu söyledi. Şimdilik böyle sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve cevaplarım. Hepimizin kurtulması dileğiyle :)

BLUE17
13-10-12, 13:10
senaozyilmaz
Herkese merhaba. 18 yaşındayım 2 ay önce doktora gittim ve bana aknetrent verdi. Şu an 2. Ayımdayım. Ben lekelerim yüzünden gitmiştim ama doktor derinin altında çıkmayan sivilceler olduğunu söyledi o yüzden bu ilacı verdi. Baştan beri sabah 40 mg aksam 40 mg seklinde günde 80mg alıyorum 55kiloyum. İlk ay yüzümde hiç olmadığı kadar sivilce çıktı insan içine çıkmak istemedim. Şimdiyse hepsi gitti sivilce çıkmıyor artık sonunda sadece izlerim kaldı. Ben günde 80mg almama rağmen ilacın çok yan etkisini görmedim sadece sırtım ve belim çok ağrıdı o da skolyozum olduğu içindir diye düşünüyorum. Onun haricinde asla burun kanaması depresyon falan yaşamadım. Herkes gibi dudaklarım çok kurudu ama bi şekilde kremlerle falan engellemeye çalıştım. Belki de yüzümün kurumama sebebi çok su içtiğim içindir. Çünkü günde 3litre su içerim. İlk 5kutu bittikten sonra yaptırdığım tahlillerde her şeyim normal çıktı doktor durumun çok iyi olduğunu söyledi. Şimdilik böyle sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve cevaplarım. Hepimizin kurtulması dileğiyle :)

simdiden geçmiş olsun inş.hep birlikte kurtluruz..:KK16:
80 mg almana ragmen hç yan etki olmamış rahatlıkla syleyeblysn..:KK31:bu iyi bşey
bn 30 mg lyrm gnde ve acayaip sersemleme,baş agrsı yapyo gecmyo basgrsı...
dhaa baslayalı 15 gn oldu yada blemedn 20 gn...
dudaklarım kuryo yiyrum:KK1:çok tatlı bsey bu:KK1:
en kötsü yuzum pul pul kuru kbuk:KK53: çok kötü bsey o yaa nemlendrci krem falan srmek istemyrm..
ama insanların suratna bakamyrm kabuk kabuk oldgu için:44:

leyla43
15-10-12, 04:10
rnbabe
kızlar bende bugün aldım ilacı eczaneden.doktor roaccutanela aynı olduğunu söyledi ama roa deli gibi fiyat koymuş.

benim anlamadığım tek nokta. kullanım şeklinde, bir sonraki adetin 2. yada 3. gününden önce başlanmalıdır yazıyor ya. bu ne demek? siz adetliyken mi başladınız? ya da hangi gün başladınız.

açıkcası doktor bana öyle bişey demedi bende hemen başladım canım
yani adetine gelmeden 2. 3. gün olmadan başlamalısın diye anlıyorum o cümleyi ama doktoruna danışman en doğrusu

11esra
15-10-12, 09:10
rnbabe

Ben de hemen başladım. Adet günümü beklemedim. Bir problem olmadı

depresif2222
15-10-12, 16:10
senaozyilmaz
peki sena cilt leke ve izleri için doktor bir şey önerdi mi?

hazz
16-10-12, 06:10
Herkese merhaba,
21yasindayim ve dunden ber bagladigim aknetrenti gunde toplam 80mg kullaniyorum. Bilinen genel yan etkilerinin yani sira ben kilo kaybiyla ilgili bilgi almak istiyorum. Deneyimlemis olaniniz var mi? Gercekten bu ilac kilo kaybina yol aciyor mu?

missperfect
16-10-12, 10:10
hazz
Herkese merhaba,
21yasindayim ve dunden ber bagladigim aknetrenti gunde toplam 80mg kullaniyorum. Bilinen genel yan etkilerinin yani sira ben kilo kaybiyla ilgili bilgi almak istiyorum. Deneyimlemis olaniniz var mi? Gercekten bu ilac kilo kaybina yol aciyor mu?
ben daha 12. günümdeyim nasıl olurda 2 kilo verdim bilmiyorum ama vermişim yani 58 den 56 ya düştüm ve bariz yedim ama haptan mıdır bilemiyorum:KK43:

leyla43
16-10-12, 10:10
hazz
Herkese merhaba,
alakası yok tatlım ben 18. günümdeyim aksine alıyorumö galiba :)

11esra
16-10-12, 14:10
hazz
Herkese merhaba,
Benim iştahım yok bu aralar ama ilaca bağlamalı mıyım bilmiyorum ? :) Bu arada 2. ayım 10 gün sonra bitecek ama sivilcelerim baya çoğaldı :KK43: ne zaman sönme aşamasına geçecek merak ediyorum

semen38
16-10-12, 18:10
ben henüz başlamadım benim kolesterolüm 215 çıktı doktor kullanabilirsin dedi ama ben biraz diyet yapmak istedim yağlı şeylerden uzak durmaya ve kolesterol düşürmeye yardımcı bitkisel takviye alıyorum önümüzdeki hafta tekrar test yaptırcam ... benim durumumda olup başlayan oldu mu bu ilaca arkadaslar

missperfect
17-10-12, 05:10
semen38
ben henüz başlamadım benim kolesterolüm 215 çıktı doktor kullanabilirsin dedi ama ben biraz diyet yapmak istedim yağlı şeylerden uzak durmaya ve kolesterol düşürmeye yardımcı bitkisel takviye alıyorum önümüzdeki hafta tekrar test yaptırcam ... benim durumumda olup başlayan oldu mu bu ilaca arkadaslar
benimde 208 di diyet yapman gerek yoksa vermem demişti ben maşallah her gün hala çikolata yiyorm :KK70: artık kesicem ama :KK15::KK9:

leyla43
17-10-12, 05:10
missperfect
benimde 208 di diyet yapman gerek yoksa vermem demişti ben maşallah her gün hala çikolata yiyorm :KK70: artık kesicem ama :KK15::KK9:
benmde 194 çıktı bana sadece dikkat et dedi bende çok değil ama ediyorum işte çok fazla yeme alışkanlığımı değiştirmedim

missperfect
17-10-12, 07:10
ya millet pütür pütür içi yağ dolu minik sivilceler çoğaldı sivilce gibi değil ama işte siyah noktayla sivilce karışımı gibi :S neyse bunları sıkıyorm sıkıntıdan iz kalır mı yaa:KK43:

semen38
17-10-12, 08:10
missperfect
Valla ben korkuyorum şu kolesterolden :-! Yürüyüş yapmaya çalışıyorum :-D birde ben lavanta nin karaciğer e çok faydası olduğunu okumuştum ilaca başladığımda kullansam diyorum malum epey yoruyor

missperfect
18-10-12, 12:10
semen38
Valla ben korkuyorum şu kolesterolden :-! Yürüyüş yapmaya çalışıyorum :-D birde ben lavanta nin karaciğer e çok faydası olduğunu okumuştum ilaca başladığımda kullansam diyorum malum epey yoruyor
vallaha canm ben sporcuyum elma ceviz yemedikçe ve yaşil çay içmedikçe düşmüyor =(bunları olabildiğince tüketmeye çalışıormda çikolata ve fast food uda kesemedim bide doktor katı yağla yapılmış yiyecekler tüketmemem gerektiğini söylemişti maşallah her sabah poğaça falan eksik etmem =)bakalm sonçlarm nasl çıkçak sende yaz cnm bilelm bzde:):21:

huzurperver
18-10-12, 12:10
Doktor bana da bu ilacı yazdı eczacı aknegen verdi. 1 ay sonra kontrole çağırdı doktor aç karna gidiliyor değil mi ? Tam hatırlamıyorum doktorun ne dediğini.

11esra
19-10-12, 08:10
huzurperver
Doktor bana da bu ilacı yazdı eczacı aknegen verdi. 1 ay sonra kontrole çağırdı doktor aç karna gidiliyor değil mi ? Tam hatırlamıyorum doktorun ne dediğini.
aç gitmen daha iyi, ben de bugün 3. kez kanımı verdim. Pazartesi de kontrolüm var. Bana her seferinde aç olup olmadığımı soruyorlar. O yüzden her ihtimale karşı aç gitmen daha iyi

missperfect
19-10-12, 09:10
aç karın canım kesinlikle öyle git erken saatte git

wind_rose35
21-10-12, 12:10
Merhaba arkadaşlar ben 35. Günümdeyim ilk ay günde 30 mg ile başladım 2. Ayımdayım 40 mg ile devam edicem dudak ve burun kuruluğu ve birde saç dökülmesi dışında başka bir etkisiyle şükür karşılaşmadım inş karşılaşmamda. Benim aşırı bi sivilce sorunum yoktu öyle büyük iltihaplı sivilcelerim olmadı fakat çıkan sivilcelerim iz bırakıyordu artık yaş 28 olunca artık isyan bayrağını çektim uzun araştırmalar sonunda başladım. Ve öyle ciddi beni rahatsız edecek bi kusma yapmadı. Eğer bir yola girdiyseniz sonunu düşünerek istikrarlı olun ve pes etmeyin.

mayushi
22-10-12, 10:10
Merhaba arkadaşlar. Allah yardımcınız olsun.

Bende de sivilce problemi var, 21 yaşındayım. yaklaşık son 5 aydır özellikle çenemde sivilcelenme var, şu sıralar yanaklarımın burna yakın taraflarda da birer tane sivilce çıktı, bi tane alnımda çıktı. normalde daha önce hiç sivilce problemi yaşamadım, o yüzden bu sorunu küçümsemeye çalışıyorum ama sivilcelerim geçmiyor ve iz bırakıyor. Acaba benim gibi bi durumda olup da bu ilaca başlayan oldu mu? aslında daha çok şunu merak ediyorum,
-Bu ilaca başlarken ki sivilce sayınız, yayılımı, ağrısı vb. özellikleri neydi?
-Daha önce başka sivilce ilaçları kullandınız mı?
-Son olarak kullanmaya başladıktan sonra sivilce artışnız nasıldı?

missperfect
23-10-12, 15:10
mayushi
Merhaba arkadaşlar. Allah yardımcınız olsun.

Bende de sivilce problemi var, 21 yaşındayım. yaklaşık son 5 aydır özellikle çenemde sivilcelenme var, şu sıralar yanaklarımın burna yakın taraflarda da birer tane sivilce çıktı, bi tane alnımda çıktı. normalde daha önce hiç sivilce problemi yaşamadım, o yüzden bu sorunu küçümsemeye çalışıyorum ama sivilcelerim geçmiyor ve iz bırakıyor. Acaba benim gibi bi durumda olup da bu ilaca başlayan oldu mu? aslında daha çok şunu merak ediyorum,
-Bu ilaca başlarken ki sivilce sayınız, yayılımı, ağrısı vb. özellikleri neydi?
-Daha önce başka sivilce ilaçları kullandınız mı?
-Son olarak kullanmaya başladıktan sonra sivilce artışnız nasıldı?
merhaba canım ben 23 yaşındayım benim minik minik özellikle alnımdalardı ama sıkılmıyoduda öle bişi minik yani ,hatta kullanan arkadaşlarım dediki sana vermezler baya ağır vakaya veriyolar dedi yok arkadaş 3. gidişimden sonra banada verdi:)

daha önce birsürü sivilce ilacı kullandım hepsi merhemdi ve 0 sonuç verdi kökten çözülmedi!

şuan benim 16. günüm sivilcelerim çoğaldı minik minik hala fakat 2 tane falan içi dolu ağrılı cinsten çıktı bende hayret ettim :)ama bunlara rağmen asla bırakmam:):21:

leyla43
30-10-12, 09:10
missperfect
merhaba canım ben 23 yaşındayım benim minik minik özellikle alnımdalardı ama sıkılmıyoduda öle bişi minik yani ,hatta kullanan arkadaşlarım dediki sana vermezler baya ağır vakaya veriyolar dedi yok arkadaş 3. gidişimden sonra banada verdi:)

daha önce birsürü sivilce ilacı kullandım hepsi merhemdi ve 0 sonuç verdi kökten çözülmedi!

şuan benim 16. günüm sivilcelerim çoğaldı minik minik hala fakat 2 tane falan içi dolu ağrılı cinsten çıktı bende hayret ettim :)ama bunlara rağmen asla bırakmam:):21:
asıl bu ilacı bitirenler kullananlar ya da 4. 5. ayda olanlar yazsada azcık bize yardımcı olsa :KK43:

BLUE17
30-10-12, 14:10
2. ayıma başladım kızlar...
yine doktor 30 mg verdi:KK24:
sırt agrısından ölyorum, bde su dudaklar yara olmasaaa:KK53:
kimsede yazmyo burayaaaEn Büyük KK

leyla43
30-10-12, 15:10
BLUE17
2. ayıma başladım kızlar...
yine doktor 30 mg verdi:KK24:
sırt agrısından ölyorum, bde su dudaklar yara olmasaaa:KK53:
kimsede yazmyo burayaaaEn Büyük KK

canım senle aynı gidiyoduk zaten :) bende 30 ile devam
aynen ya bendede bel ve sırt agrısı sorma ama ara ara ve rahatsız edici değil
bepanthene merhem ve blistex kullan dudaklarına canım
sivilcelerin ne durumda ve izlerin

BLUE17
30-10-12, 17:10
leyla43
canım senle aynı gidiyoduk zaten :) bende 30 ile devam
aynen ya bendede bel ve sırt agrısı sorma ama ara ara ve rahatsız edici değil
bepanthene merhem ve blistex kullan dudaklarına canım
sivilcelerin ne durumda ve izlerin
ewett aynıyız :)
sırt agrısı cok fena yaa.:26:
krem falan kullanyrm,dudak kremi vermşti bepnten degldi baska bsy naneli kokyu adnı unuttm şimdi:44:
sivilcelerm gecti tek tuk vr , burnmda siyah noktalar vardı onlar gecti, gözeneklerim acıldı...ama izler var biraz, cildim masslah güzelleşti diyblrim:nazar:
senin nasıl????????

leyla43
31-10-12, 05:10
BLUE17
ewett aynıyız :)
sırt agrısı cok fena yaa.:26:
krem falan kullanyrm,dudak kremi vermşti bepnten degldi baska bsy naneli kokyu adnı unuttm şimdi:44:
sivilcelerm gecti tek tuk vr , burnmda siyah noktalar vardı onlar gecti, gözeneklerim acıldı...ama izler var biraz, cildim masslah güzelleşti diyblrim:nazar:
senin nasıl????????

aynı canım burnumdaki siyah noktalar geçti sivilceler tek tuk cıkıyo izler var hala ama bence onlar ilacın verdiği bi kırmızılık bitince geçicek diye düşünüyorum maşallahhh diyim

BLUE17
31-10-12, 14:10
leyla43
aynı canım burnumdaki siyah noktalar geçti sivilceler tek tuk cıkıyo izler var hala ama bence onlar ilacın verdiği bi kırmızılık bitince geçicek diye düşünüyorum maşallahhh diyim

bn doktra izler için şey demiştim nolcak bu izler için krem falan vermycekmsnz, 6 ay snra tedvn btnce bakcaz dedi:KK53:
galiba ya ilacı kullndkca gecicek onlarda yada krem falşan vercek:44:bakalım su 6.ayın gelmesini çok istyrum:KK36:

impossible
31-10-12, 17:10
kızlaar 5. ayıma giricem bikaç gün sonraa tedawim hiç ummadığım kadar güzel sorunsuz geçtii..bilgi isteyene yardımcı olabililiirimm :))

leyla43
1-11-12, 05:11
impossible
kızlaar 5. ayıma giricem bikaç gün sonraa tedawim hiç ummadığım kadar güzel sorunsuz geçtii..bilgi isteyene yardımcı olabililiirimm :))
tabikide istiyoruuuuuzzzzzzzzz :)) öncelikle geçmiş olsun canım benim
nemlendirici,güneş koruyucu ve dudak için ne kullandın
yüzünün durumu neydi şuan nasıl
sürekli sivilcelerin varmıydı
veeeeeeeeeeee leke kaldı mı haydi başla :)
çok sağol canım

impossible
1-11-12, 09:11
leyla43
tabikide istiyoruuuuuzzzzzzzzz :)) öncelikle geçmiş olsun canım benim
nemlendirici,güneş koruyucu ve dudak için ne kullandın
yüzünün durumu neydi şuan nasıl
sürekli sivilcelerin varmıydı
veeeeeeeeeeee leke kaldı mı haydi başla :)
çok sağol canım
benim yüzümde siwilce çok azdııı islik gibiydi dönem dönem çıkardıı tek tük ancak ben takıntılı biri oldugum için tanıdıgımız bir doktora illede yaz dedim büyük çabalarım sonucu yazdırmayı başardıım..ben bool su içtim kuruluk 2. ayda kendini gösterdi we 4 ay boyunca sadece 3 tane siwilce çıktıı maşallah deyinnn! :)) dudaklarım içim bepanthene we madecasscol kullanıyorumm ayrıca vaseline lipstik..güneş kıremi ise dışarı çıktıgımda sürdüm ilk aylar şuan kullanıyoruum markası Avene kaliteli bişey olmasına dikkat edin özellikle yazın başlayacak olanlar kışın şart değill..şuan yüzümde o tek tük ara ara çıkan siwilceler yook :) çok mutluyuuum herkese tawsiye ediyorum hiç korkmadan içiin vitamin içiyo gibi :) izlerimde yok ayrıcaa çook şükür allahaa

leyla43
1-11-12, 09:11
impossible
benim yüzümde siwilce çok azdııı islik gibiydi dönem dönem çıkardıı tek tük ancak ben takıntılı biri oldugum için tanıdıgımız bir doktora illede yaz dedim büyük çabalarım sonucu yazdırmayı başardıım..ben bool su içtim kuruluk 2. ayda kendini gösterdi we 4 ay boyunca sadece 3 tane siwilce çıktıı maşallah deyinnn! :)) dudaklarım içim bepanthene we madecasscol kullanıyorumm ayrıca vaseline lipstik..güneş kıremi ise dışarı çıktıgımda sürdüm ilk aylar şuan kullanıyoruum markası Avene kaliteli bişey olmasına dikkat edin özellikle yazın başlayacak olanlar kışın şart değill..şuan yüzümde o tek tük ara ara çıkan siwilceler yook :) çok mutluyuuum herkese tawsiye ediyorum hiç korkmadan içiin vitamin içiyo gibi :) izlerimde yok ayrıcaa çook şükür allahaa
oh oh maşallah canım benim
darısı başımıza :))

semen38
1-11-12, 15:11
impossible
ya kolesterol artışına karşın dikkat ettin mi yemene faln :44: benim kafama taktığım şey o ve yüzümdeki tüyler :26:
ben dün biberiye otu aldım kolesterol düşürme etkisi varmış ve lavanta çayı ,fırsat bulursam tarçın, lavanta kaynatıp içiyorumm ...

impossible
1-11-12, 20:11
semen38
ya kolesterol artışına karşın dikkat ettin mi yemene faln :44: benim kafama taktığım şey o ve yüzümdeki tüyler :26:
ben dün biberiye otu aldım kolesterol düşürme etkisi varmış ve lavanta çayı ,fırsat bulursam tarçın, lavanta kaynatıp içiyorumm ...
ben hiç dikkat etmedim walla bi ağrı kesici içiyomuş gibi düşündüm hep..ancak bol su içtiim

impossible
3-11-12, 10:11
leyla43
oh oh maşallah canım benim
darısı başımıza :))
amiiin..senin kaçıncı ay?

87umutsuz
3-11-12, 15:11
kızlar bende 4. ayın içerisindeyim bu ay bel ağrılarım başladı ama kısa sürüyo Allahtan kısa kısa ama sık ağrıyo:KK14: cildimde çok sivilce çıkmadı çok şükür ama çıkan yerlerdeki kırmızı lekeler henüz geçmedi, onun haricinde dudaklarım çok kuruyo bepanthen, hametan kullanıyorum ama bepanthen daha iyi geliyo en azından kokusu daha iyi :nazar: biraz sabır gerektiren bi ilaç

huzurperver
4-11-12, 15:11
Ben aknegen kullanıyorum, doktor 6 ay dedi başta ama 1.5 ay oldu ve neredeyse hiç sivilcem çıkmıyor daha kısa sürede bitirebilir mi doktor tedaviyi ? Sizin tedaviniz ne kadar sürdü ? Bir de yan etkileri kalıcı olabiliyor mu ?

huzurperver
4-11-12, 16:11
Yok mu cevap verebilecek olanlar ?

semen38
4-11-12, 17:11
huzurperver
Ben aknegen kullanıyorum, doktor 6 ay dedi başta ama 1.5 ay oldu ve neredeyse hiç sivilcem çıkmıyor daha kısa sürede bitirebilir mi doktor tedaviyi ? Sizin tedaviniz ne kadar sürdü ? Bir de yan etkileri kalıcı olabiliyor mu ?
Belli mg doz var total de onu tamamlay'nca doktor tedaviyi bitiriyor diye biliyorum. Bende başlayalı çok kisa bir zaman oldu bende de korku var kalıcı bi hasar olur mu diye ... Dikkat etmeye çalısacaz :-(

huzurperver
4-11-12, 17:11
semen38
Belli mg doz var total de onu tamamlay'nca doktor tedaviyi bitiriyor diye biliyorum. Bende başlayalı çok kisa bir zaman oldu bende de korku var kalıcı bi hasar olur mu diye ... Dikkat etmeye çalısacaz :-(
4 aya kadar düşebiliyor kullanım süresi diye biliyorum. İlk ay günde 30 mg ikinci ay günde 40 mg dedi doktor. kilo ya bağlı veriyor ben 50 kiloyum daha artırmaz gibi geliyor. Toplam da kaç mg gerek acaba ? Bazen kalıcı göz sorunları olabiliyor diye duydum. Şuan ben de bulanık görme falan var, sırt bel ağrıları hep var :/ kuruluktan hiç bahsetmiyorum. Sivilcem de az çıkınca gereğinden fazla kullanmak istemedim bu zararlı ilacı o yüzden merak ediyorum doktor erken keser mi diye.

leyla43
5-11-12, 08:11
impossible
amiiin..senin kaçıncı ay?
1,5 ay oldu impossible cim

semen38
5-11-12, 11:11
huzurperver
4 aya kadar düşebiliyor kullanım süresi diye biliyorum. İlk ay günde 30 mg ikinci ay günde 40 mg dedi doktor. kilo ya bağlı veriyor ben 50 kiloyum daha artırmaz gibi geliyor. Toplam da kaç mg gerek acaba ? Bazen kalıcı göz sorunları olabiliyor diye duydum. Şuan ben de bulanık görme falan var, sırt bel ağrıları hep var :/ kuruluktan hiç bahsetmiyorum. Sivilcem de az çıkınca gereğinden fazla kullanmak istemedim bu zararlı ilacı o yüzden merak ediyorum doktor erken keser mi diye.
:26: yalnız şöle bişe var suan sivilceniz çıkmayabilir ama tedavi tam anlamıyla sonlanmadığı vakit tekrarlayabiliyor diye duydum...tabi en doğru kararı doktorunuz verecektir...bende 30 mg ile başladım...umarım her şey yolunda gider bizde sağlıklı bir cilde kavuşuruz hepimize geçmişler olsun inşallah ! :KK76:

BLUE17
5-11-12, 17:11
huzurperver
selam canım...
ben 3 4 yıl öncesi yarıda bıraktmştım tedaviyi... ((2 ay kullanmıştım, sivilceler gecti dye))
bıraktgm zamandan itibaren hemen sivlceler ckmya basldı..yani boşna 2 ay kullanmş oldum...
smdi 2. ayımdayım doktrda zaten syledi tamamyla 6 ay kullanmak gerekyo yarıda bırakrsan tedvyi hç bi faydası olmuyomuş!!!
bu ilacın faydasnı grmek için mutlaka bırakmamalıyız:KK34:

huzurperver
5-11-12, 21:11
BLUE17
selam canım...
ben 3 4 yıl öncesi yarıda bıraktmştım tedaviyi... ((2 ay kullanmıştım, sivilceler gecti dye))
bıraktgm zamandan itibaren hemen sivlceler ckmya basldı..yani boşna 2 ay kullanmş oldum...
smdi 2. ayımdayım doktrda zaten syledi tamamyla 6 ay kullanmak gerekyo yarıda bırakrsan tedvyi hç bi faydası olmuyomuş!!!
bu ilacın faydasnı grmek için mutlaka bırakmamalıyız:KK34:
Anladım uzun bir süre daha kullanacağız yani çaresiz :/ minimum yan etkiyle geçer inşallah hepimiz için :)

huzurperver
5-11-12, 21:11
semen38
:26: yalnız şöle bişe var suan sivilceniz çıkmayabilir ama tedavi tam anlamıyla sonlanmadığı vakit tekrarlayabiliyor diye duydum...tabi en doğru kararı doktorunuz verecektir...bende 30 mg ile başladım...umarım her şey yolunda gider bizde sağlıklı bir cilde kavuşuruz hepimize geçmişler olsun inşallah ! :KK76:
Öyleymiş, inşallah canım.

gaammzzee
7-11-12, 10:11
merhaba, ben de 2 gün önce aknetrent günde 20mg kullanmaya başladım, aranıza yeni katıldım, gelişmeleri buraya yazacagım tabi daha henüz belirti yok :) umarım hepimiz için hayırlı olur :)

leyla43
7-11-12, 10:11
gaammzzee
merhaba, ben de 2 gün önce aknetrent günde 20mg kullanmaya başladım, aranıza yeni katıldım, gelişmeleri buraya yazacagım tabi daha henüz belirti yok :) umarım hepimiz için hayırlı olur :)
cildin şuan nasıl canım