2 aylık evliliğim bitiyor :(

jaleda
2-10-12, 22:10
tlfk
22 yaş demek, günümüzde öğrencilik dönemi veya yeni bitmesi demektir.Yani genceciktir.
Hanımefendinin üslubu zaten kendini geliştirdiğini belli etmektedir, siz anlayamadıysanız ben bir şey diyemem.
Çevresi tarafından beğenildiğini de konuyu açtığında kendisi dile getirmiştir.
Gözü tok meselesine gelince, balayına gitmemiş, düğün yapmamış, evine beğenmediği ama ucuz olduğu için aldığı eşyalar olduğunu yine kendisi belirtmiştir.
Güzelliği ise, fiziki güzellik herkesin algısıyla ilgilidir, bunları yaşamasına rağmen hala buraya konu açıp dert anlatmak ve akıl almak gibi tasası olan bir genç hanım ne bedende olursa olsun benim için en güzellerdendir.
Ayrıca sıkışınca boşan demiyoruz biz, sıkışma bitmiş, hanımefendinin eşi ayrı bir hayat sürüyor, yaşıyor, kendi kendine borç yapıyor, geleceği için birikim kenara dursun konu sahibinin yaptığı birikimi istiyor, ve en en önemlisi barışmaya diye gidip hala bilezik konuşuyor.
Evine döndürmek için pervane bir koca mı var ortada?
Ya da sensiz olamıyorum deyip adım atan, pişmanlığını dile getiren?
Aksine eşyalarını evden çıkarırken yardım eden bir adam...
Ona mı dönecek:)
Ne güzel koydu kocacım eşyalarımla beni kapının önüne, ama olsun kocamdır sever de her şeyi alır, benden gizler de yeri gelir aç açıkta da bırakır ama ben KADINIM, sabır taşıyım, hiçbir şey haketmiyorum deyip boynuna mı sarılsın...
2 ayda hangi mücadeleden hangi bbirikim çabasından bahsediyodunuz ALLAH aşkına sanki 5 10 senelik bir evlilikleri var bu zaman zarfında hiç bir çaba göstermedi kadının artık boğazına kadar geldidemi ayrılın diye biliyosunuz eğer bir yuva kuruluduysa konu sahibinin dediğine göre zorluklarla kurulan bir yuva neden bukadar çabuk vazgeçiliyo herşeyden ben diyorumki evliliğe zaman tanısaydı eşinin huyunu suyunu anlamak için en az 1 yıl zaman eğerki eşi gerçekten sorumsuz biriyse onadan sonra başını çaresine baksaydı

hiç birşey tek taraflı değildir demekki evliliğin ilk günlerinden itibaren konu sahibi herşeyi sorgulamaya başlamış

para pul gelir geçer insanlık bakii kalır

mrs.who
Tamam kadın cekmesın dıyoruzda konu sahıbı kocasının aılesıyle ılgılı sadece bana hıcbırsey yapmadılar dıyo
yav bende 23 yasında evlendım kocam 15 yas buyuk benden ustelık ılkokul mezunu ben unı terk allahıma sukur parmakla gosterılırdım baba evınde gunde 10 tane gorucum vardı elımı sallasam 50 tanesını bulacak guzellıkteyımde kocam bankadakı paramızı hıc ettı borcunu odedı altınlarımı sattı canı sagolsun ne gelınlık gıydım ne dugunum oldu ne balayı evlılıgımın 4. Gunu kocamla calısmaya basladım aılesıde agzıma s.ctı ama hala evımdeyım sorun bende sanırım

jaleda
diyelimki eşi aşkından ölüyorum bitiyorum vs dedi bunlara kanıpta gidecekmi eve sizce kusra bakmayın ama bence gitmez eşi mesaj çekiyo kokunu özledim diyo konu sahibi eşine ılımlı davranacğı yerde çuvaldız gibi lafı sokuyo
2 ayda sadece maddiyatmı bukadar duygusuz yaptı knu sahibini :26:

tlfk
jaleda
2 ayda hangi mücadeleden hangi bbirikim çabasından bahsediyodunuz ALLAH aşkına sanki 5 10 senelik bir evlilikleri var bu zaman zarfında hiç bir çaba göstermedi kadının artık boğazına kadar geldidemi ayrılın diye biliyosunuz eğer bir yuva kuruluduysa konu sahibinin dediğine göre zorluklarla kurulan bir yuva neden bukadar çabuk vazgeçiliyo herşeyden ben diyorumki evliliğe zaman tanısaydı eşinin huyunu suyunu anlamak için en az 1 yıl zaman eğerki eşi gerçekten sorumsuz biriyse onadan sonra başını çaresine baksaydı

hiç birşey tek taraflı değildir demekki evliliğin ilk günlerinden itibaren konu sahibi herşeyi sorgulamaya başlamış

para pul gelir geçer insanlık bakii kalır
İyi de konu para pul değil ki burada?
Niyet...
Ve adlandırılmayan gizlenen bir niyet...
Gayet hanımefendi yolun ortasında bırakıldığında bak babamın evine gidersem geri döndürmezler diye uyarmış, dinleyen mi olmuş?
İlla ki bir şeylere katlandı görüntüsü olması için, şiddet, aldatma, hakaret mi olması gerekir ki bence bu çok büyük bir hakarettir.
32 yaşına gelmiş bir adam hala anne sözü ile hareket ediyorsa ister 5 yıl geçsin ister 10 yıl geçsin öyle de kalır değişmez.
Neden beklesin o kadar, neden yıllarını versin de sonu hüsran olsun...
Zaten evlenmesi baştan hata, nişanlılık döneminde görmüş susmuş, büyük ihtimal strestendir, gerginlik herkes yaşıyor zannederek alttan almış.
Ortada vaad edilen vr yerine getirilmeyen sözler var, bir koca ilk öncelikle eşine sahip çıkamıyorsa, ona kol kanat geremiyorsa ne işe yarar?
Sevgilikten ne farkı kalır?
Hanımefendiyi yolun ortasında bırakacağına, evimize gidiyoruz sen de hiçbir yere gitmiyorsun, al bu gelir-gider, bunlar da geçecek, bana yardımcı ol durum ortada demiş de mi biz ayrıl diyoruz ki...
Gizli, hesap dolu evlilik mi olur bırakın Allah aşkına...
Annem ekmek alsa babama söyler, babam kitap alsa anneme söyler, gösterir.
Evlilik ancak iki tarafın açıklığı, sadeliği ve birbirlerine olan güven-dayanışmasıyla ayakta durur.(ki burada hiçbiri yok)
İnsanlar yıllarca düzelir umuduyla bekliyor, çocuk oluyor bu sefer o masum çekiyor günahlarını.
Her şey baştan belli iken, yüzünde kırışıklık, karnında çocuk, anılarında mutsuzluk, bitmiş bir gençlik olana kadar beklemek neden?

jaleda
mrs.who
Tamam kadın cekmesın dıyoruzda konu sahıbı kocasının aılesıyle ılgılı sadece bana hıcbırsey yapmadılar dıyo
yav bende 23 yasında evlendım kocam 15 yas buyuk benden ustelık ılkokul mezunu ben unı terk allahıma sukur parmakla gosterılırdım baba evınde gunde 10 tane gorucum vardı elımı sallasam 50 tanesını bulacak guzellıkteyımde kocam bankadakı paramızı hıc ettı borcunu odedı altınlarımı sattı canı sagolsun ne gelınlık gıydım ne dugunum oldu ne balayı evlılıgımın 4. Gunu kocamla calısmaya basladım aılesıde agzıma s.ctı ama hala evımdeyım sorun bende sanırım
canım kolaya kaçmak diyorum ben buna başka birşey değil

bukadar maddiyatçı olmamak lazım ayrıl diyenler bekarmı acaba onu merak ediyrum ben
şimdi ben bir konu açsam kocam bana gözünün üstünde kaşın var dedi diye yine ayrıl diyecekler herhalde
bence senin yaşadıklarından ve ebuuş arkadaşımızın yaşadıklarından ders çıkarmaları lazım herşey okadar basit dedğil:KK50:

tlfk
mrs.who
Peki kocanız sizden aldığı maaşı sakladı mı?
Ya da onlarla ne yaptığını?
Gizli saklı bir işlere girdi de sizi el gibi konu dışı bıraktı mı?
Bir de üstüne üstlük hiçbir şeyini paylaşmadığı eşine gelip yardım istedi mi?
Eğer bunlar sizde de varsa ve hala evliyseniz gerçekten büyük bir problem bu.

jeanneCdarc
parayı pulu bileziği bilmem ama böyle evlilik olmaz....

borcu var sizden saklıyor....kredi kartı extrelerini saklaması bile başlı başına büyük bişey bence...evlilkte önce karşılıklı güven olur sonra herşey açık net olur kimse kimseden bişey saklamaz...

yorumları okumadım ama bence hoş değil...ne için çaba göstereceksiniz ki...size karşı açık ve dürüst olamayan birisi için mi?? evliliğin temelidir dürüstlük...

mrs.who
tlfk
Peki kocanız sizden aldığı maaşı sakladı mı?
Ya da onlarla ne yaptığını?
Gizli saklı bir işlere girdi de sizi el gibi konu dışı bıraktı mı?
Bir de üstüne üstlük hiçbir şeyini paylaşmadığı eşine gelip yardım istedi mi?
Eğer bunlar sizde de varsa ve hala evliyseniz gerçekten büyük bir problem bu.
valla konu dısı cok kaldım kaynım kocamın parasıyla son model araba cektı altına ben bız nıye zorluk cekıyoruz paranı versın dedım net bır sekılde evlılkten once verdım sen karısamazsın dedı bende cıkarıp bılezıklerı saydım elıne buyur borcunu ode dedım hıc umurumda olmadı bıle bankadakı parayı cektı hangı borcuna yatırdıgını bılmıyorum bıle borc odedım dedı bıttı
ha cahıl bılıncsız kapımı kapattım mı ısım bıter dıyen bır kadın degılım sukur ama ben ustteyım kocam ve aılesı cok cok yerın dıbındeler herkes ıcın
problemlıyım napım :KK9:

mrs.who
jaleda
canım kolaya kaçmak diyorum ben buna başka birşey değil

bukadar maddiyatçı olmamak lazım ayrıl diyenler bekarmı acaba onu merak ediyrum ben
şimdi ben bir konu açsam kocam bana gözünün üstünde kaşın var dedi diye yine ayrıl diyecekler herhalde
bence senin yaşadıklarından ve ebuuş arkadaşımızın yaşadıklarından ders çıkarmaları lazım herşey okadar basit dedğil:KK50:
kuzum ben konu acsam bana ayrıl dıyen cıkmaz bence bana sen akıl hastanesıne yat derler bu kadar aksıyonlaaa :KK52:

jaleda
tlfk
İyi de konu para pul değil ki burada?
Niyet...
Ve adlandırılmayan gizlenen bir niyet...
Gayet hanımefendi yolun ortasında bırakıldığında bak babamın evine gidersem geri döndürmezler diye uyarmış, dinleyen mi olmuş?
İlla ki bir şeylere katlandı görüntüsü olması için, şiddet, aldatma, hakaret mi olması gerekir ki bence bu çok büyük bir hakarettir.
32 yaşına gelmiş bir adam hala anne sözü ile hareket ediyorsa ister 5 yıl geçsin ister 10 yıl geçsin öyle de kalır değişmez.
Neden beklesin o kadar, neden yıllarını versin de sonu hüsran olsun...
Zaten evlenmesi baştan hata, nişanlılık döneminde görmüş susmuş, büyük ihtimal strestendir, gerginlik herkes yaşıyor zannederek alttan almış.
Ortada vaad edilen vr yerine getirilmeyen sözler var, bir koca ilk öncelikle eşine sahip çıkamıyorsa, ona kol kanat geremiyorsa ne işe yarar?
Sevgilikten ne farkı kalır?
Hanımefendiyi yolun ortasında bırakacağına, evimize gidiyoruz sen de hiçbir yere gitmiyorsun, al bu gelir-gider, bunlar da geçecek, bana yardımcı ol durum ortada demiş de mi biz ayrıl diyoruz ki...
Gizli, hesap dolu evlilik mi olur bırakın Allah aşkına...
Annem ekmek alsa babama söyler, babam kitap alsa anneme söyler, gösterir.
Evlilik ancak iki tarafın açıklığı, sadeliği ve birbirlerine olan güven-dayanışmasıyla ayakta durur.(ki burada hiçbiri yok)
İnsanlar yıllarca düzelir umuduyla bekliyor, çocuk oluyor bu sefer o masum çekiyor günahlarını.
Her şey baştan belli iken, yüzünde kırışıklık, karnında çocuk, anılarında mutsuzluk, bitmiş bir gençlik olana kadar beklemek neden?
canım bak yaşın kaç evlimisin bekarmı bilmiyorum

ama düşüncen bana göre yanliş 2 ay bu elil sürdü yeniden evlendi yolunda gitmeyen birşey olu ondan ayrıldı birdah evlendi deneme tahtasımı zannediyosunuz evliiği
ben diyorumki bu evlilikte neden hiç bir mücadele vermeden hemen ayrılma seçiliyo
annenden örnek vermişsin sor bakalım annene ilk zamnlarda yuvası için mücadele vermişmi o uzun süren evlilikler varaya işte o evliliklerin uzun sürmesinin sebebi her kusuru her açığı su yüzüne çıkarmadıkları için uzun sürüyo benim fikrim bu

jeanneCdarc
mrs.who
valla konu dısı cok kaldım kaynım kocamın parasıyla son model araba cektı altına ben bız nıye zorluk cekıyoruz paranı versın dedım net bır sekılde evlılkten once verdım sen karısamazsın dedı bende cıkarıp bılezıklerı saydım elıne buyur borcunu ode dedım hıc umurumda olmadı bıle bankadakı parayı cektı hangı borcuna yatırdıgını bılmıyorum bıle borc odedım dedı bıttı
ha cahıl bılıncsız kapımı kapattım mı ısım bıter dıyen bır kadın degılım sukur ama ben ustteyım kocam ve aılesı cok cok yerın dıbındeler herkes ıcın
problemlıyım napım :KK9:
evliliğinizi, yaşantınızı yargılamak haddim değil yanlış anlamayın ama size doğru geliyormu bu cümle...yani böyle mutlu musunuz gerçekten...sadece merakımdan soruyorum...başkaları beni nasıl görüyorsa eşimi de öyle görsün isterim ben...yani ben nasılsam eşimde öyle olsun...ben iyiyim o kötü bana garip gelir mutlu, huzurlu ve güvenli olamam sanırım...

mrs.who
Odundur okuzdur ana kuzusudur fılan ama 17 ay gectı 17 sene bıle gecırırm ben bu sekılde yontmadan bırakmam kocamı sanırım...
Ben cıdden problemlıyım galıba :KK9:

jaleda
mrs.who
kuzum ben konu acsam bana ayrıl dıyen cıkmaz bence bana sen akıl hastanesıne yat derler bu kadar aksıyonlaaa :KK52:
:KK9::KK9::KK9::KK9:
neyse bnden bukadar yere yarın devam edriz bu gidişle sabah kalkamıcam işe geç kalıcam galiba:KK6::KK6:

tlfk
jaleda
canım bak yaşın kaç evlimisin bekarmı bilmiyorum

ama düşüncen bana göre yanliş 2 ay bu elil sürdü yeniden evlendi yolunda gitmeyen birşey olu ondan ayrıldı birdah evlendi deneme tahtasımı zannediyosunuz evliiği
ben diyorumki bu evlilikte neden hiç bir mücadele vermeden hemen ayrılma seçiliyo
annenden örnek vermişsin sor bakalım annene ilk zamnlarda yuvası için mücadele vermişmi o uzun süren evlilikler varaya işte o evliliklerin uzun sürmesinin sebebi her kusuru her açığı su yüzüne çıkarmadıkları için uzun sürüyo benim fikrim bu
Bakın ne güzel söylüyorsunuz mücadele vermek...
Kim bir yuvaya kolay kolay yıkın diyebilir.
Ortada mücadele verecek bir şey olur.
Koca koca değil, aile aile değil, evlilik evlilik değil.
Maddiyata girmiyorum bile.
Evli değilim ama uzun bir ilişkim var, çok da şey çektim ama benim bile mücadele edecek, elle tutulur tarafları olan biri vardı hayatımda.
Aksine ablamın evliliği ise 2 yıl sonunda hüsranla sonuçlandı.
Çünkü onunki de baştan belliydi.
Ne koca kocaydı, ne iş ne güçte göz vardı, annesinin ağzına bakardı, işi gücü altın, para, arabaydı...
Oldu mu olmadı.
Şimdi ablam bana hala söyler, yaşın küçüktü anlamazsın diye dinlemedim ama keşke seni dinleseydim de(söz,nişan,düğün=4.5 ve vücudunda oluşan stres dolaylı hastalıklar, aldığı kilolar, kaybedilen özgüven de cabası) evlenmeseydim, annem babam kandı bu adama da sen kanmadın diye dert yanar.
Beyefendi inanılmaz bir aşık, ya da eşine çok bağlı bir insan olsa, bugüne kadar hanımefendinin her şeyiyle yanında sapasağlam dursa inanın ki neyin var yok ver gitsin, sonra da o şehirden taşının hayatınızı yaşayın derim ama bir anne kuzusu adam asla değişmiyor.
Tecrübe ile sabittir.
Bu forumda da hanımların en büyük derdi anne kuzusu eşler...
Bunca kişi görüp yaşamışken ders almak gerek, 60 yaşına gelse de anne sözünü vahi kabul edip yaşayan, kendi kararını hayata geçiremeyen adamdan koca olmuyor olmaz da....
Bu sebeple ayrılın diyorum.

jeanneCdarc
mrs.who
Odundur okuzdur ana kuzusudur fılan ama 17 ay gectı 17 sene bıle gecırırm ben bu sekılde yontmadan bırakmam kocamı sanırım...
Ben cıdden problemlıyım galıba :KK9:

problemli denmez...tercih meselesi yalnızca...herkes aynı olsaydı olmazdı zaten...

mrs.who
Arkadaslar ısın gırgırını bırakayımda kımsenın gormedıgı bısey var ortada konu sahıbı kocamı sevıyorum dıyo ama ayrılırsam karsıma bırı cıkar mı guvenırmıyım dedem yaslı alırsın dedı bılmem ne daha bır adamın nıkahındayken 2. Evlılıgının planlarını yapıyo ha ne olacak bunu bosayınca karun gıbı zengın bırı alacak bu hanfendıyı al bunlar dugun takısı ev araba senın olsun mu dıyecek gelen gıdenı aratır derler

paposoner
siratuu
dürtüyor dürtüyor :KK35: babamda öyleydi annemin hic altını oldugunu bilmem. kocamda böyle cıktı. 1 hafta beynimi yedi araba alıcam diye al yeterki sus dedim
ay ınanamıyorum yaa aynen benım kocam ve benım babam:KK52::KK52: ben de evlendım 1 aya kalamdı verdım hepsini mall gibi araba alsın dıye.şimdi de bi tane aldıramadım yaa hep alacam sozz diyor:KK53::KK53::KK53::53

mrs.who
jeanneCdarc
evliliğinizi, yaşantınızı yargılamak haddim değil yanlış anlamayın ama size doğru geliyormu bu cümle...yani böyle mutlu musunuz gerçekten...sadece merakımdan soruyorum...başkaları beni nasıl görüyorsa eşimi de öyle görsün isterim ben...yani ben nasılsam eşimde öyle olsun...ben iyiyim o kötü bana garip gelir mutlu, huzurlu ve güvenli olamam sanırım...
jeanneCdarc
problemli denmez...tercih meselesi yalnızca...herkes aynı olsaydı olmazdı zaten...
mutlulukta gorecelıdır arkadasım yanlısta anlamadım bırde ısın su yonu var bu anlattıgım adamdan baska kımse olmadı yanımda hıc dusuk yaptıgımda pedımı degıstıren dogum zamanı kanamamı sılen yattıgım yerde ustumu degıstıren gozumden 2 damla yas akınca benle aglayanda bu adamdı herkes kocamı yerın dıbınde bır sebeble goruyo aılesıne tahammul ettıgı ıcın bu yargıyı degıstıremem kı

mrs.who
paposoner
ay ınanamıyorum yaa aynen benım kocam ve benım babam:KK52::KK52: ben de evlendım 1 aya kalamdı verdım hepsini mall gibi araba alsın dıye.şimdi de bi tane aldıramadım yaa hep alacam sozz diyor:KK53::KK53::KK53::KK53:
benımkınıne 100 gr borcu bana altın fıyatı arttı ya hıc konusunu bıle etmıyo annemınde altını yoktu babam sagolsun :KK9:

paposoner
2-10-12, 23:10
mrs.who
benımkınıne 100 gr borcu bana altın fıyatı arttı ya hıc konusunu bıle etmıyo annemınde altını yoktu babam sagolsun :KK9:

nıye bu kadar uyanık erkeklerrr yaa ben hiç oyle olamıyorum.

mrs.who
tlfk
Bakın ne güzel söylüyorsunuz mücadele vermek...
Kim bir yuvaya kolay kolay yıkın diyebilir.
Ortada mücadele verecek bir şey olur.
Koca koca değil, aile aile değil, evlilik evlilik değil.
Maddiyata girmiyorum bile.
Evli değilim ama uzun bir ilişkim var, çok da şey çektim ama benim bile mücadele edecek, elle tutulur tarafları olan biri vardı hayatımda.
Aksine ablamın evliliği ise 2 yıl sonunda hüsranla sonuçlandı.
Çünkü onunki de baştan belliydi.
Ne koca kocaydı, ne iş ne güçte göz vardı, annesinin ağzına bakardı, işi gücü altın, para, arabaydı...
Oldu mu olmadı.
Şimdi ablam bana hala söyler, yaşın küçüktü anlamazsın diye dinlemedim ama keşke seni dinleseydim de(söz,nişan,düğün=4.5 ve vücudunda oluşan stres dolaylı hastalıklar, aldığı kilolar, kaybedilen özgüven de cabası) evlenmeseydim, annem babam kandı bu adama da sen kanmadın diye dert yanar.
Beyefendi inanılmaz bir aşık, ya da eşine çok bağlı bir insan olsa, bugüne kadar hanımefendinin her şeyiyle yanında sapasağlam dursa inanın ki neyin var yok ver gitsin, sonra da o şehirden taşının hayatınızı yaşayın derim ama bir anne kuzusu adam asla değişmiyor.
Tecrübe ile sabittir.
Bu forumda da hanımların en büyük derdi anne kuzusu eşler...
Bunca kişi görüp yaşamışken ders almak gerek, 60 yaşına gelse de anne sözünü vahi kabul edip yaşayan, kendi kararını hayata geçiremeyen adamdan koca olmuyor olmaz da....
Bu sebeple ayrılın diyorum.
canım haklısın dedıkleınde ama evlılıge hıc sans verılmemıs kı ben bu kadar sey anlattım kendımle ılgılı ve kocam ancak 17 ay sonunda herseyımızı harcadıktan sonra akıllandı yenı bır ıs aramaya baska sehre tasınmaya karar verdı bır muddet denemelı dıyoruz bızde olmazsa tabıkı cekmesın ayrılsın

jeanneCdarc
mrs.who
mutlulukta gorecelıdır arkadasım yanlısta anlamadım bırde ısın su yonu var bu anlattıgım adamdan baska kımse olmadı yanımda hıc dusuk yaptıgımda pedımı degıstıren dogum zamanı kanamamı sılen yattıgım yerde ustumu degıstıren gozumden 2 damla yas akınca benle aglayanda bu adamdı herkes kocamı yerın dıbınde bır sebeble goruyo aılesıne tahammul ettıgı ıcın bu yargıyı degıstıremem kı
:)) böyle bişey bekliyordum...tutunacak bir yerleri var yani...kimse kimseyi kötüyken sebepsiz tutamaz hayatında...böyle mecburen yazarak, yarım yamalak bölük pörçük anlatmaya çalışınca işin özü anlaşılamıyor...kimse tam iyi, ya da tam kötü değildir...terazinin hangi kefesi ağır basıyorsa o tarafa kayar insan...eh sizde de bi problem yokmuş o halde :))

mrs.who
paposoner
nıye bu kadar uyanık erkeklerrr yaa ben hiç oyle olamıyorum.
erkekler uyanık degıl aptal altın nasıl degerlenır 3-5 sene kenarda beklerse bunlar hemen yıyıp bıtırelım dıyolar bız sattıgımızda 95 cıvarıydı altın halbukı smdı satsak kac para oldu kendı dusen aglamaz ben borcumu ısterım dıyorum her fırsatta ama gelen gıden yokk :KK9:

mrs.who
jeanneCdarc
:)) böyle bişey bekliyordum...tutunacak bir yerleri var yani...kimse kimseyi kötüyken sebepsiz tutamaz hayatında...böyle mecburen yazarak, yarım yamalak bölük pörçük anlatmaya çalışınca işin özü anlaşılamıyor...kimse tam iyi, ya da tam kötü değildir...terazinin hangi kefesi ağır basıyorsa o tarafa kayar insan...eh sizde de bi problem yokmuş o halde :))
evet canım tutunacak bır yerı var ıstehamılelıkte 102 kg hatundum kocamdanda 3 cm uzunum o halde 70 kg halıyle benı kucagında tasıdı bu adam valla 5 degıl 20 bılezıge yapmazdı kımse bunu :KK9:

paposoner
mrs.who
erkekler uyanık degıl aptal altın nasıl degerlenır 3-5 sene kenarda beklerse bunlar hemen yıyıp bıtırelım dıyolar bız sattıgımızda 95 cıvarıydı altın halbukı smdı satsak kac para oldu kendı dusen aglamaz ben borcumu ısterım dıyorum her fırsatta ama gelen gıden yokk :KK9:
bende her fırsatta benım bilezik ne oldu dıyorum YAKINDA dıyor.sevgiliyken de ne zman evlenecez diyorum YAKINDA dıyordu.3 senenın sonunda evlendik:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:bu durumdaa :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

mrs.who
paposoner
bende her fırsatta benım bilezik ne oldu dıyorum YAKINDA dıyor.sevgiliyken de ne zman evlenecez diyorum YAKINDA dıyordu.3 senenın sonunda evlendik:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:bu durumdaa :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
:KK52: ısın ozu yalan oldu bızım bılezıkler :KK52:

tlfk
mrs.who
canım haklısın dedıkleınde ama evlılıge hıc sans verılmemıs kı ben bu kadar sey anlattım kendımle ılgılı ve kocam ancak 17 ay sonunda herseyımızı harcadıktan sonra akıllandı yenı bır ıs aramaya baska sehre tasınmaya karar verdı bır muddet denemelı dıyoruz bızde olmazsa tabıkı cekmesın ayrılsın
Ben de eşyalarımı taşımaya yardım etti kısımına kadar sizin gibi düşündüm, bir daha oturup konuşulabilir, düzeltilebilir diye.
Ama bu artık onur kırıcı bir şey.
Kendi başıma gelmiş gibi düşünüyorum da...
Değil o adama, o eve bir daha dönmek, semte uğramam uğrayamam...
Bu tartışma yüzünden evden ayrılmışım, aramamış o ayrı bir dert, gelmiş hala bilezik konuşuyor apayrı ama eşyalarımın çıkmasına yardım eden cicim aylarındaki kocam...
Bu kadarı gerçekten bir hanımın onuru için çok fazla.
Evliliğin bitmesine sebep olan mevzuyu ortaya atan koca, ama evi terkeden eşinin eşyalarını yollayan, yardım eden adeta bugünü bekliyor gibi davranan ve suçluluk bir kenara resmen rahata giren yine o koca.
Hadi hanımefendi genç, bir anlık sinir ile yaptı ayrıldı evinden, dolduruşa geldi, koskoca 32 yaşındaki kocanın görevi neydi burada?
Bizim toplumumuzda erkeğin ayrı bir yeri vardır.
Kadınlar eşleri için 'evimin direği' tabirini kullanır.
Beyefendi direk olmak yerine orta yerinden ayırmış resmen yuvayı.
Hanım efendinin yaptıkları gençliğine, gururuna verilse de beyefendininki hiçbir şeye verilemiyor, bu yüzden mücadele edecek bir evlilik yok diyorum.
Konu sahibi benden genç, onun adına da üzülüyorum bu yaşında yaşadıkları, en güzel zamanında bu sorunlarla uğraştığı için, kendimi onun yerine koyarak cevap vermeye çaba sarfediyorum.
Ne güzel sizin eşiniz cıncığınıza kadar almış ama vefası, zor zamanınızda yanınızda durması takdire şayan.
Demek ki siz de mücadele edecek bir şey var, bunları görmüşsünüz, hissettirilmiş size iyi ki de etmişsiniz.
Ne kadar aldıysa sizden gün gelir geri öder, o problem değil bugün yok yarın var dünya hali bu ama hayat arkadaşlığı görevini layığı ile kötü günde göstermiş eşiniz.
Ne mutlu size.

mrs.who
tlfk
Ben de eşyalarımı taşımaya yardım etti kısımına kadar sizin gibi düşündüm, bir daha oturup konuşulabilir, düzeltilebilir diye.
Bu tartışma yüzünden evden ayrılmışım, aramamış o ayrı bir dert, gelmiş hala bilezik konuşuyor apayrı ama eşyalarımın çıkmasına yardım eden cicim aylarındaki kocam...
Evliliğin bitmesine sebep olan mevzuyu ortaya atan koca, ama evi terkeden eşinin eşyalarını yollayan, yardım eden adeta bugünü bekliyor gibi davranan ve suçluluk bir kenara resmen rahata giren yine o koca.
Hadi hanımefendi genç, bir anlık sinir ile yaptı ayrıldı evinden, dolduruşa geldi, koskoca 32 yaşındaki kocanın görevi neydi burada?
Hanım efendinin yaptıkları gençliğine, gururuna verilse de beyefendininki hiçbir şeye verilemiyor, bu yüzden mücadele edecek bir evlilik yok diyorum.
Konu sahibi benden genç, onun adına da üzülüyorum bu yaşında yaşadıkları, en güzel zamanında bu sorunlarla uğraştığı için, kendimi onun yerine koyarak cevap vermeye çaba sarfediyorum.
Ne güzel sizin eşiniz cıncığınıza kadar almış ama vefası, zor zamanınızda yanınızda durması takdire şayan.
Demek ki siz de mücadele edecek bir şey var, bunları görmüşsünüz, hissettirilmiş size iyi ki de etmişsiniz.
Ne kadar aldıysa sizden gün gelir geri öder, o problem değil bugün yok yarın var dünya hali bu ama hayat arkadaşlığı görevini layığı ile kötü günde göstermiş eşiniz.
Ne mutlu size.
sagol canım cıdden bazı yanlarıyla ne mutlu bana ben kocayı haklı gormuyorum ve arkadasta kendı ayagıyla donmesın ama erkekler bızler gıbı degıldır oynatmak gerekır onları bu arkadas oynatmayı bılmezse annesı yahut baska bır kadın oynatır ama vefa hayat arkadaslıgda 2 ayda anlasılmaz ve emın ol kocası ısteyerek o valızı tasımamıstır oda aklı sıra gurur yapmıstır hanı bır ev ıcın fılan olsa butun bunlar bosa gıtsın dıyecegım butun bu yasananlar 2 tane bılezık ıcın 2 bılezıgı bu arkadasta yapar kendıne ıs blarak ama yuvasınıda kocasından once sahıplenmelı bence

mutluluk84
3-10-12, 00:10
jaleda
bana kalırsa sadece eşinizin suçu yok bu olayda ailenin (kayınvalide ve diğerleri) artı sizinde suçunuz var evlendiniz ve ortak bir hayata başldınız öncelikle bunun farkında

olmanız lazım ortak denince bunu ne kapsar ev eşya para yani herşey ortak siz daha yolun başında ayrımcılık yapmaya kalkmışsınız demekki ihtiyacı varki istemiş o altınları hadi

ihtiyacı yok keyfi istiyo yinede vermen lazımdı (neden) dediğim gibi yeni bir evlilik birbirinizi yeni tanıyosunuz gelgitler güvensizlik vs bunlar olabilir ama bununlardan emin

olabilmek için kendinize eşinize ve evliliğinize şans tanımanız lazımdı ama siz bunu yapmamaışsınız bir inatlaşma uğruna 2 bilezik uğruna zor kurudum dedğiniz yuvanızı

yıkıyosunuz giden 2 bilezik olurdu ama siz şimdi yuvanızda olurdunuz zaten zaman geçtikçe onu tanırdın gerçekten borcu olduğu içinmi yoksa hazır parayı harcamayı sevdiği

içinmi istediğini anlar ona göre hareket ederdiniz giden birkaç parça altın olurdu ama siz evliliğinize şans tanımış olurdunuz

eğre ben olsaydım altınlarımın istese hepsi gitsin 2 aylık olan evliliğimi altın için yıkmazdım ki öylede yaptım 1 aylık evliyken bütün altınlarımı eşime verdim (8 tane bilezik, set ,ve diğer takılanları)
pişmanmıyım asla eğer ben ozaman hayır vermem diye bir inatlaşma yapsaydım şuan benimde mutlu bir evliliğim olmazdı .
Mutlu evliliğin sırrı,nedensiz niçinsiz,sorgusuz,sualsiz bütün takıları vermekten mi geçiyormuş:44:
Şaşırdım doğrusu...
Ben de konu sahibine altınlarla aranda gönül bağı varmış gibi davranma dedim ama,
konu sahibi tavrında sonuna kadar haklı.
Ortada altınlardan başka bir durum var,bu evlilikte şeffaflık,açıklık yok!
Adam umursamıyor ki ne düşündüğünü ne hissettiğini.
Altınları almaya programlanmış gibi.
Ayrıca çok yanılıyorsunuz,mutlu evliliğin sırrı ''he canım,tamam paşam,buyur ömrüm senin''
fedakarlıklarıyla olsaydı,boşanmalar inanılmaz ölçüde azalırdı.
Mutlu evliliğin sırrı GÜVEN'dir...
Güven olmadan atılan her adım,evliliği sağlamlaştırmaz da çıkmaza giden yolların önünü açar...

saft
3-10-12, 06:10
tlfk
Ne mutlu size.
canım çok sağol yorumların için, beni anlayan birileri olduğu için çok rahatlıyorum.

jaleda :) hala altın diyorsun ya, dedim ona ekstrelerini getir ödeyeceğim dedim aile meclisinde. bugün 3.gün ve çıt yok. onları getirip yuvasını toparlayacağına kokunu özledim diye mesaj atıyor. niye çünkü ortada ekstre filan yok :)

ortada pis birşeyler dönüyor ve bunun kokusunu aldığım için rahatsız oluyorum.

ben sandım ki herkes nişanda kötü şeyler yaşar bugünler geçer sabrettm. birçok şeyi içimde ukte bıraktım. dedim nasılsa evlenince de evi geçindirmekten ailesine tırtıklamaya yetiştiremez. tam tersi oldu. benim evim geçinmiyor faturalarım kiram taksitlerim duruyor. kapıları açmaya korktum 4 aydır ödemedkleri taksitleri var ailesinin ve senetler eşimin üzerinde. her an haciz korkusu.

bunları eşimle konuştum elbet kuru ekmek yesem seninle razıyım gel sıkıp dişimizi ödeyelim dedm. borcumu öde dedi..

bugün o kadar geniş çevresinden durumu iyi akrabalarından 2000 bulamayan adam, hadi altınlarımı yedi diyelim, benim doğum masrafım olduğunda para nereden bulacak? ailemden mi borç istetecek beni muhtaç mı edecek? bi de eşim bi firmada personel müdürü. maaşı orta halli. yettiremez değil kesinlikle evine bakabilecek durumdaydı ama olmadı.

kaldı ki annem beni ona verirken ev araba istemem kızıma burayı aratma yeter dediğinde "tabi anne merak etme gül gibi bakarım" diyordu. noldu şimdi..

barışma çabası görsem denerim belki ama o da yok. VE YARIN DOĞUMGÜNÜM. sosyal paylaşım sitesinden bildirim gidecek ona. haberi de var. yarın onun için son şans.. size de yazacağım gelişmeleri bakın hakediyor mu beni haketmiyor mu...

NeMeSiS98235
3-10-12, 07:10
bir adam ev kirasını bile ödeyemicek durumdaysa gizli saklı işler çeviriyosa eşini eş yerine koyupta bişey anlatmıyosa bunlar boşanma nedenidir, bazı arkadaşlar çile çekmeye meraklıysa bu onların bileceği iş, ki ben bu konunun ben kocam için bunu yaptım tüm altınlarımı verdim şeklinde bi fedakarlık ideal kadınlık yarışına girdiğini düşünüyorum, konuyu baştan okumamışlar ve ben ben ben şeklinde yorum yapıyolar, konu sahibi altınları versem beni çalıştırcak diyo, yani bu ne demek sürekli borcum var dicek kızın maaş kartınıda elinden alıcak kız nereye gittiğini bilmediği bi yer için çalışıp durcak maaşınıda görmicek, perşembenin gelişi çarşambadan bellidir demiş büyüklerimiz, bu işin gidişatı bu, aklınıza hiç şu gelmiyomu, yahu bu adam çalışıyo ama ev kirasını ve diğer faturaları bile ödemiyo yemek giyecek gibi ihtiyaçları saymıyorum bile, sürekli borcum var diyo beni bunaltıyo soruyorum nereye kime borcun var diye cevap yok ekstreleri göremiyorum, bu durumda benim aklıma kocam bu paraları kime yediriyo ayrı bi ev mi açtı gibi düşünceler bile gelir, belki komplo teorisi diyenler çıkar ama ben düşünürüm

saft
NeMeSiS98235
bir adam ev kirasını bile ödeyemicek durumdaysa gizli saklı işler çeviriyosa eşini eş yerine koyupta bişey anlatmıyosa bunlar boşanma nedenidir, bazı arkadaşlar çile çekmeye meraklıysa bu onların bileceği iş, ki ben bu konunun ben kocam için bunu yaptım tüm altınlarımı verdim şeklinde bi fedakarlık ideal kadınlık yarışına girdiğini düşünüyorum, konuyu baştan okumamışlar ve ben ben ben şeklinde yorum yapıyolar, konu sahibi altınları versem beni çalıştırcak diyo, yani bu ne demek sürekli borcum var dicek kızın maaş kartınıda elinden alıcak kız nereye gittiğini bilmediği bi yer için çalışıp durcak maaşınıda görmicek, perşembenin gelişi çarşambadan bellidir demiş büyüklerimiz, bu işin gidişatı bu, aklınıza hiç şu gelmiyomu, yahu bu adam çalışıyo ama ev kirasını ve diğer faturaları bile ödemiyo yemek giyecek gibi ihtiyaçları saymıyorum bile, sürekli borcum var diyo beni bunaltıyo soruyorum nereye kime borcun var diye cevap yok ekstreleri göremiyorum, bu durumda benim aklıma kocam bu paraları kime yediriyo ayrı bi ev mi açtı gibi düşünceler bile gelir, belki komplo teorisi diyenler çıkar ama ben düşünürüm
aynen canım. evin bir tek yiyecek ihtiyacını karşılıyor lüks şekilde. ben boğazımdan bile kısmaya razı oldum bu kadar yapma dedim borcumuz var. ondan mı batarız dedi. eve gitti yüksek bi fiyatla internet ve uydu bağlattı. hani dedim cebinde 40 lira vardı. (maaşı aldıktan 2 gün sonra cebinde niyeyse hep 40 tl oluyor) ödeyebilecek misin dedim öderim dedi. halbuki ona vereceği parayla elektrik su faturasını kapardık. bunları ona söylediğimde, onunla mı battık dedi yine.

geçenlerde maaşını nereye harcadığını sordum kirayı ödedim dedi. birkaç gün sonra tekrar sordum bilezik istiyosun ama borcun ne borcu. şey bu ay kirayı ödeyemedim dedi bu sefer de. yalan var yani ortada. oturdum yazdım nereye ne harcadığını anlattırdım zorla. maaşının üçte biri ortada yok. nerede bu para diyorum, hatırlamıyorum diyor. halbuki başka giderimiz yok hesapladıklarımdan gayrı :KK70:

yani bir yere para gidiyor ama nereye.. benden aleni birşeyler saklıyor. takıları vermeye de razı oldum ekstre getiremedi. napim ben şimdi ki buna..

KotuKediSerafettin
Başlarda tüm detayları bilmediğimiz için evi terketmenin hata olduğunu söyledim.
Alınma, inan gönlümden geçen bu.O ev seninde hakkın çünkü.
Ama bu adam sana başka seçenek bırakmamış gibi, ve ne yazık ki değişecek gibi durmuyor.
Çok tuhaf adam 20'li yaşların başında, henüz olgunlaşmamış bir çocukta değil ama hala anasının lafında..
Zamanla oturur ailesine evine sahip çıkabilir derdim ama ne yazık ki anlattıklarından o ışığı da veremiyor eşin...
Birde demişsin ya, nişanda da gördüm ama evlenince değişir diye düşündüm ne yazık ki değişmiyorlar.
Bu hatayı bir sen değil hemcinslerimizin büyük çoğunluğu düşüyor, çünkü öyle olmasını umuyor, seviyor ve umuyor. Ama olmuyor işte olmuyor.
Birde hala "derdin iki bilezik mi ver gitsin, eşinden ailenden daha mı önemli" diyen arkadaşlar eşlerini denemişler ve belli ki onların eşlerindeki ışık var.Ama seninkinde iş yok be kardeş :KK43:
O yüzden lütfen seninle kıyaslamasınlar kendilerini.. Herkesin hikayesi başka....

NeMeSiS98235
bu detayları görmüyolar sanki sen altınımda altınım diye kıvranıyomuşsun gibi yazıyolar, adam bi iş kurar, sana anlı şanlı düğün yapmıştır balayına falan götürmüştürde borcu vardır bizim borcumuz der verirsin, ama bu durumda asla verme, hazır parayı harcamak kolay olur, avcunu yalasın, borcu varsa ailesinden istesin

saft
KotuKediSerafettin
Başlarda tüm detayları bilmediğimiz için evi terketmenin hata olduğunu söyledim.
Alınma, inan gönlümden geçen bu.O ev seninde hakkın çünkü.
Ama bu adam sana başka seçenek bırakmamış gibi, ve ne yazık ki değişecek gibi durmuyor.
Çok tuhaf adam 20'li yaşların başında, henüz olgunlaşmamış bir çocukta değil ama hala anasının lafında..
Zamanla oturur ailesine evine sahip çıkabilir derdim ama ne yazık ki anlattıklarından o ışığı da veremiyor eşin...
Birde demişsin ya, nişanda da gördüm ama evlenince değişir diye düşündüm ne yazık ki değişmiyorlar.
Bu hatayı bir sen değil hemcinslerimizin büyük çoğunluğu düşüyor, çünkü öyle olmasını umuyor, seviyor ve umuyor. Ama olmuyor işte olmuyor.
Birde hala "derdin iki bilezik mi ver gitsin, eşinden ailenden daha mı önemli" diyen arkadaşlar eşlerini denemişler ve belli ki onların eşlerindeki ışık var.Ama seninkinde iş yok be kardeş :KK43:
O yüzden lütfen seninle kıyaslamasınlar kendilerini.. Herkesin hikayesi başka....
aynen kardeş.. bi umut görsem.. iki haftadır babamın evinde olmam bile başlı başına bir sorunken evlilikte.. bir umut daha doğumgünümü bekliyorum belki aklı başına gelir diye. ama bu kadar umut bile fazla sanırım.. nişanda böyle değildi annesine karşı filan beni savunurdu bu eşya alımlarında.. anacı olduğunu düşünmüyordum meğerse kaynanam görüntüde yok, ama eşime playback yapıyormuş evlenince anladım..

saft
NeMeSiS98235
bu detayları görmüyolar sanki sen altınımda altınım diye kıvranıyomuşsun gibi yazıyolar, adam bi iş kurar, sana anlı şanlı düğün yapmıştır balayına falan götürmüştürde borcu vardır bizim borcumuz der verirsin, ama bu durumda asla verme, hazır parayı harcamak kolay olur, avcunu yalasın, borcu varsa ailesinden istesin
aynen ortada benim yaptırdığım bir borç yok :) ailesinden istemek bir kenara dursun 10 gün üzerine bize geliyorlar ve annesi "borç bulamıyor çocuk" diyor... demezler mi adama be mübarek eşimin birikmişiyle neden tuvalet yaptırttın nişanda evine diye.. dokunmasaydın bize biz de sana dokunmasaydık...

KotuKediSerafettin
saft
aynen kardeş.. bi umut görsem.. iki haftadır babamın evinde olmam bile başlı başına bir sorunken evlilikte.. bir umut daha doğumgünümü bekliyorum belki aklı başına gelir diye. ama bu kadar umut bile fazla sanırım.. nişanda böyle değildi annesine karşı filan beni savunurdu bu eşya alımlarında.. anacı olduğunu düşünmüyordum meğerse kaynanam görüntüde yok, ama eşime playback yapıyormuş evlenince anladım..
Off üzüldüm valla.
Adamda bir de üstüne üstlük feci yalancı.Yukarıdaki mesajını da okudum.Verme altınlarını güzelim,borç konusu da yalan.
Sana samimi bir şekilde açıklasa idi sende taş kalpli değilsin her halde verirdin altınlarını...
Daha çok gençsin, daha iyileri çıkar karşına.Bu da sana tecrübe olur.
Ailen arkanda değil mi?

BenKader
Konu sahibi 22 yaşında olmana rağmen 10 yaş büyük eşinden daha olgunsun..

Bu yaşa gelmiş sorumluluğun s sini bilmediği gibi olanı da nereye harcadığı muamma birinden , eş ya da baba olmaz gibi..

Sadece kendi düzelmek isterse ve seninde desteğinle düzelir ama senin buna gücün var mı ? Ve en önemlisi o düzelmek istiyor mu ?

saft
KotuKediSerafettin
Off üzüldüm valla.
Amda bir de üstüne üstlük feci yalancı.Yukarıdaki mesajını da okudum.Verme altınlarını güzelim,borç konusu da yalan.
Sana samimi bir şekilde açıklasa idi sende taş kalpli değilsin her halde verirdin altınlarını...
Daha çok gençsin, daha iyileri çıkar karşına.Bu da sana tecrübe olur.
Ailen arkanda değil mi?
Açıklasaydı eğer, annem bile yardım ederdi hatta bir taksidimi komple kapayacakmış. Ben de düşündüm hatta bir fatura parasını bile ayırmıştım mutfaktan arttırdıklarımdan. Ama elle tutulur bir tarafı yok. Daha iyileri umarım çıkar bir daha kaldıramam bunun gibisini :)

Ailem arkamda çok şükür. Gitme diyorlar daha da üzüleceksin..

Kader
Konu sahibi 22 yaşında olmana rağmen 10 yaş büyük eşinden daha olgunsun..

Bu yaşa gelmiş sorumluluğun s sini bilmediği gibi olanı da nereye harcadığı muamma birinden , eş ya da baba olmaz gibi..

Sadece kendi düzelmek isterse ve seninde desteğinle düzelir ama senin buna gücün var mı ? Ve en önemlisi o düzelmek istiyor mu ?

kendini düzeltmeye niyeti olsa o gücü toparlarım. ama o bana destek olmuyor. ve dün kokunu özledim diye mesaj attığında, "sana bir tek benden fayda var" anlamında bir mesaj çektim. herkes karısının kokusunu çekerken, sen bize sahip çıkmadığın için annenin kokusunu çekmeye devam edeceksin dedim ki, oturur belki düşünür ben napıyorum diye. üstüne bir de "sana göre öyle bana göre değil" demesin mi.. hatasını kabul etmeyen bir insanın hatası düzeltilemez ki...

KotuKediSerafettin
saft
Açıklasaydı eğer, annem bile yardım ederdi hatta bir taksidimi komple kapayacakmış. Ben de düşündüm hatta bir fatura parasını bile ayırmıştım mutfaktan arttırdıklarımdan. Ama elle tutulur bir tarafı yok. Daha iyileri umarım çıkar bir daha kaldıramam bunun gibisini :)

Ailem arkamda çok şükür. Gitme diyorlar daha da üzüleceksin..

kendini düzeltmeye niyeti olsa o gücü toparlarım. ama o bana destek olmuyor. ve dün kokunu özledim diye mesaj attığında, "sana bir tek benden fayda var" anlamında bir mesaj çektim. herkes karısının kokusunu çekerken, sen bize sahip çıkmadığın için annenin kokusunu çekmeye devam edeceksin dedim ki, oturur belki düşünür ben napıyorum diye. üstüne bir de "sana göre öyle bana göre değil" demesin mi.. hatasını kabul etmeyen bir insanın hatası düzeltilemez ki...
Sen kararını vermişsin, kararlılıkla devam et.
Ailende arkanda, daha ne?
Şansın açık yolun aydın olsun

BenKader
saft
Hala utanmadan konuşabiliyo maşallah..

Hemde 2 aylık evliyken böyle, ilerisini düşünemiyo insan.. Haklısın..

Ama ne mutlu ki ailen arkanda.. Kimisinin o bile yok..

saft
KotuKediSerafettin
Sen kararını vermişsin, kararlılıkla devam et.
Ailende arkanda, daha ne?
Şansın açık yolun aydın olsun
çok teşekkür ederim sizlerin sayesinde de iyice oturdu fikrim. bugün de ikinci üni için kayda gidiyorum. bi de iş buldum mu inşallah atlatacağım bunu. dua edin olur mu :)

Kader

Hala utanmadan konuşabiliyo maşallah..

Hemde 2 aylık evliyken böyle, ilerisini düşünemiyo insan.. Haklısın..

Ama ne mutlu ki ailen arkanda.. Kimisinin o bile yok..

dimi.. ben de gelecek göremiyorum. nişanda çok hassas duyarlı biriydi. noldu anlamadım.. iyi tarafından bakıyorum artık. regl de oldum hamile de değilim. artık ayağa kalkma vakti :) he son ümit yarın bakalım doğumgünümde ne yapacak..

beyondparadise
3-10-12, 08:10
Belliki nasıl olsa elşnden alırım diyerek altınlara güvenerek iş yapmış bence sen zaten çok mantıklı düşünebiliyorsun.

saft
beyondparadise
Belliki nasıl olsa elşnden alırım diyerek altınlara güvenerek iş yapmış bence sen zaten çok mantıklı düşünebiliyorsun.
çok teşekkür ederim aslında ilk günler böyle değildim, tövbe intihar fikirleri geçiyordu aklımdan. ama çabuk toparladım ben bile şaşkınım. çok huzurluyum sanki bundan sonra herşey daha iyi olacak gibi :)

danceofdeath
Canım,konunu para meselesi yapıp çarpıtmaya çalışanlara aldırma..Sen elinden geleni yapmışsın,taviz vermişsin,kalbin kırılmış karşılığında bir özür bile dilemiyor..

Ayrıca eşin ciddi yalancı ve sakladığı çok şey var!! Hala sakladığına göre ailesine vermiyor o parayı..öyle olsa çıkmaz mıydı? Kirayı,faturaları ödememek ne demek yaa :KK53: :KK53: :KK53:
Maaşını göstermemek,kart ekstrelerini göstermemek ne demek :KK53: :KK53: :KK53: inanamıyorum..kusura bakma ama bu evlilik değil,aynı yatağa girince evli olunmuyor..Hayatı paylaşmak lazım...

Eşin sana bağlıdır,seni hayat arkadaşı görür,gizlisi saklısı yoktur,her zaman her konuda sana sahip çıkar destek olur,ailesine karşı seni her zaman savunur,korur.Dersin ki para da neymiş,baş başa mutluyuz,yüzümüz gülüyor dersin bileziğin lafını etmezsin bile..Ama gördüğüm sizde bunların hiç biri yok..

Allah yardımcın olsun.. :KK14:

danceofdeath
saft
ben de gelecek göremiyorum. nişanda çok hassas duyarlı biriydi. noldu anlamadım.. iyi tarafından bakıyorum artık. regl de oldum hamile de değilim. artık ayağa kalkma vakti :) he son ümit yarın bakalım doğumgünümde ne yapacak..
Kararlılığın ve umutlu oluşun çok iyi... Senin adına sevindim. Daha yaşın çook genç,güzel günler seni bekliyor :KK8:

poff41
badezuzum
bunu da hiç anlamıyorum
olaylar vıcık vıcık
eşler aileler iki kuruş için yüz göz olmuşlar seviye yerlerde
dert ne bu kız nasıl kendisi gidecek
eşi altın arabalarla almaya gitse
sülalesini yollara dizse nolacak herşey düzelecekmi
hayır bu kız dönse zaten berbat bir hayat onu bekliyo gibi
gurunu ayak altı etse ne etmese ne

nerden bılıyosun berbat bı hayat beklıcegını belkı esı duzelıcek bu kadar ön yargılı olma hemen evlılıgınımı bıttırsın senın ıcın bumu dogru henuz daha 2 aylık evlı bunların evlılıgı daha oturmamıs zamanla oturur en kucuk bıseyde evı bırakıp gıtsın ardından hemen bosansın buyuklerımız bı ton cıleyı ne ıcın cekmısler evlılık kolay bısey deqıl eger evlenıyosa yerı geldıqınde cılede cekıcek adamın kahrınıda oldu hemen bosansın olaylar senın acından vıcık vıcık yazdıqın cvpta cvp olsa barı sacma sapan seyler yazmıssın kendı cabında sen evlımısın evlıysen hıcmı bu tarz seyler yasamadın hemen kocanımı bosadın !!!!!!

NeMeSiS98235
22 yaşında hayatın neresine atlasan bi dal bulursun dal derken bi erkekten bahsetmiyorum, boşan diyenler taviz verme diyenler duygusuz kalpsiz değil benim annem 16 yaşında evlenmiş 10 sene babannemlerle oturmuş 34 yaşındada şeker hastası oldu, hala evlilikleri yürüyo ama babam hala aynı, anneme hiçbi şey danışmaz ama her seferinde onun lafına gelir, sen anlamazsın sen bilmezsin sen yapamazsın diye diye kadını pasifleştirdi, Allahtan aldığına ettiğine gezdiğine karışmıyoda yürüyo evlilikleri, ben annemede boşan diyorum ama onun evliliği artık 30 seneye yaklaşıyo boşansa babamla didişmeyi bile özler bağımlı oldular artık

ela235
saft
Kafam çok karışık durumumu anlatayım.. Şu anki eşim bana evlenirken bir ton sözler verdi borçsuz evlenilecek altınlarına dokunulmayacak tarzı. Kavgalar yaşadık. Nişan aşamasında erkek tarafını hiç zorlamadık. Ne takarsanız şanınızdandır dedik. Eşyaları ucuz ucuz aldırdık beğenmediğim halde. Evimde şu an tülüm halım bile eksik. Kaynanam evime ikinci el tül bile teklif etti düşünün o kadar aşağıda gördüler beni. Üni mezunuyum eşimden 10 yaş küçüğüm ailemin bi ton kişi önünü keser parmakla gösterilirdim. Buna rağmen yuva kurmak kolay değil diye ailecek iyi niyet gösterdik. Biz iyi oldukça onlar bunu fırsatlara çevirdiler..

Her neyse uzun badüreler atlatarak evlendik. 2 ay eşimle altınlar için tartışmalar yaşadık. Ben onları gizli gizli hesabıma yatırdım. Ona takılanları satmasına izin verdim. Ailesinin ödemesi gereken birçok borcu da ödediğimizi biliyorum bana söylemiyor ama.

Neyse 2 ay sustum sustum, kira ödenmemiş, faturalar, taksitler duruyor. Eşim altın istedi. Evi döndüremiyormuş 2000 tl lazımmış. İnanmadım. Kredi kartı ekstrelerini istedm hesap vermek zorunda değilim dedi. Maaşını gördüğüm yok. Ailesine de tahminimce yardım ediyor ama evlenmeden önce böyle bişeyin olacağını söylememişti. Dayandım dayandım günlerce tatlı dil gösterdm olmadı, bağırdım çağırdım olmadı. Vermem dedikçe üstüme geldi. En sonunda kart ekstrelerini bana ver kartların bende dursun maaşın bende dursun ben göreyim nereye ne ödediğimizi böyle gizli saklı olmaz dedim. Kabul etmedi. Gerekirse kuru ekmek yiyelim sıkalım dişimizi ödeyelim dedim. Yine kabul etmedi. O altınları daha kötü günler için saklıyorum dedim. Altın dediğim de toplamda 6 bilezik taktılar. Şu an iki tane istiyor. Bunun sonunun gelmeyeceğinin farkındayım. Hem ailesinin sorumluluklarını ben ödeyeyim hem takılarımı vereyim hem de onlar gelin aldık diye ortada gezinsinler. Benim için para mesele değil ama gurur yaptım bunu.

Dayanamadım dedim böyle gidecekse boşanırım dedim böyle evlilik olmaz. Yolun yarısında beni akşam vakti ortada bıraktı gitti. Ailemin yanına gidersem beni geri yollamazlar dedim. buna rağmen yolladı. Ve 9 gün aramadı namussuzluk yapmışım gibi. 9. gün aradı "Bekliyorum gelmiyosun nolcak bu işin sonu borcum var işte." gibilerinden laflar etti. Ben sandım ki pişman olur üzülür hala aklı takılarda. 2000 tl bi erkek için nedir bulamıyorsan ek iş yap dedim. Bana mı güvendin de evlendin dedim. Beni ortada bıraktın iki teneke için dedim yüzüne kapattım.

Sonra komşum ve kardeşim eşyalarımı almaya gitti evimden. Telefon açtı anahtarı birine bırakması için evdeyim gelin dedi. Ve eşyalarım toplanırken engel bile olmadı. Hatta yardım olsun diye valizimin birini kapıya kadar taşımış :KK43: Komşum senin ailen yok mu 10 gündür nerdesin al aileni gel dedi diye dün ailesini alıp geldi.

Pişmanlık beklerken ben hala, ayrılığımızla alakalı olmayan konuları açtı kendini kurtarmak için beni burda ortaya attı, sahip çıkmadı. Hala borcu olduğunu söylüyor. Hala takı istiyor. Bir de pişkin pişkin davrandı yalanlar söyledi yine. Ne kadar kızsa da 5 dk sonra gülerdi, dün yüzünden nefret akıyordu...Kaynanam çok sinsi, alttan alttan dolduruyor, nişanda başıma gelmişti sanırım bu da onun işi. O bana bu kadar kinlenmezdi :KK43: Ya da ben sevgisine çok güvenmişim...

Şimdi ne yapayım kızlar? Yaşım henüz 22. Başka bir hayata devam edebilirim ama bunun düzelme ihtimali var mıdır dersiniz? Kredi al diyoruz tavana bakıyor. Hiç bir çözüme yanaşmıyor tek istediği altın. Bunun derdini ben anlayamadım anlayan var mı :KK43:
tatlım çok üzüldüm daha 22 yaşındasın sakın ama sakın boyun egme böyle insanlara bide cocuk yaparsan hayatın biter böyle adamdan hayır gelmez namus olguları gelişmemiş bunların iki kuruşun peşine düşmüş sakın verme hiç bişeyini ayrıca mahkemedede her şeyi talep et ne kadar edebilirsen okulun varsa oku hayatına bak okumayanların sonu cok zor erkeklerin sagı solu belli olmuyor bende çalışmıyorum ama okulumu okuyorum eşime evlenmeden önce söylemiştim asla bırakmam okulumu hı bitirsemde çalışmıcam o ayrı ama meslegim olur bana yamuk yaptıgında basarım tekmeyi adam olsunlar yaa yoksa adam ederiz biz salla gitsin ayrıca iyilikten maraz dogar hakkın neyse her zaman al neden sen iyilik yapıcakmışsın gencecik kızı almış o fedekarlık yapsın kurban olsun sana

ela235
poff41
nerden bılıyosun berbat bı hayat beklıcegını belkı esı duzelıcek bu kadar ön yargılı olma hemen evlılıgınımı bıttırsın senın ıcın bumu dogru henuz daha 2 aylık evlı bunların evlılıgı daha oturmamıs zamanla oturur en kucuk bıseyde evı bırakıp gıtsın ardından hemen bosansın buyuklerımız bı ton cıleyı ne ıcın cekmısler evlılık kolay bısey deqıl eger evlenıyosa yerı geldıqınde cılede cekıcek adamın kahrınıda oldu hemen bosansın olaylar senın acından vıcık vıcık yazdıqın cvpta cvp olsa barı sacma sapan seyler yazmıssın kendı cabında sen evlımısın evlıysen hıcmı bu tarz seyler yasamadın hemen kocanımı bosadın !!!!!!
canım erkeklerin düzelmesini adam olmasını bekleyerek mi hayatımızı devam ettirelim neden anaları adam edip evlendirmiyolar hiç katılmıyorum sana evliligin başında pürüzler olabilir bende yaşadım ama her sorun bir degil anlaşmazlıklar felan olur ama bi erkek kadının parasının arkasına düşemez bunu kabul edemem ileride düzelir ihtimalleri saçma geliyor bana yuva yıkmak hoş degil ama bunu erkekte düşünsün bi zahmet ayrıca erkek sorumludur yuvadan bizlere yerleştirilmiş bi kanı var yuvayı dişi kuş yapar diye ama o öyle degil erkek kadından sorumludur hem maddi hem manevi olarak İmam Gazâli: "Kocanın karısı ile iyi geçinmesi, ona karşı güzel ahlakla muamelede bulunması, kadının hakkıdır. Güzel ahlaktan murad kadına

göstermektir, Resulullah'ın yolundan giderek kadının taşkınlık ve gazabına karşı halîm selîm davranmaktır" der. ayrıca bi çok hadis var ilim kitaplarında erkek kadını yönetecek bu bu kadar basit çocuklarını şımartıp azdırıp üstümüze salmasınlar adam etsinler ögretsinler hayatı sonra evlendirsinler