2013 Temmuz annleri paylaşım alanı

blgn08
23-11-12, 10:11
peri3866
canım benimde öyleydi karnım hemen çıktı 6 aylıkken ikizmi diye soruyorlardı o derece yani tabi birde karında yırtılmalar başlayınca daha çok büyüyor göbüşünüz yırtıklar için ben kakao yağı kullandım iyi geldi ama iç karnı dar olnlar dışta yırtılma çok oluyor:KK16:
banada muhtemelen öyle diyecekler.hiç bir kıyafetime sığmıyorum haftasonu hamilelik pantolunu alıcam:KK16:
evet benim bayağı çatladı birde bacaklarımda ince damarlar oluştu.
bende bebe yağı,badem yağı ve atkılı fırça ile masaj yapıyorum umarım fazla çatlama yaşamam:KK16:

temmuzannesi
peri3866
bende salı günü gitcem doktora biz keseyi görcez sanırım kalp atışı kaç haftalıkken duyuluyor:KK16:
Biz çarşamba günü duyduk,sata göre çarşamba tam 7 haftalıktık.
Ama yumurtlama gününe göre 1 ay 1 haftalıktık.
Değişebiliyormuş ama 6 ve 7. haftadan başlıyor sanırım 10. haftada bile duyan varmış.

efsunn07
ne kadar güzel çok sevindim:nazar::nazar: darısı başımıza
Sağol arkadaşım,inşallah en kısa sürede duyarsınız sizde.
Çok etkileneceksin,hatta ben çok pişmanım cepten videoya çekmediğime ama o an uçtum resmen,
aklıma bile gelmedi...

blgn08
bende pazartesi yaptırmıştım testlerimi canım.idrar ve kan testleri.hafif idrar yolu enfeksiyonum vardı bol su ile atarsın dedi.birde troid hastasıyım ben ama çok şükürkü iyi çıktı artış yokdu.
Geçmiş olsun canım,evet bol bol su iç.
Bende içiyorum ama yemeklerden önce ve hemen sonra içtiğim su midemi bulandırıyor.
Yarım saat önce ya da sonra tüketmek lazımmış.

leylamer
efsunn07
canım nasıl oldun geçen moralin bozuktu ??
aynıyım desem ayıp mı etmiş olurum sanki böle yazınca insanları sıkıyomuşum gibi geliyo sorduğun için çok teşekkür ederim sorman bile ne kadar anlamlı

leylamer
blgn08
benimde 5 ay bitti cnm aynıyız desene:)
aynıyız valla ne güzel :99 9 haziranda evlendim ben

temmuzannesi
blgn08
banada muhtemelen öyle diyecekler.hiç bir kıyafetime sığmıyorum haftasonu hamilelik pantolunu alıcam:KK16:
bende bebe yağı,badem yağı ve atkılı fırça ile masaj yapıyorum umarım fazla çatlama yaşamam:KK16:
ya ben kimseye söylemiycem gülerler diye dedim ama,
benden bi tane daha görünce çekincem gitti:)
Dün bende çok heveslenip aldım,hamile pantolonu,hamile eşortmanı ve yaza giymek için göbüşünde hamile kız resmiolan badi aldım:)
Çok erken biliyorum ama çok özendim napayım.

leylamer
blgn08
benimde göbeğim kaşınıyo ara ara ama kaşımamaya çalışıyorum kötü olur diye benimde yeni pantolana ihtiyacım var bira sıkmaya başladı

bangbang
dilsadonder
sen 8. haftadasın belki ondandır canım

bn de çok uykusuz ve yorgunum şu anda

benm de riskli gebelik ama kadın doğumcuya gitmedim henüz.
neden gitmdin ki??

04nesli06
kanamam 10 gün önceydi ben bebeği kaybettim diye gitmiştim ama baktı hala kese duruyordu hemen hastaneye yatırdılar sabaha kadar iğneler serumlar falan toparladım kendimi çok şükür
çok geçmiş olsun

peri3866
kızlar sağlık ocağındaki doktorum bana folik plus verdi aldım kullanan varmı kilo aldırıyor diyolar iştah açıyormuş:KK16:
bana solgarın folicacidini önermişlerdi günde bir kez alıyordum, her akşam hatta b12 vitaminim eksik diye aylardır her akşam folic ve b12 aldım hı kilo aldım mı pek değil ama zaten çok da zayıf değilim, dikkat etmeye çalışıyorum

ebrfth
ben hamileligimden beri çok sık acıkıyorum sizin nasıl geçiyor cnm
ben de çok acıkıyorum midem yanıyor açlığa dayanamıyorum artık ama zaten düzenli yememiz gerek ara öğünlerde de meyve, süt kuruyemiş tarzı yemeliyiz

ajikal
ebrfth
bazıların canı hiçbişey istemez ama sen yiyebildiğin kadar güzel beslen hiç yemezsende bebiş beslenemez cnm
Bebeğin 3.-4. aya kadar sizin yediklerinize ihtiyacı yokki,kandan besleniyor zaten. 4. aydan sonra özellikle dikkat etmek gerekiyor

bangbang
temmuzannesi
Dün bende çok heveslenip aldım,hamile pantolonu,hamile eşortmanı ve yaza giymek için göbüşünde hamile kız resmiolan badi aldım:)
ben daha almadım birşey, özendim ama çekiniyorum :)))) sanırım bir iki ay daha eskilerle idare ederim, ama çatlak kremi gibi birşey almayı düşünüyorum

blgn08
leylamer
aynıyız valla ne güzel :99 9 haziranda evlendim ben
bu kadar olur benimde 9 haziran:KK16:

blgn08
temmuzannesi
:KK16: iyi yapmışsın kuzum bende alıcam valla yarın doktorda rahat bişiler giy dedi belini sıkmasın sakın benim pantolonlar sıkıyor bide gaz ve göbiş birleşince sen düşün gerisini:KK16::KK16:

blgn08
leylamer
benimde göbeğim kaşınıyo ara ara ama kaşımamaya çalışıyorum kötü olur diye benimde yeni pantolana ihtiyacım var bira sıkmaya başladı
benimde kaşınıyor avuç içimle yavaş yavaş ovuşturuyorum masaj yapıyormuş gibi iyi geliyor zaten çatlaklarım vardı hamilelik çatlaklarıda artı bonus olucak bana:KK16::KK16::KK16:

temmuzannesi
ajikal
Bebeğin 3.-4. aya kadar sizin yediklerinize ihtiyacı yokki,kandan besleniyor zaten. 4. aydan sonra özellikle dikkat etmek gerekiyor
Ama herşey birbiriyle ilintili,yediklerimiz ya da yemediklerimiz değerlerimizi etkiliyor.
Buna kan değerlerimiz de dahil,evet bebek ilk 3 ay kanda ki oksijenden faydalanıyor.
Bunu sağlayan da bol su tüketimi.Ama beslenme şeklimiz ve tükettiğimiz gıdalar önemli olmasa,
dr'um ilk üç ay için 4 sayfalık bi liste vermezdi diye düşünüyorum.

temmuzannesi
blgn08
:KK16: iyi yapmışsın kuzum bende alıcam valla yarın doktorda rahat bişiler giy dedi belini sıkmasın sakın benim pantolonlar sıkıyor bide gaz ve göbiş birleşince sen düşün gerisini:KK16::KK16:
Aynen canım,36-38 beden giyiyorum normalde ama 38 ler bile sıkmaya başlayınca,
hamile pantolonunda 40 aldım:)hem kilo almaya devam edicem zaten.ayarlama düğmeleri var hem arkada.
Rahat edelim gerisi önemli değil.

temmuzannesi
blgn08
benimde kaşınıyor avuç içimle yavaş yavaş ovuşturuyorum masaj yapıyormuş gibi iyi geliyor zaten çatlaklarım vardı hamilelik çatlaklarıda artı bonus olucak bana:KK16::KK16::KK16:
ya bende ''ben mi kuruntu yapıyorum,psikolojik mi''diyordum.
Aynen benim de göbeğim hart hurt kaşınıyor :s
vaselinin kakao yağlı ve e vitaminli kreminden aldım.
Ama baktım içinde paraben varmış:KK43:5 tane almıştım bi de devamlı kullanıcam nasılsa diye.

evasude
feyznur
Arkadaşlar bu bulantılar beni mahfetti artık.sadece sabah değil günboyu sürüyo aşağı yukarı 15 gündür.bir lokma sokamıyorum ağzıma kraker falan da fayda etmedi.tansiyonum sürekli düşüyo.serumla falan idare ediyorum.1 haftada 6 kilo verdim.benim gibi olanınız var mı bulantı için bişeyler deniyo musunuz?
aayyyyy canım benim kıyamam sana ben de çok yemekten 2 kg vermiştim geçen tartıldığımda şaşırdım kaldım....Mide bulantı sorunu çekmiyorum sadce çok fazla koku alıyorum ama rahatsız etmiyor..Çok fazla mide bulantısı çeken arkadaşlarım sürekli ayva yiyip,doğal maden suyu içiyorlardı.Bir de salatalık ile lor peyniri ya da kaşar peyniri tüketiyorlar...Bunları çok tüketiyorum ben henüz mide sorunum olmadı Allah'ıma şükürler olsun:nazar::nazar:Allah'ım sana da yardım etsin çok geçmiş olsun canım benimmm

evasude
feyznur
Arkadaşlar bu bulantılar beni mahfetti artık.sadece sabah değil günboyu sürüyo aşağı yukarı 15 gündür.bir lokma sokamıyorum ağzıma kraker falan da fayda etmedi.tansiyonum sürekli düşüyo.serumla falan idare ediyorum.1 haftada 6 kilo verdim.benim gibi olanınız var mı bulantı için bişeyler deniyo musunuz?
aayyyyy canım benim kıyamam sana ben de çok yemekten 2 kg vermiştim geçen tartıldığımda şaşırdım kaldım....Mide bulantı sorunu çekmiyorum sadce çok fazla koku alıyorum ama rahatsız etmiyor..Çok fazla mide bulantısı çeken arkadaşlarım sürekli ayva yiyip,doğal maden suyu içiyorlardı.Bir de salatalık ile lor peyniri ya da kaşar peyniri tüketiyorlar...Bunları çok tüketiyorum ben henüz mide sorunum olmadı Allah'ıma şükürler olsun:nazar::nazar:Allah'ım sana da yardım etsin çok geçmiş olsun canım benimmm

evasude
feyznur

fb7981
04nesli06
kızlar dün gittim dr ve sonunda kalp atışlarını duyduk hatta gördümmm çok güzel bir duyguymuş rabbim inşallah herkese nasip eder. progestan dozumu bile azalttı testler çok güzel çıktı çook mutluyum dünden beri ağzım kulaklarımda. bebeğimi kaybettim diye çok korkmuştum ama çok şükür şuan herşey normale döndü:)))
slm nesli sanırım sen de ben gibi önce kese içinde bebğini göremeyenlerdendin, hadi gözün aydın, ben hala doktora gitmedim, randevum ptsd inşallah ben de siz gibi hayırlı haberler alırım

evasude
Lioness07
Evet Eski Şadiye Hatun. Aynı doktora gidiyoruz sanırım :))
Evet canım aynı doktora gidiyoruz :))) benim 3 aralıkta randevum sabırsızlıkla,aşkla bekliyorum:KK52::KK31:

leylamer
blgn08
bu kadar olur benimde 9 haziran:KK16:
tesadüfe bak ne kadar güzel aynı gün evlenmişiz aynı ay hamile kalmışız bakarsın aynı gün doğruruz sağlıkla tabi işallah

blgn08
temmuzannesi
ya bende ''ben mi kuruntu yapıyorum,psikolojik mi''diyordum.
Aynen benim de göbeğim hart hurt kaşınıyor :s
vaselinin kakao yağlı ve e vitaminli kreminden aldım.
Ama baktım içinde paraben varmış:KK43:5 tane almıştım bi de devamlı kullanıcam nasılsa diye.
yok cnm valla bende oluyor göğüslerimde çok kaşınıyor bebeyağı kullanıyorum umarım azda olsa faydası olur:KK16:

leylamer
blgn08
benimde kaşınıyor avuç içimle yavaş yavaş ovuşturuyorum masaj yapıyormuş gibi iyi geliyor zaten çatlaklarım vardı hamilelik çatlaklarıda artı bonus olucak bana:KK16::KK16::KK16:[/QUOT

bende masaj yapar gibi kaşınıyorum annem kaşıma falan diyo badem yağı alıp yağlancaz artık işe yarar sa

bibliyofil
23-11-12, 11:11
oyy sınırm cok bozuk bnm ya gttıgım her doktor önce bulantı var mı dye soruyor olmadıgını söyleyınce hımm olucak ozamn kusmalar yok bayılmalar aaaaaaa iiçim şişti ama bu ne ya sınırden mıdem bulantı:KK1:

04nesli06
23-11-12, 11:11
fb7981
slm nesli sanırım sen de ben gibi önce kese içinde bebğini göremeyenlerdendin, hadi gözün aydın, ben hala doktora gitmedim, randevum ptsd inşallah ben de siz gibi hayırlı haberler alırım
mrb canım evet seninle aynı şeyleri yaşadık dün ben çok şükür rahatladım darısı sana inşallah. pazartesi haber ver tamammı hayırlı haberlerini bekliyoruz inşallah