TEST

2012 Ekim bebekleri büyüyor

cimeka
14-10-12, 10:10
Evet kızlaaaar,2012 ocak ve şubatta öğrendik bebeklerimizi,tam 9 ay birlikte müthiş paylaşımlarımız oldu..hemen hemen hepimiz kuzucuklarımıza kavuştuk..şimdi de tatlı minnoşları büyütme zamanı..birlikte yapacağımız çok şeyler var daha.. haydi bakalım evlatlarımızı büyütürken konuşalım,paylaşalım,öğrenelim...

Allaha emanet olsunlar..Allah onları her türlü şerden korusun...

:nazar::nazar::nazar::nazar:

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

"Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım."

takip çizelgesi yapmak isteyenler;

Lilypie - Pregnancy ticker scene selection

1-siteye giriş yapın..
2-karşınıza çıkan sayfada, üst tarafta create i seçin
3-çıkan sayfada baby and kids birthday i seçin
4-tekrar çıkan sayfada baby seçin.
5-çıkan sayfada full size tickerın altında more scenes e basarak istediğiniz tickera gelin nexte basın
6-choose a baby kısmından bebeğinizi seçin nextleyin.
7-baby's age yazan yerde select e basıp doğum tarihini girin nextleyin
8-for websites yazan yerde image url yi tıklayın
9-alt tarafta Code snippet: Image URL bölümünde bunun gibi; http://lbdf.lilypie.com/sWrIp2.png bi link çıkıyor kopyalayın
9-kendi profilinize gelip-çizelge bölümüne girin.(kendi profiliniz en üstte rumuzunuz) kaleme basarak kopyaladığınız linki yapıştırın.

yeni tickerınız hayırlı olsun..

toobe
14-10-12, 13:10
hayırlı olsun topik:KK16:
benim minnak ilk günlere göre az uyumaya basladı bi de hafiften gaz sancıları basladı
sizde de aynı mı durumlar acaba

meganejem
benim oğlumu günde 2 kere hıçkırık tutuyor.sizinde öyle oluyor mu kızlar?

cimeka
meganejem
benim kızımı en az 2 kere tutuyor hıçkırık..doktor normal dedi..ama zor oluyor..bir de benim kız bir iki kere emerken boğazında kaldıçok korktum şimdi emzirirken tedirgin olyorum..hıçkırık varsa bitmesini bekliyorum..

kızlar sadece anne sütü veren ve biberon kullanmayanlar nasıl anlıyorsunuz bebeğin doyup doymadığını,sütün yeterli olup olmadığını...

asudeD
meganejem
hıçkırık bizde de var canım, doktor gazı olduğunda daha sık olabilir normal dedi..

Brck
14-10-12, 14:10
cimeka
benim kızımı en az 2 kere tutuyor hıçkırık..doktor normal dedi..ama zor oluyor..bir de benim kız bir iki kere emerken boğazında kaldıçok korktum şimdi emzirirken tedirgin olyorum..hıçkırık varsa bitmesini bekliyorum..

kızlar sadece anne sütü veren ve biberon kullanmayanlar nasıl anlıyorsunuz bebeğin doyup doymadığını,sütün yeterli olup olmadığını...
slmlarr öncelikle cnm..
gözün aydın seninde..
benim oğlumu çok tutuyor hıçkırık..pis hıçkırık baya bi zamanda gtmiyor..
emziriyorum hıçkırık olunca geçiyo bazen..
cnm boğazında kalırsa hemen kaldır bebeğini ve alnının ortasını baş parmağınla yukarı çek mucuk die öpücük at..
evet çok komik ama annem öyle yapıyo bende öyle yapıyorum:KK1::KK1::KK1:
bide benimki sütü yutmuyo ağzında bekletiyor boğazında kalıyor:)
cnm benimki memede 5 dk dan sonra uyuyakaldığı için anlayamıyorum:)
sürekli emmek istiyo ne 2 ne 3 saati:)
ağladıkça dayıyorumm memeyi:)
yalancı memede en büyük kurtarıcımm..azda olsa oyalıyorr

simlara
14-10-12, 14:10
cimeka

canım ben de tam aksine hıçkırık tuttuğunda emziriyorum hemen geçiyor iyi geliyor yani.günde iki kez tutuyor benimkini de.

ben de sadece anne sütü veriyorum.doymasa ağlar bebek yani bir de 650 gr almış 15 günde gayet iyi sütün yetiyor dediler kontrolümüzde.bir de sağanlar varmış bakıyorlar ne kadar çıkıyor bir göğüsten diye ama ben onu yapmadım.

cimeka
14-10-12, 15:10
Brck
slmlarr öncelikle cnm..
gözün aydın seninde..
benim oğlumu çok tutuyor hıçkırık..pis hıçkırık baya bi zamanda gtmiyor..
emziriyorum hıçkırık olunca geçiyo bazen..
cnm boğazında kalırsa hemen kaldır bebeğini ve alnının ortasını baş parmağınla yukarı çek mucuk die öpücük at..
evet çok komik ama annem öyle yapıyo bende öyle yapıyorum:KK1::KK1::KK1:
bide benimki sütü yutmuyo ağzında bekletiyor boğazında kalıyor:)
cnm benimki memede 5 dk dan sonra uyuyakaldığı için anlayamıyorum:)
sürekli emmek istiyo ne 2 ne 3 saati:)
ağladıkça dayıyorumm memeyi:)
yalancı memede en büyük kurtarıcımm..azda olsa oyalıyorr
aynen o muck muckları biz de yapıyoruz:KK9::KK9: hıçkırırken emzirmeyi denedim ben de evet geçirdi,ama tam o anda ya yutuyor olursa diye paranoya yaptım sanırım..ama uzun süre geçmezse veriyorum memeyi..benim kız da bazen bekletiyor ağzında..sesleri dinliyorum boş mu çekiyor dolu mu diye,lok lok kuvvetli yutkunma seslerini duyuyorum,arada langırt diye bi ses var sanırım o da biriktirikten sonra yuttuğu sütlerin sesi..genelde kızım 2 saatte bir istiyor memeyi,15-20 dk emiyor,emmesi bittikten sonra istemediği zaman kendi çıkarıyor ağzından doydu demek ki diyorum..ağzının kenarları hep süt oluyor,göğsümü sıkıyorum sütleri sürmek için meme ucuma,o zaman da bol miktarda çıkıyor..inşallah yetiyordur. 10 günde 450 gr almış,iyi di mi??

Brck
cimeka
aynen o muck muckları biz de yapıyoruz:KK9::KK9: hıçkırırken emzirmeyi denedim ben de evet geçirdi,ama tam o anda ya yutuyor olursa diye paranoya yaptım sanırım..ama uzun süre geçmezse veriyorum memeyi..benim kız da bazen bekletiyor ağzında..sesleri dinliyorum boş mu çekiyor dolu mu diye,lok lok kuvvetli yutkunma seslerini duyuyorum,arada langırt diye bi ses var sanırım o da biriktirikten sonra yuttuğu sütlerin sesi..genelde kızım 2 saatte bir istiyor memeyi,15-20 dk emiyor,emmesi bittikten sonra istemediği zaman kendi çıkarıyor ağzından doydu demek ki diyorum..ağzının kenarları hep süt oluyor,göğsümü sıkıyorum sütleri sürmek için meme ucuma,o zaman da bol miktarda çıkıyor..inşallah yetiyordur. 10 günde 450 gr almış,iyi di mi??
cnm biz salı günü gidicez bakalım kaç kilo almış bilmyorum.
çok kusması normalmi acaba

cimeka
Brck
cnm biz salı günü gidicez bakalım kaç kilo almış bilmyorum.
çok kusması normalmi acaba
fazla sütü dışarı atıyor,bu iyi bişey..
bebeklerin fışkırırcasına kusması anormalmiş..liva hanım çok kusmuyor ama fazlalığı da atıyor işte arada..

Brck
cimeka
fazla sütü dışarı atıyor,bu iyi bişey..
bebeklerin fışkırırcasına kusması anormalmiş..liva hanım çok kusmuyor ama fazlalığı da atıyor işte arada..
cnm benim sürekli kusuyor..
her emzirdikten sonra kusuyor.yada daha sonra..
bi kaç kerede fışkırır gibi kusmuştu..
sonrada deli gibi aranıyo emmek istiyorr

MELİS_S
cimeka

benim kızımda 10 günlük allah hepimizinkini analı babalı büyütsün kızımı emziriyorum günde en az 3 kere hıçkırık tutuyor yani bebeğimin göbişi büyüyor sütümün yettiğini ordan anlıyorum haftalık kontrolümüzdede 150 gr almışız emzirirken benim kızımında boğazına kaçıyor hiç korkmayın o anda hemen omzunuza alın dik tututn sırtına hafif hafif vurun hafifte burnuna üfleyin biz her emzirmemizde yaşıyoruz benim ikinci çoçuğum oldugu için fazla paniklemiyorum ama ilk çoçuğumda başıma geldiğinde çok korkmuştum bazen hıçkırırken durduramazsanız çok huzursuz olursa emzirin hıçkırıgını geçirecektir yada hıçkırırken kucagınıza alın dik tutun allahım hastalıklardan korusun bebişlerimizi:nazar:

luna82
14-10-12, 16:10
Hamileyim ama ne zaman anne olucagim derken anammmm bu sayfalarida mi gorecektik:KK52::KK16: Hepimizin adina cok mutluyum:nazar::KK46:

Gelelim bizeee 6 gunluk oglusum ve ben gayet iyiyiz. Sadece oglum memeyi cok sevmiyor. Bende hem meme veriyorum hemde sagdigim sutumu veriyorum. Simdilik bir sorun yok. Hafif sarilikmisiz ama onemli degilmis. Veee birde bugun gobek bagimiz dustu. Cok hafif bir pembelik gordum ama onemli degil sanirim. Kizlarr birsey soracagim benim gibi sutunu sagan arkadaslara. Simdi sagdiktan kac saat sonrasina kadar oda sicakliginda kullaniyorsunuz sutlerinizi. Ben acikcasi 2 saati geciktirmiyorum ama sutumde bazen ziyan oluyor. Fikirleriniz benim icin onemli:KK16:

toobe
luna82
Hamileyim ama ne zaman anne olucagim derken anammmm bu sayfalarida mi gorecektik:KK52::KK16: Hepimizin adina cok mutluyum:nazar::KK46:

Gelelim bizeee 6 gunluk oglusum ve ben gayet iyiyiz. Sadece oglum memeyi cok sevmiyor. Bende hem meme veriyorum hemde sagdigim sutumu veriyorum. Simdilik bir sorun yok. Hafif sarilikmisiz ama onemli degilmis. Veee birde bugun gobek bagimiz dustu. Cok hafif bir pembelik gordum ama onemli degil sanirim. Kizlarr birsey soracagim benim gibi sutunu sagan arkadaslara. Simdi sagdiktan kac saat sonrasina kadar oda sicakliginda kullaniyorsunuz sutlerinizi. Ben acikcasi 2 saati geciktirmiyorum ama sutumde bazen ziyan oluyor. Fikirleriniz benim icin onemli:KK16:
bende sağıyorum ama göğüslerim rahatsız olduğu için ilk zamanlar cok fazla geldi sağdıktan 10 dk sonra buzluğa attık sen de öle yap cnm
anne sütü değerli ziyan olmasın dısarda en fazla 3 saat dayanıyor diye biliyorum

beslenme hakkında bişiler okudum sütün kaliteli olması için süt cok önemli yazıyor bazı yerlerde
yalnız bazı doktorlarda süt ürünlerinin gaz yaptığından bahsediyor kafam karıstı
biz de 1 hafta da 450 gr almıstık bu arada:nazar:
4450,56 cm:nazar: ilk kontrol sonuclarımız:nazar:

Fatosaysegul
luna82

Bize hastanedeyken ebenin soyledigi oda sicakliginda 3 saat buzdolabinda 3 gun buzlukta ise 3 ay durabilir demisti.benim de bebgim maalesef memeyi istemiyor sagdigim sutu veriyorum.

Coyote
luna82

Canim neden sutunu oda sicakliginda tutup ziyan ediyorsun ki dolaba koy,ben oyle yapiyorum snra icirecegim zaman sicak su dolu kabin icinde bekletiyorum biberonu isiniyor.

Selam kizlar,
İlos uyuyo,ben de kacamak yapip balkona ciktim,ne kacamak ama di mi:KK1:
Olsun bu bile bi degisiklik!hic disari cikiyo musunuz?gezmeye gittiniz mi?biz hic gitmedik,sadece hastaneye kontrole:KK51:
Ama esim dedi ki senin bi disari cikman lazim yoksa contalari yakicaksin:KK37:Ben bakarim bi kac saat dedi ama birakamadim kizimi,cikamadim,cok ihtiyacim vardi oysa:26:
Bu arada emzirirken rofle yapilirsa zarari olur mu ki acaba,bilgisi olan var mi?
Gece uykularimiz bizim de cok az,ilos hanim kucak istiyo,memede uyumak istiyo hep yaa...
Kafam allak bullak o yuzden konudan konuya atliyorum,kusura bakmayin,zombi oldum geziyorum,ama Allahima sukur ediyorum,sag salim kavustuk kizimiza.sizlerle sohbeti cok ozledim umarim 40imiz cikinca daha cok zamanimiz olur da paylasiriz gene herseyi...
Simdilik opucukler hepinize...:KK54:

yeniyeni
14-10-12, 17:10
Allahımın izniyle bende yarından itibaren bu topikte olurum bakalım nasıl geçecek şimdilik diğer topiğe dönim =)

Masumiyet
Yeni forumumuz hayirli ugurlu olsun arkadaslar guzel paylasimlarimiz olur insaallah :KK16:

artist
cimeka
Evet kızlaaaar,2012 ocak ve şubatta öğrendik bebeklerimizi,tam 9 ay birlikte müthiş paylaşımlarımız oldu..hemen hemen hepimiz kuzucuklarımıza kavuştuk..şimdi de tatlı minnoşları büyütme zamanı..birlikte yapacağımız çok şeyler var daha.. haydi bakalım evlatlarımızı büyütürken konuşalım,paylaşalım,öğrenelim...

Allaha emanet olsunlar..Allah onları her türlü şerden korusun...

:nazar::nazar::nazar::nazar:

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

"Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım."

Süpersin cimeka :KK34::KK34::KK34::KK34:

artist
selam güzel ekım annelerı yenı topiğimiz hayırlı ugurlu olsun..uzuunnn uzuunnn sağlıkla yazısalım inşallah..evlatlarımızı evlendırene kadar ceyızlerını ne yapacazız dıye yazısırmısız :KK1:

şaka bır yana bu topık cok ıyı oldu ..yenı hayatıma alısmaya calısırken sızlerle yazısmaya danısmaya ıhtıyacım vardı vallahı ..kımse yerınızı tutmuyor kızlar :KK9::KK9: karısık duygular içindeyım,bebegımın geldıgıne ınanamıyorum dıger yandan cok sevınclıyım,bır yandan korkuyorum,mesela bebegım agladıgında panık oluyorum daha:KK52::KK52: moralım sıfıra ınıyor...bırde kafama takılan bır sey var daha once bahsetmıstım benım bebegım hafıf sarılık atlattı ama doktorlar anıden yukselebılır garantısı yok demıstı atlatmak ıcın sık beslemek ve mama takvıyesı demıslerdı..neyse sarılık bıttı gıttı şükür.mamayı azaltıp kesecem ama sütümün yetıp yetmedıgını nasıl anlayacagım,mesela aksama kadar emzırıyorum bebegı mama vermıyorum ama aksam oldugunda cıglıgı basıyor memelerı bosaltıyor galıba bende mamayı sadece aksamları verıyorum sımdılık,bırde rahat uyusun dıye gece verıyorum,sızınkıler meme emdıkten sonra ne kadar uyuyorlar benımkı gunduz memeden sonra bayagı uyuyor ama gece mamasız nasıl olur denemeye cesaret edemedım acıkcası...bırde sutunuzu neyle sagıyorsunuz,arkadasım bana avent ın elektrıklı sagma makınasını getırdı kullanmayı beceremedım,evdede el pompası vardı canımı cok acıttı,nasıl sagılıyor bu memeler yahu :KK1:

artist
Coyote

Canim neden sutunu oda sicakliginda tutup ziyan ediyorsun ki dolaba koy,ben oyle yapiyorum snra icirecegim zaman sicak su dolu kabin icinde bekletiyorum biberonu isiniyor.

Selam kizlar,
İlos uyuyo,ben de kacamak yapip balkona ciktim,ne kacamak ama di mi:KK1:
Olsun bu bile bi degisiklik!hic disari cikiyo musunuz?gezmeye gittiniz mi?biz hic gitmedik,sadece hastaneye kontrole:KK51:
Ama esim dedi ki senin bi disari cikman lazim yoksa contalari yakicaksin:KK37:Ben bakarim bi kac saat dedi ama birakamadim kizimi,cikamadim,cok ihtiyacim vardi oysa:26:
Bu arada emzirirken rofle yapilirsa zarari olur mu ki acaba,bilgisi olan var mi?
Gece uykularimiz bizim de cok az,ilos hanim kucak istiyo,memede uyumak istiyo hep yaa...
Kafam allak bullak o yuzden konudan konuya atliyorum,kusura bakmayin,zombi oldum geziyorum,ama Allahima sukur ediyorum,sag salim kavustuk kizimiza.sizlerle sohbeti cok ozledim umarim 40imiz cikinca daha cok zamanimiz olur da paylasiriz gene herseyi...
Simdilik opucukler hepinize...:KK54:
coyotemmm en son saıt bey e kontrole gıttıgımızde bana ev kapanma cık gez dedı at bebegı pusete gıt avm lere dedı agladımı koy bır mendıl emzır dedı zaten her yerde bebek bakım odası var artık dedı,esıme de dondu gezdır bunu yoksa senı yer ,birbirinize gırersınız dedı :KK1: ben ayın 18 inde oğlumu kontrele goturecem,sanada denk gelırse göruselım cicim,öptüm iloşu ve senı..

Masumiyet
artist
selam güzel ekım annelerı yenı topiğimiz hayırlı ugurlu olsun..uzuunnn uzuunnn sağlıkla yazısalım inşallah..evlatlarımızı evlendırene kadar ceyızlerını ne yapacazız dıye yazısırmısız :KK1:

şaka bır yana bu topık cok ıyı oldu ..yenı hayatıma alısmaya calısırken sızlerle yazısmaya danısmaya ıhtıyacım vardı vallahı ..kımse yerınızı tutmuyor kızlar :KK9::KK9: karısık duygular içindeyım,bebegımın geldıgıne ınanamıyorum dıger yandan cok sevınclıyım,bır yandan korkuyorum,mesela bebegım agladıgında panık oluyorum daha:KK52::KK52: moralım sıfıra ınıyor...bırde kafama takılan bır sey var daha once bahsetmıstım benım bebegım hafıf sarılık atlattı ama doktorlar anıden yukselebılır garantısı yok demıstı atlatmak ıcın sık beslemek ve mama takvıyesı demıslerdı..neyse sarılık bıttı gıttı şükür.mamayı azaltıp kesecem ama sütümün yetıp yetmedıgını nasıl anlayacagım,mesela aksama kadar emzırıyorum bebegı mama vermıyorum ama aksam oldugunda cıglıgı basıyor memelerı bosaltıyor galıba bende mamayı sadece aksamları verıyorum sımdılık,bırde rahat uyusun dıye gece verıyorum,sızınkıler meme emdıkten sonra ne kadar uyuyorlar benımkı gunduz memeden sonra bayagı uyuyor ama gece mamasız nasıl olur denemeye cesaret edemedım acıkcası...bırde sutunuzu neyle sagıyorsunuz,arkadasım bana avent ın elektrıklı sagma makınasını getırdı kullanmayı beceremedım,evdede el pompası vardı canımı cok acıttı,nasıl sagılıyor bu memeler yahu :KK1:
Canim bende de avent var esime aldirdim goguslerim aniden sisip uyuyamadigim gunun ertesinde :KK34: bizde basta cozemedik nasil calistigini kurcaladikca bulduk sokulup takilmasi da ilk cok zorladi ama cok alistim artik
Sana anlatayim nasil calistigini ben fise takip kullaniyorum pille de oluyor ama uzerinde gri tusu var ya hani ona uzun sure basili tut sonra pompanini uzerinde isik yanacak bu calismaya hazir demek sonra gogsune koyup. O kolu cekerek gogsunde kendine gore bir cekme sistemi olusturuyorsun soyle 4-5 kere yaptiktan sonra o gri tusa basiyorsun boylece hafizasina almis oluyor senin sikmak istedigin sekli ve otomatik sagmaya basliyorsun pompaya cek iki gogsunu bakalim ne kadar sutun varmis kac cc cikacak gorursun hem fikrin olur oglusuna yetiyor mu yetmiyor mu
Mesela benim iki gogsumden 60 cc cikiyor ama her zaman degil genelde 40 cc cikiyor iki memeden cok az yani :KK50:

artist
cimeka bu bebek takvımını nasıl yaptın şekerim ??

luna82
14-10-12, 19:10
Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim:) Bu aksam dolaba koyacagim bakalim nasil gecirecegiz:)

cimeka
14-10-12, 19:10
artist
Süpersin cimeka :KK34::KK34::KK34::KK34:
artist
cimeka bu bebek takvımını nasıl yaptın şekerim ??
Sen de oylesin sekerim..hepimiz oyleyiz aslinda.eski topikte masumiyetin anlatimi vardi ilk sayfada oradan baka baka yapttim..child birth gibi bisey vardi onu sectim..iste boyle...herkes yapsin da bakalim gelisimlere...

bircan
14-10-12, 20:10
selam kızlar yeni topiğimiz hayırlı olsun vakit buldukça gireriz artık benşm kızımın gaz baya fazla malesef uyanık durduğu sürece ağlyo pusette falan durayım yok hep memede durcak emerken gazı geliyo gazını çıkartıyom emmek istiyo falan uyuyana kadar böle geicek hepsi inşallah...hüma da bizimle bir uykusuz kalıyo ben olmadan uyumuyo oda ayağımda uyuyodu sonuçta işim sizlerden daha zor sanırım:KK43:((

seherozcan
15-10-12, 05:10
Yeni topik hayırlı olsun benim oğlumunda sürekli gazı var birde burnu tikali nefes zor aldığı için emmekted güçlük çekiyor sizin bebeklerde burun tikanikligi var mı varsa ne yapıyorsunuz

Coyote
15-10-12, 06:10
seherozcan
Yeni topik hayırlı olsun benim oğlumunda sürekli gazı var birde burnu tikali nefes zor aldığı için emmekted güçlük çekiyor sizin bebeklerde burun tikanikligi var mı varsa ne yapıyorsunuz
Serum fizyolojik var bebisler icin,ondan sıkıyor musun?

Coyote
15-10-12, 08:10
artist
coyotemmm en son saıt bey e kontrole gıttıgımızde bana ev kapanma cık gez dedı at bebegı pusete gıt avm lere dedı agladımı koy bır mendıl emzır dedı zaten her yerde bebek bakım odası var artık dedı,esıme de dondu gezdır bunu yoksa senı yer ,birbirinize gırersınız dedı :KK1: ben ayın 18 inde oğlumu kontrele goturecem,sanada denk gelırse göruselım cicim,öptüm iloşu ve senı..
Ben cocuk doktorumu degistirdim canim,hizmettekinden o kadar memnun kalmadim,baska bir doktor tavsiye ettiler bahcelievler acibadem aile hastanesinde ozgur bey,ona goturuyorum ilosu.doktor bana avmlere goturme dedi,orda hem radyasyon cokmus hem de mikrop fazlaymis sanirim.cikarsaniz havadar bir yere gidin dedi.burakcigimin fotosuna baktim hizmetin bebek sayfasina koymuslar!sevcanin defnosunu da gordum,ilosu da gordum,hepsine masallah:nazar:

cimeka
15-10-12, 10:10
Bebeğin gazını en kolay nasıl çıkarırız? - UZMANTV

gazzzzzzzzzzzzzzzz

sezin77
yeni topiğimiz hayırlı olsun..
benim kızımı da bol bol hıçkırık tutuyo ve bende hemen emziriyorum..en kolay öyle geçiyo..bende hep korkuyorum sütüm kızıma yetiyo mu acaba diye..sağmayı denedim onu da başaramadım..en son cumartesi doktora gittik kilo alımı iyi dedi bende demek ki doyuyor diyorum..
bir de benim kızım da günde en az 1 kez sağlam kusuyo..bazen 2 kez bile oluyo...sütü depolamaya çalışıyo ondan oluyo..hala anlayamadı güzel kızım memelerin ona ait olduğunu:)))

saturnn
bu topik çok güzel olmuş..ben de sütüm yetiyo mu yetmiyo mu diye düşünüp duruyorum.her bezi kakalı ve dolu,ağır baya.görünüşe göre yetiyo olması lazım ama benim oğlum sürekli aranıyo aç olduğundan mı yoksa sadece emmek istediğinden midir anlayamadım.1 haftada 210gr almış.dr biraz az,mama ver arada dedi.günde 30gr yapıyo normal değil mi şimdi bu?mamayı da fazla vermek istemiyorum.bugün denedim 60cc mamayı içti.hala aranıyo bi de emzirdim üzerine yarım saat falan emdi.bu göğsümden de sağdığımda en az 100cc falan çıkıyo, anlamadım gitti.büyük oğlumda hiç böyle şeyler yaşamamıştım,kilo alımı çok iyiydi. şimdi bilemiyorum..inşallah bu hafta iyi kilo alır oğluşum..

bir de şu sol göğsümden de yeteri kadar süt gelse tam doyacak oğlum ama yok, çok çok az,sağ göğsümün yarısı kadar çıkıyo.nasıl artacak sol göğsümdeki sütler:KK37:

toobe
15-10-12, 11:10
saturnn
bu topik çok güzel olmuş..ben de sütüm yetiyo mu yetmiyo mu diye düşünüp duruyorum.her bezi kakalı ve dolu,ağır baya.görünüşe göre yetiyo olması lazım ama benim oğlum sürekli aranıyo aç olduğundan mı yoksa sadece emmek istediğinden midir anlayamadım.1 haftada 210gr almış.dr biraz az,mama ver arada dedi.günde 30gr yapıyo normal değil mi şimdi bu?mamayı da fazla vermek istemiyorum.bugün denedim 60cc mamayı içti.hala aranıyo bi de emzirdim üzerine yarım saat falan emdi.bu göğsümden de sağdığımda en az 100cc falan çıkıyo, anlamadım gitti.büyük oğlumda hiç böyle şeyler yaşamamıştım,kilo alımı çok iyiydi. şimdi bilemiyorum..inşallah bu hafta iyi kilo alır oğluşum..

bir de şu sol göğsümden de yeteri kadar süt gelse tam doyacak oğlum ama yok, çok çok az,sağ göğsümün yarısı kadar çıkıyo.nasıl artacak sol göğsümdeki sütler:KK37:
bence doysa bile aranıyor bebekler..benimde sanki sağ göğsümde daha cok süt,bol incir ye cnm süt için
oğlum ilk hafta ne kadar huzurluydu ve cok güzel uyuyordu
şimdi altı temiz,doyuyor,gazı cıkıyor kucağımda uyuyor ama yatağa koyduktan en gec yarım saat sonra ağlamaya baslıyor:KK14:
biyerleri ağrısa kucağımda da ağlar sanırım,zor zanaatmıs annelik:KK1:

seherozcan
Coyote
Evet sıkıyorum ama pek ise yaramıyor

simlara
kızlar yalancı emzik veren var mı bebeğine?benimki beni artık yalancı emzik olarak kullanmaya başladı galiba...

14112006
15-10-12, 12:10
simlara
kızlar yalancı emzik veren var mı bebeğine?benimki beni artık yalancı emzik olarak kullanmaya başladı galiba...
benm bebeğime doğduğu gün vermişler emziği oda hemen kapmış hatta eliylede bastırıyo düşmsin diye canım oğlum benimmm

Cinarefeninannesi
15-10-12, 12:10
cimeka

cnm ben sadece anne sutu verıyorum doydugunuda uyumasından anlıyorum her emışınde 3 saate yakın hep uyuyor çiş ve kakasınıda her emısınde yapıyor cırt cırt kocamanda göbuşumuz var sanırım bız buyuyoruzz

_BALIM_
15-10-12, 13:10
Yeni konumuz hayirli.olsun canlar.... Benim kizim doymak bilmiyor bazen sutumu sagip biberonla veriyorum bazen emiyo bazen gunde 1 kez mama yiyor kirkimizda cikti persembe benim konturolum var doktorumda rahme bakip esimle beraber olabilirmiyim.olamazmiyim onu diycek.birde korunma yontemini.konuscagiz

asudeD
Coyote
ben kullanıyorum canım çok iyi geliyor memnunum...

iloş hanımı öpüyoruz bu arada tatlı yanaktan oğlumda öptü bak :KK1:

cimeka
Cinarefeninannesi
cnm ben sadece anne sutu verıyorum doydugunuda uyumasından anlıyorum her emışınde 3 saate yakın hep uyuyor çiş ve kakasınıda her emısınde yapıyor cırt cırt kocamanda göbuşumuz var sanırım bız buyuyoruzz
aynen ya,o zaman doyuyordur kerata:KK9:memeye gelir gelmez cırtlıyor bazen. ne kuvvetli cırtlıyor sizinkiler de öyle mi? bir pırtta ne var ne yoksa çıkarıyor..bir de temiz bezi hemen kirletmeye bayılıyor..
_BALIM_
Yeni konumuz hayirli.olsun canlar.... Benim kizim doymak bilmiyor bazen sutumu sagip biberonla veriyorum bazen emiyo bazen gunde 1 kez mama yiyor kirkimizda cikti persembe benim konturolum var doktorumda rahme bakip esimle beraber olabilirmiyim.olamazmiyim onu diycek.birde korunma yontemini.konuscagiz
benim doktorum 10.günde baktı,sonra 3 ay sonraya çağırdı..korunma yöntemleriyle ilgili broşür verdi..ben de 40ımı bekliyorum.

tugceserdar
15-10-12, 14:10
kızlar carsamba gunu duamız var hazırlıklar bıtmek bılmedı.ne telas ne telas.bı yandan kızla ugras bı yandan sekerdı sepettı ugras aman ne zormuss

artist
Coyote
Ben cocuk doktorumu degistirdim canim,hizmettekinden o kadar memnun kalmadim,baska bir doktor tavsiye ettiler bahcelievler acibadem aile hastanesinde ozgur bey,ona goturuyorum ilosu.doktor bana avmlere goturme dedi,orda hem radyasyon cokmus hem de mikrop fazlaymis sanirim.cikarsaniz havadar bir yere gidin dedi.burakcigimin fotosuna baktim hizmetin bebek sayfasina koymuslar!sevcanin defnosunu da gordum,ilosu da gordum,hepsine masallah:nazar:

ayyy bende gordum hastanenın sitesinde minnoşları Allahım esırgesın nazarlardan korusun,uzun sağlıklı ömur nasıp etsın tosunlarımıza amin...canım benım de dogumuma hastaneden cocuk doktoru cem bey gırmıstı sonra kontrollere özge hanım geldı ama ben pek ozgeden memnum kalmadım bır sonrakı randevumu cem beyden aldık esımle memnun kaldık sımdılık ama arastırma ıcındeyım hala...

artist
kızlar naber ?? sıze bır sey soracagım ..cocuk dogdugundan berı odasındayım yok kaka yaptı yok emdı emmedı yok uykusu geldı aman camasır at odayı temızle fırsat buldun uyu benım son 13 gunu boyle gectı ve bunaldıgımı fark ettım aldım anakucagını koydum bebegımı getırdım salona tv ızledım oda yanımda,tv nın falan bır zararı olur mu ya ?? gercı tv yı kapatsam kablosuz net var onuda kapatsam cep telefonları var onlarıda kapatsam sokak ta hepsı var kacıs yok ama ne bılım vıcdan yaptım tv karsında yım dıye ama tek sosyallegım tv yaaa bir de siz siniz ...

Coyote
15-10-12, 15:10
artist
kızlar naber ?? sıze bır sey soracagım ..cocuk dogdugundan berı odasındayım yok kaka yaptı yok emdı emmedı yok uykusu geldı aman camasır at odayı temızle fırsat buldun uyu benım son 13 gunu boyle gectı ve bunaldıgımı fark ettım aldım anakucagını koydum bebegımı getırdım salona tv ızledım oda yanımda,tv nın falan bır zararı olur mu ya ?? gercı tv yı kapatsam kablosuz net var onuda kapatsam cep telefonları var onlarıda kapatsam sokak ta hepsı var kacıs yok ama ne bılım vıcdan yaptım tv karsında yım dıye ama tek sosyallegım tv yaaa bir de siz siniz ...
E canim ben ilk gunden beri izliyorum tv,zaten onu da izlemesek yakariz contalari gercekten,disari da cikamiyoruz,surekli uykusuz falan.sadece onu uzak tutuyorum ve tv yi goremeyecegi bir yere yatiriyorum koltuga.

asudeD
15-10-12, 15:10
artist
canım bizde oturma odasına yanımıza alıyoruz akşamları, zaten bu aralar hep uyumuyor ilk günlerde olduğu gibi....akşamları beraber oturuyoruz yakında çayda içeriz ailecek :KK1:

artist
15-10-12, 17:10
asudeD
canım bizde oturma odasına yanımıza alıyoruz akşamları, zaten bu aralar hep uyumuyor ilk günlerde olduğu gibi....akşamları beraber oturuyoruz yakında çayda içeriz ailecek :KK1:

asudeeeeemmmm çok zormuş beeeee ...esas şimdi gözlerim dönüyooooo:111::111::111::111:

Masumiyet
Selam hanimlar emzirdim kan ter icinde kaldim ne mucadele memeyle doymuyoruz tabi sonrasinda mama takviyesi bi de tirnaklarini kestim az once eldivenden kurtulsun yavrucak elleri pamuk pamuk olmus havasizliktan ama cok zorlandim keserken minicik tirnaklar

asudeD
artist
asudeeeeemmmm çok zormuş beeeee ...esas şimdi gözlerim dönüyooooo:111::111::111::111:
artistimm monalisammmm :KK53: artık benimkiler bile dönüyor :KK52: gözümün önünde kakalı bezler:111: kusmuklu badiler:111: alttan üstten çıkmayan gazlar :111: sürekli pırt yapmasını bekliyoruz beyefendinin :KK1: uyku zaten artık ilgi alanım dışında :KK53:

sevcanyk
15-10-12, 19:10
merhaba güzel anneler ve tatlı bebişleri...

hayatımız ne kadar değişti değil mi psikolojiler karısık mutlulukla telaş karmancorman bende.. ama çok sükür bebeklerimiz sağlıklı ve bizimle...
yasadığız sorunlar telaşlar hep aynı.. her söylenen bizde mevcut..

benim en cok sıkayet ettiğim sey geceleri terlemek... lohusa kadın terler diyorlar acaba baska yasayan varmı bu sorunu kalkıp atlet değiştirmek zorunda kalıyorum geceleri gündüzse sorun yok...

bu arada hizmet hast. cocuk doktorundan bende memnun kalmadım ve değiştirdim.. aile hastanesi özgür beyin methini bende duydum ama ben yiğenimin doktoruna götürüyorum suan..

hıckırık derseniz günde 2-3 kez ama emınce gecıyor.. defnoşum geceleri doymuyor; sanırım sütüm azalıyor bazen mama takvıyesi yapıyoruz sarılıktan da korktugum ıcın gunde bır kez mama takvıyesi yapıyorum.. inşallah ilerleyen zamanlarda sütüm yeter de mamaya hiç gerek kalmaz..

her gün büyüyor değişiyor her gecen gün daha da baglanıyorum miniğime.. babasıyla olan asklarını izlerken acayip duygulanıyorumm.. herkes bu duyguyu tatmalı isteyen herkese nasip olsun inşallah...

bebeklerimiz sağlıklı huzurlu akıllı ve hayırlı evlat olurlar inşallah...:KK46::KK46::KK46::KK46:

Oglusum12
15-10-12, 19:10
sevcanyk
merhaba güzel anneler ve tatlı bebişleri...

hayatımız ne kadar değişti değil mi psikolojiler karısık mutlulukla telaş karmancorman bende.. ama çok sükür bebeklerimiz sağlıklı ve bizimle...
yasadığız sorunlar telaşlar hep aynı.. her söylenen bizde mevcut..

benim en cok sıkayet ettiğim sey geceleri terlemek... lohusa kadın terler diyorlar acaba baska yasayan varmı bu sorunu kalkıp atlet değiştirmek zorunda kalıyorum geceleri gündüzse sorun yok...

bu arada hizmet hast. cocuk doktorundan bende memnun kalmadım ve değiştirdim.. aile hastanesi özgür beyin methini bende duydum ama ben yiğenimin doktoruna götürüyorum suan..

hıckırık derseniz günde 2-3 kez ama emınce gecıyor.. defnoşum geceleri doymuyor; sanırım sütüm azalıyor bazen mama takvıyesi yapıyoruz sarılıktan da korktugum ıcın gunde bır kez mama takvıyesi yapıyorum.. inşallah ilerleyen zamanlarda sütüm yeter de mamaya hiç gerek kalmaz.

her gün büyüyor değişiyor her gecen gün daha da baglanıyorum miniğime.. babasıyla olan asklarını izlerken acayip duygulanıyorumm.. herkes bu duyguyu tatmalı isteyen herkese nasip olsun inşallah...

bebeklerimiz sağlıklı huzurlu akıllı ve hayırlı evlat olurlar inşallah...:KK46::KK46::KK46::KK46:

Amin canim...kac gunluk oldu senin ki ben 15 gune kadar cok terledim simdi daha iyiyim bi de usuyorum sanip cok ortunmemeye calis,bana dr um dedi abartma diyr ben yorgana sariliyordum cunku:)))