2013 Ağustos anneleri paylaşım alanı

lillum
18-01-13, 10:01
bende lcw den aldım bormalde 36 bedenim pantolon da 36 beden bady de s beden aldım çok rahat oluyo ne büyük duruyo nede küçük 1,5 2 ay daha giyebilirim yani hem zaten çok uygun

cnngmz
18-01-13, 11:01
istanbulda olan annelerden cnr'daki anne bebek fuarına giden varmı arkadaşlar ?17-20ocak arasıymış

ladybirddd
18-01-13, 12:01
Kızlar bunu konuşmak için erken biliyorum ama; aranızda ''ben normal doğumdan korkuyorum sezeryan yaparım arkadaş '' diyen var mı ? :18:

gamze-20
ladybirddd
Kızlar bunu konuşmak için erken biliyorum ama; aranızda ''ben normal doğumdan korkuyorum sezeryan yaparım arkadaş '' diyen var mı ? :18:
ben oglumda 15 saat suren normal dogum kısmından mecburı sezeryana alınanlardanım amelıyattan cıkınca resmen ıskence cekmısım keske basta sezeryan olsaymısım dedım suan zaten mecburen sezeryan olucam

beyazcekirge
ladybirddd
Evet ladycim erken ama şimdiden kendimizi doğuma da hazırlamamız gerekiyor bence. Özellikle ilk doğumsa. Ben normal doğumdan çok ama çok korkuyorum.... Fakat mecbur kalmadığım sürece sezeryan da olmak istemiyorum. ilk doğumum olduğu için normal yapabilmeyi istiyorum ama bakalım zaman ne gösterecek ....

pemberuya
kızlarr sanırım çıldırıcam, işyerinde resmen oturamıyorum! kalçam ağrıyor, benzer bir sorun yaşayan var mı aranızda, bel ve sırt ağrımdan hiç bahsetmiyorum bile :KK43: bulantımdan dolayı hiç kalsiyum almıyorum, ondan olabilir mi acabA?

polianna
ladybirddd
amannnıınn korkular sarmışş bizim kızı korkma yavrum acımıycak beeennn doktoruma aynen böyle dedim korkuyorum dedimmm ilk doğumda sezeryan olsam dedim..
delimisinnn dedi ameliyat o resmen dedi önemli bişey olmadıkça asla sezeryan düşünme dedi..vee ben de normal doğurdum çatır çatırrr:18:

ladybirddd
gamze-20
ben oglumda 15 saat suren normal dogum kısmından mecburı sezeryana alınanlardanım amelıyattan cıkınca resmen ıskence cekmısım keske basta sezeryan olsaymısım dedım suan zaten mecburen sezeryan olucam
Neler yaşadın gamze sezeryandan sonra ne kadar sürede ayağa kalktın çok ağrılı bi süreç miydi biraz anlatsana

ladybirddd
beyazcekirge
Evet ladycim erken ama şimdiden kendimizi doğuma da hazırlamamız gerekiyor bence. Özellikle ilk doğumsa. Ben normal doğumdan çok ama çok korkuyorum.... Fakat mecbur kalmadığım sürece sezeryan da olmak istemiyorum. ilk doğumum olduğu için normal yapabilmeyi istiyorum ama bakalım zaman ne gösterecek ....

Evet çekirgem aynı şekilde çok korkuyorum ben de doğal olarak adı üstünde normal olmasını isterim ama o kadar korkuyorum ki daha şimdiden rüyalarıma girmeye başladı.:KK50: ilk bebeğim benim de bu arada.

ladybirddd
polianna
amannnıınn korkular sarmışş bizim kızı korkma yavrum acımıycak beeennn doktoruma aynen böyle dedim korkuyorum dedimmm ilk doğumda sezeryan olsam dedim..
delimisinnn dedi ameliyat o resmen dedi önemli bişey olmadıkça asla sezeryan düşünme dedi..vee ben de normal doğurdum çatır çatırrr:18:
He kuzum korkuyorum ben :KK50: nası doğurdun çok acıdı mı biraz anlat ama az anlat hehe :))

isetberry
ladybirddd
Bir zamanlar ben vardım leydim senin gibi, normal dogum düşündüm son aya kadar ama nasil yapacağımıda bilmiyordum. Ben vajinal muayenede bile korkudan ve sıkıntıdan oluyorum nede olsa hassas bölge:) 9. Aya kadar her şey normaldi doguma karar vereceğimiz zaman doktorum kanalların dar zorlanırsın dedi bende memnuniyetle kabul ettim sezeryani ve çok memnunum. Yine olsa aynı kararı veririm. Benim doğumum çok güzel oldu inşallah yine öyle olur şimdi hiç dogum korkum yok. Spinal sezeryanla ilgili merak ettiginiz her şeyi cevaplarım.

beyazcekirge
ladybirddd

Evet çekirgem aynı şekilde çok korkuyorum ben de doğal olarak adı üstünde normal olmasını isterim ama o kadar korkuyorum ki daha şimdiden rüyalarıma girmeye başladı.:KK50: ilk bebeğim benim de bu arada.
benim korkum birazda küçüklükten kalma,ablamın ilk doğumunda ben doğumhanenin kapısında beklemiştim saatlerce, o zaman 12-13 yaşlarındaydım, ablam o kadar bağırıyordu ki sesi hala kulaklarımda çınlar. küçüktüm tabi çok etkilenmiştim. benim oraya girmeme nasıl izin vermişler o da ayrı bir konu, annemler desen ebe ve hemşirelerle kavga etmekten beni gören yoktu, birsürü kadın doğurup doğurup çıkarken ablam 10 saate yakın aralıksız bağırdı valla. bebek doğduğunda kapkaraydı. onu ilk gördüğümde daha da korkmuşrum bu nasıl bebek diye. ama ölmek üzereymiş resmen bebek. neyse şimdilerde teknoloji çok gelişti tabi. Herkesin doğum hikayesi de farklı ama psikolojik olarak benim ilk doğum hikayem bu olduğunda hala etkileniyorum. çok korkuyorum :KK43:
Ama epidural normal doğumu tavsiye ediyorlar. Onu araştıracağım iyice :)

gamze-20
ladybirddd
Neler yaşadın gamze sezeryandan sonra ne kadar sürede ayağa kalktın çok ağrılı bi süreç miydi biraz anlatsana
nısanım vs herseyım gece geldı dr gıttım dogum baslamıs dedıler benı dogum haneye aldılar soydular genel seyler yapıldı sunı sancıda verıldı acılmam oluyor sancı son sıddette devam edıyor bebek gelmıyor ama tam bır ıskenceydı o sancılar bebegın gelmemsı cok zor bı durumdu benım ıcın 15 sonra dr artık bu saate kadar zorladık olmuyor sezeryan dediler hemen amelıyat jhaney aldılar zaten 20 dk suruyor narkozu verılder gece 10 20 vardı gırdım 10 da cıktım odamdaydım gozumu yarım yamak actım oglum yanımda yatıyro esım herkes odada cok guzeldı
normal dogumun olmaması bebgın gobek korkonun cok kısa olmasından oturu dogum kanalına gırememsıymıs

sezeryanda cok ama cok rahattı daha ılk gun hastanede ayaga kaldırdılar kalkıtım gezındım koltuga oturdum oglumu emzırdım hemsıreler test vs ıcın bebgımı alınca gorumcemın koluna gırdım dıger odada hamslerı dogum yapanları gezdık bebeklere baktık cok ama cok rahttı sadce tam egılıp kalkerken acı oluyor oda 3 gunde gectı fogum yapalı 4 sene oldu hıcte sıkayetım olmadı cok sukru ınş. buseferde bu rahatlıkla gecırırım yanı sezeryanda yok bebgı buıle emzıremıyorsun ayaga kalkamıyorsun gıbı durumları yasamadım

yanı suande ben sezeryan taraftarıyım normal dogum gerceklessın dıye gıcırdıgım osaatler gercekten bır ıskenceydı hem ben hem bekleyenler ıcın gorumcem dıyorkı bız helak olduk 15 saat senı beklemek osancını cekmen sezeryan ne guzel gırdın cıktınn bızde rahat ettık sende

hatice1988
ladybirddd
He kuzum korkuyorum ben :KK50: nası doğurdun çok acıdı mı biraz anlat ama az anlat hehe :))
of ya şimdiden kara kara düşünmeye başladım daha 6 ay var ama çok korkuyorum normalden de sezeryanden de

polianna
ladybirddd
Ben epidural normal doğum oldum kuzum tavsiye ederim sancını hafifletiyo ağrını tamamen geçirmiyo ama
4 cm açılma olana kadar sancı mecburi sonrasında anestezi uzmanı belinden bi iğne yapıyo ve eline bi buton veriyo sen ona basıyosun kendi odamda sancı çektim doğum başlayınca doğumhaneye aldı doktorum o ortama girme diye zaten ondan sonrası sana kalmış
ben kendimi at yarışında gibi hissettim hadi canım başarabiirsin canım az kaldı tatlım bidaha bebeğimmm derkenn ohhhhhhhhhh çıkıvermişşş öyle rahatlıyosun ki şimdi gözlerim doldu ...
:KK43:hemen bebişi bi yanıma verdi ama o an bişey hissetmedim sanki doktorla hemşireyle sohbet ede ede doğum yapıyosun ..
yani bu durumda doktorun hemşiren hastanen çokk önemli neler duyuyoruz bağıran azarlayan doktorlar hemşireler...

ladybirddd
isetberry
Bir zamanlar ben vardım leydim senin gibi, normal dogum düşündüm son aya kadar ama nasil yapacağımıda bilmiyordum. Ben vajinal muayenede bile korkudan ve sıkıntıdan oluyorum nede olsa hassas bölge:) 9. Aya kadar her şey normaldi doguma karar vereceğimiz zaman doktorum kanalların dar zorlanırsın dedi bende memnuniyetle kabul ettim sezeryani ve çok memnunum. Yine olsa aynı kararı veririm. Benim doğumum çok güzel oldu inşallah yine öyle olur şimdi hiç dogum korkum yok. Spinal sezeryanla ilgili merak ettiginiz her şeyi cevaplarım.
Spinal sezeryan nedir kuşum yani uyanık mıydın :) Sezeryanın beni korkutan tarafı sonrası bööle haftalarca yataktan kalkamıcaksın falan diye korkutuyolar :KK35:

isetberry
polianna
Seni tebrik ediyorum polianna. Biz beceremedik valla. Benim çevremde normal dogumu basarabilenleri çıkmadı hiç. Herkes sezeryan normal doğumda ısrar edenlerde uzun suren sancılardan sonra mecburi sezeryana alındılar . Hazırlıksız oldukları icin genel anestezi yapıldı ki o zaman uyarınca çok dikiş ağrısı cekiyormussun.

ladybirddd
beyazcekirge
benim korkum birazda küçüklükten kalma,ablamın ilk doğumunda ben doğumhanenin kapısında beklemiştim saatlerce, o zaman 12-13 yaşlarındaydım, ablam o kadar bağırıyordu ki sesi hala kulaklarımda çınlar. küçüktüm tabi çok etkilenmiştim. benim oraya girmeme nasıl izin vermişler o da ayrı bir konu, annemler desen ebe ve hemşirelerle kavga etmekten beni gören yoktu, birsürü kadın doğurup doğurup çıkarken ablam 10 saate yakın aralıksız bağırdı valla. bebek doğduğunda kapkaraydı. onu ilk gördüğümde daha da korkmuşrum bu nasıl bebek diye. ama ölmek üzereymiş resmen bebek. neyse şimdilerde teknoloji çok gelişti tabi. Herkesin doğum hikayesi de farklı ama psikolojik olarak benim ilk doğum hikayem bu olduğunda hala etkileniyorum. çok korkuyorum :KK43:
Ama epidural normal doğumu tavsiye ediyorlar. Onu araştıracağım iyice :)
Evet senin için kötü bi deneyim olmuş. Ben de benzer bi durumu bi arkadaşımla yaşadım. Kızcağız 1 gün boyunca doğuramadı. Öyle şeyler anlattı ki hastaneden çıkınca onu dinlerken böyle midem hop oturdu hop kalktı bi garip oldum.

epidural normalle ben de ilgilenicem aslında bu gittiğimde doktorumla konuşmak istedim ama, daha çok erken dur bakalım bi dedi. :KK55:

gamze-20
isetberry
Seni tebrik ediyorum polianna. Biz beceremedik valla. Benim çevremde normal dogumu basarabilenleri çıkmadı hiç. Herkes sezeryan normal doğumda ısrar edenlerde uzun suren sancılardan sonra mecburi sezeryana alındılar . Hazırlıksız oldukları icin genel anestezi yapıldı ki o zaman uyarınca çok dikiş ağrısı cekiyormussun.
ben genl anestezıyle oldum canım uaynınca hıc dıkıs agrısı fslan olmadı dedıgım gıbı kalktım oda oda gezıp dıger dogum yapanlarla bebklerıne baktık cok rahat oldu yanı

ladybirddd
polianna
Ben epidural normal doğum oldum kuzum tavsiye ederim sancını hafifletiyo ağrını tamamen geçirmiyo ama
4 cm açılma olana kadar sancı mecburi sonrasında anestezi uzmanı belinden bi iğne yapıyo ve eline bi buton veriyo sen ona basıyosun kendi odamda sancı çektim doğum başlayınca doğumhaneye aldı doktorum o ortama girme diye zaten ondan sonrası sana kalmış
ben kendimi at yarışında gibi hissettim hadi canım başarabiirsin canım az kaldı tatlım bidaha bebeğimmm derkenn ohhhhhhhhhh çıkıvermişşş öyle rahatlıyosun ki şimdi gözlerim doldu ...
:KK43:hemen bebişi bi yanıma verdi ama o an bişey hissetmedim sanki doktorla hemşireyle sohbet ede ede doğum yapıyosun ..
yani bu durumda doktorun hemşiren hastanen çokk önemli neler duyuyoruz bağıran azarlayan doktorlar hemşireler...

Dimi hastane doktor çok mühim. O yüzden çok sevindim ya hastaneye gittiğimde herkes çok güler yüzlüydü çok sevdim falan diye.

Gerçi bebeğini kucağına alınca hepsini unutuyosun diyolar ama işte insan yaşamayınca anlamıyo ki :) Kaç saat sürdü peki bunların hepsi kuşum ?

Hazarfen
ladycim ben de zorunlu olarak ama sonradan cok memnun kalarak sezeryan olanlardanım. Soyle kı 38 haftalık hamıleydım ve doktorum alttan muayene etti çatın cok dar dedi tabi ben son ana kadar şiddetle normal istiyordum soke oldum inanmadım doktor da bunu gözlerımden anlamıs olack kı elıme eldıven taktı kendı kendımı parmaklattı :) ucundan tabı bak kemık elıne gelıyo gordun mu dedı eger ılle normal ıstersen aferdersın makata kadar yırtılırsın ve cocugu cekmek ıcın vakum da kullanabılırım dedı amann dedım ıstemem ne vakumu cocugun dırekt beynıne :KK25: bır dahakı kontrolumde nst alarm vermeye basladı benım karnım agrı dagı gıbı sıpsıvrı oldu doktorum geldı kordonu boynuna dolamıs olabılır kalp atısları yavaslıyor acıl sezeyana alıyorum dedı ve benım ne dogum cantam ne bıseyım vardı yanımda ınanmadım yıne kamera verdım ellerıne dogum anını ceksınler dıye cıdden gorunuyo kordonu boynundan cıkarısı Allahıma sukurler olsun

ladybirddd
gamze-20
nısanım vs herseyım gece geldı dr gıttım dogum baslamıs dedıler benı dogum haneye aldılar soydular genel seyler yapıldı sunı sancıda verıldı acılmam oluyor sancı son sıddette devam edıyor bebek gelmıyor ama tam bır ıskenceydı o sancılar bebegın gelmemsı cok zor bı durumdu benım ıcın 15 sonra dr artık bu saate kadar zorladık olmuyor sezeryan dediler hemen amelıyat jhaney aldılar zaten 20 dk suruyor narkozu verılder gece 10 20 vardı gırdım 10 da cıktım odamdaydım gozumu yarım yamak actım oglum yanımda yatıyro esım herkes odada cok guzeldı
normal dogumun olmaması bebgın gobek korkonun cok kısa olmasından oturu dogum kanalına gırememsıymıs

sezeryanda cok ama cok rahattı daha ılk gun hastanede ayaga kaldırdılar kalkıtım gezındım koltuga oturdum oglumu emzırdım hemsıreler test vs ıcın bebgımı alınca gorumcemın koluna gırdım dıger odada hamslerı dogum yapanları gezdık bebeklere baktık cok ama cok rahttı sadce tam egılıp kalkerken acı oluyor oda 3 gunde gectı fogum yapalı 4 sene oldu hıcte sıkayetım olmadı cok sukru ınş. buseferde bu rahatlıkla gecırırım yanı sezeryanda yok bebgı buıle emzıremıyorsun ayaga kalkamıyorsun gıbı durumları yasamadım

yanı suande ben sezeryan taraftarıyım normal dogum gerceklessın dıye gıcırdıgım osaatler gercekten bır ıskenceydı hem ben hem bekleyenler ıcın gorumcem dıyorkı bız helak olduk 15 saat senı beklemek osancını cekmen sezeryan ne guzel gırdın cıktınn bızde rahat ettık sende
anlıyorum canım. abartıldığı kadar günlerce ayağa kalkamama durumu falan olmamış ne güzel. Keşke o 15 saati de hiç yaşamamış olsaydın dediğin gibi

Hazarfen
bu arada resmen dogum hıkayemı anlattım dokulesım geldı bırden :)) genel anestezı ıle oldum ben vakıt yoktu yoksa epıdural ya da spınal dusunebılırdım saat 14:16 da dogum yaptım aksam 5 te kalktım yurudum ne agrı ne bısey .cocugumu hemen emzırdım ertesı gun sutum geldı tamamen memnun kaldım yani tavsıye ederım

gamze-20
ladybirddd
anlıyorum canım. abartıldığı kadar günlerce ayağa kalkamama durumu falan olmamış ne güzel. Keşke o 15 saati de hiç yaşamamış olsaydın dediğin gibi
evet keske olmasaydı cunku cok yorgun dusmustum artıkk ama sunu dıyorum normal dogum yapmadım ama yapmıs kadar oldum her asmayı gecırdım bı cıkaramadım okadar:)):KK52:

ladybirddd
Hazarfen
ladycim ben de zorunlu olarak ama sonradan cok memnun kalarak sezeryan olanlardanım. Soyle kı 38 haftalık hamıleydım ve doktorum alttan muayene etti çatın cok dar dedi tabi ben son ana kadar şiddetle normal istiyordum soke oldum inanmadım doktor da bunu gözlerımden anlamıs olack kı elıme eldıven taktı kendı kendımı parmaklattı :) ucundan tabı bak kemık elıne gelıyo gordun mu dedı eger ılle normal ıstersen aferdersın makata kadar yırtılırsın ve cocugu cekmek ıcın vakum da kullanabılırım dedı amann dedım ıstemem ne vakumu cocugun dırekt beynıne :KK25: bır dahakı kontrolumde nst alarm vermeye basladı benım karnım agrı dagı gıbı sıpsıvrı oldu doktorum geldı kordonu boynuna dolamıs olabılır kalp atısları yavaslıyor acıl sezeyana alıyorum dedı ve benım ne dogum cantam ne bıseyım vardı yanımda ınanmadım yıne kamera verdım ellerıne dogum anını ceksınler dıye cıdden gorunuyo kordonu boynundan cıkarısı Allahıma sukurler olsun
:) Allah bağışlasın miniğini hazarcım ..

peki sonrası nasıldı sonrası :KK3: ben onu çok merak ediyorum asıl. Eve gittikten snra çok acıdı mı ne zaman normal hayatına döndün :KK53:

aa yazmışsın görmedim :) aynı anda yazdık galiba

Hazarfen
isetberry
canım ben merak ediyorum spinal dogum nasıl oluyor epidural hakkında fıkrım var cunku evlenmeden once epıdural anestezı amelıyat olmustum..

polianna
epidural normalle ben de ilgilenicem aslında bu gittiğimde doktorumla konuşmak istedim ama, daha çok erken dur bakalım bi dedi. :KK55:[/B][/QUOTE]

normal doğumda sadece alttaki dikişler biraz sıkıntı kişiden kişiye değişiyor ama onlar iyileşince eskisi gibi oluyo ne ağrı ne sızı

gamze-20
o 15 saatın bır yan etkısıde şu oldu oglum ıcerde cıok zorlandıgı ıcın su yutmus dogumdan sonra dogan bebeklerı hemen aıle sılıp godterıyor bebek odasından camekandan oğlum amelıyat odasından bebek odasına almıslar gostermemısler herkes korkmus tabı bı sorunmu var dıye sonra goruncem bebk hemsıresıne cok ısrar edıyor gosterın faln dıye hemen sılıp yıkamıslar gostermıs neden hemen gostermedınız dıyın oğlumun cok su yuttugunu bu yuzden oksıjenı tek almada bı sıkıntısı var demısler oksıjen vermısler ama cok sukur onemlı bır sorun olustumradı ben odama cıkarken oglumdada odaya gelmıstı

Hazarfen
ladybirddd
:) Allah bağışlasın miniğini hazarcım ..

peki sonrası nasıldı sonrası :KK3: ben onu çok merak ediyorum asıl. Eve gittikten snra çok acıdı mı ne zaman normal hayatına döndün :KK53:

aa yazmışsın görmedim :) aynı anda yazdık galiba
hıc sancım olmadı hanı sancım oldu agrı kesıcı verdıler demıcem benım agrım olmadı ama yıne de agrı kesıcı ıgne yapmıslardı hastanede. bır tek gaz cıkarma ve wc ye cıkma problemın oluyor onu gıdıp gelıp soruyor hemsıreler onları yaptınmı rahatıyorsun gaz ılacı da verıyorlar zaten. eve cıkınca agrı kesıcı ve yıne gaz ılacı verdıler ama ben kullanmadım acıkcası. bıraz bunyeye baglı agrın olursa agrı kesıcı alıyorsun ıslem tamam korkma yavrımuu:KK48:

polianna
ladybirddd

Dimi hastane doktor çok mühim. O yüzden çok sevindim ya hastaneye gittiğimde herkes çok güler yüzlüydü çok sevdim falan diye.

Gerçi bebeğini kucağına alınca hepsini unutuyosun diyolar ama işte insan yaşamayınca anlamıyo ki :) Kaç saat sürdü peki bunların hepsi kuşum ?
benim gün içinde sancım başladı ama 10 dkda bir geliyordu doktor 5 dkya düşünce gel dedi akşam 22:30 civarı hastaneye gittim sabaha karşı 4:30 gibi doğum yaptım yani sancı kısmı aslında zor olan doğum başladıktan sonra gerisi geliyoo kuşumm hiç korkma

beyazcekirge
18-01-13, 13:01
Kızlar bence doğum ne şekilde olursa olsun önemli olan o an sizinle ilgilenen kişiler. Yani hastane çok önemli, doktor, hemşire, ebe, anestezisyen vs. kim varsa işte. onların tutumu ve size ne kadar yardımcı olacakları çok önemli. bu saatlerce doğuramayan ablamın 3. doğumunda çok riskli durumu vardı, hayati tehlikesi vardı. Ankarada Gazi Üni. Hastanesinde doğum yapmıştı. epilepsi hastasıydı ve hamileliğini 4. ayında öğrenmişti ve artık çok geçti. bebk için zihinsel ve bedensel özürlü dediler, sen bu doğumu yapamazsın, ameliyat masasından kalkamazsın dediler ablama. Ama ablam Allahtan gelene razıyım dedi, ne olacaksa olsun, ne yapsam sonucu değiştiremem, ecel birgün gelecek nasıl olsa. bebeğimden vazgeçemem dedi. Doktor bile ablamın cesaretine hayret etmiş ve takdir etmiş elimden geleni yapacağım demiş o zaman. Doğum öncesi ve sonrası hastane seferber olmuştu. Ablam hep der, başka bir doktor olsaydı biz yaşayaazdık diye :) bu da başka zor ama sonucu güzel bir yaşanmışlık. şimdi yeğenim de ablamda çok iyi herhangi bir özürü falan da yoktu doğduğunda.

Çok uzattım ama bazı şeylerinde inançla ilgili olduğuna inanıyorum. İyiyi ve güzeli düşünmek lazım hep. Karamsarlıağa kapılmamak gerek. Ben kötü hissettiğim zamanlarda hemen dikkatimi dağıtacak birşey bulup o düşünceden uzaklaştırıyorum kendimi ve ardından herşey güzel olacak diye motive etmeye çalışıyorum kendimi. yada ablamı arıyorum o beni motive ediyor. sizde öyle yapın. Tedbiri elden bırakmayalım ama iyi düşünelim, iyi şeyler olsun :)

isetberry
ladybirddd
Spinal sezeryan nedir kuşum yani uyanık mıydın :) Sezeryanın beni korkutan tarafı sonrası bööle haftalarca yataktan kalkamıcaksın falan diye korkutuyolar :KK35:
Evet canım uyaniktim bel altım hissizdi. Ben genel anestezi istemiştim dayanamam beni uyutun dedim doktorum kabul etmedi; bana teşekkür edeceksin bir çok avantajı var dedi . Doğru söylemiş . Şimdi sezeryanda doktor çok önemli deneyimli bir doktorun elinden çıkan bir sezeryanda iyileşme süreci eskilerin anlattığı gibi değil. Aynı doktora 4 gün arayla eltim ve ben sezeryan olduk. İkimizde bir hafta sonra günlük yaşantımıza donduk neredeyse. İlk uç gün tamamen yattım sadece bebeğimi emzirdim ve kendi ihtiyaclarımı giderdim. İkinci gün ilk banyomu yaptım dikiş yerime su geçirmez bant yatıştırdılar. Hastanede yaptım ilk banyomu. Dayanılmaz dikiş ağrıları çekmedim çünkü kuvvetli ağrı kesici iğneler vurdular ve genel anestezi almadığım icin iğneler tesir gösterdi. Ayrıca uyanık oldugum icin kızımın çıktığı ani gördüm tek gözle yüzüme bakıyordu. Resmimizi çektiler. Bembeyazdi , doğucam diye ugrasmadigi icin kizarip morarmamisti.

Bu arada nedense benim annem, kayınvalidem , görümcem hepsi sezeryan olmamı istedi oysa kendileri normal dogum yapmışlar , eşimde sezeryan yanlisiydi ona neyse:) bende direnemedim:)

sumuhallebisi
ladybirddd
ben yıllardır sezeryan diye düşünüyordum. ablam iki tane sezeryan yaptı. birincisinden çok memnundu. tamamen uyutulmuştu ama. ikincisinde doktor artık tüm uyutmuyoruz demiş. belden aşağısını uyuşturmuşlar ama zor ikna olmuş. şimdi ben hem belden iğne olmaktan korkuyorum hem de sen uyanıkken kesip biçecekler ondan korkuyorum. ablam bile bi ara dayanamamış tansiyon düşmüş bayıltın demiş kısa süreliğine bayıltmışlar. ama bebeği hemen kucağına aldığı için de avantajı var. diğerinde uyanman epey zaman alıyor. neyse dolayısıyla sezeryan hayallerim suya düştü. artık ondan da korkuyorum. nasıl doğurcam bilmiyorum :KK43:

ladybirddd
hayy allahım yine bi garip oldum. bunu konuşmayalım tamam kasıklarıma ağrılar girdi.

başka bişi konuşalım. sonra konuşalım bunu hadi :KK43:

polianna
ladybirddd
hayy allahım yine bi garip oldum. bunu konuşmayalım tamam kasıklarıma ağrılar girdi.

canlarım benim kuzucuklarım herkesin doğum hikayesi yaşadıkları farklıdır o yüzden hiç gözünüzü korkutmayın Allah hepimizin yardımcısı olsun iyi düşünelim iyi olsun demi:KK19:

isetberry
gamze-20
ben genl anestezıyle oldum canım uaynınca hıc dıkıs agrısı fslan olmadı dedıgım gıbı kalktım oda oda gezıp dıger dogum yapanlarla bebklerıne baktık cok rahat oldu yanı
Demekki bünyeden bünyeye değişiyor, bende ağrı çekmedim fazla ilk yürütüyorlar ya en zor kısmı oydu. Sezeryandan sonra çok ağrı çektiğini soyluyorya bazi insanlar herhalde anestezi farkı diye düşünüyordum bende. Doktorun tecrubeside olabilir bazılarında bir dikiş var güzelim bir kasıktan bir kasığa . Bizimkiler on santim ki şimdi izi bile kalmadı beyaz bir çizgi sadece yakından bakmayinca gözükmüyor oda. Neyse bende sezeryani övdüm diye tepki alırım şimdi diyordum malum artık normal doguma acayip yönlendirme var. Seninde böyle düşünmene sevindim canım.

HENNA34
yaaaaaaa kızlar ben 9. haftanın içindeyim ama karnım o kadar büyük ki sanki 4-5 aylık gibi duruyor sizler ne alemdesiniz?
çevremdeki herkes bu ne böyle diyor :KK43:((

ladybirddd
polianna
canlarım benim kuzucuklarım herkesin doğum hikayesi yaşadıkları farklıdır o yüzden hiç gözünüzü korkutmayın Allah hepimizin yardımcısı olsun iyi düşünelim iyi olsun demi:KK19:
ivit :KK16: ama bildiğim bişi var ki ben bu tırsak halimle hiiiç sanmıyorum normal yapabilceğimi:KK50: hayırlısı diyelim bakalım

isetberry
ladybirddd

Canım kadinlar dogum hikayelerini anlatmayı severler; sen sordun bizde hazır bekliyormuşuz meger kimse aynı anda bu kadar dökülmemişti bu topikte. Ama hiç korkma dogum isin en kolay kısmı . Yani benim icin öyle oldu bu bulantilari yasamaktansa doğurmayı tercih ederdim. Gerçi ben doguramadim aliverdiler:)

cucu1984
benide aranıza alırsanız cok sevinirim ....
bende sizinle aynı dönemde meleğimi kucaklıycam inş...:KK16:
bizimde ilk bebeğimiz ve bende doğumdan cok tırsanlardanım:18:
sanırım benimde tercihim sezeryan olucak hayırlısı olsun ne diyelim hepimiz için...
kızlar ben 29 ocakta gidicem doktor kontrolune ozaman yapılcak ikili tarama gec olmaz dimi 11-14 haftalar arası yapılıyor gerci bende ozaman 13 haftalık olcam:44:

cucu1984
HENNA34
yaaaaaaa kızlar ben 9. haftanın içindeyim ama karnım o kadar büyük ki sanki 4-5 aylık gibi duruyor sizler ne alemdesiniz?
çevremdeki herkes bu ne böyle diyor :KK43:((
valla cnm benim karnım hic cıkmadı desem cok hafif belli belirsiz hatta bulantılardan bişiy yememekten ben kilo kaybettim...
bende artık belli olsun istiyorum hamiş elbisesi aldım onu giymek için can atıyorum:KK1::KK1:
kaç kiloyla hamiş kaldın

polianna
isetberry
Canım kadinlar dogum hikayelerini anlatmayı severler; sen sordun bizde hazır bekliyormuşuz meger kimse aynı anda bu kadar dökülmemişti bu topikte. Ama hiç korkma dogum isin en kolay kısmı . Yani benim icin öyle oldu bu bulantilari yasamaktansa doğurmayı tercih ederdim. Gerçi ben doguramadim aliverdiler:)
aynen öyle oldu kayahanın şarkısındaki gibi senin doğum hikayen benim askerlik anılarım bitmezdi...hee bak bide doğumdan sonrası var emzirme gazı guzu kakası ağlaması emmesi ...oohhooo herşey doğum gibi olsa keşke

ladybirddd
isetberry
Benimkini de alıversinler çok korkuyorum evet. :) Baksana anlatılınca bile bi tuhaf oldum kim bilir yaşasam nolur. Doğum fobisi diye bişi mi var acaba :44: Eğer varsa bende ondan var galiba. Gerçekten böyle karnım şey gibi oldu lunaparktaki oyuncaklara binince olur ya, öyle :KK74:

polianna
cucu1984
sanırım benimde tercihim sezeryan olucak hayırlısı olsun ne diyelim hepimiz için...
kızlar ben 29 ocakta gidicem doktor kontrolune ozaman yapılcak ikili tarama gec olmaz dimi 11-14 haftalar arası yapılıyor gerci bende ozaman 13 haftalık olcam:44:

hoşgeldin cucu hesaplamada eksiklik fazlallık olabilir bu hafta tam zamanınmış aslında gidebiliyosan bu hafta git derim ben..

ladybirddd
Benimkini de alıversinler çok korkuyorum evet. :) Baksana anlatılınca bile bi tuhaf oldum kim bilir yaşasam nolur. Doğum fobisi diye bişi mi var acaba :44: Eğer varsa bende ondan var galiba. Gerçekten böyle karnım şey gibi oldu lunaparktaki oyuncaklara binince olur ya, öyle :KK74:
hahaha lunaparkkk ben adrenalini çok seviyorummm o yüzden no problemmmm

ruyabaris
ladybirddd
Normal doğumdan korkmuyorum diyen yalan söyler. Evet korkuyorum ama sağlıklısı bu olduğu için son ana kadar normal doğumu zorlamak istiyorum. Tabi zaman ne gösterir bilinmez. Bir de epidural normal doğum var aklımda açıkçası. Olmadı onu deneyeceğim.

cucu1984
polianna
hoşgeldin cucu hesaplamada eksiklik fazlallık olabilir bu hafta tam zamanınmış aslında gidebiliyosan bu hafta git derim ben..

hahaha lunaparkkk ben adrenalini çok seviyorummm o yüzden no problemmmm
haklısın aslında cnm bu hafta bitti zaten p tesi için bi randevu ayarlasam ii olucak:KK34:
gerci ultrasonda takvimine göre 11 haftalık suan ama tedbiri elden bırakmamak lazım :KK34:

cucu1984
ladybirddd
ayy cok güldüm ya cok yaşa :KK1:
bende cok korkuyorum cnm ya ama sezeryandan tırsmam heralde uyuyup uyancaz meleğimiz yanımızda :KK16:inş. sağlıklaaa kucaklayalımdaaa

isetberry
cucu1984
Hosgeldin arkadasım , sevindim geldiğine ; ikili tarama icin en uygun zaman 12. hafta doldugunda diyor doktorum seninkide ideal bir tarih. Bende 25. İnde olucam.

ladybirddd
cucu1984
ayy cok güldüm ya cok yaşa :KK1:
bende cok korkuyorum cnm ya ama sezeryandan tırsmam heralde uyuyup uyancaz meleğimiz yanımızda :KK16:inş. sağlıklaaa kucaklayalımdaaa
Hoşgeldin bu arada. aynen bana da sezeryan mantıklı ve daha yakın gibi geliyo şu an. hayırlısı bakalım:KK49:

cucu1984
isetberry
Hosgeldin arkadasım , sevindim geldiğine ; ikili tarama icin en uygun zaman 12. hafta doldugunda diyor doktorum seninkide ideal bir tarih. Bende 25. İnde olucam.
hosbuldum cnm arkadasım
evet sizinle olmak harika aynı seyleri yaşıyoruz ve paylaşmadan olmuyo:KK34:
hım uygun tarih dimi gec kalmaktan cok korkuyorum ama benim hesaplarıma görede ideal bi tarih olmadı ptesi bi doktoru ararım bu doktora ilk kez gidicem zor aldım randevuyuda zaten bakalım herşeyin hayırlısı ...
bi elma yedim acıktırdı beni ya az az yiyorum ama hep midem fena açmıyım tokmuyum onuda bilmiyomki :KK1:
eşime diyorum keşke canım bişiy istese o da keske dio artık:KK1: