TEST

2012 kasım bebekleri büyüyor..

Beysal
26-04-13, 13:04
gulden59
kızlar çok heyecanlıyım nile bu pazar günü 6 ay kınası yapıyorum hazırlıklar halt safhada..
ne olur bizimle kına ile ilgili foto paylaş çok merak ediyorum inşallahj çok güzel geçer

gulden59
Beysal
ne olur bizimle kına ile ilgili foto paylaş çok merak ediyorum inşallahj çok güzel geçer
paylaşırım paylaşmasına beysalımama ah bide becere bilsem..

Beysal
gulden59
paylaşırım paylaşmasına beysalımama ah bide becere bilsem..
sen paylaşmaya niyet ettiğin zaman süle yaparız beraber :)
ah nilim benim ya kıyafeti nasıl bindallı gibimi

gulden59
Beysal
sen paylaşmaya niyet ettiğin zaman süle yaparız beraber :)
ah nilim benim ya kıyafeti nasıl bindallı gibimi

evet canım önce elbise giyecek sonra bindallısını giyecek prensesim.
tamam ozaman beraber yaparız dersen olur canım.

Beysal
yaparız güldenim merak etme sen
hadi kızlar hayırlı akşamlar iyi hafta sonları güldenim sizede iyi kınalar pazartesi kritiğini yaparız dua edin erdemimde iiyileşsin bir an önce öpüyorum sizleri ve oğluma koşuyorum

gulden59
26-04-13, 14:04
Beysal
yaparız güldenim merak etme sen
hadi kızlar hayırlı akşamlar iyi hafta sonları güldenim sizede iyi kınalar pazartesi kritiğini yaparız dua edin erdemimde iiyileşsin bir an önce öpüyorum sizleri ve oğluma koşuyorum
beysalım umarım pazartesi güzel haberlerle gelirsin erdemim iyileşir en kısa zamanda.
bende öpüyorum canım görüşürüz..

katreinur
güldencim müjde tuğsuz ninni perisi diye bi albüm. en fazla 3. ninni de uyuyordu bizim ufaklık ama onlarda alışkanlık yaptı artık:KK52:

gulden59
katreinur
güldencim müjde tuğsuz ninni perisi diye bi albüm. en fazla 3. ninni de uyuyordu bizim ufaklık ama onlarda alışkanlık yaptı artık:KK52:
dinledim bende bayağı dinlendiriyo ninniler gerçekten..

selnec
26-04-13, 15:04
gulden59
kızlar çok heyecanlıyım nile bu pazar günü 6 ay kınası yapıyorum hazırlıklar halt safhada..

bende merak ettim gulden bol bol resim cek
ben de dis bugdayi yapmay dusunuyorum yakin zamanda
gelin kinasinida gorursun insallah:nazar:

mertur
26-04-13, 19:04
bugün oğluma yazlık sandalet aldııım =) çok tatlı oldu yaz gelsin hevesle sıcak havaları bekliyorum =)

yaren2007
26-04-13, 21:04
Kizlar vaktiniz olunca 21 nisan ilk nefes programini netten izlemenixi oneririm
Shov tv

RECES
26-04-13, 22:04
İyi aksamlar kizlar.
Selnec basin sagolsun cnm.
Beysal cok gecmis olsun cnm.insallah erdem biran once iyilesir.
Songul allah kolaylik versin cnm.sanirim bahsettigin konu eltinle ilgili.
Gulden cnm insallah kina guzel gecer.kinada ne yapacaksin cnm.yani bu 6.ay kinasi nasil yapiliyor.nasil oluyor bahsedermisin?belki bende kizima yaparim.

yaren2007
27-04-13, 03:04
Cnm.basinsagolsun rabbim sana ve ailenize sabir versin

wavss67
27-04-13, 04:04
gunaydın guzel anneler,dun bıraz alısverıs yaptım netten oğluma mama sandalyesi,termos,ve mınık bebeğıme afiyetle kıtabını aldım kıtabım bugun gelebılır,gelınce fıkırlermı paylasrım sızlerle,bebeıslere bol uykular benımkınede:)bu ssatte nıye uyanır bılmem daha erken uyandı gercı

ozcanan
27-04-13, 05:04
wavss67
gunaydın guzel anneler,dun bıraz alısverıs yaptım netten oğluma mama sandalyesi,termos,ve mınık bebeğıme afiyetle kıtabını aldım kıtabım bugun gelebılır,gelınce fıkırlermı paylasrım sızlerle,bebeıslere bol uykular benımkınede:)bu ssatte nıye uyanır bılmem daha erken uyandı gercı
günaydın canım inşallah gelir gelir gelmez anlat kitabı ama pek olumsuz şeyler söyleme çok hevesle bekliyorum kitabı kırılmasın :) mama sandalyesi ve termos hayirli olsun güle güle kullanin :-) biz daha erken uyandık şimdi yeniden uyumaya çalışıyoruz

selnec
27-04-13, 06:04
Günaydın...
Hafta sonunuz güzel geçsin canlar..

selnec
27-04-13, 06:04
RECES
İyi aksamlar kizlar.
Selnec basin sagolsun cnm.
Beysal cok gecmis olsun cnm.insallah erdem biran once iyilesir.
Songul allah kolaylik versin cnm.sanirim bahsettigin konu eltinle ilgili.
Gulden cnm insallah kina guzel gecer.kinada ne yapacaksin cnm.yani bu 6.ay kinasi nasil yapiliyor.nasil oluyor bahsedermisin?belki bende kizima yaparim.
yaren2007
Cnm.basinsagolsun rabbim sana ve ailenize sabir versin

Allah razı olsun..
Rabbim sizlere göstermesin inşallah..

wavss67
27-04-13, 07:04
ozcanan
günaydın canım inşallah gelir gelir gelmez anlat kitabı ama pek olumsuz şeyler söyleme çok hevesle bekliyorum kitabı kırılmasın :) mama sandalyesi ve termos hayirli olsun güle güle kullanin :-) biz daha erken uyandık şimdi yeniden uyumaya çalışıyoruz
kargo dağıtıma cıkmıs bugun gelır,pek olumsuz olacağını sanmıyorum nette arastrdım dun alanlar var memnunlardı.bende cok heveslıyım canım senın gıbı.sağol canım kullanırız ıns.

ayseakif
27-04-13, 10:04
annecikler hayirli hafta sonlari dilerim :)ozur dilerim cvp veremedim giremedim 2 gundur oglusum huysuzlandi uyumaz oldu,sizlerle oglumun yemek kitabindan ay ay neler yiyebilecegini foto larini paylasmak istedim umarim isinize yarar bi arkadas kitabin ismini sormus kind&gezen belcika kitabi banada dr verdi nerden alinir bilmiyorum :)

ayseakif
4ay bebeklerimize duz sekilde olmuyor kusura bakmayin

ozcanan
ayseakif
annecikler hayirli hafta sonlari dilerim :)ozur dilerim cvp veremedim giremedim 2 gundur oglusum huysuzlandi uyumaz oldu,sizlerle oglumun yemek kitabindan ay ay neler yiyebilecegini foto larini paylasmak istedim umarim isinize yarar bi arkadas kitabin ismini sormus kind&gezen belcika kitabi banada dr verdi nerden alinir bilmiyorum :)
ben sormuştum ama başka bi kitap aldım sen de paylaş ama merak ediyorum o kitabı da

ayseakif
6 ay bebeklerimize

ayseakif
8,10 aylik bebeklerimize

ayseakif
1 yas bebeklerimize

ozcanan
bugün rana hanıma prinç unundan meyveli muhallebi verdim 2 tatlı kaşığı versem yiyecek tabi babası tepemde biraz daha ver diyen babası ama gaza gelip vermeim
bir tatlı kaşığı pirinç ununa 1 çay bardağı su kaynattım 5 dakika da kaynadıktan sonra karıştırdım ranaya şebeklik yapacam diye az biraz da taşırdım :)) bir dilim elma ve bir dilim armutu cam rende de rendeledim karıştırdım muhallebiye koydum bir çay kaşığı da zeytin yağı karıştırdım verdim tadına baktım iğrençti :KK70: ama bizim kız şap şup yedi şimdi de pek keyfi yerinde inşallah kaka sorumuz olmaz tek korkum o :KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30:

plasebo
27-04-13, 11:04
kızlar bnde bugün aptamilin sütlü pirinçli mamasını aldım akşam veririm artık diye

sizde bunlardan kullanıyosunuz demi ?

yaren2007
27-04-13, 12:04
ozcanan
bugün rana hanıma prinç unundan meyveli muhallebi verdim 2 tatlı kaşığı versem yiyecek tabi babası tepemde biraz daha ver diyen babası ama gaza gelip vermeim
bir tatlı kaşığı pirinç ununa 1 çay bardağı su kaynattım 5 dakika da kaynadıktan sonra karıştırdım ranaya şebeklik yapacam diye az biraz da taşırdım :)) bir dilim elma ve bir dilim armutu cam rende de rendeledim karıştırdım muhallebiye koydum bir çay kaşığı da zeytin yağı karıştırdım verdim tadına baktım iğrençti :KK70: ama bizim kız şap şup yedi şimdi de pek keyfi yerinde inşallah kaka sorumuz olmaz tek korkum o :KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30::KK30:
cnmmm oh neguzel ranamızda ınsalla ıstahlı bı bebk olucak
ınan ılk tepkı bıraz da olsa kendını bellı edıyo
bak arasta hıc kaka problemı yok cnm zeytınyagı koyuyorum bende aynı duzende farklı kıvamda yapıyo kakasını

bak bısey dıkkatımı cektı dr muz bıze 6 aydan once asla ek besınlere gecırmedı gelısımı guzel 6 ay anne sutu dedı
gecen gıttıgımızde bebegunın sutlu prınclı mama yemegdıgınden bahsettı bebegı arastan 15 gun kucuk demek kendı bebegı ıcın 6 ay beklememıs gelısıme gıre ek besıne gecıp gecılmemesıne karar verıyo demekkkı

yaren2007
plasebo
kızlar bnde bugün aptamilin sütlü pirinçli mamasını aldım akşam veririm artık diye

sizde bunlardan kullanıyosunuz demi ?
evet tatlım
o sekılde satılıyo bebeloc ve herobaby e var hero baby daha puturlu bebegın alısması ıcın kıvamı daha uygun
bıde ben artık mılupanın hıc bı urununu almama kararı aldım cnm he kullanan pek cok ınsan memnun
ama arkadasımın bebegı besın zehırlenmesı yasadı hastane rapor olarak mamdan oldugunu tespıt etmıs
ben sogudum ben olsam mahkeme verırdım gunlerce hastanede yattı cocuk
aptamıl bı kolı mama gonderdı ve devam ettıler kullanmaya saka gıbı

yaren2007
kızlar dun annem kısır yaptı cok ta guzel yapar zaeten ınanın goguslerıme tas oturdu sankı masalla

babannesı arasına sut olsun dıyemı bu kadar lezetlı yap kımbılılır mımmmmmm

yaren2007
ek besın ıcın hilal mocan ın kıtabıda guzel kızlar yaren bebekken almıstım hala var pıyasada
he bıde yıyen cocuk lazım tabı
bızde pek ıse yaramadı

ozcanan
27-04-13, 15:04
yaren2007
cnmmm oh neguzel ranamızda ınsalla ıstahlı bı bebk olucak
ınan ılk tepkı bıraz da olsa kendını bellı edıyo
bak arasta hıc kaka problemı yok cnm zeytınyagı koyuyorum bende aynı duzende farklı kıvamda yapıyo kakasını

bak bısey dıkkatımı cektı dr muz bıze 6 aydan once asla ek besınlere gecırmedı gelısımı guzel 6 ay anne sutu dedı
gecen gıttıgımızde bebegunın sutlu prınclı mama yemegdıgınden bahsettı bebegı arastan 15 gun kucuk demek kendı bebegı ıcın 6 ay beklememıs gelısıme gıre ek besıne gecıp gecılmemesıne karar verıyo demekkkı
vay bee :-) :-) herkesin kendi bebegi demekki songulcum doktor da kacirmis agzindan :-) anneme soyledim iki kasik verdim diye neymis o buyudu artik once emzir sonra ver boylece sutun de kesilmez dedi yine verdim ve yedi masallah demek ki sikinti cikarmayacak :-) sevindim insallah persembe gittigimizde kilo almis olur.. bu arada ben her baby den baska bisey almam adi ustune ulker ya aptamil falan kullanmam ve bi koli mamaya da kanmam o kadar hastanede yatmis yazik bebege ya!
aras pasa da gaz olmayinca bide 6 ayi bitti kisiri rahatlikla yersin cnm ben korkuyorum hala 1 ay gecsin kisir basta olmak uzere herseyi yiecem ozledim yahu ha bi de afiyet olsun bol bol sut olsun :-) :-)

yaren2007
ozcanan
vay bee :-) :-) herkesin kendi bebegi demekki songulcum doktor da kacirmis agzindan :-) anneme soyledim iki kasik verdim diye neymis o buyudu artik once emzir sonra ver boylece sutun de kesilmez dedi yine verdim ve yedi masallah demek ki sikinti cikarmayacak :-) sevindim insallah persembe gittigimizde kilo almis olur.. bu arada ben her baby den baska bisey almam adi ustune ulker ya aptamil falan kullanmam ve bi koli mamaya da kanmam o kadar hastanede yatmis yazik bebege ya!
aras pasa da gaz olmayinca bide 6 ayi bitti kisiri rahatlikla yersin cnm ben korkuyorum hala 1 ay gecsin kisir basta olmak uzere herseyi yiecem ozledim yahu ha bi de afiyet olsun bol bol sut olsun :-) :-)
Haha kuzum agzindan kacirmk degikde demek istenilen gelisimi gormemis belki annede sut yok arasta 5 ay kontrolde yeterli kg aldigu icin 6 ayin dolmasini beklicez dedi demek bebekle ilgili durum

Mama olayinda benee ayni fikirdeyim tatlim bebeloc yada aa herobaby
Ben arkadasima kizdim o hale gelicek cocugum bi kutu mamaya suscam inanki peslerini birakmazdim
Cnm eger bebegin guzrl yiyoss anneni dinle bide aras yemege basladigindan beri daga huzurlu

Gaz olayna uzuldum cnm
Belkide siz 6 ayda atlaticajsiniz aksam ilk nefeste dinledim dr 6 ay dedi

yaren2007
Bence ben ilk disi cok gec gordum kizlar bugun 2.diside gordum bu kadar kisa sirede cikarmiki

yaren2007
27-04-13, 18:04
Kizlar nerdesiniz yaaaaa

ozcanan
27-04-13, 19:04
songul disiniz hayirli olsun aras iyi demi dikkat et pasama yaa ne zaman gidecekler misafirler iyi sabrin varmis tebrikler valla

yaren2007
ozcanan
songul disiniz hayirli olsun aras iyi demi dikkat et pasama yaa ne zaman gidecekler misafirler iyi sabrin varmis tebrikler valla
Sagil tatlim benim cok sukur iyi
Misafirler gitti cnm
Babannemizdle cok mutluyduk
Ama eltimin iki yasinda kizi var arasi elinden zor kurtardik ya resmen annesi yaninda arasin agzina koca bi ekmek vermiscocuk ben panik oluncada akilki eltimdiyiki ee Aras yiyemiyomu biliyo 4 gun oldugunu baslayali
Bi kerwde oglumub yuzune orumcegun on tarafundaki oyuncak tepsisini indirmis yavrum nasil agladi burnu kabardi

ozcanan
yaren2007
Misafirler gitti cnm
Ama eltimin iki yasinda kizi var arasi elinden zor kurtardik ya resmen annesi yaninda arasin agzina koca bi ekmek vermiscocuk ben panik oluncada akilki eltimdiyiki ee Aras yiyemiyomu biliyo 4 gun oldugunu baslayali
Bi kerwde oglumub yuzune orumcegun on tarafundaki oyuncak tepsisini indirmis yavrum nasil agladi burnu kabardi
baska yerde tevafuken okudum cnm yaa ayy cok uzuldum valla icin bi tuhaf oldu.. laf de diyemiyosun eltiye be de misafir valla ben skldm ck sukur kurtulmusun.. bayramda gidecez bizde eltim yok ama gorumcemin kucuk cocugu var 4 yasinda yaramaz ama senin o kiz kadar degil yine de gozum korktu ben ucan boceklere sineklere kizarken baskasi zarar verirse dayanamam :KK47:

yaren2007
ozcanan
baska yerde tevafuken okudum cnm yaa ayy cok uzuldum valla icin bi tuhaf oldu.. laf de diyemiyosun eltiye be de misafir valla ben skldm ck sukur kurtulmusun.. bayramda gidecez bizde eltim yok ama gorumcemin kucuk cocugu var 4 yasinda yaramaz ama senin o kiz kadar degil yine de gozum korktu ben ucan boceklere sineklere kizarken baskasi zarar verirse dayanamam :KK47:
Amam kuzum sorma ya konuyu bulmuskn icimi doktum
Bu kadar rahatlik olama pes yani
sukur tek siyrikla kurtardik ama bogulabirdide
Aras elonde bibetonla oynuyo kizi istiyo agliyo diye arasin elibdrn zorla aliyo araas direniyo bencil elinden alip kizina veriyo benim bebegim nasil agliyo anlatamam
Ay insalka sen yasamazdin cnm eger gorumven duyarliysa sorun olmaz
Zavalli annem ne uzuldi zaten cok slk gelmz kadinin pesonden geliverdiler
He insan olsa basimin ustunde yerleri var

wavss67
27-04-13, 20:04
ıyı aksamlar kızlar,kıtabım bugun geldı daha doğrusu gelmıs ben evde yoktum.hamıle bı arkadasım var onun yanına gıtmek zorunda kaldım oyuzden kargo gelmıs benı bulamamıs doğal olarak pazartesıye kaldı artık..uzgunum merak edıyodum:KK43:

ozcanan
27-04-13, 20:04
yaren2007
Amam kuzum sorma ya konuyu bulmuskn icimi doktum
Bu kadar rahatlik olama pes yani
sukur tek siyrikla kurtardik ama bogulabirdide
Aras elonde bibetonla oynuyo kizi istiyo agliyo diye arasin elibdrn zorla aliyo araas direniyo bencil elinden alip kizina veriyo benim bebegim nasil agliyo anlatamam
Ay insalka sen yasamazdin cnm eger gorumven duyarliysa sorun olmaz
Zavalli annem ne uzuldi zaten cok slk gelmz kadinin pesonden geliverdiler
He insan olsa basimin ustunde yerleri var
evet Allah esirgemiş kıuzuyu ya yani bak yaren abla kıskanır yapar normal dersin ki kızceğiz ikinci anne sana yardımcı neyse ya inşallah uzun süre gelmezler
wavss67
ıyı aksamlar kızlar,kıtabım bugun geldı daha doğrusu gelmıs ben evde yoktum.hamıle bı arkadasım var onun yanına gıtmek zorunda kaldım oyuzden kargo gelmıs benı bulamamıs doğal olarak pazartesıye kaldı artık..uzgunum merak edıyodum:KK43:
nasip değilmiş canım ya üzüldüm pazartesi sen alırsın benim çarşambaya anca gelir yani yine sen vereceksin haberleri:KK51::KK51::KK51:

plasebo
27-04-13, 21:04
yaren2007
evet tatlım
o sekılde satılıyo bebeloc ve herobaby e var hero baby daha puturlu bebegın alısması ıcın kıvamı daha uygun
bıde ben artık mılupanın hıc bı urununu almama kararı aldım cnm he kullanan pek cok ınsan memnun
ama arkadasımın bebegı besın zehırlenmesı yasadı hastane rapor olarak mamdan oldugunu tespıt etmıs
ben sogudum ben olsam mahkeme verırdım gunlerce hastanede yattı cocuk
aptamıl bı kolı mama gonderdı ve devam ettıler kullanmaya saka gıbı
saol cnm cvp verdiğin için yani bilinen en ii marka o gibi geliyo bnda nedense belki eskiden beri olduğu içindir ama bilemiyoruz tabi

plasebo
yaren2007
ek besın ıcın hilal mocan ın kıtabıda guzel kızlar yaren bebekken almıstım hala var pıyasada
he bıde yıyen cocuk lazım tabı
bızde pek ıse yaramadı
bendede hilal mocanın bi kitabı var ama içinde bi kaç tarif var,çok yok öle

plasebo
yaren2007
Bence ben ilk disi cok gec gordum kizlar bugun 2.diside gordum bu kadar kisa sirede cikarmiki
hayırlı olsun cnm maşallah:nazar::nazar::nazar::nazar:

plasebo
yaren2007
Misafirler gitti cnm
off ya dayanamıyorum böle çocukların bizim bebişlere yaklaşmasına
kendileri küçük zaten zarardan anlamıyolar bebeğin canı yanar mı bilmiyorlar valla deli oluyorum böle bişi demeyen anne babayada
:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

yaren2007
plasebo
off ya dayanamıyorum böle çocukların bizim bebişlere yaklaşmasına
kendileri küçük zaten zarardan anlamıyolar bebeğin canı yanar mı bilmiyorlar valla deli oluyorum böle bişi demeyen anne babayada
:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:
Ah cnm sorma icim tandi resmen ta ne kadar sakiniyoruz bide bebeklerimizi
Rabbim merhamet versn iste

yaren2007
plasebo
bendede hilal mocanın bi kitabı var ama içinde bi kaç tarif var,çok yok öle
cnm aslında kızlarda almıs kıtaplar
ben su anda dr lıstesıyle ıllerlıyorum
netı actıgımdada pek cok alternatıf var sanırım onlardan faydalanabılrım

yaren2007
ozcanan
evet Allah esirgemiş kıuzuyu ya yani bak yaren abla kıskanır yapar normal dersin ki kızceğiz ikinci anne sana yardımcı neyse ya inşallah uzun süre gelmezler

nasip değilmiş canım ya üzüldüm pazartesi sen alırsın benim çarşambaya anca gelir yani yine sen vereceksin haberleri:KK51::KK51::KK51:
ah tatım bıde yarenımı gorsen nasıl koruyo kolluyo kardesını kuzenınden cok akıllı benım kızım :nazar::nazar:

yaren2007
27-04-13, 22:04
mertur nereledesın kuzumm

yasemınım kaldı bı yarın pazartesı artık start dımı

ozcanan
28-04-13, 07:04
herkese günaydın :KK6:

selnec
28-04-13, 07:04
gunaydin teyzoslar..:KK16: