2012 kasım bebekleri büyüyor..

wavss67
10-03-13, 21:03
zzeyyno
Kızlar saat
7 de 5 dk emdi

8:30 5 dk emdi

10:30 da 120 ml aptamil hazırladım sadece 40 ml içti gerisini istemedi. kutunun arkasında 150 ml yazıyor 3 aylıklar için bu durumda 40 ml çok az :KK43:
canım benım bebısımde aynen bole emıyo dıyebılırım ben mama vermıyorum,5 dk bıle emmıyor bazen ama gecelerı 2 saatde bır emmek ıstıyor 2 aylıkken falan 5 6 saat emmeden uyurdu sizce sutum yetmedığı ıcınmı gecelerı sureklı emmek istıyor artık mama versemmı dıye dusunmeye basladım bende

yaren2007
zzeyyno
Kızlar saat
7 de 5 dk emdi

10:30 da 120 ml aptamil hazırladım sadece 40 ml içti gerisini istemedi. kutunun arkasında 150 ml yazıyor 3 aylıklar için bu durumda 40 ml çok az :KK43:
cnm arasta öle 5 dk emer co uzun emmez gercı su bıkac gundur daha uzadı gıbı
ben arası sutumu bırakıp bı yere gıttıgımde daha 50 yı görmedık cnm anne memeye alışıklar ya ondandır zamanla cogalır hem bebegın hasta arkadasım arasta hastayken emzıklerle kandırıyoduk bıkac kere ceksın dıye

yaren2007
wavss67
canım benım bebısımde aynen bole emıyo dıyebılırım ben mama vermıyorum,5 dk bıle emmıyor bazen ama gecelerı 2 saatde bır emmek ıstıyor 2 aylıkken falan 5 6 saat emmeden uyurdu sizce sutum yetmedığı ıcınmı gecelerı sureklı emmek istıyor artık mama versemmı dıye dusunmeye basladım bende
cnm arasta öleydı sıdı 1.5 2 saatte acıkıyo sanırım daha hızlı sındırmeye basladılar sutum ıyı farkındayım bu ara ondan 6 ya kadar bısey vermıcem cnm sende verme derım

wavss67
yaren2007
cnm arasta öleydı sıdı 1.5 2 saatte acıkıyo sanırım daha hızlı sındırmeye basladılar sutum ıyı farkındayım bu ara ondan 6 ya kadar bısey vermıcem cnm sende verme derım
dun sutumu sağdım tek goğsumden zorla 50cc cıktı dığerınden 100 falandı galıba acaba dıyorum doymuyormu

yaren2007
wavss67
dun sutumu sağdım tek goğsumden zorla 50cc cıktı dığerınden 100 falandı galıba acaba dıyorum doymuyormu
150 cc gayet ıyı cnm kg nız nasıl

AuroraB
wavss67
sureklı değil ama coğu zaman boyle ,bebeğımın ustunu değiştırırken bıle terlıyorum artık bı doktoramı gıtsem dıyorum
Ben de çoook terliyorum :KK43:(( ama diğer anne arkadaslardan duydugum anne olduktan sonra belirgin daha cok terleyenler var. Hormonlarla alakalı olabilir diye düşündüm. Tabi bu arada gebelikte ve sonrasinda tiroid bozuklukları sık gelisebiliyormus. Bu da terleme yapabilir. Asırı terleme var diyorsan dahiliyeye gidip hem bi yonden hem de diğer acılardan bi kontrol ol bence canım! Bazen kansizlik veya çarpınti da yorgunlukla beraber terleme yapabiliyor !

mertm
yaren2007
su an konak operasyonu var arasınkafa sıcan gıbı oldu pek komık
uzman tv dekı dr bey amcamız 1 corba kasık bebeyagı 1 tatlı kasıgı karbonat demış bıde onu deneyelım
Canim konak sorunu bizde de var. Temizliyorum 2 gune yine cikiyor. Bizim dr. Saf zeytinyagina karbonat dedi. Oyle yapiyorum. Bir de konak sampuani dedi babe marka. Daha almadim. Bayağı azaldı. Yuzunuz nasil oldu. Ben bu arada domatesin de alerjik oldugunu farkettim. Domates sou vardi artik yemiyorum bayağı düzeldi. Artik yok gibi.

zzeyyno
wavss67
Canım benimki 3,5 aylık 6 kg oldugu için ve doktor zayıf kalmış dediği için ben akşamları bir kere veriyim dedim ama ilk deneme biraz başarısız oldu ama ilk biberon deneyimimiz o yuzden biberonu reddetmediğine şükür. Peki seninki kaç kg zayıfmı sen neden mamayı düşünüyorsun

wavss67
yaren2007
150 cc gayet ıyı cnm kg nız nasıl
3 aylıkken kılo 6100 boy 68 dı canım,sımdı nekadr bılmyorum tabı 8 gun sonra gıdecez kontrole

yaren2007
mertm
Canim konak sorunu bizde de var. Temizliyorum 2 gune yine cikiyor. Bizim dr. Saf zeytinyagina karbonat dedi. Oyle yapiyorum. Bir de konak sampuani dedi babe marka. Daha almadim. Bayağı azaldı. Yuzunuz nasil oldu. Ben bu arada domatesin de alerjik oldugunu farkettim. Domates sou vardi artik yemiyorum bayağı düzeldi. Artik yok gibi.
cnm atopiklerde sık rastlanıyomuş bızımde bıtıyo yenıden baslıyo bı gıdıste dr muza onuda bı sorayımmm
yuzumuz masalla cnm super yumurtA YEMIYORUM KESINLIKLE TAM 3 KERE DENEDIM ve 3.dede kızardı bozuldu
bak dometes sosu kv vermıştı tuketıyorum demek ona alerjımız yok ıyı olsunlar yemeyelım dımı cnm
hastaydı cnm senın pasalar nasıl oldular

zzeyyno
yaren2007
cnm arasta öle 5 dk emer co uzun emmez gercı su bıkac gundur daha uzadı gıbı
ben arası sutumu bırakıp bı yere gıttıgımde daha 50 yı görmedık cnm anne memeye alışıklar ya ondandır zamanla cogalır hem bebegın hasta arkadasım arasta hastayken emzıklerle kandırıyoduk bıkac kere ceksın dıye
Canım ilaçlar iyi geldi gibi bugun pek kusmadı ve pekte ağlamadı. peditus vermişti dr burun damlası falan. Bide eczacı bulantı için demiş ama içini okudum reflü içinmiş bi tanesi. bu reflü ilacına başaldık diye aptamil ar mama aramadık marketten mavi aptamillerden aldık 1 numara. Herhalde mavisi normalidir çünkü heryerde mavi görüyordum zaten. Hamam sefanız bitti mi :)

wavss67
zzeyyno
Canım benimki 3,5 aylık 6 kg oldugu için ve doktor zayıf kalmış dediği için ben akşamları bir kere veriyim dedim ama ilk deneme biraz başarısız oldu ama ilk biberon deneyimimiz o yuzden biberonu reddetmediğine şükür. Peki seninki kaç kg zayıfmı sen neden mamayı düşünüyorsun
gece sureklı emmek ıstıyor doymuyormu acaba dıyorum 3 aylıkken 6100 du canım

Plnoz
mertur
bizde de ben su vermek istiyorum =) ama daha vermedik
Hahaa sizinde babanızmı verdirmiyor yoksa :)

mertm
yaren2007
cnm atopiklerde sık rastlanıyomuş bızımde bıtıyo yenıden baslıyo bı gıdıste dr muza onuda bı sorayımmm
yuzumuz masalla cnm super yumurtA YEMIYORUM KESINLIKLE TAM 3 KERE DENEDIM ve 3.dede kızardı bozuldu
bak dometes sosu kv vermıştı tuketıyorum demek ona alerjımız yok ıyı olsunlar yemeyelım dımı cnm
hastaydı cnm senın pasalar nasıl oldular
Aman maşallah diyelim aras beye de. Insan cok üzuluyor yüzü kizarinca. Ben ilk defa sos yapmistim. Sans:-) benimkiler iyi cok şükür. Bu sefer küçük hafif atlattı. Abi antibiyotik kullandı. Abiyi hep uzak tuuttuk. Zor oldu ama. Ben yikadim onlari bu akşam erkence uyudukar. Ben de netebakiyorum.

yaren2007
zzeyyno
ccnm aslında esınınde uygun oldugunda bı cocuk dr uyla konusulmalımı acaba ne gıbı tavsıyelerde buluncak
bugun ılk nefeste bı dr vardı anne sutu yaramıyo dıye bısey yok dedı ama kımınınkı kg aldırmaz bızde bı beslenme progremı uygularız dedı az kg artısı degerlendırılmelı mutlka dedı

Plnoz
wavss67
sureklı değil ama coğu zaman boyle ,bebeğımın ustunu değiştırırken bıle terlıyorum artık bı doktoramı gıtsem dıyorum
Bebeğin üzerini değiştirirken ve banyo yaptırırken bende terliyorum bayaa debeleniyoruz çünkü :)

AuroraB
zzeyyno
Zzeyno emzirdikten sonra ver bence canım. Bence de biberona alışma, mamanın tadına alışma, belki tam acikmama derken 40 cc normaldir kuzucuk icin :KK66: bir de hastaydi di mı? Hastayken degisiklikler konusunda cok zorlamamak lazım zaten. İnsallah hemen iyileşir, yemesi de düzene girer, güzelecek kilo alır da onu konuşuruz :KK66:)

wavss67
Plnoz
Bebeğin üzerini değiştirirken ve banyo yaptırırken bende terliyorum bayaa debeleniyoruz çünkü :)
normal ozaman benımkıde gecer inş rahatsız oluyorum cok ,banyo yaptırırken sorma zaten sankı uzerıme su dokulmus gıbı oluyorum

Plnoz
yaren2007
su an konak operasyonu var arasınkafa sıcan gıbı oldu pek komık
uzman tv dekı dr bey amcamız 1 corba kasık bebeyagı 1 tatlı kasıgı karbonat demış bıde onu deneyelım
Canım bizim kafadada çok konak vardı linola şampuan dedi dr onunla yıkadık giydirdik sonra tekrar ıslak kafasına şampuandan sürüp diş fırçasıyla zedelemeden sağa sola taradık hepsi çıktı tek seansta :) eğer sizinki geçmezse öyle yapabilirsiniz :KK66:

yaren2007
mertm
Aman maşallah diyelim aras beye de. Insan cok üzuluyor yüzü kizarinca. Ben ilk defa sos yapmistim. Sans:-) benimkiler iyi cok şükür. Bu sefer küçük hafif atlattı. Abi antibiyotik kullandı. Abiyi hep uzak tuuttuk. Zor oldu ama. Ben yikadim onlari bu akşam erkence uyudukar. Ben de netebakiyorum.
ıyı cnm erken farketmısınız dr dedı tabıkıde etkılenır yedıgınızden
cılt dr etkılemez o kadar dedı ama ben ısıme geln cevapları dıkkate alıyorum
aras ta antıbıyotık almadı dr ınatle vermıcem dedı ve bız galıp geldık cok sukur
bende ıkısını yıkadım cnm annelerımızden gelme alışkanlık heralde pazar dedımmı o banyo olacak

Plnoz
zzeyyno
Kızlar saat
7 de 5 dk emdi

Canım belki doyuyordur seni emince, yanlış hatırlamıyorsam yarenin bebeğide 5 dk emiyordu ama o zayıf değil. Senin bebeğin sütün yetmediğinden dedğil belkide çok kustuğu için kilo alamıyorda olabilir.

yaren2007
Plnoz
Canım bizim kafadada çok konak vardı linola şampuan dedi dr onunla yıkadık giydirdik sonra tekrar ıslak kafasına şampuandan sürüp diş fırçasıyla zedelemeden sağa sola taradık hepsi çıktı tek seansta :) eğer sizinki geçmezse öyle yapabilirsiniz :KK66:
cnm bızımkı cıkıyo hıc kalmıyo ama atopik dermatıt yanı bebek egzaması var tekrarlıyo ama ben yıneleyım 10 gun sonra kontrolumuz var
ay adam cıgerını gögsunu dınlerken bı susuyorom öle cok sey soruyorumkı
ay oda cok soruyo sorusup duruyoz

yaren2007
Plnoz
Canım belki doyuyordur seni emince, yanlış hatırlamıyorsam yarenin bebeğide 5 dk emiyordu ama o zayıf değil. Senin bebeğin sütün yetmediğinden dedğil belkide çok kustuğu için kilo alamıyorda olabilir.
bencede kusma kaynaklı ve ustune gıdılmelı mesela sutu olmasa kusmaz kusması ıcın sut olmalı

yaren2007
asagıdakı annlerımız hayırlı geceler

wavss67
herkese ıyı geceler bebısım uyurken bende uyuyayım