2012 kasım bebekleri büyüyor..

bebeklerim
3-01-13, 21:01
selam guzel anneler ve bebıslerı bende gırıyrm arada yazıyrm arada okuyrm vakıt olmuyr herzaman bugun kalca fılmımızı cektrdık sukur bısey cıkmadı boyumuz kılomuz ıyı doktor oyle dedı 800gram almıs kaksında balgam var bıde hırıltısını soyledım normal dedı ama kktugunu soylemeyı unuttum oda normmaldır herhalde sızlerın nasıl sanırım benden gecıyor bebegıme o koku :)sut olayına gelınce yeme ıcmeyle ılgısı cok bazen duzgun yıyemıyrm sutum azalıyor dun pek yoktu bugun ıyı bol bol su cay rezene ıcıyrm o doluluk sızlama gıbı sey sut bırıkınce oluyor ama herzaman omuyr malesef bende gaz sıkıntımız bazen cok oluyr ama bırkac gundur daha ıyı sankı bol bol bakınmaya basladık bız gulucukler atıyoruz ve arada aaauuu aauu anlatıyrz cok guzel bsy ya gun gectkce dahada guzellesıyor hergun yenı bsy degıyor zamanla işte bızde durumlar boyle kızlar:KK9::KK9::KK9::KK9::nazar::nazar:

bebeklerim
3-01-13, 22:01
RECES
ben de cocuga zarar vermwmek icin gitmek istemiyorum. Benim kizim fa 38 gunlukken mevlit okuttum ve afetli birisi gelmisti ve cok korkmustum kizima bisey olacak diye

Canim zaten 40 in cikincaya kadar adet gormiyorsun ki. Lohusayken olan kanama adet degil
bızım burdada oyle derler ama ben ınanmıyorum ayrıca adetlı bırısı derken kızlar ıcın gecerlı derler bızım burda kadınlar ıcın degıl benım kuzenım bakmıstı bebgıme hıcte bısy oolmadı sadce annen gıbıyım dersın oyle bakarsın dedıler oyle yaptı ınanmayın boyle seylere ınanıyrsanızda dedıgımgıbı soyleyın bakarken hem ayrca 40gunluk kanama adet yerıne gecmıyorkı

kasiope
aycaece
doğum yapan teyzoşlar huu huuu gelin buraya da arada:KK34:
fikir verin bizlere de..
iyiki şunu da almışım yanıma dediğiniz şeyler neler oldu?
bebek için kaç takım koydunuz?
kendiniz pijama mı gecelik mi tercih ettiniz?
merhaba ben 20 kasımda doğum yaptım bebeğim şu an 45 günlük.
hastane çantama 2 pijama koydum ama hastanede tek bir pijama giydim diğerine gerek kalmadı bir gece yattım sadece.
bebiş içinde hastane çıkışının tamamını koydum çantaya birde bi alt üst takım ama onada gerek yokmuş, zaten hemşireler gelip bebeğin kıyafetlerini alıyorlar doğuma girerken,alt üs takımını,zıbın birde battaniyelerini alıyorlar o kadar.

kasiope
bu arada tüm annelere merhaba

ben doktor kontorlüme gittiğimde doğum yaptım, 32. haftada plasenta kireçlenmeye başlamıştı, erken doğum olacağı belliydi sürekli kontrol altındaydım sık sık gidiyordum doktora, 36. haftada yine kontrolüm vardı gittim doktor bebeği hemen almam lazım dedi ve 36. haftada doğum yaptım, bebeğim 2.750 gr doğdu daha doğrusu öyle söylediler ama fotoğraf çekimlerinde bebeğin kilosu 2.735 olarak çıkmış. çok küçüktü yavrum tutmaya korkuyordum kulakları incecik bir tül gibiydi. Allahıma binlerce şükürler olsun biraz toparlandı şimdi. 45 günlük şu anda. yarın doktor kontrolü var bakalım kaç kilo almış çok merak ediyorum.20 gün önce tartıldığında 3.560 gr dı. umarım beslenmesi iyidir. birde kalbinde delik var dedi doktor üfürüm duydu şüphelendi baktı anne karnındaki deliğin haricinde bir delik daha var dedi ama büyüdükçe kapanırmış inşallah. beslenmesi iyiyse kapanır demekmiş. inşallah kilo alımı düzenlidir.

yaren2007
3-01-13, 23:01
esra_kar
kızlar mrb okuyorum hep ama oğlandan bende yazamıyorum bişey sorcam kızlar ya göğüsleriniz sızlıyormu veya süt akıyor mu durduk yere benim hiç öle şeyler olmuyor ama kilo alması iyi ağlıyor sürekli ama gazdan diye düşündüm hep gecede iyi uyuyor maşallah arkadaş sızlamıyosa akmıyosa yeterli değildir dedi de sizlerin nasıl diğer oğlumdada hatırlamıyorum sızladığını aktığını kafam karıştı anlıcanız
cnm ne akıyo ne sızlıyo yarendeydı butun yaşananlar
1 kutu gögus pedım bıel bıtmedı ama maşalla aras 2 aydırda 1400 gr aldı ortalama
benımde endişem son buldu

emaya
4-01-13, 06:01
Kızlar günaydın herkese
Bebekler için olan humananın rezene çayını kullanan var mı acaba
Benim oğlan emmediği için benim içmemin bi faydası yok
Haftaya doktora gidicez o zamn da sorabiliim
Ama kullanan varsa ne zamandan itibaren kullanmaya başladı ve işe yaradı mı acaba:26:

cvr
4-01-13, 07:01
emaya
Kızlar ara ara girip okuyorum sizi
Ama yazmaya fırsatım olmuyor
O kadar gazlı ki oğlan çıldırma noktasına geldim
Yarım saati geçmiyor uykuları
İkinci ayımız bitçek
Gazımız azalır derken aksine artıyo
Ne zaman bitçek bu ya:26:
Elleri aykları inanılmaz terlio ve buz gibi
Kalında giydirsem ince de giydirsem aynısı
Düzen istiyorum artık
Bebekleri rahatsız olanlar vardı allahan şifa diliyorum
Bir an önce iyilişelirler inşallah:KK46:
al bendende o kadar canım 2. ayda biraz azalır diye beklerken tavan yaptı gaz.

doktorumuz 3. ayda geçevcekdiyor ama ekim annelerine bakıyorumda bazılarının çocukları sabaha kadargazdan ağlayan varmış . ne yapalım canım sağlıklı olsunlarda .

sadece anneler yıpranıyor işte biraz. bazen ayaklarım belim sızlıyor kopacak gibi ölüyorum yorgunluktan.

esra_kar
kızlar mrb okuyorum hep ama oğlandan bende yazamıyorum bişey sorcam kızlar ya göğüsleriniz sızlıyormu veya süt akıyor mu durduk yere benim hiç öle şeyler olmuyor ama kilo alması iyi ağlıyor sürekli ama gazdan diye düşündüm hep gecede iyi uyuyor maşallah arkadaş sızlamıyosa akmıyosa yeterli değildir dedi de sizlerin nasıl diğer oğlumdada hatırlamıyorum sızladığını aktığını kafam karıştı anlıcanız
benim akıyor canım ama sızlama çok nadir oluyor bazende emzirirken diğer göğsümde oluyor.kilo alımı da güzelmiş canım takma o zaman kafana. önemli olan kilo alımı .

emaya
Kızlar günaydın herkese
Ama kullanan varsa ne zamandan itibaren kullanmaya başladı ve işe yaradı mı acaba:26:
canım ben milupanın kini almıştım.ama pek meemnun kalmadım.hatta anasonlu gece çayını bile aldım , bieaz uyku yapsaydı bari am malesef zaten pekte sevmedi.

ilk hafatadan beri vermiştim .

şimdi onları ben içiyorum. bebeğede kimyonlu çay içiriyorum her gün.

yinede gazı bitmiyo ne gazlı çocukmuş. :KK53:

ece_0725
4-01-13, 10:01
emos_musti
slm kızlar bebeği grip olan var mı aranızda :KK43:
benim oğlum geçen hafta hafiften geçirdi.doktora gittik pedutus şurupla xlclear burub damlası verdi çok şükür atlattık.ama biraz burnumuzda hırıltı kaldı.seninkide grip mi oldu.

nagisce
Kızlar benim kız iki göğsümü 5er dak emip ağlamaya başlıyo süt azalıyo anlıyorum ama o 5 dk baya iyi geliyo tıkanıyo bile ama sonrasında sürekli ağlıyo ya ayakta kucakta gezcez yada ayağımda sallıcam öyle susuyo, acaba o 5er dak da doymuyo olabilirmi, 40 günlük bebeğim bugün acaba bir öğünde kaç cc anne sütü alması lazım????

ece_0725
emaya
Kızlar günaydın herkese
cnm ben kimyonlu rezenesini aldım ama kendim içtim.üzerinde 1.haftadan itibaren kullanılır diyor.kaç kişiden duydum doktorları bir sakıncası yok demişler.bu topiktede kullanan arkadaşlar vardı yanlış hatırlamıyorsam.faydasına gelince herkeste aynı sonuç vermeyebilir.senin denemen lazım.bence bi dene işe yaramadığını düşünürsen kendin içersin.emzirmesende geceleri içmek insana iyi geliyor rahatlatıyor.benim tavsiyem kimyonlusunu almandır.

ece_0725
nagisce
Kızlar benim kız iki göğsümü 5er dak emip ağlamaya başlıyo süt azalıyo anlıyorum ama o 5 dk baya iyi geliyo tıkanıyo bile ama sonrasında sürekli ağlıyo ya ayakta kucakta gezcez yada ayağımda sallıcam öyle susuyo, acaba o 5er dak da doymuyo olabilirmi, 40 günlük bebeğim bugün acaba bir öğünde kaç cc anne sütü alması lazım????
cnm ben bu memede kalma süresini nette çok araştırdım. çocuklar göğüsteki sütün büyük bir kısmını ilk 5 dkda çekerlermiş.yani bu bir ölçüt değil asıl ölçüt senin göğsün.birkaçkez göğsünü bebeğini emzirmeden önce sağ.bakalım nekadar süt çıkacak.bir göğüsten en az 40ml gelmeli.gelmiyorsa çocuğuna yetmiyodur.eğer sağma imkanın yoksa bebeği emzirdikten sonra bir miktar mama ver eğer susuyorsa aç kaldığını ablarsın.bu arada biz 45 günlüğüz benim sütümde az yetmiyo.ben sağıyorum iki göğüsten sağdığımda en az 70 ml çıkıyo.ilk ay 600 gr aldı doktor günde 3 kez 60 ml mama vermemi istedi.çocuk düzene girdi.uykuları arttı sakinleşti ve toparlanmaya başladı.doktora bir öğünde kaç ml içmeli diye sorduğumda 2.ayda 90 ml olmalı dedi.bunları bideğerlendir bir seçenek daha var memede az kalmasıyla ilgli.benim oğlumda memede çok debeleniyor meğer dili bitişikmiş.bu emmesini etkilermiş ve sinir yaparmış.ağlarken dilinin altını kontrol et.sen anlayamazsan doktora gittiğinde bi sor arkadaşım

emaya
4-01-13, 11:01
cvr
al bendende o kadar canım 2. ayda biraz azalır diye beklerken tavan yaptı gaz.

doktorumuz 3. ayda geçevcekdiyor ama ekim annelerine bakıyorumda bazılarının çocukları sabaha kadargazdan ağlayan varmış . ne yapalım canım sağlıklı olsunlarda .

sadece anneler yıpranıyor işte biraz. bazen ayaklarım belim sızlıyor kopacak gibi ölüyorum yorgunluktan.

benim akıyor canım ama sızlama çok nadir oluyor bazende emzirirken diğer göğsümde oluyor.kilo alımı da güzelmiş canım takma o zaman kafana. önemli olan kilo alımı .

canım ben milupanın kini almıştım.ama pek meemnun kalmadım.hatta anasonlu gece çayını bile aldım , bieaz uyku yapsaydı bari am malesef zaten pekte sevmedi.

ilk hafatadan beri vermiştim .

şimdi onları ben içiyorum. bebeğede kimyonlu çay içiriyorum her gün.

yinede gazı bitmiyo ne gazlı çocukmuş. :KK53:
ece_0725
cnm ben kimyonlu rezenesini aldım ama kendim içtim.üzerinde 1.haftadan itibaren kullanılır diyor.kaç kişiden duydum doktorları bir sakıncası yok demişler.bu topiktede kullanan arkadaşlar vardı yanlış hatırlamıyorsam.faydasına gelince herkeste aynı sonuç vermeyebilir.senin denemen lazım.bence bi dene işe yaramadığını düşünürsen kendin içersin.emzirmesende geceleri içmek insana iyi geliyor rahatlatıyor.benim tavsiyem kimyonlusunu almandır.
Sağolumn kızlar
Bi sakıncası yoksa madem bende alayım da şu çayı bi deniyim bari
Bakalım bizde nasıl sonuç verecek
Gözünden yaş gelio ağlarken
Hem ona üzülüyorum kıyamıyorum
Hemde gerçekten sinirlerim dayanmıyo artık
Allah hepimize kolaylık versin

nagisce
4-01-13, 12:01
ece_0725
cnm ben bu memede kalma süresini nette çok araştırdım. çocuklar göğüsteki sütün büyük bir kısmını ilk 5 dkda çekerlermiş.yani bu bir ölçüt değil asıl ölçüt senin göğsün.birkaçkez göğsünü bebeğini emzirmeden önce sağ.bakalım nekadar süt çıkacak.bir göğüsten en az 40ml gelmeli.gelmiyorsa çocuğuna yetmiyodur.eğer sağma imkanın yoksa bebeği emzirdikten sonra bir miktar mama ver eğer susuyorsa aç kaldığını ablarsın.bu arada biz 45 günlüğüz benim sütümde az yetmiyo.ben sağıyorum iki göğüsten sağdığımda en az 70 ml çıkıyo.ilk ay 600 gr aldı doktor günde 3 kez 60 ml mama vermemi istedi.çocuk düzene girdi.uykuları arttı sakinleşti ve toparlanmaya başladı.doktora bir öğünde kaç ml içmeli diye sorduğumda 2.ayda 90 ml olmalı dedi.bunları bideğerlendir bir seçenek daha var memede az kalmasıyla ilgli.benim oğlumda memede çok debeleniyor meğer dili bitişikmiş.bu emmesini etkilermiş ve sinir yaparmış.ağlarken dilinin altını kontrol et.sen anlayamazsan doktora gittiğinde bi sor arkadaşım
Çok çooook sağol

asli_1981
emaya
Kızlar günaydın herkese
slm kızlar bende geldım 2erkek annesıyım buyuk oglumda gaz sorunu fazlaydı ve bundada sıze tavsıyem humana rezene kuklnın ayaklara sıcak su torbası ve acı alma yagı topuklara suruluyo ve nurse harveys kullanın cok ıllet bısı gaz sancısı ve masaj yapın bız kurtulduk cok sukur

asli_1981
ece_0725
benim oğlum geçen hafta hafiften geçirdi.doktora gittik pedutus şurupla xlclear burub damlası verdi çok şükür atlattık.ama biraz burnumuzda hırıltı kaldı.seninkide grip mi oldu.
pedıdıs 1yas öncesıne sakıncalı dıye bılıyorum ama bazı doktorlar verıyo burun hırıltısı ıcın ortı bebe ılk bebenden tecrube serum fızyolojık ve ortı bebeyle cektırın derın canlar

asli_1981
ece_0725
esra_kar
rahat ol benımde sızlamıyo sutun yeter ve malt ıcecegı ıc sutun artsın

ece_0725
4-01-13, 18:01
kızlar dumanoğlundan haberi olan varmı.bebişi yoğun bakımdaydı nasıl oldu acaba

EGEMM44
4-01-13, 18:01
ece_0725
kızlar dumanoğlundan haberi olan varmı.bebişi yoğun bakımdaydı nasıl oldu acaba
biraz daha iyiymiş ama hala yogun bakımda

ece_0725
4-01-13, 19:01
EGEMM44
biraz daha iyiymiş ama hala yogun bakımda
inşallah tez zamanda iyileşir

makikosan1997
4-01-13, 23:01
emaya
Kızlar günaydın herkese
canım ben doktora sordum günde yarım çay bardağını geçmemek gerekiyormuş.ben ikinci ay kontrolümüzde sormuştum.bence çok da işe yaramadı.sub sımplex kullanıyorum bide en son bitkisel bir şurup aldım eczaneden sanki en çok onun faydası oldu adı:nurse herways.

beloved11
4-01-13, 23:01
emaya
Kızlar günaydın herkese
kullanabilirsin canım zaten üzerinde yazıyor ne kadar kullanman gerektiği yanlış hatırlamıyorsam 100 ml idi günde.. ben günde 2 kez 50 şer verdim 4 aylık olana kadar, bizi en çok bu rahatlattı, sap simpleks işe yaramadı bizde, her bebeğin gazına farklı şeyler iyi geliyor, deneyerek bulmalısın..

nagisce
5-01-13, 07:01
Kızlar bugün kızım 10 dk bir mememi emdikten sonra uyudu kaldı bende kalanları sağdım 90 cc çıktı bu koşullarda sütüm yetiyomudur sizce? off hep doymuyo gibi geliyo :KK43: kızım 41 günlük bu arada

hilalmenteskaya
5-01-13, 12:01
kızlar sütünüz teip yetmediğini bebeğinizin aylık kılo alımından anlayabılırsınız aylık en az 800gr alması lazım eger altındaysa mama takvıyesi yapın gercı ben dogdugundan berı süreklı mama takvıyesı yapıyorum ıcım rahat oluyor en azından..

hankar
emaya
Kızlar günaydın herkese
Biz bugun 70 gunümüzü bitirdik cok şükür. Bizim de gaz sorunumuz tavan yapmış durumdaydı. Dört ayrı doktora götürdük ve dört ayrı gaz ilacı denedik uç tanesini bitirmeden çöpe attım biz de hiç bir ise yaramadı metsil , zinco , colica. En son gittiğimiz doktorumuz biogaia verdi ve muhteşem derecede iyi geldi. Cok şükür gaz sorunumuz kalmadı. Gazını kendisi rahatlıkla çıkarıyor bazen zorlanıyor ama eski günleri düşününce buna şükrediyorum. Rezene cayı milupanin kullanıyoruz ben gece uykusuna bir saat kala 30 cc veriyorum toplamda 100 cc ye kadar veriliyor. Biz de cok ise yaradı. Onu icer icmez rahatlıyor sakinlesiyor maşallah. Ben bir de masaj yapıyorum karnına saat yönünde dairesel hareketlerle masaj yapın ve bacaklarını karnına doğru giturup altı sn tutun bu işlemi on kere yap faydasını göreceksin. Doktora bu işlem zarar verir mı bacak kaslarına veya karnına dediğimde aksine rahatlatır ve cok iyi gelir demişti. İnsallah sen de faydasını görürsün.

hankar
hilalmenteskaya
kızlar sütünüz teip yetmediğini bebeğinizin aylık kılo alımından anlayabılırsınız aylık en az 800gr alması lazım eger altındaysa mama takvıyesi yapın gercı ben dogdugundan berı süreklı mama takvıyesı yapıyorum ıcım rahat oluyor en azından..
Benim sutum cok cok az ve günde yaklaşık on kere 60 cc mama veriyorum sutu uç kere emiyo ve doymuyor ağlamaya baskıyı öyle bir ağlama ki kendini parçalıyor.onceden anne sütü ve mama ile yarı yarıya doyuyordu şimdi %90 mama ile doyuyor. Cok üzgünüm ama yapacak bırsey yok malesef. Cok şükür aylık gelişimimiz guzel. 67 günlükken 59 cm 5430 gr olmusuz. Bizim kızımız uzun ve ince olacağa benZiyor :) yanakları tam ısırmalik oldu ama kıyamıyoruz öpmeye kaldı ki ısırmak :).

Bu arada doktorumuz minimum 600 maksimum 1000 gr aylık alması gerektiğini söyledi.