TEST

Eşimi affedemiyorum

acaba07
19-11-12, 12:11
merhaba kızlar :KK43: 3 gündür geçmeyen bi öfkeye sahibim. daha önce de konu acmıstım ordada bahsetmiştim daha yeni evliyim.. hersey yolunda gidiyordu.. ancak cuma aşkamı öyle bişey ögrendimki öfkem boyumu aştı.. eşim onunla evlenmeden önce görüştügüm kişiye mesaj yazmıs faceten. bundan 2 ay önce biz nişanlıydık ve ayrılmıstık bi tartısma yuzunden. ona benimle ilgili iyi kötü ne ögrenebilitim diye msj atmış (ama o cvp vermemiş) ve ben bunu tesadüfen 2 ay sonra ögrendim.. ne yazdın dedim seni sordum dedi. acaba senle ilgili ne söyler diye yazdım dedi. kızlar 3 gundur ayrı uyuyorum ondan bana dokunmasına bile izin vermiyorum. ne yapıcamı bilmiyorum. bi yanım ara o kişiyi ne yazdı tamamen ögren diyor bi yanım olmaz diyor kızlar bişey söyleyin nolursunuz.....

minnie
şaşırdım acaba yanlış mı anladım diye 2 kez okudum ne kadar gereksiz bi davranış amaç ne?yeni evlisiniz birbirinizi keşfedin tadını çıkarın başkasına sormak neymiş sen onun karısısın artık seni en iyi tanıyacak anlayacak o

acaba07
biz nişanlıydık ve ayrılmıstık yani kızgınlıklarda biter ya öle bi durum yaşadık oda zaten bitmişti bende ondan sordum seni ee neticede bi senrlik bi ilişkin vardı onunla ne dicek diye seni sordum dedi. detaylı söylemiyor ne yazdıgını. ama ben hazmedemiyorum bunu. tamam bitmişti ama yine barıstık ve evlendik neden söylemedin dedim böle bişey nasıl söylenir diyor nasıl yaptıgını hala aklım almıyor . öyle kızgınımki ona... tarif edemem.. affedemiyorum. napıcamıda bilmiyorummm

sedaecrin
O kişi cevap verseydi zaten faceden görürdün ki canım demek ki birşey dememiş seninle ilgili.
Ben de olsam cevap vermezdim sonuçta ciddi boyuta girmiş bir ilişki iyi ya da kötü desem neye yarar.
Eşinin yaptığı da çok yanlış ayrıca sana karşı güveni mi yokki de senin eski ilişkilerinle irtibata geçiyor madem merak ettikleri var seninle konuşsun eski ilişkideki insanları araya katması çok saçma!
Sen de bana kalırsa küslüğü daha fazla sürdürme yaptığı doğru değil tamam ama konuşmayı dene öğrenmek istediği neymiş tam olarak sor ve cevabını da ver bence

acaba07
Bu kadar kısa bi sürede... Onunla evlendigime pişman oldum kızlar :KK43: onada söyledim evlenmeden önce bilseydim seninle asla evlenmezdim dedim.. Ama şimdi... şimdi napılırki. Ailene söyleyemiosun daha cok yeni evlisin.. Off yemek bile yiyemiyorum kaç gündür.. Napıcamı sasırdım...

bebegimyagmur
Nasil yani ya siz evlisiniz ve esin eski arkadasina senin icin nasildi diye soruyor ne duymak istiordu acaba sasirdim dogrusu :44: bende olsam bi zaman konusmazdm bu bana yapilmis hakaret olarak algilardim bu erkekler ne acaip varliklar anlamasi cok guc ne diyeyim bilemedim:44:

acaba07
sedaecrin
o kişi cevap verseydi zaten faceden görürdün ki canım demek ki birşey dememiş seninle ilgili.
Ben de olsam cevap vermezdim sonuçta ciddi boyuta girmiş bir ilişki iyi ya da kötü desem neye yarar.
Eşinin yaptığı da çok yanlış ayrıca sana karşı güveni mi yokki de senin eski ilişkilerinle irtibata geçiyor madem merak ettikleri var seninle konuşsun eski ilişkideki insanları araya katması çok saçma!
Sen de bana kalırsa küslüğü daha fazla sürdürme yaptığı doğru değil tamam ama konuşmayı dene öğrenmek istediği neymiş tam olarak sor ve cevabını da ver bence
doğru diyorsun ama beceremiyorumki.. Konusmaya calıssamda içimden gelmiyor. Diyorum ya onunla uyumuyorum bile... Dediğin gibi ben olsam bende cevap vermezdim banada ters böle seyler ama onun midesi nasıl kaldırdı onuda bilmiyorum.. Ilk ögrendigimde amac ne dedim bilmem o anki ruh haliyle yaptım diyor.. Ama bide söyle düşünün... Bu önceden planlanmıs bişey. Bundan adım gibi eminim. Ayrılık noktasına gelmişiz... Durduk yere insanın aklına gelmez böle bişey. Bence fırsatını arıyordu ve ayrılıga gelince ilk yaptıgı sey bu oldu. Işte ben bunu kaldıramıyorumm

MELEKiim
Neden böyle bir şey yapmış....Seni yeterince tanımamış mı yani..
Başkasının senin hakkında yaptığı iyi ya da kötü yorumları seni tanıyabilmek adına yeterli bulabilecekmiş miyani :44:

Benim hakkımda kocam sana ne sordu demek ,, senin adına rencide edici olmaz mı sence....:KK17:
Bence o kişiye bahsetme bundan...

acaba07
bebegimyagmur
nasil yani ya siz evlisiniz ve esin eski arkadasina senin icin nasildi diye soruyor ne duymak istiordu acaba sasirdim dogrusu :44: Bende olsam bi zaman konusmazdm bu bana yapilmis hakaret olarak algilardim bu erkekler ne acaip varliklar anlamasi cok guc ne diyeyim bilemedim:44:
bi süremi... Inanın bana hiç ama hiç konusmak istemiyorum. Cuma gününden beri görmeye bile tahammülüm yok... Elim kolumm baglandı.. Hakaret.. Haklısın. Yerle bir etti onurumu... Ya onunla bitmiş zaten... Kuyruk acısından ya cvp verseydi olur olmaz seyler söyleseydi.. Bide lafa kardeş kusura bakma özür dilerim diye başlamış lafa.. Yediremiyorumki kendime yediremiyorummm

kathie
Saçmalığa bakar mısın...
Neymiş, "seninle ilgili iyi, kötü ne öğrenebilirim diye yazdım"mış. Ben utanırdım resmen ya, o nasıl bir kendini bilmezliktir.
Soğuk davranmakta haklısın ama böyle sinirin dinmeyecek, aksine düşüne düşüne daha da alevlenecektir.
Git, onun başının etini "ne söyledin?" diye ye ama böyle kendini yeme.

acaba07
melek181
neden böyle bir şey yapmış....seni yeterince tanımamış mı yani..
Başkasının senin hakkında yaptığı iyi ya da kötü yorumları seni tanıyabilmek adına yeterli bulabilecekmiş miyani :44:

Benim hakkımda kocam sana ne sordu demek ,, senin adına rencide edici olmaz mı sence....:KK17:
Bence o kişiye bahsetme bundan...
bi bilsemm.. Amac belli... Bitmesine bitiodu bari kötü bişey duyarsam egomu tatmin ederim diye düşündü heralde.. O kişiyede soramıyorum haklısın daha fazla yerle bir olmaktan korkuyorum... Daha kötü seyler duymaktan korktugum gibi..

acaba07
rrozz
saçmalığa bakar mısın...
Neymiş, "seninle ilgili iyi, kötü ne öğrenebilirim diye yazdım"mış. Ben utanırdım resmen ya, o nasıl bir kendini bilmezliktir.
Soğuk davranmakta haklısın ama böyle sinirin dinmeyecek, aksine düşüne düşüne daha da alevlenecektir.
Git, onun başının etini "ne söyledin?" diye ye ama böyle kendini yeme.
ilk gün yaptım. Bana dürüst ol tam ne yazdın ne dedin diye defalarca sordummmmm... Seni sordum acaba ne ögrenebilirim diye dedi. Başka bişi demiyo. Gecmiş gün hatırlamıyorum diyor...

manolya_1991
eşinizin yaptığı ayıp ve saçmalık onun sözünlemi hareket etcekmiş iftira atsa öle böle dese sizi bırakcakmışmı yarıda kendisi bilmiyormu tanımıyormu sizi eskiyi bile açmıcan erkeklere

acaba07
manolya_1991
eşinizin yaptığı ayıp ve saçmalık onun sözünlemi hareket etcekmiş iftira atsa öle böle dese sizi bırakcakmışmı yarıda kendisi bilmiyormu tanımıyormu sizi eskiyi bile açmıcan erkeklere
işte bende bu ayıbı tasıyamadıgım için burdayım. Bilmiyorum napıcamı... Sonradan pişman olmaktan korkuyorum.. Suan onu görmeye bile tahammülüm yok.. Ilk sadece affet beni dedi.. Benden aldıgı tepkilerden sonra azını acmadı... Konusmuyoruzç ayrı yiyor ayrı uyuyoruz... Nolacak yada ne olmalı bilmiyorum..

sedaecrin
acaba07
doğru diyorsun ama beceremiyorumki.. Konusmaya calıssamda içimden gelmiyor. Diyorum ya onunla uyumuyorum bile... Dediğin gibi ben olsam bende cevap vermezdim banada ters böle seyler ama onun midesi nasıl kaldırdı onuda bilmiyorum.. Ilk ögrendigimde amac ne dedim bilmem o anki ruh haliyle yaptım diyor.. Ama bide söyle düşünün... Bu önceden planlanmıs bişey. Bundan adım gibi eminim. Ayrılık noktasına gelmişiz... Durduk yere insanın aklına gelmez böle bişey. Bence fırsatını arıyordu ve ayrılıga gelince ilk yaptıgı sey bu oldu. Işte ben bunu kaldıramıyorumm
Yani ister istemez şu anki sinirle öfkeyle yüzünü dahi görmek istemezsin.Yaptığı çünkü bana göre yenilir yutulur birşey değil.Güvenmiyorsa nişanlanmayacak,evlenmeyecekti yani bu kadar basit.Seni senden başka kimden daha iyi tanıyabilir ki.Sen yine de biraz kafanı topla canım kendine gel en azından konuşmaya çalış şu an zor farkındayım ama evliliğiniz için yani denemelisin en azından.

NeMeSiS98235
böyle bi şeyi gururuna yediripte nasıl yapmış tebrik koyuyorum, eski sevgilin cevap vermemekle mert davranmış ne cevap bekliyodu acaba

acaba07
sedaecrin
yani ister istemez şu anki sinirle öfkeyle yüzünü dahi görmek istemezsin.yaptığı çünkü bana göre yenilir yutulur birşey değil.güvenmiyorsa nişanlanmayacak,evlenmeyecekti yani bu kadar basit.seni senden başka kimden daha iyi tanıyabilir ki.sen yine de biraz kafanı topla canım kendine gel en azından konuşmaya çalış şu an zor farkındayım ama evliliğiniz için yani denemelisin en azından.
desemki onunla evli kalmak istedigimden artık emin değlim... Onada söyledim. Eger nişanlıyken söyleseydin evlenmezdim seninle.. Oda bunu bildigim için söylemedim dedi. Pişkin pişkin.. Iyide simdi böyle dahamı iyi oldu... Elimi kolumu bagladı... Hayır bide bu benim ikinci evliliğim kızlar :/ küçük yasta evlenmiştim 3 ay evli kaldım benden büyüktü görücü usulü bi evlilikti ayrıldım. Olmadı yapamadım...:KK43: iyi dedim evlenmeden önce eski sevgilimden evlendikten sonrada eski eşimden sorarsın beni.... Kızlar napıcam ben..... :KK43:((((

acaba07
nemesis98235
böyle bi şeyi gururuna yediripte nasıl yapmış tebrik koyuyorum, eski sevgilin cevap vermemekle mert davranmış ne cevap bekliyodu acaba
bunun aynısını bende ona dedim. Sende nasıl bi mide varmış ya dedim. Neyseki o delikanlı cıkmıs midesi almamışta sana cvp vermemiş dedim... Bende inanmıyorum nasıl erkeklliğine yedirebilmiş. Bide kardeş özür dilerim diye lafa başlamış.. Düşündükçe çıldırıyorummm

NeMeSiS98235
eski sevgilin senin için kötü şeyler söyleseydi eşin napıcaktı, sen aslında böyle bi kızmışsın bla bla diye bel altımı vuracaktı?
böyle birimidir karakter olarak,valla hiç hoş değil

sedaecrin
acaba07
desemki onunla evli kalmak istedigimden artık emin değlim... Onada söyledim. Eger nişanlıyken söyleseydin evlenmezdim seninle.. Oda bunu bildigim için söylemedim dedi. Pişkin pişkin.. Iyide simdi böyle dahamı iyi oldu... Elimi kolumu bagladı... Hayır bide bu benim ikinci evliliğim kızlar :/ küçük yasta evlenmiştim 3 ay evli kaldım benden büyüktü görücü usulü bi evlilikti ayrıldım. Olmadı yapamadım...:KK43: iyi dedim evlenmeden önce eski sevgilimden evlendikten sonrada eski eşimden sorarsın beni.... Kızlar napıcam ben..... :KK43:((((
Hmm böyle bir düşüncen de varsa canım evliliği yürütmen zor yani.İkinci üçüncü evlilik fark etmez canım hayat senin hayatın yürümüyor olmuyor ki bitiyor bir yerde.Herkes boşanmak için evlenmiyor sonuçta ama işte sorunlar bu nktaya getirebiliyor.O zaman senin önce evliliğini kurtarıp kurtarmama düşüncenin iyi düşünmen gerekir sonra da ona göre adım atman geerekiyor bana göre.Yine de hayırlısı neyse o olsun kfana da takma önceden evlendim boşandım diye olmuyorsa olmuyor demek ki.

NeMeSiS98235
günlerdir ayrı yiyosunuz ayrı yatıyosunuz tepkisi ne peki? olay konuşulduğunda bi kere özür dileyip sustumu yoksa bariz bi pişmanlık var mı

acaba07
nemesis98235
eski sevgilin senin için kötü şeyler söyleseydi eşin napıcaktı, sen aslında böyle bi kızmışsın bla bla diye bel altımı vuracaktı?
Böyle birimidir karakter olarak,valla hiç hoş değil
dedim ya evlenmeden ögrenseydim aslaaaaaa evlenmezdimm... Bu küçük bişey değil

acaba07
sedaecrin
hmm böyle bir düşüncen de varsa canım evliliği yürütmen zor yani.ikinci üçüncü evlilik fark etmez canım hayat senin hayatın yürümüyor olmuyor ki bitiyor bir yerde.herkes boşanmak için evlenmiyor sonuçta ama işte sorunlar bu nktaya getirebiliyor.o zaman senin önce evliliğini kurtarıp kurtarmama düşüncenin iyi düşünmen gerekir sonra da ona göre adım atman geerekiyor bana göre.yine de hayırlısı neyse o olsun kfana da takma önceden evlendim boşandım diye olmuyorsa olmuyor demek ki.
haklısın :KK43: ama öyle insanlar öyle bi dünyadayızki... Insanlara ne sorunlarını anlatabiliyorsun ne yasadıklarını. Ayrılsan daha ilk aydan tutunamadı dicekler... Ailemden kimseyede bişey diyemedim. Hergün tlfda konusuyorum ailemle hersey normal rolu yapmak öyle agrıma gidiyorki. Sahte sahte gülmeler... Bide ailemden ayrı memleketteyim ben... Uzaktayım ve yalnızım.. şimdi hepten yalnız kaldım...

acaba07
nemesis98235
günlerdir ayrı yiyosunuz ayrı yatıyosunuz tepkisi ne peki? Olay konuşulduğunda bi kere özür dileyip sustumu yoksa bariz bi pişmanlık var mı
hiç konusmuyoruz.. Ilk gün özür diledi. Dahada açılmadı konusu... O sus ben sus.... Okadar..

gazeldustubaglara
eşinizin yaptığı hiç yakışık almayan bi davranış, öfkenizde haklısınız..
fakat eski arkadaşınızla, ortaya çıkınca yüz kızartacak bişey yaşamadıysanız, neden bu kadar uzattınız ki...
eşiniz öğrendiğinde kötü şeyler olacak bi durum olmadıysa eski arkadaşınızla, bence fazla uzatmayın...kaldı ki kötü şeyler yaşamış da olabilirsiniz..ve eşinizin hiç bilmemesi gereken durumlarıda yaşamış olabilirsiniz...bu sizin geçmişinizde kalmıştır, eşinizden öncesidir..ve eşinizin bunları sorgulayıp yargılama hakkı yok...
tepkinizi belli etmişsiniz ve artık uzatmayın bence...eşinizin yaptığı dam üstünde saksağan hesabına benziyor..lüzumsuz hatta çocukça...hiç olgun bi davranış değil...
acaba eşiniz neden bunu yaptı, bişeyden mi şüphelendi veya karısına evli olduğu süre zarfında hiçmi güvenmemiş..ayıp etmiş hem de çok...ama bırakın eşiniz yaptığı ayıbıyla utansın ezilsin....siz fazla tepki gösterdikçe dikkat çeker ve aklındaki şüpheleri doğrulayıcı olursunuz....eşinizin aklına gelir hep, acaba niye bu kadar tepki veriyor...bilmemem gerekn bişey varda ortaya çıkmasından mı korkuyor diye düşünebilir...

sedaecrin
acaba07
haklısın :KK43: ama öyle insanlar öyle bi dünyadayızki... Insanlara ne sorunlarını anlatabiliyorsun ne yasadıklarını. Ayrılsan daha ilk aydan tutunamadı dicekler... Ailemden kimseyede bişey diyemedim. Hergün tlfda konusuyorum ailemle hersey normal rolu yapmak öyle agrıma gidiyorki. Sahte sahte gülmeler... Bide ailemden ayrı memleketteyim ben... Uzaktayım ve yalnızım.. şimdi hepten yalnız kaldım...
Bazıları anlatsan da dinlemezler ya da kendi bildiklerini okurlar öylesi de var tabi bir de.Sen d ehaklısın canım aileden uzakta olunca daha da zor.İnsan böyle günlerde bir dayanak istiyor ama yükünü alacağı destek olacağı.Annene olsun anlatabilirsin aslında o sana daha çok yardımcı olur belki evladısın sonuçta.

acaba07
gazeldustubaglara
eşinizin yaptığı hiç yakışık almayan bi davranış, öfkenizde haklısınız..
Fakat eski arkadaşınızla, ortaya çıkınca yüz kızartmayacak bişey olmadıysa, neden bu kadar uzattınız...
Eşiniz öğrendiğinde kötü şeyler olacak bi durum olmadıysa eski arkadaşınızla, bence fazla uzatmayın...kaldı ki kötü şeyler yaşamış da olabilirsiniz..vey eşinizin hiç bilmemesi gerek durumlarıda yaşamış olabilirsiniz...bu sizin geçmişinizde kalmıştır, eşinizden öncesidir..ve eşinizin bunları sorgulayıp yargılama hakkı yok...
Tepkinizi belli etmişsiniz ve artık uzatmayın bence...eşinizin yaptığı dam üstünde saksağan hesabına benziyor..lüzumsuz hatta çocukça...hiç olgun bi davranış değil...
Acaba eşiniz neden bunu yaptı, bişeyden mi şüphelendi veya karısına evli olduğu süre zarfında hiçmi güvenmemiş..ayıp etmiş hem de çok...ama bırakın eşiniz yaptığı ayıbıyla utansın ezilsin....siz fazla tepki gösterdikçe dikkat çeker ve aklındaki şüpheleri doğrulayıcı olursunuz....
bişeyler olup olmaması değilki burda önemli olan yada bişey ögrendimi telaşıda değil. Sadece bana bunu nasıl yapabildi. Sevdigi kadını eski sevdiginden sormak hangi kitapta yazıyor ben bunu tasıyamıyorum.. Kendmle konusuyorum affet diyorum ama affedemiyorum. Kandıramıyorum kendimi. Ben onun gecmişini bi kez olsun sorgulamadım.. Kendine bile sormadım. Ama o bana sordukları yetmemiş gitmiş bide şahısa sormuş. Bana dokunan bu.. Bunu bana nasıl yaptı....

sashamia88
canım tepkınde o kadar haklısın kı ,esının yaptıgı cok ama

cok buyuk yanlıs herşeyden once sana saygısızlık .

eskı sevgılının soyledıgıne gore mı davranacaktı sana .

eskı sevgılın ıyı cevap verse kotu olur,kotu cevap verse

yıne kotu olur .dusunsene eskı sevgılın senın ıcın ;"

cok ıyı bır kızdı ona ıyı bak degerını bıl "gıbı cumle kullandıgını

senın koca bıldıgın sızofrene baglardı herhalde :KK9:

"acaba hala esımı sevıyor mu "gıbı kafasında kurar dururdu .

eskı sevgılın senın hakkında kotu bırseyde soyleyebılırdı

onun dedıgıne gore mı davranacaktı sana :KK20:

gercekten cok buyuk yanlıs bu .belkide nefret ve ofkeyle

bıten bır ılıskıydı .karsı tarafı mutlu eden bır mesaj olmustur bu .

eşının sana guvenmedıgını dusunmustur kesın .o mesajı atarak eskı

sevgılının gozunde senı resmen kucuk dusurmus .tepkınde cok haklısın

bıraz surundur sonra affet cnm uzatma :)

acaba07
sedaecrin
bazıları anlatsan da dinlemezler ya da kendi bildiklerini okurlar öylesi de var tabi bir de.sen d ehaklısın canım aileden uzakta olunca daha da zor.insan böyle günlerde bir dayanak istiyor ama yükünü alacağı destek olacağı.annene olsun anlatabilirsin aslında o sana daha çok yardımcı olur belki evladısın sonuçta.
bu mümkün değil... Eminim yardımcı olacaktır mutlaka istemiyorsan cık gel diyecektir. O kadar acık yürekli bi annem var allaha sükür. Ama ben babasız büyüdüm 20 senedir annem bzi tek basına büyüttü. Annem babam ayrı.. Bi kez daha üzülsün istemiyorum. Bi kez daha benden yana hayalleri kırılsın istemiyorum

acaba07
sashamia88
canım tepkınde o kadar haklısın kı ,esının yaptıgı cok ama

cok buyuk yanlıs herşeyden once sana saygısızlık .

Eskı sevgılının soyledıgıne gore mı davranacaktı sana .

Eskı sevgılın ıyı cevap verse kotu olur,kotu cevap verse

yıne kotu olur .dusunsene eskı sevgılın senın ıcın ;"

cok ıyı bır kızdı ona ıyı bak degerını bıl "gıbı cumle kullandıgını

senın koca bıldıgın sızofrene baglardı herhalde :KK9:

"acaba hala esımı sevıyor mu "gıbı kafasında kurar dururdu .

Eskı sevgılın senın hakkında kotu bırseyde soyleyebılırdı

onun dedıgıne gore mı davranacaktı sana :KK20:

Gercekten cok buyuk yanlıs bu .belkide nefret ve ofkeyle

bıten bır ılıskıydı .karsı tarafı mutlu eden bır mesaj olmustur bu .

Eşının sana guvenmedıgını dusunmustur kesın .o mesajı atarak eskı

sevgılının gozunde senı resmen kucuk dusurmus .tepkınde cok haklısın

bıraz surundur sonra affet cnm uzatma :)
süründür kısmı isteyerek yapılan bişey değil. Içimden konusmak zaten gelmiyor ama o affet kısmı varya.... Işte onu kendime yediremiyorum. Sorunda tam burda işte. Nasıl affedicem affetsem nasıl yeniden inanıp güvenicem...

nzlm
19-11-12, 13:11
Ama karşına alıp bir konuş,ne duymayı bekliyormuş???ona birde şunu söyle güvensiz hiç bir ilşki yürümez.üzüldüm bende senin için:KK43:

Meleknaz
Eşinle evlenmeden önce nişanlıyken ayrılmışsınız.
Bu olay,o dönemde olmuş.
O yüzden fazla uzatma derim.

Şimdi,evliyken ve herşey yolundayken yapsaydı uzatmanı anlardım.
Ama ayrıyken saçmalamış,ne yapacağını şaşırmış herhalde.
Belki de seni unutabilmek için,hakkında kötü şeyler duymaya ihtiyacı vardı.

Şu an bu sebepleri sorgulamak yersiz bence.
Eşin,açıklaması olmadığı için ve belki utandığı için susuyordur.

Hepimiz insanız.Her zaman doğru davranamayabiliriz.
Her zaman her yaptığımızın mantıklı bir açıklaması olmayabilir.

gumus01
Bu ikinci evliliğiniz.

Eşiniz eski sevgilinizi tanıyor mu?

Siz kaç yaşındasınız eşiniz kaç yaşında?

Siz nasıl tanışıp evlenmeye karar verdiniz ve kısa sürede demişsiniz bu kısa süre ne kadar?

Eşinizin demi ikinci evliliği?

Galiba sorularım bitti bunları bilmeden yorum yapamıyorum

Dionisa
Bu çok ince bir çizgi,
Gelen cevaba göre muamele edecekti size sanırım
Ama sizin değerinizi düşürdüğünün farkında değil
Kim eşini eski sevgilisine sorar ki
Adam allahtan iyi insanmışta aranıza girmemiş.

2. evliliğin olması bir şey ifade etmez
Gururun kırılmış bu başlı başına bir sorun
Affetmeye çalış olmuyorsa da zorlaman sadece sana zarar

DonukPudra
Meleknaz
Eşinle evlenmeden önce nişanlıyken ayrılmışsınız.
Bu olay,o dönemde olmuş.

Şimdi,evliyken ve herşey yolundayken yapsaydı uzatmanı anlardım.

Şu an bu sebepleri sorgulamak yersiz bence.

Hepimiz insanız.Her zaman doğru davranamayabiliriz.
kesinlikle katılıyorum. :KK31::KK31: yaptıgı dogru birsey değil tamam ama suan yapmamıs. sizin nişanlıyken ayrıldıgınız bir dönemde yapmıs. insan her zaman mantıklı seyler yapamaz bazen kaldı ki o zaman ayrılıgın saskınlıgı ile saldıracak bir yer arıyordu belli ki.

acaba07
gumus01
bu ikinci evliliğiniz.

Eşiniz eski sevgilinizi tanıyor mu?

Siz kaç yaşındasınız eşiniz kaç yaşında?

Siz nasıl tanışıp evlenmeye karar verdiniz ve kısa sürede demişsiniz bu kısa süre ne kadar?

Eşinizin demi ikinci evliliği?

Galiba sorularım bitti bunları bilmeden yorum yapamıyorum
ewet bu ikinci evliliğim..
Ben 25 esim 27 yasında
biz aynı yerde calısıoduk 7 ay cıktık sonra evlrndik
hayır esimin ilk evliliği

acaba07
meleknaz
eşinle evlenmeden önce nişanlıyken ayrılmışsınız.
Bu olay,o dönemde olmuş.

şimdi,evliyken ve herşey yolundayken yapsaydı uzatmanı anlardım.

şu an bu sebepleri sorgulamak yersiz bence.

Hepimiz insanız.her zaman doğru davranamayabiliriz.
ama ben bunu nişanlıyken bilseydim evlenmezdim onunla. Bunu onada soyledim.. Simdi nasıl susupta sineye cekeyimki

acaba07
donuk_pudra
[sıze=2][ı]kesinlikle katılıyorum. :KK31::KK31: Yaptıgı dogru birsey değil tamam ama suan yapmamıs. Sizin nişanlıyken ayrıldıgınız bir dönemde yapmıs. Insan her zaman mantıklı seyler yapamaz bazen kaldı ki o zaman ayrılıgın saskınlıgı ile saldıracak bir yer arıyordu belli ki. [/ı][/sıze]
öyle diosunuz ama. Bi düşünsenize en güvendiginiz en cok inandıgınız insan aslında size hiç inanmıyormus. Hiç güvenmiyormus. Ve bunu yapmıs. Bide bunun hemen ertesi hafta sizinle evlenmiş... Bu kolay bişeymi

DonukPudra
acaba07
öyle diosunuz ama. Bi düşünsenize en güvendiginiz en cok inandıgınız insan aslında size hiç inanmıyormus. Hiç güvenmiyormus. Ve bunu yapmıs. Bide bunun hemen ertesi hafta sizinle evlenmiş... Bu kolay bişeymi

kesinlikle kolay değil..

bireyler birbirlerine güveniyor ki evleniyorlar. birbirlerinin sıgınagı oluyrlar.

benimde onuruma cok dokunur. kırgınlıgımı da belli ederim..

büyük konusmamak gerekir. ayrılmayı düsünebilirdim de.. ama yasayan anlar.:KK31:

gumus01
acaba07
ewet bu ikinci evliliğim..
Ben 25 esim 27 yasında
biz aynı yerde calısıoduk 7 ay cıktık sonra evlrndik
hayır esimin ilk evliliği
7 ay kısa bir süre değil aslında. o ayrılıkta sizin eski sevgilinizi araması çok çocukcaymış ayrılıgında vicdan azabı çekmemek için kuvvetli bir neden arıyordu sanki.

O zaman ayrıymışsınız bunu yapmış peki ve siz şimdi öğrenmişsiniz haklı olarakta tepki vermişsiniz. Neden sizi kaybetmemek için bir çaba sarfetmiyor sadece bir kere özür mü diler insan aradan 3 gün geçmiş bu kısmı çok kötü hiç bir çaba sarfetmemesi.

O ayrılıktan sonra neden birleştiniz tekrar gerçekten vicdanını rahatlatmak için mi evlendi ki sizinle umut verdim yarı yolsa bırakmayayım diye.

Biirde şu var yanlış anlamayın ama dul bir bayanın bekar bir erkekle evlenmesi hep sıkıntı olur. Erkek sorun etmese de çevresinde muhakkak sorun edenler olur.

Bu ikinci adımınız ben ayrılmanızı istemem yaptıgı bir hata ve barışmak için çabalamaması da bir hata.

Oturun konuşun derdi neymiş küs olmakla ayrı yatmakla sadece zaman kaybedersiniz başka hiç birşey değil eğer olmayacaksa yolunuza yalnız devam edersiniz, eğer devam edecekse de ayrı ayrı küs olmanın hiç bir anlamı yok.

ArkAngel
acaba07
ama ben bunu nişanlıyken bilseydim evlenmezdim onunla. Bunu onada soyledim.. Simdi nasıl susupta sineye cekeyimki
Nasıl bu kadar eminsin ''evlenmezdim onunla'' derken? Belki o zaman olsaydı sana bir açıklama yapardı ve yine evlenmiş olurdun... Şimdi ise bence kendini zorlayacağına onu zorla elbet bir açıklaması vardır...

Zor bir durum evet belki banada kızacaksın bu yorum yüzünden lakin yangına körükle gitmemen taraftarıyım... sakin olmak lazım. olabildiğince:)

Kaety
acaba07
Bu kadar kısa bi sürede... Onunla evlendigime pişman oldum kızlar :KK43: onada söyledim evlenmeden önce bilseydim seninle asla evlenmezdim dedim.. Ama şimdi... şimdi napılırki. Ailene söyleyemiosun daha cok yeni evlisin.. Off yemek bile yiyemiyorum kaç gündür.. Napıcamı sasırdım...
aaay Allah yardımcın olsun cidden ne sinir bozucu bi durum ya..
bence eşinin yapısıyla alakalı bu durum..kafasına taktıysa bişeyleri irdeleyip duruyor demekki..
peki özel olmazsa bilmesini istemediğin durumlar var mı?
eğer yoksa korkma ve ona biraz daha tavır koymaya devam et..
yaptığı büyük bi hata..anlaması lazım hatasını

Kaety
acaba07
bence de fevri karar verme..
biraz zaman tanı ikinize de :KK50:

muklakukla
Bence kapris yapman çok yersiz. Eşine yeterince güven veremediğin için çocuk seni eskilerden öğrenmeye çalışmış. Gidip eşinden özür dilemelisin, artık o senin kocan saygıda kusur etme bence.

acaba07
muklakukla
bence kapris yapman çok yersiz. Eşine yeterince güven veremediğin için çocuk seni eskilerden öğrenmeye çalışmış. Gidip eşinden özür dilemelisin, artık o senin kocan saygıda kusur etme bence.
sen hangi devirde yaşıosun....... Ne özrü ne saygısı.. Sen ne dediğinin farkındamısınn

aryz
19-11-12, 14:11
Canım ya eşinin yaptığı gerçekten çok yanlış bişey ama böyle evlendiğime pişmanım falanda deme bence. Sonuçta o sıra ayrıymışsınız ve aklı karışmış belliki. Allah yardımcın olsun.. :KK50:

Meleknaz
acaba07
Sineye çekmiş değilsin ki.
Söyleyeceğini söylemişsin,tepkini de vermişsin.
2 aylık evliliğin en güzel günleri,bu olay yüzünden dargınlıkla geçiyor.

Bence ya eşine son kez (güven konusunda) kızgınlığını anlatıp konuyu sonsuza kadar kapat.
Veya gönlünü alacak hoş bir jest yaptığı zaman barış.

Uzatman taraftarı değilim.
Bu olayı,senden ayrılan adamla senden ayrılan adam olarak düşün.
Sevgiliyle eski sevgili değil.
Kocayla eski sevgili hiç değil !

Öğrenseydim evlenmezdim diyorsun ama...
Eşin,evli olsaydınız böyle birşey yapmazdı bence.
Ve sen o zaman öğrenseydin çoktan kavgasını edip barışmış olurdunuz :)

uragan
esinin yaptigi cok yanlis bir davranis. affedilir affedilmez o kisiye gore degisir. suana bak olaylar yasanmis degistiremezsin. sen esini hala seviyor musun? hala ona guveniyor musun? gelecege yonelik hayallerinde hala yeri var mi? bunlari sor kendine cevaplarina gore davran. ben sogudum diyorsan kendini yipratmanin manasi yok. hala seviyorum diyorsan al karsina uzun uzun konus nasil kirildigini, davranisinin cok manasiz oldugunu anlat ona. biz birlikte yasicaksak elbet tartisicazda kavgamizda olacak her defasinda ayni mantiksiz seyleri yapmani istemem de. ve hakli oldugunun altini ciz konusurken

FallenAngel
muklakukla
Bence kapris yapman çok yersiz. Eşine yeterince güven veremediğin için çocuk seni eskilerden öğrenmeye çalışmış. Gidip eşinden özür dilemelisin, artık o senin kocan saygıda kusur etme bence.
güven vermediyse veremediyse eşi evlenmeseymiş çok saçma yazdığınız şey..

sizin eşiniz size böyle bişey yapsa affet kocacım deyip ayaklarınamı sarılcaksınız :26::26::26::26:

FallenAngel
acaba07
sen hangi devirde yaşıosun....... Ne özrü ne saygısı.. Sen ne dediğinin farkındamısınn

canım öncelikle biraz sakin ol...erkek işte şeytan dürtmüş demekkiii kimi insan pek sever geçmişi kurcalamayı...

güzelce konuş ama biraz kendini dinle şu an ne onu nede kendini kırma :KK43:( çok üzüldüm yaaaa:KK5::KK5::KK5::KK5: