Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Eşim boşanmaya karar verdi,evi terk etti ne yapacağımı bilmiyorum 2

siyahbeyaz2012
25-12-12, 19:12
Kızlar anlatamıyorum galiba,benim eşimin geri gelmesi için ''onu silip yeni hayatıma başladığımı''
anlaması lazım.Yoksa burda bekleyen varken neden koşarak gelsin ki hiçbirşey yaşamadan ?
Bunu ona nasıl gösterebilirim,ancak görüşmeyerek ve sıradan biri gibi davranarak değil mi?

MiKaDo35
25-12-12, 19:12
Bende artık ne diyeceğimi bilemiyorum...

yakamoz6060
25-12-12, 20:12
Eşini bir daha arayıp sormadigin sürece o bunun farkına varacak bu arada sadece sen değil ne dayın nede bir başkası seninle ilgili tek kelime etmesinler bence. Sen sana düşeni yaptın bundan fazlasini asla yapma hata tek taraflı değildir sen suçlu isen oda senin kadar suçlu. Sürekli kendini hatalı görme akisina bırak bundan sonra yapman gereken sinavlarina çalışmak psikoloğunla düzenli görüşmek ve hayatına kaldığın yerden devam etmek.

siyahbeyaz2012
neden :KK43: niye bana kızıyorsunuz kızlar anlatıyorum ya esım gıderken ''ben 4 ay önceden kararımı vermıstım,sadece
denıyordum''demedı mı o bana gıtmesıne 20gun kala sarılıp öpmelerını sevmelerını böyle acıklamıstı ..Eee..Adam
dogum sonrası 8ay ,tatılde dahıl benle yatmadı dogru durust dıyorum..Acıkca sevmedıgının göstergelerı degıl mı
bunlar..Neden sımdı kendımı kandırıyorum kı?

siyahbeyaz2012
Artık ben bırsey yapamam ,ona bunu nasıl kabul ettırıp kaybetmekten korkmasını saglamalıyım?

yakamoz6060
siyahbeyaz2012
Artık ben bırsey yapamam ,ona bunu nasıl kabul ettırıp kaybetmekten korkmasını saglamalıyım?
Malesef ki bunu göstermenin tek yolu boşanma davasını açmak. Bunu da sen yapmak istemiyorsun başka türlü birşey yapamazsın ki

ysmc

siyahbeyaz2012
Cvptan da anlaşılacagı gıbı bu adam benden gitmiş :
''ok ,boşver.Kızımın doğumgününde yogun bakımda bıle olsam gelırım.İyi aksamlar''

Allah belanı versın dıyesım geldı :KK43:(
Sen ona halen ne yapmasi gerektigini soyluyorsun yanlis anlama masum istekti diye niye aciklama yapiyorsunki ?Sen kendi gururunu kendin bitiriyorsun, sen daha konusmadan flort mu yasiyacaksin.Normal Bir sekilde yilbasini birlikte gecirelim diyorum desen telefonlarini acmiyorsun sonrada masum istekti Onun evine gitmek istedigini soyleyerek merakini gidermeye calistigini dusunebilir mi?Kocan vazgecmis resmen bence karsina alip adam akilli konus kavga etmeden,sana kavga etme dedigimizde ona cici yapmana gerek yok sadece laf sokma diyoruz.Kocan o senin ya acip duz konusmalar yapabilirsin.Allah yardimcin olsun, birileri yada sen kocani cok guzel hakli cikarmis suan cok guzel gaza gelmis.Sen ona don demeyeceksin karsina ali yada telefonda ne istiyorsun yada ne istiyordun diyeceksin bu kadar yila, birbirimize verdigimiz sozlere, ayni soyadini tasimaya,karin olarak,cocugunun annesi olarak bunlari bilmek istiyorum.Soru sor sadece ay bilmiyorum bence burdan yardim alma sen terapitle ilerle.

yakamoz6060
Evlilikte aşk cinselliktir. Madem esin uzak kaldı sen hiç uğrasmadin mi? Sanki evliligin anlamı kalmamis esin için evliligi ayakta tutan karı koca arasında ki cinselliktir siz arkadaş değilsiniz neden bu kadar uzak durdunuz birbirinizden?

BuzlarUlkesi
üzgünüm ama esin bence kararini vermis ki,

o etrafa düsüneyim,kafam karisik diyor

ama bu kadar zamanda ne yapti,ne düsündü,ne gördük...

sen kacsan kovalar mi inan bilemedim

siyahbeyaz2012
Eğer kızım olmasaydı davayı gıttıgı gun acardım ama ben bu konuda vıcdanı rahatsızlık duyacagımı bılerek neden
dava acayım kı..?Eşim bu konuda konusmuyor zaten neden konusup yıne soracagım kızlar..Burdakı yorumların
bazılarından anladıgım kadarıyla = ben anlatamıyorum sanırım ....Hep yanlıs anlasıldıgımı anlıyorum okurken ..
''Masum bir istek ''dedim çünki birlikte kalmamalıyız falan dedı yanı annemlerın babamların bunu bılmesı
herkesın barıstıgımızı dusunmesı anlamına gelecektı ..o sekılde soyledı anladım o yuzden oyle dedım ..altında
bırsey aramaz erkekler zaten..ama ılla bırsey demem ıstenınce ben de bunu söyledım benım evımde degıl
senın evınde aılece bır gece gecırmek anlamında..

siyahbeyaz2012
Öncekı konumdan okuyabılırsın bastan herseyı yazamam kızlar..

Bir de ben regl dönemının hassaslıgıyla aglamaklı dolasıyorum bu hafta evet,ama normalde herkesle geyik yapıp normal hayatımı yasamaya devam edıyorum kızlar.Ona üzülerek bebegımı üzmüyorum,bebegımı kahkahalarla oyunlarla yasatıyorum ..

Ben kocamın bu kararının coook sacma oldugunu ve ılerde de pişman olup dönmek ısteyecegıne ınanıyorum,ama istedıgım sey bunun ılerde degıl,şimdi olması sadece bu yönden fikir istedim..Giden ve kacan olan adamı kacan olarak nasıl gerı alabılırım yol yakınken kızım ıcın dıye fıkır ıstıyorum,ama dırek konusmaktan anlayacak bır durumda degıl dıyorum..Yanı benım ona kaybedecegı hissini vermem lazım ve onu sildiğimi göstermem gerekıyor ..Bu konuda fıkre ıhtıyacım var..Boşan demek kolay ,önemlı olan bosanmak ıstemıyorsan ....... yap demek arkadaslar.Ben ayrıldıgımdan berı hergunumu burda tek tek paylasıyorum zaten sıze..Artık benı de onu da az cok tanıyorsunuzdur..O yuzden neler yapabılırım bana fıkır verır mısınız onunla dırek konusmam dısında..

Cudana
siyahbeyaz2012
Cvptan da anlaşılacagı gıbı bu adam benden gitmiş :
''ok ,boşver.Kızımın doğumgününde yogun bakımda bıle olsam gelırım.İyi aksamlar''

Allah belanı versın dıyesım geldı :KK43:(
Siyahbeyaz yapma bunu,
eger mesaj atmayıp telefonda konuşmuş olsaydınız eminim bunu eşinin yüzüne söylerdin.

Eşin zaten tüm bunlar için gitti.
Adam biliyor çünkü o geceyi beraber geçirirseniz yine tartışma yaşanacak...

Keşke dediğim gibi mesaj atsaydın en azından eşin düşünüp cevap verebilirdi. Birden söyleyince,
belki de seni umutlandırmamak için hayır dedi.
Ama akabinde geri arayıp nabız yokladı biliyorsun degil mi?

Şimdi adımını attın, bekle. Hiç bir şey yapmadan bekle.
Eşinin daha zamana ihtiyacı var.
Seni gözlemliyor, lütfen fevri olma.
Hep söyledim yine söyleyecegim.Degişmen gerek.
Bu saatten sonra faydası olur mu bilmiyorum...

javelin
Cnm bu adam kafasinda bitirmis herseyi
Adamin aski bitmis sevgisi var cocugunun annesi oldugun icin saygisida var
Karsilikli kavgalariniz,hakaretler adam yavas yavas sogumaya baslamis
Hamileliginde cinsel yonden uzak olmanizda tamamen sogutmus onu
Bunun cozumu ne dava acman nede boyle ustu kapali teklifler
Dava acarsan ilerde sen pisman olucaksin gibi goruyorum
Birak o acsin ama bu sekildede olmaz sen yipranirsin belisizlikle zaten dahada uzaklasir
Disarda biryerde basbasa sakin sakin konusun
Neyapacaginiza karar verin
Ben daha oncede cok soyledim adam senin evine gelmez kendi evine hic cagirmaz
Kizin icin herseyi yapar ama cunky bu adam babaliktan degil evliliginden kacmis

Cudana
siyahbeyaz2012

Bir de ben regl dönemının hassaslıgıyla aglamaklı dolasıyorum bu hafta evet,ama normalde herkesle geyik yapıp normal hayatımı yasamaya devam edıyorum kızlar.Ona üzülerek bebegımı üzmüyorum,bebegımı kahkahalarla oyunlarla yasatıyorum ..

Ben kocamın bu kararının coook sacma oldugunu ve ılerde de pişman olup dönmek ısteyecegıne ınanıyorum,ama istedıgım sey bunun ılerde degıl,şimdi olması sadece bu yönden fikir istedim..Giden ve kacan olan adamı kacan olarak nasıl gerı alabılırım yol yakınken kızım ıcın dıye fıkır ıstıyorum,ama dırek konusmaktan anlayacak bır durumda degıl dıyorum..Yanı benım ona kaybedecegı hissini vermem lazım ve onu sildiğimi göstermem gerekıyor ..Bu konuda fıkre ıhtıyacım var..Boşan demek kolay ,önemlı olan bosanmak ıstemıyorsan ....... yap demek arkadaslar.Ben ayrıldıgımdan berı hergunumu burda tek tek paylasıyorum zaten sıze..Artık benı de onu da az cok tanıyorsunuzdur..O yuzden neler yapabılırım bana fıkır verır mısınız onunla dırek konusmam dısında..
Ona kaybedecegi hissini vermen bir işe yaramaz.
Çünkü o seni bu halinle gözden çoktan çıkarmış.
O senin degişmeni istiyor siyahbeyaz.

Üslubunun düzelmesini, aniden sinirlenmemeni,
sinir anında hakaret küfür etmemeni,
onu yönetmemeni, emir vermemeni istiyor.

yakamoz6060
siyahbeyaz2012

Canım benim tabikide boşanmak kolay değil boşan demiyorum zaten gözü korksun anlamında söyledim. Zaten sende boşanma taraftarı degilsin haklı olarak. Konusmanin dışında ne yapabilirim diyorsun bence onun arkadaşlarının gorebilecegi yerlerde cafe gibi sosyal ortamlara arkadaşlarınla görünebilirsin buda eşinin kulagina gidecektir. Hayata kaldığım yerden devam ediyorum mesajını verebilirsiniz bu şekilde

javelin
25-12-12, 21:12
Cudana
Ona kaybedecegi hissini vermen bir işe yaramaz.
Çünkü o seni bu halinle gözden çoktan çıkarmış.
O senin degişmeni istiyor siyahbeyaz.

Üslubunun düzelmesini, aniden sinirlenmemeni,
sinir anında hakaret küfür etmemeni,
onu yönetmemeni, emir vermemeni istiyor.
Cok dogru o bunu istiyor
Ama bu istedigide biranda olmaz
Siyahbeyaz 30 kusur yasinda
30 gunde nasil degissin oturmus bir yapisi var
Tabiki degisir ama hemen olmaz yavas yavas olur
Adamda mucizemi bekliyor
Ben boyle erkeklere kiziyorum
Al karsina karini acik acik soyle ne istedigini
Hott de biraz ya madem bukadar dertlisin
Ne o oyle issiz adam tripleri filan

Yazik bu kizada kucuk bir bebekle neler yasiyor

Boyle adamlik olmaz

Cudana
javelin
Cok dogru o bunu istiyor
Ama bu istedigide biranda olmaz
Siyahbeyaz 30 kusur yasinda
30 gunde nasil degissin oturmus bir yapisi var
Tabiki degisir ama hemen olmaz yavas yavas olur
Adamda mucizemi bekliyor
Ben boyle erkeklere kiziyorum
Al karsina karini acik acik soyle ne istedigini
Hott de biraz ya madem bukadar dertlisin
Ne o oyle issiz adam tripleri filan

Yazik bu kizada kucuk bir bebekle neler yasiyor

Boyle adamlik olmaz
Javelin, olaylar bu aşamaya gelene kadar eminim çok defa söylemiştir.
Hatta yeri gelişmtir onun davrandıgı gibi davranarak ,
uyarmaya çalışmıştır.
Ama işte demiş ya limitini dolduruyorsun diye bunlar hep siyahbeyaza birer ikazdı...

Baktı ki bebekten sonra da günden güne kötüye gidiyor,
çekti gitti ...

Keşke gitmeseydi ama gitti işte.
Çünkü canına tak etti...

Ben bu durumda olan çok erkek tanıyorum malesef. :KK43:

Dedim ya degişmesi bu saatten sonra işe yarar mı bilemiyorum...

sevgiis
canım sen elınden gelenı fazlasıyla yaptın

bundan sonra kesınlıkle arama sorma ama o ararsa neşelı ve umursamaz bır şekılde konuss

kesınlıkle dava acmaa bırak ne yapacaksa o yapsın

sen acarsan bır daha sana kesınlıkle gerı donecegını sanmıyorum,
bırak o acsın

sanıyorumkı hemen acmazz

bu surecte kesınlıkle arama o aradıgında hemen aç normal konuss

ve surewklı kızmız ıcın demeyı bıraakk

bu tur erkekler bundanda hoslanmıyorr

tekrara sana asık olması ıcın onun senın pesınden kostugu gunlerdekı gıbı davran

düşün nasıldın cooldun.. kaçandın kendınden emındın restı çeker ve arkana bakmazdın

zaman herseyın ılacı

bak ben uc haftadır aramıyordum bugun sudan sebeplerle benı aradı bır nazık bır nazık konusuyor

sesınden anladım benı cok ozlemıss

ha kesınlıkle bunu soylemedı ama konusma tarzından bellıydı sımdıden kopege donmuss,

top bana dondu artık sureklı arayacak bılıyorumm

konusmayı hıc uzatmadım onceden olsa soru sorara uzatır uzatırdım sakınce guzelce konustum kapatırkende gorusuruz ddedı

daha cok arayacakk

sende sımdı sadece beklee

kendını besle kızınla beslen sevgı doldur ıcını

derslerıne calıs

sen onemklısın degerlısın

bekle o donecek sana

ama sakın ola bır daha arama

kızının dogumgunu ıcın bıle arama

hem kusura bakmada kızma canım benım sakın erkekler ıcın yılbasının ne onemı varkı

hele senın okuzde aynı benım ökuz gıbı oldugundan onun ıcın hele hıc önemı yokturr

boşa atılmıs bır adım olarak dusunuyorum

olsun yınede son son hamlenı yaptınn

bundan sonra hıc aramazsan ya bu kadın bana adım attı ben teptım bak sımdıde bıktı aramıyor deyıp dusunup dusunup duracakk

javelin
Tabiki siyahbeyazinda vurdumduymazligi olmus
Ama cocuk varken gitmek,evliligi bitirmek bukadar kolay olmamali
Neyapmis bu kiz buna caninami kastetmis,ahlaksiz biseymi yapmis
Insanlar ne kadinlarla ugrasiyor
Illaki bunun baska bir yolu vardi ama adam kolayini ve isine geleni secmis

siyahbeyaz2012
Javelın cnm kafasında bıtırmıs dıyorsun dogru da senın kocan da bıtırmıstı neler dıyordu ama bak
sonra nasıl dank ettı,ama cook gec kaldı dı mı?Sen o zamanlarda onun sana dönecegıne ıhtımal verıyor
muydun ,hayır.Ama ne oldu döndü..Ben de geç olmadan (eger sırf benım yuzumden gıttıyse) gec olmadan
gelsın ıstıyorum,sonra zaten dönmem ben ..Boşanma oldugu gun bır daha asla ..Bir de dediğin gibi
32 yasındayım ve o da ıkımız de ınsan olarak ıyıyız ama anlasamıyoruz sınırlıyız degısmeyız bu saattens sonra demıstı ,ama adam olsaydı da bunları gıtmeden once yüzüme söylemeyı becerseydı!!

Yakamoz blöf ıcın nıye dava acayım,sonra Sevgi gibi pişman olurum,bir sinirle dava açamam..Bu ona
ödül olur..
Cudana yanılıyorsun cnm..Eşim hiçbir zaman beni uyarmadı,her zaman sen bilirsin ve tamam dedi..
İşte bu yuzden de benım yuzumden gıttıgıne ınanmadım..Eğer benim onunla sorunum varsa ben adam
gıbı karsısına gecıp söylerdım,ama o korkakca gıttı ve gıdınce bunları bahane etti..Çocuktan sonra
herkes bunları yasar dedıler bana ,erkekler soguk davranır dedıler dıye hep alttan aldım..Kızım korkmasın
dıye hep sustum..O kavga cıkardı etrafı kırdı döktu,ben baktım agladım..Başka da bırsey yapmadım.
İşte bu yuzden de regl dönemımın hassaslıgıyla ;BENİM yüzümden ise adım atayım dedım,ama sımdı
verdıgı cevapla benımle alakası olmadıgını gördum..O sorumlulugu kaldıramadı,çareyı de kacarken
benım fevrılıgımle suclamakta buldu :KK43:( Ben kac defa yalvardım terapıste gıdelım ,evlılıgımız ıyı
gıtmıyor dıye..Hep dedıgım gıbı 2 yıl o ugrastıysa son 2 yıl da ben ugrastım yani..
Sevgiiş çok sevindim aramasına...Neler konustunuz?Ben zaten susacağım,yapacak birşey yok;
doğumgunune kadar da yüzümü göstermeyecegım,ama ararsa neşeli ve normal konusacagım..
Zaten 31ine para yetıstırecegım demıstı nafakayı getırecek heralde bu hafta maası erken alırsa
yine arayacaktır..Bak önceden parasal sorunumu söyleyıp hep istiyordum,şimdi hiçbirşey demıyorum
bile..

sevgiis
25-12-12, 22:12
bak gordunmu sen para ıstemedıgın halde o bır ıstegınız varmı dıye sormus

ama sen para ısteseydın sorumsuzsun cocuguna para vermıyorsun dıyerek kavga cıkarsaydın kesınlıkle bı ıhtıyacınız varmı dıye sormazdıı

canım bende zamanla ogrenıyorum
senı kendıme cok yakın buldum

cunku sen bana senın okuzde benım okuze benzıyorr

sımdı bekle dedıgım gıbı dogumgunu ıcın bıle arama

kızımız ıcın demekten vazgecc

bu tur erkeler kafaları donunce cocugu bıle takmıyorr

yerı gelırse ondakı farklılıkları hıssedersen caktırmadan onu kendın ıcın ıstedıgını ıma et

ve kımsenın gazına gelıpde dava felan acmaa

sabırr sabırr sabırrr

zamana bırak

evrene olmlu mesaj yay

olumsuzları att
evlılıklerını yuruten kadınlar ınankı stratejı uzmanı

bızde oyle olmalıyızz

oyunu kuralına uygun oynamak lazımm

bız kadınlar o okuzlerden daha zekıyız daha kıvragız bız ısımızı bılırız :)))

dsrmsl
siyahbeyaz canım gönül dolaşır döner bir gün derler ya senin kocanda o güven var çocukda var nasılsa geri dönerim diye düşünor .araya artık kimseyi koyma gururunu daha fazla incitmesine izin verme yılbaşından birkaç hafta sonra ara ve davayı aç artık önüme bakmak istiyorum yeni hayatıma başlamak istiyorum buda hala senle evliyken mümkün değil , bu olayı uzatma söyledğin gibi alışmışız bu duruma temiz bir sayfa açmak istiyorum birdaha bu konuyu açmama gerek bırakma aç davayı en kısa sürede
dersen eğer senin artık uğraşmadığını çabalamadığını görürse kendisi silkelenir ha baktın değişiklik yok bu adam herşeyi bitirmiş demektir canım:KK43:

1seniseviyorum
durumuna cok üzüldüm qercekten bence bebeğin için esinle tekrar qörüsmeyi dene ileride parcalanmıs aile cocuqu olarak büyütmek evladını sen farketmesende üzecektr bnm en yakın arkadasm lise zamanlarımızda annesiyle babası ayrı olduqu için hep nefretle bashederdi.Lakin olmuyorsa, sewqin esine karsı yoksa ayaklarının üzerinde durmaktan baska bi ihtimal kalmıyor iyi haberlerini bekliyoruz

javelin
Benim esimin hayatinda baska kadin vardi
Artik onda aradiginimi bulamadi,hevesimi bitti carketti
Buarada bende ona aldatmadan dolayi karsi dava acinca cark etti
Ya hepsi ayni ana denk geldi
Belkide maddi olarak zarara ugrayacagi icin carketti
Hala cozemedim

sevgiis
canım mesaj sayınız yuz oluncaya kadar sadece moderatorlere ozel mesaj gonderebılırısnız dıyorr

galıba bu yuzden sana ozelden cevap veremıyorumm.. bende benım okuzde memuruzz

çok ıyı ozellıklerı vardı eve ıslernı yapardı camlara kadar sılerdı

utu yapardııı

benımde hatalarım varrr

mantıklı olmadım adamı cokk bunalttımm

sımdı pısmanım keske onla beraber gıtseydım dıyorumm

cok dırettım yanlıs yaptımm

okuyorumda butun erkekler aynıı
burda sorunlarını anlatan kaç kadın bosanıyor yada bosanacak

herkes bı sekılde evlılıgını devam ettırıyorr

bosanmak cozum degıl

cozum akıllı davranabılmektee

siyahbeyaz2012
25-12-12, 23:12
Ben terk edılmeyı mı hazmedemıyorum acaba ya,en son 9yıl önce bır kere terk edılmıstım kızlar..Bir erkek
nasıl unutulur bana fıkır verır mısınız ?
Sevgi dediğin gibi kocam ütüsünü falan kendı yapardı,ben çalışmadıgım halde pazarları kahvaltımızı o
hazırlardı,her işimi yaptıgı ıcın elım kolum gitmiş gibi oldum valla :KK43:( Öyle alıstırmıs tembellıge benı,
şimdi cok zorlanıyorum..Zaten ''benım gıbı salagı nerden bulacaksın,sen sevmıyorsun.Sadece benım
kadar salagı bulamayacagına korkuyorsun.Ben senı cok sevdım yularımı sana bılerek verdım agzıma
.... bır daha kımse bu yuları tutamaz ''demıstı en son:KK43:(
Off kızlar aradıgıma degıl ama su naz yapmıs dedıgınız ıcın sonradan attıgım mesaja cok pişmanlık
yasıyorum.O aradıgı gıbı kalmalıydı bu durum ,nez yapmadıgını bıle bıle nasıl mesaj attım,kafama
sasırıyorum..

siyahbeyaz2012
Eşimi çok özlediğime ve sevdiğime inanıyorum;ama bu sevgi mi,kaybetme korkusu mu,kıskanclık mı,
alıskanlık mı ben de tam bılmıyorum.Ama kızım ıcın de bızım ıcın de davaya kadar mücadele edecegım
susarak ve kendımı cekerek..Dogumgununde bıle aramayacagım..O parayı getırsın ay baslarında..
Arabayı sattıgını ögrendıgım gun de ''dava ne oldu ne yapacaksan bır an önce yapalım''dıyecegım..
Bu belırsızlık surecı ve kendı kendıme umutlanmak cok sacma bir dönemeçmiş..Allah bütün boşanma
yasayanlara sabır versın ve ıyı gelecek versın ..Uff cok zor bır dönemdeyım ya ,adapte olamıyorum
hayata..
Yanlıs otobuse bınıyorum,
ocakta caydanlıgı yakıyorum,
konustugum ınsanları dınlemıyorum,
otobuste mp3 dınlerken gunes gözlugunun altında aglıyorum offfffff.........

siyahbeyaz2012
yA AKLIMA geldı gülüyorum kızlar ,bir bebeğin yılbası deyınce aklınıza ne gelıyor:))
12de uyuyor olması geldı aklıma ve dedım kı ''siyahbeyaz bunca aramama,görusmeme
olayını bır aramayla ,hem de bu mantıksız bahaneyle çöpe attın ..''
Ya bebek yılbası mı yaşar,adam sırf benle basbasa olmamak ıcın reddetti:KK43:(

fantasia
26-12-12, 02:12
Ah be canım,konunu baştan sona okudum...Alllah senin ve o melek yavrun için hakkınızda hayırlısını nasip etsin...

Hayırlı ise dönsün,hayırsızsa hiç dönmesin...

ve..Kocanı senden iyi kimse tanıyamaz,ona nasıl cevap verilceğini,ne hissettiiğni,ne söyleyip ama aslında ne söylemek istediğini en iyi sen anlarsın canım...

Ama sana şunu söyleyeyim,boşansan da hiç bi zaman daha iyisi gelicek diye bişey yok...Gelen gideni hep aratır maalesef...

cincikk
26-12-12, 06:12
yakamoz6060
Evlilikte aşk cinselliktir. Madem esin uzak kaldı sen hiç uğrasmadin mi? Sanki evliligin anlamı kalmamis esin için evliligi ayakta tutan karı koca arasında ki cinselliktir siz arkadaş değilsiniz neden bu kadar uzak durdunuz birbirinizden?
evet katılıyorum aranızda uzun zamandır cinsel bağ da yok bu da ikinizi de birbirinize karşı soğutur tahammülsüzleştirir ve yabancılaşmanıza sebep olur. bilmiyorum nasıl olur ama cinselliği yaşamanızın da sorunların çözümünde katkı sağlayacağına eminim.

ysmc
26-12-12, 08:12
siyahbeyaz2012
Eğer kızım olmasaydı davayı gıttıgı gun acardım ama ben bu konuda vıcdanı rahatsızlık duyacagımı bılerek neden
dava acayım kı..?Eşim bu konuda konusmuyor zaten neden konusup yıne soracagım kızlar..Burdakı yorumların
bazılarından anladıgım kadarıyla = ben anlatamıyorum sanırım ....Hep yanlıs anlasıldıgımı anlıyorum okurken ..
''Masum bir istek ''dedim çünki birlikte kalmamalıyız falan dedı yanı annemlerın babamların bunu bılmesı
herkesın barıstıgımızı dusunmesı anlamına gelecektı ..o sekılde soyledı anladım o yuzden oyle dedım ..altında
bırsey aramaz erkekler zaten..ama ılla bırsey demem ıstenınce ben de bunu söyledım benım evımde degıl
senın evınde aılece bır gece gecırmek anlamında..
''Masum bir istek ''dedim çünkü birlikte kalmamalıyız falan dedı yanı annemlerın babamların bunu bılmesı
herkesın barıstıgımızı dusunmesı anlamına gelecektı .. Bu lafa karşılık bunu söylemenle ona ne anlatmaya çalıştın?
Eğer insanların bilmesi doğru olmaz dediğinde sadece bunu kimseyle paylaşmayacağım ben bir yolunu bulacağım deseydin bunu anlardımda..Sonraki söylenen masum istek ne demek..K.ç.n..ı kaldırmak başka birşey değil.
Sana şöyle diyim inanki delikanlı gibi şöyle deseydin ben seni seviyorum, bizi seviyorum mücadele etmeye çalıştım, buna daha fazla devam etme beni sevmediğine inanmıyorum sen kötü biri değilsin hep sağduyuluydun hep saygılıydın birbirimizi anlamaya çalışıp herşeyi düzeltebiliriz.Ben sonuçta gebelik ve lohusalık gibi bir süreç atlattım belki gerçekten dengemi şaşırdım sadece senin desteğine ihtiyacım vardı, ikimizinde yanlışları olabilir ama ikimizde kötü insanlar değiliz bunu deneyebiliriz..Ben sensiz sende bensiz yaşabiliriz ama ne için?Öfkelerimiz kırgınlıklarımız hatalarımız oldu bu yüzden herkes sorunlar yaşayabiliyor ama evlilik sorumluluk değil mi hayatda çok sıkıntılar olabilir senin başına birşey gelebilir, hasta olabilirsin,parasız kalabiliriz ben o zaman sıkıntı çekemem deyip çocuğu senin üstüne atıp gitmem doğru olur mu ben sana bu evliliğe söz verdim herzaman senin yanında olmaya yemin ettim hiçbirşey bu kadar basit olamaz, gerçekten düzeltmek istesen herşeyi bunu sen yapabilirsin.Şunu desen inanki hem daha çok şey söylemiş olursun hemde ona muhtaçmış gibi masum istekti yanlış anlama gibi yanlış bir cümle kurmamış olurdun...Şu şekilde daha olgun bir profil çizerdin bunları söylemene rağmen...Ben en baştan senin mesaj atmanı zaten çok yanlış bulmuştum, elinde silah olduğunda öfkelenip ateş edebilirsin sadece tetiğe basarsın sonunu düşünmezsin kolaydır çünkü, mesaj atıp aman attım gitti deyip kolaya kaçıyorsun...Bundan sonra nasıl davranman konusunda hiçbir fikrim yok yani şuan benim hissettiğim 17 yaşında bir kız böyle sevgilisine çok aşıktır adamda çok soğumuştur kız halen görüşelim neden bitti modunda mesajlar atar, o da kız ona bel bağlamasın diye yüz vermemek için hıhı ok. boşver istemiyorum işte gibi sanane istediğimde ben istediğimi yaparım deyip sallamaz mesajlar atar ya aynen öyle olmuş..

dsrmsl
26-12-12, 09:12
siyahbeyaz2012
yA AKLIMA geldı gülüyorum kızlar ,bir bebeğin yılbası deyınce aklınıza ne gelıyor:))
12de uyuyor olması geldı aklıma ve dedım kı ''siyahbeyaz bunca aramama,görusmeme
olayını bır aramayla ,hem de bu mantıksız bahaneyle çöpe attın ..''
Ya bebek yılbası mı yaşar,adam sırf benle basbasa olmamak ıcın reddetti:KK43:(
dün gece aynı şey benimde aklıma geldi aslında sen aramamış olsaydın eşine yılbaşında programım var çocuğa bakarmısın de sonrada birkaç akrabanla geçir yılbaşını sölemeden diyecektim daha iyi bir bahane olabilirdi kızın yeniyılda büyük ihtimalle uyumuş olacak :)

hayatopucugu
26-12-12, 09:12
canımm konuyu okudum baştan sona... Allah yardımcın olsun...
Şunu söylemek isterimki bi birleşmeyi çocuk için istemenin doğru olmadıgını düşünüyorum. eşindede sende de iletişim bitmiş artık ve bir çocugun huzursuz bi evde büyümesi kadar kötü bişey yok. bi kere geri geldiğinde senin aklında sürekli soru işaretleri ve bi korku oluşacak. buda evde huzursuzluk yaratcktır. Egerki iyi bir babaysa bir olsanızda olmasanızda o babalığını yapacaktır yine. sen elinden geleni yapmışsın. Dahada kafanı bulandırmanın bi anlamı yok al karşına konuş ve bi sonuca bağla yoksa sadece üzülen yıpranan sen olursun çocuguna sağlıklı yaklaşamazsın. sen ne kadar geç karar verirsen okadar hayatınızda geç başlayacaktır... benim fikrim bunlar canım inş hakkında hayırlısı ne ise o olur...

siyahbeyaz2012
26-12-12, 10:12
Burda da cevremde de yuzlerce kez duyup bildiğim birşey cocuktan sonra cinsellıgın eskısı
gıbı olmayısı,neden sasırdınız ki?Çocugumuz gazlı bir bebektı zaten 12-1de uyurdu,eşim yorgun ,
ben yorgun olurdum ..Cocuk olmasından korkuyordu cunkı bız ılk ve tek denemeyle yaptık
bebegımızı ,o yuzden kosarak kondom alırdı baslamadan..Yanı bu tarz sebeplerle bırlıkte
olamıyorduk..Bir de aılem var tabı, patkapı geldıklerı ıcın rahat edemıyorduk evde..

Konuşulacak bırsey oldugunu dusunmuyorum,bu eşimin k.ç.nı kaldırmaktan öteye gidemez.
Burda kac kısı bana Banu gibi örnekler yazdı ,gitse bıle vazgecse bıle yuvasının degerını
anlayıp gerı gelen kac kısı de var ..Ben bu tarz taktık istiyorum..Konusarak degıl,fark ettırme-
den ve ıstemıyor gıbı davranarak ..

Çocuk için zor olacak,ama ben kendım için,zor sevdiğim için..Başkasını seveceğime dokunacağıma
inanmadıgım için..vs .vs istiyorum..

dsrmsl
siyahbeyaz2012
Burda da cevremde de yuzlerce kez duyup bildiğim birşey cocuktan sonra cinsellıgın eskısı
gıbı olmayısı,neden sasırdınız ki?Çocugumuz gazlı bir bebektı zaten 12-1de uyurdu,eşim yorgun ,
ben yorgun olurdum ..Cocuk olmasından korkuyordu cunkı bız ılk ve tek denemeyle yaptık
bebegımızı ,o yuzden kosarak kondom alırdı baslamadan..Yanı bu tarz sebeplerle bırlıkte
olamıyorduk..Bir de aılem var tabı, patkapı geldıklerı ıcın rahat edemıyorduk evde..

Konuşulacak bırsey oldugunu dusunmuyorum,bu eşimin k.ç.nı kaldırmaktan öteye gidemez.
Burda kac kısı bana Banu gibi örnekler yazdı ,gitse bıle vazgecse bıle yuvasının degerını
anlayıp gerı gelen kac kısı de var ..Ben bu tarz taktık istiyorum..Konusarak degıl,fark ettırme-
den ve ıstemıyor gıbı davranarak ..

Çocuk için zor olacak,ama ben kendım için,zor sevdiğim için..Başkasını seveceğime dokunacağıma
inanmadıgım için..vs .vs istiyorum..
bir süre bekle sonrada artık bu işi bir açıklığa kavuturalım hala senle evliyken hayatıma yön veremiorum parmağımdaki prangadan kurtar beni dersin :) eğer seviosa zaten çaba gösterip geri döner tamam diyip bitiriosada zaten üzülme bitmiş gitmiş :KK43:

siyahbeyaz2012
Bir de öncekı ılıskılerımden yola cıkarak da söyluyorum,(arkadaslarımınkı de dahil=giden her zaman
geri gelir pişman olur)sırf bu yüzden ben çoğu zaman terk etmek yerine ,kendimi terk ettirmeyi
seçerdim.İsteğimle bittiğinde bile yine de üzülürdüm ,ama en çok sevdiğim biri vardı gerçek terk
oydu ve onu 4-5 yıl unutamadım ..Tam ben başkasıyla oldum,o zaman o bile dönmüştü ki o asla
dönemezdi çünki ailesi yüzünden ayrıydık..Yani eşim de pişman olup gelecek,ama bunu yıllar
sonra yapacak ..Ben o yıllar sonrasında onu alamam,şimdi gelmesini istiyorum..Bebeğimi tek
büyüttükten,alıştıktan sonra zaten alamam geri..Ama,şu anda gelse kafamda sorular sorgular
olmayacak ..ama yaşamak istediklerini yaşayıp gelse asla bir daha alamam olmaz.!O zaman
herkes bana bebeğinin babası diyecek ama ASLA almayacağım!