Eşim boşanmaya karar verdi,evi terk etti ne yapacağımı bilmiyorum 2

Cudana
26-12-12, 20:12
edanaz
Cudana'm peki "canım mesajın yarım gelmiş" sms i ne anlama geliyor sence... Belki bana fesatsın diyeceksin, belki de gerçekten fesatım bilmiyorum. SAdece senin bu konudaki düşünceni merak ediyorum
Evet o zaman ne oluyoruz derim :)
Fesat degilsin aynen ben de öyle düşünürdüm...

siyahbeyaz2012
Eşiniz eski sevgilisini facebooktan bulsa,
Sonra siz hamıleyken eklese,
Sonra telefonunu istese
ve sizinle telefonda konusmazken onunla evdekı saatler dısında dertleşse
bunu kım kabul eder Allah askına ya tabı kı aldatma bu..
Aldatma degılse ben neden bılmedım?
Neden o kadar panıkledı?
Sonra nıye delı gıbı agladı af dıledı ??

Konunu hep okudum siyahbeyaz.
İşte bak bunları yazmamıştın.
Şimdi olay açıga kavuştu.

Evet aldatma konusunda haklısın. Aldatmış :KK43:

Surrender
siyahbeyaz2012
Sonra telefonunu istese
Neden o kadar panıkledı?
senin eşin de az değilmiş yaa,nasıl izin verebildin bunlara?

Dumadumadum
Siyahbeyazın kocasında da hata var yok değil.
Bu inkar edilemez...
Evli bir erkeğin başka bir kadınla evliliğini özelini paylaşması akla mantığa sığan cinstten değil.
Neyse siyahbeyaz kabul etmiş sineye çekmiş affetmiş.
Siyahbeyaz hemen pes eden savaşmaya çabuk yılan bir yapısı var.
Böyle giderse eşinin geri döneceğine ümit vermem ben.
Adam karşısında bambaşka bir siyahbeyaz görmek istiyor.
Değişmiş bir kadın hayal ediyor.
Siyahbeyaz arada anlamsız çıkşlar sergileyen bir kadın ondan kaybediyor ya.
Eşini geri kazanmak adına kendine göre epey yol alıyor ama aslında pekte savaşmıyor.
Yılbaşında onu istediğini açık açık söyleyemiyor.
Hep bir adım ileri bir adım geri şeklinde ilerliyor.
Bununda hiç faydası olmuyor...

nomunomuchua
siyahbeyaz2012
Sonra telefonunu istese
Neden o kadar panıkledı?
Bunların hepsi bir aradaysa ben de aldatma derdim buna:KK14:

Dumadumadum
siyahbeyaz2012
Sonra telefonunu istese
Neden o kadar panıkledı?
Evet bu bana göre aldatma...:26:

siyahbeyaz2012
Bgun yazmıstım neden aldatılınca gıtmedıgımı artık tekrarlamak ıstmeıyorum
yenıden yasamıs gıbı üzülüyorum ..Benım kaldıramadıgım tek sey asla aldatılmayı
kabul edecek bırı degılken bunu bıle kabul edıp cocugum ıcın mucadele etmısken,
esımın 2 yıllık soguk kötu tavrını cekmısken son gıdenın o olması o kadar...

siyahbeyaz2012
26-12-12, 21:12
Ha bır de eskı ve EVLİ sevgılı

Karın hamılelıgının 3.ayındayken ...
Evlilik yıldönumunuz dahıl onunla görusuyorsun ..

Ve ben 6.ayda ögrendım,yakalamasaydım dogumumu da anlatacaktı ..
Off zaten bunu kaldıramıyorum ya ..Ben cocugum ıcın bunu bıle
sineye çektim..Sadece mesajlastık ,baska sehırde dedi inandım.
Araştırmadım kurcalamadım bile ..

yakamoz6060
rabia01
ne gibi saygizlik yapiliyor ? ben göremedimde

konu sahibinin iyiligi icin herkes yorum yapiyor seviyeli bir sekilde,bumu saygisizlik ?

Apacik ortada saygisizlik konu sahibinin hissettigi duygular simariklik olarak algılanıyor her soyledigini saçma sapan yonlere çekip konuyu oraya buraya çekistiriyor siyah beyaz kimseye nasıl hissetmeliyim duygularımi yonlendirin demiyor sıkıntısını sözcüklere döküp akıl istiyor kadın kocamın istiyorum diyor bu bile sorun kime ne ya verecek aklınız varsa yazın çizin şayet yoksa konuyu saptırmayin herkes haddini bilmeli. Saygisizlik yapmak demek sadece küfür edip hakaret etmek değil kimse kimsenin duygularını sorgulayamaz

ekinelif
yaa var yaa.sıkıldım su saygisizlik etmeyin,haddinizi bilin bilmem ne yorumlarindan.cok sukur en azindan burada yorum yapan her kadin saygiyi da,haddini de biliyor.kastiniz "hicbisi" denen arkadas ise ya da her kim ise direkt sahsin kendisine yazin.surda konuya donuyoruz araya girip birileri birilerine haddini,hududunu bildirmeye calisiyor.bu ne yaaa???konudan sogutacaksiniz insani...

siyahbeyaz2012
evet arkadaslar lutfen tartısma olmasın,ben kendımı araya gırıyor gıbı hıssetmeye basladım
benle konusun bana yazın ısteyen hakaret etsın,isteyen kufretsın bosverın ..

MiKaDo35
ekinelif
yaa var yaa.sıkıldım su saygisizlik etmeyin,haddinizi bilin bilmem ne yorumlarindan.cok sukur en azindan burada yorum yapan her kadin saygiyi da,haddini de biliyor.kastiniz "hicbisi" denen arkadas ise ya da her kim ise direkt sahsin kendisine yazin.surda konuya donuyoruz araya girip birileri birilerine haddini,hududunu bildirmeye calisiyor.bu ne yaaa???konudan sogutacaksiniz insani...
evet bence de............... herkes ne yazacağını bilecek kapasitede.. ayrıca rahatsız oluyorsa siyah beyazda bunu söyleyebilir....

Surrender
siyahbeyaz2012
evet arkadaslar lutfen tartısma olmasın,ben kendımı araya gırıyor gıbı hıssetmeye basladım
benle konusun bana yazın ısteyen hakaret etsın,isteyen kufretsın bosverın ..
ilk konundan itibaren aradan bayağı zaman geçti, için soğudu mu peki?

LadyKaka
Siyahbeyaz, eşine açık açık konuşmak istediğini söyleyecek misin? Yoksa böyle her şey muallakta mı kalacak eşin boşanma davası açıncaya dek? Ya da sen konuşmak istedin de o mu yanaşmadı, önceki konundan buna geçtiğin ara bazı yerleri okumadım kaçırmış olabilirim.

yakamoz6060
İsim vermeye hiç gerek yok herkes kendini biliyor neden üzerine alınıyorsun ben ortaya attım lafı

Dumadumadum
Kaç ay oldu ben burda gıdırım oldum valla.
Ben karakterim gereği birşeyi sonuca bağlamadan duramam.
Ya sonuca bağlancak ya bağlancak arkadaş.
Her Allahın günü düşünerek kafayı mı yiyeyim yani nedir.
İki tarafa da yazık günah arada kalan bir çocuk...
Siyahbeyaz Allah rızası için sen sıkılmadın mı arkadaşım bu sonuçsuzluktan belirsizlikten...
Neden konuşmuyorsun eşinle ısrarla.
Nicedir ayrıyız düşünmeye yeterince vaktimiz oldu.Ben yeniden denemek istiyorum.Seni geri istiyorum desene.
O zaman da yok mok derse açın vakit davayı arkadaş.Yürüyüp yürmeyeceğine konuşunca karar verilsn.
Sen yeterki konuş şu adamla.
Biz okuyup yorumlayanlara acı artık.

yakamoz6060
Bir kaç saattir ortada bir sürü boş laflar dönüp durdu onlara takılmayıp benim yazdıklarıma takılman çok enteresan farkındaysan bende konunun dağılmasından şikayetçiyim. Neyse algı meselesi ben ortaya attım dediğim gibi isteyen üzerine alınabilir

siyahbeyaz2012
1hafta öncesıne kadar normaldim,ama regl dönemımle birlikte tekrar özlemeye başladığımı fark ettim,
ama yeniyılı birlikte geçirme teklifimi reddettiği için artık konuşacak birşey olmadığını anladım ..Soracağım
birşey yok..Eşim gittiği ilk zamanlar çok tartıştık,zaten konuyu hiç açtırmıyordu ve hep hakaretler
havada uçuştu ..Sonra ben çekilme kararı aldığım zaman da birçok kişi bazısı haberim olmadan eşimle
konustu ..O da genelde kararlıydı,bir ara ılımlı gibi oldugunu söylediler umutlandım..Sonra da ailesiyle olanlar girdi araya ..
Bence konuşmam yersiz olur ..Zaten arabayı sattığı zaman ''kararını verdiysen,alıştıysan aç davayı bitirelim''derim ..Yapacak birşey yok..

Yani şımarmaması gerektıgı kadar sımardı ..

LadyKaka
Eşini, evliliğini geri isteyebilirsin, bu ayıp değil. Ama madem bu niyettesin o zaman elinden geleni yap da iş senden çıksın. Sayfalara baktım şöyle bir, yanlışsam düzelt ama sen de tam bir adım atmış değilsin. Adamı al karşına son bir kez, açık ve net ol. Niyetini belli et, durumu açıkla, beklentilerini anlat. Ondan da dürüst olmasını iste. Yüzleşin. Kafandaki soru işaretleri dağılınca sen de rahatlayacaksın eminim. Böyle kendini yıpratıyorsun sadece, belli belirsiz bir hamle yapıyorsun, adam da sana belli belirsiz bir yanıt veriyor. Sonra kendini yiyip duruyorsun. Yılbaşı bahanesine ne gerek var ki? Açık ol. Zaten adam istemiyorsa istemiyordur, zorla geri döndüremezsin. Ha diyorsan ki ille de pişman olmalı, o zaman bu süreç senden bağımsız demektir. Adam yaşayacak, görecek, kafasına dank edecek de öyle dönecek. Sen de tabi bu süreci beklemeyi göze alırsan daha da üzüleceksin. Şöyle de bir durum var ki sen cidden hatalıysan ve eşin de senin bu hatalarına takılı durumdaysa açıkça konuşmadan durumu düzeltemeyeceğinden yine bir dönüş söz konusu olamayacak. Belki de şu an seni aldatmayı ve terketmeyi kendisinde hak olarak görüyor bu adam, senin yaptıklarına karşılık olarak. Sen hatalarını açıkça itiraf eder, onu gerçekten sevdiğini ve geri istediğini anlatırsan o da hatalarını kabul edip geri dönmek isteyebilir.

Bunların hepsinin sonunda şunu itiraf etmeliyim ki ne evli ne çocukluyum, o yüzden senin konunu ilk okuduğumda "uzatmaya ne gerek var" demiştim. Halen de biraz öyle düşünüyorum ama görüyorum ki insan kafasında soru işaretleriyle bir sona varamıyor. Lütfen net adımlar at, sonuçlarını gör ve ona göre hareket et. Olumsuz yanıtlardan korkuyor olabilirsin ama bu şekilde de hayat geçmez. Normal bir şekilde hayatına devam ettiğini düşünebilirsin ancak biz de görüyoruz ki bu dert seni içten içe yiyip bitiriyor.

siyahbeyaz2012
26-12-12, 22:12
Aynen dediğin gibi hepsınde haklısın eger benım yüzümden gittiyse bana da hatalarımı yanımdayken
söyleyıp cabalaması gerekmez mıydi?Bu kadar şeyden sonra dürüst olacagına hıc ınanmıyorum ve
aynı yerde oturdugu arkadasının da onu guzel doldurdugunu dusunuyorum ..Şu an pişman olması
cok zor..Ben yılbası konusunda adım attım reddedıldım ya onda bıle kötu oldum ..O yüzden de bu
konuyu sorup da kötu cevap alırsam şu dönemde çok üzülürüm gibi geliyor..Zaten iletişim kopuklugu
var aramızda had safhada okuyunca anlamıssınızdır ..İyice kavgaya dönusmesınden veya yanında
aglayıp zayıf dusmekten korkuyorum acıkcası ..Ama bir süre buna kendımı hazırlayıp sınavlarım
bittiği zaman yapabilirim sanırım ..Ona da düşünmesı ıcın tek kalması ıcın zaman lazım ..hiçkimse
bırakmadı kı ..

Cudana
siyahbeyaz2012
Aynen dediğin gibi hepsınde haklısın eger benım yüzümden gittiyse bana da hatalarımı yanımdayken
söyleyıp cabalaması gerekmez mıydi?Bu kadar şeyden sonra dürüst olacagına hıc ınanmıyorum ve
aynı yerde oturdugu arkadasının da onu guzel doldurdugunu dusunuyorum ..Şu an pişman olması
cok zor..Ben yılbası konusunda adım attım reddedıldım ya onda bıle kötu oldum ..O yüzden de bu
konuyu sorup da kötu cevap alırsam şu dönemde çok üzülürüm gibi geliyor..Zaten iletişim kopuklugu
var aramızda had safhada okuyunca anlamıssınızdır ..İyice kavgaya dönusmesınden veya yanında
aglayıp zayıf dusmekten korkuyorum acıkcası ..Ama bir süre buna kendımı hazırlayıp sınavlarım
bittiği zaman yapabilirim sanırım ..Ona da düşünmesı ıcın tek kalması ıcın zaman lazım ..hiçkimse
bırakmadı kı ..
Siyahbeyaz bütün bunlara sebep iletişim kopuklugu, aranızda saygı kalmaması..

Bence uzatma. Gerekirse sakinleştirici ilaç al öyle konuş eşinle.
Çünkü konuşursan yine kavga çıkacak, eşin de bunun çok iyi farkında...

En kötü karar bile kararsızlıktan daha iyidir...

MiKaDo35
siyahbeyaz2012
bırakmadı kı ..
Hataların olabilir ama eşinde bu hataları yapabilmen için her türlü zemini hazırlayıp sonra bunları düzeltmenle ilgili hiç bir uyarı yapmadan çekip gitmekle en büyük hatayı kendisinin yaptığının farkında bence.... Ve kaçtığı senmisin yoksa kendisimi ben anlıyamadım bir türlü..Kendisininde tam anladığından emin değilim...

LadyKaka
siyahbeyaz2012
bırakmadı kı ..
Canım senin eşinin doğru bir yol izlediğini hiç düşünmüyorum zaten, adam 2 sene beyazsa 2 sene siyah olmuş dediğine göre. Bir de eski kız arkadaşıyla yazışma olayı. Sinmiş sinmiş patlamış, sağlıklı bir şekilde düşünüp hareket etmemiş, çok hata etmiş ama belli ki bilincinde değil hala. O yüzden "öyle olması gerekmez miydi, böyle olması gerekmez miydi" diye düşünmekten vazgeç. Ben diyorum ki doğru yolda bir adım at ve onu da teşvik et. Cudananın dediği gibi al bir sakinleştirici konuşun. Ya da psikoloğu salla doğrudan psikiyatriste başvur, öfke kontrolünle ilgili ilaç yardımı al, kafayı topla öyle git.

Ha bak o yılbaşı meselesi bana göre çok mantıksızdı, kusura bakma ama ben de eşinin yerinde olsam kabul etmezdim. Sen hop ortadan fırlayıp hiçbir şey olmamış gibi "hadi ailecek yılbaşı kutlayalım" diyorsun. Adam da eskisi gibi birbirinize gireceğinizi düşünür doğal olarak. Bence o yanlış bir adımdı. "Eskisi gibi olalım" tavrıyla gitme adama, "eskiye bir sünger çekelim, hatalarımızı düzeltelim, birbirimize bir şans daha verelim" diye git.

siyahbeyaz2012
Eşimin gittiği günden beri agresiflikleri bana da ''suçlu psikolojisi''gibi geliyor ..
Hani sigara mı içiyorsun derler de ''ne sigarası yaa sacmalama ''dıye verılen cevap aslında
o kısının sıgara ıctıgını gösterır ya ,işte öyle ..Eşim neden konuyu kapat dıyerek hiçbirşey
sormadan sessızce ayrılıgını kabul etmemı ıstedı ..Bu kadar kolay mı bitiyormus evlilik ?

Cudana
siyahbeyaz2012
Eşimin gittiği günden beri agresiflikleri bana da ''suçlu psikolojisi''gibi geliyor ..
Hani sigara mı içiyorsun derler de ''ne sigarası yaa sacmalama ''dıye verılen cevap aslında
o kısının sıgara ıctıgını gösterır ya ,işte öyle ..Eşim neden konuyu kapat dıyerek hiçbirşey
sormadan sessızce ayrılıgını kabul etmemı ıstedı ..Bu kadar kolay mı bitiyormus evlilik ?
Ama canım sen de aşırı agresifsin.
Belli ki bir şeyler dolmuş taşmış ikinizde de...

Kimse sebepsiz gitmez siyahbeyaz.
Bak bu tavrına kızıyorum.
Çünkü aslında eşinin neden gittiğini sen de çok iyi biliyorsun...

Evlilik kolay bitmiyor ama karşılıklı saygısızlık bitmesine zemin hazırlıyor..

Anladıgım kadarıyla sen hala konuşma taraftarı degilsin.
Peki eşin konuşalım dese konuşur musun?

LadyKaka
siyahbeyaz2012
O senden intikam almış bildiğin, kendine hak görmüş bunu. Belki de böyle rahatlayacağını düşünmüş. Ama olaylar böyle çözülmez. Yanlışa yanlışla gidiyorsunuz ikiniz de. Cidden bu evliliği geri istiyorsan birinin adım atıp öbürüne de yol göstermesi lazım, içtenlikle ama. Bunu sen istiyorsan eşini döve döve, yaptıklarının acısını çıkara çıkara geri alamazsın. Adam sana o şekilde dönmez. İyilikle yola getirip kendi yaptıklarına da pişman olmasını sağlamalısın. Tabi bunun için öncelikle "neydi, nasıldı"yı bırak önce, sonra da öfkeni yen, git sakin sakin adam akıllı konuş. Ama öfkeni yendiğinden emin ol gitmeden, onu da inandır.

siyahbeyaz2012
Ve hiçbirşey konusmadan çabalamadan gitmiş olması da bana istediğin sebebi bulma hakkı verdi ve
hergün başka başka sebepler bularak kafamı allak bullak ettim..
Eşim benimle bu konuyu konuşmak istemedi hiç,yine istemeyecek ..Bu yüzden gereksiz buluyorum ..
Eşimin diğer insanlara verdiği cevapları yazayım ,zaten kaybetmeyi göze almamıs bır insan bunları yapmaya
cesaret edemezdi diye düşünüyorum ..Psikoloğa gidince direk konuya girmek istediğimi söyleyeceğim..
İlaç kullanamıyorum,emziriyorum bebeğimi..
Eşimin cevapları :
-İkimiz de özunde ıyı ınsanlarız ama çok sinirliyiz iki taraf da alttan almadıgı ıcın bitirdim
-Ben kendımı evin reisi gibi hissetmiyordum
-Şimdi bitmese sonra bitecekti
-Kafam çok karısık net karar vermedım bosluktayım
-Siyahbeyazın da kafası karısık onun da üstüne gitmeyın

vs vs..Yorumlar mısınız ?

Ladykaka aynen dedıgın gıbı aldatmayı da terk etmeyı de haksız oldugunu dusunmuyor ..

siyahbeyaz2012
Sana hala anlatamıyorum galiba ,bak ilk 2 yıl benim yaptıgım hataları son 2 yıl benim çektiğim
hataları anlatıyorum ..Yani şu denklemde gitmesi gereken tek kişi bendim..Çünki aldatılmak
dahil olmak uzere herşeye set çektim ve bebeğim için hep alttan aldım ,anlatamıyor muyum??
O yüzden de 2 yıl öncesını sebep gösterebılıyor..bıkmıssa o zaman gitseymıs..Bundan daha
sacma bır ayrılık sebebı olabılır mı ? Son 2 yıldır bana dokunmamaya özen gösteren,benle
ilgilenmeyen ,en ufak lafımda delıler gıbı kavga cıkartıp bebegın yanında esyaları kırıp
döken kım sence?Neden bu evlılıgın bitme sebebı ben oluyorum ki..Bütün bunları sordugum zaman ''hamılelık öncesınde yaptıklarına bak sen''demıstı ..Bu nasıl cocukca bır ıhtamdır..
Bu nasıl sacmalıktır ?
Konussa konusurum ama neden konusmaktan kacıyor,neden kımseyı dınlemıyor ..
neden hatalarını görmemeye calısıyor ..Ya bırı var ya da sorumluluk agır geldı kactı
kılıf aradı benım fevrılıgımı buldu ..Hepsı bu kadar bence..Zaten hamıleyken esını
aldatan adam ıkısını de gözden cıkartmamıs mıdır?Şimdi ben bu adama gel desem
ne olur ki..En son evlılık danısmanına gıdelım herseyı denemeden bıtmesın dıyen
de bendım ..Tamam dedıkten 2 gun sonra kactı ..
Reglm bitti kafam duzeldı kızlar gercekten gereksızmıs yorumlar sayesınde
kendıme geldım valla..

Cudana
Hep dediğime geliyor işte...

O biraz kafa dinlemeye gitti. Çünkü bunalmıştı.
Bebegin sorumlulugu ile birlikte yük artınca ve bir yandan da eşten sürekli hakaret ,küfür yiyip,
deger görmeyince gitti...

Dün ben gerekli olanları söyledim.
Zaten eşin de demiş degişecegine dair ufacık bir umudum olsa belki yeniden denerdik demiş.
(Tam hatırlamıyorum cümleyi)

Cudana
siyahbeyaz2012
Sana hala anlatamıyorum galiba ,bak ilk 2 yıl benim yaptıgım hataları son 2 yıl benim çektiğim
hataları anlatıyorum ..Yani şu denklemde gitmesi gereken tek kişi bendim..Çünki aldatılmak
dahil olmak uzere herşeye set çektim ve bebeğim için hep alttan aldım ,anlatamıyor muyum??
O yüzden de 2 yıl öncesını sebep gösterebılıyor..bıkmıssa o zaman gitseymıs..Bundan daha
sacma bır ayrılık sebebı olabılır mı ? Son 2 yıldır bana dokunmamaya özen gösteren,benle
ilgilenmeyen ,en ufak lafımda delıler gıbı kavga cıkartıp bebegın yanında esyaları kırıp
döken kım sence?Neden bu evlılıgın bitme sebebı ben oluyorum ki..Bütün bunları sordugum
zaman ''hamılelık öncesınde yaptıklarına bak sen''demıstı ..Bu nasıl cocukca bır ıhtamdır..
Bu nasıl sacmalıktır ?
Anlıyorum ama bir şeylerde eksiklik var.

Daha dün dedin , gitmeden 20 gün öncesine kadar sarılıp öpen adam niye gitti dedin,
şimdi de 2 yıldır bana dokunmadı diyorsun...

Siyahbeyaz yapma bunu.
Aralarda söylediğin mesajlardan durum gayet açık ve net ortada.

Zaten artık bunu sorgulamayalım bence.
Çünkü sen de artık farkındasın bir takım şeylerin.
Dönerse yaptıgın hataları asla yapmayacaksın, bunun için degişmen gerek,
dönmezse de hayatına yepyeni bir sayfa açacaksın...

LadyKaka
siyahbeyaz2012
Ve hiçbirşey konusmadan çabalamadan gitmiş olması da bana istediğin sebebi bulma hakkı verdi ve
hergün başka başka sebepler bularak kafamı allak bullak ettim..
Eşim benimle bu konuyu konuşmak istemedi hiç,yine istemeyecek ..Bu yüzden gereksiz buluyorum ..
Eşimin diğer insanlara verdiği cevapları yazayım ,zaten kaybetmeyi göze almamıs bır insan bunları yapmaya
cesaret edemezdi diye düşünüyorum ..Psikoloğa gidince direk konuya girmek istediğimi söyleyeceğim..
İlaç kullanamıyorum,emziriyorum bebeğimi..
Eşimin cevapları :
-İkimiz de özunde ıyı ınsanlarız ama çok sinirliyiz iki taraf da alttan almadıgı ıcın bitirdim
-Ben kendımı evin reisi gibi hissetmiyordum
-Şimdi bitmese sonra bitecekti
-Kafam çok karısık net karar vermedım bosluktayım
-Siyahbeyazın da kafası karısık onun da üstüne gitmeyın

vs vs..Yorumlar mısınız ?

Ladykaka aynen dedıgın gıbı aldatmayı da terk etmeyı de haksız oldugunu dusunmuyor ..

Bak canım öncelikle şunu söyleyeyim kendimi hem senin hem de eşinin yerine koymaya çalışıyorum. Şu an eşin kendini zincirlerden koparmış nefes almaya karar vermeye çalışıyor. Hatalarını yaparken kendinde hak gördüğünü düşünüyorum ama şu anda üzerinden zaman geçtiğinde hala kendini %100 haklı olarak görmüyordur, bir inat tutmuş gidiyor aranızda çift taraflı.

Şimdi tanıdıklarınız, ortak akrabalarınız ona gidiyor, yuvasını dağıtmamasını salık veriyor. Sorumluluklarını hatırlatıyor. Bu onu bunaltıyor, düşünüyor ki "insanlar beni anlamıyor, ben o aile içinde kendimi bulamadım, başta hep alttan aldım, sonra üste çıkmaya çalıştım o da olmadı, şimdi ise herkes gelip kendi duygularımı sıkıntılarımı bir kenara atıp aile birliğini devam ettirmem için fedakarlık yapmamı, katlanmamı bekliyorlar". O seni aldattı ya da aldatmaya meyletti, 2 sene çektirdi, evet bunları hakettiğini düşünüyor ama sen söyledin o kızla konuştuğuna pişman oldu diye. Aslında sana karşılık vermek için hata yaptığının farkında ama bir yanda da senin yaptıkların var, inat var. O yüzden kendi hatasına hak verecek elbette.

sevgiis
canım benım ex kocada hakım bebegınız ıcın tekrar deneyın dedıgı zaman sımdı bosanmazsak sonra bosanacagız şımdı olsun dedı

aynı senın kocanın dedıgı gıbı

cunku bır gun once konusmustuk ve ben yıne herzamankı keskın kararlarımla ya hep ya hıc mantıgımla onun ısteklerını gerı cevırmıstımm

halbukı dusunuyorumda ogunku konusmayı sımdıkı aklımla yapsaydım dedıklerıne hemen cevap vermez bıraz dusunme payı ısterdım ve akıllıca bır stratejı gwlıstırıp bosanmazdımm

yanı demek ıstedıgım bızım hatalarımız keskın cevaplar vermek ılıskıde esnek olamamk

ya hep ya hıc olmaz evlılıkde

dıger arkadasların dedıgı gıbı o senden degısım gorurse gerı donecektır

dusun evlılıgındekı hatalarını bul ve onları degıstır

o aradıgındada bubnları ona hıssettırrr

eskı sevgılısıyle mesajlasması kotu bır durum
bende hep bundan suphelenıyordum ama benımkı hıc acık vermedı

eşını swevıyorsan gerı ıstıyorsan değişmelısın

kesınlıkle arama

bence dava ac falanda deme

nıye gaza getırıyorsun adamıı

gercekten bıtmesını ısteseydın sen acardın zaten

LadyKaka
siyahbeyaz2012
döken kım sence?Neden bu evlılıgın bitme sebebı ben oluyorum ki..Bütün bunları sordugum zaman ''hamılelık öncesınde yaptıklarına bak sen''demıstı ..Bu nasıl cocukca bır ıhtamdır..
Bu nasıl sacmalıktır ?
Konussa konusurum ama neden konusmaktan kacıyor,neden kımseyı dınlemıyor ..
neden hatalarını görmemeye calısıyor ..Ya bırı var ya da sorumluluk agır geldı kactı
kılıf aradı benım fevrılıgımı buldu ..Hepsı bu kadar bence..Zaten hamıleyken esını
aldatan adam ıkısını de gözden cıkartmamıs mıdır?Şimdi ben bu adama gel desem
ne olur ki..En son evlılık danısmanına gıdelım herseyı denemeden bıtmesın dıyen
de bendım ..Tamam dedıkten 2 gun sonra kactı ..
Reglm bitti kafam duzeldı kızlar gercekten gereksızmıs yorumlar sayesınde
kendıme geldım valla..

Lütfen eşinin yaptıklarında mantık aramayı bırak. O adamın yaptıklarından sonra emin ol sana hak veriyorum, dediğin gibi hiç bir bahane yaptıklarına geçerli bir sebep olamaz. Senin yerinde olsam ben şimdiye boşanma davasını açmıştım, bak farkındaysan konuna ilk yazışım, ama emin ol uzun zamandır okuyorum. Bu kadar çırpınman beni etkiledi, derdini paylaşmak istedim, bir yandan kendimi sizin yerinize koyup bir yandan da objektif olarak yazmaya çalışıyorum. Eğer istediğin yuvan için bir şans dahaysa kim haklıydı kim haksızdı demeden bir adım atmak. Oluru varsa zaten sen bunu anlayacaksın, yeterki fevri davranma sabırlı ol.

Ha gerçekten değmez diyorsan boşuna kendini üzme, kısa yoldan bitir bu işi. Her regl döneminde bile kendini böyle sıksan sana yeter.

siyahbeyaz2012
26-12-12, 23:12
Cudana
Anlıyorum ama bir şeylerde eksiklik var.

Daha dün dedin , gitmeden 20 gün öncesine kadar sarılıp öpen adam niye gitti dedin,
şimdi de 2 yıldır bana dokunmadı diyorsun...

Siyahbeyaz yapma bunu.
Aralarda söylediğin mesajlardan durum gayet açık ve net ortada.
Bak işte sen hep araları okuyorsun anlatamıyorum..Eşim son 2 yıldır dengesızdı ..
En ufak şeyden kusur bulurdu ..Mesela tras olmadın dedıysem kosarak hışımla
söylene söylene tras olur yuzunu keserdı ..20 gun önce melektı evet ,çok sevınmıstım;
ama 22 gun önce bır yere gıdecekken ben gec hazırlandım dıye bebegımız kucagında
iken benım bulungudum odanın kapısını tekmeyle kırmıstı..Şimdi bunları yapan adam
gercekten bunalıp nasıl gıdıyor ..Ben onu anlatamıyorum sana işte..O zaman
gitseymıs bunları yaparken yeterınce ıntıkam aldı zaten ,ders vermek ıstedıyse ıyı
dersler verdı ..Benım yazdıklarımda eksık yok,sen araları secıyorsun ..Adam da
dengesızdı,benım sonrakı ruh durumum ve ıcımdekı hesaplasma da öyleydı..
ben tutarsız degılım ,olan herseyı aynen aktarıyorum ..

siyahbeyaz2012
Kızlar eşimi bildiğim kadarıyla şu an pişman falan değildir..Çünki hiç kendisiyle başbasa
kalamadı ,heryerden müdahaleler oldukca o zaten benım onu istedıgımı ve bu kısılerı de
benım gönderdıgımı de dusundu ..Bu yuzden de zaman gecmeden ben onunla konusamam,
ama bıraz zaman sonra gıdısata göre belkı konusurum ..Adam acıkca ''alısmısız bu duruma
bosver'' dedı ..alışmıs bekarlıga,dön desem hıc döner mı şu anda?

Yazdıkca da tekrar kendıme döndüm sayenızde sagolun ..Benim en büyük hatam da şu..:
Eşim ondan önce de 3 kere polısevınde kalmıstı kavga cıkartıp cekıp gıtmıstı ..O zaman
o benı terk edıyormus ,ama sans verıp gerı gelıyormus..Tabı benle hıc konusmadıgı ıcın
ben hıcbırını terk olarak anlamamıstım ..Neyse bu gıdısınde net olduguna ınanınca daha
ılk gunden ablasına sıkayet edısım ,denıze dusen yılana sarılır gıbı bır durumdu..Ve ben
bır anda aılem harıc etrafa bunu anlatmaya baslayınca onun gıdısını resmılestıren de
ben oldum..Belkı aılesıne söylemekte zorlanacaktı ,çok farklı durumlar olacaktı ..ama salak
ben herşeyı anında kolaylastırdım ..:KK43:(İşte en buyuk hatam bu..Belkı blöftü,yıne gelecektı
birkac gun gıdıp..ama ben hemen yetıstırdım aldattıgı dahıl herseyı anlatmıstım ..Hatta
bana kufur edıp ''bır de bosanacagız mı dedın ,Allah belanı versın senın ..vs.vs''küfürler
yazmıstı o gün..Geçen gun mesajları okurken fark ettım ..Yanı ben yaptım bu gıdısı
herkesın bılmesı daha da rahatlattı ve ablası da aılesıne anlatınca ona hıc yük kalmadı :KK43:(

siyahbeyaz2012
Ben herşeye hazırım diyemıyorum gercekten de kafam karısık ..Ama, adam gercekten de
benım yüzümden gitseydı adam gibi giderdi gibi geliyor..Kendını haklı buldugu sürece asla
da dönmeyecektır...Kendıyle kalması en ıyısı ..Benım de düşünmeden sessizlik fikrim en
iyisi gibi geldi bana ..Yazdıklarım gözumu actı,adam gıtmek ıstedı ve gıttı ..Bunun ıcın de
bılınclı bır yıldırma politikası uyguladı,baktı kı ben ayrılmıyorum;o da gitti..

Hatasını görmeden gelirse bir anlamı olmayacak,zaten sevgisi olsaydı bunları da yapmazdı
diye düşünüyorum ..Benim hatalarım onun son 2 yıldakı davranısları yanında hafif kalır..O
yuzden de ben elımden gelen emegı zaten vermısım ,ama buna ragmen gitmişse ,kendı
dönmedıgı veya ayrılmadıgı sürece benım yapacak bırseyım kalmadı ..Ya hatasını anlayıp
pişman gelecek (ki ikimiz de elımızı taşın altına koyalım) ya da hıc gelmeyecek ..Bana
bunları anlattıgım herkes ''çok bile dayanmıssın ''demişti..Gerçekten cok bile dayanmısım ..

BuzlarUlkesi
demek ki bazen olmuyorsa olmuyordur..

sen suanda o gelsin istiyorsun,bence o gelince sen istemeyeceksin

ama dönecek adam ev tutar miydi?

kac zaman orada burada yatti,dedigine göre perisan oldu

bu zaman icinde bir karar vermez miydi?

bilmiyorum belki kizacaksin ama esin senden coktan vazgecmis,kac zaman gecmis erkek olarak karisini özlemiyorsa,dokunamamak ona aci vermiyorsa,onu görmeden hayatina devam ediyorsa üzgünüm...

insallah yaniliyorumdur döner herseye sünger ceker

sert taraflarinizi yumusatirsiniz...

elaa_1616
siyahbeyaz2012
Selam kızlar,

Konum kapatıldığı için aynı başlıkla tekrar açıp konuyu bilmeyenlere özetlemeye
karar verdim.

Eşim 2 ay önce 8aylık olan bebeğimle evi terk etmişti ..

Bir mesaj atarak gidip,benim fevri hareketlerimi de bahane etmişti ..

Oysa ben bunun altında başka sebepler olduğuna emindim (hala kanıtlayamadım)

Eşimin geri gelmesini,bebeğimin babasız kalmamasını düşünerek ilk ayı ağlayarak

ve mesajlarla onunla tartışarak geçirdik ,sonra çok kez geri gelmesini de söylemiştim..

O ise bana birsürü hakaretler edip şaşırtarak devam etmişti çirkinliklerine..

İkinci ay zamanla kendime gelip;''o beni ve bebeğimi terk etti gitti ..

Kaybetme korkusu olmayan,bu hatayı yapan kendisi,ilerde kızıma açıklama yapacak olan da o,

ben neden üzüleyim ki'' diyerek kabullenmeye ve yapmam gerekenleri yapmaya başladım..

Onunla görüşmemeyi rica ettim ve artık telefonda tartışma olmadan,görmeden

kendimi çok çok iyi hissettiğimi gördüm..

İşsizim,iş bakıyorum ve hayatıma devam etmeye çalışıyorum..

Eşime de bebeğimiz 1 yaşına gelene kadar dava açmamasını,iş bulup kendi emeğimle

bebeğime bakacak duruma gelmeden anlaşmalaı boşamayacağımı söylemiştim,kabul etti.

En son geçen hafta dayım eşimle konuştuğunda ve eşim annemlerle görüştüğünde

çocuğum için tekrar kararını gözden geçireceğine söz vermişti..

Sonra Cmti günü onun ailesi geldiğinde ben de onlara asla dönmeyeceğimi,gururumu

kırdığını ve kapıları kapattığı için tek çarem olan ayrılığı kabul ettiğimi anlatmıştım..

Onlar eşimle konuştu,babamla eşim tartıştı vs derken çekip gitti kararının net olduğunu

ve vazgeçmeyeceğini söyledi.Şimdi yine görüşmeyeceğiz ve asla davayı ben açmayı

düşünmüyorum.Kızıma ilerde alnım ak olacağım için de çok mutluyum ..

Elimden gelen herşeyi yaptım ve artık yapacak birşeyim kalmadı ...

Başkası için veya bekarlık için gittiğine eminim,ama bunları da henüz çözemedim..

Davaya kadar çözer miyim bilemiyorum ..Sadece bildiğim tek şey artık onu sevemeyeceğim:KK43:(

Yarın da avukatla görüşeceğim,anlaşmalı için protokol hazırlayabilirse imzalatmayı düşünüyorum..

Bir yanım da ''Şubata kadar bekle, herşeyi öğrenirsin belki ,fevri karar verip üzülme'' diyor...

Unuttuğum kısım varsa bilen arkadaşlar hatırlatabilirse sevinirim..
Canım gerçekten çok üzüldüm Allah yardımcın olsun. Bence beklemedn davayı aç derim ona muhtaç olmadığını rest çektğini onsuz yapabileceğini görsün. İnan bana terkettiği şey senden ve çocugundan değrli değiidir. Çalışarak kazanarak bütün güçlükleri yenebilirsin. DuALARIM SENINLE :KK43:

LadyKaka
siyahbeyaz2012
Kızlar eşimi bildiğim kadarıyla şu an pişman falan değildir..Çünki hiç kendisiyle başbasa
kalamadı ,heryerden müdahaleler oldukca o zaten benım onu istedıgımı ve bu kısılerı de
benım gönderdıgımı de dusundu ..Bu yuzden de zaman gecmeden ben onunla konusamam,
ama bıraz zaman sonra gıdısata göre belkı konusurum ..Adam acıkca ''alısmısız bu duruma

Yazdıkca da tekrar kendıme döndüm sayenızde sagolun ..Benim en büyük hatam da şu..:
Eşim ondan önce de 3 kere polısevınde kalmıstı kavga cıkartıp cekıp gıtmıstı ..O zaman
o benı terk edıyormus ,ama sans verıp gerı gelıyormus..Tabı benle hıc konusmadıgı ıcın
ben hıcbırını terk olarak anlamamıstım ..Neyse bu gıdısınde net olduguna ınanınca daha
ılk gunden ablasına sıkayet edısım ,denıze dusen yılana sarılır gıbı bır durumdu..Ve ben
bır anda aılem harıc etrafa bunu anlatmaya baslayınca onun gıdısını resmılestıren de
ben oldum..Belkı aılesıne söylemekte zorlanacaktı ,çok farklı durumlar olacaktı ..ama salak
ben herşeyı anında kolaylastırdım ..:KK43:(İşte en buyuk hatam bu..Belkı blöftü,yıne gelecektı
birkac gun gıdıp..ama ben hemen yetıstırdım aldattıgı dahıl herseyı anlatmıstım ..Hatta
bana kufur edıp ''bır de bosanacagız mı dedın ,Allah belanı versın senın ..vs.vs''küfürler
yazmıstı o gün..Geçen gun mesajları okurken fark ettım ..Yanı ben yaptım bu gıdısı
herkesın bılmesı daha da rahatlattı ve ablası da aılesıne anlatınca ona hıc yük kalmadı :KK43:(
İyi de onun da huzursuz olduğu şeyler varken senin her teklifine balıklama atlayacağını düşünme bile. O da bir şeylerin değişmesini istiyor, değişeceğinden de emin olmak istiyor. Eşinin iki uçta salınması psikolojisini yormuş belli ki. Bak canım ne ilk iki senedeki ne de son iki senedeki halinizle işler yürümüyor evlilikte, eşin de bunun farkında. Dingin, dengeli bir evlilik istiyor. Sen ısrarla onu geri isteyerek sana sunduğu rahatı geri istediğini düşündürüyorsun, halbuki beraber huzurlu bir evlilik istediğine inandırsan emin ol bu onu cezbeder. Ben şu an bunu görüyorum. Huzursuz, dengesiz bir evliliktense bekar hayatını tercih etmiş ama sen ona güzel bir evlilik vadedersen bu bekar hayatından daha ziyade ilgisini çeker. Sadece inanması lazım. Bunun mümkün olduğuna onu inandırsan yeter. O yüzden baştaki hatalarını kabul ederek gitmelisin. Akabininde o da hataarını kabul edecektir. Karşısına çıktığında ne yerlerde sürün "seni geri istiyorum" diye, ne de öfkelenip burnunun dikine git. Mantıklı konuş, sakin ol. Zaafını belli etme yeter. Pişmanlıklarını itiraf etmekten çekinme ama dediğim gibi abartmadan. Açık açık da dön demene gerek yok, yolumuzu çizelim demen yeter. Seçeneklerinizi ortaya koy, yeni bir başlangıç yapabileceğinizden bahset. Konuyu her boyuttan ele al. Yani işin özeti histerik değil de mantıklı davranırsan emin ol onu etkilersin. Mantıktan kastım "bak çocuğumuz var onun için bir araya gelmeliyiz" olayı değil, bunca yıllık hukukunuz, birbirinize olan sevginiz de dahil buna.

Dumadumadum
siyahbeyaz2012

Canım ne yaşadığını en iyi sen biliyorsun.
Madem çok bile dayanmışım herşeyi yaptım denedim çıkış yok diyorsan açacaksın o zaman davayı uzatmayacksın.
Ümitte beklemeyeceksin barışmak için.

siyahbeyaz2012
Konusmaya karar verirsem mutlaka fikirlerinizi de alıp gideceğim:))
Evet eşim ''benim hayal ettiğim evlilik bu değildi''demişti gittikten sonra..
Mutsuzum ama huzurum var demiş bır arkadasımıza da..Dayıma da
''siyahbeyaz tekrar deneyelım degısırım dese bıle degısemeyız kac
yasında ınsanlarız,yıne aynı seyler olacak ''demişti..İnanmıyor kı,
inansa belkı anlayacak ..Ama ben de onun son 2 yıldakı halini geri
istemıyorum ..Öyle gelecekse hıc olmaması daha ıyı gıbı gelıyor

1seniseviyorum
erkekler ah bi taneside farklı cıkssa önce herseyn olur elin ayağın sonra birden kaybolur cok özlersin arayacağını umut edersin sonraları dank eder kafana o gitmiştir artık eğerki bir kadın cewresine ne yapıyım ide soruyorsa artık umutlarınında tükendiği noktadır düşünüyorumda belkide biz çok büyütüyoruz qözlermzde onları...

siyahbeyaz2012
Hiçbirşeyi bilmiyorum ama o davayı açmayacagımı cok iyi biliyorum..Bunun pişmanlıgını,
yükünü taşımak istemıyorum ..O açsın !

Dumadumadum
27-12-12, 00:12
İşte bu davayı açmama nedenin sadece sevgi siyahbeyaz.
Lütfen o zaman ciddi biçimde konuşmayı dene.
Eğer gene olmazsa söyle o zaman açsın davayı.

LadyKaka
Sen bilirsin canım, ama unutma ki niyetine onu inandıracak tek kişi sensin. Öyle araya girenlere kulak asmayacaktır. Madem şimdi iyiyim diyorsun, bekle, sessiz kal bir süre. Ama bu konuşma olmadan eşin harekete geçer de boşanma davası açarsa pişman olma ihtimalin yüksek.

Gözlerim yaşardı mı desem, kendimden utandım mı desem ne desem bilemedim. İlk defa aldatan/aldatmaya meyleden bir adama şans verilmesi için alttan alınmasını tavsiye ediyorum.:KK53: Genelde bu konularda yorumum sabit ve serttir ama...

LadyKaka
Ha bir de son olarak şunu söyleyeyim, sana tavsiye etmeye çalıştığım eşini öyle olduğu gibi geri iste, kendini düzelt o ne olursa olsun farketmez olayı değil. Sen hatalarını kabul ederek başla, onun da hatalarını kabul edip düzeltmesine imkan ver. Yani yol gösterici ol. Onun için histerik olma ne öfkelen ne de karşısında sürün diyorum ya. Adamın değişmeye niyeti yoksa zaten yolla gitsin, çok çekersin o adamdan.

siyahbeyaz2012
Konuşmadığıma pişman olmam sanırım ..Çünki diyorum ya o bunları yaşattı,ama ilerde belki o da
biri tarafından boynuzu yiyecek o zaman diyecek ki beni koşulsuz seven tek kadın oymus dıyecek..
Eğer gerçekten hatam yüzünden gitseydi bence bunu adam gibi söyleyebilirdi veya evlilik terapisti
teklifime sıcak bakardı ..Evlilikten bunalan,anlamayan birine çocuk yapmıs bırı oldum sadece sanırım..

siyahbeyaz2012
Bir konusmayla onun hatalarını duzeltmesıne yönelık hareket etmesını nasıl saglayabılırım kı bunu?
Bir de facebooktan kız arıyor adam gezıp tozuyor dusunmuyor kı su anda tek ıstedıgı yalnızlıgını
sonlandırmak ,ama BENİMLE DEGIL..

LadyKaka
siyahbeyaz2012
Bir konusmayla onun hatalarını duzeltmesıne yönelık hareket etmesını nasıl saglayabılırım kı bunu?
Bir de facebooktan kız arıyor adam gezıp tozuyor dusunmuyor kı su anda tek ıstedıgı yalnızlıgını
sonlandırmak ,ama BENİMLE DEGIL..
Canım sana salık verdiğim esasında mantaliteni değiştirmen. Sen mantaliteni değiştireceksin, sende de başta hata vardı. Şu anda da doğru bir taktik izlemiyorsun. Sen kendi üzerine düşeni yap, başta da söylediğim gibi iş senden çıksın. Ve bu tavrını da konuşmanla eşine aktar. Eğer eşin afedersin ama adam değilse, niyeti bir şeyleri düzeltmek değil de yıkıp geçmekse zaten hiçbir şey onu geri döndürmez. Yok niyetinde dönmek var ama hem senin hem de kendisinin hataları kafasını karıştırıyor, inadı baskın çıkıyor ve ona geri dönülmez bir yola girdiğinizi düşündürüyorsa ön yargısını yıkıp hatalarını kabul etmesini ve dönmesini sağlamış olursun.

haganaga
merhaba uzun zamandır üyeyim ama ilk kez sana yazmak geldi içimden..öyle içtenlikle anlatmışsınki derdini okudum ve kalbimden gecen sadece git konuş eşinle en azından içindeki beklenti nihayet bulsun tabiki senin hayatın senin kararın burdaki bazı yorumları gerçekten acımasız buluyorum vede hadsiz sen içini açıp anlat biri gelsin eleştirsin..hakkında hayırlısı olsun canım hem senin hem evladının

siyahbeyaz2012
Bir süre hiçbirşey yapmayacağım ,sonra da hala dava açılmadıysa net fikrini sormak için
konusacagım..Dediğiniz gibi davranacağım..Hem belirsizlik kalkacak,hem de benim vicdanım
rahat,kafam rahat olacak ..İşte bu konuşmada ''hayır''cevabına hazır olduğum zaman ,
büyük ihtimal sınavlarım bitince konuşacağım ..