Eşim boşanmaya karar verdi,evi terk etti ne yapacağımı bilmiyorum 2

siyahbeyaz2012
23-12-12, 23:12
İyi olmanıza cok sevındım ZEYNEP ..Dayımı da yarın arayacağım,bakalım ne olacak çok merak ediyorum .
İnşallah yarın gider de bir an önce iyi birşeyler duymak istiyorum ..Eşim de seninkiyle aynı,biz de seninle aynı
sayılırız..Ama ,eşimin çocuktan sonraki tavırları hatırlarsan herkesin ''çok bile dayanmışsın,o zaten bunları
gitmek için ,seni bıktırıp ayrılman için yapmış''dedikleri durumdaydı ve bunları yapacağına insan gibi sorununu
anlatsaydı bu durumda olmazdık :KK43:(
CUDANA evet hatırlıyorum söylediklerini,ama eşim hamileliğimden itibaren öyle bir u dönüşü yapmıştı ki
(bilmiyorum tamamını okudun mu konumun ) 2 ayrı insandı önceki -sonraki ..Ve bu yaptıkları da yenilir
yutulur değildi..Gitmek için uğraşıp sebep öne sürmeden gitmesi ben dahil herkeste büyük soru işaretleri
ve de başkası fikrini gösteriyordu..Ben de o dönem '' melek de olsam gidecekti,çünki çocuktan sonra ben
elimden gelen herşeyi yapmıştım,içim rahattı ve o kaybetmeyı göze alarak gitti''diye düşündüğüm için ,onun
gibi yapıp onun sadece kötülüklerini hatırlamaya çalışarak onu silmeye uğraşmıştım..Hala da döneceğine
inancım yok maalesef ,dediğim gibi melek de olsaydım gidecekti ve ilk adımı da hamile karısını eski sevgili-
si ile mesajlasıp aldatarak atmıştı ..Ötesi yoktu ,aslında affı da yok;ama ,eğer o da elini taşın altına koyarsa
bir kez denemeye değer diye düşünüyorum..Her günüm başka, hala kafam karışık;ama sebebi bensem
son bir adım daha atayım diyorum;ben değilsem zaten o adım da boşa gidecektir ve sebebin ben olduğum
fikrimden kurtulurum en azından ..Şimdi nasıl adım atmamı önerırsın pekı?
REDPERİ terapist bir tanıdığımın arkadaşı oldugundan 120 TL,her hafta çağırıyor ..Bilmiyorum her zaman
her hafta mı çağıracak,ama bayağı külfetli..Gerçek fiyatı da 190 TL..Ben şimdi KAdın ve Aile Sağlığı Mer-
kezi'nden de yardım alacağım,o bedava ..153ü arayıp 2yi tuşlayıp sana en yakın semtten randevu alabilirsin
cnm ödeyemem o kadar dersen..

damla_38
Offffffff offfffffffffffffffffff bi evlenen pişman bi evlenmeyen :KK14: bir evet kelimesi nelere sebep oluyor:KK43:

siyahbeyaz2012
Şu konumun ''eşim barışmaya karar verdi,ne yapacağımı bilmiyorum'' versiyonunu açmak için
neler vermezdim:))

damla_38
Keşkeeee:KK24: hayırlı haberini duymak isterdim tatlım

siyahbeyaz2012
Ben evlenmem bır daha asla ,hiç almıyım üstü kalsın :))
DELİ MUSAKKA hala banlı mısın ?Yenı kararlar aldım gel fikir veer..:)

sashamia88
24-12-12, 03:12
siyahbeyaz2012
Şu konumun ''eşim barışmaya karar verdi,ne yapacağımı bilmiyorum'' versiyonunu açmak için
neler vermezdim:))
canım yaa kıyamam ,inşallah o günler de gelır .

siyahbeyaz2012
24-12-12, 13:12
Bgn hava güzel ben iyiyim kızlar ders çalışıyorum kzıımla oynadık şimdi de anneme verdım
derslerıme devam..Dayımı da aramadım.Bgn eşimi hiç düşünmüyorum..Demek yazın terk edilsem
hiç üzüntü bile duymayacakmışım:)

ozdn
siyahbeyaz2012
Bgn hava güzel ben iyiyim kızlar ders çalışıyorum kzıımla oynadık şimdi de anneme verdım
derslerıme devam..Dayımı da aramadım.Bgn eşimi hiç düşünmüyorum..Demek yazın terk edilsem
ara ara konunun okuyorum

bir girdiğimden nefret ediyorsun bir girdiğimde seviyorsun

hayatta en kötü sey karasızlık arkadaşım

konunun tamamını okumadım suan durum ne bilemiyorum ama

sana tavsiyem

bir karar ver

barışmak mı istiyorsun o zaman evliliğin için kızın için mücadele et adım at ve barış aşkta gurur olmuyor maalesef

ayrılmak mı istiyorsun o zamanda aç boşanma davasını bitsin ( o acsın diye bekliyorsun sanırım )

iyi yada kötü bir karar ver sadece

ve o karar doğrultusunda yürü yolunda

umarım yolun açık olur

başınsanız da boşansanız da bu günleri hatırlayıp gül insallah .

cincikk
yanlış anlama ama saçma sapan bir ayrılık bu. bak sen de artık sakin düşünmeye başladın ve barışmak istiyorsun aslında başından beri istiyordun ama öfkeliydin itiraf edemiyordun kendine. eşinle konuş karşılıklı sen de hatalarını gördün eşin de illa ki dank etmiştir kafasına birşeyler.

zaman istiyorsa zaman ver bu sür içinde de fevri davranmayın birbirinize hayırlısı olsun

siyahbeyaz2012
Kararım tekrar denemek ,ama ben karar verince olacak birşey değil ki bu kızlar..
Yılbaşında üçümüz onun evinde geçirmeyi çok istiyorum ama bunu ona nasıl söylerim,fikir
verir misiniz??
Onun geri dönmesi için ben ne yapabilirim ki ? Hiç fikrim yok ..

cincikk
siyahbeyaz2012
bu mesajını görmemişim :s

ozdn
siyahbeyaz2012
Kararım tekrar denemek ,ama ben karar verince olacak birşey değil ki bu kızlar..
Yılbaşında üçümüz onun evinde geçirmeyi çok istiyorum ama bunu ona nasıl söylerim,fikir
verir misiniz??
arkadaşım kararın buysa sonuna kadar arkasından dır ve ver mücadeleni olmadını canın saolsun en azından denedim dersin

sen elinden geleni yap gerisini allaha bırak

cincikk
siyahbeyaz2012
verir misiniz??
bence senin yaşadığın eve çağırman daha iyi olur. onun evine gidince zamanında evi terketiği falan aklına gelirse kötü hissedersen yeniden bir tartışma yaşamayın senin eve gelsin açıkça davet et kızımızın ilk yılbaşısı diye. o akşam da ayrıntılı konuşursunuz hem de üçünüz beraber zaman geçirirsiniz.

ozdn
siyahbeyaz2012
verir misiniz??
bize nasıl güzelce anlattıysan onada söyle

acık ol dürüst ol

bu adam aldatmamış seni neden ayrıldınız anlamadım ama

sen sanırım bu adamı bunalttın :26:

ozdn
bak ben eşimle evlemeden önce 1 sene bu kör inat yüzünden ayrı kaldık

şuan çok pişmanım o hatalı olsada arasaydım keske bir adım atsaydım diyorum bu hayata bir kere geliyorsun sevdiğin adamadan 1 yıl ayrı kalmak çok büyük kayıp

sende ,

birde bebek var

aldatma yok

dayak yok
maddi sorun yok

o evden taşınmakala başlayın herşeye

Orbii
24-12-12, 14:12
Bunu açık açık söyle canım mücadele et bence kabul edecektir :KK66:

siyahbeyaz2012
24-12-12, 15:12
Nasıl mucadele edılır kızlar ,hiç fikrim yok ..Buraya cagıramam annemlerın apartmandayız ya cıncık
o gun alkol alıp babam gelıp ıcıne eder ,burnumuzdan gelır..:KK43:( Ama ona da kendımı nasıl zorla
mı davet ettırcem ..Bu da sacma gıbı gelıyor ..bilmiyorum kı..

Dumadumadum
Siyahbeyaz canım noldu açılmadı mı dava daha...?

siyahbeyaz2012
Hiç ses yok maalesef ...Sıkıntılı bır süreç devam ediyor..Ben dün yeni kararla
tekrar dönsun ugrasayım dıye dusundum ama ne yapayım fıkır lazım acıll??

eLmayRa
siyahbeyaz2012
Nasıl mucadele edılır kızlar ,hiç fikrim yok ..Buraya cagıramam annemlerın apartmandayız ya cıncık
o gun alkol alıp babam gelıp ıcıne eder ,burnumuzdan gelır..:KK43:( Ama ona da kendımı nasıl zorla
mı davet ettırcem ..Bu da sacma gıbı gelıyor ..bilmiyorum kı..
Bunun adı zorla davet ettirme değil ki. Yapma sunu. Bebeği annene bırak, tarafsız bir bölgede cafede vs bulusmayı teklif et.

siyahbeyaz2012
Canım elmayra ona öyle desem bebegı bıraksam dırek ne konusacagım ortada dıye konusmaz ya da
yıne havaya gırer ben onun hatasını görerek gelmesını ıstıyorum ,ama bunun ıcın de maalesef hıc
ıstemesem de onunla bıraz vakıt gecırmem gerekıyor ...Cafe'ye cagırıp ne dıyeyım ki..
Yılbası planı ıcın dedım onun evı dısında sans yok,o da eger anlattıgı gıbı tek ufo sobası ve tv ıle yatak olan bır
evse zaten mutfak esyası bıle yok dıye olmaz dıyebılır ya da evını bılmemı ıstemedıgı ıcın de olabılır..
Direk konussak hemen aynı yere dönecegım,bunu istemıyorum..Yani başta o gitti,ben üzülendim ya
işte oraya döneceğiz ..Olmaz dırek konusamam ..:KK43:

Sevgimiz...
24-12-12, 17:12
Canim acik acik soyle, kizimizin ilk yilbasi. Ucumuz beraber gecirmemizi cok isterdim de... Onu suclamadan duygularini acik acik dile getir bence. Bence olumlu cevap verebilir

cedish
Siyahbeyaz merhaba, konunu ara ara takip ediyorum. Özelden de mesajını gördüm hala cevap hakkım yok.

Ben psikologa gittim ama öyle çocukluktan falan başlamadı direk soruna odaklandık ama bilemiyorum tabii herkesin yöntemi farklı olabilir.

Ben iyiyim zaman geçtikçe iyileşiyorum bunu hissediyorum ama tabii bir gönül kırıklığı var hala. Ex.le görüşmüyoruz yine kesinlikle. Görmemek çok iyi geliyor. Ona öfkem de geçmiş değil zaten. O gönül kırıklığı da geçer mi ne zaman geçer bilmiyorum. Ama nasıl anlatayım içindeki "acı" geçiyor. Çalışmak süper geliyor. Akşam da zaten bebekle uğraşıyorum günler haftaları haftalar da ayları kovalıyor. Benim durumum böyle. Güzel günlere inanmak istiyorum.

Senin bu kadar kötü hissetmenin en büyük nedeni de ortada bir belirsizliğin olması. Benim nacizane tavsiyem yine sakin kalman, boşanma davasını senin açmaman, bu konuda eşinle konuşmaman ve hatta ondan bir tepki gelene kadar sessiz kalman. Eninde sonunda bir adım atacak. Ya boşanmak istediğini söyleyip dava için konuşacak ya da barışmaya karar verecek. Ben olsam o noktaya kadar beklerdim. Yalvarsan yakarsan da bu adama şu anda fayda etmeyecek gibi görünüyor.

eLmayRa
siyahbeyaz2012
Canım elmayra ona öyle desem bebegı bıraksam dırek ne konusacagım ortada dıye konusmaz ya da
yıne havaya gırer ben onun hatasını görerek gelmesını ıstıyorum ,ama bunun ıcın de maalesef hıc
ıstemesem de onunla bıraz vakıt gecırmem gerekıyor ...Cafe'ye cagırıp ne dıyeyım ki..
Yılbası planı ıcın dedım onun evı dısında sans yok,o da eger anlattıgı gıbı tek ufo sobası ve tv ıle yatak olan bır
evse zaten mutfak esyası bıle yok dıye olmaz dıyebılır ya da evını bılmemı ıstemedıgı ıcın de olabılır..
Direk konussak hemen aynı yere dönecegım,bunu istemıyorum..Yani başta o gitti,ben üzülendim ya
işte oraya döneceğiz ..Olmaz dırek konusamam ..:KK43:
Bugün kafam dumanlı ya cümlelerimi tam toparlayamıyorum :) Yarın inşallah ortak akılla bir çözüm bulacağız. Bugün depresyon stayla acıların kadını bergen gibiyim :KK70:

sevgiis
24-12-12, 19:12
canım sende aynı benım gıbı ne yapsamda gerı donse konumuna geldın

aradakı fark ben bosandım sen bosanmadın

allahtan senınkı babanla tartıstıktan sonra avukata gıtmemıs

benımkı babamla tartıstıktan sonra avukata gıttı bende kabul ettım ve bosandık

suanda delı gıbı bana gerı donmesını beklıyorum

ama amladıgım kadaroyla senınkıde benımkıde kolay kolay ben hatalıyım dıyerek dönecek tıplere benzemıyorlar

gerı dondurmek ıcın bır cözum yolu bulursan bende burdayım

o çözüm banada lazım

ben yılbasını takmıyorumda kızımın dogumgununu onemsıyorum
kızımın ılk dogumgunude babsıyla beraber olsun

beraber fotolarımzı olsun ıstıyorumm

senı anlıyorum kendısı pışman olsun hatalıyım affet dıye yalvarsın ıstıyorsunnn

ınsallah ıstedıgın gıbı olurr

ama emınmkı boyle guclu duramn onu arayp sormaman etkılı oluyordurr

bu arada aramadan ıletsıme gecmeden nasıl sabredıyorsun