TEST

Eşim boşanmaya karar verdi,evi terk etti ne yapacağımı bilmiyorum 2

sashamia88
13-12-12, 03:12
canım ayrıca ;eşinin dava acmamasının her turlu sebebı olabır .

belkı kafası karısık fevrı davranmak ıstemıyor,belkı de masrafların

altında kalmak ıstemıyor,belkı de farklı planlar yapıp delıller toplama

cabasınada gırmıs olabılır .bunun sebebını sadece o bılıyor .ve senın

herseye ragmen önlem alman gerekıyor . bir yorumunda;

"cocugu bahane edıp ,işim var ben cıkıyorum deyıp cocukla

ve bılgısayarla onu evde bırakıp casus programı yada ses kaydıyla ne haltlar

karıstırdıgını ogrnmek istiyorum "dıye bır planın oldugundan bahsetmıssın .

ama ne yazık kı buda hıc senın acından saglıklı degıl .

bu olay tam tersıne donup olaylar tamamen senın aleyhıne ısleyebılır .

ben senın yerınde olsam asla hıc bırsekılde evıme almam onu .

hele kı bılgısyarıma gırmesıne asla ızın vermem .

kkdan cıkarken oturumu kapatarak cıkmayı unutabılırsın

hersey olabılır .burada yazdıgın tek kelımeyı bıle

delil olarak kullanabılır .hakaret ıcerıklı mesajına karsılık

tazmınat davası bıle acabılır .hersey yapar bu erkek mılletı .

gecenlerde buna benzer bır konu okudum .kadın esını donecek

dıye beklerken ,adam hem bosanma davası hem de bana hakaret ettı deyıp

tazmınat davası acıyor.o yuzden cnm cok dıkkatlı ol bu donemde .fevrı cıkıslarda

bulunma .kk da uye oldugunu ve nıckını hıc bırsekılde bılmesın .

PosetCayVeSigara
13-12-12, 05:12
Siyahbeyaz bence eşin bebeğini görsün, annenin dediği doğru değil. Ve bence sen de ol görüştüğünde, eve gelsin. Onları yalnız bırak bitecekse de bitmeyecekse de sen iyi ol, sinirlerine hakim olmaya çalış. Eşine bir şey olsa yine en çok sen üzülürsün, dua et hakkınızda hayır ne ise o olsun. Hayatının geri kalanında belki hiç hayal edemeyeceğin güzelliklerle karşılaşacaksın kim bilir? Sen çalışmadığına göre size hala bakmak zorunda, o düşünmüyorsa anasına söyle ihtiyaçlarınızı, sıkıntıya girme. Sen yine iş görüşmelerine git, psikoloğa gidemedin bu hafta Nevzat Tarhan ın kitaplarını oku, ya da Cem Mumcu'nun kendine bakma kitabı diye bir kitabı var onu oku, alamazsan ben sana yollayabilirim. oku, dua et, hayırlısını iste, senin için dua ediyorum, Allah yanında olsun.

paresserap
13-12-12, 19:12
canım çok üzüldüm durumuna.inşallah çabuk atlatırsın.o adamdan ne sana ne çocuğuna hayrı olur.bence sil at.kimle ne yapıyorsa yapsın.belkide daha çok mutlu olacağın günler gelecektedir.çocuğuna hem anne hem baba olmalısın.yalnız bebeğin büyüme çağındayken babası hakkında yanında konuşma.pisikolojisi bozulur.asla ona kötüleme.büyüdüğünde anlaşamadık baban ayrılmak istedi ayrıldık demen yeterli olur.ALLAH sabır versin.

dsrmsl
13-12-12, 20:12
siyahbeyaz2012
Herkes olayı kabullendı kımse bır sert cıkmadı kı adam da rahatca dolasıyor hıcbırsey
umrunda da degıl..
kapınızın kilidini değiştirin aynı şeyi hande yede yazıcam şimdi nolur nolmaz :KK47:

ciltirik
13-12-12, 20:12
Ve ne olursa olsun sakın evi terk etme

Vefali
13-12-12, 23:12
zor bir durum, ama boyle durumu yasayan malesefki yalniz sen degilsin.
Okadar kadin magdur ki bu devirde - allah butun hanimlarin yar ve yardimcisi olsun bizi bu erkek zibidilere ezdirmesin

zor belki ama guclu olman lazim, zamanin su gibi akip gitmesini sagla. birseylerle mesgul ol. birilerine surekli ayni seyleri anlatarak kendin yipranirsin

dikis nakis isleri, ne bilm, spor, kendine gore bi aktivite bul, bulmaca coz

Allah yakinlarimizin ölum acisini gostermesin, daha kotu durumlarda olanlari dusunerek teselli et kendini.

Kadinlar gucludur ama farkinda degiller. Akilli kadin erkege de ask acisina da gogus geren kadindir benim gozumde

PosetCayVeSigara
15-12-12, 13:12
Siyahbeyaz nerdesin?

Sevgisim
15-12-12, 13:12
Sen,cok guclu bir kadinsin oncelikle bunu bilmelisin.Bende esimden ayrilmistim ve ayrilik dayanilmasi o kadar zor bir duyguydu ki benim icin...Bir cok seyi silip yeniden baslamama sebep oldu ayrilik.Seviyorsan ve eger bir umud varsa tabii ki bekle aksi halde zaten yolunu cizmeye baslamissin hic ardina bakmadan devam et demeyi cok isterdim ama bu senin hayatin.Kararlarini mutlaka sen vermelisin,kotu kararda olsa bunun bir onemi olmamali bizler yaptigimiz hatalarimizla gelisiyoruz,buyuyoruz..Hayat boyle degilmi zaten..

Metaphora
15-12-12, 14:12
öncelikle çok iyi bir avukat tut uzun vadede rahat edersin

MiKaDo35
17-12-12, 12:12
PosetCayVeSigara
Siyahbeyaz nerdesin?
Evet ya nerelerdesin ne alemdesin arada ses versene .....:KK14:

Sevgimiz...
17-12-12, 20:12
Siyahbeyaz nerdesin canim, cok merak ettik seni. İnsallah bir problem yoktur.

irin
17-12-12, 20:12
siyahbeyaz2012
Sakin olmaya çalışıyorum ama biri de varsa bekarlık için de gitmiş olsa aynı hata ;ondan nefret
ediyorum..Okulu yeni bitirmiş ergenler gibi kadın peşine düşüyor ahmak !!!Yani bu yüzden de
bekleme kısmımı anlayamıyorum,adam aranıyor ve bırını bulamazsa mı dönecek ya da hatasını mı
görecek ..Ne bılıyım neyı beklıyorum dıyorum bazen aç bitir diyorum,sonra kızıma nasıl acıklarım..
O acsın bosver dıyorum..Kafam karısıyor..Onun sebebi kavgalarımız ve ıkımızın de alttan almaması
güya,ama bitirme şekli gercekten konusup bunları söyleyerek olsaydı belkı ınanırdım ..Ben onun ıkı
yüzünü de bilen kişiyim;bu yuzden ınanmıyorum..Etrafta bebegıne tapan adam gece bebegımız
uyumayınca ona bagırıp cagırırdı,bana ıyı davranıp herkese savunan adam evın ıcınde yuzume
bakmazdı..Giderken net kararım dıye kımseyı konusturmazken sonra ılımlı davrandı,o hakaretlerı
etmemıs gıbı bana ıstedıgın zaman yardımcı olurum ara hastalanırsan falan dıyen adam halbukı
evde dıs agrımdan 1 hafta ölurken yuzume bakmıyordu ..Dengesızlıklerı dengemı şaşırttı ...

En kötüsü de haftalardır burda dert okuyorum ,inanır mısınız burda anlatılan eşlerin hiçbiri gibi
eşim veya kaynanam da olmadı ..En çok buna üzülüyorum ,bir meleğin şeytana dönüşümünü
izlemek bana acı veriyor..:KK43:( Çok iyiydi çünki herşey..Ne içki,ne sigara,ne kumar,ne arkadasla
takılma..Evden işe,işten eve mis gibi adamdı diyorum bazen :KK43:( Ben mi buna sebep oldum diyorum
(başkası yoksa) ..O zaman çok üzülüyorum..Şimdi adam sigaraya başladı ,içiyor,sürtüyor..Resmen
özgürlük ilan ediyor..Ayy sinir oluyorumm..:KK43:( Tabı bunlar dogum öncesındekı ıyı adam yanlıs
anlamayın...
cnm Rabbım yardımcın olsn dualarımız sennle inş.. sen gönlünü ferah tut kolay degil cok zor ama en azından onun gibi vicdansız degilsin o kızının yüzüne nasıl bakcak onu düşünsün :KK4: bosver sen bebegını düşün kendını düşün üzme kendını hep dua et herseyde bi hayır vardır eger bosanmanız hayırlı degilse zaten Rabbim nasip etmez ama eger nasip ederse bosanırsanız sakın keske deme böyle olması hayırlıymıs de bizde cok mahkemelerden döndük dava acıldı polıs avukat. vs... ama bosanamadık olmayınca olmuyo dediğim gibi herseyde bi hayır var Rabbim yardım etsn sana cvpsız bırakma yaz tamm cnmm ALLAHa emanet olun

damla_38
17-12-12, 22:12
nerdesin tatlım meraktayız... özletiyorsun

ysmc
18-12-12, 10:12
Biraz öfkeni bastırman lazım, bu gazla siz barışsanızda sonuç pek ılımlı olmayacak.Anlaşmazlıklar hep birşeylere sebep dönüyor o yaptı en başta durumunda devam edersen inanki bu ilişki bitmeye mahkum..Ona hak vermek zorundasın sen onu anlamaya çalışıp sevgi gösterdiğinde herşeyi takmayıp sorun haline getimediğini gördükçe belki o da dolaylı olarak düzelecek hep böyle değildi diyorsun demekki bu adam iyide olabilir, erkeği pohpohlaman lazım bunu anlamalısın..Sana diyorumki benim kocam ya buna örnek hemde senin elinde ortada bir mevzu yok , benimki hep haksızdı hep ona öfkelendim tek istediğim ilgiydi hep kavga hep kavga herşeye tepki verince benden soğudu uzaklaştı sonra olanları biliyorsun..Terapiste gittik o şimdi benle ilgileniyor bende ona sevgi gösteriyorum herşeye bir laf söylemiyorum tutuyorum kendimi şimdi o da bana sevgisini gösteriyor hep mükemmel davranmıyor ama artık beni mutsuz etmiyor bende ona nefes aldırıyorum..Hep güzel güzel davranıyorum bence bu daha etkili

yakamoz6060
18-12-12, 11:12
Merhaba siyah beyaz öncelikle çok üzüldüğümü belirtmek isterim dün tesadüf denk geldim bütün yazılarını takip ettim aklıma tek birşey geldi yazılarını okuyunca bence bir kadın değil eşinin evi terketme nedeni bazı erkekler baba olma fikrine çabuk alişamazmis eşini eş olarak değil anne olarak gördüğü için arasına mesafe koyarmis cinsellikte dahil bence esin bu dönemi yaşıyor haliyle tartışmalar da üzerine eklenince çareyi kaçmakta bulmuş olabilir kesinlikle dava açma hatta boşanmaktan bile bahsetme akisina bırakmanı öneririm eşinin sevgisinin bittiğini düşünmüyorum biraz zaman vermelisin ve sakin olmalısın. Bu arada bende merak ettim seni bir kaç gündür yoksun umarım sorunlarını cozmussündür

siyahbeyaz2012
18-12-12, 20:12
Selam kızlar benı merak ettıgınız ve yorumlarınız ıcın cok teşekkur ederım.
4-5 gundur teyzemde kalıyordum ,buraya da yazdım dıye hatırlıyorum ama
yazmadım demek ...Eşim tam 11.gun cuma aradı acmadım sonra da ''grip
oldugu ıcın gelemedıgını ve bebegımızı ''sordu,cevap vermedım..Bugun
aramıs tekrar duymamıstım,annemı aradı cuma kızımızı görmeye gelecekmıs
ıs cıkısında..
Herhangi bir gelişme olmadı ama ben tepkı vermemeye calısıyorum ,dayım
bana normal davran ararsa ac ama tartısma dedı,bır dahakıne öyle yapmayı
dusunuyorum,cunkı bu tepkısızlık de onu önemsedıgımı gösterır;ama normal
davranmam daha ıyı olur ,sizce??Görmeyecegım,ama ararsa da normal cevap
verecegım ınsallah bakalım artık..YSMC sen hep esım yanımdaymıs gıbı yorum
yazıyorsun ama adama ,hele de benı bu halde ortada bırakıp gıden,bebegımı
babasız bırakan bır adama nasıl sevgı dolu yaklasayım ve neden??Benım ıcımden
o arayınca ya da onu görunce sadece delı gıbı aglamak gelıyor o kadar:KK43:((
Dayım tekrar yanına gıdıp olayları bılmıyormus gıbı konusup ''dusunecektın,
ama aramadın ne oldu''dıyecekmıs..Sizce mantıklı mı kızlar,ben kararını verdıysen
artık davanı ac bıtır demesını ıstedım,ama o hala umutlu..''Ortada buyuk bır sebep
yok,bebegınıze yazık'' dıyor..Ama sımarıp havaya gırmesını ıstemıyorum bu kadar
süredır konusmuyorum ne guzel..

tuyan25
18-12-12, 21:12
Dayin dogru demis bencede telefonda tartismaya girmeyin. Dogumdan sonra bizde esimle zor bir donem geciriyoruz bana gore o ona gore ben hataliyim. Sizdede durum boyle sanirim.

Umarim hersey duzelir bebeginin hayatinida dusunerek hareket edin derim.

siyahbeyaz2012
Artık yılbasında bırlıkte olsaydık dıye ya da bebegımın babası olmayacak dıye dusunup üzülmeyecegım
çünki bunların hepsini düşünmesi gereken tek bir kişi var o da ex..Boşanma konusunu da açmayacağım..
Ne yapacaksa yapsın artık onsuz hayata alışmaya çalışacağım..Gelsin diye hayal veya beklentim olma-
yacak,şükür yanımda olan insanlar ve sizler varsınız..Hatasını anlarsa düşünürüz,anlamazsa boşanırsa
da boşanırız..Herşey sanki birleşemememiz için oluyor,bütün olanlar Allah'tan bana gönderilen işaretler
gibi resmen..Ne zaman olacak sandıysam bir engel çıkıp olmadı..Demek ki olmayınca da olmuyor..Yapacak
birşeyim yok..Psikoloğa ve iş aramaya devam,zaten açıköğretimdeyim ve sınavlara 3haftam var..Bebeğimle
ve bunlarla ugrasırken zaman geçer gider inşallah ..Hayırlısı neyse o olsun..Bu kısa gezim bana çok iyi
geldi,gözümü açtılar resmen ..Çok daha iyiyim ve boş hayallere kapılmak yok artık..

damla_38
Sevindim senin adına, seni daha kararlı ve güçlü gördüm daha iyi duruyorsun,toparlanmaya calısıyorsun belli canım...inşallah bundan sonra hersey daha iyi olur,Rabbim büyük

Synbayan

Merhaba canım
Öncelikle çok üzüldüm Allah yardımcın ve yardımcımız olsun.

Bana kalırsa da dayının söylediği gibi davran fakat sakın görüşme.
Kuzenim de bu sorunlara çok benzer şeyler yaşıyor. 5-6 yıllık evliler, ha düzelir ha düzelti düzelecek derken, çok şiddetli bir tartışma yaşanıyor dayanamayıp oğlunu alıp annesine gidiyor. 1 ay için de iş buldu, herşey rayına oturuyor derken ailelerin ısrarları sonucu, olaylar fazla soğumadan (1ay) tekrar eşiyle görüşmeyi kabul etti. 2 gün 3 gün derken bin pişman oldu. Dediğin gibi pek bir havalara girmiş gerzek :KK51:

Sakin olmaya ve kafanı dağıtmaya çalış, ondan bir tepki gelmedikçe sakın yanaşma derim.Dava için de acele etme, ne acelen var? İyice emin ol kendinden! Ani kararlarla değil ama sakin olmaya ve biraz vakit geçirmeye bak. Heee ondan tepki geldiğinde de hemen atlama tabi ki. Kendini tart bakalım, onsuz hayat mı daha kolay onunla mı?

Nacizane fikrim canım.

ysmc
siyahbeyaz2012
Selam kızlar benı merak ettıgınız ve yorumlarınız ıcın cok teşekkur ederım.
4-5 gundur teyzemde kalıyordum ,buraya da yazdım dıye hatırlıyorum ama
yazmadım demek ...Eşim tam 11.gun cuma aradı acmadım sonra da ''grip
oldugu ıcın gelemedıgını ve bebegımızı ''sordu,cevap vermedım..Bugun
aramıs tekrar duymamıstım,annemı aradı cuma kızımızı görmeye gelecekmıs
ıs cıkısında..
Herhangi bir gelişme olmadı ama ben tepkı vermemeye calısıyorum ,dayım
bana normal davran ararsa ac ama tartısma dedı,bır dahakıne öyle yapmayı
dusunuyorum,cunkı bu tepkısızlık de onu önemsedıgımı gösterır;ama normal
davranmam daha ıyı olur ,sizce??Görmeyecegım,ama ararsa da normal cevap
verecegım ınsallah bakalım artık..YSMC sen hep esım yanımdaymıs gıbı yorum
yazıyorsun ama adama ,hele de benı bu halde ortada bırakıp gıden,bebegımı
babasız bırakan bır adama nasıl sevgı dolu yaklasayım ve neden??Benım ıcımden
o arayınca ya da onu görunce sadece delı gıbı aglamak gelıyor o kadar:KK43:((
Dayım tekrar yanına gıdıp olayları bılmıyormus gıbı konusup ''dusunecektın,
ama aramadın ne oldu''dıyecekmıs..Sizce mantıklı mı kızlar,ben kararını verdıysen
artık davanı ac bıtır demesını ıstedım,ama o hala umutlu..''Ortada buyuk bır sebep
yok,bebegınıze yazık'' dıyor..Ama sımarıp havaya gırmesını ıstemıyorum bu kadar
süredır konusmuyorum ne guzel..
Canim o yoldan az cok bnde gectim, benim soylemek istedigim al bagrina bas degil biraz manteliteyi degistirmen gerekiyor gurun yuzunden surekli agresif tavir sergiliyorsun ve inan seni hic dikkate almiyor sadece ona dogru karar verdigini dusunduruyorsun adam zaten gitmis yanlis anlama ama senin tribin ona koymuyor bu iliskiye hasta gibi bak ona ve kendinede hastaymis gibi bak.Sende onu duymaya calis onlar melek degil ama erkekler bir makina gibi gururunu dusunme demek istiyorum son yazdigindaki gibi aradiginda ac laf sokma senin sinirini kontrol ettiginde belki daha normal konusabileceksiniz ve iste o anda onu anlamaya calismani soyluyorum.Ofkemiz hicbirseye yaramiyor sen her yazdiginda defolsun gitsin zaten o soyleydi boyledi kendini gaza getiriyorsun burda birsuru insanda surekli seni gaza getiriyor daha mi iyi olacak belkide evet daha iyi olacak ama birde uysal olmayi denediginde ne oldugunu gorup baktin olmuyor iste o zaman sen ona yol ver seni ofkelendiremesin bile karisik yazdim demek istedigim sen cabala degil sadece sakin olmani soyluyorum.Elinden geleni yapan taraf hep sonra daha huzurlu olur, hakkindan hayirlisi umarim sizin icin hayirli olan olur.

siyahbeyaz2012
18-12-12, 22:12
Ben de bu yuzden HİÇBİRŞEY yapmamaya karar verdım ya cnm;ona melek de olsam ,manken gibi
taş gibi güzel de olsam,dünyanın en iyi insanı da olsam o aynı kararlılıkta ve HATASINI anlamasına
belli ki yıllar var..:KK43: Bu yüzden de ben onu görmemeyi KENDİM için seçtim..Üzülmek istemiyorum..
Üstelik 11 gün boyunca grip de olsa insan çocuğunu sormaz mı?Adam belli ki bekarlığa güzelce
alışmış,aptal arkadaslarıyla gününü gün ediyor ya da bilmediğim birileriyle..O hayatını yaşayıp bebeği
olduğunu bile hatırlamazken ben kızım için neden üzülüyorum dedim kendime..Yanlış mıyım?Bu 11 gün
ilerde 3ay olacak belki de..Adam zaten sorumsuzluğundan defolup gitmemiş mi?

siyahbeyaz2012
Synbayan

Merhaba canım
Öncelikle çok üzüldüm Allah yardımcın ve yardımcımız olsun.

Bana kalırsa da dayının söylediği gibi davran fakat sakın görüşme.
Kuzenim de bu sorunlara çok benzer şeyler yaşıyor. 5-6 yıllık evliler, ha düzelir ha düzelti düzelecek derken, çok şiddetli bir tartışma yaşanıyor dayanamayıp oğlunu alıp annesine gidiyor. 1 ay için de iş buldu, herşey rayına oturuyor derken ailelerin ısrarları sonucu, olaylar fazla soğumadan (1ay) tekrar eşiyle görüşmeyi kabul etti. 2 gün 3 gün derken bin pişman oldu. Dediğin gibi pek bir havalara girmiş gerzek :KK51:

Sakin olmaya ve kafanı dağıtmaya çalış, ondan bir tepki gelmedikçe sakın yanaşma derim.Dava için de acele etme, ne acelen var? İyice emin ol kendinden! Ani kararlarla değil ama sakin olmaya ve biraz vakit geçirmeye bak. Heee ondan tepki geldiğinde de hemen atlama tabi ki. Kendini tart bakalım, onsuz hayat mı daha kolay onunla mı?

Nacizane fikrim canım.

Sonra ayrıldılar mı tekrar?Dediğin gibi yapacagım akışa bıraktım ne hali varsa görsün artık..Bunu yapan adam
herşeyi yapar gibi geliyor artık nasıl güveneceğim ki gelse bile..Bütün bunları göze aldıysa sonradan pişman olsa
da dönemeyeceğini de öğrenecek inşallah..Ama bu çok zaman sonra olacak belli ki,şu anda evli çocuklu olduğunu
bıle farketmeyen bırı neden dönsun ki..

yakamoz6060
herşeye rağmen çok güçlü bir kadınsın o küçük mesleğin senin gibi bir annesi olduğu için çok şanslı. Ben nedense bu evliligin bitmis olduğunu düşünmüyorum bir insan bir anda değişmez ki kimse 2 yıl hiç açık vermeden oyun da yapamaz eşin sana dönecek hemde çok pisman olmuş bir şekilde dönecek umarım bu kabustan en kısa zamanda uyanırsin

siyahbeyaz2012
Gerçek bir kabus gibi,hala şok içindeyim..İnanın yaşıyor muyum farkında bile değilim..Sadece
kabullendim,alışıyorum ..Onun kötülüklerini düşünerek kendimi ondan soğutmayı başarıyorum..
Artık kimseden etkilenip ani karar vermeden bu şekilde akışa bırakarak yaşamaya devam etmek
istiyorum..%90 şimdi veya yakında pişman olmayacak;daha bakireliğinin devamını yaşayıp yatıp
kalakacak ergenler gibi,kadın kız bulacak saçma sapan yaşayacak ..sonra belkı ne kadar boş
yasadıgını görecek ,ama geç kalacak ..:KK43: Benim tek üzüntüm bu ..

Synbayan
siyahbeyaz2012
Ben de bu yuzden HİÇBİRŞEY yapmamaya karar verdım ya cnm;ona melek de olsam ,manken gibi
taş gibi güzel de olsam,dünyanın en iyi insanı da olsam o aynı kararlılıkta ve HATASINI anlamasına
belli ki yıllar var..:KK43: Bu yüzden de ben onu görmemeyi KENDİM için seçtim..Üzülmek istemiyorum..
Üstelik 11 gün boyunca grip de olsa insan çocuğunu sormaz mı?Adam belli ki bekarlığa güzelce
alışmış,aptal arkadaslarıyla gününü gün ediyor ya da bilmediğim birileriyle..O hayatını yaşayıp bebeği
olduğunu bile hatırlamazken ben kızım için neden üzülüyorum dedim kendime..Yanlış mıyım?Bu 11 gün
ilerde 3ay olacak belki de..Adam zaten sorumsuzluğundan defolup gitmemiş mi?
Erkeklerin anlayamadıkları da bu zaten! Hanımlar ayrılığı o an yaşıyor ve zamanla kafalarından atıp bu hastalıktan kurtuluyorlar. Fakat erkeklerin kafalarına sonradan dank ediyor En Büyük KK
Canım en iyi kararı kendin vereceksin unutma! Biz burada sadece anlayabildiğimiz kadarıyla yorum yapıyoruz ki zaten insanın en iyi dostu, sırdaşı, ailesi yine kendisidir :13: Sadece acele etme derim. Neden biliyor musun? Yıllar sonra ah dememek için. Keşke dememek! keşke bir kez daha deneseydim! denemeli miydim? dememek için sakin olmayı ve kafanı dağıtmayı dene, çabala :KK46: Kendine ve hayatına biraz değişiklik katmaya, yaşananları bir nevi unutmaya kısacası oluruna bırakmaya çalış.
Bak aklıma ne geldi;
O kuzenimle sohbet ederken bana dedi ki
' Yahu biz barışsak bile kimse onunla bir daha konuşmaz! Artık herkesin gözünden düştü. Sen bile konuşmazsın' dedi :KK14:
Ben de dedim Ne alakası var cnm, tabi ki konuşurum. Ayrıca konuşmazsam bile sanane (çocukları) Ayşe'nin babası ben değilim ya. Sen kimseye kulak asma. Kimse senin yaşadıklarını da, içinde ki sevgiyi de öfkeyi de senden iyi bilemez' dedim. Sana da aynısı söylüyorum, herşeye ve herkese kulaklarını tıka ve SADECE KENDİ DİNLE :KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:

damla_38
adam sorumsuzca evi terketmiş.sanki üvey evlat.bence merhametsiz biri,afedersiniz kızlar ama cocuk yaparken aklı nerdeydi bunun,kız kendi kendinemi yaptı cocugu :KK20: bu cocugun ihtiyacları yokmu ??? nasıl baba bu??

mavi_35
Esin ve sen kac yasindasiniz canim?

siyahbeyaz2012
Aaa Damla nıye öyle dıyorsun baksana vıcdanını parasını vererek rahatlatıyor ya,görmesıne falan gerek yok..O yapması gerekenı yapıp 3 kurus verıp ortadan kayboluyor ya bılıyorsun kkde dölleyen herkes baba olmayı hak edıyor :KK43:(
Synbayan kuzenının sana dedıgı seyı bırkac saat önce ben de dusundum bılıyor mıusun:);Artık onu el üstünde tuıtup seven sayan kımse sevmıyor,hatta en yakın arkadasları bıle nefret edıyor..
O su anda kendını havalarda göruyor ya bırgun onun ındıgı yere ben cıkacagım ınsallah !!

KIZLAR SIZCE DAYIMIN BIRSEY DUYMAMIS GIBI ONUNLA KONUSMASI SACMA OLUR MU YORUM YAZARMISINIZ?MESELA NE KONUSMALI ONUNLA SİZCE..GERCI O KENDI KONUSCAK
AMA..
Eşim 29yasında ERGEN,ben 32 yasındayım cnm..İlk yattıgı kadın bendım ve en büyük
ihtimal de daha yatacak cok kadın oldugunu fark edıp defoldu gıttı ..

Synbayan
siyahbeyaz2012
Gerçek bir kabus gibi,hala şok içindeyim..İnanın yaşıyor muyum farkında bile değilim..Sadece
kabullendim,alışıyorum ..Onun kötülüklerini düşünerek kendimi ondan soğutmayı başarıyorum..
Artık kimseden etkilenip ani karar vermeden bu şekilde akışa bırakarak yaşamaya devam etmek
istiyorum..%90 şimdi veya yakında pişman olmayacak;daha bakireliğinin devamını yaşayıp yatıp
kalakacak ergenler gibi,kadın kız bulacak saçma sapan yaşayacak ..sonra belkı ne kadar boş
Şu an kuzen hala annesin de, işe girdiği için çok rahatladı. Aileler hala bir kez daha falan diyor ama kuzenin hiç niyeti yok gibi :KK19:
Ne çekmişim ben öyle diyor. Gerzek koca arada bir çocuk için geliyor alıyor ama çocuk istemiyor. Geçenler de ben senden sıkıldım hep aynı yere götüryorsun beni eve bırakır mısın demiş babasına :21: Düşün 5 yaşında bir çocuk bile dayanamıyor :KK36:

beloved11
siyahbeyaz2012
Dayının konuşması iyi olur, düşüncelerini öğrenmiş olursun, tel açma konusunda aynen dediğin gibi yap aç normal konuş, ama görüşme,

mavi_35
Eminim esinle guzell zamanlarinda olmustur..o yuzden burdaki yorumlardan ziyade senin gercekten ne hisettigin onemli..bide erkekler cocuk gibi evliligin ilk yillari cogu erkek hata yapar..ailesine duskun olabilir..arkadaslariyla cok samimi olabilir..iste orda kadina is dsuyo cok engel olursan kacmayi deniyolar malesef ..bence en iyi karari yine sen verebilirsin cunku esini en iyi sen taniyosun..

yakamoz6060
Allah yardımcın olsun canım senin ve bebeğin için dua ediyorum keşke çok dahasını yapabilsek senin için. Ben senin için kk ye üye oldum her zaman takip ediyorum kk üye olmayı istiyordum zaten ama bir türlü fırsat olmadı senin hikayenin beni etkiledi niye bilmiyorum ama çok yazmak istedim dün bütün gün üye olmak için uğraşıp durdum çok beceriksizmisim valla saatler sürdü. Benimde 20 aylık bir oğlum var anne olarak yaziyorum bütün bunları bebeğin için endişeni anlıyorum annelik çok çok çok zor bir o kada.r da güzel. Umarım bu günleri en kısa zamanda anlatırsın

Synbayan
siyahbeyaz2012
KIZLAR SIZCE DAYIMIN BIRSEY DUYMAMIS GIBI ONUNLA KONUSMASI SACMA OLUR MU YORUM YAZARMISINIZ?MESELA NE KONUSMALI ONUNLA SİZCE..GERCI O KENDI KONUSCAK
AMA..
..
Bunun kararını verecek olan sensin hayatım :KK42: acele etme, biraz sakinleş derim :KK45:

siyahbeyaz2012
Bunun kararını ben veremıyorum maalesef eşim kararlı,benim elim kolum bağlı ve artık
yapabileceğim tek şey kabullenip unutmak olduğu için de bunu yapıyorum kızlar..
Ben karar verme durumunda degılım kı..

semazenn
18-12-12, 23:12
siyahbeyazcım bence bırak dayın dediği gibi yapsın bence doğru yolda ilk konuşmalarının üzerinden epey geçti şimdi ne oldu niye aramadın vs gibi şeylerle bir görüşsün bakalım dayının konuşması saçma değil birde ne konuşmalı diye sormuşsun anladığım kadarı ile dayın işini biliyor...Yavaş ve zamanını bekleyerek yaklaşıyor az daha sabır her şey gönlünce olacak inşallah

yakamoz6060
Olanlardan sonra hiç eşinle bir araya gelip konuştunuz mu yanınızda aile buyukleri olmadan oturup konuştunuz mu sanki ortada net birşey yok gibi hep tartışma hali gibi geldi bana yanılıyor olabilirim bence aile büyüklerinden önce siz bir araya gelip bundan sonrası deyip konuşmaniz lazım bence aramalısin olgun bir şekilde net bir karara varmalısiniz acabalarla yürümez ki bu biliyorum çok zor senin için ama bence seni en çok uzen yıpratan ve dusunduren acabalar bunlar da ne dayıyla nede baskalariyla çözülmez kulaktan kulağa olmaz bu işler çık karşısına hiç suçlamadan tartışmadan net bir tavirla konuşmalisin

siyahbeyaz2012
İlk gittiği zamanlarda konuşmak istediğimde tartakladı,kapanan konumda vardı..Hiçbir şekilde
konuşturmadı,zaten doğumdan beri gitmek için bir fırsat arıyordu hep kavgalar vs cıkarıyordu
ve istediğini de başardı..Benim kabul edip medenice çocuğumla onunla gezmemi istiyor ve
sadece kendini haklı ve akıllı sanıyor..Hiçkimseyi,hiçbirşeyi dinlemiyor...birsürü hakaret etti
bana başlarda..O saatten sonra da sadece boşanmak için konustuk o kadar..Ben onunla
konusmak ıstmeıyorum,kararı belli çünki..Onu görunce moralım bozuluyor,yanımda yatan
herşeyimi paylaştiğim insanın yabancı biri gibi yanımda olmasını kaldıramıyorum ..:KK43: Konusamam artık asla.Hem neyın ıyı olacagını da bılmıyorum kafam hep karısık ben ne
hissettıgımı bılmıyorum sadece alısıyorum..Gecen gun ılk kez anlattıgım bır arkadasım
hep benı hatalı buldugunu,ama dgumdan sonrakı davranıslarını duyunca cok bıle dayandıgımı
söyledı..ben olsam coktan terk ederdım sen cok dayanmıssın bıle dedi..
KK ne benım için üye olmana cok duygulandım tesekkurler

Synbayan
siyahbeyaz2012
İlk gittiği zamanlarda konuşmak istediğimde tartakladı,kapanan konumda vardı..Hiçbir şekilde
konuşturmadı,zaten doğumdan beri gitmek için bir fırsat arıyordu hep kavgalar vs cıkarıyordu
ve istediğini de başardı..Benim kabul edip medenice çocuğumla onunla gezmemi istiyor ve
sadece kendini haklı ve akıllı sanıyor..Hiçkimseyi,hiçbirşeyi dinlemiyor...birsürü hakaret etti
bana başlarda..O saatten sonra da sadece boşanmak için konustuk o kadar..Ben onunla
konusmak ıstmeıyorum,kararı belli çünki..Onu görunce moralım bozuluyor,yanımda yatan
herşeyimi paylaştiğim insanın yabancı biri gibi yanımda olmasını kaldıramıyorum ..:KK43: Konusamam
artık asla.KK ne benım için üye olmana cok duygulandım tesekkurler
Canım bırak dayın konuşsun o zaman. Ama sen kesinlikle ve kesinlikle devreye girme bu aşamada. Sana, direk eşinden gelen ısrarlı davetlerden sonra istersen bir kez görüş derim ama hemen atlama fazla da abartma tabi ki. Dayın şöyle desin böyle desin demeye gerek olaylar kendiliğinden gelişir zaten. Sen hayırlısını iste, dua et hayatım.

yakamoz6060
Olayların sıcak olduğu dönem konusmalarin olumsuz geçmiş olabilir sonuçta şuan ikinizde daha sakinsiniz biliyorum ağır geliyor bütün bunlar bir kez daha güçlü olup karşısına geçmelisin başkalarını hiç araya sokma derim ben öyle ya da böyle bu iş bir sonuca varmali senin düşüncelerini senden daha iyi kim bilebilir ki bence bunu senden başka kimse cozemez bu bahsettiğim konuşmalar ne kendi evinizde nede herhangi bir ailenin evinde olmasın daha sakin bir ortamda konuşulup olumlu ya da olumsuz bir sonuca varılmali mutlaka birgün yüz yüze geleceksiniz iş işten geçtikten sonra bi anlamı kalmayacak hiç zaman kaybetme derim ben yanlış hatırlamıyorsam bir kez grip olduğun zaman yardımcı olmasını istemiştin o da gayet olumlu sakin bir cevap vermişti görüşmek istediğinde yine olumsuz davranacağını sanmıyorum öncelikle sen sakin davranmalı asla sorgulamadan suçlamadan konusmalısin yoksa köşe kapmaca oyununa benzeyecek bu kaçarak bir yere varilmaz iyi ya da kötü bir sonuca varmalisiniz artık

kronikaLerjik
Giydiği dona kadar al. Öyle hiçbir şey talep etmiyorum deme sakın! Sonuçta bakmak zorunda olduğu bir bebeği var. Mutlaka hakkını ara ve barışma imkanınız olsa dahi asla barışma. Senden uzak cehenneme yakın olsun. Nefret ediyorum böyle erkek suretlerinden!!!:KK47:

blues13
19-12-12, 00:12
aranızda fazla yaş farkı yok .. sen bakir bi adamla evlenerek başta yapmışsın hatayı.. evlenilecek adam her şeye doymuş, görmüş geçirmiş, artık ne istediğini bilen biri olmalı.. ama aşk işte di mi, laf geçmiyor..
içinde bulunduğun durum çok hırpalıyo seni, aşması zor ..ama şanslısın tutunacak bi kızın var, acını dindiremese de yaşayabilme gücü verir sana..
bence doğru yoldasın, sessiz kalmaya devam et ve kendini alıştır boşanma düşüncesine, umut etme.. baksana, dönse bile unutulur mu bu olanlar? yıllar geçmesi gerekir üzerinden, hiç kolay olmaz.. çok şüpheci olursun, Allah bir dese inanasın gelmez, hep bişeyler yapıyomuş da sana söylemiyomuş gibi hissedersin.. o da hatasını telafi etmeye çok gönüllü olmayacaktır zaten okuduklarımdan anladığım kadarıyla (bütün yorumları okudum) böyle bi ilişkiyi sürdürmeye ikinizin de gücü yetmez, daha çok yıpratır, yaralarsınız birbirinizi..
sen güçlüsün .. bence öylesin.. sadece nasıl davranman gerektiği konusunda gitgeller yaşıyosun.. bunu da zamanla halledersin.. eğer ben senin yerinde olsaydım çok daha kötü olurdum.. kolumu kıpırdatacak enerjim olmazdı.. buraya bile derdimi anlatıp paylaşacak bi ben olmazdı.. bence sen harika gidiyosun.. psikolog, iş arayışları, çocuğun bakımı, akraba ziyaretleri.. nerdeyse normal yaşantına geri dönmüşsün bile ..
artık tek yapman gereken o adamı kafandan kalbinden çıkarmak .. emin ol, rahat ol; çok kadın hiç kadın! o adam bunu yaşayacak.. bi ömür bu aptallığının pişmanlığını taşıyacak..

siyahbeyaz2012
19-12-12, 08:12
Bir ahmağın uçkur sevdasına bebeğimin babasız büyüyeceği fikri çok ağır geliyor,hiç mi tanımamışım..
Koynumda yılan beslemişim ..:KK43:( Konuşmak istemiyorum onunla cnm mümkün değil ..

ekinelif
19-12-12, 08:12
siyahbeyaz2012
Bir ahmağın uçkur sevdasına bebeğimin babasız büyüyeceği fikri çok ağır geliyor,hiç mi tanımamışım..
Koynumda yılan beslemişim ..:KK43:( Konuşmak istemiyorum onunla cnm mümkün değil ..
canim seni takip ediyorum.Rabbim tez zamanda hakkinda hayirlisini versin insallah.

yakamoz6060
19-12-12, 09:12
Peki canım ama susmak çözüm değil. Senin kararın saygı duyarım. Birşeyi merak ediyorum tek endişen kızın mi yoksa aynı zamanda onsuz olabilmek düşüncesimi? Yani bugün gelse affeder misin?

Sevgisim
19-12-12, 13:12
siyahbeyaz2012, canim cok yeni oldugum icin ozel mesaj yazma hakkina sahip degilim. Yzamiyorum sana bilgin olsun :26:

dsrmsl
19-12-12, 13:12
eşinizle konuşma fırsatınız olduğunda eskiden çocuk için seninle bi daha denemek istiyordum ama düşündüm ve mutlu ve huzurlu bir evlilik isitorum buda seninle olmadı hayatıma bakmak istiyorum derseniz bi şaşırıcaktır siz kendinize güvenip beklediğinin aksine tavır alırsanız şaşırır ve neden arar kafası karışır ve bir sürü ihtimal gelir aklına mutsuz olur sizinde içiniz soğur :) yaşasın kötülük

dirim
19-12-12, 14:12
Her açtığımda bu sayfayı acaba diyorum,akıllandı mı kocası?
ama yok bişey,senin ve kızın için üzülüyorum.gerçekten akıl işi değil.
hiç mi özlemiyor kızını,insan hasta bile olsa telefonda arar.nasıl bir düşüncesizlik,bencillik.
zordan kaçmak...aklım almıyor gerçekten.
bende şöyle düşünüyorum,telefon ederse aç,normal konuş,kavga etme artık.
eğer aklı başına gelsinde dönsün diye düşünüyorsan,kavga etmek daha da uzaklaşmasına
döneceksede geri vazgeçmesine neden olur.zor biliyorum ama eğer böyle bir düşüncen varsa
tartışıp,kavga etmek bişey getirmez,hatasını göstermez.
demekki adamın daha öncedende kafasında böyle bişey varmış,arkadaşlarından mı etkilendi yoksa kendi kendine mi
oldu,kafasında gerçekten nasıl bir düşünce var anlayamıyorum.
bebekli hayat ona zor geldi,hayatında biri yok ama değişik maceralar,arkadaşlıklar arıyor sanırım senin düşündüğün gibi.
değer mi acaba...aklı başına gelir inşallah

WOLFROG
19-12-12, 20:12
Eşiniz bu saatten sonra akıllanmaz, akıllansa da eskisi gibi olmaz. Kızınız bir ahmağın uçkur sevdasına babasız büyüyecek olabilir. Ama böyle bir babayla büyümektense en azından annesinin verdiği terbiyeyle yetişir, ahlaklı olmak nedir bilir. Ha keşke annesi babası yanıbaşında olsaydı büyürken ama babası böyle olmasını istedi. Bu konuda bir günahınız yokken daha fazla düşünmemelisiniz bence.

En iyi ceza umursamamaktır unutmayın. Ama rol yaparak değil, gerçekten... :KK34:

siyahbeyaz2012
19-12-12, 21:12
Kolay değil böyle birşeyi yaşamak ..Arka arkaya 2 çocuk yapıp kardeşiyle büyütürüz dediğimiz çocuğumu
babasız tek büyütmek ,aniden ve bir mesajla bitirilen evlilik ,deli gibi sevildiğin adam tarafından sevilmediğine
inanmak ..Eşim bambaşka biri oldu,hala büyü olduğuna nazar olduğuna inanıyorum resmen..
İntikam gibi derdim yok,kafasında bitiren adam ben karsısında baskasıyla öpüşsem de kılını kıpırdatmaz,bu
bir gerçek..Keşke o da benim gibi düşünebilseydi ..Ahmak gibi bekarlıga kosmaya çalışacağına ,gelecekte it
gibi pişman olacak ama iş işten geçmiş olacak :KK43:( Ben boşanana kadar gelirse bir şans vermeyi düşünüyorum.
Uzun aradan sonra birleşip daha sağlam evlilik yaşayabilen örnekler de verdiler ,adam olmaya karar verirse
belki denerim..Tabi uzun süre gerekir kabul etmem için..
İnanın ailemin yanına döner dönmez şu dünki güçlü kadından eser kalmadı ,annemle tartıştık vs..Bu şekilde
onların dibinde ,herşeyime müdahale edilerek,A'dan Z'ye herşeyim sorgulanarak yaşamaktan şimdiden bıktım!
Sırf bunun için bile dönerim kocama ,boşanınca bekar olduğumuzdaki gibi olmuyor hiçbirşey..Dışardaysam 5te
arıyor babam nerdesın gece oldu dıye offf gercekten bıktım kızlar..Bir de özlemeye başladım iyice:KK43:(