TEST

2013 Eylül Anneleri

Seyllaa
8-01-13, 18:01
ask_ask_ask
Cnm bnm degerlerm coook yuksekti molbgebelikten suphelendigi icin alttan bakti kese bozukmu diye icin rht olsun:))

Canım benimde alttan baktı kese bozuk olsa söylerdi ozaman değilmi.Gerçi benim keseyi görmek için baktı ama yinede yinede bu kapıya çıkıyor değilmi? kesemiz sağlamm :nazar::nazar::nazar:

ALPPIN
ayyy herkesten ne guzel haberler geliyorrr...allahimmm bebislerimizin kap atsini da gormeyi nasip etsinnn

aminnnnnnnnnnnnnn

ask_ask_ask
Cnm bnmm cok saol lac gundur kendimi yedm bitirdim dra grmk bile istemiodum korkudan bgn en sn nenolacaksa olsun dedim beklemek daha kotu :)) dr tkrr kan testi istemedi kalp atisina gittigimde bakacak degerler neden yuksek bisey demedi ama korkkma hersey normal dedi buda bana yetti cok saol cnm destegin icin iiki varsn:))
sende iyiki varsın.. :KK54::KK52:

ask_ask_ask
Kizlar netten hesaplamama gore 5+6 haftalikti dr 6+0 dedi nasil oluo yaa
Benimde sata göre 5+3bugün ama c.tesi doktor 4 haftalık dedi.Nete takılma canım doktor ne ultrasondan sonra ne dediyse odur.Tedaylı birşey sormayı akıl edemediğimden oan. ben burada dogum tarihinide değiştirmedin. öğrenince forumda ilk işin olucak. :KK52:

ask_ask_ask
shriganesh
arkadaşlar son adet tarihim 28 kasım bebegimizim ilk kontrolü 14 ünde o zamn kalp atışı duyulur dedi doktor ama şuanda bende mide bulantısı falan yok sadece uyku hali var:) sizde varmı benim gibi olan folik asit yanlız kullanıyorum şimdi (folbiol)
Cnm bnmde sat 28 kasimdi bn bgn drdaydmbenide dr haftaya cagirdi kalp atislari icin senle ayni zamanlar hemen hemen bnmde hc belirtim yok sadece midebyanmasi vardi gecti cok sukur

aynur3116
Seyllaa
Gebeliğini yeni öğrenenler bebişlerinin keselerni görenler var yeni yen gelenler :KK1: Hepinz hoşgeldiniz arkadaşlar saglıklı gebelik kolay dogum dilerim. ayın 8olması ramen sayımız yüksek maşaallah :nazar: umarım dahada yükselir. Dogum tarihlerimiz birbirine cok yakın oldugundan gebeliğimizle ilgili birçok konuda yardımlaşabiliriz bu sebeple umarım eylül anneleri olarak aynı topikte kalmayı dagılmamayı başarırız. :KK1: (topik benim veya bir tanıdıgımın değil tarafsız toplanma istiyorum) :KK53::KK53: selametle.
risin
rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. bende bebişimi görmek için sabırsızlıkla bekliyor:KK52:
ALPPIN
ayyy herkesten ne guzel haberler geliyorrr...allahimmm bebislerimizin kap atsini da gormeyi nasip etsinnn
evet hep böyle güzel haberler gelir inşallah...kol kola bol paylaşımla burada oluruz hepimiz inşallah...

Seyllaa
shriganesh
arkadaşlar son adet tarihim 28 kasım bebegimizim ilk kontrolü 14 ünde o zamn kalp atışı duyulur dedi doktor ama şuanda bende mide bulantısı falan yok sadece uyku hali var:) sizde varmı benim gibi olan folik asit yanlız kullanıyorum şimdi (folbiol)
Folıcplus kullanıyorum bende.Doktor önermedi kendim aldım.Belirtilere çok takılmayın.Reklama girermi bilmiyorum oyüzden site adı veremiyorum ama videolu paylaşımlarla açıklama yapmasıyla ünlü bir site var.Doktorlar vs anlatıyor sık sorular soruları..Orada bazıları belirtileri erken yaşamaya başlar ve belirtileri çok olur. bazıları ise gebeliği boyunca neredeyse hiç belirti yaşamaz bebeğiniz ultrasonda saglıklı görünüyorsa bunlara takılmayın diyor.

ALPPIN
ben burdayimmm kafanizi siserene kadar...allahim kismet edersee tum yasadiklarimizi burada birbirmize destek olarak anlatacaz allahim saglilikli bebisler versinnn:KK49:
Bende buradayım giden giden kalan sağlar bizimdir diyelim ozaman..Amin hepimizin ortak isteği o eminim. Kendimizden geçmiş durumdayız herşey bebişler ve onların saglıkla gelişip saglıkla dunyaya gelmeleri için..

fendemende
8-01-13, 19:01
fimolate ve ask_ask_ask çoooook sevindim güzel haberlerinizeeeee
iyi düşünün iyi olsun dedik dimi
üzüldüğünüzle kaldınız bak
allah tamamına erdirmeyi nasip etsin hepimizeeee:KK16::KK16::KK16::KK49:

Mujj
Sorunuz olursa paylasabilirsiniz benimle seve seve yardimci olurum.ne de olsa coookmtaze bilgilerim:) gecen ocak da dogurup bu eylulu bekleyen bir anneyim:)))

Herkes farkli evet ben dha oncede tum gebeligimde kusmadan mide bulantisi yasayan veee hep uyuyan bir sakin gebeligim gecti sukur bebegimde sakin.tavsiyem evdekilere dinlensin klasik muzikle hep uyudum rahatladim.kuzenim calisiyordu ve cok hareketli zmnlar gecirdi hic uyumayan cok aglayan bir bebegi oldu.sakinlik gercekten gebeligi nasil gecirdiginle alakali buna inaniyorum:KK66:

FimolaTe
fendemende
canım çok sağolll =)

HAbibte
Mujj
Sorunuz olursa paylasabilirsiniz benimle seve seve yardimci olurum.ne de olsa coookmtaze bilgilerim:) gecen ocak da dogurup bu eylulu bekleyen bir anneyim:)))

Herkes farkli evet ben dha oncede tum gebeligimde kusmadan mide bulantisi yasayan veee hep uyuyan bir sakin gebeligim gecti sukur bebegimde sakin.tavsiyem evdekilere dinlensin klasik muzikle hep uyudum rahatladim.kuzenim calisiyordu ve cok hareketli zmnlar gecirdi hic uyumayan cok aglayan bir bebegi oldu.sakinlik gercekten gebeligi nasil gecirdiginle alakali buna inaniyorum:KK66:
ayyy isisirim senin bebisini...cok guzel bir duygu..allahim kimsenin kucagini bos birakmasinnn...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Mujj
ALPPIN
ayyy isisirim senin bebisini...cok guzel bir duygu..allahim kimsenin kucagini bos birakmasinnn...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
Amin cnm amin...dun o agladi ben agladim o aglayinca memmemmm die agliyor icim cok aciyor.odaklanamadigim gebelige yemin ederim dha

ask_ask_ask
Seyllaa
Canım benimde alttan baktı kese bozuk olsa söylerdi ozaman değilmi.Gerçi benim keseyi görmek için baktı ama yinede yinede bu kapıya çıkıyor değilmi? kesemiz sağlamm :nazar::nazar::nazar:

aminnnnnnnnnnnnnn

sende iyiki varsın.. :KK54::KK52:

Benimde sata göre 5+3bugün ama c.tesi doktor 4 haftalık dedi.Nete takılma canım doktor ne ultrasondan sonra ne dediyse odur.Tedaylı birşey sormayı akıl edemediğimden oan. ben burada dogum tarihinide değiştirmedin. öğrenince forumda ilk işin olucak. :KK52:
Cnm allttan baktiysa icin rahat olsn bozuk olaa solerdi mol gebeligi zatn alttan tespit ediolar kesecigin sapa saglam mrk etme icin rht olsn :))

Seyllaa
ask_ask_ask
Cnm allttan baktiysa icin rahat olsn bozuk olaa solerdi mol gebeligi zatn alttan tespit ediolar kesecigin sapa saglam mrk etme icin rht olsn :))
Canımmm kuzumm o benim minicik kuzumm.. Birde kalp atışlarını duysak yolu yarılayamasakta baya ilerlemiş oluyoruz sanırım.Da felaket sabırsızım kendimi sakinleştirmem birşeylerle oyalanmam gerek.Oyalanasım yok.elimde olsa sürekli bebeğimi izlerdim..:KK53::KK53:

ask_ask_ask
fendemende
Cnmm cook tskr edrm evet haklisn cok dsndm cok agladm uzuldm ama iyi oldu aonu sukurler olsn ilk defa bugece rahat bi uyku cekicem :)))

ask_ask_ask
Seyllaa
Canımmm kuzumm o benim minicik kuzumm.. Birde kalp atışlarını duysak yolu yarılayamasakta baya ilerlemiş oluyoruz sanırım.Da felaket sabırsızım kendimi sakinleştirmem birşeylerle oyalanmam gerek.Oyalanasım yok.elimde olsa sürekli bebeğimi izlerdim..:KK53::KK53:
Cnm bnm ins hep beraber yolun sonuna kdr ilerleyecegiz btn heyecanlarimizi sevinclerimizi paylasacagiz allah hepimizin bebeklerini bize bagislasin topik kardesi okucak onlar insallah :KK70:

HAbibte
heyecandan doktora soramadimmm...benim gobekten bqkti asagidan bakmadi bir sorun olmaz dimi..kese iyi dedi herkes cok guzelll dedi..ama alttan bakmadi:KK53::KK53::KK53:

yarinlarimin_umudu
geçmişi okuyup geliyorumm 20 sayfa olmuş:KK1::KK52:

ask_ask_ask
ALPPIN
heyecandan doktora soramadimmm...benim gobekten bqkti asagidan bakmadi bir sorun olmaz dimi..kese iyi dedi herkes cok guzelll dedi..ama alttan bakmadi:KK53::KK53::KK53:
Cnm sikma canini hic bisey olmaz demekki supheli bi drm yok drn gerek duymadi degerlern cok yuksek deilse problem yok zaten bu molvgebelik denen illetin en byk belirtisi bu zaten degerler tavan yapio degerler ucuk deilse suphelenmesinede gerek yok ztn kesecigin sahlikli demektir icin rht olsn :))

ask_ask_ask
Kizlar 6+0 alti haftalikmi oluo 7 haftami bilenn varmi:)

Seyllaa
ask_ask_ask
Cnm bnm ins hep beraber yolun sonuna kdr ilerleyecegiz btn heyecanlarimizi sevinclerimizi paylasacagiz allah hepimizin bebeklerini bize bagislasin topik kardesi okucak onlar insallah :KK70:

aminnn cnmmm..öyle olucaklar tabi.. :))

ALPPIN
Baştan benimde göbişten baktı ama göremedi..Allah vergisi güzel bir göbişim var ondan sanırım sormadım :KK53::KK53: ama asagıdan bakınca ask-askın söylediğine göre mol gebelik muayneside asagıdan bakılıyormuş ekstradan onada yanıt bulmuş oldum sadece. Bazı doktorlar rahatsız etmemek için sadece göbekten bakıyormuş bazıları ise prof olanlar 12.haftaya kadar alttan bakıyormuş kesenin durumu alttan bakınca daha net görülüyormuş vs. burada okumuştum sanırım..

Seyllaa
ask_ask_ask

5+0ı görmüştüm yalnış hatırlamıyorsam hamilelik takviminde.. doktor sana ne söyledi? kaç haftalık dedi?

ask_ask_ask
Seyllaa
aminnn cnmmm..öyle olucaklar tabi.. :))

Baştan benimde göbişten baktı ama göremedi..Allah vergisi güzel bir göbişim var ondan sanırım sormadım :KK53::KK53: ama asagıdan bakınca ask-askın söylediğine göre mol gebelik muayneside asagıdan bakılıyormuş ekstradan onada yanıt bulmuş oldum sadece. Bazı doktorlar rahatsız etmemek için sadece göbekten bakıyormuş bazıları ise prof olanlar 12.haftaya kadar alttan bakıyormuş kesenin durumu alttan bakınca daha net görülüyormuş vs. burada okumuştum sanırım..
Evet cnm aynen oyle oluyo mol gebelikte kese oldugu icin karindan belli olmuo ama herkeste olucak bu suphe diye bisey yok bnm gecirdigim mol gebelikte degerim 6 aylik bebegi gosteriodu ama gercekte 2 ayi henz bitirmis olmasi lazimdi ordan anladi alttan muayeneyle mol teshisi koyuldu kan tahlillerinz normalse problem yok kizlar kimsyi tedirgib etmk istemem

Mujj
ask_ask_ask
6 haftaliksin.yani 6+2 yazdiginda 6 hfta 2 gunluksun bu sekilde:KK66:

ask_ask_ask
Seyllaa
5+0ı görmüştüm yalnış hatırlamıyorsam hamilelik takviminde.. doktor sana ne söyledi? kaç haftalık dedi?
Cnm nettwn hesaplayinca 5+ 6 cikio ama dr 6+0 dedi

Seyllaa
ask_ask_ask
Daktır ne diyorsa odur canım. boşver sen artıyı martıyı 6 haftalık dediyse öyledir :KK1: Bana doktor gecen c.tesi 4 haftalık dedi ama gününü falan sormadım.Sat 5+3 diyor bugün için.Buradaki takvimse 6.haftası içindeyim diyor karışık mesele sanırım. Bu arada sen bizden baya büyüksün bu durumda :KK53: kalp atışları için nezamana randevu verdi doktor? Birde sen anlıyorsun sanırım benim ultrason görüntüsünde nokta var kese nerde bebek nerde görebiliyormuyuz. +-ile işaretlediği şeymi bebişim.. o kesemi karam karıştı aydınlatıver kuzum..

Seyllaa
Netten videolara bakıyorum 4 haftalıgı bulamadım ama 11.hafta bebegin ultrason görüntüsünü buldum (video) kıpırdıyor bu resmen hiç düşünmezdim bukadar kısa sürede hareket edebiliceğini şaşknım :KK53:

ask_ask_ask
Seyllaa
Netten videolara bakıyorum 4 haftalıgı bulamadım ama 11.hafta bebegin ultrason görüntüsünü buldum (video) kıpırdıyor bu resmen hiç düşünmezdim bukadar kısa sürede hareket edebiliceğini şaşknım :KK53:
Evet cnm cok erken harekt etmeye basliolar

Seyllaa
1-9 haftalık animasyon var birde elleri falan var kulakları burnu bile var oyy kıyamammm heycan yaptım izleyince.nasıl birşeydir o ya kıyamam kurban olduğum yavrumm

ask_ask_ask
Seyllaa
Daktır ne diyorsa odur canım. boşver sen artıyı martıyı 6 haftalık dediyse öyledir :KK1: Bana doktor gecen c.tesi 4 haftalık dedi ama gününü falan sormadım.Sat 5+3 diyor bugün için.Buradaki takvimse 6.haftası içindeyim diyor karışık mesele sanırım. Bu arada sen bizden baya büyüksün bu durumda :KK53: kalp atışları için nezamana randevu verdi doktor? Birde sen anlıyorsun sanırım benim ultrason görüntüsünde nokta var kese nerde bebek nerde görebiliyormuyuz. +-ile işaretlediği şeymi bebişim.. o kesemi karam karıştı aydınlatıver kuzum..
Evet cnm bnmde hafta isinde kafam karisik ben onumuzdeki hafta ici gidicem kalp atisi icin suan gozukmuo dedi dr ins onda gorurum cnm o resimde gordugn nokta gibi kara sey kesecigin iste icindeki bebisi gormek icin erkn 4 hafta o arti eksilerlerde kesenn ne kdr oldugunu olcuo boyunu yani dusn daha mm ile olculuo keseler okdr kck onun icn bebsleri goremioz henuz :KK70:

ask_ask_ask
8-01-13, 20:01
Seyllaa
1-9 haftalık animasyon var birde elleri falan var kulakları burnu bile var oyy kıyamammm heycan yaptım izleyince.nasıl birşeydir o ya kıyamam kurban olduğum yavrumm
Hersyleri minyatur birer taslak gibi elleri organlari falan gercektnn mucize dedikleri bu iste harika bisey insan izledikce okudukca daha cok heyeecanlanio bn gecengun takvimden esime okuuodum orda bebegnz kursun kaleminn arkasindaki silginin icine raahatca sigabilr yaziodu esimle dakikalarca gulduk esin cekirdegim dio bebisine:KK70:

Tugra034
ask_ask_ask
bende bi turu alışamadım su hafta artı bilmem kaçlara kafam karışıyoo
çömezlik işte naparsın bacımmm:KK53:

Seyllaa
ask_ask_ask
Evet cnm bnmde hafta isinde kafam karisik ben onumuzdeki hafta ici gidicem kalp atisi icin suan gozukmuo dedi dr ins onda gorurum cnm o resimde gordugn nokta gibi kara sey kesecigin iste icindeki bebisi gormek icin erkn 4 hafta o arti eksilerlerde kesenn ne kdr oldugunu olcuo boyunu yani dusn daha mm ile olculuo keseler okdr kck onun icn bebsleri goremioz henuz :KK70:

kıyamamm... baktıkca ağlayasım cıkıyor.haber/dizi ne izliyorsam milletingüldüğü şeylere bile duygulanmayı becerebiliyorum.Normalde böyle değildim tabi..umarım bebeğime geçmez bukadar hassas duygusallık :KK53: şişkinlik varmı ask ask sende. göbeğin altında hemenn rahmin ten kısmında dış tarafında.Bebekmi şişiriyor erkenmi şişiyorum yoksa öyle bir şişkinlikmi bu fikrin varmı.

ask_ask_ask
Seyllaa
kıyamamm... baktıkca ağlayasım cıkıyor.haber/dizi ne izliyorsam milletingüldüğü şeylere bile duygulanmayı becerebiliyorum.Normalde böyle değildim tabi..umarım bebeğime geçmez bukadar hassas duygusallık :KK53: şişkinlik varmı ask ask sende. göbeğin altında hemenn rahmin ten kısmında dış tarafında.Bebekmi şişiriyor erkenmi şişiyorum yoksa öyle bir şişkinlikmi bu fikrin varmı.
Cnm bu siskinlik hemen hemen bi cok kisidevar bir belirti bendede var ama gazdan deil buna eminim ama neden sistigini inan bende anlamiyorum duygusalligi hic karistirma salya sumuk aglamaya hazie geziorum her an :KK70:

ask_ask_ask
Tugra034
bende bi turu alışamadım su hafta artı bilmem kaçlara kafam karışıyoo
çömezlik işte naparsın bacımmm:KK53:
Vallahi yaaa ne zor ismis bu hafta olayini cozmek :KK70:

Seyllaa
ask_ask_ask
Cnm bu siskinlik hemen hemen bi cok kisidevar bir belirti bendede var ama gazdan deil buna eminim ama neden sistigini inan bende anlamiyorum duygusalligi hic karistirma salya sumuk aglamaya hazie geziorum her an :KK70:
:))) 4 aylıktan önce belli olmaz falan diyor nette ama hiç sanmıyorum türümün tek örnegimi olacagım.. öyle görünüyor. http://www.kadinlarkulubu.com/subat...ubat-anneleri-gobekleri-icinde-melekleri.html bu topiğe girermisin.Tanımıyorum ama 5+5 günlük bir hamilenin göbeği var. benim cinsimde ondan herhalde hemen aynısı :KK53:

ask_ask_ask
Cnm bnm bu kdr deil ama yakin diyebiliriz bu gobek cikma olayi icin erkn diolar ama bileemiorumki acaba cok zayifiz diemi cikio ole :KK70:

ask_ask_ask
Ama ben duymustm erkenbgobegi cikan yada gebeliginin sonunda bolebkarni anlasolamayacak kadar kucuk olan demekkiolabiliyomus

deryalcin
ask_ask_ask
Canim benim bildigim 6+1den itibaren 7.haftaya girmis oluyorsun yani 7haftalik olmus oluyorsun...

Seyllaa
ask_ask_ask
Cnm bnm bu kdr deil ama yakin diyebiliriz bu gobek cikma olayi icin erkn diolar ama bileemiorumki acaba cok zayifiz diemi cikio ole :KK70:
56 kiloydum şimdi 59um 58 yada üzerimde kıyafet vardı 62 cıktım.eşim kilosunu bildiğinden 2 kilo üzerinde koyduk vs.Kilolu değilim yani ve göbişim hep vardı ac kalsamda gitmeyen spor yapıyorum yine gitmiyor.O benimleherdaim :KK53: ama bu daha değişik alttan şişiyor ne biliyim. 9 haftalık belli olanda cok var o topikte yaşayıp görelim bakalm :)) herşey ayrı bir heyecan..

Mujj
Kizlar ben hast. Dogum anina kdr topigimizde arkadaslarimla yazimistim...hatta dogumdan snra duygulari i yazdigim bir yazimi buldum veeeeee sizle paylasmak istedim....
Hepinizin simdiden cok heyecanlanacaginiza eminimm:KK36: Hepinize boyle son ana kdr yazismak kismet olsun:) vakit iyi gecmisti sayelerinde sanci cogalinca tabi birakmistim

Mujj
kizlarrrrr,beni bekliyordunuz vee hbrlerlee sizleyim biliyorsunuz gece 4:00 gibi suyum geldi oglennn 16:30 a kdr acilmami bekledik hem de sanci ceke ceke 5cm oldum.Dr. epidural gerekmez guclusun sen yaparsin dedi ama artik 5 cm. de hiiic de guc bulamadim kendimde aslinda siddetli regl agrisi gibi gelince inletiyor 30 sn,gidince agri kus gibisin uyucak gibi oluyorsunnnn...neyse saadete geleyim biraz yorgunum malum :) dun 16:45 itibariyle acil sezeryana girdim hemen beklemek faydasinin olamadigini ve acilamadigimi sancim oldugu halde basi da inmemisti kanala...szeryani duyunca elim ayagim titredi cunku planlarimda sezeryan yoktuuu ...beni aldilarrrrr iceri vee benim el ayak titrer durumda.Dr.sakin ol hersey bebgin icin beklersem enfeksiyon riski olur riske atmayalim bak kac saat bekledik dedi.hii dogru die dinler gibi oldummm ama ben bir aglamaya basladim kii titredim resmen Dr.sakinlestirin beni dedim ilac verdiler.son 15 dk uyumusum .uzaklardan bir bebek sesi geliyor kulagima kafam yerinde degil acaba bnm bebegim mi diyorum sanki ameliyathane degilde toplu kesim yeri gibi mi dusundum ne benden bask kim varsa:)))) bakk bebegin dedilerr kafami cevirdim ama aglayamadim o anda tam goremedim biraz daha bakayim dedim .hair yukarida gor artik cunku usur dediler cok soguktu icerisi....bebisimi yukarda babasi bekliyor heyecanla ilk bulusmalari gerceklestikten yrm saat sonra beni yukari cikardilar...gorur gormez agladim ne enteresan bir duyguydu bu hiiic yasamadigim.ayy bu bebek bnm mi diyor insan:))) tum stressim gitmisti o an,hemen emzirmek icin can atiyordum kizim da araniyordu ztn:)hemencik kapiverdi ama simdi bgn biraz yordu beni arada memisi kaparken,alamiyor arada zmnla artik ogrencek iyice kuzumm bnmm:)
Allah size de bgnu gostersin insallah gebeliginiz bnmki gibi gecsin ama dogumunuz dgl:)) bilseydim tum gun sanci cekmeden hemen kirt kirt kesilirdim:)))
bebisimi gormeyin saclari siyah teni pembe.saclarina coook guldum kizz bu ne sacccc diyorum:KK70: 3.340 dogdu sabah siglik vs daha indi 3.260 kilosu 52 cm kizim...Sizlere tummm dtayi verdimm:) simdi humana iciyorum iyice cogalsin sut diye.bu bitsin bebeisim de uyurken azcik kestircem cunku dun heyecandan ona bakmaktn gece uyuyamadim sersem gibiyim hasatim cikmadan kendime gelsem iyi olur.umari uyurum bgn...hepinizi coooook opuyoruzzzzzzz ablalariiiii

HAbibte
cok erken degilmi boyle bir gobegin sismesi...hayret edici :KK16::KK1::KK1::KK1:

Seyllaa
ask_ask_ask
Ama ben duymustm erkenbgobegi cikan yada gebeliginin sonunda bolebkarni anlasolamayacak kadar kucuk olan demekkiolabiliyomus
Vücut yapısıyla alakalı sanırım hatta belki göbek belki rahim yapısıyla ilgili bilmiyorum ama ben bakınca gayet net belli oluyor :KK42::KK53: belkide bildiğimdendir. Annesini güzelleştiriyorsa erkek çirkinleştiriyorsa kız diyorlar :KK53: urafemi gerçekmi bunuda hepberaber burada ölçeriz

Seyllaa
ALPPIN
cok erken degilmi boyle bir gobegin sismesi...hayret edici :KK16::KK1::KK1::KK1:
Erkenmiş nettede öyle yazıyor.Ama verdiğim topikte kanıtlamış bir bayan :KK1: dediğim gibi bizim rahim/göbek/vücut artık herneyse o yapımız aynı sanırım o bayanla.O kadar değil benim ama ona yakın. :nazar:

ask_ask_ask
Seyllaa
56 kiloydum şimdi 59um 58 yada üzerimde kıyafet vardı 62 cıktım.eşim kilosunu bildiğinden 2 kilo üzerinde koyduk vs.Kilolu değilim yani ve göbişim hep vardı ac kalsamda gitmeyen spor yapıyorum yine gitmiyor.O benimleherdaim :KK53: ama bu daha değişik alttan şişiyor ne biliyim. 9 haftalık belli olanda cok var o topikte yaşayıp görelim bakalm :)) herşey ayrı bir heyecan..
Evet cnm yasaya yasaya gorucez artik:KK70:

yarinlarimin_umudu
bitii sonundaaaa:KK52: şimdi cevaplama zamanııı:KK1:

KEVOK
Batım cumartesi günüydü ve ilk defa gittiğim bir hastanede kan tahlili yaptırmıştım. 3566 çıkmıştı.. Hatta ikiz bile olabilir diye düşünmüştük. Değer o kadar iyiydi. Dün kendi doktoruma gittim. Önce kan tahlili verdim ve muayene için beklemeye başladım. O sırada çok şiddetli sancım olmaya başladı ve ardından kanamam. Hemen muayeneye aldılar beni ve düşük yapıyorum diye düşündüm. Ama meğersem ilk yaptırdığım kan tahlili bana ait değilmiş:KK43: Aynı isimde başka bir kişiye aitmiş. Hatta tahlili 2011 tarihinde yapılmış. Başka birinin sonucunu vermişler bize. Yani hamile değilmişim ve adet başlangıcı yaşıyormuşum... Neye uğradığımı şaşırdım. Allak bullak oldum... Çok üzgünüm...
yuhh diyorum başka bişey demiyorum, hadi bunu geçtim önemli bir hastalık olsa direkt boğazlarlar adamı yaa yuhh. büyük geçmiş olsun cnm belki diğer ay için kendini hazırlamadır bu hayırlısı olsun

asis
kızlar benide ekleyin

ilk tüp bebek denemem pozitif sonucu aldım Allah tamamına erdirir inşallah

sizlerinde bebekleriniz hayırlı olsun
yaşasınn bir tüp bebek daha geldi bende öyleyim, transfer tarihi nedir benim 21 aralık 2.gün emriyosun, geçen 3yazmışım yanlışlıkla:KK1:

bbeessttee
merhabaa kızlarr bendee 10 eylülde doğum yapıcam allahın izniylee
size bişi sorucamm acayip derecedee belim ağrıyoo kasık ağrım vardı o yavaş yavaş geçtii ama belimin ağrısı geçmioo aranızda böle olan varmı acabaa ??
bidebende ne bulantı ne baş dönmesii daha erkenmi acabaa bunların olması için :s :KK1:
belin ağrıyınca dinlencen vücudun sana sinyali o

fendemende
daha önce düşük yaşamış olmak daha hassas yapıyo haklısın bende öyleyim
vajinal ultrasonla bakıldı ya tuvalete gidip gidip bişi var mı yok mu kontrol ediyorum çünkü kanama yaşayanlar olabiliyormuş ya zararlı olmadığını biliyorum bu şekilde bakılmasının ama elimde değil :KK53:
bu da keseciğimiz:KK49::KK49:

amadaaa ilk artistimiz gelmiiişşş. çok şükür darısı başımıza ve kalp atışlarınaaa:KK52::KK52:

mojeli
yerleşme kanaması benimde olmadı.cuma günü sabah 9 da kalp atışı için gidicem inşallah bi terslik çıkmaz
inşallah çıkmaz. bende kese görmeye gidicem :KK52:

ALPPIN
kizlarrrr kesemizi gordukkk cok sukurrrrr..//ben bu ay catlatma ignesi vuruldummm daha 3+3 gunluguzzz..haftaya bebisimizi gorecezz allah kismet edersee...allahim hayirlisini versinnn:nazar::nazar::nazar::KK46::KK46:.
maşallah maşallah çok erkende olsa görmüşün süper süper:KK52::KK46:

ehlena
Merhabalar bugün Dr gittik bebeğin hem yolk kesesini hem de kalp atışını gördük inşallah Allah sağlıklı bir şekilde kucağımıza almak nasip eder arkadaşlar:KK49::KK49::KK49:
süperrr ohhh bu haberlere halay çekilir:KK64:tey tey teeeyy :KK66:

ask_ask_ask
Kiiiizzzzzzllllllaaaaarrrrrr ben geldiiiiim bgn sabahki randevuma gitmemistim kardan dolayi burayada yazmstm dayanamadm esim isten gelince evime yakin bi tip merkezine gittik beraber bekleyemedim zaman gecmedi gittim bende okadar heyecan yaptimki hastanede tansiyonum dustu korkudan amaaaaa allahima sukurler olsun hersey yolundaymis kesecigimizi gorduk hemde direk karindan bakti vajinallede kesemizin mol olup olmadigini kontrol etti hic bi sorun yok dedi kesemiz normal gozuktu rabbime sukurler olsun okadar agladm okadar agladimki hala gozlerim yaniyo cok cok coooooook mutluyummmm :KK70::KK70:
çookk sevindim bak dedim ben sana bu kadar çabuk vazgeçme bebeğinden diye annesi baaak seninlee :KK52::KK49:

FimolaTe
kızlarr dünkü hayal kırıklıgı ve panikten sonra bugn baküye geldik eşimle. güzel bir hastaneye gittik. Allaha binlerce şükür bebegimi gördüm. kalbinin atışlarını gördüm. 6+1 haftalıkmışım. yeri, boyu herşeyi tam tamına güzelmiş. öyle mutlu oldumki öyle rahatladımki... mevlam kimseyi minnacıkta olsa bebeginden ayırmasın. minicikte olsalar onlar bizim umudumuz canımız. eşimde bu mutluluk üzerine jest yaptı bir gece güzel bir otelde konaklayacagiz, gezecegiz. çok sükür herşey yolunda =)
ayyy cnm ne güzel haberler bunlar ya maşallah maşallah çok sevindim:KK52:

ozlemsce
bende aranıza yeni katıldım arkadaslar..
hepinizin bebekleri hayırlı olsun...
sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Allah..
hoşgeldiinnnnn:13:

ask_ask_ask
Kizlar netten hesaplamama gore 5+6 haftalikti dr 6+0 dedi nasil oluo yaa
ask_ask_ask
döngüler 6 ya kadar gelir sonra 0 dan başlar yani sen şimdi 6 haftalıksın tam, 6+1 olduğunda 7den gün almış oluyorsun cnm endişelenecek bişey yok dengeli gidiyor

ohhhh sonunda bitti ne çok yazmışım yaa ama günün özetii çok güzel haberler aldııık, darısı diğerlerinin ve benim başımaaaa hep böyle gitsin inşallaahhh:KK52::KK52::KK49:

ask_ask_ask
Seyllaa
Vücut yapısıyla alakalı sanırım hatta belki göbek belki rahim yapısıyla ilgili bilmiyorum ama ben bakınca gayet net belli oluyor :KK42::KK53: belkide bildiğimdendir. Annesini güzelleştiriyorsa erkek çirkinleştiriyorsa kız diyorlar :KK53: urafemi gerçekmi bunuda hepberaber burada ölçeriz
Eveet bide oyle bisey vardi dimi yaaa hehe:))

ask_ask_ask
Cok ama cook ozel ve guzel duygular yasiyoruz her bir mesaji okudugumda gozlerim doluyo yaaa

HAbibte
bende oldum olasi gobek var :KK53::KK53::KK53::KK53: eritemedim bittiii:KK49::KK49::KK49::KK49:

yarinlarimin_umudu
boy 1.67 kilo 48 olduğu halde göbek avcumu dolduyor tedavi iğnelerinden hatıra kaldı bana, olsun hamileliğin en güzel yanı bu.:KK49: bide göbeği dışarı doğru olanlar varmış panik yok yani

burcu_87
Kizlar durun ya dakka bir gol iki sizler gobislere takmis durumdasiniz :KK9:
Bekarken kilom olmasina ragmen gobegim yoktu taki 2yil gecti evliligimin ve gobislendim ustune bide bebislendim kiloyu gobeegi hiiiic takmadim yidimde yidim ve 14kilo aldim hoc dikkat etmedigim halde 7aya kadar hic catlagim olmadi 2tane catirdama hafif olmustu taaaaki son aya girdimkine iki haftada catirdadim gitti :KK9: olsun bebisler sagolsun ..
:KK49: :KK49:
Simdi ikinciyi bekliyorum hayirlisiyla ama simdiden gobis var :KK9: bide kilo vermeden aksine kilo alarak hamile kaldim dusunun artikin:KK9: amaaan saglikli olsunlarda dunyaya geldiklerinde kosusturces verces bakalim benim iki dene olunca ne yapcem ben :KK9: simdidennkizim oturtmuyor beni bide ikinci olunca hazir olda dururum artikin:KK9:
Dusunun bugunnkizimi dr goturdum dr ne desin seneye hu ufakligi krese verseniz rahatlarsiniz :KK9: dr bile cenesine dayanamadi 15dkkada :KK9: :KK9:

Tugra034
yarinlarimin_umudu
boy 1.67 kilo 48 olduğu halde göbek avcumu dolduyor tedavi iğnelerinden hatıra kaldı bana, olsun hamileliğin en güzel yanı bu.:KK49: bide göbeği dışarı doğru olanlar varmış panik yok yani
ben zaten balık etli olduğumdan göbeğin alası vardı

yazılanları okudum birazcık göbek şişmesinden bahsetmişiniz kızlar da mm lerle ölçülen bi dönemdeyiz nasıl göbek cıkabilirki

Seyllaa
yarinlarimin_umudu
Öyle böyle zayıf değilsin ozaman arkadaşım sen kilo almaya bakk.. 47 kilo oldugum günleri hatırlıyorum (düğünümde) yalnış anlama ama vebalı gibiydim.samimi söylüyorum acilen kilo al :)