Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2013 Eylül Anneleri

fendemende
7-01-13, 16:01
ALPPIN
yarin saat 4.30ta randevumm benim...ben suan arabistandayimmm 1 saat ileri trden...allahim hayirlisini nasip etsin insallah kesemizi goruruzz..icim azda olsa rahatlar...:KK16::KK16::KK16::KK16:
benim sabah 10 da ama doktor baya yoğun saat kayabilir de inş görürüz tatlım yaaa valla dün gece rüyamda doktora gidip keseyi gördüğümü görmüştüm
rüyalarım gerçek olur umarım :KK49::KK46:

Tugra034
sid16
hepiniz güzel şeyler konusurken moralınızı bozmak ıstemezdım ama paylaşacakkımsem yok. eşim ağlama diyor sadece baska da bir şey diyemiyor. cok uzgun goruyorum kahroluyorum onu oyle gorunce
sevinçlerimizi paylaşıyosak üzüntülerimizi de paylaşıcaz dimi ama sıkma canını
canım eşin doğru söylemiş ağlama
ağlayarak daha da cok hırpalama kendini
başka bi doktora gitme imkanın varsa hiç bekleme derim cnm

HAbibte
fendemende
benim sabah 10 da ama doktor baya yoğun saat kayabilir de inş görürüz tatlım yaaa valla dün gece rüyamda doktora gidip keseyi gördüğümü görmüştüm
rüyalarım gerçek olur umarım :KK49::KK46:
hayirli haberlelr geliriz insallah...vallahi ben 5.inc kisiyimm siram geldimi hemen aliyor zaten ilk gittigmde cok bekledimm...doktorum cok iyi rusnkendisi...allahim hayirlisini versinn...:KK16::KK16::KK16:

fendemende
7-01-13, 17:01
sid16
hepiniz güzel şeyler konusurken moralınızı bozmak ıstemezdım ama paylaşacakkımsem yok. eşim ağlama diyor sadece baska da bir şey diyemiyor. cok uzgun goruyorum kahroluyorum onu oyle gorunce
ya güzelim olur mu tabiki paylaşıcaz
bence de ağlama ve dediğim gibi başka doktorlara da git
bazen embesil doktorlar da çıkabiliyor birşey yokken var diyorlar
varsa da en azından tek doktordan duymamış olursun ki inş rabbim meleğinii gösterir sana
ALPPIN
hayirli haberlelr geliriz insallah...vallahi ben 5.inc kisiyimm siram geldimi hemen aliyor zaten ilk gittigmde cok bekledimm...doktorum cok iyi rusnkendisi...allahim hayirlisini versinn...:KK16::KK16::KK16:
canım ben de 6. sıradayım normalde bakalım ama günde kaç hasta bakıo doktor bilmem:KK9:
bir de sabah normalde 9da başlaması gerekiyor ama bu doktorların işi belli olmaz 9.30da da başlayabilir :KK53:

Alishia
sid16
hayır ltfen öyle söyleme sakın her türlü şeyi paylaşacağız tabii ki burda.
kızlar haklı imkanın varsa özelde bi doktora gitmeni tavsiye ederim ben de.daha ayrıntılı bakıp inceleyecektir bence:KK31:

akasyaak
slm kızlar benim en merak ettiğim soru bu ay sizler hamile kalacağınızı hissetmişmiydiniz bunu daha önce ki bir topikte de sormuştum arkadaşların yüzde doksanı hissetmişler.ben de hissedermiyim diye düşünürdüm ama maalesef hissedemedim hatta bu ay hamile kalacağımdan umudum bile yoktu taki günüm geçene kadar.......

HAbibte
sid16 allahim hayirlisini versin...baska doktora git. derim bencee...sikma canini canim benim...suan kanaman varmi peki..ilac olarak ne verdi doktorun...benim bir arkadsim kan pihtilasmasi nedeniyle 5 evladini kaybetti bunun nedenini bulun ona gore tedavi uygulansin...hhakinda hayirlisi olsun guzelimm...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

HAbibte
akasyaak
slm kızlar benim en merak ettiğim soru bu ay sizler hamile kalacağınızı hissetmişmiydiniz bunu daha önce ki bir topikte de sormuştum arkadaşların yüzde doksanı hissetmişler.ben de hissedermiyim diye düşünürdüm ama maalesef hissedemedim hatta bu ay hamile kalacağımdan umudum bile yoktu taki günüm geçene kadar.......
vallahi bendede hicbir his olmadi :KK37::KK37::KK37::KK37:

Alishia
akasyaak
ben de hissetmedim, umudum da yoktu yani aslında...

sid16
ALPPIN
sid16 allahim hayirlisini versin...baska doktora git. derim bencee...sikma canini canim benim...suan kanaman varmi peki..ilac olarak ne verdi doktorun...benim bir arkadsim kan pihtilasmasi nedeniyle 5 evladini kaybetti bunun nedenini bulun ona gore tedavi uygulansin...hhakinda hayirlisi olsun guzelimm...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
kan pıhtılaşması var ama cok hafıf bır duzeyde .tasıyıcıyım sadece. kan sulandırıcı ıgne oluyorum hergun. belki doz yeterli gelmedi bilmiyorum.doktor bunun normal ınsanlarda bıle olabılecek bir şey oldugunu soylemıstı. sadece pıhtılaşma buna neden olmaz sanırım genetık bır sey

Seyllaa
dün akşamdan sonra (bugün tamamen) akıntılarım durdu ve kasık agrılarım neredeyse sıfırladı. Arada ufak kıramplar giriyor sanırım okadar.. Belirtileriniz ne durumda?

Seyllaa
akasyaak
2defa gebe kaldım ben ikisindede hamile olduğumu regl gecikmesinden önce hissettim.Fiziksel belirtilerle değil manevi anlamda hissettim.İlkindede öğrenmeme yakın rüyalar görüyordum bundada öğrenmeme 2 gün varken ard arda bebekle ilgili rüyalar gördüm :nazar:

Alishia
Seyllaa
dün akşamdan sonra (bugün tamamen) akıntılarım durdu ve kasık agrılarım neredeyse sıfırladı. Arada ufak kıramplar giriyor sanırım okadar.. Belirtileriniz ne durumda?
hiç bi değişiklik yok valla.aniden ayağa kalkıom bazen unutup, o zaman aynen yerime çöküom tekrar bi ağrı saplanıo çok fena:KK53:

bi de içim bi değişik boğazım, sürekli yemek yesem boğazımdan bişielr geçse problem yok ama yarım saat ağzıma lokma sokmıyım böle oluo:KK9::KK9:
Seyllaa
2defa gebe kaldım ben ikisindede hamile olduğumu regl gecikmesinden önce hissettim.Fiziksel belirtilerle değil manevi anlamda hissettim.İlkindede öğrenmeme yakın rüyalar görüyordum bundada öğrenmeme 2 gün varken ard arda bebekle ilgili rüyalar gördüm :nazar:
hııı rüya dersen orda durrrrr, o zaman ben de hissettim derim:KK1::KK1:
hayatımda ilk defa(hatırladığım kadarıyla) bu ay rüyamda bi bebeğim olduğunu gördüm ben de, erkekti :KK34:

antidepresif
evet bende rüyamda oğlum oldugunu gördüm bu ay cok ilgiçti:KK53::KK33:insan hissedıo bir sekilde:KK31:

fendemende
valla bende hissettim gibi
hatta eşim daha çok hissetti
aşırı derece boğaz açılması olduydu bende ordan anladık :KK9:

Seyllaa
Alishia
hiç bi değişiklik yok valla.aniden ayağa kalkıom bazen unutup, o zaman aynen yerime çöküom tekrar bi ağrı saplanıo çok fena:KK53:

bi de içim bi değişik boğazım, sürekli yemek yesem boğazımdan bişielr geçse problem yok ama yarım saat ağzıma lokma sokmıyım böle oluo:KK9::KK9:

hııı rüya dersen orda durrrrr, o zaman ben de hissettim derim:KK1::KK1:
hayatımda ilk defa(hatırladığım kadarıyla) bu ay rüyamda bi bebeğim olduğunu gördüm ben de, erkekti :KK34:
karnım gurlar halde ama iştahım azaldı sanki 2 kilo almışım hamilelikle alakası yoktur sanırım.yinede hayatımda ilk defa 59 kiloyu görmüş bulunmaktayım :KK1: midem bulanıyor ama kusuturucak gibi değil ufak ufak. ama akıntı tamamen kayboldu. kasık agrıları cokcok azaldı ufak ufak öyle. İlkinde kucagımda bebeğimle koşuşurken birilerinden kaçarken görmüştüm kendimi.. sonra bebeğim düştü zaten. Bu ikincisinde testi yaptıgım sabah erkek esmer bir bebeği kollarından tutmuş yürütmeye çalışıyordum öpüyordum kokluyordum vs. :nazar: bazıları atlar hatırlamaz olabilir ama bana sorarsan her anne hisseder bir şekilde böyle düşünüyorum..

Seyllaa
Haa unutmadan dün gece öyle bir gazım yoktu. hani oan işte falan olsam ne yapardım bilemiyordum saymadım ama tüm gün vegece boyunca gaz çıkardım :KK1::KK53: iğrenççç ama olan buydu. sizdede oluyormu

antidepresif
fendemende
benımde yaaaaaaa pisboğaz oldm iyice:KK53::KK53:bide su bel kasık agrım bitseydi:KK25:

Seyllaa
fendemende
fiziksel belirti olarak düşünürsek en büyük belirtisi kabızdı. sık idrar sırt bel agrımda vardı ama bu ikisi benim için genel durumlar oldugundan gebeliğe baglamadım. sonucu ögrendikten sonraa haaa demek bundanmış dedim. yenıyıl gecesı baslayan halada devam eden sureklı bır uyku halımde var. uyanıgımda gözlerimin teki acık teki kapalı yatmıyorsam uzanıyorum uzanmıyorsam bacaklar uzanık bir şekilde uyuyorum hep :KK53:

Seyllaa
antidepresif
evet bende rüyamda oğlum oldugunu gördüm bu ay cok ilgiçti:KK53::KK33:insan hissedıo bir sekilde:KK31:
hepimiz erkekmi doguruyoruz :KK53: kız erkek hiçfarketmez benim ilk oldugundan.. sadece şu olucak bebegım dogduktan ve ona kardes yapmaya kadar verdıkten sonra bu bebegım erkekse onun kız olmasını bu bebegım kız dogarsa 2. bebegımın erkek olmasını isteyeceğim :KK1: simdilik öyle bir sınırlamaya girmiyorum.. Listeye ekleme talebim var. Hissedilen cinsiyet diye bakalım kaçımız tuttutabiliceğimiz. ne dersiniz :)

Alishia
Seyllaa
karnım gurlar halde ama iştahım azaldı sanki 2 kilo almışım hamilelikle alakası yoktur sanırım.yinede hayatımda ilk defa 59 kiloyu görmüş bulunmaktayım :KK1: midem bulanıyor ama kusuturucak gibi değil ufak ufak. ama akıntı tamamen kayboldu. kasık agrıları cokcok azaldı ufak ufak öyle. İlkinde kucagımda bebeğimle koşuşurken birilerinden kaçarken görmüştüm kendimi.. sonra bebeğim düştü zaten. Bu ikincisinde testi yaptıgım sabah erkek esmer bir bebeği kollarından tutmuş yürütmeye çalışıyordum öpüyordum kokluyordum vs. :nazar: bazıları atlar hatırlamaz olabilir ama bana sorarsan her anne hisseder bir şekilde böyle düşünüyorum..
ben de kilo alıyorum:KK50:ilk 3 ayda 2 kilo ya alınır ya alınmaz diolar doğrusu buymuş yani ama biz bu gidişle tombiş olcaz şimdiden:KK9:

benim rüyam olumsuzdu biraz sanki:44:bebeğimde gelişme problemi varmış erken doğmuş sanırım halam ve kvalidem bakıolar.bi gün bebeğimi görmeye gidiom biraz toparlamış kendini. tamamen iileşsin ismini öyle koyalım diyorum hatta:KK31:
Seyllaa
Haa unutmadan dün gece öyle bir gazım yoktu. hani oan işte falan olsam ne yapardım bilemiyordum saymadım ama tüm gün vegece boyunca gaz çıkardım :KK1::KK53: iğrenççç ama olan buydu. sizdede oluyormu
yaa eşimden çekiniom beeeen, gizliden gizliye yapıom o yokken rahatım ama:KK9:bazen oluo bende o kadar sık, yediklerimizle alakalı heralde:26:

burcu_87
sid16
bnm gebeliğim iyi gitmiyor yine. kesenin içinde embriyo gözükmüyor dedi bugün.:KK43:(
çok mutsuzum eşimi gördükçe daha da mutsuz oluyorum.
şu anda 5+6 haftalığım ama 5+0 gözüküyor. yine gelişmeyecek ilki gibi. allahım yardım et bana
Kacinci defa basina geliyorki bu canim..
Insallah ici bebisle doludurda dr yanlis gormustur..
Boyle kafani yorma yarin baska bir dr git bence arkadaslarin dedigi gibi..

antidepresif
Ben gornedim ama ici den beni de erkek olacak gibi geliyor ve cin takvimide erkek gostwriyor..
Kizlar liste yapabilecek arkadas varsa yada listeyi yapan arkadasima diyorum mesela cin takviminde cikan cinsiyetleri yazip dr soyoedigi cinsiyetle karsilastirilan bir liste ilerleyen gunlerde yapsak nasil olur ...

antidepresif
Seyllaa
hepimiz erkekmi doguruyoruz :KK53: kız erkek hiçfarketmez benim ilk oldugundan.. sadece şu olucak bebegım dogduktan ve ona kardes yapmaya kadar verdıkten sonra bu bebegım erkekse onun kız olmasını bu bebegım kız dogarsa 2. bebegımın erkek olmasını isteyeceğim :KK1: simdilik öyle bir sınırlamaya girmiyorum.. Listeye ekleme talebim var. Hissedilen cinsiyet diye bakalım kaçımız tuttutabiliceğimiz. ne dersiniz :)
valla olabilir cnm biz eşimle kız olcak dıye hissedıyrz bide çin takvimi olayı var baktınzmı hatunlaar:KK53::KK53::KK53:

fendemende
Seyllaa
oluyor benim de
bikaç gün önce on şekildeydim
bu aralar gazım daha az gibi aman olmasın zor oluyo :KK52:

Seyllaa
Alishia
ben de kilo alıyorum:KK50:ilk 3 ayda 2 kilo ya alınır ya alınmaz diolar doğrusu buymuş yani ama biz bu gidişle tombiş olcaz şimdiden:KK9:

benim rüyam olumsuzdu biraz sanki:44:bebeğimde gelişme problemi varmış erken doğmuş sanırım halam ve kvalidem bakıolar.bi gün bebeğimi görmeye gidiom biraz toparlamış kendini. tamamen iileşsin ismini öyle koyalım diyorum hatta:KK31:

yaa eşimden çekiniom beeeen, gizliden gizliye yapıom o yokken rahatım ama:KK9:bazen oluo bende o kadar sık, yediklerimizle alakalı heralde:26:
Benim anne tarafım teyze kızlarım annanem annem falan kısaca anne tarafında dogurmuş olan tüm dişiler hamileliğini bildiğin top gibi çevirdi.Hani yuvarla kale at goool o derece abartısız :KK1::KK1: ben hayatım boyunca hiç kilolu olmamışımdır. Hatta genelde zayıf:KK1: boyumda oldugundan top gibi olmam diyorum ama bakalım yaşayıp görücez.

Nasıl bir tesadüftür bilemiyorum komik gelicek ama bir önceki gece gördüğüm rüya yani hani yürütmeye çalışırken olan rüyadan önceki :KK53: benimde olumsuzdu.. aynı söylediğin gibiydi desem yeridir. saglıklı değildi. Ama çürütmüyorum içimi iyiye yormak lazım.. Yaşayıp görücez anlamı neymiş..

burcu_87
Seyllaa
Benim ilki kiz oldugundan gonul erkekten yana ama cin takvimide erkek diyo:KK9: yazini okumadan ayni anda listeye ek cinsiyet istemisiz aklin yolu bir:KK9:

ilhanazz
Bnkc1986
Merhaba arkadaşlar.1 yıldan fazladır yazılarınızı sıkı okuyucu olarak takip ediyorum.Biz de eşimle artık bebek istiyoruz. SAT 13 Aralık, bugün idrar testi negatif çıktı hem de kocaman tek çizgi ile :)) Adet tarihim 10 Ocak.Daha düne kadar kasıklarımda batma ve ara ara gelip giden ağrılar oluyordu.Şimdi ise yumurtalık tarafında pıt pıt diye atmalar oluyor.gaz mıdır anlamadım?Göğüslerimde acıma yok ama dolgunluk var.Acaba var mıdır birşeyler? Çok meraktan 3 ocakta kan testi yaptım ama 1,2 ile negatif :KK43: Çok erken yaptırdım biliyorum ama..Bana birşeyler yazın lütfen..Sizler deneyimlisiniz,güzel haberlerinizi okuyorum
Benim acaba dedirten göğüs uçlarımda koyulaşma olmuştu senin gibi âdettime 10 gün kadar vardı hiç ihtimal vermedim hatta sabbrettim âdetim 4 gün geçince kadar bekledim :KK16: biraz sabir gerekiyor canım ş
diden şüpheye bağlı testler seni daha çok hayal kırıklıgina uğratmaz mı inşallah âdetin geçerde mutlu cevabına erişirsin :KK16: allah' ım isteyen herkese versin inşallah

yarinlarimin_umudu
kızlar ne yalan söyliim o kadar çok düşünüyordumki bu konuyu her ay aynı moda giriyordum zaten ben sadece bu ay çok rahattım, deli gibi konuştum karnımla ve mercimeğim benimle :KK49::KK52: rüyamda çoğu zaman gördüm öyle zaman olduki gerçekçiliği şaşırtmıştı beni, kızım diye seviyorum baştan beri ama Allahım hayırlıi sağlıklı sıhhatli uzun ömürlü nasip etsinde cinsiyet kız yada erkek Allah versin:KK1:

burcu_87
antidepresif
valla olabilir cnm biz eşimle kız olcak dıye hissedıyrz bide çin takvimi olayı var baktınzmı hatunlaar:KK53::KK53::KK53:
Benim erkek cikiyo:KK9:

fendemende
benim de canım sürekli tatlı istediğinden ye tatlıyı çıkar hakkıyı ye ekşiyi çıkar ayşeyi sözünden esinlenerek erkek gibi hissediyoruz :KK9::KK9:
içime de erkek gibi doğuyo bakayım çin takvimine ne çıkacak acaba:KK1:

Seyllaa
antidepresif
Baktım erkek :KK53: hamile oldugumu ögrenmeden önce kankam bakmıştı falıma erkek bebek görüyorum falan demişti.Onada teyzesi bakmış bebek haberi alıcaksın bebek erkek demiş.Rüyamdada erkek bilmiyorum sonuc ne olur ama bütün oklar erkeği gösteriyor. Sağlıklı olsun kuzumm başka birşey istemem. :nazar:

fendemende
oluyor benim de
bikaç gün önce on şekildeydim
bu aralar gazım daha az gibi aman olmasın zor oluyo :KK52:
benim yoktu en azından dışa vurum yoktu :KK53: şişkinlik vardı. ama dün ve dün gece inanın bana gerçek olmayacak kadar olagandışıydı. Oh dedim nedir bu böyle sabah kesilmişti :p

fendemende
yanlış bakmadıysam çin takvimi de erkek diyor
kız çocuklarını çok seviyorum ama sağlıklı akıllı bir evlat olsun da başka bişi istemiyorum:KK46::KK46:

Seyllaa
Alishia
Valla canım eşimden saklayamaya kalksaydım eger muhtemelen tüm gün ve geceyi wcde suları açmış şekilde geçirmem gerekirdi. Ne çekiniceksin boşver gitsin zaten saklanıcak olucak iş değil benim gibi olduysa. zat zatt. korna gibi blmem canım neden oldugunu ama böyle iğrenc birşey bile gayet sevimli ve komik hale gelebiliyormuş onu öğrendik dün biz :KK53:

antidepresif
erkek nüfusunu patlatıyoruz kııızlaaarrr:KK53::KK53::KK53:masallaaah:KK46:

FimolaTe
Tugra034
FimolaTe
Allah ın izniyle hiçbir sorun cıkmayacaktır
ama insan ister istemez tedirgin oluyor sen içini ferah tut
öyle aç falanda kalma cnm
inşallah turkiyedeki doktorun sana gzel haberlerle dönecektir:KK34:
jose
Fimola TE Turkiye gitmeyi dusunmezmisin su surec icerisinde guzel bir muayene olsan iyi bir doktorda...kafan rahat olmasi acisindan dedim
dr.um bakmadı. mailine atacaktım hiç yollama dedi. ne diyolarsa durumun odur dedi. inanamıyorum :KK14: yarın başkente gidecegiz. eşim baska biryere gidelim dedi... offff:18: TRye su an gidemem ki.. en erken 2 ay sonra. kısmetimde ne varsa o olacak ne diyim minik bebegimin ultrasonuna bakıp yatıyorum. uzan dediler.

Alishia
7-01-13, 18:01
Seyllaa
evet ekleyelimmmm:KK3::KK3:

ben kız hissediyorum mesela:KK34:
Seyllaa
Benim anne tarafım teyze kızlarım annanem annem falan kısaca anne tarafında dogurmuş olan tüm dişiler hamileliğini bildiğin top gibi çevirdi.Hani yuvarla kale at goool o derece abartısız :KK1::KK1: ben hayatım boyunca hiç kilolu olmamışımdır. Hatta genelde zayıf:KK1: boyumda oldugundan top gibi olmam diyorum ama bakalım yaşayıp görücez.

Nasıl bir tesadüftür bilemiyorum komik gelicek ama bir önceki gece gördüğüm rüya yani hani yürütmeye çalışırken olan rüyadan önceki :KK53: benimde olumsuzdu.. aynı söylediğin gibiydi desem yeridir. saglıklı değildi. Ama çürütmüyorum içimi iyiye yormak lazım.. Yaşayıp görücez anlamı neymiş..
ben de 1.70 boya 57-58 kiloyum işte,bakalım sonumuz ne olacak:KK9:

ben de çürütmüyorum hiç, inş. ii olacak her şey

şu çin takvimini bi de ben deniyim bakiim:KK55: