2013 Eylül Anneleri

Seyllaa
6-01-13, 13:01
conqueror
Yaaa. Kizlar benim aksamdan beri gaz sancisi mi karin agrisimi anlayamadigim bi hareketlenme varlasiklarimda.bisey olur diye cok korkuyorum.surekli lavabodayim kanamam varmi diye bakiyorum.paranoyak oldum iyice;((((
conqueror
Ne tesaduf bende bezelye yedim:KK66:)) omu yapti acaba?haklisin biraz rahat olmamiz lazim..
gaz bendede var ama bezelye yemedim :KK53: bulantım artık yok kasık agrıları ve segırmeler devam ediyor bulantım yok abugün beyaz akıntım var basından beri halada var.bende arada panik oluyorum bakıyorum kan varmı diye allah korusun :nazar::nazar: yok birşey. sık tuvalate cıkıyorum birde. dünden bugüne özet böyle :KK1::KK1:

ask_ask_ask
Saol cnm umarkm gercekten uoktur oyle bisey bakalim sali gunu iki yerden randevu aldim ne diyecekler umarim mol gebelik degildir cok canm sikkin artk umudum oirilmak uzere cokbilhinc bi durum hic bi bebegim bana tutunamiyo tutunanda yasayamiyo nasil bisey ben anlaayamadm ama gercekten bi son bu seferde bozuk gebelikse bidaha asla denemicem cok yipeandim artik dusundugun icin tsk ederm 2 3 gn once burdan heyecanli heyecanli yazdiklarima bakiyorum bi bide simdiki halime cok cnm aciyo gercekten umarim gercelten hersey yolunda gider
canım ama sana doktor mol begelik olabilir tarzında birşeymi söylediki sen böyle korkuyorsun? 2-3gün önce bebegın var diye seviniyorduk burada. e tamam simdi doktorada gittin gerçekten var tescilledin :KK1: neden moralini bozuyorsun.. sıkma canını..:nazar:

yasemen1232
İnşallah iyi haberler alırsın bir dahaki kontrolünde çok üzüldüm bende daha gidip keseyi görmedim kendim içinde endişelendim şimdi yaa

Zoeyay
tukino
Merhaba,

SEninle doğumumuz aynı gün görünüyor. Son adet tarihim 25 kasım benimde umarım düşük tehtidin sona erer mutlu sona hepberaber ulaşırız.
Merhaba benim de Sat 24 Kasım ama burda 6 haftalık görünüyor doktorum 4 haftalık dedi sanırım benim doğum 1 hafta oynayabilir.İnş bir gün oldu başka olmadı çok şükür bol bol dinleniyorum hemen hemen her işi eşim yapıyor sağolsun inş sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız bebişlerimizi :)

Zoeyay
conqueror
Yaaa. Kizlar benim aksamdan beri gaz sancisi mi karin agrisimi anlayamadigim bi hareketlenme varlasiklarimda.bisey olur diye cok korkuyorum.surekli lavabodayim kanamam varmi diye bakiyorum.paranoyak oldum iyice;((((
Benim de sürekli gaz sancım oluyor karnım aşırı şiş patlayacak gibi netten biraz araştırdım sanırım hamilelikte normalmiş bu rahim büyüdükçe mideyi itekliyormuş vs. bunun için sancı oluyormuş :KK66:

HAZERAN
yasemen1232
Bişey sorucam arkadaşlar hepimiz hemen hemen aynıyız benim karnımda ve kasıklarımda ağrı oluyo çok fazla sizdede varmı acabamerak ettim.
evet oldukça yoğun oluyor bende.Özellikle aniden kalkıp oturunca resmen kasıklarıma kramp giriyor.Sanırım bu normal bişey :)

FimolaTe
chenn
En ruhsuz anne adayı bnm galiba, dr a gitmedim, hala da kararsızım ne zmn gitsem:KK31: korkuyorum aslında:18: çk saçma ama..
bende ne zaman gitsem bilemiyodum artık adını koyduk yarın gidiyoruz inşallah. benimde aklımın bi ucunda sürekli kovalamaya ugrastıgım korkularım var.
biz eşimle bebek beklemiyorduk. bizimkisi kaza süprizi oldu tamamen. ikimizde mutlu bir şaşkınlık içindeyiz. henüz yeni yeni idrak ediyoruz. diyorum ki bebeğimiz özgür ruhlu olacak şimdiden kafasına göre takılıyor :KK9: :KK9: hakkımızda hayırlısı. :KK49:

jose
6-01-13, 14:01
kizlarrr iyi pazarlarr ya bende ne bir kasik agrisi , ne bir bas donmesi ne kramp hic bisey yok( NORMAL MI?) sadece deli gibi susuyorum birde sabah midem kaziniyo cok acikyorum

HAZERAN
kızlar benimde Salı günü kontrolum vardı keseği görecektik ve heyecandan günler geçmiyordu.Cuma günü eşimle dışarda öğlen yemeği yerken bi anda belime kasıklarıma inanılmaz ağrı saplantı.Bende kontrol için wc ye gittim.Gittimde başımdan aşağı kaynar sular döküldü.İnanılmaz yoğun şekilde kanamam başladı.Hemen doktorumu aradım tabi ulaşmam mümkün olmadı o size dönecek dediler.Ama ben durabilirmiyim hemen atladık gittik hastaneye.Tabi ben ağlamaktan duramıyorum herkes bana bakıyor.Sekiz senenin sonunda ilk defa hamile kalmıştım ve oda 5 hafta sürdü.Doktorum hemen muayeneye aldı ama gelen kanamayı anlatamam.Muayene sandalyesi örtü heryer kan içindeydi ve ben hıçkırıklar içindeydim. Doktorum bir anda bana ağlama ağlama bak keseyi gördük bebeğin seninle bırakmamış seni diyordu bir andanda bana keseyi göstermeye çalışıyordu.Sadece kendine yerleşecek yer bakmış.Kanaman biraz fazla ama bu bünyeden bünyeye değişir içini ferah tut dedi.Tabi ekranda ben keseyi görünce ağlamam iki katına çıktı :)Bu seferde mutluluk dan ağlıyordum.Ama allah kimseyi böyle bir tecrübe yaşatmasın birbuçuk saat içinde inanılmaz duygu karmaşası yaşamadım.Neyse doktorum bana kalçadan iğne ve hap verdi ve kendimi fazla yormamam gerektiğini söyleyerek evime yolladı.Akşam vurdurduğum iğne ile beraber kanamam durdu.Allahıma şükür şuan herhangibir kanamam yok.Bu tecrübemi özellikle yazdım ki benim gibi bunu yaşayan arkadaşlar olursa hemen olumsuzluğa kapılmasınlar.Yapılması gereken tek şey en kısa zamanda doktorunuza giderek duruma müdahele etmesini sağlayın.Herkese sağlıklı hamilelik diliyorum.Şİmdi cuma günü kontrolum var sonucu sizlerle paylaşırım arkadaşlar....

burcu_87
HAZERAN
kızlar benimde Salı günü kontrolum vardı keseği görecektik ve heyecandan günler geçmiyordu.Cuma günü eşimle dışarda öğlen yemeği yerken bi anda belime kasıklarıma inanılmaz ağrı saplantı.Bende kontrol için wc ye gittim.Gittimde başımdan aşağı kaynar sular döküldü.İnanılmaz yoğun şekilde kanamam başladı.Hemen doktorumu aradım tabi ulaşmam mümkün olmadı o size dönecek dediler.Ama ben durabilirmiyim hemen atladık gittik hastaneye.Tabi ben ağlamaktan duramıyorum herkes bana bakıyor.Sekiz senenin sonunda ilk defa hamile kalmıştım ve oda 5 hafta sürdü.Doktorum hemen muayeneye aldı ama gelen kanamayı anlatamam.Muayene sandalyesi örtü heryer kan içindeydi ve ben hıçkırıklar içindeydim. Doktorum bir anda bana ağlama ağlama bak keseyi gördük bebeğin seninle bırakmamış seni diyordu bir andanda bana keseyi göstermeye çalışıyordu.Sadece kendine yerleşecek yer bakmış.Kanaman biraz fazla ama bu bünyeden bünyeye değişir içini ferah tut dedi.Tabi ekranda ben keseyi görünce ağlamam iki katına çıktı :)Bu seferde mutluluk dan ağlıyordum.Ama allah kimseyi böyle bir tecrübe yaşatmasın birbuçuk saat içinde inanılmaz duygu karmaşası yaşamadım.Neyse doktorum bana kalçadan iğne ve hap verdi ve kendimi fazla yormamam gerektiğini söyleyerek evime yolladı.Akşam vurdurduğum iğne ile beraber kanamam durdu.Allahıma şükür şuan herhangibir kanamam yok.Bu tecrübemi özellikle yazdım ki benim gibi bunu yaşayan arkadaşlar olursa hemen olumsuzluğa kapılmasınlar.Yapılması gereken tek şey en kısa zamanda doktorunuza giderek duruma müdahele etmesini sağlayın.Herkese sağlıklı hamilelik diliyorum.Şİmdi cuma günü kontrolum var sonucu sizlerle paylaşırım arkadaşlar....
cok gecöıs olsun canım.. oluyo bazı gebelıklerde benımde ılk gebelıgımde cok olmasada 6 8 ve 10. haftalarda ufak caplı kanamalarım olmustu hamdolsun saglıcakla dunyaya getırdım ıcını sende ferah tut..

kızlar bu arada ılk alısverısımı yaptım hamılelık ıcın :KK9::KK9::KK9:
sankı ılk hamılelıgımmıs gıbı gıttım gobişime bebek resımlı badı aldım ama ne yapayım ılk hamılelıgımde almamıstım ıcımde kalmıstı sımdıde erkenden aldım :KK17::KK17:
yarın sabah erkenden bebısımızı gormeye gıdıces ıns. saglıcakla gorurum..:KK49:

ilhanazz
chenn
En ruhsuz anne adayı bnm galiba, dr a gitmedim, hala da kararsızım ne zmn gitsem:KK31: korkuyorum aslında:18: çk saçma ama..
nasıl gitmedin ee 6 haftalıksın hiç keseciği görmedin mi ?? yada kalp atışlarını dymadı mı?? :KK49: neden korkuyorsun ki cnm benim

ilhanazz
HAZERAN

çok geçmiş olsun cnm yaa allah'a şükür ki mutlu bir şekilde ayrılmuışsın doktordn :S
Allah'ım bebişlerimiz sana emanet Sen onları koru yarrabim "AMİN"

chenn
Zoeyay
Merhaba benim de Sat 24 Kasım ama burda 6 haftalık görünüyor doktorum 4 haftalık dedi sanırım benim doğum 1 hafta oynayabilir.İnş bir gün oldu başka olmadı çok şükür bol bol dinleniyorum hemen hemen her işi eşim yapıyor sağolsun inş sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız bebişlerimizi :)
bnmde sat 24 kasım aynıyız senle cnm..bnde bu tarih işini çk anlamamıştm:KK31: bnde gtsem dr. 4hafta der o zmn ben daha dr a gtmedim. bnm de eşim çk yardımcı saolsun..

bnm göğüs ağrılarım var biraz gaz sancım çk oluyo inş. çabuk geçer.

FimolaTe
bende ne zaman gitsem bilemiyodum artık adını koyduk yarın gidiyoruz inşallah. benimde aklımın bi ucunda sürekli kovalamaya ugrastıgım korkularım var.
biz eşimle bebek beklemiyorduk. bizimkisi kaza süprizi oldu tamamen. ikimizde mutlu bir şaşkınlık içindeyiz. henüz yeni yeni idrak ediyoruz. diyorum ki bebeğimiz özgür ruhlu olacak şimdiden kafasına göre takılıyor :KK9: :KK9: hakkımızda hayırlısı. :KK49:
bzde bu kdr çabuk olabileceğini hiiiiiiiçç düşünmemiştik. Hayırlısı dioduk, sen bi git cnm bana da anlat hatta özel msj atarsan çk sevinirim :) akşam girebilirim ancak tüm gün iş :KK43:

ilhanazz
nasıl gitmedin ee 6 haftalıksın hiç keseciği görmedin mi ?? yada kalp atışlarını dymadı mı?? :KK49: neden korkuyorsun ki cnm benim
6hafta bana mantıklı gelmio, hem kalp sesini duymaya 2 hafta sonra gel yok şuna gel yok şu testi yaptır yok şu iğne...ayyyyyy:18: bn hastane yanından geçerken dizlerim titrer, küçükken hep penadur vurunurdum ayda bir ,heralde oraya takılı kaldım :KK17:

yarinlarimin_umudu
merhaba güzel hamişler, kesecikleri ve kalp atışlarını görsekte rahatlasak değil mi :KK52::KK52:

hayatumuttur
kızlar benimde adet günüme 3 gün falan war normalde o günlerde sancı çekermiyim acaba sancım olursa korkmalımıyım acaba bende onu çok merak ediyorum ...
bugün benim adet günüm kasıkta batmalarım var ara ara başka bişey yok

ask_ask_ask
Artik sikildim yaaa dusun dusun nereye kadar ne zamana kadar olmicak insan bole seyler yasayinca hayattan soguyo bu 4 gebeligim ama yaaa hepmi kotu biter ben anlamiuorum bu kdr zormu yaaa soylediin gibi bende ayni seyi defalarcavyasadim amabak hala yerimde sayiyorum galibaaa
benimde ilk gebeliğimde bebişim geç görünmüştü ama kesenin içinde eğer yolk halkası varsa endişe etme bebeğin seninledir. diğer kayıpların için genetik testleri yaptırdın mı

jose
kizlarrr iyi pazarlarr ya bende ne bir kasik agrisi , ne bir bas donmesi ne kramp hic bisey yok( NORMAL MI?) sadece deli gibi susuyorum birde sabah midem kaziniyo cok acikyorum
herkeste farklılık gösterir sen keyfini çıkart takma kafana

yarinlarimin_umudu
chenn
6hafta bana mantıklı gelmio, hem kalp sesini duymaya 2 hafta sonra gel yok şuna gel yok şu testi yaptır yok şu iğne...ayyyyyy:18: bn hastane yanından geçerken dizlerim titrer, küçükken hep penadur vurunurdum ayda bir ,heralde oraya takılı kaldım :KK17:
gidip en azından keseyi görmen dış gebelik ihtimalini ortadan kaldırır, fazla beklemezsin kalp atışını görürsün zaten inşallah

ilhanazz
yarinlarimin_umudu
merhaba güzel hamişler, kesecikleri ve kalp atışlarını görsekte rahatlasak değil mi :KK52::KK52:

bugün benim adet günüm kasıkta batmalarım var ara ara başka bişey yok

benimde ilk gebeliğimde bebişim geç görünmüştü ama kesenin içinde eğer yolk halkası varsa endişe etme bebeğin seninledir. diğer kayıpların için genetik testleri yaptırdın mı

herkeste farklılık gösterir sen keyfini çıkart takma kafana
Eeve ya ben geçen perşembe gördüm keseciğimizi de kalp atışlarınıda duysam allah'ın izniyle rahatlıcam:18: nese çarşamda gştcem bakalım inşallah iyi sonuçlar alırızda içimiz rahatlar beklemek ne zormuş yaww :KK31: :KK49:

deryalcin
Kizlar nasil besleniyorsunuz?faydali oldugunu bildiginiz seyleri paylasir misiniz?
Ben her gun mutlaka meyve ve ceviz yiyorum bir de 3 litre su iciyorum o kadar.
Yumurta ve sut asla yiyip icemem.cok yemek seciyorum bu nedenle diyetisyene gidip bir program yaptirmak istiyorum ama sacma mi sizce?

ask_ask_ask
Seyllaa
gaz bendede var ama bezelye yemedim :KK53: bulantım artık yok kasık agrıları ve segırmeler devam ediyor bulantım yok abugün beyaz akıntım var basından beri halada var.bende arada panik oluyorum bakıyorum kan varmı diye allah korusun :nazar::nazar: yok birşey. sık tuvalate cıkıyorum birde. dünden bugüne özet böyle :KK1::KK1:

canım ama sana doktor mol begelik olabilir tarzında birşeymi söylediki sen böyle korkuyorsun? 2-3gün önce bebegın var diye seviniyorduk burada. e tamam simdi doktorada gittin gerçekten var tescilledin :KK1: neden moralini bozuyorsun.. sıkma canını..:nazar:
Evet cnm olabilir dedi daha once mol gebelik yasadim ben hersey normal saniyorduk hemen hemen 3 aylik olmustu bi gun evde temizlik yaparken esim kanamam oldugunu farketmisti dra gittim gebeligim 3 aylik fln olmasina ragmen kan degerim 7 aylik gebe pldugumu soyluyodu anlamamisti kumse mol gebelik oldugunu iice buyumustu hemen ogun rahim bosaltma islemi yapildi genel anesteziyle esime bi ton sey imzalattilar hayati tehlikem vardi neyseki atlattim her iki gunde bir kan verdim dusmesi gerekiodu degerimin zorda olsa uzun bi zamanda degerler 0 indi drum mol gebeligin tekrarlama ihtimalinin yuzde 1 oldugunu soyledi ama gecen gun gittigim dr kanbtesti yapti hesaplamalarima ve son adet donemime gore 5+2 haftalik olmasi gerekirken kan degerim 10.000 kusur cikti molbgebelik yasadigim icin tekrar olabilir dedi degerim yuksek cunku vajinal bakti kese var ama bozukmu deilmi bisey diyemem dedi beklicez dedi simdi doql olarak sevinemiyorum ve cok korkuyorum uzun oldu brz ama k.bqkmayin

yarinlarimin_umudu
deryalcin
Kizlar nasil besleniyorsunuz?faydali oldugunu bildiginiz seyleri paylasir misiniz?
Yumurta ve sut asla yiyip icemem.cok yemek seciyorum bu nedenle diyetisyene gidip bir program yaptirmak istiyorum ama sacma mi sizce?
bebeklerin en çok proteine ihtiyacı olurmuş onun için diyetisyene git bencede yol öğrenirsin, bizede söylersin:KK52:

jose
deryalcin
tatlim ben sabah aksam 1 bardak organik sut
sabah bir yumurta
badem ve ceviz aldim bugun onlari yemege basladim
borokoli
balik
meyva
peynir
yogurt
bunlari cok tuketiyorum
kahve cok icerdim hamile kaldigim gunden beri icmiyorum yesil cay sadece bollll su:KK16:

jose
yarinlarimin_umudu
bebeklerin en çok proteine ihtiyacı olurmuş onun için diyetisyene git bencede yol öğrenirsin, bizede söylersin:KK52:
guldurdun beni alemsinnn:KK9::KK9:

ask_ask_ask
yasemen1232
İnşallah iyi haberler alırsın bir dahaki kontrolünde çok üzüldüm bende daha gidip keseyi görmedim kendim içinde endişelendim şimdi yaa
Tsk ederim saol cnmbcok sikkin sali gunu hem gelsin istiyorum hemde gelmesin korkuyorum cunku korkma cnm allah korusun senide bebisinide korusun insallah en kisa zamanda mutlu haberlerini alirsin dr mol gebelik tekrarlama ihtmali yuzde 1 dedi umarim oda beni bulmaz:KK43:(

ask_ask_ask

herkeste farklılık gösterir sen keyfini çıkart takma kafana[/QUOTE]

Evet cnm ne gerekiosa yapildi mol gebeligimde patolojiye gitti parcalar bazi mol gebelikler kotu huylu olup kansere sebepnolabiliyormus ama bnm herseyim temiz cikti hic bi sorun yok ama neden bole oluyo anlamis deilim senin dedigin gibi tolk halkasindan falan bahsetnedi dr ztn bana mol tekrarlayabilir dedigi an bnm icinbhersey bitti aklim gitti hicbiseybsoramadm artik sali gunu anlicaz herseyi

rusalkamery
6-01-13, 15:01
beklemek gerçekten çok zor kalbim sanki kasıklarımda atıyor.yılın son günü öğrendik hamile olduğumu 2sinde koştuk doktora kesemizi zorda olsa gördük.şimdi cumartesiyi iple çekiyoruz kalp atışlarını duymak için.Allahım hepimize sağlıklı hamilelik ve sağlıklı bebişler nasip etsin.isteyenlerede tez zamanda yaşatsın bu duyguyu.

Tugra034
jose
tatlim ben sabah aksam 1 bardak organik sut
sabah bir yumurta
badem ve ceviz aldim bugun onlari yemege basladim
borokoli
balik
meyva
peynir
yogurt
bunlari cok tuketiyorum
kahve cok icerdim hamile kaldigim gunden beri icmiyorum yesil cay sadece bollll su:KK16:
bitki caylarının hamilelikte cok sık tuketilmemesi gerektiğini okumuştum burda
bu konu hakkında bi araştırma yap istersen canım
bende balık la brokoli yi yemiyorum yaa napıcam balık önemliymiş hemde:KK53:zorlıcam artık kendimi

fendemende
kızlar inşallah hepimizin olumlu gelişir herşey üzülmeyin
ben bugün hasta oluyorum ama yaaaa boğazlarım acıyo burnum akıyo işyerim hiçbir zaman sıcak olmuyo öğrenciler ben hep montla ders işliyoruz:KK5:
salı gününe kadar kendim geçirmeye çalışçam olmazsa doktora gittiğimde sölicem artık
bu arada göğüslerde hassasiyet bende de bikaç gündür var uçları acıyo
acaba salı gittiğimde kalp atışını da duyarmıyım ki o da çıksa aradan süper olur yavvv :KK31: