TEST

2013 Eylül Anneleri

gitzmo
10-04-13, 08:04
longingstar
ah ahhhhh benim kaynana gibisi yoktur heralde..2 alt katta oturur kendisi bi çıkıp gelinim napıyo demez hamile öldü mü kaldı mı hiç umurunda değil..birde üstüne kendi hasta oldumu ortalığı ayağa kaldırır bin nazlanmalar baygınlık geçirip yatmalar daha neler neler..ama en son olaydan sonra eşimde anladı ne olduklarını.1 hafta evden çıkamadım hep kustum çıkıp kapıdan bile olsa sormadı eşim benim içinn hasta demesine rağmen sormadı kadın sanki düşmanıyım.ama diyorum ya Allaha havale ediyorum inşallah en kısa zamanda taşıncam burdan biizim kendi dükkanımız var oraya yakın oturmak istiyorum kocam ben ve bebeğimiz olalım istiyorum....
inşallah canım tez vakitte kurtulursun kaynanandan,ailenle kafanı dinlersin en azından, benimki de menapoza giriyo sanırım 2 aydır düzensiz kanamaları varmış,acıtasyon için oğluna söylemiş bunu duyunca gitmiştim, sonra da bi kaşık yemek yapmadı ,bi çorba pişirmedi diyormuş benim için, hamile kaldığımdan beri o da bi kere bi ihtiyacın var mı diye aramadı özel olarak ,bence bu insanlar bizim sabrımızı ölçmek için varlar,onlar bize laf soktukça kötü davrandıkça biz susup Allaha sığınalım, artık hiçbişeyin sebepsiz olduğuna inanmıyorum, Allah benim sevap kazanmamı istiyo ve böyle bi kaynana verdi, sana taş atana ekmek atacaksın :) Allahım bugün uçuyorum galiba ne bu dinginliğim ben bile anlamadım:KK1::KK1::KK1:

MinikFasulyem
onemon
Canım aynı durum ben de var sağ tarafıma doğru düz yattığımda hissediyorum genelde sabahları doktoru aradım görmem lazım dedi ertesi gün gittim kontrol etti kasık fıtığı olabilirmiş çünkü . Çok şükür değilmiş ben de korktum çünkü ameliyat gerektiren bişey miş .zayıf olduğum için kese yi yani bebişi hissediyormuşum yine de doktora git için rahatlar canım :)
yaaa inanmıyorum birazdan arayacağım doktorumu soracağım
kasık fıtığı ben küçükken geçirmiştim o daha aşağıda ve fındık gibi bir şişlik oluyor ama bu baya yuvarlak bir sertlik ama oturup kalkarken biraz sancı oluyor gibi o da bebek büyüyor sanırım
çünkü karnım dah yeni yeni çıkmaya başladı

onemon
Canım yine de doktoruna sor bi beni de nerdeyse genel cerraha yolluyordu

karagozlumm
arethusa
Küçük saygısız...Anan gelmiş, bi doğrul, bi uyan, bi el salla proba doğru di mi..:KK19:Yok anacım yok...Terbiye edemedim ben bu çocuğu :KK9:
Artizzzzz desene senin bu yavru:))))))
benimde minik kızım çok sakin ablasına göre beren pır pır oynardı bu daha bi sakin bide bende hareketleri henüz hissetmiyorum 2.hamilelik için banada geç kaldı gibi geliyor ama demekki ikinciler sakin olucak artıkkk 3. yü düşünemiyorum:)))))))
al emzir koy kenara hahaaaa öyle bebekler var ya benim hayalini bile kuramadığım..inşallah ikinci posta öyle olur ne diyelim ben hiç bilmem beren i öyle yatağa koyayımda uyusun ooooooo mümkün değil yada pusete koyup gezdirmek hep hayaldi benim için puset bende içinde çantalar poşetler beren hnm.babasının kucağında yada omzunda gezerdik hep...neyse umut edelim bunlarda belki yaşarız o zevkleri:)))))

obenimsevdam
minikmelekim
E]

çok sagolun kızlar aslında bişeyim yoktu ne güzel duş aldım çıktım sonrasında eşim bi laf söyledi alındım ,hamilelikten midir çok kırılgan oldum aldım başımı yattım yatagıma gücendim agladım derken bi öksürük gıcıgı geldi ki alınganlıktan aglaöayı gectim karnımın agrısından ölüyodum ikide bir wc gittim ters giden bişi mi var diye baya korktum ama şşu anda karnımda fln agrım yok ama ara ara öksürüyorum yine,siz hergün hissediyor musunuz bebeği kızlar ben sabahtır bişi hissetmedim
bende dün öğelene kadar hiç hissetmemiştim bebeğimi,endişe ettim korkmuştum...Sonra hissetmeye başladım öğleden sonra....o yüzden endişelenme canım..bugünde öyle çok hareket etmiyor....önceki günler gibi,bende endişe ediyorum ama çoğu hiç olur öyle endişelenme diyor...

bende bu ara eşime alınır oldum,oda herşeye böyle kafana takarsan diye başlıyor....ne yapayım bir kocamız var ona naz yapmıycazda kime yapıcaz anlayıversin halimizi bir zahmet

enbitane
NuR_bojuk

canım ben hepsiburada dan aldım valla 20-25 arasında değişiyor fiyatları ama çok memnunum dedim ya bel ağrım falan kalmadı :21:

canım 2. bebeğine yeni doğum yapan arkadaşım 5 yıldır kraft kullanıyor çok da memnun bana kesinlikle kraft al demişti ama bunlarda tekere falan dikkat etmek lazımmış alırken :KK49:
hahah ben normal büyük beden pamuklu don aldım kendime o kadar para vermim diye ama git gide bunlarda sıkmaya başladı
yakında babane donu giyerim heralde :):KK1:

krafta baktımda çok çok pahalı ya 800-900 den bahsediyo
yok mu bunun ortası :18::18:

arethusa
Hanımlar, alışveriş için lütfen paniklemeyin.Alacaklarınız bir atla bir deve değil.
Bebeğin ilk 1-2 ayda giyeceği şeyler çok kolay kirlenmediği için çok olmak zorunda değil.Ve inanın, gelen hediyelerle 1 yaşını çıkaracaksınız.
Bebek pusetlerinde de chicco ve kraftı'ı tercih etmeye çalışın. Hatta ikisinin de travel system setlerini değerlendirin.İşte puset işi de bitti gitti.
Bebeğini ilk banyosu için küvet, küvete takmak için hamak, su sıcaklığını kontrol için su termometresi, tırnak kesmek ve saçlarını taramak için fırçası, makası falan alınacak.Ben sevil bebe'nin içinde aspirasyon aleti, diş kaşıma parmağı, makas, tırnak makası, fırça ve tarağının olduğu çantalı bir set aldım, çok rahat ettim.Tabi bunların hepsini de internetten aldım.Hiç koca göbeğimle mağaza mağaza gezesim gelmedi yaz gününde.
Odasını hemen düzenlemek istiyorsanız mobilya bakabilirsiniz ama bence onun bile acelesi olmuyor.Ben 8 aylık hamileyken anneannemiz bize çilek'ten büyüyen yatak aldı.Gardrop bekar evimden getirdiğim 3 kapılı bir gardrop.Halıyı aldım,perdeyi de diktirdim, bitti gitti.
Haa,doğmadan önce park yatak veya beşiğiniz eve gelsin tabi.Ufaklık nerde uyuyacak yoksa :KK37:

gitzmo
arethusa
Yok olmadı sayılır.Aslına bakarsan tek bişey oldu.Doğuma 15-20 gün kala ağda yaparım diyordum.12 Eylül'de doğuracakken 9 Ağustos'ta kanama ile hastaneye yattım.Tabi hazırlıksız yakalandım.:KK17:Gerçi hastanedekiler için o kadar sıradan bişey olmuş ki temizi, temiz olmayanı..Onlar için genital organın durumu önemli değil,kanaman veya rahim açılman önemli oluyor.Ama hemşiresi, ebesi, doktoru gelip gidip kanıyormusun diye açıp bakınca sen kendini kötü hissediyorsun....:KK17:
Doğumdan önce bikini bölgemi traşladıklarında yerin dibine girdim. Keşke hastaneye yatacağımı önceden bilseydim de ağdamı yapabilseydim doğumdan önce dedim.
Hadi üstü hallettiler de...alt kaldı, bir de doğumdan sonra da hemen alamadım. Çok rahatsızlık vericiydi benim için.
:KK17:
off ya:) benim de en büyük korkum bu hazırlıksız yakalanmak, ama ben de ağda yapıyorum,traş yapınca 2 günde hemen minik minik çıkıyo ve çok rahatsız ediyor, hamile kalmasaydım epilasyona başlayacaktım off keşke daha önce yaptırsaydım niye bu kadar erteledim ki:KK43:

sezer60
merhaba arkadaşlar

sizinlede baylaşım dedim belki basınıza gelir ..

benim 20 lik dişim çıkıyor doktoruma sordum bana dişimi çektirebilicemi söyledi uyustura bilirlermiş dişime film çekebilirlermiş hiç bi etkisi yokmus bebege rahat olabilirmişim agrı çekmenin daha zararlı oldugunu söyledi .. su an bi agrı çekmiyorum ama en yakın zamanda gidicem dişçime göstericem bel agrım gecer geçmez :KK1::KK1::KK1:

ben özel muayenaneye gidiyorum herseyi sorabiliyorum doktoruma uzun uzun anlatıyor sag olsun

obenimsevdam
bu patronum ne gıcık adam ya iki dakka rahat bırakmıyor....bide kibarca seslense en var....Be .......... der hep sinir oluyorum onun beeeee lafına...

minikmelekim
obenimsevdam
bende dün öğelene kadar hiç hissetmemiştim bebeğimi,endişe ettim korkmuştum...Sonra hissetmeye başladım öğleden sonra....o yüzden endişelenme canım..bugünde öyle çok hareket etmiyor....önceki günler gibi,bende endişe ediyorum ama çoğu hiç olur öyle endişelenme diyor...

bende bu ara eşime alınır oldum,oda herşeye böyle kafana takarsan diye başlıyor....ne yapayım bir kocamız var ona naz yapmıycazda kime yapıcaz anlayıversin halimizi bir zahmet
bikaç dk önce hissettim cnm,tabiki bnmki tekme fln diil ztn minik dahabende kayma gibi şeyler oluyo ama dün bide az önce böyle garip bi dürtü oluyo daha küçük kıpırtılar yani ama beni çok mutlu ediyor :)

eşime gelince belki ters bişi demek istemedi ama alınıyorum işte galiba aşırı ilgi bekliyorum şimdi dargınız ama skonuşmuyoruz ama sabah göbüşümü okşadı öyle gitti beneşimi çok seviyorum yaaa

enbitane
arethusa
Hanımlar, alışveriş için lütfen paniklemeyin.Alacaklarınız bir atla bir deve değil.
Bebeğin ilk 1-2 ayda giyeceği şeyler çok kolay kirlenmediği için çok olmak zorunda değil.Ve inanın, gelen hediyelerle 1 yaşını çıkaracaksınız.
Bebek pusetlerinde de chicco ve kraftı'ı tercih etmeye çalışın. Hatta ikisinin de travel system setlerini değerlendirin.İşte puset işi de bitti gitti.
Bebeğini ilk banyosu için küvet, küvete takmak için hamak, su sıcaklığını kontrol için su termometresi, tırnak kesmek ve saçlarını taramak için fırçası, makası falan alınacak.Ben sevil bebe'nin içinde aspirasyon aleti, diş kaşıma parmağı, makas, tırnak makası, fırça ve tarağının olduğu çantalı bir set aldım, çok rahat ettim.Tabi bunların hepsini de internetten aldım.Hiç koca göbeğimle mağaza mağaza gezesim gelmedi yaz gününde.
Odasını hemen düzenlemek istiyorsanız mobilya bakabilirsiniz ama bence onun bile acelesi olmuyor.Ben 8 aylık hamileyken anneannemiz bize çilek'ten büyüyen yatak aldı.Gardrop bekar evimden getirdiğim 3 kapılı bir gardrop.Halıyı aldım,perdeyi de diktirdim, bitti gitti.
Haa,doğmadan önce park yatak veya beşiğiniz eve gelsin tabi.Ufaklık nerde uyuyacak yoksa :KK37:
Bebek Bakm Seti / sevil bebe hamile ve bebek rnleri
bundan mı aldın canımcım sen

obenimsevdam
enbitane
hahah ben normal büyük beden pamuklu don aldım kendime o kadar para vermim diye ama git gide bunlarda sıkmaya başladı
yakında babane donu giyerim heralde :):KK1:

krafta baktımda çok çok pahalı ya 800-900 den bahsediyo
yok mu bunun ortası :18::18:
hakikatten de çok pahalı ama 300 lükler de var onlar kaliteli değil mi acaba kraftda,diğer piyasa da ne kadar ki acaba bunlar çok mu pahalı..Burada ben daha henüz sormadım Tr de bu kadar sa,artık düşünemiyorum buradaki fiyatları:KK53:

asi85
Arkadaslar saglik ocaklari ogle arasi kacta bitiyor lutfen acil cvp verirmisiniz

pembekalp
kızlar yaaa... sanırım hasta olacağım..bademciklerim özellikle sol tarafım yutkundukça acıyor..iş yerinde hasta var..sanırım bana da ondan bulaşıyor..ne kadar uzak dursam da aynı ortamdayız ve benim bünyem zaten zayıf..hamilelik olunca da daha da zayıfladı..en sonra 8-9 haftalıkken hasta olmuştum 20-25 günde iyileşememiştim..şimdi ne yaparım yine hasta olursam :26:

karagozlumm
10-04-13, 09:04
medmus
Canım fiyatlar uygun gibi ama bende mi tuhaflık var ne alışveriş yapasım var ne de bebeğim için bişeylere bakıyorum hiç bir şey yapmıyorum düzelir miyim acaba arada bakayım diyorum sonra dursun daha var acele etmeye gerek yok diye vazgeçiyorum neden böyleyim bilmiyorum :44:
Yaaaaa bende aynıyım biliyormusun daha bir çöp bile almadım gerçi benim 2.bebeğim ondanmı bilemiyorum ama daha hiç birşey bakmadımda almadımda ilerde alırım inşallah yoksa yavrucak çıplak kalıcak:)
İlk kızımdan da pek bişey yok herşeyi dağıttım ben amaaaannn yeniden alırım diye şimdi herşeyi silbaştan alıcam bebeklik için..3-4 yaşından itibaren mont ve ayakkabıları Allah dan saklamışım kıyamadım belkide dünya para verdik 1-2 ay giydi çünki..
ama bebeklik kıyafetlerini almam lazım başlarız heralde 7.aydan sonra..

arethusa
enbitane
Bebek Bakm Seti / sevil bebe hamile ve bebek rnleri
bundan mı aldın canımcım sen
Evet evet hayatım.Bu setin ta kendisi..Benim elim ayağım oldu bu set valla.Ben demin ateş ölçerini yazmayı unutmuşum bu arada, bak varmış içinde.

pikoloman
arethusa
yaaa canım güzel sölüyosunda,bilmiyrm ama alışveriş olay beni çok tedirgin ediyor,hem hevesliyim,hem tecrübesizim,bişeyleri eksik alacım,yanlış alıcam,yada maddi açıdan yetemiycem edişeleri var,bu yüzden panikliyorum sanırsam..........

gitzmo
NuR_bojuk

canım ben hepsiburada dan aldım valla 20-25 arasında değişiyor fiyatları ama çok memnunum dedim ya bel ağrım falan kalmadı :21:

o zaman ben kipadan alayım hemen iyimiş fiyatı:) benim belim fazla ağrımıyo ama normal külotlar tam göbeğin altına denk geliyo ve acıtıyo artık...

longingstar
selam kızlar:KK3:bende bebişimi dün baya hissettim ya çok güzel bi duyguydu her hissettiğimde yüzümde bir gülümseme oluştu:KK16::KK16:gece lavaboya kalktığımda tekrar yattığımda bile hissettim bebişimi.onu bu gece çok rahatsız ettim 6-7kere lavaboya gitmişimdir heralde benim gibi olan varmı birde afedersiniz tuvaletimi yaparken sanki zorla yapıyormuşum gibi az az geliyor neden ki:KK17::KK17:

arethusa
asi85
Arkadaslar saglik ocaklari ogle arasi kacta bitiyor lutfen acil cvp verirmisiniz
12'de başlayıp 13'de bitiyor diye biliyorum ben.

asi85
arethusa
12'de başlayıp 13'de bitiyor diye biliyorum ben.
Saol canin bende oyle biliyorumda nette de farkli farkli yaziyor

secoslem
longingstar
selam kızlar:KK3:bende bebişimi dün baya hissettim ya çok güzel bi duyguydu her hissettiğimde yüzümde bir gülümseme oluştu:KK16::KK16:gece lavaboya kalktığımda tekrar yattığımda bile hissettim bebişimi.onu bu gece çok rahatsız ettim 6-7kere lavaboya gitmişimdir heralde benim gibi olan varmı birde afedersiniz tuvaletimi yaparken sanki zorla yapıyormuşum gibi az az geliyor neden ki:KK17::KK17:

canım bol bol sıvı tüket. az az geliosa idrar yolu enfeksiyonu olablir.gecmiş olsun...

arethusa
gitzmo
o zaman ben kipadan alayım hemen iyimiş fiyatı:) benim belim fazla ağrımıyo ama normal külotlar tam göbeğin altına denk geliyo ve acıtıyo artık...
Nacizane tavsiyem..Karnın daha çok fazla çıkmadıysa BİM'den yüksek bel büyük beden kilotlara bak.Kipa'daki hamile kilotlarını daha sonra değerlendir.
Ben BİM'den aldım.Hem pamuklu, hem de 3 tanesi 4.75 :) (44-46 beden) :KK52:

asi85
arethusa
Yok zaten üçlü testten endişe duymuyorum. İkili iyi olduktan sonra üçlü de iyi çıkıyor. Omurga anomalisi olsa üçlü testten çok önce ultrasonda da görülebilir.
Ben her gidişimde bu velet uyuyor oluyor.Büyük oğlum kıpır kıpırdı, hareket ederken görürdük hep. Bu pek bi miskin.Çikolatayla bile çok hareketlendiremiyorum. Doktorumuza göre hiçbir sorun yok. Uyusun da büyüsün modunda işte diyor ama ben takılmadan edemiyorum. Paso uyuyor adam...:KK50:
Canim bende oyle saniyordum miskin uykucu diyordum megersem hep uyurken denk gelmis.bi keresindede hoc durmuyordu yani basim dondu sok oldum bu benim bebegimmi diye,hic ama hic durmuyordu.😳

keepmeinformed
Merhaba arkadaşlar, doğum izninin 6 aya çıkması için farkındalık yaratalım- konuya dahil olun lütfen

http://www.kadinlarkulubu.com/dogum-sonrasi/612336-dogum-izni-6-aya-ciksin.html#post29808212

longingstar
secoslem
canım bol bol sıvı tüket. az az geliosa idrar yolu enfeksiyonu olablir.gecmiş olsun...
zaten enfeksiyon vardı canım ilaç kullandım yeni bitti acaba geçmedimi yaaa :KK50:sağol bu arada canım

secoslem
slm kızlar nasılsınız. 2li tarama testi sonuclarım 50000 de 1 çıkarken 3 lüde 1810 da 1 çıkmış neden böyle olduki.gerçi doktor riskli grupta değilsiniz dedi ama.merak ettim açıkçası bilgisi olan varmı...

sezer60
longingstar

bende oyleim canım doktoruma sordum normal dedi baskı var orada ondan dedi bide farketmiyosun geldigini idrarın tutuyosun dedi ondan oluyo dedi sorun yok dedi yanma yoksa sızlamıyosa dert etme dedi

arethusa
asi85
Saol canin bende oyle biliyorumda nette de farkli farkli yaziyor
13 diyorum gerçi de...Ben sağlık ocağında çalışıp 1:30-2'den önce yerine geçen hemşire, ebe, doktor görmedim.Sen onu da göz önünde bulundur.

karagozlumm
NuR_bojuk
valla canım ya almışken kaliteli birşey almak istiyorum ben de :KK76:
sonuçta 2. bebekte de kullanmayı düşünüyorum
bir de almadan iyice araştırmak lazım hemen karar vermek de iyi değil :KK31:
En güzeli öyle yapmak iyi birşey alıp 2. bebekde de aynısını kullanmak ben kızımda taş gibi 2 araba aldım biri büyük biri baston ama hiç kullanamadık halen taş gibiler o yüzden:))biri yazlıkda biri annemin depoda duruyor bi yıkansa tamamdır araba koltuğuda var nerdeyse hiç masrafım olmayacak bu kez..
Ama ilerde tekrar alırım bu yeterki bu bebeğimi büyütsün dersenizde uygun almak mantıklı tabi heee bu arada uygun olan kötü çıkacak diyede bişey yok tabi kampanyada olanlar vardır araştırıp bakabilirsiniz..ama kullanışlı olsun sakın çok devasa bişey almayın tek başınıza evden çıkarıp arabayı ve bebeği dışarı çıkabilecek rahatlıkda olsun yoksa çok zor oluyor..

longingstar
sezer60
bende oyleim canım doktoruma sordum normal dedi baskı var orada ondan dedi bide farketmiyosun geldigini idrarın tutuyosun dedi ondan oluyo dedi sorun yok dedi yanma yoksa sızlamıyosa dert etme dedi
çünkü 2 gün önceye kadar gayet rahat yapıyodum 2 gündür zorlanıyorum.yanma yok zaten enfeksiyon için ilaç kullandım.evet bazen mecburiyetten tutuyorum dışarda oluyorum eve gelene kadar tutuyorum maalesef.sağol tatlım içiimi rahatlattın bende doktoruma soracaktım:KK16:

secoslem
longingstar
zaten enfeksiyon vardı canım ilaç kullandım yeni bitti acaba geçmedimi yaaa :KK50:sağol bu arada canım

canım bendede var azda olsa gecmedi hamileliğimin başından beri enfeksyon doktorum ilaç bile kullandırmıyo bana su iç dedi cok o kadar..

asi85
medmus
Canım fiyatlar uygun gibi ama bende mi tuhaflık var ne alışveriş yapasım var ne de bebeğim için bişeylere bakıyorum hiç bir şey yapmıyorum düzelir miyim acaba arada bakayım diyorum sonra dursun daha var acele etmeye gerek yok diye vazgeçiyorum neden böyleyim bilmiyorum :44:
Bendede ayni durum var.hiic hiic heveslenmiyorum bisiler almak icin.yazinda cikilmaz cok sicak olcak

longingstar
secoslem
canım bendede var azda olsa gecmedi hamileliğimin başından beri enfeksyon doktorum ilaç bile kullandırmıyo bana su iç dedi cok o kadar..
benim çok fazla çıktı canım enfeksiyon o yüzzden ilaç kullanman şart dedi kullandım bitti yarın sağlık ocağına gitcem idrar testi için bakalım geçmiş mi.aynen banada su iç dedi içiyorum elimden geldiğince.inşallah seninkide geçer canım

asi85
mseylul
canım geçmiş olsun dikkat et kendine inşallah sagsalim kavuşursun bebeğine :KK46:

aynen bende senin gibiyim canım 1 tane don aldım okadar zaten ne anane var ne babane kimsede bişey almıyo benden başka hiç alasım yok çıkıp bakmıyorum bile ama bir iki ay sonra hevesle alacağoımıza inanaıyorum daha erken gibi geliyo ondan almıyoruz bence:)
Canim esinle iyi olda gerisini bosver.Simdi bide oglusun olacak.keyfine bak

arethusa
pikoloman
yaaa canım güzel sölüyosunda,bilmiyrm ama alışveriş olay beni çok tedirgin ediyor,hem hevesliyim,hem tecrübesizim,bişeyleri eksik alacım,yanlış alıcam,yada maddi açıdan yetemiycem edişeleri var,bu yüzden panikliyorum sanırsam..........
Tedirgin olma olma..Bak sana buradan alman elzem olan şeyleri sayacağız yavaş yavaş.Önceliği onlara verirsin.Yanlış,eksik almazsın.
Ha maddi açıya gelince biraz zorlayabiliyor adamı bu alışverişler...Ama ben de onu netten alışveriş yaparak halletmiştim.20 lirayı bile 6-8 aya böldüğümü bilirim :)
Genelde kalemlerimi çok dağıtmadım.Birkaç parçayı aynı yerden almaya dikkat ettim.
Düşün, koca küveti, küvet filesini, termometresini bir arada aldım.Kapıma kadar geldi.
Alınması çok gereklilerin de bir listesini yap.Aldıklarını tikle.

sezer60
longingstar
çünkü 2 gün önceye kadar gayet rahat yapıyodum 2 gündür zorlanıyorum.yanma yok zaten enfeksiyon için ilaç kullandım.evet bazen mecburiyetten tutuyorum dışarda oluyorum eve gelene kadar tutuyorum maalesef.sağol tatlım içiimi rahatlattın bende doktoruma soracaktım:KK16:
bendede çok az iğtaplanma cıktı ama doktorum ilaç kullanılcak yada merak edilcek bişey yok dedi normal kadındada var o kadar dedi güvendigim iyi bir doktor tatlım arkadaşın dediginide yap bol bol su iç unutuyosan bemde cam şişeler var damla 330 ml yudum yudum iç meyve suyu içer gibi alışıosun valla su içmeye sonra bi bakıon su kurbası olmusun hehehehe

mojiziku
10-04-13, 10:04
medmus
mseylul
canım geçmiş olsun dikkat et kendine inşallah sagsalim kavuşursun bebeğine :KK46:

aynen bende senin gibiyim canım 1 tane don aldım okadar zaten ne anane var ne babane kimsede bişey almıyo benden başka hiç alasım yok çıkıp bakmıyorum bile ama bir iki ay sonra hevesle alacağoımıza inanaıyorum daha erken gibi geliyo ondan almıyoruz bence:)
bende sizin gibiyim kızlar. gidipte ne birşey baktım ne almaya yeltendim. erken geliyor sanırım. bazen düşünüp kendimi tuhaf hissediyordum kendim gibi birileri olduğunu bilmek güzel..

rumeysamustafa
hayırlı sabahlar güzel hamileler.benide bir eylül anne adayı olarak kabul edermsniz
rumeysamustafa
ben biraz dışardan takip ediyordum sıcak ortamı görünce bi giriş yapam dedim :KK71: şimdi birazcık yatağa mahkum olduk cuma günü kanamamız olunca 3 gün yattık hastanede şimdide evde yatıyoruz
hoş geldin canım, aynı zamanda geçmiş olsun.

minikmelekim
Günaydın hanımlarr
bugün çpk fenayım bütün gece uyumadım üstüne ağladım durdum,şimdi baş ağrısından ölüyorum zor çalışıyorum.gece yatmamla beraber bi gıcık geldi öksür öksür geçmedi,öksürdükçe karnıma ağrılar girdi kendimi sıkmaktan resmen taş oldu katnım,çok ağrım oldu ağlattı beni,üstüne ne zmndır kusmuyordum artık o halde bide gittim çıkardım,çıkarırkende karnım iyice zorlandı.sabaha karşı uyumuşum aryık ama başım çok kötü şimdi,gözlerim japon balıkları gibi şiş şiş oldu,çlk kötü bi geceydi yaa.ama en güzrli dün akşam üstü resmem hissettim miniğimi
üzme kendini canım.. öksürüktende bir an önce kurtulursun inş. insanı çok yoruyor, mahvediyor.

enbitane
arethusa
Tedirgin olma olma..Bak sana buradan alman elzem olan şeyleri sayacağız yavaş yavaş.Önceliği onlara verirsin.Yanlış,eksik almazsın.
Ha maddi açıya gelince biraz zorlayabiliyor adamı bu alışverişler...Ama ben de onu netten alışveriş yaparak halletmiştim.20 lirayı bile 6-8 aya böldüğümü bilirim :)
Genelde kalemlerimi çok dağıtmadım.Birkaç parçayı aynı yerden almaya dikkat ettim.
Düşün, koca küveti, küvet filesini, termometresini bir arada aldım.Kapıma kadar geldi.
Alınması çok gereklilerin de bir listesini yap.Aldıklarını tikle.
yavru bişi dicem şu alınması gerekenlerin listesini bi yapsak ya
bende yavaş yavaş alayım koyayım kenara diyorum
birden sıkıştırmasın bizi :18:
siz tecrübelisiniz bize bi liste yapın ihihih :)

arethusa
Herkese yemek sonrası bir rehavet çöktü herhalde. Yazan çizen yok :))))

onemon
Alişveriş bana çok erken geliyor 7 -8 aylık olana kadar bişey almayı düşünmüyorum oğluşuma :) bütün çocuk mağazaları ,çocuk odası mobilyacıları yakınımızda zaten gerek görmüyorum erkenden almıyorum onlar sağ salim büyüsün gelilsinlerde bunlar en son şeyler :)

FimolaTe
bende sonlara dogru topluca almayı düşünüyorum. birde eşya verecek olanlar var onlarıda alıp bakıcam nedir ne değildir. birde bebegim biraz daha büyüsün istiyorum karnımda. her an bişey olacak psikopatlıgı devam ediyor bende cünkü

armagan34
ben kız oldugunu öğrenır öğrenmez bır ıkı parça bıse aldım sımdılık o kadr
ama son zamanlara pek bırakmayı dusunmuyoum cok sıcak olur bıde agrlasrz
detaylı ultrasndan sonra yavas yavas alayım zevkını cıkarayım ınsallah dıyorum ama bakalım:)

onemon
Seninle aynı kafadanız canım :) benim ilk hamileliğim

enbitane
10-04-13, 11:04
arethusa
Herkese yemek sonrası bir rehavet çöktü herhalde. Yazan çizen yok :))))
ben bi önceki sayfada yazdım canımcım sana ama görmedin sanırsam benim yazdığımı :)

gör beni gör gör gör görrrrrrr :KK1:

yelpaz_e
mrh.güzel anneler ve yavruları doktor kontrolum vardı.kız gibi görünüyor ama net dğil dedi bi bacağını kaldırmıs keyfi yerindeydi:KK46: 2 hafta sonra tekrar bakalım dedi,doktoru böyle olupta sonradan değisen var mı:KK9:ayyy eşim içten içe erkek istiyo ama çaktırmıyor onun için üzüldüm de:KK9::KK9::KK9:

FimolaTe
onemon
Seninle aynı kafadanız canım :) benim ilk hamileliğim
benimde ilk :) cinsiyet belli miydi senin?

ToprakSK
armagan34
ben kız oldugunu öğrenır öğrenmez bır ıkı parça bıse aldım sımdılık o kadr
ama son zamanlara pek bırakmayı dusunmuyoum cok sıcak olur bıde agrlasrz
detaylı ultrasndan sonra yavas yavas alayım zevkını cıkarayım ınsallah dıyorum ama bakalım:)
ben de ilk defa dün bişeyler aldım kendime de oğluma da kıyafet aldım birer parça :) ztn şimdiye kadara benim dışımda herkes bişeyler aldı bir sürü hediyesi oldu bile şimdiden , diğer araba vs işlerini de 6. aydan sonra almayı düşünüyorum hem maddi açıdan uygun olur hem de anca araştırır bulurum bir de bu arada taşınma telaşını atlatmam lazım bu halde pofff :/

onemon
Evet geçen gün sağ tarafımda şişlik oluyo diye gmiştik doktora randevudan önce erkek dedi senin belli mi ?