2013 Eylül Anneleri

mseylul
21-02-13, 15:02
waves
Kızlar bulantıyla aranız nasıl? Benim 6.haftanın başında başladı ve halen devam ediyor hergün mutlaka çıkartmasam olmaz:)
İnşallah önümüzdeki haftalarda geçer diye dua ediyorum.

canım çıkartınca yıne rahatlıyosun bende oda yok bulantı var arada öğurme var ama çaıkaramadığım için rahatlayamıyorum tabi:KK43:

minikmelekim
betulsancar
Canlarımmmm :))) Hamişlerim ben geldımmm :)))

Gittim randevuma ve bebişimi gordum ayagını oynjattı bılıyomusunuz cok heycanlandım ole gorunce bu arada benım sat gore 9 hafta ama ultrasona gore 10 hafta 1 gunluk dedı doktor.. Testler var yaptırmam gereken onları yaptırıp 2 hafta sonra gel dedı. 2li testi yaptırıp yaptırmıyacagımı sordu bende dusunmuyorum yaptırmak dedım. Allahımın takdırı egerkı ole bısey olursa bebegımde demekkı ben o sınavla sınanıcam. O yuzden yaptırmıcaz eşimle ole konustuk.. Kan uyuşmazlıgımız oldugu ıcın onunla ılgılıde konustuk.. Test yapcaz bakıcaz benle bebegım raasında kan uyusmazlıgı var mı dıye 6.ayda tekrar yapılcakmıs bırde doguma dogru yapılcakmıs. 3 kez kan alınıp uysmazlık olup olmadıgına bakılcak. Bakalım hayrlısı kızlarrr
cok sevindim canım ne güzel mutlu haberler almak,allahım hayırlısıyla sağlıcakla kucaklarımıza almayıda nasip eder inş.

betulsancar
minikmelekim
cok sevindim canım ne güzel mutlu haberler almak,allahım hayırlısıyla sağlıcakla kucaklarımıza almayıda nasip eder inş.
ınsallah bıtanemmmm :))

end14
mseylul
canım çıkartınca yıne rahatlıyosun bende oda yok bulantı var arada öğurme var ama çaıkaramadığım için rahatlayamıyorum tabi:KK43:

Midem eğer boşsa bende kuru kuruya öğürüyorum. Böyle olduğu zamanlarda midemi boş tutmamaya çalışıyorum. Yine biraz faydası oluyor gibi.
Özellikle sebze yemekleri ,balık midemi çok fazla bulandırıyor. Bir de ne zaman tatlı yesem 5 dakika içinde çıkartıyorum. Benim bebiş tatlıyı sevmeyecek galiba :)

mseylul
21-02-13, 16:02
waves
Midem eğer boşsa bende kuru kuruya öğürüyorum. Böyle olduğu zamanlarda midemi boş tutmamaya çalışıyorum. Yine biraz faydası oluyor gibi.
Özellikle sebze yemekleri ,balık midemi çok fazla bulandırıyor. Bir de ne zaman tatlı yesem 5 dakika içinde çıkartıyorum. Benim bebiş tatlıyı sevmeyecek galiba :)
benim dolu boş çıkartamıyorum bazan sabahları oluyo,çorba dışında bişey yıyemıyorum zaten oyle değerlendirisek benim bebiş hıcbişey yyemeyecek nazlı olacak demekki:))

deryalcin
nkole
Kızlar selam,

Ya şu ikili testi yaptırmak konusunda çok kararsızım, yaptırmamanın bir eksisi var mı? Ablam dogum yaptı geç yaşında ne olursa olsun dogurucam dedi hiç birini yaptırmadı. Çok da sağlıklı bir yegenim var. Ben de tabiki ne olursa olsun dogurucam diyorum ama eşim ne olur ne olmaz diye yaptıralım diyo. Doktorum direkt 12. Haftada testlerin var demişti tabi o zaman ben cahil sonra anladım ne olduğunu. Benim gibi kararsız kalan başka biri var mı? Bi yandan her türlü dogurucam içim rahat diyorum. Bi yandan da kararsızım. 1 martta yapılacak testlerim ona göre.
Canim ben yaptirmadim doktor onemli olan ense kalinligi bi problem varsa burdan belli olur dedi o da normal cikti cok sukur.zaten sonuc ne olursa olsun dogururum diyorsan yaptirma bu benim fikrim tabii en dogru karari yine sen vereceksin...insallah bi sorun cikmayacak...
melekci
kızlar sabah devlet hastanesinde bir dr.gittim..normalde özele gidiyorum ama gebeliğim ilikinde sonlandığı için birde hamileyken tarlusal diye adet söktürücü içmiştim onu sordum hemde bebeğimi görim diye gittim moralimi bozdu..ilaç için kendi dr.birşey olmaz demişti...ya hep ya hiç kuralı oluyor burda değil yani düşerdi dedi ve beni rahatlatmıştı çünkü ben hiç bir zaman rahat olamayacam bir kayıptan sonra...neyse buğün kü gittiğim dr .dediki sorun olabilir oda ya hep ya hiç kuralından bahsetti ama yinede seni fakülteye sevketmem gerekiyor dedi ve oraya gitmemi söyledi...heyete girer onlar daha iyi anlar dedi..sonrada benim ağladığımı gördü şunuda söylim dedi benim eşimde o ilacı içti ve şimdi 8 yaşında bir kızım var dedi çokta zeki..ama çok korkuyorum kendi dr.birşey olmaz dedi bu dr.ne olur olmaz riskli gebeliğe giriyor diyerek fakülte hast.yönlendirdi..ve benim gebeliğim o hastanede sonlanmıştı orda geçirdiğim günler aklıma geliyor ...ne yapacam ben şimdi...
Canim riskli gebelik uzmanlari en iyi jinekologlardan olur.bence uzme kendini mutlu ol emin ellerde olacaksin.

22merve22
kızlar hepinize iyiakşamlar umarım iyisinizdir geçmişi biraz okudum uzun zamandır girmiyorum hatta bilgisayara hiç oturmadım ciddi halsizlik yaşadım 2 gündür iyim mide bulantıları hala devam ediyor henüz kontrol günüm gelmmedi kendinize iyi bakın yormayın:KK16:

deryalcin
Kizlaar kilo almadigim halde eski taytlarim belimi sıkıyordu.bugun lcw den kadife tayt aldim dusuk bel cok guzel ihtiyaci olan varsa haber veriyim dedim.14,5 tl.siz de boyle memnun kaldiginiz urunleri paylasirsaniz sevinirim.
Bu arada normal dogum dusunen arkadaslar doguma kadar bol bol yuruyus yapin.yuruyusun kolay doguma cook olumlu etkisi varmis.bebegin dogru pozisyonu almasini falan sagliyormus.

krizantem83
FimolaTe
ben yurtdısındayım, hastanem bana 2 saat kadar uzakta ne yazıkki. çogu arkadaş ilaçlar, vitaminler, iğneler kullanıyor. bana doğru düzgün tansiyon yada kilo kontrolü bile yapılmadı. sadece folikasit kullanıyorum. insan kendini eksikmiş gibi hissediyor. :nazar: yapı olarakta çok pimpirikliyim. dolayısıyla olumsuz şeyler beni iyice dibe çekiyor. eşimde farketti ne okuyorsan pc başında suratın asık oluyor dedi. o zaman dedim biraz ara vereyim. yoksa cinsiyet öğrenmek bunları paylaşmak güzel şeyler tabi. topikteki annelerimize maşallah nazar değmesin kimseye. :nazar:
canim sendemi bendensin bende yurtdisindayim ve ayni dertten muzdaribim sen neredesin ben ingilteredeyim

mojiziku
betulsancar
Canlarımmmm :))) Hamişlerim ben geldımmm :)))

Gittim randevuma ve bebişimi gordum ayagını oynjattı bılıyomusunuz cok heycanlandım ole gorunce bu arada benım sat gore 9 hafta ama ultrasona gore 10 hafta 1 gunluk dedı doktor.. Testler var yaptırmam gereken onları yaptırıp 2 hafta sonra gel dedı. 2li testi yaptırıp yaptırmıyacagımı sordu bende dusunmuyorum yaptırmak dedım. Allahımın takdırı egerkı ole bısey olursa bebegımde demekkı ben o sınavla sınanıcam. O yuzden yaptırmıcaz eşimle ole konustuk.. Kan uyuşmazlıgımız oldugu ıcın onunla ılgılıde konustuk.. Test yapcaz bakıcaz benle bebegım raasında kan uyusmazlıgı var mı dıye 6.ayda tekrar yapılcakmıs bırde doguma dogru yapılcakmıs. 3 kez kan alınıp uysmazlık olup olmadıgına bakılcak. Bakalım hayrlısı kızlarrr
Canım gözün aydin. Maşallah bebisine.

HAbibte
bendeee yurtdisindayimmmm arabistandayim su an :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:ne guzell cinsoyetler ogrenilmis darisi bizim basimiza kizlarrr:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

oskee
ask_ask_ask dan haber alan var mı ?

FimolaTe
21-02-13, 17:02
krizantem83
canim sendemi bendensin bende yurtdisindayim ve ayni dertten muzdaribim sen neredesin ben ingilteredeyim
ALPPIN
bendeee yurtdisindayimmmm arabistandayim su an :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:ne guzell cinsoyetler ogrenilmis darisi bizim basimiza kizlarrr:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
ben azerbaycandayım. bakuye hastaneye gidiyorum ama evimiz 2 saat uzaklıkta bakuye :)
sen neden sikayetcisin? ingiltere deyince sanki gelişmiş ülke oldugu için herşey yolundadır gibi geliyor insana.
burdakiler bi acaip daha ultrason cihazını kullanmaktan haberleri yok. özel hastaneye gitmeme ramen kadın ultrason cihazında bebegin görüntüsünü nasıl büyütecegini bilmiyor. parmaklarıyla yaptıgı hesapta 8 haftalık olarak buldu bebeğimi, halbuki adet tarihime göre su an 13. haftamdayım, yalvarmamıza ramende kalp atışının sesini hoparlore vermeyi beceremedigi için kalbinin atısını duyamadık. sadece görüntüsünü gördük yavrumun kalbi pıtır pıtır hıphızlı atıyordu. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

salsa84
melekci
kızlar sabah devlet hastanesinde bir dr.gittim..normalde özele gidiyorum ama gebeliğim ilikinde sonlandığı için birde hamileyken tarlusal diye adet söktürücü içmiştim onu sordum hemde bebeğimi görim diye gittim moralimi bozdu..ilaç için kendi dr.birşey olmaz demişti...ya hep ya hiç kuralı oluyor burda değil yani düşerdi dedi ve beni rahatlatmıştı çünkü ben hiç bir zaman rahat olamayacam bir kayıptan sonra...neyse buğün kü gittiğim dr .dediki sorun olabilir oda ya hep ya hiç kuralından bahsetti ama yinede seni fakülteye sevketmem gerekiyor dedi ve oraya gitmemi söyledi...heyete girer onlar daha iyi anlar dedi..sonrada benim ağladığımı gördü şunuda söylim dedi benim eşimde o ilacı içti ve şimdi 8 yaşında bir kızım var dedi çokta zeki..ama çok korkuyorum kendi dr.birşey olmaz dedi bu dr.ne olur olmaz riskli gebeliğe giriyor diyerek fakülte hast.yönlendirdi..ve benim gebeliğim o hastanede sonlanmıştı orda geçirdiğim günler aklıma geliyor ...ne yapacam ben şimdi...
canim hicc korkma inan benim druma ve sormustum ve inanmayip baska dr ada sormustum oyle bise ben hamilelik planladigim zamanlarda ayagim burkulmustu ve rontgen e girdim ilaclar aldim kremler surdum sonra dua etim insallah hamile degilim diye nerdeyse adaklar adayacaktim o ay tutmasin diye uc yilldir evlat sahibi olmak icin ugrasan ben iki drda sordum korkma dedi ikiside ayni seyi soyledi etkilenmisse zaten ya hep ya hic diye banada soylediler sagliksizsa ilk uc haftada bunye bebegi atar zaten dedi atmiyorsa sorun yok dedi o ay hamile kalmadim ama kalsaydimda inan korkularimi yasamayacaktim rahatlamistim arastirmistim cunku drum benim okadar gidip gelmekten tlfnda bile bir saat sorular soracak kadar rahatim inan korkulacak bise yok demisti korkma diye bence dokuzuncu haftandasin sagliksiz olsaydi atardi kendini diye dusunuyorum bende dusuk yapmistim besinci haftada ve dikat edersen dusukler bes altinci haftada atiyor kendini moralini bozma iyi seyler dusun iyi olsun

mseylul
kızlar benim karnımın sağ tarafında ara ara batma gibi bişey oluyo dun başladı gece geçti ama akşam olunca yıne başladı çok siddetli bişey değil ama batıyo remen ara ara ne olabilir acaba varmı böyle bişey yaşayan aranızda kasığımda değil ama karnımın sağ tarafında

mseylul
oskee
ask_ask_ask dan haber alan var mı ?
sanırım bi haber yok canım bende merak edıyorum enson dun gece yazmıştı yarın buyuk gun doktora gidicez diye daha gelmedi çok merak ediyorum onu bende

cicikan
mseylul
sanırım bi haber yok canım bende merak edıyorum enson dun gece yazmıştı yarın buyuk gun doktora gidicez diye daha gelmedi çok merak ediyorum onu bende
bende merak ediyorum dualarım onunla umarım güzel haberle döner

adaletce
arkadaşlar merhaba çatlak kremine başladınız mı beslenmede nelere dikkat ediyorsunuz

mseylul
adaletce
arkadaşlar merhaba çatlak kremine başladınız mı beslenmede nelere dikkat ediyorsunuz
ben başladım kreme cunku benim karnım şimdiden 5 aylık gıbı doktoruma sorucam bu sefer neden böyle diye beslenmeye gelince tatlım bulantıdan bişey yenmiyoki halsiz halsiz yatıyorum valla

HAbibte
21-02-13, 18:02
ask_ask_ask insallah iyi haberlerle gelir...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

adaletce
mseylul
ben başladım kreme cunku benim karnım şimdiden 5 aylık gıbı doktoruma sorucam bu sefer neden böyle diye beslenmeye gelince tatlım bulantıdan bişey yenmiyoki halsiz halsiz yatıyorum valla
krem ne kullanıyorsunuz

my_honey
Selam herkese, bir suredir yazismalarinizi takip ediyorum. Sanirim aranizda en yasli anne arayip benim. 13 haftalik gebeyim. Dun detaylı ultrasona girdim ve bebegin ense kalınlığı normalden kalin cikti. Doktor iki altetnatif sundu. Amniyosentez ya da cvs testi. Amniyosentez 16. Haftada cvs 13. Haftada yapılabiliyor. Cvs biraz daha kulağa tehlikeli geldigi icin amniyosenteze karar verdik. Bu sebeple de bosuna 2'li ve 3'lu testi yaptirmayacagiz . Hepimiz icin hakkımızda hayırlısı olsun.

denizxx
arkadaşlar ben ilk hamileliğimde karnım şişmeye başladıktan doğuma kadar her banyodan cıkınca bebek yağı kullandım tüm vücuduma.bence pahalı pahalı kremlere boşa para harcamayın.bana göre kişinin yapısına göre catlakların oluşup oluşmaması.kakao yağı iyi dediler ama inanın kokusuna dayanamadım.birde banyoda nemlendirici katkılı duş jelleri kullanıyordum.cok şükürler olsun hiç bir yerimde ne çatlak ne yırtık oluştu.bunlarınmı faydası oldu bilmiyorum ama ben bu şekilde uygulamıştım.şimdide bu şekilde yapacam.

FimolaTe
21-02-13, 19:02
my_honey
Selam herkese, bir suredir yazismalarinizi takip ediyorum. Sanirim aranizda en yasli anne arayip benim. 13 haftalik gebeyim. Dun detaylı ultrasona girdim ve bebegin ense kalınlığı normalden kalin cikti. Doktor iki altetnatif sundu. Amniyosentez ya da cvs testi. Amniyosentez 16. Haftada cvs 13. Haftada yapılabiliyor. Cvs biraz daha kulağa tehlikeli geldigi icin amniyosenteze karar verdik. Bu sebeple de bosuna 2'li ve 3'lu testi yaptirmayacagiz . Hepimiz icin hakkımızda hayırlısı olsun.
hepimizin yüreğini titreten bir konu bu. inşallah hakınızda herşey hayırlı olur. bebeğiniz sağlıklı ve bal topağı gibi doğar. durumunuzu bize tekrar yazarsanız ben kendi adıma çok sevinirim. gönlünüze göre olsun herşey.

mojeli
21-02-13, 20:02
ciceklara
evet cnm bende vlexan 4000 lık kullanıyorum...

sendemii :)) bende bende :KK1::KK1:

benimde canım iğne + ecopirin 100 mg kullanıyorumm..nerenden yapıyosun iğneyi..
ben şimdilik göbekten yapıyorum nasip olursa bir ikş aya bacağa geçerim artık..

bende de her zaman değil ama bazılarında morarma ve beze tarzı bi şişlik oluyo..

ne kadar çok kişi kullanıyomuşuz bu iğneyi yaa....
bende 0,4 kullanıyorum ilk hafta kollarımda morarma olmuştu ama artık olmuyo
ben her gün aynı saatte yapmaya çalışıyorum öğleden sonra 3 gibi falan
sabah saati yapmak daha mı iyidir acaba