arkadasim kokuyor :S

Whitefairy
9-12-12, 19:12
Anlıyorum seni de herkes bir değil tabi onunla birlikteyken parfüm,temizlik,hijyen muhabbeti aç anca bu şekilde yapabileceksin sanırım.

hel_in
minikkelebek1
en yakin arkadasim da hos olmayan bir koku var. cok rahatsiz oluyorum bazen :/ bunu ona nasil söyleyebilirim. kirmaktan cekiniyorum..
Arkadasına. Bugun yıkanmadım deyıp. Konuya gır
Daha sonrada ınsan muhakkak. Koltuk altı kulanmalı ıkı gunder bır muahkak banyosu yapması gerektını soylerek konuya gırmenle Basla oda muhakka ben sole bole yapıorum deyıp bole yapmalısın dıye fıkır vermenı onerırım

_Zebos_
benim yakın arkadaşım böyle kokuyor. bana sarılsa ben de kokuyorum ve duş almadan o koku üstümden gitmiyor

ben de duş jeli, deodorant, şampuan seti almıştım ama etki etmedi. bazı insanlar böyle

bir dee biri yazmış ya konuya arkadaşınız nereli diye.. ben o soran kişinin bunu iyi niyetle sorduğunu sanmıyorum

oldu olacak anket açsın hangi bölgeler pis karar verelim...

Dumadumadum
Valla başıma hiç gelmedi bilemicem...

Ama senin yerinde olsam buluştuğumuzda "bi yerden pis bi koku geliyor ben mi kokuyorum yoksa " derdim.

Mutlaka anlardı.

Başka bişey gelmiyo aklıma.Öyle parfüm vs hediye etmenin çözüm olacağını sanmıyorum.

Pepe
deodorant hediye etmekle olmaz bence ......kendisi kokuyu almıyordur diye düşünüyorum....anlamaz yani direk söylemek lazım.....hangi bölgenin daha çok koktuğunu bilemem ama türkiyenin tüy haritasını çıkarabilirim maalesef.......25 yıllık epilasyoncum sayesinde....şunu söyleyebilirim ki tüy temizliği başta geliyor.....ben lisede tek başıma baş edemezdim ...allahtan iğneli epilasyonu keşfettim

hazal_diren
Pepe
deodorant hediye etmekle olmaz bence ......kendisi kokuyu almıyordur diye düşünüyorum....anlamaz yani direk söylemek lazım.....hangi bölgenin daha çok koktuğunu bilemem ama türkiyenin tüy haritasını çıkarabilirim maalesef.......25 yıllık epilasyoncum sayesinde....şunu söyleyebilirim ki tüy temizliği başta geliyor.....ben lisede tek başıma baş edemezdim ...allahtan iğneli epilasyonu keşfettim
size katılıyorum. koltukaltı ve genital bölgenin tüyleri temizlenmediği zaman koku olur. özellikle her adet öncesinde ağda vb. yapmak lazım ki koku olmasın... bu arada benim de bir arkadaşımın ağzı kokuyordu. bir türlü söyleyememiştim, dişlerinde tel vardı, belki de o yüzden olabilir diye düşünmüştüm. tel çıktıktan sonra da devam etti. sabah-akşam dişlerini fırçalamasına rağmen... artık sinüzitten falan mı bilemeyeceğim, bazı kişilerde de böyle geçmeyen ağız kokusu oluyor.

nurun
9-12-12, 20:12
micra
size katılıyorum. koltukaltı ve genital bölgenin tüyleri temizlenmediği zaman koku olur. özellikle her adet öncesinde ağda vb. yapmak lazım ki koku olmasın... bu arada benim de bir arkadaşımın ağzı kokuyordu. bir türlü söyleyememiştim, dişlerinde tel vardı, belki de o yüzden olabilir diye düşünmüştüm. tel çıktıktan sonra da devam etti. sabah-akşam dişlerini fırçalamasına rağmen... artık sinüzitten falan mı bilemeyeceğim, bazı kişilerde de böyle geçmeyen ağız kokusu oluyor.
o ağız kokusu karaciğerde bi rahatsızlık olursa ondan meydana geliyor. benm izmirde bi arkadaşım vardı onda hiç bitmeyen ağız kokusu olurdu. kendide farkındaydı. sonra doktora gitti. yapılan bi kaç araştırmadan sonra ağız kokusuna neden olan sebeb bulundu. tedaviden sonra ağız kokusu ortadan kalktı.

immortality
9-12-12, 20:12
bana sorarsan bu istenmeyen tüyler konusunu aç, ben şöyle yapıyorum sen nasıl hallediyorsun, ne kadar zamanda hallediyorsun falan de, bu aşamadan geçerse mesela birgün sonra banyo yapma konusunu aç, ya ben 2 gün banyo yapmasam çok kirli hissediyorum de, eğer banyo yapma sıklığında falan da sıkıntı yoksa bir sonraki karşılaşmanda deodorantlardan aç konuyu geçen gün şu marka deodorant aldım çok iyiymiş sen ne kullanıyorsun diye sor aşama aşama, eğer neden bunları soruyorsun derse kibar bir şekilde "canım seni kırmak istemiyorum ama sende hoş olmayan bir koku var, etraftakileri rahatsız ediyor, bende kırıcı olmadan yardım etmek istedim" dersin

puccaandgaru
9-12-12, 21:12
Ter Kokuyorsun

sen söyleyemiyorsan bunu dene

berraksu
9-12-12, 22:12
benim çok samimi arkadaşımdan da regl olduğu dönemde kokular geliyordu uygun bir dile uyardım kendisini

''gerçekten mi farkında değilim'' demişti..

o günden sonra bir daha böyle bir şey tekrarlanmadı

belki senin arkadaşında koktuğunun farkında değildir

chloen
Anlaşılan o ki, hepimizin çevresinde mutlaka kötü koku yayan birileri var / veya olmuş..

Çok feci bir olay. Bazılarının temizlikle ilgili, ama bazılarının ki gerçekten ten kokusuyla alakalı..

Sınıfta bir kız arkadaşımız vardı, inanılmaz ter kokardı. Derste yanına oturanın burun direği kırılırdı resmen, öyle ki bunun muhabbetinin sınıftaki erkekler tarafından yapıldığına bile şahit oldum. Bir kaç kere evlerinde kaldık 4 5 kız toplanıp, yakındık hepimiz. Kız resmen hepimizden daha fazla duş alıyor, herhalde o da farkındaydı kokusunun. bir gece de 3 kere duş aldı.
Ve inanır mısınız, duştan çıkıyor 15 20 dk sonra yeniden başlıyor o ter kokusu. artı tarif edemediğim bir garip koku daha vardır. ayak desem değil, vajina kokusu desem değil. tuhaf.

Yani ten kokusu diye bir gerçek var, çok inanırım.

fahri konsolos
Caramelim
Yedigimiz nimeti cinsel bölgenin kokusuna benzetme nahos olmus
iyi de karnıbahar, lahana da gaz gibi kokabiliyor pişerken ama severek yerim, koku tarifi yapmak için söyledim anlaşılsın diye. peynirli çitos kokusunu ayak kokusuna veya malum kokuya benzetmeyen var mı ki

minikkelebek1
puccaandgaru
Ter Kokuyorsun

sen söyleyemiyorsan bunu dene
inanmiyorum ya bu cok iyimis :KK70::KK70::KK70:

ay_girl
kirli yada bakımsızlktan deil mutlaka hastalığı olanda da oluyo..vardır bi troit vs..ağız kokusu filan ansıl sa diş yada içten gelen ahstalık cildinde öyle alt tabaksından ve bi organdan kaynakalanablıo koltuk altı kokusu da aynı şeklde koku diye piz kirli biri diyerek yadırgamamak lazım oda bi hastalıktır..bende koltuk altı kokumdan tiksnyrm bazen..çok terliyo başkasındn çok kendm bi giydiğimi bi daha giyemyrm yani..o kadar da temiz titiz biriyim duş sonrası deodrn rolun filanda kullanırm hafif hareket ve bilemedn 3 saat sonra başlıo çözümü yok ya amelyt vs.. gibi heralde..:KK53:

Mune
İnsanların nereli olduğunun hiçbir önemi yoktur.
Hanımlar kusura bakmayın, bazı yorumları kaldırmak zorundayım.

Marjinaly
minikkelebek1
inanmiyorum ya bu cok iyimis :KK70::KK70::KK70:
Bence bu çok daha incitici... Eğer böyle bir mail göndermeyi düşünüyorsanız, direkt söyleyin daha iyi.

melis_560
Benim de oda arkadaşımın ayakları kokuyordu güzel bir şekilde imada bulundum şuan da pek sıkıntımız yok.Sadece eve geldiğinde ayakkabılarını çıkartığı ilk an sorun oluyor bazen.

Ama benim en kızdığım şey bir insan kötü koktuğunu nasıl hissetmez?İlla çevrelerindekiler tarafından uyarılmak zorunda mılar?

Ayrıca kokuyu ırklara göre ayıran arkadaş alakası yok,ten kokusu yediğin içtiğinle alakalıdır.Doğulular bol acılı,sarımsaklı şeyler tükettikleri için ağır bir kokuda olabiliyorlar.Ama genelleme çok yanlış.Kürt bir arkadaşım var hiç kötü koktuğunu görmedim o kızın.
Kokan oda arkadaşımsa İzmirli.

Diğerlerinin söylediği gibi arkadaşına bir parfüm aldır.Çözüm olmazsa da açıkça güzel bir dille konuş.

minikkelebek1
Marjinaly
Bence bu çok daha incitici... Eğer böyle bir mail göndermeyi düşünüyorsanız, direkt söyleyin daha iyi.
hayir böyle biseyi asla yapmam :)

HurremSultan2012
chloen
Anlaşılan o ki, hepimizin çevresinde mutlaka kötü koku yayan birileri var / veya olmuş..

Çok feci bir olay. Bazılarının temizlikle ilgili, ama bazılarının ki gerçekten ten kokusuyla alakalı..

Sınıfta bir kız arkadaşımız vardı, inanılmaz ter kokardı. Derste yanına oturanın burun direği kırılırdı resmen, öyle ki bunun muhabbetinin sınıftaki erkekler tarafından yapıldığına bile şahit oldum. Bir kaç kere evlerinde kaldık 4 5 kız toplanıp, yakındık hepimiz. Kız resmen hepimizden daha fazla duş alıyor, herhalde o da farkındaydı kokusunun. bir gece de 3 kere duş aldı.
Ve inanır mısınız, duştan çıkıyor 15 20 dk sonra yeniden başlıyor o ter kokusu. artı tarif edemediğim bir garip koku daha vardır. ayak desem değil, vajina kokusu desem değil. tuhaf.

Yani ten kokusu diye bir gerçek var, çok inanırım.
Evet benimde kuzenim ter kokuyor , teri cok keskin kokuyor,
ama canimin ici o yani biraz rahatsiz etsede asla sevgim eksilmez ona karsi,
ama ben farkediyorsam eminim herkes farkediyordur, zaten kendide cok rahatsiz bu durumdan farkindayim,
bi gün yolda bi erkek arkadasi görmüstük, ikimizede sarildi,
kuzenimde bana dedi, off su arkadasda cok yakin sariliyor rahatsiz oluyorum diye,
kokusundan dolayi rahat olamiyor tabi kuzenim, malesef cok kötü böyle bisey :KK43:

sashamia88
soylemesı gercekten zor ,tahammul etmesı bır o kadar güç bır durum .

ben de olsam soyleyemezdım .ama ima da bulunurdum .

bi'De soyle bır durum var arkadaslarda demıs ; bazı kişilerin kendine has bı

kokusu var .ne yaparsan yap o koku gıtmıyor .

bizimde okuldan boyle bır kız vardı .kız gerceken cok kotu kokardı .

ter kokusu desem ,degıl .agız kokusu desem yok o da degıl .

cidden anlasılmayan acı acı bı keskın kokusu vardı .yanından gecerken

o kokusunu bırakırdı ortama resmen .ben bır kere ozellıkle denedım ;

acaba temız mı degıl yoksa kendıne has koku mu dıye .

neyse onun yanında parrfumumu sıktım ben .sonra ona da dedım ;"

canım sen de kullabılırsın cok hoş kokuyor bayılıyorum bu kokuya "dıyerek .

boldan boldan sıktım ,inanır mısınız parfumun kokusundan eser yoktu :KK53:

hayatımda ılk defa gordum boyle bırsey valla ,kızın acı kokusu parfumun

kokusunu bastırmıstı:KK53:.

Duygus57
9-12-12, 23:12
Zor bir durum. Acikca söylesen kirilir belki. Söylemesen cekilmez diyorsun.
Ter konusunda benimde sorunlarim vardi. Dustan cikardim 2 dk gecmeden terlerdi kolaltim. Ama buna cözüm buldum allaha sükür. Acik renkte hic birsey giyemezdim :-( istersen deodorantin ismini verebilirim arkadasina önermek istersen. Önerdigim herkes cok memnun kaldi. Bide öyle birsey ki haftada birkere sikiyorsun bütün hafta etkisi var. Belki onunda böyle bir sorunu var ter konusunda. Bide ayak kokusu dedin yanlis okumadiysam ayni ürünün ayak kokusu icinde var. Özelden yazarsan ismini söylerim. Burda marka belirtmek yasak

Duygus57
Makyajina falan dikkat ediyor demistiniz. Ne bileyim bana sey gibi geldi bir hastalik olabilir gibi geldi. Cünkü makyajini falan düzgün sekilde yapiyorsa hijyeninede dikkat eder herhalde. Pasakli pis biri olsa makyajda yapmaz ugrasmaz gibime geliyor. Bilemedim ki ......

uumutsuzz
Duygus57
Zor bir durum. Acikca söylesen kirilir belki. Söylemesen cekilmez diyorsun.
Ter konusunda benimde sorunlarim vardi. Dustan cikardim 2 dk gecmeden terlerdi kolaltim. Ama buna cözüm buldum allaha sükür. Acik renkte hic birsey giyemezdim :-( istersen deodorantin ismini verebilirim arkadasina önermek istersen. Önerdigim herkes cok memnun kaldi. Bide öyle birsey ki haftada birkere sikiyorsun bütün hafta etkisi var. Belki onunda böyle bir sorunu var ter konusunda. Bide ayak kokusu dedin yanlis okumadiysam ayni ürünün ayak kokusu icinde var. Özelden yazarsan ismini söylerim. Burda marka belirtmek yasak
duygus57, bana mesaj atabilir misin o markayı canım?
şimdiden çok teşekkürler..

minikkelebek1
Duygus57
Makyajina falan dikkat ediyor demistiniz. Ne bileyim bana sey gibi geldi bir hastalik olabilir gibi geldi. Cünkü makyajini falan düzgün sekilde yapiyorsa hijyeninede dikkat eder herhalde. Pasakli pis biri olsa makyajda yapmaz ugrasmaz gibime geliyor. Bilemedim ki ......

ya bende anlayamiyorum iste kendi kokusunu almiyormu acaba diye. ama bu kiz aslinda ta ilk okul zamanlarindan beri böyle kokardi simdi aklima geldi :S

deniz_gunes
yakın arkadaşınsa bunu söylemekten çekinmemelisin..

Yakın olmasa da hergün muhatap oluyorsan uygun bir dille yine söylemelisin..

Bazı insanlar temiz olsa da kendilerine has kötü bir ten kokuları oluyor..Uygun parfüm ya da cilt ürünleriyle gideriliyor bunlar..

Bence iyilik yapmış olursun belki farkında değildir..

deniz_gunes
Bir de şu var..

aşırı sigara içen insanın teri kötü kokar..
Aşırı bahatarlı yiyen insanın teri kötü kokar..

Bir de kıyafetler de önemli..İyi ve hoş kokulu deterjanlarla yıkanmayan, hiç yıkanmadan 10 kere peşpeşe giyilen kıyafetler de kötü kokar..

Hepsi olabilir..

ben yine de söyle derim..kızmaz bence..
----------senin iyiliğin için, bence çok önemi yok ama başkalarının seni itici bulmasını istemiyorum bu yüzden söylemek istedim..vs şeklinde açıklama yaparsın..

deniz_gunes
çok eskiden işyerimizde çalışan bir kız vardı , yeni işe girmişti,aynen kötü kokardı, herkes rahatsızdı ama herkes çekinirdi..

Birgün muhasebecimiz 50 yaşındaki adam birkaç kızı kenara çekti..

nolur şuna bir çare bulun konuşun herkes rahatsız birgün erkeklerden birisi pat diye söylerse kızcağız kötü bozulur ama kenara çekip söylemek onun iyiliği için, bana yakışmaz ama siz arkadaşsınız size düşer.falan demişti..
biz de uygun dille söyledik..

ondan sonra daha dikkat etti sanırım hergün duş aldı, parfüm önerileri aldı bizden ve düzeldi bu durum..

minikkelebek1
deniz_güneş
Bir de şu var..

aşırı sigara içen insanın teri kötü kokar..
Aşırı bahatarlı yiyen insanın teri kötü kokar..

Bir de kıyafetler de önemli..İyi ve hoş kokulu deterjanlarla yıkanmayan, hiç yıkanmadan 10 kere peşpeşe giyilen kıyafetler de kötü kokar..

Hepsi olabilir..

ben yine de söyle derim..kızmaz bence..
----------senin iyiliğin için, bence çok önemi yok ama başkalarının seni itici bulmasını istemiyorum bu yüzden söylemek istedim..vs şeklinde açıklama yaparsın..
aynen öyle yapmayi düsünüyorum

melekyavrum
Duygus57
Pasaklilikla temizlikle makyajın hiç alakası yok
Özel bir yere gitmiyorsam bana makyajli cilt temiz gelmediğinden makyaj yapmam
Sürekli makyaj yapan bir tanıdığım var
Affedersiniz gözlerinin kenarında capak gibi makyajı birikir, göz kalemi akar, onu görünce sanırım makyajdan soguyorum
Koku konusuna gelince bence çaktırmadan uyarın sonuçta bu onun da iyiliği icin şart
Sürekli temizliğin ne guzel Birşey oldugundan bahesedebilirsiniz mesela

orion7
minikkelebek1
en yakin arkadasim da hos olmayan bir koku var. cok rahatsiz oluyorum bazen :/ bunu ona nasil söyleyebilirim. kirmaktan cekiniyorum..
bebek doğduğu zaman hastanede sterilize su ile yıkıyorlar, köylerde ise hafif tuzlu su ile ilk banyosunu yaptırıyorlar. eğer arkadaşın zamanında böyle bir şey yapılmamışsa teni ne yaparsa yapsın ömür boyu kokar. ağzı kokar. sen söyleyemezsin alınır diye bunu onun bilmesi gerek ve cildiye dr.na gidecek tıbbi destek alacak.

akidem
10-12-12, 00:12
orion7
bebek doğduğu zaman hastanede sterilize su ile yıkıyorlar, köylerde ise hafif tuzlu su ile ilk banyosunu yaptırıyorlar. eğer arkadaşın zamanında böyle bir şey yapılmamışsa teni ne yaparsa yapsın ömür boyu kokar. ağzı kokar. sen söyleyemezsin alınır diye bunu onun bilmesi gerek ve cildiye dr.na gidecek tıbbi destek alacak.
Bunun aslının olduğunu düşünmüyorum .Koltuk altı tüyleri temizlenmezse koku yapması çok doğal .
Saçlar en az iki günde bir yıkanmalı yağ olur kokar.
Kokan insan pistir , cilt hastalığı olabilir ya da doğru temizlenmesini bilmiyordur. Taharet aldıktan sonra kadının vajina kısmını muhakkak peçete ile kurulaması icab eder hatta uygun bir şekil de akıntıyı emecek bir peçete , pamuk ( Bu bölgesi hassas olanlara önermiyorum ) koyması buradaki kokuyuda önler.
Banyoda çıktıktan sonra koltuk altı için , uygun bir şekil de temizledikten sonra stick sürülmesi uzun süre koku olmasını da önlüyor. Stick sürmek istemeyenler oluyor benim gibi çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum gün aşırı yada iki kez yıkayabilirler. En kötü ıslak mendille temizlenebilir.Burda en önemlisi tüyün uzatılmaması temizlenmesi.
Aynı ayakkabıyı her gün giymek ayak kokusuna da sebep olur ,giyeceğimiz ayakkabıyı iki günde bir giymeliyiz ki koku oluşmasını aza indirir.
Ayak kokusunda ki en önemli sebep sık sık yıkanmaması ,sürekli abdest alan kimseler de nadir gözükür ayak kokusu.
Yattığımız yer çok önemli vucudumuza siner yatak kokusu , sıksık kılıfları da değişmek gerek.
Çoğu kimse bunları zaten biliyordur , bazen bilmeyen kimseler olabiliyor tabi.
Bu arada arkadaşına başkasından bahsediyor gibi anlatabilirsin , bayanın biri kötü kokuyordu sanırım temizliğine dikkat etmiyor diyebilirsin.

minikkelebek1
orion7
aaa hic duymamistim :S

orion7
akidem
Bunun aslının olduğunu düşünmüyorum .Koltuk altı tüyleri temizlenmezse koku yapması çok doğal .
Saçlar en az iki günde bir yıkanmalı yağ olur kokar.
Kokan insan pistir , cilt hastalığı olabilir ya da doğru temizlenmesini bilmiyordur. Taharet aldıktan sonra kadının vajina kısmını muhakkak peçete ile kurulaması icab eder hatta uygun bir şekil de akıntıyı emecek bir peçete , pamuk ( Bu bölgesi hassas olanlara önermiyorum ) koyması buradaki kokuyuda önler.
Banyoda çıktıktan sonra koltuk altı için , uygun bir şekil de temizledikten sonra stick sürülmesi uzun süre koku olmasını da önlüyor. Stick sürmek istemeyenler oluyor benim gibi çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum gün aşırı yada iki kez yıkayabilirler. En kötü ıslak mendille temizlenebilir.Burda en önemlisi tüyün uzatılmaması temizlenmesi.
Aynı ayakkabıyı her gün giymek ayak kokusuna da sebep olur ,giyeceğimiz ayakkabıyı iki günde bir giymeliyiz ki koku oluşmasını aza indirir.
Ayak kokusunda ki en önemli sebep sık sık yıkanmaması ,sürekli abdest alan kimseler de nadir gözükür ayak kokusu.
Yattığımız yer çok önemli vucudumuza siner yatak kokusu , sıksık kılıfları da değişmek gerek.
Çoğu kimse bunları zaten biliyordur , bazen bilmeyen kimseler olabiliyor tabi.
kokan arkadaş dr.a gittiği zaman bunları büyük ihtimalle dr. anlatacaktır eğer kokusu giderse kurtulur yok hala gitmezse allah yardımcısı olsun zor bi durum...

mathildaa
10-12-12, 01:12
söylersen kırılır. parfüm hediye et :21:

chelly
10-12-12, 01:12
Slm
Avusturyada hamam var
Baden de buyuk bir hamam var birde viyanada kucuk bir haman var
Ve %80 turk kuaforlerinde agda yapiyorlar ...

ansj
10-12-12, 07:12
şuanda aynı durumda sayılırız :KK43: bizim şirkettede aynı durum var ben yeni başladım daha buraya staj görüyorum..sekreter var 4 yıldır burdaymışş :/aman allahım nasıl bi koku demicem tahmn ediosunuzdur ter kokuyor bu kış mevsiminde bile kokuyor ara ara parfum sıktıgını görüyorum fakat işlemiyor aekadaşımmm ..bu kokunun herkes farkında fakat kimse bişey diyemiyor biraz agresif bi kız bişey söylesem döner dolaştırır lafı o kokanın bn oldugumu iddia eder öyle bi tipp..mümkün oldugunca uzak durmaya çalışıyorm ama nereye kadar

marjinalfaydali
10-12-12, 08:12
orion7
Halen bunlara inananlar var mı yahu :KK37:

smuwiLa
Reputable
muhtemelen cinsel bölgeden geliyordur koku, çünkü bazı kadınların cinsel bölgesi peynirli cips gibi kokuyor. böyle insanlar kişisel temizliklerine aşırı dikkat etmeliler,
evet arkadaşın kırılacak belki arkadaşlığınız bozulacak ama en azından arkadaşının haberi olur ve kendini düzeltir.

Cipsten soğuttun kız benii.. :KK53:

Issadorra
Bizim şirkette çay - kahve servisi yapan kızın kokusu mutfağa sinmişti.
Çay- kahve istemiyorduk kokuyu almayalım diye.
O nasıl ter kokusudur arkadaş.
O kız nişanlandı hala kokuyordu.
Hatta diyorduk, nişanlısı nasıl yaklaşıyor, rahatsız olmuyor mu diye.
Deodorant aldık, parfüm hediye ettik banamısın demedi.:KK12:
En sonunda açık seçik uyardı bir arkadaş.
Çare oldumu derseniz olmadı.
En sonunda evlendide kurtulduk kokudan.

eylul166
ter kokusu ise koltukaltı kıl tüy temizliğini yapmalı çoğu arkadaşın söylediği gibi ayrıca roll-on veya stick kullanabilir ,

bunun yanında eğer koku genital bölgeden geliyor ise işte o fena ,

regl günlerinde muhtemelen ped değişim süresini uzun tutuyordur ,

yada wc den sonra o bölgeyi yıkamıyordur ,

e doğal olarak akıntı vs koku yapıyordur ,

günlük ped kullanmaya ikna et arkadaşını ,

pudralı deo kullansın ne bileyim önce temizlik tabi parfüm sadece geçici çözüm ,

yokmu bu kızın ailesi filan kimse demiyomu buna kokuyosun kardeşim diye .

valla ben söylerdim ya ,yada görüşmezdim ..

Tuugsell
Zor bir durum en yakın arkadaşın olunca daha da zor oluyo ben de yaşıdım ama söyleyemedim çünkü bazı insanaların tenleri ile alakalı bu durum ne yaparsa yapsınlar olmuyo kolonya(parfümlülerinden) deodorant hediye edebilirsin yanındayken çok yaklaşmamaya çalış bi şekilde hareketlerinle anlar durumu....diye düşünüyorum..

siyahinmatemi
Reputable
muhtemelen cinsel bölgeden geliyordur koku, çünkü bazı kadınların cinsel bölgesi peynirli cips gibi kokuyor. böyle insanlar kişisel temizliklerine aşırı dikkat etmeliler,
evet arkadaşın kırılacak belki arkadaşlığınız bozulacak ama en azından arkadaşının haberi olur ve kendini düzeltir.
sayende peynirli cips yiyemiyecm bi daha .)

yagmur0301
10-12-12, 09:12
Çok zor bir durum gerçekten. Allah sana bunu arkadaşına söyleyebilecek cesraeti versin. Ben olsam da söyleyemezdim. Parfümü de her insan sevmeyebilir. Ben kullanamam mesela. Miemi bulandırır parfüm kokusu. Ama kokusu hafif bir roll on kullanırım. Allahtan bir hafta yıkanmasam kokmam. Bazı insanların teni kokuyor. Bizim işyerinde de var hem de 3-4 tane.Yan yana gelmemek için herşeyi yapıyoruz. Hatta bir tanesi farkında. Kokuyorum ama ne yapsam kar etmiyor, hergün duş alıyorum diyor. Ama koltuk altları sürekli ıslak bu kişinin, terlemeyi önleyecek bişeyler yapsa düzelir sanıyorum

Russel
Kızlar o koku kesinlikle 3-4 gün yıkanmamaktan ve tüy temizliği yapmamaktan.
Benim yakın bi arkadaşım da öyle saçlar her zaman vıcık vıcık ve tuhaf keskin bi koku. Üstüne bi de burberrynin çakma parfümü aman yarabbi.
Uyardım kırmadan etmeden bu parfümünü değiştir numaraları yok ağdacıya gidelim mi diye sormalar oo neler neler.
En sonunda söyledim valla aramızdaki samimiyete de güvenerek, neden bi ağda yapmayı denemiyosun ya da niye iki günde bi duş almıyosun sonuçta erkek arkadaşın da var seni kötü bi kokuyla mı hatırlasın dedim belki biraz kırıcı ama dedim.
Ama yok, bu tamamen karakter meselesi. Direk söylesen bile fayda etmiyo.
Öyle alışmış temizlik alerji yapıyo artık onda.
Huylu huyundan vazgeçmez canım.

scanan79
maalesef bazı bayanlar çok az yıkanıyor ve kıyafetlerini de yıkamıyorlar.

bizim iş yerimizde de böyle bir arkadaş vardı, artık insanlar dayanamayınca imzasız mektup vb. yoluna girdiler, ama bir düzelme olmadı çünkü bu tip insanlar kendi kokularını da almıyorlar maalesef.

günümüzde en azından gün aşırı duşa ek olarak ter önleyici roll on tarzı ürünler kullanılması şart-hadi parfüme bütçe yetişöiyorsa...

perisu21
10-12-12, 10:12
minikkelebek1
tatlım yakı8n arkadaşınsa söyle bence kırılmaz hem başkalarıda rahatsız oluyodur sen onu önceden uyarmış olursun

VivaLaJuicy
10-12-12, 12:12
scanan79
maalesef bazı bayanlar çok az yıkanıyor ve kıyafetlerini de yıkamıyorlar.

bizim iş yerimizde de böyle bir arkadaş vardı, artık insanlar dayanamayınca imzasız mektup vb. yoluna girdiler, ama bir düzelme olmadı çünkü bu tip insanlar kendi kokularını da almıyorlar maalesef.

günümüzde en azından gün aşırı duşa ek olarak ter önleyici roll on tarzı ürünler kullanılması şart-hadi parfüme bütçe yetişöiyorsa...
En azından kullanmak lazım demek yetmez. Mutlaka kullanılmalı deodorant.
Yoksa duş asla işe yaramaz ki tek başına. 20 dk sonra yine kokar insan.
Ama hala bunu bilmeyen kişiler mevcut malesef.
Nasıl diş fırçası tek başına -yani diş ipi kullanmadan- yetersiz kalıyorsa duş da öyle.
Deodorantsız işe yaramaz.

CathyLizzie
Tryamour
En azından kullanmak lazım demek yetmez. Mutlaka kullanılmalı deodorant.
Yoksa duş asla işe yaramaz ki tek başına. 20 dk sonra yine kokar insan.
Ama hala bunu bilmeyen kişiler mevcut malesef.
Nasıl diş fırçası tek başına -yani diş ipi kullanmadan- yetersiz kalıyorsa duş da öyle.
Deodorantsız işe yaramaz.
Ben deodorant kullanmıyorum açıkçası roll-on parfüm falan evet ama deodorant gereksiz geliyor.Bir şey sorcm teninin üstüne mi sıkıyorsun deodorantı çünkü çok zararlı.Kıyafetine sıkıyorsan zaten terleyince yine kokarsın ki bir işe yaramaz gibi :26: Yanlış anlama öğreniym gerekliyse çok ben de kullanym diye soruyorum

VivaLaJuicy
ndd
Ben deodorant kullanmıyorum açıkçası roll-on parfüm falan evet ama deodorant gereksiz geliyor.Bir şey sorcm teninin üstüne mi sıkıyorsun deodorantı çünkü çok zararlı.Kıyafetine sıkıyorsan zaten terleyince yine kokarsın ki bir işe yaramaz gibi :26: Yanlış anlama öğreniym gerekliyse çok ben de kullanym diye soruyorum
:S
Deodorat ister sprey olsun isterse de roll-on. Aynı işlevde ikisi de.
Gereksiz bir tarafı yok.
Ben stick deo kullanıyorum. Rexonanınkini.
Koltuk altına bunu temiz vücuda, güne başladığın an kullanman gerekiyor.
Asla kokmazsın.
Kıyafete deodorant sıkan var mı ki? :KK70: Parfüm değil ki bu koku versin diye sıkalım. :))
Ter kokusunu önlemek için kullanılıyor. Reklamlarda defalarca gösterilmiştir.
Yoksa dediğin gibi terin üstüne kullanılmaz. İğrenç olur.
Benim sabah ilk işim deoyu kol altıma sürmektir.
İsteyen sprey kullanır, isteyen roll-on ya da stick.
Sonra misler gibi dolaşıyorum. :KK12:
Gün boyu koruyor.

CathyLizzie
10-12-12, 14:12
Tryamour
:S
Deodorat ister sprey olsun isterse de roll-on. Aynı işlevde ikisi de.
Gereksiz bir tarafı yok.
Ben stick deo kullanıyorum. Rexonanınkini.
Koltuk altına bunu temiz vücuda, güne başladığın an kullanman gerekiyor.
Asla kokmazsın.
Kıyafete deodorant sıkan var mı ki? :KK70: Parfüm değil ki bu koku versin diye sıkalım. :))
Ter kokusunu önlemek için kullanılıyor. Reklamlarda defalarca gösterilmiştir.
Yoksa dediğin gibi terin üstüne kullanılmaz. İğrenç olur.
Benim sabah ilk işim deoyu kol altıma sürmektir.
İsteyen sprey kullanır, isteyen roll-on ya da stick.
Sonra misler gibi dolaşıyorum. :KK12:
Gün boyu koruyor.
Peküü anladım sağol :KK34: Bilmiyordum deodorantın işlevini doğrudur televizyon izleyen bir insan değilim etrafımdakiler de kullanmaz ama temiziz yine de :KK1: