Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

arkadasim kokuyor :S

Whitefairy
9-12-12, 17:12
En hassas olduğum şeydir titiz insanımdır kokulara hiç tahammül edemem bir de banyo yapıldıktan sonra tertemiz vücuda parfüm kullanılmasını doğru buluyorum olmazsa olmaz günlük roll-on yada stick kullanılması lazım koltuk altı için...Konuya geleyim siz çok yakın arkadaşsınız senin arkadaşının iyiliği için bunu ona kırmadan söylemen lazım gerçek dostlar birbirlerine kırılmaz hatta bunu onun iyiliği için yaptığını ona bu yüzden söylediğini anlaması lazım öncelikle insanın kendisine saygısıdır bu diyerek söze başlayabilirsin

heupss
benimde sınıfım da böyle bir arkadaş vardı...

gerçekten çok zor bir durum tahmin edebiliyorum..
sınıfça ne parfümler aldık ama kar etmedi..

büyük ihtimalle bir hastalığı vardır.. tam olarak bilemiyorum ama yine burada okumuştum sanırım vajina da bulunan bir bakteri koku yapıyormuş.. tedavi olunmalıymış vs. bilemiyorum detayını....

siz bu durumda kendisini doktora yönlendirebilirsiniz...

başkası söylese daha çok kırıcı olabilir, siz madem en yakın vasfını ekliyorsunuz o zaman sakıncası yoktur...

sayenizde durumuna bir baktırır ve başka yerlerde rencide olmadan konu halledilir..

Lullaby
merhaba seni çok iyi anlıyorum ben de kokudan nefret ederim
kendimde bile katlanamam ki kaldı ki başkası aman allah korusun
öncelikle kız arkadaşın bence deodorant kullanmıyor olabilir bir de tüy temizliği yapmıyor gibi geldi bana
kolaltı ve genital bölge tüy temizliği yapmayanlar çok çok kötü bir kokuyla geziyorlar
kız arkadaşını kuaföre götürebilirsin bahaneyle bak burası çok güzel ağda yapıyor fln diyip onun da yaptırmasını sağlayabilirsin
yılbaşı da geliyor şöyle güzel bir antipersperantlı deotak gibi alabilirsin yanına da hoş kokulu bir parfüm
bir de bazı şeyleri kıvırabilirsin diyelim saçlar 2 günde bir yıkanınca daha çabuk uzuyormuş, ciltte çatlak olmuyormuş nemlendiği için vs arkadaşının ne problemi varsa ona uygun biraz kandırabilirsin
bir de kendinle ilgili arada şey yapabilirsin diyelim sana geldi birden dur "ay ben çok kötü kokuyorum galiba kendimi rahatsız hissettim dur seni de rahatsız etmeyeyim 2 dk duşa girip çıkayım" ve de arada başka zamanlar kokuyor muyum vs diye sorabilirsin sonra da işte "korkuyorum kötü kokmaya hergün deodorant sıkıyorum duş alıyorum " fln dersen o da bi süre sonra en azından senle buluşurken dikkat etmeye başlar.
bence direk söyleme derim kırılır eğer bunlara rağmen değişme olmazsa güzel bi dille söylersin.

UniQuE88
En çok ter kokusundan nefret ediyorum. Öğürme geliyor resmen :KK53:
Bence hamam iyi fikir ama Almanya'da yaşıyorsun galiba orda hamam'ı zor bulursun.

Direk yüzüne söyle, iyiliğin için söylüyorum yanlış anlama, zor durumda kalmanı istemem fln diyebilirsin.

minikkelebek1
HurremSultan2012

Bence söylemek biraz kirici olabilir, yani gercekten o artik en son care olmali.

Bence ona hediye bir set yaptir, yakinda dogum günü filan varsa, yada yoksa nebilim yilbasi hediyesi diyiver,
Ayni markadan deodorant, krem ve dus jeli alabilirsin,
onu cok güzel paket yaptirabilirmisin, nerdesin bilmiyorum ama ben almanyadayim, Drogerie yerleri var ordada paket ediyorlar istege göre, yoksa kendinde yapabilirsin,
sonrada hediye edersin,
bizim kizlarla bi ara cok modaydi bu dogum günlerine böyle hediye yaptirirdik,
sonra büyüyünce biraz dedik, hani kokuyormyuzda böyle aliyorsunuz?
Halbuki alakasi yoktu modaydi iste :KK1: sonra yapmamaya basladik,
ama sen yapabilirsin

oda care olmassa baska careler sunabilirim :KK1:
evet burdada var öyle de, parfüm alsam da kar etmicek biliyorum :S

Pepe
çok özel değilse nerde yaşıyorsunuz
avusturyada canim

Meleknaz
Pisken ne kadar parfüm sürse,kokusu geçmez maalesef.
Aynı giysiyi yıkamadan üstüste giymek de koku yapar.Yıkansa bile ki yıkanmıyormuş.

Ben olsam konuyu açarım.
Kötü bir koku var,kazağın mı kokuyor,ben kazaklarımı sık sık yıkarım gibi...

Veya duş şampuanından konu açarım.
Çok güzel kokuyor,sen de alsana.
Kaç günde bir yıkanıyorsun,ben 2 gün yıkanmasam pis hissediyorum vs...
evet bu iyi fikirmis, bunu deniycem

pupiqq
Aynı durum mu bilemem ama benim lisede samimi olduğum bir kız arkadaşım vardı. Bahsettiğin koku onda da mevcuttu ve bazen öyle yoğun olurdu ki görüşmek istemezdim. Parfüm almıştım hediye bu sefer koku daha katlanılmaz oldu 2 koku karışınca :100:Neyse diyemiyorum da bu durumu. Konu erkekler arasında konuşulmaya başlandı bilirsiniz lisedeki erkekleri kıza etmedikleri laf kalmadı. Artık bir gün söyleme mecburiyetinde kaldım yoksa erkeklerin ağzı kapanmayacaktı. Sordum bir rahatsızlığı var mı diye. Koltuk altını almaktan korktuğunu, dedorant da kullanmadığını söyledi. Götürdüm bir ağdacıya sorundan kurtulduk :KK1: Belki böyle bir durum da olabilir diye yazmak istedim :KK31:
valla o konuda da süpheliyim yani agda yapmiyo da olabilir :KK70: sorunu ne bilmiyorum ama, tahmin ettigim üzere vücut bakimina fazla dikkat etmiyor

Whitefairy
En hassas olduğum şeydir titiz insanımdır kokulara hiç tahammül edemem bir de banyo yapıldıktan sonra tertemiz vücuda parfüm kullanılmasını doğru buluyorum olmazsa olmaz günlük roll-on yada stick kullanılması lazım koltuk altı için...Konuya geleyim siz çok yakın arkadaşsınız senin arkadaşının iyiliği için bunu ona kırmadan söylemen lazım gerçek dostlar birbirlerine kırılmaz hatta bunu onun iyiliği için yaptığını ona bu yüzden söylediğini anlaması lazım öncelikle insanın kendisine saygısıdır bu diyerek söze başlayabilirsin
aynen bende hic tahammül edemiyorum moralim bozuluyor resmen :KK70: sürekli ter kokuyor ceketi filan :S ve mesela 3 haftadir üzerine ayni kiyafeti görüyorum :S

minikkelebek1
Lullaby
merhaba seni çok iyi anlıyorum ben de kokudan nefret ederim
kendimde bile katlanamam ki kaldı ki başkası aman allah korusun
öncelikle kız arkadaşın bence deodorant kullanmıyor olabilir bir de tüy temizliği yapmıyor gibi geldi bana
kolaltı ve genital bölge tüy temizliği yapmayanlar çok çok kötü bir kokuyla geziyorlar
kız arkadaşını kuaföre götürebilirsin bahaneyle bak burası çok güzel ağda yapıyor fln diyip onun da yaptırmasını sağlayabilirsin
yılbaşı da geliyor şöyle güzel bir antipersperantlı deotak gibi alabilirsin yanına da hoş kokulu bir parfüm
bir de bazı şeyleri kıvırabilirsin diyelim saçlar 2 günde bir yıkanınca daha çabuk uzuyormuş, ciltte çatlak olmuyormuş nemlendiği için vs arkadaşının ne problemi varsa ona uygun biraz kandırabilirsin
bir de kendinle ilgili arada şey yapabilirsin diyelim sana geldi birden dur "ay ben çok kötü kokuyorum galiba kendimi rahatsız hissettim dur seni de rahatsız etmeyeyim 2 dk duşa girip çıkayım" ve de arada başka zamanlar kokuyor muyum vs diye sorabilirsin sonra da işte "korkuyorum kötü kokmaya hergün deodorant sıkıyorum duş alıyorum " fln dersen o da bi süre sonra en azından senle buluşurken dikkat etmeye başlar.
bence direk söyleme derim kırılır eğer bunlara rağmen değişme olmazsa güzel bi dille söylersin.
agdaci filan da yok burda :S o saclar cabuk uzuyormus filan fikri cok iyi aslinda bidahaki bulusmamizda ben bu konuyu acarak biraz citlatmayi deniycem. onu kirmaktan korkuyorum gercekten, ama böyle olmasi da cok rahatsiz ediyor beni :S evde baska arkadaslarimda oluyor mesela onun adina ben utaniyorum. diger arkadaslarimda aliyolar kokuyu muhakkak ama kimse belli etmiyor iste..

titaza
9-12-12, 18:12
sana bi olayi anlatayim bigün okula gitmedim meslek yaptigim dönem ögretmenim aradi merak etmis konustuk sora dedi bisiy rica edicem buyur dedim bi arkadasimdan bahsetti ricada bulundu o arkadasimda benim en yakin alman bi arkadasim kiz 120 kg civari ogün sinifa girmesiyle hocalar camlari dayamis agir bir koku hakim almis ortaligi millet duramamis sinifta yaklasamamislar kiza bisiyde diyememisler kirilmasin diye bana dedi bi konusurmusun olur dedim aradim telefonda dedim bilirsin bizim saklimiz gizlimiz yok kirilmada bana ama durum böyle böyleymis dikkat edermisin lütfen kizda dedi tabiki ederim iyiki sölyledin keske ögretmenlerde uyarsaydi o halde bide merkezde dolasmaya gittim yoksa gitmezdim dedi :KK37: ve ondan sorada parfum kokusundan yaklasamadik kiza :KK37:

nuryolu
Arkadaşın ne kokuyor ? Yani ter mi,nefes kokusu mu, yada başka bişey mi ? Ben direk söyleme taftarı değilim ne kadar da yakın olsanız kırılır insan böyle bi durumda.dolaylı yollarla söyle mesela' benden kötü bi koku mu geliyor ,ya bi koku geliyor ama nerden anlamadım ' dersen eminim anlayacktr hem kırmamışta olursun:21:

bOniTO
benimde eski ev arkadaşım kokuyordu.zor durum walla :26:
kızın ne duş jeli vardı ne sabunu ne lifi kesesi öyle giriyordu banyoya yıkanıp çıkıyordu.
koltukta da koltuk altını sürekli koyduğu yerde ter kokusu öyle bi kalmıştı ki kaç defa çamaşır sularıyla sildim.
Bide üstüne ben evde yokken benim kıyafetlerimi giymiş birde tekrar yerine asmış bütün dolabı boşatıp yıkamak zorunda kalmıştım :KK50:

nuryolu
Aslında ter kokusu için karbonat öneriliyor, arkadaşına bi öneri olarak sunabilirsin... Belki deodornt faln almaz veya kullanmz karbonat her evde bulunur,sürünüversin ter mer kokusu kalmaz

minikkelebek1
nuryolu
Arkadaşın ne kokuyor ? Yani ter mi,nefes kokusu mu, yada başka bişey mi ? Ben direk söyleme taftarı değilim ne kadar da yakın olsanız kırılır insan böyle bi durumda.dolaylı yollarla söyle mesela' benden kötü bi koku mu geliyor ,ya bi koku geliyor ama nerden anlamadım ' dersen eminim anlayacktr hem kırmamışta olursun:21:
nuryolu
Aslında ter kokusu için karbonat öneriliyor, arkadaşına bi öneri olarak sunabilirsin... Belki deodornt faln almaz veya kullanmz karbonat her evde bulunur,sürünüversin ter mer kokusu kalmaz

arkadas hem ter kokuyor hemde böyle cok farkli pis bir koku var nerden geldigini bilmiyorum gercekten. ter kokusu ayak kokusu ve o dedigim koku. onun haricinde giyimine kusamina saclarina makyajina dikkat eden birisinin böylesine kokmasina anlam veremiyorum :S

minikkurba
bu konuyu gördüğüme sevindim.yakın arkadaşım ter kokuyor benim de.
hem de ben hergün yıkanırım hiç kokuya tahammülüm yoktur diyen bir insan
parfüm kullanmaz.bir kaç kez söyledim,parfüm kullansana niye kullanmıyorsun dedim.eşim sevmiyor parfüm kokusu midesini bulandırıyor dedi.artık bişey demedim ben de.
ama roll on kullandığımdan bahsedip onunda almasını sağlamaya çalışcam bakalım.
çok ciddi bir koku odası full ter kokuyor:KK14:

Whitefairy
Aklıma yıllar öncesinde bir anı geldi dersaneye gidiyordum öss hazırlanmak için :) (arkadaşlar hep titiz insanları bulur böyle şeyler gerçekten ben neyden kaçıyorsam başıma geliyor :) yanıma bir kız oturmuştu iyi kızdı has kızdı ama öyle bir koku vardı ki onda çözemiyordum regl olduğu zamanlarda geliyordu ondan ve ben her ay bu sıkıntıyı çekiyordum iyi insandı ve bana geometri öğretmiştir geometriden hiç anlamazdım hakkını ödeyemem :) samimiyet ilerleyince bir gün ona sordum regl mi oldun sen nerden anladın dedi bende ya sana birşey söyleyecem pedini kaç saatte bir değişiyorsun dedim bir gün kullanıyorum dedi ben şok oldum öyle olur mu hiç dedim ne kadar sakıncalı hijyenik olmaz dedim en az 3-4 kez değiştirmen lazım hemde cinsel bölgeni temizleyerek değişmen lazım bir gün durur mu hiç o yüzden koku yapar senden alıyorum bu kokuyu kusura bakma dedim ama başkaları da böyle düşünür seni uyarmak istedim dedim sonra kıza kendime deodorant alırken onada aldım daha doğrusu temizliği aşıladım bakıyordu ben hep banyo yapmış temiz temiz parfüm kokarak geliyorum dersaneye anladı kız saygı duymaya başladı bana ve aldığım deoyu kullanmaya başladı sonra pedini değişmeye başladı bana teşekkür etti ters tepki yapmadı ve o gün bugün o kızdan koku falan gelmedi hiç düşünün koktuğu zamanlarda ben sıradan aşağı düşecek şekilde uzak oturuyodum resmen azaptı bu bana

minikkelebek1
9-12-12, 19:12
Whitefairy
Aklıma yıllar öncesinde bir anı geldi dersaneye gidiyordum öss hazırlanmak için :) (arkadaşlar hep titiz insanları bulur böyle şeyler gerçekten ben neyden kaçıyorsam başıma geliyor :) yanıma bir kız oturmuştu iyi kızdı has kızdı ama öyle bir koku vardı ki onda çözemiyordum regl olduğu zamanlarda geliyordu ondan ve ben her ay bu sıkıntıyı çekiyordum iyi insandı ve bana geometri öğretmiştir geometriden hiç anlamazdım hakkını ödeyemem :) samimiyet ilerleyince bir gün ona sordum regl mi oldun sen nerden anladın dedi bende ya sana birşey söyleyecem pedini kaç saatte bir değişiyorsun dedim bir gün kullanıyorum dedi ben şok oldum öyle olur mu hiç dedim ne kadar sakıncalı hijyenik olmaz dedim en az 3-4 kez değiştirmen lazım hemde cinsel bölgeni temizleyerek değişmen lazım bir gün durur mu hiç o yüzden koku yapar senden alıyorum bu kokuyu kusura bakma dedim ama başkaları da böyle düşünür seni uyarmak istedim dedim sonra kıza kendime deodorant alırken onada aldım daha doğrusu temizliği aşıladım bakıyordu ben hep banyo yapmış temiz temiz parfüm kokarak geliyorum dersaneye anladı kız saygı duymaya başladı bana ve aldığım deoyu kullanmaya başladı sonra pedini değişmeye başladı bana teşekkür etti ters tepki yapmadı ve o gün bugün o kızdan koku falan gelmedi hiç düşünün koktuğu zamanlarda ben sıradan aşağı düşecek şekilde uzak oturuyodum resmen azaptı bu bana
bende bunu acik acik söyleyecek cesaret yok malesef :/

Whitefairy
Anlıyorum seni de herkes bir değil tabi onunla birlikteyken parfüm,temizlik,hijyen muhabbeti aç anca bu şekilde yapabileceksin sanırım.

hel_in
minikkelebek1
en yakin arkadasim da hos olmayan bir koku var. cok rahatsiz oluyorum bazen :/ bunu ona nasil söyleyebilirim. kirmaktan cekiniyorum..
Arkadasına. Bugun yıkanmadım deyıp. Konuya gır
Daha sonrada ınsan muhakkak. Koltuk altı kulanmalı ıkı gunder bır muahkak banyosu yapması gerektını soylerek konuya gırmenle Basla oda muhakka ben sole bole yapıorum deyıp bole yapmalısın dıye fıkır vermenı onerırım

_Zebos_
benim yakın arkadaşım böyle kokuyor. bana sarılsa ben de kokuyorum ve duş almadan o koku üstümden gitmiyor

ben de duş jeli, deodorant, şampuan seti almıştım ama etki etmedi. bazı insanlar böyle

bir dee biri yazmış ya konuya arkadaşınız nereli diye.. ben o soran kişinin bunu iyi niyetle sorduğunu sanmıyorum

oldu olacak anket açsın hangi bölgeler pis karar verelim...

Dumadumadum
Valla başıma hiç gelmedi bilemicem...

Ama senin yerinde olsam buluştuğumuzda "bi yerden pis bi koku geliyor ben mi kokuyorum yoksa " derdim.

Mutlaka anlardı.

Başka bişey gelmiyo aklıma.Öyle parfüm vs hediye etmenin çözüm olacağını sanmıyorum.

Pepe
deodorant hediye etmekle olmaz bence ......kendisi kokuyu almıyordur diye düşünüyorum....anlamaz yani direk söylemek lazım.....hangi bölgenin daha çok koktuğunu bilemem ama türkiyenin tüy haritasını çıkarabilirim maalesef.......25 yıllık epilasyoncum sayesinde....şunu söyleyebilirim ki tüy temizliği başta geliyor.....ben lisede tek başıma baş edemezdim ...allahtan iğneli epilasyonu keşfettim

hazal_diren
Pepe
deodorant hediye etmekle olmaz bence ......kendisi kokuyu almıyordur diye düşünüyorum....anlamaz yani direk söylemek lazım.....hangi bölgenin daha çok koktuğunu bilemem ama türkiyenin tüy haritasını çıkarabilirim maalesef.......25 yıllık epilasyoncum sayesinde....şunu söyleyebilirim ki tüy temizliği başta geliyor.....ben lisede tek başıma baş edemezdim ...allahtan iğneli epilasyonu keşfettim
size katılıyorum. koltukaltı ve genital bölgenin tüyleri temizlenmediği zaman koku olur. özellikle her adet öncesinde ağda vb. yapmak lazım ki koku olmasın... bu arada benim de bir arkadaşımın ağzı kokuyordu. bir türlü söyleyememiştim, dişlerinde tel vardı, belki de o yüzden olabilir diye düşünmüştüm. tel çıktıktan sonra da devam etti. sabah-akşam dişlerini fırçalamasına rağmen... artık sinüzitten falan mı bilemeyeceğim, bazı kişilerde de böyle geçmeyen ağız kokusu oluyor.

nurun
9-12-12, 20:12
micra
size katılıyorum. koltukaltı ve genital bölgenin tüyleri temizlenmediği zaman koku olur. özellikle her adet öncesinde ağda vb. yapmak lazım ki koku olmasın... bu arada benim de bir arkadaşımın ağzı kokuyordu. bir türlü söyleyememiştim, dişlerinde tel vardı, belki de o yüzden olabilir diye düşünmüştüm. tel çıktıktan sonra da devam etti. sabah-akşam dişlerini fırçalamasına rağmen... artık sinüzitten falan mı bilemeyeceğim, bazı kişilerde de böyle geçmeyen ağız kokusu oluyor.
o ağız kokusu karaciğerde bi rahatsızlık olursa ondan meydana geliyor. benm izmirde bi arkadaşım vardı onda hiç bitmeyen ağız kokusu olurdu. kendide farkındaydı. sonra doktora gitti. yapılan bi kaç araştırmadan sonra ağız kokusuna neden olan sebeb bulundu. tedaviden sonra ağız kokusu ortadan kalktı.

immortality
9-12-12, 20:12
bana sorarsan bu istenmeyen tüyler konusunu aç, ben şöyle yapıyorum sen nasıl hallediyorsun, ne kadar zamanda hallediyorsun falan de, bu aşamadan geçerse mesela birgün sonra banyo yapma konusunu aç, ya ben 2 gün banyo yapmasam çok kirli hissediyorum de, eğer banyo yapma sıklığında falan da sıkıntı yoksa bir sonraki karşılaşmanda deodorantlardan aç konuyu geçen gün şu marka deodorant aldım çok iyiymiş sen ne kullanıyorsun diye sor aşama aşama, eğer neden bunları soruyorsun derse kibar bir şekilde "canım seni kırmak istemiyorum ama sende hoş olmayan bir koku var, etraftakileri rahatsız ediyor, bende kırıcı olmadan yardım etmek istedim" dersin

puccaandgaru
9-12-12, 21:12
Ter Kokuyorsun

sen söyleyemiyorsan bunu dene

berraksu
9-12-12, 22:12
benim çok samimi arkadaşımdan da regl olduğu dönemde kokular geliyordu uygun bir dile uyardım kendisini

''gerçekten mi farkında değilim'' demişti..

o günden sonra bir daha böyle bir şey tekrarlanmadı

belki senin arkadaşında koktuğunun farkında değildir

chloen
Anlaşılan o ki, hepimizin çevresinde mutlaka kötü koku yayan birileri var / veya olmuş..

Çok feci bir olay. Bazılarının temizlikle ilgili, ama bazılarının ki gerçekten ten kokusuyla alakalı..

Sınıfta bir kız arkadaşımız vardı, inanılmaz ter kokardı. Derste yanına oturanın burun direği kırılırdı resmen, öyle ki bunun muhabbetinin sınıftaki erkekler tarafından yapıldığına bile şahit oldum. Bir kaç kere evlerinde kaldık 4 5 kız toplanıp, yakındık hepimiz. Kız resmen hepimizden daha fazla duş alıyor, herhalde o da farkındaydı kokusunun. bir gece de 3 kere duş aldı.
Ve inanır mısınız, duştan çıkıyor 15 20 dk sonra yeniden başlıyor o ter kokusu. artı tarif edemediğim bir garip koku daha vardır. ayak desem değil, vajina kokusu desem değil. tuhaf.

Yani ten kokusu diye bir gerçek var, çok inanırım.

fahri konsolos
Caramelim
Yedigimiz nimeti cinsel bölgenin kokusuna benzetme nahos olmus
iyi de karnıbahar, lahana da gaz gibi kokabiliyor pişerken ama severek yerim, koku tarifi yapmak için söyledim anlaşılsın diye. peynirli çitos kokusunu ayak kokusuna veya malum kokuya benzetmeyen var mı ki

minikkelebek1
puccaandgaru
Ter Kokuyorsun

sen söyleyemiyorsan bunu dene
inanmiyorum ya bu cok iyimis :KK70::KK70::KK70:

ay_girl
kirli yada bakımsızlktan deil mutlaka hastalığı olanda da oluyo..vardır bi troit vs..ağız kokusu filan ansıl sa diş yada içten gelen ahstalık cildinde öyle alt tabaksından ve bi organdan kaynakalanablıo koltuk altı kokusu da aynı şeklde koku diye piz kirli biri diyerek yadırgamamak lazım oda bi hastalıktır..bende koltuk altı kokumdan tiksnyrm bazen..çok terliyo başkasındn çok kendm bi giydiğimi bi daha giyemyrm yani..o kadar da temiz titiz biriyim duş sonrası deodrn rolun filanda kullanırm hafif hareket ve bilemedn 3 saat sonra başlıo çözümü yok ya amelyt vs.. gibi heralde..:KK53:

Mune
İnsanların nereli olduğunun hiçbir önemi yoktur.
Hanımlar kusura bakmayın, bazı yorumları kaldırmak zorundayım.

Marjinaly
minikkelebek1
inanmiyorum ya bu cok iyimis :KK70::KK70::KK70:
Bence bu çok daha incitici... Eğer böyle bir mail göndermeyi düşünüyorsanız, direkt söyleyin daha iyi.

melis_560
Benim de oda arkadaşımın ayakları kokuyordu güzel bir şekilde imada bulundum şuan da pek sıkıntımız yok.Sadece eve geldiğinde ayakkabılarını çıkartığı ilk an sorun oluyor bazen.

Ama benim en kızdığım şey bir insan kötü koktuğunu nasıl hissetmez?İlla çevrelerindekiler tarafından uyarılmak zorunda mılar?

Ayrıca kokuyu ırklara göre ayıran arkadaş alakası yok,ten kokusu yediğin içtiğinle alakalıdır.Doğulular bol acılı,sarımsaklı şeyler tükettikleri için ağır bir kokuda olabiliyorlar.Ama genelleme çok yanlış.Kürt bir arkadaşım var hiç kötü koktuğunu görmedim o kızın.
Kokan oda arkadaşımsa İzmirli.

Diğerlerinin söylediği gibi arkadaşına bir parfüm aldır.Çözüm olmazsa da açıkça güzel bir dille konuş.

minikkelebek1
Marjinaly
Bence bu çok daha incitici... Eğer böyle bir mail göndermeyi düşünüyorsanız, direkt söyleyin daha iyi.
hayir böyle biseyi asla yapmam :)

HurremSultan2012
chloen
Anlaşılan o ki, hepimizin çevresinde mutlaka kötü koku yayan birileri var / veya olmuş..

Çok feci bir olay. Bazılarının temizlikle ilgili, ama bazılarının ki gerçekten ten kokusuyla alakalı..

Sınıfta bir kız arkadaşımız vardı, inanılmaz ter kokardı. Derste yanına oturanın burun direği kırılırdı resmen, öyle ki bunun muhabbetinin sınıftaki erkekler tarafından yapıldığına bile şahit oldum. Bir kaç kere evlerinde kaldık 4 5 kız toplanıp, yakındık hepimiz. Kız resmen hepimizden daha fazla duş alıyor, herhalde o da farkındaydı kokusunun. bir gece de 3 kere duş aldı.
Ve inanır mısınız, duştan çıkıyor 15 20 dk sonra yeniden başlıyor o ter kokusu. artı tarif edemediğim bir garip koku daha vardır. ayak desem değil, vajina kokusu desem değil. tuhaf.

Yani ten kokusu diye bir gerçek var, çok inanırım.
Evet benimde kuzenim ter kokuyor , teri cok keskin kokuyor,
ama canimin ici o yani biraz rahatsiz etsede asla sevgim eksilmez ona karsi,
ama ben farkediyorsam eminim herkes farkediyordur, zaten kendide cok rahatsiz bu durumdan farkindayim,
bi gün yolda bi erkek arkadasi görmüstük, ikimizede sarildi,
kuzenimde bana dedi, off su arkadasda cok yakin sariliyor rahatsiz oluyorum diye,
kokusundan dolayi rahat olamiyor tabi kuzenim, malesef cok kötü böyle bisey :KK43:

sashamia88
soylemesı gercekten zor ,tahammul etmesı bır o kadar güç bır durum .

ben de olsam soyleyemezdım .ama ima da bulunurdum .

bi'De soyle bır durum var arkadaslarda demıs ; bazı kişilerin kendine has bı

kokusu var .ne yaparsan yap o koku gıtmıyor .

bizimde okuldan boyle bır kız vardı .kız gerceken cok kotu kokardı .

ter kokusu desem ,degıl .agız kokusu desem yok o da degıl .

cidden anlasılmayan acı acı bı keskın kokusu vardı .yanından gecerken

o kokusunu bırakırdı ortama resmen .ben bır kere ozellıkle denedım ;

acaba temız mı degıl yoksa kendıne has koku mu dıye .

neyse onun yanında parrfumumu sıktım ben .sonra ona da dedım ;"

canım sen de kullabılırsın cok hoş kokuyor bayılıyorum bu kokuya "dıyerek .

boldan boldan sıktım ,inanır mısınız parfumun kokusundan eser yoktu :KK53:

hayatımda ılk defa gordum boyle bırsey valla ,kızın acı kokusu parfumun

kokusunu bastırmıstı:KK53:.

Duygus57
9-12-12, 23:12
Zor bir durum. Acikca söylesen kirilir belki. Söylemesen cekilmez diyorsun.
Ter konusunda benimde sorunlarim vardi. Dustan cikardim 2 dk gecmeden terlerdi kolaltim. Ama buna cözüm buldum allaha sükür. Acik renkte hic birsey giyemezdim :-( istersen deodorantin ismini verebilirim arkadasina önermek istersen. Önerdigim herkes cok memnun kaldi. Bide öyle birsey ki haftada birkere sikiyorsun bütün hafta etkisi var. Belki onunda böyle bir sorunu var ter konusunda. Bide ayak kokusu dedin yanlis okumadiysam ayni ürünün ayak kokusu icinde var. Özelden yazarsan ismini söylerim. Burda marka belirtmek yasak

Duygus57
9-12-12, 23:12
Makyajina falan dikkat ediyor demistiniz. Ne bileyim bana sey gibi geldi bir hastalik olabilir gibi geldi. Cünkü makyajini falan düzgün sekilde yapiyorsa hijyeninede dikkat eder herhalde. Pasakli pis biri olsa makyajda yapmaz ugrasmaz gibime geliyor. Bilemedim ki ......