TEST

2013 Ekim Anneleri

loori
6-04-13, 09:04
Catybaby
Ay çok hoşsun sen loori,güldürdün beni :KK1: Almanya da prosedür icabı mı öyle bakıyorlar acaba?:KK53: Benim doktor henüz alttan bakmadı,aman gerekmez zaten :KK53:
burada sadece 3 kez ustten bakiyolar yanilmiyosam 3 kez dedi kadin niyesi ise radyasyon yuzundenmis ama ben o radyasyonu yemek istiyorum belki :KK31:

loori
adig_e
haydaaa neden kii yahuuu benimki ilkinde baktı bi daha teklif dahi etmedi :KK1: alttan bakıyosa cinsiyetini daha iyi görmesi lazım ama dedim ya bebeklerin keyfini bekliceksin yapıcak bişey yok bizimki edepsiz olcak heralde (Allah korusun:) ) hemen açtı gösterdi baba maba dinlemeden :KK46::KK46:
ya sadece o aletle yetinmiyoki :KK47: bi aletle aciyo sonra kulak pamugu varya onun uzununu dusun onunla bi sivi fln aliyo herhalde sonra bide parmaklariylada bi guzel yokluyo :KK52::KK52: ama cati muayenesi oysa hic acimiyoda ben huylaniyorum iste :KK9:

Catybaby
loori
burada sadece 3 kez ustten bakiyolar yanilmiyosam 3 kez dedi kadin niyesi ise radyasyon yuzundenmis ama ben o radyasyonu yemek istiyorum belki :KK31:
Burda da doktorlar bir zararı yok diyorlar,internetten de araştırdım net bir zararı yok ortada ama yine de her defasında bebeğime zarar veriyor mu diye kaygılanmadan edemiyorum,Allaha emanetler ..

loori
Catybaby
Burda da doktorlar bir zararı yok diyorlar,internetten de araştırdım net bir zararı yok ortada ama yine de her defasında bebeğime zarar veriyor mu diye kaygılanmadan edemiyorum,Allaha emanetler ..
bende okumustum oyle yaziyodu ama yapacak bisey yok :KK31:

loori
Kizceler;ben cikiyorum,gidiyim kahvalti yapiyim yataktan kalkiyim kendime geliyim:KK9:

iyi bakin kendinize ve bebislere:KK16:

adig_e
loori
ya sadece o aletle yetinmiyoki :KK47: bi aletle aciyo sonra kulak pamugu varya onun uzununu dusun onunla bi sivi fln aliyo herhalde sonra bide parmaklariylada bi guzel yokluyo :KK52::KK52: ama cati muayenesi oysa hic acimiyoda ben huylaniyorum iste :KK9:
canım sen nerde yaşıyodun? ultrason ses dalgalarıyla olduğu için bi zararı yok diye biliyorum ben ama. yeteeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrr diye isyan etme sakın :KK9:

adamelek123
Harika bir gün,merhaba arkadaşlar
İşyerindeyim ama cam açık ve o güzel havayı hissediyorum.inş. herkes iyidir.
Ben heycanla 10 gün sonraki 2. test tarihini bekliyorum.sizde heycan yaptınız mı?İyi düşünüyorum ama yinede heycanlıyım.Birde acaba cinsiyet belli olurmu onuda merak ediyorum valla :))

neslihakan
kızlar çalışan annelere iyi tatiller. Kendinize ve bebeğinize iyi bakın. Pazartesi görüşmek üzere .

:KK6::KK6::KK6: size iyi sohbetler:KK30:

Catybaby
neslihakan
kızlar çalışan annelere iyi tatiller. Kendinize ve bebeğinize iyi bakın. Pazartesi görüşmek üzere .

:KK6::KK6::KK6: size iyi sohbetler:KK30:
Sana da iyi tatiller canım,eşinle dışarı çık gez güneşin tadını çıkar,ben de yarın öyle yapmayı düşünüyorum :KK1: Görüşürüz :KK16:

Pink8
6-04-13, 10:04
Kizlar mrblar hergün okumaya calisiyorum.nasil bebisleriniz? Ben cok merak ediyorum minigimi..kontrolum 3 hafta sonra 29 Nisan'da :KK43:( iki hafta once gitmiştik zipliyodu :) benim de cok sukur oyle agrim falan kalmadı ne rahimde ne karinda hic birsey hissetmiyorum.sadece cok sık acıkıyorum ogun atlattığımda midem bulanıyor yiyince geçiyor özellikle gece de cok acıkıyorum.bur de sizin ağzınızın tadı yerinde mı ben yemek yesem de yine de ağzımda acı bir tat kalıyor.bebegim iyidir degil mı?

*papatya*
6-04-13, 10:04
suzincan
hç korkma benmde öle. kabızlık bitti artık herşey normale dönüyor ondadndır. içine kötü düşünce sokma.
loori
kizcem niye oyle dusunup bebiside uzuyosun kotu dusunup kotu enerjileri cekme iyi dusun iyi olsun :KK34:
inşallah kızlar sağsalim görürüm bebişi..

nurberra
6-04-13, 11:04
s.a arkadaşlarrr
ohh mis gibi bi hava en güzel imkanı olanlar çıkıp gezsin eşim çalıştığı için evin içindeyim ama napalım sağlık olsun yeterkki paşamı uyuttum bi bakiim kızlara dedim ama herkesler gitmiş galiba:KK43:

ezgikaragoz
Neva7
kızlar ya size bi sorum olacak.Aranızda benim gibi hipotiroidi olanlar var,çarşamba günü sağlık ocağında tsh için hormon testi yaptırdım,sonuçları bugün aldım,tsh ım 6,99 çıktı şok oldum.ilacımı düzenli kullanıyorum ama tahlile giderken ilacı atmadan gitmiştim acaba ondan mı yüksek çıktı,bilgisi olan varsa cevap yazabilir mi lütfen:18: iki ay önceki sonucum normal değerlerdeydi,salı gününe randevu aldım endokrinden ama önce size sorayım dedim.
sabah ilacını içmemenle alakası yok o kadar yukselmesi mümkün degil ilacın dozu nedir cnm az gelmiş olabilir benimde 4,5 su ana doktor dozu artırdı

lina0156
ogretmen1
Günaydın herkese... bugun uzuuunca bir aradan sonra evime gideceğim inşaallah kötü olmam :KK43: sonucta esim yok :KK43:
selam canım insanın kendi evi gibisi yok inşallah kötü olmazsın iyi düşün hem bak eşinin gelmesine de az kalmış çok şükür
chemist_m
günaydın kızlar :))
dün ikili test için randevumuz vardı ama bizim bıdık 1 hafta gerden geliomuş , normal hesaba göre 12 haftalık olması gerekiriken 11 haftalık çıktı :KK66: o yüzden doktorumuz haftaya çağırdı bizi :KK66: bakalım haftaya artık ....
bu arada ultrasonda aynı bebek hb olmuş çok acayip güzel duygu maaşallah zıplıodu ultrasonda :KK16::KK15::KK76:
:nazar::nazar:maşallah yaramaz mı olacak yoksa afacan bu kadar zıplamış oynamış maşallah inşallah sonuçların da iyi çıkar
gulucuk45
günaydın güzel annişler ve yavruşlar...
nasılsınız bugün bakalım...
benim gbi çalışan anneler var mı bugün?
selam ben varım çalışmıyorum ama sabah sabah dersaneye gidiyorum kpss için
suzincan
bende bugün işteyim malesef. akşamada görümcemin sünnet düğünü var bu yorgunlukla biticem heralde :KK43:
allahtan 1 olmadan çıkıyorum:)
dikkat et fazla oynama düğünde benim gibiysen kendini zor tutarsın ama napalım bebişleri de yormamak lazım:KK49:
suzincan
hemde ne geri geri gtti bide sabah kötüü oldum otobüsten inince:)
tatlı da bnm midemi daha çok bulandırıp sabahları :KK43:
patronum kaç gündr bni görmüodu sen zayıflamışsın dio.:KK43: hiç kilo almadım gerçektende 3,5 ay oldu ama inş. iyidir bebeiş.
beni de gören aynı şeyi diyo yüzünde renk kalmamış zayıflamışsın sana noluyo böyle diyen bir dünya insan var ama bulantıdan oluyo malesef
Catybaby
Selamlar kızlar,ben de geldimmmm :KK9: Dünkü tatsızlıklardan sonra nasılsınız?Bugün daha güzel ve homojen bir ortam olur umarım,güzel bir gün bizim olsun :KK16:
selam canım nasılsın

*papatya*
nurberra
s.a arkadaşlarrr
ohh mis gibi bi hava en güzel imkanı olanlar çıkıp gezsin eşim çalıştığı için evin içindeyim ama napalım sağlık olsun yeterkki paşamı uyuttum bi bakiim kızlara dedim ama herkesler gitmiş galiba:KK43:
a.s. ben burdayım:KK3: burdada hava çok güzel eşim evde ama ben çalışıyorum

nurberra
*papatya*
a.s. ben burdayım:KK3: burdada hava çok güzel eşim evde ama ben çalışıyorum
cnm ya Allah kolaylık versin dedim ya napalım sağlık olsun bizde dışarıyı izleriz:KK9:)

*papatya*
nurberra
cnm ya Allah kolaylık versin dedim ya napalım sağlık olsun bizde dışarıyı izleriz:KK9:)
ben arada dışarı çıkıyorum sende oğluşunla çık dolaş canım tam yaz havası var

lina0156
Catybaby
Arkadaşlar iştahlarınız tam anlamıyla açıldı mı şimdi?Ben henüz 13. haftadayım ama yavaş yavaş açılır gibi oluyor aslında belli olmuyor ama kokulara hala hassasiyetim var çok şükür eski aşırı mide bulantım kalmadı :nazar: Bi de bebeğim yerleştiği için mi nedir hiçbişey hissedemiyorum,yani rahimde ağrı sızı veya hissettirecek bir olay yok..Eşim de takıntılı olmaya başladın diyor ,cuma doktora gidecektim nasıl bekleyeceğim bilmiyorum..:KK14:
hayır benim iştahım hiç açılmadı yediğim şeyler 10 parmağı geçmez herşeyden tiksiniyorum:KK19:..sen yine cuma gitcen ben 20sinden sonra gidicem beklemek zor geliyo:KK31:
loori
gunaydin kizlarrr:KK16: Ben hergun yumurta ve sut mutlaka yiyorum,iciyorum...:KK56:
ya ne güzel herşeyi yiyosunuz darısı başıma sevdiğim şeyleri bile sevmez oldum ben:KK50:
adig_e
çok sağol canım hepimize sağlıklısı hayırlısı inş. :) acayipppp heyecanlı gittim cinsiyet için gittiğimde eşim sakinleş artıkkk dedi durdu :KK49: babalar nerdee anlıcak bizi :KK1:
ben de çok heyecanlıyım cinsiyet için 20sinden sonra gidicem inşallah o zaman belli olur
adamelek123
Harika bir gün,merhaba arkadaşlar
İşyerindeyim ama cam açık ve o güzel havayı hissediyorum.inş. herkes iyidir.
Ben heycanla 10 gün sonraki 2. test tarihini bekliyorum.sizde heycan yaptınız mı?İyi düşünüyorum ama yinede heycanlıyım.Birde acaba cinsiyet belli olurmu onuda merak ediyorum valla :))
öncelikle inşallah test sonuçların iyi çıkar da cinsiyet nasıl olsa öğrenilir canım ama umarım gittiğinde belli olur da meraktan kurtulursun
Pink8
Kizlar mrblar hergün okumaya calisiyorum.nasil bebisleriniz? Ben cok merak ediyorum minigimi..kontrolum 3 hafta sonra 29 Nisan'da :KK43:( iki hafta once gitmiştik zipliyodu :) benim de cok sukur oyle agrim falan kalmadı ne rahimde ne karinda hic birsey hissetmiyorum.sadece cok sık acıkıyorum ogun atlattığımda midem bulanıyor yiyince geçiyor özellikle gece de cok acıkıyorum.bur de sizin ağzınızın tadı yerinde mı ben yemek yesem de yine de ağzımda acı bir tat kalıyor.bebegim iyidir degil mı?
hiç yok ağzımın tadı malesef çok acıkıyorum ama birşeyde canım istemiyo o çok kötü bir durum:KK19:
nurberra
s.a arkadaşlarrr
ben burdayım yeni geldim eve hemn bakayım dedim kızlar nasıl

nurberra
*papatya*
ben arada dışarı çıkıyorum sende oğluşunla çık dolaş canım tam yaz havası var
ii yapıyosun cnm tam yaz havası gerçekten ama ben paşayı dışarı çıkarınca eve geri sokamadığım için çok yoruluyorum ve zorlanıyorum:KK43::KK43:olmazsa uyanınca biraz indiriim artık bi şekilde kandırır çıkarırım inş:):KK4:

nurberra
cnm alıntı yapamadım hoşgeldinn evt burası bağımlılık yapıyo merak ediyorumbende hep:)

*papatya*
nurberra
ii yapıyosun cnm tam yaz havası gerçekten ama ben paşayı dışarı çıkarınca eve geri sokamadığım için çok yoruluyorum ve zorlanıyorum:KK43::KK43:olmazsa uyanınca biraz indiriim artık bi şekilde kandırır çıkarırım inş:):KK4:
ay evet bizim cadıda öyle babaları olunca daha rahat oluyo demi

efsunn07
ben geldimmm:KK16:
benimde ölçümlerim iyi çıktı çok şükür ikili test için kan verdim perşembe çıkacak Allahın izniyle ondan da güzel sonuç alırım inşallah
troidim biraz yüksek çıkmış tekrar kan verdim aslında olması gereken aralıkta ama hamilelerde 2,5 un altı isteniyormuş benim 2,80.pzt çıkacak onun sonucuna göre ilaç kullanabilirsin dedidrum.
bu arada kilo vermişim normal olarak yani.
herşeyine baktı eli kolu bacağı sallayıp duruyordu birde zıplıyordu:nazar: :KK52:
Rabbim sağlıkla kavuştursun yavrularımıza

nurberra
*papatya*
ay evet bizim cadıda öyle babaları olunca daha rahat oluyo demi
evt cnm işte o yüzden hi,ç tek çıkarasım gelmiyor

buarada bişi sorcam ben size 25.haftalarda falan uçak yolculuğu sorun olmaz değilmi

Pink8
efsunn07
benimde ölçümlerim iyi çıktı çok şükür ikili test için kan verdim perşembe çıkacak Allahın izniyle ondan da güzel sonuç alırım inşallah
troidim biraz yüksek çıkmış tekrar kan verdim aslında olması gereken aralıkta ama hamilelerde 2,5 un altı isteniyormuş benim 2,80.pzt çıkacak onun sonucuna göre ilaç kullanabilirsin dedidrum.
herşeyine baktı eli kolu bacağı sallayıp duruyordu birde zıplıyordu:nazar: :KK52:
Canim benim tiroidim 3.4 çıkmıştı ama doktorum normal dedi hatta 3 doktora sordum gecmiste tiroid sorunum olmadıgı icin normal dediler ilaç falan da kullanmiyorm.

efsunn07
Pink8
Canim benim tiroidim 3.4 çıkmıştı ama doktorum normal dedi hatta 3 doktora sordum gecmiste tiroid sorunum olmadıgı icin normal dediler ilaç falan da kullanmiyorm.
içimi rahatlattın canım sağol inşallah benim de öyle olur :KK16::KK16:

nurberra
efsunn07
gözün aydın cnm sağlıkla kucaklayalım inş inş ikili sonucunda çokk ii çıkar

Kazen
Merhaba
Dünkü yaşanan Facebook konusunu hortlatmak istemiyorum ama sitenin bu konuda ki fikrini de sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu güne kadar yaşadığımız tecrübelerden bu sonuca da vardık bunu da belirtmek isterim.

Ek olarak dün yazılanlardan dolayı ceza alanlar sakın "facebook sayfasına üye olanları banlıyorlar : )" demesinler, zira bazıları farklı sebepten ceza aldı bazıları da aşağıdaki konudan ...

Facebook üzerinde herkes bir birine eklesin tabi ki KK başka Facebook başka bir sosyal network, fakat şu unutulmamalı ki burada yazdıklarınız her ne kadar herkes tarafından okunsa da nicknameler ile yazıyorsunuz ama facebook üzerinde gerçek isimleriniz ile. Bu sebeple burayı biraz yerin dibine sokarken bu ayrıntıyı da görmenizi isterim. Lakin benim kullanıcı adım gaydirigubbakcemile ve beni bundan tanırlar diyorsanız pes...

Facebook yönlendirme diye bir ceza maddesi var bunu da açıklamak istiyorum, yukarıda da yazdığım gibi herkes facebook üzerinde birbirini eklesin hatta orada gidip 2013 Ekim anneleri grubu da kursun ama bunun reklamını burada yaparsa işte o zaman malesef külahları değişiyoruz. Bu konuda geçmişte ceza alan biri şöyle bir açıklama yapmıştı bu kuralınız çok saçma ben bir lokantada yemek yerken başka bir lokantayı önerdiğimde o işletme sahibi beni yaka paça dışarı mı atıyor ? Çok güzel soruydu bayıldım soruya ama cevabım şuydu "tabi ki başka lokantaları önerebilirsiniz ama bu lokantaya her geldiğinizde masanın üzerine çıkıp yüksek sesle başka lokantayı önerirseniz" sizi atması içten değildir. Bu da onun gibi bir şey tabi ki orada da grubunuz olsun ama gelip gelip facebook hesabı olmayan veya gerçek kimliğini deşifre etmek istemeyenlerin katılmadığı bu grup için burada reklam yapılmasını doğru bulmuyoruz.

Her ne kadar buradaki konuların oraya taşınması nahoş ise orada ki konuların buraya taşınması da oldukça hoşnutsuz bir durumdur.

Geçtiğimiz yıllardaki anne gruplarındaki son sayfalara bir bakın hepsi sitem doludur mesaj aynen şudur ; "kahretsin bir facebook grubu çıkardınız buradaki paylaşımı bitirdiniz" Evet zamanla buradaki paylaşım bitiyor ama doğum sonrasına kadar. Doğumdan sonra bu sefer diyet olsun beslenme olsun ev dekorasyonu gibi konularda yeniden burada toplanılıyor ama bu döngüde burayı baltalayanı işin açıkçası pek almak istemiyoruz.

Lütfen Facebook orada kalsın Kadınlar Kulübü burada elma ile armutu karıştırmayalım. Kimseye illa buraya gelin diye facebook grubuna yazı yazılmıyorsa lütfen gelip burada da yanı çağrıyı yapmamanızı rica ediyorum.

Malesef uslubumu her zaman çok kaba bulmuşlardır ama bakın hiç bir kaba davranış göstermeden tane tane size zaman ayırıp burada açıklama yaptım. Lütfen iyi niyetimi kötüye kullanıp konuyu uzatmayalım...

Unutmadan dip not : facebook grubuna buradan açıktan davet edenlerin üyeliklerinin kapanacağını da ek olarak paylaşayım.... Sonrasında haberimiz yoktu demeyin lütfen

En önemlisi unutmayın burada tanıştınız bu yapılanı da bu site hak etmiyor !

Pink8
efsunn07
içimi rahatlattın canım sağol inşallah benim de öyle olur :KK16::KK16:
Rica ederim canim Rabbim saglikla kucağımıza almamızı nasip etsin insallah..

*papatya*
nurberra

buarada bişi sorcam ben size 25.haftalarda falan uçak yolculuğu sorun olmaz değilmi
sorun olacağını sanmıyorum ben ilk hamileliğimde 30 haftalık hamileydim doktorun onay verdikten sonra bişey olmaz bence bazı havayolu şirketleri belli bir haftadan sonra rapor istiyor ama bana sormamışlardı

nurberra
6-04-13, 12:04
*papatya*
sorun olacağını sanmıyorum ben ilk hamileliğimde 30 haftalık hamileydim doktorun onay verdikten sonra bişey olmaz bence bazı havayolu şirketleri belli bir haftadan sonra rapor istiyor ama bana sormamışlardı
saol cnm cevabın için büyük ihtimal banada sormazlar karnımda çok çıkmıyor zaten:)inş bi sorun olmazda binebilirim

tac_yaprak
Gunaydin Kizlar :))

Nasilsiniz bakalim, dun is yerinde ilk gundu raporda sonra cok yogundu giremedim hic , birde dun patrona soyledim cok sevindi hatta bizim takimdan bir kiz daha hamismis .. Dogurma mevsimi herhalde diyor dedim gel azcik surtun sende dogur bir tane guluyor yok istemem diyor.. :)) Ama ilk soyledim benim gozler doldu baktim onunkide dolmus agladim valla sarildik gulduk .. Cok guzel karsiladi simdi sabah bulantilarin fln olur kendini iyi hssetmezsen ara gec gelirsin fln dedi, cok sukur atlatik yani soylemis oldum is yerindekilere ..

Veee bu sabah cok guzel basladi mik mikle uyandim, aylar sonra valla :)))))

tac_yaprak
nurberra
saol cnm cevabın için büyük ihtimal banada sormazlar karnımda çok çıkmıyor zaten:)inş bi sorun olmazda binebilirim
Canim 3 saatten kisa ucuslarda 28 haftadan itibaren , daha uzun ucuslarda 24. haftadan itibaren doktor raporu istiyorlar ..Ve doktor raporun ucun gununden en fazla 7 gun eski olabilir.. Cunku bende anacigimi gormeye gidicem yurt disindayim bir kac hava yolu sirketini aradim sordum arastirdim hepsi boyle soyledi .. Ve donus tarihinide ona gore hesaplaki kisa ucussa 28 haftayi gecmesin.. Bende 20-23 haftalr arasi ucucam Allah kismet ederse.. Ins bebiserimiz iyi olurlar..

efsunn07
nurberra

ben 9 ve 10 .haftamda uçak kkulandım şükür birşey olmadı bildiğim kadar ile 27.haftadan sonra rapor istiyor uçak şirketleri.olmaz birşey Allahın izniyle tabi sen yine dr görüşü alırsın

lina0156
6-04-13, 14:04
efsunn07
hoşgeldin ölçümlerin iyi çıkmasına sevindim canım inşallah kan sonuçların da iyi çıkar ..kaç kilo vermişsin canım
nurberra

doktorunla mutlaka görüş canım zaten hava yolu şirketleri rapor istiyo geçen sene ablam hamileydi ondan rapor istediler doktoru ise rapor vermedi geçen sene buraya gelecekti yoksa gelemedi doğum yaptıktan sonra geldi
tac_yaprak
Gunaydin Kizlar :))

Nasilsiniz bakalim, dun is yerinde ilk gundu raporda sonra cok yogundu giremedim hic , birde dun patrona soyledim cok sevindi hatta bizim takimdan bir kiz daha hamismis .. Dogurma mevsimi herhalde diyor dedim gel azcik surtun sende dogur bir tane guluyor yok istemem diyor.. :)) Ama ilk soyledim benim gozler doldu baktim onunkide dolmus agladim valla sarildik gulduk .. Cok guzel karsiladi simdi sabah bulantilarin fln olur kendini iyi hssetmezsen ara gec gelirsin fln dedi, cok sukur atlatik yani soylemis oldum is yerindekilere ..

Veee bu sabah cok guzel basladi mik mikle uyandim, aylar sonra valla :)))))
çok şanslısın canım ne güzel patronun iyi karşılamış burda kötü karşılanan arkadaşlar var malesef senin adına sevindim iş yerinde rahat edersin en azından..bu arada mik mik ne oluyo ayıp olmazsa sorması

tac_yaprak
6-04-13, 15:04
Canim iliski iste :)) :KK9:

nurberra
6-04-13, 15:04
tac_yaprak
Canim 3 saatten kisa ucuslarda 28 haftadan itibaren , daha uzun ucuslarda 24. haftadan itibaren doktor raporu istiyorlar ..Ve doktor raporun ucun gununden en fazla 7 gun eski olabilir.. Cunku bende anacigimi gormeye gidicem yurt disindayim bir kac hava yolu sirketini aradim sordum arastirdim hepsi boyle soyledi .. Ve donus tarihinide ona gore hesaplaki kisa ucussa 28 haftayi gecmesin.. Bende 20-23 haftalr arasi ucucam Allah kismet ederse.. Ins bebiserimiz iyi olurlar..
cnm uçuş süresi 1.5 saat rotarla falan 2yi buluyo bende anneme gidicem inş:)ama çok şükür yurti,çi uçuş benmki
hmm tamam cnm çok saol bnmde dönüş en geç 26.hafta falan olucak nasip olursa zaten ilk kontrolümde sorucam doktoruma eğer olmaz derse daha önce gider gelirim napalım hayırlısı bebişler ii olsunda

aereninannesi
6-04-13, 16:04
Pink8
arkadaşım benim ilk 3.1 çıkmıştı ve dr çok önemsedi çoğu dr önemli olmadığını söylüyor ama yeni yapılan araştırmalarda 2.5 üstünün tedavi altına alınması gerektiğini söyledi.hemen dahiliye uzmanıyla görüştük.su an 2.45 e düştü her ay tahlil yaptırmamı istiyor.bence korkmada araştır

epack_
6-04-13, 17:04
Kizlar ben de ekim sonu ya da 1 kasim annesi olacagim insallah. her sabah kalkinca ilk kez okadar eksi ve pis tatla agzimla uyanmadim ilk kez bugun oldu ama. Allaha o kadar sukretttim 1 gunluk bile olsa ii acaba bole devam eder mi 9+6 da birden kesilen oldu mu hic? acaba bulanti ve agiz eksime durumum gecti mi? gaviscon surup kullandim duzenli acep ondan mi nolur bole olanlar yardim etsin..

lina0156
6-04-13, 18:04
tac_yaprak
Canim iliski iste :)) :KK9:
:KK17: :KK9: ilahi çok güldüm yaa ne bileyim...iyi ama o da iyi bizim yasaktı şükür yasak bitti:KK17:

Denizto
Herkese merhaba
Ben de herşey yolunda giderse ekimde ilk bebeğimi kucağıma alacağım.
İkili tarama testim yapıldı, 33 yaşındayım, risk düşük çıktı, ancak bhcg değerim yüksek çıktı, 233. Doktor gerekli olursa amniyosentez yapacağını söyledi. Benzer tecrübeleri olan var mı aranızda??

lina0156
epack_
Kizlar ben de ekim sonu ya da 1 kasim annesi olacagim insallah. her sabah kalkinca ilk kez okadar eksi ve pis tatla agzimla uyanmadim ilk kez bugun oldu ama. Allaha o kadar sukretttim 1 gunluk bile olsa ii acaba bole devam eder mi 9+6 da birden kesilen oldu mu hic? acaba bulanti ve agiz eksime durumum gecti mi? gaviscon surup kullandim duzenli acep ondan mi nolur bole olanlar yardim etsin..
benim tamda o zamanlar başladı bulantılar 9. haftada tam gaz başlamıştı belki seninki de öyledir belki ama inşallah öyle olmaz çok kötü çünkü

lina0156
Denizto
Herkese merhaba
İkili tarama testim yapıldı, 33 yaşındayım, risk düşük çıktı, ancak bhcg değerim yüksek çıktı, 233. Doktor gerekli olursa amniyosentez yapacağını söyledi. Benzer tecrübeleri olan var mı aranızda??
canım inşallah herşey yolunda gider ama amniyosentez bebeğin plesentasından su alıyolar o mu oluyo bilmiyorumda

Denizto
elifimmahsum
canım inşallah herşey yolunda gider ama amniyosentez bebeğin plesentasından su alıyolar o mu oluyo bilmiyorumda
Teşekkürler elifimmahsum, inşallah Allah herkesin gönlüne göre verir, amniyosentez evet plasentadan su almaları oluyor.

guldemm
iyi akşamlar kızlar, bugün doktora gittik cinsiyetini söyledi :nazar:. KIZımız olacakmış :KK3: İnşallah merak eden herkes bir an önce öğrenir bebişinin cinsiyetini

hidroje
Denizto
Herkese merhaba
aynı sorun bendede var canım risk oranı çok düşük olmasına karşın benim bhcg ise 115 çıktı. ancak bu hormon tek başına bişi ifade etmiyo dedi bir doktor bir diğeri 3lü test istedi. bu hormonun dengeleyicisi gibi düşüneceğin pappa hormonu var onunda yüksek olması gerekiyo sanırım. inş gerek kalmaz hiç bir şeye arkadaşım. sağlıcakla kucağımıza alırız bebeklerimizi..

Denizto
hidroje
aynı sorun bendede var canım risk oranı çok düşük olmasına karşın benim bhcg ise 115 çıktı. ancak bu hormon tek başına bişi ifade etmiyo dedi bir doktor bir diğeri 3lü test istedi. bu hormonun dengeleyicisi gibi düşüneceğin pappa hormonu var onunda yüksek olması gerekiyo sanırım. inş gerek kalmaz hiç bir şeye arkadaşım. sağlıcakla kucağımıza alırız bebeklerimizi..
İnşallah hidroje :) doktor şu an için endişeleneceğim birşey olmadığını, takip edeceğini söyledi ama yine de içim içimi yiyor inşallah herşey yolunda gider hepimiz için

hidroje
Denizto
İnşallah hidroje :) doktor şu an için endişeleneceğim birşey olmadığını, takip edeceğini söyledi ama yine de içim içimi yiyor inşallah herşey yolunda gider hepimiz için
banada doktor ilk söylediğinde iki gün kafayı yedim bulundugum ilde küçük çok fazla secenek yok doktor olarak bi prof buldum işte ona gösterdim sonuçları bakacağın şey genel risk haritası dedi. hatta o doktora göre 3 lüye göre bile gerek yok ama ben yinede diğer doktorda devam ettiğim için 3lü yaptırcam bence sende amniyosentezden önce 3lü test yaptır. canını sıkma miniğinide strese sokarsın sonra :) geçmiş olsun bol dua et arkadaşım (bizim içinde :) ) Allahın izni ile hiç bişi olmaz inşallah.

Denizto
6-04-13, 19:04
hidroje
banada doktor ilk söylediğinde iki gün kafayı yedim bulundugum ilde küçük çok fazla secenek yok doktor olarak bi prof buldum işte ona gösterdim sonuçları bakacağın şey genel risk haritası dedi. hatta o doktora göre 3 lüye göre bile gerek yok ama ben yinede diğer doktorda devam ettiğim için 3lü yaptırcam bence sende amniyosentezden önce 3lü test yaptır. canını sıkma miniğinide strese sokarsın sonra :) geçmiş olsun bol dua et arkadaşım (bizim içinde :) ) Allahın izni ile hiç bişi olmaz inşallah.
Valla bütün gün keyfim kaçtı benim de, üçlü dörtlü artık ne varsa yaptıracağım-doktor da öyle dedi zaten- hepsi de ayrı ayrı heyecan yaşatacak böyle belli, Allah hayırlısıyla, sağlıkla versin hepimize inşallah, buradan güzel haberlerimizi paylaşırız :)

tac_yaprak
Denizto
Valla bütün gün keyfim kaçtı benim de, üçlü dörtlü artık ne varsa yaptıracağım-doktor da öyle dedi zaten- hepsi de ayrı ayrı heyecan yaşatacak böyle belli, Allah hayırlısıyla, sağlıkla versin hepimize inşallah, buradan güzel haberlerimizi paylaşırız :)
Canim Allah sifa versin ins. hepsi temiz cikar.. Sizde fazla uzulmeyin bakin stress en buyuk dusman, bebislerinizde uzulmesin..

Simdi ikili test kan ve ultrason sanirim, bende kan verdim ultrason ayin 12 sinde.. bu uclu dortlu test ne oluyor, valla banada anlatirsaniz sevinirim.. Benim doktor bebekte bir sakatlik risk hastalik varmi onun incelemesi diyor geciyor..

hidroje
tac_yaprak
Canim Allah sifa versin ins. hepsi temiz cikar.. Sizde fazla uzulmeyin bakin stress en buyuk dusman, bebislerinizde uzulmesin..

Simdi ikili test kan ve ultrason sanirim, bende kan verdim ultrason ayin 12 sinde.. bu uclu dortlu test ne oluyor, valla banada anlatirsaniz sevinirim.. Benim doktor bebekte bir sakatlik risk hastalik varmi onun incelemesi diyor geciyor..
sakatlık derken arkadaşım genelde ikili tarama üçlü ve dörtlü hepsi aslında genetik yapıdaki herhangi bir bozukluk varmı ona bakılıyo yani down sendromu gibi 3-4 genetik hastalığa genetik derken genlerle aktarılan değil kromozomal bozukluk. en önemli ve detaylısı 2 li test diye biliyorum 3 ve 4 lü yapmasanda olur testler gibi . sakatlık vb. için ise ayrıntılı ultrason öneriyorlar. bildiğim genel olarak bu arkadaşım.