2013 Ekim Anneleri

sezensezen
26-02-13, 13:02
anqelik
duyarsın bitanem ve ağlarsın da :)) oyyy yerim ülen sizi :)
ağlamam heralde canm çünkü nedense bunda ilkimdeki kadar heycanlı değilim.daha sanki dün doğum yapmışım gibi oğlum daha 10 aylık:Sbiraz kaza kurbanı oldum.ama yinede heycanlıyım.oğlumda kalp atışını duyduğumda doktorumu öpmüştüm düşün yani:)

anqelik
wyhne
angelik hemşeriyiz canım. çalışan bayan olmak gerçekten zor, allah yardımcımız olsunn :)
hakikatten mi ... çok sevindim ... Içinden mi? :) aynen tatlım allah yardımcımız olsun ...

emotionss
sezensezen
canm malesef bendede kan pıhtılaşması sorunu var.bende geçen nisan ayında doğum yaptım ve bu pıhtılaşma yüzünden 9 ay boyunca sabah akşam kan sulandırıcı iğne vurdum.biraz zor ama annelikte kolay değil.şuan bu bebeğimdede kullanıyorum.hele benim için daha zor o iğnelerden 10 ay önce kurtuldum derken şimdi yeniden başladım:Szaten fazla mide bulantılı hamileliklerim var o iğnelri görünce dahada midem kalkıyor.napalım herşey o pıtpıtlar atsınn diye.allah yardımcın olsun
Allah rağzı olsun, Allah hepimizin yardımcısı olsun.

ogretmen1
gulcanozturk
Cnm bende Avcılar'da oturuyorum. Medicana Demet hn ile başlamıştık ama ben pek memnun kalmadım hiç bilgi vermiyordu. Doktor konusunda bende talihsiz olarak görüyordum kendimi. Ama bugün yeni doktorumuz Türkan Mutafoğlu ile tanıştım ve gerçekten çok memnun kaldım. Benim sormayı düşündüğüm hiçbirşeyi ben daha sormadan cevaplandırdı. Ve o kadar ilgili bir doktorki en ufak ayrıntıyı bile atlamıyo. Eğer Avcılar a gelebilirsen kesinlikle Türkan hn.ı tavsiye ederim. Özel muaynehanesi var doğum içinde Avcılar Hospital ile anlaşmalı..
Tavsiyen için teşekkür ederim Gülcan, not alıyorum. Açıkçası ben tesettürlü biriyim. Bu yüzden yaşantıma saygı duyabilecek bir doktor arıyorum. Şuan Medilife ve Medicine Hastanelerine gidiyorum. Fakat Medical Park Esra Çebi'yi tavsiye edenler var. Aslında Sare Hanım da düşünüyordum ama kendisi sürekli burada olmuyor... Karmakarışığım... İlgili bir doktor istiyorum

anqelik
sezensezen
ağlamam heralde canm çünkü nedense bunda ilkimdeki kadar heycanlı değilim.daha sanki dün doğum yapmışım gibi oğlum daha 10 aylık:sbiraz kaza kurbanı oldum.ama yinede heycanlıyım.oğlumda kalp atışını duyduğumda doktorumu öpmüştüm düşün yani:)
hımmm kaza maza rabbim nasip eyleömiş , hayırlı uğurlu olsun ...1,5 yas olacak aralarında inş ... Kardeşimle benim de 14 ay var ,iki kızız çok da güzel ...bence yine heyecanlanırsın ya ..benim de ilk duyduğumda gözlerim dolmuş ve içimdeki mucize bana neş e vermişti ... Bunda da öyle olr sanırım , benim oğlum nisada 3,5 yasında oluyor ...

ogretmen1
Bir de doktora gittiğimde 5-6 haftalık olduğunu söylemişti gebeliğimin... Ama bu imza alanındaki bilgiler uçuyor :KK70: Yani ben ne zaman gerçekten kaç haftalık kaç günlük hamile olduğumu öğreneceğim var mı yardımcı olabilecek matematiği kuvvetli biri :) son sat 9 ocak... ama eşimin izne geldiği tarihler 26 ocak-3 şubat... Bu tarihler arasında hamile kaldım. Geç döllenme olmuş oldu yumurtlama dönemi aksamış oldu falan da... Neticede net olarak ne kadarlık hamileyim acabaa :KK70:

anqelik
ogretmen1
bir de doktora gittiğimde 5-6 haftalık olduğunu söylemişti gebeliğimin... Ama bu imza alanındaki bilgiler uçuyor :d yani ben ne zaman gerçekten kaç haftalık kaç günlük hamile olduğumu öğreneceğim var mı yardımcı olabilecek matematiği kuvvetli biri :) son sat 9 ocak... Ama eşimin izne geldiği tarihler 26 ocak-3 şubat... Bu tarihler arasında hamile kaldım. Geç döllenme olmuş oldu yumurtlama dönemi aksamış oldu falan da... Neticede net olarak ne kadarlık hamileyim acabaa :d
tatlım benim de 8 ocak ve gecn carsamba yani 20 şubatta 4 hfta 6 günlüktü,yarın tkrr gidicem ...bugün 5+6 oluyo ...

emotionss
ogretmen1
Bir de doktora gittiğimde 5-6 haftalık olduğunu söylemişti gebeliğimin... Ama bu imza alanındaki bilgiler uçuyor :KK70: Yani ben ne zaman gerçekten kaç haftalık kaç günlük hamile olduğumu öğreneceğim var mı yardımcı olabilecek matematiği kuvvetli biri :) son sat 9 ocak... ama eşimin izne geldiği tarihler 26 ocak-3 şubat... Bu tarihler arasında hamile kaldım. Geç döllenme olmuş oldu yumurtlama dönemi aksamış oldu falan da... Neticede net olarak ne kadarlık hamileyim acabaa :KK70:
Benim de sat 9 ocak, doktorun ilişkiye girin dediği tarihler 21, 25 ocaktı. Dün gittiğimde 6+5 di, ksımetse benim 17 ekim doğru gibi görünüyor. Sen de hesap et işte :KK66:

yaseminekrem
sevimlisey
kızlarr merhabaa
bugun kalp atışlarını duydum darısı duymayanların başına:KK16:
aminnn inşallah cuma günü bende duyarım

catie
kızlarr hamileliği öğrendiğim ilk günden beri herkes "cinsiyet" derdine düştü. öğrensek de hazırlıklara başlasak diye :-) öyle kız olsun ya da erkek olsuncu bir eşim yok allahtan. az önce makalelere bakarken şöyle bir yazı buldum:
ilk ultrason görüntüsü kesenin konumundan cinsiyet tahmini belki dikkatinizi çeker :)

This is a multi-center prospective cohort study of 5376 pregnant women that underwent ultrasonography from 1997 to 2007. Trans-vaginal sonograms were performed in 22% of the patients at 6 weeks gestation, and Trans-abdominal sonograms were used at 18-20 weeks gestation, at this time the fetal gender were confirmed in 98-99%. The fetal sex was confirmed 100% after delivery. The study also addressed the bicornuate uteri with single pregnancy in relation to placenta / chorionic villi location. The result was tabulated according to gender and placenta / chorionic villi location. Bicornuate uteri with single fetus in different horns were studied and tabulated

Result
Dramatic differences were detected in chorionic villi / placental location according to gender. 97.2% of the male fetuses had a chorionic villi/placenta location on the right side of the uterus whereas, 2.4% had a chorionic villi/placenta location to the left of the uterus. On the other hand 97.5% of female fetuses had a chorionic villi/placenta location to the left of the uterus whereas, 2.7% had their chorionic villi/placenta location to the right side of the uterus. 127 cases were found to involve bicornuate uteri with single foetuses, most male fetuses were located in the right horn of the uterus and showed right placental laterality (70%). Most female fetuses 59% on the other hand, were located in the left horn and showed left laterality (59%).Moreover, most of the males located in the left horn exhibited right laterality (89%). Also most females located in right horn exhibited left laterality (976.4%). In addition this research indicated that there was a possible link between renal pyelectasis and placental location, and it might be used as a genetic soft marker.

anqelik
catie
kızlarr hamileliği öğrendiğim ilk günden beri herkes "cinsiyet" derdine düştü. öğrensek de hazırlıklara başlasak diye :-) öyle kız olsun ya da erkek olsuncu bir eşim yok allahtan. Az önce makalelere bakarken şöyle bir yazı buldum:
Ilk ultrason görüntüsü kesenin konumundan cinsiyet tahmini belki dikkatinizi çeker :)

this is a multi-center prospective cohort study of 5376 pregnant women that underwent ultrasonography from 1997 to 2007. Trans-vaginal sonograms were performed in 22% of the patients at 6 weeks gestation, and trans-abdominal sonograms were used at 18-20 weeks gestation, at this time the fetal gender were confirmed in 98-99%. The fetal sex was confirmed 100% after delivery. The study also addressed the bicornuate uteri with single pregnancy in relation to placenta / chorionic villi location. The result was tabulated according to gender and placenta / chorionic villi location. Bicornuate uteri with single fetus in different horns were studied and tabulated

result
dramatic differences were detected in chorionic villi / placental location according to gender. 97.2% of the male fetuses had a chorionic villi/placenta location on the right side of the uterus whereas, 2.4% had a chorionic villi/placenta location to the left of the uterus. On the other hand 97.5% of female fetuses had a chorionic villi/placenta location to the left of the uterus whereas, 2.7% had their chorionic villi/placenta location to the right side of the uterus. 127 cases were found to involve bicornuate uteri with single foetuses, most male fetuses were located in the right horn of the uterus and showed right placental laterality (70%). Most female fetuses 59% on the other hand, were located in the left horn and showed left laterality (59%).moreover, most of the males located in the left horn exhibited right laterality (89%). Also most females located in right horn exhibited left laterality (976.4%). ın addition this research indicated that there was a possible link between renal pyelectasis and placental location, and it might be used as a genetic soft marker.

yani rahimn sağındaysa erkek, solundaysa kız hmmmm....

catie
anqelik
yani rahimn sağındaysa erkek, solundaysa kız hmmmm....
evet ultrason fotosunda ise tam tersi solda ise erkek sağda ise kız. :-)

anqelik
Nerdesiniz kızlar ya huuuuuuuu huuuuuuuu

anqelik
catie
aynen öyle..........

anqelik
catie
aynen öyleEEEEEE.............

sezensezen
catie
ayy inş öledir:)benimde kesem sol tarafımda şuan.inş kızım olur yaa..ama hakkaten oğlum hep sağımdaydı benim.bu solumdaaa.bi eve 2 erkek yeter durumu eşitlemek lazım 2 kadın 2 erkek:)yaa işin espirisi sağlık sıhhatli elleri ayakları düzgün olsun daa ama yinede kız da olursa hiç fena olmazz hani:)

beneess
sezensezen
hanımlar bugün 5.30 da randevum var.nolur dua edin bebişimin kalp atışlarını duyabileyim.en son 12 gün önce gittiğimde karından baktığında kesemizi görmüştük.darısı bugün kalp atışlarını duymaya

inşallah duyarsınnn çok güzel bir duygu. Allah herkese nasip etsin. bomboş duyguyla gittim dr a kalbimdeki kelebeklerle döndüm. nasıl güzel bişeydir Allah'ım o. hızlı hızlı pıtpıtpıtpıtpıt...

sezensezen
beneess
inşallah duyarsınnn çok güzel bir duygu. Allah herkese nasip etsin. bomboş duyguyla gittim dr a kalbimdeki kelebeklerle döndüm. nasıl güzel bişeydir Allah'ım o. hızlı hızlı pıtpıtpıtpıtpıt...
evet canm mükemmel bi duygu.inş rabbim 2.defa duymayı nasip edecek bana.ama emin olun tekmeleri hareketleri o pıtpıtlardan daha heycanlı...

3_sevdalinka_3
Kızlar ben çok kararsız kaldım ya, Medical Park a gittim ilk muayene ve kontrolümde, ama doktorum hamile ve bu hafta itibarıyla izne ayrılıyor. Güvenebileceğim bir doktor arıyorum Bursa'da ve mümkünse şehir merkezine yakın yerlerde. Gidip de tavsiye edebileceğiniz kimler var?

gulucuk45
26-02-13, 14:02
bayanlar...
cuma günü kimler kontrole gidecek parmak kaldırsın bakalım...
genelde bu topiğin kontrolleri cuma da:KK1::KK1:

gulucuk45
bugün bi mağazaya girdim... hamile pantolonlarına bakıyodum... satıcı geldi yanıma,bayan burası hamile reyonu dedi....
kadının yüzüne baktım biliyorum ben de hamile pantolonu bakıyorum zaten dedim... kadın bişeye benzetemedi herhalde... bebişim doğsun yaramazlığa başlasın.... götürcem çocugumu salcam dükkana dağıt bebişim dicem...:KK23::KK23::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

zizag
kızlarrr bugün aldım mutlu haberiii 1049 çıktı değerimm allah nasip ederse pazartesi gidip ultrosonda görüceğimm bebeğimi ekimin son günlerine yetişcek bebeğimm allah nasip ederse

ogretmen1
catie

benim kız gibi görünüyor öyleyse... ne olursa olsun o benim bebişimmm kız erkek fark etmeeezzz

gulucuk45
zizag
kızlarrr bugün aldım mutlu haberiii 1049 çıktı değerimm allah nasip ederse pazartesi gidip ultrosonda görüceğimm bebeğimi ekimin son günlerine yetişcek bebeğimm allah nasip ederse
hayırlı uğurlu olsun cnm...
rabbim kucağına almayı da nasip eder inşallah...
artık aramızdasın öyleyse hoşgeldinnnnnnnnnn:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

ogretmen1
gulucuk45
bayanlar...
cuma günü kimler kontrole gidecek parmak kaldırsın bakalım...
genelde bu topiğin kontrolleri cuma da:KK1::KK1:
benim kontrolüm 10 mart cumartesi... çalıştığım için hafta sonu yani... ama sizlerin güzel haberlerinizi bekliyorum... Bir de arkadaşlar yakın zamanlarda bhcg yaptıran var mı sonucu yazabilir mi kaç haftalık olduğuyla birlikte ben de böylece az çok tahmin ederim bebişimin kaç haftalık olduğunu