Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2013 Ekim Anneleri

arcdaisy
13-03-13, 11:03
bubabur
herkese merhabalaaar:KK16:

şu ara inanılmaz bişeyler oldu bana sürekli ağlıyorum hemde sanırlar etimden et koptu:KK1:
vücudumda bu kadar su olduğunu bilmiyodum:KK53::KK49:
bir bişey diyince aklına bişe ghelince insan duygusallasıyo..
doktor bana komedi fili aç eger duygusal bişey izliyosan ve etkiliyosa kapat komedi filmi aç tartısmalı ortamlardan uzak dur bebeği ço ketkileyecek dedi olabildigince dikkat et gez dolaş havalarda iyi oluyo..ben iş yerinden fırsat bulamıyorum inşallah iş çıkısları gezecem günler biraz uzasın..içimiz açılsın

arcdaisy
jasemin
2013 sayılmıyor diye okudum canım çünkü bizler Ocak ayında hamile kaldık.
herkesin kanı kendi dogum gününde 3 yada 4 yılda yenileniyo yıllara göre değil dogum gününe göre

3_sevdalinka_3
canan82
evet canım ya benimde bulantılarım vardı sonra kusmaya başladım dün bulantım vardı ama akşam birden kesildi hepsi oh rahatladım bebişime doğru dürüst bişeyler yedireceğim diye ama bi yandan da burdaki yorumları okuyorum bulantı kusma kesilince endişe ediyor hamişler düşünmeden edemiyorum ya ama biliyorum inşallah bebişim iyi olur böyle farklılıklar dimi çok endişeye gerek yok inşallah bugün tekrar başladı bulantılar hafiften. çok stres yapmamak lazım rahat bırakalım bebişlerimizi dimi biraz :KK34:
evet tatlım da insanın içi durmuyo ki, aklına binbir şey geliyo, keşke gelmese ama dediğin gibi olumsuzlukları okuyunca hem üzülüyosun hem etkileniyosun ister istemez kendini dinlemeye başlıyosun. iki aydır ilk defa dün tatlı yedim dediğin gibi bi yandan sevindim sonra da dedim noluyo lan ben nasıl yedim neden yedim iyidir inşallah :KK1::KK16::KK25: piskopat yaptı bizi bu minikler :KK1::KK16:

2000dnf2000
cullucann
sağol canım, doktoruma söyleyecektim ama hiç sormayayım bu durumda:) fırçalamasın beni:) neyse artık yaza güneşleniriz napalım
Evet canım. Yalnız Güneş'te de uzun süre kalmamaliymis hamileler. Hamilelikte salinan hormonlar güneşe karşı duyarlılığı arttırıyormuş. Ve pigment artısına bağlı olarak vücutta koyulasma olabiliyormuş. Güneşle temasta cilt renk bozuklukları olabiliyormuş. D vitamini almak acısından arada güneşe çıkmalı ama cok güneşlenmek iyi değilmiş. Leke leke olmasın birde cildimiz.

3_sevdalinka_3
arcdaisy
betyvilma bi de benimkine bakarmısın
15.5.1985 eşim
10.04.1984 ben
he he benim eşim de 15.5.1985 üstelik ben de 84 lüyüm :KK1:

arcdaisy
3_sevdalinka_3
hesaplamayı becerebiliyosn bi de send enesene herkesin hesabı tutacakmı bakıyım :KK70:

2000dnf2000
arcdaisy
herkesin kanı kendi dogum gününde 3 yada 4 yılda yenileniyo yıllara göre değil dogum gününe göre
Evet canım. Doğumunu Ocak'ta ve hamile kaldığı günden once olmalı. Yani Ocak'ta hamile kaldigimiz icin genelde o yüzden yazdım öyle.

3_sevdalinka_3
arcdaisy
hesaplamayı becerebiliyosn bi de send enesene herkesin hesabı tutacakmı bakıyım :KK70:
benim 2011 de yenilenmiş, sen de 84 lü olduğuna göre senin de 2011,
eşimin de 2013 te yenilenecek ama daha doğumgünlerine olduğu için biz de ocakta hamiş olduğumuz için bizimki taze kan :KK1: yani kızmış :KK1:

Piskolata
bubabur
herkese merhabalaaar:KK16:
u ara inanılmaz bişeyler oldu bana sürekli ağlıyorum hemde sanırlar etimden et koptu:KK1:
vücudumda bu kadar su olduğunu bilmiyodum:KK53::KK49:
pazar günü öyleydim ortada hiç bi sorun yok hatta çok mutluyum birden istem dışı bi başladım ağlamaya
yarım saat ağladım durduramadım
eşim şok :KK1: noldu diyo yok dedim birşey hiç öyle duygu dalgalanası filan olmamıştı birden hepsini aradan çıkardım sanırım :KK37:

arcdaisy
jasemin
Evet canım. Doğumunu Ocak'ta ve hamile kaldığı günden once olmalı. Yani Ocak'ta hamile kaldigimiz icin genelde o yüzden yazdım öyle.
aynı şeyi farklı türde söylemişiz :)

adaderenim
arcdaisy
bir bişey diyince aklına bişe ghelince insan duygusallasıyo..
doktor bana komedi fili aç eger duygusal bişey izliyosan ve etkiliyosa kapat komedi filmi aç tartısmalı ortamlardan uzak dur bebeği ço ketkileyecek dedi olabildigince dikkat et gez dolaş havalarda iyi oluyo..ben iş yerinden fırsat bulamıyorum inşallah iş çıkısları gezecem günler biraz uzasın..içimiz açılsın
hamişliğimiz bi yandanda kötü zamana denk geldi çok sıcak olcak doru dürüst gezemices:KK31::KK31:

arcdaisy
3_sevdalinka_3
benim 2011 de yenilenmiş, sen de 84 lü olduğuna göre senin de 2011,
eşimin de 2013 te yenilenecek ama daha doğumgünlerine olduğu için biz de ocakta hamiş olduğumuz için bizimki taze kan :KK1: yani kızmış :KK1:
rus takkvimi kız çin takvimi erkek rüyalar erkek içime doğan erkek gönlümden geçen kız :)
doktor ne dicek çok merak ediyorum :KK9::KK9::KK9:

adaderenim
Piskolata
pazar günü öyleydim ortada hiç bi sorun yok hatta çok mutluyum birden istem dışı bi başladım ağlamaya
eşim şok :KK1: noldu diyo yok dedim birşey hiç öyle duygu dalgalanası filan olmamıştı birden hepsini aradan çıkardım sanırım :KK37:
bana eşim bişe dedi aglamaya başladım bi süre geçti neden ağlıyon diye durdum düşünüyom:KK1::KK1::KK1::KK1:
ay kendime güldüm valla:KK1::KK1:

cullucann
jasemin
Evet canım. Yalnız Güneş'te de uzun süre kalmamaliymis hamileler. Hamilelikte salinan hormonlar güneşe karşı duyarlılığı arttırıyormuş. Ve pigment artısına bağlı olarak vücutta koyulasma olabiliyormuş. Güneşle temasta cilt renk bozuklukları olabiliyormuş. D vitamini almak acısından arada güneşe çıkmalı ama cok güneşlenmek iyi değilmiş. Leke leke olmasın birde cildimiz.
aaaaaa hay allam yaa budamı yok süt gibin kalcaz desene bu sene, hafif bi bronzluk olaydı hem daha sağlıklı duruyo insan, neyse napalım, benim doktor bişi demedi gerçi tatile gidersen haberim olsun öncesinde bi konuşalım senle dedi, birde güneşe çıkarken koruyucusuz çıkma dedi en az 50 olması gerekiyomuş ama lekeden bahsetmedi, ay napçaz yaza gelio bizim göbüşlerin büyümesi çok iyi korumak lazım kendimizi şapka falan takmak lazım yüzümüz leke olmasın, ben 60 spf li fondoten almıştım kendime yaza onu sürmeden çıkmıyım barim :)

cullucann
Piskolata
kocalar şokun şokunu yaşıcak desene biz hamileyken hahaha, onlarada yazık ya bida onların tarafından düşünsene durup dururken ağlayan bir eş sebep yok ortada, naptım ben diye düşüne düşüne manyak olcaklar haha:)

pissa
jasemin
Vallah bu hamilelik döneminde hersey hayal. Olsun ya bebeklerimiz sağlıklı olsunlar da gerisi boş. Sonradan yaptırırız herseyi. Lazeri okumadım ama bence o da tehlikelidir.
Ben hamilelik öncesi lazere gidiyordum.hamilelik süresinde yapmıyorlar lazeri.bende gitmicem artık.doğumdan sonra giderim diye düşünüyorum.

Piskolata
cullucann
kocalar şokun şokunu yaşıcak desene biz hamileyken hahaha, onlarada yazık ya bida onların tarafından düşünsene durup dururken ağlayan bir eş sebep yok ortada, naptım ben diye düşüne düşüne manyak olcaklar haha:)
:KK9: evet
neyse azıcık çekecekler yapacak birşey yok :KK53:

bubabur
bana eşim bişe dedi aglamaya başladım bi süre geçti neden ağlıyon diye durdum düşünüyom:KK1::KK1::KK1::KK1:
ay kendime güldüm valla:KK1::KK1:
:KK1::KK1: sebep olsa neyse de sebepsiz olunca komik oluyor

canan82
3_sevdalinka_3
evet tatlım da insanın içi durmuyo ki, aklına binbir şey geliyo, keşke gelmese ama dediğin gibi olumsuzlukları okuyunca hem üzülüyosun hem etkileniyosun ister istemez kendini dinlemeye başlıyosun. iki aydır ilk defa dün tatlı yedim dediğin gibi bi yandan sevindim sonra da dedim noluyo lan ben nasıl yedim neden yedim iyidir inşallah :KK1::KK16::KK25: piskopat yaptı bizi bu minikler :KK1::KK16:
evet canım ya bende dün tatlı yedim inanamadım kendime :KK34: bulantıda olmayınca noluyo dedim ama çok takmamak lazım ya vucüt hergün değişiyor farklılaşıyor vardır bi nedeni belki diyordur bırakayım garibanıda adam gibi bişeyler yesin bikaç gün diye :KK34: neyse stres yapmıyacağım bebeğim doğru dürüst bişeyler yedi diye sevineceğim bende aksine :KK54:

betyvilma
13-03-13, 12:03
arcdaisy
betyvilma bi de benimkine bakarmısın
15.5.1985 eşim
10.04.1984 ben
canım bende pek beceremiyorum ama kız çıkıyo seninde sanırım :KK49::KK49:

arcdaisy
teşekkür ederim canım sağol

boncuk1985
eraba kızlar nasılsınız ben bugün çok hüzünlüyüm annemi ve babamı emlekete yolculadım şimmdi geldim
bide 2 gündür miydem bulanmıyor diye çok korkuyordum ki bugün ırmak gibi ccoştu çok sevindimm bulandı diye herkes şikayet ederken ben seviniyorumm napıyım ya bebeğime bişey olucak diye çok korkuyorum ....

simlim
Arya_
canım SGK lı alabilmek için rapor lazım dedi eczacı ne demek istediğini pek anlamadım ama bende rapor falan yok bende baya ücret ödeyip aldım.. ama dünden bugüne bile çok iyi geldi bana ilaç, acaip kuvvetli tak diye kesiyor mide bulantısını ve saatlerce turp gibi yapıyor.. ben dil üstünde eriyenini kullanıyorum seninkide öylemi ?
Evet benimkide dil üstü.

neslihakan
13-03-13, 13:03
3_sevdalinka_3

neye bakıyorsunuz kaçırdım bende baktırıcam kim neye bakıyo :KK52:

Arya_
simlim
Evet benimkide dil üstü.
günde kaç tane alabilirsin dedi sana acaba :) ?

cupcakeee
boncuk1985
eraba kızlar nasılsınız ben bugün çok hüzünlüyüm annemi ve babamı emlekete yolculadım şimmdi geldim
bide 2 gündür miydem bulanmıyor diye çok korkuyordum ki bugün ırmak gibi ccoştu çok sevindimm bulandı diye herkes şikayet ederken ben seviniyorumm napıyım ya bebeğime bişey olucak diye çok korkuyorum ....
Allah kavuştursun canım.Annemlerdeyim hafta sonu kendî evime döneceğim ama şimdiden hüzünleniyorum:KK43:(

cullucann
neslihakan
neye bakıyorsunuz kaçırdım bende baktırıcam kim neye bakıyo :KK52:
bende kaçırdım canım bişi hesaplıyo bizim kızlar ama nedir anlamadım:)

ervamert
arcdaisy
bulantım kesildi diye korkamyı nbende nerdeyse hiç bulantı olmuo sırf koca bişey yutmusum gibi his var.. doktor herkeste bulantı oalcak diye bişey yok dedi bende aynısını sordumda
aynen bulantınız olmayınca sevinin bence korkmayın önceki bebeğimde düşükten 1 hafta sonra bile tiksinme ve bulantılarım vardı... bulantınız olmayınca korkmayın yemeğe saldırınnnn bu kadar söylüyorum....:KK56:

boncuk1985
rus takvimi eşimin kanının 2009 da yenilendiğini söylüyor..benimkisinide 2011 de yenilendiğini buna göre aboyka yani kızımız olucakmmış çin takvimide oğlumuz olucağını söylüyor hangisi doğrudur

cullucann
boncuk1985
allah kavuştursun canım, memleket neresi çok uzak mı? olsun tekrar gelirler üzülme. Mide bulantısına takmayın kızlar kafanızı 9 ay boyunca hiç bulantı çekmeyen homini gırtlak yiyenler var bebekleride sağlıklı maaşallah, yani bulantı dinince bebek kötü anlama gelmiyor, doktorunuza da sorun isterseniz aynı şeyi söyleyecektir:)

ervamert
betyvilma
ya benide hesaplayın nolur ya yapamadım bi türlü :26: ben 09.08.1990 eşim 17.05.1987 :KK52::KK52: bi yapıyom kız çıkıyo bi yapıom erkek :KK49::KK49: ikizde degilki anam o zamn neeeee:KK43::KK43:
hemen hesaplıyım senin 2010da yenilendi 2011 eşininki en yakın o olduğu için erkek

ervamert
tac_yaprak
Canim bede beceremedim kendiminkini hesaplamayi , sorun su acaba 2013 yili hesaba katilabiliyormu yani 2013 yenileme oldu sayiliyormu.
2013 ün ileriki aylarında hamile kalmış olsaydık sayılabilirdi ama tamda ocak ayında hamile kaldık eğer doğum günü hamile kaldığın periyottan önce ise 2013de o zaman onun cinsiyetini alır

3_sevdalinka_3
cullucann
bende kaçırdım canım bişi hesaplıyo bizim kızlar ama nedir anlamadım:)
he he kaçırdınııızz kaçırdınııızzz :KK1: :KK55: :KK16: :KK25: :KK55: söylesek mi acaba :KK55: bi daha bizi bırakıp uzaklara gitcek misiniz :KK1:

hadi hadi siz anişleri fazla merakta bırakmayalım minikler meraklanmasın :KK1: erkek mi kız mı diye baktık kan yenilenmesine göre, ama değişik sonuçlar çıkıyo, çin takvimine göre zıt yani :KK1:

tac_yaprak
3_sevdalinka_3
kan üzümü aldım ben, çok da yediğim söylenemez ama işe falan getirdim ağzım boş kalınca birkaç tane atıyorum. Çorba falan içebiliyorum, şimdi yemekten geldim, tavuk varmış direk böööğğ lük bir durum yaa, bi daha hiç tavuk yiyemiycekmişim gibi bi his oluşmaya başladı içimde :KK25::KK5:
Canim sorma benim masada da kus uzumu incir fln var atistirmalik ama pek yedigim soylenemez.. Tavuk deme valla benimde mide aninda kalkiyor o kadar tiksindim..

ervamert
3_sevdalinka_3
ben hep derim zengin olucaz diye eşim 86 lı ben 84

cullucann
boncuk1985
rus takvimi eşimin kanının 2009 da yenilendiğini söylüyor..benimkisinide 2011 de yenilendiğini buna göre aboyka yani kızımız olucakmmış çin takvimide oğlumuz olucağını söylüyor hangisi doğrudur
benimde rusa göre kız, çine göre erkek haha:) neyse yahu nası olsa doktor teyzesi sölicek çok az kaldı şurda 4. aya demi, sağlıklı bebişler olsun, kesinlikle içimden cinsiyet geçirmiyorum, kızlarıda çok seviyorum erkekleride, zaten ilk hamileliğim olduğu için her anlamda bize süprizlerle gelecek işallah.
Allah hepimize nur topu gibi sağlıklı çocuklar nasib etsin başka bişi istemiyom, önce sağlık.

ervamert
bubabur
hamişliğimiz bi yandanda kötü zamana denk geldi çok sıcak olcak doru dürüst gezemices:KK31::KK31:
hiç sorma ayvalıkta yaşıyorum çoook sıcakk olucakkk astım hastasıyımmm nefes alamıycammmm vantilatörle kanka olduyduk geçen sene bu sene oda yetmiycek galibaa:KK49: