TEST

2013 Ekim Anneleri

Denizto
6-04-13, 19:04
tac_yaprak
Canim Allah sifa versin ins. hepsi temiz cikar.. Sizde fazla uzulmeyin bakin stress en buyuk dusman, bebislerinizde uzulmesin..

Simdi ikili test kan ve ultrason sanirim, bende kan verdim ultrason ayin 12 sinde.. bu uclu dortlu test ne oluyor, valla banada anlatirsaniz sevinirim.. Benim doktor bebekte bir sakatlik risk hastalik varmi onun incelemesi diyor geciyor..
Tacyaprak merhaba,
Ultrasonda ense kalınlığını ölçüyorlar ve burun kemiğinin olup olmadığına bakıyorlar. Aynı gün içinde kan tahlili veriyorsun-ikili tarama testi iki hormon bakıyorlar birinci üç ayın sonunda. Bu üç değeri birlikte senin yaşını, hamilelik haftanı ve sigara vb gibi risk faktörlerini hesaba katıp down sendromu, edwards sendromu gibi bazı kromozom anomalilerinden kaynaklanan hastalıklara ilişkin olasılıkları hesaplıyorlar. Üçlü ve dörtlü test ise sanırım 16.haftada yapılıyor, onda da yine belli hormonlara bakılıyor, eğer riskli bir durum varsa plasentadan su alıyorlar. Üçlü dörtlü test daha güvenilir oluyormuş, varsa riskli bir durum tespit olasılığı artıyormuş. Benim ikili tarama testinde hormonlardan biri serbest bhcg yüksek çıktı, doktor üçlü tarama testine bakarız, risk varsa su alırız dedi..

tac_yaprak
hidroje
sakatlık derken arkadaşım genelde ikili tarama üçlü ve dörtlü hepsi aslında genetik yapıdaki herhangi bir bozukluk varmı ona bakılıyo yani down sendromu gibi 3-4 genetik hastalığa genetik derken genlerle aktarılan değil kromozomal bozukluk. en önemli ve detaylısı 2 li test diye biliyorum 3 ve 4 lü yapmasanda olur testler gibi . sakatlık vb. için ise ayrıntılı ultrason öneriyorlar. bildiğim genel olarak bu arkadaşım.
Canim cok tesekkur ederim, yani 3 lu yada 4lu testte daha fazla hastalik inceleniyor ama asil olan ikili test onemlisi anladigim kadariyla yani ..

tac_yaprak
Denizto
Tacyaprak merhaba,
Ultrasonda ense kalınlığını ölçüyorlar ve burun kemiğinin olup olmadığına bakıyorlar. Aynı gün içinde kan tahlili veriyorsun-ikili tarama testi iki hormon bakıyorlar birinci üç ayın sonunda. Bu üç değeri birlikte senin yaşını, hamilelik haftanı ve sigara vb gibi risk faktörlerini hesaba katıp down sendromu, edwards sendromu gibi bazı kromozom anomalilerinden kaynaklanan hastalıklara ilişkin olasılıkları hesaplıyorlar. Üçlü ve dörtlü test ise sanırım 16.haftada yapılıyor, onda da yine belli hormonlara bakılıyor, eğer riskli bir durum varsa plasentadan su alıyorlar. Üçlü dörtlü test daha güvenilir oluyormuş, varsa riskli bir durum tespit olasılığı artıyormuş. Benim ikili tarama testinde hormonlardan biri serbest bhcg yüksek çıktı, doktor üçlü tarama testine bakarız, risk varsa su alırız dedi..
Canim tesekkurler bilgilendirmen icin ama aklima takilan bisi var simdi benim doktorum ozel kliniktest icin dogum yapicam hastaneye yonlendirdi. Hastaneden test icin randevu almam gerekiyordu kan tahlili icin 10+2 de kan verdim sonografi icin 12+2 gun verdiler. kan testinin engec 10 haftada alinmasi gerekir dedi ordaki doktor sonografi icinde 12-14 hafta araligi ideal dedi. Kendi doktorumada sordu burda esimin hamile olan arkadasinada sordum evet boyle olmasi gerek zaten dediler. Simdi sen ayni gun deyince aklim karisti sonucta tip bu her ulkede farkli degil ya..

Ayrica uclu dortlu testlede yine kan ve sografi diymi? yani plesantadan su alinmasi istisnai bir durum sonuclara gore?

Efla
Denizto
Herkese merhaba
Ben de herşey yolunda giderse ekimde ilk bebeğimi kucağıma alacağım.
İkili tarama testim yapıldı, 33 yaşındayım, risk düşük çıktı, ancak bhcg değerim yüksek çıktı, 233. Doktor gerekli olursa amniyosentez yapacağını söyledi. Benzer tecrübeleri olan var mı aranızda??
Denizto, kan değerlerinin aralığı hakkında bir bilgim yok, ben henüz kan sonuçlarımı almadım.
risk varsa kan ile bakılan diğer testlere de baktırırsın. amniyosentez e umarım gerek kalmaz, onun da deneyimli bir dr un yapması önemli, belli riskleri var.
amniyosentezi yaptırmadan önce detaylıca dr undan bilgi al. (problem varsa bile bebeği aldırmayacaksan, amniyosenteze hiç gerek yok bence)

bence içini ferah tut, olumsuz bir şey yoktur diye tahmin ediyorum. bu testler yüksek oranda fikir verir ama yine de kesin sonuç vermez. ultrasonda da destekleyen bir şey çıkmamış. kendini hiç üzme, bol dua et.

benim tecrübem yok ama, gebelikte bu testlerde riskli durumları olup sapasağlam çocukları olan arkadaşlarım var. olumlu düşün, kendine ve bebeğine stres yaşatma.

Efla
loori
amin canimm :KK16::KK16: o heyecani bilmem mi yaa babalar anlamaz zaten aslinda babasiz gidiceksin :KK52::KK52::KK52: benim dr hala alttan bakiyo ya biktim usandim ne zaman ustten bakicak:KK31::KK31:
3 aydan sonra karından bakıyorlar canım. öyle daha net görülüyor diye bazı dr lar alttan bakıyor.

Catybaby
Hareketlerini hissetsem daha rahat olurum belki..İşte 2 aylık sıkıntıdan sonra bana tuhaf geliyor belki de :KK1:
canım endişe etme. ilk bebekse 18. haftadan sonra hareketler hissedilirmiş. daha var bizim hissetmemize.
bende eskiden kasılma ağrısı çok oluyordu, bir süredir yoktu ben de endişe ettim ama ufak ufak yine yoklamaya başladı. normalmiş bunlar. pek hissetmeyen de oluyor. herkeste belirtiler farklı oluyor. içini rahat tut.
bu haftalarda hamilelik sıkıntıları hafifler diyor dr lar. onla ilgilidir.

Efla
6-04-13, 20:04
Neva7
kızlar ya size bi sorum olacak.Aranızda benim gibi hipotiroidi olanlar var,çarşamba günü sağlık ocağında tsh için hormon testi yaptırdım,sonuçları bugün aldım,tsh ım 6,99 çıktı şok oldum.ilacımı düzenli kullanıyorum ama tahlile giderken ilacı atmadan gitmiştim acaba ondan mı yüksek çıktı,bilgisi olan varsa cevap yazabilir mi lütfen:18: iki ay önceki sonucum normal değerlerdeydi,salı gününe randevu aldım endokrinden ama önce size sorayım dedim.
canım hamilelikte yükselebiliyor. benim dozumu artırdı dr, tekrar baktırmam lazım yakın zamanda.
senin dr unun da dozu artırması lazım.
hamilelikte belli aralıklarla testi yinelemek lazım.

tahlile gideceğin gün kesinlikle ilacını içmemen lazım. içersen sonuç yanıltıcı çıkar. ondan değildir.
kaç mg alıyorsun günlük?

Efla
smraca
selam annecikler yardıma ihtiyacım var.bir aydır saçım acayip kaşınıyodu.ilk üç ay dolunca nihayet cildiyeye gittim bugün.bana konazol şampuan,kadolin şampuan,betasalıc losyon ve psovate losyon verdi.kana binde bir oranda karışıyor bişolmaz dedi doktor ama ben yinede burda sizinle paylaşmak istedim.kaşıntı dayanılmaz ne yapacağımı bilmiyorum.kullansam bi dert kullanmasam ayrı dert.bitkisel bir çözüm araştırdım bulamadım.bilginiz varsa lütfen bana yardım edin.
smraca, kaşıntıya iyi gelecek bitkisel şeyler de bulabilirsin bence. ilaçtan önce onları araştır ve mutlaka kadın doğumcundan onay al.
head & shoulders şampuanının saç derisi kaşıntısı için çeşidi vardı, nasıl etki ediyor bilmiyorum ama, dr a sorarak onu da dene istersen.
ilaç en son çaren olsun...

Efla
arkadaşlar, yorumlarda hurma yediğinizi yazmışsınız.
benim bildiğim kadarıyla, hurma doğumu kolaylaştırma vb etkiler de yapıyor, erken doğumu tetikliyormuş. son ayda yenilmeli diye duymuştum.
dr a bir sorun isterseniz..
:44:

kabızlık için kuru kayısı ve kuru erik yiyebilirsiniz. bol su içip hafif tempolu yürüyüş yapın. sebze meyve yiyin.
yine de her şeyi abartmadan yiyin...

ogretmen1
6-04-13, 21:04
adig_e
canım günaydın eşin nerde ki?
uzaktayken insan kendini terk edilmiş hissediyo :KK14:
Esim askerde sanirim daha fazla dayanamayip haftaya Ankara'ya esimin yanina gidecegim...

neslihakan
Günaydın canım, Evinde olmak güzeldir eminim ama evde oyalanmaya çalış Allah sabır versin . Bu günlerinde geçecek az kaldı. Biraz daha sabır arkadaşım.

Günaydınnnnn,

Geç döllenme olmuş olabilir. O yüzden de biraz geriden geiyor olabilir. Bebeklerimiz sağlıklı olsunlarda 1 hafta önce sonra fark etmiyor canım .
Haftyada bahanen olmuş olacak bebişini görmek için.
ben 20 nisanı bekliorum gitmek için.
Eve gittim feracemi aldim hava isindi pardesu yakiyor... zor oldu ama hemen ciktim esimin esyasi var her yerde kaldiramiyorum kiyip da geleceği gun yaklasana kadar da ev iyle kalacak sanirim...

Ben yine hastalaniyorum cok fenayim bulantilar gripler oksuruk... bir de sandalyede oturuyordum kalktim ayaga dogrulamadim karnimin sol taraginda şiddetli agri var kasilma var. Gaz sancisi oldugunu düşünüyorum kaynanam da oyle soyledi... endiselenmiyor da degilim hani ne yapsam bilemedim.

Hepinize iyi geceler

Efla
ogretmen1
Esim askerde sanirim daha fazla dayanamayip haftaya Ankara'ya esimin yanina gidecegim...

Eve gittim feracemi aldim hava isindi pardesu yakiyor... zor oldu ama hemen ciktim esimin esyasi var her yerde kaldiramiyorum kiyip da geleceği gun yaklasana kadar da ev iyle kalacak sanirim...

Ben yine hastalaniyorum cok fenayim bulantilar gripler oksuruk... bir de sandalyede oturuyordum kalktim ayaga dogrulamadim karnimin sol taraginda şiddetli agri var kasilma var. Gaz sancisi oldugunu düşünüyorum kaynanam da oyle soyledi... endiselenmiyor da degilim hani ne yapsam bilemedim.

Hepinize iyi geceler
Allah kavuştursun canım. sana da kolaylıklar versin, evliyken bir de bu hormonlar ile beklemek daha zor olur..
o sancılar, daha çok rahmin boyutunu bebeğe göre ayarlamasından olurmuş. genişlemek için kasılıyormuş. bende de arada oluyor, eskiden daha sık oluyordu.

grip için de tavuk suyuna çorba, bol limon sıkarak iç. limonlu ıhlamur vs içebilirsin. grip ise, mutlaka dinleneceksin ki vücudun direncini artırsın. C vitaminli meyvelerden ye bol bol. geçmiş olsun.

Pink8
aereninannesi
arkadaşım benim ilk 3.1 çıkmıştı ve dr çok önemsedi çoğu dr önemli olmadığını söylüyor ama yeni yapılan araştırmalarda 2.5 üstünün tedavi altına alınması gerektiğini söyledi.hemen dahiliye uzmanıyla görüştük.su an 2.45 e düştü her ay tahlil yaptırmamı istiyor.bence korkmada araştır
Peki bu süreçte ilaç kullandın da mı düştü canim?

cagla22
Benimde tsh yuksektı ılac kullanıyorum en son 1 küsüre düştü kısa bir süre sonra tekrardan kan tahlılı yaptırırım artık .

Pink8
6-04-13, 22:04
cagla22
Benimde tsh yuksektı ılac kullanıyorum en son 1 küsüre düştü kısa bir süre sonra tekrardan kan tahlılı yaptırırım artık .
Kac çıkmıştı canim?

ogretmen1
7-04-13, 05:04
Efla
Allah kavuştursun canım. sana da kolaylıklar versin, evliyken bir de bu hormonlar ile beklemek daha zor olur..
o sancılar, daha çok rahmin boyutunu bebeğe göre ayarlamasından olurmuş. genişlemek için kasılıyormuş. bende de arada oluyor, eskiden daha sık oluyordu.

grip için de tavuk suyuna çorba, bol limon sıkarak iç. limonlu ıhlamur vs içebilirsin. grip ise, mutlaka dinleneceksin ki vücudun direncini artırsın. C vitaminli meyvelerden ye bol bol. geçmiş olsun.
Canim ama sol tarafimda ve bildigin gaz sancisi cok agrili ve acili gercekten rahim genislemesi ile mi ilgilidir?
Meyve canim cok cekiyor ama yiyemiyorum acikcasi bir de sanki gaz yapiyor midemi bulandiriyor...

aereninannesi
7-04-13, 07:04
Pink8
Peki bu süreçte ilaç kullandın da mı düştü canim?
ilaç tedavine başlamadan antitipo serbest tsh tahlilleride yaptırdı onları yaptırdığımda tekrar tsh a bakıldı 2.79a inmiş ilaç kulanmadan.4 hafta sonrada 2.45 olmuş.neye göre düşüyor çıkıyor bilmiyorum ama 2.5 üstüne kesinlikle iaç gerekiyor demişti dr.bebeğin zekasını etkiliyormuş troid

Pink8
7-04-13, 07:04
aereninannesi
ilaç tedavine başlamadan antitipo serbest tsh tahlilleride yaptırdı onları yaptırdığımda tekrar tsh a bakıldı 2.79a inmiş ilaç kulanmadan.4 hafta sonrada 2.45 olmuş.neye göre düşüyor çıkıyor bilmiyorum ama 2.5 üstüne kesinlikle iaç gerekiyor demişti dr.bebeğin zekasını etkiliyormuş troid
İste canim benim de 7 haftalıkken 3.4 çıkmıştı doktorun gecmiste tiroid problemim olmadıgı icin ve t4 te normal çıktığı icin gerek duymadı ve ilerleyen haftalarda düşecek demişti ben tatmin olmayıp iki doktora daha sordum onlar da aynı seyi söylediler hatta tekrar baktirayim mı dedim gerek yok dediler . Suan 14. Haftanın içindeyim Rabb'ime emanet bebeklerimiz canim.

nurberra
7-04-13, 08:04
herkese ii pazarlar kızlar bende bahar temizliğine başlıyorum artık dinlene dinlene yapıcaz bişiler ortalığı yoluna koyayım kadın tutup camları haslıları sildiririm ohhh mis inş :)

ogretmen1
7-04-13, 09:04
nurberra
herkese ii pazarlar kızlar bende bahar temizliğine başlıyorum artık dinlene dinlene yapıcaz bişiler ortalığı yoluna koyayım kadın tutup camları haslıları sildiririm ohhh mis inş :)
Sana da kolay gelsin canım... ben de esimin gelmesine yakin bayan cagiracagim insaallah.

Bu arada ben cok nefes darlığı çekiyorum. Dün bi avmye gittik bilindik bi magazadan kot hamile gomlegi ve bir de pantolon aldim cikana kadar nerdeyse bayiliyordum cok fena oldum. Hemen titremeye basliyorum. Bir de kalp carpintisi hissediyorum acaba kansizliktan mi? Var mi baska yasayan benim gibi seyler?

elmadas
kızlar herkese iyi pazarlar canlarım bende dün bebişimi gördüm öyle hareketliydiki cnm bnm rabbime bin şükür umarım herkesin bebişleri çok sağlıklıdır cinsiyetinede baktı doktor ama daha kesin değil inşallah bidakine öğrenebilirim kenidinize ve bebişlerinize dikkat edin canlar...

efsunn07
elifimmahsum
hoşgeldin ölçümlerin iyi çıkmasına sevindim canım inşallah kan sonuçların da iyi çıkar ..kaç kilo vermişsin canım

doktorunla mutlaka görüş canım zaten hava yolu şirketleri rapor istiyo geçen sene ablam hamileydi ondan rapor istediler doktoru ise rapor vermedi geçen sene buraya gelecekti yoksa gelemedi doğum yaptıktan sonra geldi

çok şanslısın canım ne güzel patronun iyi karşılamış burda kötü karşılanan arkadaşlar var malesef senin adına sevindim iş yerinde rahat edersin en azından..bu arada mik mik ne oluyo ayıp olmazsa sorması
sağol canım 3 kilo vermişim
,bu arada bu troidden ötürü ialaç kullanan var herhalde dimi aramızda

adaderenim
moralim sıfır:KK14::KK14:
2 gündür hastanede serum ve iğne yiyorum:KK14::KK14::KK14:
kesenn etrafında kan alanı oluşmuş evden çkmamı yasakladı dr:KK31::KK31:
bebişim çok iyi maşşallah haraketleri kalpleri allahım yardım et:KK49::KK19:

elmadas
bubabur
üzüldüm cnm kendine ve bebişe dikkat et rabbim ikinizide korusun...

nurberra
ogretmen1
Sana da kolay gelsin canım... ben de esimin gelmesine yakin bayan cagiracagim insaallah.

Bu arada ben cok nefes darlığı çekiyorum. Dün bi avmye gittik bilindik bi magazadan kot hamile gomlegi ve bir de pantolon aldim cikana kadar nerdeyse bayiliyordum cok fena oldum. Hemen titremeye basliyorum. Bir de kalp carpintisi hissediyorum acaba kansizliktan mi? Var mi baska yasayan benim gibi seyler?
saol cnm

bendede nefes sorunu var ya hemen nefes nefeseyim kansızlık çıkmamıştı ama tekrarlatıcam tahlili çarpıntı bende hissediyorum telefonla konuşurken bile nefesnefese kalabiliyorum inş bi sorun yoktur daha hamişliğin başında böle tıkanmak zor bide göbişimde yok öyle hani kilomda yok nedir bilmiyorum

nurberra
bubabur
çok geçmiş olsun cnm Rabbim korusun bebişinide inş sen dua et hiç bişicik olmıcak inş

nurberra
elmadas
kızlar herkese iyi pazarlar canlarım bende dün bebişimi gördüm öyle hareketliydiki cnm bnm rabbime bin şükür umarım herkesin bebişleri çok sağlıklıdır cinsiyetinede baktı doktor ama daha kesin değil inşallah bidakine öğrenebilirim kenidinize ve bebişlerinize dikkat edin canlar...
cnm gözün aydın ne güzel bebişin sağlıkla büyüsün inş hepimizinki bidahaki kontrollerde prensler prensesler belli olucak Allahın izniyle :)bnm kontrolde 25 nisan bakalım :)ama ondan önce dayanamayıp devlet hastanesine gidebilirim

nacisss
7-04-13, 10:04
Kizlar dun ikili testimi yaptirdim.sonucumu carsamba gunu alicam insallah iyi cikar. Bu arada doktorum bebegimin kza benzedigini soyledi cok emin olmamakla birlikte :)

Pink8
Ya kizlar bugun kalktığımdan beri icim oyle sıkkin ki:KK43:( bebegim iyi mı diye kafama taktım durdum hicbirsey hissetmiyorum cunku:KK43:((( kontrolum 29 unda:KK43:( bugun ozel bı hastaneye gidip görmek istedim ama aradım kac yeri bugun pazar oldugu icin doktor yok :KK43: topiklerde de bebegini karnında kaybedenler 5-6 aylık falan onları okudum moralim alt üst oldu:KK43:( hersey Allah'tan..Rabbim hepimize saglikli doğumlar saglikli bebekler nasip etsin insallah..bir de ben bugun nerede gidebilirim doktora fikri olan var mı?

tilsim7888
herkese güzel pazarlar ..
dışarısı çok güzel heryer misler gibi çiçek kokuyor içim açıldı bu bile nasıl yüzünü güldürüyor. havalar düzeldikçe insanlar canlanıyor sankiii :KK8::21:

Efla
7-04-13, 11:04
ogretmen1
Canim ama sol tarafimda ve bildigin gaz sancisi cok agrili ve acili gercekten rahim genislemesi ile mi ilgilidir?
Meyve canim cok cekiyor ama yiyemiyorum acikcasi bir de sanki gaz yapiyor midemi bulandiriyor...
canım ben hem gaz ağrısı hem de kasılmaların sancısını yaşıyorum ara ara. gaz yapacak şeyler yeme, üşütme, biraz yürüyüş gibi hafif egzersizler yap. buna rağmen hala oluyorsa, rahimdendir.

ogretmen1

nefes darlığı bende de çok oluyor, hipotiroid ve kansızlıktan dolayı geçmişte de oluyordu ama şu an ikisi de normal. tamamen gebelikle ilgili olduğunu düşünüyorum canım. birkaç adım yürüyeyim, telefonla konuşurken, birkaç merdiven çıktığımda hemen nefes nefese kalıyorum.
yine de dr a sormak lazım. ben henüz sormadım. kısıtlıyor insanı.

bubabur
geçmiş olsun, bebeğin iyi olması önemli olan. kanamalar da dr kontrolünde olduktan sonra endişe etmeyin bence.

Pink8
Ya kizlar bugun kalktığımdan beri icim oyle sıkkin ki:KK43:( bebegim iyi mı diye kafama taktım durdum hicbirsey hissetmiyorum cunku:KK43:((( kontrolum 29 unda:KK43:( bugun ozel bı hastaneye gidip görmek istedim ama aradım kac yeri bugun pazar oldugu icin doktor yok :KK43: topiklerde de bebegini karnında kaybedenler 5-6 aylık falan onları okudum moralim alt üst oldu:KK43:( hersey Allah'tan..Rabbim hepimize saglikli doğumlar saglikli bebekler nasip etsin insallah..bir de ben bugun nerede gidebilirim doktora fikri olan var mı?
canım olumsuz konularda dolaşma. zaten ruh hali itibariyle endişeler yüksek seviyede. kendine, bebeğine niye eziyet ediyorsun ki?
Allaha emanet. her gün aynı belirtiler yaşanmıyor. ben de bazen sabahtan itibaren bulantıdan, baş ağrısından çok çekiyorum, bazı günler daha rahat geçiriyorum. günü gününü tutmuyor.
devlet hastanelerinde kadın doğum ve çocuk servislerinin acilinde dr vardır...

ogretmen1
7-04-13, 11:04
bubabur
Cnm cok gecmis olsun insaallah atlatirsin biran once...

nurberra
saol cnm

bendede nefes sorunu var ya hemen nefes nefeseyim kansızlık çıkmamıştı ama tekrarlatıcam tahlili çarpıntı bende hissediyorum telefonla konuşurken bile nefesnefese kalabiliyorum inş bi sorun yoktur daha hamişliğin başında böle tıkanmak zor bide göbişimde yok öyle hani kilomda yok nedir bilmiyorum
Ben de kilo vermisim 51 kiloyum suan. Kansizlik var bende sanirim o yapıyor bir de tansiyonum surekli dusuk doktorda da hep normal cikiyor ses cikaramiyorum yani...

Efla
canım ben hem gaz ağrısı hem de kasılmaların sancısını yaşıyorum ara ara. gaz yapacak şeyler yeme, üşütme, biraz yürüyüş gibi hafif egzersizler yap. buna rağmen hala oluyorsa, rahimdendir.

nefes darlığı bende de çok oluyor, hipotiroid ve kansızlıktan dolayı geçmişte de oluyordu ama şu an ikisi de normal. tamamen gebelikle ilgili olduğunu düşünüyorum canım. birkaç adım yürüyeyim, telefonla konuşurken, birkaç merdiven çıktığımda hemen nefes nefese kalıyorum.
yine de dr a sormak lazım. ben henüz sormadım. kısıtlıyor insanı.
Ben de merdivende falan zorlaniyorum cok. Yani yatakta yatarken donsem bile çarpıntı oluyor. Artik kan ilacina baslarim herhalde ama vitamin falan verirse kullanmayi pek dusunmuyorum acikcasi...

mehtapM
7-04-13, 13:04
ogretmen1
Ben de merdivende falan zorlaniyorum cok. Yani yatakta yatarken donsem bile çarpıntı oluyor. Artik kan ilacina baslarim herhalde ama vitamin falan verirse kullanmayi pek dusunmuyorum acikcasi...
Merhabalar Hanımlar,
uzun zamandır pek mesaj yazamadım ama sürekli takip etmeye çalıştım :)
Allahın izniyle bizde herşey yolunda, ne bulantı ne sancı hiç bişi yok bin şükür :)
umarım herşey herkes için yolundadır.

ogretmen1 bu yorumun dikkatimi çekti neden vitamin kullanmaya sıcak bakmıyorsun ?

fasulye06
7-04-13, 15:04
slm kızlar nasılsınız napıyonuz bebıslerınız nasıl

lina0156
7-04-13, 16:04
Denizto
Teşekkürler elifimmahsum, inşallah Allah herkesin gönlüne göre verir, amniyosentez evet plasentadan su almaları oluyor.
canım eğer bebeği aldırmayı düşünmüyosan hiç yaptırma bence testi kafanı karıştırıp strese girme boşuna ki inşallah bebeğin sağlıklıdır benim içime öyle doğdu nur topu gibi sağlıklı sevimli bir bebiş dünyaya getireceksin inşallah...bildiğim kadarıyla bebeğin plesentasından su aldırmanın bir riski olabiliyormuş

epack_
kizlar bulantidan fln sut yogurt yiyemeyenler kalsiyum takviyesi isine nasil cozum buldunuz??

lina0156
guldemm
iyi akşamlar kızlar, bugün doktora gittik cinsiyetini söyledi :nazar:. KIZımız olacakmış :KK3: İnşallah merak eden herkes bir an önce öğrenir bebişinin cinsiyetini
:nazar: maşallah canım sağlılklı olsun inşallah bu arada kız yılı galiba cinsiyet öğrenenlerin çoğu kız bakalım benimkini öğrenebilecekmiyim 22sinde falan gidicem kontrole
ogretmen1

Hepinize iyi geceler
eğer kendini iyi hissediyosan doktoruna da sor yolculuk yapmanda bir sakınca var mı yoksa git moral bulmuş olursun hem ondan sonrada eşini gelmesine az kalmış oluyo Allah tez zamanda kavuştursun inşallah
nurberra
ben de düşünüyorum kadın çağırmayı da güvenemiyorum da yabancı birinin eve gelmesine ama yapacak birşey yok mecburen
bubabur
sıkma canını canım sen yatıp dinlenmene bak ilaçlarını ihmal etme kesede bir sorun yoksa geçer inşallah Allah acil şifa versin inşallah
nacisss
Kizlar dun ikili testimi yaptirdim.sonucumu carsamba gunu alicam insallah iyi cikar. Bu arada doktorum bebegimin kza benzedigini soyledi cok emin olmamakla birlikte :)
umarım sonuçların çok iyi çıkar senin de mi kız kızlar kulübü olacak bu gidişle burası erkek bekleyenlerin sayısı az ayy benimki ne acaba çok merak ediyorum
Pink8
canım o hormanların etkisi gelme hormonların oynuna sen iyi düşün öyle sıkıntılı yerlere bakma bebişede stres yapıyosun annesi üzme tatlıcığı o çok sağlıklı
tilsim7888
herkese güzel pazarlar ..
dışarısı çok güzel heryer misler gibi çiçek kokuyor içim açıldı bu bile nasıl yüzünü güldürüyor. havalar düzeldikçe insanlar canlanıyor sankiii :KK8::21:
sane de güzel pazarlar gerçi artık bitti sayılır ama olsunn hergünümüz güzel olsun:KK16:

lina0156
epack_
kizlar bulantidan fln sut yogurt yiyemeyenler kalsiyum takviyesi isine nasil cozum buldunuz??
ben yiyemiyorum ama çözüm de yok yoğurdu falan çok severdim ama şimdi ağzıma bir tuhaf tat geliyo onda da

epack_
elifimmahsum
ben yiyemiyorum ama çözüm de yok yoğurdu falan çok severdim ama şimdi ağzıma bir tuhaf tat geliyo onda da
dr kalsiyum hapi vermiyor mu?? ydisindayim da tr de nasil bilmiom

lina0156
epack_
dr kalsiyum hapi vermiyor mu?? ydisindayim da tr de nasil bilmiom
hayır vermedi canım sadece folik asit vermişti onu da doğru düzgün içemez oldum bulantıdan malesef..sen kaç haftalıksın

epack_
7-04-13, 17:04
elifimmahsum
hayır vermedi canım sadece folik asit vermişti onu da doğru düzgün içemez oldum bulantıdan malesef..sen kaç haftalıksın
10+ 0 bugun cnm

Piskolata
ogretmen1
benim de öyle merdiven çıkmayım ölüyorum yorgunluktan nefes nefese kalıyorum
normalde gezmeye bayılırım ama artık yarım saat yürüsem eve gitmek için can atıyorum
normal olduğunu düşünüyorum ama doktora sormadım :26:

Pink8
sakin olmalısın canım belli bi haftadan sonra belirtiler zaman zaman değişiyor
bi kaç gün çok iyiyken öbür gün yataktan kalkamayacak kadar kötü olabiliyor
misal dün 3 defa çıkardım bugun taş gibiyim :KK53:
içini ferah tut hep iyi şeyler düşün bebişini de strese sokma annesi
Allah ın izniyle sağlıkla dünyaya getiricez bebeklerimizi :KK16:

epack_
elifimmahsum
bulantin azalmadi mi cnm?

ogretmen1
7-04-13, 18:04
Kizlar cok kötüyüm. Bulantilar oksuruk grip carpinti bas agrisi bir de karnimdaki sanci cok kötüyüm ne yapacagimi bilmez haldeyim kullandigim iki kutu antibiyotik bosa gitti resmen moral olarak çöktüm :KK14:

Doktora mi gitmeliyim ne yapmaliyim boyle olursam esime de gidemem ki...

lina0156
7-04-13, 19:04
epack_
bulantin azalmadi mi cnm?
hayır azalmadım aynen devam bazen tam geçti diyorum bir bakıyorum yine var..mesela sabahtan beri iyiydim bugün ama şu an bulantım var:KK50:

lina0156
ogretmen1
Kizlar cok kötüyüm. Bulantilar oksuruk grip carpinti bas agrisi bir de karnimdaki sanci cok kötüyüm ne yapacagimi bilmez haldeyim kullandigim iki kutu antibiyotik bosa gitti resmen moral olarak çöktüm :KK14:

Doktora mi gitmeliyim ne yapmaliyim boyle olursam esime de gidemem ki...
canım çok geçmiş olsun istersen yine doktora git ama sen hasta hasta çalıştın malesef hamileyken bünyemiz eskisi gibi değil ki daha fazla yoruluyor ee dinlenmeyince iyileşemiyorsun vücut kendini toparlayamıyor çünkü bence senin dinlenmeye ihtiyacın var kendini düşünmüyosan bebeğini düşün onun gelişimi de etkilenir sen böyle güçsüz zayıf düşersen kendine dikkat et canım

lina0156
kızlar bugün rüyamda bebeğmi gördüm çok tatlı çok güzel bebekti onu çok güzel giydirmişim yatırmışım ama annem geliyo benim giydirdiğimi beğenmeyip kundağa sarıyo bebeğimi çocuk kundağa sarılır diyo bi de bana ama çok güzeldi ya yine görmek istiyorum:KK43: çok duygulandım:KK49:

tac_yaprak
7-04-13, 20:04
elifimmahsum
kızlar bugün rüyamda bebeğmi gördüm çok tatlı çok güzel bebekti onu çok güzel giydirmişim yatırmışım ama annem geliyo benim giydirdiğimi beğenmeyip kundağa sarıyo bebeğimi çocuk kundağa sarılır diyo bi de bana ama çok güzeldi ya yine görmek istiyorum:KK43: çok duygulandım:KK49:
Canim bende ruyamda gormedim bebisi ama baska bir odadan anne diye sesleniyordu, kiz sesiydi.. Sen ne guzel gormussun bebisini yzunude, kizmiydi erkek miydi.. Ayyy daha cok girsinler ruyalarimizda gorelim sonra bi suprizle kucagimizda ins. :))):nazar:

lina0156
tac_yaprak
Canim bende ruyamda gormedim bebisi ama baska bir odadan anne diye sesleniyordu, kiz sesiydi.. Sen ne guzel gormussun bebisini yzunude, kizmiydi erkek miydi.. Ayyy daha cok girsinler ruyalarimizda gorelim sonra bi suprizle kucagimizda ins. :))):nazar:
kız mıydı erkek miydi bilmiyorum ama yüzünü gördüm kucağıma aldım rüyası bile çok güzel çok heyecan verici inşallah gerçekte de alırız bebişlerimizi kucağımıza Allahım hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin:KK16:

tac_yaprak
elifimmahsum
kız mıydı erkek miydi bilmiyorum ama yüzünü gördüm kucağıma aldım rüyası bile çok güzel çok heyecan verici inşallah gerçekte de alırız bebişlerimizi kucağımıza Allahım hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin:KK16:
Amin canim, ins saglikli hayirli evlat olsunlarda kiz erkek farketmez, Allah kismet ederse ayni gun gitcez doguma :))):nazar:

lina0156
tac_yaprak
Amin canim, ins saglikli hayirli evlat olsunlarda kiz erkek farketmez, Allah kismet ederse ayni gun gitcez doguma :))):nazar:
evet inşallah doğum tarihlerimiz aynı görünüyo bakalım kim önce pıtlatacak:KK49::KK1:

Neva7
Efla
canım hamilelikte yükselebiliyor. benim dozumu artırdı dr, tekrar baktırmam lazım yakın zamanda.
senin dr unun da dozu artırması lazım.
hamilelikte belli aralıklarla testi yinelemek lazım.

tahlile gideceğin gün kesinlikle ilacını içmemen lazım. içersen sonuç yanıltıcı çıkar. ondan değildir.
kaç mg alıyorsun günlük?
cevabı senden bekliyordum canım,sağol yazdığın için.günlük 100 mcg alıyorum 1 tane.şubattaki tahlilde 1,4 civarı çıkmıştı tsh.dr. iki ay sonra tekrar tahlil yaptır gel demişti,nasıl bu kadar yüksek çıktı anlayamadım ben de.yarın doktoru arayıp sorucam bi tahlili tekrar yaptırayım mı diye.Salıya zaten randevu almıştım,inşallah bebeğime bi zararı olmamıştır.:KK5: