2013 Ekim Anneleri

tuana202
20-03-13, 20:03
bigudi83
Merhaba kızlaar.. Ben de forumu takip ediyorum aslında ama bu sayfayı görmemişim :KK17: Ben de bugün 10 haftalık hamileyim. Cumartesi kontrole gidiyoruz. En son 3 hafta önce kalp atışlarını duymuştuk.. Son adetim 9 ocak beni de ekler misiniz listeye?:KK49:
hosgeldın aramıza cnmm konu sahıbı arkadasımız gonderını gorunce senıde lısteye eklerr :KK49:

2000dnf2000
Arya_
yaa ben ton balığı yiyorum kaç gündür, konserve :26::26: bişey olmaz dimi, ama doktor bana balık ye demişti bende kokusunu kaldıramıyorum diye aklımca konserve yedim bide..
Canım taze balık tüketimi daha iyi tabii ki.
İnternette baktım yine senin icin bir kac alıntı yapıyorum.

İlk alıntı:
Uyarı: Yüksek düzeyde cıva içeriği nedeniyle hamile kadınlar haftada iki küçük kutudan fazla konserve ton balığı tüketmemelidir.

İkinci alıntı:
Ton balığının tüketimi nasıl sınırlandırılmalı? Haftada kaç kez öneriliyor?

Ton balığının en ideal şekli tüm balıklarda olduğu gibi löp et olarak ızgara alınmasıdır, ama konserve ve light olarak adlandırılan yağsız ton balığı da tüketilebilir. Tüm hamilelik boyunca haftada iki seferi geçmemek kaydı ile 80 gramlık kutu light ton balığı yenebilir. Ama ben yine de katkılı veya konserve olanlar yerine, bütün halleriyle tercih edilmesini öneririm.

nacisss
Bende balik yiyemiyorum yaa hamile oldugumu ogrendigimden beri 1 kez yedim bidahada yiyemedim kokusundan dolayi.

falez07
nacisss
Bende balik yiyemiyorum yaa hamile oldugumu ogrendigimden beri 1 kez yedim bidahada yiyemedim kokusundan dolayi.
aynen bendeeeee.onceden cok severdımm:KK14:

2000dnf2000
ogretmen1
Jasemin verdigin cevaplara bayiliyorum evet balik yemeliyiz ama bende de ayni sıkıntı var balikciya gidiyorum önüne gelince trans geciyorum :)

Canim balik yeme diyen cok ender bi doktor olmali seninki balik turlerini arastir özellikle somon cok faydali...

Elifimm nerelerdesinn ozlettin... aksam haberlerde bu yaz normalden daha sicak gececek diye duydum. Isimiz zorr ne yapacagiz hele calisanlar ne yapacak bilmem ben haziran sonuna cikmayi planliyorum...

Bu arada alnim mini sivilceler dolu. Var mi ayni durumda olan ne yapalim çözüm bulan var mi
Sagol canım :)))
Bu arada somon gercekten cok faydalı. Biz bugün gittik ızgara somon yedim bende.
Bununla ilgili de bir alıntı yapayım hemen.

Uskumru, somon balığı ve alabalık gibi yağlı balıklarda bulunan omega 3 yağ asitleri bebeğin gözleri ve beyninin sağlıklı bir şekilde gelişmesine yardımcı olur. Ayrıca sizi yüksek tansiyon ve erken doğuma karşı korur.

Granada Üniversitesi yayımladığı araştırmada, omega 3 yağ asitlerinin zengin bir kaynağı olan somon balığının haftada 2 defa tüketilmesinin hem anne hem de doğacak bebeğin sağlığı için yararlı olduğu belirtiliyor.

Bu arada benim de çenem ve alnım sivilce dolu. Çenedekier hiç birmiyor, alnımda da gelip gidiyor :)
Eskiden derlerdi cocuk doğurduktan sonra sivilcelerin biter diye. İnsallah öyle olur.

2000dnf2000
bigudi83
Merhaba kızlaar.. Ben de forumu takip ediyorum aslında ama bu sayfayı görmemişim :KK17: Ben de bugün 10 haftalık hamileyim. Cumartesi kontrole gidiyoruz. En son 3 hafta önce kalp atışlarını duymuştuk.. Son adetim 9 ocak beni de ekler misiniz listeye?:KK49:
Hosgeldin canım...

erda_06
benim diyetisyen balığı haftada 3 kez tüketmen gerekiyor dedi...Dün marketten eve depoladım balıkları:KK52::KK52:dondorucuda balık besleyeceğim artık:KK1:

2000dnf2000
nacisss
En azından arada dışarıda pisirtip öyle ye canım. Evde kokabilir.

erda_06
benim diyetisyen balığı haftada 3 kez tüketmen gerekiyor dedi...Dün marketten eve depoladım balıkları:KK52::KK52:dondorucuda balık besleyeceğim artık:KK1:
Evet tavsiye ediyorlar hamilelere ama civa acısından dikkat etmeli SansimCok arkadasımızın dediği gibi. Ama Türkiye'de tükettiğimiz balıklar genelde civa içermiyor. Civa içerenleri de pek bizim balıkçılarda görmedim.
Evde pişirebiliyorsan ne güzel. Ben daha cesaret edemedim.
Bugün ilk defa dışarıda somon yedim. Bol yeşillikle iyi gitti. Yiyebildim yani :KK66:

erda_06
20-03-13, 21:03
jasemin
Evet tavsiye ediyorlar hamilelere ama civa acısından dikkat etmeli SansimCok arkadasımızın dediği gibi. Ama Türkiye'de tükettiğimiz balıklar genelde civa içermiyor. Civa içerenleri de pek bizim balıkçılarda görmedim.
Bugün ilk defa dışarıda somon yedim. Bol yeşillikle iyi gitti. Yiyebildim yani :KK66:
FIRINDA YAPIYORUM BEN ...FIRINIM DA BALKONDA.. KAPALI BALKON... EVE KOKU GELMEMİŞ OLUYOR... IZGARA İSTEDİĞİMDE BALIKÇIM VAR ARIYORUM EVE GETİRİYORLAR...bİDE BENİM MİDE BULANTIM OLMADI ÇOK ŞÜKÜR :)

OOHHH HEPİMİZİN BEBİŞLERİNE YARASIN TABİ YİYEBİLENLERİN :)))

2000dnf2000
erda_06
FIRINDA YAPIYORUM BEN ...FIRINIM DA BALKONDA.. KAPALI BALKON... EVE KOKU GELMEMİŞ OLUYOR... IZGARA İSTEDİĞİMDE BALIKÇIM VAR ARIYORUM EVE GETİRİYORLAR...bİDE BENİM MİDE BULANTIM OLMADI ÇOK ŞÜKÜR :)
Evet bende genelde evde fırında yapardım. Ama simdi hiç cesaret edemedim. Sen bulantı konusunda sansliymissin. Bende çıkarma falan cok olmadı ama kokulara karşı cok duyarlıyim. O yüzde herhalde biraz daha iyi olayım öyle cesaret ederim insallah :)

erda_06
jasemin
evet bende genelde evde fırında yapardım. Ama simdi hiç cesaret edemedim. Sen bulantı konusunda sansliymissin. Bende çıkarma falan cok olmadı ama kokulara karşı cok duyarlıyim. O yüzde herhalde biraz daha iyi olayım öyle cesaret ederim insallah :)
bu koku duyarlılığı çok fena ya apartmanda kimde ne yemek var, soğanı yakmış mı yemek kokusuyla aklına ne gelirse...hepsini alıyorsun...ben hamilelik önceside it burunlu :KK17:derler ya o gurptaydım:KK1::KK1::KK1: şuan 10a katlamış konumda:KK1::KK1::KK1: Mide bulantısı olsaydı hastaneden çıkmazdım sanırım:KK37:

leylak06
jasemin
En azından arada dışarıda pisirtip öyle ye canım. Evde kokabilir.

yaa bende hiç balık yiyemedim zaten nerdeyse hiç birşeyi canım istemiyor ama balık bu ilk haftalardamı önemli gelişimi için....

erda_06
Benim çok uykum geldi kuzucuklarınızla size iyi geceler.....yarın bakalım ben gelinceye kadar kaç sayfa ilerler burası beni 10 daha gider gibi diyorum ama :KK1: Oku oku bitmez yine :KK1::KK1:

Thcee
20-03-13, 22:03
Merhaba listeye bilgilerim eklenirse sevinirim çok xxx dolu:)
Benim sat 13.01.2013
Boyum 1.78 kilom 73dü şuan 67yi gördüm
İ̇lk bebeğim yaşım 22

2000dnf2000
20-03-13, 22:03
erda_06
bu koku duyarlılığı çok fena ya apartmanda kimde ne yemek var, soğanı yakmış mı yemek kokusuyla aklına ne gelirse...hepsini alıyorsun...ben hamilelik önceside it burunlu :KK17:derler ya o gurptaydım:KK1::KK1::KK1: şuan 10a katlamış konumda:KK1::KK1::KK1: Mide bulantısı olsaydı hastaneden çıkmazdım sanırım:KK37:
Fena gercekten. Benimki de radar oldu resmen. Beni öğürtüyor ama çıkarmıyorum. Bu da birsey.
Bu arada iyi uykular sana. Bende yatıyorum simdi.

leylak06
yaa bende hiç balık yiyemedim zaten nerdeyse hiç birşeyi canım istemiyor ama balık bu ilk haftalardamı önemli gelişimi için....
En azından ceviz falan ye canım omega 3 alman icin. Bebeğin beyin gelişimi icin önemli. Ama beyin ne zaman gelişiyor bilemiyorum. Sanırım ileriki donemde. Sende ileride yerdin insallah, mideler bi düzelsin :KK66:

pissa
21-03-13, 06:03
Inanılmaz midem bulanıyor. Gece uyuyamadim.2 gün öncede acaba bişey mi oldu niye midem bulamıyor diyordum:KK43:((

oben14
21-03-13, 06:03
günaydın iyi mesailer

guldemm
21-03-13, 07:03
herkese günaydın, iyi çalışmalar :)

arcdaisy
günaydın hanımlar :)

gulucuk45
günaydın bayanlar ve tabi bay bebişler....
ha birde cinsiyetsiz bebişler:KK1::KK1::KK1::KK1:

ogretmen1
Bugün acayip baş dönmesi dolu bir gün benim için...

Herkese hayırlı işler bol güneşler...

neslihakan
Kızlar selam ,

hepinize günaydın. Dün berbat bir gün geçirdiğim için giremedim bile topiğe. Neler yazıştınız kim biir hiç birini daha okuyamadım.

İnşallah herkesin günü güzel geçer ben hala kendimi çok yorgun ve bitkin hissediyorum ya :KK43:

ogretmen1
neslihakan
Kızlar selam ,

hepinize günaydın. Dün berbat bir gün geçirdiğim için giremedim bile topiğe. Neler yazıştınız kim biir hiç birini daha okuyamadım.

İnşallah herkesin günü güzel geçer ben hala kendimi çok yorgun ve bitkin hissediyorum ya :KK43:
hayırdır cnm bulantı kusma falan mı? başka bir sorun yoktur inşaallah

simlim
Günaydınnn,
benim bulantım artık 24 saat olmuyor daha hafif ve arada geliyor. çok mutluyum

neslihakan
gulucuk45
günaydın bayanlar ve tabi bay bebişler....
ha birde cinsiyetsiz bebişler:KK1::KK1::KK1::KK1:
Günaydın canım ,

bay bebişler yazmışsında hani bayan bebişlere selam yokmu :)