Fransa Paylasim Alani (Tanisma)

Aysecik
31-05-07, 14:05
Yeni arkadaslar hosgeldiniz

Nisan canim tatile gidemeyecek olmana uzuldum Izabel pek girmiyor kulube sanirim, ben kimligimi de dun cikardim Allaha sukur bitti, gorusmek uzere Nisan uzuzlme diyecegim ama insanin ici buruk oluyor ulkesine gidemeyince benim icinde daha belli degil kismet bakalim opuyorum a.s.

nisan-17
6-06-07, 20:06
aysecik islerini halletigine çok sevindim insallah bir daha boyle kotu bir olay basina gelmez izabel ile gorusursen selam soylermisin sevgiler

GUZELIM
6-06-07, 20:06
Skye
Heheh ben onu çok önce yazmıstım ama=)
temem skye affetim :smiley-cool:

Aysecik
6-06-07, 23:06
Nisan-17 canim iysisindir umarim Izabel ile bende pek gorusemiyorum ama mail yazabilirim, gorusursem memnuniyetle selamini iletirim, sende istersen ozel mesajdan ulasabilirsin hersey gonlunce olsun ailene ve sana mutlu gunler dilerim sevgiler

gulbahar
7-06-07, 16:06
arkadaslar bende izine gidemiyorum bu sene her halde agir gelicek en iyisi ben calismaya basliyayim of of of

TUBA*
7-06-07, 18:06
merhaba ask perisi istanbulun neresindesin

TUBA*
7-06-07, 18:06
mehay teşekkurler ransızcayı biliyomusun?öpt seni

seLis
8-06-07, 13:06
evet tubacim biliyorum bende seni optum!!

TUBA*
9-06-07, 20:06
selam mehay ya canım orda yasamak nasıl zormu sen de benim gibi türkiyedenmi gittin nasıl alısabildinmi dili ögrendinmi fransızcayı ya ben şimdi konyada baslıcam dil kursuna ama sen biliyosan senle ilerletebilirim mesela paristemisin bu arda öptm seni

TUBA*
işte böyle canım ya anlat işte

TUBA*
merhaba ayşecik bende şimdi konyadayım ama parise evlilik yapıcam kısmetse yakında işte nikah işlemlerini halletseydik nişanlım şimdi pariste orda magazası var belkı bliliyosundur magazayı exaltasıon sanırım böyle yazılıyodu ya naıl sende türkiyeden gittin bana anlatsana nasıl?fransızcayı ögrenebildinmi iletişime gecersek sevinirim iyi günler öptm

TUBA*
ayşecik canım ben burda ehlıyet aldım acaba franasda gecıyomu sevgilerımle

tutkumm
9-06-07, 23:06
selam arkadaslar bende fransadan 6seneden beri fransada yasiyorum ben ya siz ...

tutkumm
9-06-07, 23:06
selam arkadaslar bende yeni uye oldum
6senedir fransadayim gercekten zor burda yasamak bu arada TUBA ehliyet geciyor merak etme ...

seLis
10-06-07, 12:06
Meraba Bende 4 Senedir Yasiyorum Sen Neresindesin Fransanin??

seLis
Canim alistim ben 4 senedir burdayim dili ogrendim cok zor dil karisik ama ogrenince zevkli cok hirs yaptim ogrendim ise girdim calistim 1.5 sene simdi baska bir ise basliycam kismetse.Burada yasamanin zor yani ailenden ayri olmak birde ben ilk geldigimde ilk 3 sene gidemedim turkiyeye cok zordu benim icin.Canim pariste degilim maalesef saint-etienne'deyim!!

seLis
Tubacim ehliyeti gelir gelmez yani 6 ay icinde degistir burda 6 ay i gecerse gecmiyor canim gelince hemen hallet canim

seLis
Yani 6 ay i gecerse yeniden ehliyet icin sinavlara girmen gerekecek fransizcada bilmiyorsun cok zor olur senin icin ve cokda pahali canim bunu sakin unutma onemli cunku!!!

TUBA*
10-06-07, 13:06
tesekkurler canım insallah bende ögrenirim ben zaten baslıcam şimdi trkiyeye oraya gitemeden niye gelemedin ilk 3 sen türkiyeye evli deilmisin orda şimdi oranın vatandasımın

TUBA*
evliligi nasıl yaptın türkiyeden giderken kısaca bahsetsene kendine iyi bak ya konsolosluk felan baya zor oluyo gün vermiyolar mesela işte böylee

TUBA*
canım bana türkiyede al ehliyetini dediler orda degiştirilir dediler kayın pederim öyle dedi bende altım türkiyede ilk gişim oldugu için değiştirilirmiş öptm

TUBA*
merhaba tutkumm evet bana da öyle dedıler bende aldım turkıyede degişir dediler sende mi türkiyeden gittn türkiyenin hangi şehrinden ve şimdi fransanın hangi şehrinde yasıyosun öptm canım seni

seLis
10-06-07, 20:06
Tubacim benim esim fransiz vatandasi oldugu icin ben hemen geldim hic sorun cikmadi bende yakinda vatandasliga gecicem coktan gecmis olmam lazimda bir kagidim eksik.Ilk 3 sene gidemedim cunku birsure kaynanamda kaldik sonra ev tut esya al yerles derken maadi acidan zorlandik o yuzden canim.Biz nikahi dugunden 1 sene once yaptik 1 sene sonra esim geldi dugun yaptik ve beni aldi getirdi buraya.Canim esin fransa dogumluysa hic korkma sorun olmaz sendede!!! sevgiler canim!!!

seLis
canim evet alinca degistiriliyor ama buraya geldikten sonra 6 ay i gecerse degistirmiyorlar ben soyleyeyimde yine sen bilirsin!!!

seLis
yani buraya gelince 6 ay icinde degistir