*Rahim Ağzı Yetmezliği Topiğinin Mucize Bebişleri*

chnb
27-01-13, 19:01
hidennisko
Biz bugun 11 gunluk olduk
Yarisi tutuyor gobusunun, huzursuz sanki dunden beri, acaba gobegi dusecek diye mi diyorum

Kizlar birde sizin fikrinizi sorayim
Bade dil bagi ile dogdu biliyorsunuz, normalde emiyorsa bu operasyonu hemen onermiyorlar
Memorialdaki cerrah 2 yasina kadar yapilmali dedi
Cocuk doktoru ise ben olsam yaptirmazdim dedi:26:
Kendi cocuk doktorumuza goturdugumuzde ise belirgin bir bag oldugu er yada gec ihtiyac duylacagini bu yuzden erkenden yapilmasinin uygun oldugunu soyledi belki daha iyi emecek o zmaan dedi
Operasyonu yaptirmazsak ileri de peltek konusan bir kizim olacak, r,l,s seslerimi cikaramaz dediler

Siz olsaniz ne yapardiniz ?
Ne zaman haptirirdiniz
canım 1 ay bekle kilo alımına göre karar ver. Bence fazla bekleme... bir ayda kilo alımını etkiliyor mu belli olur...

hidennisko
27-01-13, 22:01
Ya aslinda kilo almasindan ziyade bu operasyonu nasilsa olacak, mumkun oldugunca kucuk olsun hayirlamasin ve atlatmasi kolay olsun diye dusunuyorum, 1 ay beklemekten yanayiz bizde, bakalim...

Bu arada benim kiz saat 19:00 dan gece 24:00 e kadar surekli meme istiyor ve mizikoaniyor, sonra uyuyor 3 saat falan uyanmiyor
Bana sutum o saatlerde yokmus gibi geliyor, annemde yetmese uyumaz o kadar diyor
Bu gece misafirlerim vardi, hem yorukdum hem verimli emİremedim diye az once mama verdim, ilk defa 50 cc verdim likir likir icti vallahi, demekki ac cocuk, simdi uyumuyor ama kuzu gibi oldu :)))

Sizce 50 cc bu hafta icin cok mu, siz kac veriyorduuz 10 gunlukken
Sairim benim bu kuzuma da yetmeyecek sutum :KK14:

hidennisko
27-01-13, 22:01
Medela Mini Elektrikli ve Pilli Süt Pompası 2012 Model - e-bebek.com

Chnb seninki bumu?

eylulgulu
27-01-13, 23:01
hidennisko
Ya aslinda kilo almasindan ziyade bu operasyonu nasilsa olacak, mumkun oldugunca kucuk olsun hayirlamasin ve atlatmasi kolay olsun diye dusunuyorum, 1 ay beklemekten yanayiz bizde, bakalim...

Bu arada benim kiz saat 19:00 dan gece 24:00 e kadar surekli meme istiyor ve mizikoaniyor, sonra uyuyor 3 saat falan uyanmiyor
Bana sutum o saatlerde yokmus gibi geliyor, annemde yetmese uyumaz o kadar diyor
Bu gece misafirlerim vardi, hem yorukdum hem verimli emİremedim diye az once mama verdim, ilk defa 50 cc verdim likir likir icti vallahi, demekki ac cocuk, simdi uyumuyor ama kuzu gibi oldu :)))

Bana hemşire 30cc ver doymazsa bı 30 cc daha ver demişti ben 30cc veriyorum daha fazla vermekmistemiyorum ama mamayada alışıyor sanki

sofika
28-01-13, 05:01
hidennisko
Sofika genelde doktorlar ve hemsireler su vermeyin memeden gelen ilk sut cok suludur ihtiyacini karsilar der
Sen veriyorum demissin ama dogru mu acaba, yaz bebegine verirler bizde de ihtiyacini karsilamaz sutte ki diye
Ama kisin ihtiyaci var mi acaba gercekten
aslında tam da ilk gunler yaglı agır anne sutu alır bebek(azcık sutle doyması bu yuzdendir),hatta ilk gunler camaşırlarınıza anne sutu degerse taş gibi olur,azcık da olsa su verilmesi gerekir diye dusunuyorum,emzirme sonrası verilirse hem pamukcuk oluşumu engellenmiş olur.Bir de sen az da olsa mama veriyorsan arada su ihtiyacı artar,ama oyle lıkır lıkır su icmesini de bekleme agzını durulasa yeter simdilik

chnb
canım yaraların geçmesi güzel rahatlarsın artık. Ardanın 14. gün düştü. ben de endişelendim. sizin kaç günlük oldu?

Sorma sofika kafayı yedim gece emerken her lıkır sesini saydım. her lıkırtıda şu karar cc vs.gerçekten manyak oldum. sen yazınca rahatladım valla.doğru hep baştaki gibi alsa obez olur...

Aşı konusunda katılıyorum hamilelikte vurdurduğum bile etkiledi Ardayı maşallah. mevlidde yaptık 2 kere gelen giden de oldu hem gripli de vardı evde şükür hasta olmadı.:nazar: hamileler de yaptırsın...:KK16:

Bu arada emzik için virüs açısından haklısın. bırakması lazım... bak büyüdün bak biz emzik emiyormuyuz filan desen... çok küçük gerçi daha. Arda emzik almadı inci aldıysa onu da görürse ister....
İnci emzik aldı ama cok da emmiyor,gece veriyorum sadece onu da filiz gormuyor zaten ama acı cekiyorum resmen kuzum emzigini istedikce
Hideniskonun dedigi gibi eşime verelim hazır oldugunda bırakır dedim ama eşim kızdı,hemen pes ediyorsun cocuk en zor kısmını atlattı zaten simdi versek daha da kafası karışacak diye
off inanın surekli aglayasım var,bana kalsa verecegim emzigini hemen,mahzun kaldı yavrum,geri vermeyecegimizi anladı simdi emzik istiyorum demiyor ama ara ara aglıyor ses etmeden
hata mı ettim yaa,ama dusunuyorum sonra emzigiyle surekli oynuyor,eliyle yatagın icinde o emzik her turlu mikrobu barındırıyor,bu kış bu kadar hasta olmasa belki bıraktımazdım da .Eşim bana kızıyor,sen daha agır atlatıyorsun,hemen kırıldın guclu olmalısın diyor.Allah´ım evlatlarımızla ilgili hep dogru kararlar vermeyi nasip et inşallah.

hidennisko

canım operasyon konusunda ne desem bilemedim,anestezi ne tarz olacak ve ne kadar surecek,acaba azcık daha buyuyp guclense daha mı iyi olur,yada dedigin gibi ufakken olsa bitse mi daha iyi hic bilemedim
İnci de dedigin saatlerde oyle yapardı,bu bahsettigim buyume atagına ornek,bu sekilde davranarak artan sut ihtiyacını karşılıyor,bu davranışı yaklaşık 1 hafta 10 gun surduruse sutun artacaktır ama eger sen mama vermeye devam edersen artamayacktır ve sutun bu sefer gercekten yetmemeye başlayacaktır.
bu hafta icin 50 cc cok degil,her bebek farklı besleniyor,filiz ilk zamanalr 20-30 cc icerdi hem de toplamda,İnci hem beni emer hem de ustune 60 cc icerdi-sarılıgını atsın diye istedigi kadar verdik ilk zamanlar ve 10 gunlukken 90 cc ictigi bile oluyordu,ama genelde gunde 2-3 defa emzirme sonrası 30-60 cc arası veriyordum.Badenin sarılıgı yukselmediyse sutum yetmiyor kaygısıyla mamaya agırlık verme,bırak o saatlerde ısrarla emsin,mumkunse gece de en az 3 defa emsin

sofika
28-01-13, 05:01
hidenisko benim kızlarımın da gobek bagları gec duştu,daha dogrusu 10.gunde duştuler ama iyileşmeleri uzun surdu
gunde 4-5 defa alkollu pamukla sildim gobek bagını,sen de oyle yapıyrsun degil mi
Filizde ilk 10 gun 90 derece alkolle sonra da iyileşene kadar 70 derece alkolle sildim,İncide ilk baştan beri 70 derecelik alkolle

chnb
28-01-13, 07:01
hidennisko

canım onların mideleri şu an çok küçük. bence alıştırmamamaya...sofikanın dediği emdikçe artar...

hidennisko

Chnb seninki bumu?
evet canım ben memnun kaldım pratik bir şey... hem güzel çekiyor...

sofika
aslında tam da ilk gunler yaglı agır anne sutu alır bebek(azcık sutle doyması bu yuzdendir),hatta ilk gunler camaşırlarınıza anne sutu degerse taş gibi olur,azcık da olsa su verilmesi gerekir diye dusunuyorum,emzirme sonrası verilirse hem pamukcuk oluşumu engellenmiş olur.Bir de sen az da olsa mama veriyorsan arada su ihtiyacı artar,ama oyle lıkır lıkır su icmesini de bekleme agzını durulasa yeter simdilik

İnci emzik aldı ama cok da emmiyor,gece veriyorum sadece onu da filiz gormuyor zaten ama acı cekiyorum resmen kuzum emzigini istedikce
Hideniskonun dedigi gibi eşime verelim hazır oldugunda bırakır dedim ama eşim kızdı,hemen pes ediyorsun cocuk en zor kısmını atlattı zaten simdi versek daha da kafası karışacak diye
off inanın surekli aglayasım var,bana kalsa verecegim emzigini hemen,mahzun kaldı yavrum,geri vermeyecegimizi anladı simdi emzik istiyorum demiyor ama ara ara aglıyor ses etmeden
hata mı ettim yaa,ama dusunuyorum sonra emzigiyle surekli oynuyor,eliyle yatagın icinde o emzik her turlu mikrobu barındırıyor,bu kış bu kadar hasta olmasa belki bıraktımazdım da .Eşim bana kızıyor,sen daha agır atlatıyorsun,hemen kırıldın guclu olmalısın diyor.Allah´ım evlatlarımızla ilgili hep dogru kararlar vermeyi nasip et inşallah.

canım operasyon konusunda ne desem bilemedim,anestezi ne tarz olacak ve ne kadar surecek,acaba azcık daha buyuyp guclense daha mı iyi olur,yada dedigin gibi ufakken olsa bitse mi daha iyi hic bilemedim
İnci de dedigin saatlerde oyle yapardı,bu bahsettigim buyume atagına ornek,bu sekilde davranarak artan sut ihtiyacını karşılıyor,bu davranışı yaklaşık 1 hafta 10 gun surduruse sutun artacaktır ama eger sen mama vermeye devam edersen artamayacktır ve sutun bu sefer gercekten yetmemeye başlayacaktır.
bu hafta icin 50 cc cok degil,her bebek farklı besleniyor,filiz ilk zamanalr 20-30 cc icerdi hem de toplamda,İnci hem beni emer hem de ustune 60 cc icerdi-sarılıgını atsın diye istedigi kadar verdik ilk zamanlar ve 10 gunlukken 90 cc ictigi bile oluyordu,ama genelde gunde 2-3 defa emzirme sonrası 30-60 cc arası veriyordum.Badenin sarılıgı yukselmediyse sutum yetmiyor kaygısıyla mamaya agırlık verme,bırak o saatlerde ısrarla emsin,mumkunse gece de en az 3 defa emsin
canım sen de haklısın anne yüreği dayanmıyor acaba seveceği bir oyuncak mı alsan birlikte gidip? ya da özdilekte kaybolmuş sana bu güzel oyuncağı gönderdiler filan diye sen mi oyuncak versen bilemedim.

sofika
hidenisko benim kızlarımın da gobek bagları gec duştu,daha dogrusu 10.gunde duştuler ama iyileşmeleri uzun surdu
gunde 4-5 defa alkollu pamukla sildim gobek bagını,sen de oyle yapıyrsun degil mi
Filizde ilk 10 gun 90 derece alkolle sonra da iyileşene kadar 70 derece alkolle sildim,İncide ilk baştan beri 70 derecelik alkolle
evet memorialde babusol veriliyor alkollü fıs fıs...

bu arada bizim sarılık uzun sürdü ama kilo alımı emmesi güzeldi mama da vermedim ama tracy hoogg un kitabında mamayla beslrenenlerde sarılk daha erken bitermiş diyordu...

sofika
chnb
canım onların mideleri şu an çok küçük. bence alıştırmamamaya...sofikanın dediği emdikçe artar...

evet canım ben memnun kaldım pratik bir şey... hem güzel çekiyor...

canım sen de haklısın anne yüreği dayanmıyor acaba seveceği bir oyuncak mı alsan birlikte gidip? ya da özdilekte kaybolmuş sana bu güzel oyuncağı gönderdiler filan diye sen mi oyuncak versen bilemedim.

evet memorialde babusol veriliyor alkollü fıs fıs...

bu arada bizim sarılık uzun sürdü ama kilo alımı emmesi güzeldi mama da vermedim ama tracy hoogg un kitabında mamayla beslrenenlerde sarılk daha erken bitermiş diyordu...
dun buyuk bir oyuncakcıya gittik istedigi oyuncakları aldık ama gel gor ki yavrum tuttu bir bebek seti begendi bebegin sutu maması kaşıgı ve emzigi var :) anne bunu alalım dedi tamam dedim,kutuyu bana verdi tutmam icin,sonra eşimle karar verdik o bebegin emzigini gordukce kendininki gelir aklına diye bıraktık ama unutmamış,tutturdu illa onu alıcam diye,aldık neyse ama icim gidiyor bebegin emzigini emmeye kalkıstı :KK43:
ozdilekten sana bunu gonderdiler diyip guzel bir hediye dusunebiliriz bu fikir hoşuma gitti,hatta bekciyle onceden konuşup anlaşabilirim emziginizin karşılıgında şunu verelim size diye onlar soylesin zodilege gittigimizde.Dur ben bunu ayarlayayım bakalım
ben pişman oldum sayılır,keşke biraz daha emseydi diyorum ama artık bu 3.gunumuz geri donmek de işleri daha karıştırabilir mecbur emziksiz devam edecegiz.

mamayı bilmiyorum ama mutlaka bol sıvı alması gerekir diye biliyorum,yakın bir arkadaşım kardeşine zamanında sarılıgı cok yuksek diye başından damarlara serum enjekte ettiklerini soylemişti,ne mantıkla bunu yaptıklarını hatırlamıyor elbette(bana da korkunc bir yontem gibi geldi) ama her donemde sarılık tedavisinde bol sıvı tuketimi tavsiye ediliyor.Sutu başta gelmeyen yada benim gibi gelip de damarları acılmayanlarda da ne de yapsan o bol sıvı alımını sadece memeden saglayamıyorsun,mecburen mama takviyesi yada sekerli su veriyorsun.mamanın icerigi daha yogun oldugundan mı acaba sarılıgı daha cabuk tedavi ediyor ,benim kendi sutum cok sulu mesela,mavimtrak yagsız,bazı kadınların yaglı oluyor maşallah

chnb
kızlar bir tavsiyem olacak. görümcem bebek için şu anaokullarında kullanılan tarzda makas var ya ona benzer tırnak makası almıştı beğenmedim. büyük oğlanda küçük tırnak makası kullandım sorun olmadı Ardanın 2 sefer ben etini değdirdim kızardı çok ağladı dün de babası keserken etini acıttı çok ağladı kuzum. siz de diğerinden alın bence:KK43::-)5:

chnb
sofika
dun buyuk bir oyuncakcıya gittik istedigi oyuncakları aldık ama gel gor ki yavrum tuttu bir bebek seti begendi bebegin sutu maması kaşıgı ve emzigi var :) anne bunu alalım dedi tamam dedim,kutuyu bana verdi tutmam icin,sonra eşimle karar verdik o bebegin emzigini gordukce kendininki gelir aklına diye bıraktık ama unutmamış,tutturdu illa onu alıcam diye,aldık neyse ama icim gidiyor bebegin emzigini emmeye kalkıstı :KK43:
ozdilekten sana bunu gonderdiler diyip guzel bir hediye dusunebiliriz bu fikir hoşuma gitti,hatta bekciyle onceden konuşup anlaşabilirim emziginizin karşılıgında şunu verelim size diye onlar soylesin zodilege gittigimizde.Dur ben bunu ayarlayayım bakalım
ben pişman oldum sayılır,keşke biraz daha emseydi diyorum ama artık bu 3.gunumuz geri donmek de işleri daha karıştırabilir mecbur emziksiz devam edecegiz.

mamayı bilmiyorum ama mutlaka bol sıvı alması gerekir diye biliyorum,yakın bir arkadaşım kardeşine zamanında sarılıgı cok yuksek diye başından damarlara serum enjekte ettiklerini soylemişti,ne mantıkla bunu yaptıklarını hatırlamıyor elbette(bana da korkunc bir yontem gibi geldi) ama her donemde sarılık tedavisinde bol sıvı tuketimi tavsiye ediliyor.Sutu başta gelmeyen yada benim gibi gelip de damarları acılmayanlarda da ne de yapsan o bol sıvı alımını sadece memeden saglayamıyorsun,mecburen mama takviyesi yada sekerli su veriyorsun.mamanın icerigi daha yogun oldugundan mı acaba sarılıgı daha cabuk tedavi ediyor ,benim kendi sutum cok sulu mesela,mavimtrak yagsız,bazı kadınların yaglı oluyor maşallah
Kıyamam ben ona. Kaç yaşında tam olarak canım. Ama bırakma zamanı da gelmiştir dediğin gibi hijyen olarak. Sen ayarla bence de belki bırakır.

canım bilmiyorum ki neden öyle yazmış dediğin gibi yoğunluktandır bence. Benim büyük oğlan az az alırdı Arda daha hızlı aldı. Ama büyük oğlum zorla emerdi kolikti hep elde gezerdi hoplatarak belki de ondan alamadı hep yüzde 50 nin altında gitti. Arda şimdilik en üstte. Ama artık onun da azaldı. Ama keyfi genelde iyi. Sağlıklı olsun aç kalmasın önemli olan o ...

ender saraç saat yönünde susam yağıyla masaj demişti deneyelim bari. benim akşam çok azalıyor özellikle...

chnb
chnb
kızlar bir tavsiyem olacak. görümcem bebek için şu anaokullarında kullanılan tarzda makas var ya ona benzer tırnak makası almıştı beğenmedim. büyük oğlanda küçük tırnak makası kullandım sorun olmadı Ardanın 2 sefer ben etini değdirdim kızardı çok ağladı dün de babası keserken etini acıttı çok ağladı kuzum. siz de diğerinden alın bence:KK43::-)5:
Anaokullarında olan gibi alın...

hidennisko
28-01-13, 09:01
sofika

İste bizde karar veremiyoruz , ne kadar zor, doktor diyor ki minicik dogup ameliyat geirmek zorunda olan ne ebebkler vaf, kiloya takilmayin dedi
Maske ile uyutacakkarmis koklatarak :KK14:
1 ay sonra kalca ultrasonumuz var, o zaman yaptoracagiz sanirim, kilosuna falan da bakariz

Sut konusuna gelince cok ilginc ama 2 gun oncesinde sutum daha iyiydi, ilginc bir sekilde dun ve bugn azaldi, ama kendimi cok yorgun hissdiyorum, bir yandan cevreme bakiyorum miklet em calisiyor, hem ev hanimligi, hem de cocuklarini 2 yasina kadar emziriyor
Bu kadar cabuk etkilenmemek gerek diye dusunuyorum
Bakalim simdilik emzirmeye devam, sariligi su an hic yok, bas ta oldu ama tedaviye egrek olmadan cabucak atlatti kuzucuk

hidennisko
sofika
Babusol verdiler bana da, iki fis sikiyoruz, sargi bezini de gobeginin diger yerlerine gelmesin diye basta sariyoruz sonra cikaiyoruz

chnb
Bende kestim azicik kanattim kuzumun parmagini ama sesi bile cikmadi :KK14:

eylulgulu
hidennisko

Chnb seninki bumu?
Benimkide bundan guzel çekiyor

eylulgulu
hidennisko
Babusol verdiler bana da, iki fis sikiyoruz, sargi bezini de gobeginin diger yerlerine gelmesin diye basta sariyoruz sonra cikaiyoruz

Bende kestim azicik kanattim kuzumun parmagini ama sesi bile cikmadi :KK14:
Şimdiden tirnakmi kesiyorsun benimkinin kendi kendine kırılıyor tırnakları
Ben her iki makasida aldım sahici yeni doğan icin chnb nın dedigni tavsiye etmişti,ama daha kullanmadım

hidennisko
28-01-13, 10:01
Kizlar simdi ben sut sagma makinesi alsam, sagdigimda badeyi emzirecek sut kalamayacak gogsumde
Sadece gormus olacagim kac cc ciktigini
Ne yapsam alsam mi almasam mi
Yada emer emdikten sonra kaldiysa kalanini sagarim, bir daha emene kadar birikir?
Cnhb sen nasil sagiyorsun, sofika sen sagiyor musun?

hidennisko
Eylulgulu kesmk zorunda kaldim, cunku tirnaklari kivrilip etine kaynamisti
Kesmezsem sertlesir sonra zor olur diye korktum

eylulgulu
hidennisko
Kizlar simdi ben sut sagma makinesi alsam, sagdigimda badeyi emzirecek sut kalamayacak gogsumde
Yada emer emdikten sonra kaldiysa kalanini sagarim, bir daha emene kadar birikir?
Önce binlere sag ne kadar sütun oldugnu görürsün sonra her emzirmeden sonra sagabilirsin,bana doktir her iki göğsü 20 ser dakka saydığında en az 40 cc olması gerek dmiştim

chnb
28-01-13, 13:01
hidennisko
canım sağınca fazla çıkmasa bile emince geliyor. Aklıma ne geldi komik olacak ama: köyde inekleri sağarken önce 5 dakika buzağıyı emzirirler ki süt insin sonra sağıp bırakırlar buzağıyı emsin diye. sabah sağayım dedim. 10 cc çıktı anca :KK43:( canım sıkıldı sonra emdi süt sesini duydum. demek inmemişti. taş gibi olunca epey sağmıştım önceleri. bu ayda az gibi hissedilirmiş bir arkadaş dedi.

eylulgulu
Şimdiden tirnakmi kesiyorsun benimkinin kendi kendine kırılıyor tırnakları
Ben her iki makasida aldım sahici yeni doğan icin chnb nın dedigni tavsiye etmişti,ama daha kullanmadım
canım eşim aldı ama bebek için bulamadı kozmetik ürün. ama çok güzelmiş. sabah kestim çok rahat kestim. 3 tür elini kesiyoruz diğeriyle...:KK14:

chnb
28-01-13, 13:01
hidennisko başta benim çok dolu oluyordu birini emzirip diğerini sağıyordum. şimdi öyle dolmuyor. bu arada irmik helvası yapıyorum sanki farketti biraz...

hidennisko
28-01-13, 15:01
chnb
canım sağınca fazla çıkmasa bile emince geliyor. Aklıma ne geldi komik olacak ama: köyde inekleri sağarken önce 5 dakika buzağıyı emzirirler ki süt insin sonra sağıp bırakırlar buzağıyı emsin diye. sabah sağayım dedim. 10 cc çıktı anca :KK43:( canım sıkıldı sonra emdi süt sesini duydum. demek inmemişti. taş gibi olunca epey sağmıştım önceleri. bu ayda az gibi hissedilirmiş bir arkadaş dedi.

canım eşim aldı ama bebek için bulamadı kozmetik ürün. ama çok güzelmiş. sabah kestim çok rahat kestim. 3 tür elini kesiyoruz diğeriyle...:KK14:
Annem de bana inek diyor bu aralar, cok komik ama dogru :KK9:
Birde bebek emerken arada sur kesintisi olurmus, ama bebek vazgecmedigi icin sonra akis devam edermis
Bu yuzdem sagarkende gelmemeye basayinca birakmamak gerekiyormus, en az 5 dakika daha sagmak gerekiyormus

Chnb sen arda beye kontrole gittiginde korunma icin ne demisti?
Benim burda gittigim dr tuplerini bagattin mi dedi, sasirdim yok dedim
Birde 2 ay cinsel ilski yok dedi , cok lazim degil gerci :KK9: :KK9: ama bana cok geldi, sana birsey dedi mi arda bey

hidennisko
Chnb ve sofika siz suan da cemen kapsulu kullaniyormusunuz?

hidennisko
Chnb ikinci elde sut pompasi satan var demissin
Ona mesaj attim simdi, 70 tl demis bir kez kullanmis, iyi geldi bana , sut posetleri de var icinde
İyice kaynatirim birseycik olmaz degil mi?

chnb
28-01-13, 18:01
hidennisko
Annem de bana inek diyor bu aralar, cok komik ama dogru :KK9:
Birde bebek emerken arada sur kesintisi olurmus, ama bebek vazgecmedigi icin sonra akis devam edermis
Bu yuzdem sagarkende gelmemeye basayinca birakmamak gerekiyormus, en az 5 dakika daha sagmak gerekiyormus

Chnb sen arda beye kontrole gittiginde korunma icin ne demisti?
Benim burda gittigim dr tuplerini bagattin mi dedi, sasirdim yok dedim
Birde 2 ay cinsel ilski yok dedi , cok lazim degil gerci :KK9: :KK9: ama bana cok geldi, sana birsey dedi mi arda bey
Canım ya utandım hiç sormadım korunma işini...:KK17:
Buradaki dr me konuşurum bayan onunla konuştum. Benim 6o günü geçince kanama o işler de olmadı zaten. Buradaki dr m de cezeretta isimli hap verdi. Daha öncede yazmıştım bir çok hap döllenmeyi engellemiyor rahim duvarını kalınlaştırmayarak bebeğin tutunmasını engelliyormuş, spiralde aynı o da bebeğin rahme ulaşmasını engelliyor. cezeratta yumurtlamayı engelliyor bu güzeldi ama eczacı ve sağlık ocağı önermiyoruz emzirenlere dedi. hem araştırdım hap sütü azaltıyormuş... Yani eşime kaldı kondom da biz kullanamadık. Dikkat etmeye çalışıyor. Kanama olsa da olmasa da dinen 40 gün uygun değil tıbben kanama varsa yasak ama yoksa ne bilmiyorum.

ben hep merak ettim hamileyken yasak mıydı size? 40 çıkınca olabilir bence...

hidennisko
Chnb ve sofika siz suan da cemen kapsulu kullaniyormusunuz?
yok canım akşamları 3 bardak kadar çıkıyor çemen tohumu, rezene, kimyon, dereotu tohumu karıştırıyorum suyunu içiyorum. 2 bardak humana sabah akşam. irmik helvası yiyorum şalgam suyu bazen boza. Bamya yemeği haftada 2 gün yiyorum. eskiden ısırgan çayı da içerdim... bazen komposto. dönüşümlü bunları yapıyorum...

hidennisko
Chnb ikinci elde sut pompasi satan var demissin
Ona mesaj attim simdi, 70 tl demis bir kez kullanmis, iyi geldi bana , sut posetleri de var icinde
İyice kaynatirim birseycik olmaz degil mi?
olmaz canım temiz bir arkadaş başka forumdan biliyorum hem temiz kullanmış...

hidennisko
28-01-13, 18:01
Bize arda bey hic iliski yasak falan demedi, fakat biz korktuk acikcasi baslarda, snrada karnim buyuyunce itici geldi bana nedense, esim de saygi duydu sagolsun :KK9:

Bende humana iciyorum, incir kurusu aldirdim onu yiyip ustune bol su iciyorum
Benim kiz ugn nereyse tavsan uykusu uyudu
Boyle olunca acaba doymuyor mu diyorm, boyle dusununce psikolojik olarak sut uretimim de azaliyor sanki

Mesela her gun dus aliyorum, sicak su ile goguslerime masaj yapiyorum sut kanallari acilsin diye, 2 gun oncesine kadar banyodan ciktigimda goguslerimden sut damliyorduyerlere ben giyinene kadar, dun bugun hic olmadi, sasilacak sey dogrusu