çeyiz pişmanlıkları..

tammam
26-01-13, 23:01
arkadaşlar merhaba
bende daha adayı bile olmayan ama sonradan zor olmasın dye çeyiz düzenlerdenim
sizden ricam çeyiz pişmanlıklarınızı, şikayetlerinizi,keşke almasaydımlarınızı ve en önemlisi almasam da olurmuşlarınızı paylaşmanızı istiyorum
tabiki sevdiğimiz şeyleri alıyoruz ama kimi aldığına pişman oluyor boşuna para vermişim dyor.mesela bir arkadaş pahalı aldığı yatak örtüsünü kısa bi zaman hevesle kullanmış daha sonrasında kaldırmış gerek yokmuş boşuna aldm dyor..
tecrübeli evli arkadaşlarım yardımınızı bekliyorum ben ve merak eden arkadaşlarıma yol göstermiş,hesaplı davranmaya teşvik etmiş olucaksınız..

asudeduru
tammam
arkadaşlar merhaba
bende daha adayı bile olmayan ama sonradan zor olmasın dye çeyiz düzenlerdenim
sizden ricam çeyiz pişmanlıklarınızı, şikayetlerinizi,keşke almasaydımlarınızı ve en önemlisi almasam da olurmuşlarınızı paylaşmanızı istiyorum
tabiki sevdiğimiz şeyleri alıyoruz ama kimi aldığına pişman oluyor boşuna para vermişim dyor.mesela bir arkadaş pahalı aldığı yatak örtüsünü kısa bi zaman hevesle kullanmış daha sonrasında kaldırmış gerek yokmuş boşuna aldm dyor..
tecrübeli evli arkadaşlarım yardımınızı bekliyorum ben ve merak eden arkadaşlarıma yol göstermiş,hesaplı davranmaya teşvik etmiş olucaksınız..
Sen şimdi ne alırsan al ama bir süre sonra yenilerini görünce hevesin kaçacak kullanmak istemiceksin :)) bende öyle oldu mesela...11 yıllık evliyim evlendiğim ilk 6 aydan sonra bütün kendi örmüş olduğum dantellerimin hepsini sanığa tıkadım ve hala ordalar :KK70: yatak örtümdense 2 senede sıkıldım ama yinede yırtana kadar kullandım onu :KK70: hiç aldığıma pişman olmadığım şey uyku setimdi hala severek kullanıyorum bol bol uyku seti almanı tavsiye ederim yatak örtünü ve oda takımlarını en sona alırsın sürekli modeller değişiyor....tencere setini çatak bıçak setini ve tabak setinide alabilirsin onlardada sorun olmuyor ben hala hepsini severek kullanıyorum :)) umarın sana bir faydam olmuştur....

Efla
güzel konu olmuş.
bence en iyisi, çeyizlere fazla yatırım yapmayın, parasını biriktirin.
eşyalar evde çok yer kaplıyor. tencere-yemek-nevresim-uyku takımları... elektroniklerin de garanti süresini evde öldürüyorsunuz.
ayrıca sürekli herşeyin yenisi çıkıyor. daha güzelleri ve modernleri geliyor.
ille de alacağım diyorsanız, herşeyden az ve öz alın. çok beğendiğiniz şeyleri alın sadece.

mabel_la
27-01-13, 00:01
bende herşeyimi yeni alıyorum,iyiki de yıllar öncesinden hazırlık yapmaya başlamamışım...zevkler,modeller zamanla değişiyor...3 ay sonra düğünüm var kısmetse daha çok eksiğim var,alacağım herşey son model olmuş olcak ve keşke önceden almasaydım demicem...en mantıklısı para biriktirmek...ve bence asla şu gelinlik gibi süslü püslü kabarık yatak örtülerinden alma...en geç 1 ay sonra kullanmayı bırakıyorsun..yıkaması ayrı dert saklaması ayrı dert ve dünyanın parası....şimdiden bişiler almak istiyorum diyosan tencere,çatal bıçak takımı olabilir...yemek takımını bile nişanlandıktan sonra al derim...çoook beğenirsen de nevresim takımı alabilirsin..

tammam
hepinize teşekkürler ediyorum kızlar bende yemek tk,çatal-kaşık tk,tencere gbi büyük masraflı şeylermi aldım severek aldım pişmanda değilim ama asıl merak ettiğim "ya işte buna gerek yokmuş boşuna para vermişim"dediğiniz şeyler arkadaşın dediği gibi özellikle elart yatak örtülernin hastasıym daha doğrusu hastasıydım şimdi ise o pahalı ürün yerine daha günlük kullanımı kolay olan örtü tercih edeceğim 600-700 vermek nereee 100 liraya yatak örtüsü nere :KK70:

Efla
ben yatak örtüsünü hiç kullanmıyorum desem yeridir. yılda 1 ancak :)
üstelik oldukça sade bir model almıştım ama yine de sevmiyorum öyle şatafatlı şeyleri. tarz meselesi biraz. her gün seren arkadaşlar da var.
nevresim -pike takımlarımı hep güzel ve kaliteli aldım. onlar da gayet şık duruyor bence.

endoplazmik_tosbik
27-01-13, 10:01
bende yatak örtüsü almayacak olanlardanım...
pişmanlığım ise çatal bıçak takımını sandıklı almam... şık kutulu olanlar var onlardan al derim hemde yer kaplamamış olur.
garantili olanları ise son ana kadar bekle...

HayataPozitifBak
27-01-13, 13:01
Ben dantel falan hiç sevmiyorum. Anneme de kesinlikle yaptırmıyorum. o gene de yapmıştı dantelli havlular bilmem neler ama ben kesinlikle artık yaptırmıyorum. Şimdi çok güzel kullanışlı nakışlı kendinden desenli havlular var renk renk. ne gerek var havlu kenarına, dantelli pike örtülerine. Yapan kişinin ellerine yazık, senin için de sonra yıkaması ütülmesi var. kullanılmıyor artık böyle şeyler :)

cidcit
27-01-13, 17:01
Çeyiz alışverişine başlayalı sadece 4 ay oldu ama şimdiden şunu almasammış olurmuş dediklerim çıktı. Bi kere kahvaltı takımları gerçekten bayanları kandırmak için çıkarılmış. Zaten haftaiçi kullanılmıyor, hafta sonu da günlük takımları veya misafir varsa misafir yemek takımındaki parçaları kullanabiliriz. Ama o kadar şeker renklerde ve desenlerde ki dayanamayıp aldım(çok da uygun fiyata aldım)ama almasam da olurmuş. Nevresim konusunda da ben 3 tanecik almıştım ama annem kayınvalidem ve eş dosttan sürekli nevresim geliyor az nevresimim olsun dediğim halde şimdiden doldu. Çok beğensem bile artık almicam nevresim. Yorgan da öyle oldu ben 1-2 tane aldım ama her iki taraf biz de aldık dediler ev yorgan dolacak yani.. Tencereler de birbirine girdi az olsun derken her biri ayrı telden çalan çelik-teflon ve seramik set oldu ayrı ayrı.. (çelik kayınvalideden teflon anneden seramik benden). O yüzden acele etme iyi araştır para biriktirmeye bak, annenle konuş eğer yakınsanız nişanlınla konuş sürpriz hediyeler güzel oluyor ama baştan bilsen sen almazsın mesela..

didecinna
şimdiden başlama. pişman olursun. ben 1 yıl kala başladım. pişman değilim.

tammam
faydalı tavsiyelerniz için teşekkürler kızlar sanırım havlu kenarı konusunda çok haklısın ütüsü bile uğraştırıyor

darkangelees
27-01-13, 18:01
canım sen sen ol düğününe 1 sene kala başla herşeyine ben öyle yaptım hem en modern olanını aldım hemde rahatça araştırarak içime sineni aldım Allah'tan annem öyle bebekken başlamamış çeyiz içine ama havlu patik lif gibi şeylerden yapmış az öz seçtim onlardan:) ihtiyacım olanı kadarını aldım evime geçince eksiklerm çıkarsa alırım diye düşünüyorum.ne tencere çok aldım nede nevresim :) günlük sadece bi takım poselen takımı var oda 6 kişilik bide misafirlik 12 kişilik mesela ihtycm olursa daha sonra alırım diye düşünüyorum :)hatta annem heves etmiş blendrımı ve ütümü almış keske dedim son aylarda alsaydık 1 sene boşuna garantisi geçicek diye ama yapack bişy yoktu (hevesini kırmak istemedim) o yuzden beyaz esyalarımızı 1 ay kala alıcaz:)

zathara
27-01-13, 20:01
evli deilim ama evlenen arkadaşlarda gördüğüm kadarıyla kahvaltı takımını aldıklarına pişmanlar onundışında başka birşey pişmanlık yaratmaz .arkadaşlar erken aldık garantisi boşa gitti diyolar ama aldığınız yere çeyiz derseniz garantisi açılmıyor evlendikden sonra faturayla gidip garantiyi onaylatıp açabiliyosunuz o konuda sıkılmaya gerek yok

PembeCeyiz
27-01-13, 21:01
Bende dantelli havlu sevmiyorum fakat annen hiç yaptırmadıysa ve bohça çıkarma gibi bir adetiniz varsa en azından bi 10 tane el havlusu alıp dantel yaptırmanı tavsiye ederim. Çünkü bohça içine sade havlu gitmez. Bir de yeni evlenince genelde eşinin tarafına giderken tülbentti havluydu böyle küçük hediyeler getirilir. Onun içinde elinde bulunmasında fayda var.

Kahvaltı takımını bende nişanlanmadan önce almıştım. Daha kullanmadığım halde bende çok gereksiz buluyorum. O zaman öyle denk gelmişti almıştım. Diğer yemek takımlarından farkı sadece yumurtalıklarının ve çaydanlığının olması işte.

Bu doğumda , özel günde vs serilen tüllü işlemeli yatak örtüleri zaten başlı başına gereksiz birşey. Ne serilir ne toplanır ne saklanır ne ütülenir resmen işkence. Onun yerine çok gösterişli yatak örtüleri tercih edilebilir. Hem günlükte kullanabilirsin kafana göre.

Bazılarıda ekmek kızartmak için ayrı makine tost yapmak için ayrı makine alıyor. Ekmek kızartma makinesi çok gereksiz. Yumurta pişirme makinesi, yok mısır patlatma makinesi zaten bir sürü saçma sapan makine çıkartıldı. Biz kadınlarda zaten yeni bir şey çıksa da alsak diye bekliyoruz. :KK70:

Borcam alma derim çünkü gelen 3 kişiden 2 si genelde borcam veya meyve kasesi falan getiriyor. Aynı şekilde su bardağı çay bardağı 6lı alsan yeter derim yine bunlarda en çok getirilenlerden.

Sahan takımını, düdüklü tencere, çelik tence, seramik tencere, işte tavanı sosluğunu, çaydalık, cezve takımı, bir de şu mutfak kıvır zıvır rende kesme tahtası vs alabilirsin. Bunların modası , gördüğü işlevler değişmez sonuçta zamanla.

solitarywoman
28-01-13, 07:01
kızlar ben çelik tencere seti 22 parça aldığım için pişman oldum zaten herşeyi teflonda yapmaya alışkınım ne diye aldım anlamadım. bu tarz şeyleri iyi düşünün. illa ucuz görüpte almayın eşyaları modeline rengine çok iyi karar verin evinizi nasıl döşeyeceğinize karar verip alın.ben baharat takımımı hiç düşünmeden aldım ve sonradan pişman oldum gerçi beyaz seramik aldım modası geçmez her tarzada uyar ama keşke cıvıl cıvıl bişi alsaydım diyorum inş ileride alırım.

HayataPozitifBak
28-01-13, 18:01
Kimi arkadaşlar erken demiş ama son 1 yılda da alabilen var alamayan var..
Para biriktirebiliyorsan eğer çeyiz almak için kenara koy düzenli olarak. Böyle olunca zamanı geldiğinde her şeyi çat çat almış olursun böylece rahat geçer o dönemler. Ama para biriktiremiyorsan ve sonradan hepsini birden alabilecek bütçen yoksa bence kesinlikle başlamalısın.. Tabi bunu 10 yıl sonra evlenmeyi düşünüyorsan şimdiden gereksiz ama şöyle 2-3 yıl diyorsan başlaman bence kendin içinde hayırlı ailen için de :) Sonuçta kırılacak eşya almak zorunda değilsin ama ilerde de kullanabileceğin şeyleri alabilirsin.. Az az diye diye çok para gerekiyor malesef :)

Lahesis
28-01-13, 18:01
annemin muhtemelen ben 10 yaşındayken aldığı bilmemkaç parça paşabahçe kristal bardak seti...ıyyyyyyyyyyyyyyy:KK37:

bir de tefal clipso düdüklü ( o kadar çok para vermiş olduğum için kızıyorum kendime) çelik tencere setlerinde düdüklü var zaten :KK43:(

tammam
31-01-13, 09:01
ne güzel tavsiyeler bunlar hepinize çok teşekkür ediyorum
daha aday bile yok para pek biriktirebilen biri değilm uygun fiyatta ne görsem alıyorum kahvaltı takımı bende aldım ama sadece kahvaltıda kullanmak için değil 2-3 arkadaşım gelir mesela 5 çayına harika bi servis olarak kullanılabilir yani o kadar da gereksiz değil dye düşünyorum asıl gereksiz olan kahvaltı takımını ayrı çay servis setini ayrı almak bence..
bu yatak örtüsü düşüncesi iyice olumsuzlaştı kafamda hakkaten ne gerek var ama işte bazı yerlerde çeyiz önemli ya neyse inşallah öyle birine denk gelmem :S
havlularda ise sadece bohçaya koyulacakları dantelli yaptıracağım günlük kullanımda kesnlikle dantelsiz olcak
başkasına güzel görüncek dye hayatı zorlaştıramam ben öptüm kızlar sağolun

solitarywoman
31-01-13, 10:01
tammam
ne güzel tavsiyeler bunlar hepinize çok teşekkür ediyorum
daha aday bile yok para pek biriktirebilen biri değilm uygun fiyatta ne görsem alıyorum kahvaltı takımı bende aldım ama sadece kahvaltıda kullanmak için değil 2-3 arkadaşım gelir mesela 5 çayına harika bi servis olarak kullanılabilir yani o kadar da gereksiz değil dye düşünyorum asıl gereksiz olan kahvaltı takımını ayrı çay servis setini ayrı almak bence..
bu yatak örtüsü düşüncesi iyice olumsuzlaştı kafamda hakkaten ne gerek var ama işte bazı yerlerde çeyiz önemli ya neyse inşallah öyle birine denk gelmem :S
havlularda ise sadece bohçaya koyulacakları dantelli yaptıracağım günlük kullanımda kesnlikle dantelsiz olcak
başkasına güzel görüncek dye hayatı zorlaştıramam ben öptüm kızlar sağolun
aynen kahvaltı takımı hakkında senin gibi düşünüyorum bende cnm ilk zamanlar almasaydım keske demiştim ama sonra düşününce pasta tabaklarını fincanını kullanabilirim diye düşündüm yani sadece kahvaltıda kullanmayacağım :KK9::KK9:

tammam
31-01-13, 20:01
benim kahvaltı takımım...♥ çok sefer kullanacağımdan eminim sadece yumurtalıklar fazla kullanılmaz sanırsam :KK70:
aslında alışverişte çok iyi düşünmek gerekiyor neyi nerde nasıl kullanıcam dye sonra bazı pişmanlıklar olabiliyor bu kabarık yatak örtülerinden vazgeçtim ya kendime inanamıyorum ama iyi oldu iyi oldu :)

gsm_lee
31-01-13, 21:01
bende geçen sene mart ayından beri çeyiz alıyorum düğün inş seneye olacak
aldığım hiçbir şeyden pişman değilim çok araştırarak severek aldım tam tarzım olan ürünleri aldığım için 5 senede geçse kullanırım diye düşünüyorum
elektronik eşyaları süpürge ütü tost makinesi vs onları son aya bıraktım para bırıktırcem ama nevresım yorgan aldım
tabak çanak çok beğendiğim için aldım dediğim gibi benim açımdan modası geçmez çünkü
kahvaltı takımını bende uygun buluyorum senin gibi 5 çayında yada doğum günü flnda bir sürü kişi geliyor pasta vs için kullanırım diye 12 kişilik aldım birde
sözlümün ailesi kalabalık geldiler mi toplu gelirler yemeğe ya da kahvaltı o bakımdan aldım
eğer az nüfus varsa 6 kişilik yeterli bence ben renk renk desen desen değişik şeyleri kullanmayı seviyorum o yüzden öyle yaptım

çay seti almıycaktım çek geldi 100 liralık gittim çay seti 60 lira ekmek tahtası 30 lira ıvır zıvır seyler pahalı olunca ee dedim çek bi işe yarasın onu alıyım zaten kullanmayacaklarım olursa anneme bırakırım diye düşünüyorum ama şimdilik kullanırım kesin
düdüklü ütü süpürge elektronik eşyalar ve çelik tencere seti haricindekileri sona bırak
tencere çelik al diğer bi şey alacaksan beklemede kal dökümü teflonu seramiği bir sürü sey cıkıyor o yüzden onlarıda sona bırakmak bence uygun

yatak örtüsüne gelince benim annem yatak örtüsünü örtme yorganı pikeni örtü gibi koy yinede çok kızar hatta bi lafı vardır ayıp:KK1::KK1: söylemeyim çok kızar o yüzden derli toplu olacak misafir geldimi o çarsaf gözükmeyecek der bizde kalkar kalkmaz yatak toplarız o yüzden:KK1::KK1:
işe yetişicem yatak topluyorum :KK1::KK1::KK1: o derece neyse
demem o ki ben sade bir yatak örtüsü aldım gündelik kabarık dantalli fln zaten hayatta sokmam evime annem gelin yatağı fln istiyorda yok aman ona para veremem
sürekli kullanacağım şeyleri satın almak yüklüde olsa para vermek bana mantıklı geliyor
sırf çeyiz görmeye gelenler olacak diye 500 600 lıra gelın yatagına para veremem
engılısh home tac lınenes onların yatak örtüleri çok güzel
benim ecobella cassena kelebeklisini aldım kelebek çok sevdiğim için

yemeni lif havlu olayı banada saçma geliyordu ilk zamanlar ama düğünde dağıtılır bohçada gönderilir karşı tarafın akrabalarına gönderilir diye şimdi mantıklı geliyor iyiki zamanında almıslar ki birde yemeni havlu parası çıkması:KK1::KK1:
akrabalardan yaslılar yemeni kullananlar fln olacağı için işe yarar diye düşünüyorum

ekmek kızarma makinesi kahve tıryakısı degılsen kahve makıneside bana saçma geliyor
mutfağın fln kucuk mu olacak büyük mü bilemeyeğin için bence onlar sona bırakılmalı

tammam
31-01-13, 21:01
gsm_lee
bende geçen sene mart ayından beri çeyiz alıyorum düğün inş seneye olacak
aldığım hiçbir şeyden pişman değilim çok araştırarak severek aldım tam tarzım olan ürünleri aldığım için 5 senede geçse kullanırım diye düşünüyorum
elektronik eşyaları süpürge ütü tost makinesi vs onları son aya bıraktım para bırıktırcem ama nevresım yorgan aldım
tabak çanak çok beğendiğim için aldım dediğim gibi benim açımdan modası geçmez çünkü
kahvaltı takımını bende uygun buluyorum senin gibi 5 çayında yada doğum günü flnda bir sürü kişi geliyor pasta vs için kullanırım diye 12 kişilik aldım birde
sözlümün ailesi kalabalık geldiler mi toplu gelirler yemeğe ya da kahvaltı o bakımdan aldım
eğer az nüfus varsa 6 kişilik yeterli bence ben renk renk desen desen değişik şeyleri kullanmayı seviyorum o yüzden öyle yaptım

çay seti almıycaktım çek geldi 100 liralık gittim çay seti 60 lira ekmek tahtası 30 lira ıvır zıvır seyler pahalı olunca ee dedim çek bi işe yarasın onu alıyım zaten kullanmayacaklarım olursa anneme bırakırım diye düşünüyorum ama şimdilik kullanırım kesin
düdüklü ütü süpürge elektronik eşyalar ve çelik tencere seti haricindekileri sona bırak
tencere çelik al diğer bi şey alacaksan beklemede kal dökümü teflonu seramiği bir sürü sey cıkıyor o yüzden onlarıda sona bırakmak bence uygun

yatak örtüsüne gelince benim annem yatak örtüsünü örtme yorganı pikeni örtü gibi koy yinede çok kızar hatta bi lafı vardır ayıp:KK1::KK1: söylemeyim çok kızar o yüzden derli toplu olacak misafir geldimi o çarsaf gözükmeyecek der bizde kalkar kalkmaz yatak toplarız o yüzden:KK1::KK1:
işe yetişicem yatak topluyorum :KK1::KK1::KK1: o derece neyse
demem o ki ben sade bir yatak örtüsü aldım gündelik kabarık dantalli fln zaten hayatta sokmam evime annem gelin yatağı fln istiyorda yok aman ona para veremem
sürekli kullanacağım şeyleri satın almak yüklüde olsa para vermek bana mantıklı geliyor
sırf çeyiz görmeye gelenler olacak diye 500 600 lıra gelın yatagına para veremem
engılısh home tac lınenes onların yatak örtüleri çok güzel
benim ecobella cassena kelebeklisini aldım kelebek çok sevdiğim için

yemeni lif havlu olayı banada saçma geliyordu ilk zamanlar ama düğünde dağıtılır bohçada gönderilir karşı tarafın akrabalarına gönderilir diye şimdi mantıklı geliyor iyiki zamanında almıslar ki birde yemeni havlu parası çıkması:KK1::KK1:
akrabalardan yaslılar yemeni kullananlar fln olacağı için işe yarar diye düşünüyorum

ekmek kızarma makinesi kahve tıryakısı degılsen kahve makıneside bana saçma geliyor
mutfağın fln kucuk mu olacak büyük mü bilemeyeğin için bence onlar sona bırakılmalı
saol canım son paragrafına katılıyorum hatta ben, :KK1: kettle yerine çaycı almak istiyorum yeri geldiğinde kettle yeri geldiğinde çaycı olanlardan büyüklernden hemde benim ailem kalabalık çünkü ve rizeliyiz çayı severiz...

gazeldustubaglara
31-01-13, 22:01
3,5 senelik evliyim ve aptallaığıma doyamıyorum hala :)
şuanki aklım olsa çeyizime aldıklarımın yüzde 75 ini asla almazdım...
mutfaktan başlıyım...
kahve makinesi, çay makinesi, büyük mutfak robotu, devasa tost makinesi, vs..arada sırada bile olsa kullanmadığım hala mutfağımın en üst dolabında yıılanmayı bekleyenler arasında...yavaştan kurtulmaya bakıyorum..çay makinesini iade attim, kahve makinemi düşürdüm kapağı kırıldı, yavaştan postalanıyor anlayacağın :)

yatak odasına geçeyim...yatak örtümü öyle dantelli gelinlik gibi kabarık şaşalı bi örtü almadım iyikide almamışım..çok memnumum ben kadifemsi yumuşacık bi örtüm var ve hep örtülüdür yatağımda...
birsürü nevresim takımı var, çoğu gereksizmiş....
ayrıyeten çarşaf seti ıvır zıvır lüzumsuz bunlar...yetecek kadar alınmalı hepsi bazamın altında beklemekteler...
dantellerim havlularım oyalı yazmalar falan filan hepsi sandıkta tıkılı...

salona geçeyim....kristal bardak takımı, gümüşlükte bana bakıp sırıtıyorlar.. :)
yemek takımı bilmem kaç parça say say bitmez oda gümüşlüğün raflarında yıllanıyor :)

oturma odasında ise...süs püs aksesuar tablo biblo yok şu yok bu hepsi lüzumsuz...
şükür hepsinden kurtuldum..şimdi çok sade bi evim var...
sana tavsiyem, çeyiz karmaşa demektir...
illaki evin eksiksiz olsun güzel olsun istersin, ama aşırı lazım olanları al tabiki ama yüzde 70ini evlendikten sonra ev düzenne göre al..mesela salon diyelim süs püs aksesuar alma evlenmeden...çünkü hayalen bilemezsin..sonra uyum sağlamıyor...

gsm_lee
1-02-13, 09:02
Ben biblo sus pis sevmediğimden almıyorum hic alırsam evlenince belki mumluk tarzı bor sey alırım h bizim evde kedi köpekte olacağı icin biblo fln koymuyoruz kendi evimizdede
Çayci banada mantıklı geliyor hem kettle hem cay makinesi bende alırsam oyle alıcam
Gerçi iki tane çaydanlık var ama bakalım belki hic almam
Nevresim suan icin fazla abartmadım ama hala gözüm bazı seylerde kalıyor gerçi 3 4 günde değişeceği icin yada tas çatlasa 1 hafta da değişeceği icin aldıklarım yeterli olur diye düşünüyorum
Tam eve yerleşmeden abartılı seyler almamak lazım ben tost makinesini flnda sona bıraktım ki yerim varsa ona göre alıcam yoksa kucuk alıp dolaba kaldırmalik bir seyler olabilir

kansu
1-02-13, 10:02
tammam
benim kahvaltı takımım...♥ çok sefer kullanacağımdan eminim sadece yumurtalıklar fazla kullanılmaz sanırsam :KK70:
aslında alışverişte çok iyi düşünmek gerekiyor neyi nerde nasıl kullanıcam dye sonra bazı pişmanlıklar olabiliyor bu kabarık yatak örtülerinden vazgeçtim ya kendime inanamıyorum ama iyi oldu iyi oldu :)
kahvaltı takımın çok güzel bayıldım rengine modleine canım güle güle kullan inş.:KK16:

darkangelees
1-02-13, 11:02
HayataPozitifBak
Kimi arkadaşlar erken demiş ama son 1 yılda da alabilen var alamayan var..
Para biriktirebiliyorsan eğer çeyiz almak için kenara koy düzenli olarak. Böyle olunca zamanı geldiğinde her şeyi çat çat almış olursun böylece rahat geçer o dönemler. Ama para biriktiremiyorsan ve sonradan hepsini birden alabilecek bütçen yoksa bence kesinlikle başlamalısın.. Tabi bunu 10 yıl sonra evlenmeyi düşünüyorsan şimdiden gereksiz ama şöyle 2-3 yıl diyorsan başlaman bence kendin içinde hayırlı ailen için de :) Sonuçta kırılacak eşya almak zorunda değilsin ama ilerde de kullanabileceğin şeyleri alabilirsin.. Az az diye diye çok para gerekiyor malesef :)
benm öyle dememın nedenı canım daha bı aday olmadığı ıcn onun ıcın para bırıktırse daha ıyı olur dusuncesnde demıstım :KK66: obur turlu evde boşuna kalabalık duruyo şahsen ha eger 2 3 seneye evlencekse alsn karısmam ama daha bişy yokken evı doldurmak bana pek mantıklı gelmıyo cunku bıseyı 1 sene sonrada begenmysn .onun yerıne bı altn alıp atmak daha mantıklı gelıyo tabı herkesn kararı saygı duyuyorum açıklık getrmek istedm :KK66:

fndkr
1-02-13, 12:02
Efla
ben yatak örtüsünü hiç kullanmıyorum desem yeridir. yılda 1 ancak :)
üstelik oldukça sade bir model almıştım ama yine de sevmiyorum öyle şatafatlı şeyleri. tarz meselesi biraz. her gün seren arkadaşlar da var.
nevresim -pike takımlarımı hep güzel ve kaliteli aldım. onlar da gayet şık duruyor bence.
benim yatak örtüleride hep bazanın altında öle pişmanımki bide dünyanın parası onun yerine nevresimlerim çoğalsa hiç rahatsız olmam
bide kullanmamamın sebebi eşimle ikimiz çalışıyoruz nevresimi kapatıp çıkıyorum evden şu güne kadar sayılıdır yatak örtüsü serdiğim yatağa
nevresimler çok şık duruyo özellikle bazıları o yüzden sürekli alasım geliyoo çok güzellerrr :KK24:

tammam
1-02-13, 12:02
gazeldustubaglara
3,5 senelik evliyim ve aptallaığıma doyamıyorum hala :)
şuanki aklım olsa çeyizime aldıklarımın yüzde 75 ini asla almazdım...
mutfaktan başlıyım...
kahve makinesi, çay makinesi, büyük mutfak robotu, devasa tost makinesi, vs..arada sırada bile olsa kullanmadığım hala mutfağımın en üst dolabında yıılanmayı bekleyenler arasında...yavaştan kurtulmaya bakıyorum..çay makinesini iade attim, kahve makinemi düşürdüm kapağı kırıldı, yavaştan postalanıyor anlayacağın :)

yatak odasına geçeyim...yatak örtümü öyle dantelli gelinlik gibi kabarık şaşalı bi örtü almadım iyikide almamışım..çok memnumum ben kadifemsi yumuşacık bi örtüm var ve hep örtülüdür yatağımda...
birsürü nevresim takımı var, çoğu gereksizmiş....
ayrıyeten çarşaf seti ıvır zıvır lüzumsuz bunlar...yetecek kadar alınmalı hepsi bazamın altında beklemekteler...
dantellerim havlularım oyalı yazmalar falan filan hepsi sandıkta tıkılı...

salona geçeyim....kristal bardak takımı, gümüşlükte bana bakıp sırıtıyorlar.. :)
yemek takımı bilmem kaç parça say say bitmez oda gümüşlüğün raflarında yıllanıyor :)

oturma odasında ise...süs püs aksesuar tablo biblo yok şu yok bu hepsi lüzumsuz...
şükür hepsinden kurtuldum..şimdi çok sade bi evim var...
sana tavsiyem, çeyiz karmaşa demektir...
illaki evin eksiksiz olsun güzel olsun istersin, ama aşırı lazım olanları al tabiki ama yüzde 70ini evlendikten sonra ev düzenne göre al..mesela salon diyelim süs püs aksesuar alma evlenmeden...çünkü hayalen bilemezsin..sonra uyum sağlamıyor...
ayy canıım o sana sırıtan kristallere selam söyle :nazar:
kahvaltı takımı için saol canım daha güzelleri senin olsun :KK16: hiç aklımda yokken bernardoda indirim vardı 175'e aldım

HayataPozitifBak
1-02-13, 21:02
darkangelees
benm öyle dememın nedenı canım daha bı aday olmadığı ıcn onun ıcın para bırıktırse daha ıyı olur dusuncesnde demıstım :KK66: obur turlu evde boşuna kalabalık duruyo şahsen ha eger 2 3 seneye evlencekse alsn karısmam ama daha bişy yokken evı doldurmak bana pek mantıklı gelmıyo cunku bıseyı 1 sene sonrada begenmysn .onun yerıne bı altn alıp atmak daha mantıklı gelıyo tabı herkesn kararı saygı duyuyorum açıklık getrmek istedm :KK66:
BEnce de haklısın... Ben de tamamen para biriktirmekten yanayım ama işte dediğim gibi yapabilen var yapamayan var. Artık herkes kendi bütçesine kendi durumuna göre bir şeyler yapacak... :) Aslına bakarsan boşa bile konuşuyoruz, su akıp yolunu buluyor her seferinde :)

ChocolateMilk
1-02-13, 22:02
tammam
ayy canıım o sana sırıtan kristallere selam söyle :nazar:
kahvaltı takımı için saol canım daha güzelleri senin olsun :KK16: hiç aklımda yokken bernardoda indirim vardı 175'e aldım
ne zamandı bernardo indirimi? bu takımı bende beğenmiştimde 175e çok iyi almışsın, güle güle kullan :)

tammam
2-02-13, 11:02
ChocolateMilk
ne zamandı bernardo indirimi? bu takımı bende beğenmiştimde 175e çok iyi almışsın, güle güle kullan :)
saol canım son kurban bayramının arefe gününde almıştım %50 indirim vardı bayram indirimi sende istiyosan takipte kal derim bak sevgililer günü geliyo anneler günü var yaparlar bi güzellik :KK1:

myzt
3-02-13, 16:02
selam kızlar birşey danışcam bende aşkla çeyiz yapanlardanım aldıgım herseyi begenime göre aldıgım için şimdilik iyi gidiyor herşey ..
beyaz eşyalar alıncak ıvır vızır herseyim tamam .. yanlız suan ki evimiz minnacık oldugu için ve heryer benim çeyiz kolilerinden olustugu için hala yemek takımı almıyorum ..

açıkcası bana hem misafir hem günlük birde ayrıca kahvaltı takımı almak çok saçma geliyor .. bir sürü para ve o kadar tabak kullanmaya ömür yetmez ..

ben diyorum yemek takımı alayım 12 kişilik zaten düz beyaz otel serilerini begeniyorum onlardan alcam ..
biliyorsunuz koca set içinde hersey oluyor onlarla kahvaltı bile yapabilirim ..
birde günlük için 6 kişilik alsam mı :44::44:

pişmanlıkları olan var mı bu konuda :KK1:
bana bi yardım fikir :KK14:

tammam
3-02-13, 17:02
myzt
selam kızlar birşey danışcam bende aşkla çeyiz yapanlardanım aldıgım herseyi begenime göre aldıgım için şimdilik iyi gidiyor herşey ..
beyaz eşyalar alıncak ıvır vızır herseyim tamam .. yanlız suan ki evimiz minnacık oldugu için ve heryer benim çeyiz kolilerinden olustugu için hala yemek takımı almıyorum ..

açıkcası bana hem misafir hem günlük birde ayrıca kahvaltı takımı almak çok saçma geliyor .. bir sürü para ve o kadar tabak kullanmaya ömür yetmez ..

ben diyorum yemek takımı alayım 12 kişilik zaten düz beyaz otel serilerini begeniyorum onlardan alcam ..

sana kendi yapacağımı anlatıym canım bak benm yemek takımım var kahvaltı takımım da var ama günlük yemek takımı almayı düşünmüyorum takım yerine sadece tabak alacağım nedenini sorarsan zaten çeyizler kaseden geçilmiyor e küçük tabak lazım olsa kahvaltı takımımda var büyük servis lazım olsa yemek takımım vaarr :KK1: biz zaten çorbayı kasede içmeyiz ki takım olsun sadece yemek tabağı alacağm :KK34:

myzt
tammam
sana kendi yapacağımı anlatıym canım bak benm yemek takımım var kahvaltı takımım da var ama günlük yemek takımı almayı düşünmüyorum takım yerine sadece tabak alacağım nedenini sorarsan zaten çeyizler kaseden geçilmiyor e küçük tabak lazım olsa kahvaltı takımımda var büyük servis lazım olsa yemek takımım vaarr :KK1: biz zaten çorbayı kasede içmeyiz ki takım olsun sadece yemek tabağı alacağm :KK34:
evet zaten yemek takımın ve kahvaltı takımın varsa daha günlük için almana gerek yok .. yeter ki onlar zaten :KK34:
bende bi türlü napcağımı bulamadım :44::44:
aslında bakarsan ben yemek takımının içinde bulunan yok peçetelik yok çorbalık vs onlarıda saçma buluyorum :44:
tek tek setmi oluştursam yaa :44:
12 servis
12 pasta
12 kase
vs :44:

myzt
https://www.ucuzporselen.com/p/502/...48-parca-12-kisilik-yemek-takimi#.UQ6gvh2EwxA

mesela bana bu linkteki yeter .. yemek takım olarak 12şer tane ..
çorbalık sütlük vs hem kullanmam hemde tarzım değil diye düşünüyorum ..
ama bu gala serisini kendi sitesinde göremedim otel serilerinde :/
siteyide bilmiyorum ki güvenip alsam :KK14:
6lıda nescafe fincan takımını alırım yine aynı seridenn ..

ya ben kendi kendime konuşuyorum kimse yok :KK43:
bu siteyi bilen varmı ahali :KK9:

HayataPozitifBak
3-02-13, 21:02
Ben bu siteyi bilmiyorum. Malesef yardımım dokunmaz bu konuda. Ama madem öyle istemiyorsun o zaman ayrı ayrı alabilirsin bence. Ayrıca bence bu yemek takımı çok güzel çok ideal.. Modelini de çok beğendim. Ben de çok sadeci bir insanım

myzt
3-02-13, 21:02
HayataPozitifBak
Ben bu siteyi bilmiyorum. Malesef yardımım dokunmaz bu konuda. Ama madem öyle istemiyorsun o zaman ayrı ayrı alabilirsin bence. Ayrıca bence bu yemek takımı çok güzel çok ideal.. Modelini de çok beğendim. Ben de çok sadeci bir insanım
Yorumun için çok teşekkür ederim. Bende pek güvenmedim siteye almam yani burdan birde tabak yani kırıldımı at çöpe :KK31:
Çok şık gerçekten çok sevdim çıkıp bi bakacağım tek tek alırım olmadı.
Sütlük, çorbalık, peçetelik, kürdanlık vs almak istemiyorum..

HayataPozitifBak
4-02-13, 19:02
myzt
Yorumun için çok teşekkür ederim. Bende pek güvenmedim siteye almam yani burdan birde tabak yani kırıldımı at çöpe :KK31:
Çok şık gerçekten çok sevdim çıkıp bi bakacağım tek tek alırım olmadı.
Sütlük, çorbalık, peçetelik, kürdanlık vs almak istemiyorum..
Zaten bu gösterdiğin model sadece tabaklardan oluşuyor. Resimde ayrı şeyler var ama içerikte yokmuş. Yani tam istediğin gibi sanırım sadece tabaklar. Bence güzel ben çok beğendim hatta bende bu tip bişey alabilirim günlük için. Çünkü günlük için takım alanlar hep şikayetçi diğer detayları kullanmadıkları için. Siteye gelince de bi araştır mutlaka birileri site hakkında yorum yapmıştır.

myzt
4-02-13, 19:02
HayataPozitifBak
Zaten bu gösterdiğin model sadece tabaklardan oluşuyor. Resimde ayrı şeyler var ama içerikte yokmuş. Yani tam istediğin gibi sanırım sadece tabaklar. Bence güzel ben çok beğendim hatta bende bu tip bişey alabilirim günlük için. Çünkü günlük için takım alanlar hep şikayetçi diğer detayları kullanmadıkları için. Siteye gelince de bi araştır mutlaka birileri site hakkında yorum yapmıştır.
Evet detaylarında sadece tabakları yazıyor diğer aksesuarlar yok. Ama site hakkında şimdiye dek hiç bilgi bulamadım şüpheliyim :26:
Tam istediğim gibi ben bunu misafir için alacağım misafir derken buna ek 6 tane daha alırım başka model..
Yani misafire yatırım yapmak istemiyorum .. Bunları aradan kendimde kullanabilirim.

nehirnil111
4-02-13, 20:02
Bence zevkinize güveniyorsanız şimdiden nevresim takımlarınızı yemek tencere takımlarınızı alabilirsiniz sade modeller hiçbirzaman pişmanlık duymaya neden olmaz sanırım ben sade tercih ediyorum zevkim böyle tabiki pişman olmuyayım diye değil :KK16: fazladan alınan nevresim takımlarının pişmanlık olduğununu duydum özellikle süslü püslü gelin örtüleri kimse sonradan kullanmıyormuş duyduklarımın arasında kahvaltı takımından çok pişman olanlar var bende normal kaplarda alıp ikili tabaklarımda kullanmayı düşünüyorum dolapta boşuna yer kaplıycak biliyorum sabah kahvaltıya misafirde ağırlamam çalışan bir insan olucam zaten :44: ben hem misafire hem kendimiz için yemek takımını çok fazla buluyorum 12 kişilik 6 kişilik olsun misafire aldığım çok sade düz kendimiz içinden takımın içinden kullanıcam 2 kişiliğini bakalım kısmetse :KK17: elektrikli aletlerin son aylarda alınması taraftarıyım hem garantisi açısından hemde modeller değişiyor sürekli.bardak cam takımları sonradan pişmanlık oluyor set halinde almayı düşünmüyorum bende kendim takım yaparım daha kullanışlı fazla fazla tencere takımlarınada gerek yok başlangıç için bir çelik tencere seti bir teflon pilav tenceresi 3 farklı ebatlarda teflon tavalar yeterli olacaktır başlangıç için 2 kişi ilk başta sonuçta :KK9: umarım yardımcı olmuşumdur tatlı telaşlı bir süreç insan aldımı alası geliyor ama az ve öz almak en iyisi seçip alıyorum ben sizinde öyle yapmanızı öneririm Allahım ağzımızın tadı bozulmadan huzurla kullanmamızı nasip etsin :KK16:

tammam
6-02-13, 13:02
nehirnil111
Bence zevkinize güveniyorsanız şimdiden nevresim takımlarınızı yemek tencere takımlarınızı alabilirsiniz sade modeller hiçbirzaman pişmanlık duymaya neden olmaz sanırım ben sade tercih ediyorum zevkim böyle tabiki pişman olmuyayım diye değil :KK16: fazladan alınan nevresim takımlarının pişmanlık olduğununu duydum özellikle süslü püslü gelin örtüleri kimse sonradan kullanmıyormuş duyduklarımın arasında kahvaltı takımından çok pişman olanlar var bende normal kaplarda alıp ikili tabaklarımda kullanmayı düşünüyorum dolapta boşuna yer kaplıycak biliyorum sabah kahvaltıya misafirde ağırlamam çalışan bir insan olucam zaten :44: ben hem misafire hem kendimiz için yemek takımını çok fazla buluyorum 12 kişilik 6 kişilik olsun misafire aldığım çok sade düz kendimiz içinden takımın içinden kullanıcam 2 kişiliğini bakalım kısmetse :KK17: elektrikli aletlerin son aylarda alınması taraftarıyım hem garantisi açısından hemde modeller değişiyor sürekli.bardak cam takımları sonradan pişmanlık oluyor set halinde almayı düşünmüyorum bende kendim takım yaparım daha kullanışlı fazla fazla tencere takımlarınada gerek yok başlangıç için bir çelik tencere seti bir teflon pilav tenceresi 3 farklı ebatlarda teflon tavalar yeterli olacaktır başlangıç için 2 kişi ilk başta sonuçta :KK9: umarım yardımcı olmuşumdur tatlı telaşlı bir süreç insan aldımı alası geliyor ama az ve öz almak en iyisi seçip alıyorum ben sizinde öyle yapmanızı öneririm Allahım ağzımızın tadı bozulmadan huzurla kullanmamızı nasip etsin :KK16:
amin canım inşallah hepimize nasip olur..
faydalı bilgilerin için teşekkürler

eltgs
8-02-13, 23:02
ben de yeni başlıyorum çeyiz almaya. bugüne dek herkes evlenene kadar alma, modası geçiyo, saklamak zor oluyo dedi. ama ani evlenme kararı alınca elim ayağıma dolaştı sanki. nerden başlayacağımı bile bilmiyorum. ilk olarak yemek takımı vs olan çeyiz setini alayım diyorum. onda da karaca mı güral mı alsam bilemedim. karaca parça garantisi veriyor. onda karar kılacak gibiyim. tavsiyesi olan var mı

myzt
8-02-13, 23:02
guldenyasin
ben de yeni başlıyorum çeyiz almaya. bugüne dek herkes evlenene kadar alma, modası geçiyo, saklamak zor oluyo dedi. ama ani evlenme kararı alınca elim ayağıma dolaştı sanki. nerden başlayacağımı bile bilmiyorum. ilk olarak yemek takımı vs olan çeyiz setini alayım diyorum. onda da karaca mı güral mı alsam bilemedim. karaca parça garantisi veriyor. onda karar kılacak gibiyim. tavsiyesi olan var mı
canım kararınız hayırlı olsun tebrik ederim.
bencede önce yemek tabagı tencere çkb olayını hallet.. nevresimler yastık yorgan bunları hallet.. birde zaten mutfak ıvır zıvırına baslayınca bi bakmıssın düğün gelmiş al al bitmiyorda :KK1:

tammam
9-02-13, 14:02
guldenyasin
canım benmki kütahya porslen karaca fena değil en beğendiğin model hangisiyse onu al hepsi aşağı yukarı aynı kalite yıllardr bildiğimiz gördüğümüz tabaklar.. :KK16:

zuhalzerrin
21-02-13, 11:02
aldığım hiçbirşeyden pişman olmadım...mesela çok abartılı yatak örtüsü almamıştım öyle güpürlü tüllerle dolu olanlardan daha sade şeyler seçmiştim =) sadece şunu söyleyebilirim kahvaltı takımını her an kullanamıyorsun özellikle benim gibi çalışan bayanlar ama haftasonları keyifli şık masalar hazırlamak ve misafirleri ağırlamak için güzel.........

dyyg
zuhalzerrin
aldığım hiçbirşeyden pişman olmadım...mesela çok abartılı yatak örtüsü almamıştım öyle güpürlü tüllerle dolu olanlardan daha sade şeyler seçmiştim =) sadece şunu söyleyebilirim kahvaltı takımını her an kullanamıyorsun özellikle benim gibi çalışan bayanlar ama haftasonları keyifli şık masalar hazırlamak ve misafirleri ağırlamak için güzel.........
bende aldığım hiç bişeyden pişman değilim tam 1 yıl oldu almaya başlıyalı çok da değişik modeller çıkmadı.. ben kahvaltı takımı almadım.. kullanmam diye..

dyyg
guldenyasin
benim herşeyim karaca canım.. birtek günlük çatalbıçak takımım korkmaz.. bakalım kullanınca görecez iyi mi kötümü ama ben şans işi olduğunu düşünüyorum

ysmgzldr
21-02-13, 16:02
guldenyasin
canım ben ergunpaşabahçe diye bi siteden bu sene kütahya yemek takımı aldım. kaşık çatal takımını da korkmazdan aldım. asla pişman olmadım. ikisini toplamda 950 tlye aldım... o set halinde olanlar bence insanı kandırmak için yapılmış :) bence her şeyi imalat edenlerden almak gerek. mesela kütahya hisar porselen üretir. korkmaz aryıldız hisar çelik üretir. karaca schafer vs güvenemedim. alırsam sadece aksesuarları ordan alırım. çünkü arkadaşlarımın aldıkları küf tuttu, su lekesi kaldı... tencereleri de korkmazdan aldım, vertex serisinden... düdüklüyü de fissler aldım :)

ütü,blendır seti,tost makinesinde philips, çay kahve makinesinde homendi tercih ettim. el süpürgem önceden vardı, o da fakir. büyük süpürgem şu an var ama eskidi. onu da Nilfisk düşünüyorum :)

ben yatak odasından başladım. nevresim olarak pamuk saten olanlardan, çarşafı da lastikli olanlardan tercih et. kaloriferli evde oturacaksan kaz tüyü yorgana gerek yok. ben perde yatak örtüsü gibi şeyleri ecobella'dan aldım ve pişman değilim... bi de 4 mevsim setlerden alırsan işin kolaylaşır. ben yastıkları iyisinden aldım. en azından %5 kaz tüyü olanlardan aldım...

sana tavsiyem her şeyden çok almak yerine kaliteli ve az alman olacaktır. cicili bicili görünen bazı ürünler hiç sağlam çıkmıyor.... indirim sitelerinden çok toptancı siteleri alırsan daha karlı da çıkarsın :KK66:

masalgibi
21-02-13, 17:02
oo aday bile yoksa çeyiz için daha çok erken.. ben sözlüyüm yaza düğün inş. birçok şeyim eksik.. son aylarda almayı planlıyorum. son çıkanlardan olsun diye. çabuk sıkılan biriyim çünkü..hergün yeni bi model çıkıyo zaten.çok bayıldığım ufak tefek şeyleri aldım..baharatlık sürahi bardak vs. ama yemek takımı, çkb takımı,bornoz seti, tencere takımı, küçük ev aletleri gibi parçaları sona bıraktım..sende söz veya nişanlanınca yavaştan almaya başlarsın.. gereksiz olarakta gördüğüm bencede öyle şatafatlı yatak örtüleri (sade bir model alcam) lüzumsuz, fazla tencere takımı (iki kişinin ne kadar yemeği olcak, yer kaplar dolaplarda), birde çaydanlık oluyor zaten çaycı gereksiz çayı da çok güzel olmuyor, birdee şu vitrin içi su takımları bence greksiz.. kaç defa kullanılıyor.. istediğin sayıda bardak sürahi alıp takım yapabilirsin daha uygun fiyata.biri kırılsa takım bozuluyor zaten.. :KK19: şimdilik aklıma gelenler bunlar benim canım.. :KK16:

masalgibi
21-02-13, 17:02
myzt

bence hepsinin yeri ayrı canım.. yemek takımında parçalar mevcut evet ama günlüğe kullanırsan çabuk kırılıp dökülür takımın..hem hep aynı tabkları kullnmaktan sıkılmaz mısın ? kahvaltı takımıda bi tane aldım güraldan. ikinciyi düşünüyorum. seviyorum farklı, renkli sofralar kurmayı.. bu benim tercihim tabi.. mutfak eşyalarına karşı tutkum var :KK53: