Ütüleme Diod Lazer Epilasyon %100 çözüm mü?


DemetAkkus
30-01-13, 19:01
İyi günler arkadaşlar. 2,3 kere erkek olarak kendi adıma hesap almaya çalıştıysam da onay vermediler. Bende en son çare olarak sahtekarlık yapmamak için ablamın adına hesap almak zorunda kaldım ve ancak böyle onay verdiler kusurabakmayın. Forum yöneticileri, forum içinde erkek istemiyorlar sanırım ama bende buraya kaydolmak için can atmadım. Sadece forumdaki kardeş ve ablalarımdan aşşağıda bahsedeceğim konu ile ilgili tavsiye ve önerilerini almak için mesaj yazmam gerekiyordu bende bu yolla kaydoldum. Umarım siz okumadan mesajımı silmezler.

3 yılda neler yaşadığımı şu şekilde anlatıp içimi dökmek istiyorum artık: Bir erkek olarak en yakın arkadaşlarım hariç alenen bahsetmekten utandığım bu epilasyon konusu ile ilgili olarak tüm cesaretimi toplayıp sizlerden yardım ve tavsiye istiyorum. Hoş, epilasyonu da öyle utanılacak bir yerime de yaptırmıyorum ki buda ne niyetle yaptırdığımı gösteriyor yalnış anlaşılmasın. Bildiğiniz gibi erkek adam epilasyon yaptırınca şuursuz toplum hemen dalga geçmeye başlıyor o yüzden kimseye bahsetmiyorum. Halbuki epilasyon yaptırmayı düşünen o kadar çok arkadaşım varki, hepside çevresinden utandığı için jilete mahkumlar o yüzden önce kafalarını değiştirmeleri lazım. Sonra baktım ki çevremdeki hacı amcalar bile sakallarının altını üstünü çizdiriyorlar ee ben neden utanayım dedim. Ama ben aşşağıda bahsedeceğim sebepten dolayı, sakallardan hariç birde göğsüme yaptırdığım için dalga geçilir diye bu konudan kimseye bahsetmedim. Burada beni kimse tanımadığı için içimi dökebilirim sanırım. Çevremde bu konuda yardım alabileceğim arkadaşlarım olmadığı için utanarak da olsa konuyu sizlere açmak istiyorum inceldiği yerden kopsun artık zira bir erkek olarak inanın bu kıl yüzünden gençliğimi yaşayamadım, psikolojim bozulma noktasına geldi. Biraz uzun ve sitem dolu bir yazı olacak, belki bazılarınız okuyup güleceksiniz, belki bazılarınız okumaya bile tenezzül etmeyeceksiniz, belkide bazılarınızın okuyup içi sızlayacak ama artık bu konu ile ilgili yıllardır çektiğim çileyi buraya yazıp bu mesaj ile resmileştirmek istiyorum. İnşallah sizde bu mesajı okumaktan sıkılmaz ve bu konuda mağdur olan bu kardeşinize cevap vermekten utanmazsınız. Bu durum bayanlar için zaten normal bir durum. O yüzden ben, epilasyon yaptırmak isteyen tüm erkek arkadaşlarımı uyarıyorum; ola ki utançlarından kimseye soramayıp, gizli gizli internette lazer epilasyon hakkında bilgi arar da bu mesajıma rastlarlarsa diye "Bu mesajımı okumadan önce lazer epilasyon yaptırmasınlar!" diyorum.

Maduriyetimin başlangıç noktasını trajikomik bir şekilde belirttikten sonra sizden, araştırmalarım sonucu kalıcı olarak en etkili lazer epilasyon yöntemi olduğunu düşündüğüm diod lazerin Saprona XL ütüleme epilasyon cihazını kullanan istanbulda bir merkez tavsiyesi istiyicem. Çünki artık son çarem bu cihaz.

Hikayem şöyle: Maddi durumu öyle iyi biri değilim ama bu demek değil ki parası olmayan kendine bakamaz. Zira kıllar yüzünden neden ömür billah jilet ile uğraşıp cildimi tahriş edeyim ki? 22 yaşındayım. 3 yıl önce 19 yaşında lise son sınıfta staj gördüğüm sırada her ay 400tl alıyordum ve düşündüm "hazır parada kazanıyorum en iyisi şimdiden şu epilasyona gideyimde kalıcı olarak şu lanet kıllardan şimdiden kurtulup akraanlarım gibi sıradan bir cilde sahip olayım, toplumda kıllarımdan utanmayayım" dedim. Şunu belirteyim, göğsüm çocukken yandığı için tam ortada kıl çıkmıyor kenarlarda çıkıyor ve haliyle bu görsel açıdan hiç iyi durmuyor yoksa göğüsüme yaptırmazdım. Zaten göğsümün %100 bitmesinde ısrarcı değildim, %50 de azalsa yeterdi. Neyse epilasyon yaptıran ve maddi durumu oldukça iyi bir aile dostu ablamdan cihaz ve firma önermesini istedim. Oda bana, Sadece istanbulda 4 şubesi olan sözde çok güvenilir bir firmanın bakırköy şubesindeki adresini verdi. Gidip konuştum çok iyi vaadler verip "dürüst konuşalım %100 bitmesede %70 e kadar biter" dediler. Ama %70 arttı mübarek! Neyse bu merkezde yüz, boyun, ense ve tüm göğüs için Alexandrite Lazer epilasyona girdim. Sözde Alexandrite en iyisiymiş. İnanın 400tl'lik stajyer maaşımın hepsini yemedim içmedim ve sırf bu lanet kıllardan kurtulayım diye ilk 2,3 seans düzenli olarak girip bu firmaya verdim. Tüm göğüste ilk seans ağlaya ağlaya dayanmama rağmen diğer seanslarda emla önerdiler bende artık emlasız giremez oldum ve tabi bu kremede azımsanmayacak kadar para gitti. Belki şaşıracaksınız ama seansa her gidişimde göğsüme 10 tüp emlayı yoğurt gibi sürüp komple streçleyerek mumya gibi gidiyordum düşünün artık ne çileler çektiğimi. Yanak üstü, boyun, ense de felaket acıyordu ama bu bölgeler az olduğu için dayanabiliyordum o yüzden buralara emla uygulama gereği duymadım. Hep bitecek, kurtulucam umuduyla gözümden yaş gele gele 2 sene bu zulme katlandım.

Bir süre sonra üniversite olayı çıkınca şehir dışına çıkmak zorunda kaldım. Tabi stajda bitince para da bitti. Bende "hazır 2,3 seans gittim ee o zaman burda bırakmayayım" diyerek harçlıklarımdan biriktire biriktire aralarda istanbula döndüğümde seanslara girmeye devam ettim. Zaten ilk gittiğimde görevli bayan bana "eğer yarıda bırakırsan daha fazla çıkar aman hee hep gel" demişti. Haliyle seanslarımda aralar oluşmaya başladı. Başta her 1 ayda bir yüz,boyun,ense bölgesine, 2 ayda bir de göğüs bölgesine düzenli olarak gelmem gerektiği, aksi taktirde kılların daha geç biteceği söylenmişti ama mecbur şehir dışında olduğum için bazen 3,4 ayda bir yaptırabiliyordum. Tabi her gittiğimde en yüksek dozda atış yapıyorlardı, aksi taktirde düşük dozda atış yapılırsa kıl köklerinin inceleceğini ve Alexandrite Lazerinde ince tüyleri görmeyeceği için öyle kalacağını ve kalitelerinin bu samimiyetten geldiğini söylediler! Neyse yazın istemeden de olsa bronzlaştığım için seansa almadılar. Bazen 2,3 ay bronzluğun geçmesini bekleyipte gittiğim oldu. Böyle böyle toplam 9,10 seansı tamamladım. Her seanstan çıktıktan sonra yanak üstü, ense, boyun ve göğüsü bir süre pürüssüz gördüğüm için çok seviniyordum. Ama bu sevinç 3. ayın sonunda kıllar daha çok ve gür çıkmaya başlayınca sona eriyordu. Her seferinde böyle oldu. Ve yanak üstüm, boynum, ensem, göğüsümde şu lanet lazer, daha tüy olan nereye deydiyse oralarda ki kıllarda simsiyah gür bir şekilde çıkmaya başladı. Boynumla göğsümü neredeyse birleştirdiler ki ilk gittiğimde boynumla göğsüm arasında 4,5cm ye kadar inanın tüy bile yoktu. Ensemi sormayın bile artık sırtıma doğru 10cm ye kadar kıl var. Neyse ailem bile bu durumu farketti ve zamanla bana "sende hormon bozukluğumu var her geçen gün kıllanıyorsun" diyorlardı. Bu durumu gittiğim yere her seferinde belirtmeme rağmen "hayır biz çok büyük azalma görüyoruz, sende hormon bozukluğu da olabilir" diyorlardı. Bende sırf merak edip gidip hormon testi yaptırdım ama hiç bir şekilde hormon bozukluğu çıkmadı. Halbuki her seansda görevli bayan, lazeri gittikçe daha çok tüysüz bölgeye değdiriyordu. Başta boynumun, ensemin bir kısmına deyen lazer artık çıkan kıllarla daha aşşağılara doğru inmeye başladı. Göğsümde de her seans da omuzlarıma doğru çıkıp ordaki tüylere atış yapıldığı için onlarda kıla dönüyordu. Bu duruma daha fazla tahammül edemedim. Beni 2 senede daha da rezil ettiklerini, kıl çıkmayan yerde bile kıl çıkarttıklarını söyledim ama ısrarla kıl köklerinin zayıflayıp sarardığını ama kılların yukarı kısımlarının siyah olduğunu, bu yüzden bana daha fazla Alexandrite Lazer yapamayacaklarını, yapsalarsa lazerin kıl köklerini görmeyeceğini söylediler ve o ara biraz da bronz olduğum için istersem Nd yag lazere gitmem gerektiğini söylediler. Seansıma giren bayan, hemen karşıda ki hastahanede bu cihazı kullanan merkez varmış bi git görüş dedi. Evet şaka değil. 2 yıl önce oraya epilasyon yaptırmak için gittiğim bölgelerde 4,5 katı daha fazla kıl çıkartıp güle güle dediler!

O sinirle önerdikleri hastahaneye gittim ve sorunumu anlattım. Onlar bile duruma şok olup "seni ne hale getirmişler, bumu kalite" diye düşüncelerini belirttiler. Bende cihazınız Nd yag ise sizde bu bölgelerimi yaptırıp bitireyim dedim. Yüz,boyun,ense,göğüs için 300TL ye anlaştık. Orada da 2 seansa gittim. Sağolsun 300tl ye anlaştığımız ilk bayan anlayışlı olduğu için sırf mağduriyetime istinaden ücret almadan her gittiğimde koltuk altına ve sırtımdaki bir kaç siyah kıla da atış yapıyordu. 2 seansta buraya böyle gittim. 3. seansa gittiğimde benim seansıma giren ilk bayan işten çıktığı için genç ve tecrübesiz bir bayan seansıma girdi. Elektronik okuduğum için en azından cihazların kontrol panellerindeki bilgileri okuyabiliyorum. O yüzden cihazın göstergesinde 14joule de atış yapacağını farkedince "bugüne kadar gittiğim yer bana hep 22joule ile atış yapıyordu bari sizde en azından 16joule e çıkarın yoksa bitmez, incelir. Bunu size benmi söyleyeyim yani" dedim. Bayanda bana "onların makinası ile bizim makinamız aynı değil. Bizim 16joule'ümüz, onların cihazının 22joule'üne tekabül eder hem dayanamazsın, hafif bronz da olduğun için kalıcı yanık oluşabilir" dedi. Ama artık bıktığım için ne olursa olsun yeter ki artık biran önce bitsin diyerek 16joule'e çıkartmasını istedim. Halbuki 10 seans kadar gittiğim karşıdaki merkezin kullandığı cihaz "Alexandrite Cynosure Apogee 5500" idi. Burdaki de "Alexandrite Candela" cihazını kullanıyordu. Sadece markaları farklıydı yani. Tabi ilk bayanın bana yaptığı fazladan atışları bu bayandan da rıca edip omuzumdaki ve sırtımdaki 2,3 tane siyah kılada atış yapmasını rıca ettim, bayanda bir sorun olmayacağını söylerek atış yaptı ama hay söylemez olaydım. Omuzumdaki ve sırtımdaki 2,3 kılı yok edicem diye, tüyü bile gözükmeyen bölgelere bu bayan atış yaptı ve oralarda da kıllar çıkmaya başladı. Hatta işlerin ters gittiğini düşünüp, nerelere kadar atış yaptığını görmek için özellikle bayana ense tarafımın fotoğrafını kendi telefonum ile çektirdim ve baktığımda, utanmasa sırtıma kadar atış yapacakmış bunu gördüm! Umarım fotoğrafı paylaşmam ayıplanmaz ama ne hale geldiğimi görün diye ekliyorum;

Tabi seansı yaptırdığım gün sıcağı sıcağına olduğu için hiç birşey anlamamıştım ve ertesi günün sabahına uyandığımda şok oldum! Yanak, üstü boyun ve göğüsümden çok, ensem beni korkutmuştu çünki diğer bölgelere göre felaket kabuk bağlamıştı. Bende kalıcı yanık oluştuğunu sandım. Zaten o tecrübesiz bayan, ensemi öyle bir ovallikte çizmişki bi asker traşı yaptırsam millet "bu nasıl bir ensedir" diyecek yani o kadar doğal durmuyordu;


Ama Allah'dan kabuklar 20 güne kadar keselendikçe döküldü ve içim rahatladı. Bu seanstan sonra ense hattımın kalıcı olarak kıllar yok olacağı için bozulacağını sanmıştım halbuki aradan 3 ay geçmeden tüm ensemde fazlasıyla geri çıktılar. Şimdi ense hattımın bozulmadığına mı yoksa kılların fazlasıyla geri çıktığına mı sevineyim? Traji komik bir durum. Ve bu lazer epilasyonda ki son seansımdı! Bu seanstan sonra rıca edip kendi isteğimle bi kaç kıl için atış yaptırdığım omuzum ve sırtım kılla dolmaya başladı. Yanak, üstü, boyun, ense göğüs malum zaten. Halbuki ilk fotoğrafta omuzum ve sırtımı sonkez pürüssüz göreceğimi nereden bilebilirdim ki! Omuzum ve sırtımda görmekte zorlandığınız tüyler şimdi birer kıl. Şu anki halimide ne siz sorun ne ben söyleyeyim...

Sonra öğrendim ki bu cihaz da başka bir marka Alexandrite Lazermiş. Halbuki ben başta araştırmayıp ND Yag lazer diye girmiştim ki kendileride öyle belirtmişti. Ve 3. seanstan sonra orayada gitmedim. Bu olaylar tüm kıllarımın, dediklerine göre köklerini tahrip edip sarılaştırmış ama üst tarafları hala siyah. Bu yüzden artık lazer görmüyormuş!

Hakkımı hiç birine helal etmiyorum. 3 yılda biriktire biriktire 5 milyar para vererek kendi elimle tüyleri kıla çevirdim. Şimdi ben çektiğim acıyamı, verdiğim parayamı yanayım anlamadım. Şu lanet kapitalist sistemde bütün sektörler, yenilenebilir üretim peşinde. Bunlara lazer epilasyon sektörüde dahil zira bu sektöründe amacı, kendi vücudumda gördüğüm kadarıyla kılları bitirmek değil, aksine insanları bu sektöre daha fazla mahkum etmek. Yok karınca yağı, yok hürrem hamam otu yağı, yok bioder vs. bir ara bunlarıda kullandım. Hatta ağda yaptıktan sonra limon suyunun içine tuz döküp ağdalı yere bile bastım düşünün artık. Lanet olsun hepsine...

Ve ben artık bu lanet olası kıllarımla 3 yıl önce başlayan savaşımdan galip çıkamadım. Ne maddi ne manevi gücüm kalmadı artık. Ama yılmayarak son bir umut ayağa kalkmaya çalışıyorum. İnanın bu kıllarımı azaltmadan ölürsem gözüm açık gidecek. Göğsümü boşverdim bari sadece şu yanak üstü, ense, boyun bitsin. Bu yüzden araştırmalarım sonucu en acısız ve en etkili epilasyon yönteminin Soprano XL ütüleme diod lazer epilasyon olduğunu öğrendim. Ama İstanbul'da bu cihazı kullanan hiç bir yer bulamadım. Bu cihazı kullanan bir firmayı bilen arkadaşlar özelden söylerlerse minnettar kalırım, yada daha iyi bir fikriniz varsa duymak isterim. İğneli epilasyona bile gitmeyi düşündüm tabi göğüs çok büyük bir bölge olduğu için sadece yanak üstü, boyun, ense için gidecektim ama hem dayanamam hemde çok uzun süreceğini düşündüğüm için gitmedim. Zaten 3 yıl kaybettim, bi 3 yıl daha dayanamam.

Bu lanet olası lazer epilasyon birtek bendemi ters tepti Allah aşkına biri cevap versin. Yoksa kadın erkek farketmeden her insanda mı kılları çoğaltıyor. Lazer epilasyona en az 3,4 yıl önce girip kılları kalıcı bir şekilde bırakın %100'ü, %50 bile biten varmı? Eğer yoksa, bu lazer epilasyon sektörüde dediğim gibi insanları aptal yerine koyup sömürmekten başka bir halta yaramıyor. Yok eğer varsa bende bir sorun var diyip kaderime razı olucam. Selametle

tirane
31-01-13, 10:01
Sevgili kardeşim,
ilgiyle okudum,içtenlikle uzun uzun anlattıklarını,dürüslüğünü de takdir ettikten sonra,site yönetiminin tavrına şaşırdım üstüne bir de..
açılan her yeni konuyu okuyup inceledikten sonra yayınladıklarını düşünürsek,demek ki dürüslüğünü onaylamış ancak,seni ablanın adıyla kabul edebilmişler kulübe,ilginç geldi,
neyse,
tüylerin adına yaşadıklarına üzüldüm,sanırım doğru yer ve doğru insanları bulamamak olmuş şanssızlığın,
ben de alexsandrite lazerle 6-7 seansta kurtulanlardanım,
erkek kardeşime de yaptırdığım için konuya cevap vermek,dahil olmak istedim,
ilk seansta bitti kardeşimin koltuk altları aslında,3 seans daha gitti,sonra bırakmak zorunda kaldı, elbette yeniden çıktı ama,şimdi çok daha seyrek ve cılız tüyleriyle yaşamaya devam ediyor,öncelikleri değiştiğinde tekrar devam etmek istiyor,

bu işe başlamadan ben tam 2 ay ataştırma yaptım,burası dahil bir sürü forum,paylaşım,öneri okudum,öyle şeyler gördüm ki, kendini övmek için sadece o konuya girmiş yazmış,şahane,süper vbg demiş gitmiş bi sürü şarlatan,senin de dediğin gibi sömürgen var etrafta,paket uygulama yapalım deyip parayı peşin alıp dükkan değiştirenler mi,lazer diye ipl uygulaması yapanlar,çok düşük joul kullanıp seni oraya mahkum bırakanlar,ya da cayır cayır derini yakanlar,,,ya da olmayan yerlere bilerek atış yapıp tüy çıkaranlar,neler nelerr....

ama şunu da bilmelisin en iyi yerde en iyi cihazla bile tamamen bitecek garantisi yok bu işin,
benim ilk seansta bitti aslında ama her ay düzenli geleceksin dediler,ve düzenli gittim,7. seanstı sanırım artık çıkınca gel dediler,11 ay boyunca çıkmadı,12. ayda incecik bir kaç zayıf tüy çıktı,yine gittim seans yaptırdım,şimdi yılda 1 keze düştü ama gitmesem de olur gibi,çünkü çıkanlar kıl değil zayıf,çokbelirsiz ayva tüyleri artık,
ama ben yılda 1 kez aynı yere gitmeye kararlıym,durum bu güzel kardeşim.

sonuç olarak sen yanlış yere gitmişsin diyebilirim şimdi,

benim uzzzunn araştırmalarım sonucu bulduğum ve gittiğim yer bir doktorun polikliniiydi ve ısrarla estetisyenlerin değil doktorun yapmasını istedim,kırmadı beni 6 seans doktor uyguladı ve iş değişikliği nedeniyle gitti,o gidince oradaki elemanlarla devam etmek zorunda kaldım ve gördüm ki,onlar da işini güzel yapıyor,sallamıyor,çünkü şunu söylüyorlar,siz memnun kalın ,sonuç alın gidin ki, tavsiye ettiğiniz başkaları gelsin yararlansın,,sistemi inanılmaz bir şekilde böyle kurmuşlar,,şanslıydım ben yani,

çok para,çok azcı ve zaman harcamışsın,gerçekten üzüldüm senin adına,ama olan olmuş,şimdi bu bahsettiğin son lazer uygulamasını iyice araştırmadan,kullananlardan bilgi almadan girme derim,
bol şans diliyorum,
çok çok geçmiş olsun,
sevgiyle.

DemetAkkus
31-01-13, 23:01
Öncelikle benden büyük olduğunuzu varsayarsam abla, aksi ise kardeşim diye hitap ettiğimi belirtmek isterim.

Mesajımı okuma ve cevap verme nezaketinde bulunduğunuz için ayriyetten canı gönülden teşekkürler.

Bende, kıllar bahsettiğiniz gibi seyrelmedi, aksine sıklaştı ve çoğaldı. Bende ilk 2 ay rahat rahat dolaşıyordum ama her seferinde en geç 3. ayın sonunda eskisinden daha fazla ve gür bir şekilde birdaha çıkıyordu. Acaba gittiğim yerlerdeki cihazlarmı sahte diye düşündüm ama olmadıklarına emindim çünki gittiğim 2 yerde sıradan yerler değildi ve böyle birşey olsaydı ilk yer, 3,4 yıl hizmet veremeden çoktan bu ortaya çıkardı. 2. gittiğim yerde açılalı 1 sene olmuştu ve oradan emin değildim ama kullandıkları cihazı araştırınca ordan da emin olmuştum. Hatta fotoğraflarını bile çekmiştim;

9,10 seans kadar ilk gittiğim yerdeki cihaz (sadece lazer epilasyon merkeziydi) Alexsandrite Lazer

[​IMG]

3 seans gittiğim 2. yerdeki cihaz (hastahane) Alexsandrite Lazer

[​IMG]

Hep şansımı sonkez deneyeceğim yer, doğru yer olur diye dua ettim. Çünki 1 kere daha hayal kırıklığına uğrarsam bu psikolojime en ağır ve son darbe olacak. Ben zaten ilk ve tek alexsandrite lazere gittim ve mesajımda da belirttiğim gibi ilk 3 ay düzenli olarak ilk başladığım yere gittim ama sonraki 6,7 seansına 2,3 ay aralarla gitmek zorunda kaldım. Ardından 2. gittiğim yerde de 3 seansa girdim ama orda da her ay düzenli olarak gidemedim. Belki bu yüzden bende işe yaramadı diyerek kendimi tatmin etmek isterdim ama olamıyorum. Bu yüzden son çareyi, en son teknoloji olan ütüleme diod lazer olarak gördüm.

Eğer sizin gittiğiniz yer istanbuldaysa, cihazları alexsandrite lazer olmasına rağmen sırf siz gerçekten uzun vadede olumlu sonuç aldığınızı belirttiğiniz için gidip görüşürüm. Samimiyetleri ve fiyatları bana uyarsa orada da son kez şansımı denerim. Herhalde bu forumda alenen firma önermek yasak o yüzden eğer bu merkez istanbulda ise özelden bilgi verirseniz minnettar kalırım. Yok değilse, İstanbul'da sırf reklam için değil de, gerçekten gidip olumlu sonuç almış arladaşların firma önerilerinide alabilirim yeterki asılsız olmasın.

Tabiki İstanbul'da ütüleme diod lazer epilasyon yaptırıp kesin sonuç almış arkadaşlar varsa onların önerilerini de sabırla bekliyor, iyi günler diliyorum.

tirane
1-02-13, 15:02
Canımm,
ablacım,
ben ankarada yaşıyorum ve burada gittim,
çok merak edersen dr nihat özkan dermetoloji kliniği idi,
sen sadece benim düşüncemle hareket etme ama,bakalım,yazsın diğer arkadaşlar,
belki benim hormonlarım,kıl şeklim,nebilem bişeyler yolunda gitti de şanslılardan oldum,

senin bahsettiğin cihazı ben de araştırıyorum inan,senin için bak:)
bi de,

eklediğin cihazlardan farklıydı ama sanki benim alexandritım, ilk gittiğimde senin için çekip kıyaslama yapacağım valla,

hadi
araştırmaya devam,
en iyisini bulalım sana,

sevgiyle...

Lady
1-02-13, 20:02
Sevgili kardeşim çok üzüldüm. Benzer şeyleri ben de yaşadım. Ama ben lazer değil yüzüme photo epilasyon yaptırdım hemde 4 seneye yakın zaman belki de fazla bilmiyorum. Sonuç koyu renk kıllar gitti ama diğerleri de çoğaldı çok kötü olmuştu. Araştırmalarım sonucunda bu sitede Aysel ablayı tanıdım ve kendisine gitmeye karar verdim ve doğru bir karar vermişim. İlk seansta bile çok şey farketti ve 3.5 ay aradan sonra 2. seansa gittim rahatsız eden tüyleri alıp başka bölgelere çalıştık. 3 seansta yine rahatsız edecekleri aldık ve 3 seans sonunda şu an yüzüm temiz kıldan tüyden eser yok. Herkeste olan ayva tüyleri var onları da aldırıcam çünkü psikolojik bu. Ben yüzün için asla lazer tavsiye etmem. İyi bir uzman bulursan kurtulursun. Sabır gerekiyor ama psikolojisi düzeliyor insanın. Hele o kılların çıkmadığını görmek büyük mutluluk. Yüzüne lazer değdirme. Daha önce işlem gördüğü için biraz zamanını alır ama iğneli epilasyon kesin çözüm. İyi bir uzman araştırmanı tavsiye ederim. Sonuçta iz kalma ihtimali var. İstanbul'da iğneli epilasyon yaptırıp kurtulanlar var. Ben İzmir'e gidip yaptırıyorum kendim Denizliliyim. Ama gittiğime değiyor. İzmir'de yüzüne lazer yaptırıp tüyleri kıla dönüşen çok bayan gördüm hepsi iğneli epilasyona geliyor. Kesinlikle bu saatten sonra yüzüne lazer yaptırma yüz için en güzel çözüm iğneli epilasyon. inşallah kurtulursun bu dertten.

DemetAkkus
2-02-13, 22:02
Anlayışınız ve yardımınız için teşekkürler.

Bende okulum bittiği için şu anda Ankara'dayım ama 1 hafta içinde İstanbul'a geri dönücem. Ankara'da iyi merkezlerin olduğunu duymuştum ama buradaki cihazların aynısı İstanbul'da da varsa Ankara'ya gelmenin anlamı yok. Yeter ki bu sefer İstanbul'da gittiğim yer de Allah korkusu olsun.

Şu anda iğleli epilasyondan önce, ELITE MPX lazer cihazını araştırdım ve özellikleri bana "acaba" dedirtti;

"ELITE MPX iki altın standartlı dalga boyunu (755 nm Alexandrite lazer, 1064 nm Nd:YAG lazer) tek bir sistemde bir araya getirmiştir. Devrim niteliğindeki Multiplex teknolojisi ile bu iki dalga boyunu aynı anda ardı ardına göndererebilen ELITE MPX, hastaların sonuçlardan çok daha memnun kalmasını sağlarken siz kullanıcılar için de birçok farklı tedavi seçeneği sunar. "

Ama bir sorunum var; bu tip cihazları tedarik eden bir sürü distribütör firmaları var ve ben hep onların firma sitelerinden bu cihazları bulup araştırıyorum ama bu cihazları kullanan merkezleri bir türlü bulamıyorum. Peki bu adamlar bu cihazları kimlere satıyor kardeşim anlamadım ki?

"ELITE MPX" bu cihazı kullanan bir arkadaş oldu mu acaba? İstanbul'da kullanan bir merkez bilen varmı? En etkili yöntem bu olabilir mi? Yoksa bana iğneli yolu mu gözüküyor

Vallahi imkanım olsa kredi çekip şu cihazlardan bir tane eve alıp canım sıkıldıkça basardım lazeri.

tirane
2-02-13, 22:02
Ablacım,

ben de buradan bi araştırayım bakayım, yeni duydum bu cihazı,

hadi hayırlısı bakalım..

kundura
3-02-13, 18:02
bu dertten muzdarip olan herkesin kurtulmasi dilegiylee diyerekten yazinizi okudum ve magduriyetiniz cok üzdü inanin.ben de gecen sene bu zamanlar arastirmayla geciriyordum vaktimi ve bu yaz döneminde 6 seanslik bi paket aldim.6 seanslik aldim cünkü vaktim azdi ve 4-5 ay icinde az da olsa bu sorundan kurtulmam gerekiyordu.18 gün arayla ara seanslara 25 gün arayla ana seanslara girmek zorunda kaldim fazlasiyla isin yüklendim yani.ve son ana ve ara seansima da giremedim.girmis oldugum seanslarin toplamda 4 tanesi alexandrite ile yapildi(ana ve ara) Gerisi ütüleme diod ile yapildi.Alex ile cok iyi sonuclar aldim ama diod ile asla..ve sordugumda söylenen diod ütüleme ile uyuyan deri altinda kalan tüyleri uyandirmakmis amac.ve gercekten diod'a her girdikten sonra tüylerim fazlasiyla cikiyordu ve dökülmeler olmuyordu.belki zaman darligindan diod seanslarinin az olmasindan sonucunu alamadim alanlar varmis.en son 1 ay önce alexle son seansim yapildi ve hala tek tük ince ciliz cikanlar var iyi sonuc aldim simdilik insallah böyle devam eder cünkü ancak seneye tekrardan gidebilirim.yani benim sonuclarim simdilik böyle umarim siz de en kisa zamanda iyi sonuc verecek bi islem alir ve memnunuiyetinizi paylasirsiniz..

gamze21
3-02-13, 20:02
vala kardeşim ben lazerle tüylerden tamamen kurtulacamıza inanmıyırum
ama senin tüylerin sert vede kalın oldugunu varsayarsak bitmesede incelip azalması gerekidi
buda erkek olarak sana yeterdi die düşünüyorum,

ben yaptırdıgm lazerden sonra iğneliye başladım,çünkü lazer incelen tüyü grömüyo

merak ettim ilk gittin yer epiderm miydi
ben ilk oraya gitmiştim küçüçük tüyleri tetikledi
beni mahvettii

gulcenaz
3-02-13, 21:02
Kardeşim yazdıklarını okudum ve çok üzüldüm inşallah bundan sonra güvenebileceğin bir yer bulup bu sorundan tamamen kurtulursun. Ben Kayseri'deyim ve yüz bölgesine lazer yaptırıyorum. Alexandrite Candela makinanın adı. bu Alex inde çeşitleri var. Candela en son çıkanıymış. 5 Seans oldu ve ben memnunum çok şükür. yaklaşık iki ayda çıkıyor artık tüyler ve eskisine oranla çok ince, dikkat çekmiyor. Tamamen biter mi bilmiyorum ama en azından artış olmadı ve uzun süre tüy çıkmaması çok güzel. Senin öncelikle güvenebileceğin,bu işi gerçekten dürüstçe yapan bir yer bulman lazım,umarım İstanbul'daki arkadaşlarımız yardımcı olurlar sana.

DemetAkkus
4-02-13, 14:02
İlgi ve alakanız için teşekkürler arkadaşlar. Hepinize cevap vermem gerekirse;

"kundura" arkadaş diod lazer ile ilgili olarak olumsuz sonuç aldığını yazmış. Acaba ütüleme diod lazer ile başka olumsuz sonuç alan varmı? Ona göre ona gitmiyicem. gamze arkadaş da sormuş "gittiğin yer epiderm miydi?" diye. Ana mesajda göze batmasın diye alenen firmadan bahsetmemiştim ama alt mesajda bahsedebilirim sanırım. Evet gittiğim yer bakırköydeki Epiderm'di. 2. gittiğim yer ise epidermin hemen karşısındaki yaşar hastahanesinin içindeydi. Ora da Alexandrite Candela cihazını kullanıyordu. Yani 2 firmanında kullandığı cihazların çalışma prensipleri aynı, sadece markaları farklıydı. Zaten üstteki mesajımda 2 cihazında fotoğraflarını paylaştım.

Şimdi korktuğum nokta şu: bir kaç arkadaş daha kesin olarak Alexandrite cihazlarında olumlu sonuç aldıklarını söylerlerse, tükürdüğümü yalarcasına bugüne kadar gittiğim bu 2 merkezden herhangi birine tekrar gitmem gerektiğini düşüneceğimden korkuyorum. Belki ben Alexandrite'e düzenli gitmediğim için, belki başka bir sebepten bugüne kadar bitmesi gerekirken daha çok arttı. Belki şimdi düzenli olarak 6,7 seans daha gidersem gerçekten beni rahatsız etmeyecek şekilde en azından ayva tüylerine dönecekler ki göze çok batarlarsa kalanlar için de 3,4 seans iğneliye gidebilirim.

Gulcenaz arkadaş Alexandrite Candela cihazının en yeni versiyon olduğunu ve bu cihazdan olumlu sonuç aldığını belirtmiş. Benim 2. gittiğim yer de Alexandrite Candela kullanıyordu zaten ve 3 seans girmiştim burayada. Biraz daha araştırdıktan sonra başka arkadaşlardan da farklı bir fikir gelmez ise 2. gittiğim yere tekrar gidip yanak üstü, boyun, ense için çileli yolculuğuma tekrar başlarım ne yapalım. Sadece şu anki berbat durumun daha da berbat bir hal almasından korkuyorum. Genede biraz daha bekliyip araştırıcam. Belki herhangi bir yöntemle kesin sonuç almış başka arkadaşlar da çıkıp tavsiyede bulunur ona göre hepsini değerlendiririm. Ama özellikle soprano xl lazer cihazı ile epilasyon yaptıranlar memnun olduğunu söylüyor. Bende istanbul avrupa yakasında bu cihazı kullanan bir merkez bulamadım. Acaba bu cihaz gerçekten en iyisi mi?

Şunuda sormak istiyorum;

Epiderm'de alexandrite cynosure cihazı ile her seferinde en yüksek lazer seviyesi olan 22joule ile atış yapıyorlardı.

Ama 2. gittiğim yerde alexandrite candela cihazında yanık riskine karşı hep 14joule ile çalışıyorlardı. Sadece son seansta benim ısrarım üzerine 16joule çıkartmışlardı. Hatta bu durumu "aynı sistem cihazı kullanan epiderm hep 22joule de atış yapıyor. Siz neden 14,16joule arasında atış yapıyorsunuz, sizde de 22joule kadar çıkmıyor mu? Sadece cihazların markaları farklı, sistem aynı. En yüksek seviyede atış yapın, 2 yıldır epidermde birşey olmadıysa sizde de olmaz" şeklinde söylediğimde bana "o cihaz ile bu bir değil. Bunun 16joule'u onun 22joule'une denk gelir. Bu cihazın en yüksek seviyesi ile anca bembeyaz tenlilere atış yapabiliriz yoksa %100 kalıcı olarak yanarsın, iz kalır" demişlerdi. Halbuki bende buğday tenliyim. Esmerde değilim. Bu söylediklerinin gerçeklik payı varmıdır merak ettim? Buna göre birdaha oraya gidersem ona göre hareket edeyim.

eskiici
4-02-13, 19:02
Merhabalar, ben İzmir'de soprano ütüleme lazere gidiyorum. Yazdıklarınızı gördüm, İstanbul için olmasa da en azından yöntem açısından fikrimi ve deneyimimi belirtmek isterim.
Benim 2 seans oldu ve birkaç gün sonra 3. seansım var. Şu an bile etkisini fazlasıyla gördüm ve tavsiye ederim. Özel bir hast.de yaptırıyorum ve erkek müşterileri bile var gittiğim yerin. Meraktan ve sohbet olsun diye yapan bayana sorduğumda erkeklerin özellikle sırt ve ense için geldiklerini ve sopranoda kıl yapısından dolayı bayanlara göre çok daha hızlı ve iyi sonuç aldıklarını söylemişti. Kısacası ben soprano-ütülemeyi tavsiye ederim.
Dilerim her şey gönlünüzce olur..

DemetAkkus
4-02-13, 20:02
soprano cihazı ile ilgili deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Zira bazılarıda bu cihaz için, kıllar ne kadar kalınsa o kadar iyi etki eder diyordu, siz de tam tersinin söylendiğini belirtiyorsunuz. Yani erkeklerden çok bayanların kıl yapısına mı uygun bu cihaz? Bazen bir erkekte olan kıl yapısı bayanda da olabilir, tam terside. Ama benim kıl yapımın, normal bir bayanın kıl yapısına benzemediği kesin zaten. Şu anda bu cihaz, epilasyon sektöründe en yenisi olduğu için, uzun vadede sonuç alan bulunamaz zaten. 2,3 yıl geçmesi lazım ki gerçek anlamda işe yarıyor mu yaramıyor mu anlaşılsın. Ama İstanbul avrupa yakasında bu cihazı kullanan bir merkez bulsam genede gidip konuşucam. 2 yıl Alexandrite lazere gittim bir sonuç çıkmadı, en azından cihaz değiştirmemde fayda olabilir.

meliiiis
5-02-13, 19:02
bende dün epilasyona randevu aldım cihaz alexandrite 8 seans giricem tüm bacak koltuk altı ve genetal bölge 1000tl ödedim umarım arkadaşlar iyi bir sonuç alırım yorumları okudukça kafam karıştı.Normalde buğday tenliyim acaba bu cihaz iyi mi ve bana uyar mı

meliiiis
5-02-13, 19:02
bende dün epilasyona randevu aldım cihaz alexandrite 8 seans giricem tüm bacak koltuk altı ve genetal bölge 1000tl ödedim umarım arkadaşlar iyi bir sonuç alırım yorumları okudukça kafam karıştı.Normalde buğday tenliyim acaba bu cihaz iyi mi ve bana uyar mı

zipzip
6-02-13, 07:02
Ben burda kolay kolay cevap yazmam ama yazdiklarin beni üzdü. Inan bu lazer, hangi model, hangi marka olursa olsun ise yaramiyor. Benim tanidigim herkesin tüylerini cogaltti özellikle yüz ve boyun bölgesinde. Yani inan herkesin. Ve bitmis yada azalmis gibi görünenlerdede en gec 2 yil sonra tekrar ya ayni önceki gibi killar cikiyo ya da daha fazlasi. Yani bu lazer tamamen sahtekarlik. Kimseye güvenme derim cünkü lazer killari azaltmiyor (azalsa bile en gec 2 sene sonra ya eksisi gibi ya da daha fazla oluyor)

zipzip
6-02-13, 07:02
Bi de burda yazilan iyi yorumlara güvenme. Burda reklam yapan o kadar insan var ki. Amaclari para kazanmak yada kazandirmak. Yani yalan yanlis bilgiler veriyorlar. O arada dürüstce benim tüylerim azaldi diyenlerde 2 sene gecmedigi icin azaldi saniyorlar ama yanlis bu ve kendileri de bilmiyor cünkü killar bi süre azalmis gibi görünüyor ama sonra yine ayni ya da daha fazla cikiyor.

DemetAkkus
6-02-13, 11:02
zipzip samimiyetin için teşekkürler. Burda bana öneride bulunan arkadaşlar reklam kokarcasına direk olarak herhangi bir merkez önermediler zaten. Bu yüzden şimdiye kadar bu konuya yazan tüm arkadaşlara teşekkürler çünki hepsi bana gerçekten yardımcı olmaya çalışıyor.

Bende bunu anlatmaya çalışıyordum işte: lazer epilasyon yaptırıp 2,3 yıla kadar hiç kılı çıkmayan varmı? Eğer yoksa bu lazer epilasyon sektörüde tamamen sahtekarlık. Sağlık sektöründe amaç hiç bir zaman %100 tedavi olmamıştır. O zaman herkes sorunlarından kurtulur sonra bu sektör nasıl devamlı para kazanır. Misal artık bu lazer epilasyon sektörü, kıllarımdan kurtulmam için kesin çözüm olan başka bir yöntem olmadığı için beni kendilerine mahkum etti.

Kabul ediyorum ben 3 yıl önce bilmeden bir hata yaptım. O lazeri vücuduma kendi isteğimle deydirdim. Yani büyük ümitlerle bu işe kalkıştım, şimdi ise çok pişmanım. Ama şu anda bu şekilde dolaşmaktan utanıyorum ve bu kıllar bende saplantı haline geldi. Belki kendimi kandırıyorum, belki ömür billah bitiremiyicem ama genede bir umut diyerek çaresizlik içinde bu kılları en azından azaltmanın yolunu arıyorum.

Ama şuna eminim ki şu anda Dünya üzerinde kıllardan kurtulmanın kesin bir çözümü varsa oda kesinlikle iğneli epilasyon. Ama onada cesaret edemiyorum zira başka çarem kalmazsa en son ümidim de iğneli epilasyon olacak. Annem 1980'li yıllarda yanağı için gittiğini ve 1 yılın ardından artık yanağındaki o bölgede tüy çıkmadığını belirtti ama çokta acı çekmiş o yüzde benim komple göğsüme yaptıramayacağımı, sadece yüz bölgesine yaptıarbileceğimi söyledi. Tabi teknoloji gelişti artık eskisi kadar acıtmıyordur herhalde. Hatta 7,8 yıl önce iğneli epilasyon yaptıran bir ablam vardı ve inanın yaptırdığı yerden hala tüy bile çıkmadığına bu sene şahit oldum. Alıyormusun diye sorduğumda kesinlikle 8 yıldır dokunmadığını söylemişti inanamadım. Sonuçta gülü seven dikenine katlanır. Yemin ediyorum biteceğini bileyim ağlaya ağlayada olsa gene bu iğneliye girerim.

3 yıldır bakırköyde lazer epilasyon yaptırıp bu hale geldiğim için artık bakırköye karşı komple ilçe olarak bi antipati oluştu bende. Artık inanın bakırköyde normal bir işim çıktığında orada huzursuz oluyorum.

Buna rağmen dün gene bakırköyde soprano xl ütüleme diod lazer cihazını kullanan bir poliklinik bulmayı başardım. Ve bakırköye karşı olan antipatimi bi kenara bırakarak pazar gününe yanak üstü,boyun,ense için randevu aldım. Başta bayan 150tl dedi ama durumumu özet geçince anlayış gösterdi ve peşin olarak 100tl ye anlaştık. Komple göğsüme yaptırmaya şimdilik gücüm de moralimde yok o yüzden şimdilik her zaman görülen yerleri yaptırmam kafi. Duruma göre göğüsüde düşünürüm. Başımdan geçenleri de anlatıcam ki bu konuda ne kadar tecrübe kazandığımı bilip ona göre davransınlar. Ama peşin peşin söyliyicem "eğer bunda da daha beter olursam artık size patlıyıcam o yüzden samimi davranın, garanti veremiyorsanız iğneliye gidicem" diye. Çünki buda hüsranla sona ererse artık kaldıramam.

Sizlerden genede bu kardeşiniz için tavsiyelerinizi esirgememenizi istiyorum.

zipzip
6-02-13, 12:02
Valla ben lazere gitme derim cünkü hem ise yaramiyor hemde alinan isin asla ama asla saglikli olamaz. Mantikli düsün o kadar uzaktaki günes bile ne kadar zararli cilt icin, burda direkt yakiyorlar ve tabi ki cilde de zarar veriyor. Ise yarasa hadi neyse de, ise de yaramadan zarar almis oluyosun. Bisey sormak istiyorum, ablan ya da annende igneli epilasyondan herhangi bir iz ya da delik delik görüntü kalmis mi? Yakindan bakip fikrini söyleyebilir misin rica etsem? Dedigin gibi kesin cözüm varsa igneli ama delik delik ya da pürüzlü bi görüntü birakmasindan korkuyorum.

DemetAkkus
6-02-13, 13:02
Annemde iğnenin değdiği yerlerde herhangi bir sorun görmedim. Zaten olsa bile aradan 20 yıl geçmiş yani bu kadar sürede kurşun yarası bile kapanıyor ki küçücük iğne izi hayli hayli kapanır diye düşünüyorum. Bahsettiğim ablada da bir pürüs göremedim.

Zaten iğneli epilasyon'da başarı oranı, komple o cihazı kullanan uzmana bağlı. Kılların çıkış yönünün tersine doğru iğnenin batırılıp kıl köküne tam ulaşması lazım diye biliyorum. Aksi taktirde iğne kıl köküne tam denk gelmediği için 20 yılda gitsen sadece boş boş etini yakarsın. Lazer epilasyon, iğneli kadar uzmanlık gerektirmiyor. Çocuğada versen lazeri vücudunda gezdirir. Ama iğnelide kesinlikle gerçek bir uzman bulman lazım yoksa hem paran hem canın hem zamanın boşa gider.

Ankarada da komşu bi ablam vardı. Daha yeni öğrendim oda 3 yıl kadar yanağı için iğneli epilasyona gitmiş ama bir türlü bitmemiş. Demekki uygulayan kişiden kaynaklanan bir sorun, yoksa kadında hormon bozukluğu yokmuş. O günden sonrada uzman birini bulamama korkusuyla birdaha iğneliye yanaşmamış. Ben birazda iğneliden bu yüzden çekiniyorum. Gerçekten uzman birini bulsam hiç düşünmeden giderim.

artemiss
6-02-13, 21:02
merhaba arkadaşım ben bu kıl sorunu yüzünden herşeyi denemiş biriyim otu çöpü lazeri denedim anlayacağın. ben 2.sınıftayken koltuk altına lazere gitmeye başladım bu başladığım alexandrite dı bi estetik dr açmış ilk 2 seans her ay gel dediler gittim 30 tl idi sonra çıktıkça gel dediler 2 ay 3ay ve sonra 5 ay aralıklarla azaldı koltuk altı çabuk yanıt veren bölgeymiş bunu da belirttiler. toplm 5 seans buraya gitttim so 2 seansında elimin üstüne de yaptırmak istedim yaptılar koltuk altımda herhangi bi sorun olmazken ellerim yandı üzeri bi kaç gün kabarıktı krem fln idare ettim bazı yerlerinde yer yer yanık lekesi bile kaldı gitmekten vazgeçtim koltuk altımda herhangi bi sorun olmazken ellerimde oldu! sonra bi sene sehir dışındaydım zaten koltukkaltımda kalmamıştı pek toplam 5-10 tane açık renk kalmıştı gitmeye gerek duymadım. ablamın düğünü için gittiğimde son kalanlara son bi atış yaptırmak için o zamanlar yeni duyduğum soprano xl ütülemeyi kullanan başka bir yere gittim 1 seans birde çenemde 5-6 tel siyahlaşmaya başlayan tüye de atış yapmalarını söyledim kadın çok az dedi iğneli yapalım dedi peki dedim iğneli yaptırdım kadına özellikle sordum leke kalırmı fln diye işini tam bilmeyenler yaparsa kalır dedi ben uzman oldum die azarladı beni ama sonuç tabiki yaptığı 6 telin 3ünde leke kaldı. okulu bitirdim ankaraya geldim bu sene kol 5 seans başka bi bölgeye ıpl gittim burada hiç dökülme bile yapmadı zaten öylesine gitmiştim ona. o yüzden onları es geçiyorum.bi gün netten bakınırken fırsat sitesinde ütüleme yapan iki yerden indirimden hem ablama hem kendime satın aldım. gitmeye başladık birisinden tüm bacak için gidiyorum 100tl 8 seans tı yeni açıldıkları için tanıtım amaçlıymış oran da bir yer dedim ağda fiyatına bişey kaybetmem, diğeri 6 seans 70 tl yarım kol bu da kızılay da. zaten şu an işsiz olduğum için normal fiyatına da gidemezdim doğrusu. ikisine de yarın 3. kez gidicem ama önce sonuçlardan bahsedeyim. oran da gittiğim yerde ilk seansta kılların yaklaşık %10 u döküldü ama dokunduğumda yumuşaklığını hissetim ikinci seansta %30 u döküldü yer yer kaldı orası hoşuma gitti. normal fiyatlarını sordum biraz pahalı geldi bana ama güzeldi. diğer yarım kol için kızılayda gittiğim yer ise tamamen felaketti zaten ilk atışlarında hiç dökülme olmadı ikinci gittiğimde durumu belirttim aralarında bişeyler fısıldaşıp sana daha yoğun başka bi cihazla yapcaz dediler tamam dedim güya yaptıkları ıpl miş ben denedim o bende etki etmiyo dedim ütüleme dökmediyse o nası döksün dedim sen sonuca bak ona göre kaarar verelm sonrakine dediler peki dedim ama bunda öncekine göre döküldü biraz ama bence yine de azdı yani. tabi bu sırada aklımı kurcalayan bi kaç şey var belirtmek isterim şimdi sen de aletlerin resmini paylaşınca aklıma geldi yani. bu oranda lazeri uygulayan kız daha önce çok yerde çalıştığından bahsetti. neler neler yapıyolar dedi aletlerin çakmasını yapıyolarmış üstüne de giydirme bile yapıyolarmış gerçek gibi hemde bilkent gibi zengin bi semtte çok şaşırdım. kızılaydaki makina gözümün önüne geldi acaba dedim çünkü ne cihazın adı yazıyo ne de başka bir şey bembeyaz bi alet sadece başlığı aynı. gerçi orayı bembeyaz yapmışlar ama aletleri de dekorasyonun parçası olarak mı beyaz kapladılar yoksa giydirme çakma mı bilemiyorum. yani sen önce aletin gerçek olup olmadığından emin olmalısın eğer tekrar hüsrana uğramak istemiyorsan. ablamda yaklaşık 20 seans mavi ışık ve ıpl gitti hiç etki etmedi zaten bunun üzerine kayserideki ütüleme yapan yeri bulup gitmiştik o da ütülemeden çok memnun kaldı 3 ay sonra yarıyarıya azalmış bi şekilde çıkmıştı 2 kez gittikten sonra ankaraya geldik burda işte indririmden aldığıma gidiyor o da. benim gibi orandakini sevdi ama kızılaydan pek hoşnut olmadı zaten kayseride 3 -4 ayda çıkan tüyler burda ay olmadan çıkıyor yüzünden belli farklı bi ciihaz :KK47: şimdi sonuç olarak edindiğim tecrübelerden
1- insanın her bölgesi aynı cihaz da olsa aynı tepkiyi vermiyor
2-alexandrite acılı ve yanma riski olan bi cihaz olmasına karşın ütüleme çok aşırı hassas değilse cildin acımıyor ve diğerlerindeki gibi açık renk tüyleri tetikleme gibi bi durumu yokmuş yani artma riski yokmuş iğneli de leke bırakıyor
3-kesinlikle güvenilir yere gidilmesi gerekiyor e malum milyonlarca çakma cihaz varmış orinalini yaklaşık 70 000$ a aldıklarını söylediler galiba tl de olabilir emin değilim
4-bazen seans sayısını arttırmak için ya düşük enerji ile yapıyolar ya da yer yer bırakıyorlar çaktırmadan yapan kişiye emanet etme sadece
5-son olarak da bi yere gittiğinde önce ya deneme atışı yaptır sonuca göre gözlemle git yada gitme ya da küçük bi bölgen için git etkisinden emin ol bi sürü paran boşa gitmesin
benim lazerle tanışmam neredeyse 4 yıl dolduracak bu süre zarfında bunları öğrendim. işte ilk başladığım koltuk altımda da hala çıkmadı 3 telden başka bişey yok 4 yıllık lazer etkisi ilerleyen yıllarda çıkarmı bilemiyorum. ha şunu da demek istiyorum koltukaltıma lazere gittikten sonra ilk zamanlarda yanık kokusu gibi ter attım lazer bittikten sonra da eskisinden daha fazla terliyo koltukaltım bu da yan etkisi!
eğer bide hani diğer ot çöpün etkileri falan dersen sadece bi marankinin karamerhem soğan sarımsaklı bi tarifi var nette bulursun 2kez yaptım o etki ediyo gibiydi kokusu petrol gibi kokuyo hem dayanamadım hemde onu yapmak için evin de müsait olması gerekiyo pek müsait olmadı yaptıktan sonra biraz beklemek gerekiyo onu da o yüzden devam ettiremedim arkadaşım. yani karınca yağı, biod r, hamam otu, netten satın aldığım garantili die satılan ürünler... kendi yaptıklarım hiiiç etki etmedi.

umarım kıllarından en az çabayla sonsuza dek kurtulursun ama şunu da unutma kıllara takılıp kalma geçmezse de önemli olan kişinin kendini sevmesi ve kendine olan özgüveni boşver insanlar senin dış güzelliğine değil iç güzelliğine baksın bence önemli olan bu! kolay gelsin...:KK9:

DemetAkkus
7-02-13, 00:02
"artemiss" tecrübelerini klavyeye bakmadan yazmaya çalıştığın için teşekkür ediyorum zira virgül olmadığı için anlayana kadar canım çıktı :)

Şaka bi yana ilk mesajlarımda belirttiğim gibi bende 2 seans alexandrite candela lazer ile beleş olarak koltuk altıma da atış yaptırmıştım seansıma giren abla sağolsun. İlk seanstan 2 ay sonra ve 2. seanstan da neredeyse 3 ay sonra kıllar tekrar çıkmaya başladı. Yani bi kaç ay çok rahattım ve tabi 3. ayın sonunda kıllar eskisinden fazla olarak çıkmaya devam etti. Tabi bende de çok terleme olmuştu.

İnşallah pazar günü gideceğim "soprano xl ütüleme diod lazer" benim için artık hayırlı olur ve bu kıllardan kurtulurum.

Ama sormak istediğim bir şey var; senin yaptırdığın ütüleme diod lazer "saprona xl yada spa accord" cihazıydı dimi? Çünki ütüleme epilasyon yöntemini çıkartan firma araştırmalarıma göre "Alma Lazers" firmasıdır ve 2 çeşit ütüleme diod lazer cihazı geliştirmişlerdir. Bunlar Soprano XL ve Spa Accord'dur. Spa Accord'un Saprona XL'e göre tek farkı sadece ütüleme modunda çalışıyor olmasıymış ve klasik teş atışlı diod modu yokmuş. Soprano XL ve Spa Accord'un orjinal fotoğrafları resmi sitesinde bunlar;

[​IMG]

[​IMG]

Yani Türkiye'de bu 2 cihazdan herhangi birini alan bir firma, durduk yere neden cihazın orjinalliğini bozmak istercesine dış kasasını değiştirme gereği duyup kendini masrafa soksun ki? O yüzden pazar günü gideceğim yerdeki ütüleme diod lazer cihazına özellikle bakıcam. Alma lazers firmasının resmi sitesindeki bu 2 fotoğraftaki cihazlar ile alakası yoksa yaptırmıyıcam.

gamze21
7-02-13, 19:02
DemetAkkus
Annemde iğnenin değdiği yerlerde herhangi bir sorun görmedim. Zaten olsa bile aradan 20 yıl geçmiş yani bu kadar sürede kurşun yarası bile kapanıyor ki küçücük iğne izi hayli hayli kapanır diye düşünüyorum. Bahsettiğim ablada da bir pürüs göremedim.

Zaten iğneli epilasyon'da başarı oranı, komple o cihazı kullanan uzmana bağlı. Kılların çıkış yönünün tersine doğru iğnenin batırılıp kıl köküne tam ulaşması lazım diye biliyorum. Aksi taktirde iğne kıl köküne tam denk gelmediği için 20 yılda gitsen sadece boş boş etini yakarsın. Lazer epilasyon, iğneli kadar uzmanlık gerektirmiyor. Çocuğada versen lazeri vücudunda gezdirir. Ama iğnelide kesinlikle gerçek bir uzman bulman lazım yoksa hem paran hem canın hem zamanın boşa gider.

Ankarada da komşu bi ablam vardı. Daha yeni öğrendim oda 3 yıl kadar yanağı için iğneli epilasyona gitmiş ama bir türlü bitmemiş. Demekki uygulayan kişiden kaynaklanan bir sorun, yoksa kadında hormon bozukluğu yokmuş. O günden sonrada uzman birini bulamama korkusuyla birdaha iğneliye yanaşmamış. Ben birazda iğneliden bu yüzden çekiniyorum. Gerçekten uzman birini bulsam hiç düşünmeden giderim.
valla kardeşim hiç ugraşma bence lazer hiçbirçeşidiyle
iğneli epilasyonu uyuştururcu iğne ile yaptırabilrsin...
uyşturucu iğne ile hç birşey hissetmiyosun
madem bu kadar kararlı vede isteklisin
tamamiyle 2 kere yaptırsan bile büyük fark görürüsün
tabi iyi elllerde

udaha
8-02-13, 07:02
DemetAkkus oncelikle cok gecmis olsun cok sanssiz bi deneyim olmus sizin icin bu durumu burada paylasmaniz benim gibi lazer epilasyon yapriemayi dusunupde bu konuda hic bir bilgisi olyanlar icinde cok fayfali oldu ben izmideyim ozel mesaj yazamadigim icinde eskiici arkadasim bana nerede lazer epilasyon yaptirdigini ucretini nasil yapildigi hakkinda vs bilgi verirsen cok sevinirim ark lik icin sana istek gonderdim ama haberlesmenin daha kolay olmasi acisindan neyse yardimlarin icin simdiden tskler

Ccey
8-02-13, 12:02
Bende çok üzüldüm, erkek olupta bu sıkıntıları çekenlerde varmış demek ki... İlkini çok araştırmadan biraz bilinçsizce yaptığın için böyle sorunlar olmuş çünkü yüz veya o tip bölgelere alex yaptıran herkes bin pişman, ki senin tüylerinin yapısı daha kalındır biz bayanlarınkine göre yine de sorun gittiğin merkezde diye düşünüyorum. Çünkü bende tüylü bi yapıya sahibim kız olmama rağmen malesef lanet olsun ki, yüzüm için favorilerim için gidip sordum merkezlere güvenilir olduğunu düşündüklerime ve bana verdikleri cevap 'bunları yapamayız çoğalırlar' oldu, samimiyetlerine sevindim ama tabi yapamamalarına üzüldüm... Gerçi azalabileceğini söylediler onun için gitmeyi düşünüyorum bende, ama cihaz nd-yag olmalıymış çünkü nd-yag bitirmeyeceği gibi eskisinden fazla çıkarmazmış kesinlikle. Tabi sen erkeksin dediğim gibi daha kalındır tüyler ve siyah o yüzden diod da çare olabilir ama iyi araştır gerçekten kaldıramazsın manevi olarak çok kötü bi durum ve istersen bi merkezde ben söyleyebilirim bakırköyde oraylada görüştüm oldukça ünlü bi yer ve yaparız diye çekmediler beni oraya görmez dediler onlarda...