PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ütüleme Diod Lazer Epilasyon %100 çözüm mü?DemetAkkus
30-01-2013, 20:26
İyi günler arkadaşlar. 2,3 kere erkek olarak kendi adıma hesap almaya çalıştıysam da onay vermediler. Bende en son çare olarak sahtekarlık yapmamak için ablamın adına hesap almak zorunda kaldım ve ancak böyle onay verdiler kusurabakmayın. Forum yöneticileri, forum içinde erkek istemiyorlar sanırım ama bende buraya kaydolmak için can atmadım. Sadece forumdaki kardeş ve ablalarımdan aşşağıda bahsedeceğim konu ile ilgili tavsiye ve önerilerini almak için mesaj yazmam gerekiyordu bende bu yolla kaydoldum. Umarım siz okumadan mesajımı silmezler.

3 yılda neler yaşadığımı şu şekilde anlatıp içimi dökmek istiyorum artık: Bir erkek olarak en yakın arkadaşlarım hariç alenen bahsetmekten utandığım bu epilasyon konusu ile ilgili olarak tüm cesaretimi toplayıp sizlerden yardım ve tavsiye istiyorum. Hoş, epilasyonu da öyle utanılacak bir yerime de yaptırmıyorum ki buda ne niyetle yaptırdığımı gösteriyor yalnış anlaşılmasın. Bildiğiniz gibi erkek adam epilasyon yaptırınca şuursuz toplum hemen dalga geçmeye başlıyor o yüzden kimseye bahsetmiyorum. Halbuki epilasyon yaptırmayı düşünen o kadar çok arkadaşım varki, hepside çevresinden utandığı için jilete mahkumlar o yüzden önce kafalarını değiştirmeleri lazım. Sonra baktım ki çevremdeki hacı amcalar bile sakallarının altını üstünü çizdiriyorlar ee ben neden utanayım dedim. Ama ben aşşağıda bahsedeceğim sebepten dolayı, sakallardan hariç birde göğsüme yaptırdığım için dalga geçilir diye bu konudan kimseye bahsetmedim. Burada beni kimse tanımadığı için içimi dökebilirim sanırım. Çevremde bu konuda yardım alabileceğim arkadaşlarım olmadığı için utanarak da olsa konuyu sizlere açmak istiyorum inceldiği yerden kopsun artık zira bir erkek olarak inanın bu kıl yüzünden gençliğimi yaşayamadım, psikolojim bozulma noktasına geldi. Biraz uzun ve sitem dolu bir yazı olacak, belki bazılarınız okuyup güleceksiniz, belki bazılarınız okumaya bile tenezzül etmeyeceksiniz, belkide bazılarınızın okuyup içi sızlayacak ama artık bu konu ile ilgili yıllardır çektiğim çileyi buraya yazıp bu mesaj ile resmileştirmek istiyorum. İnşallah sizde bu mesajı okumaktan sıkılmaz ve bu konuda mağdur olan bu kardeşinize cevap vermekten utanmazsınız. Bu durum bayanlar için zaten normal bir durum. O yüzden ben, epilasyon yaptırmak isteyen tüm erkek arkadaşlarımı uyarıyorum; ola ki utançlarından kimseye soramayıp, gizli gizli internette lazer epilasyon hakkında bilgi arar da bu mesajıma rastlarlarsa diye "Bu mesajımı okumadan önce lazer epilasyon yaptırmasınlar!" diyorum.

Maduriyetimin başlangıç noktasını trajikomik bir şekilde belirttikten sonra sizden, araştırmalarım sonucu kalıcı olarak en etkili lazer epilasyon yöntemi olduğunu düşündüğüm diod lazerin Saprona XL ütüleme epilasyon cihazını kullanan istanbulda bir merkez tavsiyesi istiyicem. Çünki artık son çarem bu cihaz.

Hikayem şöyle: Maddi durumu öyle iyi biri değilim ama bu demek değil ki parası olmayan kendine bakamaz. Zira kıllar yüzünden neden ömür billah jilet ile uğraşıp cildimi tahriş edeyim ki? 22 yaşındayım. 3 yıl önce 19 yaşında lise son sınıfta staj gördüğüm sırada her ay 400tl alıyordum ve düşündüm "hazır parada kazanıyorum en iyisi şimdiden şu epilasyona gideyimde kalıcı olarak şu lanet kıllardan şimdiden kurtulup akraanlarım gibi sıradan bir cilde sahip olayım, toplumda kıllarımdan utanmayayım" dedim. Şunu belirteyim, göğsüm çocukken yandığı için tam ortada kıl çıkmıyor kenarlarda çıkıyor ve haliyle bu görsel açıdan hiç iyi durmuyor yoksa göğüsüme yaptırmazdım. Zaten göğsümün %100 bitmesinde ısrarcı değildim, %50 de azalsa yeterdi. Neyse epilasyon yaptıran ve maddi durumu oldukça iyi bir aile dostu ablamdan cihaz ve firma önermesini istedim. Oda bana, Sadece istanbulda 4 şubesi olan sözde çok güvenilir bir firmanın bakırköy şubesindeki adresini verdi. Gidip konuştum çok iyi vaadler verip "dürüst konuşalım %100 bitmesede %70 e kadar biter" dediler. Ama %70 arttı mübarek! Neyse bu merkezde yüz, boyun, ense ve tüm göğüs için Alexandrite Lazer epilasyona girdim. Sözde Alexandrite en iyisiymiş. İnanın 400tl'lik stajyer maaşımın hepsini yemedim içmedim ve sırf bu lanet kıllardan kurtulayım diye ilk 2,3 seans düzenli olarak girip bu firmaya verdim. Tüm göğüste ilk seans ağlaya ağlaya dayanmama rağmen diğer seanslarda emla önerdiler bende artık emlasız giremez oldum ve tabi bu kremede azımsanmayacak kadar para gitti. Belki şaşıracaksınız ama seansa her gidişimde göğsüme 10 tüp emlayı yoğurt gibi sürüp komple streçleyerek mumya gibi gidiyordum düşünün artık ne çileler çektiğimi. Yanak üstü, boyun, ense de felaket acıyordu ama bu bölgeler az olduğu için dayanabiliyordum o yüzden buralara emla uygulama gereği duymadım. Hep bitecek, kurtulucam umuduyla gözümden yaş gele gele 2 sene bu zulme katlandım.

Bir süre sonra üniversite olayı çıkınca şehir dışına çıkmak zorunda kaldım. Tabi stajda bitince para da bitti. Bende "hazır 2,3 seans gittim ee o zaman burda bırakmayayım" diyerek harçlıklarımdan biriktire biriktire aralarda istanbula döndüğümde seanslara girmeye devam ettim. Zaten ilk gittiğimde görevli bayan bana "eğer yarıda bırakırsan daha fazla çıkar aman hee hep gel" demişti. Haliyle seanslarımda aralar oluşmaya başladı. Başta her 1 ayda bir yüz,boyun,ense bölgesine, 2 ayda bir de göğüs bölgesine düzenli olarak gelmem gerektiği, aksi taktirde kılların daha geç biteceği söylenmişti ama mecbur şehir dışında olduğum için bazen 3,4 ayda bir yaptırabiliyordum. Tabi her gittiğimde en yüksek dozda atış yapıyorlardı, aksi taktirde düşük dozda atış yapılırsa kıl köklerinin inceleceğini ve Alexandrite Lazerinde ince tüyleri görmeyeceği için öyle kalacağını ve kalitelerinin bu samimiyetten geldiğini söylediler! Neyse yazın istemeden de olsa bronzlaştığım için seansa almadılar. Bazen 2,3 ay bronzluğun geçmesini bekleyipte gittiğim oldu. Böyle böyle toplam 9,10 seansı tamamladım. Her seanstan çıktıktan sonra yanak üstü, ense, boyun ve göğüsü bir süre pürüssüz gördüğüm için çok seviniyordum. Ama bu sevinç 3. ayın sonunda kıllar daha çok ve gür çıkmaya başlayınca sona eriyordu. Her seferinde böyle oldu. Ve yanak üstüm, boynum, ensem, göğüsümde şu lanet lazer, daha tüy olan nereye deydiyse oralarda ki kıllarda simsiyah gür bir şekilde çıkmaya başladı. Boynumla göğsümü neredeyse birleştirdiler ki ilk gittiğimde boynumla göğsüm arasında 4,5cm ye kadar inanın tüy bile yoktu. Ensemi sormayın bile artık sırtıma doğru 10cm ye kadar kıl var. Neyse ailem bile bu durumu farketti ve zamanla bana "sende hormon bozukluğumu var her geçen gün kıllanıyorsun" diyorlardı. Bu durumu gittiğim yere her seferinde belirtmeme rağmen "hayır biz çok büyük azalma görüyoruz, sende hormon bozukluğu da olabilir" diyorlardı. Bende sırf merak edip gidip hormon testi yaptırdım ama hiç bir şekilde hormon bozukluğu çıkmadı. Halbuki her seansda görevli bayan, lazeri gittikçe daha çok tüysüz bölgeye değdiriyordu. Başta boynumun, ensemin bir kısmına deyen lazer artık çıkan kıllarla daha aşşağılara doğru inmeye başladı. Göğsümde de her seans da omuzlarıma doğru çıkıp ordaki tüylere atış yapıldığı için onlarda kıla dönüyordu. Bu duruma daha fazla tahammül edemedim. Beni 2 senede daha da rezil ettiklerini, kıl çıkmayan yerde bile kıl çıkarttıklarını söyledim ama ısrarla kıl köklerinin zayıflayıp sarardığını ama kılların yukarı kısımlarının siyah olduğunu, bu yüzden bana daha fazla Alexandrite Lazer yapamayacaklarını, yapsalarsa lazerin kıl köklerini görmeyeceğini söylediler ve o ara biraz da bronz olduğum için istersem Nd yag lazere gitmem gerektiğini söylediler. Seansıma giren bayan, hemen karşıda ki hastahanede bu cihazı kullanan merkez varmış bi git görüş dedi. Evet şaka değil. 2 yıl önce oraya epilasyon yaptırmak için gittiğim bölgelerde 4,5 katı daha fazla kıl çıkartıp güle güle dediler!

O sinirle önerdikleri hastahaneye gittim ve sorunumu anlattım. Onlar bile duruma şok olup "seni ne hale getirmişler, bumu kalite" diye düşüncelerini belirttiler. Bende cihazınız Nd yag ise sizde bu bölgelerimi yaptırıp bitireyim dedim. Yüz,boyun,ense,göğüs için 300TL ye anlaştık. Orada da 2 seansa gittim. Sağolsun 300tl ye anlaştığımız ilk bayan anlayışlı olduğu için sırf mağduriyetime istinaden ücret almadan her gittiğimde koltuk altına ve sırtımdaki bir kaç siyah kıla da atış yapıyordu. 2 seansta buraya böyle gittim. 3. seansa gittiğimde benim seansıma giren ilk bayan işten çıktığı için genç ve tecrübesiz bir bayan seansıma girdi. Elektronik okuduğum için en azından cihazların kontrol panellerindeki bilgileri okuyabiliyorum. O yüzden cihazın göstergesinde 14joule de atış yapacağını farkedince "bugüne kadar gittiğim yer bana hep 22joule ile atış yapıyordu bari sizde en azından 16joule e çıkarın yoksa bitmez, incelir. Bunu size benmi söyleyeyim yani" dedim. Bayanda bana "onların makinası ile bizim makinamız aynı değil. Bizim 16joule'ümüz, onların cihazının 22joule'üne tekabül eder hem dayanamazsın, hafif bronz da olduğun için kalıcı yanık oluşabilir" dedi. Ama artık bıktığım için ne olursa olsun yeter ki artık biran önce bitsin diyerek 16joule'e çıkartmasını istedim. Halbuki 10 seans kadar gittiğim karşıdaki merkezin kullandığı cihaz "Alexandrite Cynosure Apogee 5500" idi. Burdaki de "Alexandrite Candela" cihazını kullanıyordu. Sadece markaları farklıydı yani. Tabi ilk bayanın bana yaptığı fazladan atışları bu bayandan da rıca edip omuzumdaki ve sırtımdaki 2,3 tane siyah kılada atış yapmasını rıca ettim, bayanda bir sorun olmayacağını söylerek atış yaptı ama hay söylemez olaydım. Omuzumdaki ve sırtımdaki 2,3 kılı yok edicem diye, tüyü bile gözükmeyen bölgelere bu bayan atış yaptı ve oralarda da kıllar çıkmaya başladı. Hatta işlerin ters gittiğini düşünüp, nerelere kadar atış yaptığını görmek için özellikle bayana ense tarafımın fotoğrafını kendi telefonum ile çektirdim ve baktığımda, utanmasa sırtıma kadar atış yapacakmış bunu gördüm! Umarım fotoğrafı paylaşmam ayıplanmaz ama ne hale geldiğimi görün diye ekliyorum;

Tabi seansı yaptırdığım gün sıcağı sıcağına olduğu için hiç birşey anlamamıştım ve ertesi günün sabahına uyandığımda şok oldum! Yanak, üstü boyun ve göğüsümden çok, ensem beni korkutmuştu çünki diğer bölgelere göre felaket kabuk bağlamıştı. Bende kalıcı yanık oluştuğunu sandım. Zaten o tecrübesiz bayan, ensemi öyle bir ovallikte çizmişki bi asker traşı yaptırsam millet "bu nasıl bir ensedir" diyecek yani o kadar doğal durmuyordu;


Ama Allah'dan kabuklar 20 güne kadar keselendikçe döküldü ve içim rahatladı. Bu seanstan sonra ense hattımın kalıcı olarak kıllar yok olacağı için bozulacağını sanmıştım halbuki aradan 3 ay geçmeden tüm ensemde fazlasıyla geri çıktılar. Şimdi ense hattımın bozulmadığına mı yoksa kılların fazlasıyla geri çıktığına mı sevineyim? Traji komik bir durum. Ve bu lazer epilasyonda ki son seansımdı! Bu seanstan sonra rıca edip kendi isteğimle bi kaç kıl için atış yaptırdığım omuzum ve sırtım kılla dolmaya başladı. Yanak, üstü, boyun, ense göğüs malum zaten. Halbuki ilk fotoğrafta omuzum ve sırtımı sonkez pürüssüz göreceğimi nereden bilebilirdim ki! Omuzum ve sırtımda görmekte zorlandığınız tüyler şimdi birer kıl. Şu anki halimide ne siz sorun ne ben söyleyeyim...

Sonra öğrendim ki bu cihaz da başka bir marka Alexandrite Lazermiş. Halbuki ben başta araştırmayıp ND Yag lazer diye girmiştim ki kendileride öyle belirtmişti. Ve 3. seanstan sonra orayada gitmedim. Bu olaylar tüm kıllarımın, dediklerine göre köklerini tahrip edip sarılaştırmış ama üst tarafları hala siyah. Bu yüzden artık lazer görmüyormuş!

Hakkımı hiç birine helal etmiyorum. 3 yılda biriktire biriktire 5 milyar para vererek kendi elimle tüyleri kıla çevirdim. Şimdi ben çektiğim acıyamı, verdiğim parayamı yanayım anlamadım. Şu lanet kapitalist sistemde bütün sektörler, yenilenebilir üretim peşinde. Bunlara lazer epilasyon sektörüde dahil zira bu sektöründe amacı, kendi vücudumda gördüğüm kadarıyla kılları bitirmek değil, aksine insanları bu sektöre daha fazla mahkum etmek. Yok karınca yağı, yok hürrem hamam otu yağı, yok bioder vs. bir ara bunlarıda kullandım. Hatta ağda yaptıktan sonra limon suyunun içine tuz döküp ağdalı yere bile bastım düşünün artık. Lanet olsun hepsine...

Ve ben artık bu lanet olası kıllarımla 3 yıl önce başlayan savaşımdan galip çıkamadım. Ne maddi ne manevi gücüm kalmadı artık. Ama yılmayarak son bir umut ayağa kalkmaya çalışıyorum. İnanın bu kıllarımı azaltmadan ölürsem gözüm açık gidecek. Göğsümü boşverdim bari sadece şu yanak üstü, ense, boyun bitsin. Bu yüzden araştırmalarım sonucu en acısız ve en etkili epilasyon yönteminin Soprano XL ütüleme diod lazer epilasyon olduğunu öğrendim. Ama İstanbul'da bu cihazı kullanan hiç bir yer bulamadım. Bu cihazı kullanan bir firmayı bilen arkadaşlar özelden söylerlerse minnettar kalırım, yada daha iyi bir fikriniz varsa duymak isterim. İğneli epilasyona bile gitmeyi düşündüm tabi göğüs çok büyük bir bölge olduğu için sadece yanak üstü, boyun, ense için gidecektim ama hem dayanamam hemde çok uzun süreceğini düşündüğüm için gitmedim. Zaten 3 yıl kaybettim, bi 3 yıl daha dayanamam.

Bu lanet olası lazer epilasyon birtek bendemi ters tepti Allah aşkına biri cevap versin. Yoksa kadın erkek farketmeden her insanda mı kılları çoğaltıyor. Lazer epilasyona en az 3,4 yıl önce girip kılları kalıcı bir şekilde bırakın %100'ü, %50 bile biten varmı? Eğer yoksa, bu lazer epilasyon sektörüde dediğim gibi insanları aptal yerine koyup sömürmekten başka bir halta yaramıyor. Yok eğer varsa bende bir sorun var diyip kaderime razı olucam. Selametle

tirane
31-01-2013, 11:33
Sevgili kardeşim,
ilgiyle okudum,içtenlikle uzun uzun anlattıklarını,dürüslüğünü de takdir ettikten sonra,site yönetiminin tavrına şaşırdım üstüne bir de..
açılan her yeni konuyu okuyup inceledikten sonra yayınladıklarını düşünürsek,demek ki dürüslüğünü onaylamış ancak,seni ablanın adıyla kabul edebilmişler kulübe,ilginç geldi,
neyse,
tüylerin adına yaşadıklarına üzüldüm,sanırım doğru yer ve doğru insanları bulamamak olmuş şanssızlığın,
ben de alexsandrite lazerle 6-7 seansta kurtulanlardanım,
erkek kardeşime de yaptırdığım için konuya cevap vermek,dahil olmak istedim,
ilk seansta bitti kardeşimin koltuk altları aslında,3 seans daha gitti,sonra bırakmak zorunda kaldı, elbette yeniden çıktı ama,şimdi çok daha seyrek ve cılız tüyleriyle yaşamaya devam ediyor,öncelikleri değiştiğinde tekrar devam etmek istiyor,

bu işe başlamadan ben tam 2 ay ataştırma yaptım,burası dahil bir sürü forum,paylaşım,öneri okudum,öyle şeyler gördüm ki, kendini övmek için sadece o konuya girmiş yazmış,şahane,süper vbg demiş gitmiş bi sürü şarlatan,senin de dediğin gibi sömürgen var etrafta,paket uygulama yapalım deyip parayı peşin alıp dükkan değiştirenler mi,lazer diye ipl uygulaması yapanlar,çok düşük joul kullanıp seni oraya mahkum bırakanlar,ya da cayır cayır derini yakanlar,,,ya da olmayan yerlere bilerek atış yapıp tüy çıkaranlar,neler nelerr....

ama şunu da bilmelisin en iyi yerde en iyi cihazla bile tamamen bitecek garantisi yok bu işin,
benim ilk seansta bitti aslında ama her ay düzenli geleceksin dediler,ve düzenli gittim,7. seanstı sanırım artık çıkınca gel dediler,11 ay boyunca çıkmadı,12. ayda incecik bir kaç zayıf tüy çıktı,yine gittim seans yaptırdım,şimdi yılda 1 keze düştü ama gitmesem de olur gibi,çünkü çıkanlar kıl değil zayıf,çokbelirsiz ayva tüyleri artık,
ama ben yılda 1 kez aynı yere gitmeye kararlıym,durum bu güzel kardeşim.

sonuç olarak sen yanlış yere gitmişsin diyebilirim şimdi,

benim uzzzunn araştırmalarım sonucu bulduğum ve gittiğim yer bir doktorun polikliniiydi ve ısrarla estetisyenlerin değil doktorun yapmasını istedim,kırmadı beni 6 seans doktor uyguladı ve iş değişikliği nedeniyle gitti,o gidince oradaki elemanlarla devam etmek zorunda kaldım ve gördüm ki,onlar da işini güzel yapıyor,sallamıyor,çünkü şunu söylüyorlar,siz memnun kalın ,sonuç alın gidin ki, tavsiye ettiğiniz başkaları gelsin yararlansın,,sistemi inanılmaz bir şekilde böyle kurmuşlar,,şanslıydım ben yani,

çok para,çok azcı ve zaman harcamışsın,gerçekten üzüldüm senin adına,ama olan olmuş,şimdi bu bahsettiğin son lazer uygulamasını iyice araştırmadan,kullananlardan bilgi almadan girme derim,
bol şans diliyorum,
çok çok geçmiş olsun,
sevgiyle.

DemetAkkus
01-02-2013, 00:02
Öncelikle benden büyük olduğunuzu varsayarsam abla, aksi ise kardeşim diye hitap ettiğimi belirtmek isterim.

Mesajımı okuma ve cevap verme nezaketinde bulunduğunuz için ayriyetten canı gönülden teşekkürler.

Bende, kıllar bahsettiğiniz gibi seyrelmedi, aksine sıklaştı ve çoğaldı. Bende ilk 2 ay rahat rahat dolaşıyordum ama her seferinde en geç 3. ayın sonunda eskisinden daha fazla ve gür bir şekilde birdaha çıkıyordu. Acaba gittiğim yerlerdeki cihazlarmı sahte diye düşündüm ama olmadıklarına emindim çünki gittiğim 2 yerde sıradan yerler değildi ve böyle birşey olsaydı ilk yer, 3,4 yıl hizmet veremeden çoktan bu ortaya çıkardı. 2. gittiğim yerde açılalı 1 sene olmuştu ve oradan emin değildim ama kullandıkları cihazı araştırınca ordan da emin olmuştum. Hatta fotoğraflarını bile çekmiştim;

9,10 seans kadar ilk gittiğim yerdeki cihaz (sadece lazer epilasyon merkeziydi) Alexsandrite Lazer

http://f1302.hizliresim.com/16/1/jm7n8.jpg

3 seans gittiğim 2. yerdeki cihaz (hastahane) Alexsandrite Lazer

http://f1302.hizliresim.com/16/1/jm7np.jpg

Hep şansımı sonkez deneyeceğim yer, doğru yer olur diye dua ettim. Çünki 1 kere daha hayal kırıklığına uğrarsam bu psikolojime en ağır ve son darbe olacak. Ben zaten ilk ve tek alexsandrite lazere gittim ve mesajımda da belirttiğim gibi ilk 3 ay düzenli olarak ilk başladığım yere gittim ama sonraki 6,7 seansına 2,3 ay aralarla gitmek zorunda kaldım. Ardından 2. gittiğim yerde de 3 seansa girdim ama orda da her ay düzenli olarak gidemedim. Belki bu yüzden bende işe yaramadı diyerek kendimi tatmin etmek isterdim ama olamıyorum. Bu yüzden son çareyi, en son teknoloji olan ütüleme diod lazer olarak gördüm.

Eğer sizin gittiğiniz yer istanbuldaysa, cihazları alexsandrite lazer olmasına rağmen sırf siz gerçekten uzun vadede olumlu sonuç aldığınızı belirttiğiniz için gidip görüşürüm. Samimiyetleri ve fiyatları bana uyarsa orada da son kez şansımı denerim. Herhalde bu forumda alenen firma önermek yasak o yüzden eğer bu merkez istanbulda ise özelden bilgi verirseniz minnettar kalırım. Yok değilse, İstanbul'da sırf reklam için değil de, gerçekten gidip olumlu sonuç almış arladaşların firma önerilerinide alabilirim yeterki asılsız olmasın.

Tabiki İstanbul'da ütüleme diod lazer epilasyon yaptırıp kesin sonuç almış arkadaşlar varsa onların önerilerini de sabırla bekliyor, iyi günler diliyorum.

tirane
01-02-2013, 16:48
Canımm,
ablacım,
ben ankarada yaşıyorum ve burada gittim,
çok merak edersen dr nihat özkan dermetoloji kliniği idi,
sen sadece benim düşüncemle hareket etme ama,bakalım,yazsın diğer arkadaşlar,
belki benim hormonlarım,kıl şeklim,nebilem bişeyler yolunda gitti de şanslılardan oldum,

senin bahsettiğin cihazı ben de araştırıyorum inan,senin için bak:)
bi de,

eklediğin cihazlardan farklıydı ama sanki benim alexandritım, ilk gittiğimde senin için çekip kıyaslama yapacağım valla,

hadi
araştırmaya devam,
en iyisini bulalım sana,

sevgiyle...

Lady
01-02-2013, 21:19
Sevgili kardeşim çok üzüldüm. Benzer şeyleri ben de yaşadım. Ama ben lazer değil yüzüme photo epilasyon yaptırdım hemde 4 seneye yakın zaman belki de fazla bilmiyorum. Sonuç koyu renk kıllar gitti ama diğerleri de çoğaldı çok kötü olmuştu. Araştırmalarım sonucunda bu sitede Aysel ablayı tanıdım ve kendisine gitmeye karar verdim ve doğru bir karar vermişim. İlk seansta bile çok şey farketti ve 3.5 ay aradan sonra 2. seansa gittim rahatsız eden tüyleri alıp başka bölgelere çalıştık. 3 seansta yine rahatsız edecekleri aldık ve 3 seans sonunda şu an yüzüm temiz kıldan tüyden eser yok. Herkeste olan ayva tüyleri var onları da aldırıcam çünkü psikolojik bu. Ben yüzün için asla lazer tavsiye etmem. İyi bir uzman bulursan kurtulursun. Sabır gerekiyor ama psikolojisi düzeliyor insanın. Hele o kılların çıkmadığını görmek büyük mutluluk. Yüzüne lazer değdirme. Daha önce işlem gördüğü için biraz zamanını alır ama iğneli epilasyon kesin çözüm. İyi bir uzman araştırmanı tavsiye ederim. Sonuçta iz kalma ihtimali var. İstanbul'da iğneli epilasyon yaptırıp kurtulanlar var. Ben İzmir'e gidip yaptırıyorum kendim Denizliliyim. Ama gittiğime değiyor. İzmir'de yüzüne lazer yaptırıp tüyleri kıla dönüşen çok bayan gördüm hepsi iğneli epilasyona geliyor. Kesinlikle bu saatten sonra yüzüne lazer yaptırma yüz için en güzel çözüm iğneli epilasyon. inşallah kurtulursun bu dertten.

DemetAkkus
02-02-2013, 23:37
Anlayışınız ve yardımınız için teşekkürler.

Bende okulum bittiği için şu anda Ankara'dayım ama 1 hafta içinde İstanbul'a geri dönücem. Ankara'da iyi merkezlerin olduğunu duymuştum ama buradaki cihazların aynısı İstanbul'da da varsa Ankara'ya gelmenin anlamı yok. Yeter ki bu sefer İstanbul'da gittiğim yer de Allah korkusu olsun.

Şu anda iğleli epilasyondan önce, ELITE MPX lazer cihazını araştırdım ve özellikleri bana "acaba" dedirtti;

"ELITE MPX iki altın standartlı dalga boyunu (755 nm Alexandrite lazer, 1064 nm Nd:YAG lazer) tek bir sistemde bir araya getirmiştir. Devrim niteliğindeki Multiplex teknolojisi ile bu iki dalga boyunu aynı anda ardı ardına göndererebilen ELITE MPX, hastaların sonuçlardan çok daha memnun kalmasını sağlarken siz kullanıcılar için de birçok farklı tedavi seçeneği sunar. "

Ama bir sorunum var; bu tip cihazları tedarik eden bir sürü distribütör firmaları var ve ben hep onların firma sitelerinden bu cihazları bulup araştırıyorum ama bu cihazları kullanan merkezleri bir türlü bulamıyorum. Peki bu adamlar bu cihazları kimlere satıyor kardeşim anlamadım ki?

"ELITE MPX" bu cihazı kullanan bir arkadaş oldu mu acaba? İstanbul'da kullanan bir merkez bilen varmı? En etkili yöntem bu olabilir mi? Yoksa bana iğneli yolu mu gözüküyor

Vallahi imkanım olsa kredi çekip şu cihazlardan bir tane eve alıp canım sıkıldıkça basardım lazeri.

tirane
02-02-2013, 23:43
Ablacım,

ben de buradan bi araştırayım bakayım, yeni duydum bu cihazı,

hadi hayırlısı bakalım..

kundura
03-02-2013, 19:49
bu dertten muzdarip olan herkesin kurtulmasi dilegiylee diyerekten yazinizi okudum ve magduriyetiniz cok üzdü inanin.ben de gecen sene bu zamanlar arastirmayla geciriyordum vaktimi ve bu yaz döneminde 6 seanslik bi paket aldim.6 seanslik aldim cünkü vaktim azdi ve 4-5 ay icinde az da olsa bu sorundan kurtulmam gerekiyordu.18 gün arayla ara seanslara 25 gün arayla ana seanslara girmek zorunda kaldim fazlasiyla isin yüklendim yani.ve son ana ve ara seansima da giremedim.girmis oldugum seanslarin toplamda 4 tanesi alexandrite ile yapildi(ana ve ara) Gerisi ütüleme diod ile yapildi.Alex ile cok iyi sonuclar aldim ama diod ile asla..ve sordugumda söylenen diod ütüleme ile uyuyan deri altinda kalan tüyleri uyandirmakmis amac.ve gercekten diod'a her girdikten sonra tüylerim fazlasiyla cikiyordu ve dökülmeler olmuyordu.belki zaman darligindan diod seanslarinin az olmasindan sonucunu alamadim alanlar varmis.en son 1 ay önce alexle son seansim yapildi ve hala tek tük ince ciliz cikanlar var iyi sonuc aldim simdilik insallah böyle devam eder cünkü ancak seneye tekrardan gidebilirim.yani benim sonuclarim simdilik böyle umarim siz de en kisa zamanda iyi sonuc verecek bi islem alir ve memnunuiyetinizi paylasirsiniz..

gamze21
03-02-2013, 21:26
vala kardeşim ben lazerle tüylerden tamamen kurtulacamıza inanmıyırum
ama senin tüylerin sert vede kalın oldugunu varsayarsak bitmesede incelip azalması gerekidi
buda erkek olarak sana yeterdi die düşünüyorum,

ben yaptırdıgm lazerden sonra iğneliye başladım,çünkü lazer incelen tüyü grömüyo

merak ettim ilk gittin yer epiderm miydi
ben ilk oraya gitmiştim küçüçük tüyleri tetikledi
beni mahvettii

gulcenaz
03-02-2013, 22:09
Kardeşim yazdıklarını okudum ve çok üzüldüm inşallah bundan sonra güvenebileceğin bir yer bulup bu sorundan tamamen kurtulursun. Ben Kayseri'deyim ve yüz bölgesine lazer yaptırıyorum. Alexandrite Candela makinanın adı. bu Alex inde çeşitleri var. Candela en son çıkanıymış. 5 Seans oldu ve ben memnunum çok şükür. yaklaşık iki ayda çıkıyor artık tüyler ve eskisine oranla çok ince, dikkat çekmiyor. Tamamen biter mi bilmiyorum ama en azından artış olmadı ve uzun süre tüy çıkmaması çok güzel. Senin öncelikle güvenebileceğin,bu işi gerçekten dürüstçe yapan bir yer bulman lazım,umarım İstanbul'daki arkadaşlarımız yardımcı olurlar sana.

DemetAkkus
04-02-2013, 15:28
İlgi ve alakanız için teşekkürler arkadaşlar. Hepinize cevap vermem gerekirse;

"kundura" arkadaş diod lazer ile ilgili olarak olumsuz sonuç aldığını yazmış. Acaba ütüleme diod lazer ile başka olumsuz sonuç alan varmı? Ona göre ona gitmiyicem. gamze arkadaş da sormuş "gittiğin yer epiderm miydi?" diye. Ana mesajda göze batmasın diye alenen firmadan bahsetmemiştim ama alt mesajda bahsedebilirim sanırım. Evet gittiğim yer bakırköydeki Epiderm'di. 2. gittiğim yer ise epidermin hemen karşısındaki yaşar hastahanesinin içindeydi. Ora da Alexandrite Candela cihazını kullanıyordu. Yani 2 firmanında kullandığı cihazların çalışma prensipleri aynı, sadece markaları farklıydı. Zaten üstteki mesajımda 2 cihazında fotoğraflarını paylaştım.

Şimdi korktuğum nokta şu: bir kaç arkadaş daha kesin olarak Alexandrite cihazlarında olumlu sonuç aldıklarını söylerlerse, tükürdüğümü yalarcasına bugüne kadar gittiğim bu 2 merkezden herhangi birine tekrar gitmem gerektiğini düşüneceğimden korkuyorum. Belki ben Alexandrite'e düzenli gitmediğim için, belki başka bir sebepten bugüne kadar bitmesi gerekirken daha çok arttı. Belki şimdi düzenli olarak 6,7 seans daha gidersem gerçekten beni rahatsız etmeyecek şekilde en azından ayva tüylerine dönecekler ki göze çok batarlarsa kalanlar için de 3,4 seans iğneliye gidebilirim.

Gulcenaz arkadaş Alexandrite Candela cihazının en yeni versiyon olduğunu ve bu cihazdan olumlu sonuç aldığını belirtmiş. Benim 2. gittiğim yer de Alexandrite Candela kullanıyordu zaten ve 3 seans girmiştim burayada. Biraz daha araştırdıktan sonra başka arkadaşlardan da farklı bir fikir gelmez ise 2. gittiğim yere tekrar gidip yanak üstü, boyun, ense için çileli yolculuğuma tekrar başlarım ne yapalım. Sadece şu anki berbat durumun daha da berbat bir hal almasından korkuyorum. Genede biraz daha bekliyip araştırıcam. Belki herhangi bir yöntemle kesin sonuç almış başka arkadaşlar da çıkıp tavsiyede bulunur ona göre hepsini değerlendiririm. Ama özellikle soprano xl lazer cihazı ile epilasyon yaptıranlar memnun olduğunu söylüyor. Bende istanbul avrupa yakasında bu cihazı kullanan bir merkez bulamadım. Acaba bu cihaz gerçekten en iyisi mi?

Şunuda sormak istiyorum;

Epiderm'de alexandrite cynosure cihazı ile her seferinde en yüksek lazer seviyesi olan 22joule ile atış yapıyorlardı.

Ama 2. gittiğim yerde alexandrite candela cihazında yanık riskine karşı hep 14joule ile çalışıyorlardı. Sadece son seansta benim ısrarım üzerine 16joule çıkartmışlardı. Hatta bu durumu "aynı sistem cihazı kullanan epiderm hep 22joule de atış yapıyor. Siz neden 14,16joule arasında atış yapıyorsunuz, sizde de 22joule kadar çıkmıyor mu? Sadece cihazların markaları farklı, sistem aynı. En yüksek seviyede atış yapın, 2 yıldır epidermde birşey olmadıysa sizde de olmaz" şeklinde söylediğimde bana "o cihaz ile bu bir değil. Bunun 16joule'u onun 22joule'une denk gelir. Bu cihazın en yüksek seviyesi ile anca bembeyaz tenlilere atış yapabiliriz yoksa %100 kalıcı olarak yanarsın, iz kalır" demişlerdi. Halbuki bende buğday tenliyim. Esmerde değilim. Bu söylediklerinin gerçeklik payı varmıdır merak ettim? Buna göre birdaha oraya gidersem ona göre hareket edeyim.

eskiici
04-02-2013, 20:51
Merhabalar, ben İzmir'de soprano ütüleme lazere gidiyorum. Yazdıklarınızı gördüm, İstanbul için olmasa da en azından yöntem açısından fikrimi ve deneyimimi belirtmek isterim.
Benim 2 seans oldu ve birkaç gün sonra 3. seansım var. Şu an bile etkisini fazlasıyla gördüm ve tavsiye ederim. Özel bir hast.de yaptırıyorum ve erkek müşterileri bile var gittiğim yerin. Meraktan ve sohbet olsun diye yapan bayana sorduğumda erkeklerin özellikle sırt ve ense için geldiklerini ve sopranoda kıl yapısından dolayı bayanlara göre çok daha hızlı ve iyi sonuç aldıklarını söylemişti. Kısacası ben soprano-ütülemeyi tavsiye ederim.
Dilerim her şey gönlünüzce olur..

DemetAkkus
04-02-2013, 21:21
soprano cihazı ile ilgili deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Zira bazılarıda bu cihaz için, kıllar ne kadar kalınsa o kadar iyi etki eder diyordu, siz de tam tersinin söylendiğini belirtiyorsunuz. Yani erkeklerden çok bayanların kıl yapısına mı uygun bu cihaz? Bazen bir erkekte olan kıl yapısı bayanda da olabilir, tam terside. Ama benim kıl yapımın, normal bir bayanın kıl yapısına benzemediği kesin zaten. Şu anda bu cihaz, epilasyon sektöründe en yenisi olduğu için, uzun vadede sonuç alan bulunamaz zaten. 2,3 yıl geçmesi lazım ki gerçek anlamda işe yarıyor mu yaramıyor mu anlaşılsın. Ama İstanbul avrupa yakasında bu cihazı kullanan bir merkez bulsam genede gidip konuşucam. 2 yıl Alexandrite lazere gittim bir sonuç çıkmadı, en azından cihaz değiştirmemde fayda olabilir.

meliiiis
05-02-2013, 20:44
bende dün epilasyona randevu aldım cihaz alexandrite 8 seans giricem tüm bacak koltuk altı ve genetal bölge 1000tl ödedim umarım arkadaşlar iyi bir sonuç alırım yorumları okudukça kafam karıştı.Normalde buğday tenliyim acaba bu cihaz iyi mi ve bana uyar mı

meliiiis
05-02-2013, 20:51
bende dün epilasyona randevu aldım cihaz alexandrite 8 seans giricem tüm bacak koltuk altı ve genetal bölge 1000tl ödedim umarım arkadaşlar iyi bir sonuç alırım yorumları okudukça kafam karıştı.Normalde buğday tenliyim acaba bu cihaz iyi mi ve bana uyar mı

zipzip
06-02-2013, 08:21
Ben burda kolay kolay cevap yazmam ama yazdiklarin beni üzdü. Inan bu lazer, hangi model, hangi marka olursa olsun ise yaramiyor. Benim tanidigim herkesin tüylerini cogaltti özellikle yüz ve boyun bölgesinde. Yani inan herkesin. Ve bitmis yada azalmis gibi görünenlerdede en gec 2 yil sonra tekrar ya ayni önceki gibi killar cikiyo ya da daha fazlasi. Yani bu lazer tamamen sahtekarlik. Kimseye güvenme derim cünkü lazer killari azaltmiyor (azalsa bile en gec 2 sene sonra ya eksisi gibi ya da daha fazla oluyor)

zipzip
06-02-2013, 08:23
Bi de burda yazilan iyi yorumlara güvenme. Burda reklam yapan o kadar insan var ki. Amaclari para kazanmak yada kazandirmak. Yani yalan yanlis bilgiler veriyorlar. O arada dürüstce benim tüylerim azaldi diyenlerde 2 sene gecmedigi icin azaldi saniyorlar ama yanlis bu ve kendileri de bilmiyor cünkü killar bi süre azalmis gibi görünüyor ama sonra yine ayni ya da daha fazla cikiyor.

DemetAkkus
06-02-2013, 12:07
zipzip samimiyetin için teşekkürler. Burda bana öneride bulunan arkadaşlar reklam kokarcasına direk olarak herhangi bir merkez önermediler zaten. Bu yüzden şimdiye kadar bu konuya yazan tüm arkadaşlara teşekkürler çünki hepsi bana gerçekten yardımcı olmaya çalışıyor.

Bende bunu anlatmaya çalışıyordum işte: lazer epilasyon yaptırıp 2,3 yıla kadar hiç kılı çıkmayan varmı? Eğer yoksa bu lazer epilasyon sektörüde tamamen sahtekarlık. Sağlık sektöründe amaç hiç bir zaman %100 tedavi olmamıştır. O zaman herkes sorunlarından kurtulur sonra bu sektör nasıl devamlı para kazanır. Misal artık bu lazer epilasyon sektörü, kıllarımdan kurtulmam için kesin çözüm olan başka bir yöntem olmadığı için beni kendilerine mahkum etti.

Kabul ediyorum ben 3 yıl önce bilmeden bir hata yaptım. O lazeri vücuduma kendi isteğimle deydirdim. Yani büyük ümitlerle bu işe kalkıştım, şimdi ise çok pişmanım. Ama şu anda bu şekilde dolaşmaktan utanıyorum ve bu kıllar bende saplantı haline geldi. Belki kendimi kandırıyorum, belki ömür billah bitiremiyicem ama genede bir umut diyerek çaresizlik içinde bu kılları en azından azaltmanın yolunu arıyorum.

Ama şuna eminim ki şu anda Dünya üzerinde kıllardan kurtulmanın kesin bir çözümü varsa oda kesinlikle iğneli epilasyon. Ama onada cesaret edemiyorum zira başka çarem kalmazsa en son ümidim de iğneli epilasyon olacak. Annem 1980'li yıllarda yanağı için gittiğini ve 1 yılın ardından artık yanağındaki o bölgede tüy çıkmadığını belirtti ama çokta acı çekmiş o yüzde benim komple göğsüme yaptıramayacağımı, sadece yüz bölgesine yaptıarbileceğimi söyledi. Tabi teknoloji gelişti artık eskisi kadar acıtmıyordur herhalde. Hatta 7,8 yıl önce iğneli epilasyon yaptıran bir ablam vardı ve inanın yaptırdığı yerden hala tüy bile çıkmadığına bu sene şahit oldum. Alıyormusun diye sorduğumda kesinlikle 8 yıldır dokunmadığını söylemişti inanamadım. Sonuçta gülü seven dikenine katlanır. Yemin ediyorum biteceğini bileyim ağlaya ağlayada olsa gene bu iğneliye girerim.

3 yıldır bakırköyde lazer epilasyon yaptırıp bu hale geldiğim için artık bakırköye karşı komple ilçe olarak bi antipati oluştu bende. Artık inanın bakırköyde normal bir işim çıktığında orada huzursuz oluyorum.

Buna rağmen dün gene bakırköyde soprano xl ütüleme diod lazer cihazını kullanan bir poliklinik bulmayı başardım. Ve bakırköye karşı olan antipatimi bi kenara bırakarak pazar gününe yanak üstü,boyun,ense için randevu aldım. Başta bayan 150tl dedi ama durumumu özet geçince anlayış gösterdi ve peşin olarak 100tl ye anlaştık. Komple göğsüme yaptırmaya şimdilik gücüm de moralimde yok o yüzden şimdilik her zaman görülen yerleri yaptırmam kafi. Duruma göre göğüsüde düşünürüm. Başımdan geçenleri de anlatıcam ki bu konuda ne kadar tecrübe kazandığımı bilip ona göre davransınlar. Ama peşin peşin söyliyicem "eğer bunda da daha beter olursam artık size patlıyıcam o yüzden samimi davranın, garanti veremiyorsanız iğneliye gidicem" diye. Çünki buda hüsranla sona ererse artık kaldıramam.

Sizlerden genede bu kardeşiniz için tavsiyelerinizi esirgememenizi istiyorum.

zipzip
06-02-2013, 13:36
Valla ben lazere gitme derim cünkü hem ise yaramiyor hemde alinan isin asla ama asla saglikli olamaz. Mantikli düsün o kadar uzaktaki günes bile ne kadar zararli cilt icin, burda direkt yakiyorlar ve tabi ki cilde de zarar veriyor. Ise yarasa hadi neyse de, ise de yaramadan zarar almis oluyosun. Bisey sormak istiyorum, ablan ya da annende igneli epilasyondan herhangi bir iz ya da delik delik görüntü kalmis mi? Yakindan bakip fikrini söyleyebilir misin rica etsem? Dedigin gibi kesin cözüm varsa igneli ama delik delik ya da pürüzlü bi görüntü birakmasindan korkuyorum.

DemetAkkus
06-02-2013, 14:43
Annemde iğnenin değdiği yerlerde herhangi bir sorun görmedim. Zaten olsa bile aradan 20 yıl geçmiş yani bu kadar sürede kurşun yarası bile kapanıyor ki küçücük iğne izi hayli hayli kapanır diye düşünüyorum. Bahsettiğim ablada da bir pürüs göremedim.

Zaten iğneli epilasyon'da başarı oranı, komple o cihazı kullanan uzmana bağlı. Kılların çıkış yönünün tersine doğru iğnenin batırılıp kıl köküne tam ulaşması lazım diye biliyorum. Aksi taktirde iğne kıl köküne tam denk gelmediği için 20 yılda gitsen sadece boş boş etini yakarsın. Lazer epilasyon, iğneli kadar uzmanlık gerektirmiyor. Çocuğada versen lazeri vücudunda gezdirir. Ama iğnelide kesinlikle gerçek bir uzman bulman lazım yoksa hem paran hem canın hem zamanın boşa gider.

Ankarada da komşu bi ablam vardı. Daha yeni öğrendim oda 3 yıl kadar yanağı için iğneli epilasyona gitmiş ama bir türlü bitmemiş. Demekki uygulayan kişiden kaynaklanan bir sorun, yoksa kadında hormon bozukluğu yokmuş. O günden sonrada uzman birini bulamama korkusuyla birdaha iğneliye yanaşmamış. Ben birazda iğneliden bu yüzden çekiniyorum. Gerçekten uzman birini bulsam hiç düşünmeden giderim.

artemiss
06-02-2013, 22:41
merhaba arkadaşım ben bu kıl sorunu yüzünden herşeyi denemiş biriyim otu çöpü lazeri denedim anlayacağın. ben 2.sınıftayken koltuk altına lazere gitmeye başladım bu başladığım alexandrite dı bi estetik dr açmış ilk 2 seans her ay gel dediler gittim 30 tl idi sonra çıktıkça gel dediler 2 ay 3ay ve sonra 5 ay aralıklarla azaldı koltuk altı çabuk yanıt veren bölgeymiş bunu da belirttiler. toplm 5 seans buraya gitttim so 2 seansında elimin üstüne de yaptırmak istedim yaptılar koltuk altımda herhangi bi sorun olmazken ellerim yandı üzeri bi kaç gün kabarıktı krem fln idare ettim bazı yerlerinde yer yer yanık lekesi bile kaldı gitmekten vazgeçtim koltuk altımda herhangi bi sorun olmazken ellerimde oldu! sonra bi sene sehir dışındaydım zaten koltukkaltımda kalmamıştı pek toplam 5-10 tane açık renk kalmıştı gitmeye gerek duymadım. ablamın düğünü için gittiğimde son kalanlara son bi atış yaptırmak için o zamanlar yeni duyduğum soprano xl ütülemeyi kullanan başka bir yere gittim 1 seans birde çenemde 5-6 tel siyahlaşmaya başlayan tüye de atış yapmalarını söyledim kadın çok az dedi iğneli yapalım dedi peki dedim iğneli yaptırdım kadına özellikle sordum leke kalırmı fln diye işini tam bilmeyenler yaparsa kalır dedi ben uzman oldum die azarladı beni ama sonuç tabiki yaptığı 6 telin 3ünde leke kaldı. okulu bitirdim ankaraya geldim bu sene kol 5 seans başka bi bölgeye ıpl gittim burada hiç dökülme bile yapmadı zaten öylesine gitmiştim ona. o yüzden onları es geçiyorum.bi gün netten bakınırken fırsat sitesinde ütüleme yapan iki yerden indirimden hem ablama hem kendime satın aldım. gitmeye başladık birisinden tüm bacak için gidiyorum 100tl 8 seans tı yeni açıldıkları için tanıtım amaçlıymış oran da bir yer dedim ağda fiyatına bişey kaybetmem, diğeri 6 seans 70 tl yarım kol bu da kızılay da. zaten şu an işsiz olduğum için normal fiyatına da gidemezdim doğrusu. ikisine de yarın 3. kez gidicem ama önce sonuçlardan bahsedeyim. oran da gittiğim yerde ilk seansta kılların yaklaşık %10 u döküldü ama dokunduğumda yumuşaklığını hissetim ikinci seansta %30 u döküldü yer yer kaldı orası hoşuma gitti. normal fiyatlarını sordum biraz pahalı geldi bana ama güzeldi. diğer yarım kol için kızılayda gittiğim yer ise tamamen felaketti zaten ilk atışlarında hiç dökülme olmadı ikinci gittiğimde durumu belirttim aralarında bişeyler fısıldaşıp sana daha yoğun başka bi cihazla yapcaz dediler tamam dedim güya yaptıkları ıpl miş ben denedim o bende etki etmiyo dedim ütüleme dökmediyse o nası döksün dedim sen sonuca bak ona göre kaarar verelm sonrakine dediler peki dedim ama bunda öncekine göre döküldü biraz ama bence yine de azdı yani. tabi bu sırada aklımı kurcalayan bi kaç şey var belirtmek isterim şimdi sen de aletlerin resmini paylaşınca aklıma geldi yani. bu oranda lazeri uygulayan kız daha önce çok yerde çalıştığından bahsetti. neler neler yapıyolar dedi aletlerin çakmasını yapıyolarmış üstüne de giydirme bile yapıyolarmış gerçek gibi hemde bilkent gibi zengin bi semtte çok şaşırdım. kızılaydaki makina gözümün önüne geldi acaba dedim çünkü ne cihazın adı yazıyo ne de başka bir şey bembeyaz bi alet sadece başlığı aynı. gerçi orayı bembeyaz yapmışlar ama aletleri de dekorasyonun parçası olarak mı beyaz kapladılar yoksa giydirme çakma mı bilemiyorum. yani sen önce aletin gerçek olup olmadığından emin olmalısın eğer tekrar hüsrana uğramak istemiyorsan. ablamda yaklaşık 20 seans mavi ışık ve ıpl gitti hiç etki etmedi zaten bunun üzerine kayserideki ütüleme yapan yeri bulup gitmiştik o da ütülemeden çok memnun kaldı 3 ay sonra yarıyarıya azalmış bi şekilde çıkmıştı 2 kez gittikten sonra ankaraya geldik burda işte indririmden aldığıma gidiyor o da. benim gibi orandakini sevdi ama kızılaydan pek hoşnut olmadı zaten kayseride 3 -4 ayda çıkan tüyler burda ay olmadan çıkıyor yüzünden belli farklı bi ciihaz :47: şimdi sonuç olarak edindiğim tecrübelerden
1- insanın her bölgesi aynı cihaz da olsa aynı tepkiyi vermiyor
2-alexandrite acılı ve yanma riski olan bi cihaz olmasına karşın ütüleme çok aşırı hassas değilse cildin acımıyor ve diğerlerindeki gibi açık renk tüyleri tetikleme gibi bi durumu yokmuş yani artma riski yokmuş iğneli de leke bırakıyor
3-kesinlikle güvenilir yere gidilmesi gerekiyor e malum milyonlarca çakma cihaz varmış orinalini yaklaşık 70 000$ a aldıklarını söylediler galiba tl de olabilir emin değilim
4-bazen seans sayısını arttırmak için ya düşük enerji ile yapıyolar ya da yer yer bırakıyorlar çaktırmadan yapan kişiye emanet etme sadece
5-son olarak da bi yere gittiğinde önce ya deneme atışı yaptır sonuca göre gözlemle git yada gitme ya da küçük bi bölgen için git etkisinden emin ol bi sürü paran boşa gitmesin
benim lazerle tanışmam neredeyse 4 yıl dolduracak bu süre zarfında bunları öğrendim. işte ilk başladığım koltuk altımda da hala çıkmadı 3 telden başka bişey yok 4 yıllık lazer etkisi ilerleyen yıllarda çıkarmı bilemiyorum. ha şunu da demek istiyorum koltukaltıma lazere gittikten sonra ilk zamanlarda yanık kokusu gibi ter attım lazer bittikten sonra da eskisinden daha fazla terliyo koltukaltım bu da yan etkisi!
eğer bide hani diğer ot çöpün etkileri falan dersen sadece bi marankinin karamerhem soğan sarımsaklı bi tarifi var nette bulursun 2kez yaptım o etki ediyo gibiydi kokusu petrol gibi kokuyo hem dayanamadım hemde onu yapmak için evin de müsait olması gerekiyo pek müsait olmadı yaptıktan sonra biraz beklemek gerekiyo onu da o yüzden devam ettiremedim arkadaşım. yani karınca yağı, biod r, hamam otu, netten satın aldığım garantili die satılan ürünler... kendi yaptıklarım hiiiç etki etmedi.

umarım kıllarından en az çabayla sonsuza dek kurtulursun ama şunu da unutma kıllara takılıp kalma geçmezse de önemli olan kişinin kendini sevmesi ve kendine olan özgüveni boşver insanlar senin dış güzelliğine değil iç güzelliğine baksın bence önemli olan bu! kolay gelsin...:46:

DemetAkkus
07-02-2013, 01:35
"artemiss" tecrübelerini klavyeye bakmadan yazmaya çalıştığın için teşekkür ediyorum zira virgül olmadığı için anlayana kadar canım çıktı :)

Şaka bi yana ilk mesajlarımda belirttiğim gibi bende 2 seans alexandrite candela lazer ile beleş olarak koltuk altıma da atış yaptırmıştım seansıma giren abla sağolsun. İlk seanstan 2 ay sonra ve 2. seanstan da neredeyse 3 ay sonra kıllar tekrar çıkmaya başladı. Yani bi kaç ay çok rahattım ve tabi 3. ayın sonunda kıllar eskisinden fazla olarak çıkmaya devam etti. Tabi bende de çok terleme olmuştu.

İnşallah pazar günü gideceğim "soprano xl ütüleme diod lazer" benim için artık hayırlı olur ve bu kıllardan kurtulurum.

Ama sormak istediğim bir şey var; senin yaptırdığın ütüleme diod lazer "saprona xl yada spa accord" cihazıydı dimi? Çünki ütüleme epilasyon yöntemini çıkartan firma araştırmalarıma göre "Alma Lazers" firmasıdır ve 2 çeşit ütüleme diod lazer cihazı geliştirmişlerdir. Bunlar Soprano XL ve Spa Accord'dur. Spa Accord'un Saprona XL'e göre tek farkı sadece ütüleme modunda çalışıyor olmasıymış ve klasik teş atışlı diod modu yokmuş. Soprano XL ve Spa Accord'un orjinal fotoğrafları resmi sitesinde bunlar;

http://a1302.hizliresim.com/16/7/jv5pg.jpg

http://a1302.hizliresim.com/16/7/jv5u8.jpg

Yani Türkiye'de bu 2 cihazdan herhangi birini alan bir firma, durduk yere neden cihazın orjinalliğini bozmak istercesine dış kasasını değiştirme gereği duyup kendini masrafa soksun ki? O yüzden pazar günü gideceğim yerdeki ütüleme diod lazer cihazına özellikle bakıcam. Alma lazers firmasının resmi sitesindeki bu 2 fotoğraftaki cihazlar ile alakası yoksa yaptırmıyıcam.

gamze21
07-02-2013, 20:41
Annemde iğnenin değdiği yerlerde herhangi bir sorun görmedim. Zaten olsa bile aradan 20 yıl geçmiş yani bu kadar sürede kurşun yarası bile kapanıyor ki küçücük iğne izi hayli hayli kapanır diye düşünüyorum. Bahsettiğim ablada da bir pürüs göremedim.

Zaten iğneli epilasyon'da başarı oranı, komple o cihazı kullanan uzmana bağlı. Kılların çıkış yönünün tersine doğru iğnenin batırılıp kıl köküne tam ulaşması lazım diye biliyorum. Aksi taktirde iğne kıl köküne tam denk gelmediği için 20 yılda gitsen sadece boş boş etini yakarsın. Lazer epilasyon, iğneli kadar uzmanlık gerektirmiyor. Çocuğada versen lazeri vücudunda gezdirir. Ama iğnelide kesinlikle gerçek bir uzman bulman lazım yoksa hem paran hem canın hem zamanın boşa gider.

Ankarada da komşu bi ablam vardı. Daha yeni öğrendim oda 3 yıl kadar yanağı için iğneli epilasyona gitmiş ama bir türlü bitmemiş. Demekki uygulayan kişiden kaynaklanan bir sorun, yoksa kadında hormon bozukluğu yokmuş. O günden sonrada uzman birini bulamama korkusuyla birdaha iğneliye yanaşmamış. Ben birazda iğneliden bu yüzden çekiniyorum. Gerçekten uzman birini bulsam hiç düşünmeden giderim.

valla kardeşim hiç ugraşma bence lazer hiçbirçeşidiyle
iğneli epilasyonu uyuştururcu iğne ile yaptırabilrsin...
uyşturucu iğne ile hç birşey hissetmiyosun
madem bu kadar kararlı vede isteklisin
tamamiyle 2 kere yaptırsan bile büyük fark görürüsün
tabi iyi elllerde

udaha
08-02-2013, 08:14
DemetAkkus oncelikle cok gecmis olsun cok sanssiz bi deneyim olmus sizin icin bu durumu burada paylasmaniz benim gibi lazer epilasyon yapriemayi dusunupde bu konuda hic bir bilgisi olyanlar icinde cok fayfali oldu ben izmideyim ozel mesaj yazamadigim icinde eskiici arkadasim bana nerede lazer epilasyon yaptirdigini ucretini nasil yapildigi hakkinda vs bilgi verirsen cok sevinirim ark lik icin sana istek gonderdim ama haberlesmenin daha kolay olmasi acisindan neyse yardimlarin icin simdiden tskler

Ccey
08-02-2013, 13:35
Bende çok üzüldüm, erkek olupta bu sıkıntıları çekenlerde varmış demek ki... İlkini çok araştırmadan biraz bilinçsizce yaptığın için böyle sorunlar olmuş çünkü yüz veya o tip bölgelere alex yaptıran herkes bin pişman, ki senin tüylerinin yapısı daha kalındır biz bayanlarınkine göre yine de sorun gittiğin merkezde diye düşünüyorum. Çünkü bende tüylü bi yapıya sahibim kız olmama rağmen malesef lanet olsun ki, yüzüm için favorilerim için gidip sordum merkezlere güvenilir olduğunu düşündüklerime ve bana verdikleri cevap 'bunları yapamayız çoğalırlar' oldu, samimiyetlerine sevindim ama tabi yapamamalarına üzüldüm... Gerçi azalabileceğini söylediler onun için gitmeyi düşünüyorum bende, ama cihaz nd-yag olmalıymış çünkü nd-yag bitirmeyeceği gibi eskisinden fazla çıkarmazmış kesinlikle. Tabi sen erkeksin dediğim gibi daha kalındır tüyler ve siyah o yüzden diod da çare olabilir ama iyi araştır gerçekten kaldıramazsın manevi olarak çok kötü bi durum ve istersen bi merkezde ben söyleyebilirim bakırköyde oraylada görüştüm oldukça ünlü bi yer ve yaparız diye çekmediler beni oraya görmez dediler onlarda...

DemetAkkus
08-02-2013, 18:45
"Ccey" anlayışın için teşekkürler. Zaten pazar günü gene bakırköyde bi hastanede, soprano xl ütüleme diod lazer cihazını kullanan bir poliklinik buldum. Ve yanak üstü, boyun, ense için 100tl'ye anlaştım. Pazar günü durumumu izzah edip ilk seansa giricem işte.

Senin bakırköydeki önereceğin merkez de, benim gideceğim bu merkez olmasın? Yoksa alexandrite lazer yapan bir yermi önereceksin. Eğer öyleyse kesin benim ilk gittiğim yerden bahsediyorsun ki bu merkez bana, kalitesine yakışmayacak bir şekilde samimiyetsiz davranıp %70'e kadar biteceğini söyledi de bu hale geldim! Halbuki bu merkez İstanbul'un en lüks yerlerinde 4 şubesi olan koskoca bir lazer epilasyon firmasıymış mış!

Ccey
08-02-2013, 19:09
"Ccey" anlayışın için teşekkürler. Zaten pazar günü gene bakırköyde bi hastanede, soprano xl ütüleme diod lazer cihazını kullanan bir poliklinik buldum. Ve yanak üstü, boyun, ense için 100tl'ye anlaştım. Pazar günü durumumu izzah edip ilk seansa giricem işte.

Senin bakırköydeki önereceğin merkez de, benim gideceğim bu merkez olmasın? Yoksa alexandrite lazer yapan bir yermi önereceksin. Eğer öyleyse kesin benim ilk gittiğim yerden bahsediyorsun ki bu merkez bana, kalitesine yakışmayacak bir şekilde samimiyetsiz davranıp %70'e kadar biteceğini söyledi de bu hale geldim! Halbuki bu merkez İstanbul'un en lüks yerlerinde 4 şubesi olan koskoca bir lazer epilasyon firmasıymış mış!

Bu kadar şey yaşamışsın yine de emin olup teslim et kendini onların eline, çünkü ben kaldıramazdım bu kadar şeyi fena psikolojik çöküntü, hüsran...
Olabilir, ben mesaj olarak attım zaten sana. Hayır gittiğin yeri bi önceki sayfada okudum oraya bende güvenmedim orda burda reklamı çıkıp duruyordu zaten öyle büyük görünmesine aldanmadım hiç gidip danışmadım bile. Asla alex i de önermem tabiki bu tür hassas bölgeler için en iyisi diod ve nd-yag artık gittiğin merkeze gerçekten güvendiysen yaptır kurtul inşallahta kurtulursun artık hiç sorunsuz.

mesa06
08-02-2013, 22:28
bende dün epilasyona randevu aldım cihaz alexandrite 8 seans giricem tüm bacak koltuk altı ve genetal bölge 1000tl ödedim umarım arkadaşlar iyi bir sonuç alırım yorumları okudukça kafam karıştı.Normalde buğday tenliyim acaba bu cihaz iyi mi ve bana uyar mı

meliiis cigim ben de aynı bölgelere (aynı cihaz)gidiyorum. sen seansına mı 1000 tl veriyorsun yoksa 8 seans içinmi bu miktarı ödedin? zira ben seans başı 700 tl ydi. ancak bitmek üzere olduğu için 500 veriyorum ve herkes çok pahalı olduğunu söylüyor.

ferplex
10-02-2013, 19:36
alex lazer de arkadasın dediği gibi uyuyan tüyleri arttırabiliyormuş.o yüzden yaptırdığımız merkez ve kişi cok önemli.
demet akkus sana özelden mesaj atmak istedim ama 100mesaj sınırı olduğu için gönderemedim.
seninle irtibat kuralım gider kliniğe konusuruz.
ama kesinlikle alex yaptırma bende de azaltacağına kıl köklerini uyandırdı.

DemetAkkus
10-02-2013, 23:02
Evet arkadaşlar bugün itibari ile İstanbul floryada size bahsettiğim Saprona XL ütüleme diod lazer cihazını kullanan özel bir hastanede yanak üstü, boyun, ense bölgeleri için ilk seansımı gerçekleştirdim. İstanbul'da bu cihazı kullanan birtek burayı buldum çünkü. Merve hanım adında seansımı gerçekleştiren gayet anlayışlı bir bayana, 3 yıldır neler çektiğimi, burda size anlattığım gibi anlattım. O yüzden bu sefer hüsranı kaldıramayacağımı ve dürüst konuşmasını istedim. Oda bana elinden geleni yapacağını ama şu anda kullandıkları Saprona XL'in en gelişmiş lazer epilasyon cihazı olduğunu ve Alma Lazers firmasının Türkiye distribütörü olan STS firmasından 100 milyar civarı bir fiyata aldıklarını söyledi ve inanmam açısından STS firmasındaki eğitmen ve mühendis gibi şahısların telefonlarını bile verdi. Ve benden hormon testi yaptırıp incelemek için onlara getirmemi istedi. Zira tiroid bozukluğu var ise önce onu tedavi ettirmemi, aksi taktirde bu cihaz ilede bitmeyebileceğini samimiyet ile belirtti. Bende ilk seansı yaptırdıktan sonra gidip tiroid testi yaptırıp 2. seansa test sonuçları ile geleceğimi söyledim. Oda ban "tiroid bozukluğun yoksa bile 3. seansa kadar gelirsin buna rağmen hala kıllarda bir azalma görmezsen birdaha gelip boşu boşuna para vermezsin" dedi. Ve kendinden emin bir şekilde, kıllar lazere olumlu cevap verdiği taktirde 6,7 seans sonra %80'e kadar kıl köklerini kurutacağını, rahatsız olduğum taktirde kalan %20'si için iğneli epilasyona gidebileceğimi de belirtti.

Zaten her ihtimale karşı bu cihazın orjinal "Saprona XL" cihazı olup olmadığını anlamak için hemen girişte fotoğrafını çektim ve Alma Lazers'in Türkiye distribütörü olan STS firmasının sitesindeki Saprona XL cihazının fotoğrafıyla birebir aynı olduğunu görünce rahatladım.

http://a1302.hizliresim.com/16/b/k0499.jpg

Boynum ve özellikle de ensemi görünce şok oldu zaten. "Yanak üstünde o kadar abartılacak birşey yok ama boynun ve enseni ne hale getirmişler" diyerek şaşkınlığını ifade etti. Bende bu yüzden son çare olarak onlara geldiğimi söyledim. Kullandıkları Saprona XL cihazının az da olsa tüyleride gördüğünü ve çoğaltmadığını söyledi ve bizzat kendi koluna 1,5 yıl önce 6 seans Saprona XL cihazı ile epilasyon yaptığını söyledi ve kanıt için kolunu bana gösterdi inanın tüy bile göremedim ki her gelen müşteriye tatmin olmaları açısından kolunu gösteriyormuş. Bu cihaz çıkalı o kadar oldumu diye sormayı unuttum :) Zira ne kadar gerçek ne kadar doğru bunu zaman gösterecek.

Uygulamaya gelince: İlk olarak en son lazer seansımı alexandrite cihazı ile 4,5 ay önce yaptırıp bıraktığımı söyleyince, normalde çoğu kişide 8,9joule ile çalıştığını ancak bende bu oranı yanak üstü için 11joule'e, boyun ve ense içinde 12joule'e çıkartacağını söyledi. ilk önce yanak üstü, boyun ve ensemi jilet ile düzgün ve doğal bir şekilde traş etti ve hemen bu bölgelerin tahriş olup kızardığını görünce "cildin çok hassas ve seanstan sonra 1 saat ile 3 gün arasında kızarıklık oluşabilir, kişiden kişiye göre değişir yani" diye uyarıda bulundu. Ardından ütüleme epilasyonun o meşhur jelini yanak üstümden başlayarak sırayla boyun ve enseme sürdü ve başlığı masaj yapar gibi derinin üzerinde hızlı hızlı gezdirmeye başladı. Cihazın atışları çok sık flaş patlamaları şeklindeydi. Yanak üstünde atışa başladığında kıl köklerinde büyük sinek ısırığı gibi acılar hissediyordum ama dayanılmayacak gibi değildi. Boyna geldiğinde sivrisinek ısırığı şeklinde acıtınca gene dayandım ama sıra enseye geldiğinde kalın köklere denk geldiği için eşşek arısı sokarcasına acı hissettim. Tabiki o jel olmasaydi alexandrite lazerden de daha beter bir acısı olduğunu anladım. Zira bayan bana bu durumu "köklerinin yandığını hissetmen olumlu bir sonuç yani şu anda çektiğin acı, lazerin köklere başarı ile ulaştığının belirtisi aksi taktirde canın hiç ......dı" şeklinde ifade etti. Ama gene de o jel sayesinde alexandrite lazerden daha az ve kısa süreli canım yandı diyebilirim. 3 bölge de nerdeyse 10dk sürmedi yani o kadar hızlıydı. Seanstan sonra kılların çıkıp döküleceğini, benim çekip koparmamamı ve bu bölgeleri, kıllar çıktıkça normal bir şekilde dökülmeleri için hafif keselememi söyledi. Ve tamamen kılların tekrar en az %50'si çıktıktan sonra gelmemi söyledi ki buda tahmini 1 ayı bulurmuş. Neyse seansım bittiğinde alexandrite lazerdeki gibi feci yanık acısı yoktu ve bu acı seanstan sonra öyle 3,4 saat de sürmedi tam aksine yarım saat içinde hafif olan acısı tamamen yok oldu ve kızarıklık da kalmadığı için çok mutlu oldum.

Ben, dediğim gibi 3 yıl boyunca hep alexandrite lazere girdim. Hiç klasik diod lazere girmedim ve eminimki bu ütüleme teknolojisi çıkmadan önce, diod lazer, iğneli epilasyon kadar acıtırmış herhalde zira dediğim gibi bugün o jel sayesinde bu son teknoloji olan ütüleme diod lazere girmeme rağmen ara ara canım bayağı yandı düşünün artık. Ama kızarıklığın ve acının hemen geçmesi süper. O jelsiz asla :)

Şu anda şaşırtıcı bir şekilde en ufak bir acı dahi yok. Normalde alexandrite'de acı, ertesi güne anca geçerdi.

Öğlen seansa girdim ve akşamındaki halim;

http://img543.imageshack.us/img543/329/14064929.jpg

İnşallah tiroidlerde bir anormallik çıkmaz. Bakalım 3. seansın sonunda gidişat ne olacak. Tatmin olduğum taktirde göğsümede komple yaptıracağımı belirttim. Umarım bu cihaz benim için hayırlı olur. Bari bu sefer hayal kırıklığına uğramayayım diye dua ediyorum. Kobay olmaya alıştığım için bu ütüleme diod sisteminide ilk deneyenlerden biri olduğum için, gidişatı bu konuya yazacağım. En azından 1 aya kadar gönül rahatlığı ile dolaşabilirim herhalde. Selametle.

artemiss
11-02-2013, 00:40
yazini okuduktan sonra tum samimiyetim ve yapilanlara kizginligimla bakmadan yazdim ') cunku bende bu konuda hayal kirikligi yasadim. ewet benim gittigim kayserideki bundandi alma soprano xl persembe gunu de gittigime ozellikle dikkat ettim bunun grisiydi bide harmony yaziyodu alma sopranodan baska daha kucuk bi fontta yazilmisti . brosur de aldim senin icin :) ama gerek kalmamis sevindim bu sefer daha rahat edersin umarim.gorusmek uzere

DemetAkkus
11-02-2013, 10:04
Temennin için teşekkürler. Umarım bu sefer doğru cihaza ve doğru kişilere kendimi emanet etmişimdir.

Senin girdiğin cihaz bu sanırım;

http://g1302.hizliresim.com/16/c/k09hj.jpg

Senin girdiğin ve benim şu anda girdiğim cihaz da aynı firmanın. Zira senin bahsettiğin cihazın özelliklerini okuduğumda, hedef olarak sadece kılları yok etmenin aksine, daha çok cilt gençleştirme ve leke tedavisinde kullanıldığını anladım. Soprano XL ise sadece kılları yok etme üzerine geliştirilmiş bir cihaz sanırım. Bu yüzden tercihim bu cihaz oldu.

alya88
15-02-2013, 09:30
Ben burda kolay kolay cevap yazmam ama yazdiklarin beni üzdü. Inan bu lazer, hangi model, hangi marka olursa olsun ise yaramiyor. Benim tanidigim herkesin tüylerini cogaltti özellikle yüz ve boyun bölgesinde. Yani inan herkesin. Ve bitmis yada azalmis gibi görünenlerdede en gec 2 yil sonra tekrar ya ayni önceki gibi killar cikiyo ya da daha fazlasi. Yani bu lazer tamamen sahtekarlik. Kimseye güvenme derim cünkü lazer killari azaltmiyor (azalsa bile en gec 2 sene sonra ya eksisi gibi ya da daha fazla oluyor)

sana su konuda katılmıyorum işe yaramaz demıssın ya yanılıyosun..ya merkezleri iyi secmediler yada yaptırdıkları aletleri..benım kuzenim 5 yıl once yaptırdı ozamanlar daha yenı yenı cıkıyordu bu lazer o kadar yaygın değildi mesela..k.altı ıcın gıtmıstı...şuan bir kaç ıncecık tuyun dısında hıcbırsey yok..ben kendım gozumle goruyorum ve şahitim yani....
bence kişinin kıl yapısına görede değişiyor demek durum..burda işe yaramıyor diye BÜYÜK konuşmayın derim..


bende yarın baslıyorum diode ütüleme lazere giden arkdaşlarım var memnun :34:

hoptrilaylom
19-02-2013, 23:32
Kızlar,diode lazere gidiyorum ve onun etkili olması için tüy köklerinizin kalın olması gerekiyor.Benim tüylerim ince köklü olduğu için 4.seansıma gideceğim halde bir tüy dökülme dahi olmadı.Ona göre düşünün ve boşuna kendinizi üzmeyin derim ben..

DemetAkkus
20-02-2013, 00:07
"hoptrilaylom" valla benim kıl kökleri tamda senin bahsettiğin gibi tabiri caizse odun gibi :) Ve saprona xl cihazıyla 12 joull de 9 gün önce seansa girmeme ve 1,2 kerede keselenmeme rağmen şu ana kadar bende de herhangi bir dökülme olmadı. Anca elimle tutup çektiğimde tek tük geliyorlar. Seanstan önce jiletle yanak üstü, boyun ve ense traş edildiği için tekrar uzadı. Boyun, ense ve yanak üstünde (kısaca lazerin deydiği yerlerde) sivilcelenmeler oldu. Alexsandrite lazerde de 3 yıl boyunca her seanstan sonra sivilcelenme oluyordu ama böyle belirgin olmamıştı. Herhalde 4,5 aydır lazere girmeyip birden saprona xl'e girdiğim için bu sivilceler çıktı. Zamanla cildim tekrar alışır bu duruma :) Şu anki halim bu;

http://g1302.hizliresim.com/16/n/k9buz.jpg

Görevli bayan "kıllar dökülecek ve tekrar uzayana kadar bekle öyle seansa gel" demişti. Ve bunların tahmini 1 ay sürecebileceğini söylemişti. Ama daha 9 gün geçmesine rağmen hala kıllar kendiliğinden dökülmüyor, dediğim gibi benim çekmem gerekiyor. Kaldı ki kılların hepsi uzadı bile. Ne yapacağımı anlamadım ama yarın arayıp bilgi alacağım. Umarım bu cihaz benim için hayırlı olur. Tabi senin içinde. Ama bahsettiğin gibi bu cihaz, kıl kökleri kalın kişilerde etkili oluyorsa, şu anki gidişat öyle göstermese de bana daha çok hayırlı olacak gibi :)

deniz...
20-02-2013, 21:59
Merhaba bende soprano ütüleme sistemine başladım yarın tam 1 hafta olcak bende de herhangi bir dökülme yok 3 haftayı bulur dedi dökülme.Bana zaten yüzde yüz garanti vermedi yüzde yetmiş dedi kalanıda iğneliyle biitiriz ,mart altısında rütüş için çagırdı , pek acımadı hafif sızlama şeklindeydi ama bazen mauel atış yaptı onlar inanılmaz acıdı.Yaşadıklarınıza çok üzüldüm inş bu sefer sonuç alırsınız

alya88
22-02-2013, 12:52
KIZLAR benımde yarın 1 hafta olcak ama bende de dokulme olmadı ve uzadılar sınır oluyorum alsam tüylerimi ne olur ki ?

deniz...
22-02-2013, 13:19
KIZLAR benımde yarın 1 hafta olcak ama bende de dokulme olmadı ve uzadılar sınır oluyorum alsam tüylerimi ne olur ki ?

sakın alma çok rahatsız oluyorsan jiletle kısalt bende sordum bende sanki tektük dökülme başladı

AZE
22-02-2013, 20:29
bundan 15-16 sene kadar önce lazer daha Türkiye ye yeni geldiğinde yüz bölgemde favori dediğimiz yerdeki uzun ve siyah tüylerim için gittim. o zaman artık hangi cihazdı bilemiyorum tam iki buçuk sene süren bir maceraya giriştim. sonunda evet favori tüylerimden kurtuldum ve allaha şükür bir daha da çıkmadılar,yeniden doğmuş gibi oldum.
amaaa,
o bölgedeki tüylerden kurtulayım derken çene hizasındaki ayva tüy denen tüylerimi sert ve kalın hale getirdi ve arttırdı.son seanstan sonra doktor bana lazerin güçlenen ayva tüylerini görmeyeceğini ve artık boşuna lazere gelmememi söyleyerek ve hatasını da kabul etmeyerek beni iğneli epilasyona yönlendirdi.iki-üç sene de iğneliye gittim ama hiç yoktan başıma açtığım o tüylerden bir türlü kurtulamadım maalesef.

şimdi teknoloji bu kadar ilerledi acaba diod denen lazere mi gitsem şu yüzüm için bilemedim. bugün diod yapan bir hastaneye gittim durumumu anlattım,doktor bana yıllar önce alexandrite denen cihazın kullanılmış olabileceğini söyledi.alexandrite yüze kullanılırsa diğer tüyleri tetiklermiş.15 sene önce ne kullanıldı bana bilemiyorum tabi ama bildiğim tek şey bu lazer bir yerimi yaparken bir yerimi de bozdu:5:

ferplex
01-03-2013, 19:38
son durum nedir demet akkuş

DemetAkkus
01-03-2013, 21:41
18 gün sonunda, yanak üstü, boyun ve ense için şu andaki son durumum bu güzel kardeşim;

Fotoğraflar çok büyük olduğu için ve sayfa geç açılmasın diye forum biçiminde koymadım. Link olarak veriyorum;

http://d1303.hizliresim.com/17/1/kn0yt.jpg

http://d1303.hizliresim.com/17/1/kn0z8.jpg

http://d1303.hizliresim.com/17/1/kn0yy.jpg

2,3 kere keselenmeme rağmen dökülme alexandrite lazere göre yavaşmı yoksa hızlımı oluyor bir türlü anlamadım ama alexandrite lazerde hatırladığım kadarıyla seanstan sonra 1 ay içinde pürüssüz oluyordum ve 2. ayın ortalarına doğru tekrar çıkmaya başlıyordu. Ama şunu da belirtmeliyim ki; kendim kalan kılları tutup çektiğimde elime geliyorlar yani dökülme 18. günde hala devam ediyor ve bu gidişle 10 güne ya dökülenlerin yerine yenisi çıkacak, yada kalanlarda dökülüp hep beraber çıkacaklar :)

Bu arada konunun başındaki ilk mesajımı okuyanlar, erkek olduğumu anladığına göre lütfen artık demet akkus diye çağırmaktan vaz geçsinler aksi taktirde psikolojim bozulmak üzere zira yanlış anlaşılıyor ablalarım kardeşlerim :) Ahh bu forum yok mu ne olurdu erkek adıyla hesap verselerdi. 3 kere istek gönderdim 3'ünde de onay vermediler. Foruma sapık dadanmasın diye erkeklerden uzak tutuyorlar anlaşılan :) Beni sanal alemde soktukları şu kimliğe bak yarabbim bi tanıdık hasbel kader şu konudaki fotoğraflara rastlayıp benim olduğumu anlasa dışarı çıkamam :) Fotoğraf koymasamıydım ne yapsaydım yahu :) Allah'dan herhangi bi mesajda gerçek adımı söylemedim. Söylemedim dimi? Söylediysemde daha silemem artık :) Neyse madem konuyu açtık destekleyeceğiz. Başka arkadaşlarda benim üzerimden gidişat ile ilgili fikir sahibi olursa onlara da katkım olmuş olur ee bi hayır dualarını da alırım artık :)

ferplex
03-03-2013, 13:38
18 gün sonunda, yanak üstü, boyun ve ense için şu andaki son durumum bu güzel kardeşim;

Fotoğraflar çok büyük olduğu için ve sayfa geç açılmasın diye forum biçiminde koymadım. Link olarak veriyorum;

http://d1303.hizliresim.com/17/1/kn0yt.jpg

http://d1303.hizliresim.com/17/1/kn0z8.jpg

http://d1303.hizliresim.com/17/1/kn0yy.jpg

2,3 kere keselenmeme rağmen dökülme alexandrite lazere göre yavaşmı yoksa hızlımı oluyor bir türlü anlamadım ama alexandrite lazerde hatırladığım kadarıyla seanstan sonra 1 ay içinde pürüssüz oluyordum ve 2. ayın ortalarına doğru tekrar çıkmaya başlıyordu. Ama şunu da belirtmeliyim ki; kendim kalan kılları tutup çektiğimde elime geliyorlar yani dökülme 18. günde hala devam ediyor ve bu gidişle 10 güne ya dökülenlerin yerine yenisi çıkacak, yada kalanlarda dökülüp hep beraber çıkacaklar :)

Bu arada konunun başındaki ilk mesajımı okuyanlar, erkek olduğumu anladığına göre lütfen artık demet akkus diye çağırmaktan vaz geçsinler aksi taktirde psikolojim bozulmak üzere zira yanlış anlaşılıyor ablalarım kardeşlerim :) Ahh bu forum yok mu ne olurdu erkek adıyla hesap verselerdi. 3 kere istek gönderdim 3'ünde de onay vermediler. Foruma sapık dadanmasın diye erkeklerden uzak tutuyorlar anlaşılan :) Beni sanal alemde soktukları şu kimliğe bak yarabbim bi tanıdık hasbel kader şu konudaki fotoğraflara rastlayıp benim olduğumu anlasa dışarı çıkamam :) Fotoğraf koymasamıydım ne yapsaydım yahu :) Allah'dan herhangi bi mesajda gerçek adımı söylemedim. Söylemedim dimi? Söylediysemde daha silemem artık :) Neyse madem konuyu açtık destekleyeceğiz. Başka arkadaşlarda benim üzerimden gidişat ile ilgili fikir sahibi olursa onlara da katkım olmuş olur ee bi hayır dualarını da alırım artık :)

önemli olan senin kendini mutlu hissetmen psikolojini bozacak bi durum söz konusu değil
kıllarından kurtulmak için yaptığın lazer epilasyon araştırman ve deneyimlerin ders niteliğinde olduğunu söylemem
gerekiyor
kesinlikle kendini kötü hissetme
olumlu düşün ve gelişmeleri lütfen bizimle paylaşmaya devam et
bu arada seans sırasında acı ve ağrı hissediyormusun?
alex ile soprano kıyaslar mısın kardeşim?

DemetAkkus
04-03-2013, 13:19
önemli olan senin kendini mutlu hissetmen psikolojini bozacak bi durum söz konusu değil
kıllarından kurtulmak için yaptığın lazer epilasyon araştırman ve deneyimlerin ders niteliğinde olduğunu söylemem
gerekiyor
kesinlikle kendini kötü hissetme
olumlu düşün ve gelişmeleri lütfen bizimle paylaşmaya devam et
bu arada seans sırasında acı ve ağrı hissediyormusun?
alex ile soprano kıyaslar mısın kardeşim?


Acı ve kıyaslama konusunda 3. sayfanın en altındaki mesajımı okuyabilirsin. Orada bahsetmiştim.

ferplex
08-03-2013, 21:14
soprano ütüleme için acısız ağrısız diyorlar ama yine de acı oluyormus demekki

DemetAkkus
09-03-2013, 10:11
soprano ütüleme için acısız ağrısız diyorlar ama yine de acı oluyormus demekki

Yalnız dikkatini çekerim; ben bir erkeğim ve kıl köklerimde odun gibi ve buna paralel olarak da haliyle daha çok canımın yanması gerekiyordu tabi öylede oldu :) Yani canı çok tatlı olmayan bir bayan masaj yapıyormuş gibi yaptırabilir sanırım. Tabi eğer söylendiği gibi bu cihaz, kalın kıl köklerinde daha çok etkiliyse, sizden çok ben daha şanslıyım :) Yeter ki ebediyen kurtulayım. Ben 3 yıldır bu alexandrite ile ne acılara katlandım, bu ne ki. Zaten yaşta ilerlediği için hormonlar durmaya başladı. Haliyle eğer kıl köklerini kalıcı olarak zayıflatıp tüye dönüştürebilirsem birdaha büyüyemeyeceklerini ümit ediyorum. İnşallah bu son umudum olan soprano xl hayırlı olacak. 27 günün sonunda kılların çoğu döküldü bile. Şu anda temiz bi yanak üstü, boyun ve ensenin sefasını sürüyorum şükür. Param olsa inan komple girerdim ama abartmamak lazım sonuçta bir erkeğim. Gönül isterdi ki akranlarım gibi kılsız olmak ve bu dertleri maddi manevi hiç çekmemek, kafamı mantıklı başka işlere yormak; ama değilim işte o yüzden geri kalanını kabullenmek durumundayım :) Görevli bayan bana "kıllarının %50'si çıktıktan sonra gel" demişti ama ben en az %70,80'inin çıkmasını bekleyip öyle gideceğim. Hatta içim rahat olsun diye %100'ü çıkana kadar bile bekleyebilirim :) Niye %50'sini es geçeyim ki. Varsın hepsinin çıkmasını bekleyene kadar 1 ayda kıllı dolaşayım. Zafere giden yolda 1 ay utansam ne utanmasam ne :)

HeyLeo
09-03-2013, 13:01
alex ile coğu kişi iyi sonuçlar almıs senın şansına boyle bır durum olmuş alex yuz bolgeleri icin iyi değil diyorlar fakat sen yuz bolgesıne yaptırmışsın.

ferplex
09-03-2013, 20:47
alex lazer 15günde kontrol seansları oluyormus ama anladığım kadarıyla soprano diod kontrol seansına çağırmıyorlar
%50si çıkınca gel dediğine göre.
gittiğin yerin adını ya da adresini yazar mısın kardeşim?
anladığım kadarıyla burdan şimdilik memnunsun 3. deneyimin de mutlu sona ulaşacaksın inşallah:))

simurg_
11-03-2013, 12:13
konunuzu okudum. alexandritedan sonuç alamamanız yaptırdığınız yer ve cihazın kullanımıyla ilgili. erkek kardeşim ve eşim yaptırdı istanbulda alexandritela. göğüs, ense, sırt, üst kol, omuz vs yaptırdılar ikisi de. kardeşim yaklaşık 2-3 senedir gidiyor. düzensiz gittiği ve çok tüylü olduğu için geç sonuç veriyor ama gerçekten etki ettiğini gördüm. hani %100 azalma zaten mümkün değil de %70 azalmıştı. eşimin vücüdu lazere daha iyi sonuç verdi ve yapı olarak da çok tüylü biri olmadığından 2 seansta bile iyi sonuç aldı.

ben alexandrite candela, nd:yag, diod ve iğneli yaptırmış biriyim =) yaklaşık 4 senedir aile yapısından ve hormon bozukluğundan gelen tüylenme sebebiyle bu işle yıllardır uğraştım. öncelikle iğneli yaptırmayı düşünmeyin hiçbir zaman. vücutta iğneli ile başedemezsiniz. zaten yüzde bile bitmesi 2-3 seneyi alıyor nerdeyse. yüzümü iğneli ile bitirdim evet artık hiç çıkmıyor ama o yolda neleri feda ettim :D para, acı, zaman... büyük sabır istiyor iğneli. vücut gibi büyük bölgelerde girmek de hiç akıllıca değil, siz lazerden şaşmayın bu anlamda.

yaptırdığınız lazeri bilmiyorum ama umarım sonuç alırsınız. alamazsanızda işi bilen merkezlerle alexandritela yeniden deneyin derim ben. nd:yaga bulaşmayın, ince tüylere daha çok etkilidir. dalga boyu en yüksek lazer diye biliyorum ve genelde ince tüylerde daha etkili. son iki seansımda üst koluma nd:yag, alt koluma alex yapıldı mesela. kalınlara alex daha etkili.

kıl tüy işi zorlu bir yol. hele ki doğuştan gelen bir miras varsa bu yol daha da güçleşiyor :D yine de son tahlilde azalınca buna değiyor. getirdiği özgüven için bile değer =)

DemetAkkus
12-03-2013, 13:56
konunuzu okudum. alexandritedan sonuç alamamanız yaptırdığınız yer ve cihazın kullanımıyla ilgili. erkek kardeşim ve eşim yaptırdı istanbulda alexandritela. göğüs, ense, sırt, üst kol, omuz vs yaptırdılar ikisi de. kardeşim yaklaşık 2-3 senedir gidiyor. düzensiz gittiği ve çok tüylü olduğu için geç sonuç veriyor ama gerçekten etki ettiğini gördüm. hani %100 azalma zaten mümkün değil de %70 azalmıştı. eşimin vücüdu lazere daha iyi sonuç verdi ve yapı olarak da çok tüylü biri olmadığından 2 seansta bile iyi sonuç aldı.

ben alexandrite candela, nd:yag, diod ve iğneli yaptırmış biriyim =) yaklaşık 4 senedir aile yapısından ve hormon bozukluğundan gelen tüylenme sebebiyle bu işle yıllardır uğraştım. öncelikle iğneli yaptırmayı düşünmeyin hiçbir zaman. vücutta iğneli ile başedemezsiniz. zaten yüzde bile bitmesi 2-3 seneyi alıyor nerdeyse. yüzümü iğneli ile bitirdim evet artık hiç çıkmıyor ama o yolda neleri feda ettim :D para, acı, zaman... büyük sabır istiyor iğneli. vücut gibi büyük bölgelerde girmek de hiç akıllıca değil, siz lazerden şaşmayın bu anlamda.

yaptırdığınız lazeri bilmiyorum ama umarım sonuç alırsınız. alamazsanızda işi bilen merkezlerle alexandritela yeniden deneyin derim ben. nd:yaga bulaşmayın, ince tüylere daha çok etkilidir. dalga boyu en yüksek lazer diye biliyorum ve genelde ince tüylerde daha etkili. son iki seansımda üst koluma nd:yag, alt koluma alex yapıldı mesela. kalınlara alex daha etkili.

kıl tüy işi zorlu bir yol. hele ki doğuştan gelen bir miras varsa bu yol daha da güçleşiyor :D yine de son tahlilde azalınca buna değiyor. getirdiği özgüven için bile değer =)

Tavsiye ve tecrübelerinizi aktardığınız için teşekkürler. Kardeşinizle benim durumum aynı sanırım. Bende aralıklarla 3 yıl gibi bir süre alexandrite'a gittim hemde en kaliteli 2 farklı yerde, 2 farklı cihazına ve 2 cihazında orjinalliğinden emindim ama dediğiniz gibi %70 azaltmak yerine %70 arttırdı diyebilirim. Demek ki aynı makina her cilt tipinde aynı sonucu vermiyormuş. Yaptırdığım yerlerde ki uzmanlara kalırsa kıllarım %60,70 bitmiş! Ama ne hikmetse bunu birtek onlar görebiliyor. Ben ve çevremdeki arkadaşlarım kör sanırım! Bu kadar haysiyetsizlik ve pişkinlikle ilk defa bu sektörde karşılaştım ben. Harcadığım tüm zaman ve para onlara haram olsun zaten orası ayrı bir konu. Sonuç alamayacaklarını bile bile sırf para için yüzüme gülüp olumlu olumlu konuştular. O yüzden artık ne zamanım ne param nede bu sektöre inancım kaldı..

Neyse son keşfim ve umudum olan soprano xl cihazıyla 1 ay önce seansa girdiğimi gene bu konuda belirttim. Şu anda ilk seansa gireli tam 1 ay olmasına rağmen hala kılların %40'ı bile geri çıkmadı. Ve şu ana kadar bu son umudum, olumlu gidiyor diyebilirim. Hayırlısı.

turturo
23-04-2013, 20:22
demetakkus çook teşekkür ederim sana yzdıkların bana epey fikir verdi, son durumunu merak ediyorum soprano xl nasıl gidiyor? ben de bu cihazı araştırıyorum lazerle ilgili bir şeyler okumaktan yorgun düştüm bugün bir de elos diye yeni bi cihazla tanıştım bir o eksikti.. neyse yine de bu xl'i denemekte kararlıyım.. sonunda sanırım istanbul avrupa yakasında bu cihazın olduğu merkezlerin bir listesine ulaşmayı başardım (beş altı tane merkez ismi var) bu noktaya gelene kadar iki yer beni kandırdı telefonda evet evet bizde de soprano xl var dediler gittim gördüm ikisi de spa shr çıktı. ikinci gittiğim yer trajikomik şekilde hayır bu lazer cihazıdır diye ısrar etmeye devam etti artık dert anlatacak gücüm de kalmamıştı çıktım gittim.. aslında bu merkez ismi vermeme reklam veya kötü reklam yapmama konusu bana doğru gelmiyor çünkü ben bir tecrübe ediniyorum biliyorum ki adamlar yalan söylüyor bunu paylaşmayayım mı? neyse.. :) cihazı yabancı sitelerde de araştırdım aynı bizdeki gibi yorumlar karışık iyi diyenler de var kötü diyenler de var.. sonuçta anladım ki risk almaktan başka yapacak pek bir şey yok.. eskiden ipl'e gittiğim ve güvendiğim merkezin sahibiyle görüştüm soprano xl ile ilgili ne düşündüğünü sordum, herkesin üzerinde farklı sonuçları olabilir paket satın alma, birkaç seans dene önce, olacak gibiyse paket alırsın dedi.. ben de öyle yapacağım
bir de bu soprano xl sanırım 2009dan beri var türkiyeye ilk ne zaman girdi onu bilmiyorum sadece çok pahalı bir cihaz o yüzden de merkezler almak istemiyorlardır ellerindeki taka tuka idare ediyorsa niye alsınlar ki sanki daha iyi hizmette ısrar edecek bi tüketici profili mi var nasıl olsa yapıp gönderiyor iki sene sonra kıllar geri çıkmış çıkmamış kaç yazar.. gene sinirleniyorum:)) neyse inşallah bu cihaz şişirme değildir bakalım göreceğiz

DemetAkkus
12-05-2013, 21:52
demetakkus çook teşekkür ederim sana yzdıkların bana epey fikir verdi, son durumunu merak ediyorum soprano xl nasıl gidiyor? ben de bu cihazı araştırıyorum lazerle ilgili bir şeyler okumaktan yorgun düştüm bugün bir de elos diye yeni bi cihazla tanıştım bir o eksikti.. neyse yine de bu xl'i denemekte kararlıyım.. sonunda sanırım istanbul avrupa yakasında bu cihazın olduğu merkezlerin bir listesine ulaşmayı başardım (beş altı tane merkez ismi var) bu noktaya gelene kadar iki yer beni kandırdı telefonda evet evet bizde de soprano xl var dediler gittim gördüm ikisi de spa shr çıktı. ikinci gittiğim yer trajikomik şekilde hayır bu lazer cihazıdır diye ısrar etmeye devam etti artık dert anlatacak gücüm de kalmamıştı çıktım gittim.. aslında bu merkez ismi vermeme reklam veya kötü reklam yapmama konusu bana doğru gelmiyor çünkü ben bir tecrübe ediniyorum biliyorum ki adamlar yalan söylüyor bunu paylaşmayayım mı? neyse.. :) cihazı yabancı sitelerde de araştırdım aynı bizdeki gibi yorumlar karışık iyi diyenler de var kötü diyenler de var.. sonuçta anladım ki risk almaktan başka yapacak pek bir şey yok.. eskiden ipl'e gittiğim ve güvendiğim merkezin sahibiyle görüştüm soprano xl ile ilgili ne düşündüğünü sordum, herkesin üzerinde farklı sonuçları olabilir paket satın alma, birkaç seans dene önce, olacak gibiyse paket alırsın dedi.. ben de öyle yapacağım
bir de bu soprano xl sanırım 2009dan beri var türkiyeye ilk ne zaman girdi onu bilmiyorum sadece çok pahalı bir cihaz o yüzden de merkezler almak istemiyorlardır ellerindeki taka tuka idare ediyorsa niye alsınlar ki sanki daha iyi hizmette ısrar edecek bi tüketici profili mi var nasıl olsa yapıp gönderiyor iki sene sonra kıllar geri çıkmış çıkmamış kaç yazar.. gene sinirleniyorum:)) neyse inşallah bu cihaz şişirme değildir bakalım göreceğiz

Biraz geç oldu ama bayadır bu konu aklıma gelmiyordu. Bugün aklıma geldi de bir gireyim dedim :) İlk seansıma gireli tam 3 ay oldu ve ense ile yanak üstünde kıllar hala ince ve seyrek, 6,7 kere de jiletle traş olmama rağmen kıllarda ne artma ne kalınlaşma oldu. Ama ensemdeki kıllar, yanak üstü ve boyunda ki kıllardan daha çabuk ve sık çıktı. 3 ayda ensemi toplam 4 kere falan makinayla kısaltmışımdır, yanak üstü ve boynumu ise 1,2 kere falan. Oda iş için traş olduğum zaman mecburi oraları da alıyorum.

Tabi şunu söyleyebilirim ki; 3 ay önceki ilk seansa, bu soprano xl cihazı ile değilde alexandrite cihazı ile girseydim şu anda ense,yanak üstü ve boynumu insan içine çıkmak için her hafta kısaltmak zorunda kalıyor olurdum ona eminim! Bu cihaz kişiden kişiye farklılık gösterebiliyormuş ve gidişata göre şu anda benim üzerimde ilk seanstan etkili olmaya başladı gibi. O yüzden bu cihaz ile en aşşağı 4,5 seansa daha girmeyi düşünüyorum ki 2. seansa giderken görevli bayana joule değerini bi 15dk dişimi sıkıp 12 den 15,16 ya almasını ve bütün sorumluluğu kabul ettiğimi söyleyeceğim ki o seans beni bi 5,6 ay götürür herhalde :)

Bu arada omuzum ve sırtımada atış yaptırdığım o alexandrite cihazı ile girdiğim son seanstan sonra, şu anda omuzum ve sırtımdaki tüyler birer kıl olduğu için 15 günde bir onları makina ile kısaltmak zorunda kalıyorum. Kendi elimde o lanet alexandrite cihazında atış yapmalarını rıca ettiğim içinde kendime kızıyorum. 3,5 tüy için koca omuzda ve sırtta kıllar çıkarttı bu lanet cihaz. Soprano xl cihazının maddi durumum da bir sıkıntı olmaz ve yüz bölgemde etkili olduğunu görürsem, sırtım ile omuzuma da yaptırıp kurtulmayı düşünüyorum.

2. seansıma haftaya cumartesi gideceğim. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Bu son umudumda gittiğim yer ve cihaz benim için hayırlı gibi gözüküyor. En azından şimdilik. Umarım bu cihaz herkes için hayırlı olur.

daimonian
13-05-2013, 14:14
Bu konuda güvenilir bir merkez arıyorum ben de. alexandrite lazer yüzünden sizinle benzer sıkıntıları yaşadım. kesinlikle alexandrite yüze uygulanmaması gereken bir lazer. vücutta kol altında sonuç aldım mesela, ama yüzümü mahvetti. gittiğiniz yeri nasıl öğrenebilirim sizden?

ekapiyoldas
18-05-2013, 22:08
Merhaba herkes öncelikle bende bir erkeğim herkesten özür diliyorum.Ama yazdıklarını okudukça kendımi gördüm.bende senin gibi çok kıllıydım.2009 yılında yine bakırköydeki
bir yere alexdrita cihazı gitmiştim.toplamda bende yukarı 4 defa gittim.sonra sadece enseme boynuma gittm .incelmeler oldu ama sankı daha çok yayıldı gibi geldi sonra başka bir yer buldum bostoncıda oraya başladım.kollarım eskıye göre çok inceldi ama ense ve sırt olarak zor geçiyor sonra çalıştığım iş yerinden bir arkadaşım var bi yer var dedi.soprona sts firmasının getirdiği cihaz olduğunu söyledi.Önceden 6 seans alexdreat gittiğini memnun kalmadığını ama bu cihazın çok iyi olduğunu söyledi.Bende oraya gidicem ayrıca belli fiyat para veriyorsun bitine kadar geliyorsun başka para almıyorlar.kollarım da çok az kaldı göğsümde de az ama ensemde alex tam istediğim gibi olmuyor ince çıkyıor ama sankı kalın gibi geliyor enseme yaklaş 10 seans oldu ince çıkıyor sertlik yok. ama artık sopronaya geçiyorum hemde 1500 tl benden yukarı heryere bitene kadar bakalım gidince sölicem farkı ama şunu bil yazdıklarının aynısı bende de vardı iyi akşamlar

aysuneden
28-06-2013, 14:05
merhaba,
öncelikle başına gelen şeyler için gerçekten üzüldüm.
klasik memleketimin teknoloji uygulamaları ve garanti olarak da,
ya- bize daha şikayet eden olmadı veya
- ben kendim bile bundan yapıyorum gibi fix lafflar.
neyse demetakkuş nickli erkek kardeş son halin nedir nicedir?
bizi bilgilendirir misin lütfen?

eecc
24-07-2013, 20:41
bende 2 yıldır gidiyrm lazere ama aynı sorun bendede var senini için çok üzüldüm cünkü seni şu an en iyi anlıyanlardan biride eminim benim. cıkmayan yerlerde bı kıl cıkıyo ve ben artık yzuzume bıle bakmak ıstemıyrm ağdaya da dönemiyorm ne yapacağımı sasrdım. ist daymıssın pervin dinçer nete yaz zaten nasıl ulasacagını bulursun ben oraya gtmememe ragmen arayıp durumu anlattıgımda benmle o kadar cok ılgılendıkı anlatamam. oraya gdnce zaten senn ıcın uygun cıhazı onlar secıyo kendın arastrıp kulaktan dolma seylerle gtme yanı bence oraya gt ben de bursada o turuyrm ve artık son care oraya gıdıcem cunku baska carem kalmadı umarım senınkıde azalır yada biter sıkma canını Allah büyük ;)

Luiza
10-08-2013, 22:17
Ben tam 4 sene kılla uğraşıyorum.ama ben hiç memnun kalmadım.bilgiseyarda bir araştırma yaptım benim anladığım en etkili cihaz SOPRANO.bir salonda buldum ve inanamadım,çünkü bu cihazın salonlarda olmayacağını düşündüm.cihazın belgesini alıp kontrol ettim çıkış ülke amerika hakikaten gerçek bir SOPRANO,fiat da uygun . 6 ay yaptıryorum ve inanın hiç kıl kalmadı,çok memnünum,tavsiye ediyorum.sizın verdığınız fotografta aynı .ama mutlaka cihazın belge isteğin,çünkü sahte Çin'de çiktı o cihazlar vücüda zarar veriyor.

wild_blonde
13-08-2013, 14:09
Ben tam 4 sene kılla uğraşıyorum.ama ben hiç memnun kalmadım.bilgiseyarda bir araştırma yaptım benim anladığım en etkili cihaz SOPRANO.bir salonda buldum ve inanamadım,çünkü bu cihazın salonlarda olmayacağını düşündüm.cihazın belgesini alıp kontrol ettim çıkış ülke amerika hakikaten gerçek bir SOPRANO,fiat da uygun . 6 ay yaptıryorum ve inanın hiç kıl kalmadı,çok memnünum,tavsiye ediyorum.sizın verdığınız fotografta aynı .ama mutlaka cihazın belge isteğin,çünkü sahte Çin'de çiktı o cihazlar vücüda zarar veriyor.
merhabalar nereye gidiyorsunuz acaba adres veya gttgınız yerın adını yazabılır mısnız:44:

wild_blonde
13-08-2013, 14:15
demetakkus çook teşekkür ederim sana yzdıkların bana epey fikir verdi, son durumunu merak ediyorum soprano xl nasıl gidiyor? ben de bu cihazı araştırıyorum lazerle ilgili bir şeyler okumaktan yorgun düştüm bugün bir de elos diye yeni bi cihazla tanıştım bir o eksikti.. neyse yine de bu xl'i denemekte kararlıyım.. sonunda sanırım istanbul avrupa yakasında bu cihazın olduğu merkezlerin bir listesine ulaşmayı başardım (beş altı tane merkez ismi var) bu noktaya gelene kadar iki yer beni kandırdı telefonda evet evet bizde de soprano xl var dediler gittim gördüm ikisi de spa shr çıktı. ikinci gittiğim yer trajikomik şekilde hayır bu lazer cihazıdır diye ısrar etmeye devam etti artık dert anlatacak gücüm de kalmamıştı çıktım gittim.. aslında bu merkez ismi vermeme reklam veya kötü reklam yapmama konusu bana doğru gelmiyor çünkü ben bir tecrübe ediniyorum biliyorum ki adamlar yalan söylüyor bunu paylaşmayayım mı? neyse.. :) cihazı yabancı sitelerde de araştırdım aynı bizdeki gibi yorumlar karışık iyi diyenler de var kötü diyenler de var.. sonuçta anladım ki risk almaktan başka yapacak pek bir şey yok.. eskiden ipl'e gittiğim ve güvendiğim merkezin sahibiyle görüştüm soprano xl ile ilgili ne düşündüğünü sordum, herkesin üzerinde farklı sonuçları olabilir paket satın alma, birkaç seans dene önce, olacak gibiyse paket alırsın dedi.. ben de öyle yapacağım
bir de bu soprano xl sanırım 2009dan beri var türkiyeye ilk ne zaman girdi onu bilmiyorum sadece çok pahalı bir cihaz o yüzden de merkezler almak istemiyorlardır ellerindeki taka tuka idare ediyorsa niye alsınlar ki sanki daha iyi hizmette ısrar edecek bi tüketici profili mi var nasıl olsa yapıp gönderiyor iki sene sonra kıllar geri çıkmış çıkmamış kaç yazar.. gene sinirleniyorum:)) neyse inşallah bu cihaz şişirme değildir bakalım göreceğiz
merhabalar bir liste oluşturduğunuzu yazmışsınız avrupa yakasında bu cihazı kullanan yerler için özelden mesaj yazabilirmisiniz?
yada buraya isimleri çok teşekkür ediyorumm:16:

HyeSu
13-08-2013, 17:14
Selam,
Ben avrupa yakasında ütüleme diod lazer e gidip memnun kalmış arkadaşların nereye gittiklerini soracağım ?
Ve bitme garantili olarak anlaşmak istiyorum ,fiyatları merak ediyorum.

O kadar çok farklı yorum yapılıyor ki insanlar neye inanacağını şaşırdı ...

Bir de konu sahibi sayfaya dönüp bize durumundan bahsetse hepimiz çok çok memnun oluruz sanki.

Hayırlı araştırmalar,hayırlı yorumlar diliyorum :3: :46:

Luiza
16-08-2013, 23:30
Canım kimseye inanmak zorunda değilsın,galiba sende tüyleme problemı yok,cihazı bul , ufak bölgeye başla ,mesela bığik veya çene , sonra karar verirsın...

Luiza
16-08-2013, 23:36
tel verim.dörtyuz yetmiş dokuz doksan yedi yetmiş yedi avrupa yakası

Luiza
16-08-2013, 23:40
tel. verim....dörtyuz yetmiş dokuz doksan yedi yetmiş yedi avrupa yakası

zyx321
17-08-2013, 00:23
o kaddar dürüstce yazmıssınki konuyu gören adminler konunu kaldırmamıs iyikide kaldırmamıs gercekten cok bılgılendırıcı paylasım olmus.bir erkek olarak neden bu kadar kıla taktıgını anlamadım ama .yanı erkek kıllı olabılır bu cok normal recep ıvedk fılmındekı gibi bile olsan erkeksin sonucta.kızlarda tabı hoş değil.şu cümlene cok gülümsedim hakkını helal et.İnanın bu kıllarımı azaltmadan ölürsem gözüm açık gidecek demissin ya bir cok kızında tek derdi bu eminim :)
iğneli lazer düşünüyorum demissin diye yazmak istedim ben.bende lazer epilasyon adı altında ıpl yapan kampanyalı olan bir merkezle 10 seansı toplam 100 tlye anlasmıstım ve tum vucut 350 tlye yaptırıyorum suan 9.yu yaptırcam bu ay.azaldımı tabıkı hayır yuzde 30 bi etkısı var diyebılırım ama ınceldıler bayagı bı.sonrasında 10.seansım bitince tuz limon yapıcam o gercekten etkılı göbüşümde deniyorum ordan biliyorum.
bende bitsin bitsin derken iğneliyi arastırmıstım kesin çözüm o çünkü.ancak bir tanıdıgım ben yaptırıyorum dedi ben 27 yasımdayım tanıdıgım 40 yasında ordakı kadın 30 35 yaslarından önce yapıldıgında genclerde damarlarda catlatma etkısı olabılıyo siz idealsınız suan demiş ona.40 yasındakı tanıdıgım yaptırdı uzman bır doktora. gercekten sonnuc harika ama su damar catlatma olayı mantıklı geldı bana acıkcası bu kadar kesın çözumse iğne yöntemıylede yakma işlemi oldugu için bizzat kılın içine giriyolar tabi neden olmasın dogru söylemiştir diye düşündürdü beni.kadında bana söyledi bak bna böyle dediler benm geldıgım yer genclere yapmıyo sana yapmaz gitsende ama baska yerler para amaclı yapabılır yaptırma dedi.bende bu kadar lazer epilasyona para ve sene artı can acısı yasadıgın için gercekten cok üzüldüm.birde en son derecelerle yapmıslar sana erkek oldugun içinde kıllar daha sert dahada cok acımıstır aslında en cabuk bitmesi gereken kıl tipiyken dolandırılmıssın resmen.dürüst davranmıyor herkes ne yazıkki.sende dürüstce buraya erkek oldugunu söyledin onlarıda dürüst sanmıssın öyle olmamıs ama.birde iğnelide canın yansın istemedim bunları yazmak istedim.tavsıyem en guzelı her ay sır yaptır lımon suyu sür .

simlamutlu
24-08-2013, 00:43
Ben bu yüze yapılan lazer için birşey duymuştum yüze yapılan lazerin yüzün başka yerindeki ince kılları tetiklememesi için güya lazer atışı yapılırken yanındaki yerleri ıslak mendille kapatmak gerekiyormuş etkilenmesin diye

DemetAkkus
24-08-2013, 12:25
Arkadaşlar hepinize tekrar merhaba. Mağduriyetime ilgi göstererek konuyu takip edip bilgi almak isteyen ve deneyimlerini aktarmaya devam eden tüm abla ve kardeşlerime teşekkür ediyorum. Tabi nasıl üye olarak mesaj yazdıklarını hala düşündüğüm diğer erkek arkadaşlarıma da :) Benim gibi üye olmuş olabilirler yeter ki erkek ismiyle hesap açmasınlar :) İlk başlarda forum yöneticilerinin, forumda erkek görmek istememelerini anladıktan sonra, bu forumun tam feminist bir topluluktan oluştuğunu düşündüm ama ardından bu ilginiz ve tatlı dilinizi gördükten sonra fikrim değişti yani sorun üyelerde değil yöneticilerde idi :) Yöneticilerin, benim gibi sorunu olan ve onları yalan söylemeye mecbur etmeden, erkek ismi ile hesap açmak isteyen diğer kardeşlerime de, kendilerini bu konuda ifade edebilecekleri başka bir platform olmadığı için zorluk çıkarmayacaklarını umarak konuya giriyorum;

3 aydır sizleri bilgilendiremiyordum kusurabakmayın ama bende 3. seansıma 1 hafta önce girdim :)

Bu arada 2. seansıma gittikten sonra sizi bilgilendirdiğimi düşünüyordum ama mesaj yazmayı unuttuğumu şimdi farkettim. Şubattan ağustosa kadar 7,8 ayda toplam 3 kere seansa girdim ama bu sefer eskisi gibi il dışında olduğum yada işlerim olduğu için seanslara geç aralıklarla gitmedim, kıllar çıkmadığı ve neredeyse 3 ayda bir tam çıktığı için geç gittim :)

Açtığım bu konudan sonra özel mesajlarım dolmuş ona da 7 ayın sonunda şimdi dikkat ettim :) Bu mesajlarda çoğunluk, gittiğim merkezin adını soruyor. Zira 50 mesaj sınırı olduğu için bana özelden yazan hiç bir arkadaşa cevap veremiyorum kusurabakmayın. Lakin bu kadar mağduriyeti yaşayan biri olarak, hiç bir menfaat gözetmeksizin son umudum olarak gördüğüm bir merkezin adresini vermem reklama girmez diye düşünerek florya flormed KBB dal merkezinde, samimiyetinden ve ablalığından 7 ayın sonunda artık tam olarak emin olduğum merve hanım eşliğinde soprano xl cihazı ile seanslara girdiğimi belirtmemde bir sakınca görmüyorum artık. Zira beni bu hale getiren 2 merkezin adını verdiysem ki ben vermesem bile sizler bu merkezlerin neresi olduğunu tahmin edip benden önce söylediniz, şu andaki gidişata göre memnun kaldığım başka bir merkezin adını vermekten de çekinmiyorum ki insanlar bilmek zorunda. Zaten bu floryada ki gittiğim merkezide tahmin edip önceden söylemişler. Ama bu yaptığım reklama giriyorsa site yönetimi gereğini yapar diye düşünüyorum.

3. seansa girmeden 1 ay önceki halim. Yani 2. seanstan sonraki halim :)

http://r1308.hizliresim.com/1d/s/rv1nv.jpg

http://r1308.hizliresim.com/1d/s/rv1jl.jpg

http://r1308.hizliresim.com/1d/s/rv1ny.jpg

Kıllar uzun ama seyrek çıktığı için, sıklaşana kadar uzun olanları makina ile kesiyordum. Ne zamanki sıklaşmaya başlıyor o zaman seansa gidiyorum.

3. seansıma bu çarşamba günü girdim ve aradan geçen 4 günün ardından bugün ki halim. Bu arada havalar ısındığı için bir süre dazlak gezmeye karar verdim :) zaten bu soprano xl cihazı, alexandrite cihazına göre güneşte bronzlaşmama konusunda biraz daha esnek davranabiliyor. Kasıtlı olarak güneşlenmediğim sürece, dışarıda dolaşırken çarban güneşin çok hafif bornzlaştırması, o kadarda önemli olmamakla beraber, seansıma girmeme ve joule değerinin artmasına da engel teşkil etmiyor yani.

http://j1308.hizliresim.com/1d/s/rv4k4.jpg

http://o1308.hizliresim.com/1d/s/rv4k1.jpg

http://o1308.hizliresim.com/1d/s/rv4k5.jpg

Merve hanım da seanslara çok uzun aralıklarla geldiğimi söylüyor ama bunun benim elimde olmadığını oda biliyor. Kılların bu kadar geç uzadığı bir hastayla oda ilk defa karşılaştığı için kendi de şaşırdı ama gidişat iyi diyor. O yüzden tam sonuç alınabilmesi için kesin konuşmamakla beraber gidişata göre 6 ile 10 seans arası gelebileceğimi belirtti. Bu kıllarımın geç uzaması iyi mi kötü mü bende anlamadım ama kıllarım senede 1 çıksa bile ömrümün sonuna kadar gitmeye rağzı olurmuydum diye düşünüyorum lakin yok yok bir ömür çekemem artık bu zahmeti. Yaşım şu anda 23 ve umarım 24 e kadar bu illet kıllardan sonsuza kadar kurtulurum.

Bu arada 7 aylık gözlemlerime göre bu cihaz için şunu söyleyebilirim ki, tüyleri reaksiyona uğratıp kıla çevirmiyor, tüye atış yapıldığında o tüy, tüy olarak kalıyor ondan eminim.

Alexandrite de atış yaptırdığım tüylerimin ne hal geldiğini önceki mesajlarımda görsel olarak da gördünüz zaten.

Bu 3. seansımda joule değerinin biraz daha arttığına dikkat ettiğim için 4. seansa herhalde kasım, aralık hatta biraz daha abartırsam 2014'ün ocak ayında gidebilirim :)) Birdahakine merve hanıma çaktırmadan joule değerini en sona getirmeyi düşünüyorum artık yanarsam yanayım en azından bi 6,7 ay rahat ederim :))

turturo
25-08-2013, 16:25
merhabalar bir liste oluşturduğunuzu yazmışsınız avrupa yakasında bu cihazı kullanan yerler için özelden mesaj yazabilirmisiniz?
yada buraya isimleri çok teşekkür ediyorumm:16:


Merhaba biraz geç cevap oldu canım kusura bakma yeni görüyorum
ben listeyi silmişim maalesef ama sana şunu söyleyeyim istanbulda çok az yerde soprano xl var bunlardan hatırladığım batı bahat hastanesi ve esteworld bunlardan başka taş çatlasın iki üç yerde daha vardı ama maalesef hatırlayamadım
yani ucuz yollu bir klinik elimde xl var diyorsa yalan söylüyor olma ihtimali yüksek diye düşünüyorum
pek çok yerde evet bizde soprano var diyorlar ama onların çoğu ya soprano Accord ya da soprano shr çıkıyor hatta distribütör firma sts lazerin iletişim telefonları var onları arayıp xl kullanan klinikleri sorduğumda oranın çalışanları bile anlamıyor bana hep Accord'lu klinik numaraları veriyorlardı.. sen illa xl yaptıracaksan telefonda görüştüğün kişilere açık açık sor xl olup olmadığını, gittiğinde ayrıca cihazı kontrol et üzerinde soprano xl mi yazıyor diye ki zaten cihaz da sanırım ya siyah ya da gri renkli bir şey.
ben şu an esteworld'e gidiyorum ve şiddetle tavsiye ederim
ellerinde hem xl var hem alex, anadolu yakasında da varlar avrupa yakasında da, ben çok soprano xl araştırdım ve istedim buraya gittiğimde sende alex daha çok işe yarar dediler üç seanstır alex candela'ya giriyorum işe yarayıp yaramayacağını göreceğiz o ayrı mevzu fakat ellerinde iki cihazın da olması bir avantaj. çünkü elinde tek cihaz olan merkezlere bakılırsa en iyi sonuç veren cihaz kendi ellerindeki :(
sen daha önce alexe gittim diyorsun bunu da orada anlatırsın
fiyatları da alex için şöyleydi 6 seans (+1 seans hediye yani 7 seans) genital ve koltukaltı 1000 tl

0703sevnur
28-08-2013, 10:14
Merhaba,
Maalesef sıkıntınızı paylaşan bir çok insan var.Bunun sebebi insanlara doğru bilgi verilmeden tamamen ticari yaklaşımlar.Lazer epilasyonda %100 sonuç beklemek doğru değil.Sonucu belirleyen faktörler var.1'cisi kişinin kıl rengi,2-kişinin yaşı,3-kullanılan lazer tipi ve enerji gücü.Erkekler kadınlara göre daha şansız diyebilirim.Yaptırdığınız bölgeler zor cevap verenlerdir.Benim çalışmalarım sadece kalın kılların üzerine 3-4 seans lazer ,kıllar incelince hemen iğneli epilasyonla devamını sağlayıp sıfıra indirmek.Merkezimizde ütüleme diode 810 nm lazer tipi kullanılıyor ama kişinin kıl yapısı nasıl devam etmemiz gerektiğini belirler.Zaman açısından haklısınız,iğneli epilasyon zahmetli ve zaman gerektiren bir uygulamadır ama lazerin yapamadığını o yapar .Kılınız ne renk ne olursa olsun sonuç alırsınız.10 yıllık lazer epilasyon ve iğneli epilasyon tecrübeye sahibim ve benimle çalışan hastalarımın memnuniyeti çok önemli.
Telefonla ulaşmak isterseniz çekinmeden arayabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.GSM:05315854597
Saygılar ve sevgilerle kalın..
Sevnur Yılmaz

jacoste
30-08-2013, 11:16
Ben haftaya 4.seansımı yaptırıcam ama hiç memnun değilimm:((
Derecesini düşük mü tutuyorlar acaba??

justmyimagination
31-08-2013, 13:13
Annemde iğnenin değdiği yerlerde herhangi bir sorun görmedim. Zaten olsa bile aradan 20 yıl geçmiş yani bu kadar sürede kurşun yarası bile kapanıyor ki küçücük iğne izi hayli hayli kapanır diye düşünüyorum. Bahsettiğim ablada da bir pürüs göremedim.

Zaten iğneli epilasyon'da başarı oranı, komple o cihazı kullanan uzmana bağlı. Kılların çıkış yönünün tersine doğru iğnenin batırılıp kıl köküne tam ulaşması lazım diye biliyorum. Aksi taktirde iğne kıl köküne tam denk gelmediği için 20 yılda gitsen sadece boş boş etini yakarsın. Lazer epilasyon, iğneli kadar uzmanlık gerektirmiyor. Çocuğada versen lazeri vücudunda gezdirir. Ama iğnelide kesinlikle gerçek bir uzman bulman lazım yoksa hem paran hem canın hem zamanın boşa gider.

Ankarada da komşu bi ablam vardı. Daha yeni öğrendim oda 3 yıl kadar yanağı için iğneli epilasyona gitmiş ama bir türlü bitmemiş. Demekki uygulayan kişiden kaynaklanan bir sorun, yoksa kadında hormon bozukluğu yokmuş. O günden sonrada uzman birini bulamama korkusuyla birdaha iğneliye yanaşmamış. Ben birazda iğneliden bu yüzden çekiniyorum. Gerçekten uzman birini bulsam hiç düşünmeden giderim.


yazdığın şeyleri aynen ben de yaşadım , o yüzden seni çok iyi anlayabiliyorum . insan canının yanmasına parasına bile üzülmüyor ama hayal kırıklığı çok kötü. ben de yüzümü alex yaptırdım 3 sene boyunca , sonuç alamayıp iğneliye geçtim . iğneli de şöyle bir durum var , eğer iğneli epilasyon yaptırdığın bölge önceden işlem görmüşse ( lazer , ağda gibi . daha çok lazer ) epilasyon uygulanan bölgedeki kıllar ilk seansta yok olmuyor . tekrar çıkıyorlar ve tekrar yaptırman gerekiyor . tabi bu ne sıklıkla tekrarlanır bilemiyorum . benim gittiğim yerdeki kadın , hiç müdahale edilmemiş kıllarda hemen sonuç alındığını söyledi . bana mantıklı geldi çünkü benim annem de seneler seneler önce bunu yüzüne yaptırmış ve üstünden kaç yıl geçmesine rağmen suratında hiçbir şey yok çünkü o daha önce hiç almamış kıllarını. demek istediğim eğer iğneliye geçersen ilk seansta sonuç alamazsın ve bahsettiğin çok geniş bir bölge . inan ben yüzüme yaptırırken bile öyle acı çekiyorum ki . geniş bölgeler için iğneli kabus gibi

simlamutlu
03-09-2013, 23:44
Bende bugün yüzüme soprona xl ile başladım.Burda okuduklarımdan sonra yaptığım araştırmada izmirde özel bir hastanede o cihazın olduğunu öğrendim nitekim gittiğimde cihaza baktım soprano xl yazıyordu ve markasıda almaydı sanırım sahte falan değildir.Şimdiye kadar yüzüme hiç cesaret edememişdim ama bir cesaret başladım yanlız yüzümü fazla uzatamadan gittim yani şöyle söyleyeyimki tüylerin yüzde ellisi ancak çıkmıştır o şekildi gittim bakalım ne olacak geri kalanlar çıkdığında naapacağım olmazsa ilk 2 seans aralıklarını kısa tutarım diye düşündüm yoksa yüzümü 3 hafta uzatmak gibi bir şansım yok evde oturmam lazım yüzüme jilet yapmak kesmek bunlarada cesaretim yok kalınlaşır diye.Benimde merak ettiğim şu yüzü jiletleyip öyle lazere sokuyorlar ya eve geldiğimde yüzümü incelediğimde yüzümde kalan tüyler vardı oralara jilet değmemiş jiletlenmemiş bile olsa lazer o kıl köklerinide yakarmı yoksa illah jiletlenmişmi olması lazım

DemetAkkus
08-10-2013, 15:38
Vallahi benim gittiğim yerdeki merve hanım, bana kıllarımı jilet ile tıraş edip gelmemi yoksa uzun kıllara soprano xl cihazının etki göstermeyeceğini söyledi diye hatırlıyorum.

Bir erkek olarak kıllarım %100 çıkana kadar beklemem de bir sakınca yok :) Yoksa gerçekten çok uzun sürede ve aralıklı çıkıyorlar. Mesela ilk başta bi bölge çıkıyor ondan sonra, 2,3cm yanında bi bölgede çıkıyor ve en sonunda arada kalan pürüssüz yerlerden de çıktımı %100 olarak evrim gerçekleşiyor :) Ben seanstan sonraki 1 ayın sonunda kıllar tekrar %100 çıkana kadar haftada bir jilet ile tıraşlayarak seansa kadar yaşamaya çalışıyorum işte :)

3. seansıma 2 ay önce girmeme rağmen şu anda ki durumumu ben bile anlamadım, kıllar çıkıyor mu dökülüyor mu diye :) Her seansa jiletle tıraş olup gittiğim için ilk 1 haftada kıllar tekrar uzamaya, 2. haftadan sonrada uzayan kıllar dökülmeye, 1. aydan sonrada yavaş yavaş yenileri çıkmaya başlıyor. Şu anda 3. seansımdan sonra dökülen kılların yerine, 4. seansı bekleyen kıllar çıktı herhalde çünkü bunlar elime gelmiyor kökleri sağlam yani. Ama o kökleri bu sefer kurutacağım inşallah :)

simlamutlu
08-10-2013, 22:06
Bende cuma günü 2. seansıma gireceğim 43 gün sonra acayip rahat ettim sayılır bu süreç içinde mesela favori bölgem iki günde çıkarken bir ay hiç ellemeye gerek görmeyecek şekildeydiki siz erkek olduğunuz için daha avantajlısısnız çünkü bizler yüzümüze jileti sizin kadar rahatlıkla değdiremiyoruz sertleştirir korkusu yaşıyoruz birde sizde kıl olması daha normal biz kısada olsa öyle dolaşamayız ama sonuç itibarıyla bende memnunum ve umutluyum hiç bu kadar rahat etmemiştim yeterki boyun bölgemi kıllandırmasın

simlamutlu
08-10-2013, 22:09
Birde ben kaç derecede kullandığını sormadım hiç lazeri kaç derece iyidir acaba kuvvetli olsun istiyorum

DemetAkkus
09-10-2013, 08:51
Birde ben kaç derecede kullandığını sormadım hiç lazeri kaç derece iyidir acaba kuvvetli olsun istiyorum

Gittiğim 3 seansın joule değerleri şöyleydi;

1. seans: 11 joule
2. seans: 12 joule (buna dikkat etmemiştim ama herhalde mantıken 12 dir)
3. seans: 14 joule
4. seans: tahmini buda 16 joule olur artık.

İlk 3,4 yıl önce epilasyona girdiğim "Alexandrite Cynosure Apogee 5500 lazer" cihazı ile yanak üstü, boyun, ense ve göğüs toplam 10 seansa yakın girmiştim. İlk seanslarda ki joule değerini hatırlamasamda son seanslara doğru 22 joule e kadar çıkarttıklarını biliyorum ki bu değer cihazın son kademesiydi. Bunu da seansıma giren görevli bayan söylemişti. Keşke onunda fotoğrafını çekseydim. İlk deneyim olduğu için akıl erdiremedim işte.

2. gittim ""Alexandrite Candela lazer" cihazına toplam 2 seans girdiğim için ilk seansta dikkat etmesem de 2. ve son gittiğim seansta 14 joule değeri ile çalışacaklardı ki zorla 2 kademe arttırarak 16 joule'e aldırmıştım. Hatta dediğim gibi bu yere, "daha önce girdiğim cihazın 22 joule ile çalıştığını ve sizin kullanacağınız 14 joule ün az gelerek kıllarımı bitirmek yerine incelterek işlem göremez bir hale getireceklerini" söylediğimde bana "bizim cihazımızın 14 joule'ü, onların cihazının 22 joule'üne tekabül ediyor" gibisinden saçma sapan bir açıklama yaptılarsa da "beni kendinize mahkum mu etmek istiyorsunuz" zorla 16 joule e aldırmıştım.

3. girdiğim ve son umudum olan "Soprano xl diod lazer" cihazın çalışma prensibinin, diğer girdiğim ve sadece markaları farklı ama birbirleri ile tamamen aynı mantıkta çalışan 2 cihazdan farklı olduğunu bildiğim için, samimiyetinden emin olduğum merve hanıma joule değerini en sona alması için diretmedim. Genede daha önceki cihazlar ile 22 joule e kadar çalışıldığı için cildimin bu deformasyona yıllardır alıştığını ve düşük joule ün kalıcı olarak etki göstermediğini söylesem de sorumluluk almamak için 11 joule'den başlattı. Belkide gerçekten yanacağımı düşündü ama bilmiyor ki ben bu lazer epilasyon işinde yıllardır kobay olmuşum, derim, hücrelerim, kimyam taş kesilmiş :)

dewey
20-10-2013, 13:20
Birde ben kaç derecede kullandığını sormadım hiç lazeri kaç derece iyidir acaba kuvvetli olsun istiyorum

son durumunuz nedir acaba? konu sahibinin hesabı pasif gözüküyo:( ama çok merak ettim bende komple vücut gitmek istiyorum. ankarada nasıl bulcam bakalım gerçek soprano xl

simlamutlu
20-10-2013, 23:55
son durumunuz nedir acaba? konu sahibinin hesabı pasif gözüküyo:( ama çok merak ettim bende komple vücut gitmek istiyorum. ankarada nasıl bulcam bakalım gerçek soprano xl

Ben 2 seans gittim daha yüz bölgesi için tüyler ne kadar azaldı henüz anlayamam herhalde çünkü diğer bölgeler gibi uzamasına çok fırsat veremem kısaltmak zorundayım ama rahat ettim sonuç itibarıyla çünkü eskisi gibi çıkmıyorlar çıkma süreleri çok uzadı inceldi gibi ama dediğim gibi önemli olan sonuç en sonunda anlayacağım çünkü tüyler aynı zamanda uzamıyor.Ben googlede yazmıştım soprano xl lazer alma markası diye öyle bulmuştum yeri tabi gittiğimdede makineye bakmışdım üstünde yazıyordu zaten sende öyle yapıp ankara bölgesinde araştırıp bulabilirsin

dewey
21-10-2013, 12:15
Ben 2 seans gittim daha yüz bölgesi için tüyler ne kadar azaldı henüz anlayamam herhalde çünkü diğer bölgeler gibi uzamasına çok fırsat veremem kısaltmak zorundayım ama rahat ettim sonuç itibarıyla çünkü eskisi gibi çıkmıyorlar çıkma süreleri çok uzadı inceldi gibi ama dediğim gibi önemli olan sonuç en sonunda anlayacağım çünkü tüyler aynı zamanda uzamıyor.Ben googlede yazmıştım soprano xl lazer alma markası diye öyle bulmuştum yeri tabi gittiğimdede makineye bakmışdım üstünde yazıyordu zaten sende öyle yapıp ankara bölgesinde araştırıp bulabilirsin

tamamdır çok teşekkürler:13: inşallah tamamen kurtulursun

story8989
11-12-2013, 19:17
gidicegin yeri tahmin ediyorum bende kocaman ve guvenilir bi firma diye orayi tercih ettim bir suru para verdim . soprano icin gitmistim bana once alex uygulayalim sonlara dogru soprano yapariz dediler . sonuc olarak once bacagimi alexandrite la catir catir yaktilar ... orayi telafi etmek icin yuzumu dahil edip candela cihaziyla yuzumun her tarafinda kahverengi leke biraktilar . suanda tedavimi ustlendiler parami iade ettiler leke tedavisi goruyorum ilaclarla 3 aydir . ve asla suclarini kabul etmiyolar surekli bi kabalasma halindeler !!!

story8989
11-12-2013, 19:26
bu arada gitmeyin felaket dedigim
yer su istanbulda 4 subesi olan unlu merkez sopranosu hic bi ise yaramiyo hemen ckiyo tuyler alexide yakiyo candelasida leke birakiyo. bahcelievlerdekinde yandim ben . bence denemeyin bile orayi..

ayvefa
29-12-2013, 20:19
Merhaba herkes öncelikle bende bir erkeğim herkesten özür diliyorum.Ama yazdıklarını okudukça kendımi gördüm.bende senin gibi çok kıllıydım.2009 yılında yine bakırköydeki
bir yere alexdrita cihazı gitmiştim.toplamda bende yukarı 4 defa gittim.sonra sadece enseme boynuma gittm .incelmeler oldu ama sankı daha çok yayıldı gibi geldi sonra başka bir yer buldum bostoncıda oraya başladım.kollarım eskıye göre çok inceldi ama ense ve sırt olarak zor geçiyor sonra çalıştığım iş yerinden bir arkadaşım var bi yer var dedi.soprona sts firmasının getirdiği cihaz olduğunu söyledi.Önceden 6 seans alexdreat gittiğini memnun kalmadığını ama bu cihazın çok iyi olduğunu söyledi.Bende oraya gidicem ayrıca belli fiyat para veriyorsun bitine kadar geliyorsun başka para almıyorlar.kollarım da çok az kaldı göğsümde de az ama ensemde alex tam istediğim gibi olmuyor ince çıkyıor ama sankı kalın gibi geliyor enseme yaklaş 10 seans oldu ince çıkıyor sertlik yok. ama artık sopronaya geçiyorum hemde 1500 tl benden yukarı heryere bitene kadar bakalım gidince sölicem farkı ama şunu bil yazdıklarının aynısı bende de vardı iyi akşamlar

1500 tl ye nereye gidiyorsunuz tıp merkezimi acaba bilgilendirirseniz seviniriz

Magnatek
04-02-2014, 12:54
Arkadaşlar iyi günler. Ben Demet Akkus adı ile hesap almış ama nedensiz sebepsiz yere engellenmiş, yöneticilerden tüm mesajlarıma rağmen hiç bir cevap alamadığım konunun sahibiyim. Yöneticilere "konuyu açalı 1 sene olmuş 40.000 kişi görüntülemiş, 80 den fazla mesaj var, kimse benden şikayetçi değil, hem ben bilgi veriyorum hemde ablalarımdan kardeşlerimden bilgi alıyorum, bırakın son durumum hakkında da bilgi vereyim neden böyle yapıyorsunuz" dememe rağmen pişkinlik ile kale bile alınmadım! Böyle umursamaz bir yönetim anlayışını inanın daha önce hiç bir yerde, hiçbir platformda görmedim. Bu kadar umut ile içten yazdığım bir mesajın bu şekilde baltalanması utanç verici. Sırf size durumum hakkında bilgi vermek için gene farklı bir isim ile hesap almak zorunda kaldım. Eminim bu mesajımı da gördüklerinde bu hesabımı da anlamsız bir şekilde engelleyecekler ama içlerinde hala kaldığına inandığım vicdanlarına sesleniyorum ki bari bu mesajı ellemeyin! Forumu 1 den fazla yönetici yönetiyor sanırım, beni engellemeleri umarım oy birliği ile değildir de asıl yöneticiye sesleneyim "lütfen beni engelleyen yönetici arkadaşını uyar ve bu hesaba dokunmamasını sağla" Yok eğer engel yediğim merci, direk ana yöneticiden geliyor ise yapacak bir şey yok.

Konuya umut ile giriyorum;

Biliyorsunuz ki bu konuyu açalı 1 sene oldu. Hatta 1 seneyi 4 günde geçti. Bu süre zarfında tam 1 sene boyunca sadece 4 kez 3 er ay ara ile "Soprano xl diod lazer" cihazı ile yanak üstü, boyun ve ense bölgelerim için İstanbul florya da merve hanım eşliğinde epilasyona girdiğimi belirtmiştim. Burda reklam olur mu olmaz mı bilmiyorum ama daha önceki mesajlarım da yer adresi vermiştim, yani beni bu kadar umutlandıran bir merkezin adını, başka insanlar da benim çektiğim çaresizliği çekmesin diye neden paylaşamıyorum ki? Bunun neresi reklam? Eğer bu reklama giriyor ise ve yöneticiler için sakıncalı ise lütfen beni komple engellemek yada mesajımı silmek yerine, bu mesajı düzenleyerek sadece verdiğim merkez adını silmeleri kâfi! Bakırköy floryada ki özel flormed KBB dal merkezinde samimiyetinden emin olduğum merve hanım ile 1 sene boyunca 4 seansıma umut ile girdim. Normalde ilk gittiğim "Alexandrite Cynosure Apogee 5500" cihazı olsaydı 1 senede 10 kere giderdim herhalde yani ayda bir. Ama Allah'dan bu Soprano xl diod lazer ile 3 ayda bir gittim çünkü inanın kıllar tamamen anca 3 aya kadar çıkıyor. Arada daha önce çıkanları, diğerleri de çıkıp eşit olana kadar makine ile kısaltıyordum takibi yada jiletliyordum. Ne zamanki tüm kıllar aynı düzeye gelir ise o zaman seansa gidiyordum. Merve hanım bana "hepsinin uzamasını bekleme, mesela ensen diğer bölgelerinden daha önce çıktı ise bekletmeden sadece ensen için gel, öbür bölgelerin de çıktığında bir daha gelirsin, para konusunda sıkıntın olmasın çünkü geldiğin bölge için ödeme yaparsın" şeklinde iyi niyet dolu bir açıklama yapmıştı. Ama ben inatla 3 bölgede de kılların tam çıkmasını bekleyip 4 seansa da öyle gitti ki bir taraf pürüzsüz iken diğer tarafın kıllarıyla uğraşmayayım. Tabi merve hanım da daha önce kılları bu kadar geç uzayan bir hasta ile karşılaşmadığını her gittiğim de hayret ile dile getiriyordu. Bu iyi mi kötü mü anlamadım ama haydi hayırlısı :)

Şu anda memurluk için öğrenim hayatıma hızla devam ettiğimden maddi durumum hala iyi değil ve sadece bu 3 bölge için gidebiliyorum. En kısa sürede kısmet ise işlerim iyi gider ise zaman kaybetmeden belden yukarıya komple girmeyi düşünüyorum. Lakin omuzum, sırtım, göğsüm ve kol üstüm çığırından çıktı ve inanın 2 sene öncesine kadar bu bölgelerim de 3,5 tüy varken şimdi birer kıl var ve her hafta makine ile kısaltmak zorunda kalıyorum ki çok rahatsız oluyorum. Başkaları görmüyor, ben rahatsız oluyorum buda kıllarımla sırf başkalarına güzel gözükmek için uğraşmadığımın kanıtı sanırım. Bu bölgelerdeki kıllarında bu hale nasıl geldiğini ilk mesajımda belirtmiştim. 2. gittiğim "Alexandrite Candela" cihazını kullanan merkez de sadece 2 kere seansa girdim ve 2 sinde de iyi niyetli olarak seansı yapan hanımefendi ücretsiz olarak benim ricam üzerine omzumdaki, sırtımda ki ve kollarımın arkasında ki 3,5 kıla atış yaptı ve 2 kere atış yapması bile o bölgelerde ki diğer tüylerimin kıla dönüşmesine yetti. Bilseydim rica eder miydim hiç. Ücretsiz her bölgene atış yapalım deseler de vallahi kabul etmezdim nereden bilebilirdim böyle olacağını.

Bu 1 senelik sürede son olarak 4. seansıma gireli tam 2 ay geçti ve şuan ki halim;

http://i.hizliresim.com/eojrXq.jpg

http://i.hizliresim.com/KZZ7Xz.jpg

http://i.hizliresim.com/em31M2.jpg

Muhtemelen 5. seansıma da 1 ay sonra giderim yada 1,5 ay sonra. Yani 1 seneyi de geçik bir sürede sadece 4 kere rahat rahat gittim diyebilirim hala inanamıyorum ama sanırım bu son umudum işe yarayacak gibi. Sizin de dediğiniz gibi her cihaz her insanda aynı etkiyi yapmıyor, Alexandrite cihazı ile kalıcı sonuç alan arkadaşların yorumlarını da gördüm ama bende onlara 2,3 yıl bekleyin ondan sonra bir bakın da öyle emin olun dedim. Çünkü gerçekten kalıcı olarak bitip bitmediğini seansınız bittikten bir kaç sene sonra anlayabilirsiniz. Ama bu son sistem olan "Soprano xl diod lazer" cihazı sanırım benim kıl yapıma olumlu şekilde uygun gözüküyor. Umarım düşündüğüm gibidir. Bunu da zaman gösterecek zira şu ana kadar hiç olmadığım kadar umutluyum çünkü gidişat öyle gösteriyor.

Bende bir asyalı gibi kılsız, tüysüz olmak isterdim ama kader işte :) Yaratılışa müdahale edemiyoruz insan :) Lakin imkan var ise akıllıca faydalanmak da lazım sanırım. Bende onu yapıyorum, bu durumu kabullenmeyerek hayırlısı ile bu kıllardan ebediyen kurtulmak istiyorum. "Sanki tek derdin kılın tüyün" mü demeyin, Allah'a şükür ki şu anda bunlardan büyük bir derdim daha doğrusu "dert" diyeceğim bir şeyim yok eğer olursa bu kılları unutur, ona yönelirim. O yüzden şimdilik hobi olarak kafaya taktığım bu kıllar ile uğraşıyorum :) "Senden daha kıllı ve mutlu insanlar da var onlara bakıp şükret" diyen arkadaşlara da şunu diyorum "benden daha kılsız ve daha mutlu insanlar da var ve imkan, zaman varken neden onlar gibi olmayayım?" Daha kötüsüne bakıp şükretmesini, ama daha iyisine bakıp da Allah'dan istemesini bilmeli insan. Olmayacaksa olmuyor yada olacaksa oluyor zaten. Bize sadece olmasını istediğimiz o yola adım atmak düşüyor gerisi kısmet :)

Buraya mesaj yazmak için ne kadar zorluk çıksa da bu kadar uğraşmam da ki neden; benim çektiğimi kimse çekmesin. Baştan yanlış yapmasın, sonra benim gibi pişman olup milyarlarını, yıllarını, umutlarını kaybetmesin. Umarım bu 4 yıllık epilasyon maceramda ki tüm uyarılarımı dikkate alırsınız.

Ablalarım, kardeşlerim ve var ise gizli gizli benim gibi üye olmuş erkek arkadaşlarım :) 5. seanstan sonra görüşmek üzere.

egeli8292
07-02-2014, 21:04
arkadaşımızın mesajlarını okudum öncelikle geçmiş olsun.. bir hafta sonra nasipse bende yaptırıcam ütüleme yöntemiyle lazer genital bölge için. bir fırsat sitesinden aldım 6 seans çokta uygun fiyata. işletme sahibide yüksek kimyager. çokta ilgili bayan ama simdi yazılanları okuyunca içime kurt düştü cihazlarınıda görmedim. kötü birşey olur diye korkmaya başladım arkadaşlar.
sırf bu konu için üye oldum valla:) siz ne dersiniz
:72:

oya91
09-02-2014, 13:32
Sevgili arkadaşım paylaştığın bilgiler için teşşekkürler peki ortalama seans başına ne kadar ücreti? Kampanyaları var mı? Kredi Kartı veya senet?

egeli8292
09-02-2014, 14:41
Ben alti seans icin nakit 35tl odiycem iste

kusaha
09-02-2014, 21:15
Merhaba Magnatek, 3 bölge için Soprano Xl cihazına ne kadar ücret ödüyorsunuz acaba?

Magnatek
11-02-2014, 22:00
Merhaba Magnatek, 3 bölge için Soprano Xl cihazına ne kadar ücret ödüyorsunuz acaba?


Yanak üstü, boyun ve ense bölgeleri için her bir bölge tek başına 50tl. Yani bu 3 bölge için toplam 150tl ödüyorum.

kusaha
12-02-2014, 20:27
Abim de geçen hafta gitti levette bir yere sizin gibi aynı 3 bölge için o yüzden sordum. Telefonuna mesaj gelmiş "yeni sistem ütüleme makinamızın tanıtımı her bölge 20 tl 14 şubat son gün" diye. Cihazı soprano XL diye düşünüp gitti ancak cihaz EXEM DİODE imiş. 2013 ikinci yarısında çıktı felan demişler. Baya canı yanmiş şu an sivilce şeklinde bazı yerleri ufak ufak su toplamış. Sanırım ikinci seans için gitmeyecek. 3 sene önce de Beşiktaşta bir ....... tıp merkezinde alexsandra ile 8 seans gitmişti kıllarında çoğalma olmuştu. Bu arada ütüleme sistemi sadece Alma Lazer firmasının cihazlarının patenti altında değilmiydi? sitesinde o şekil bir uyarı vardı

egeli8292
19-02-2014, 15:54
arkadaşlar az önce geldim ilk seansımdan canım çok acıdı iğne batma hissi vardı sizdede öylemi oldu. cihazın adı epicare plus bilgisi olan varmı?? bide krem sattılar 77 tlye daha çabuk yanıt verirmiş almazsam 6 seansta bitmezmiş ismi ceres dermal.

simlamutlu
25-02-2014, 21:48
Arkadaşlar istanbul anadolu yakasında soprano xl lazer cihazı olan bildiğiniz yer varmı varsa telini verebilirmisiniz

simlamutlu
25-02-2014, 21:54
Magnatek Allah senden razı olsun ben yıllardır yüzümü iple sirle alırdım hiç epilasyona cesaret edemememiştim taki senin yazını okuyana kadar ve senin yazından sonra izmirde oturuyorum ben soprano xl lazer cihazı (alma firmasının) olan bir yer buldum ve yüzüme lazere gitmeye başladım okadar memnunumki anlatamam hiç biryerdeki kıllarımı tetiklemedi 5 seans gittim ama ben 45 günde bir gittim bütün kılların çıkmasını beklemedim ve artık hiç yüz alma derdim kalmadı.Okadar büyük rahatlıkmışki niye bunca zaman beklemişim diyorum yani o dereceki hiç alınmasa alınmayabilir bile artık kalan ve çıkan tüyler.Neyse şimdide istanbulda oturan ablam için soprano xl lazer cihazı olan bir yer arayışı içindeyim o anadolu yakasında oturuyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Joey_
26-02-2014, 00:01
Magnatek Allah senden razı olsun ben yıllardır yüzümü iple sirle alırdım hiç epilasyona cesaret edemememiştim taki senin yazını okuyana kadar ve senin yazından sonra izmirde oturuyorum ben soprano xl lazer cihazı (alma firmasının) olan bir yer buldum ve yüzüme lazere gitmeye başladım okadar memnunumki anlatamam hiç biryerdeki kıllarımı tetiklemedi 5 seans gittim ama ben 45 günde bir gittim bütün kılların çıkmasını beklemedim ve artık hiç yüz alma derdim kalmadı.Okadar büyük rahatlıkmışki niye bunca zaman beklemişim diyorum yani o dereceki hiç alınmasa alınmayabilir bile artık kalan ve çıkan tüyler.Neyse şimdide istanbulda oturan ablam için soprano xl lazer cihazı olan bir yer arayışı içindeyim o anadolu yakasında oturuyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim

cnm hastaneye mi gittin güzellik merkezine mi

simlamutlu
27-02-2014, 00:02
canım özel bir hastaneye gidiyorum googledeki aramalarım sonucu makinenin bu hastanede olduğunu gördüm telefon ettim sordum lazer cihazının markasını modelini sonrada gittiğimdede baktım makineye doğru aradığım oraya gidiyorum işte 5 seansdır

Magnatek
27-02-2014, 13:50
Magnatek Allah senden razı olsun ben yıllardır yüzümü iple sirle alırdım hiç epilasyona cesaret edemememiştim taki senin yazını okuyana kadar ve senin yazından sonra izmirde oturuyorum ben soprano xl lazer cihazı (alma firmasının) olan bir yer buldum ve yüzüme lazere gitmeye başladım okadar memnunumki anlatamam hiç biryerdeki kıllarımı tetiklemedi 5 seans gittim ama ben 45 günde bir gittim bütün kılların çıkmasını beklemedim ve artık hiç yüz alma derdim kalmadı.Okadar büyük rahatlıkmışki niye bunca zaman beklemişim diyorum yani o dereceki hiç alınmasa alınmayabilir bile artık kalan ve çıkan tüyler.Neyse şimdide istanbulda oturan ablam için soprano xl lazer cihazı olan bir yer arayışı içindeyim o anadolu yakasında oturuyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Bu konuyu buraya şu erkek halimle açmamda ki tek nedenim Allah rızası içindi ve tek amacım da kimsenin benim gibi milyarları ve emeğinin çalınmaması içindi. Eğer amacıma ulaşabildiysem ne mutlu bana. Ben sadece bu epilasyon konusunda kendi tecrübe ettiğim olayları anlatıyorum isteyen araştırır okur ders çıkarır, isteyen de araştırmadan atlayıp benim ile aynı sıkıntıları çekebilir. Anlıyorum ki bu lazer epilasyon konusunda kadın ve erkek vücudu bazen farklı etkileşimler gösterse de sonuç genel de 2 vücut tipi için de aynı oluyor. Yani erkek de aynı sonucu veren, bir kadında da ekseriyetle aynı sonucu veriyor. Arada ki istisnalar da bu konuda ki kaideyi ve genel hükmü bozmuyor. Sonuçtan tam emin olmayan bayanlar seanslarından 3,5 ay sonra kendilerini pürüzsüz görüp "işe yaradı" hükmü veriyorlar kendilerince. Lakin hiç bir hormonal bozuklukları olmadığı halde 1,2 yıl bekleyip de kılların tekrar çıktığını görünce şok olup tekrar yazmayı unutuyorlar "arkadaşlar yanılmışım sadece kısa vadede işe yaramış yoksa kalıcı bir sonuç değilmiş" diye. Bende kendimi seanstan 2 ay sonra pürüzsüz görüp çok seviniyordum lakin 3. ayın sonuna doğru kılların daha çok ve gür çıktığını görünce hevesim kursağımda kalıyordu hem her seferinde böyle oldu. Taki bu son umudum olan Soprano XL cihazından sonra.

Geçen sırf meraktan bu alma lazers firmasının soprano xl cihazın dan daha üst bir model üretip üretmediklerine bi bakayım dedim ve sanki içime doğmuş ki ICE modelini üretmişler :) Bende hemen alma lazers firmasının türkiye distribütörü olan sts lazer firmasını arayıp yeni ürünü sordum. Telefon da ki bayan bana "XL ile yeni çıkan ICE modeli arasında başlık ucunun daha şoğuk olması dışında seansın kalitesini etkileyecek kale değer çok büyük bir değişim yok" cevabını verdiği için çok samimi bulup teşekkür ettim. Ve işi bileceğini düşünerek bayana sordum "hanım efendi ben böyle böyle sıkıntılar çektim ve şu anda sizin cihazınızı kullanan bir merkeze gidiyorum, gerçekten Dünya'nın en gelişmiş lazer epilasyon cihazına Türkiye'de distribütörlük yapıyorsunuz peki kıllarımı bu son umudum olan cihazınız %100 bitirir mi? Hoş bitirmese de bitirmez deyip kendinizi kötüleyecek haliniz yok ama sizi samimi bulduğumdan soruyorum" dedim. Aldığım cevap "lütfen beyfendi %100 demeyelim, %70 diyelim ki bir erkek olarak sizin içinde %70 gayet normal çünkü bahsettiğim %70, eğer 100 kılınız varsa 70 tanesinin kökü kuruyup yok olur, diğer 30 tanesi de incelip neredeyse görülmeyecek şekle gelir kökleri durur, zaman içinde bir hormon bozukluğunuz olmaz ise de o kökler asla u....... Bahsettiğim %70 bu şekilde yani" gibisinden bir cevap verdi. Zaten buda benim için %100 yöntem dedim kendisine ve tekrar teşekkür ettim bunu da belirteyim yani.

http://i.hizliresim.com/ekRMRD.jpg

Hoş ICE, XL'den daha iyi deseydi de ben Soprano XL modeline 1 senedir gittiğim florya daki merve abladan vaz geçecek değilim çünkü o cihaz benim işimi fazlasıyla görüyor gibi, o insanında bana müşteriden çok abla olması orayı bırakmamam için başka bir sebep. O yüzden halimden memnunun oraya devam yani :) Yeni çıkan cihazı sırf haberdar olun diye belirtiyorum ama yetkili kişinin belirttiği üzere ahım şahım bir fark yokmuş sadece konforunu düşünen daha paralı insanlar için üretilmiş sanırım püfür püfür :)

Onun dışında Soprano XL cihazına şubat 2013'den beri 1 sene geçmesine rağmen yaklaşık 3 er ay aralar ile sadece toplam 4 seansa girdim ve son seansıma (4. seans) gene 2013 aralığın ilk haftasında girmiştim. Şu anda son seansım geçeli yaklaşık 2 ay oldu ve hala kıllarım aralıklı tek tük ve öbür seanslardan daha az çıkıyor, bende hafta da bir 2 saniyemi ayırıp bi makine vurup öyle hayatıma devam ediyorum. Yani her seansta kıllarım daha geç ve seyrek çıktı.

Ben gerçek dert görmediğim için şu kılıma tüyüme dert demişim yıllarca. Lakin gerçek dertleri idrak etmeye başladım. Eğer bu son umudum da işe yaramasaydı artık kıllı bir insan olarak yaşamaya alışıp hayatıma bakacaktım. Lakin son umudum işe yarıyor gibi gözüktüğü için son kez umutlandım. Yarın bugün iyi bir işe girersem geç olmadan bu cihaz ile belden yukarı komple girmeyi düşünüyorum nasipte. Eğer yüzümde bu sonucu veriyorsa vücudum da daha kusursuz sonuçlar verebilir diye düşünüyorum. Aslında bi iş adamı olsam 150bin lira verip alırım şu cihazdan 1 tane eve sonra canım sıkıldıkça ver joule'ü ver joule'ü sanki tek derdim buymuş gibi :) Eğer yöneticiler bu hesabımı da sebepsiz yere keyfi engellemezler ise sizleri seanslarımda ki gidişatım ile ilgili bilgilendirmeye devam ederim. Selametle

wisshne
05-03-2014, 01:38
Gecenin bu vaktinde bu konuda takili kaldim :)) iki gundur deli divane lazer epilasyon yapan merkezleri arastiriyorum. Bugun gittigim yer utuleme sistemden bahsetti ama cihazlarina falan bakmamistim. Bana cok yol gosterici oldu bu konu. Tesekkur ediyorum konuyu acan arkadasa :)

dover
16-03-2014, 00:01
Magnatek rica etsem özel mesaj ile gittiğin yeri söyleyebilir misin?

Bu lazerden sanırım bende çok çektim. alexand. ile başladım. başlarda çok iyi gittiğini sanıyordum ama birkaç seferdir 1 ay dahi olmadan tekrar geriye çıktığını gördüm kılların. gayet de kıl gibiydi hepsi.. boyun favori bölümünde. bakırköyde bi güzellik merkezine gittim. şuan keşke gitmese miydim diyorum. sanırım siz memnunsunuz şuan. nerede lazere gittiğinizi öğrenebilir miyim acaba?

brzilgisiz
02-04-2014, 02:55
arkadaşlar az önce geldim ilk seansımdan canım çok acıdı iğne batma hissi vardı sizdede öylemi oldu. cihazın adı epicare plus bilgisi olan varmı?? bide krem sattılar 77 tlye daha çabuk yanıt verirmiş almazsam 6 seansta bitmezmiş ismi ceres dermal.

yanlış bir cihaza girmişsindir, ütülemeyse acısı olmuyor. Bir de hiçbir yerde duymadım şöyle krem alır biter diye, bence gittiğin yeri araştır makinenin fotoğrafını çek.

egeli8292
04-04-2014, 11:53
Cihazın adı epicare plus .yani acıdan kastım iğne batıp çıkması gibi


iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

benil
04-04-2014, 17:24
arkadaslar bende bes seansıtır gıdıyorum ama pek emnum degılım sankı kıl koklerım calı gıbı dıode lazer yapıyorz dıyorlar ama bana pek oyle teknoljık bır makıne gıbı gelmedı ustunde model marka vs de yamzıyor. ne cıhyazı dedıgımde dıode utuleme sıstemı dedıler ama ustunde yada herhangı bır yerınde ne bır cıhaz markası ne model ısmı yok ? sızce ne yapmalıyım???

GulErd
09-04-2014, 16:03
arkadaşlar merhaba

Bakırköyde bir merkezle görüştüm. Tüm vücut bitene kadar 1000 tl dediler. Diod lazer ütüleme sistemi olduğunu söylediler. Cihazı görmedim ama bu merkez hakkında bilgisi olan varsa yazabilir mi ? Riwana güzellik merkezi.

DemetAkkus
20-04-2014, 11:20
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle son mesajımı, bu hesabımdan mesaj atamadığım için Magnatek adlı hesaptan yazmıştım zira bugün bu hesabı denediğimde mesaj engelinin olmadığını gördüm o yüzden tekrar konuyu açtığım bu hesabım ile yazıyorum. Herhalde bu konu, siteye iyi reklam olduğu için yöneticiler bana borçlu hissetti de bu hesaba yaptıkları yanlışı düzelttiler. Ziyanı yok.

Bir süredir sınavlar ve kurslarla gelecek kaygısı içinde boğuştuğumdan konuya hiç giremedim. Zira bugün konuya gir göz atıp gidişatım hakkında bilgi verirsem sizlere daha çok yardımcı olabilirim diye düşündüm. Şaşkınlığımı hoş görün; bu konuyu açtığımda hiç bu kadar ilgi beklemiyordum zira 1 senede 55 bin kişinin bakıp 100 ü aşkın mesajlaşmanın olduğu bir konuyu da bu saatten sonra açan biri olarak gidişatımdan sizleri mahrum edemezdim. Herhalde erkek olduğum için konuya bu denli merakla ilgi gösterildi ve benim durumumda ki yüzlerce erkek arkadaş tarafından gizlice bu konuda ki mesajların hepsinin okunup gidişatımın takip edildiğini hissediyorum :) Bizim millet "ben çektim başkası çekmesin" diye düşünecek kadar vefalı ve şükür ki bende böyle düşünenlerden biriyim.

Alenen reklam yapmaktan konunun başından beri kaçındım ki sırf konu yerinde dursun diye ama özel mesaj atamadığım için bana gittiğim yeri soran arkadaşlara buradan tekrar belirtmekte fazda var. Zira bu saatten sonra yönetici arkadaşların da konuyu bu yüzden kilitleyecek halleri yok çünkü reklam olmadığının kanıtı benim. Daha önce ki mesajımın arasında da belirtmiştim ama anlaşılan bu arkadaşlar tüm mesajları okuyup aradaki adresi bulmakla uğraşmak istemiyor :)

2013 şubatta Soprano XL cihazı ile florya flormed KBB dal merkezinde merve hanım (hatta hanımı manımı boşverin artık ablam oldu kendisi de burada ayıp olmasın diye hanım diyorum :) ) eşliğinde ilk seansıma girmiştim ve onu takip eden aylar içerisinde bugüne kadar ortalama 3 ayda bir toplam 5 kere seansa girdim. 5. ve son seansıma da geçen ay yani martta girdim ve bu seansla toplam 1 seneyi tamamlamış bulundum. Son seansım daki joule değeri, ilk seansıma göre 3,4 derece arttı tabi acısı da ona göre arttı. Daha 5. seansım ve bu cihazın bende işe yarayıp yaramayacağını şu anda bilmiyorum ama gidişat iyi gözüküyor yani 10. seansa doğru kesin bir karar verebilirim sanırım. Zira 14 seans kolu için gelen varmış dediğim gibi herkes bir değil gülü seven dikenine katlanır. Alexandrite'a 10 seans gittikte bu hale geldik. O yüzden benim için bu cihaza da 10 seans hak vermek gerekiyor. Bu da son seansımdan 3 hafta sonra ki halim, kıllar hala çektikçe elime geliyor yani kendi kendine tam b ir dökülme olmadı. 1 ay içinde tam dökülme olur sanırım zira sıkılırsam ben bu işlemi keseleyerek biraz hızlandırabilirim :) O zamana kadar 2 ay temiz ve rahat dolaşabilirim;

Soprano XL ile geldiğim bu duruma gelmem için, alexandrite sistem cynosure apogee 5500 ve candela marka cihazlarla 1 senede en az 10 kere girmem gerekirdi sanırım ki oda yaklaşık her ay bir seansa ve ona göre de paraya tekabül ederdi. Yani bu cihazların da etki gösterdiği insanlar vardır sonuçta herkesin cilt ve kıl yapısı hormon durumları farklı o yüzden şimdi bu cihazları da kötülemeyeyim diyorum ama ben bu cihazların bunca sene kalıcı olarak etki bıraktığı bir kişiyi ne gördüm ne duydum o konuda da açık konuşayım. En büyük örneği de benim. İğneli epilasyona gelirsek %100 sonuç veren tek yol ama kesinlikle yapan kişinin uzman olup olmamasına bağlı aksi takdirde hem çoğu kişinin cildinde kalıcı lekeler oluştuğunu hemde kılların tekrar çıktığını gördüm, duydum. Kendi annemin 25 yıl önce yüz bölgesine bir kaç seans yaptırdığı iğneli epilasyonun sonucunu da kalıcı olarak kılların yok olduğu şeklinde gördüm belki de o bölgede ki kılların kökleri zamanla zaten kuruyacaktı tesadü ftür bilemiyorum. Aynı şekil de 4 yıl yüz bölgesi için iğneli epilasyona gidip hala başka çaresi olmadığını düşünerek büyük bir bıkkınlık içinde gitmeye devam eden başka bir ablamı da tanıyorum. Yani dediğim gibi diğer lazer cihazları çok fazla uzmanlık gerektirmiyor çocuğunda eline versen atış yapar ama iğnelinin kesinlikle uzmanının bulunması lazım. İğne ucu altın olacak da, kılların çıkış yönünün tersine doğru sokularak köke denk getirilip akım verilecek de aksi taktirde kıl kökü değil boş et yanar, ciltte delikler oluşur. Ve kalıcı sonuç içinde seneler istiyor araştırdığım ve gördüğüm kadarıyla. Bir tek annem de bir kaç seansta etki göstermiş ki 25 yıl öncesinin teknolojisiyle ama iğneli epilasyon cihazlarında zaten teknolojik olarak fazla bir gelişme olmadı. Lakin ne varsa eskilerde var ama emniyeti de ona göre az :) Bu konularda bende 3,4 yıl araştıra araştıra, göre göre uzman oldum sayılır ne yalan söyleyeyim araştırmayı da seven ve çabuk kavrayan biriyimdir :) Bu kon ular hakkında bahsettiğim yanlış bir şey varsa bilen düzeltsin lütfen.

Lakin tekrar belirtiyorum; benim ve benim durumumda ki arkadaşlar için nimet olduğunu düşündüğüm Soprano XL cihazının çıkmasıyla büyük bir umuda kapıldım. Zaten şu anda dünyada ki en gelişmiş ve en pahalı lazer cihazı olduğunu araştırmalarım sonucu öğrendim. Yani eğer bu cihaz da benim kıllarımı en azından %70'e kadar yok edemezse, iğneliden başka hiç bir yöntem kesin çare olmayacak ki ona da gitmeye ne param ne dermanım ne de zamanım var. Yani eğer bu cihaz da bana çare olmazsa kıllarımla bir ömür barışık yaşamaktan başka çarem kalmayacak ki şu anda bile yaşım 24 olduğu için omuzum, kollarım ve sırtımda ki kıllara çaresizliktek (parasızlıktan) ve gelecek için çırpındığımdan alışmaya başladım bile sadece 2,3 hafta da bir makine ile kısaltıyorum oda insan içine çıktığım için. O yüzden bu son umudum. Tekrar belirtiyorum; bu cihazı üreten Alma Lasers firmasının türkiye distribütörü olan STS estetik lazer firmasını arayarak cihazlarını bizzat doğruladım. Soprano XL cihazının bir üstü olan Soprano ICE modelinin çıktığını görüp onuda sordum ve aldığım cevap "ICE modelinin XL modeline göre tek avantajı daha iyi soğutmaya sahip o kadar" oldu. Ki ben bile şu anki XL modeli ile acı çekmiyorsam bir bayan arkadaş hiç çekmez tabi erkek arkadaşlarım da benim kadar çeksin artık zira alexandrite sistem lazer cihazları gibi boş umut vererek acıtmadığı kesin. Daha önce de söyledim gibi; tıpta amaç hiç bir zaman %100 tedavi olmamıştır yani firmaların sizi ilaçlara ve cihazlara bir şekilde bağımlı etmesi gerekiyor yoksa seni beni bir kere de tedavi ederse adamlar ne kazanacak ki, kendilerini baltalarlar mı? Yani o yüzden bu Soprano XL cihazı da %100 sonuç vermeyecek ama şu anda piyasada ki en gelişmiş lazer cihazı olduğunu bildiğim için denemekten başka çaremin olmadığını düşünerek gidiyorum. %70 de bitirse bana yeter. Ama umarım bu cihaz benim bu düşüncemi çürütür bilemiyorum zaman gösterecek.

Sonuç olarak gidişatım ve şu ana kadar gördüğüm, duyduğum ve yaşadıklarım hakkında bu konuda aktarabileceklerim bu kadar. Gerçek ismimi özenle gizlemeye çalıştım ve bu saatten sonra da bu forumda ebediyen adım BAY X olarak bilinsin isterdim diyeceğim ama herkes beni DemetAkkus olarak tanıyıp hitap etti bir kere. Kendimi bu isimden dolayı kötü hissediyorum da Allah dan sığındığım bu ismin arkasında ki isim gizli yoksa bir tanıdık eş dost görse mazallah :)

Son olarak bana "cildin konusunda yaptığın en büyük yanlış nedir?" diye sorulsa idi vereceğim cevap "Alexandrite lazer gibi müşteriye bir süre olumlu sonuç veriyormuş gibi gözüken cihaz ile lise son sınıfta epilasyona başlamam ve sırtım, omuzum ve yarım kollarıma bu cihaz ile iyi niyetli gözüken çalışandan atış yapmasını istemem" olurdu! Zira bu alexandrite sistem cynosure apogee 5500 ve candela marka cihazların değdiği her yerimde kıllar çoğalarak daha gür çıktı. Şimdi gittiğim Soprano XL ütüleme diod lazer cihazı ile o lanet cihazların pisliğini temizlemeye çalışıyorum. Artık her seanstan sonra bilgi verme gereği duymadığımdan zaman buldukça 2 seansta bir gidişatım ile ilgili bilgi vermeye çalışırım. O zamana kadar kalın sağlıcakla dostlar.

DemetAkkus
20-04-2014, 16:19
5. son seansımın ardından şu anki durumumu yukarıda ki mesaja eklemeyi unuttuğumu yeni fark ettim. Şu anki durumum bu;Yukarıda ki mesajımda da belirttiğim gibi bu son seansın ardından daha 3 hafta geçti ve kıllar şu anda dahil dökülmeye devam ediyor ve sanırım 1 haftaya kadar komple dönülür. Elimle çektiğim de çoğu geliyor ama kendiliğinden dökülmelerini bekliyorum. Yani tam dökülme yaklaşık 1 ay gibi bir süre alıyor. Ardından tekrar tamamen çıkması da 2 aya yakın bir süre tutuyor. O yüzden her seansa yaklaşık 3 ayda bir gidiyorum tabi bu süre normal bir insana göre biraz uzun yani normal insanlar 2 ayda bir giderken benim 3 ayda bir gitmem de bana has bir durum :) Bu arada forum içinde ki ismim bundan sonra kobay olsun :) Kalın sağlıcakla.

oya91
05-05-2014, 09:57
5. son seansımın ardından şu anki durumumu yukarıda ki mesaja eklemeyi unuttuğumu yeni fark ettim. Şu anki durumum bu;Yukarıda ki mesajımda da belirttiğim gibi bu son seansın ardından daha 3 hafta geçti ve kıllar şu anda dahil dökülmeye devam ediyor ve sanırım 1 haftaya kadar komple dönülür. Elimle çektiğim de çoğu geliyor ama kendiliğinden dökülmelerini bekliyorum. Yani tam dökülme yaklaşık 1 ay gibi bir süre alıyor. Ardından tekrar tamamen çıkması da 2 aya yakın bir süre tutuyor. O yüzden her seansa yaklaşık 3 ayda bir gidiyorum tabi bu süre normal bir insana göre biraz uzun yani normal insanlar 2 ayda bir giderken benim 3 ayda bir gitmem de bana has bir durum :) Bu arada forum içinde ki ismim bundan sonra kobay olsun :) Kalın sağlıcakla.

Fotoğraf yüklemişsin sanırım ama göremedik :)

HeyLeo
25-05-2014, 13:18
bu yer tam olrarak nerde ?