2013 Kasım Anneleri

xNeharx
20-03-13, 10:03
kurtlukiraz
dün bir arkadaş beta hcg değerleriyle ilgili bir paylaşmış.eğer benim hesaplamalarım doğruysa 6 martta çıkan sonuç 106,55 olduğuna göre 2 günde bir ikiye katladığını hesaplarsak 20 martta 13638,4 çıkıyor.arkadaş demiş ye hani hcg 10000 i geçince kalp atışlarını duyabilirsiniz diye işte 25 ine kadar da daha da artar dimi bu değerlerim.acaba ben mi kendimi kandırıyorum yoksa gerçek mi bu kızlar.
canım genel olarak öyle ama herkes aynı değil. artar tabi canını sıkma. mesela benim pazartesi değerim 1500 olmasına rağmen salı yani dün kalp atışını duyamadık. Allahın izniyle artacaktır canım:KK16:

badezuzum
neee şimdi çizi yedim
akşamda burnumu tuta tuta bir kase çorba içerim benden iyisi yok
kuzucum üzülme. Bu midesinde problem olmayanlar için dedi. Hatta dediki ilk 3 ay hamileler sıkıntı yaşadığı için çok da önemli değil ama 6. aydan sonra çok sağlıklı beslenmelisiniz dedi. sen üzme kendini kuzum çok normal, ben şimdi yiyorum ama bi bakarsın benim de başlayabilir:KK16:

kurtlukiraz
süper derim.bir arkadaşım ona gitmişti.yalnız oldukça külfetliymiş.kendisi memur olduğu halde sezeryanı 1600 tl tutmuştu.ama o çok memnun drundan.
canım ohhh içim rahatladı. Allahın izniyle ben normal düşünüyorum. Son ana kadar dayanamazsam epidural normal diyorum ama bunları konuşmak için çok erken. Antalya da normal yaptıran doktor pek yokmuş öyle diyolar. Ne yapıp ne edip sezeryana alıyolarmış. Tabi çok külfetli biz de öyle çok çok süper değiliz yani. Bi bakalım hayırlısıyla bi kontrollerimizi tamamlayalım da. Peki sadece sezeryan mı 1600. yani oda parası cartı curtu içinde mi:44:[/SIZE]

mishca
xNeharx
:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16: canımsııııııııııııııııııııınnnnn:KK16::KK16::KK16::KK16:

canım tlf da konuştum yani o pozitif enerjiyi telden aldım yorumları da gayet iyi.haftaya cumaya randevu aldım yüzyüze görüşcez. Üstelik doçent ve muayene ücreti sgklıya 100 tl.
aynı hastaneden fatma seda soylu var,o da 50 tl,onu da çok övüyolar

bi de ben medical parkı epidural normal yapıyo diye istiyorum
medicalparkın bi aralar tamamlayıcı sağlık sigortası kampanyası vardı 780 tl buna doğum ek primde ekleniyor die biliyorum muayene ücretleriniz 12 tl olması lazım ve tahliller ücretsiz bi araştırsanıza

nergisyasemin
badezuzum
şimdi kolumun altında derece .battaniyenin içinde zangır zangır titriyorum
10 dak. sonra bi sıcak baıyo su kesiyorum ..anlamadım gitti..ateşim yok ama burnum akıyo..
yeme öyle şeyler miden normal zamanda kötü değil ki..hamilelikten oluyo..
bende dün gece ateşim var sandım o kadar üşüdümki. ama ateşim 36,5 çıktı anlamıyorum neden bu kadar üşüyoruz. iş yerinde klimayı açıyorum kapatıyorlar. kızlar askılıyla gezio ben atlet gömlek üzerine kazak üzerine şal ayaımda tüylü botlar. titriyorum. soğuda hiç sevmem zaten :KK43:

KibritciKiz
GurbetGuzeli
Askim bnm hamilesin 37 olmasi gayet normal ates yukselir gebelerde
Benimde 37 surekli ates degilki bu
Ilahi bnde 39 lara faln dayandi sandim
yok canım ben üşüttüm dünde böyle oldu..
36.5 dan 38 e çıktı yarım saatte..şimdi soyundum dökündüm ama belli yine çıkıyo..
burnum akıyo gözlerim yanıyo filan..
biraz sulayayım kendimi çıkarsa içeyim artık:KK31:

xNeharx
mishca
medicalparkın bi aralar tamamlayıcı sağlık sigortası kampanyası vardı 780 tl buna doğum ek primde ekleniyor die biliyorum muayene ücretleriniz 12 tl olması lazım ve tahliller ücretsiz bi araştırsanıza
Canımmm teşekkür ederimmm. Bi araştırayım bakalım. hastaneyi mi aramalıyım:44:

nergisyasemin
bende dün gece ateşim var sandım o kadar üşüdümki. ama ateşim 36,5 çıktı anlamıyorum neden bu kadar üşüyoruz. iş yerinde klimayı açıyorum kapatıyorlar. kızlar askılıyla gezio ben atlet gömlek üzerine kazak üzerine şal ayaımda tüylü botlar. titriyorum. soğuda hiç sevmem zaten :KK43:
yaa ben de aynen öyleyim. Bi de antalyadayız hava ateş gibi ben yün yorgan üzerine kocaman kalın bi battaniye ayağımda patik kucağımda sıcak su torbası. donuyorummmmmmm.
Ama nedeni şu olabilir. Bebekler şuan bizim kanımızdan besleniyolar ondan mı ki acep:44:

KibritciKiz
nergisyasemin
ben gece terliyorum sabah üşüyorum..
keseyi görmesem menapoza girdim diycem:KK60:
ama ben üşüttüğümden oluyo galiba senin kansızlıkmı var acaba

nergisyasemin
gecemavisy
kızlar ben fenalardayım ne bişey yiyebiliyorum ne içebiliyorum herşeyden tiksiniyorum napıcam ben böyle :KK43: miğde bulantısı için ilaç aldım içiyorum peşinden oğru lavaboya
offf aynı durumdayız canım yapıcak hiçbişey yok ben hertürlüsünü denedim olmuyor. sabretcez ve dua edicez inşallah 3 ay sonra geçsin diye. hamilelik boyunca devam edenlerde varmış çünkü :18:

xNeharx
badezuzum
yok canım ben üşüttüm dünde böyle oldu..
36.5 dan 38 e çıktı yarım saatte..şimdi soyundum dökündüm ama belli yine çıkıyo..
burnum akıyo gözlerim yanıyo filan..
biraz sulayayım kendimi çıkarsa içeyim artık:KK31:
badezuzummmm bir bardağa 1 yemek kaşığı bal ve bir limon sık,üzerine sıcak su koy iç.Hemen üşümen ve burun akıntın geçer kuzum:KK16:

nergisyasemin
xNeharx
Kızlar doktorun önerdiği beslenme takvimi şu;

Günde 6 öğün beslen. 3 ana 3 ara.
ara öğünlerde 1 avuç kuruyemiş her gün(badem,ceviz,fındık,kuru üzüm,incir), meyve, mutlaka bir bardak süt
ayrıca hazır gıdalar hazır meyve suları da dahil yasak, pastırma da yasak. gazoz,kola vs. de

ana öğünlerde her gün mutlaka et balık tavuk yememi söyle. size neler dediler
ben bunları töbe yiyemem :KK43: yediğim sabah 1 dilim kızartılmış kuru ekmek. öğlen haşlanmış patates. akşam hiçbirşey yiyemiyorum. bazen yarım ayva o kadar

KibritciKiz
xNeharx
badezuzummmm bir bardağa 1 yemek kaşığı bal ve bir limon sık,üzerine su koy iç.Hemen üşümen ve burun akıntın geçer kuzum:KK16:
sağol canım ama hayatta içemem ..
okurken bile midem kalktı düşün:KK25::KK1:

nergisyasemin
badezuzum
gece bende terliyorum. sona üzerimi açıyorum heraldeki omuzlarım kazık gibi. zararı olurmu bilmem ama sıcacık hamama gitmek istiorum. evimizde çok sıcak aslında. ama ben ilk öğrendiğimde yani 4 haftalık falanken kv lerde acaip üşümüştüm onların evi çok soğuk olur. böle rengim kaçmıştı o gece hiç uyuyamadım ağrıdan. zaten bulantılarım falanda o günden sona başladı. şu anki üşümemide ona bağlıyodum ama değil sanırım. sırtıma kar yağıyo gibiyim :KK43:

KibritciKiz
nergisyasemin
gece bende terliyorum. sona üzerimi açıyorum heraldeki omuzlarım kazık gibi. zararı olurmu bilmem ama sıcacık hamama gitmek istiorum. evimizde çok sıcak aslında. ama ben ilk öğrendiğimde yani 4 haftalık falanken kv lerde acaip üşümüştüm onların evi çok soğuk olur. böle rengim kaçmıştı o gece hiç uyuyamadım ağrıdan. zaten bulantılarım falanda o günden sona başladı. şu anki üşümemide ona bağlıyodum ama değil sanırım. sırtıma kar yağıyo gibiyim :KK43:
aman sakın normal duşu bile ılık al..helede kanaman oldu senin sakın canım..
bakalım halden hale girdik inş. kısa zamanda normal hayata döneriz:KK49:

GurbetGuzeli
Kizlar usumemiz normal hormonlar degisiyor vucud tepki veriyor bizde degisiklige
Bide diyoruzki bnde bulanti yok
Belirtiler var aslinda
En basiti usumek gibi
Yorgunluk uyku hali
Mide eksimesi
Mide agrisi
Illa bulanti ve kusma olacak diye bisey yok
Kzimda 3 ay midem bulandi kustum
Her cocuk farkli yada kisiler farkli
Eltim ilk gebelikte bulanti kusma yasamamis ama simdi kusmak tan bi care

filiz86
neharx bak senınde 1 gr oldu bebegınnn kalp atısını belkı duyarsın aslında gıtsennn ne zamana aldın randevu

kurtlukiraz
canım ohhh içim rahatladı. Allahın izniyle ben normal düşünüyorum. Son ana kadar dayanamazsam epidural normal diyorum ama bunları konuşmak için çok erken. Antalya da normal yaptıran doktor pek yokmuş öyle diyolar. Ne yapıp ne edip sezeryana alıyolarmış. Tabi çok külfetli biz de öyle çok çok süper değiliz yani. Bi bakalım hayırlısıyla bi kontrollerimizi tamamlayalım da. Peki sadece sezeryan mı 1600. yani oda parası cartı curtu içinde mi:44:[/SIZE][/QUOTE]

canım yaa,onun eşi ziraat bankasında,hastanenin bazı kurumlarla anlaşamalrı varmış.o yüzden oğluşu doğduğunda ciğerlerindeki su toplamsı yüzünden 10 gün kadar hastane de kaldı ve kuruş bile ödemediler.bir de murat bey girdiği için doğumuna o yüzden o kadar külfetliymiş,muayene de o yüzden 100 tl dedi.ama başka dr lar var onlarda çok iyi dedi.

filiz86
GurbetGuzeli
Kizlar usumemiz normal hormonlar degisiyor vucud tepki veriyor bizde degisiklige
Bide diyoruzki bnde bulanti yok
Belirtiler var aslinda
En basiti usumek gibi
Yorgunluk uyku hali
Mide eksimesi
Mide agrisi
Illa bulanti ve kusma olacak diye bisey yok
Kzimda 3 ay midem bulandi kustum
Her cocuk farkli yada kisiler farkli
Eltim ilk gebelikte bulanti kusma yasamamis ama simdi kusmak tan bi care
benımde cok agrıyor mıgdem usume halsızlıkkk
valla dr bana dedı bulanıpta dursa derdım saglıksız ama hıc bulanmamıs senın zatenn bolede devam eder sanslı %20 lık kısı arasındasın daha ne dedı ne alaka saglıksızla dedı suan gayet saglıklı gozukuyor dedi

nergisyasemin
badezuzum
aman sakın normal duşu bile ılık al..helede kanaman oldu senin sakın canım..
bakalım halden hale girdik inş. kısa zamanda normal hayata döneriz:KK49:
inşallah :) bide bende kansızlık değilde hani o değer olarak eksiklik oluyormuş ya. benim kanım hacim olarak az yani doktor normal bi insanda mesela 2 kova olması gerekirken senin 1,5 kova gibi demişti. kan değerlerim normal ama kanım az olduğu için de üşüyo olabilirmiyim acaba. sabahları evden çıkınca bildiğin çenem takırdıyo. şu an iş yerinde millet yanıyo ben donuyorum. daha iş yerindekilerde bilmiyolar. hasta zannediyolar beni :) 3 ay dolmadan söylemicem. bilseler gerçi biraz daha hassas olabilirler ben klima açıom onlar cam açıo. yüksek kattayız daha çok esiyo offff şu 3 ay geçsede rahatlasak

KibritciKiz
nergisyasemin
inşallah :) bide bende kansızlık değilde hani o değer olarak eksiklik oluyormuş ya. benim kanım hacim olarak az yani doktor normal bi insanda mesela 2 kova olması gerekirken senin 1,5 kova gibi demişti. kan değerlerim normal ama kanım az olduğu için de üşüyo olabilirmiyim acaba. sabahları evden çıkınca bildiğin çenem takırdıyo. şu an iş yerinde millet yanıyo ben donuyorum. daha iş yerindekilerde bilmiyolar. hasta zannediyolar beni :) 3 ay dolmadan söylemicem. bilseler gerçi biraz daha hassas olabilirler ben klima açıom onlar cam açıo. yüksek kattayız daha çok esiyo offff şu 3 ay geçsede rahatlasak
olabilir..birde hamilelikte kan için ilaç veriyolar belki verir dr.un
geçer geçer Allahım sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin yeterki elbet geçer:KK46:

kurtlukiraz
badezuzum
canım benim de aynı,gece nasıl sıcak oluyor anlatamam,ama gündüz de bir o kadar üşüyorum.

8scorpions
sabah yeniden kan verdim.dun hemsire yanlis tupe almis kanimi o yuzden yapamamislar tahlili.sorun bende degilmis cokkk sukurrrr.
Neysemmmm sonuc cikti 429 olmusssss:)
Sanirim iyi.ilk 124 tu 69 saat sonra 429 olmus.yaklasik 3 gunde 3.5 kat artmis.cuma sabahi tekrar yaptiricam.insallah sali doktora gidip gorebilirim keseyi.
İnsallah sizlerle yolculugumuz devamedecek
Hepinizi optumm7mi

xNeharx
20-03-13, 11:03
filiz86
neharx bak senınde 1 gr oldu bebegınnn kalp atısını belkı duyarsın aslında gıtsennn ne zamana aldın randevu
filizimmmmmm bak ben de farketmemiştimmm sen söyleyince gördüm:KK43::KK43::KK43: teyzesi bence benim minnağım 2 hafta geriden takip ediyo ben çok geç yumurtladım çünkü. Dün duyamadıuk o yüzden şu progestanımı da kullanayım hafta cumaya randevu aldım:KK16:

8scorpions
sabah yeniden kan verdim.dun hemsire yanlis tupe almis kanimi o yuzden yapamamislar tahlili.sorun bende degilmis cokkk sukurrrr.
Neysemmmm sonuc cikti 429 olmusssss:)
Sanirim iyi.ilk 124 tu 69 saat sonra 429 olmus.yaklasik 3 gunde 3.5 kat artmis.cuma sabahi tekrar yaptiricam.insallah sali doktora gidip gorebilirim keseyi.
İnsallah sizlerle yolculugumuz devamedecek
Hepinizi optumm7mi
oyyyyy maşallaaaaaaaahhhh artışın çok iyi kuzummm daha çok küçük bence bekle 1-2 hafta daha ama sen bilirsin:KK16:

gecemavisy
nergisyasemin
ben bunları töbe yiyemem :KK43: yediğim sabah 1 dilim kızartılmış kuru ekmek. öğlen haşlanmış patates. akşam hiçbirşey yiyemiyorum. bazen yarım ayva o kadar
bende hayatta yiyemem bırak görmeyi adını duymaya tahammülüm yok. bugün salatalık elma portakal falan yedim ama kesintisiz bu saate kadar 3 dk da 5 dk da bir ağzıma bişey atıyorum yanlız bu esnada şunu fark ettim bişey yemedikçe daha çok miğdesi bulanıyo insanın sürekli olarak ağzına bişey sokmak lazım herhalde :nazar:

KibritciKiz
kurtlukiraz
canım benim de aynı,gece nasıl sıcak oluyor anlatamam,ama gündüz de bir o kadar üşüyorum.
herkes üşüdüğüne göre buda nrmal hanımlar..yün içlik mi giysek ne yapsak:KK9:

filiz86
xNeharx
filizimmmmmm bak ben de farketmemiştimmm sen söyleyince gördüm:KK43::KK43::KK43: teyzesi bence benim minnağım 2 hafta geriden takip ediyo ben çok geç yumurtladım çünkü. Dün duyamadıuk o yüzden şu progestanımı da kullanayım hafta cumaya randevu aldım:KK16:

oyyyyy maşallaaaaaaaahhhh artışın çok iyi kuzummm daha çok küçük bence bekle 1-2 hafta daha ama sen bilirsin:KK16:
olabılır kuzummmmmmmmmm :KK16::KK16::KK16::KK16: ohh ohh 1 gr olmusss :KK76::KK76:
ayy ne cbuk 7 haftalık olduk yaaa :KK9::KK9::KK9:
benım adetımle aynıymıss :KK1: cok duzenlı dedı dr ıns hep bole gıder sevıncımız kursagımızda kalmassssssss:KK16::KK16:

filiz86
badezuzum
herkes üşüdüğüne göre buda nrmal hanımlar..yün içlik mi giysek ne yapsak:KK9:
:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK52: olabılırr