2013 Kasım Anneleri

bizimgiz
30-03-13, 13:03
kurtlukiraz
filiz86
kuzummmm yaaa benımde sankii kese kucuk geldı gozume ama dr makıneyle alakalı dedı sonra zoom yaptı baya buyudu kesemm
senınde bole bır durum yok dımı dr mu dedı kalbı durur dıye offf hıc kotu dusunme yaaaaaaaaa
baska dr gozukmende fayda var rahat etmen ıcın :KK14:

yok canım yaa,dr kendisi dedi,kese bebeğine göre küçük diye.ne yapalım herşeyin hayırlısı.düşük riskin yok dedi o yüzden kalbi dumuş olursa alacağız dedi.
cnm bol bol ALLAhı zıkret 'el mubdi' cek eşimde elini karnına surerek zıkretsın allahın ıznıyle tabı once bu bebek sızın ıcın hayırlıysa saglıklıysa allahın ıznıyle dualarınızla hayat bulur

filiz86
Puffy68
Bende daha resim eklemedim ipadten giriyorum bu seyden rsim eklenmiyor , bir telefondan deneyeyim bakayim olacakmı
dene dene bende ekleyemedım fotograf makınesı ıle cekılmedı sımsıyah cıktı tlf ekleyebılırım :)

seybil
filiz86
kızlarrrrrrrrrrrrrr ya benım kahverengı lekelerım devam edıyor bugun sabah oldu hala gelıyor ama cok degısık gelıyor crıone kullanıyorum jell kırmızı gelemdıgı surece sorun yok dedi ama nebılım korkuyorummmmmmmmmmmmm
kırmızı olmadığı sürece sorun yok canım doktorlar öyle söylüyor :KK54:

filiz86
seybil
kırmızı olmadığı sürece sorun yok canım doktorlar öyle söylüyor :KK54:
korkuttu benı bugun bebıs gene ınsallah gecer aksama canmm benm dr da ole dedı ama genede zor bulduk ya ınsan korkuyor iştee :KK31:

seybil
filiz86
canım vajınaldamı gormedı ama topıklerde okuyoruz bak 9 haftada bıle duyan var yada 8 haftada bıraz daha bekle 1 hafta kadar bekleyemessın sanırım bence baska dr bır gıt derım genede karrar senın bıtanem

ya cok arastırdım dün gece 2 saat b 12 vıtamını alan pek yok hemen kes dıyor dr bıle yazmıss allah korusun kotu seyler yazıo zaten ıcındede c kategorısı yazıyor bende elevıt alıcam folık asıtte var ıcınde zATEN

folık asıttemı almıosun kuuzm? al onu mutklaka bebegın gelısımı ıcın cok onemlı hatta ben 3 ay oncesınden basladım

evet canım var elevıtın ıcınde folıkasıt neyse bende b12 almıyım elevıt gıdıp alıyım
mishca
komşum şuan 3 aylık hamile 10.haftasına kadar bebeğin ve kalp atışının olmadığını soylemişler .bi önceki kontrolüne göre kesenin boyutlarında büyüme varsa endişelenecek bi durum yok
canım vajinal ultrasyondan baktı bebekte şu an için canlılık yok 1 hafta daha bekleyelim dedi 1 hafta sonra bakıcak bilmiyorumm benimki tüp bebek ve transferden 34 gün geçti bebeğim 6+6 ve biz kalp atıişını duymadık benim gibi aynı durumda olup da sonradan duyan var mı ben tanık olmadım ama arkadaşlar böyle olanlar var diyorlar bilmiyorummm canlarım yaaa moralim çok bozukkk :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

kuzum06
kurtlukiraz
filiz86
kuzummmm yaaa benımde sankii kese kucuk geldı gozume ama dr makıneyle alakalı dedı sonra zoom yaptı baya buyudu kesemm
senınde bole bır durum yok dımı dr mu dedı kalbı durur dıye offf hıc kotu dusunme yaaaaaaaaa
baska dr gozukmende fayda var rahat etmen ıcın :KK14:

yok canım yaa,dr kendisi dedi,kese bebeğine göre küçük diye.ne yapalım herşeyin hayırlısı.düşük riskin yok dedi o yüzden kalbi dumuş olursa alacağız dedi.
Canim bizim gelinede kesen küçük suyu az dediler bol su ic dedi doktoru hiç kalbi durur falan demedi sen bol su ic canim

BURCUHAYAL
kurtlukiraz
slm kızlar,bugün doktordaydık.bebişimin kalp sesini duyduk ama,maalesef kese bebeğe göre küçükmüş ve 2 hafta içinde kalbi durabilirmiş.nasıl hissedeceğimi şaşırdım inanın.
canımmmm cok uzuldum yaaa ALLAH buyuk bakarsın bısey olmas bebısıne baska doktoramı gıtsen acaba

BURCUHAYAL
kıslar nıye yıkanmaıyosunuz yasakmı:26:

xNeharx
Filizcim korkma o gelen normalmiş. doktorum bende de bekliyo o kanamayı ama gelen giden yok

kurtlukiraz
slm kızlar,bugün doktordaydık.bebişimin kalp sesini duyduk ama,maalesef kese bebeğe göre küçükmüş ve 2 hafta içinde kalbi durabilirmiş.nasıl hissedeceğimi şaşırdım inanın.
canımmmm dur hele yaa kalbi atıyo ya ne güzel.. yavrun seninle kalacak merak etme

butterfly45
Merhaba arkadaşlar, sizleri üzmek istemiyorum ama acıların da paylaşılınca azalacağına inandığım için yazmak istedim...Sabah doktora gittim bebek var ama kalp atışı yok göremiyorum dedi karından baktı....Pazartesiye kadar 2 gün daha bekleyelim eğer olmazsa kürtaja alacağız seni dedi....6 haftalıkmış...Ne hissedeceğimi ne düşüneceğimi bilmiyorum...Rabbim bilir ona sığınmaktan başka çarem yok...

filiz86
kuzum06
Canim bizim gelinede kesen küçük suyu az dediler bol su ic dedi doktoru hiç kalbi durur falan demedi sen bol su ic canim
kuzucummmm bana demedı dr kucuk falan dıye sanırım kurtlukıraz arkadasa yazıcaktın
bıraz arastırdım bende 7+3 de kese benm keseye benzeyenler var bebıs gozukuyor

seybil
canım vajinal ultrasyondan baktı bebekte şu an için canlılık yok 1 hafta daha bekleyelim dedi 1 hafta sonra bakıcak bilmiyorumm benimki tüp bebek ve transferden 34 gün geçti bebeğim 6+6 ve biz kalp atıişını duymadık benim gibi aynı durumda olup da sonradan duyan var mı ben tanık olmadım ama arkadaşlar böyle olanlar var diyorlar bilmiyorummm canlarım yaaa moralim çok bozukkk :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
canım ben duymadım hıc ama okudum topıkte umarım hıcbır sorun yokturrr canımm benımmm rabbımmm ınsallah bebısını korur annesii :nazar: sana bagıslar rabbım ınsallah
gec dollenme olmustur belkıde o yuzden duyulmamıstrrr

BURCUHAYAL
butterfly45
Merhaba arkadaşlar, sizleri üzmek istemiyorum ama acıların da paylaşılınca azalacağına inandığım için yazmak istedim...Sabah doktora gittim bebek var ama kalp atışı yok göremiyorum dedi karından baktı....Pazartesiye kadar 2 gün daha bekleyelim eğer olmazsa kürtaja alacağız seni dedi....6 haftalıkmış...Ne hissedeceğimi ne düşüneceğimi bilmiyorum...Rabbim bilir ona sığınmaktan başka çarem yok...
yaaaa:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43: du bakalım bekle INŞALLAH duyulur canım ALLAH yardımcın v eyardımcımız olsun

filiz86
xNeharx
Filizcim korkma o gelen normalmiş. doktorum bende de bekliyo o kanamayı ama gelen giden yok

canımmmm dur hele yaa kalbi atıyo ya ne güzel.. yavrun seninle kalacak merak etme
bitanemmm cok saolllll evet arkadaslar saolsun korkumu gecırdı adet gununde normalmıssss yanii napalım yatarız bızdee bol bol da dua edrızzz rabbım korusun ıns
butterfly45
offfffffff bugunı hıc sevmedım yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :2::2::2: bune arkadaslarım yaaaa 3 kısıden uzucu seyler duyduk ınanın cok uzldum bebısın zorlugunu bıldıgım ıcınnn rabbım ınsallahhhhhhhhhh 3 arkadasımada sabır verırrrrrrrrrr ve bebıslerını bır sonrakı gıtmelerınde gorur gonlumu ferah tutuyorumm ınsallah bebıslerınız annelerıne sıkıca tutunurr brıan once kalp atıslarını gosterırr
kızlar 1 dr ıle kalmayın yaa gıdın baska dr gorusu onemlı olabılır bu konuda

kuzum06
butterfly45
Canim sen baska doktora git 6 haftalik bebeğin daha vajinadan bakmadimi duyamayinca ne kolay hemen kurtaja aliriz demesi

kurtlukiraz
30-03-13, 14:03
filiz86
tamam canım ınternettende baktım kese darda olabılıyor bazen benımde kese ole cok genıs kocaman deıl 7+3 de en son gıttım yuvarlak deıl mesela :)
benimkini dr bebek 7+1 ama kese 6+2 dedi.

butterfly45
kuzum06
Canim sen baska doktora git 6 haftalik bebeğin daha vajinadan bakmadimi duyamayinca ne kolay hemen kurtaja aliriz demesi
Yok cnm bakmadı vajinal...Ama pazartesi de yine karından bakarsa ben vajinal bakın diyeceğim...Ultroson kağıdında 6+2 yazıyor görülmesi gerekmez miydi bu haftalarda????

kurtlukiraz
kuzum06
kurtlukiraz
aslında herhalde benden çok su içen yoktur gibime geliyor,ama daha da arttırsam mı acaba.günde 3lt yi geçiyor içtiğim su.

kuzum06
filiz86
kuzucummmm bana demedı dr kucuk falan dıye sanırım kurtlukıraz arkadasa yazıcaktın
bıraz arastırdım bende 7+3 de kese benm keseye benzeyenler var bebıs gozukuyor

canım ben duymadım hıc ama okudum topıkte umarım hıcbır sorun yokturrr canımm benımmm rabbımmm ınsallah bebısını korur annesii :nazar: sana bagıslar rabbım ınsallah
gec dollenme olmustur belkıde o yuzden duyulmamıstrrr
Canim alinti yapinca ikinizi de alintisi geldi evet kurtlukiraza yazdim;-)

kurtlukiraz
BURCUHAYAL
canımmmm cok uzuldum yaaa ALLAH buyuk bakarsın bısey olmas bebısıne baska doktoramı gıtsen acaba
canım 11 nisan da tekrar randevum var başka bir drla.bakalım nasib artık gerçekten ne diyeceğimi ne düşüneceğimi şaşırdım.düşük riskin yok kesinlikle dedi.o yüzden bebek kendisi düşmeyeceği için kalbi durmuş olursa alacağız dedi.

kuzum06
butterfly45
Yok cnm bakmadı vajinal...Ama pazartesi de yine karından bakarsa ben vajinal bakın diyeceğim...Ultroson kağıdında 6+2 yazıyor görülmesi gerekmez miydi bu haftalarda????
Canim gebelikle ilgili hangi siteye girersen gir 7+0 ve 7+6 icerisinde kalp atisi görülüp duyulur diyor
Ben 7+1 de gördüm sen bence baska dr git

kurtlukiraz
kuzum06
Canim gebelikle ilgili hangi siteye girersen gir 7+0 ve 7+6 icerisinde kalp atisi görülüp duyulur diyor
Ben 7+1 de gördüm sen bence baska dr git
benim ki de 7+1 ve bugün alttatn ultrasonla baktı ve öyle gördü kalp atışını.

xNeharx
kurtlukiraz
canım 11 nisan da tekrar randevum var başka bir drla.bakalım nasib artık gerçekten ne diyeceğimi ne düşüneceğimi şaşırdım.düşük riskin yok kesinlikle dedi.o yüzden bebek kendisi düşmeyeceği için kalbi durmuş olursa alacağız dedi.
canımmm murat inala git..çok ciddiyimm, inanılmaz öz güven sahibi ve bii o kadar mesafeli ve sıcakkanlı, baba gibi...pozitif düşünmeye itiyor insanı. bence pazartesi ya da salı bi git derim. ya da tlf ile ara anlat. o sana söyler ne zaman geleceğini. müsait olmasa bile 15-20 dk içinde dönüyo sana...bak ben aradım o bana gün verdi ve gittim dün

BURCUHAYAL
kurtlukiraz
canım ya dualrım sızınle İNŞALLAH gusel gelışmler yasarsın

filiz86
kurtlukiraz
benimkini dr bebek 7+1 ama kese 6+2 dedi.
ee gec dollenme olabılırrr kuzumm yaa bence korkmaa ınsallah sorun yoktur kalp atısınıda duymussun daha ne kese kucuk olabılıyorkı korkma resım ekle bende ekleyebılırsem eklerım benmde kucuk kalp atısı kac atıyordu peki?
kuzum06
Canim alinti yapinca ikinizi de alintisi geldi evet kurtlukiraza yazdim;-)
:)) olsun bebegimm:KK16:

filiz86
butterfly45
canım benımde kese gozukmedı vajınal gozuktuu meselaa sonra 6+3 de gıttım kalp atısı ozaman baslamıstı 134 dü 1 hafta sora gıttım kalp atısı hızlanmıstı 158
kızlar kalp atıslarınıda sorun dr. oda önemliii

BURCUHAYAL
filiz86
canım benımde kese gozukmedı vajınal gozuktuu meselaa sonra 6+3 de gıttım kalp atısı ozaman baslamıstı 134 dü 1 hafta sora gıttım kalp atısı hızlanmıstı 158
bende randevu ıcın ugrasıyorum ıkı gundur pazartesı tekrar arıcam bakalım

kuzum06
filiz86
Valla ben o heycandan sormayi dusunemedim :-) kaç atiyor diye

xNeharx
kuzum06
ben deeeeeeeeeeeeeee:KK1::KK1::KK1::KK1:

filiz86
kuzum06
bende sormadım ki:KK1: dr kendı soledii
bende hıc anlamıyorum yaaa resımde bebek 15cm yazıyor :KK1: okadar buyuk deıl acaba kesenın olcusumu o
herseyıı ne kadar merak edıyoruz yaa :KK24:

denizkiziii
filiz86
Ayy tatlım bende heyecandan sormadım İnan hiç aklıma gelmedi :KK70: çıkınca aklıma geldi püfff Ayy ben birde ilk başta anlamadım makine sesi sandım sonra anladım kalp atışı olduğunu :) Rabbim herkese nasip etsin

BURCUHAYAL
ayyyy İNŞALLAH bende duyarım pıt pıtlarıı ve sormayı unutmam umarım
bu arada kıslar ayıp olcek ama ozel hayat yapıyormusun

filiz86
denizkiziii
Ayy tatlım bende heyecandan sormadım İnan hiç aklıma gelmedi :KK70: çıkınca aklıma geldi püfff Ayy ben birde ilk başta anlamadım makine sesi sandım sonra anladım kalp atışı olduğunu :) Rabbim herkese nasip etsin
aminnnnnnnnnnnnnnnnn canımmmm yaa ınsallahhh rabbım herkese nasıp etsın saglıgıyla..
bazı ultrasyon kagıtlarında yazıyorr bazılarında yazmıo benım yazıo kalp atısı

kuzum06
Ben yemek yapmaya kaçıyorum kizlar daha yatagim duruyor onu toplayip agzimi burnumu kapayip mutfaga gireyim yemek hazirlayim
Öpüyorum kuzucuklarinizida sizide.

filiz86
BURCUHAYAL
ınsallah canım
2 aydır tık yok :KK55::KK9::KK9:

xNeharx
bizde risk var diye 3 ay kanka takılcaz, dün tekrar sorduk 9 ay bile yasak olabilir dedi:KK52:
zaten benim kociş heyecandan hiç canım istemiyo diyo, aklıma geldiği an bebek de geliyo diyo:KK52:

kuzum06
BURCUHAYAL
Insallah canim insallah
Valla doktor yasaklamadi devam yani:KK17:

asyaeren
Baktım ki kasım anneleri yazıyor geldim :) benim ekime kayacaktır muhtemelen ama şuan 2 kasım olarak geçerli.

asyaeren
filiz86
bende sormadım ki:KK1: dr kendı soledii
bende hıc anlamıyorum yaaa resımde bebek 15cm yazıyor :KK1: okadar buyuk deıl acaba kesenın olcusumu o
herseyıı ne kadar merak edıyoruz yaa :KK24:
canım cm değil mm'dir. daha 1.5 cm yani fasulye kadar :)

filiz86
30-03-13, 15:03
asyaeren
canım cm değil mm'dir. daha 1.5 cm yani fasulye kadar :)
hosgeldın canım aramıza evet bencede senın ekım olurr hatta benım bıle ekım olur dıye dusunuyorum :))
nebılyıım yaa anlamadım canımmm cm yazıodu kagıttada oy yerım fasulyemi :KK1::KK1::KK1:

asyaeren
filiz86
hosgeldın canım aramıza evet bencede senın ekım olurr hatta benım bıle ekım olur dıye dusunuyorum :))
nebılyıım yaa anlamadım canımmm cm yazıodu kagıttada oy yerım fasulyemi :KK1::KK1::KK1:
sağol canım. :) evet minik fasülye şuanda. geçen hafta kontrole gittik 2 hafta sonraya tahliller yaptırıp gideceğim. elime birr sürü tahlil verdi parça parça yaptırıyorum.

bu arada ben izmirliyim aranızda İzmirli var mı ?

filiz86
asyaeren
sağol canım. :) evet minik fasülye şuanda. geçen hafta kontrole gittik 2 hafta sonraya tahliller yaptırıp gideceğim. elime birr sürü tahlil verdi parça parça yaptırıyorum.

bu arada ben izmirliyim aranızda İzmirli var mı ?
bız yaptırdık cogumuz :)
ben ıst ..bazılarını saglık ocagıda yapıyordu testlerın yoksaa baya tuzlu tutuooo

asyaeren
filiz86
bız yaptırdık cogumuz :)
ben ıst ..bazılarını saglık ocagıda yapıyordu testlerın yoksaa baya tuzlu tutuooo
idrar-kan olan ilk tahlilleri bende sağlık ocağında yaptım bu ikinci liste :) bunlar sağlık ocağında olmuyormuş. 6 ayrı kan tahlili verdi. hastaneye gittim doktor hepsini yapamıyoruz bir kısmını yapalım gerisi 15 gün sonra ödenir öyle gel tekrar dedi.
CMV diye bir tahlil var onuda anca Tepecik hast.. yaparsın dedi. Mide bulantısıyla nasıl gideceğim oraya diye dertlendim ama bakacaz çaresine :?

filiz86
asyaeren
idrar-kan olan ilk tahlilleri bende sağlık ocağında yaptım bu ikinci liste :) bunlar sağlık ocağında olmuyormuş. 6 ayrı kan tahlili verdi. hastaneye gittim doktor hepsini yapamıyoruz bir kısmını yapalım gerisi 15 gün sonra ödenir öyle gel tekrar dedi.
CMV diye bir tahlil var onuda anca Tepecik hast.. yaparsın dedi. Mide bulantısıyla nasıl gideceğim oraya diye dertlendim ama bakacaz çaresine :?
hımmm anladım canım hayırlısı olsun ınsallah test yaptırmaktanda ınsan korkuyor valla ben dırettım dr sonuc kızamık cıkarmamısım şimdi onun korkusu sardı 9 haftada ama kımse test yaptırmadı bızım burda daha :KK31:

zuzu4742
asyaeren
Baktım ki kasım anneleri yazıyor geldim :) benim ekime kayacaktır muhtemelen ama şuan 2 kasım olarak geçerli.
ayy benımde kayabılır benımde 2 kasım gorunuyor canım son adet tarıhın kactı 26 ocak benım :KK52:

asyaeren
filiz86
hımmm anladım canım hayırlısı olsun ınsallah test yaptırmaktanda ınsan korkuyor valla ben dırettım dr sonuc kızamık cıkarmamısım şimdi onun korkusu sardı 9 haftada ama kımse test yaptırmadı bızım burda daha :KK31:
aynen öyle insan korkuyor bir yandan da... ben kötü bişey düşünmemeye çalışıyorum. Allah bebişlerimizi korusun, bizim yapabileceklerimiz kısıtlı nede olsa...

Çalışıyormusun yoksa evde mi geçiyriyorsun hamileliğini?

Eşimle birlikte bir işyeri yürütüyoruz, yaza doğru işler duruyor bende evde vakit geçirip dinleniyorum neyseki. hamilelik bir acayip yapıyor insanı :)

asyaeren
zuzu4742
ayy benımde kayabılır benımde 2 kasım gorunuyor canım son adet tarıhın kactı 26 ocak benım :KK52:
aynııı :KK70: 26 ocak benimde. bileydim son adetim olduğunu kutlardım :KK1:

zuzu4742
benımde tonla test var daha yaptıramadım nerden baslasam bılemedım kı:KK31: zaten tek hastane var burda ılcedeyız dogunun en ucra kosesınde

filiz86
asyaeren
aynen öyle insan korkuyor bir yandan da... ben kötü bişey düşünmemeye çalışıyorum. Allah bebişlerimizi korusun, bizim yapabileceklerimiz kısıtlı nede olsa...

Çalışıyormusun yoksa evde mi geçiyriyorsun hamileliğini?

Eşimle birlikte bir işyeri yürütüyoruz, yaza doğru işler duruyor bende evde vakit geçirip dinleniyorum neyseki. hamilelik bir acayip yapıyor insanı :)
ben calısmıyorum cANIM evdeyım allahtan bende esımın yanına gıdıyrodumm ama ara ara lekelenme gelınce evde yatmak zorundayım
bızımde kışın duruyor evlenen pek olmadıgı ıcın :KK1::KK1::KK1::KK1: yaza hareketlenıyorr işler:KK9:
benm dr ck fazla test vermedı zaten off vermesınde bebegım saglıklı olsundaa ben zaten asılama ıle kaldım korku kat kat artıyor heran :KK14:

8scorpions
BURCUHAYAL
kuzum bize 2 hafta yasak geldi..pıtpıtlara kadar yok..inşallah bakalım sonra olurrrr:KK17::KK17:
doktorum senin rahatın için 2 hafta kocayla görüşme dedi..:KK9::KK9::KK9:

filiz86
zuzu4742
benımde tonla test var daha yaptıramadım nerden baslasam bılemedım kı:KK31: zaten tek hastane var burda ılcedeyız dogunun en ucra kosesınde
saglık ocagı yapıyor tatlım bazılARINI yoksa cok pahalı tutuyor 800 falan tutan bıle var teste gore