Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2013 Kasım Anneleri

toprakates
26-03-13, 15:03
ciceek
:KK43: zor bitanem ya boşa koysam dolmuyo doluya koysam almıyo :KK43: ama bi yol bulacam yoksa katil olucam. ya gece eşim bana su getiriyor diye bile laf ediyo ya neymiş o bana hizmet etmicekmiş ben kadınmışım ben etmeliymişim. sanane dememek için zor tuttum kendimi sonra baktım susmuyo. sanane dedim alan razı veren razı seni ne ilgilendiriyo?
yaşadıkların bana ne kadar yakın:S ama ben elimi yüzüme aldım artık hiç kimseden lafıımı çekmiyorum.e büyük caba verdim resmen sonunda ben kazanıcam inşallah. güç bela eşimin bütün ailesine inat bir ton borcun altına girdim. kısmetse taşınıcam kendi evime. sen k.validen ile oturuyorsun. ben eşimin babannesi ile. hem de çocukları yaşarken bunu hazmedemiyorum bende. eşimi kırmamak adına kabul ettim ama çok pişman oldum . 1 ay öncesine kadar anti depresan kullanıyordum ağlama krizlerinden kurtulamıyordum. hem onu hem kendimi bitirdim. bebek olduğunu hissedince bıraktım. her gün Allaha dua ediyorum gözümden akan yaşların hesabını versinler diye. bebeğim bana inşallah uğur getirecek. yeni bir ev ve yeni bir hayat bağışlayacak bana. dilerim senin içinde aynısı olur. taviz vermememn tavsiyemdir sanada.

ciceek
ben yazıyorum zaten :) kan testini yaptığımdan beri bebeğime günlük yazıyorum ultrasonları da yapıştırdım :) okusun diye bebeğim :) normal bi ajandaya yapıyorum ben :)

filiz86
kızlar opuyorum hepınızı umarım guzel sonuclarla gelırım :KK14::KK14::KK14::KK14:
saat 7 de randevum ama eve gec gelebılırım iyi aksamlarrr şimdilikkkkkkkkk :KK16::KK16::KK16:

xNeharx
eMTu5
şimdi benim derdim başkaaa 3,5 aylık evliyim bebeşimis dogdugunda daha 1inci evlilik yıldönümüme bile 15 20 gün olcak 2+1 evim kücük odam var ama orayı cok özenle döşedik daha 1 sene olmadan da dağıtmaya kıyamıyorum hep diyorum bebeğim 5 yasına gelsin ozaman uzun vadeli kullanaçağı güzel bi oda yaparım ama internetten bakıyorum içim gidiyo çokkkkmutsuzum +1 oda istiyorumm hüüüff
Canım biz şuan antalyada bi tatil beldesindeyiz, çok aramama rağmen 3+1 bulamadık. evim 2+1 . salon,yatak odası ve bi de misafir odam var. Şimdi o misafir odasında 2 spor koltuğum ve kitaplığım var. Bir tanesini bebeğin oda rengine gör kaplatcaz diğer kanepeyi de birine vercez. ben küçük bir karyola beşik, 2 kapılı dolap ve şifonyer alcam. Misafiri düşünemem valla. hem dedim ya tatil beldesi diye gelen giden eksik olmayacaktı en azından odam yok diye gelmezler. bence sen de yap ne olcakki

ciceek
toprakates
yaşadıkların bana ne kadar yakın:S ama ben elimi yüzüme aldım artık hiç kimseden lafıımı çekmiyorum.e büyük caba verdim resmen sonunda ben kazanıcam inşallah. güç bela eşimin bütün ailesine inat bir ton borcun altına girdim. kısmetse taşınıcam kendi evime. sen k.validen ile oturuyorsun. ben eşimin babannesi ile. hem de çocukları yaşarken bunu hazmedemiyorum bende. eşimi kırmamak adına kabul ettim ama çok pişman oldum . 1 ay öncesine kadar anti depresan kullanıyordum ağlama krizlerinden kurtulamıyordum. hem onu hem kendimi bitirdim. bebek olduğunu hissedince bıraktım. her gün Allaha dua ediyorum gözümden akan yaşların hesabını versinler diye. bebeğim bana inşallah uğur getirecek. yeni bir ev ve yeni bir hayat bağışlayacak bana. dilerim senin içinde aynısı olur. taviz vermememn tavsiyemdir sanada.
inşallah canım teşekkür ederim... Dua et canım

nergisyasemin
ciceek
:KK43: zor bitanem ya boşa koysam dolmuyo doluya koysam almıyo :KK43: ama bi yol bulacam yoksa katil olucam. ya gece eşim bana su getiriyor diye bile laf ediyo ya neymiş o bana hizmet etmicekmiş ben kadınmışım ben etmeliymişim. sanane dememek için zor tuttum kendimi sonra baktım susmuyo. sanane dedim alan razı veren razı seni ne ilgilendiriyo?
ayyyy :KK53: daha oğluna eşine yardımcı ol diceine neler diyo. valla dediğim gibi canım bir an önce ayrılmaya bak ordan tahmin edebiliyorum ne durumda olduğunu dedim ya benimki iyi kv lerden o bile işte kötünün iyisi beraber oturduğumuzu düşünemiyorum. Allah yardımcın olsun. tez zamanda kurtarsın seni o evden. bebişinle eşinle mutlu huzurlu kendi yuvanda ol. yani bu kadının kadına yaptığınıda kimse kimseye yapmıo sanırım. sen hamilesin sakın üzülüp gerilme bebişin etkilenir. düşüncesiz kadın benim bile boğasım geldi :KK53: o öyle söyleyince eşin ne diyo peki. o ne demek anne o benim eşim getircem tabi bakıcam demiomu. ama demezler benimkide demez eminim.

eMTu5
xNeharx
Canım biz şuan antalyada bi tatil beldesindeyiz, çok aramama rağmen 3+1 bulamadık. evim 2+1 . salon,yatak odası ve bi de misafir odam var. Şimdi o misafir odasında 2 spor koltuğum ve kitaplığım var. Bir tanesini bebeğin oda rengine gör kaplatcaz diğer kanepeyi de birine vercez. ben küçük bir karyola beşik, 2 kapılı dolap ve şifonyer alcam. Misafiri düşünemem valla. hem dedim ya tatil beldesi diye gelen giden eksik olmayacaktı en azından odam yok diye gelmezler. bence sen de yap ne olcakki
bizim kendi evimiz bide cıkma şansım hiç yok senelerce hayalini kurup yaptığımız bir sinema odam salonum ve yatak odam var okadar şey düşünüyorum çekmeceli kayrolalardan alıyım yanına ufak bir dolap 1 kapaklı 3 4 cekmeceli sinema odamızda L koltuk var onun pufu büyük baya onu balkona cıkarıcam sedir niyetine peteğin önüne beşiği boş duvarada dolabı yerleştirim artık öyle yaparım çok hayal ederek yapmıstık odayı boyasından tablosuna dekorlarına kadar biraz eskitiyim bari ¨:KK43:

melike1983
vahsihatun
Off sen öyle anlatınca içim gitti ben de öğrencilerimi çok özledimmmm :KK5: ama gidemiyorum okula raporluyum düşük tehlikesi yüzünden sanırım heyet raporlarıyla da kapatcaz bu dönemi.

Canım senin bebek bu hesaba göre 8 hafta 4 günlük oluyor . evet çok hızlı büyüyorlar gercekten bide bu ölçüm baş-popo normalde daha uzun minikler :KK34: 4 günde yarım santim uzamış mesela, dr a gidince ultrason fotonu bekliyorum koyarsın dimi:KK34:
benim de sat 25 ocak ...

sevyus_88
eMTu5
şimdi benim derdim başkaaa 3,5 aylık evliyim bebeşimis dogdugunda daha 1inci evlilik yıldönümüme bile 15 20 gün olcak 2+1 evim kücük odam var ama orayı cok özenle döşedik daha 1 sene olmadan da dağıtmaya kıyamıyorum hep diyorum bebeğim 5 yasına gelsin ozaman uzun vadeli kullanaçağı güzel bi oda yaparım ama internetten bakıyorum içim gidiyo çokkkkmutsuzum +1 oda istiyorumm hüüüff
canım ben ayrı oda yaptım .5 yaşını geçti halen kullanmıyoruz hevesimi giderdiğimle kaldı yani, sıkma canını tatlım

seybil
26-03-13, 16:03
filiz86
kıss nasıl aldın 3 kılooo :KK53: maşallahh bende cok acıkıyorum yaaaaaaaa kılo alıcam dıye ödüm kopuyor sen zayıfsan sorun yok ben 61 kıloyummmmmmmmm:KK70:

60 kiloydum canım şimdi 63 oldım sabahları hep süt içiyorum bi de kaç haftadır bebişe bi şi olacak diye hareket etmiyorum o yüzden galibaa
:KK53::KK53:

bizimgiz
arkadaslar kan tahlıllerımın sonucu ile gittim beta hcg cok iyi katlanmıs son 5 gunde dıger tatlıllerımde zok guzel cıktı ve doktor ultrasona almak istedi ustten bakmak ıstedı alttan bahsetmedı bıle 4+5 haflatık oldum bugun ve kesemi gördük doktor hemen gordu ama benım gormem zaman aldı :KK9: cok cok küçüktü 0.494cm hcg degerımde 750 olmus adet gunü 101.07 idi :KK16: hersey yolunda dedi cok huzurluyum haftaya gel dedi acaba bebişide bukadar erken gorebılırmıyımki :KK9:

eMTu5
bizimgiz
arkadaslar kan tahlıllerımın sonucu ile gittim beta hcg cok iyi katlanmıs son 5 gunde dıger tatlıllerımde zok guzel cıktı ve doktor ultrasona almak istedi ustten bakmak ıstedı alttan bahsetmedı bıle 4+5 haflatık oldum bugun ve kesemi gördük doktor hemen gordu ama benım gormem zaman aldı :KK9: cok cok küçüktü 0.494cm hcg degerımde 750 olmus adet gunü 101.07 idi :KK16: hersey yolunda dedi cok huzurluyum haftaya gel dedi acaba bebişide bukadar erken gorebılırmıyımki :KK9:
canım belli olmaz ultrason kalitesine göre değişiyor ben 5+5 te göremedim keseyi gördük 15 gün sonra gidicem kalp atısı ve bebişi görmeye tebrik ederim

Ebrulican
selamlar tatlilarim
cok girmiyoum ben bu srialar kv bizde. dunya tatlisi insan. bana hic bisey yaptrmiyor.ben de cok internet basinda degilim onun icin opuyrum hepinizi.

bizimgiz
kızlar kesenızın için de bebegınızi ne zaman gordunuz bırde bebegı gorunce kalp atıslarıdamı gozukuyor yoksa onun baska bır haftasımı var?

xNeharx
Canım aslında nerdeyse 1 yaşına kadar yanımızda yatarlar o yüzden az daha tadını çıkar, işte bu şekilde 2 yıl kullanmış olcan odanı. :KK1: Bebeği ayırmak istediğinde alırsın odasını acele etme. benim fikrim bu canım

bizimgiz
eMTu5
canım belli olmaz ultrason kalitesine göre değişiyor ben 5+5 te göremedim keseyi gördük 15 gün sonra gidicem kalp atısı ve bebişi görmeye tebrik ederim
cnm benı haftaya cagırdıgına göre ozamanmı gormeyı dusunuyor doktor yoksa neden cagırsınki testlerım herseyım tamam kesede tamam

GurbetGuzeli
yatutarsa3
kızlar progestoronu ağızdanmı vajindenmi kullanıyosunuz kullananlar???
cnm sendemi alaqcaksin progestan
vahsihatun
Selam kızlar :KK3::KK3::KK3:

Hastaneden geldim bebek iyi çok şükür ultrasona bi baktım sıpa ellerini kollarını oynatıyordu :KK16::KK16::KK16: minicik 3 cm olmuş. Progesteronum 40 çıkıyor ama dr yine de progestana devam et diyor. 11. haftada 2'li test yapılcakmış zeka testiymiş.Bu test hakkında bilgisi olan var mı bide 3 lü test var farkları ne acaba
cnm benm de 35 cikti progestan dr sinirda dedi vajinalmi yoksa agizdanmi almak istersin dedi bende vajinal dedim birsefer agizdan aldim resmen bas dönmesi beni yere atti biraz daha sakin gecer sanrim vajinal sabah aksam dedi persembe gidince yazacak kullanmaya basliycam aslinda trden getirtmistim vardi ama dr yazsin onu alayim dozu falan farklidir belki

eMTu5
xNeharx
Canım aslında nerdeyse 1 yaşına kadar yanımızda yatarlar o yüzden az daha tadını çıkar, işte bu şekilde 2 yıl kullanmış olcan odanı. :KK1: Bebeği ayırmak istediğinde alırsın odasını acele etme. benim fikrim bu canım
evet bu aklıma yattı en iyisi 8,5 + 12 ay beklemek ihihi 1inci yaş günü hediyesi olarak oda yapmak :)

eMTu5
bizimgiz
cnm benı haftaya cagırdıgına göre ozamanmı gormeyı dusunuyor doktor yoksa neden cagırsınki testlerım herseyım tamam kesede tamam
vallahi hiç bi fikrim yok bende merak içinde bekliyorum sadece kendimden yola çıkarak erken geldi bana ama bellide olmaz bi iddam yok canım gerçi şu geç döllenme bilmemne bir sürü şey varmış onlara görede değişiyormuş inşallah görürsün ama kalp atışı 7 haftadan önce duyulmuyor diye biliyorum okuduklarımdan da yola çıkarak daha bilgili birileri cevap verirse daha net oolur tabiki

misman
mutsuzmutlu
bursadamısın canım,
ben tüp bebek olanların tüp bebek merkezine doğum yaptığını duymuştum
evet bursadayım ama benim gittiğim merkezde doğum yok o yüzden başımızın çaresine bakıcaz canım.

GurbetGuzeli
eMTu5
vallahi hiç bi fikrim yok bende merak içinde bekliyorum sadece kendimden yola çıkarak erken geldi bana ama bellide olmaz bi iddam yok canım gerçi şu geç döllenme bilmemne bir sürü şey varmış onlara görede değişiyormuş inşallah görürsün ama kalp atışı 7 haftadan önce duyulmuyor diye biliyorum okuduklarımdan da yola çıkarak daha bilgili birileri cevap verirse daha net oolur tabiki
kizkardesim 7 haftalik diye gitti 5 haftalik cikti ustelik kalbi de pit pit atiyordu gec döllenme olmus
kizimiz oldu :nazar:

kurtlukiraz
bizimgiz
kızlar kesenızın için de bebegınızi ne zaman gordunuz bırde bebegı gorunce kalp atıslarıdamı gozukuyor yoksa onun baska bır haftasımı var?
canım ben bu hafta gördüm kesenin içinde ohhh rahatça kurulmuş,kalp atışını da duyacakık ama dr gaz var çok o yüzden duyamıyorum dedi.cuma günü tekrar gel bakalım dedi.dış gebelik değil,gayet iyi dedi.darısı herkesin başına inşallah.

eMTu5
GurbetGuzeli
kizkardesim 7 haftalik diye gitti 5 haftalik cikti ustelik kalbi de pit pit atiyordu gec döllenme olmus
kizimiz oldu :nazar:
demekki benim doktor 1 2 hafta fazladan bekleyelim de ne var ne yoksa görelim diye düşündü :KK1: şimdi sabırsızlandım başka bir doktora gidip arada kaçamak mı yapsam ..

GurbetGuzeli
eMTu5
demekki benim doktor 1 2 hafta fazladan bekleyelim de ne var ne yoksa görelim diye düşündü :KK1: şimdi sabırsızlandım başka bir doktora gidip arada kaçamak mı yapsam ..
benmde gec döllenme satimla uyusmuyor iki hafta gerideyiz simdi normlade 9.haftada olacakken 7. haftadayiz ama cok sukur hersey yolundaaa kendi druma gitmedim daha uzak bana sadece buyuk kontrollerde gidicem onun ultrasal özel 3 boyutlu ona gitseydim coktan bebegimi görmustummm bu drunki eski geldi banaaa

vahsihatun
Puffy68
Canim aslinda ikili test ve üçlü testin amacı ayni bebekteki ozur risklerine bakmak, genelde son çıkan oldugu icin ikili test kullanılıyor ama bazen sonuca gore üçlüde yaptırılıyor.
Kan ve ultrason ölçüm sonuclari bir bilgisayar programına giriliyor anne yası , anne özellikleri , geçirilen hastalıklar , aile öyküleri , geçirilen saglık sorunları falan bir suru bilgi alınıyor bunun sonucuna gore bebekteki risk oranı cikiyor.
Bazi doktorlar gerek görürse üçlü testide yaptırıyor risk fazlaysa amniyo sentez veya cvs yapılıyor ama insallah hic birimizde bunlara gerek kalmaz.

Canim istanbuldaysan sana kendi doktorumu onerebilirim , kendisi tupte yaptigi icin bu konuda cok bilgili ve hassas , bu arada benimkide tup o yuzden bu doktoru sectim.

Canim internette gebelik albümü yazıyorsun cikiyor ama bir yerden bulamazsan bana mesaj at temin edeceğin yer bilgisi veririm.

Amin canım inşallah ikili test iyi çıkar diğer testlere gerek kalmaz sağlıklı ve akıllı olurlar inş.

melike1983
benim de sat 25 ocak ...
Benimki 20 ocak rengarenginki 25 ocakmış :)

GurbetGuzeli
cnm sendemi alaqcaksin progestan

cnm benm de 35 cikti progestan dr sinirda dedi vajinalmi yoksa agizdanmi almak istersin dedi bende vajinal dedim birsefer agizdan aldim resmen bas dönmesi beni yere atti biraz daha sakin gecer sanrim vajinal sabah aksam dedi persembe gidince yazacak kullanmaya basliycam aslinda trden getirtmistim vardi ama dr yazsin onu alayim dozu falan farklidir belki
duyduguma göre vajinal hem daha etkili hem de yan etkileri daha azmış

8scorpions
canlarim kesemizi gordukcook sukurrr.
4+6 gorunuyor.sata gore 5+2 ama biraz gec ovulasyondan boyle.
İki hafta sonra kalp atisi icin gidicez hayirlisiyla.hala ruya gibiii:KK1:

kaizenRh
Merhaba kızlar, ikinci kontrolüme 11+6 iken gideceğim. Gideceğim doktor çok yoğun olduğu için o tarihe alabildik ama okuduklarıma göre bazı arkadaşları 2 hafta da bir mi çağırıyor doktor :44: gittiğimizde de ikili testimizi de yaptırırız diye düşünüyoruz en çok korktuğum şey de şu test inşallaaaaaaah güzel sonuçlarla evlerimize döneriz :KK49:

vahsihatun
8scorpions
Hadi hayırlı ugurlu olsun gözün aydın canım :nazar:

bizimgiz
26-03-13, 17:03
kurtlukiraz
canım ben bu hafta gördüm kesenin içinde ohhh rahatça kurulmuş,kalp atışını da duyacakık ama dr gaz var çok o yüzden duyamıyorum dedi.cuma günü tekrar gel bakalım dedi.dış gebelik değil,gayet iyi dedi.darısı herkesin başına inşallah.
cok güzel tatlım ya ıns banada nasıp olsun haftaya görmek tebrık ederım cnm

xNeharx
8scorpions
çooooooookkk şüküüüüürrrrrr :KK16: takvim yyyyaaaaaaaapppp:KK52::KK52::KK52:

bizimgiz
kaizenRh
Merhaba kızlar, ikinci kontrolüme 11+6 iken gideceğim. Gideceğim doktor çok yoğun olduğu için o tarihe alabildik ama okuduklarıma göre bazı arkadaşları 2 hafta da bir mi çağırıyor doktor :44: gittiğimizde de ikili testimizi de yaptırırız diye düşünüyoruz en çok korktuğum şey de şu test inşallaaaaaaah güzel sonuçlarla evlerimize döneriz :KK49:
cnmde en cok korktuklarımdan 2li ve 3lü test peki sen her ikisinşdemi yaptırmayı dusunuyorsun ?

denizkiziii
8scorpions
Cok sevindim senin Adina Maasallah Kocaman Olmus Hadi Darisi Pit Pitlara

burcu_81
kurtlukiraz
sen de mi bendensin,ben de aynı dertten muzdaribim.değil almak vermem lazım ama sürekli acıkıyorum ve hiç mişdem bulanmadığı için bütün bunlar.
kurtlukiraz
hiç dert etme ben de 87 kiloyum.aynen mide bulantısı haif var ama kusturacak derecede değil..ama ben süt içmiyorum doğduğumdan beri içmiyorum.aklıma ne geldi bak biri bana zorla süt içirse anında kusarım :KK1: :KK1:
Yalnız değilim topikde buna sevindim :))) bilmiyorum ne olacak benim bu halim gayet güzel yiyorum içiyorum 1 kilo aldım diye seinirken doktor kızdı haklı olarak :)))) keşke birşeyden midem bulansada kussam yada yiyemesem
kaizenRh
Canım benim doktorum ayda bir çağırıyor 2 haftada bir çağıralanlar ya tedaviyle olanla yada geçmişinde düşük olanlar sanırım

kaizenRh
bizimgiz
cnmde en cok korktuklarımdan 2li ve 3lü test peki sen her ikisinşdemi yaptırmayı dusunuyorsun ?
evet canım ikisini de yaptıracağım hatta sonrasında amniyosentez de yaptıracağım çünkü 2. gebeliğim ilk gebeliğimde sorunlar yaşamıştım :KK25: inşallah bu gebeliğimde bir sorun çıkmaz sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız.

neslee82
vahsihatun
Sizin mercimeklerinize de maşallah :nazar::nazar::nazar: evet bizden tecrübe edinceksiniz ne güzel, Şu bebek albümü fikrim benim de vardı ya alsak da yazsak, yapıştırsak resimleri falan, hatta ilk sayfasına gebelik test çubuğunu yapıştırmayı düşünüyorum:KK9:

İnş hepimizinki güzel çıkar , hemen çıkıyormu test sonucları bende de panik atak var sanırım sonucu bekleyene kadar oldukça gerilirim
canim ben ilkinde hic bir sey yapmamistim,onu kaybedince,bunda ugur olsun yapayim dedim. ovulasyon testlerimi koymaya basladim,insallah tutunursun hemen bu ay bana dedim,sonra negatiften pozitife tum gebelik testlerimi yapistirdfim deftere. (normal bir deftere) her gun ki hislerimi,korkularimi,lekelenmelerimi falan bile yaziyorum.ilk resmini de koydum arasina. annem 18.yas gunumde bana kendi tuttugu defteri vermisti,Allah kismet ederse ben de evladima buyuyunce vermek istiyorum defteri ki ne kadar istendigini,beklendigini bir kez daha gorsun :)

lullaby_12
8scorpions
Sizinle ayniydi tarihlerimiz bende persembe gidicem umarim bende keseyi gorurum.hayirli olsun darisi pit pit lara:)