TEST

2013 Kasım Anneleri

gecemavisy
12-04-13, 08:04
gupsefe
hoşbulduk canımmm:)))) nasılsın? Bebiş nasıllll:))))
hoş geldin sende durumlar nasıl ?

asyaeren
BURCUHAYAL
dun doktora gıttıkk bebısımın kalp atıslarını duyduk okadar duygulandımkı ağlıycaktım nerdeyse gozlerım doldu.

ama varya kızla bır kacgundur resmen ac yasıyorum mıgdem bulanıyor tıksınıyorum herseyden oyuzdende cok halsızım
8-9 haftalar en kötü haftalar. azcık daha sabret canım. Benim şükürler olsun yok artık. Şanslıyım galiba.

BURCUHAYAL
gecemavisy
ımmmmm şeyyy kem kümmm sölesemmi yaa hani yapılamıcak bişey değil ama sölüyorum neyse kısır limonlu falan böle
hımmm hamıslıkten once cok sevıyordum gecen almaya gıttımmm bır hısımla gerı cıktımm dukkandan normaldede hep derım pataes salatası da yapın dıye yapmıslar bende almadım alamadım dogrusu ıcım kalktı.kadında demıstır mantak bu herhalde ıstedı şstedı almadı demıstır

asyaeren
kuzum06
Bugün kontrolu olan butun anneler inşaallah hepiniz cok güzel haberlerle gelin inşallah. Sikintili olan rahatsiz olan bütün arkadaslarin da kanamalari lekelenmeleri geçsin beyaza burunsun ve bugunlerin tadini cikarsinlar inaallahi.
Yemi katilan arkadaşlar hepiniz hoageldiniz.
Bu arada vekaleten doğum koptum valla :-D
bugün kısmetse görecem bebeğimi. bakalım ne kadar büyümüş. 3 hafta oldu ama sanki 3 ay gibi.. :)

gupsefe
simay13
O halde kim nerede yaşıyor,şu ana kadar kaç kilo aldı :)

Ben Ankaradayım.
Ayrıca Ankaralılar hangi hastanelere gidiyorsunuz?
Ben kocaelideyım. 1 kilo aldım bilginize:))))))))

BURCUHAYAL
asyaeren
8-9 haftalar en kötü haftalar. azcık daha sabret canım. Benim şükürler olsun yok artık. Şanslıyım galiba.
canım aşagıda 8 yazıyor ama bugun tam 7 hafta oldu ultrsona gore.benımde yenı basladı ve gderek artıyor

smdmr
simay13

Ben Ankaradayım.
hakkari yüksekovada yaşıyorum geçici süreliğine:) bulantıdan tamm 5 kılo verdımm

BURCUHAYAL
hamışlıkten once epeydır tartılmadım ben oyuzden ılk kontrolumden bu yana 800 gram vermısım
haa bu arada istanbuldayım

asyaeren
gecemavisy
ımmmmm şeyyy kem kümmm sölesemmi yaa hani yapılamıcak bişey değil ama sölüyorum neyse kısır limonlu falan böle
yaa benim nezamandır canım istiyor biliyon mu :KK43:( ama salça kokusu rahatsız ediyor birinin yapması lazım yani... :? ayy bugün kv. ile kontrole gidecez dönüşte kolundan tutup bize mi getirsem acaba :KK1: gel gün yapalım deyip te ...

ciceek
kızlar geçmişi oku oku bitmedi :) Puffy abla güzel haberlerini aldım çok sevindim.
Diğer tüm güzel anneler sizin de hayırlı haberlerinizi takip ediyorum :) maşallah herkesten güzel haberler geliyo. Ben de nasipse 5 Mayısta gideceğim kontrole o zaman bebeğim 11+2 olucak inşallah benim de bebeğim hareket edecek kıpır kıpır :)

gecemavisy
simay13

Ben Ankaradayım.
ben istanbuldayım anadolu yakasındayım tatlım kilo alamadım ancak 2 kilo verdim:nazar:

KibritciKiz
gecemavisy
benim de tiksinmeden yiyebildiğim bikaç yemekten biri..
galiba sulu değil o yüzden..dün yedim..
simay13

Ben Ankaradayım.
istanbuldayım 4 kilo verdim..

BURCUHAYAL
asyaeren
yaa benim nezamandır canım istiyor biliyon mu :KK43:( ama salça kokusu rahatsız ediyor birinin yapması lazım yani... :? ayy bugün kv. ile kontörle gidecek dönüşte kolundan tutup bize mi getirsem acaba :KK1: gel gün yapalım deyip te ...
yaptır valla yapacak bırın varsa ben suan en sevdıgım seylerı bıle koysalar onume kısırda bunlardan bırıdır ınankı tıksınyorum yıyebılıyorken yıyınnnn

asyaeren
simay13

Ben Ankaradayım.
ben izmirliyim şekerim. 59 kilo hamile kaldım, geçen hafta tartılmıştım en son 60.5 çıktım. Sizde de selülit belası varmı. Benim hamilelik sonrası arttı :KK43:

Ankarada kuzenim Başkent. Hast. prof. Filiz hanıma gitmiş ve doğumu yapmış. Çok memnun kalmıştı. Aynı hast. izmirde de var ama doğum konusunda yeterli değilmiş. bilginize.

gecemavisy
asyaeren
yaa benim nezamandır canım istiyor biliyon mu :KK43:( ama salça kokusu rahatsız ediyor birinin yapması lazım yani... :? ayy bugün kv. ile kontörle gidecek dönüşte kolundan tutup bize mi getirsem acaba :KK1: gel gün yapalım deyip te ...
yapyap canım ya annem diyoki hani canın bişey istiyoda sonra yemiyosun ya o bile hasta edermiş insanı azda olsa ondan yicekmişsin aklınızda bulunsun kızlar :KK6:

kuzum06
gecemavisy
Iki hafta önce senin hesap canım istedi kalkip yaptim bende afiyet olsun simdiden :-D

rosaperle
gupsefe
Ben kocaelideyım. 1 kilo aldım bilginize:))))))))
kızlar durun daha ne kilosu çok almayalım temkinli gidelim ben ilkinde 18 kilo aldım şansım zayıf hamile kalmamdı 54 ile kalıp 72 ile doğuma gittim ama 2 senedir doğurduğum kilodan düşemedim hala 62 kiloyum ve bu şekilde hamile kaldım fazla almamaya çalışıcam bu sefer inşallah

gupsefe
gecemavisy
hoş geldin sende durumlar nasıl ?
iyiiii şimdilikkk:)))) miğde bulantısı yok denecek kadar az kusma hiç yok:) ama ne zaman böle desem bişey oluyo:)))) onun dışında tek derdim ara ara tutan bel agrısı oda olsun dinlenınce gecio:)))))) sen nasılsın?:)

BURCUHAYAL
asyaeren
ben izmirliyim şekerim. 59 kilo hamile kaldım, geçen hafta tartılmıştım en son 60.5 çıktım. Sizde de selülit belası varmı. Benim hamilelik sonrası arttı :KK43:

Ankarada kuzenim Başkent. Hast. prof. Filiz hanıma gitmiş ve doğumu yapmış. Çok memnun kalmıştı. Aynı hast. izmirde de var ama doğum konusunda yeterli değilmiş. bilginize.
hamileliğimi ilk ogrendıgım gunlarde acayıp cıkmıystı aynada gordum :KK53::KK53::KK53::KK53: böle oldumm karnımda kocam dı sımdı baktım bayag bayg kaybolmuslar yaa bıde ben artık kola kahve gıbı seylerı içmiyorum

asyaeren
BURCUHAYAL
canım aşagıda 8 yazıyor ama bugun tam 7 hafta oldu ultrsona gore.benımde yenı basladı ve gderek artıyor
7+.. günler aslında 8. hafta içi oluyor ya. bende hep karıştırıyorum :) 8. haftanın içinde bulunuyorsun henüz haftayı bitirmemiş oluyorsun. Benimde bu hafta bulantı doruklara ulaşmıştı. :KK43:( .

gupsefe
gecemavisy
ben istanbuldayım anadolu yakasındayım tatlım kilo alamadım ancak 2 kilo verdim:nazar:
yakınız:))) yanı yakın sayılırız:) kocaelideyım ben:)

BURCUHAYAL
asyaeren
7+.. günler aslında 8. hafta içi oluyor ya. bende hep karıştırıyorum :) 8. haftanın içinde bulunuyorsun henüz haftayı bitirmemiş oluyorsun. Benimde bu hafta bulantı doruklara ulaşmıştı. :KK43:( .
ya ınankı oda aklıma geldı canımmm cok saol.eee bulnatılarında bısey yıyıp ıcemedın dımı sonra sıkıntı olmadı umarım.ıntentte arastıyorum ıste anne adayı 3 ana ogun 3 ara ogun yemelı kahvaltıda .... öğlen.... akşam.... bunları yemelı dıye ben suan 2 ogun anca yıyorum hatta kahvaltıyı saymamm lazım an ca bı parscık eekmek peynır 1 ogun gıbı olyor korkuyorumm aslında:KK14:

gupsefe
rosaperle
kızlar durun daha ne kilosu çok almayalım temkinli gidelim ben ilkinde 18 kilo aldım şansım zayıf hamile kalmamdı 54 ile kalıp 72 ile doğuma gittim ama 2 senedir doğurduğum kilodan düşemedim hala 62 kiloyum ve bu şekilde hamile kaldım fazla almamaya çalışıcam bu sefer inşallah
bende istemıyorum kilo almakta benım hamilelikle birlikte hipotroid çıktı ondan dolayı almışım kilo alıp üstunede bi güsel hamile kaldımm:))))) şimdii durdu kilo alımım ilaç kulanıyorum kaç kilo olucammm en son hepbirlikte görüces:)))) ahahahaah

nergisyasemin
smdmr
hakkari yüksekovada yaşıyorum geçici süreliğine:) bulantıdan tamm 5 kılo verdımm
bende 3 verdim ama sanırım o su kaybı. normalde bu yiyememeye en az 8-10 kilo vermem lazım ama veremedim :KK70: bebiş tutarmış. bi arkadaşımın ablası 71 kiloyla hamiş kalmış 69 la doğuma girmiş. karnı büyüdükçe başka yerleri incelmiş. inşallah benimde öle olur :KK70: şu an yiyemiyorum ama 3 ay sona nolur bilmem. şu 3 ayı bi geçireyim. yürüyüş yapmaya başlıcam. bacaklarım incelir belki. bulantımda olmassa kendime bakıp güzel bi hamiş olurum. iş yerinde bi arkadaşım vardı 4 ay önce doğum yaptı ona çok özenmiştim. ama onun bulantısı falan olmadı. hergün süslü süslü gelirdi hamişlikte bi yakışmıştı sormayın. inşallah geçerde bende öle yaparım. şu an saçımı bile taramıorum :KK9: zaten planladığımdan bir 10 kilo fazlasına hamile kaldım. boğazım çok iyiydi yemek yemek benim için zevkti şimdi yiyemediğim için acıkmadığım için çok mutsuzum. hepte derdim ben normalde böleysem hamiş kalınca dünyaları yerim artık die ama hiç öle olmadı. bu arada bebişlerimizin tarihide aynı :KK16:

sevyus_88
günaydın kızlarrr 11 sayfa okudum benim velet eli etti parka gidelim diye çoğunu yarım yamalak okudum elimden geldiği kadarıyla cavap verip çıkıcam hemen
kontrolden güzel haberlerle gelmiş hamişlerin gözü aydın darısı bugün gideceklerin ve bizlerin başına

bu arada aylardır yazıyorum halen kayıt yaptırmadım benide yazarsınızmı
son regli 11.09.2012 (çok düzensiz oluyorum son tarihi dikkate almayın :KK1:
tahmini doğum tarihim 13.11.2013 allah nasip kısmet ederse

vahsihatun
Günahını almışız zillinin :KK1::KK1::KK1:
almışız harbi neyse ablamız helal eder yabancı değil :KK1:

AkideSekeri
Kizlar doktora gittim ve guzel haberlerle dondum com sukur... Moralim yerine geldi resmen anne olcagimi simdi hissediyorum.kanamam durmus ultrasonda bebegi gorduk tam gununde gidiyomus allahima cok sukur ki kalp atislari da normal dedi yani insallah dusuk riski gecmis.. Ama hep yattim doktorlari dinlenemedim hala da yatiyorum cunku kalkinca biraz agrim oluyo benim gibi kasiklarinda agrisi olan var mi yoksa benimki artik piskolojik mi :44:
yat canım sen işini sağlama al allah hepimizin bebişlerini korusun

eslem016
selam kızlar, uzun zamandır yazamıyorum çünkü sürekli yatıyorum. Geçen Cumartesi iş çıkışı otobüsten inip eve doğru yürürken kanamamın geldiğini fark edip inşallah değildir endişesi ile eve kadar dua ederek geldim. Kapıdan girer girmez baktım ki pantolonumun üzerine kadar geçmiş ve gelen kanama öyle pıhtılı yada koyu renk değildi, hemen acile gittik neyse ki kesemiz sağlamdı ancak düşük tehlikesi ile iki gün yattık. Pazartesi ultrasonda baktılar tekrar 13 mm lik kesemizin olduğunu 5+3 olduğumuzu söylediler, günde 3 defa progestan içip yatak istirahati vererek eve gönderdiler, raporum çarşamba günü bitiyor ve ben yine aynı şeyi yaşamaktan korkuyorum. Birsürü doktor araştırdık ve en sonunda salı günü çekirge doruk evrim hanımdan randevu aldık, birşeyler aksi gidecek diye çok korkuyorum. Lütfen dualarınızı esirgemeyin arkadaşlar, şimdiden allah hepinizden razı olsun
geçmiş olsun canım allah korusun

Selayhus
Guzel bir gune gunaydin anneler ... Ruyamda iki kiz cocugum oluyor :)).. Ikiz oldugu dogum aninda anlasiliyor .. Isin komik olan yani yengem benim adima doguruyor vekaleten :)))) hala guluyorum .. Benim isim cikmis cunku .. Hastaneye gidiyorum allahim bebeklerin birisi kocaman kiz yuzunde oglumun gulusu bana guluyor . Cok sekerdi

Sonra kk da topik aciyorum isim konusunda yardim icin :)).. Vruyamda kafamdan tasarladigim isimlerde betül ve beyza :)))

Burazdan cikacagim evden kontrole , dualarinizi eksik etmeyin ..
bakarsın bir süprizle karşılaşırsın canım bellimi olur isimleri unutma :KK1:

rengarenk00
kızlar bu sabah cok komık bısey oldu.ben banyoda her sabah kı oguruyoru.bı baktım benım koca da basladı:KK1:sana ne oldu dıyorum ama gulmekten kendımı unuttum.onun da kac gundur mıdesı bulanıyormus:KK1::KK1:ayy adam da benımle hamıle kaldı:KK52:
çok hoş yaaa adamcazlarıda ne kadar etkiliyorsak artık yazık onlarda gebiş oldular:KK1:

birhal
Günaydın hayırlı cumalar annecikler...herkese güzel günler diliyorum.Rahatsız olan arkadaslar Allah yardımcınız olsun. bebeklerimize kavuşma gününe gün gün yaklaşıyoruz,bazen öyle sabırsızlanıyorum ki hemen geçsin günler diyorum eminim hepinizde aynı şeyleri düşünüyorsunuz :)
Ne güzel bir grup burası ne kadar da hızlı ilerliyoruz,birbirimizi tanımamıza rağmen birbirimizin sevinciyle sevinip,üzüntüsüyle üzülüyor,dua ediyoruz birbirimize.... iyiki varsınız arkadaşlar :)

evet canım bencede öle allah bozmasın

birgül38
Herkese günaydin.. Bugün kontrolu olan arkadaslar , hayirli haberlerle gelirsiniz insallah .. Kizlar size iki sorum var
1. sizinde sol karin tarafinizda ayni kalp seklinde atiyormu ??

2. sorum bazen tvde yada herhangi biryerde bir hastalik olayi duydugumda cok korkuyorum acaba diyorum .. Sonra kendi kendimi ferahlatiyorum sizdede oluyormu bu durum ?
canım benim sağda yeni yeni olmaya başladı sanırım bebişimizi hissediyoruz bide ben 45 kiloyum hemen hissediyorum gelişmeleri
ben izlememeye çalışıyorum çünkü bire bir zihnimde kendime yorumlayıp olayı resmen yaşıyorum manyakmıyım neyim ağlıycak oluyorum o ara kendime geliyorum napıyom len ben diye:KK23:

rosaperle
günaydın hepinize cici anneler ve cici bebişler..
benim biraz kaşıntım vardı ve akıntım ama dün bi anda suyum gelir gibi altıma kaçırır gibi bi akıntı oldu hemen doktora gittim ben hemen felaket senaryosunu yazdım tabi, suyum geliyo azar azar bebeğin suyu bitiyo falan .. nedense bi kaybetme korkusu var ALLAH korusun... çok şükür basit bi mantarmış krem falan verdi kese sağlam dedi. dün gittiğim doktorumdan daha memnun kaldım sanırım onunla devam edicem hem daha sakin fdazla kalabalık değil.
bu arada alanya ya da antalyada olan annişler var mı ???:KK49:
geçmiş olsun canım ben istanbul şirinevler

madamtusot
keşke ben de geç öğrenseydim. 2 haftalıkken öğrendim ve vakit bir türlü geçmiyor, daha bebişi göremedik bile.
yarın kontrolüm var rabbim sağlıkla görmeyi kalp atışlarını duymayı nasip etsin inş.
eşimle ilk kez gideceğiz bakalım heyecanlıyım

Rabbim sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip eder inş.
ay evet canım geç öğrenmek daha iyi bende bunu ilk günden anladım hiç iyi olmuyo
hayırlı haberlerle gel inşallah canım

birhal
Kızlar buarada dün bebişimiz için ilk alışverişi yaptık, bana göre daha çok erken ama babamız acele ediyor,şimdiden alalım hepsini almak zor olur diyor. bebeğimize küvet, bataniye ve zıbın aldık :KK1:
allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin canım
ben hiç birşey almıycam ilk bebişten olanları kullanıcam zati çoğu kızada erkeğede olacak cinsten özellikle ilk 6 ay kızda olursa ona göre eksikleri alırım

asyaeren
BURCUHAYAL
yaptır valla yapacak bırın varsa ben suan en sevdıgım seylerı bıle koysalar onume kısırda bunlardan bırıdır ınankı tıksınyorum yıyebılıyorken yıyınnnn
evet ben bir yoklayayım bugün işi var mı diye. Annemde aradı oda çok sevdiğim bişey yapmış, söylemeyeyim her yerde bulunmuyor ege bölgesinde var. onu da eşime söyleyeyim de alsın annemden. Allah razı olsun onlardan. yapıp yapıp getiriyorlar. Yerken çok iştahlı değilim ama aç kalmıyorum yine de.

gecemavisy
BURCUHAYAL
burcucum bak arkadaşların önerilerini sende dinle yemedikçe insan daha kötü oluyor ve halsiz kalıyor en azından salatalık havuç simit falan gibi böle çok seni rahatsız etmicek şeylerden azar azar ye yemeye çalış

nergisyasemin
gecemavisy
bende ankaradayım. aslen eskişehirliyim. 3 kilo verdim. :KK17:

asyaeren
gecemavisy
yapyap canım ya annem diyoki hani canın bişey istiyoda sonra yemiyosun ya o bile hasta edermiş insanı azda olsa ondan yicekmişsin aklınızda bulunsun kızlar :KK6:
valla hiç acımıyorum söylüyorum galiba. Dün eşime sms atmıştım gelirken bana dondurma alırmısın diye. görmemiş yarım ağız alıp geleyim dedi. Kıyamam sandı :KK9: hadi canım alda gel dedim :KK1: :KK1:

BURCUHAYAL
nergisyasemin
bende 3 verdim ama sanırım o su kaybı. normalde bu yiyememeye en az 8-10 kilo vermem lazım ama veremedim :KK70: bebiş tutarmış. bi arkadaşımın ablası 71 kiloyla hamiş kalmış 69 la doğuma girmiş. karnı büyüdükçe başka yerleri incelmiş. inşallah benimde öle olur :KK70: şu an yiyemiyorum ama 3 ay sona nolur bilmem. şu 3 ayı bi geçireyim. yürüyüş yapmaya başlıcam. bacaklarım incelir belki. bulantımda olmassa kendime bakıp güzel bi hamiş olurum. iş yerinde bi arkadaşım vardı 4 ay önce doğum yaptı ona çok özenmiştim. ama onun bulantısı falan olmadı. hergün süslü süslü gelirdi hamişlikte bi yakışmıştı sormayın. inşallah geçerde bende öle yaparım. şu an saçımı bile taramıorum :KK9: zaten planladığımdan bir 10 kilo fazlasına hamile kaldım. boğazım çok iyiydi yemek yemek benim için zevkti şimdi yiyemediğim için acıkmadığım için çok mutsuzum. hepte derdim ben normalde böleysem hamiş kalınca dünyaları yerim artık die ama hiç öle olmadı. bu arada bebişlerimizin tarihide aynı :KK16:
bende cok kılo almak istemıyorum acıkcası İNŞALLAH fazla fazla almadan gusel hamısler olur sağlıklı bebısler doguruz. bend esole susulu puslu olmak ıstyorum ama anca rutın seylerımı yapabılroum bu aralrda suratım bembeyaz zaten beyza tenlıyım esım ıycene beyazladın alık sur dıyor:KK30:

gupsefe
nergisyasemin
nergisyasemın merhaba:))) ay neden herkes verirken ben kilo aldım:)))) nolcek benım sonummm:))))))

asyaeren
rosaperle
mide bulantısı olanlar çok kilo alıyormuş. Ben bulanıyor diye sürekli tuzlu midemi bastıracak bişeyler yedim. daha çok yoğurt gibi az kalorili tüketmeye çalıştım. yarım saatlik boşluk bile rezil ediyordu beni. kilo verenlerinde bulantı geçince birden iştah açılıyormuş bu sebeple daha çok alınıyormuş. Dikkat etmek lazım gerçekten.

simay13
Ben kilo almadım diye seviniyorum ama kilo veren çoğunluktaymış.
Selülit bende de çok fazla,hadi kilo sonra verilirde selülit ne olucak bilmem.
Hiç Ankara da yaşayan yok sanırım.

asyaeren
BURCUHAYAL
hamileliğimi ilk ogrendıgım gunlarde acayıp cıkmıystı aynada gordum :KK53::KK53::KK53::KK53: böle oldumm karnımda kocam dı sımdı baktım bayag bayg kaybolmuslar yaa bıde ben artık kola kahve gıbı seylerı içmiyorum
evet canım en doğrusu bende olabildiğince azalttım. Faydalı yediklerinin etkisini de alıyor. sabah çayını kestim, akşam üstü canım çekerse tek başına açık içiyorum. En azından tek tüketmek lazım.

simay13
nergisyasemin
Ankara nın neresi?
Hangi doktora gidiyorsun?

gecemavisy
gupsefe
iyiiii şimdilikkk:)))) miğde bulantısı yok denecek kadar az kusma hiç yok:) ama ne zaman böle desem bişey oluyo:)))) onun dışında tek derdim ara ara tutan bel agrısı oda olsun dinlenınce gecio:)))))) sen nasılsın?:)
ohh maşallah :nazar:
bence sen beni hiç sorma çünkü bir sor bin ah işit durumundayım fenalardayım bugün işte biraz idre ediyorum :KK53:

gecemavisy
gupsefe
yakınız:))) yanı yakın sayılırız:) kocaelideyım ben:)
:) evet canım :nazar:

BURCUHAYAL
asyaeren
mide bulantısı olanlar çok kilo alıyormuş. Ben bulanıyor diye sürekli tuzlu midemi bastıracak bişeyler yedim. daha çok yoğurt gibi az kalorili tüketmeye çalıştım. yarım saatlik boşluk bile rezil ediyordu beni. kilo verenlerinde bulantı geçince birden iştah açılıyormuş bu sebeple daha çok alınıyormuş. Dikkat etmek lazım gerçekten.
canım aslında abur cuburdan uzak durabılrsek ok fazla almayız dıye dusunuyorummm benımde bulanıyor ama ıste ben bastırmak ıcın tuketmıyorum pek bısey

madamtusot
mide kazıntılarına
iğrenç ağız tadına
bişey yemek isteyip yiyememe durumlarına
ve mide bulantılarına iyi gelen şeyleri yazıyorum kızlar (tabi bunlar benim ve ablamlar tarafından hamileliklerinde denenen şeyler)

-kabukları soyulmuş elma,
-tuzlu erik,
-salatalık,
-beyaz ekmek,
-beyaz tam yağlı peynir,
-beyaz veya sarı leblebi

sizin varsa önerebileceğiniz paylaşalım kızlar?

BURCUHAYAL
asyaeren
evet canım en doğrusu bende olabildiğince azalttım. Faydalı yediklerinin etkisini de alıyor. sabah çayını kestim, akşam üstü canım çekerse tek başına açık içiyorum. En azından tek tüketmek lazım.
bende sabah acık acy yarım cay bardagı ınanırmısn canım cayın kokusu bıle ıcımı kaldıyor

asyaeren
BURCUHAYAL
ya ınankı oda aklıma geldı canımmm cok saol.eee bulnatılarında bısey yıyıp ıcemedın dımı sonra sıkıntı olmadı umarım.ıntentte arastıyorum ıste anne adayı 3 ana ogun 3 ara ogun yemelı kahvaltıda .... öğlen.... akşam.... bunları yemelı dıye ben suan 2 ogun anca yıyorum hatta kahvaltıyı saymamm lazım an ca bı parscık eekmek peynır 1 ogun gıbı olyor korkuyorumm aslında:KK14:
canım bende öğün filan yoktu :) zorla bir çucbuk kreker , 15 dk sonra cacık, 15 dk sonra domates, 15 dk sonra.... vss vss böyle adam gibi bişey yiyemedim. ama cacık yemeni öneririm. naneli , tuzlu yoğunca bir cacık bir süre açlığını ve bulantını bastırır. hatta annem evde mayaladı daha hafif oldu rahat yedim. bende mayalıyorum çok basit zaten. biliyor musun nasıl mayalandığını? madıradan alacağın süt güzel tutar daha besleyici olur. kutu sütler pek iyi tutmuyor aklında olsun.

BURCUHAYAL
madamtusot
mide kazıntılarına
iğrenç ağız tadına
ve mide bulantılarına iyi gelen şeyleri yazıyorum kızlar (tabi bunlar benim ve ablamlar tarafından hamileliklerinde denenen şeyler)

-tuzlu erik,
-salatalık,
-beyaz ekmek,
-beyaz tam yağlı peynir,
-beyaz veya sarı leblebi

çıbık krekerıde ekle canımmmm:KK1:

bu arda erıkkkk gercekten cok severım sole bak sulu sulu eksı ekıs su an bıte ondan tıksnmıyorum sanırım :KK43:

nergisyasemin
gupsefe
nergisyasemın merhaba:))) ay neden herkes verirken ben kilo aldım:)))) nolcek benım sonummm:))))))
bişi olmaz canım merak etme. bizimkide büyük ihtimal su kaybıymış :)

asyaeren
gecemavisy
burcucum bak arkadaşların önerilerini sende dinle yemedikçe insan daha kötü oluyor ve halsiz kalıyor en azından salatalık havuç simit falan gibi böle çok seni rahatsız etmicek şeylerden azar azar ye yemeye çalış
aa simit çok iyi geliyrdu bana. dışarda simit tost yiyordum. açık çayla karnım doyuyordu en azından.

asyaeren
simay13
Ben kilo almadım diye seviniyorum ama kilo veren çoğunluktaymış.
Selülit bende de çok fazla,hadi kilo sonra verilirde selülit ne olucak bilmem.
Hiç Ankara da yaşayan yok sanırım.
selülitler beni üzüyor :KK43: hava azıcık daha ısınsın yürüyüşe başlayayım.

BURCUHAYAL
asyaeren
canım bende öğün filan yoktu :) zorla bir çucbuk kreker , 15 dk sonra cacık, 15 dk sonra domates, 15 dk sonra.... vss vss böyle adam gibi bişey yiyemedim. ama cacık yemeni öneririm. naneli , tuzlu yoğunca bir cacık bir süre açlığını ve bulantını bastırır. hatta annem evde mayaladı daha hafif oldu rahat yedim. bende mayalıyorum çok basit zaten. biliyor musun nasıl mayalandığını? madıradan alacağın süt güzel tutar daha besleyici olur. kutu sütler pek iyi tutmuyor aklında olsun.
anladım canımmmm yogurt nıyeyse hıc canım ıstemıyor hatta gecen hafta kanlıca yogurdu aldım olece dolapta duruyor yarın acılmadan cope gıdecek gunah olacak.bıde mıde bulantısının dısında tıkısnme var bende çok fazla yıyeceklerden acayıp derecede tıksınıyorum.

simay13
madamtusot
mide kazıntılarına
iğrenç ağız tadına

-tuzlu erik,
-salatalık,
-beyaz ekmek,
-beyaz tam yağlı peynir,
-beyaz veya sarı leblebi

Tuzlu yoğurt ama bol tuzlu.
Tabi bu kadar tuzludan sonra şişmeler başlayınca ne hale geliriz o kısmı meçhul :)

madamtusot
nergisyasemin
ben hiç kilo vermedim, 62 ile hamile kaldım. planladığım 52- max.55ti :KK43:
ne duşa giresim var, ne bişey. dişlerimi zorla fırçalayıp giyinip işe geliyorum. ben de bakımlı, süslü hamile olacağımı sanıyordum.
aynı şekilde benim için de yemek yemek bir zevk.
şimdi yiyemeyince berbat hissediyorum,
ağzımın tadı yok.
yerken iyi tadını alıyorum ama sonra gene berbat bir tat.
ablam yiyebiliyorken ye, sonra yiyemeyeceksin diyordu 2 hafta önce. yok diyet yapıcam diyordum ama olmadı tabi ki.

BURCUHAYAL
çıbık krekerıde ekle canımmmm:KK1:

bu arda erıkkkk gercekten cok severım sole bak sulu sulu eksı ekıs su an bıte ondan tıksnmıyorum sanırım :KK43:
evet evet bir de çubuk kraker, eşime aldırdım bir sürü, acıktıkça ağzıma atıyorum iyi oluyor.

asyaeren
BURCUHAYAL
canım aslında abur cuburdan uzak durabılrsek ok fazla almayız dıye dusunuyorummm benımde bulanıyor ama ıste ben bastırmak ıcın tuketmıyorum pek bısey
mecbur yiyorsun canım. Benim hala iştahım yok ama bulantım başlamasın aç kalmayayım diye yiyorum. hamilelik dışında da öğün atladığımda midem bulanırdı. Yine de abur cubur pek tüketmedim aslında. Sadece dışarı çıkınca bir avuç şeker koyuyordum cebime :KK43: çok sağlıksız ama başka türlü baş edemedim.

BURCUHAYAL
asyaeren
selülitler beni üzüyor :KK43: hava azıcık daha ısınsın yürüyüşe başlayayım.
canı yuruyuse baslayınca gecer.ne gusel onumuz yazz sansılıyıs hava gusel olcak meyvalar gusel olcak benım bı tek kotu yanı tatıl olmıcak cunku seyahat yasağım var