Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2013 Kasım Anneleri

vahsihatun
1-04-13, 11:04
Gurbetgüzelinin inşallah haberler doğru değildir, düşük tehlikesidir belkide sadece inşallah öyledir.Kızlar dua edelim kuran okuyalım.

Benim de canım sıkkın beyazdan yine kahverengiye döndü, 9 ay hep böle mi olacak :KK43::KK43::KK43: dün hapım bitmişti progestanı bırakınca mı oldu hemen 1 günde anlamadım ki, bugün gittik hemen aldık,inş geri beyaza döner ya

xNeharx
vahsihatun
Gurbetgüzelinin inşallah haberler doğru değildir, düşük tehlikesidir belkide sadece inşallah öyledir.Kızlar dua edelim kuran okuyalım.

Benim de canım sıkkın beyazdan yine kahverengiye döndü, 9 ay hep böle mi olacak :KK43::KK43::KK43: dün hapım bitmişti progestanı bırakınca mı oldu hemen 1 günde anlamadım ki, bugün gittik hemen aldık,inş geri beyaza döner ya
kuzum progestanı bırakınca kanama oluyor üzme kendini kahverengi olması kötü değil içerdeki eski kan o atıyo işte. benim arkadaşım 9 ay böyle kahverengi geldi

vahsihatun
xNeharx
kuzum progestanı bırakınca kanama oluyor üzme kendini kahverengi olması kötü değil içerdeki eski kan o atıyo işte. benim arkadaşım 9 ay böyle kahverengi geldi
Atamadı gitti içerdeki kanı şükürler olsun elhamdülillah ama elimde değil özeniyorum öyle sağlıklı bi şekilde hamilelik gecirenlere, sürekli evdeyim kayınvalidem geldi o yapıyo herseyi sağolsun , pozitif bi insan değilim inş sürmez o kadar 9 ay ya :KK50: ilk 3 ay bi gecse de riski atsak diye bekliyoruz hepimiz dimi inş sağlıkla gelir o günler

ciceek
vahsihatun

moral bozmak yok. İlacını aksatma dr bırak diyene kadar. Aman nolur :KK43:

vahsihatun
ciceek
moral bozmak yok. İlacını aksatma dr bırak diyene kadar. Aman nolur :KK43:
Bidaha aksatır mıyımmm:KK19::KK20: benim durumum da size tecrübe olsun hapınız bitmeden yenisini garantiye alın

tugba71
kızlar koyu sarı renkte turuncu gibi bir akıntım oldu böyle bişe yaşayan var mı? çok korkuyorum ,daha önce olmadı böyle bişe sadece yerleşme kanaması yaşamıştım

xNeharx
vahsihatun
Atamadı gitti içerdeki kanı şükürler olsun elhamdülillah ama elimde değil özeniyorum öyle sağlıklı bi şekilde hamilelik gecirenlere, sürekli evdeyim kayınvalidem geldi o yapıyo herseyi sağolsun , pozitif bi insan değilim inş sürmez o kadar 9 ay ya :KK50: ilk 3 ay bi gecse de riski atsak diye bekliyoruz hepimiz dimi inş sağlıkla gelir o günler
canımmm aynı durumdayız ben sadce yatıyom kayınvalide etrafımda. Allah razı olsun ama ilerde bunların hepsi yüzüme vurulcak öyle hissediyorum. 15 gündür sürekli evdeyim. azcık hava almaya öyle ihtiyacım varki

vahsihatun
tugba71
kızlar koyu sarı renkte turuncu gibi bir akıntım oldu böyle bişe yaşayan var mı? çok korkuyorum ,daha önce olmadı böyle bişe sadece yerleşme kanaması yaşamıştım
Canım hepimizin başına geldi korkma hatta kahverengi lekelerimiz geliyor, progestan kullanıyor musun? kahverengiden ziyade renk kırmızı olunca korkman gerekiyor, dr muayene tarihini biraz daha erkene alabilirsin,

trnaysgl
kızlar normal akıntılarınız devam edıyomu benım gecmedı daha :KK34:

KibritciKiz
trnaysgl
benim normal değil ama sugibi olan devam ediyo.
resmen su kaçağı var biyerlerde :)
gidince unutmayayım sorayım Dr.a ..bebeğin suyu varmıdır şimdi..o değildir dimi gelen:26:

vahsihatun
trnaysgl
Normal akıntın var da daha ne istiyosun kız:KK47: olacak tabi doğal bi sistem içerden dışarı bi akıntı olcak ki rahim hep temiz kalcak , çok mu oluyor akıntın?

xNeharx
trnaysgl
canım hamişlikten önceki akıntıdan bahsediyosan evet devam ediyor. afedersin sümüksü açık sarı.normal mi acaba doktora sorayım

tugba71
vahsihatun
Canım hepimizin başına geldi korkma hatta kahverengi lekelerimiz geliyor, progestan kullanıyor musun? kahverengiden ziyade renk kırmızı olunca korkman gerekiyor, dr muayene tarihini biraz daha erkene alabilirsin,
kahverengi kanamam olmuştu bir gün kadar yerleşme kanamasıymış doktorun dediğine göre ondan sonra hiç olmadı progesteron da kullanmadım hiç bugun öğlen değişik bir renk işte moralim bozuldu ama şuan bişe yok,ilk hamileliğim ve tedirginim herşeyden

gulden59
merhaba kızlar öncelikle hayırlı olsun bebişleriniz bende 2012 kasım annesiyim bu sayfaya baktım çünkü o günleri yaşar gibi oldum okuyunca ..
akıntıları merak etmeyin çok fazla olmadığı sürece bi sıkıntı yok tabiki doktorunuzla gittiğinizde mutlaka paylaşın akat benim 9 ay boyunca akıntılarım sürdü sorun olmaz inşallah hepiniz sağlıklı bi şekilde alırsınız bebişlerinizi kucaklarınıza..

xNeharx
badezuzum
gidince unutmayayım sorayım Dr.a ..bebeğin suyu varmıdır şimdi..o değildir dimi gelen:26:
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:yok kızzzzzzzzzzzz:KK9::KK9::KK9::KK9:

bizimgiz
kızlar üstten ultrason için sıkışıkken gittim net gozuktu vs. diyorlar bu kalp atısı görmek için gecerlimi? sıkısık olsam dahamı net gozukcek?

KibritciKiz
tugba71
kahverengi kanamam olmuştu bir gün kadar yerleşme kanamasıymış doktorun dediğine göre ondan sonra hiç olmadı progesteron da kullanmadım hiç bugun öğlen değişik bir renk işte moralim bozuldu ama şuan bişe yok,ilk hamileliğim ve tedirginim herşeyden
bende bildiğin kanama oldu..çok şükür bişey olmadı
korkma inş. bişey yoktur

ciceek
tugba71
benim de ilk hamileliğim insan bilmediği bir yolda ilerliyor gibi korkuyor. Ama tedirgin olmak bizi strese sokuyor ve bizi de bebeklerimizi de etkiliyor :/ ben içime böyle bir korku yerleşince hep bebeğimin kollarımda olduğu kokladığım anı düşünüyorum yüzümde bi gülümseme oluyor. Burnumda bebeğimin cennet kokusu...

KibritciKiz
xNeharx
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:yok kızzzzzzzzzzzz:KK9::KK9::KK9::KK9:
ya benim arkadaşın hamileliği boyunca böyle akıntısı olmuş..şeffaf su gibi..
9.ayında suyu bitmiş Allah korusun çok kötü şeyler oldu yazmak bile istemem:KK14:
o hep aklımda yer etti..

filiz86
vahsihatun

canım benımde kahverengı gelıyor gene dua edelım kırmızı gelmıyor bu gunlerımıze sukur kuzum yaa :KK16:
progestan ıcerdekı kanamayı durduruyor o yuzden kullanmadıgın zaman gelmesı normal
benımde akıntım var kızlar altım ıslanıyor gıdıyorum bakıyorum kanmı geldı dıye ıycene pskolojım bozuldu
ınsallah tehlıkelı anlarımızı atlatırız bıran once
cok sıkıldımmm bu durumdann heran bırsey olucak dıye korkuyorum bırde bole olumsuz uzucu seyler okudugum zamannn heptennn bıtıyorummmmm
korkum dahada artıyorr rabbım kımseyı evladıyla sınamasın ınsallahhhhhhh :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

trnaysgl
badezuzum
vahsihatun
Normal akıntın var da daha ne istiyosun kız:KK47: olacak tabi doğal bi sistem içerden dışarı bi akıntı olcak ki rahim hep temiz kalcak , çok mu oluyor akıntın?
xNeharx
canım hamişlikten önceki akıntıdan bahsediyosan evet devam ediyor. afedersin sümüksü açık sarı.normal mi acaba doktora sorayım
evet kızlar hamılelkten öncede vardı ama şimdi daha cok arada su gıbı arada dedıgınız sumuksu gıbı doktorum normal demıştı ama yınede korkuyorum yaa herkestemı var dıe merak ettım

ciceek
bizimgiz
kızlar üstten ultrason için sıkışıkken gittim net gozuktu vs. diyorlar bu kalp atısı görmek için gecerlimi? sıkısık olsam dahamı net gozukcek?
ben de sıkışıkken gittim dr um çok güzel bidahaki sefer de yine böyle gel dedi. sanırım daha net oluyo. cuma günü kalp atışını dinlemeye gidicem kuzumun. İnşallah rabbim nasip eder... Hepimize...

kuzum06
Merhaba annisler nasilsiniz bebisler nasil?
Filiz nasil oldun?
Kurtlukiraz, butterfly ve gurbet guzelinden haberler nasil gecmisi okuyamadim.
Bugun sabah eksik kan tahlillerimiz vardi persembe gunu kan vermistim bugün sonuclari aldik
Doktor teyzemiz herşey iyi dedi 1 mayisa kadar acil birsey olmazsa gelmene gerek yok dedi

KibritciKiz
9 ay (çoğumuzun 7 kaldı:nazar:) kafayı yemede geçer inş:KK1:

xNeharx
badezuzum
9.ayında suyu bitmiş Allah korusun çok kötü şeyler oldu yazmak bile istemem:KK14:
o hep aklımda yer etti..
anaaaaaaaaaammm:KK53: biz bilinçli olup doktora soralım devamlıııııııııı:KK53:

filiz86
kuzum06
Merhaba annisler nasilsiniz bebisler nasil?
Filiz nasil oldun?
Kurtlukiraz, butterfly ve gurbet guzelinden haberler nasil gecmisi okuyamadim.
Bugun sabah eksik kan tahlillerimiz vardi persembe gunu kan vermistim bugün sonuclari aldik
Doktor teyzemiz herşey iyi dedi 1 mayisa kadar acil birsey olmazsa gelmene gerek yok dedi
canıımmmmcım cok sukurr lekenme gecmıs bugun hıc gelmedii demekkii adet gunum dıye oldu o gun
senınde guzel cıkmıstır umarım tahlıllerınnn canımmm:KK16:
gecmısı oku ıstersen hepımız uzgunuz :KK5:

ozlmalpr84
1-04-13, 12:04
çok üzüldüm, gurbetgüzeli umarım enkısa sürede birşeyler yazarsın bize.
benim yüzüm sivilce tarlası gibi oldu kendimi iyi hissetmiyorum.birde raporum bitiyor eşimi bırakıp TR ye döneceğim:KK43:( yurtdışındaki raporlarım yüzünden iş yeri bi dünya problem çıkarttı durumumu bile bile.. bide tr ye dönünce onlarla uğraş.ağlamak istiyorum avaz avaz:KK43:(

KibritciKiz
xNeharx
anaaaaaaaaaammm:KK53: biz bilinçli olup doktora soralım devamlıııııııııı:KK53:
yaa iştee ben gördüğüm için pimpiriklendim..soralım tabi...ne normal ne değil bilmiyoruz ki:26:

pocarahontas
kızlar bulantıları devam eden varmı benim gibi, bişiler yiyince midem taş gibi oluyor, yemeyince bulantı açmıyım değilmiyim hiç bişi anlamıyorum kan şekerim düşüyo bazen. şuanda da çok kötüyüm inanılmaz bir ağırlık uyku hali ve mide ağrısı yaşıyorum. soda içiyorum sürekli en iyi soda geliyo sanki

vahsihatun
ciceek
benim de ilk hamileliğim insan bilmediği bir yolda ilerliyor gibi korkuyor. Ama tedirgin olmak bizi strese sokuyor ve bizi de bebeklerimizi de etkiliyor :/ ben içime böyle bir korku yerleşince hep bebeğimin kollarımda olduğu kokladığım anı düşünüyorum yüzümde bi gülümseme oluyor. Burnumda bebeğimin cennet kokusu...
Ne güzel keşke benim hayal gücüm de birazcık gelişmiş olsaydı, ben hayal kurmaya bile korkuyorum:KK50: bebek kıyafetlerini bile transit geciyorum.

badezuzum
o hep aklımda yer etti..
Canım biz böyle çok hikaye duyduk herşeyde uzmanız ya çok bilen çok korkar, psikolojimiz bozuluyo.Çok bilmek iyi değil aslında.

filiz86
canım benımde kahverengı gelıyor gene dua edelım kırmızı gelmıyor bu gunlerımıze sukur kuzum yaa :KK16:
progestan ıcerdekı kanamayı durduruyor o yuzden kullanmadıgın zaman gelmesı normal
benımde akıntım var kızlar altım ıslanıyor gıdıyorum bakıyorum kanmı geldı dıye ıycene pskolojım bozuldu
ınsallah tehlıkelı anlarımızı atlatırız bıran once
cok sıkıldımmm bu durumdann heran bırsey olucak dıye korkuyorum bırde bole olumsuz uzucu seyler okudugum zamannn heptennn bıtıyorummmmm
korkum dahada artıyorr rabbım kımseyı evladıyla sınamasın ınsallahhhhhhh :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:
Aminnn bak seninki :KK43:gecmiş ne güzel maşallah benimki bi başlayınca 2 hafta falan sürüyo haklısın şükretmek lazım beyazken de kıymetini bilemedim her an kahverengi gelcek korkusuyla bi rahat edemedim

vahsihatun
filiz86
canıımmmmcım cok sukurr lekenme gecmıs bugun hıc gelmedii demekkii adet gunum dıye oldu o gun
senınde guzel cıkmıstır umarım tahlıllerınnn canımmm:KK16:
gecmısı oku ıstersen hepımız uzgunuz :KK5:
Canım sen lekelenmen varken sürekli yattın mı, yoksa evde dolandın mı

KibritciKiz
vahsihatun
Canım biz böyle çok hikaye duyduk herşeyde uzmanız ya çok bilen çok korkar, psikolojimiz bozuluyo.Çok bilmek iyi değil aslında.
işte kötü olan benim gözümün önünde oldu herşey..kızın testini bile beraber yaptık..yoksa araştırıp öğrenmedim..onda sonrada hep korku oldu..
e topicte de çoğu kişinin düşük hikayesi var..veya tedaviyle olmuş ..o yüzden fazla pimpirikliyiz galiba
Allaha emanet kuzular..biz aciz kullarız..sadece dua edebiliriz yavrularımızı biza bağışlması için..

kuzum06
Çok canim sıkıldı yaaa soyleyecek bişey bulamiyorum. Hem butterfly ve gurbetguzeli ne diyebilirim Allahim yar ve yardimcilari olsun

KibritciKiz
pocarahontas
kızlar bulantıları devam eden varmı benim gibi, bişiler yiyince midem taş gibi oluyor, yemeyince bulantı açmıyım değilmiyim hiç bişi anlamıyorum kan şekerim düşüyo bazen. şuanda da çok kötüyüm inanılmaz bir ağırlık uyku hali ve mide ağrısı yaşıyorum. soda içiyorum sürekli en iyi soda geliyo sanki
canım galiba 12.haftaya kadar sürüyo yaa.bende vitamin içtim hepsi midemde taş gibi duruyo......

Selayhus
hepinize selamlar arkadaslar ,rabbim hepimize bebeklerimizi sag salim kucagimiza almayi nasip eder insallah .

Hamileligimi basindan beri takip ediyorum burayi ama 3 dusuk/ kürtaj yasamis birisi olarak sevincimi kendimle bile paylasabilmem zor oldu

Cuma gunu bebegimin kalp atislarini gördum rabbime sukurler olsun ..
Daha önceki düsüklerimden sebep önlem amacli hergün kan sivilastirici igne vuruyorum , progestan , yine asprine benzeyen bir hap birde cortizon icerikli ilac almak zorundayim ..

Diger iki düsugumde kalp atislarini görememistik , bu sefer umutluyum insallah olacak
7+3 diye gitmistim cuma gununu bir hafta geriye aldilar, regl duzenim 35-40 gun oldugu icin

7 haftada henuz kalp atisini duyup göremeyen arkadaslar korkmayin belki dollenme 1 hafta gec olmustur ..

Allahima sukur birde 4 yasinda oglum var butun acilarima dayanma kaynagi oldu..

Biraz uzun bir giris oldu :)) dolmusum sanirim

Rabbim hep istedimiz haberleri duymayi nasip etsin insallah

KibritciKiz
kuzum06
Çok canim sıkıldı yaaa soyleyecek bişey bulamiyorum. Hem butterfly ve gurbetguzeli ne diyebilirim Allahim yar ve yardimcilari olsun
gurbetgüzelinden habermi var benmi kaçırdım....