esim :(

Gmznzl
13-02-13, 08:02
Merhaba arkadaslar. Esimle tartistik ve sonu cok kotu bitti.hamileyim
Esimle bu zamana kadar sorjnlarimiz olmustu ama bu kadari olmamisti.dun esimle tartistik ben soyledm o soyledi.sonunda esim gmznzl bak simdi deyio kolunu kaldirdi.smdi vurucam sana elimim tersiyle der gibi.. o kadar kotu oldum ki o an.biseler soylledi.ben de sinirin gecmedi o kaldirdigini indirseydin rahatlardn belki dedm.ciktim odadan.snra geldi yanima ozur diledi.gervkten refleks asla niyetm vurmak degildi.ben sana asla vuramam dedi.iyi de ben gozumemi inancam sana mi.laf dalasi... snra yattk.o yerde ben yatakta.baktim ki uyuyo.ciktim odadan.onceden beni kirsa hemen gelio gonlumu alirdi.bu sefer yapmadi.snra yerden kalkip yataga yatti.ben agliyorm tabi.snra o an kriz gecirdim.bi ara bayilmisim vurdun bana baba bana vurdu diye gece sayiklamisim hep.sabah anlatti bunlari.

Sabah geldi.vallahi vurmak degildi benm sana vurmam demek evliligmi bitirmek demek dedi.ben dr evet bitirdin zaten dedm.ise gidiyorm ben dedim ciktim.is yerimiz birbirine yakin.benmke gelmedi.daha cok sinir oldum.aksam gelmycem bekleme dedim.sacmalama dedi.dis kapidaydik.alyansimi da cikarip bunu da diyip firlattm.. cok kouyum biseyler duymaya ihtiyacm var

YenidenDogdum
off arkadasım ne kadar nazlısın ...
adam suclu ama sızın yaptıklarınızı okuayn adam sızı dovdu zannedecek
yuzuk cıkarmak eve gelmıcem demek aksama eve gıtmeyın barıde arkanızda durun yaptıklaırnızın ...

dogunal
abartmamışmısın sence..???
ne kadar kolaymıs bı evlılıgı bıtırmek su an cok sasırdım...
vursa bosan dıycemde elını kaldırmıs sonra ındırmıs...
ha affetme kız bagır cagır küs o el bana nasıl kalkar dıye hesap sor...
yüzük fırlatmalara falan nasıl gelmıs bu konu anlamadım...

kenıdmden bılıyorum evlenırken ne zorluklar cekıldı...
karsılıgı bu mu ??:KK20:

tenesemisir
benim de başıma benzer bişey gelmişti
o yüzden sana önerim şu olacak
ona küsme, yüzügü atman yanlış olmuş
ona küsmeyeceksin, ama yanında dururken düşünceli ve üzgün duracaksın
o zaman o kadar vicdan azabı yaşıyor ki
kendi dersini kendi alıyor sana baktıkça
sen ona küsmeyince o kendi kendini cezalandırmak isteyecek
zaten kendisi de söylemiş 'elimi kaldırırsam bu evliliğimizin sonu olur' diye
yani o zaten bişeylerin farkında
Akşam eve git, yüzüğünü tak
yemegini yap
onunla beraber otur
ve onun nasıl acı çektiğini gör...
umarım bu ilk ve son olur
her şeyin güzel olması dileklerimle

sebatiye
Gmznzl
Esimle bu zamana kadar sorjnlarimiz olmustu ama bu kadari olmamisti.dun esimle tartistik ben soyledm o soyledi.sonunda esim gmznzl bak simdi deyio kolunu kaldirdi.smdi vurucam sana elimim tersiyle der gibi.. o kadar kotu oldum ki o an.biseler soylledi.ben de sinirin gecmedi o kaldirdigini indirseydin rahatlardn belki dedm.ciktim odadan.snra geldi yanima ozur diledi.gervkten refleks asla niyetm vurmak degildi.ben sana asla vuramam dedi.iyi de ben gozumemi inancam sana mi.laf dalasi... snra yattk.o yerde ben yatakta.baktim ki uyuyo.ciktim odadan.onceden beni kirsa hemen gelio gonlumu alirdi.bu sefer yapmadi.snra yerden kalkip yataga yatti.ben agliyorm tabi.snra o an kriz gecirdim.bi ara bayilmisim vurdun bana baba bana vurdu diye gece sayiklamisim hep.sabah anlatti bunlari.

Sabah geldi.vallahi vurmak degildi benm sana vurmam demek evliligmi bitirmek demek dedi.ben dr evet bitirdin zaten dedm.ise gidiyorm ben dedim ciktim.is yerimiz birbirine yakin.benmke gelmedi.daha cok sinir oldum.aksam gelmycem bekleme dedim.sacmalama dedi.dis kapidaydik.alyansimi da cikarip bunu da diyip firlattm.. cok kouyum biseyler duymaya ihtiyacm var
saçmalamışsınız.bence kendinizi toplayın.bunun bir de lohusalığı var.ortada evlilik diye bir şey kalmaz

pambukmelek8788
13-02-13, 09:02
gmznzl
merhaba arkadaslar. Esimle tartistik ve sonu cok kotu bitti.hamileyim
esimle bu zamana kadar sorjnlarimiz olmustu ama bu kadari olmamisti.dun esimle tartistik ben soyledm o soyledi.sonunda esim gmznzl bak simdi deyio kolunu kaldirdi.smdi vurucam sana elimim tersiyle der gibi.. O kadar kotu oldum ki o an.biseler soylledi.ben de sinirin gecmedi o kaldirdigini indirseydin rahatlardn belki dedm.ciktim odadan.snra geldi yanima ozur diledi.gervkten refleks asla niyetm vurmak degildi.ben sana asla vuramam dedi.iyi de ben gozumemi inancam sana mi.laf dalasi... Snra yattk.o yerde ben yatakta.baktim ki uyuyo.ciktim odadan.onceden beni kirsa hemen gelio gonlumu alirdi.bu sefer yapmadi.snra yerden kalkip yataga yatti.ben agliyorm tabi.snra o an kriz gecirdim.bi ara bayilmisim vurdun bana baba bana vurdu diye gece sayiklamisim hep.sabah anlatti bunlari.

Sabah geldi.vallahi vurmak degildi benm sana vurmam demek evliligmi bitirmek demek dedi.ben dr evet bitirdin zaten dedm.ise gidiyorm ben dedim ciktim.is yerimiz birbirine yakin.benmke gelmedi.daha cok sinir oldum.aksam gelmycem bekleme dedim.sacmalama dedi.dis kapidaydik.alyansimi da cikarip bunu da diyip firlattm.. Cok kouyum biseyler duymaya ihtiyacm var
arkadasım şaka mı yaposun? Yeni evli felanmısınız... Bu olay için evlilik mi bitirilir nasıl abarttmıssın öyle sen ya. Adam özür dilemiş + vurmamış bile.. O yüzüğü çıkarmak okadar kolaymı

sovr86
yaptığı hoş olmamış sende şimdiden dersini alsın ki bida böyle bir şeyi aklından bile geçirmesinm diyorsun ama son yüzük olayında abartmışsın , bu kadar kolay çıkmamalı o yüzük , siz artık evlisiniz sevgili değil...

umarım eşiniz dersini almıştır ve bir daha tekrarlamaz

liz
fazla naz aşık usandırır.ben bunu hamile oluşuna veriyorum. ama bence daha fazla uzatmayın. ben ortada çok büyük bir problem göremedim heleki yüzüğü fırlatıp atacak kadar!

Mev*Can
pambukmelek8788
arkadasım şaka mı yaposun? Yeni evli felanmısınız... Bu olay için evlilik mi bitirilir nasıl abarttmıssın öyle sen ya. Adam özür dilemiş + vurmamış bile.. O yüzüğü çıkarmak okadar kolaymı
refleks denen bi şey var arkadaşım.adam kavga anında kolunu,elini kaldırdı demişsin,ee sonrasında pişman olmuş dimi.her kavgada yüzük çıkartırsan sen, o parmağın yalama olur ben sana söyleyeyim..

ha bu arada bende bazen mutfakta iş yaparken eşim gelir,o arada tartışırken elimdeki bıçağı sallayarak konuşurum.şükür eşimi hiç bıçaklamadım bu güne kadar anlatabildim sanırım..

ilkduyansenol
sonuç olarak hamilesin ve affediceğin kesin kızgınlıkla böle davranıyorsun fakat yüzük çıkarma zamanla laçkalaşır ve inancını kaybeder eşin sana, nasıl olsa her çıkarışında takıcak tekrar gibi.her evde ocak kaynar kimine tatlı kiminde acı ve her evlilikte tartışmasız dört dörtlük olmaz zaten anlamını yitirir.biraz fevri hareket etmişsin, eşini cezalandırmak yüzük çıkarmakla olmaz haklıysan konuşursun rahatsızlıklarını söylersin gerekirse bir süre konuşmazsın

derya0141
Gmznzl

slm ben 2006 da evlendim şuan 3 tane küçük yaramazım var eşimle aramızdaki sorunları duysan senin yaşadığın sorunun aşılması çok kolay bir sorun olduğunu anlardın.yapmaması gereken şeyleri başından anlaması gerekiyor.o el bir kere kalktıysa başka bir gün mutlaka yüzüne iner.sakın buna izin verme onun sana böyle birşey yapamayacagını anlatmalısın bir süre tavır alabilirsin.o zaman yanlışını daha iyi anlar.ama fazla uzatmamalısın .hiç merak etme kısa sürede işler yoluna girecektir.üzülmemelisin

Gunicen
Hamileliğin getirdiği psikolojiyle sanırım biraz abartmışsınız...
Zaten gönlünüzü almaya da çalışmış.
Bazı erkekler sinirlenince gözleri birşeyi görmez.O an o el kalkar ve duvara cama da gidebilir...
Niyeti illa size vurmak olmayabilir.
Bu sebepten evlilik bitemez.Evlilik müessesesi bu kadar kolay bir kurum mu?

cincikk
hormonlarrrrr :KK36::KK36::84::84:

eşinin yaptığı hoş değil ama zaten sana vursam evliliğimizin sonu olur demiş niyetinin vurmak olmadığını belirtmiş sen de hamileliğin etsiyile coşmuşsun iyice sakinleş eve git güzel bir duş yap bir bitki çayı iç sakinleş dinlen. akşam da kavga çıkartma

Gmznzl
Genel olarak elestiri yapilmis.fakat onjn refleks oldugunu soyleyen esim.ama o elin kalktigini ben gordum ve o refleks degildi.bugun kalkan oel yarin suratima iner.. benm icin cok onur kirici.o elin kalkmasiyla suratima inmesi arasinda hic bi fark yokkk

Gmznzl
dogunal
abartmamışmısın sence..???
ne kadar kolaymıs bı evlılıgı bıtırmek su an cok sasırdım...
vursa bosan dıycemde elını kaldırmıs sonra ındırmıs...
ha affetme kız bagır cagır küs o el bana nasıl kalkar dıye hesap sor...
yüzük fırlatmalara falan nasıl gelmıs bu konu anlamadım...

kenıdmden bılıyorum evlenırken ne zorluklar cekıldı...
karsılıgı bu mu ??:KK20:
Hayir abartmadim.. bi evlilik neden biterr? Dayak vardir .. aldatna vardir ya sa baska seyler.. o el kalkti bir dahakalkip suratima inmiycenin garantisi var mi?

sulusevgi
böyle yazıları okuyunca evlilik degil bazı arkadaşların evcilik yaptıgını goruyorum. Ya cok genc yaşta evlenilmesi yada flört ün kısa olması sonucu insanlar karşıdakilerini tanımadan evleniyorlar ve sonucta evlilik yükü agır geliyor, işine gelmedi mi de boşan gitsin.
Öyle bi arkadaşım var eşinden 12 yaş kucuk her kavgada boşa beni diyormuş sonunda kız herkesin ortasında buna hakaret edince
adam onu boşamış birde üstüne hakaret davası acmış. Helal olsun dedim adama akıllı adammış, evliligi yap boza ceviren eşine
kapak bir dava kazanmış

Gmznzl
13-02-13, 10:02
Gunicen
Hamileliğin getirdiği psikolojiyle sanırım biraz abartmışsınız...
Zaten gönlünüzü almaya da çalışmış.
Bazı erkekler sinirlenince gözleri birşeyi görmez.O an o el kalkar ve duvara cama da gidebilir...
Niyeti illa size vurmak olmayabilir.
Bu sebepten evlilik bitemez.Evlilik müessesesi bu kadar kolay bir kurum mu?
Evliligi yikmak bu kdr kokay degik de.. insanin esine el kaldirmasi bu kadar kolay mi? Ben bi daha tekrrlanmicandan nerden emin olacagim? Dayakkar boyke baslar.. bi kere kalkar o el inmez ama bi dahakinde cok kuvvetli iner.. iste o zaman bedenine degil hayatina esine verdigin degere emeklere gonlune ve sevgine iner..

BayanHicKimse
trip at tamam da niye alyansını çıkarıyosun ki:26:
tamam yaptığı hoş bişey değil, pişman olana kadar süründür, ama hemen evliliği bitirmek bence acele bi karar olur:KK34:
sakin ol ve eşinle sakin kafayla konuş

sulusevgi
bir kez yuzugumu cıkarttım attım, bizim adam aldı yuzugu cekicle kırdı, ne zaman ayaklarıma kapanır eşeklik ettim dersin
o zaman alırım dedi. İstersen evi yak yık, kafamı kır ama bu yuzuk ancak ya boşanmada yada ölümde cıkar dedi.
Bu arada benim deli yuzuk şeklinde adımı evlilik parmagına dövdürtmüş. Manyak adam ne olacak.

gunnur2010
Aslında bi bakıma haklısın, insan korkuyor ya o el Birdaha kalkarsa diye! Ama bide şu var evlilik bu kadar kolay harcanmamalı. Ne emekle, ne hayallerle ve tabiki önceliklerde sevgiyle kuruluyor. Üzüldüm tabi ama hamilelik gerçekten insanı çok duygusallaştırıyor, hormonlar çoşuyor resmen. Sakin kafayla, sinirleriniz yatışında Birdaha düşünün derim!

Kaety
Gmznzl
Evliligi yikmak bu kdr kokay degik de.. insanin esine el kaldirmasi bu kadar kolay mi? Ben bi daha tekrrlanmicandan nerden emin olacagim? Dayakkar boyke baslar.. bi kere kalkar o el inmez ama bi dahakinde cok kuvvetli iner.. iste o zaman bedenine degil hayatina esine verdigin degere emeklere gonlune ve sevgine iner..

Aslında haklısın, tekrarlamasn hatta bir daha ki sefere vurma cesareti olabilir, ders olsun istiyorsun.
Ama bence yüzüğü çıkarma bir daha, daha farklı yollardan ders ver ki olaylar daha kötü olmasın.

Gmznzl
sulusevgi
böyle yazıları okuyunca evlilik degil bazı arkadaşların evcilik yaptıgını goruyorum. Ya cok genc yaşta evlenilmesi yada flört ün kısa olması sonucu insanlar karşıdakilerini tanımadan evleniyorlar ve sonucta evlilik yükü agır geliyor, işine gelmedi mi de boşan gitsin.
Öyle bi arkadaşım var eşinden 12 yaş kucuk her kavgada boşa beni diyormuş sonunda kız herkesin ortasında buna hakaret edince
adam onu boşamış birde üstüne hakaret davası acmış. Helal olsun dedim adama akıllı adammış, evliligi yap boza ceviren eşine
kapak bir dava kazanmış
Size gore evcilik.. ben kaldiramuyorum bunlari kusura bakmayin.. bir daha olmicann garantisi yok..hayatta gix bir seyn garantisi yok.benm babam bana elini kaldirmadi bir kere.bakin burdu demyrm kaldirmadi..ki benm babam cok sinirli adamdir.. esim ne hakla elini kaldiriyorr.. size de esinjz elini kaldirdiginda benm yaptigimhatayi yapmaz kirar dizini oturursun evde..bir daha ki tokadi beklersiniz o zaman.nede olsa benm ki evcilik sizin ki evlilikk

Gmznzl
tamtatam

Aslında haklısın, tekrarlamasn hatta bir daha ki sefere vurma cesareti olabilir, ders olsun istiyorsun.
Ama bence yüzüğü çıkarma bir daha, daha farklı yollardan ders ver ki olaylar daha kötü olmasın.
Benm burda yaptigim tek hata yuzugu cikarmak.. herkes buna takilmis.kimse hamile bi kadina nasik elini kaldirir diye tepki gostermemis..

ozdn
yani arkadaşım adam yüz vermeyince hemen sinir krizi geçirip bayılıyorsunuz bende bunu anlamıyorum bayılmak bu kadar basit mi

madem babanız bile el kaldırmadı bu kadar da zorunuza gitti boşanın o halde

weiss
Herzaman ki bilindik kadin kaprisi.
Böyle böyle eslerinizi dolum noktasina getiriyorsunuz sonra esiniz bosanma davasini acipta " bitti" deyincede, " yuvam yikiliyor, ölecegim nolur yardim" diyorsunuz.
Allah askina 5 yasindaki cocuk gibi hareket etmekten, kaprisin cilkini cikarmaktan ve sabahlara kadar gelsin gönlümü alsin öpsün sarilsin diye bekleyip, adam gelince yine kapris , hakaret, tartisma yapmaktan vazgecin.

Not : yazdiklarim geneldir.

Gmznzl
sebatiye
saçmalamışsınız.bence kendinizi toplayın.bunun bir de lohusalığı var.ortada evlilik diye bir şey kalmaz
Neyi sacmalamisim.. sizin icin esin kadina el kaldirmasi normak yanii.. forunda dayak yiyen kadinlari okurdum.boyke boyle baslamia hep.. tokadi yiyip evlilik mi devam ettiricem.. kadinlara cok normak gelmeye baslamis.. dayak arsizi olmuslar.. ben o elin bi daha kalkmicana emin degilm

bbilim
diyelimki evliliğini bunun için bitirdin, yarın bir gün bunu karnındaki çocuğuna nasıl açıklayacaksın

anne neden ayrıldın babamdan
yawrum o bana bir gün elini kaldırdı ama vurmadı
eee bumu yani demezmi çocuk

bence pire için yorgan yakmayın
bir evladınız olacak

Gmznzl
weiss
Herzaman ki bilindik kadin kaprisi.
Böyle böyle eslerinizi dolum noktasina getiriyorsunuz sonra esiniz bosanma davasini acipta " bitti" deyincede, " yuvam yikiliyor, ölecegim nolur yardim" diyorsunuz.
Allah askina 5 yasindaki cocuk gibi hareket etmekten, kaprisin cilkini cikarmaktan ve sabahlara kadar gelsin gönlümü alsin öpsün sarilsin diye bekleyip, adam gelince yine kapris , hakaret, tartisma yapmaktan vazgecin.

Not : yazdiklarim geneldir.
Boyle boyleden kastiniz ne.. bu zamana kadr hic boyle bir durum olmadi.sesini yukseltmesi bile beni cok rahtsz ederken idare ettm.kusuea bakmayn ben o elin kalkmasini hazmedemem

pambukmelek8788
Mev*Can
refleks denen bi şey var arkadaşım.adam kavga anında kolunu,elini kaldırdı demişsin,ee sonrasında pişman olmuş dimi.her kavgada yüzük çıkartırsan sen, o parmağın yalama olur ben sana söyleyeyim..

ha bu arada bende bazen mutfakta iş yaparken eşim gelir,o arada tartışırken elimdeki bıçağı sallayarak konuşurum.şükür eşimi hiç bıçaklamadım bu güne kadar anlatabildim sanırım..
yorumu bana neden yaptığını anlayamadım :)

weiss
Gmznzl
Boyle boyleden kastiniz ne.. bu zamana kadr hic boyle bir durum olmadi.sesini yukseltmesi bile beni cok rahtsz ederken idare ettm.kusuea bakmayn ben o elin kalkmasini hazmedemem
Acikca söyleyeyim.
O elin kalkmasini hazmedemeyecek insan;
Yatakta yatttim, o yerde yatti, sonra o uyudu ben odadan ciktim, o yataga yatti, sonra sabah kabuslarimi anlatti, sonra ise giderken bittidir dedim sonra isyerimiz yakin bekledim gelmedi isyerine, sonra cikista yüzügü eline verdim. aksam bekleme dedim.

Bu kadar uzatmaz.
Siz acikca istiyorsunuz ki gelsin yalvarsin, ayaklarimi öpsün, köpekler gibi yalvarsin, pismanim desin.
Yoksa o elin kalkmasini affetmeyecek insan, hic sesini cikarmaz, hic kabuslar görmez, sabah sessizce cikar babasinin evine gider.
Bu budur yani.
Bundan baskasi, psiman etmek icin yapilan kapristen baska birsey degildir.
Burnunu sürtsün mantigi yani.
Erkeklerde bunu cok iyi bilir, anlar.

ilkduyansenol
burda eşinin yaptığı şeyi savunan kimse yok sadece cezalandırma şeklin hoş olmadığını belirtti çoğu arkadaş.bu şekilde ceza ile evlilik olmaz zamanla laçkalaşır.ne olursa olsun hiç kimse dayağı haketmez ki dediğiniz gibi baba evinde bile tokat atılmamış el bebek gül bebek büyü gel koca evinde dayak ye yada dayağa yelten.cezanı farklı yollarla vermelisin

office
Gmznzl
Hayir abartmadim.. bi evlilik neden biterr? Dayak vardir .. aldatna vardir ya sa baska seyler.. o el kalkti bir dahakalkip suratima inmiycenin garantisi var mi?
böyle trip yaptığında emin oluyorsun yani, o elin yüzüne inmeyeceğine.. hayır tam tersi, sen 100% boşanmayacaksın ve çıkardığın alyans, attığın trip ona ders de olmayacak.. hatta tam tersi belki de "bak döndü geri geldi" diyecek.. birşeyin sonunu getiremeyecekseniz hiç başlamayın, evet abartmışsınız hem de çoook.. her tartışmada yüzük atarsanız o yüzük yalama olur..

Gmznzl
bbilim
diyelimki evliliğini bunun için bitirdin, yarın bir gün bunu karnındaki çocuğuna nasıl açıklayacaksın

anne neden ayrıldın babamdan
yawrum o bana bir gün elini kaldırdı ama vurmadı
eee bumu yani demezmi çocuk

bence pire için yorgan yakmayın
bir evladınız olacak
Bakin o an ki ruh haliyla ve sinirle aslinda en cok kirginlikla yuzugi attim..ama niyetm her seyi dusunmeden yakip yikmak degil.. ama hazmedemiyorum da.. ve yorum yapanlar destek olacak seyler soylemek yerine evcilik mi oynuyosun.biyle basit seykerle esiniI dolduruyosunu gibi laflar daha cok kizdiriyo insani.. o el bana kalkti ben de gordum yasadim o ani

narserbeti
Gmznzl
Benm burda yaptigim tek hata yuzugu cikarmak.. herkes buna takilmis.kimse hamile bi kadina nasik elini kaldirir diye tepki gostermemis..

bana gorede esının yaptıgı yanlıs bence bı koca karısına vurmayı bırak el dahı kaldırmamalıdır.eger gmznzl tepki göstermeseydı daha cok yuz bulabılırdı esı yalnız keske yuzugu cıkarmasaydın ama ınsan sınırlenınce ne yaptıgını bılemıyor e tabı ustune bırde hamılelık...

Gmznzl
ozdn
yani arkadaşım adam yüz vermeyince hemen sinir krizi geçirip bayılıyorsunuz bende bunu anlamıyorum bayılmak bu kadar basit mi

madem babanız bile el kaldırmadı bu kadar da zorunuza gitti boşanın o halde
Ya nasil yavan bir yorum bu.. yuz vermedi diye mi bayildim ben.. o harketi hazmedem duzgun okuyunn yazimi

BayanHicKimse
bence konu sahibine yüklenmeyelim.
hamilelik hassasiyetine bağlıyorum ben.
çünkü o kadar büyütülcek bişey değil.

bbilim
Gmznzl
Bakin o an ki ruh haliyla ve sinirle aslinda en cok kirginlikla yuzugi attim..ama niyetm her seyi dusunmeden yakip yikmak degil.. ama hazmedemiyorum da.. ve yorum yapanlar destek olacak seyler soylemek yerine evcilik mi oynuyosun.biyle basit seykerle esiniI dolduruyosunu gibi laflar daha cok kizdiriyo insani.. o el bana kalkti ben de gordum yasadim o ani
bence biraz daha sakin olmalısınız, evliliğin ağırlığının zamanla sizde farkına varacaksınız ben 5 yıllık evliyim iyi kötü zamanlarımız oldu ama bizde ben asabi tarafımdır, bir kez çok kızdığımda eşimin omzuna yumruk attığım olmuştur, tabi sonra özür diledim onu seviyorum mutlu bi yuvamız var oda beni seviyor.

şiddetin olduğu bir evlilik zaten düşünülemez, bir evlilkikte şiddet varsa o evlilik zaten bitmiştir, fakat bunun için biraz daha düşünün bir şans daha verin eşinize gerekirse siniriniz geçtiğinde karşınıza alın konuşun sakin bir yerde bak bu birdaha olursa senin yanında olmam mesajını verin ona, şuan evliliğinizi gözden geçirdiğinizi anlatın.
insanlar konuşarak anlaşır sadece.
ve şunuda unutmayınki ortada bir çocuk olduğunda o evlilik artık 3 kişilik oluyor yeri geldiğinde evladınızı sizden ön planda tutmanız gerekiyor. bunları asla unutmayın

fmeryem
Gmznzl
Yaşadığınız olayları herkes sizin gözünüzle görüp yorumlayamaz. Destek olacak şeyler beklemeyin herkes sizinle nasıl aynı fikirde olsun ki.. Siz yaptığınız davranış onaylansın istiyorsunuz.. eleştirilmek hoşunuza gitmiyor sanırım.

weiss
Siz insanlari anlamiyorsunuz.
siz istiyorsunuz ki insanlar esinize versin veristirsin.
Nasil olurda hamile bir kadina el kaldirir desin herkes.
Ama sizin yaptiginiz sey söylenecek seyleri bitirmis.
Yüzük ne zaman parmaktan cikar biliyormusunuz.
Gercekten bittiginde.
Sizse " herseyi düsünmeden yikmak istemiyorum o an sinirle cikardim" diyorsunuz.
Esiniz sinirle siz el kaldiriyor siz sinirle yüzük cikariyorsunuz.
Ikinizde hatalisiniz ama sizin yaptiginiz iki kat hata.
Cünkü bugünden sonra artik sizin bosanirim sözünüz esinizde" yine basladi tehdide blöfe" düsüncesinden baska etki etmeyecek.
Siz esinizi elini kaldirdigi icin cok cok cok pisman hatta utanctan yüzünüze bakamaz hale getirebilirdiniz.
Ama siz sadece kapris yapip durdunuz.

Gmznzl
narserbeti
bana gorede esının yaptıgı yanlıs bence bı koca karısına vurmayı bırak el dahı kaldırmamalıdır.eger gmznzl tepki göstermeseydı daha cok yuz bulabılırdı esı yalnız keske yuzugu cıkarmasaydın ama ınsan sınırlenınce ne yaptıgını bılemıyor e tabı ustune bırde hamılelık...
Tesekkur ederim bi tek siz anladiniz. Aynen vurnayi birak elini dahi kaldirmamali savundugum bu..

BenIpek
Ben de çok fazla abarttığını düşünenlerdeniz. Zaten adam olayın bilincinde “sana vurmam demek, evliliğimi bitirmem demek” demiş. Gerçekten de o an refleks vermiş ama tabi hoş bir durum olmamakla birlikte sonuna kadar uzatmak da hoş olmamış. Bayılma noktasına gelmen, yüzük çıkarman, akşam eve gitmeyeceğini söylemen. Gerçekten gitmeyecek cesaretin var mı? Yoksa o an eşinin ne yapmasını bekleyerek söyledin bunları?

Gmznzl
weiss
Siz insanlari anlamiyorsunuz.
siz istiyorsunuz ki insanlar esinize versin veristirsin.
Nasil olurda hamile bir kadina el kaldirir desin herkes.
Ama sizin yaptiginiz sey söylenecek seyleri bitirmis.
Yüzük ne zaman parmaktan cikar biliyormusunuz.
Gercekten bittiginde.
Sizse " herseyi düsünmeden yikmak istemiyorum o an sinirle cikardim" diyorsunuz.
Esiniz sinirle siz el kaldiriyor siz sinirle yüzük cikariyorsunuz.
Ikinizde hatalisiniz ama sizin yaptiginiz iki kat hata.
Cünkü bugünden sonra artik sizin bosanirim sözünüz esinizde" yine basladi tehdide blöfe" düsüncesinden baska etki etmeyecek.
Siz esinizi elini kaldirdigi icin cok cok cok pisman hatta utanctan yüzünüze bakamaz hale getirebilirdiniz.
Ama siz sadece kapris yapip durdunuz.
Benm ki iki kat hata mi? Allah size boyle bisey yasatmasin diyorim ben size. Baska da diycek biseyim yok

Gmznzl
BenIpek
Ben de çok fazla abarttığını düşünenlerdeniz. Zaten adam olayın bilincinde “sana vurmam demek, evliliğimi bitirmem demek” demiş. Gerçekten de o an refleks vermiş ama tabi hoş bir durum olmamakla birlikte sonuna kadar uzatmak da hoş olmamış. Bayılma noktasına gelmen, yüzük çıkarman, akşam eve gitmeyeceğini söylemen. Gerçekten gitmeyecek cesaretin var mı? Yoksa o an eşinin ne yapmasını bekleyerek söyledin bunları?
Gercekrwn aksam eve gitmiyccem..gururum cok incindi..ben onun yuzune bakamam.. esinin agzini burnjnu kirip her yerini morartip sonra kopekler gibi pisman olan cok erkk var..bursa okudum ve sahit oldum.. her halti yiyip ozur dikeyen cok insan var.esim de ozur diledi ama belki tekrrdan ayni seyi yapacakk

weiss
Gmznzl
Benm ki iki kat hata mi? Allah size boyle bisey yasatmasin diyorim ben size. Baska da diycek biseyim yok
Amin kimseye yasatmasin.
16 yillik evliyim ( rabbime sükür)
Evlilik iki insanin ayni evde ortak noktayi bulma sürecidir.
Bu ortak nokta bulunana kadar elbette tartismalar, sürtüsmeler, zit fikirler olur.
Ama ben asla parmagimdaki yüzügü esimin eline vermedim.
Rabbimde verdirmesin.
Cünkü öyle birsey yaparsam gercekten benim icin hersey bitmistir.
Yoksa cikar tak cikar tak yaparak esimin gözünde, pisman etmek icin kendince trip yapan kadin konseptinden ileri gecemezsim!
Ben sorunlarimin mantigimla, aklimla cözmeyi tercih ederim.

narserbeti
Gmznzl
Gercekrwn aksam eve gitmiyccem..gururum cok incindi..ben onun yuzune bakamam.. esinin agzini burnjnu kirip her yerini morartip sonra kopekler gibi pisman olan cok erkk var..bursa okudum ve sahit oldum.. her halti yiyip ozur dikeyen cok insan var.esim de ozur diledi ama belki tekrrdan ayni seyi yapacakk
gmznzl sana katılıyorum canım bende okudum sahıt oldum bencede burnunu surtmelısın çünkü bu seferde bı ozurle nede affeder deyıp alıskanlık yapabılır:KK43: Allah korusun

Chuky
Hamile olsan da olmasan da o el kalkma anını unutamayacaksındır.
Yüzüğü çıkartman dışında abarttığını düşünmüyorum. Çok hassas bir dönemdesin.
Umarım eşin hatasını anlar.
Ama aranızı açmayın bu kadar. Evine gitmelisin bence.
Bir can taşıyorsun ve kendin ne kadar üzülürsen bu bebeğine de yansıyor.
Tek diyebileceğim yüzük çıkartmayın.

Gmznzl
weiss
Acikca söyleyeyim.
O elin kalkmasini hazmedemeyecek insan;
Yatakta yatttim, o yerde yatti, sonra o uyudu ben odadan ciktim, o yataga yatti, sonra sabah kabuslarimi anlatti, sonra ise giderken bittidir dedim sonra isyerimiz yakin bekledim gelmedi isyerine, sonra cikista yüzügü eline verdim. aksam bekleme dedim.

Bu kadar uzatmaz.
Siz acikca istiyorsunuz ki gelsin yalvarsin, ayaklarimi öpsün, köpekler gibi yalvarsin, pismanim desin.
Yoksa o elin kalkmasini affetmeyecek insan, hic sesini cikarmaz, hic kabuslar görmez, sabah sessizce cikar babasinin evine gider.
Bu budur yani.
Bundan baskasi, psiman etmek icin yapilan kapristen baska birsey degildir.
Burnunu sürtsün mantigi yani.
Erkeklerde bunu cok iyi bilir, anlar.
O siIn karkateriniz.benm icim yandi..ne yapixami bilemedim..yerimde suramadim uyunaya calstm uyuyamadim.. kalktim iceri gittim.. o an gozumun onunden gitmedi.. si sessz kalirsiniz ama ben iyke degiljm.. ben hazmedemedm..

Kaety
Gmznzl
Canım tamam el kaldıramaz anlıyorum cidden seni..bende olsam tepki verirdim hatasını anlamasını sağlardım ama yüzük olayında hatalısın dışardan bakınca en az eşinin yaptığı kadar anormal görünüyor, anlatabildim mi..

BenIpek
Gmznzl
narserbeti
gmznzl sana katılıyorum canım bende okudum sahıt oldum bencede burnunu surtmelısın çünkü bu seferde bı ozurle nede affeder deyıp alıskanlık yapabılır:KK43: Allah korusun
iyi de ağzını burnunu kırıp, her yerini morartan erkek karakteri bellidir zaten. onların anneleri de değer görmemiştir eşlerince, onların babaları da bu tür erkeklerin yanında eşlerinin kemiklerini kırmıştır. yani derin bir rahatsızlığı vardır adamın..ama seninki zaten bilincinde olayın. konu ne bilmiyoruz ama çok çok sinirlenmiş gibi ama kontrol edebilmiş kendini.

Gmznzl
bbilim
bence biraz daha sakin olmalısınız, evliliğin ağırlığının zamanla sizde farkına varacaksınız ben 5 yıllık evliyim iyi kötü zamanlarımız oldu ama bizde ben asabi tarafımdır, bir kez çok kızdığımda eşimin omzuna yumruk attığım olmuştur, tabi sonra özür diledim onu seviyorum mutlu bi yuvamız var oda beni seviyor.

şiddetin olduğu bir evlilik zaten düşünülemez, bir evlilkikte şiddet varsa o evlilik zaten bitmiştir, fakat bunun için biraz daha düşünün bir şans daha verin eşinize gerekirse siniriniz geçtiğinde karşınıza alın konuşun sakin bir yerde bak bu birdaha olursa senin yanında olmam mesajını verin ona, şuan evliliğinizi gözden geçirdiğinizi anlatın.
insanlar konuşarak anlaşır sadece.
ve şunuda unutmayınki ortada bir çocuk olduğunda o evlilik artık 3 kişilik oluyor yeri geldiğinde evladınızı sizden ön planda tutmanız gerekiyor. bunları asla unutmayın
Ben bebegimi dusunuyorum sa esim neden dusunmuyorr.. o da aile olcamizi biliyo 3kisi oldumuzu bikiuo ama o bana nasil el kaldiriyoo.. herkes bana saldiriyor