2013 Aralık Anneleri

Fairy_1985
15-05-13, 13:05
hilbar
oohh ohh baya kaynatmıssınız masaalh kızlar ben bugun garip bi şekilde yıyebılıyorum ıcebılıyorum... midem bulantılarım azaldıı ... acaba bi sorunmu var yaa ?
Yok ya öyle bulantısı kesilen arkadaş vardı hatırladığım kadarıyla bu aylarda normalmiş takma kafana

ocakn
hilbar
oohh ohh baya kaynatmıssınız masaalh kızlar ben bugun garip bi şekilde yıyebılıyorum ıcebılıyorum... midem bulantılarım azaldıı ... acaba bi sorunmu var yaa ?
aynı şeyi bende düşünmüştüm ne garip dimi midemiz bulana bi türlü bulanmasa bi türlü :26::KK9: bi yerde okumuştum vücudumuz gebelik hormonlarına uyum sağladıkça mide bulantımız azalırmış ya da geçermiş

Fairy_1985
Bu aralar forum canlandı girip bakıyorum yarım saat sonra 3 sayfa daha doluyor

Mert_Deniz
benim mide bulanılarım çok fena, 1 gün iyisem 2 gün kötüyüm, geçenler var mı kızlar, bir de çalışıyorum hayat iyice çekilmez hale geldi, böyle düşünmek istemiyorum ama sabah öğle akşam ye çıkar ye çıkar, kilo verdim, arada hastaneye yatıp çıkıyorum ama bi faydası yok,

gzm2628
Mert_Deniz
benim mide bulanılarım çok fena, 1 gün iyisem 2 gün kötüyüm, geçenler var mı kızlar, bir de çalışıyorum hayat iyice çekilmez hale geldi, böyle düşünmek istemiyorum ama sabah öğle akşam ye çıkar ye çıkar, kilo verdim, arada hastaneye yatıp çıkıyorum ama bi faydası yok,
benim azaldı canımm yavaş yavaş bitcek inş

ruzigarr
hilbar
hilbar canım bu bulantı bıçakla kesilir gibi birden geçermiş. Demek ki bitti artık bulanmayacak:)) rahat rahat ye yemeğini ne güzel işte stres yapma. Kanama ve şiddetli ağrı olursa doktorum gel dedi. Onun dışında bişeye üzülme cnm.

gzm2628
ruzigarr
hilbar canım bu bulantı bıçakla kesilir gibi birden geçermiş. Demek ki bitti artık bulanmayacak:)) rahat rahat ye yemeğini ne güzel işte stres yapma. Kanama ve şiddetli ağrı olursa doktorum gel dedi. Onun dışında bişeye üzülme cnm.
banada aynı şekilde dedi canım.biz kendi kendimizi nasıl korkutup etkiliyoruz aslında varya şu beynimize dur dememiz lazım bazen :)

hilbar
ocakn
aynı şeyi bende düşünmüştüm ne garip dimi midemiz bulana bi türlü bulanmasa bi türlü :26::KK9: bi yerde okumuştum vücudumuz gebelik hormonlarına uyum sağladıkça mide bulantımız azalırmış ya da geçermiş
yaa işallah oyledır ama ben doktorun soyledıgı seye cok takıldımmm bı anda bulantıların kesılırse gel dedı olmassa benım ıcım rahat etmıcek bıı doktora gıdıyım.. aksam ... ayyy ama aksam benım doktorum yokkı offf 5 de cıkıyo kadın gıtmesemmı beklesem bırazz belkı yenıden baslar bulantılarım.... sabah bulanıyodu ne guzell oglen kesıldıı bulantım... aksamı beklıyım ben en ıyısı...
Fairy_1985
Yok ya öyle bulantısı kesilen arkadaş vardı hatırladığım kadarıyla bu aylarda normalmiş takma kafana
ama benım daha 2 haftadır mıdem bulanıyooo... sata gore 10 haftalık gozukuyorum ama normalde 9 haftalıgım ...
gzmmCnbz
bak bende yedim bişeyler hemen geçti şuan hiçbişey yok açlık zaten başlı başına bulantı sebebi canım.e ilaçta almışsın bi zahmet geçsin bence korkma hemen kendimize zarar veriyoruuz.olmadı akşam gidersiniz hastaneye
sanırım ilaçdan oldu o bıdaha bulantı ılacı ıcmıscem yaaa

Mert_Deniz
genelde 11. haftada geçiyor galiba bulantı öyle mi,

gzm2628
hilbar
yaa işallah oyledır ama ben doktorun soyledıgı seye cok takıldımmm bı anda bulantıların kesılırse gel dedı olmassa benım ıcım rahat etmıcek bıı doktora gıdıyım.. aksam ... ayyy ama aksam benım doktorum yokkı offf 5 de cıkıyo kadın gıtmesemmı beklesem bırazz belkı yenıden baslar bulantılarım.... sabah bulanıyodu ne guzell oglen kesıldıı bulantım... aksamı beklıyım ben en ıyısı...

ama benım daha 2 haftadır mıdem bulanıyooo... sata gore 10 haftalık gozukuyorum ama normalde 9 haftalıgım ...

sanırım ilaçdan oldu o bıdaha bulantı ılacı ıcmıscem yaaa
geçsin diye uğraşmıyomuydun sen bikaç gün önce ahh ahh işte annelik böyle bişey :)hepimiz aynıyız valla :)

gzm2628
Mert_Deniz
kişiden kişiye değişen bi durum ama 9.haftada azalmaya başlayıp 12.haftada bitiyomuş bildiğim kadarıyla

hilbar
gzmmCnbz
geçsin diye uğraşmıyomuydun sen bikaç gün önce ahh ahh işte annelik böyle bişey :)hepimiz aynıyız valla :)
sorma yaa kussam bı dert kusmasam bin dert canım sımdıde uykum geldı :KK31:

voiceseda
yarenka
yok canım girer miyim:) tiroid ultrasonu çekilirken bile 3 defa sordum doktora zararı var mı diye:KK1:

Canım neden çektirdin tiroid ultrasonu.

cemredeniz
Bi de demezmi ne güzel bulanıyordu diyee :)))
Deliiii git Dr una birde kartını iste. Acil bişey olursa Allah korusun
Hemen ara cebini :KK52:

gzm2628
hilbar
sorma yaa kussam bı dert kusmasam bin dert canım sımdıde uykum geldı :KK31:
benim uyku saatim akşam 19.00-20.30 arası:KK9:
uyu canım bence zaman geçer dinlenirsin hem karnında tok :)

yarenka
voiceseda
Canım neden çektirdin tiroid ultrasonu.
bende maalesef tiroid var canım tsh 9 çıktı yani oldukça yüksek, ilaç kullanmaya başladım, ultrasonu da nodül var mı diye çektiler neyseki çıkmadı

gzm2628
cemredeniz
bende güldüm çok:KK9::KK9:

uzum86
taninos
:KK9::KK9::KK9: harika ifade etmişsin çok hoşuma gitti kendi kendime gülüyorum adım deliye çıkacak :KK33::KK76: benim belimde ağrıyor ve çalışmak çok zor
aynen canım 5 olsun diye bakıyom saate sabahtan beri :) güldürdüm he seni bu ağrıyla sevindim o zman :KK66: sürekli rapor almakta istemiyom ama dayanamıyom arada bi kalkıp dolaşıyom ama yok eve gidip uzancam hemen

MTA
Mert_Deniz
Evet ben 11. Haftadayım bulantım yarı yarıya azaldı artık is yapıyorum yavaş yavaş

voiceseda
yarenka
bende maalesef tiroid var canım tsh 9 çıktı yani oldukça yüksek, ilaç kullanmaya başladım, ultrasonu da nodül var mı diye çektiler neyseki çıkmadı
Benimde boynumda bir şişlik oluştu canım onun için istediler ama bugün tahlil sonucumu aldım normal cıktı tsh falan. Acaba bu şişlik neyin nesi şimdi

hilbar
gzmmCnbz
benim uyku saatim akşam 19.00-20.30 arası:KK9:
uyu canım bence zaman geçer dinlenirsin hem karnında tok :)
cemredeniz
:KK1::KK1: anaaa bide dalga gecıyolar bakyaaa :KK47: insan endışelenıyo napıyım bı öğürsem rahatlıcam ama yok cok rahatım yaniii tokumdaa meyve yedım şimdi bıde ... kendımı boylee öööğğğ yapyorum oguruyorum ama kendı kendıme yaptıgımı bılıyorum gercekden mıdeem bulanmıyo yanı kendılıgınden gelmıyo öğürtülerimm... daha haftaya carçamba randevum var :26: neyse yaa beklıyım bakıyım aksam eger kendımı baya bı ıyı hıssedersem derım bı sorun vr gıdelım doktora ...

gzm2628
voiceseda
Benimde boynumda bir şişlik oluştu canım onun için istediler ama bugün tahlil sonucumu aldım normal cıktı tsh falan. Acaba bu şişlik neyin nesi şimdi
canım tam olarak nerde bana bi tarif et bende ona göre sana anlatıyım başıma geleni

papatya2308
Kızlaaaar=)
Yaptığınız veya yapmayı planladığınız spor var mı?Yürüyüz pilates vs??
Ne önerirsiniz?Neler yapalım

gzm2628
15-05-13, 14:05
papatya2308
Kızlaaaar=)
hamile platesi canımm normal doğum isteyene birebirmiş :)
aldım bile cdisini malzemelerim zaten vardı 3.aydan sonra başlicamm :)

girlinred
spor için 9. hafta erken değil mi?? ben 4. ayda falan başlamayı düşünüyordum yavaştan...

yarenka
voiceseda
yani ultrasonu çektirdiğin halde mi bir şey çıkmadı? bilmiyorum canım ama yağ bezesi olabiliyor sen yine de ihmal etme bence başka doktora da görün. peki senin tsh tam olarak kaç çıktı?

papatya2308
girlinred
spor için 9. hafta erken değil mi?? ben 4. ayda falan başlamayı düşünüyordum yavaştan...
Ben zaten şu an spor yapmayı düşünüyorum demedim canıms=) Yapan var mı burda da diye. Bazıları yogaya başlamış, saat yürüyen var. Bakalım bizim topik ne durumda bu konuda diye merak ettim.

Pilates için bence hoca eşliğinde yap gzmmm. Cd'den riskli olmasın. İnternet hep öyle diyor ama tabi sen bilirsin gene de hamişimm=)

voiceseda
gzmmCnbz
canım tam olarak nerde bana bi tarif et bende ona göre sana anlatıyım başıma geleni

canım kulak arkasının biraz altında bi yerde

ozlem0642
arkadaşlar birşey soracam ben iki hafta önce doktora gitmiştim bebeğimin 6 haftalık olduğunu söylemişti,doğumu ise 21/12/2013 olduğunu iki hafta sonra gel kalp atışlarını duyalım demişti ,bende gittim iki hafta sonra bu seferde bebeğimin 6 hafta üç günlük olduğunu söyledi çok şükür kalp atışlarını duydum , ama benim sad 16 marttı yani benim hesabıma göre 8 haftalık olması lazımdı , acaba çocuğun gelişmesinde mi bir problem var başka doktora gitsem mi diye düşünüyorumne olur bana bir akıl verin :KK43:

girlinred
papatya2308
Ben zaten şu an spor yapmayı düşünüyorum demedim canıms=) Yapan var mı burda da diye. Bazıları yogaya başlamış, saat yürüyen var. Bakalım bizim topik ne durumda bu konuda diye merak ettim.

Pilates için bence hoca eşliğinde yap gzmmm. Cd'den riskli olmasın. İnternet hep öyle diyor ama tabi sen bilirsin gene de hamişimm=)
ziraa :) çünkü ne biliyim şimdi kendimizi çok yormamamız lazım ilk zamanlar diye biliyorum... hatta gün içinde kestirmek çok yararlıymış bizim için :)

hilbar
ozlem0642
arkadaşlar birşey soracam ben iki hafta önce doktora gitmiştim bebeğimin 6 haftalık olduğunu söylemişti,doğumu ise 21/12/2013 olduğunu iki hafta sonra gel kalp atışlarını duyalım demişti ,bende gittim iki hafta sonra bu seferde bebeğimin 6 hafta üç günlük olduğunu söyledi çok şükür kalp atışlarını duydum , ama benim sad 16 marttı yani benim hesabıma göre 8 haftalık olması lazımdı , acaba çocuğun gelişmesinde mi bir problem var başka doktora gitsem mi diye düşünüyorumne olur bana bir akıl verin :KK43:
sata gore tutmayabılıyo genelde canım endışelenme benımkıde sata gore 10 haftalık ıolması gerek ama 9 haftanın ıcındeyız suan ... arada bi hafta var gec dollenme olmusdur normal bu bıre bır sat tutmuyo genelde ama için rahat edıcekse baska bı doktorada gorun istersen de bı sorun olsaydı doktorun soylerdı kalp atısları basladıysa gelısır sımdı hızla ...

papatya2308
Diyorum ya işte=),yaptığınız veya YAPMAYI düşündüğünüz.Varsa yazın kızlar.
Ne bileyim esneme hareketleridir,yürüyüştür.
Normal doğum için pilatesi çok öneriyorlar ama o da hamilelik grubunda öğretmen eşliğinde olmalı.
Onun için kurs bulmak kursun yakın olması ve saatlerinin uyması lazım tabi.

gzm2628
kulak burun boğaza git canım ben geçen yaz boyundaki şişlik yüzünden ameliyat oldum çenemin sol alt kısmındaydı tükürük bezim tıkanmıştı.kulak altlarındada tükürük bezleri var tıkanmış olabilirmi bilemiyorumm.
benim boğaza yakın olduğu için yemek yediğimde şişip sonra iniyodu ağrılıydı bide.13 tane taş olmuş meğer içinde komple aldılar şuan boşluk orası çukur yani.
ama ihmal etme derim acil kbb'ye görün bence

MTA
ozlem0642
Evet belki geç döllenmedir kanama vs herhangi bir sorun yoksa dert etme bence. Vitamin folik asit falan alıyorsan dikkatli kullan bolbol dinlen aradaki açığı kapatır bebişin :)

gzm2628
papatya2308
Normal doğum için pilatesi çok öneriyorlar ama o da hamilelik grubunda öğretmen eşliğinde olmalı.
kolay hareketleri yapcam canımm ben hamile platesi heryerde yok saati osu busu zor yani :)

papatya2308
gzmmCnbz
kolay hareketleri yapcam canımm ben hamile platesi heryerde yok saati osu busu zor yani :)
Evet evet zorlama sakın hamişcik=)

gzm2628
girlinred
ziraa :) çünkü ne biliyim şimdi kendimizi çok yormamamız lazım ilk zamanlar diye biliyorum... hatta gün içinde kestirmek çok yararlıymış bizim için :)
En iyi yaptığım şey kestirmek zaten kestirmede denmez aslında bildiğin uyumak benimki 2 saatcik:KK9:

MTA
papatya2308
Hamileliğimiz çok iyi bir zamanda geldi ne güzel baharla birlikte bebislerin müjdesini aldık artık düşük tehlikemiz geçerse açık havada akşamüstü yürüyüşümüzü yaparız.en tonton halimizde kışa gelecek :) yalnız tek sorun ramazan orucu olucak allah yardımcımız olsun.

gzm2628
MTA
Hamileliğimiz çok iyi bir zamanda geldi ne güzel baharla birlikte bebislerin müjdesini aldık artık düşük tehlikemiz geçerse açık havada akşamüstü yürüyüşümüzü yaparız.en tonton halimizde kışa gelecek :) yalnız tek sorun ramazan orucu olucak allah yardımcımız olsun.
tutucakmısın canım çok sakıncalı değilmiii

MTA
gzmmCnbz
tutucakmısın canım çok sakıncalı değilmiii
Yani herhangi bi sağlık problemim olmazsa tutmayı düşünüyorum. Kan sulandırıcı iğneye devam etmem gerekirse belki doktor müsade etmeyebilir. Bakalım kısmet artık

nihalgerez
selam
bırakın oruç tutmayı aç kalmaya tahamülüm yok
spora gelince spor yapmayada hiç halim kalmıyor
akşam iş çıkışı eve gidip kendimi koltuğa zor atıyorum.
belki ilerde halim olursa spor olarak akşamları yürüyüş yapabilirim.

cemredeniz
papatya2308
Kızlaaaar=)
Ben ilk hamileliğimde sık sık yürüyüşe gitmiştim son aylar birde nefes egzersizleri
Ve pelvis hareketleri yapıyordum. Kitaplarım vardı hep okuyup uyguluyordum.
Çooook yararını gördüm. Kızlar normal dogumu kolaylaştırıyor kesinlikle.
Normal dogum istiyorsanız ilk doğumda özellikle 20 saat sancı çekmek istemiyorsanız
Bnm gibi 4 saatte doğurmak istiyorsanız yürüyüş derimmmm !!!!
Bu arada ben yüzmeyi de cok öneriyorum
BiZim sitede havuz var ama öğleden sonra cocuk kaynıyo sabahları temizken 39 dk yüzücem inş.
Sonra kirleniyo.

girlinred
15-05-13, 15:05
gzmmCnbz
En iyi yaptığım şey kestirmek zaten kestirmede denmez aslında bildiğin uyumak benimki 2 saatcik:KK9:
çok imrendim sana maaşallah. ben gece olmadan uyuyamam, hatta geceleri bile uyuyamıyorum çoğu zaman.

girlinred
kuzenim 40 gün önce doğum yaptı. çok rahat bir hamilelik geçirdi. spor hocası olan eşi geçen gün bana dedi ki: ilerleyen aylarda youtube'a yaz hamileler için esneme egzersizi (streching exercises for pregnant) , yabancıların videoları daha profesyonel, yavaş yavaş yap.. düşünüyrum yapacağım.

voiceseda
yarenka
yani ultrasonu çektirdiğin halde mi bir şey çıkmadı? bilmiyorum canım ama yağ bezesi olabiliyor sen yine de ihmal etme bence başka doktora da görün. peki senin tsh tam olarak kaç çıktı?

yok canım ultrason çektirmedim ben. 3.54 çıktı canım tsh

drysnr
hilbar
satın kac canım ? ona gore lısteyı duzenlıyorum cunkı eksik bılgı
Unutmuşum canım yazmayı kusura bakma..18 mart canım

papatya2308
cemredeniz
Ben ilk hamileliğimde sık sık yürüyüşe gitmiştim son aylar birde nefes egzersizleri
Ve pelvis hareketleri yapıyordum. Kitaplarım vardı hep okuyup uyguluyordum.
Çooook yararını gördüm. Kızlar normal dogumu kolaylaştırıyor kesinlikle.
Normal dogum istiyorsanız ilk doğumda özellikle 20 saat sancı çekmek istemiyorsanız
Bnm gibi 4 saatte doğurmak istiyorsanız yürüyüş derimmmm !!!!
Bu arada ben yüzmeyi de cok öneriyorum
BiZim sitede havuz var ama öğleden sonra cocuk kaynıyo sabahları temizken 39 dk yüzücem inş.
Sonra kirleniyo.
Evet pelvis hareketlerini duymuştum. Günde 1 saat yürüyüş yeterli olur di mi ya=)
3.-4. aydan sonra hareketlenmek lazım biraz .

yarenka
voiceseda
yok canım ultrason çektirmedim ben. 3.54 çıktı canım tsh
canım tsh için üst sınır 5 ama benim gittiğim endokrin uzmanı hamilelikte 2.5 olmalı en fazla dedi, doktorunla konuş belki seni de endokrine yönlendirir

voiceseda
yarenka
canım tsh için üst sınır 5 ama benim gittiğim endokrin uzmanı hamilelikte 2.5 olmalı en fazla dedi, doktorunla konuş belki seni de endokrine yönlendirir
Hum anladım canım kendi doktoruma göstericem zaten sonuçları bide.

Dithem
15-05-13, 16:05
agresifmelek
ben hamileliğimi öğrendiğimden beri kullanıyorum günde 3 tane. akşam yatmadan önce alabilirsin. çok önemli bir hap bence.
bana doktorum boyle birsey demedi. hamileligimde problem yok simdilik. bu ilacı ilk jez sizden duydum. ne ise yariyor? yarin kontrolum var sormali miyim doktora??