Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Nil öldü, Rüzgar doğdu !

misaveprensesi
26-02-13, 19:02
Egem
kız kendini afişe etmemiştgi.her zamanki gibi erol köse ortalığı karıştırdı.ve nil'e,pardon rüzgar'a söz hakkı doğdu..

erol köse takip etmiş yada ettirmiş mi hastanelerde kim bilir bunlar gibi kaç tane insan var onlar niye duyulmuyor arada biri medyaya haber sızdır derse herşey duyulur

kafanereyebizoraya
26-02-13, 20:02
Bu yaşına kadar olmak ıstemedığı bı bedende yaşamış kadın olarak, umarım bundan sonra mutlu olur
Ama malesef Türkıyede yaşıyoruz ve bızım mılletımız böyle şeylerı kabul edebılcek kapasıtede değıl
hee bu kızcağız bu amelıyatı amerıka da felan yaptırsaydı orda yaşıyor olsaydı, lafı bıle olmaz manşetlere düşmezdı.
Ne dıyelım umarım başına kötü bırşey gelmez ..

Bu arada Yavuz Seçkinın yorumuna bayıldım :KK1:
@yavuzseckin
Bu devirde erkek olmak zor şey bacım..

Mune
Niye açıldı anlamayanlar,
Açıldı çünkü Nil Erkoçlar bir kadındı, kendisiyle ilgili bir karar verdi, bu karar hakkında bizler ne düşünüyoruz, düşüncelerimizi öğrenmek için açıldı ve gördüğünüz gibi ayrıca anket niteliği taşımaktadır konu.
Amaç Nil Erkoçlar'ı yargılamak değil, niyeti anlarsanız amacı da anlarsınız.

Konudaki ilk mesaja tekrar bir göz atın isterseniz...

26turkuaz
çoğumuz anneyiz veya anne adayıyız çk güzel bir konuya temas edilmiş. çocuklar yetiştiriyoruz bilinçli olmamız için çok güzel bir konuya değinilmiş

misaveprensesi
tabiki kimsenin tercihi kimseyi ilgilendirmez ama böyle insanlar benim kardeşimin yiğenimin çocuğumun göreceği dinleyeceği şekilde medyaya çıkıyorsa orda işte hooopppp derim yaptığın şey zaten garip bir durum bari örnek olmamak adına medyadan uzak kal zaten geleceğin gençliğinden şimdiden tedirginiz bari bunlar gibiler bu tür şeyleri göz önünde yapmasın

ebyar
güzel kızdı rahmetli :KK1:

26turkuaz
misaveprensesi
tabiki kimsenin tercihi kimseyi ilgilendirmez ama böyle insanlar benim kardeşimin yiğenimin çocuğumun göreceği dinleyeceği şekilde medyaya çıkıyorsa orda işte hooopppp derim yaptığın şey zaten garip bir durum bari örnek olmamak adına medyadan uzak kal zaten geleceğin gençliğinden şimdiden tedirginiz bari bunlar gibiler bu tür şeyleri göz önünde yapmasın
sanırım bu konuda anlatılmak istenen bu

misaveprensesi
bence konunun açılması çok güzel olmuş insanlar yapsın biz seyredelim yada dinleyelim ama susalım olmaz bu konu Türkiye ve Müslüman olmakla alakalı değil tamamen çocuklarımız adına endişe duymakla alakalı

naneli_limon
Çok yanlış bir karar. Öncelikle kesinlikle psikiyatride tedavi olmalıydı. Kendi kimliğini kabul ettirmelilerdi. Ülkemiz Bülent Ersoya bile alışamamışken Nile mi alışacak? Bülent Ersoya bakın ne kadar itici geliyor. Çünkü yaradılışını değiştirdi. Bundan sonra Nilde gözümüzde aynı durumda olacak. Kendi tercihi saygı duyulmalı diyenler bile ona artık eski Nil gözüyle bakamıycak. Bu kızın hiç mi aKrabası çekindikleri yokta böyle bir karar aldı?inanamıyorum. Bu kadar cesareti nerden buldu anlamak güç.
Ayrıca olaylara sadece toplumsal açıdan değil dini açıdanda bakmak gerekir. Bu arkadaşımız dünyayı kazandı şuan.Dünyalar onun oldu ama ya ahireti ebediyen kaybettiyse? bu çok üzücü. Allahım ıslah etsin

Elif
misaveprensesi
bence konunun açılması çok güzel olmuş insanlar yapsın biz seyredelim yada dinleyelim ama susalım olmaz bu konu Türkiye ve Müslüman olmakla alakalı değil tamamen çocuklarımız adına endişe duymakla alakalı
Katılıyorum bende.Demekki neymiş:Her koyun kendi bacağından asılmıyormuş.Asıldığı zaman çevreye birde kokusu var.

AngelicaPickles
ladyfog
Haber kaynaklı başlık açmak da yasak. Kaldı ki öyle kişisel bir durum oylamaya ve konuşulmaya sunulmuş ki şaşmamak mümkün değil.
Biz dış kapının dış mandalı olarak niye konuşmalıyız bunu?
Bu haddi nasıl görüyoruz kendimizde?
Aslında farklı cinsel kimlik ve yönelimlerde bireylerin, dizi ve filmlerde karakter olarak ya da medyatik kişiler olarak - özellikle karikatürize edilmemiş ve kendilerini anlatmalarına olanak sağlanmışsa- sosyal, görsel medyada mümkün olduğunca yer almalarını, göz önünde tutulmalarını destekliyorum. Toplum tarafından kabullenilmelerine katkı sağladığını ve bir kalıba sokulup tektipleştirilmelerinin önüne geçtiğini düşünüyorum. O yüzden çok soğuk bakmıyorum böyle tartışılmasına. Sadece normalde eşcinsellik üzerine konular yönetim tarafından kapatılırdı bi aralar. Şimdi bizzat Kazen tarafından açılmasının ve bu bölümde haber formatında sunulmasının amacını kavrayamadım ben.

naneli_limon
Gerçekten de bu tarz kişiler medyadan uzak olmalılar. Ben küçüklüğümde Zeki Mürenden çok etkilenmiştim. Kafamı hep meşgul ediyordu. Çok küçüktüm ve onun erkekmi yoksa bayanmı olduğunu bilmezdim.

Mune
Ben konunun a'sını b'sini bilmem, olayın cerrahi veya psikolojik boyutundan da anlamam zira bu konuda ihtisas yapmış bir tıp uzmanı değilim.

Ama bildiğim insanlar kadın veya erkek olsun hiç fark etmez, kendilerini doğdukları cinsiyetle bağdaştıramıyorsa bedenleri hakkında söz sahibi olup isterlerse cinsiyet değiştirebilirler.

Bu öyle kolayca ben kendimi erkek hissediyorum veya kadın hissediyorum ameliyat edin beni denilen birşey değil, yıllarca psikolojik tedavi görüyorlar, doktorlar kesinlikle onaylarsa ameliyat ediliyorlar.

Farklı görünmek, şımarıklık yapmak, dikkat çekmek için yapılan bir eylemde değil, psikolojileriyle de alakalı değil, bu insanlar kendilerini gerçekten kadın ya da erkek olarak görmüyorlar. Görmekten ziyade öyle hissetmiyorlar.

Şimdi Nil Erkoçlar'la gündeme geldi oysa evvelden beridir var olan birşey cinsiyet değiştirmek, hiç medyatik olmayan kadınlarında erkek olduklarını okudum ben, bu tıbbi birşey östrojen veya testosteron hormonlarından birinin daha ağır basmasıyla ilgili.

Ülkemizde ameliyat tuhaf karşılanıyor belki ama sırf dışlanmamak adına ameliyat olmadan kadınken erkek, erkekken kadın gibi yaşayan ünlü veya ünsüz çok insan var, kimi tercihleri yüzünden dışlanmak korkusuyla yurtdışında yaşamak zorunda hissediyor kendini.

Ben yargılamıyorum kimseyi, herkesin kendi tercihidir, çünkü gerçekten kolay bir karar değil, bir anlık hisle bütün hayatınızı değiştirebilir misiniz? Ameliyat olanlarında anlık hislerle ameliyat olduklarını düşünmüyorum, cinsiyet değiştirmek istiyorum diyenleri tedavi eden, süreçlerini takip eden doktorlarında anlık hisleri kabul ettiğini sanmıyorum, ayrıca ameliyat oldu diye niye bu kadar tepki gösterildi, tehdit edilmesi, ülkeyi terketmek zorunda kalabileceğini açıklaması, bir insan kendi bedeni hakkında verdiği karar yüzünden bunca zulmü hak etmiyor, oysa bir sürü insan var ameliyat olmadan erkek gibi, kadın gibi yaşayan.

Onları kabul eden ünlüler dünyasının, Rüzgar'ı dışlaması, medyada bu kadar tartışması bana anlamsız geliyor, radikal bir karar aldı evet ama kendinden başka kimseyi ilgilendirmeyen, üstelik kimseye zararı olmayan bir karar aldı.

Bunu bir erkekte yapsa tepkim aynı olurdu, ki Dünya genelinde erkeklerin ameliyat oranın daha fazla olduğunu düşünüyorum...

misaveprensesi
26-02-13, 21:02
ya en basit örnek vereyim 12 yaşında kız yiğenim erkeklerle top oynamaya kavga etmeye bayılır ama erkekler tarafından da beğenilmeyi sever.
şakayla bana dedi ki
teyze şimdi bu erkek oldu ya baktım ki kadınlıktan hoşlanmadım bende erkek olucam
hadi şimdi burdan yak zaten bu zamanın gençleri biraz beyinsiz olmakla beraber çokta cesurlar yarın o birgün bir akım başlar ki bunun piyasası bile yapılır sıkıldım erkek olayım kes memeyi taktır ötekini dur sıkıldım kadınlağa döneyim şişir memeyi kestir diğerini böyleeeee gider bu olay

yazık çok yazık

nfy_9185
misaveprensesi
ya en basit örnek vereyim 12 yaşında kız yiğenim erkeklerle top oynamaya kavga etmeye bayılır ama erkekler tarafından da beğenilmeyi sever.
şakayla bana dedi ki
teyze şimdi bu erkek oldu ya baktım ki kadınlıktan hoşlanmadım bende erkek olucam
hadi şimdi burdan yak zaten bu zamanın gençleri biraz beyinsiz olmakla beraber çokta cesurlar yarın o birgün bir akım başlar ki bunun piyasası bile yapılır sıkıldım erkek olayım kes memeyi taktır ötekini dur sıkıldım kadınlağa döneyim şişir memeyi kestir diğerini böyleeeee gider bu olay

yazık çok yazık
canm valla ne diyeyim yorumuna bayıldım bu durumda bile beni güldürdün yemin ederim oysaki gerçekten sıkıntılıydım..
ama haklısın arkadaşım bu olayın medyada bu kadar yer almasına bende senin gibi kızdım dediğin gibi o taktır kestir yapacaklar cok çıkar..
ama su var malesef bazılarımız çift cinsiyetli doguyorlar..
ki bunlardan cogu biz kadar kadınlık duygularını yasayamıyorlar o yüzden erkek olmayı seçiyorlar..
oysaki bu mevzuda konu cok farklı kadın gibi doğmuş ama erkeklik agır basmış bide bi röportajında biz 3 kız kardeşiz ailem benm oğlan olmamı çok istemiş ama olmamısım demişti bence burda iş ailede bitiyo canm cocuklarını farketmeleri lazımdı ki erken tespit edip ona göre önlem alacaklardı..
neyse uzatmayayım canm benmde ankette oy vereceğim gibi HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIR....

Caddy
Nil Erkoçlar Öldü Rüzgar Doğdu
Eki Görüntüle 642916
Eki Görüntüle 642917
Eki Görüntüle 642918
Eki Görüntüle 642919
Eki Görüntüle 642920
Eki Görüntüle 642921
Eki Görüntüle 642922
Eki Görüntüle 642923
Eki Görüntüle 642924
Eki Görüntüle 642925

melisa87
Bazı arkadaşlar eleştirmek kimsenin haddine değil demiş ???
Kimse kusura bakmasın ulu orta yapılan helede ünlü birini niye bize yanlış gelen bir şeyini eleştiremiyoruz ???
Kötü bir olay görüldüğünde ya elinle engel olursun ya dilinle söylersin yada kalbinle buğz edersin ki bence yanlış bir tercih !!
ALLAH herkese doğru yol nasip etsin , kimsenin başına vermesin ama eğer çok bu durumdaysan sabredip oturmak en hayırlısı..
Herkes her istediğini ne olursa olsun yaşamalı diye bir kanun yok,, elindekiyle yetinmesini zamanı gelene kadar sabretmesinide bilmek gerek,, türkiyede belki daha nice böyleleri vardır hepsi ameliyat olup biriyle rahatça ilişki yaşayayım deseydi ooooo dünyanın çivisi çıkardı ki çıktı çıkacağı kadar o ayrı ..
yani bi kadınlada beraber olmayıver ,, sabret bekle herşey cinsellik yada cinsiyet değil,, insan olarak kendine bir cinsiyet oturtmadanda yaşanabilirdi insanlar ne hallere sabrediyor dünyada ,, ben cesur diye nile demem,, bence cesur olan bu halde sabredip nefsine uymayandır bence :KK31:

cydkns
çok zor bir durum Allah göstermesin kimseye.
ama mutsuzum diyor, ne yapsın.
kimseye de örnek olmak zorunda değil çok güldüm böyle yorumlayanlara.
yeğeniniz çocuk, öyle düşünebilir anlık olarak, iila yapacak demek olmuyor.
bütün kızlar prenses olacağım diyor da, kaç tanesi olabiliyor hayatta?
yok kestir yok diktir, bu kadar basit mi?
o kadar kolay değilmiş röportajda yazıyordu. 2 senedir terapi görüyormuş. ancak izin vermişler.

ameliepoulain
hakikaten bu kadar ameliyata bilmem neye katlanıp bunları yaptırmak bir heves gibi hiç gelmiyor bana..erkeklik hormonu daha ağır basıyormuş bu bariz.. insan nasıl mutlu oluyorsa öyle yaşamalı imkanlar el verdiğince.. saygı duyarım

TheBeyin
”Benim hayatım, benim seçimim, benim cinsel organım.Kimseyi ilgilendirmez.Kimseye laf düşmez.Böyle düşünüyorum.” demiş
Kesinlikle katılıyorum bende. İçinde yaşadıklarını güzelce anlatmış kendisini bayan gibi hissetmiyormuş zaten.
Kim bilir yıllarca o beden ona nasıl dar gelmiştir.
Şu an çok mutlu oldugunu dile getirmişti röportajında okumuştum.
Çok şaşırdım ama bir o kadar da aferin Nil dedim.
Bir ömür içinde bu hislerle yaşayamazdı yaşasada zor olmaz mıydı onun için?

Eğer erkek olup da cinsiyetini bayan olarak değiştirseydi de aynı şeyi düşünürdüm farketmezdi benim için.
Hiç bir şekilde insan ayrımı gözetmiyorum çünkü.
Yeni adıyla Rüzgar'ın da dediği gibi laf kimseye düşmez aslında beden onun.
Cesaretini ve özgüvenini takdir ediyorum.
:KK34:

Mune
Ameliyat olmak öyle kolay değil safra kesesi ameliyatı gibi hastaneye yatıp ertesi gün hadi ameliyata demiyorlar.
Yasal boyutu var:
‘Kişisel durum kütükleri’ bölümünde yeralan bu konudaki 40. maddesi aynen şöyle: ‘‘Cinsiyetini değiştirmek isteyen kimse şahsen başvuruda bulunarak, mahkemece cinsiyet değişikliğine izin verilmesini isteyebilir. Ancak, iznin verilebilmesi için, istem sahibinin 18 yaşını tamamlamış bulunması ve evli olmaması; ayrıca transseksüel yapıda olup, cinsiyet değişikliğinin ruh sağlığı açısından zorunluluğunu ve üreme yeteneğinden sürekli biçimde yoksun bulunduğunu, bu alanın uzmanlarından oluşan bir sağlık kurulu raporuyla belgelemesi şarttır. Verilen izne bağlı olarak amaç ve tıbbi yöntemlere uygun bir cinsiyet değiştirme ameliyatı gerçekleştirildiğinin bilirkişi raporuyla doğrulanması durumunda, mahkemece nüfus kütüğünde gerekli düzeltmelerin yapılmasına karar verilir.’’

Bu izin kolay verilmiyor, yıllarca psikolojik destek alanlar var.

Ayrıca çift cinsiyetle dünyaya gelmiş, bir köy dolusu insan var, hatırlarsınız belki, '' Köyün adının çift cinsiyetliler köyü" olarak yayılmasından sonra giderek kendi içine kapanan ve çevre köylerde yaşayanlarla evlilik yapılmaması, köyde akraba evliliklerine yönelinmesine neden olmuş. A... ve E... doğdukları zaman kendilerine kız teşhisi konduğu için nüfus kağıtları buna göre düzenlenmiş. 10-15 yaşlarına geldiklerinde ise kendilerini erkek gibi hissedip buna göre yaşamışlar. Sonra da adlarını Ali ve Emin olarak kullanmaya başlamışlar. Bu arada askerlik gibi bir dertleri de olmamış. Ancak "Ali ve Emin" kardeşler toplum içinde, kendilerini hissettikleri erkek cinsiyetiyle dolaşamamaktan yakınıyorlar. ''

Bu insanların yaşadığı psikolojik travmaları bilemeyiz.

TheBeyin
ebyar
güzel kızdı rahmetli :KK1:
Yakışıklı olmuş ama :KK9:

SeymaAtas
Bu olayı ilk olarak Erol Köse Twitter'dan duyurmuştu. Bende orada şahit olmuştum. Ve inanmamıştım tabiki bu kadar güzel bi kızın bunu yapabilmesine ihtimal dahi vermemiştim. Daha sonra Ayşe Arman ile yaptığı röportajı okudum. Ne kadar acı çektiğini neler yaşadığı anlatmıştı. Ben cesaretinden dolayı Helal Olsun diyorum.. Çoğu acı çeken kişiye umut oldu belkide.

nfy_9185
Mune
Ameliyat olmak öyle kolay değil safra kesesi ameliyatı gibi hastaneye yatıp ertesi gün hadi ameliyata demiyorlar.
Yasal boyutu var:
‘Kişisel durum kütükleri’ bölümünde yeralan bu konudaki 40. maddesi aynen şöyle: ‘‘Cinsiyetini değiştirmek isteyen kimse şahsen başvuruda bulunarak, mahkemece cinsiyet değişikliğine izin verilmesini isteyebilir. Ancak, iznin verilebilmesi için, istem sahibinin 18 yaşını tamamlamış bulunması ve evli olmaması; ayrıca transseksüel yapıda olup, cinsiyet değişikliğinin ruh sağlığı açısından zorunluluğunu ve üreme yeteneğinden sürekli biçimde yoksun bulunduğunu, bu alanın uzmanlarından oluşan bir sağlık kurulu raporuyla belgelemesi şarttır. Verilen izne bağlı olarak amaç ve tıbbi yöntemlere uygun bir cinsiyet değiştirme ameliyatı gerçekleştirildiğinin bilirkişi raporuyla doğrulanması durumunda, mahkemece nüfus kütüğünde gerekli düzeltmelerin yapılmasına karar verilir.’’

Bu izin kolay verilmiyor, yıllarca psikolojik destek alanlar var.

Ayrıca çift cinsiyetle dünyaya gelmiş, bir köy dolusu insan var, hatırlu koı, köyde akraba evliliklerine yönelinmesine neden olmuş. A... ve E... doğdukları zaman kendilerine kız teşhisi konduğu için nüfus kağıtları buna göre düzenlenmiş. 10-15 yaşlarına geldiklerinde ise kendilerini erkek gibi hissedip buna göre yaşamışlar. Sonra da adlarını Ali ve Emin olarak kullanmaya başlamışlar. Bu arada askerlik gibi bir dertleri de olmamış. Ancak "Ali ve Emin" kardeşler toplum içinde, kendilerini hissettikleri erkek cinsiyetiyle dolaşamamaktan yakınıyorlar. ''

Bu insanların yaşadığı psikolojik travmaları bilemeyiz.
bu konuda size katılıyorum gerçekten zor bi süreçten geçilip belli saartlara gelindiğinde bu ameliyat yapılıyor..ama işte bizim toplumumuzda malesefki herkes tarafından yanlış anlasılıyor ve bunun bilincinde olmayanlar tehdit gibi yollara basvuruyorlar..
ben rüzgara gerçekten kızmıyorum sadece medyada bu kadar yer almasına kızıyorum çünkü sırf reyting ugruna bunları basa sarıp sarıp dolandırıyolar ve bu insanı gerçekten kızdırıyor..sonucta tartısmaya neden olacak bi konu...
ama sunada inanıyorumki bu konuda reytingler düşünce eskisi kadar ilgi görmeyince kapanıp gidecek ama rüzgar bu zamanda söylenilenler yüzünden dahada acı cekecek..
Rabbim kimseyi bununla sınamasın zor bi durum...

misaveprensesi
cydkns
çok zor bir durum Allah göstermesin kimseye.
ama mutsuzum diyor, ne yapsın.
kimseye de örnek olmak zorunda değil çok güldüm böyle yorumlayanlara.
yeğeniniz çocuk, öyle düşünebilir anlık olarak, iila yapacak demek olmuyor.
bütün kızlar prenses olacağım diyor da, kaç tanesi olabiliyor hayatta?
yok kestir yok diktir, bu kadar basit mi?
o kadar kolay değilmiş röportajda yazıyordu. 2 senedir terapi görüyormuş. ancak izin vermişler.
iyide nilmi rüzgarmı herneyse oda çocukluğundan beri erkekliği düşünmüyormuy du ?
bu insanın tercihleri beni ilgilendirmiyor beni ilgilendiren çocuklarımızın bunu nasıl düşeneceği unutmayın bir insanın herşey beynine çocukluğundan girer ve benim tek onaylamadığım konu ise şu git kardeşim tek başına ne yapacaksan yap gençlerin aklına girme
Bülent Ersoy dan sonra kestirimler hızla yayılmaya ve yaptıkları resmileşmeye başlamadı mı yakında kızlarda başlar erkek olmaya umarım şom ağzımı açmamışımdır.

TheBeyin
misaveprensesi
iyide nilmi rüzgarmı herneyse oda çocukluğundan beri erkekliği düşünmüyormuy du ?
bu insanın tercihleri beni ilgilendirmiyor beni ilgilendiren çocuklarımızın bunu nasıl düşeneceği unutmayın bir insanın herşey beynine çocukluğundan girer ve benim tek onaylamadığım konu ise şu git kardeşim tek başına ne yapacaksan yap gençlerin aklına girme
Bülent Ersoy dan sonra kestirimler hızla yayılmaya ve yaptıkları resmileşmeye başlamadı mı yakında kızlarda başlar erkek olmaya umarım şom ağzımı açmamışımdır.

Çocukların aklına girdiği falan yok yalnız röportajda bu mesajı veren cümleler vardı da ben mi kaçırdım okuyamadım kopyalayın buraya da öğrenelim doğrusunu :KK34:
Bir de tek başına demişsiniz üç beş kişi mi toplamış mahalleden birlikte mi olmuşlar ameliyatı :KK1:

misaveprensesi
TheBeyin

Çocukların aklına girdiği falan yok yalnız röportajda bu mesajı veren cümleler vardı da ben mi kaçırdım okuyamadım kopyalayın buraya da öğrenelim doğrusunu :KK34:
Bir de tek başına demişsiniz üç beş kişi mi toplamış mahalleden birlikte mi olmuşlar ameliyatı :KK1:
mesaj verip vermemesinin önemi yok görüntü yetmez mi
görmek zorunda değiliz halk olarak herkezin yaptığını görmemezlikten gelirsek ses etmezsek nerde kaldı benim,teyze abla anne olarak korumacılığım napıyım yani evden tv mi kaldırayım bilgisayarlarımı atayım gazetelerimi yasaklıyım yani ilkel bir köymü yapayım

cecenn
Hiç bir zaman anlayamayacağın bir insanı eleştirmek yargılamak bana yanlış geliyor
26 yaşına kadar sabretmiş kolay bir şey olmasa gerek
Neler yaşamıştır kimbilir başına gelmeyen nasıl anlar ki !!!

İnsanların canı sıkılıyor heralde tartışacak konu bulamıyorlar ünlülerde dahil
Kendi seçimini yapmış umarım mutlu olur ...

isteoylebirsey
tanınmış bir insanın bu kararı vermesi çok cesurca bir hareket
bizler onun 26 yıldır neler yaşadığını bilemeyiz dolayısıyla oturduğumuz yerden eleştirmeye de alkışlamaya da hakkımız yok diye düşünüyorum
herkesin kendi tercihi saygı duymak gerekiyor

ayrıca geçenlerde bir din profesörü psikolojik ve hormonel incelemeler sonucu cinsiyet değiştirmenin mümkün göründüğü durumlarda dinin buna onay verdiğini anlattı....

yani din arkasına sığınıp bilip bilmeden eleştirmenin ne kadar yanlış olduğu da böylelikle anlaşılmış oldu....

misaveprensesi
yine söylüyorum onun tercihleri beni ilgilendirmez sadece gözümüze kadar sokmak zorunda değil

TheBeyin
misaveprensesi
mesaj verip vermemesinin önemi yok görüntü yetmez mi
görmek zorunda değiliz halk olarak herkezin yaptığını görmemezlikten gelirsek ses etmezsek nerde kaldı benim,teyze abla anne olarak korumacılığım napıyım yani evden tv mi kaldırayım bilgisayarlarımı atayım gazetelerimi yasaklıyım yani ilkel bir köymü yapayım
Hayır bunlara gerek yok yeğeninize doğruyu anlatın anlayabilecek yaşta sonuçta.
Ona bu insanların yaşadığı psikolojiyi anlayabileceği şekilde anlatın ve bir bayan ve erkeğin ayrımını.
Konuşmak her şeyin çözümüdür. :KK61:
Sorun değil çözüm ilkesi hep doğruya ulaştırır.
Bir de madem halk olarak görmezliklen gelemiyoruz bazı şeyleri bende bunu görmezden gelemiyorum herkez değil herkes yazalım lütfen Türkçe'ye sahip çıkmak adına. :KK61:

TheBeyin
misaveprensesi
yine söylüyorum onun tercihleri beni ilgilendirmez sadece gözümüze kadar sokmak zorunda değil
Bence sokmak zorunda, sokmalı ki onun hislerini yaşayanlara umut olmalı.
Hapishane gibi bir bedende yaşaması ne acıdır insanın.
Hiç bir zaman anlayamayacağımız insanlar böyle kişiler çünkü.

jooker
İş işten geçmiş, 26'sına kadar erkek ruhuyla yaşamış biri için artık çok geç. Yapabileceği doğru kararlardan biri cinsiyet değiştirmek. Bunalıma girip intihar etmesinden iyidir. Ama annesi kızının lise sona geldiğinde hala regl olmadığının farkında olup, doktora götürüp hormon tedavisi alsaydı bugün bu durumda olmayabilirdi. Veya daha küçükken kızındaki değişiklikleri farketmeliydi. Bu, doğurmakla işin bitmediğinin büyük bir göstergesi. Bu yüzden aileler çocukları hakkında farkında olmalı. Ama dediğim gibi 26 yaşında bir insan için olay çok geç. Bir film izlemiştim ve çok sevmiştim. Ma vie en rose. Burada olay tam tersi, ama aile sonunda çocuklarına destek oluyor. Bu hoşuma gitmişti. Ama çocuk daha çok küçük. Düşünüyorum da bu filmdeki senaryodan da soğudum. Çocuk küçükse bedenini ruhuna oturtmak yerine ruhunu ya da hormonlarını bedenine uydurabilirsin. Ama bu Nil için tabii ki çok geç. Mutlu olsun.

gwencooper
insan şu acıdan dusunuyor ben kadınım topuklu ayakkabılar makyaj etekler elbiseler süs püs beni cezbediyor ruhum boyle erkek gibi davranmak erkek gibi giyinmek bana ne kadar zor geliyorsa onada kadın gibi davranmak zor gelmiştir yani cinsiyet degiştirecek kdr..kendi hayatı mudahale edilemez hayır yani karşı tarafa daha fazla pikolojik zarardan başka birşeye yaramaz eleştiriler neticede o insanında bir ailesi var soylenen sozlere birazda o bakımdan dikkat edilmeli..

misaveprensesi
TheBeyin
Hayır bunlara gerek yok yeğeninize doğruyu anlatın anlayabilecek yaşta sonuçta.
Ona bu insanların yaşadığı psikolojiyi anlayabileceği şekilde anlatın ve bir bayan ve erkeğin ayrımını.
Konuşmak her şeyin çözümüdür. :KK61:
Sorun değil çözüm ilkesi hep doğruya ulaştırır.
Birde madem halk olarak görmezliklen gelemiyoruz bazı şeyleri bende bunu görmezden gelemiyorum herkez değil herkes yazalım lütfen Türkçe'ye sahip çıkmak adına. :KK61:
takılma güzelim ben sırp göçmeniyim + 2 yaşında oğlum kucağımda zıplıyor ve ben o şekil yazıyorum sen bunu yapabilirmisin

TheBeyin
26-02-13, 22:02
misaveprensesi
takılma güzelim ben sırp göçmeniyim + 2 yaşında oğlum kucağımda zıplıyor ve ben o şekil yazıyorum sen bunu yapabilirmisin

Bir tek size değil bu konuda herkesi uyarırım ben kötü değil iyi bir uyarıdır bu.:KK34:
Bunu yapabilir misin ne demek ? Nasıl bir üslup içindesiniz konuyla alakası nedir?
Bazı insanlarla anlaşmak, uzlaşmak, münazara yapmak mümkün değil.
Tartışmayı kavgaya çevirebilecek sohbetlere üzülüyorum.
Tartışarak yeni doğrular, yeni fikirler çıkar ışığa, yazık ki başaramıyoruz bunu.

Bir konumda yazmıştım tekrar söylüyorum;
Google Translate'te bir de Türkçe-Türkçe seçeneği olmalı; bazı şeyleri bazılarına imkanı yok anlatamayacağız yoksa.

Sizinle bu konuda konuşamayacağım diyeceklerimi dedim zaten ama çocuklarınızı, yeğenlerinizi düşünüyorsanız onlarla konuşmayı amaç edinin çünkü bir tek bunu değil büyüdükçe bundan daha farklı konularda belki de kötülüklerde kalacaklar siz onlara yol gösterici olun çünkü hiç bir şeyi onlardan gizleyemezsiniz.

Ayrıca sırp göçmeni olup her şeyi doğru yazıp bir tek kelimede mi sıkıntı çektiniz o zaman öğrenmeniz daha basit.:KK34:
İyi geceler.