Nil öldü, Rüzgar doğdu !

eskiNAR
26-02-13, 19:02
Çok önemli bir karar, çok çok da zor bir karar...İnsan olarak, bizi biz yapan bir sürü özelliklerimiz var. Translık, eşcinsellik bir hastalık değil, sapıklık hiç değil..İnsanları cinsel yönelimine ve cinsel kimliğine göre sınıflandırmak, aşağılamak, yargılamak, ötekileştirmek çok yanlış bence.Eminim Nil, yeni yaşamında çok daha mutlu, çok daha üretken olacaktır.

CANSU_26
ben onun kadir inanir dizisi vardi butun cocuklarim diye orda oynarken demistim kendi kendime ne kafar erkeksi tavirlari var diye..hic sasirmadim kizlarr o zaten erkektii vee tamamen erkek oldu

_dea_
Bize ne?
Bu konu niye açıldı?
Hadi açıldı diyelim, neden bu bölümde açıldı?

ayisigi88
ben herkesin kararına saygı duyarım ancak bunları okudunuz mu bilmiyorum

Ünlü oyuncu Nil Erkoçlar'ın cinsiyet değiştirip Rüzgar adını alması bir haftadır Türkiye kamuoyunda en çok konuşulan konuların başında..
Rüzgar Erkoçlar'ın bu kararı almasında ailesine haber vermediği iddia edildi. İddialara göre, bu kararı medyadan öğrenen aile ise duruma tepkili.
[h=4]''NİL'E KONUŞTUĞU İÇİN KIRGINIZ''[/h]Vatan gazetesinden Özlem Ülkü'ye konuşan ailesi çok dertli. "İnanın ailece şok olduk. Bize haber vermedi. Annem ve babam da konuştuğu için Nil'e kırgın. Bu durum babamın hoşlanmadığı bir durum oldu. Halbuki 1 sene önce de oyunculuğu bırakmıştı. Bir sürü iş teklifi geliyordu, ancak kabul etmiyordu.

[h=4]''NİL'İ RAHATSIZ EDECEKLER''[/h]Şimdi bu olaylardan sonra ben insanlara, soranlara sana ne der geçerim, insanların ağzını bir şekilde kapatırım. Benim ve ailemin tek üzüldüğü ve endişe ettiği: biz Türkiye'de yaşıyoruz, bir Avrupa ülkesinde yaşamıyoruz. Tamam Nil'i savunanlar da olacaktır, ama bir o kadar insan da ona kötü gözle bakıp, rahatsız edecektir. Kardeşimi çok üzecekler. Nil zaten çok hassas, kişilik olarak da hassas. Bu yüzden de ne olursa olsun onun yanında olacağız."
[h=4]SEVGİLİSİ MÜGE'NİN YANINDAN AYRILDI[/h]Ailesinden tepki alan Rüzgar Erkoç'ların ölün tehditleri aldığı da ortaya çıktı. Erkoçlar'ın bu nedenle dün uzun süredir beraber olduğu Müge isimli sevgilisiyle oturduğu evi terk edip şehir dışına çıktığı belirtildi. Birkaç hafta gözlerden uzak kalmayı planlayan Erkoçlar, tehditler devam ederse devletten koruma talebinde bulunacak.
[h=4]RÜZGAR ERKOÇLAR'A ÖLÜM TEHDİDİ[/h]Erkoçlar adına çok sayıda sahte twitter ve facebook hesabı da açıldı. Kısa sürede yüzlerce kişinin takip etmeye başladığı onlarca hesapla ilgili yasal işlemlerin başlatıldığı açıklandı.
[h=4]''TÜRKİYE'DEN AYRILACAĞIM''[/h]Erkoçlar'ın, bağlı bulunduğu ajansa gelen iş tekliflerini "Ben artık oyunculuk yapmak istemiyorum, çok sıkıldım. Türkiye'den ayrılacağım, yurtdışına yerleşeceğim" diyerek reddettiği öğrenildi.

KelebeklerSonsuzaUcar
ne diyebilirim ki kendi tercihi sonuçta.. Allah hakkında hayırlı olanı versin.. :KK31::KK31:

Ama hakaret etmeleri çok yanlış bence...
:KK19::KK19:

ayisigi88
CANSU_26
ben onun kadir inanir dizisi vardi butun cocuklarim diye orda oynarken demistim kendi kendime ne kafar erkeksi tavirlari var diye..hic sasirmadim kizlarr o zaten erkektii vee tamamen erkek oldu

bende emret komutanımda izlerken düşünmüştüm ne biçim kız bu erkek gibi bi tuhaf bide saçlarını hiç uzun görmedim hep kısa gördüm

misaveprensesi
kendime adıma konuşuyorum ki ben bu olayı hiç tasvip etmedim.kadın olmak kadar güzel bişey varmıdır ya hele ki annelik
o kişinin ruh halini de tasvip etmiyorum bu değişim sapkınlıktan başka bişey değil neden sapkınlıktan başka bişey değil diyorum çünkü değişim her insanın içinde olan bir olgudur
saç rengini değiştirmek stilini değiştirmek hayatını akışını değiştirmek sevgili değiştirmek vsvsvsvs bunlarda sapkınlıktır ama küçük olanlardır.
ama cinsiyet değiştirmek tamamen şaşırmış sapkınlıktır psikolojik destekte sadece neden erkek olmak istendiği üzerinde durulmuştur eğer kararından vaz geçirme isteklerinde bulunsalardı eminim kendi kimliğinde kalmayı ve büyük değişimi yapmama kararı alacaktı.
yada söyle yapsaydı zaten adı fazla duyulmuş biri değil erkek oldun bari kameralara çıkma insan önüne çıkma seni bundan sonraki hayatında kim tanırsa öyle tanısın kendisini afişe etmesine gerek yoktu
tabi bu benim fikrim

eskiNAR
If İstanbul kapsamında bir belgesel var.."benim Çocuğum-My Child"...sanırım gösterimi bitmiştir ama bir yerlerden indirilip izlenebilir..LGBT ailelerinin kendilerini anlattıkları bir belgesel..Burada yazmam reklama girmiyorsa, öneriyorum arkadaşlar

AngelicaPickles
ladyfog
Bize ne?
Bu konu niye açıldı?
Hadi açıldı diyelim, neden bu bölümde açıldı?
Başlığın açılması bana da enterasan geldi açıkçası biraz.

_dea_
pin_up_girl
Başlığın açılması bana da enterasan geldi açıkçası biraz.
Haber kaynaklı başlık açmak da yasak. Kaldı ki öyle kişisel bir durum oylamaya ve konuşulmaya sunulmuş ki şaşmamak mümkün değil.
Biz dış kapının dış mandalı olarak niye konuşmalıyız bunu?
Bu haddi nasıl görüyoruz kendimizde?

Egem
misaveprensesi
kendime adıma konuşuyorum ki ben bu olayı hiç tasvip etmedim.kadın olmak kadar güzel bişey varmıdır ya hele ki annelik
o kişinin ruh halini de tasvip etmiyorum bu değişim sapkınlıktan başka bişey değil neden sapkınlıktan başka bişey değil diyorum çünkü değişim her insanın içinde olan bir olgudur
saç rengini değiştirmek stilini değiştirmek hayatını akışını değiştirmek sevgili değiştirmek vsvsvsvs bunlarda sapkınlıktır ama küçük olanlardır.
ama cinsiyet değiştirmek tamamen şaşırmış sapkınlıktır psikolojik destekte sadece neden erkek olmak istendiği üzerinde durulmuştur eğer kararından vaz geçirme isteklerinde bulunsalardı eminim kendi kimliğinde kalmayı ve büyük değişimi yapmama kararı alacaktı.
yada söyle yapsaydı zaten adı fazla duyulmuş biri değil erkek oldun bari kameralara çıkma insan önüne çıkma seni bundan sonraki hayatında kim tanırsa öyle tanısın kendisini afişe etmesine gerek yoktu
tabi bu benim fikrim
kız kendini afişe etmemiştgi.her zamanki gibi erol köse ortalığı karıştırdı.ve nil'e,pardon rüzgar'a söz hakkı doğdu..

misaveprensesi
Egem
kız kendini afişe etmemiştgi.her zamanki gibi erol köse ortalığı karıştırdı.ve nil'e,pardon rüzgar'a söz hakkı doğdu..

erol köse takip etmiş yada ettirmiş mi hastanelerde kim bilir bunlar gibi kaç tane insan var onlar niye duyulmuyor arada biri medyaya haber sızdır derse herşey duyulur

kafanereyebizoraya
26-02-13, 20:02
Bu yaşına kadar olmak ıstemedığı bı bedende yaşamış kadın olarak, umarım bundan sonra mutlu olur
Ama malesef Türkıyede yaşıyoruz ve bızım mılletımız böyle şeylerı kabul edebılcek kapasıtede değıl
hee bu kızcağız bu amelıyatı amerıka da felan yaptırsaydı orda yaşıyor olsaydı, lafı bıle olmaz manşetlere düşmezdı.
Ne dıyelım umarım başına kötü bırşey gelmez ..

Bu arada Yavuz Seçkinın yorumuna bayıldım :KK1:
@yavuzseckin
Bu devirde erkek olmak zor şey bacım..

Mune
Niye açıldı anlamayanlar,
Açıldı çünkü Nil Erkoçlar bir kadındı, kendisiyle ilgili bir karar verdi, bu karar hakkında bizler ne düşünüyoruz, düşüncelerimizi öğrenmek için açıldı ve gördüğünüz gibi ayrıca anket niteliği taşımaktadır konu.
Amaç Nil Erkoçlar'ı yargılamak değil, niyeti anlarsanız amacı da anlarsınız.

Konudaki ilk mesaja tekrar bir göz atın isterseniz...

26turkuaz
çoğumuz anneyiz veya anne adayıyız çk güzel bir konuya temas edilmiş. çocuklar yetiştiriyoruz bilinçli olmamız için çok güzel bir konuya değinilmiş

misaveprensesi
tabiki kimsenin tercihi kimseyi ilgilendirmez ama böyle insanlar benim kardeşimin yiğenimin çocuğumun göreceği dinleyeceği şekilde medyaya çıkıyorsa orda işte hooopppp derim yaptığın şey zaten garip bir durum bari örnek olmamak adına medyadan uzak kal zaten geleceğin gençliğinden şimdiden tedirginiz bari bunlar gibiler bu tür şeyleri göz önünde yapmasın

ebyar
güzel kızdı rahmetli :KK1:

26turkuaz
misaveprensesi
tabiki kimsenin tercihi kimseyi ilgilendirmez ama böyle insanlar benim kardeşimin yiğenimin çocuğumun göreceği dinleyeceği şekilde medyaya çıkıyorsa orda işte hooopppp derim yaptığın şey zaten garip bir durum bari örnek olmamak adına medyadan uzak kal zaten geleceğin gençliğinden şimdiden tedirginiz bari bunlar gibiler bu tür şeyleri göz önünde yapmasın
sanırım bu konuda anlatılmak istenen bu

misaveprensesi
bence konunun açılması çok güzel olmuş insanlar yapsın biz seyredelim yada dinleyelim ama susalım olmaz bu konu Türkiye ve Müslüman olmakla alakalı değil tamamen çocuklarımız adına endişe duymakla alakalı

naneli_limon
Çok yanlış bir karar. Öncelikle kesinlikle psikiyatride tedavi olmalıydı. Kendi kimliğini kabul ettirmelilerdi. Ülkemiz Bülent Ersoya bile alışamamışken Nile mi alışacak? Bülent Ersoya bakın ne kadar itici geliyor. Çünkü yaradılışını değiştirdi. Bundan sonra Nilde gözümüzde aynı durumda olacak. Kendi tercihi saygı duyulmalı diyenler bile ona artık eski Nil gözüyle bakamıycak. Bu kızın hiç mi aKrabası çekindikleri yokta böyle bir karar aldı?inanamıyorum. Bu kadar cesareti nerden buldu anlamak güç.
Ayrıca olaylara sadece toplumsal açıdan değil dini açıdanda bakmak gerekir. Bu arkadaşımız dünyayı kazandı şuan.Dünyalar onun oldu ama ya ahireti ebediyen kaybettiyse? bu çok üzücü. Allahım ıslah etsin

Elif
misaveprensesi
bence konunun açılması çok güzel olmuş insanlar yapsın biz seyredelim yada dinleyelim ama susalım olmaz bu konu Türkiye ve Müslüman olmakla alakalı değil tamamen çocuklarımız adına endişe duymakla alakalı
Katılıyorum bende.Demekki neymiş:Her koyun kendi bacağından asılmıyormuş.Asıldığı zaman çevreye birde kokusu var.

AngelicaPickles
ladyfog
Haber kaynaklı başlık açmak da yasak. Kaldı ki öyle kişisel bir durum oylamaya ve konuşulmaya sunulmuş ki şaşmamak mümkün değil.
Biz dış kapının dış mandalı olarak niye konuşmalıyız bunu?
Bu haddi nasıl görüyoruz kendimizde?
Aslında farklı cinsel kimlik ve yönelimlerde bireylerin, dizi ve filmlerde karakter olarak ya da medyatik kişiler olarak - özellikle karikatürize edilmemiş ve kendilerini anlatmalarına olanak sağlanmışsa- sosyal, görsel medyada mümkün olduğunca yer almalarını, göz önünde tutulmalarını destekliyorum. Toplum tarafından kabullenilmelerine katkı sağladığını ve bir kalıba sokulup tektipleştirilmelerinin önüne geçtiğini düşünüyorum. O yüzden çok soğuk bakmıyorum böyle tartışılmasına. Sadece normalde eşcinsellik üzerine konular yönetim tarafından kapatılırdı bi aralar. Şimdi bizzat Kazen tarafından açılmasının ve bu bölümde haber formatında sunulmasının amacını kavrayamadım ben.

naneli_limon
Gerçekten de bu tarz kişiler medyadan uzak olmalılar. Ben küçüklüğümde Zeki Mürenden çok etkilenmiştim. Kafamı hep meşgul ediyordu. Çok küçüktüm ve onun erkekmi yoksa bayanmı olduğunu bilmezdim.

Mune
Ben konunun a'sını b'sini bilmem, olayın cerrahi veya psikolojik boyutundan da anlamam zira bu konuda ihtisas yapmış bir tıp uzmanı değilim.

Ama bildiğim insanlar kadın veya erkek olsun hiç fark etmez, kendilerini doğdukları cinsiyetle bağdaştıramıyorsa bedenleri hakkında söz sahibi olup isterlerse cinsiyet değiştirebilirler.

Bu öyle kolayca ben kendimi erkek hissediyorum veya kadın hissediyorum ameliyat edin beni denilen birşey değil, yıllarca psikolojik tedavi görüyorlar, doktorlar kesinlikle onaylarsa ameliyat ediliyorlar.

Farklı görünmek, şımarıklık yapmak, dikkat çekmek için yapılan bir eylemde değil, psikolojileriyle de alakalı değil, bu insanlar kendilerini gerçekten kadın ya da erkek olarak görmüyorlar. Görmekten ziyade öyle hissetmiyorlar.

Şimdi Nil Erkoçlar'la gündeme geldi oysa evvelden beridir var olan birşey cinsiyet değiştirmek, hiç medyatik olmayan kadınlarında erkek olduklarını okudum ben, bu tıbbi birşey östrojen veya testosteron hormonlarından birinin daha ağır basmasıyla ilgili.

Ülkemizde ameliyat tuhaf karşılanıyor belki ama sırf dışlanmamak adına ameliyat olmadan kadınken erkek, erkekken kadın gibi yaşayan ünlü veya ünsüz çok insan var, kimi tercihleri yüzünden dışlanmak korkusuyla yurtdışında yaşamak zorunda hissediyor kendini.

Ben yargılamıyorum kimseyi, herkesin kendi tercihidir, çünkü gerçekten kolay bir karar değil, bir anlık hisle bütün hayatınızı değiştirebilir misiniz? Ameliyat olanlarında anlık hislerle ameliyat olduklarını düşünmüyorum, cinsiyet değiştirmek istiyorum diyenleri tedavi eden, süreçlerini takip eden doktorlarında anlık hisleri kabul ettiğini sanmıyorum, ayrıca ameliyat oldu diye niye bu kadar tepki gösterildi, tehdit edilmesi, ülkeyi terketmek zorunda kalabileceğini açıklaması, bir insan kendi bedeni hakkında verdiği karar yüzünden bunca zulmü hak etmiyor, oysa bir sürü insan var ameliyat olmadan erkek gibi, kadın gibi yaşayan.

Onları kabul eden ünlüler dünyasının, Rüzgar'ı dışlaması, medyada bu kadar tartışması bana anlamsız geliyor, radikal bir karar aldı evet ama kendinden başka kimseyi ilgilendirmeyen, üstelik kimseye zararı olmayan bir karar aldı.

Bunu bir erkekte yapsa tepkim aynı olurdu, ki Dünya genelinde erkeklerin ameliyat oranın daha fazla olduğunu düşünüyorum...

misaveprensesi
26-02-13, 21:02
ya en basit örnek vereyim 12 yaşında kız yiğenim erkeklerle top oynamaya kavga etmeye bayılır ama erkekler tarafından da beğenilmeyi sever.
şakayla bana dedi ki
teyze şimdi bu erkek oldu ya baktım ki kadınlıktan hoşlanmadım bende erkek olucam
hadi şimdi burdan yak zaten bu zamanın gençleri biraz beyinsiz olmakla beraber çokta cesurlar yarın o birgün bir akım başlar ki bunun piyasası bile yapılır sıkıldım erkek olayım kes memeyi taktır ötekini dur sıkıldım kadınlağa döneyim şişir memeyi kestir diğerini böyleeeee gider bu olay

yazık çok yazık