Nil öldü, Rüzgar doğdu !

nfy_9185
26-02-13, 21:02
misaveprensesi
ya en basit örnek vereyim 12 yaşında kız yiğenim erkeklerle top oynamaya kavga etmeye bayılır ama erkekler tarafından da beğenilmeyi sever.
şakayla bana dedi ki
teyze şimdi bu erkek oldu ya baktım ki kadınlıktan hoşlanmadım bende erkek olucam
hadi şimdi burdan yak zaten bu zamanın gençleri biraz beyinsiz olmakla beraber çokta cesurlar yarın o birgün bir akım başlar ki bunun piyasası bile yapılır sıkıldım erkek olayım kes memeyi taktır ötekini dur sıkıldım kadınlağa döneyim şişir memeyi kestir diğerini böyleeeee gider bu olay

yazık çok yazık
canm valla ne diyeyim yorumuna bayıldım bu durumda bile beni güldürdün yemin ederim oysaki gerçekten sıkıntılıydım..
ama haklısın arkadaşım bu olayın medyada bu kadar yer almasına bende senin gibi kızdım dediğin gibi o taktır kestir yapacaklar cok çıkar..
ama su var malesef bazılarımız çift cinsiyetli doguyorlar..
ki bunlardan cogu biz kadar kadınlık duygularını yasayamıyorlar o yüzden erkek olmayı seçiyorlar..
oysaki bu mevzuda konu cok farklı kadın gibi doğmuş ama erkeklik agır basmış bide bi röportajında biz 3 kız kardeşiz ailem benm oğlan olmamı çok istemiş ama olmamısım demişti bence burda iş ailede bitiyo canm cocuklarını farketmeleri lazımdı ki erken tespit edip ona göre önlem alacaklardı..
neyse uzatmayayım canm benmde ankette oy vereceğim gibi HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIR....

Caddy
Nil Erkoçlar Öldü Rüzgar Doğdu

Eki Görüntüle 642916

Eki Görüntüle 642917

Eki Görüntüle 642918

Eki Görüntüle 642919

Eki Görüntüle 642920

Eki Görüntüle 642921

Eki Görüntüle 642922

Eki Görüntüle 642923

Eki Görüntüle 642924

Eki Görüntüle 642925

melisa87
Bazı arkadaşlar eleştirmek kimsenin haddine değil demiş ???
Kimse kusura bakmasın ulu orta yapılan helede ünlü birini niye bize yanlış gelen bir şeyini eleştiremiyoruz ???
Kötü bir olay görüldüğünde ya elinle engel olursun ya dilinle söylersin yada kalbinle buğz edersin ki bence yanlış bir tercih !!
ALLAH herkese doğru yol nasip etsin , kimsenin başına vermesin ama eğer çok bu durumdaysan sabredip oturmak en hayırlısı..
Herkes her istediğini ne olursa olsun yaşamalı diye bir kanun yok,, elindekiyle yetinmesini zamanı gelene kadar sabretmesinide bilmek gerek,, türkiyede belki daha nice böyleleri vardır hepsi ameliyat olup biriyle rahatça ilişki yaşayayım deseydi ooooo dünyanın çivisi çıkardı ki çıktı çıkacağı kadar o ayrı ..
yani bi kadınlada beraber olmayıver ,, sabret bekle herşey cinsellik yada cinsiyet değil,, insan olarak kendine bir cinsiyet oturtmadanda yaşanabilirdi insanlar ne hallere sabrediyor dünyada ,, ben cesur diye nile demem,, bence cesur olan bu halde sabredip nefsine uymayandır bence :KK31:

cydkns
çok zor bir durum Allah göstermesin kimseye.
ama mutsuzum diyor, ne yapsın.
kimseye de örnek olmak zorunda değil çok güldüm böyle yorumlayanlara.
yeğeniniz çocuk, öyle düşünebilir anlık olarak, iila yapacak demek olmuyor.
bütün kızlar prenses olacağım diyor da, kaç tanesi olabiliyor hayatta?
yok kestir yok diktir, bu kadar basit mi?
o kadar kolay değilmiş röportajda yazıyordu. 2 senedir terapi görüyormuş. ancak izin vermişler.

ameliepoulain
hakikaten bu kadar ameliyata bilmem neye katlanıp bunları yaptırmak bir heves gibi hiç gelmiyor bana..erkeklik hormonu daha ağır basıyormuş bu bariz.. insan nasıl mutlu oluyorsa öyle yaşamalı imkanlar el verdiğince.. saygı duyarım

TheBeyin
”Benim hayatım, benim seçimim, benim cinsel organım.Kimseyi ilgilendirmez.Kimseye laf düşmez.Böyle düşünüyorum.” demiş
Kesinlikle katılıyorum bende. İçinde yaşadıklarını güzelce anlatmış kendisini bayan gibi hissetmiyormuş zaten.
Kim bilir yıllarca o beden ona nasıl dar gelmiştir.
Şu an çok mutlu oldugunu dile getirmişti röportajında okumuştum.
Çok şaşırdım ama bir o kadar da aferin Nil dedim.
Bir ömür içinde bu hislerle yaşayamazdı yaşasada zor olmaz mıydı onun için?

Eğer erkek olup da cinsiyetini bayan olarak değiştirseydi de aynı şeyi düşünürdüm farketmezdi benim için.
Hiç bir şekilde insan ayrımı gözetmiyorum çünkü.
Yeni adıyla Rüzgar'ın da dediği gibi laf kimseye düşmez aslında beden onun.
Cesaretini ve özgüvenini takdir ediyorum.
:KK34:

Mune
Ameliyat olmak öyle kolay değil safra kesesi ameliyatı gibi hastaneye yatıp ertesi gün hadi ameliyata demiyorlar.
Yasal boyutu var:
‘Kişisel durum kütükleri’ bölümünde yeralan bu konudaki 40. maddesi aynen şöyle: ‘‘Cinsiyetini değiştirmek isteyen kimse şahsen başvuruda bulunarak, mahkemece cinsiyet değişikliğine izin verilmesini isteyebilir. Ancak, iznin verilebilmesi için, istem sahibinin 18 yaşını tamamlamış bulunması ve evli olmaması; ayrıca transseksüel yapıda olup, cinsiyet değişikliğinin ruh sağlığı açısından zorunluluğunu ve üreme yeteneğinden sürekli biçimde yoksun bulunduğunu, bu alanın uzmanlarından oluşan bir sağlık kurulu raporuyla belgelemesi şarttır. Verilen izne bağlı olarak amaç ve tıbbi yöntemlere uygun bir cinsiyet değiştirme ameliyatı gerçekleştirildiğinin bilirkişi raporuyla doğrulanması durumunda, mahkemece nüfus kütüğünde gerekli düzeltmelerin yapılmasına karar verilir.’’

Bu izin kolay verilmiyor, yıllarca psikolojik destek alanlar var.

Ayrıca çift cinsiyetle dünyaya gelmiş, bir köy dolusu insan var, hatırlarsınız belki, '' Köyün adının çift cinsiyetliler köyü" olarak yayılmasından sonra giderek kendi içine kapanan ve çevre köylerde yaşayanlarla evlilik yapılmaması, köyde akraba evliliklerine yönelinmesine neden olmuş. A... ve E... doğdukları zaman kendilerine kız teşhisi konduğu için nüfus kağıtları buna göre düzenlenmiş. 10-15 yaşlarına geldiklerinde ise kendilerini erkek gibi hissedip buna göre yaşamışlar. Sonra da adlarını Ali ve Emin olarak kullanmaya başlamışlar. Bu arada askerlik gibi bir dertleri de olmamış. Ancak "Ali ve Emin" kardeşler toplum içinde, kendilerini hissettikleri erkek cinsiyetiyle dolaşamamaktan yakınıyorlar. ''

Bu insanların yaşadığı psikolojik travmaları bilemeyiz.

TheBeyin
ebyar
güzel kızdı rahmetli :KK1:
Yakışıklı olmuş ama :KK9:

SeymaAtas
Bu olayı ilk olarak Erol Köse Twitter'dan duyurmuştu. Bende orada şahit olmuştum. Ve inanmamıştım tabiki bu kadar güzel bi kızın bunu yapabilmesine ihtimal dahi vermemiştim. Daha sonra Ayşe Arman ile yaptığı röportajı okudum. Ne kadar acı çektiğini neler yaşadığı anlatmıştı. Ben cesaretinden dolayı Helal Olsun diyorum.. Çoğu acı çeken kişiye umut oldu belkide.

nfy_9185
Mune
Ameliyat olmak öyle kolay değil safra kesesi ameliyatı gibi hastaneye yatıp ertesi gün hadi ameliyata demiyorlar.
Yasal boyutu var:
‘Kişisel durum kütükleri’ bölümünde yeralan bu konudaki 40. maddesi aynen şöyle: ‘‘Cinsiyetini değiştirmek isteyen kimse şahsen başvuruda bulunarak, mahkemece cinsiyet değişikliğine izin verilmesini isteyebilir. Ancak, iznin verilebilmesi için, istem sahibinin 18 yaşını tamamlamış bulunması ve evli olmaması; ayrıca transseksüel yapıda olup, cinsiyet değişikliğinin ruh sağlığı açısından zorunluluğunu ve üreme yeteneğinden sürekli biçimde yoksun bulunduğunu, bu alanın uzmanlarından oluşan bir sağlık kurulu raporuyla belgelemesi şarttır. Verilen izne bağlı olarak amaç ve tıbbi yöntemlere uygun bir cinsiyet değiştirme ameliyatı gerçekleştirildiğinin bilirkişi raporuyla doğrulanması durumunda, mahkemece nüfus kütüğünde gerekli düzeltmelerin yapılmasına karar verilir.’’

Bu izin kolay verilmiyor, yıllarca psikolojik destek alanlar var.

Ayrıca çift cinsiyetle dünyaya gelmiş, bir köy dolusu insan var, hatırlu koı, köyde akraba evliliklerine yönelinmesine neden olmuş. A... ve E... doğdukları zaman kendilerine kız teşhisi konduğu için nüfus kağıtları buna göre düzenlenmiş. 10-15 yaşlarına geldiklerinde ise kendilerini erkek gibi hissedip buna göre yaşamışlar. Sonra da adlarını Ali ve Emin olarak kullanmaya başlamışlar. Bu arada askerlik gibi bir dertleri de olmamış. Ancak "Ali ve Emin" kardeşler toplum içinde, kendilerini hissettikleri erkek cinsiyetiyle dolaşamamaktan yakınıyorlar. ''

Bu insanların yaşadığı psikolojik travmaları bilemeyiz.
bu konuda size katılıyorum gerçekten zor bi süreçten geçilip belli saartlara gelindiğinde bu ameliyat yapılıyor..ama işte bizim toplumumuzda malesefki herkes tarafından yanlış anlasılıyor ve bunun bilincinde olmayanlar tehdit gibi yollara basvuruyorlar..
ben rüzgara gerçekten kızmıyorum sadece medyada bu kadar yer almasına kızıyorum çünkü sırf reyting ugruna bunları basa sarıp sarıp dolandırıyolar ve bu insanı gerçekten kızdırıyor..sonucta tartısmaya neden olacak bi konu...
ama sunada inanıyorumki bu konuda reytingler düşünce eskisi kadar ilgi görmeyince kapanıp gidecek ama rüzgar bu zamanda söylenilenler yüzünden dahada acı cekecek..
Rabbim kimseyi bununla sınamasın zor bi durum...

misaveprensesi
cydkns
çok zor bir durum Allah göstermesin kimseye.
ama mutsuzum diyor, ne yapsın.
kimseye de örnek olmak zorunda değil çok güldüm böyle yorumlayanlara.
yeğeniniz çocuk, öyle düşünebilir anlık olarak, iila yapacak demek olmuyor.
bütün kızlar prenses olacağım diyor da, kaç tanesi olabiliyor hayatta?
yok kestir yok diktir, bu kadar basit mi?
o kadar kolay değilmiş röportajda yazıyordu. 2 senedir terapi görüyormuş. ancak izin vermişler.
iyide nilmi rüzgarmı herneyse oda çocukluğundan beri erkekliği düşünmüyormuy du ?
bu insanın tercihleri beni ilgilendirmiyor beni ilgilendiren çocuklarımızın bunu nasıl düşeneceği unutmayın bir insanın herşey beynine çocukluğundan girer ve benim tek onaylamadığım konu ise şu git kardeşim tek başına ne yapacaksan yap gençlerin aklına girme
Bülent Ersoy dan sonra kestirimler hızla yayılmaya ve yaptıkları resmileşmeye başlamadı mı yakında kızlarda başlar erkek olmaya umarım şom ağzımı açmamışımdır.

TheBeyin
misaveprensesi
iyide nilmi rüzgarmı herneyse oda çocukluğundan beri erkekliği düşünmüyormuy du ?
bu insanın tercihleri beni ilgilendirmiyor beni ilgilendiren çocuklarımızın bunu nasıl düşeneceği unutmayın bir insanın herşey beynine çocukluğundan girer ve benim tek onaylamadığım konu ise şu git kardeşim tek başına ne yapacaksan yap gençlerin aklına girme
Bülent Ersoy dan sonra kestirimler hızla yayılmaya ve yaptıkları resmileşmeye başlamadı mı yakında kızlarda başlar erkek olmaya umarım şom ağzımı açmamışımdır.

Çocukların aklına girdiği falan yok yalnız röportajda bu mesajı veren cümleler vardı da ben mi kaçırdım okuyamadım kopyalayın buraya da öğrenelim doğrusunu :KK34:
Bir de tek başına demişsiniz üç beş kişi mi toplamış mahalleden birlikte mi olmuşlar ameliyatı :KK1:

misaveprensesi
TheBeyin

Çocukların aklına girdiği falan yok yalnız röportajda bu mesajı veren cümleler vardı da ben mi kaçırdım okuyamadım kopyalayın buraya da öğrenelim doğrusunu :KK34:
Bir de tek başına demişsiniz üç beş kişi mi toplamış mahalleden birlikte mi olmuşlar ameliyatı :KK1:
mesaj verip vermemesinin önemi yok görüntü yetmez mi
görmek zorunda değiliz halk olarak herkezin yaptığını görmemezlikten gelirsek ses etmezsek nerde kaldı benim,teyze abla anne olarak korumacılığım napıyım yani evden tv mi kaldırayım bilgisayarlarımı atayım gazetelerimi yasaklıyım yani ilkel bir köymü yapayım

cecenn
Hiç bir zaman anlayamayacağın bir insanı eleştirmek yargılamak bana yanlış geliyor
26 yaşına kadar sabretmiş kolay bir şey olmasa gerek
Neler yaşamıştır kimbilir başına gelmeyen nasıl anlar ki !!!

İnsanların canı sıkılıyor heralde tartışacak konu bulamıyorlar ünlülerde dahil
Kendi seçimini yapmış umarım mutlu olur ...

isteoylebirsey
tanınmış bir insanın bu kararı vermesi çok cesurca bir hareket
bizler onun 26 yıldır neler yaşadığını bilemeyiz dolayısıyla oturduğumuz yerden eleştirmeye de alkışlamaya da hakkımız yok diye düşünüyorum
herkesin kendi tercihi saygı duymak gerekiyor

ayrıca geçenlerde bir din profesörü psikolojik ve hormonel incelemeler sonucu cinsiyet değiştirmenin mümkün göründüğü durumlarda dinin buna onay verdiğini anlattı....

yani din arkasına sığınıp bilip bilmeden eleştirmenin ne kadar yanlış olduğu da böylelikle anlaşılmış oldu....

misaveprensesi
yine söylüyorum onun tercihleri beni ilgilendirmez sadece gözümüze kadar sokmak zorunda değil

TheBeyin
misaveprensesi
mesaj verip vermemesinin önemi yok görüntü yetmez mi
görmek zorunda değiliz halk olarak herkezin yaptığını görmemezlikten gelirsek ses etmezsek nerde kaldı benim,teyze abla anne olarak korumacılığım napıyım yani evden tv mi kaldırayım bilgisayarlarımı atayım gazetelerimi yasaklıyım yani ilkel bir köymü yapayım
Hayır bunlara gerek yok yeğeninize doğruyu anlatın anlayabilecek yaşta sonuçta.
Ona bu insanların yaşadığı psikolojiyi anlayabileceği şekilde anlatın ve bir bayan ve erkeğin ayrımını.
Konuşmak her şeyin çözümüdür. :KK61:
Sorun değil çözüm ilkesi hep doğruya ulaştırır.
Bir de madem halk olarak görmezliklen gelemiyoruz bazı şeyleri bende bunu görmezden gelemiyorum herkez değil herkes yazalım lütfen Türkçe'ye sahip çıkmak adına. :KK61:

TheBeyin
misaveprensesi
yine söylüyorum onun tercihleri beni ilgilendirmez sadece gözümüze kadar sokmak zorunda değil
Bence sokmak zorunda, sokmalı ki onun hislerini yaşayanlara umut olmalı.
Hapishane gibi bir bedende yaşaması ne acıdır insanın.
Hiç bir zaman anlayamayacağımız insanlar böyle kişiler çünkü.

jooker
İş işten geçmiş, 26'sına kadar erkek ruhuyla yaşamış biri için artık çok geç. Yapabileceği doğru kararlardan biri cinsiyet değiştirmek. Bunalıma girip intihar etmesinden iyidir. Ama annesi kızının lise sona geldiğinde hala regl olmadığının farkında olup, doktora götürüp hormon tedavisi alsaydı bugün bu durumda olmayabilirdi. Veya daha küçükken kızındaki değişiklikleri farketmeliydi. Bu, doğurmakla işin bitmediğinin büyük bir göstergesi. Bu yüzden aileler çocukları hakkında farkında olmalı. Ama dediğim gibi 26 yaşında bir insan için olay çok geç. Bir film izlemiştim ve çok sevmiştim. Ma vie en rose. Burada olay tam tersi, ama aile sonunda çocuklarına destek oluyor. Bu hoşuma gitmişti. Ama çocuk daha çok küçük. Düşünüyorum da bu filmdeki senaryodan da soğudum. Çocuk küçükse bedenini ruhuna oturtmak yerine ruhunu ya da hormonlarını bedenine uydurabilirsin. Ama bu Nil için tabii ki çok geç. Mutlu olsun.

gwencooper
insan şu acıdan dusunuyor ben kadınım topuklu ayakkabılar makyaj etekler elbiseler süs püs beni cezbediyor ruhum boyle erkek gibi davranmak erkek gibi giyinmek bana ne kadar zor geliyorsa onada kadın gibi davranmak zor gelmiştir yani cinsiyet degiştirecek kdr..kendi hayatı mudahale edilemez hayır yani karşı tarafa daha fazla pikolojik zarardan başka birşeye yaramaz eleştiriler neticede o insanında bir ailesi var soylenen sozlere birazda o bakımdan dikkat edilmeli..

misaveprensesi
TheBeyin
Hayır bunlara gerek yok yeğeninize doğruyu anlatın anlayabilecek yaşta sonuçta.
Ona bu insanların yaşadığı psikolojiyi anlayabileceği şekilde anlatın ve bir bayan ve erkeğin ayrımını.
Konuşmak her şeyin çözümüdür. :KK61:
Sorun değil çözüm ilkesi hep doğruya ulaştırır.
Birde madem halk olarak görmezliklen gelemiyoruz bazı şeyleri bende bunu görmezden gelemiyorum herkez değil herkes yazalım lütfen Türkçe'ye sahip çıkmak adına. :KK61:
takılma güzelim ben sırp göçmeniyim + 2 yaşında oğlum kucağımda zıplıyor ve ben o şekil yazıyorum sen bunu yapabilirmisin

TheBeyin
26-02-13, 22:02
misaveprensesi
takılma güzelim ben sırp göçmeniyim + 2 yaşında oğlum kucağımda zıplıyor ve ben o şekil yazıyorum sen bunu yapabilirmisin

Bir tek size değil bu konuda herkesi uyarırım ben kötü değil iyi bir uyarıdır bu.:KK34:
Bunu yapabilir misin ne demek ? Nasıl bir üslup içindesiniz konuyla alakası nedir?
Bazı insanlarla anlaşmak, uzlaşmak, münazara yapmak mümkün değil.
Tartışmayı kavgaya çevirebilecek sohbetlere üzülüyorum.
Tartışarak yeni doğrular, yeni fikirler çıkar ışığa, yazık ki başaramıyoruz bunu.

Bir konumda yazmıştım tekrar söylüyorum;
Google Translate'te bir de Türkçe-Türkçe seçeneği olmalı; bazı şeyleri bazılarına imkanı yok anlatamayacağız yoksa.

Sizinle bu konuda konuşamayacağım diyeceklerimi dedim zaten ama çocuklarınızı, yeğenlerinizi düşünüyorsanız onlarla konuşmayı amaç edinin çünkü bir tek bunu değil büyüdükçe bundan daha farklı konularda belki de kötülüklerde kalacaklar siz onlara yol gösterici olun çünkü hiç bir şeyi onlardan gizleyemezsiniz.

Ayrıca sırp göçmeni olup her şeyi doğru yazıp bir tek kelimede mi sıkıntı çektiniz o zaman öğrenmeniz daha basit.:KK34:
İyi geceler.

misaveprensesi
Birde madem halk olarak görmezliklen gelemiyoruz bazı şeyleri bende bunu görmezden gelemiyorum herkez değil herkes yazalım lütfen Türkçe'ye sahip çıkmak adına.

bu düzeltmenin konuyla alakası nedir?
sizi de iyi geceler sizinle sohbetim bitmiştir.

TheBeyin
misaveprensesi
Birde madem halk olarak görmezliklen gelemiyoruz bazı şeyleri bende bunu görmezden gelemiyorum herkez değil herkes yazalım lütfen Türkçe'ye sahip çıkmak adına.

bu düzeltmenin konuyla alakası nedir?
sizi de iyi geceler sizinle sohbetim bitmiştir.
Bununla ilgili bir konu mu açmak lazım sen şu konuda yazdın sen şu konuda yazdın bu kelimeyi diye?
Gördüğümüzde söylüyoruz.

merve47
nedendir bilmiyorum bu olay beni çok etkiledi p,skolajim bozuldu resmen çok kötü oldum yaa

minikdepresif
Bu dünya, senden olmayanlarla hoştur . Onların sana verdiği ilimlerle, kıymetlerle, gönüllerle hoştur. Sadece senin gibiler değil, senden olmayan da çok yaşasın ki, sen de yaşa. Hele bir de onun gözüyle gör şu fani dünyayı. Herkes beyaz olsa, o zaman beyazı fark edemezsin ki. Değil mi? Ve yahut da siyah. Beyaz en güzel siyahta belli eder kendini. Beni ben yapan yegane şey, benden olmayandır. O yoksa, sen de yoksun. Ne anlamın kalır ne rengin belli olur, ne de tadın.

Hükümet Kadın filminde dinlemiştim bu cümleleri , kulağıma çok anlamlı gelmişti, bu konuya da uyumlu sanırım

Mune
jooker
İş işten geçmiş, 26'sına kadar erkek ruhuyla yaşamış biri için artık çok geç. Yapabileceği doğru kararlardan biri cinsiyet değiştirmek. Bunalıma girip intihar etmesinden iyidir. Ama annesi kızının lise sona geldiğinde hala regl olmadığının farkında olup, doktora götürüp hormon tedavisi alsaydı bugün bu durumda olmayabilirdi. Veya daha küçükken kızındaki değişiklikleri farketmeliydi. Bu, doğurmakla işin bitmediğinin büyük bir göstergesi. Bu yüzden aileler çocukları hakkında farkında olmalı................
Ailesinin ne düşündüğünü bilemeyiz ama şu var, bazı aileler kabul edemiyor, hani görürsün ama beynin sürekli inkar eder ya, öyle bir inkar hali oluyor, bir annede gördüm bunu, yıllarca oğlunun durumunu kabul etmedi, bırakın bir uzmana götürmeyi, oğlunun çevresini suçladı, çocuk yani aslında şimdi kocaman adam yıllar sonra yurtdışına gidince ki gitme sebebi annesinin inkarından yorulması ve mahalle baskısıydı, annesi oradaki yaşantısını gördükten sonra oğlunun durumunu kabul etti, o kendini kabul ettirdiğinde Rüzgar'dan büyüktü.

melisa87
''Allah yarattığını bilmiyor mu isteseydi erkek olarak getirirdi dünyaya onu da böyle sınamış oldu ama o kaybetti tabi yine Allah bilir belki bir karınca için affeder orası başka Allah kaybedenlerden etmesin..'' bu sözü kadınlar kulübü facebook sayfasından bir kullanıcının yorumundan aldım ..
ve aynen katılıyorum herkesin bir sınavı var hayatta,, kimisi böyle sınava tabi kimisi açlıkla kimisi sevgisizlikle ve daha niceleri..
açlıkla sınananlar ya açlıktan ölmeyi göze alır yada aç kalmamak için birini öldürmeyi göze alır ama biri kaybeder biri kazanır ..
bu dünyada bilen için çok nimetler var her şey dört dörtlük değil ,, ALLAH kimseye sabredemeyeceği yükü yüklemez sabredemeyen de manevi eksiklik vardır...

bisidicem
malasef böyle ınsanlar var kabul etsekte ettmesekte seçimleri ne olmalı olduğu gıbımı kalmalı ruhu nasıl istıyorsa öylemı yaşamalı bılemıyorum ıkı durum içinde zor eskı çalıştığım yerde vardı böyle bırı ablasıda aynı iş yerındeydı ve hiç garıpsemıyordu ama bıze çok garıp gelıyordu çünkü kız olduğunu göruyorsun ama saçı aynen erkek saçı gıbı göğüsleri belli olmasın dıye bastırmış kıyafetlerı ayakkabıları hep erkek gıbıydı zamanla bende alıştım artık gözüme çok farklı gelmıyordu telefonunda kız arkadaşlarıyla sarmaş dolaş çekilmiş resımlerı vardı hele bır tanesıyle gunde 10 kere konuşuyordu yanı bı ınsan bunu zorlayarak yapamazya hele bız kadınlar hiç bir arkadaşıma buadar tahammul edıp 10 kere konuşmayız bu olaydan sonra baktım faceden hala aynı yanı elde olmayan sebeblerden böyle olduklarını düşünüyorum bırebır yaşadığımdan

gunnur2010
Nil'in yaptığı yanlış ne biliyormusunuz, cinsiyet değiştirmek kesinlikle değil sadece değişimden sonra ortaya çıkıp yeni halini sergilemesi oldu. Çünkü artık o kadar dar görüşlü insanlar oldukki hiçbirşeye tahammül edemez hale geldik. Oysaki onun bedeni, onun kararı bize ne! Ölüm tehditleri bile alıyormuş, zor bir süreçten geçiyor. Allah yardımcısı olsun.

cincikk
merve47
nedendir bilmiyorum bu olay beni çok etkiledi p,skolajim bozuldu resmen çok kötü oldum yaa
Allahım yalnız değilmişim :KK43: yani Nil ya da Rüzgar2 ın şahsıyla ilgili de değil nedendir bilmem cumartesi günü öğrendiim öğrendiğimden beri hiç aklımdan çıkmıyor bir sıkıntı basıyor içimi delirdim mi ne :S

bir yandan da ölüm tehditleri aldığını yazmış onu okudum daha da bi tuhaflaştım üzüldüm. ilk defa duymuyorum sonuçta kadından erkeğe dönüşenleri ama bu olay beni çok etkiledi sanırım ünlü ve eskiden çok güzel bir kız olmasıyla ilgili ya da anne olduğumdan bilemiyorum :S geçen yıl olsa anne olmadığım için etkilenmezdim sanırım bu kadar.

gwencooper
insanların baskısı sebebiyle cift kişilikle hayatına devam etmeye calısan cok insan var aile ve akrabalara karsı bulundugu bedenin davranışlarını sergilerken dışarıda hissettigi cinsiyetin davranışlarını gosteriyor..bu demek degilki cocuk ufakken boyle yonelmeleri varsa kendi tercihidir deyip cekilmek cocuk yaşda korkutuyolar erkek cocugu bebek alsa eline gordugu tepkiden oylesine korkuyorki bilincaltında bunu saklaması gerektigi işleniyor..cocuklarında boyle durumlarla karşılasanlar daha ılımlı olmalı gereken yerlere gidip destek almalı tum cabasına ragmen hala boyle devam edersede ne yapabilirsinizki..dışlamakmı gerekir yada ölüm tehditiyle korkutmakmı bunlarmı care yoksa o insanı o haliyle kabul etmekmi..

merve47
melisa87
''Allah yarattığını bilmiyor mu isteseydi erkek olarak getirirdi dünyaya onu da böyle sınamış oldu ama o kaybetti tabi yine Allah bilir belki bir karınca için affeder orası başka Allah kaybedenlerden etmesin..'' bu sözü kadınlar kulübü facebook sayfasından bir kullanıcının yorumundan aldım ..
ve aynen katılıyorum herkesin bir sınavı var hayatta,, kimisi böyle sınava tabi kimisi açlıkla kimisi sevgisizlikle ve daha niceleri..
açlıkla sınananlar ya açlıktan ölmeyi göze alır yada aç kalmamak için birini öldürmeyi göze alır ama biri kaybeder biri kazanır ..
bu dünyada bilen için çok nimetler var her şey dört dörtlük değil ,, ALLAH kimseye sabredemeyeceği yükü yüklemez sabredemeyen de manevi eksiklik vardır...
valla helal olsun konuya engüzel cevabı sen verdin tebrikederim:KK34:

merve47
cincikk
Allahım yalnız değilmişim :KK43: yani Nil ya da Rüzgar2 ın şahsıyla ilgili de değil nedendir bilmem cumartesi günü öğrendiim öğrendiğimden beri hiç aklımdan çıkmıyor bir sıkıntı basıyor içimi delirdim mi ne :S

bir yandan da ölüm tehditleri aldığını yazmış onu okudum daha da bi tuhaflaştım üzüldüm. ilk defa duymuyorum sonuçta kadından erkeğe dönüşenleri ama bu olay beni çok etkiledi sanırım ünlü ve eskiden çok güzel bir kız olmasıyla ilgili ya da anne olduğumdan bilemiyorum :S geçen yıl olsa anne olmadığım için etkilenmezdim sanırım bu kadar.
aynen ya bende anneyim 17 aylık bir oğlum var kafa odunla vurmuşlar gibi hissediyorum nete girip bakmamak haberleri okumamak istiyorum ama kendimi alıkoyamıyorum çooooooooooook etkilendim bende yanlız olmadığım için sevindim iyiki bi cevap yazdın

melis_560
Bazı yorumları görünce gece gece sinirim zıpladı!

Ne demek çocuklarımız görüp de özenirse?Arkadaşım bu insan keyfinden özendiğinden gidip cinsiyetini değiştirmedi.Sen ben kadınız,kadın vücuduna sahibiz,bir kadın gibi davranmaktan hoşlanıyoruz ama o bir kadın bedenine hapsolmuş erkek bir ruhtu.Kimse sırf özendiği için cinsiyet değiştirmez,öncelikle psikolojik ve bedensel bir sürü testten geçiriyorlar insanı,heyet kararıyla onaylanan bir şey bu ameliyat ve bir sene filan sürüyor karar aşaması.

Düşünsenize bir sabah uyanıyorsunuz ve bir erkek bedeni içindesiniz,kişiliğiniz,ruhunuzsa kadın.Neler hissederdiniz?Neden empati yapmaktan bu kadar yoksunsunuz?

Sonra olayı dinsel açıdan eleştirenler,onu Allah öyle yaratmış.Onun ruhunu erkeksi bir ruh olarak vermiş,bu insanın kendi haklı sebeplerinden ötürü cinsiyetini değiştirmesi mi günah?Yıllarca ait olmadığı bir bedende cehennemi mi yaşasaydı?

Bu bir tercih meselesi değil o ve onun gibi insanlar için.Doğuştan gelen bir sağlık sorunu.Allah korusunda ileride kendi çocuğunuzun başına aynı şey gelse onu destekleyip,olması gereken bedene mi kavuştururdunuz,yoksa her gün ızdırap içinde bedeninde hapsoluşunu mu izlerdiniz?

misaveprensesi
gunnur2010
Nil'in yaptığı yanlış ne biliyormusunuz, cinsiyet değiştirmek kesinlikle değil sadece değişimden sonra ortaya çıkıp yeni halini sergilemesi oldu. Çünkü artık o kadar dar görüşlü insanlar oldukki hiçbirşeye tahammül edemez hale geldik. Oysaki onun bedeni, onun kararı bize ne! Ölüm tehditleri bile alıyormuş, zor bir süreçten geçiyor. Allah yardımcısı olsun.
benimde anlatmak istediğim bu sergileme olduysan oldun görmek zorunda değiliz

melis_560
misaveprensesi

Görmek istemiyorsan bakma arkadaşım,kimse sana zorla televizyon izletmiyor,magazin programlarını gözüne gözüne sokmuyor.Biz insanlar teknolojinin bu kadar kölesi olduğumuz için önümüze ne koyulduysa izlemek zorundaymışız gibi hissediyoruz.Otur evinde kitap oku tvye bakıcağına,interneti sadece öğrenmek istediğin şeylere bakmak için kullan bu kadar zor mu bunu yapmak.Senin iraden yok mu???

Çok saçma bir eleştiride bulunuyorsun.Haberler sırf insanların hoşuna gidecek şeyleri göstermek zorunda değil.Savaşları,cinayetleri de göstermesin o zaman televizyonlar...

Ayrıca Rüzgar kendisiyle aynı durumda olan bir çok hasta için bir umut ışığı,bir önder.Senin bu haberi görmeye ihtiyacın yok ama belki Türkiye'de böyle bir cesarete ihtiyacı olan nice insan var.

misaveprensesi
melis_560
Görmek istemiyorsan bakma arkadaşım,kimse sana zorla televizyon izletmiyor,magazin programlarını gözüne gözüne sokmuyor.Biz insanlar teknolojinin bu kadar kölesi olduğumuz için önümüze ne koyulduysa izlemek zorundaymışız gibi hissediyoruz.Otur evinde kitap oku tvye bakıcağına,interneti sadece öğrenmek istediğin şeylere bakmak için kullan bu kadar zor mu bunu yapmak.Senin iraden yok mu???

Çok saçma bir eleştiride bulunuyorsun.Haberler sırf insanların hoşuna gidecek şeyleri göstermek zorunda değil.Savaşları,cinayetleri de göstermesin o zaman televizyonlar...

Ayrıca Rüzgar kendisiyle aynı durumda olan bir çok hasta için bir umut ışığı,bir önder.Senin bu haberi görmeye ihtiyacın yok ama belki Türkiye'de böyle bir cesarete ihtiyacı olan nice insan var.
haddini aşmadan konuş akıl varsa kendine kullan bana değil sen nasıl bana böyle konuşabiliyorsun onu anlamadım

gunnur2010
misaveprensesi
İşte bende bunu anlamıyorum. Kimisi etkilendim diyor, kimisi kötü örnek diyor.Ben mesela işime gelmeyen şeylere bakmıyorum. Sizde bakmayabilirsiniz. Aslında insanın canını sıkacak okadar çok mevzu varki bu memlekette Nil'in değişimi bunların yanında hiç kalır valla.

melis_560
misaveprensesi
haddini aşmadan konuş akıl varsa kendine kullan bana değil sen nasıl bana böyle konuşabiliyorsun onu anlamadım

Haddimi aşmadan konuşuyorum,sorduğunuz soruya bir cevap verdim.O yorumun hangi kısmında hadsizlik varmış bana bir cevap verir misin???

ofdemeohde
Bayan olarak çok daha güzel,sempatikti bence..
ama onun kendini nasıl güzel bulduğu önemli tabi:KK14:

misaveprensesi
ben bu ülkede çocuk yetiştiriyorum herşeyi bilmek görmek anlamak zorundayım ki ona anlatayım doğurup salmak kolay onları adam etmek yada hanımefendi etmek biz ailelerin görevi bugün ben bakmazsam birkaç yıl sonra çocuğum bakacak napıyım gözlerinimi kapatayım çocuğun belirli bir yaşa kadar iyi ve doğruyu benden öğrenmeli izlemediğim tv lerden eve sokmadığım gazetelerden değil

melisa87
melis_560
Bazı yorumları görünce gece gece sinirim zıpladı!

Ne demek çocuklarımız görüp de özenirse?Arkadaşım bu insan keyfinden özendiğinden gidip cinsiyetini değiştirmedi.Sen ben kadınız,kadın vücuduna sahibiz,bir kadın gibi davranmaktan hoşlanıyoruz ama o bir kadın bedenine hapsolmuş erkek bir ruhtu.Kimse sırf özendiği için cinsiyet değiştirmez,öncelikle psikolojik ve bedensel bir sürü testten geçiriyorlar insanı,heyet kararıyla onaylanan bir şey bu ameliyat ve bir sene filan sürüyor karar aşaması.

Düşünsenize bir sabah uyanıyorsunuz ve bir erkek bedeni içindesiniz,kişiliğiniz,ruhunuzsa kadın.Neler hissederdiniz?Neden empati yapmaktan bu kadar yoksunsunuz?

Sonra olayı dinsel açıdan eleştirenler,onu Allah öyle yaratmış.Onun ruhunu erkeksi bir ruh olarak vermiş,bu insanın kendi haklı sebeplerinden ötürü cinsiyetini değiştirmesi mi günah?Yıllarca ait olmadığı bir bedende cehennemi mi yaşasaydı?

Bu bir tercih meselesi değil o ve onun gibi insanlar için.Doğuştan gelen bir sağlık sorunu.Allah korusunda ileride kendi çocuğunuzun başına aynı şey gelse onu destekleyip,olması gereken bedene mi kavuştururdunuz,yoksa her gün ızdırap içinde bedeninde hapsoluşunu mu izlerdiniz?
ya sanki hergün işgence yapıyorlardı ,, bugünkü toplumda sabır denen birşey kalmadı yazıkki ,, tüketen ve bencil bir insanoğlu var ,, örneğin; kocasının sevgisizliğine 40 yıl dayanmış teyzem artık aptal yerine kondu kimsede sormaz bu kadın niye dayandı 40 yıl çocuğunu düşündü onun için vazgeçmedi bir baba ocağında büyüsün istedi tabi şimdi olsa bu durum yorumlar sen kendin istedin kendin çek ,, yok ben olsam vururdum tekmeyi,, mutlu olmak seninde hakkın ,, ee kadın sabretti kötü oldu,, vursaydı tekmeyi bulsaydı birini çocuğu heder olsaydı arada ohh sefam olsun mu diyecekti,, yani sabretmek artık aptallık,, bende diyorum ki nil kardeş sabretmedi ( erkek hissiyle yarattıysa RABBİM bir çaresini mutlaka vermişti ama manevi temel çürük olunca bina yıkıldı gitti) önce insan olarak baksaydı kendine , kadın yada erkek olarak değil,, bir çıkış yolu bulurdu mutlaka ama ikisinden biri olmak zorundalığını hissetti demekki,, cinsel özgürlüğünü resmileştirdi sadece nefsi bu yönde çünkü yoksa herkes bilecekki nil hiç bir zaman gerçekten rüzgar olamaz,,olamayacak,, ancak kendi gibi yada bunu sorun etmeyecek belli bir kesim içinde var olacak ,, burda aa aferim iyi yapmış diyen hiç bir bayanında ilerde kızlarını böyle bir çift cinsiyetli birine kızlarını vermeyecekleride aşikardır tabi ,, o zaman iş destek olmaktan çıkar kendi çocuğunu koruma işine döner açık ve net ...

misaveprensesi
ben yatıyorum artık hepinize hayırlı geceler kızlar

cydkns
misaveprensesi
ben bu ülkede çocuk yetiştiriyorum herşeyi bilmek görmek anlamak zorundayım ki ona anlatayım doğurup salmak kolay onları adam etmek yada hanımefendi etmek biz ailelerin görevi bugün ben bakmazsam birkaç yıl sonra çocuğum bakacak napıyım gözlerinimi kapatayım çocuğun belirli bir yaşa kadar iyi ve doğruyu benden öğrenmeli izlemediğim tv lerden eve sokmadığım gazetelerden değil
herşeyi kontrol edemezsiniz zaten, niye bu kadar karşısınız anlamadım. siz izlettirmeyin olsun bitsin. zaten izlettirmiyorsunuz o zaman problem ne anlamadım ki. kim ister zaten böyle bir şeyi yaşamak.
yaşı gelince anlatırsınız, bu kadar basit.
dünyayı çocuğunuz için değiştirebileceğinizi sanıyorsanız çok yorulursunuz, kimse kimseye bir şey dayatamaz ki..

melis_560
misaveprensesi

Magazinsel bir haberin çocuk yetiştirmedeki önlemini anlayamadım ben.Kıvançla Azranın ayrılıp barışmaları çocuğunuzun psikolojisini,sağlığını ne kadar etkilerse bu haber de ancak o kadar etkiler.Ayrıca yıllardır Bülent Ersoy'a alışamadınız mı?Burada bile kadın kadının kurdudur sözü gözler önünde bence.Bir erkek cinsiyet değiştirir o denli olay olmaz,hatta alışılır,her türlü magazin programlarında haberlerde boy gösterir,bir kadın cinsiyetini değiştirince taşlanılır.Hem de ilk başta biz kadınlar tarafından.Yanlış anlaşılmasın benim Bülent Ersoy'a da bir şey söylediğim yok,gayet güçlü bir ses ülkemiz için...

Bu tür şeylere bakıcağınıza,bunlarla kafa yoracağınıza daha önemli haberlere vakit ayırabilirsiniz çocuğunuz için.

Ve çocuğunuz böyle bir habere baksa ne olur?Siz onunla yeteri kadar yakından ilgilendikten sonra?Kimse özendiğinden cinsiyet değiştirmez korktuğunuz şey buysa.

greenjade
Cinsiyet değiştirme sürecinde yaşananlar öncesi ve sonrasıyla kesin hiç kolay değildir.

15 saat süren bir ameliyattan söz ediliyor.

Kendi tercidir, saygı duyarım ama tutup da Ayşe Arman'a bu röportajı vermesi, yani bunu bir şekilde bangır bangır duyurması hoş değil.

Yakın çevresi zaten bunu biliyordur.

Belirli bir yaşa kadar olan çocukların böyle haberlerden etkilenme ihtimali var ne yazık ki...

İlk olarak Erol Köse'nin duyurduğu söyleniyor ama yine de röportaj vermeyebilirdi.

Bir yerden sonra olay reklama giriyor çünkü...

Tam tersi bir olay yaşansaydı o kişi kıyaslanmayacak derecede fazla tepki alırdı, bu da toplumumuzun ayrı bir gerçeği.

cydkns
melisa87
ya sanki hergün işgence yapıyorlardı ,, bugünkü toplumda sabır denen birşey kalmadı yazıkki ,, tüketen ve bencil bir insanoğlu var ,, örneğin; kocasının sevgisizliğine 40 yıl dayanmış teyzem artık aptal yerine kondu kimsede sormaz bu kadın niye dayandı 40 yıl çocuğunu düşündü onun için vazgeçmedi bir baba ocağında büyüsün istedi tabi şimdi olsa bu durum yorumlar sen kendin istedin kendin çek ,, yok ben olsam vururdum tekmeyi,, mutlu olmak seninde hakkın ,, ee kadın sabretti kötü oldu,, vursaydı tekmeyi bulsaydı birini çocuğu heder olsaydı arada ohh sefam olsun mu diyecekti,, yani sabretmek artık aptallık,, bende diyorum ki nil kardeş sabretmedi ( erkek hissiyle yarattıysa RABBİM bir çaresini mutlaka vermişti ama manevi temel çürük olunca bina yıkıldı gitti) önce insan olarak baksaydı kendine , kadın yada erkek olarak değil,, bir çıkış yolu bulurdu mutlaka ama ikisinden biri olmak zorundalığını hissetti demekki,, cinsel özgürlüğünü resmileştirdi sadece nefsi bu yönde çünkü yoksa herkes bilecekki nil hiç bir zaman gerçekten rüzgar olamaz,,olamayacak,, ancak kendi gibi yada bunu sorun etmeyecek belli bir kesim içinde var olacak ,, burda aa aferim iyi yapmış diyen hiç bir bayanında ilerde kızlarını böyle bir çift cinsiyetli birine kızlarını vermeyecekleride aşikardır tabi ,, o zaman iş destek olmaktan çıkar kendi çocuğunu koruma işine döner açık ve net ...
çok dar bir çerçeveden bakıyorsunuz olaylara. kimse böyle bir durumda olmayı istemez. mutsuzsa ve böyle mutlu olacağını düşünüyorsa bırakın mutlu olsun. manevi temel çürükmüş de bilmem ne. Allah bilir orasını. siz de bilemezsiniz ben de. başkalarının günahına girmeyin.

misaveprensesi
melis 560 çocuğun varmı eğer varsa hamile kaldığın ilk günden itibaren kız yada erkek farketmez hayırlı olsun diye dualar edermiydin

melis_560
melisa87

Aferin iyi yapmış ve ya çok kötü olmuş demiyorum ben.Böyle şeyleri alkışlamak da eleştirmek de bizlere düşmez.Sadece o insanın hayatı ve saygı göstermemiz lazım.Nasıl ki kendi hayatımıza başkalarının saygı duymasını istiyorsak.

Nil böyle istemiş,böyle yapmış.Karar onun kararı,onun gibi böyle bir ameliyat olmak isteyen ama korkusundan her gün kendisiyle savaşan insanlar açısından güzel bir şey bence.Onlar da bir umutları olduğunu farkedebilir.

Nil Rüzgar olur mu olmaz mı bunu bilemeyiz.Ama röportajını okuduysan gerçekten yaşadıkları ağır şeylermiş.Ben hayal bile edemiyorum.Üstelik güzel ve ünlü olduğu için göz önünde bir insandı.Kadınlardan hoşlandığı halde o kadar erkeğin ilgisine ve daha aşırı davranışlarına maruz kalması korkunç bence.