AdAm OLaCaK KıZLaR...

BenIpek
29-03-13, 13:03
gofretto
Etrafa saçacak parası varsa sende işi bırakır evde yayılırsın, maaş kartıda senin emrinde olur.
İyilikten anlamayana bardağın boş tarafınıda göstereceksin.

insanları kendi silahlarıyla vurmak gerekiyor bazen.
bizde olay canım çok kozmopolit. yani bir beklenti içindeler onlar.

ikisi de çalışıyor bilmem nerede..

eşim para göndermiyor ama desem ki "aşkım baban zor durumdaymış gel şu parayı gönderelim" ahaa dünya onun olur. aralarında diyalog geçiyordur ama artık bana demiyor birşey para sonuna kadar benim himayemde..
En Büyük KK

NeMeSiS98235
Ankaraya gidince Allah kısmet ederse bende hemen borç yapayım, burda olduğumuz sürenin 2 yılındada ücretsiz izinde olucam zaten tek maaş olucaz, tamamdır :KK1:

BenKader
BenIpek
aslında evin en küçüğü olmak her zaman avantajlıdır.

büyüklerde idman yapalar küçüklerde deneyimli olurlar..

nedense küçüklere zor diş geçirirler ama en vefalı küçükler olur genelde..

sen de 2,5 gerçekten iyi dayanmışsın. Allah bilir bayrama falan rast geldi de öyle barıştın yoksa dayanılmaz aynı evin içinde..
Avantaj mı dezavantaj mı orası tartışılır
Ama vefa konusu doğru
Ben anneme çok düşkünümdür
Öyle yanaklarını mıncıklayıp öpmem belki ama çıt dese koşar giderim
Sorumlusu kimse hesabını da sorarım

Evet bayramdı, annemin hatrına öptüm elini ama buz gibi durdum yani
Pişman da değilim

Cudana
Evetttt işte karşınızda Cudana :)

BenIpek
ECD75
Bende güzelce anlatıyorum, sana para verecek kadar zengin olsaydım eğer, kocamla 2 yıldır ayrı yaşamaz, istifa eder peşinden giderdim.

Madem öyle kızını koleje gönderme, devlet okuluda var diyor, bende diyorum ki beni kızım için kazanıyorum, senin hayat felsefeni bilmemem ama benimki bu diyorum. O kararı ben va babası veririz diyorum.

Olan eşime oluyor garibim, he de geç bildiğini oku diyor, ama ben deli avutamam. :KK51:

Evet canım ama ona rağmen teşekkür etmedi, göreviniz dedi. :KK53:

Valla en iyisi borca girip param yok demek, ben öyle yaptım, ev aldım borcum var. :)
senin kadın güzel açıklamadan anlamaz sanki..

ben olsam hiç gidip gelmezdim, aramam sormam..

ECD75
Aslında ben sebebi %90 tahmin ediyorum. Ama böyle bir ortamda anlatmam ne derece doğru olur bilemiyorum.

Cudana
Bakın hemen silecegim kızlar

ECD75
GERÇEKTEN ERKEN Evlenmiş nemesis.

Ne güzel genç yaşta anne olmuş. Tek avantajı odur heralde.

BenIpek
Cudana
Evetttt işte karşınızda Cudana :)
iki çocuğa bu zayıflık..maşallahhhh.

NeMeSiS98235
İpekcim benim eşim dersaneden sonra 1 sene daha össye hazırlanmak istemedi kendi söylemesede sanırım aileside göndermeye taraf olmazdı, annem vesilesiyle polislik sınavına girdi kazandı 20 yaşında göreve başladı 7 senelik memur, okulu derecede bitirdi Ankarada annesigille yaşadı 6 sene boyunca yani evlilik hazırlığına başlayana kadar her ay zaten para verdi destek oldu, 30-40 bin lirayı bulmuştur toplam verdiği, askerde bile kendi hesabını yaptı parasından harcadı, polis okulunda zaten devlet okutuyo
bana gelince, babam beni özel üniversitede okuttu emekli ikramiyesinin yarısından feragat edip, akabinde kpss için dersane, sonrada evlendim, aileme hiçbi maddi katkım olmadı beklemedilerde zaten
yani eşimle kendimi kıyaslarsam eşim yeterince yaptı maddi desteğini, ki çocuğunu okutmak ana babanın görevidir ama ben bdvde gördüm ana babanın biz okuttuk karısı yiyo falan dediğini

BenKader
BenIpek
iki çocuğa bu zayıflık..maşallahhhh.
Aynen :nazar:

Cudana
Sagol İpek öyleyim vallahi :)

Herkes baktıysa silecegim

NeMeSiS98235
Cudana
Bakın hemen silecegim kızlar
Cudana ne kadar fitsin woovvvvvvvvvvv :nazar:

ECD75
GERÇEKTEN ERKEN Evlenmiş nemesis.

Ne güzel genç yaşta anne olmuş. Tek avantajı odur heralde.
şimdi kaymağını yiyo yoksa çektiği sıkıntı anna kareninayı geçer kitap olsa

ECD75
Benipek bende gidip gelmiyorum zaten, hoş oda eşim yok ya arama sorma ihtiyacı duymuyor bizi, inş. eşim gelincede aramaz sormaz. Çocuğu özledim demez, o zaman ağzının payını alır benden.

Cudana maşallah ya 2 çocuklu bir anne ama kürdan gibi bir anne.

gofretto
ECD75
Var canım eşimin kendisinden 5 yaş küçük erkek kardeşi var, oda evlendi ama Almanyaya gitti.

Benim kayınvalidem cahil hemde acayip cahil, her konuda.

Hayata bakış açılarımız farklı.

En basit örneği ne bende, ne evimde kuruş hakkı yok, ama benim ailemin çok.

Ben ev alırken babam 8,5 milyar karşılıksız para vermişti 2008 senesinde.

2 sene önce arabayı değiştirdik, babamdan borç aldık 10 bin lira, geçti karşıma dedi ki amannn ne ödüyorsun anan baban değilmi? aldım vermiyorum de. Tövbe yarabbi ciddi misin dedim evet valla ciddiyim dedi.

Bende dedim ki (yanımda eşimde vardı)

Ödemezsem bir daha istemeye yüzüm olmaz,

Sen kaç kuruş verdin ki ben ailemi yoluyom,

Ailemin tek çocuğu ben değilim, diğer kardeşlerimin hakkını yersem Allah bana hesabını sorar dedim,

bunun gibi şeyler söyledim, iyide annenin babanın parası var dedi (annem hemşire, babam polis emeklisi) eee dedim sen çalıştın, para kazanmak istedinde işe gitme diye ayaklarını mı bağladılar, sende çalışsaydın.

(eşimde dediki o ne demek anne ev alırken zaten verdiler, bunu da borç aldık dedi)
insanı zorla zıvanadan çıkarıyorlar yaa, bizimkilerde bu potansiyele sahip ama yüz bulamıyorlar,
Belirteyim Kp ben ve eşimin maaş toplamı kadar maaş alıyor.
Diğer oğlu ve kızı tek maaşla geçiniyor diye onlara yardım ediyor.
Şuan para isteme durumları yok ama siz çift maaşsınız cümlesi bile sinirlerimi zıplatıyor, ağız payı istiyorlar sanırım.
Tepemin tası atarsa hanımefendi çizgimden kaydırırlarsa vay hallerine,
Milletin psikolojisiyle uğraşmak istesek psikolog olur parayla yapardık bu işi.

NeMeSiS98235
ECD75
Aslında ben sebebi %90 tahmin ediyorum. Ama böyle bir ortamda anlatmam ne derece doğru olur bilemiyorum.
biliyosun ki çatlarız :26:

gofretto
Cudana

Maşallah Cudana,
ben iri yapılı düşündüm nedense, narin çıtır çıtırsın

Cudana
Çok teşekkürler arkadaşlar

kızlarrrrrr nerden siliniyor bulamıyorum yaaaaaaa :)
Bilen var mı

BenKader
Cudana
Çok teşekkürler arkadaşlar

kızlarrrrrr nerden siliniyor bulamıyorum yaaaaaaa :)
Bilen var mı

Kullanıcı kontrol paneli
Eklentiler
Kutucuğu işaretle
Sil

Cudana
gofretto
Maşallah Cudana,
ben iri yapılı düşündüm nedense, narin çıtır çıtırsın
Yok canım nerde çıpçıtırım :KK70:

NeMeSiS98235
gofretto
insanı zorla zıvanadan çıkarıyorlar yaa, bizimkilerde bu potansiyele sahip ama yüz bulamıyorlar,
Belirteyim Kp ben ve eşimin maaş toplamı kadar maaş alıyor.
Diğer oğlu ve kızı tek maaşla geçiniyor diye onlara yardım ediyor.
Şuan para isteme durumları yok ama siz çift maaşsınız cümlesi bile sinirlerimi zıplatıyor, ağız payı istiyorlar sanırım.
Tepemin tası atarsa hanımefendi çizgimden kaydırırlarsa vay hallerine,
Milletin psikolojisiyle uğraşmak istesek psikolog olur parayla yapardık bu işi.
anacım biz hanımefendilik çizgimizden kaymıyoruz ki o çizgi oynak :KK1:

BenKader
Ben derim hep
Benim babama eyvallahım yok, bu saatten sonra kimseye de olmaz

BenIpek
NeMeSiS98235
İpekcim benim eşim dersaneden sonra 1 sene daha össye hazırlanmak istemedi kendi söylemesede sanırım aileside göndermeye taraf olmazdı, annem vesilesiyle polislik sınavına girdi kazandı 20 yaşında göreve başladı 7 senelik memur, okulu derecede bitirdi Ankarada annesigille yaşadı 6 sene boyunca yani evlilik hazırlığına başlayana kadar her ay zaten para verdi destek oldu, 30-40 bin lirayı bulmuştur toplam verdiği, askerde bile kendi hesabını yaptı parasından harcadı, polis okulunda zaten devlet okutuyo
bana gelince, babam beni özel üniversitede okuttu emekli ikramiyesinin yarısından feragat edip, akabinde kpss için dersane, sonrada evlendim, aileme hiçbi maddi katkım olmadı beklemedilerde zaten
yani eşimle kendimi kıyaslarsam eşim yeterince yaptı maddi desteğini, ki çocuğunu okutmak ana babanın görevidir ama ben bdvde gördüm ana babanın biz okuttuk karısı yiyo falan dediğini
ımm senin eşin o yüzden parasının kıymetini biliyor..

"biz okuttuk karısı yiyo " lafı çok iğrenç. benim eltim çalışmıyor kayınvalidem "o yiyici" diyor. en azından bu sıfattan yırtıyorum onun nezdinde. ben de doğum iznine çıkacağım zaman eşime sormuştu "ipek evde oturacak da eve para getirecek mi yine?" diye..

bazıları da nedense kendi yiyemese de oğluna acıdığından gelin de yemesin istiyor.

ECD75
NeMeSiS98235

Benim eşimde 4 yıllık öğretmenlik mezunu, üniversiteyi kredi yurtlardan aldığı para ile okumuş, kendisi söyledi.

Askerliğini Hakkari de yedek subay olark yapmış 10 ay boyunca aldığı paryı kuruşuna kadar ailesine vermiş, 3 milyardan fazla alıyorlarmış heralde şuanda, 3 bin desen 10 ayda 30 milyar eder.

Polis okulunda da 6 ay okudu, evliydik ben karşıladım masraflarını, harçlığına kadar ben verdim.

Cudana
29-03-13, 14:03
Kader

Kullanıcı kontrol paneli
Eklentiler
Kutucuğu işaretle
Sil
Teşekkürler Kader.

Mesaj düzenlemeden arıyordum :)

BenIpek
Cudana

cudana branşın ne senin. tahmin etsem mi? sayısal bir şey gibi sanki??

NeMeSiS98235
Kader
Ben derim hep
Benim babama eyvallahım yok, bu saatten sonra kimseye de olmaz
herkeşş akıllı olsun :KK14:

BenIpek

"biz okuttuk karısı yiyo " lafı çok iğrenç. benim eltim çalışmıyor kayınvalidem "o yiyici" diyor. en azından bu sıfattan yırtıyorum onun nezdinde. ben de doğum iznine çıkacağım zaman eşime sormuştu "ipek evde oturacak da eve para getirecek mi yine?" diye..

bazıları da nedense kendi yiyemese de oğluna acıdığından gelin de yemesin istiyor.
seninkide tam sopalık, patrondan kurtulma sanatı diye bi film vardı bilmem izledinizmi, orda 3 arkadaş birbirlerinin patronlarını öldürmeye çalışıyodu valla bazen diyorumki hayrına bende öyle bişey mi yapsam :KK1:

ECD75
NeMeSiS98235
biliyosun ki çatlarız :26:
Ben utanırım ama söylemeye, terbiyem müsade etmez. Sen anla.

NeMeSiS98235
ECD75
Benim eşimde 4 yıllık öğretmenlik mezunu, üniversiteyi kredi yurtlardan aldığı para ile okumuş, kendisi söyledi.

Askerliğini Hakkari de yedek subay olark yapmış 10 ay boyunca aldığı paryı kuruşuna kadar ailesine vermiş, 3 milyardan fazla alıyorlarmış heralde şuanda, 3 bin desen 10 ayda 30 milyar eder.

Polis okulunda da 6 ay okudu, evliydik ben karşıladım masraflarını, harçlığına kadar ben verdim.
senin daha çok hakkın varmış desem bilmem ukalalık etmiş olurmuyum :26:

gofretto
ECD75
özel değilse anlatmak istersen dinlemek isteriz ECD

BenKader
Cudana
Teşekkürler Kader.

Mesaj düzenlemeden arıyordum :)
Rica ederim :KK3:

NeMeSiS98235
herkeşş akıllı olsun :KK14:
O kadar :KK23:

NeMeSiS98235
ECD75
Ben utanırım ama söylemeye, terbiyem müsade etmez. Sen anla.
ay valla anlamadım :KK52:

BenKader
BenIpek

Evet bi o kadar da saçma
Eee o zaman bizi de ailemiz okuttu, kocamız yiyo :KK8: bu durumda

NeMeSiS98235
keşke benim de terbiyemin müsade etmediği bişeyler olsa benim terbiyemde epey bozuk galiba valla kötü hissettim sizin yanınızda kendimi :KK14:

NeMeSiS98235
Kader

Evet bi o kadar da saçma
adet gelenek görenek el yalatma oldumuydu gelenekçiler ama kadın çalışıp para getirsin olunca konu en ateşli savunucu bunlar

ECD75
NeMeSiS98235
senin daha çok hakkın varmış desem bilmem ukalalık etmiş olurmuyum :26:
Valla kredi yurtlardan çektiği parayıda evlenince ortak ödedik, onuda kat hesaba. :KK53:

BenKader
NeMeSiS98235
keşke benim de terbiyemin müsade etmediği bişeyler olsa benim terbiyemde epey bozuk galiba valla kötü hissettim sizin yanınızda kendimi :KK14:
:KK1: :KK1:

BenIpek
NeMeSiS98235
ay valla anlamadım :KK52:
ben de anlamadım bi iki mesaj geriye gittim kaçırdım mı bir şey diye. yok.
:KK52:

BenKader
NeMeSiS98235
adet gelenek görenek el yalatma oldumuydu gelenekçiler ama kadın çalışıp para getirsin olunca konu en ateşli savunucu bunlar
Kendileri de elalemin oğluyla evlenip parasını yiyo o zaman ama :KK8:

Cudana
Bu da tüm ailemiz :)

Kızımın dogum gününden :)

O meşhur eşimi de görün, forumda övüp duruyorum ya hani :)

NeMeSiS98235
ECD75
Valla kredi yurtlardan çektiği parayıda evlenince ortak ödedik, onuda kat hesaba. :KK53:

oooh yarasın :KK53:

Cudana
Hemen bakın silecegim :)

BenIpek
Kader

Evet bi o kadar da saçma
o zaman hayat müşterek olur kader.:KK24:

NeMeSiS98235
hep derlerya eşiyle benzeyen çiftler iyi geçinirmiş diye, yani fiziksel açıdan, siz inanılmaz uyumlu görünüyosunuz darısı başımıza, kızında pek tatlı ısırasım geldi :KK56:

gofretto
ECD75
ecd sana helal olsun diyorum,
Anası babası yapmıyorsa bana ne der çekilirdi kenera başkası olsa

ECD75
Özel konu olduğundan imha edildi.

BenKader
Masa mükemmel görünüyor cudana :KK53:
Oğlunda benim gibi direk masayı kesiyoken yakalanmış :KK1:
Kızın şipşirin :KK16:
Maşallah nice mutlu yıllar hepinize ailecek huzurla

Cudana
NeMeSiS98235
hep derlerya eşiyle benzeyen çiftler iyi geçinirmiş diye, yani fiziksel açıdan, siz inanılmaz uyumlu görünüyosunuz darısı başımıza, kızında pek tatlı ısırasım geldi :KK56:
Ay sorma nemesis ya ogluma dogum yaptım ,
hemşireler akraba mısınız diye soruyordu :)

Çok teşekkürler.

Bu arada ben 33 eşim 35 yaşında.
Hiç göstermiyoruz degil mi? :)

BenKader
BenIpek
o zaman hayat müşterek olur kader.:KK24:
Ben çözemiyorum daha o kadar bu işleri :KK6:

NeMeSiS98235
ECD75 durduk yere bunu mu anlatmaya başladı edepsiz, tövbe yarabbim kıskanıpta oğlunun eşinimi kıskanır insan bu başlıklı bi konuda, te Allahım yaa valla çok sinirlendim şu anda