Dermokozmetik Uzmanından tavsiyeler isteyen var mı??sorularınızı cevaplayabilirim....

mandalings
5-04-13, 08:04
merhaba

bana özellikle dudak çevresi için kırışıklık ve lifting kremi önerir misiniz

angelmer85
5-04-13, 09:04
Canım yağlı ve sivilceli cilde ne önerirsin? Düzenli cilt bakımına gidiyorum, problemim %70 azaldı diyebilirim. Bunu dermokozmetik ürünler ile desteklemek istiyorum.

ba2m
5-04-13, 10:04
mandalings
merhaba

bana özellikle dudak çevresi için kırışıklık ve lifting kremi önerir misiniz
merhaba canım
yaşın kaç bilmiyorum ama menapoz öncesi bayanlara payot design lift ve design lift regard öneriyorum.anında toparlama özelliği var ilk kullanımdan itibaren etkisini görebileceğin güçlü bir üründür.dudak çevresi için de regard ı kullanabilirsin hem göz hem de dudak çevresindeki mimik kırışıklıkları içindir

ba2m
5-04-13, 10:04
angelmer85
Canım yağlı ve sivilceli cilde ne önerirsin? Düzenli cilt bakımına gidiyorum, problemim %70 azaldı diyebilirim. Bunu dermokozmetik ürünler ile desteklemek istiyorum.
canım ürün tavsiye etmeden önce sana iki seçenek sunayım.eğer orta fiyatlarda bir ürün alabilirim diyorsan bu konuda uzman la roche posay effaclar serisini kullanmalısın.eğer sellective bir marka istiyorsan da payotun yeşil serisi var purement nettoyante köpük temizleyici(muhteşem bir antibakteriyel özelliği var), tonique purifiant ve fluıde matifiante nemlendirici tavsiye ederim.ayrıca sadece sivilceli bölgelere sürülen special5 bölgesel sivilce kurutucusu da muhteşemdir.bu kadar gönlüm rahat tavsiye etmemin sebebi bu ürünle eczanede cilt bakımı yapıyoruz ve ilk seferinde muhteşem sonuçlar alıyoruz kullanan müşteriler de hep olumlu dönüş yapıyor.oyüzden bu referansa dayanarak sana ürün tavsiye ediyorum

aysuntg
6-04-13, 11:04
merhaba ben de karma bir cilde sahibim burun ve çene bölgesinde siyah noktalar ve yağlanma oluyor. Tek tük de olsa sivilcem eksik olmuyor ve iyileşmesi uzun sürüyor. Bunun için ne önerirsiniz? Yüzümü ne ile temizlemeliyim? Su bazlı bir nemlendirici kullanmak istiyorum ama pek bir bilgim yok bu konuda. Güneş koruyucu olarak ne önerirsiniz? (Beyaz tenliyim)

ba2m
6-04-13, 13:04
aysuntg
merhaba ben de karma bir cilde sahibim burun ve çene bölgesinde siyah noktalar ve yağlanma oluyor. Tek tük de olsa sivilcem eksik olmuyor ve iyileşmesi uzun sürüyor. Bunun için ne önerirsiniz? Yüzümü ne ile temizlemeliyim? Su bazlı bir nemlendirici kullanmak istiyorum ama pek bir bilgim yok bu konuda. Güneş koruyucu olarak ne önerirsiniz? (Beyaz tenliyim)
tatlım sen de effaclar gel kullan yıkama için tonik de kullan mutlaka.sivilce ve siyah noktalar için effaclar duoyu kullan.buürünü gece sürüp gündüz de hydraphase i kullanabilirsin su bazlı çok güzel bi nemlendiricidir.güneş koruyucu da anthelios ac spf 30 hem güneş koruyucudur hem de akneleri tedavi edici özelliği vardır cnm

ecemnazz
9-04-13, 13:04
benimde sana bi kaç sorum olacaktı benim cildim karma t bölgem fazla yağlı olmasada yağlı diğer yerler kuru sivilcem çok çıkmaz ama çıkıncada ( birazda sivilcelerle oynadığım için) hemen geçmez uzun sürer sivilce izleri cene bölgemde var bi de burun üstünde alnımda ve galiba yanağıma doğru gitmekte olan gözenekler var ne yapmam lazım gözenekleri sıkılaştırıp küçültmek dağılmasını engellemek, çene bölgemdeki sivilce izlerinden kurtulmak için lütfen yardım et nereye gitsem herkes kendi ürününü satmaya çalışıyo yaa bi de bu tonik nemlendirici sırasını tam olarak yazabilir mi sin biraz çok oldu kusura bakma:26::KK25::KK24:

ba2m
10-04-13, 09:04
ecemnazz
benimde sana bi kaç sorum olacaktı benim cildim karma t bölgem fazla yağlı olmasada yağlı diğer yerler kuru sivilcem çok çıkmaz ama çıkıncada ( birazda sivilcelerle oynadığım için) hemen geçmez uzun sürer sivilce izleri cene bölgemde var bi de burun üstünde alnımda ve galiba yanağıma doğru gitmekte olan gözenekler var ne yapmam lazım gözenekleri sıkılaştırıp küçültmek dağılmasını engellemek, çene bölgemdeki sivilce izlerinden kurtulmak için lütfen yardım et nereye gitsem herkes kendi ürününü satmaya çalışıyo yaa bi de bu tonik nemlendirici sırasını tam olarak yazabilir mi sin biraz çok oldu kusura bakma:26::KK25::KK24:
canım kusura bakma dün cilt bakımı günümdü oyüzden çok yoğundum yeni bakabildim mesajına.nerede yaşıyorsun eğer yakınlarımdaysan yanıma gelebilirsin cilt bakım günümüze gelebilirsen hem ürünleri yüzüne uygularız hem de kendin etkisini birebir görürsün.
eğer gelemiycek gibiysen de sana doğal yolla bişeyler önereyim.yüzünü sodayla silebilirsin ve hatta sodayı buz haline getirip yüzünde gezdirebilirsin çok iyi gelir.bir de yüzünü iyi bir antibakteriyel jel-köpükle temzilersen(payot purement nettoyant gibi) yüzü dezenfekte ettiği için sivilcelerin azalır.açık gözeneklerin içinde yaş mayaya biraz süt ilave edip karıştır.yarım saat beklet yüzünde, gözeneklerin hızla kapanmaya başlıycak.haftada 1 düzenli bu maskeyi uygula etkili olucaktır.arkasından da yağsız bir nemlendirici(payot fluıde matifiante) ile yüzünü nemlendir okadar.kullanım sırası önce temizle sonra sodayla sil sonra nemlendirici sür.haftada bir de yüzünü temizledikten sonra maskeyi uygula sodayla sil nemlendirici sür.sivilcelerin içinde bölgesel sivilce kurutucusu special 5 ı öneririm süper bi ürün.sadece sivilce olan yerlere sürüceksin bu ürünü canım

serap_gol
10-04-13, 09:04
Merhaba,
cildim kuru ve çok hassas
sivilce problemim yok esmerim
burnumun üzerindeki siyah noktalardan şikayetçiyim ne önerirsin acaba?

ba2m
10-04-13, 11:04
serap_gol
Merhaba,
cildim kuru ve çok hassas
sivilce problemim yok esmerim
burnumun üzerindeki siyah noktalardan şikayetçiyim ne önerirsin acaba?
cildin çok hassas ve kuruysa sütle temizlemeni öneririm özellikle hassas ciltler için yatıştırıcı bir süt kullanmalısın.siyah noktalar için de haftada 1-2 kere banyodan sonra hassas ciltler için olan granülsüz bir peeling yapmalısın.haftada bir de iyi bir nem maskesi yaparsan cildinin hassaslığını kısa sürede yatıştırırsın.ayrıca mutlaka cilt tipine uygun bir güneş kremi kullanmayı unutma

serap_gol
10-04-13, 12:04
ba2m
cildin çok hassas ve kuruysa sütle temizlemeni öneririm özellikle hassas ciltler için yatıştırıcı bir süt kullanmalısın.siyah noktalar için de haftada 1-2 kere banyodan sonra hassas ciltler için olan granülsüz bir peeling yapmalısın.haftada bir de iyi bir nem maskesi yaparsan cildinin hassaslığını kısa sürede yatıştırırsın.ayrıca mutlaka cilt tipine uygun bir güneş kremi kullanmayı unutma
peki bana bunların hepsi için bir marka önerebilir misin
mesala şu için şunu bu için bunu diye
güneş kremi aynen düşündüğüm gibi ama önemli olan marka benim için

ecemnazz
10-04-13, 12:04
ba2m teşekkür ederim cevabın için ben ankarada yaşıyorum sen hangi şrhirdesin

ecemnazz
10-04-13, 13:04
:KK52:ba2m teşekkür ederim cevabın için ben ankarada yaşıyorum sen hangi şrhirdesin

ba2m
ecemnazz
:KK52:ba2m teşekkür ederim cevabın için ben ankarada yaşıyorum sen hangi şrhirdesin
izmir canım yaa uzakmışız maalesef

ecemnazz
ba2m
izmir canım yaa uzakmışız maalesef
evet bayağı uzak neyse inş dediklerini yapdıktan sonra gözenekler sıkılaşır ve çenemdeki sivilce izlerinden kurtulurum

ba2m
serap_gol
peki bana bunların hepsi için bir marka önerebilir misin
mesala şu için şunu bu için bunu diye
güneş kremi aynen düşündüğüm gibi ama önemli olan marka benim için
sen gidip güvendiğin bir eczaneye danışabilirsin canım.ben payotun ürünlerine çok güvendiğim için onu tavsiye ederim.temizleyici süt olarak lotion demaquillant douce , granülsüz peeling olarak doux gommage, maske olarak da hydra24 masque kullanabilirsin etkilerini ilk kullanımdan itibaren görüceksin emin ol:KK66:

ba2m
ecemnazz
evet bayağı uzak neyse inş dediklerini yapdıktan sonra gözenekler sıkılaşır ve çenemdeki sivilce izlerinden kurtulurum
inşallah canım yanlız unutma sadece düzenli kullanımda sonuç alabilirsin aksatmadan yap mutlaka

serap_gol
ba2m
sen gidip güvendiğin bir eczaneye danışabilirsin canım.ben payotun ürünlerine çok güvendiğim için onu tavsiye ederim.temizleyici süt olarak lotion demaquillant douce , granülsüz peeling olarak doux gommage, maske olarak da hydra24 masque kullanabilirsin etkilerini ilk kullanımdan itibaren görüceksin emin ol:KK66:
teşekkürler canım yaa ama benim bir sorum daha olacak güneş kremide önersen çoookkk makbule geçer biliyor musun
almam gereken aciliyeti olan o şuanda yaa

ba2m
11-04-13, 06:04
serap_gol
teşekkürler canım yaa ama benim bir sorum daha olacak güneş kremide önersen çoookkk makbule geçer biliyor musun
almam gereken aciliyeti olan o şuanda yaa
güneş kremini la roche posayi tavsiye ederim kendim de onu kullanıyorum çok da memnunum.cilt tipine uygun olanı al ve krem gibi bastırarak değil yüzünü hafifçe tokatlayıp tamponlayarak sürmelisin.bastırarak sürersen bütün koruyucu özelliğini kaybeder

asifnothinghappens
11-04-13, 09:04
Merhabalar,

Benim cildim kurumaya çok meyilli özellikle de kışın. bütün bir kışı ceradolin kremle sorunsuz atlattım çok şükür :) ancak zaman zaman yanaklarımda kırmızı, sivri sinek ısırığına benzer kabartılar çıkıyor. çok değil, bir kaç tane. kesinlikle kaşınmıyor, acımıyor ya da sivilceye dönüşmüyor. çıkıyor ve uzun süre öylece kalıyor. sonra kendi kendine sönüyor ama yine çıkıyor. hatta şu anda sol yanağımın üst tarafında bir tane var. çıkalı on gün oldu herhalde.

sence bunlar ne olabilir ya da neden kaynaklanıyor olabilir?

bir de bu ara yüzümde yanma hissediyorum. ellerimi soğuk su ile yıkayıp yanaklarıma bastırmak ya da kafamı buzdolabına sokup serinlemek istiyorum. cildimi yatıştıracak bir çözüm önerisine ihtiyacım var çok acil :KK43:

teşekkür ederim :KK34:

ba2m
11-04-13, 10:04
minnicikim
Merhabalar,

Benim cildim kurumaya çok meyilli özellikle de kışın. bütün bir kışı ceradolin kremle sorunsuz atlattım çok şükür :) ancak zaman zaman yanaklarımda kırmızı, sivri sinek ısırığına benzer kabartılar çıkıyor. çok değil, bir kaç tane. kesinlikle kaşınmıyor, acımıyor ya da sivilceye dönüşmüyor. çıkıyor ve uzun süre öylece kalıyor. sonra kendi kendine sönüyor ama yine çıkıyor. hatta şu anda sol yanağımın üst tarafında bir tane var. çıkalı on gün oldu herhalde.

sence bunlar ne olabilir ya da neden kaynaklanıyor olabilir?

bir de bu ara yüzümde yanma hissediyorum. ellerimi soğuk su ile yıkayıp yanaklarıma bastırmak ya da kafamı buzdolabına sokup serinlemek istiyorum. cildimi yatıştıracak bir çözüm önerisine ihtiyacım var çok acil :KK43:

teşekkür ederim :KK34:
tatlım o kabartılar için mutlaka dermatoloğa görün.ceradolin kullanmadan önce varmıydı bunlar?belki cildin ürünün içindeki bir maddeye tepki veriyor.muhtemelen alerjik bir durum belki de yediğin birşeylerden kaynaklanıyordur.cildindeki o yanmayı sakinleştirmek için yüzünü temizledikten sonra termal su sık veya buz haline getirilmiş soda küpünü yüzünde gezdir cildini ferahlatıcaktır.kızarılıkların hassasiyettense kızarıklık giderici bölgesel kremler var payot creme no2 gibi onları kullanabilirsin.ama mutlaka önce dr a görün belki içinde olan bi rahatsızlık vardır bilemeyiz

asifnothinghappens
11-04-13, 10:04
ba2m
tatlım o kabartılar için mutlaka dermatoloğa görün.ceradolin kullanmadan önce varmıydı bunlar?belki cildin ürünün içindeki bir maddeye tepki veriyor.muhtemelen alerjik bir durum belki de yediğin birşeylerden kaynaklanıyordur.cildindeki o yanmayı sakinleştirmek için yüzünü temizledikten sonra termal su sık veya buz haline getirilmiş soda küpünü yüzünde gezdir cildini ferahlatıcaktır.kızarılıkların hassasiyettense kızarıklık giderici bölgesel kremler var payot creme no2 gibi onları kullanabilirsin.ama mutlaka önce dr a görün belki içinde olan bi rahatsızlık vardır bilemeyiz
kabartıların kremle alakası olmadığını biliyorum çünkü daha önce de çıkıyordu. ben de alerjik olabileceğini dşünmüştüm ama bir türlü zaman bulamamıştım. neyse daha ciddiye aldım bu kez :) teşekkür ederim :)

son olarak bir tavsiye daha istiyorum senden. annemin cildi çok kuru. ancak şu yeşil, bol yağlı, arko krem sürünce biraz iyi geliyor diyeyim o derece ayrıca çok da hassas. herşeye alerjik tepki gösterip dışarı vuruyor. ben iyi bir markadan hassas,alerjik ve çok kuru ciltler için bir krem almak istiyorum ancak hepsini bir arada bulamadım şimdilik. sen iyi bir marka önerebilir misin?

ba2m
11-04-13, 12:04
minnicikim
kabartıların kremle alakası olmadığını biliyorum çünkü daha önce de çıkıyordu. ben de alerjik olabileceğini dşünmüştüm ama bir türlü zaman bulamamıştım. neyse daha ciddiye aldım bu kez :) teşekkür ederim :)

son olarak bir tavsiye daha istiyorum senden. annemin cildi çok kuru. ancak şu yeşil, bol yağlı, arko krem sürünce biraz iyi geliyor diyeyim o derece ayrıca çok da hassas. herşeye alerjik tepki gösterip dışarı vuruyor. ben iyi bir markadan hassas,alerjik ve çok kuru ciltler için bir krem almak istiyorum ancak hepsini bir arada bulamadım şimdilik. sen iyi bir marka önerebilir misin?
tam annenlik bir ürün önerebilirim hem kuru hem kızarık ve hassas hem de alerjik ciltler için verdiğim krem payot creme douce riche nemlendirici.hem hassasiyet yatıştırıcıdır hem de çok iyi bir nemlendiricidir.ayrıca da hydra 24 nem maskesini de haftada 1-2 kere yaparsa hiçbir kuruluk problemi kalmaz canım

*JUJU*
11-04-13, 13:04
bende bi tavsiye alabilirmiyim....

aşırı yağlı saçlarım var ve abartmıyorum sabah yıkadığım saçım akşam eve gittiğimde yağlanmış oluyor ve ikinci gün asla kullanamıyorum yaz kış hergün yıkamak zorunda kalıyorum.... artık yoruldum bu durumdan ergün saç yıka ve şekillendir yıpratıyor ve toplayıp çıkmak zorunda kalıyorum... saçlarda yağlanmayı geciktiren bir ürün varsa eğer ve bu konuda bana da yardımcı olursanız sevinirim

Sevda_M
11-04-13, 13:04
selamlar benimde saçlarım çok kuru bende öneri alabilirmiyim acaba....çok kuru ve çok kabarıyor ayrıca bu aralar biraz fazla dökülüyor gibi sanki....

.

ba2m
11-04-13, 14:04
*JUJU*
bende bi tavsiye alabilirmiyim....

aşırı yağlı saçlarım var ve abartmıyorum sabah yıkadığım saçım akşam eve gittiğimde yağlanmış oluyor ve ikinci gün asla kullanamıyorum yaz kış hergün yıkamak zorunda kalıyorum.... artık yoruldum bu durumdan ergün saç yıka ve şekillendir yıpratıyor ve toplayıp çıkmak zorunda kalıyorum... saçlarda yağlanmayı geciktiren bir ürün varsa eğer ve bu konuda bana da yardımcı olursanız sevinirim
canım yağlısaçlar için nival in ısırgan özlü şampuanını veriyorum genelde ve kullananlar da çok memnun.ya da la roche un günlük arındırıcı şampuanı var kerium extra gentle.o da çok güzel bir ürün içinde kimyasal maddeler de yok saçını arındırır.

ba2m
11-04-13, 14:04
Sevda_M
selamlar benimde saçlarım çok kuru bende öneri alabilirmiyim acaba....çok kuru ve çok kabarıyor ayrıca bu aralar biraz fazla dökülüyor gibi sanki....

.
sana en sevdiğim şampuanı kremini ve bakım kompleksini önericem marc anthony macadamia oil serisi.muhteşemmm bi ürün memnun kalıcağına eminim kuru çabuk kırılan saçlar için idealdir

incimnaz
12-04-13, 06:04
Merhabalar konunuzu kullanıdığım kremle ilgili bilgi araken gördüm çok mutlu oldum
benim cildim hassas karma , regl dönmelerinde çıkan sivilcelerim uzun süre geçmiyordu kuruduktan sonra aylarca izler kalıyordu
neyse ben cilt doktoruna gittim ve tedavi oldum 3 kutu antibiyotik içtim , 3 kutu kadar b vitamini komleksi içtim, kremler falan sürdüm onun dışında sabahları cildimi limonlu sabunla yıkayıp effaclar duo krem sürdüm diğer ilaçlarım kullanım bitti ama ben halen sabahları limonlu sabunla yıkayıp effeclar duayu sürmeye devam ediyorum
bu kremi kullanmaya devam etmek istiyorum şuan 6 ay dolmak üzere , devam edersem cildime zarar verebilirmi sizce nasıl kullanmaya devam edeyim , cevap için şimdiden çok teşekkürler

ngasg
12-04-13, 09:04
slm bende bir tavsiye alabilr miyim benimde güneş lekesi var expigment kulandım geçmedi bana önerebileciğinz bir krem maske var mı ?tüm kadınlar bu konuda sıkıntılı lekeler lekeler lekeler ...tavsiyelerinizi bekliyorum ...

ba2m
12-04-13, 12:04
incimnaz
Merhabalar konunuzu kullanıdığım kremle ilgili bilgi araken gördüm çok mutlu oldum
benim cildim hassas karma , regl dönmelerinde çıkan sivilcelerim uzun süre geçmiyordu kuruduktan sonra aylarca izler kalıyordu
neyse ben cilt doktoruna gittim ve tedavi oldum 3 kutu antibiyotik içtim , 3 kutu kadar b vitamini komleksi içtim, kremler falan sürdüm onun dışında sabahları cildimi limonlu sabunla yıkayıp effaclar duo krem sürdüm diğer ilaçlarım kullanım bitti ama ben halen sabahları limonlu sabunla yıkayıp effeclar duayu sürmeye devam ediyorum
bu kremi kullanmaya devam etmek istiyorum şuan 6 ay dolmak üzere , devam edersem cildime zarar verebilirmi sizce nasıl kullanmaya devam edeyim , cevap için şimdiden çok teşekkürler
yaz döneminde duoyu akşam kullansan daha iyi olur çünkü soyucu özellikli bir kremdr.gündüz güneş koruyucu sürebilirsin yeterince nemlendirir cildini karma olduğun için.anthelios fluide 50+yyı kullanırsan hem komedon oluşturmaz hem de güneşten korur.buarada sabunla yıkamanı tavsiye etmem yüzünü çünkü kuru yanak bölgenin daha da kurumasına sebep olur.onun yerine toleriane gel e geçersen daha çok verim alırsın

ba2m
12-04-13, 12:04
ngasg
slm bende bir tavsiye alabilr miyim benimde güneş lekesi var expigment kulandım geçmedi bana önerebileciğinz bir krem maske var mı ?tüm kadınlar bu konuda sıkıntılı lekeler lekeler lekeler ...tavsiyelerinizi bekliyorum ...
lekeleri gidermek çok zor ve meşakkatlidir canım birincisi leke tedavisi asla yazın yapılmaz çünkü güneşten sakınman gerekir tedavi boyunca.krem olarak sana neostrada öneririm soyucu özelliklidir.bir de pco nun koyun plasentası maskesini hem leke açıcı hem anti aging ürünü olarak kullanabilirsin.bu maske gerçekten mucizevi birşey.kullanınca yüzün bebek poposu gibi oluyor öyle söyleyeyim sana

nilselen
12-04-13, 13:04
Ben de tavsiyelerinizi istiyorum, 31 yaşındayım ve yüzümde artık belirgin çizgilerim oluşmaya başladı, karma ciltler için La roche posay'ın hangi kırışıklık kremi uygun olur? redermic-PS ve redermic-PNM var, farkı nedir?
bu arada vich lift active retinol gece kremi bende derinin altında ağrılı sivilceler oluşturdu. aynı serinin göz kremini kullanıyorum, o da hiç bir işe yaramıyor. 3 aydır kullanıyorum, hiç bir değişiklik olmadı. acaba La roche posay işe yarar mı kırışıklık konusunda ? effaclar duoyu da alıp siyah noktalar için kullanmayı planlıyorum.

incimnaz
12-04-13, 16:04
ba2m
yaz döneminde duoyu akşam kullansan daha iyi olur çünkü soyucu özellikli bir kremdr.gündüz güneş koruyucu sürebilirsin yeterince nemlendirir cildini karma olduğun için.anthelios fluide 50+yyı kullanırsan hem komedon oluşturmaz hem de güneşten korur.buarada sabunla yıkamanı tavsiye etmem yüzünü çünkü kuru yanak bölgenin daha da kurumasına sebep olur.onun yerine toleriane gel e geçersen daha çok verim alırsın
çok teşekkür ederim
iyikide söylediniz bende sabahların sürüyordum artık akşamları sürerim
helıocare color 50 açık bugday tenler için olanından aldım fondoten gibi renk veriyor, hem nemlendiriyor aynı zamandada güneş koruyucu cilt doktoru önermişti ,sizce nasıl bir krem kullanmaya devam edebilirmiyim
limonlu sabun yerine bende daha önceden varolan bıodermanın yüz yıkama jelini kullanmaya karar verdim sizce bu jel nasıl uygunmudur
çok soru sordum şimdiden cevap için teşekkür ederim :KK71:

dubili
13-04-13, 19:04
la roche xl ac tinted 30 50 kafam allak bullak oldu

esma82
15-04-13, 18:04
Slm ben 31 yaşındayım cildim karma ve çok hassas gecen hem güneş koruyucu özelliği olan bir nemlendirici önerirseniz sevinirim .Bu arada cıldım çok saglıksız ve gölgelı görünüyor yani leke değil fakat renk dengesizliğimi derler sağlıksız yaşlı ve lekelı görünüyor kırışığım hiç yok ne kullanmalıyım sızce?

fburcu
15-04-13, 18:04
27 yaşındayım aslında önceden yağlıydı cildim ancak sanırım karmaya döndü artık..jel ve nemlendirici birde gözaltı kremi tavsyesi istiyorum sizden çünkü gözaltlarım kuru ve torbalı aynı zamanda morluk var.marka tavsiye edebilirseniz ...:KK9:

ba2m
16-04-13, 14:04
incimnaz
çok teşekkür ederim
iyikide söylediniz bende sabahların sürüyordum artık akşamları sürerim
helıocare color 50 açık bugday tenler için olanından aldım fondoten gibi renk veriyor, hem nemlendiriyor aynı zamandada güneş koruyucu cilt doktoru önermişti ,sizce nasıl bir krem kullanmaya devam edebilirmiyim
limonlu sabun yerine bende daha önceden varolan bıodermanın yüz yıkama jelini kullanmaya karar verdim sizce bu jel nasıl uygunmudur
çok soru sordum şimdiden cevap için teşekkür ederim :KK71:
iki ürün de cildine uygun canım kullanabilirsin rahatlıkla

ba2m
16-04-13, 15:04
nilselen
Ben de tavsiyelerinizi istiyorum, 31 yaşındayım ve yüzümde artık belirgin çizgilerim oluşmaya başladı, karma ciltler için La roche posay'ın hangi kırışıklık kremi uygun olur? redermic-PS ve redermic-PNM var, farkı nedir?
bu arada vich lift active retinol gece kremi bende derinin altında ağrılı sivilceler oluşturdu. aynı serinin göz kremini kullanıyorum, o da hiç bir işe yaramıyor. 3 aydır kullanıyorum, hiç bir değişiklik olmadı. acaba La roche posay işe yarar mı kırışıklık konusunda ? effaclar duoyu da alıp siyah noktalar için kullanmayı planlıyorum.
canım şimdi vichy dermokozmetik ürünlerde içinde daha fazla kimyasal barındıran bir ürün diğerlerine göre belki buyüzden böyle bir sorunla karşılaştın.ince kırışıklıkların için laroche redermic r yi kullanmalısın çünkü daha genç ciltler daha ince kırışıklıklar içindir.;(redermic r retinol içerdiğiğ için sadece gece kullan ve gündüz de mutlaka güneş koruyucu sür yoksa lekelenme yapar)PS kuru ciltler PNM normalden karmaya dönük ciltler için demektir farkı bu canım.göz kreminde de hydraphase i kullanabilirsin yaşına uygundur.ama göz çevresi kırışıklığın çoksa redermic c göz ü kullanabilirsin.yanlız kullanırken dikkat et içinde c vitamini olduğu için kullanırkullanmaz kapat kapağını.eğer sadece siyah noktan varsa effaclar Kyı al.duo hem sivilceli hem siyah noktalı ciltler için canım

ba2m
esma82
Slm ben 31 yaşındayım cildim karma ve çok hassas gecen hem güneş koruyucu özelliği olan bir nemlendirici önerirseniz sevinirim .Bu arada cıldım çok saglıksız ve gölgelı görünüyor yani leke değil fakat renk dengesizliğimi derler sağlıksız yaşlı ve lekelı görünüyor kırışığım hiç yok ne kullanmalıyım sızce?
tatlım benherzaman nemlendiriciyi ayrı güneş kremini ayrı kullanmaktan yanayım.çünkü güneş kremi ciltte bariyer yapacak şekilde yedirmeden tamponlayarak sürülmedilir nemlendirici de yedirilerek sürülmelidir.buyüzden nemlendirici gibi sürülürse ciltte bariyer yapıp koruyamaz güneş kremi.ayrı kullanman daha sağlıklı.önce nemlendirici sonrada güneş kremini sür enfazla 5dk farkeder:KK66:cildinin daha sağlıklı bir renk almasını istiyorsan da renk açısı ve ışıltı veren serileri var markaların bunlardan kullanabilirsin.nemlendirici tonik ve maskeyi aydınlatıcı ürünlerden seçersen cildin daha sağlıklı ve parlak görünür.buarada haftada 2 kere de mutlaka peeling yap cildinin kirli tabakasını temizleyip temiz taze cildi ortaya çıkarırsın böylece

ba2m
fburcu
27 yaşındayım aslında önceden yağlıydı cildim ancak sanırım karmaya döndü artık..jel ve nemlendirici birde gözaltı kremi tavsyesi istiyorum sizden çünkü gözaltlarım kuru ve torbalı aynı zamanda morluk var.marka tavsiye edebilirseniz ...:KK9:
tatlım yüz temizleme olarak payot purement nettoyant almalısın ciltini daha da kurutmadan temziler ve antibakteriyeldir aynı zamanda.nemlendirici olarak my payot jour aydınlatıcı krem kullan.göz altı kremi de my payot regard kullan göz altı morlukları için çok iyidir.bir de Pco nun göz maskesi çok süper bir dene istersen hem morluk hem torba giderici aydınlatıcı bir maske.

ba2m
dubili
la roche xl ac tinted 30 50 kafam allak bullak oldu
hangi konuda kafanın alak bullak olduğunu söylersen daha iyi yardımcı olurum canım.aradığın tam olarak nedir?ACnin 50si ve renklisi yok zaten

fburcu
16-04-13, 19:04
peki bu payot eczanelerde var mı ? birde fiyatı nasıl acaba ?

deryadeniz86
16-04-13, 20:04
ba2m
Arkadaşlar ben İzmir Gaziemir'de bir eczanede dermokozmetik uzmanıyım.foruma 5 senedir üyeyim sadece yeni isim aldım.uzun zamandır da güzellik bölümünü okuyorum ve hepinizin kullandığınız yada kullanmayı düşündüğünüz ürünler hakkında endişelerinizin olduğunu görüyorum.herhangi bir ürünle ilgili veya cildinizle ilgili yaşadığınız problemlerle ilgili sorunuz varsa memnuniyetle cevaplayabilirim...sorularınızı bekliyorum
Merhaba,

Yüzüme bitkisel peeling ve ışık peeling yaptırdım ama lekelerimden kurtulamadım. Bu konuda bir öneriniz var mı?

nilselen
17-04-13, 06:04
ba2m
canım şimdi vichy dermokozmetik ürünlerde içinde daha fazla kimyasal barındıran bir ürün diğerlerine göre belki buyüzden böyle bir sorunla karşılaştın.ince kırışıklıkların için laroche redermic r yi kullanmalısın çünkü daha genç ciltler daha ince kırışıklıklar içindir.;(redermic r retinol içerdiğiğ için sadece gece kullan ve gündüz de mutlaka güneş koruyucu sür yoksa lekelenme yapar)PS kuru ciltler PNM normalden karmaya dönük ciltler için demektir farkı bu canım.göz kreminde de hydraphase i kullanabilirsin yaşına uygundur.ama göz çevresi kırışıklığın çoksa redermic c göz ü kullanabilirsin.yanlız kullanırken dikkat et içinde c vitamini olduğu için kullanırkullanmaz kapat kapağını.eğer sadece siyah noktan varsa effaclar Kyı al.duo hem sivilceli hem siyah noktalı ciltler için canım
Teşekkür ederim canım, an kısa zamanda alıyorum bu dediklerini :)

FtmYrtc
Merhaba,ben hamileyim göbeğimde çatlaklar oluştu bunun için bübchen bebek yağını kullanıyorum aslında
4.ayımdan berri kullanıyorum fakat azda olsa göbeğimin alt tarafında çatlaklar oluşmaya başladı.
Bunun için şimdi kullanabileceğim yada doğumdan sonra kullanmak için tavsiye edebileceğiniz ürün var mı?
[Fiyatı uygun olursa sevinirim :) ]Varsa nereden bulup alabilirim?Teşekkürler.Diğer bayanlardan kendi kullanıp memnun olduğunuz
ürünleride tavsiye alabilirim.

nilselen
ba2m
Canım bu arada bir sorum daha olacak sana. Peptid içeren kremler ile ilgili ne düşünüyorsun. kırışıklık ve leke konusunda başarılı olduklarını duydum.

ba2m
fburcu
peki bu payot eczanelerde var mı ? birde fiyatı nasıl acaba ?
tatlım payot u her eczanede bulamazsın ama nete bakarsan nerelerde satıldığını bulabilirsin.fiyatları da sellective bi marka olduğu için biraz daha pahalıdır ama şuan kampanyası var 2 ürün alana 3. ürünü hediye veriyor baya ekonomik oluyor.fiyat olarak yüz temizleme sütü 84 tl güneş kremi 106tl göz altı krei 134 tl mesela bu üçünü aldığında 84tl lik süt hediye oluyor.fiyatlar bu civarda

ba2m
deryadeniz86
Merhaba,

Yüzüme bitkisel peeling ve ışık peeling yaptırdım ama lekelerimden kurtulamadım. Bu konuda bir öneriniz var mı?
tatlım ben bu kimyasal peeling olayını pek onaylamıyorum açıkçası çünkü peelingden sonra yüzü çok sıkı nemlendirmek ve güeşten çok iyi korumak gerek çok riskli bi işlem.lekelerden kurtulmak için genelde lazer yaptırıyorlar ama ben ona da karşıyım çünkü daha çok lekelenme ve kıllanma yapabiliyor o da çok riskli.leke açıcı neostradayı bir dene istersen methini duydum bu konuda çünkü bu ürünün.kendim birebir denemediğim için böyle söylüyorum.ama leke açarken güneş korumasına da çok dikkat et yoksa daha fazla lekelenirsin

ba2m
FtmYrtc
Merhaba,ben hamileyim göbeğimde çatlaklar oluştu bunun için bübchen bebek yağını kullanıyorum aslında
4.ayımdan berri kullanıyorum fakat azda olsa göbeğimin alt tarafında çatlaklar oluşmaya başladı.
Bunun için şimdi kullanabileceğim yada doğumdan sonra kullanmak için tavsiye edebileceğiniz ürün var mı?
[Fiyatı uygun olursa sevinirim :) ]Varsa nereden bulup alabilirim?Teşekkürler.Diğer bayanlardan kendi kullanıp memnun olduğunuz
ürünleride tavsiye alabilirim.
canım zaten çatlaklar kırmızıyken tedavi ettin ettin yoksa çaresi yok.çatlaklarına madecassol sürebilirsin doku onarım kremidir bir de bio oil i dene istersen baya iyi söz ediyorlar bu yağdan ikisi de ucuz madecassol 7tl bio oil da 26tl falan.bebe yağı falan fayda etmiyor ben hep sürdüm bacak arkalarım çok çatladı bu derinin yapısıyla alakalı esnek değilse çatlıyor yapcak bişey yok ben onlarla yaşamaya alıştım:))

ba2m
17-04-13, 07:04
nilselen
Canım bu arada bir sorum daha olacak sana. Peptid içeren kremler ile ilgili ne düşünüyorsun. kırışıklık ve leke konusunda başarılı olduklarını duydum.
kesinlikle doğru canım.mesela payot da peptit içeriyor ve çok başarılı hem liftingde hem de derin kırışıklıklarda