Derdim büyük!!!Şeker hastası erkekle evlilik!

eftelya
5-04-13, 13:04
Arkadaşlar merhaba, öyle çaresiz,öyle ümitsizimki daha fazla kafayı yememek için derdimi sizlerle paylaşmaya karar verdim, içim öyle doluki....Belki benim gibi eşi diyabetli hanımlar biraz olsun bana umut verebilir.Eşime çok aşık olarak ve çok severek evlendim.Daha evlenirken bana annesinde diyabet olduğunu ondada muhemelen bulunduğunu söylemişti fakat doktora gidip tanı konmamıştı.Anneme bu durumu anlattığımda "kızım iyi düşün şeker hastası erkeklerin cinsel sorunları iktidarsızlık gibi problemler olabiliyor eminmisin evlenmeye" demişti...Eşime o kadar aşıktımki anneme bunu önemsemediğimi ne olursa olsun evleneceğimi söyledim.Ben 27 o 28 yaşındayken nihayet evlendik ve ilk yılda bile cinsel hayatım istediğim gibi olmadı, bu arada ilk yıl eşime tip 2 diyabet teşhisi kondu ve ilaçlara başladı...
annem bana "kızım evliliğin ilk yılları her gün olabilir normaldir" demişti..Ama bizim evliliğimizde haftada 2-3 falan oluyordu.Başta biraz üzüldüm ama sonra alıştım duruma ve her evli çiftin ilişki sıklığının farklı old nu,normal diye birşey olmadığını düşündüm.İlk 4 yıl çocuk istemedik doğum kontrol hapıyla korundum, sonra çok yoğun tempolu bir işe geçtim,eşimde yoğun çalışıyordu ve cinselliğimiz iyice sekteye uğradı.Bu arada eşim ara ara sinir patlamaları yaşıyordu (sonradan şekerden old nu oğrendim) bizim kavgalarımız çok arttı,eşim her kavgada cinsel anlamdada bana küstüğü için 1 ay boyunca bile cinsellik yaşamadığımız anlar olabiliyordu.Fakat barışınca hft da 1 falan ilişki yaşıyorduk...Ara ara arkadaşlarım kocalarının aşırı istekli olduğunu söyleyip dertleştiklerinde kendi durumumu hiç belli etmeden için için üzülüyordum...
Kendimi beğenmek gibi olmasın ama eğitimli,y.lisanslı, iyi bir yerde çalışan, fit ,bakımlı ve gerçekten güzel biriyim.Özellikle iş yerimde o kadar çok bana çaktırmadan ilgi duyan ve belli eden erkekler varki...Kız arkadaşlarımda hep saçıma, cildime özenip dururlar, bakım sırlarımı sorarlar....Yani bu derece göze çarpan biri olarak, evde eşimin beni istememesi, ayda yılda bir beraber olurkende benim isteğimle oluyor gibi zoraki gibi birlikte olması, sadece yemeğe çok önem vermesi, aşka, cinsel tutkulara hiç önem vermemesi beni öyle derinden yaralıyorduki....Neyse 1-2 kez boşanma neticesine geldim, gittim psikolojik tedavi gördüm,yine ben uğraştım ben kurtardım bu evliliği...tek sebepten dolayı ONU HERŞEYE RAĞMEN GERÇEKTEN ÇOK SEVDİĞİM İÇİN...35 yaşıma geldim ve nihayet evlilik sorunlarımızı aşıp bebek kararına vardık,ama öyle gün hesabı falan yapmadım, ,stedimki aşk çocuğu olsun....Ama ne yazıkki onun cinsel isteksizliği yüzünden öyle az birlikte oldukki 1 sene boyunca çocuk olmadı.
İnternette araştırma yapınca yaşım geçtiği için şansımın ne kadar azaldığını görünce dehşete düştüm...Ona olayı ciddiye almamız gerektiğini söyledim en azından reglimin 10-12-14-16. günlerinde birlikte olalım dedim.İlk ay ne yazıkki bu kritik günlerin sadece 2 sinde benle birlikte oldu.2. aya geldik yine ona kritik günleri hatırlattım...İlk gün tam birlikte olacağız eşimde sertleşme sorunu oldu...Şimdiye dek az birliktelik yaşasakta performansı iyiydi, böyle bir durum ilk kez başımıza geldi...Eşim çok sinirlendi ve bana " beni öyle bunalttın, öyle strese soktunki çocuk için, cinsellikten soğuttun" dedi...O kadar üzüldümki,sonra 2. bir kritik gün kendiliğinden bana yanaştı ve sorunsuz birlikte olduk...Çok sevindim dedim "demek cidden psikolojik daha henüz şekerden dolayı bu yaşta sertleşme sorunu yaşamaz diye" henüz 37 yaşında çünkü...hastalık teşhisi konalı geçmişinide düşünürsek 10 sene falan oldu...Ama sürekli şekeri kontrol altında...Arada kaçamaklar yapıyor ama ona tatlı falan yedirmiyorum...Neyse sonra 3. kritik gün gene kendiliğinden bana yanaştı (yazık oda içinden öyle çok bebek istiyorki, arkadaşlarınınkini görüp komplekse giriyor:KK43:(( fakat birden yine sertleşme sorunu oldu, eliyle organını sertleştirmeye çalıştı ama yapamadı...sonrası karşılıklı konuştuk, bana birden başarısızlığının verdiği psikolojiyle "Senden cinsel olarak soğudum, seni istemiyorum, çok üstüme geldin, biraz kendini çek benden" falan dedi, öyle kötü laflar söylediki, onca aşık olduğum insan beni cinsel açıdan çekici bulmuyordu eğer sinirden söylemediyse:KK43:(((İnanın her erkeğin ilgisini çekecek bir tipim..:KK43:sonra dayanamadım ağladım karşısında istemeden ona dedimki "fizyolojik bir sorunmu var acaba?" bunu der demez iyice patladı dediki "ben tamamen normalim, hiç bir sorunum yok sana karşı bişi hissetmiyorum" dediklerine inanamadım, çünkü birbirini seven bir çifttik, oda beni hep çok sevmişti...Şeker hastalığı yüzünden diye düşünüyorum, belki erkekliğine laf ettim diye bu kadar ileri gitti...Bilmiyorum....Öyle üzgünümki, şuan işten yazıyorum, çalışamıyorum, internetten bir dünya literatür okudum, şeker hastalığının 10 senesinden sonra çoğunlukla iktidarsızlık başlar falan diyor....Kafayı yiyeceğim, yani cinsel isteksizliğini kabul etmiştim, ara arada olsa bişiler yaşıyorduk, ona karşı sevgim ilişkimizi sağlam tutuyordu, onu hala öyle seviyorumki, inanın şuan üzüntüm, eğer kalıcı birşeyse bile onun bundan dolayı kendini noksan hissedip ömür boyu mutsuz etme ihtimali...Kendini ezik hissetmesinden çok korkuyorum çünkü ben onun güçlü haline aşık olmuştum....Bebek olayı daha beter, aklıma geldikçe ağlama krizlerine giriyorum, araştırmadığım site kalmadı, tam sperm sayısı artsın ve cinsel sorunları gitsin diye ona keçiboynuzu kürüne başlayacaktımki şeker hastası sonuçta dokunur diye korktum...
Arkadaşlar yalvarıyorum size kocası uzun süredir tip 2 diyabet olup cinsellikte sorun yaşamayanlar varmı? bazı internet sitelerinde şekeri hep kontrol altında tutulabilirse cinsel sorunlar daha geç görülür falan diyor...Hep onda iktidarsızlık gelişmesi ihtimali kafamda vardı, ama içimden diyordumki 50 sinden sonra olur heralde, o zamanda ben önemsemem şimdiki gibi, bende istemem diye....BUrda forumda okudum çocuk planlayan çiftlerde eşi şeker hastası olmadığı halde sırf o an yapmaya zorunlu olduğundan strese girip kritik günlerde sertleşme sorunu yaşayan erkekler varmış...Dua ediyorum sorunu psikolojik olsun diye...Şimdiye dek az sıklıkta cinsellik yaşasakta inanın onda hiçbir problem yoktu, birden mi başlar böyle sertleşme sorunu, ne yapmam gerekir? eşi şeker hastası olan hanımlar ne olur deneyimlerinizi bana yazın, o kadar çok ihtiyacım varki......:KK43:((((

arianrhod
5-04-13, 14:04
canım şimdiden geçmiş olsun eşindeki cinsel isteksizliği iş yogunluguna bağlıyorum ben çünkü yoğun çalıştıgı için yoruluyor vede kafası sürekli yoğun başka birşey düşünecek hali kalmıyor sanırım
sertleşme problemine gelince bu tamamen psikolojik bir olay kendini baskı altında hissediyor zaten internette araştırırsan böyle problemlerin okumuş ve bilinçli erkeklerde çok fazla meydana geldiğini farkedersin sana tavsiyem birlikte olmanız gereken günleri kocana söyleme normal sıradan bir günmüş gibi davran mümkün oldugunca gönlünü hoş tut ve o günlerde ona farkettirmeden sen onu baştan çıkar ipleri eline al

antikdeniz
5-04-13, 19:04
eftelya
Arkadaşlar merhaba, öyle çaresiz,öyle ümitsizimki daha fazla kafayı yememek için derdimi sizlerle paylaşmaya karar verdim, içim öyle doluki....Belki benim gibi eşi diyabetli hanımlar biraz olsun bana umut verebilir.Eşime çok aşık olarak ve çok severek evlendim.Daha evlenirken bana annesinde diyabet olduğunu ondada muhemelen bulunduğunu söylemişti fakat doktora gidip tanı konmamıştı.Anneme bu durumu anlattığımda "kızım iyi düşün şeker hastası erkeklerin cinsel sorunları iktidarsızlık gibi problemler olabiliyor eminmisin evlenmeye" demişti...Eşime o kadar aşıktımki anneme bunu önemsemediğimi ne olursa olsun evleneceğimi söyledim.Ben 27 o 28 yaşındayken nihayet evlendik ve ilk yılda bile cinsel hayatım istediğim gibi olmadı, bu arada ilk yıl eşime tip 2 diyabet teşhisi kondu ve ilaçlara başladı...
annem bana "kızım evliliğin ilk yılları her gün olabilir normaldir" demişti..Ama bizim evliliğimizde haftada 2-3 falan oluyordu.Başta biraz üzüldüm ama sonra alıştım duruma ve her evli çiftin ilişki sıklığının farklı old nu,normal diye birşey olmadığını düşündüm.İlk 4 yıl çocuk istemedik doğum kontrol hapıyla korundum, sonra çok yoğun tempolu bir işe geçtim,eşimde yoğun çalışıyordu ve cinselliğimiz iyice sekteye uğradı.Bu arada eşim ara ara sinir patlamaları yaşıyordu (sonradan şekerden old nu oğrendim) bizim kavgalarımız çok arttı,eşim her kavgada cinsel anlamdada bana küstüğü için 1 ay boyunca bile cinsellik yaşamadığımız anlar olabiliyordu.Fakat barışınca hft da 1 falan ilişki yaşıyorduk...Ara ara arkadaşlarım kocalarının aşırı istekli olduğunu söyleyip dertleştiklerinde kendi durumumu hiç belli etmeden için için üzülüyordum...
Kendimi beğenmek gibi olmasın ama eğitimli,y.lisanslı, iyi bir yerde çalışan, fit ,bakımlı ve gerçekten güzel biriyim.Özellikle iş yerimde o kadar çok bana çaktırmadan ilgi duyan ve belli eden erkekler varki...Kız arkadaşlarımda hep saçıma, cildime özenip dururlar, bakım sırlarımı sorarlar....Yani bu derece göze çarpan biri olarak, evde eşimin beni istememesi, ayda yılda bir beraber olurkende benim isteğimle oluyor gibi zoraki gibi birlikte olması, sadece yemeğe çok önem vermesi, aşka, cinsel tutkulara hiç önem vermemesi beni öyle derinden yaralıyorduki....Neyse 1-2 kez boşanma neticesine geldim, gittim psikolojik tedavi gördüm,yine ben uğraştım ben kurtardım bu evliliği...tek sebepten dolayı ONU HERŞEYE RAĞMEN GERÇEKTEN ÇOK SEVDİĞİM İÇİN...35 yaşıma geldim ve nihayet evlilik sorunlarımızı aşıp bebek kararına vardık,ama öyle gün hesabı falan yapmadım, ,stedimki aşk çocuğu olsun....Ama ne yazıkki onun cinsel isteksizliği yüzünden öyle az birlikte oldukki 1 sene boyunca çocuk olmadı.
İnternette araştırma yapınca yaşım geçtiği için şansımın ne kadar azaldığını görünce dehşete düştüm...Ona olayı ciddiye almamız gerektiğini söyledim en azından reglimin 10-12-14-16. günlerinde birlikte olalım dedim.İlk ay ne yazıkki bu kritik günlerin sadece 2 sinde benle birlikte oldu.2. aya geldik yine ona kritik günleri hatırlattım...İlk gün tam birlikte olacağız eşimde sertleşme sorunu oldu...Şimdiye dek az birliktelik yaşasakta performansı iyiydi, böyle bir durum ilk kez başımıza geldi...Eşim çok sinirlendi ve bana " beni öyle bunalttın, öyle strese soktunki çocuk için, cinsellikten soğuttun" dedi...O kadar üzüldümki,sonra 2. bir kritik gün kendiliğinden bana yanaştı ve sorunsuz birlikte olduk...Çok sevindim dedim "demek cidden psikolojik daha henüz şekerden dolayı bu yaşta sertleşme sorunu yaşamaz diye" henüz 37 yaşında çünkü...hastalık teşhisi konalı geçmişinide düşünürsek 10 sene falan oldu...Ama sürekli şekeri kontrol altında...Arada kaçamaklar yapıyor ama ona tatlı falan yedirmiyorum...Neyse sonra 3. kritik gün gene kendiliğinden bana yanaştı (yazık oda içinden öyle çok bebek istiyorki, arkadaşlarınınkini görüp komplekse giriyor:KK43:(( fakat birden yine sertleşme sorunu oldu, eliyle organını sertleştirmeye çalıştı ama yapamadı...sonrası karşılıklı konuştuk, bana birden başarısızlığının verdiği psikolojiyle "Senden cinsel olarak soğudum, seni istemiyorum, çok üstüme geldin, biraz kendini çek benden" falan dedi, öyle kötü laflar söylediki, onca aşık olduğum insan beni cinsel açıdan çekici bulmuyordu eğer sinirden söylemediyse:KK43:(((İnanın her erkeğin ilgisini çekecek bir tipim..:KK43:sonra dayanamadım ağladım karşısında istemeden ona dedimki "fizyolojik bir sorunmu var acaba?" bunu der demez iyice patladı dediki "ben tamamen normalim, hiç bir sorunum yok sana karşı bişi hissetmiyorum" dediklerine inanamadım, çünkü birbirini seven bir çifttik, oda beni hep çok sevmişti...Şeker hastalığı yüzünden diye düşünüyorum, belki erkekliğine laf ettim diye bu kadar ileri gitti...Bilmiyorum....Öyle üzgünümki, şuan işten yazıyorum, çalışamıyorum, internetten bir dünya literatür okudum, şeker hastalığının 10 senesinden sonra çoğunlukla iktidarsızlık başlar falan diyor....Kafayı yiyeceğim, yani cinsel isteksizliğini kabul etmiştim, ara arada olsa bişiler yaşıyorduk, ona karşı sevgim ilişkimizi sağlam tutuyordu, onu hala öyle seviyorumki, inanın şuan üzüntüm, eğer kalıcı birşeyse bile onun bundan dolayı kendini noksan hissedip ömür boyu mutsuz etme ihtimali...Kendini ezik hissetmesinden çok korkuyorum çünkü ben onun güçlü haline aşık olmuştum....Bebek olayı daha beter, aklıma geldikçe ağlama krizlerine giriyorum, araştırmadığım site kalmadı, tam sperm sayısı artsın ve cinsel sorunları gitsin diye ona keçiboynuzu kürüne başlayacaktımki şeker hastası sonuçta dokunur diye korktum...
Arkadaşlar yalvarıyorum size kocası uzun süredir tip 2 diyabet olup cinsellikte sorun yaşamayanlar varmı? bazı internet sitelerinde şekeri hep kontrol altında tutulabilirse cinsel sorunlar daha geç görülür falan diyor...Hep onda iktidarsızlık gelişmesi ihtimali kafamda vardı, ama içimden diyordumki 50 sinden sonra olur heralde, o zamanda ben önemsemem şimdiki gibi, bende istemem diye....BUrda forumda okudum çocuk planlayan çiftlerde eşi şeker hastası olmadığı halde sırf o an yapmaya zorunlu olduğundan strese girip kritik günlerde sertleşme sorunu yaşayan erkekler varmış...Dua ediyorum sorunu psikolojik olsun diye...Şimdiye dek az sıklıkta cinsellik yaşasakta inanın onda hiçbir problem yoktu, birden mi başlar böyle sertleşme sorunu, ne yapmam gerekir? eşi şeker hastası olan hanımlar ne olur deneyimlerinizi bana yazın, o kadar çok ihtiyacım varki......:KK43:((((
mrb doktoruna sorabilirsin gittiği sürekli bir doktoru vardır sanırım yada bir ürologa mesela:KK34::34

en güzelini doktor cevaplar elbette ama psikolojik olma ihtimali çok yüksek

nur.sen
6-04-13, 09:04
merhaba arkadaşım öncelikle Rabbim şifalar versin eşinize
gerçekten zor bir durum yaşadığınız bizde böyle sorunlar yok(eşim şeker hastası da değil ama)yine de yazmak istedim
yaşadığı sorunlar nedeniyle de olabilir bu durum şeker hastalığı nedeniyle de
bence de bir önceki arkadaşın da yazdığı gibi bir üroloğa gidin öncelikle fiziksel olarak bir sorun olabilir
bu konuda sorun olmadığı netleşirse psikoloğa gidersiniz
sorunun ne olduğu netleşirse ona göre tedavi uygulanır
tabi eşinin de bunu kabul etmesi lazım
şu an elimde çörek otu mucizesi diye bir kitap var
şeker hastalığı için yapılması gerekenler paylaşmak istiyorum ben de
belki bu hastalığı giderse herşey yoluna girer.Rabbim şifalar versin hanenize huzur versin inşallah.

Öğütülmüş az bir miktar mürrüsafi,
Biraz çörek otu,
Biraz çörek otu yağı,
1 yemek kaşığı tere tohumu,
Biraz öğütülmüş nar tohumu,
Kuruduktan sonra öğütülmüş az bir miktar lahana havucu,
1 küçük kaşık hıthıt(şeytan tersi)toplanır.

Bunların hepsi iyice yoğrulur.Sonra bu terkipten küçük bir kaşık aç karnına az bir miktar yoğurtla birlikte alınır.
Allah'ın izniyle şifa hasıl olur.

"Çörek otunda kendisine şifa bulunmayan hiçbir hastalık yoktur ancak ölüm müstesna." (Hadis-i Şerif)

nur3838
6-04-13, 09:04
eftelya
Benzer sorunları bende yaşadım benim eşim tip1 şeker fakat aramızdaki sevgi aşk parmakla gösterilen cinsten.. Eşimin yıllardır doktora gitmeyişi beni deli ediyodu aramızdaki soğuk savaşı anlatamam kaç kere ölmek istedim bu aşkın yıprandığını önemsenmediğini hissettikçe yeri geldi hastaneye gitmiyorsun diye çok ağır konuştum ama sessizce ağladığını gördüğümde ben 1 kere daha öldüm kaç kere öldüm bilmiyorum son 1,5 yıldır eli elime değmedi yine gitmedi inadından şuan bunları yazarken gözlerim doldu. O beni ağlattı ben onu yıprattım benim eşimin şekerli gıdaları tüketmesinde sorun şekeri düşüyo,ama benim eşimin yaptığını sana söyleyim resmen küçük doktor yemesine beslenmesine saat olarak çok hassas ve düşkün meyvesini aksatmaz insülini aksatmaz el ve ayak bakımına çok düşkün ki bunlar çok öenmli biliyosundur özellikle ayak( benimle kavga ettikten sonra vurmazdı ki hastalanıyım diye benim anladığım bunlardaki sorun bende şeker hastalığı var neden ben ile başlıyo ) son 2 aydır ona kendisini günlük yaşantıda çok özel hissettirmeye çalıştım. benim fikrim onun dediği gibi kendini ondan çek ama yedirdiğin şeylere çok dikkat et yesin içi içine sığmasın sende ona kendini güçlü önemli hissettir öncelikle zaman ama.. umarım işine yarar

immortalbeloved
6-04-13, 10:04
akadaşım madem ki okumuş aydın bir insansın sana tavsiyem olayın duygusal kısmını bir kenara bırak kendine daha mantıklı bir stratejik yol haritası belirle. madem ki eşini de seviyormuşsun, sebeplerden çok çözüme ulaşmaya bak. şu an senin derdin nedir? 1-eşinin cinsel soğukluğu 2-çocuk sahibi olmak isteyip de olamamanız. problemlerle tek tek başa çıkmak her zaman daha kolaydır.
az ya da çok deneseniz de 1 yıl geçmiş ve çocuk sahibi olamamışsınız. bence en önce eşinin şeker hastası olduğunu da göz önüne alarak bir spermiogram yaptırın. her şeyden önce sperm sayısı çocuk sahibi olmaya yeterli mi bakın. zira bugün her 5 erkekten 1 i sperm sorunları yaşıyor. hiç bir hastalığı sıkıntısı olmayan erkeklerde bile böyle şeyler görülüyor, eşininse böyle bir soruna sebep olabilecek ciddi bir hastalığı var. ha bunda eşinin muhalefet edeceği bir şey de yok. mesela biz de çocuk sahibi olmaya karar verdiğimizde ben 35, eşim 38 yaşındaydı. deneyip deneyip olmayınca daha 6. ay bile dolmadan ikimiz de doktora koştuk. o güne kadar ikimiz de son derece sağlıklı yaşayan insanlar olup, en ufak bir sağlık sorunumuz olmasa da, sonuçta artık 20lerimizde de değildik, denemeyle kaybedecek yıllarımız da yoktu, ikimizden birinde bir şey varsa bilip ona göre alternatiflere bakmak istedik. ha eşin mırın kırın ederse sen de jinekoloğa gidip folikül sayına ve hormonlarına bir baktırabilirsin. yani hadi bak ikimiz de doktora gidelim şeklinde cesaretlendirebilirsin. eşinin spermiogramlarında bir sorun çıkmazsa o zaman derdiniz sadece yeterince sıkılıkta cinsel ilişkide bulunmamak şeklinde netlik kazanır. ürolog doktora danışarak alınacak viagra, cialis gibi ilaçlarla eşinin ereksiyon ve kendine güven problemini aşabilirsiniz. psikiyatriste gidersiniz, yani sürüyle çözüm var.
ha yok eşinin sperm sayısı az çıkarsa da aşılama ve tüp bebek gibi çözümleri devreye sokarsınız. en azından doğal yolla deneyip deneyip boşa kürek çekip, baskı altında sinirleriniz temelli laçka olmaz. tüple bebek yaptınmı ekseriya hamilelik süresince cinsellik de yasak oluyor. cinsel ilişki baskısı olmadan geçirilecek 9 ay eşinin üzerindeki stresş de azaltır. çocuk olduktan sonra da allah kerim, yine ilaç tedavisi vs gibi alternatifleriniz var. sonuçta tıp her gün yeni bir çözüm sunuyor.
son olarak eşine sakın ama sakın keçi boynuzu kullandırtma. keçi boynuzu şeker hastalarına kesinlikle tavsiye edilmiyor.

eftelya
nur.sen
merhaba arkadaşım öncelikle Rabbim şifalar versin eşinize
gerçekten zor bir durum yaşadığınız bizde böyle sorunlar yok(eşim şeker hastası da değil ama)yine de yazmak istedim
yaşadığı sorunlar nedeniyle de olabilir bu durum şeker hastalığı nedeniyle de
bence de bir önceki arkadaşın da yazdığı gibi bir üroloğa gidin öncelikle fiziksel olarak bir sorun olabilir
bu konuda sorun olmadığı netleşirse psikoloğa gidersiniz
sorunun ne olduğu netleşirse ona göre tedavi uygulanır
tabi eşinin de bunu kabul etmesi lazım
şu an elimde çörek otu mucizesi diye bir kitap var
şeker hastalığı için yapılması gerekenler paylaşmak istiyorum ben de
belki bu hastalığı giderse herşey yoluna girer.Rabbim şifalar versin hanenize huzur versin inşallah.

Öğütülmüş az bir miktar mürrüsafi,
Biraz çörek otu,
Biraz çörek otu yağı,
1 yemek kaşığı tere tohumu,
Biraz öğütülmüş nar tohumu,
Kuruduktan sonra öğütülmüş az bir miktar lahana havucu,
1 küçük kaşık hıthıt(şeytan tersi)toplanır.

Bunların hepsi iyice yoğrulur.Sonra bu terkipten küçük bir kaşık aç karnına az bir miktar yoğurtla birlikte alınır.
Allah'ın izniyle şifa hasıl olur.

"Çörek otunda kendisine şifa bulunmayan hiçbir hastalık yoktur ancak ölüm müstesna." (Hadis-i Şerif)
çok teşekkür ederim Çörek otunun şeker hastalarına iyi geldiğini okumuştum bir yerlerden bunu deneyeceğim.

eftelya
nur3838
Benzer sorunları bende yaşadım benim eşim tip1 şeker fakat aramızdaki sevgi aşk parmakla gösterilen cinsten.. Eşimin yıllardır doktora gitmeyişi beni deli ediyodu aramızdaki soğuk savaşı anlatamam kaç kere ölmek istedim bu aşkın yıprandığını önemsenmediğini hissettikçe yeri geldi hastaneye gitmiyorsun diye çok ağır konuştum ama sessizce ağladığını gördüğümde ben 1 kere daha öldüm kaç kere öldüm bilmiyorum son 1,5 yıldır eli elime değmedi yine gitmedi inadından şuan bunları yazarken gözlerim doldu. O beni ağlattı ben onu yıprattım benim eşimin şekerli gıdaları tüketmesinde sorun şekeri düşüyo,ama benim eşimin yaptığını sana söyleyim resmen küçük doktor yemesine beslenmesine saat olarak çok hassas ve düşkün meyvesini aksatmaz insülini aksatmaz el ve ayak bakımına çok düşkün ki bunlar çok öenmli biliyosundur özellikle ayak( benimle kavga ettikten sonra vurmazdı ki hastalanıyım diye benim anladığım bunlardaki sorun bende şeker hastalığı var neden ben ile başlıyo ) son 2 aydır ona kendisini günlük yaşantıda çok özel hissettirmeye çalıştım. benim fikrim onun dediği gibi kendini ondan çek ama yedirdiğin şeylere çok dikkat et yesin içi içine sığmasın sende ona kendini güçlü önemli hissettir öncelikle zaman ama.. umarım işine yarar
ah canım yaaa, seni çok iyi anlıyorum, 1,5 yıl cinsellik olmaması ne kadar acı birşey...Seninde cinsel isteklerin olabiliyor ama bundanda önemlisi bir kadın arzulanmak istiyor, istenilmek istiyor..Ben cinsel tatminden çok bu açıdan üzülüyorum, düşünsene maddi açıdan gayet iyi durumdayız, dışardan bakılınca güzel kadın, yakışıklı kocası, güzel ev,araba vs imrenilecek bir yaşantımız var ama işin iç yüzüne bakılınca ne acılar ne tatminsizlikler var....Kadın için hiç kolay değil....eşim hep ser başkalarına şeker hastası olduğumu söyleme diye, meğer bu sebeptenmiş....:KK43: birde düşünsene evime temizliğe gelen bir bayan var,o kadar bakımsız ve cahilki...ama o kadar mutlu ve kendiyle barışıkki....arada bir kahve içeriz sohbet ederiz bana birara gülerek eşinin aşırı istekli oluşu ve her gün istediğinden bahsetti, bana sordu "umarım sen rahatsındır,eşin çok istemiyordur " diye...bende "yok yok ben rahatım" deyip geçiştirdim...kadın ben yaşlarda 2 çocuğu var erkenden evlendirilmiş ama mutlu! En son bana geldiğinde ne dedi biliyormusun ".......hanım çok mutluyum eşimde şeker çıktı artık beni rahat bırakır,şekeri olan erkeklerde istek azalıyormuş" dedi!!! zaten psikolojim bozuk bu kadının yaptığına bak!!! Canım benim eşimde aynen seninkisi gibi meyvesine falan aşırı düşkün:) yalnız anlamadığım birşey var sizin cinsel sorunlar düzeldimi?

glsh13
6-04-13, 11:04
Merhaba,
Yazdıklarını okuyunca kendi yaşadıklarım gözümün önünden geçti. Seni çok iyi anlıyorum çünkü Benim de eşim Tip 1 şeker hastası yaklaşık 10 senedir. Anladığım kadarı ile
sorun 2 aşamalı 1 çocuk sahibi olmak, 2cinsel hayatın devamı.
1.numara yani çocuk sahibi olmak için bence vakit kaybetmemeliyiz ben 30 yaşındayım ve 4 senedir evliyiz başıma bunların geleceğini bilseydim evlenir evlenmez girişirdim bu işlere
Bizde yaklaşık 6 aydır çocuk istiyoruz ve aynen dediğin gibi bizimde düzenli bir seks hayatımız malesef ki yok.Eşime bunu 1 senedir tatlılıkla anlatmaya çalıştım ama anlamak istemiyor yada belli etmiyor. Yapmadığım hiç bir şey kalmadı.Kendime ait testlerin hepsini yaptırdım bir sorun varsa bilelim , Daha çabuk olsun diye , preseed mi denemedim, rahim filmi mi çektirmedim ama sanırım bu ayda başaramadık.Nisan ayında aşılama deneyeceğim. İnşallah tutar.
2.numara yani cinsel hayatın devamı için doktor gözetimi gerekli bence.
İnternetten araştırdığımda %30 oranında şeker hastalarında empetasyon görülebildiğini öğrendim ve psikolojik ya da fizyolojik sebepleri varmış. Sonuçta testesteron azalması,tiroid hormonu yada östrojen ve progesteron artışından kaynaklanıyormuş.Yani kan testi yaptımaları ve ona göre bir doktora görünmeleri şart.Ben eşime söyledim bugün çok razı olmadı gibi ama vazgeçmeyeceğim.Sen de vazgeçme, bir de çoban çökerten diye bir bitki var.Latincesi tribulusterrestris diye sperm hareketliliğini artıran bir bitki,Onu da aldık biz şeker hastaları da kullanabiliyor.1 ay sonra etkisi varsa kendini gösterir diye düşünüyorum.
Onun dışında dua etmekten başka bişey gelmiyor elimden

nur3838
6-04-13, 12:04
Eftelya Yok hala birlikte olmuyoruz çünkü benim gönül kırgınlığım var beni dinlemedi yıllarca yalvardığım halde dinlemedi bu süreçte nasıl ilerleyeceğiz bilmiyorum ama ne zaman yanıma gelse reddettim red edilmek nası bi duygu anlasın diye :) belkide onun zamanla tedaviyi kabul etmesi ilerde benim sinirlerimi yumuşatır..glsh13 arkadaşım Tip1 diyabette sperm hareketliliğini ve kalitesini artırmak için o dediğin bitkiyi alırım ama bizim sorunumuz şu imiş sperm dışarı sadece idrarla çıkıyo yani adrenalin anında ileri değil geri kaçıyo idrar kesesine düşüp ölüyomuş özeti bu bunada faydası olur inşallah...

nur3838
6-04-13, 12:04
glsh13 bu bitkinin nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verirmisin senin eşinde tip1 diyabet bilirsin belki bu keçiboynuzu arı sütü polen karışımlar yediriliyomuş faydasını gören varmış siz hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama burda doktorumuz bize test yaptırmadan 3-4 gün önce günde 4 kere 1 çay kaşığı karbonatı sulandır iç dedi spermleri canlı bulabilecekmiyiz idrarda diye bütün bu karışımları uygulasam belkide tüp bebek yaptırmaya gerek kalmaz çünkü tek çözüm tüp bebek dediler bize. olsun ama yinede herşeye değer ortak mutluluğumuz

glsh13
6-04-13, 16:04
nur3838
glsh13 bu bitkinin nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verirmisin senin eşinde tip1 diyabet bilirsin belki bu keçiboynuzu arı sütü polen karışımlar yediriliyomuş faydasını gören varmış siz hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama burda doktorumuz bize test yaptırmadan 3-4 gün önce günde 4 kere 1 çay kaşığı karbonatı sulandır iç dedi spermleri canlı bulabilecekmiyiz idrarda diye bütün bu karışımları uygulasam belkide tüp bebek yaptırmaya gerek kalmaz çünkü tek çözüm tüp bebek dediler bize. olsun ama yinede herşeye değer ortak mutluluğumuz
Ben istanbul dayım bu şeyi direk bitki olarak aktarlardan bulunabilir ancak ben internetten hap olarak aldım bize tavsiye eden de aynı hapı kullanmış ve ikizleri olmuş darısı bize Google da bitkinin adını yazarsanız çıkıyor isterseniz özelden markasını söylerim. Bu şey aynı zamanda vücut geliştirmeye de yarıyormuş birde bu idrara kaçma olayı sonradan mı oldu kalıcı bir şey mi yani ilaç tedavisi yok mubizde henüz isteksizlik var birde zaman zaman boşalamama yani eşimde sizde de bu belirtiler mi vardı?Allah yardımcımız olsun işimiz zor

nur3838
6-04-13, 18:04
glsh13
Ben istanbul dayım bu şeyi direk bitki olarak aktarlardan bulunabilir ancak ben internetten hap olarak aldım bize tavsiye eden de aynı hapı kullanmış ve ikizleri olmuş darısı bize Google da bitkinin adını yazarsanız çıkıyor isterseniz özelden markasını söylerim. Bu şey aynı zamanda vücut geliştirmeye de yarıyormuş birde bu idrara kaçma olayı sonradan mı oldu kalıcı bir şey mi yani ilaç tedavisi yok mubizde henüz isteksizlik var birde zaman zaman boşalamama yani eşimde sizde de bu belirtiler mi vardı?Allah yardımcımız olsun işimiz zor

evet isimlerini söylersen sevinirim bunu mutlaka değerlendiririz. valla bende ve eşimde isteksizlik yoktu ben normal yollarla bebek olmadığını anladığımda ilk yıllar eşim bana ilişkiden hemen sonra sıkıştığını ve idrarla geldiğini söylerdi (hep lavaboya giderdi) yani ilişki boşalmadan biterdi efor zaman normal ama boşalma yok,sizinki zaman zaman oluyosa psikolojik olabilir belkide sana belli etmesede kendini kasıyodur streslidir ondanda olabilir Dr.unuz bişey demedimi bu konuda. inanırmısın eşimin benimle inatlaşması beni 2 kat yordu ama sonunda Dr. gittik sonuç aynen böyle.

nur.sen
7-04-13, 07:04
eftelya
çok teşekkür ederim Çörek otunun şeker hastalarına iyi geldiğini okumuştum bir yerlerden bunu deneyeceğim.
rica ederim canım şifa olur inşallah.

nur.sen
7-04-13, 07:04
internette sizin sorununuza baktım da kaan aydosun sitesinden şu bilgilere ulaştım:

"Meninin geri kaçmasının tanısı idrarda sperm hücrelerinin görülmesi ile konulur. Bunun için hastadan ya masturbasyon yaptırıldıktan sonra ya da cinsel ilişkiye girmesinden hemen sonra alınan idrarında mikroskop altında sperm aranır. Sperm görülmesi bunu doğrular.

Meniyi geri kaçıran diğer nedenler arasında mesane ile ilgili bazı ameliyatlar ve özellikle prostat ameliyatları, bazı büyük barsak ameliyatları, tümör nedeniyle lenf bezlerinin çıkarılması sırasında ilgili sinirlerin kesilmesi sayılabilir.

Tedavisinde öncelikle anatomik bir bozukluk bulunup bulunmadığına bakılır, eğer varsa ameliyatla düzeltilmeye çalışılır. Ama bu son derece nadirdir. Bunun dışında sempatik sinirleri uyarıcı ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlar arasında en sık kullanılanları fenilpropanolamin, psödoefedrin, efedrin ve imipramin sayılabilir. İlaç tedavisi 2-6 hafta sürer. Genellikle 2 hafta sonra bir meni tahlili istenir. Eğer normal yolla meni dışarıya çıkmaya başlamış ise ilaca devam edilir. Kadında yumurtlamanın olacağı zaman hesaplanarak, o günlerde ilaç aldırılır ve bu sırada cinsel ilişkiye girmeleri tavsiye edilir. Böylece hastaların bir kısmında gebelik başarılabilir.

Normal yolla meni çıkması ilaç ile sağlanamamış ise yardımcı üreme tekniklerine baş vurulur. Bunun için önce kadının yumurtlama zamanı belirlenir. Bundan 2 gün önce erkeğe bikarbonat (günde 4 kez 650 mg sodyum bikarbonat tozu, suda eritilerek) verilerek idrarın asiditesi azaltılır. İşlem yapılacağı günün sabahı 2 bardak su içirilir. Daha sonra masturbasyon yaptırılır ve arkasından idrarı alınır. Ya dışarıya yaptığı idrar ya da bir sonda ile girilerek idrar mesaneden alınarak kullanılır. Bazen işlemden önce mesaneye sonda ile girilerek idrar boşaltılır ve içerisine sperm besleyici sıvı verilir.

İdrar alındıktan sonra özel yöntemlerle hazırlanır ve içindeki sperm hücreleri toplanarak intrauterin inseminasyon (IUI) yöntemiyle kadına nakledilir. Eğer yeteri kadar fazla sperm elde edilememişse tüp bebek (ICSI) yapılır. Hiçbir şekilde sperm bulunamaz ise o zaman testislerden iğne ile veya ameliyat ile alınan sperm (TESE), tüp bebekte kullanılır. Sonuçlar oldukça başarılıdır. Olguların yarısına yakınında gebelik sağlanabilmektedir."

glsh13
7-04-13, 20:04
nur3838
nur3838
evet isimlerini söylersen sevinirim bunu mutlaka değerlendiririz. valla bende ve eşimde isteksizlik yoktu ben normal yollarla bebek olmadığını anladığımda ilk yıllar eşim bana ilişkiden hemen sonra sıkıştığını ve idrarla geldiğini söylerdi (hep lavaboya giderdi) yani ilişki boşalmadan biterdi efor zaman normal ama boşalma yok,sizinki zaman zaman oluyosa psikolojik olabilir belkide sana belli etmesede kendini kasıyodur streslidir ondanda olabilir Dr.unuz bişey demedimi bu konuda. inanırmısın eşimin benimle inatlaşması beni 2 kat yordu ama sonunda Dr. gittik sonuç aynen böyle.
Mrb nur3838 özelden Msj göndermeyi başaramadım tribulus terrestris bitkinin adı Google a yazınca çıkıyor biz 1000 mg lık aldık sabah yada öğle yemeğinden sonra 1 tane içiyor 1 ay kullanıp 1 hafta ara verecek 1 ay sonunda spermiyogram yaptırıcaz bakalım umarım faydalı olur hepimize biz henüz isteksizlik için doktora gitmedik ama bu hafta rutin kontrollerini yaptırırken testesteron vs testlerini yaptırmasını istedim

eftelya
8-04-13, 06:04
nur3838
Eftelya Yok hala birlikte olmuyoruz çünkü benim gönül kırgınlığım var beni dinlemedi yıllarca yalvardığım halde dinlemedi bu süreçte nasıl ilerleyeceğiz bilmiyorum ama ne zaman yanıma gelse reddettim red edilmek nası bi duygu anlasın diye :) belkide onun zamanla tedaviyi kabul etmesi ilerde benim sinirlerimi yumuşatır..glsh13 arkadaşım Tip1 diyabette sperm hareketliliğini ve kalitesini artırmak için o dediğin bitkiyi alırım ama bizim sorunumuz şu imiş sperm dışarı sadece idrarla çıkıyo yani adrenalin anında ileri değil geri kaçıyo idrar kesesine düşüp ölüyomuş özeti bu bunada faydası olur inşallah...

Canım 1 sene birlikte olmadığınızı duyunca eşinde empotans başladığını düşündüm ama sen reddettiğine göre eşinin cinsel gücü en azından azda olsa var...Ona sevindim.Çünkü senin eşinde 10 senedir diyabet hastası..Ben çok aşırı psikolojik bunalıma girdim, okumadığım türkçe yabancı yayın kalmadı...Yayınlarda 10 senelik geçmişi olan şeker hastalarının %50'sinde iktidarsızlık başlar diyor. Ben kendi ihtiyaçlarımı geçtim onun başına böyle birşey gelirse psikolojisinin nasıl bozulup mutsuz bir insan olabileceğinin korkusunu yaşıyorum.Eşimi o kadar çok seviyorumki, onun üzüntüsüne dayanamam.Komplikasyonlar öyle kötüki, kalp krizi ,kansere yakalanma, kör kalma riski o kadar artıyorki...Böbreklerini kaybedebilirler, gözlerini kaybedebilirler, Allah korusun ayakları yaralansa yara kapanmasa amputasyona kadar giden ciddi komplikasyonlar var (ayak kesilmesi) Allahım ya düşündükçe kafayı yiyorum, bu hft psikologdan randevu aldım...Olumlu düşünmek istiyorum, ama düşünemiyorum.Eşim diyetine dikkat etse, spor yapsa bu komplikasyonları geciktirebiliriz, ama arada bir tatlıyı buldumu hiç affetmiyor:KK43: + çok hareketsiz, tv karşısında hiç kıpırdamadan saatlerce film izliyor:KK43: spor yazdan yaza azıcık yüzme işte...Birde çoğunluk şekere 40'ından 50'sinden sonra yakalanıyor komplikasyonlar başlayana kadar zaten yaşlanıyor, ama bizim eşlerimiz gencecikken bu hastalık sardı bedenlerini....Dua etmekten başka çare yok, Allah'ım şifa versin tüm hastalara....Bu arada bahsettiğin bitkiyi araştıracağım canım, çok teşekkürler...

sevup
8-04-13, 15:04
merhaba arkadaşlar nerden başlasam bilemiyorum şeker hastalığı,cinsel isteksizlik,hamile kalamama ve son olarak varikosel!.eşim şeker hastası 2010 da evlendik ve 5 ay sonra şeker hastası olduğunu öğrendik.zaten ilk gecemizden sonra sorunlar kendini göstermeye başlamıştı ama ailede kimsede olmayınca şeker hastalığı aklımın ucundan geçmedi.evlilik heyecanı,düğün stresi sanmıştım ama birşeylerin ters gittiğini de anlamıştım.hiç bir zaman düzenli bi cinsel hayatımız olmadı.işin garibi ben ovülasyon günlerimi hissedebiliyorum ama bi işe yaradığını söyleyemem.eşimin spermlerinde problem vardı bunu biliyorduk zaten e vitamini ve bazı ilaçlar kullanmıştı ve ben hamile kaldım fakat 8.haftada kürtaj oldum(kalp atışları duyulmadı).daha sonra yine denedik ama ben yine hamile kalamıyodum ve ya o ilaçlara devam etmesini ya da tekrar test yaptırmasını söyledim ama eşim ilaçların kutusunu atmış ve tabi ki teste de yanaşmadı.bir kaç kez ısrar edip üsteledim ve bi kaç gün önce test yaptırmış ama sonuç öncekinden kötü çıktı ve bide üstüne varikosel çıktı.şimdi napıcamı şaşırdım artık yoruldum.eşim illa ameliyat olucam diyor ama ben ameliyatı istemiyorum çünkü şeker hastalarının ameliyatları (sanırım narkozdan) riskli oluyor diye duymuştum.kızlar lütfen bi akıl verin.bu hafta başka bir üroloğa daha gidicez.bu varikoselin ilaç tedavisi yok sanırım.riskli mi bari onu söyleyin lütfen.

glsh13
8-04-13, 18:04
sevup
merhaba arkadaşlar nerden başlasam bilemiyorum şeker hastalığı,cinsel isteksizlik,hamile kalamama ve son olarak varikosel!.eşim şeker hastası 2010 da evlendik ve 5 ay sonra şeker hastası olduğunu öğrendik.zaten ilk gecemizden sonra sorunlar kendini göstermeye başlamıştı ama ailede kimsede olmayınca şeker hastalığı aklımın ucundan geçmedi.evlilik heyecanı,düğün stresi sanmıştım ama birşeylerin ters gittiğini de anlamıştım.hiç bir zaman düzenli bi cinsel hayatımız olmadı.işin garibi ben ovülasyon günlerimi hissedebiliyorum ama bi işe yaradığını söyleyemem.eşimin spermlerinde problem vardı bunu biliyorduk zaten e vitamini ve bazı ilaçlar kullanmıştı ve ben hamile kaldım fakat 8.haftada kürtaj oldum(kalp atışları duyulmadı).daha sonra yine denedik ama ben yine hamile kalamıyodum ve ya o ilaçlara devam etmesini ya da tekrar test yaptırmasını söyledim ama eşim ilaçların kutusunu atmış ve tabi ki teste de yanaşmadı.bir kaç kez ısrar edip üsteledim ve bi kaç gün önce test yaptırmış ama sonuç öncekinden kötü çıktı ve bide üstüne varikosel çıktı.şimdi napıcamı şaşırdım artık yoruldum.eşim illa ameliyat olucam diyor ama ben ameliyatı istemiyorum çünkü şeker hastalarının ameliyatları (sanırım narkozdan) riskli oluyor diye duymuştum.kızlar lütfen bi akıl verin.bu hafta başka bir üroloğa daha gidicez.bu varikoselin ilaç tedavisi yok sanırım.riskli mi bari onu söyleyin lütfen.

Arkadaşım spermiyogram sonuçları değişebilir. Güvenilir bir yerde yaptırman da önemli, yaptıdığın yere güveniyorsan eğer yine de bebek için 1 tane spermin yeterli olduğunu unutma. 1 kere hamile kalmışsın, yine kalırsın Allah'ın izniyle. Varikosel için hemen ameliyata girişme bence Teoman Kadıoğlu iyiymiş sanırım varikosel tedavisinde ama yine de ameliyat bence de riskli, şekeri sürekli kontrol altına alınmak durumunda. Olmadı aşılama,tüp bebek deniycez. Hepimiz yarın ne ile uyanıcağımızı bilemiyoruz.Onların kaderi, bizimde kaderimiz olmuş aslında

sevup
9-04-13, 00:04
glsh13
Arkadaşım spermiyogram sonuçları değişebilir. Güvenilir bir yerde yaptırman da önemli, yaptıdığın yere güveniyorsan eğer yine de bebek için 1 tane spermin yeterli olduğunu unutma. 1 kere hamile kalmışsın, yine kalırsın Allah'ın izniyle. Varikosel için hemen ameliyata girişme bence Teoman Kadıoğlu iyiymiş sanırım varikosel tedavisinde ama yine de ameliyat bence de riskli, şekeri sürekli kontrol altına alınmak durumunda. Olmadı aşılama,tüp bebek deniycez. Hepimiz yarın ne ile uyanıcağımızı bilemiyoruz.Onların kaderi, bizimde kaderimiz olmuş aslında
sağol canım cevabın için.evet ameliyatı son çare olarak düşünüyorum ben ama eşimi ikna etmem lazım.ALLAH hepimiz için hayırlısını versin inşallah.akşam tv izlerken eşimin elleri titremeye başladı hemen şekerini ölçtüm 56 ya düşmüş.bişeyler yedi hemen, 1 saat sonra filan tekrar ölçtüm bu kez de 226 ya çıkmış.bu günümüze şükür yine de beterin beteri var ama zor çok zor...ona belli etmemeye çalışıyorum ama ne olacak böyle bilmiyorum.1 ay olmuştur ilişki olmayalı bebek istemesem cinsel sorunları pek takmam ama işte onun içinde başta düzenli bir ilişki gerekiyor.bide çevre beni çok bunaltıyor.2-3 kilo almışım bu aralar hemen onu farkedip aa bebek mi geliyor?bebek var mı?diye sorup duruyorlar.terslicem olmayacak!...ALLAH'ım bize bu imtihandan alnımızın akıyla çıkmayı nasip etsin ne diyeyim hepimiz için hayırlısı.

eftelya
9-04-13, 06:04
sevup
sağol canım cevabın için.evet ameliyatı son çare olarak düşünüyorum ben ama eşimi ikna etmem lazım.ALLAH hepimiz için hayırlısını versin inşallah.akşam tv izlerken eşimin elleri titremeye başladı hemen şekerini ölçtüm 56 ya düşmüş.bişeyler yedi hemen, 1 saat sonra filan tekrar ölçtüm bu kez de 226 ya çıkmış.bu günümüze şükür yine de beterin beteri var ama zor çok zor...ona belli etmemeye çalışıyorum ama ne olacak böyle bilmiyorum.1 ay olmuştur ilişki olmayalı bebek istemesem cinsel sorunları pek takmam ama işte onun içinde başta düzenli bir ilişki gerekiyor.bide çevre beni çok bunaltıyor.2-3 kilo almışım bu aralar hemen onu farkedip aa bebek mi geliyor?bebek var mı?diye sorup duruyorlar.terslicem olmayacak!...ALLAH'ım bize bu imtihandan alnımızın akıyla çıkmayı nasip etsin ne diyeyim hepimiz için hayırlısı.
Ah canım yaaaa, neler çekmişsin....Demekki bu bir gerçek şeker hastalarının cinsel performansı düşük oluyor...Senin eşinde tip 1 diyabet mi var? Ben senin gibi değilim canım, cinselliğide çok takıyorum, daha ilk sorunlarım başladığında anneme söylemiştim bir anda aşırı tepki vermişti, "evlilikte cinsellik çok önemli, gençliğini güzelliğini onamı vereceksin boşan" diye, o kadar etkilenmiştimki, yeni evliydim eşime deli gibi aşıktım ve biranda cinsellik az diye boşanmam istenildi, hatta annem hemen babama söylemiş o bile ayrılmamı istemiş düşünün artık...O ara psikolojim çok bozuldu, sonra kendimi toparladım, fakat eşimle ömür boyu kardeş kardeş yaşamak istemiyorum..O yüzden çözüm bulmak istiyorum, şeker hastalığıyla yıllar yılı sağlıklı yaşayan ve enerji dolu olan bir sürü Holywood yıldızı var, belki bizde başarabiliriz arkadaşlar,canım sana diyeceğim şey, varikosel ameliyatı olsun eşin....Benim eşimde tip 2 diyabet ve burundan ameliyat oldu kemik eğriliği için...Eğer eşinin şekeri çok ileri düzeyde değilse ameliyatını yapar doktorlar...Çünkü forumda birkaç kişiden okudum varikosel sorunu hamile kalmada büyük engel, eşi ameliyat olanlar hemen hamile kalmış...Bu arada dün okudum kombu çayı varmış, şeker hastaları içinde çok iyiymiş, mayalı çay yani, ben o işi araştırmaktayım,kullananların öyle güzel yorumları varki, kefirde iyi, balık yağı tabletleride vermeyi unutma eşine...Eşin ilaçları attığına göre psikolojik bunalımda, ona yardım etmelisin, en önemli şey kendine güvenini kaybetmesin, ona hep gözünde en güçlü, en sayıdeğer erkeğin o olduğunu hissettir...Birde diyabetliler depresyona girmeye ve sinirli olmaya daha meyilli oluyorlarmış...:KK43: Allah beterini vermesin ama cidden zor birşey....sevgiler...

glsh13
9-04-13, 08:04
Kızlar bu arada eşlerimizi spor yapmaya yönlendirmeliyiz, şekeri denge de tutmak için.
Çevre baskısı beni de çok bunaltıyor , çekip gitmek istiyorum bazen buralardan.
Moralimizi bozmayalım, ikna etmekten başka şansımız yok tedavilere

sevup
9-04-13, 09:04
eftelya
Ah canım yaaaa, neler çekmişsin....Demekki bu bir gerçek şeker hastalarının cinsel performansı düşük oluyor...Senin eşinde tip 1 diyabet mi var? Ben senin gibi değilim canım, cinselliğide çok takıyorum, daha ilk sorunlarım başladığında anneme söylemiştim bir anda aşırı tepki vermişti, "evlilikte cinsellik çok önemli, gençliğini güzelliğini onamı vereceksin boşan" diye, o kadar etkilenmiştimki, yeni evliydim eşime deli gibi aşıktım ve biranda cinsellik az diye boşanmam istenildi, hatta annem hemen babama söylemiş o bile ayrılmamı istemiş düşünün artık...O ara psikolojim çok bozuldu, sonra kendimi toparladım, fakat eşimle ömür boyu kardeş kardeş yaşamak istemiyorum..O yüzden çözüm bulmak istiyorum, şeker hastalığıyla yıllar yılı sağlıklı yaşayan ve enerji dolu olan bir sürü Holywood yıldızı var, belki bizde başarabiliriz arkadaşlar,canım sana diyeceğim şey, varikosel ameliyatı olsun eşin....Benim eşimde tip 2 diyabet ve burundan ameliyat oldu kemik eğriliği için...Eğer eşinin şekeri çok ileri düzeyde değilse ameliyatını yapar doktorlar...Çünkü forumda birkaç kişiden okudum varikosel sorunu hamile kalmada büyük engel, eşi ameliyat olanlar hemen hamile kalmış...Bu arada dün okudum kombu çayı varmış, şeker hastaları içinde çok iyiymiş, mayalı çay yani, ben o işi araştırmaktayım,kullananların öyle güzel yorumları varki, kefirde iyi, balık yağı tabletleride vermeyi unutma eşine...Eşin ilaçları attığına göre psikolojik bunalımda, ona yardım etmelisin, en önemli şey kendine güvenini kaybetmesin, ona hep gözünde en güçlü, en sayıdeğer erkeğin o olduğunu hissettir...Birde diyabetliler depresyona girmeye ve sinirli olmaya daha meyilli oluyorlarmış...:KK43: Allah beterini vermesin ama cidden zor birşey....sevgiler...
canım yaa benim cinsellik en son düşüneceğim şey aslında çevre faktörüne bakılırsa ilk düşünmem gereken şey çünkü çevremden çok övgü alırım hem de hep hassas noktamdan fiziğimi filan çok beğenirler birde cilveli,işveli bir karakterim varmış :) eşimi hep baştan çıkardığımı düşünür arkadaşlarım ben heee der güler geçerim.ben ona hayat arkadaşım,can yoldaşım demişim çabasını görmesem tamam belki buraya kadar derim ki sanmıyorum pek kolay pes etmem o yüzden elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama benim durumum farklı benim eşim kabulleniyor elinde olmadığını ama beni de çok isteyip bişeyler yapması gerektiğini düşünüyor.geçen gün viagra alıcam diye tutturdu ben korkuyorum ona bişey olursa diye.ameliyatta öyle,en ufak risk varsa ben istemiyorum ama o ısrar ediyor ben onu anlıyorum benim için bişeyler yapmak istiyor ama ben zaten biliyorum elinde değil.benim annem de biliyor ama annem bunun boşanma sebebi olmamasını söylüyor eşine her zaman destek ol diyor.benim eşim ailede ayrı bi sevilir o yüzden cinsellikte,çocukta sorun olmaz.bizim bu sorunlarımızı eşimin ailesi bilmiyor, söylemicekmiş ama benim ailem biliyor çünkü hastanede yanımızdalardı tesadüfen öğrendiler.babam erkek erkeğe konuşalım demiş eşime ve çok moral vermiş,benim onu nasıl sevdiğimi bizim için sorun olmayacağını anlatmış.yani ailemden yana bi baskım yok tamamen benle alakalı ve ben de dua ediyorum,mücadelemi sürdürüyorum :KK43: ALLAH yardımcımız olsun canım...eşini gerçekten seviyorsan ki öyledir eminim bi süre cinselliği kafana takma ve bunu ona da kanıtlamaya çalış.adet günlerinden,ovülasyondan bahsetme hiç.bazen düzene giriyor geçici de olsa bizde öyle oluyor mesela bi dene derim canım.sevgiler...

sevup
9-04-13, 14:04
glsh13
Kızlar bu arada eşlerimizi spor yapmaya yönlendirmeliyiz, şekeri denge de tutmak için.
Çevre baskısı beni de çok bunaltıyor , çekip gitmek istiyorum bazen buralardan.
Moralimizi bozmayalım, ikna etmekten başka şansımız yok tedavilere
tatlım benim eşimin sporla ilgili sorunu yok aksine ben kızıyorum çok hareketlisin diye :) çevreyi normalde pek takmam derim hep ama öyle bi anda konuyu açıyorlar ki tamam akışına bıraktım desem de onların sayesinde aklıma geliyor üzülüyorum.yine de boşveerrr konuşan konuşsun çekip gidecek kadarına değmez.benim babam da demişti çok bunaltırlarsa gerekirse evinizi filan taşırız çevreyi değiştirirsiniz yeter ki siz üzülmeyin diye ama neden kaçalım bu ALLAH'tan gelen bi imtihan bunu sorgulamak kimseye düşmez.hiiiçç canını sıkma :)unutma yalnız değilsin önce ALLAH sonra bizler yanındayız :)

nur3838
10-04-13, 08:04
Arkadaşım hoşgeldin konuyla alakalı hepimizin ortak sıkıntısı malum anne olmak sevdiğimiz erkeğin baba olmasını sağlamak bedenle değil ruhla beslenmesi lazım eşlerimizin bazen küsüp kendimi geri çeksemde asla varlığımı desteğimi üzerinden çekmem. Bu konunun sadece kendi başlarına geldiğini sananlar var tıpkı benim eşim gibi bide hemen kabul edenler var ne mutlu onlara.. çevresel faktörden bahsetmişsin ben bu formda KAYSERİ TÜP BEBEK MERKEZİNDEki bölümde konuyla alakalı sıkıntımı paylaştım aa göbek çıkmış hamilemisin diyenleri bi tarafa bıraktım 5 yıl sonra dostum kızkardeşim can arkadaşım dediğim biriyle detaylara inmeden sııntımı paylaştım kısa bi süre sonra bi kalabalığın içinde günün konusuyla alakalı bana aynen şunları söyledi.. SEN ANNEMİSİNKİ BİLECEKSİN SENİN EVLADINMI VAR...?? Yüzündeki kibir bakışlarındaki alay herşey gözümün önünde hala o sözün arkasından kaç kere göz göze geldik bilmem ama gözlerinin güldüğünü hep gördüm.. çevremi değiştirmek en mantıklısı oldu çünkü bunu duyan herkesin kahkahası bunu tastikledi :) eve gittiğimdeki çıldırmışlığımı hatırlıyorum gün geçtikçe acısı azaldı ama unutamayacağım kesin.. Bıçak gibi kestim çevremle ilişkimi tüm sevgimi tüm vaktimi aileme harcıyorum Allah ömür versin annem babam hayatta eşimin annesi babası.. canımı acıtmıyolarya o bile yeter.. Amaaan diyeceğim çokta neyse başınızı ağrıttıysam affola hoşçakalın dostça kalın Allah'ın merhameti lütfu sizinle olsun..

nur3838
10-04-13, 10:04
sevup bence çok sağlam bir muayne ve sonuçlar elde etmeden sakın ameliyat olmasın eşin sakın sakın... bu ameliyat sonrası çocuk sahibi olanlarda var evet ama çok sağlam bir muayne ve güvenilir bir teşhiş olması lazım. Benim dayım uz.Dr. ürolog 21 nisanda bi düğünümüz var buraya gelecek dayımın kızıda kadın doğum cesaretimi toplarsam konuşmayı düşünüyorum ama benim durumu kimse bilmiyo öff öff öff bu akşam rüyamda doktorumu gördüm valla bi iyi konuşuyodu ki benle bi önceki akşamda genç bi erkek eşimle bana eliyle hamur yuğurdu 2 ucuna 2 yumurta kırdı eliyle tekrar şekil verip yuğururken pişti yumurtalar içinde o ekmeği yedirdi bi gitsemmi doktora başlasammı tedaviye ama maddiyat beni bunaltıyo napsam bilemiyorum.. Bide size şunu söyleyim Kayseri tüp bebek merkezinin sayfasındaki son yazışmayı okuyun değerlendirin ben ne olduğunu açıklamayım süpriz olsun :)) umut varsa herşey vardır denemesi bedavaaa :) öpüyorum sizi sayfayı boş bırakmayın lütfen

eftelya
10-04-13, 10:04
nur3838
Arkadaşım hoşgeldin konuyla alakalı hepimizin ortak sıkıntısı malum anne olmak sevdiğimiz erkeğin baba olmasını sağlamak bedenle değil ruhla beslenmesi lazım eşlerimizin bazen küsüp kendimi geri çeksemde asla varlığımı desteğimi üzerinden çekmem. Bu konunun sadece kendi başlarına geldiğini sananlar var tıpkı benim eşim gibi bide hemen kabul edenler var ne mutlu onlara.. çevresel faktörden bahsetmişsin ben bu formda KAYSERİ TÜP BEBEK MERKEZİNDEki bölümde konuyla alakalı sıkıntımı paylaştım aa göbek çıkmış hamilemisin diyenleri bi tarafa bıraktım 5 yıl sonra dostum kızkardeşim can arkadaşım dediğim biriyle detaylara inmeden sııntımı paylaştım kısa bi süre sonra bi kalabalığın içinde günün konusuyla alakalı bana aynen şunları söyledi.. SEN ANNEMİSİNKİ BİLECEKSİN SENİN EVLADINMI VAR...?? Yüzündeki kibir bakışlarındaki alay herşey gözümün önünde hala o sözün arkasından kaç kere göz göze geldik bilmem ama gözlerinin güldüğünü hep gördüm.. çevremi değiştirmek en mantıklısı oldu çünkü bunu duyan herkesin kahkahası bunu tastikledi :) eve gittiğimdeki çıldırmışlığımı hatırlıyorum gün geçtikçe acısı azaldı ama unutamayacağım kesin.. Bıçak gibi kestim çevremle ilişkimi tüm sevgimi tüm vaktimi aileme harcıyorum Allah ömür versin annem babam hayatta eşimin annesi babası.. canımı acıtmıyolarya o bile yeter.. Amaaan diyeceğim çokta neyse başınızı ağrıttıysam affola hoşçakalın dostça kalın Allah'ın merhameti lütfu sizinle olsun..
canım var ya yazdıklarını şaşkınlıkla okudum, hangi çağda yaşıyoruz? böyle hassas bir konu alay konusu yapılır mı?artı sen güvenip özelini anlatıyorsun arkadaşın ise etrafa yayıyor...iyi yönünden bak, eşini hiç sevmeyip seksi sadece eşini tatmin etmek için mekanik bir şeymiş gibi her gece her gece yaşayan kadınlar var...Kendileri istemiyor hatta eşlerinden tiksiniyorlar ama mecbur yaşıyorlar...Biz en azından eşlerimizi seviyoruz, cahil kesime indikçe etrafın karışması, müdahele etmesi yaygınlaşıyor...Benimde cahil akrabalarım falan var, uluorta soruyorlar "hala çocuğunuz yok mu?" diye hatta ben eskiden çocuk düşünmediğim sırada biri "senin için dua ediyorum bebeğin olsun diye" demişti, düşün yani belki ben istemiyorum, belki evliliğimde sorun var oturmadıkça çocuk kararı almayacağım....Ve sonuçta illa herkesin bebeği olacak diye bir kural yok, o cahiller 3 tane 5 tane doğuruyorda ne oluyor? toluma yararlı evlat yetiştiremedikten sonra...Sefalet ve ilgisiz ailede yetişen çocuklar...masum çocuklar...İstemeyen değerini bilmeyen böyle yumurtlar gibi doğurur, bizim gibiler isede!!! neyse canım isyan etmeyeceğim, Allah hepimizi görüyor, dua edelim bolca, çok inanarak....!

sevup
10-04-13, 16:04
nur3838

hoş buldum arkadaşım :) eşin yalnız değil bunu her zaman söyle ona,benim eşim durumu hemen kabullenenlerden ama benim sorunum karga tulumba çözüm bulmaya kalkışması.ben biraz detaycıyım ve önceliğim onun sağlığı bu yüzden bulunduğum ildeki bütün ürologlara gitmeden içim rahat etmeyecek.eşimi ikna ettim yarın bide özel hastaneye gidicez bakalım onlar ne diyecek.çevre faktörünü kafaya taksam da eşime çoğunu anlatamazdım üzülecek diye ama inan buraya üye olduğum günden beri o kadar takmıyorum.çünkü sizlerle paylaşıyorum ve rahatlıyorum.beni anlayan birilerinin olduğunu bilmek çok güzel...arkadaşına gelince bi anlık patavatsızlığı bi dostluğu bitirmiş yazık!..bu rada şahsen benim başımı ağrıtmadın :) her zaman yazdıklarını okumaya hazırım...sevgiyle kal...ALLAH yardımcımız olsun inşallah.

sevup
10-04-13, 16:04
nur3838
sevup bence çok sağlam bir muayne ve sonuçlar elde etmeden sakın ameliyat olmasın eşin sakın sakın... bu ameliyat sonrası çocuk sahibi olanlarda var evet ama çok sağlam bir muayne ve güvenilir bir teşhiş olması lazım. Benim dayım uz.Dr. ürolog 21 nisanda bi düğünümüz var buraya gelecek dayımın kızıda kadın doğum cesaretimi toplarsam konuşmayı düşünüyorum ama benim durumu kimse bilmiyo öff öff öff bu akşam rüyamda doktorumu gördüm valla bi iyi konuşuyodu ki benle bi önceki akşamda genç bi erkek eşimle bana eliyle hamur yuğurdu 2 ucuna 2 yumurta kırdı eliyle tekrar şekil verip yuğururken pişti yumurtalar içinde o ekmeği yedirdi bi gitsemmi doktora başlasammı tedaviye ama maddiyat beni bunaltıyo napsam bilemiyorum.. Bide size şunu söyleyim Kayseri tüp bebek merkezinin sayfasındaki son yazışmayı okuyun değerlendirin ben ne olduğunu açıklamayım süpriz olsun :)) umut varsa herşey vardır denemesi bedavaaa :) öpüyorum sizi sayfayı boş bırakmayın lütfen
canım seni çok iyi anlıyorum benim eşimin şeker hastası olduğunu dahi bilmeyenler var ama sonuçta biri dayın diğeri kuzenin onlardan duyulmaz sanırım gerçi akrabalarını sen daha iyi bilirsin ama bi konuş istersen.bu arada maddiyat derken bu tedaviler çokmu pahalı biz yeni başladığımız için hiç bi bilgim yok canım.sevgiler...öpüyorum.

nur3838
10-04-13, 19:04
eftelya
canım var ya yazdıklarını şaşkınlıkla okudum, hangi çağda yaşıyoruz? böyle hassas bir konu alay konusu yapılır mı?artı sen güvenip özelini anlatıyorsun arkadaşın ise etrafa yayıyor...iyi yönünden bak, eşini hiç sevmeyip seksi sadece eşini tatmin etmek için mekanik bir şeymiş gibi her gece her gece yaşayan kadınlar var...Kendileri istemiyor hatta eşlerinden tiksiniyorlar ama mecbur yaşıyorlar...Biz en azından eşlerimizi seviyoruz, cahil kesime indikçe etrafın karışması, müdahele etmesi yaygınlaşıyor...Benimde cahil akrabalarım falan var, uluorta soruyorlar "hala çocuğunuz yok mu?" diye hatta ben eskiden çocuk düşünmediğim sırada biri "senin için dua ediyorum bebeğin olsun diye" demişti, düşün yani belki ben istemiyorum, belki evliliğimde sorun var oturmadıkça çocuk kararı almayacağım....Ve sonuçta illa herkesin bebeği olacak diye bir kural yok, o cahiller 3 tane 5 tane doğuruyorda ne oluyor? toluma yararlı evlat yetiştiremedikten sonra...Sefalet ve ilgisiz ailede yetişen çocuklar...masum çocuklar...İstemeyen değerini bilmeyen böyle yumurtlar gibi doğurur, bizim gibiler isede!!! neyse canım isyan etmeyeceğim, Allah hepimizi görüyor, dua edelim bolca, çok inanarak....!
Bende önceleri çok sarsıldım 4-5 ay ama son 1 haftadır yani buraya üye olduğum günden beri öyle hafifimki sorma, iyiki bu başlığı açmışsın :) bende dua ediyorum Allahım hayırlı sağlıklı imanlı bereketli bi evlat nasip et diye güzelce yetiştirebiliyim ne bileyim işte hayalim çokta ahh ahh bi gerçek olsa :)) işin garip tarafı şu,ben yıllardır eşimi hastaneye gitmeye ikna edemiyordum sonucun negatif ve umutsuz çıkması korkusundan heralde ben konuşsam bile susturuyodu en son ikna olup hastaneye gittiğinde sonucun pozitif ama bazı aşamalardan geçmesi gerektiğini öğrendiğinde bi heyecan bi hızlılık anlamadım 14 nisanda direk tüp bebek merkezinde 2. testi var resmen gün sayıyo bugünden itibaren karbonat içmeye başladı bakalım ne olacak o gün testte sonuçlarda farklılık olumlu değişiklikler olacakmıı ???

nur3838
10-04-13, 20:04
sevup

hoş buldum arkadaşım :) eşin yalnız değil bunu her zaman söyle ona,benim eşim durumu hemen kabullenenlerden ama benim sorunum karga tulumba çözüm bulmaya kalkışması.ben biraz detaycıyım ve önceliğim onun sağlığı bu yüzden bulunduğum ildeki bütün ürologlara gitmeden içim rahat etmeyecek.eşimi ikna ettim yarın bide özel hastaneye gidicez bakalım onlar ne diyecek.çevre faktörünü kafaya taksam da eşime çoğunu anlatamazdım üzülecek diye ama inan buraya üye olduğum günden beri o kadar takmıyorum.çünkü sizlerle paylaşıyorum ve rahatlıyorum.beni anlayan birilerinin olduğunu bilmek çok güzel...arkadaşına gelince bi anlık patavatsızlığı bi dostluğu bitirmiş yazık!..bu rada şahsen benim başımı ağrıtmadın :) her zaman yazdıklarını okumaya hazırım...sevgiyle kal...ALLAH yardımcımız olsun inşallah.
Bende öyle burada ilk yazmaya başladığım günden beri bi hafiflik var dinleyenlerin anlayanların samimiyetinden olsa gerek :) bu arada dayımlar konusunda kararsızım ne bileyim işte en son çare olarak görebilirim. tedavi konusunda bana söylediklerini söyleyim bize sadece tüp bebek olur dediler ilk gittiğimiz hastane kampanyadaymışş!! bu lafada orda gıcık oldum kampanyadayız kaçırmayın diyo hemşire...! 3.750 tl tabi bunun artısıda olabilir ikinci gittiğim hastane yanlış hatırlamıyosam 3600 tl dedi (doktor orda geçici duruyormuş normalde yeri tüp bebek merkezi) kısaca ekstra masraf olursa şayet 5000 diyoruz. benim diğer arkadaşlarla konuştuğuma göre eğer sonuç başarısız olursa hastane ve doktorlar yardımcı oluyorlarmış ama ne derece ne ölçüde bilmem her hastane her doktor aynımıdır bilmiyorumda benim son konuştuğum doktor ve hastane hakkında bu bilgiler.

sevup
12-04-13, 16:04
slm kızlar başka bi doktora gideceğimizi söylemiştim.dün gittik ve eşim üroloğa ben de dahiliyeye muayene olduk.sonuç aynı eşimin varikosel ve ameliyat olması gerekiyor ama doktor ameliyatın riskli olmadığını söylemiş.birde bu doktor daha umutlu konuştu 3 tane ilaç verdi ve ameliyattan önce de hamile kalabileceğimi söyledi.canlı sperm denk gelir ve olabilir demiş(önceki hamileliğimde öyle olmuştu zaten).benim epeydir mide bulantısı ve sırt ağrısı şikayetlerim vardı.doktora gitmeyi de hep erteliyodum.dün muayene oldum ve doktor yoğun stresten bağırsak ülseri oluşmuş dedi .2 tane ilaç verdi;bunları iç,stresi hayatından çıkar o zaman geçer dedi.ilaçlar bitince kontrol var.işte kızlar durum bundan ibaret.eşim ve ben şimdi ilaçlarımızı kulanıyoruz.ALLAH şifa versin hepmize. sevgiler...

nur3838
13-04-13, 20:04
eşinemi ilaç verdi Dr. anlamadım umarım herşey yolunda gider

sevup
14-04-13, 07:04
nur3838
eşinemi ilaç verdi Dr. anlamadım umarım herşey yolunda gider
evet canım eşime de ilaç verdi burda ilaç ismi yazabilirmiyim bilmiyorum ama bu ilaçları daha önce de kullanmıştı ve ben hamile kalmıştım.

nur3838
14-04-13, 21:04
ya bişey söylücem eşinin test sonuçlarında spermin kalitesi sayısı nedir normalmi bizdeki sayı 21 milyon ve dediğim gibi ölüyo çıkış yolu malum.. sizde böyle bir sorun yok değilmi.. ben şu dakikadan sonra mutlaka !! dayımla konuşurum sizin durumla bizim durum arasındaki farkı ve doktorun tavsiye ettiği ilacı söylerim lütfen söyle ??

nur3838
15-04-13, 11:04
şuan işteyim kaç kere kontrol ettim siteyi cvp yazdınmı acaba diye,heyecan ve sabırsızlıkla bekleniyorsunnn :)))

sevup
15-04-13, 16:04
nur3838
şuan işteyim kaç kere kontrol ettim siteyi cvp yazdınmı acaba diye,heyecan ve sabırsızlıkla bekleniyorsunnn :)))
ayy canım nolur kusura bakma yazını dün gece okudum eşim evdeydi cvp yazamadım.eşim bu kadar detayını sizinle paylaştığımı bilmiyor o yüzden.sabah o gidince yazacaktım ama evden beraber çıktık,ben annemlerdeyim bugün; eve yarın geçicem.eve geçince eşimin tahlil sonuçlarını da yazarım olur mu?Bide tam olarak ne öğrenmek istediğini yazarsan daha iyi yardımcı olurum sanırım.istediğini sor canım ona göre cvplayayım.bi fikir olur,fayda sağlarsa ne mutlu bana :))sevgiler...

nur3838
15-04-13, 18:04
herkes aynı sanırsam erkekler bilmese daha iyi olur bencede :) şimdi daha önce bahsettiğim gibi sperm sayısı kalitesi ve hareketliliği malum.. sizdeki sonuçlar ve ilacın sebebini söylersen memnun olurum ilacı neden verdi ismi ne ? Allahım ya tüp bebek olmadanda bizim olma ihtimali varda bizmi yönlendirilemiyoruz..... Kafammı karıştı anlamadım ama heyecanlandım :) beni aydınlatırsan çok memnun olurum hoşçakal Allah'a emanet ol

sevup
15-04-13, 20:04
nur3838
herkes aynı sanırsam erkekler bilmese daha iyi olur bencede :) şimdi daha önce bahsettiğim gibi sperm sayısı kalitesi ve hareketliliği malum.. sizdeki sonuçlar ve ilacın sebebini söylersen memnun olurum ilacı neden verdi ismi ne ? Allahım ya tüp bebek olmadanda bizim olma ihtimali varda bizmi yönlendirilemiyoruz..... Kafammı karıştı anlamadım ama heyecanlandım :) beni aydınlatırsan çok memnun olurum hoşçakal Allah'a emanet ol
tmm canım gerekirse eşim uyurken yazarım:)) ALLAH izin verirse yarın tahlil elimde sorularını cevaplıcam.sen de ALLAH'a emanet ol.

sevup
17-04-13, 14:04
eşimin geçen seneki tahlil sonuçları:
volüm(ml):3 cc
Semen rengi:Gri opak
Normal görünümlü:Normal
Likefikasyon süresü(dk):30 dk
Semen kokusu:Normal
Anormal görünümlü:Yok
Perhiz süresi:3 gün
Ph:7.6

İncelenen sperm Sayısı 1ml'lik sperm
Yüzde % sayısı(milyon)

Test edilen sperm 26 26.000.000 100
+4(hızlı,düz hatta hareket) 1 1.000.000 %4
+3(hızlı,ama düz hatta değil) 2 2.000.000 %8
+2(hareket var ama yerinde sayıyor) 5 5.000.000 %19
+1(ölü) 18 18.000.000 %69
(+4)+(+3) 3 3.000.000 %12
(+4)+(+3)+(+2)canlılık oranı 8 8.000.000 %31
TOTAL HACİMDEKİ SPERM SAYISI:3ml x 26.000.000(1mil'deki sayı)=78.000.000
MİKROSKOBİ:Nadir lökosit görüldü.

SPERMİN NORMAL BULGULAR Normal Değerler
Volüm > 2 ml (2-6)
Ph 7.2-8.0
Canlılık oranı (+4+3+2) >%60***
Aktivite +4>%25 veya +4+3>%50***
Ml deki sperm sayısı >20.000.000ml

sevup
17-04-13, 14:04
canım tahlilde ne gördüysem yazdım :)) sen ona göre karşılaştırma yaparsın bu tahlilden sonra o ilaçları verdi doktor ve ben 3 ay sonra hamile olduğumu öğrenmiştim.Bu sene yaptırdığımız tahlil sonuçları tabi ki farklı çıktı ve varikosel olduğunu da öğrendik ama geçen yıl varikosel varmıydı bilmiyoruz.çünkü doktorumuz el ve ultrason muayenesi yapmamıştı,sadece bu tahlili yaptırmıştık.eşim yine aynı ilaçları kullanıyor ama şimdi şansımız ne kadar bilemiyoruz.

nur3838
20-04-13, 21:04
inşallah fazla beklemeden hayırlı haberler alırsın doktorlardan,darısı tüm isteyenlere ve bana.. ben yarın akşam dayımla konuşma yapıcam bakalım tavsiyesi ne olacak.. son günlerde umutlu olduğum halde kafam karışık merak etiğim sorun gördüğüm herşeyi paylaşmak zorundayım ve yapıcam inşallah bakalım tavsiyesi ne olacak dayımın umarım herşey dahada zorlaşmaz Allah kolaylık versin işlerime,işlerimize..

sevup
20-04-13, 21:04
nur3838
inşallah fazla beklemeden hayırlı haberler alırsın doktorlardan,darısı tüm isteyenlere ve bana.. ben yarın akşam dayımla konuşma yapıcam bakalım tavsiyesi ne olacak.. son günlerde umutlu olduğum halde kafam karışık merak etiğim sorun gördüğüm herşeyi paylaşmak zorundayım ve yapıcam inşallah bakalım tavsiyesi ne olacak dayımın umarım herşey dahada zorlaşmaz Allah kolaylık versin işlerime,işlerimize..
Amin canım ALLAH hepimize kolaylik verir inşallah ve tez zamanda hayırlı haberler aliriz inşallah.dayinla konuşunca bizi habersiz birakma olur mu?

sevup
29-04-13, 16:04
slm canım naptın konuştun mu dayınla?

nur3838
7-05-13, 14:05
Geçte olsa burdayım kusura bakma iş güç puff puff............. :KK43: evet konuştum dayımın dediği rapora göre ameliyat gerektirmeyen ufak bi varikosel var ve ameliyat edilmesede olur çünkü çocuk olmasına engel değilmiş,normal şartlarda çocuğunuz olmaz diye kedinlikle konuşulamaz dedi. %1 düşük bi ihtimal oolabilir ama destek şart dedi.. yani ağırlık ve umut tüp bebek dayımda aynısını söyledi,ama biraz beklememi söyledi..(kendi psikolojim için ) yani değişik bir bilgi yol yok ama bunada bin şükür Allah dermansız dert vermesin..

sevup
8-05-13, 20:05
nur3838
Geçte olsa burdayım kusura bakma iş güç puff puff............. :KK43: evet konuştum dayımın dediği rapora göre ameliyat gerektirmeyen ufak bi varikosel var ve ameliyat edilmesede olur çünkü çocuk olmasına engel değilmiş,normal şartlarda çocuğunuz olmaz diye kedinlikle konuşulamaz dedi. %1 düşük bi ihtimal oolabilir ama destek şart dedi.. yani ağırlık ve umut tüp bebek dayımda aynısını söyledi,ama biraz beklememi söyledi..(kendi psikolojim için ) yani değişik bir bilgi yol yok ama bunada bin şükür Allah dermansız dert vermesin..
amin canım.moralini bozma en azından ameliyata gerek yokmuş bak bu da iyi.ALLAH hakkımızda hayırlısını versin inşallah.

shadow_shine
4-06-13, 02:06
sevup
canım hiç korkma şeker hastalığı yaş ilerledikçe etkisini gösteriyor daha çok benim eşimde şeker hastası bilerek evlendim çok seviyoruz birbirimizi ve çok şükür cinsel anlamda bi sorunumuzda yok ama benim eşimde de azosperm vardı hatta sperm sayısı 0 dı. sperm kanallarının ikisinde de kist varmış ameliyat oldu aldırdı hiç bi sorunda çıkmadı ki varikosel çok daha kolay bi ameliyat düşün Allah korusun apandist olsa ameliyat ettirmiycek misin herşeyin hayırlısını düşün bence Allahın izniyle hiç bi sorun çıkmaz bu arada eşim 29 yaşında ve 6 yıldır şeker hastası ve gram dikkat etmiyor şekeri 400 500lerde 3 tabak tatlıyı arka arkaya yer insilün vurmaz umursamaz biri yani bende artık uyarmaktan bıktım açıkcası ilgilenmiyorum ameliyattan sonra hamile de kaldım bence sende arayı uzatma hemen olsun ameliyat bir an evvel bebeğine kavuş inşallah :))

bengusuu
4-06-13, 06:06
shadow_shine
canım hiç korkma şeker hastalığı yaş ilerledikçe etkisini gösteriyor daha çok benim eşimde şeker hastası bilerek evlendim çok seviyoruz birbirimizi ve çok şükür cinsel anlamda bi sorunumuzda yok ama benim eşimde de azosperm vardı hatta sperm sayısı 0 dı. sperm kanallarının ikisinde de kist varmış ameliyat oldu aldırdı hiç bi sorunda çıkmadı ki varikosel çok daha kolay bi ameliyat düşün Allah korusun apandist olsa ameliyat ettirmiycek misin herşeyin hayırlısını düşün bence Allahın izniyle hiç bi sorun çıkmaz bu arada eşim 29 yaşında ve 6 yıldır şeker hastası ve gram dikkat etmiyor şekeri 400 500lerde 3 tabak tatlıyı arka arkaya yer insilün vurmaz umursamaz biri yani bende artık uyarmaktan bıktım açıkcası ilgilenmiyorum ameliyattan sonra hamile de kaldım bence sende arayı uzatma hemen olsun ameliyat bir an evvel bebeğine kavuş inşallah :))
selam kızlar bende sizinle aynı durumdayım yaklaşık 2 senedr evliyim eşim 37 yaşında çocuğumuz olmasını çok istedik olamyınca doktora gittim bende birşey çıkmayınca yalvar yakar eşimi zorla ikna edip götürdüm ve malesef sonuç 0 sperm çıktı ne yapacağımızı bilemedik.Daha sonra bazı tahliller yapıldı ve birde baktıkki eşimin şekeri 300 lerde tesadüf olarak tip 2 diyabet olduğunu öğrendik 7 ay önce doktor bunun yeni birşey olmadığını yaklaşık 5 senedir falan bu hastalıkla yaşadığını söyledi çok şaşırdık şimdiye kadar hiç aklımıza gelmezdi böyle birşey çok bunaldım bi tarftan bu hastalık bir taraftan çocuğum yok eşimi doktora gitmeye ikna edemiyorum herşey çok güzel giderken birden herşeyimiz alt üst oldu ne yapacağımı bilmiyorum

sevup
6-06-13, 19:06
shadow_shine
sağol canım iyi dileklerin için :))ALLAH bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah:nazar:.canım başka doktora gittik ve şimdilik ameliyat olmadan da hamile kalabilirmişim.eski ilaçların aynısını verdi doktor, eşim şimdi onları alıyor ama biz bebeği bi kaç ay ertelemek zorunda kaldık.önceki yazılarımda bahsetmiştim eşimin doktora gittiği gün bende de bağırsak ülseri olduğunu öğrendik(yoğun stresten olmuş) ve doktor 3 aylık bir tedaviye başladı, ülseri yok etmeden hamile kalmama müsade etmiyor ilaç zararlıymış hamilelikte neyse ki az kaldı bir ay sonra kontrolüm var vee sonra çalışmalara devam :KK46: bu arada ben de kan pıhtılaşması da var ,bizim imtihanımız da böyle ALLAH beterinden korusun.benim eşim de tatlı yiyor tabi ki hiç yemiyor değil ama insülin mutlaka kullanıyor.yanlış anlamazsan arkadaşım bazı tavsiyelerde bulunmak isterim haddim olmayarak mesela ben kek yaptığımda özellikle kakaoluysa bol tarçın da ekliyorum(tarçın biliyosun şeker hastalarına faydalı)tabi eşim bazen kokusundan anlayıp burun kıvırıyor ama napıyım:KK1: kuru fasulyenin,nohutun yanına artık pirinç pilavı yerine şehriye pilavı yapıyorum ve bunun gibi bazı şeyler... yani baktın o dikkat etmiyor sen fikir üretmeye çalış canım onlara da hak vermeliyiz zor bir süreç ALLAH yardımcımız olsun...

sevup
6-06-13, 20:06
bengusuu
selam kızlar bende sizinle aynı durumdayım yaklaşık 2 senedr evliyim eşim 37 yaşında çocuğumuz olmasını çok istedik olamyınca doktora gittim bende birşey çıkmayınca yalvar yakar eşimi zorla ikna edip götürdüm ve malesef sonuç 0 sperm çıktı ne yapacağımızı bilemedik.Daha sonra bazı tahliller yapıldı ve birde baktıkki eşimin şekeri 300 lerde tesadüf olarak tip 2 diyabet olduğunu öğrendik 7 ay önce doktor bunun yeni birşey olmadığını yaklaşık 5 senedir falan bu hastalıkla yaşadığını söyledi çok şaşırdık şimdiye kadar hiç aklımıza gelmezdi böyle birşey çok bunaldım bi tarftan bu hastalık bir taraftan çocuğum yok eşimi doktora gitmeye ikna edemiyorum herşey çok güzel giderken birden herşeyimiz alt üst oldu ne yapacağımı bilmiyorum
slm canım hoşgeldin öncelikle geçmiş olsun çok bunaldım diyosun seni anlıyorum ama sabretmeye çalış çünkü zorlu bir süreçtesin ve eşine çok destek olman gerekiyor biliyosun dimi?onlar bizim gibi değiller onlara önce bulundukları durumu kabullenmeleri için zaman vermemiz gerekiyor doktora gidip tedavi isteği daha sonra gelişiyor çünkü durumu bizim gibi hemen kabullenemiyorlar.benim eşim de ikinci kez gitmeye zor ikna olmuştu ama şimdi tedavi için acele ediyor.ısrar ettim gitmedi,istemedi baktım olmuyor sustum,kendi haline bıraktım ve bi gün elinde sonuçlarla geldi eve, kendiliğinden gitmiş birlikte başka doktora da gidelim dedik,beraber gittik şimdi tedavi başladı.ALLAH yardımcımız olsun,bize ve tüm isteyenlere de tez zamanda nasip eder inşallah.