Bu aralarda araba almayı düşünen var mı_?

CuteMom
22-05-13, 05:05
Günaydın bayanlar
Sonunda hep istediğim şey olacak araba sahibi olacağım :) Olacağız eşimle yani
Buara yana yakıla araba arıyoruz istediğim 2 model var eşim daha esnek bunu 6 'ya kadar çıkartabiliyor ,

Bu ara araba almayı düşünenlerle sohbet edip paylaşımda bulunmak istiyorum . dizelmi benzinlimi benzinli olsa lpg taktırılsa sorun yaşanırmı gibi şeyleri merak ediyorum.. Birde 2.el araclar şuanda pahalıymış gibi geliyor başka şehirden araba alınırken nasıl alınır vb şeylerle ilgili konuşmak istiyorum

Diğer acıtıgm yanlıs baslıklı konunun kapatılmasını rıca edıyroum

eLmayRa
Konu, içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.

delimaviii
Bence dizel ya da lpg alın benzin çok pahalı hatta dün gece de 10 krş zam yaptılar 5 tl ye yaklaşıyor.
0 mı 2. El mi konusuna gelincede bence araba şans işi 0 aldığın araba da sorun çıkarıyor bu bedenle karar size kalmış birazcık maddiyatla alakalı ama bence 50-60 bin arası verip sıfır alıcana belli başlı markaların 2. Eli çok daha mantıklı. Bir de araba alırken 2. El piyasası da önemli çabuk elden çıkarabileceğiniz piyasası olan bir araba alın ki değiştirmek istediğinizde daha az zarara uğrayın.
Allah kazasız belasız kullanmayı nasip eder inşallah arabanızı:)

BenAsli
22-05-13, 06:05
sabah sabah dıger baslıgı okuunca sasırdım ıcerıgı okuyunca cok guldum :KK1::KK1:

gunaydın cutemom

eLmayRa
En az yakan ve performansı düşürmeyen arac dizeldir ama dizel araba bozulunca (motor vs) parçası cok cok pahalıdır.

Arabaya sonradan da lpg taktırabilirsiniz ve hicbir sorun da yaşanmaz.

Noter masrafı, sigorta masrafı en az 1000 lira tutar.

Başka şehirden alındığında sorun olmaz, ben denizliden aldım, tek sorun plaka değiştirmekti.

Yaz aylarında olduğumuz icin piyasa biraz pahlı ve hareketli, dolayısıyla 1000-2000 lira da artmış durumda.

Başka soru?

CuteMom
Şimdi ibiza için bende yolda gördüğüm bir araba değil alırız satmaya kalkarız satamayız o zaman ne olacak dıyoruz
30 bıne kadar bir araba düşnüüyoruz
kayınpederım 2011 fluence aldı lpg taktırdı servısı keske taktırmasaydın ısınmadan oturu bazı parcalarına teknıkb unlar adlarını unuttum sorun yaratabılecegını soylemıs

eşimde dizelin 15.000 km bakımlarının oldugunu bu bakımların 1500 tl gıbı tuttugunu bır sorun oldugunda cok pahalı oldugunu soyluyor

benım babam lpg taktırmayın dıyor patlar dıyor :)

eşim bir depo dizel ile 900 km gidilir diyor 120 dolar diyor mesala
aynı aracın bir deposu 70 dolar 350 km gider diyor
yani acıkcası lpg dizelmi karlı anlayamadım ,
benzinle dizel arasındada cok az bir fark varmış ama km cok yakmıyor diyor eşim

neyse izmride bir araba bulduk fiesta 2011 13.000 km
hiçbir değişini bilmem nesi yok
galeri satıyor bır akrabamız gıdıpb akacak araba bugun yarın
otomatik benzinli bu arac ,
birde aynı galeride düz vites dizeli varmış 1.500 tl daha pahalıymış o

ikisinin rengide vişne cürüğü titanyum full model bilemiyorum

opel corsada olur ama bunları dısarıda degıl ınt buluyoruz henuz hıc konusulmadı

ayretten eşim c3 olaiblir diyor dizel bulmuş bir tane 27 bin
aman aman ölüp bittiğim bir arac olmadıgı ıcıno paralara cıkıyorsa keısnlıkle fıesta olsun dıyorum

tekrar ayretten dıyorum eşim opel astra 2010( kartalın modıfıye halı gıbı) 2011 ford focus cıkarsada alıcam sana sormaya nıyetım yok dıyor ben cok detaya ınıyom :)
focusuda kesınlıkle 95 model opel astraya benzetıyorum kesınlıkle begenmedım
ya fiesta olsun ya corsa olsun :)
lpg taktırmakta 1500 tl imiş bu arada :)

izmirden alırsan plaka değişmem diye dusunuyorum elmayracım

Lahesis
benzinli arabalar fiyat olarak daha uygun, 1.2 motor alırsanız lpg ile neredeyse başabaş gidiyormuş...
biz de araba değiştirmeyi düşünüyoruz ama sıfır yerine 2009 ve üzeri planlıyoruz...
boyasız,darbesiz,mümkün mertebe ilk sahibinden...
ama büyük şehirde boyasız araba bulmak neredeyse imkansız,illaki bir yere sürtmüş oluyor araçlar...
siz sıfır mı düşünüyorsunuz...
bütçeniz nedir?
hayatım sahibinden.com da geçiyor bu aralar...

eLmayRa
CuteMom
Şimdi ibiza için bende yolda gördüğüm bir araba değil alırız satmaya kalkarız satamayız o zaman ne olacak dıyoruz
kayınpederım 2011 fluence aldı lpg taktırdı servısı keske taktırmasaydın ısınmadan oturu bazı parcalarına teknıkb unlar adlarını unuttum sorun yaratabılecegını soylemıs

eşimde dizelin 15.000 km bakımlarının oldugunu bu bakımların 1500 tl gıbı tuttugunu bır sorun oldugunda cok pahalı oldugunu soyluyor

opel corsada olur ama bunları dısarıda degıl ınt buluyoruz henuz hıc konusulmadı

aman aman ölüp bittiğim bir arac olmadıgı ıcıno paralara cıkıyorsa keısnlıkle fıesta olsun dıyorum

tekrar ayretten dıyorum eşim opel astra 2010( kartalın modıfıye halı gıbı) 2011 ford focus cıkarsada alıcam sana sormaya nıyetım yok dıyor ben cok detaya ınıyom :)

Beğenmediğin opel (eğer hb ise) hepsinden daha iyi bir araç. İnan bana. Hem parçası, hem yol tutuşu. Ben arabamı değiştiricem ve corsa alıcam inşallah. Sadece cok az motor sesi geliyor.

İnan bana fiesta sadece görüntü bir arac. İci plastik ve fordların arızaları cok cok fena oluyor, benim fiestam vardı bir kez yolda kaldı 2000 cıktı cebimden. Üstelik arac otomatik, geri kaçma yapabilir, şanzıman problemi cıkarabilir. Ve cok cok yakar. Üstelik ona lpg de taktırsanız, normal benzinli arac kadar yakar.

C3 güzel araba ama size kücük gelir, malum ege de var, bagajı kücük.

Eşin haklı dizellerin bakımları cok pahalı.

Lpg eskisi gibi değil, baban korkmasın, dacia vs lpgli arac üretip piyasaya sürüyorlar artık.

Değiştirme tabi plakayı, istanbul sigortası cok pahalı

CuteMom
benımde oyle acıkcası
bızde 2009 ve ustu araclara bakıyoruz butcemız 30 bın tl ama daha ustune asla cıkamayız cıkmamamız gerek

1.2 motor benzınlı arkadaslra sordugumda hıcte oyle az yakmadıgınıs oyluyorlar ozellıkle corsa ıcın 1.2 motor bakmıstım ama
oyle olmuyormus
o yuzden benzınlıyı hıc dusunmuyorum bol bol gezerız cunku kurtarmaz bızı

gofretto
eLmayRa_
Beğenmediğin opel (eğer hb ise) hepsinden daha iyi bir araç. İnan bana. Hem parçası, hem yol tutuşu. Ben arabamı değiştiricem ve corsa alıcam inşallah. Sadece cok az motor sesi geliyor.

İnan bana fiesta sadece görüntü bir arac. İci plastik ve fordların arızaları cok cok fena oluyor, benim fiestam vardı bir kez yolda kaldı 2000 cıktı cebimden. Üstelik arac otomatik, geri kaçma yapabilir, şanzıman problemi cıkarabilir. Ve cok cok yakar. Üstelik ona lpg de taktırsanız, normal benzinli arac kadar yakar.

Lpg eskisi gibi değil, baban korkmasın, dacia vs lpgli arac üretip piyasaya sürüyorlar artık.

fiasta için söylediklerinde çok haklısın elmiş,
Makyajlı, bakımlı, dışı fıstık gibi ama içi boş hatunlar varya fiestayı onlara benzetiyorum :)))

cutecim, Toyota, opel, volkswagenin spor modellerini öneririm, çevremde kullananların hepsi oldukça memnun, sağlam araçlar
bi gün alacak olursam bu markalardan birini isterim.

eLmayRa
gofretto
fiasta için söylediklerinde çok haklısın elmiş,
Makyajlı, bakımlı, dışı fıstık gibi ama içi boş hatunlar varya fiestayı onlara benzetiyorum :)))

cutecim, Toyota, opel, volkswagenin spor modellerini öneririm, çevremde kullananların hepsi oldukça memnun, sağlam araçlar
bi gün alacak olursam bu markalardan birini isterim.
Aynen, daha güzel anlatılamazdı, bu yüzden en cok şirketler kullanıyor bu arabayı.

Zaten 30 bin gözden cıkarıldıysa golf vs olur. Mikemmel araclar :KK70:

CuteMom
eLmayRa_

hangısı astramı focusmu esımde onların daha saglam oldugunu soyluyor zaten
ama ben goruntulerını hıccc begenmedım bakıyorum edıyorum ıcıme sınmıyor
corsa ıyı corsaları begenıyorum ama beyaz olsun :)
fiestanın ıcıne gırmedıma ma arka koltukları cok kucukmus dıyor esım esım bana yansıtmasada kayınpeder sen onu ıstıyorsun dıye fıestaya yonelıyor onur merak etme dıyor ama yanlısta yaptırımıyım ıllada onu ıstıyorum dıye

sen otomatık vıtes onermıyormusun arkaya kacacaına bır kac kez kaldırmada sorun yasamayı tercıh ederım canım yanı benzınlıyle kafa kafaya gelecekse kalsın otomatık vıtes

yanı dızelmı almalıyız ne almalıyız
yada lpg olursada mutlaka duz vıtesmı olsun dıyorsun elmayracım?

esımın babası cok yakmasını sorun etmedıgı ıcın neredeyse herseye yonlendırıyor bızı ama bızı butcesıde ılgılendırdıgı ıcın hata yapmak ıstemıyoruz
bende detaycı bayanlar olarak bayanlardan fıkır almaya karar verdım yanı sızden :)

CuteMom
kirada otururken ev sahibimiz galericiydi
golf onlarada sorduk ancak oyle golfu temiz km düşük bulunamıyor yoksa elbette golflar cok guzel
eşim 2008 modelını 27 bıne buldu o kadar eskı de ıstemem acıkcası :)
cok zor ya ben peynır gıbı gıder alırız gelırız dıyodum
ıcıne gırdıkce dahada cıkmaza gırıyor bu araba ısı

buarada i20 veya i30 bır tanıdıgım soyledı bayanalra ozel 26 bın tl dıye kampanya yapmıs ama memurlaramı acaba bılemedım gercı esım hyundaı begenmıyor allah korusun bır kazada kagıt gıbı ezılır dıyor
toyota aurıs bakıcakalr yarın ama ne bılım cat dıye getırıcek ahanda araba dıye yuregıme ınecek
cokmu dhaıl oluyorum acaba ısın ıcıne...

Issadorra
Araba zevk işi ama eşin haklı.
2007 model Astramı 5 sene kullandım,99 binde başka arabayla değiştim hala taş gibi.
Hatta satmaya kıyamadım kardeşime verdim.
Toyota, WV , Opel sınıfının en iyi arabalarıdır.
Seat,C3,Hyundai düşünme diğerlerini alabilecek imkanın varsa.
Yeğenimde arabasını değiştirdi Corsa dizel vardı.
Şimdi Chevrole aldı tüp taktırdı corsadan daha fazla yaktığını söylüyor.
Görünüm kadar , arabanın sağlamlığı, crash testleride önemli.

nur0993
Merhaba cnm. benim 2 tane dayım var. Birinin arabası fiesta diğerinin murat 124 :KK1: Fiestanın içine 5 kişi binmek ölüm gibi. İçi çok dar. Hacı murata 8 kişi binmişliğimiz var :KK1:

Benim eşim araba bağımlısı. Alım satım da yapıyor. Bence citröen almayın. Reno ya da opel ondan kat kat daha iyidir. Corsa çok güzel araba yumuşacık :KK1: Birde ben şahsen uzun arabaları sevmiyorum kısa yani kesik kasa denen arabalar daha güzel duruyor. Hem park etmesi de daha kolay olur.
Sahibinden.com ile akraba olmak üzereyim :KK1: Sende ordan bakabilirsin. Son olarak benim 30.000 liram olsa hiç düşünmeden Polo alırım :KK1: parçaları biraz pahalıymış ama olsun :KK14:

nur0993
2006 2007 model düşünürsen Seat Leon da çok güzel bir araba

CuteMom
30 bın var derken kredı cekıcez :)
yarı parası vardı bıraz fazlası ama o parayada araba bulamayız dıye ev yenıleme kredısını toptan kapatıp yenıden kredı cekıcez
bende kısa arabaları sevıyorum buarada

gorunumunde zıyade baska bılgım olan bsıey yok ama ıste bende esıme bırakıp kapıma focus ıle gelırse gercekten basının etını yerım
astrayı begenmıyorum harbıden gorunumu fılan cok cırkın onu cok uzun gelıyor focusa gırmek bıle ıstemıyorum 95 model opes astralar vardı spor onlaa benzetıyorum onların ıyı kasa halı gıbı
sahbıninden,den cıkamıyorum buarada bende

CuteMom
nur0993
2006 2007 model düşünürsen Seat Leon da çok güzel bir araba
evet cok guzeller ama artık apacı arabası olmus :) bırde modelı cok eskıya

encokkendimiseverim
Biz de 2 gün önce araba aldık. 1990 model fiat bis. benimle yaşıt :)) kutu gibi küçücük karşıdan gören bi daha dönüp bakıyor. Çok sevdik ilk otomobilimiz zaten :)
siz de gönlünüze göre bulursunuz inşallah.
plakaya göre trafik sigortasının fiyatı değişiyormuş. büyük şehir plakaları olursa sigorta ücreti de artıyor.

Lahesis
CuteMom
benımde oyle acıkcası
bızde 2009 ve ustu araclara bakıyoruz butcemız 30 bın tl ama daha ustune asla cıkamayız cıkmamamız gerek

1.2 motor benzınlı arkadaslra sordugumda hıcte oyle az yakmadıgınıs oyluyorlar ozellıkle corsa ıcın 1.2 motor bakmıstım ama
oyle olmuyormus
o yuzden benzınlıyı hıc dusunmuyorum bol bol gezerız cunku kurtarmaz bızı
arkadaşım geçen ay linea aldı sıfır.. masraflarıyla 32000 e geldi...fiatın en alınabilir aracı bence linea,eşim ilaç şirketi aracı diyor ama ben seviyorum...

geçen gün prof.dan linea diye bir ilan gördüm,2010 model,garaj arabası,hiç kullanılmamış gibi 27000 tl idi...

bizde 2004 1.5 golf var, piyasası çok yüksek ama km leri genelde 100bin ve üzeri oluyor... bir de söz konusu opel,vw,audi falan ise 2005 e kadar yaşlı sayılmaz diyorlar...

toyoto corolla yı ben istemiştim ama test sürüşünden hiç memnun kalmadık,sarsıyor resmen araba,güvende hissetmiyorsun kendini...

sonuç olarak;30 bin e 2007-2008 golf bulabilirseniz alın derim... biz de muhtemelen model yükselticez marka değiştirmeden...

CuteMom
encokkendimiseverim
Biz de 2 gün önce araba aldık. 1990 model fiat bis. benimle yaşıt :)) kutu gibi küçücük karşıdan gören bi daha dönüp bakıyor. Çok sevdik ilk otomobilimiz zaten :)
plakaya göre trafik sigortasının fiyatı değişiyormuş. büyük şehir plakaları olursa sigorta ücreti de artıyor.
bılıyorum bu aracları Allah kazasız belasız kullanmayı nasıp etsın ınsallah

Bızde ınsallah bır an once buluruz
gezelım dıyoruz :) zaten beklemeye gelemeyen ben aksameve gıttıgımızde cocugun sıyah araba aldınızmı almadınızmı daha dıye sormasıyla tamamlanıyoruz :)

Lahesis
22-05-13, 07:05
CuteMom
bende kısa arabaları sevıyorum buarada
hatchback istiyorsan; polo ya da bakın derim..
yanılmıyorsam auris te öyle... bir de corsa enjoy active:KK16:

CuteMom
yarı otomatık vıtesler ne oluyor :)
orta yollusumu

nobody
Ben de benim cengaveri değiştirme planı içerisindeyim, güzel kızım getz'im den ayrılık zamanı geldi, geçiyor artık :) Pek severim de kendisini. Satıp üzerine de biraz daha ekleyip yeni arabalara bakmaya başlayacağım ama gel gör ki benim en büyük sorunum ben arabadan hiç anlamıyorum :KK43: Ofisteki arkadaşlardan yardım almaya çalışıyorum, herkes ayrı bir model ayrı bir şey söylüyor..

Bir de otomatik alasım var bu sefer ama herkes şiddetle karşı çıkıyor, bana da rahatlıkmış gibi geliyor. Araç kullanımım çok yoğun değil uzun yola gitmem (sevmem uçakla gider gelirim şehir dışı gideceksem), şehir içinde kullanacağım, işten eve evden işe derler ya o hesap 2 de kızım var dolayısı ile bagajı büyük olmalı ama kızlarımla antalya civarında ki her kıyıya gideriz çok yoğun derken cumadan pazara sürekli gezen bir anne ve çocuklarız...

Sizler ne öneririsiniz? yine gönlüm hyundai serisinden i20 hatta abartıp ix30 a bile bakıyorum ama ona pek gücüm yetecek gibi durmuyor sadece bakıyorum :) Allah'ım diyorum gözümü kaydır aşağıda ama işte anlamayınca neylesin lydx :))))

CuteMom
mesela
aracta boya varsa bu nıye eksı olsun kı
ne guzel yenılenmıs dıye dusunuyorum gercekten
bırde kapıları degısen araclar var
bunlar tercıh edılmemelımı hıcte ucuz degıller buarada mesela ornek
Opel Corsa 1.2 Enjoy 2009 Model 25.500 TL Galeriden satılık ikinci el Mavi renk - 125471341

CuteMom
Lydx
Ben de benim cengaveri değiştirme planı içerisindeyim, güzel kızım getz'im den ayrılık zamanı geldi, geçiyor artık :) Pek severim de kendisini. Satıp üzerine de biraz daha ekleyip yeni arabalara bakmaya başlayacağım ama gel gör ki benim en büyük sorunum ben arabadan hiç anlamıyorum :KK43: Ofisteki arkadaşlardan yardım almaya çalışıyorum, herkes ayrı bir model ayrı bir şey söylüyor..

Bir de otomatik alasım var bu sefer ama herkes şiddetle karşı çıkıyor, bana da rahatlıkmış gibi geliyor. Araç kullanımım çok yoğun değil uzun yola gitmem (sevmem uçakla gider gelirim şehir dışı gideceksem), şehir içinde kullanacağım, işten eve evden işe derler ya o hesap 2 de kızım var dolayısı ile bagajı büyük olmalı ama kızlarımla antalya civarında ki her kıyıya gideriz çok yoğun derken cumadan pazara sürekli gezen bir anne ve çocuklarız...

Sizler ne öneririsiniz? yine gönlüm hyundai serisinden i20 hatta abartıp ix30 a bile bakıyorum ama ona pek gücüm yetecek gibi durmuyor sadece bakıyorum :) Allah'ım diyorum gözümü kaydır aşağıda ama işte anlamayınca neylesin lydx :))))
i20 lere göre i30 daha guzel ama ıc takımları bılemıcem
bende 1 tane cocuk var 3 yaslarında 1 tane daha olursa ınsallah ısterım
cocukları atıp atıp gezmeyı dusunuyorum yakıtı uygun olmalı dıyorum
su hyundaı ındırımıne bır bakauyım gercekten bayanlara ozel ındırımımı var

eLmayRa
CuteMom
hangısı astramı focusmu esımde onların daha saglam oldugunu soyluyor zaten
ama ben goruntulerını hıccc begenmedım bakıyorum edıyorum ıcıme sınmıyor
corsa ıyı corsaları begenıyorum ama beyaz olsun :)
fiestanın ıcıne gırmedıma ma arka koltukları cok kucukmus dıyor esım esım bana yansıtmasada kayınpeder sen onu ıstıyorsun dıye fıestaya yonelıyor onur merak etme dıyor ama yanlısta yaptırımıyım ıllada onu ıstıyorum dıye

sen otomatık vıtes onermıyormusun arkaya kacacaına bır kac kez kaldırmada sorun yasamayı tercıh ederım canım yanı benzınlıyle kafa kafaya gelecekse kalsın otomatık vıtes

yanı dızelmı almalıyız ne almalıyız
yada lpg olursada mutlaka duz vıtesmı olsun dıyorsun elmayracım?

esımın babası cok yakmasını sorun etmedıgı ıcın neredeyse herseye yonlendırıyor bızı ama bızı butcesıde ılgılendırdıgı ıcın hata yapmak ıstemıyoruz
bende detaycı bayanlar olarak bayanlardan fıkır almaya karar verdım yanı sızden :)
Bence düz vites olsun, otomatik masraflı ve sıkıntılı. Bir arkadaşım 308 aldı sıfır, otomatik, sürekli yolda kalıyorlar cekici geliyo falan :S

Lpgyi kendiniz de taktırabilirsiniz. Ben satmayacak olsam gider taktırırdım. Simdi yapamıyorum onu.

encokkendimiseverim
Cok sevimliii güle güle kullanın inşallah.

CuteMom
yarı otomatık vıtesler ne oluyor :)
orta yollusumu
Otomatik aslında, sadece debriyaj yok, araba vites istedikce sen itiyosun.

Lydx

hyundailer güzel ama kazada gerçekten akordion gibi Allah korusun. Daha sağlam arabalara bak. Opel, focus gibi.

CuteMom
mesela
aracta boya varsa bu nıye eksı olsun kı
ne guzel yenılenmıs dıye dusunuyorum gercekten
bırde kapıları degısen araclar var
bunlar tercıh edılmemelımı hıcte ucuz degıller buarada mesela ornek
Opel Corsa 1.2 Enjoy 2009 Model 25.500 TL Galeriden satılık ikinci el Mavi renk - 125471341
1,2 yi eşin kabul etmez :) onlara en az 1,4 olması lazım.

nobody
CuteMom
i20 lere göre i30 daha guzel ama ıc takımları bılemıcem
bende 1 tane cocuk var 3 yaslarında 1 tane daha olursa ınsallah ısterım
cocukları atıp atıp gezmeyı dusunuyorum yakıtı uygun olmalı dıyorum
su hyundaı ındırımıne bır bakauyım gercekten bayanlara ozel ındırımımı var
hyundailerde bayanlara değil de doktorlara indirim var, hastaneden kapıp bir doktor arkadaşla gidesim var :)))

tontriko
Selam canim,

Bir kac degisik arac kullandim…golf ve polo cok rahat arabalar, ozellikle benzinliyse …birde hani yaslisi genci bayani erkegi herkese yakisan bir araba.

ford fiesta diesel… hafif bir araba ama cok fazla ses cikariyor…cok uzun yol icin tavsiye edilmez…ama kisa yol icin ideal…adi uzerinde diesel..yakiti ucuz…gonlunce gezersin.

Opel vectra kullandim benzinli ve lpg’li…lpg’li sekli benzin ve diesele gore biraz kaldirmasi agir…ama agir bir araba oldugu icin inanilmaz rahat ve konforlu.

Otomatik vitesi ise ben kullanamiyorum, cunku yillardir debriyaj vitese cok alismisim…bu yuzden birsey demeyeyim o konuda…ben sevmiyorum bu yuzdende almadim zaten.

Buarada otomatik vites kis mevsiminde buz filan tutuyor mu tutmuyor mu bi fikrim yok.

Hatchbackleri bende sevmiyorum, malum biz kadinlar genelde park ozurluyuz…arkasi ne kadar kisa o kadar iyi :KK1:

nobody
eLmayRa_
hyundailer güzel ama kazada gerçekten akordion gibi Allah korusun. Daha sağlam arabalara bak. Opel, focus gibi.

4 senedir getz kullanıyorum aracın yer tutuşu çok iyi, çok şükür bir kazam da yok, opellere neden ısınamadım bilmiyorum içi çok basık geliyor getzlerin içi geniştir ona çok alıştım. i30 lar güzel de bir de ix30 lar var ki bazen diyorum gireyim borca ama eylülde ufaklık okula başlayacak dur... :KK43:

Focuslara hiç bakmadım, bakayım..

CuteMom
debraj yoksa dahada kolaylık yarı otomatıkler ama yakıt oalrak gene cok gıder dımı elmayracım

nobody
Fiesta içeri gerçekten çok ses alıyor, rahatsız bu açıdan. Diesel araba keyfi başka benim şuan kullandığımda diesel çok uygun aylık 200-250 tl ile ben ciddi bir yol kat ediyorum desem yeridir :) yakıt tasarufu önemli ama işin içinde çocuklarda var artık getzin bagajı yetmiyor, biraz geniş bagaja ihtiyacım var, polo'lar da bu anlamda cazip geliyor.

CuteMom
Lydx
hyundailerde bayanlara değil de doktorlara indirim var, hastaneden kapıp bir doktor arkadaşla gidesim var :)))
kuzenım doktor acıkcası :)))

tontriko
Selam canim,

Bir kac degisik arac kullandim…golf ve polo cok rahat arabalar, ozellikle benzinliyse …birde hani yaslisi genci bayani erkegi herkese yakisan bir araba.

ford fiesta diesel… hafif bir araba ama cok fazla ses cikariyor…cok uzun yol icin tavsiye edilmez…ama kisa yol icin ideal…adi uzerinde diesel..yakiti ucuz…gonlunce gezersin.

Opel vectra kullandim benzinli ve lpg’li…lpg’li sekli benzin ve diesele gore biraz kaldirmasi agir…ama agir bir araba oldugu icin inanilmaz rahat ve konforlu.

Otomatik vitesi ise ben kullanamiyorum, cunku yillardir debriyaj vitese cok alismisim…bu yuzden birsey demeyeyim o konuda…ben sevmiyorum bu yuzdende almadim zaten.

Buarada otomatik vites kis mevsiminde buz filan tutuyor mu tutmuyor mu bi fikrim yok.

Hatchbackleri bende sevmiyorum, malum biz kadinlar genelde park ozurluyuz…arkasi ne kadar kisa o kadar iyi :KK1:
uzun yol ıcın neden tavsıye edılmez dedın fıestalar ıcın
sımdı esıme maıl atıyom oyle hasarı yokmus gıbı gorduklerımı m km dusukte olanları gruplandırıyom o bakıyor ve hepsıne kusur buluyor :S
hıh ben hemen alabılırız sanmsııtm
Lydx
4 senedir getz kullanıyorum aracın yer tutuşu çok iyi, çok şükür bir kazam da yok, opellere neden ısınamadım bilmiyorum içi çok basık geliyor getzlerin içi geniştir ona çok alıştım. i30 lar güzel de bir de ix30 lar var ki bazen diyorum gireyim borca ama eylülde ufaklık okula başlayacak dur... :KK43:

focuslar cok kotuya bakma bence hıccc

parkon
2. El araç alacaksanız plakasından kaza kayıtlarına ulaşabilirsiniz.
Sanırım sadece 1 mesajla yaptığı kazaları öğrenebiliyorsunuz.
Arabayı aile arabası olarak düşünüyorsanız fiesta veya corsa çok küçük gelir bence.
Orta sınıf arabalara bakın derim.
Fiatın benzinlileri bile oldukça az yakıyor.eski arabam Fiat punto benzinli idi çok az yakıyordu ,otomatik focus aldım pişman oldum.2ay oldu hala alışamadım.direksiyonu çok sert ,ve puntoya göre benzini içiyor mübarek.

CuteMom
Lydx
Fiesta içeri gerçekten çok ses alıyor, rahatsız bu açıdan. Diesel araba keyfi başka benim şuan kullandığımda diesel çok uygun aylık 200-250 tl ile ben ciddi bir yol kat ediyorum desem yeridir :) yakıt tasarufu önemli ama işin içinde çocuklarda var artık getzin bagajı yetmiyor, biraz geniş bagaja ihtiyacım var, polo'lar da bu anlamda cazip geliyor.
kayınpederımde fluence var
bagajı gormen lazım :S acayıp buyuk hıc bu kadar buyuk ve uzun bır bagaj gormemısıtm dıyebılırım 33 bıne aldı 2011 model yenı

CuteMom
parkon
2. El araç alacaksanız plakasından kaza kayıtlarına ulaşabilirsiniz.
Sanırım sadece 1 mesajla yaptığı kazaları öğrenebiliyorsunuz.
Arabayı aile arabası olarak düşünüyorsanız fiesta veya corsa çok küçük gelir bence.
Orta sınıf arabalara bakın derim.
Fiatın benzinlileri bile oldukça az yakıyor.eski arabam Fiat punto benzinli idi çok az yakıyordu ,otomatik focus aldım pişman oldum.2ay oldu hala alışamadım.direksiyonu çok sert ,ve puntoya göre benzini içiyor mübarek.
aile arabası derken canım aılelerımızın arabaları var :)
bizim kucuk aıleden bahsedıyorsan 2 yetıskın 1 de oglumuz var ınsallah bı tane daha olur tam bızlık olabılır aslında
puntolarıda begenıyorum cok ayran gonulluyum
suanda benzın lpg satanlara bakıyorum kac kurus yaktıklaırnı vs yazmıslar
of offf

dogaa
ortadaki sayfaları okumadım ama toyota düşünmez misiniz? ilk arabam opel corsaydı, güzel arabaydı bir sıkıntı yaşamadım ama baya eski modeldi benimki, şimdikiler nasıldır bilmiyorum, mezun olunca renault clio hatcback aldım, tek kelimeyle rezalet bir araba, otoparkta dururken şaşkının biri geri giderken benimkine önden geçirmiş, adamın arka tampon yamulmuş benim ön kaput içe göçmüştü, anadolun kaportası daha sağlamdır cliodan. şu an yaris kullanıyorum, çooooook memnunum benzinli ama o kadar az yakıyor ki, 1 depo 150 civarına doluyor, bana 1 ay yetiyor. gerçi hafta sonları eşimin arabasını kullanıyoruz ama ben de hafta içi az gezmiyorum :KK1:

tabi yarisin bagaj problemi var, arka koltuğu öne itince biraz genişliyor ama o zaman da arkaya oturulmuyor.

CuteMom
dogaa
ortadaki sayfaları okumadım ama toyota düşünmez misiniz? ilk arabam opel corsaydı, güzel arabaydı bir sıkıntı yaşamadım ama baya eski modeldi benimki, şimdikiler nasıldır bilmiyorum, mezun olunca renault clio hatcback aldım, tek kelimeyle rezalet bir araba, otoparkta dururken şaşkının biri geri giderken benimkine önden geçirmiş, adamın arka tampon yamulmuş benim ön kaput içe göçmüştü, anadolun kaportası daha sağlamdır cliodan. şu an yaris kullanıyorum, çooooook memnunum benzinli ama o kadar az yakıyor ki, 1 depo 150 civarına doluyor, bana 1 ay yetiyor. gerçi hafta sonları eşimin arabasını kullanıyoruz ama ben de hafta içi az gezmiyorum :KK1:

tabi yarisin bagaj problemi var, arka koltuğu öne itince biraz genişliyor ama o zaman da arkaya oturulmuyor.
bagaj derken arka koltukalrmı
esım crosa ve fıestatada oyle oldugunu soyluyor
Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011 Model 28.000 TL Galeriden satılık ikinci el Bordo renk - 125686626

ızmırde bızım ıcın arastırılan arac bu kızlar

dogaa
CuteMom
bagaj derken arka koltukalrmı
esım crosa ve fıestatada oyle oldugunu soyluyor
Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011 Model 28.000 TL Galeriden satılık ikinci el Bordo renk - 125686626

ızmırde bızım ıcın arastırılan arac bu kızlar

yarisin bagajı fiestanınkinden küçük, ama arka koltuklar hareketli, yani arka koltukları ön koltuğa kadar itebiliyorsun böylece bagaj genişliyor.
araç gayet güzel ve temiz görünüyor, hayırlısı olsun

tontriko
22-05-13, 08:05
CuteMom
uzun yol ıcın neden tavsıye edılmez dedın fıestalar ıcın
sımdı esıme maıl atıyom oyle hasarı yokmus gıbı gorduklerımı m km dusukte olanları gruplandırıyom o bakıyor ve hepsıne kusur buluyor :S
hıh ben hemen alabılırız sanmsııtm
oyle dememin sebebi; cok ses almasi ve cok rahat olmamasi..yoksa yakit acisindan super...birde uzun yoldan kastin ne dersen??? turkiyenin bir ucundan diger ucuna gidiyorsan bu benim icin yeterince uzundur...yoksa her gun mesela 20-30 km yapacaksan boyle bir araba almak icin yeterli bir sebep.

buarada cruisecontrol isini dusundun mu? uzun yol icin ideal..ben sonradan oyle almadigimiza cok pisman oldum... :KK14:

eLmayRa
Lydx

Allah kaza bela vermesin ama ben getzin kazasını gördüm cok feciydi :KK43:

Focus güzel, ici geniş, crashları yüksek cıkıyo güvenilir.

CuteMom
debraj yoksa dahada kolaylık yarı otomatıkler ama yakıt oalrak gene cok gıder dımı elmayracım
Cok yakar cnm ya, en iyisi maunel.

CuteMom
tontriko
oyle dememin sebebi; cok ses almasi ve cok rahat olmamasi..yoksa yakit acisindan super...birde uzun yoldan kastin ne dersen??? turkiyenin bir ucundan diger ucuna gidiyorsan bu benim icin yeterince uzundur...yoksa her gun mesela 20-30 km yapacaksan boyle bir araba almak icin yeterli bir sebep.

buarada cruisecontrol isini dusundun mu? uzun yol icin ideal..ben sonradan oyle almadigimiza cok pisman oldum... :KK14:
1 ucundan 1 ucuna gıtmeyız hafta ıcı arac kullanılmıcak sadece gezmek ıcınkullanacagız ıkımızınde eve kadar servısımız var
ama senede 1-2 uzun yol yapılabılır
cruisecontrol dedıgın hızsabıtleyıcı sanırım dıegılmı
fiestanın tıtanyum modelı full yanı bu ozellıgı ıcınde var
ama dıger araclar ıcın hıc boyle bısey dusunmemıstım yanı ıllada lazım olurmu bılemıyorum kı

tontriko
CuteMom
1 ucundan 1 ucuna gıtmeyız hafta ıcı arac kullanılmıcak sadece gezmek ıcınkullanacagız ıkımızınde eve kadar servısımız var
ama senede 1-2 uzun yol yapılabılır
cruisecontrol dedıgın hızsabıtleyıcı sanırım dıegılmı
fiestanın tıtanyum modelı full yanı bu ozellıgı ıcınde var
ama dıger araclar ıcın hıc boyle bısey dusunmemıstım yanı ıllada lazım olurmu bılemıyorum kı
evet hiz sabitleyici...canim illa diye birsey yok...yani bizimkinde yok idare ediyoruz dedigim gibi (bizim arac polo buarada)ben her gun ise gidip geliyorum gunluk 40-50 km..cok aramiyorum dogrusu..ama rahatligini zaten cok uzun yolda helede yollar bosken anliyorsun. ama haftasonlari soyle bir disari cikmak icin cok gerekmez bana kalirsada.

CuteMom
anladım cnaım
bakalım hayırlısıyla ınsallah gonlumuze gore bır araba tez zamanda buluruz beklemeyı hıc sevmem :)

psikomarmelat
22-05-13, 10:05
CuteMom

Modelin dış görünüşünden dolayı mı seçim yapıyorsunuz daha çok?

opel araçlar sürüş kalitesi,kaporta,iç aksam bakımından fluence ,c3,KARTAL,dan çok çok üstündür...sürüşü ,yol tutuşu,güvenliği...özelikkle ilk çıkan c3 lerin iç aksamı plastiktir ve su bidonu gibi içi boş olur.
yazdıgım tüm modelleri uzun süre kullandık.imkanınız varsa araçları sürerek ,az da olsa deneyerek eleyin.Çocuk için arka koltugun konforu da önemli.Opelden sonra 1 aylıgına kullandıgımız fiat linea gibi arkada oturan savuran ,yatıran araçları asla tavsiye etmem.kızımın sagdan sola içi çıkmıştı ...

park kolaylıgı bakımından hatchback arabalar kadınlara kolaylık saglıyor.otomatik vites olmazsa olmaz şehir içi trafikte.
babamda eski çok eski bir araç var LPG li.araç eski oldugu için sadece LPG nin cebe faydasını biliyoruz.çekiş,sürüş vs bakmından tabii ki düşüyordur araç.güvenlikte kazalarda alev alma tehlikesi var.allah korusun.

yazdıklarınızdan anladıgım eşiniz zaten bilinçli bu konularda her erkek gibi:))

ben 1 depo benzinle 1 ayı geçiriyorum aracım 1.2 motor .küçük motorlarda benzinli daha ekonomik diyor esim...büyük motor da dizel...hayırlısı olsun...kazasız günlerde kullanmanızı dilerim.

psikomarmelat
22-05-13, 10:05
:))) merak ettim gogle dan baktım 95 model opeli neden begenmediginiz anladım.biz yeni nesil twınport lardan kullandık:))
şımarık oğlan çocuguna benzetirdim ben bu arabaları ,şımarık ve serseri...
ben pejo 206 kullanıyorum onun tipi 95 model astradan daha güzel onu tavsiye edeyim ama araç küçük aile için...kızımla ben idare ediyoruz.misafirimiz olunca biraz sıkışık gidiyoruz:)) eşim biraz uzun da:))

nobody
22-05-13, 12:05
acil iş çıktı devam edemedim ama yeni megan'lar hakkında ne düşünüyorsunuz?

CuteMom
95 model opel taaa ben kucucukken abımde vardı
o sebebten bıktım onlardan :)
pejolar ıcınde hatalı dıyorlar
308 guzel yoksa

fluence ıcın yorum yapamıcam tank gıbı araba ne ıcıne yakısırım ne kaldırabılırım nede koyabılırım bır yere onu :)
lpg tavsıye etmemıssınız yanılmıyorsamn dogrumu?

CuteMom
Lydx
megane güzel kısalardan bahsedıyosan her gun bulundugum yerde 3-4 kere beyazını goruyorum onumden gecıp gıdıyor

parkon
22-05-13, 13:05
Lydx
Hatcback lerin modeline bayıldım.
İç tasarımıda güzel .
Almayı düşündüğüm araba oydu benim ama eşim itiraz etti.
Eşim bir dönem fluence kullanıyordu ,renault un yol tutuşunun iyi olmadığı bahenesiyle vazgeçirdi beni.