TEST

Gezi Parkı eyleminin sonuçları ;

Gareng
3-06-13, 19:06
Arkadaslar yarin ve diger gunler de antiasit hazirlamaya devam edicez, ama odtuye ugrayamayip da bizden antiasit alamayan arkadaslar veya diger sehirlerde direnmeye devam eden arkadaslarimiz icin bugun hazirladigimiz solusyonlarin tarifleri:

1. 6 gram Mg(OH)2 (magnesyum hidroksit) ile 1.5 lt su ile karistirmak (Icinden kasik cikiyor, 6 gram 2 kasiga denk geliyor) *Bu yontem digerlerine oranla daha kolay ve daha etkili

2. Talcid' i iyice döverek toz haline getirip 1:1 oraninda karistirmak
3. 3-4 gram MgO (magnesyum oksit) ile 1.5 lt su karistirmak (hızlı etki ediyor fakat biraz yakabiliyor)

NOT: Solüsyonlarda parcacık kalmaması önemli. Kullanmadan önce iyice çalkalamak lazım, tahriş edebilir
Sprey siselerle daha iyi sonuç elde ediliyor. Eger sprey yerine normal şişe kullanmak zorundaysaniz karışımı pamuğa dökerek uygularsanız daha etkili olur.
Solüsyonlar mide kötü oldugunda icilebilir ama yan etki olarak ishale sebep olabiliyor.
Bunlara ragmen kullandığınızda yanma hissediyorsaniz su ile seyreltip tekrar kullanabilirsiniz.

Bu malzemelerin hepsi eczanelerde satılıyor. Fakat lütfen "yüzüncü yıl eczanesi"nden almayın bugün bize bomba yapacakmışız gibi davranıp dövmekten beter ettiler."

Chelzy
kittyy
Şu çarşı parti kursa ilk seçimde mecliste:))

Cesur yüreklerim benim:KK9:

Çarşı reklam yapıyor işi gücü reklam diyenlere selam olsun.. Beşiktaş Çarşının namusudur.Ekstra hassas davranmamızın sebebide budur.
Şundan 5sene önce nükleer savasa hayır deyip tepki gösterende onlar onlarca şehit verip tribunde yapılmıs en buyuk Turk bayragı acanda onlar şimdi tomayı poma yapanlarda onlar.Çarşı bir ruhtur dedik ama ilkokul mezunundan master yapanına kadar o kapalıdaki kutudaki arkadaşlarımın hemen hepsi sokaktalar şu anda.Üç beş serseri tribuncu dediklerinde de gurur duyuyordum şimdide sizlerle gurur duyuyorum.En Büyük TÜRKİYE

dkz
ve arkadaşlar bu gece olaysız atlatılmalı direnişçiler oyuna gelmemeli bu gece çok önemliymiş lütfen dikkat..oyuna gelmeyin,çatışmayın..

Koalina
Arkadaşlar polis çekilsin diyoruz ama böyle bir şey imkansız aslında.
Eylem varsa polis orda olmak ZORUNDA, hele bakanlık binasını zaten korumak zorunda.
Polisi çekip sokakları korumasız bırakmazlar.Kaldı ki bırakmasınlar çünkü aradaki provokatörler ve sempatizanlar yağma ve darp yapabilir.
Bence başbakan ılımlı ve herkesi yatıştıracak bir açıklama yaparsa yavaş yavaş dağılır grup. Aksi halde polis çekilmez:KK50:
Bilmiyorum ben böyle düşünüyorum :KK50:

Lahesis
winner_85
Valilik önünden resimler var, bir grup var gördüğüm kadarıyla..
Çoğunluk olan karşıtlar olarak aynı partiye oy vermemiz gerekmiyor ki, baraj düşürülsün, uzlaşma sağlansın, sosyal devlet olalım...
Türkiye'nin gerçeği bu değil zannederdim ama gerçek olmasına az kaldı....
sosyal devlet olgusu anayasal bir olgu olarak kalmadığı gün olacağız biz zaten...

neden pasif oldu ki hesap????

Koalina
_MedceziR_
Bunu paylaşalımmı sosyal medyada holy?
Paylaşalım bence önemli bir bilgi dikkatli olmakta fayda var.

Surrender
fark ettiğim şey; provokatörleri eylemcilerle karıstıran bazı kesimler, etrafa verdiği zararların resımlerını paylaşım sitelerınde paylaşıyorlar ve bu gurubun ismine ''eylemciler '' diyorlar.
neden bu körlük? adı üzerinde: provokatör
amaçları zaten belli değil mi?
bir eylem olsa da bizde ortalığa zarar versek, diye düşünmüyorlar mı?
ve bunun yanında ''bir ağaç için bunlar yapılır mı'' mantığı
yazık, hemde çok yazık...

egunal
okypete
Bir Hukukçu Olarak Direnen Tüm Dostlarıma Sesleniyorum:

Mevcut durumun şiddete dönüşmesi yalnızca hükümetin işine arıyor. Şu an insanları tahrik ediyorlar. Amaçları bu. Direnişi devrime çevirmek yalnızca bize zarar verir.

Güç kullanmalarını meşru kılmayın. Böyle birşey olursa durum iç savaş kategorisine girer. O halde de amerikanın ve hükümetin anayasayı değiştirebilmesi için haklı sebepleri olacak. Anayasadaki haklarını kullanarak seçimi ertelemek, çoğunluğunu koruyarak özel hal ilan etmek ve federasyon yapısı ve başkanlık sistemi ile Türkiyeyi bölmek. Tek hedefleri bu.

Kendinize sorun, neden basit eylemlere bukadar sert cevap veriyorlar?
Neden taksimi tamamen bırakıp, fanatizmin daha yüksek olduğu beşiktaşı vuruyorlar?
Neden insanları dolma bahçedeki, korumakla hukuken yükümlü oldukları başbakanlık konutu gibi yerlere çekiyorlar?
Neden hiçbirşey yokmuş gibi susuyor ve sadece nefretimizi körüklüyor?
Bugüne kadar bizi umursamayan amerikan medyası neden RTEye saldırıyor?
Neden her haberde iç savaştan bahsediyorlar?

Bir direnişçi polis öldürsün diye bekliyorlar, birimiz yanlış yapalım diye bekliyorlar, uluslar arası arenada haklı çıkmaya çalışıyorlar.

Yapmamız gereken, manasız çatışmalardan kaçmak, beşiktaşta çatışmak yerine, taksimde türküler söylemek.

Lütfen şu an bu direnişe en büyük katkıyı, bir kişiyi bile olsa bilinçlendirerek yapacağınızı unutmayın.

Oyuna gelmeyin, oyunu oynayın!

Saygılarımla,

Av. Umut Acar
neden neden neden...
ne kadar önemli sorular bunlar ve tespitler...
eylem gün geçtikçe amacından sapıyor bizler amacımızı biliyoruz ama halk gergin gençler çoğunlukta kanları deli akıyor ne kadar kontrol etsekte bir yerlerden fire verebiliriz gazı yiyip can havliyle saldırcaklardır eylem uzadıkçada sinirler daha da çok gerilecektir...bir an evvel başbakanın aklını başına alması lazım...

Belissa

Eki Görüntüle 727593
.......................

lost87

arkadaşlar Balıkesir dün çok kötü karıştı
polis biber gazı su sıkıyor
ara sokaklarda gençleri dövüyor.

esnaf gençlere börek dağıtmış...

okypete
[h=5]Güncelleme 22:40

Eryaman'da 5000 kişi Göksu Parkı önünde, 1500 kişi Ayaş yolunu kapattı.

Bestekar Sokak ve Tunus Caddesi'nde polis saldırısı var.
[/h]

pupiqq
kadesa
ve arkadaşlar bu gece olaysız atlatılmalı direnişçiler oyuna gelmemeli bu gece çok önemliymiş lütfen dikkat..oyuna gelmeyin,çatışmayın..
Ben melih gökçekin yol kenarına koydurduğu taşlardan ve polisin dükkanları yağmalama videolarından sonra oyunu kimin düzenlediğini anladım sanırım..

Koalina
Bu arada provokatörler her yerdeler, halk tv izlerken yandaki chat barı gördünüz mü bilmiyorum...
Orada bir vatandaş polis size saldırırsa silah serbest diyip durdu ama hiç umursanmadı

egunal
ohhhhh canıma değsin işteee:KK9::KK9::KK9::KK9:

https://www.facebook.com/photo.php?v=4035333615301

dkz
h0ly
Arkadaşlar polis çekilsin diyoruz ama böyle bir şey imkansız aslında.
Eylem varsa polis orda olmak ZORUNDA, hele bakanlık binasını zaten korumak zorunda.
Polisi çekip sokakları korumasız bırakmazlar.Kaldı ki bırakmasınlar çünkü aradaki provokatörler ve sempatizanlar yağma ve darp yapabilir.
Bence başbakan ılımlı ve herkesi yatıştıracak bir açıklama yaparsa yavaş yavaş dağılır grup. Aksi halde polis çekilmez:KK50:
Bilmiyorum ben böyle düşünüyorum :KK50:
pois zaten çekilmemeli çekilsin dediğim şey artık gazlarla bombalarla sularla saldırmasın ama eylemciler de gaza gelmesin..yoksa polis çekilirse kendini polis sanan taşlı sopla insanları sokaklarda görmek kaçınılmaz olur ki bu zaten felaketi getirir..evet eylemi izlesin ama kimseye zarar vermeden.

katiee
egunal
neden neden neden...
ne kadar önemli sorular bunlar ve tespitler...
eylem gün geçtikçe amacından sapıyor bizler amacımızı biliyoruz ama halk gergin gençler çoğunlukta kanları deli akıyor ne kadar kontrol etsekte bir yerlerden fire verebiliriz gazı yiyip can havliyle saldırcaklardır eylem uzadıkçada sinirler daha da çok gerilecektir...bir an evvel başbakanın aklını başına alması lazım...
başbakan bızzat kendısı provake edıyor bu olayları yatıştıracak hiç bişi yapılmıycak bence

zaten artık mıllet neden dışarıda kendılerı bıle şaşırdılar bu eylem uzadıkça yıne halkın zararına olacak

ve artık sokaklara taşmaktan başka bı yol bulunmalı sonuçta bı çözüm olmadı işte malasef

parkon
ANKARA

Odtü lülerle beraber yüzüncüyıl halkıda polisle çatışmaya girdi.

Yüzüncüyıl apartman kapılarını açalım lütfen, yaralananları içeri alın.""

Ozeci
YAPMAYIN! 1-Her türlü ırkçı söylem 2-Parti yandaşlığı 3-Yanlış bilgilendirme 4-Provokasyon 5-Küfürlü slogan 6-Yağma" YAPMAYIN!

Ozeci
Beşiktaş'ta Sait Çiftçi ve Conrad bölgelerinde polisin hazır bulunduğu duyumunu aldık. Levent tarafından gelecek direnişler lütfen dikkatli olsun!

dkz
cumhurbaşkanı verilmek istenen msjı aldık diyor başbakan açıklama yapıyor hangi msjı aldığını anlayamadım gibi bişey diyor :KK52:

sana geliyorum Allah'ım!

_MedceziR_

Eki Görüntüle 727595

:KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31:

Belissa
Beşiktaş'ta Sait Çiftçi ve Conrad bölgelerinde polisin hazır bulunduğu duyumunu aldık. Levent tarafından gelecek direnişler lütfen dikkatli olsun!

#direnbeşiktaş

egunal
an itibariyle eskişehir
Eki Görüntüle 727598

İstanbul-maltepe
Eki Görüntüle 727596

İstanbul -çekmeköy
Eki Görüntüle 727597

Ozeci
Beşiktaş'ım.Şükürler olsun“@BesiktasBel:Beşiktaş Meydanı'nda halk polisle anlaşma sağladı,Taksim'e doğru yürüyorlar.

cincikk
sırf şu selahattin demirtaş' a twit atmak için twitter hesabı aldım kendi adıma. daha dün ' biz faşistlerle eylem falan yapmayız' diyerek direnişçilere faşist diyen bu adam bugün ' taksim direnişi meşrudur yanlarındayız ' demiş amaç malum olaya pkk' yı bdp' yi katarak direnişi itibarsızlaştırmak aynen bunları yazdım isterse dava etsin ama nefret ettim yeter artık bu kadar ikizyüzlülük olmaz.

Ozeci
Polis halk anlaşınca Beşiktaş bayram yeri.. Bravo çarşı grubuna.."

_MedceziR_
Az once gezi parkindaki arkadaslarimizla gorustum burada su an bi sikinti yok ama gumussuyundaki gazdan etkileniyoruz dedi #direngeziparki

Mascara
cincikk
sırf şu selahattin demirtaş' a twit atmak için twitter hesabı aldım kendi adıma. daha dün ' biz faşistlerle eylem falan yapmayız' diyerek direnişçilere faşist diyen bu adam bugün ' taksim direnişi meşrudur yanlarındayız ' demiş amaç malum olaya pkk' yı bdp' yi katarak direnişi itibarsızlaştırmak aynen bunları yazdım isterse dava etsin ama nefret ettim yeter artık bu kadar ikizyüzlülük olmaz.
herkes olanlardan kendimize ne yarar sağlarsak kardır diye düşünüyor :KK19:

egunal
okypete
[h=5]Güncelleme 22:40

Eryaman'da 5000 kişi Göksu Parkı önünde, 1500 kişi Ayaş yolunu kapattı.

Bestekar Sokak ve Tunus Caddesi'nde polis saldırısı var.
[/h]
ben o bölgeye çok yakınım şu an ama gidemiyorum nasıl kahroluyorum şu an anlatamam:KK14::KK14::KK14:

ukalayim1711
dün konuyla ilgili fikirlerimi söylediğim zaman ceza aldım bu konuyla ilgili son kez en azından içimde kalanları her zaman olduğu gibi saygılı üslubumla söylemek istedim. üniversitede sınav vardı ama çoğu arkadaşlıkların yıkılmaz dediğim dostlukların bu mesele yüzünden yıkıldığına şahit oldum bugün öğrencilerin derslerini değilde bu konuya odaklandığını gördüm. kimisi diyorki sen neden protestolara karşısın kömür mü verdi devlet diyor sana. ben anlatmadım kendimi protestolara karşı değilim haklarını insanlar aramalı ama bunu kurallar içinde insaca medenice yapmalı.normalde oyumu mhpye veren biriyim hatta. ben olayların büyümüş olmasından amacını fikrini aşmış olmasından ta en başında durumun bu noktaya geliceğini bilmiş olmamdan dolayı rahatsızım. benim bu rahatsızlığım fikir özgürlüğünü savunan sözde idealist kesimi rahatsız etti en trajik olanı özgürlüğü savunan bu kesimin bu düşünceleri duymayı bile içine sindirmeyişiydi üstelik komiktide. bugün diyorlarki akpye oy verenler köy kahvelerinde burnunu karıştıran makarna için dilenen 20 lira için kaymakamlık önünde yatanlarmış. İNSAN OLSAYDINDA 20 LİRA İÇİN SOĞUKTA BEKLEYEN ÇOCUĞA PARA VERSEYDİN İNSAN OLSAYDINDA BİR AÇIN KARNINI DOYURSAYDIN HAYIR İNSAN OLAN MİLLETİNİ SEVEN BİRİ OLSAYDIN ÜLKENİN YARISINA KÖYLÜ ÇOBAN DİYEN ZİHNİYETTEN OLMAZDIN insanlık dersi verenlerin çevreye duyarlı kişilerin aralarında olmadığını savunmuyorum amacını aştığını bu olayların haddini aştığı düşündüğümü en başında söyledim. ama tablo korkunç

arkadaşlıkların bozulmasına insanların birbirine düşmesine daha fazla göz yummayın. canınınızı malınızı emanet ettiğiniz siz rahat uyuyun diye gözünü kırpmadan şehit olan vatan evlatrına katil polis diye sokaklarda gezmeyin. DİNİMİZE KUR AN A PEYGAMERİMİZE KÜFÜR EDEREK GEZMEYİN . şimdi diceksiniz onlar bizden değildi O ZAMAN ONLARLA AYNI YOLDA YÜRÜMEYİN arabları yakanları görün türkiyenin maddi manevi zararlarını görün insanları kışkırtıp daha fazla olayı büyütmeyin YOKSA 40 MİLYON ÇOBAN KARŞINIZA DİKİLİR. artık şu olaydan sonra bende akpye oy vericem bu yapılanlar yüzünden tanıdığım faceden mhpli chpli 47 kişide bu kararı aldı. dahada zararlı çıkmamalı kimse ki bence en zararlı çıkan chp oldu.

_MedceziR_
Cok kalabalik bir yuruyus var tum evlerden arabalardan destek var #direnizmir

İzmir coşuyor. Kıbrıs şehitleri. Herkes Gündoğdu'ya. #direnizmir

Eki Görüntüle 727599

İzmirde de bir sıkıntı yok gibi görünüyorEn Büyük TÜRKİYE

parkon
Ankara çukurambar ve yüzüncüyıl acil doktor bekliyor arkadaşlar

egunal
Ozeci
Polis halk anlaşınca Beşiktaş bayram yeri.. Bravo çarşı grubuna.."
muhtemelen çarşı SİYAAHHHH polisler BEYAAZZZ diye bağırıyorlardır:KK9::KK9::KK9:

_MedceziR_
cilvelikartonpiyer ‏@lepisteskalinka 55 dk
Kordon Ordu evi 'nin orada sırtlarında "şeytan namaz kılana kadar" yazılı gruplar var. Oyunlara gelmeyin #izmir #direnizmir

Koalina
3-06-13, 20:06
ukalayım1711 Şu an bu konuya yazanların hepsi aynı şeyi söylüyor zaten:KK31:
Dün fikirlerini söylediğin için değil hakaret ettiğin için banlandın diye biliyorum.

pupiqq
cincikk
Canım bir daha twitterda yazma böyle şeyler, onlar bunu istiyor zaten..

Millet yemi yesin, dava açsınlar, hop hapistesin.

Lütfen bizim taraftan kimsenin hapse falan girmesin

Bırak birbirlerini yesinler onlar :KK47:

Ozeci
Adana'da polis çekilmeye başlamış!#direngeziparkı

_MedceziR_
#izmir Fuar'ı acil boşaltılsın! İçerideki kilitleyecek ekip geliyor. #direnizmir

okypete
Bu da polis!
İnsan olmak için emre gerek yok

Surrender
Surrender
.

ben bunu çıkardım buradan

Erdoğan'a giden her yol mübahtır
yeter ki gel...

CHP de içen ayyaş, akp de içen yoldaş :KK23:

dkz
İstanbu sakinlemiş halaylar,eğlenceler başlamış diye msj atıyorlar darısı ankaraya İnşallah..

okypete
[h=5]İSTANBUL - İstanbul, Bulgurlu'da tencere ve tavalarla sokağa çıkan vatandaşlara AKP yanlısı bir grup saldırdı. Tencere ve tavalarla toplanan vatandaşlar dağılmak zorunda kaldı, saldırgan grup sokakta slogan atmaya devam ediyor.[/h]

pupiqq
[h=5]Bu da polis!
İnsan olmak için emre gerek yok
[/h][​IMG]

egunal
cincikk
iyi demişsin bu ara herkes herkese yağdırıyoo zaten hiç bişi yapamaz caizdir:KK9::KK9::KK9::KK9:
gayet saf temiz halk direnişimiz nasılda kıymete bindi herkes kıyısından köşesinden nemalanma peşinde bi düşseler yakamızdan huzura ercez...

Koalina
gümüşsuyu'nda polise taş atanlar var bilgisi geliyor, önemli.. provokasyon da olabilir... dikkat.. 23:00

Ozeci
gümüşsuyu'nda polise taş atanlar var bilgisi geliyor, önemli.. provokasyon da olabilir... dikkat.. 23:00

katiee
kadesa
İstanbu sakinlemiş halaylar,eğlenceler başlamış diye msj atıyorlar darısı ankaraya İnşallah..
inşallah butun şehirlerın başına darısı

şu eylem selametle sona ersın sureceksede şiddetsiz devam etsın

içim acıyor artık olanlara

pupiqq
[h=5]Bursa 22:40[/h][​IMG]

parkon
ukalayim1711
dün konuyla ilgili fikirlerimi söylediğim zaman ceza aldım bu konuyla ilgili son kez en azından içimde kalanları her zaman olduğu gibi saygılı üslubumla söylemek istedim. üniversitede sınav vardı ama çoğu arkadaşlıkların yıkılmaz dediğim dostlukların bu mesele yüzünden yıkıldığına şahit oldum bugün öğrencilerin derslerini değilde bu konuya odaklandığını gördüm. kimisi diyorki sen neden protestolara karşısın kömür mü verdi devlet diyor sana. ben anlatmadım kendimi protestolara karşı değilim haklarını insanlar aramalı ama bunu kurallar içinde insaca medenice yapmalı.normalde oyumu mhpye veren biriyim hatta. ben olayların büyümüş olmasından amacını fikrini aşmış olmasından ta en başında durumun bu noktaya geliceğini bilmiş olmamdan dolayı rahatsızım. benim bu rahatsızlığım fikir özgürlüğünü savunan sözde idealist kesimi rahatsız etti en trajik olanı özgürlüğü savunan bu kesimin bu düşünceleri duymayı bile içine sindirmeyişiydi üstelik komiktide. bugün diyorlarki akpye oy verenler köy kahvelerinde burnunu karıştıran makarna için dilenen 20 lira için kaymakamlık önünde yatanlarmış. İNSAN OLSAYDINDA 20 LİRA İÇİN SOĞUKTA BEKLEYEN ÇOCUĞA PARA VERSEYDİN İNSAN OLSAYDINDA BİR AÇIN KARNINI DOYURSAYDIN HAYIR İNSAN OLAN MİLLETİNİ SEVEN BİRİ OLSAYDIN ÜLKENİN YARISINA KÖYLÜ ÇOBAN DİYEN ZİHNİYETTEN OLMAZDIN insanlık dersi verenlerin çevreye duyarlı kişilerin aralarında olmadığını savunmuyorum amacını aştığını bu olayların haddini aştığı düşündüğümü en başında söyledim. ama tablo korkunç

arkadaşlıkların bozulmasına insanların birbirine düşmesine daha fazla göz yummayın. canınınızı malınızı emanet ettiğiniz siz rahat uyuyun diye gözünü kırpmadan şehit olan vatan evlatrına katil polis diye sokaklarda gezmeyin. DİNİMİZE KUR AN A PEYGAMERİMİZE KÜFÜR EDEREK GEZMEYİN . şimdi diceksiniz onlar bizden değildi O ZAMAN ONLARLA AYNI YOLDA YÜRÜMEYİN arabları yakanları görün türkiyenin maddi manevi zararlarını görün insanları kışkırtıp daha fazla olayı büyütmeyin YOKSA 40 MİLYON ÇOBAN KARŞINIZA DİKİLİR. artık şu olaydan sonra bende akpye oy vericem bu yapılanlar yüzünden tanıdığım faceden mhpli chpli 47 kişide bu kararı aldı. dahada zararlı çıkmamalı kimse ki bence en zararlı çıkan chp oldu.
Bakın bu konuyla alakalı bir topik daha var .
Ve biz burda kavga etmek için bulunmadığımız için o topiği sizin gibi düşünen arkadaşlara bırakıp buraya geldik.
Amacımız bir nebzede olsa yardım etmek.
Eğer tek derdiniz düşüncenizi paylaşmaksa neden gidip orada paylaşmıyorsunuz?

cincikk
pupiqq
Canım bir daha twitterda yazma böyle şeyler, onlar bunu istiyor zaten..

Millet yemi yesin, dava açsınlar, hop hapistesin.

Lütfen bizim taraftan kimsenin hapse falan girmesin

Bırak birbirlerini yesinler onlar :KK47:

valla o beni dava ederse ben de onu ederim halka faşist dedi halkın bir bölümünü kin ve düşmanlığa teşvik etti diye.