TEST

2014 ikiz anneleri

flufem
25-10-13, 09:10
briec29
Benimkileri dun sormayi unuttum ya ben :KK43: en son 1. Pasam 220gr 14cm 2.pasam210gr 12cmdi simdi buyumuslerdir dun gordum kafa kafaya vermisler dogunca yapcaklari yaramazliklarin planini yapiyolardi sanirim iki kardes :))
ne güzelll:nazar::KK16::KK16:
benim minişleri öyle göremedim hala:KK3: birinin ayakları hep kardeşinin yüzünde.itip duruyoo:KK1::KK1: ama üzülüyorum minişime ya:KK14:

Mrsbeyaz
briec29
Dun doktorda randevum vardi cok sukur pasalarim iyi bende iyiyim.ikili uclu tarama testi deniyo sanirim turkiyede sakat olup olmadigini anlamak icin olan test. Bana yaptirmak istermisin diye sordu genellikle kesin sonucu tek bebeklerde aliyoruz, ikizlerde kesin sonuc asla gelmiyo ve anne ve babada suphe olusuyo amniyosentez yapip karindan su almamiz gerekiyo kesin sonuc ozaman geliyo ama dusuk yapma riskin cok dedi, bende kabul etmedim sanki allah korusun oyle bisey olunca istemiyorum alin mi dicem tabiki hayir zaten onlara sahip olmak icin neler yasadim once FIBROME var cocugun asla olmaz dediler sonra genel testyapinca sorun esimde cikti tup bebek tedavisininde nekadarzorbirsurecoldugunu yasayan ben birtane isterken rabbim iki taneyi nasip etmis neden boyle riskler alayimki dimi kizlar:KK43:
Cok iyi düşünmüssun canım..
flufem
:KK1::KK1::KK1::KK9:
2,3 ay sora görüşelim lütfen:KK33:
ama benim belim hamilelikten önce zaten 74cm'di...:KK30::KK30::KK30:30 cm cik genişlemişim:18:
Yaaa gülmeyin demiştim amaa :) napıyım biz küçüküz daha:)
ama ben 3 cm falan genislemisim:) eskiden olcerdim cunku dikiş için falan en fazla 60 çıkardı bu demektir ki bu göbüs gelecekte size hemen yetişecek :)

Jelybonsdf
Kızlar ya sizin göneğinizde aşağıda duruyomu:KK43:

briec29
25-10-13, 10:10
flufem
ne güzelll:nazar::KK16::KK16:
benim minişleri öyle göremedim hala:KK3: birinin ayakları hep kardeşinin yüzünde.itip duruyoo:KK1::KK1: ama üzülüyorum minişime ya:KK14:
Biliyomusun kuzenimin erkek ikizleri var 8 ayliklar annelerinin karnindayken birisi hep digerini itip ustunde durup bi rahat vermiyodu digerine kiyamam simdi ise hala ayni inanamazsin oteki uslu uslu yatarken gidip uste cikip yatiyodu onun elini ayagini asilip agzina sokup dislerini kasiyodu kafaninin yanina gidip elleriyle vuruyodu garibimin hic sesi cikmiyodu yazik anne karninda alismiski onun hareklerine:))) ama genelde oyle oluyomus ikizlerde hayirlisi belki seninkide oyledir biri uslu sessiz digeri yramazmi yaramaz :)))

briec29
Olctum olctum bende olctum..... 108 cm olmusum dogru olctuysem :) ayyy insan kilo aldigina sevinirmi yaa kinder surpriz gibi olduk hepimiz :))) cok mutluyum

Mrsbeyaz
Jelybonsdf
Yaa göbeklerden konuşmayın artık kıskanıyorum ben :KK66:)

flufem
briec29
Biliyomusun kuzenimin erkek ikizleri var 8 ayliklar annelerinin karnindayken birisi hep digerini itip ustunde durup bi rahat vermiyodu digerine kiyamam simdi ise hala ayni inanamazsin oteki uslu uslu yatarken gidip uste cikip yatiyodu onun elini ayagini asilip agzina sokup dislerini kasiyodu kafaninin yanina gidip elleriyle vuruyodu garibimin hic sesi cikmiyodu yazik anne karninda alismiski onun hareklerine:))) ama genelde oyle oluyomus ikizlerde hayirlisi belki seninkide oyledir biri uslu sessiz digeri yramazmi yaramaz :)))
:KK1::KK1:inan bende öyle düşünüyorum.kardeşini tepikleyen en başından beri daha hareketli ve ters...o bana çekmiş belli:KK3:diğeride babasına:KK16:
Jelybonsdf
canım seniin göbeğin çok aşağıda değil bence.benim baya bir yukarıda.hatta bazen midemin altı taş gibi oluyor.

briec29
Jelybonsdf
Yok benimki durmuyo asagidan yukari dogru orda bulusan bir gobecik oldu:) ama belki insanin yapisina baglidir herkesin gobecigi bir olmaz dimi telaslanma bence icindeki yavrucaklarin rahat olsun asagida yukarda farketmez canim:KK66:

Jelybonsdf
flufem
:KK1::KK1:inan bende öyle düşünüyorum.kardeşini tepikleyen en başından beri daha hareketli ve ters...o bana çekmiş belli:KK3:diğeride babasına:KK16:

canım seniin göbeğin çok aşağıda değil bence.benim baya bir yukarıda.hatta bazen midemin altı taş gibi oluyor.
Korkuyorun:KK43:sanki her an çıkacaklar gibi aşağıda geliyo bana

briec29
Mrsbeyaz
Yaa göbeklerden konuşmayın artık kıskanıyorum ben :KK66:)
Az kaldi meraketme birden gobecigin genislemeye baslicak kocaman olucak zaten kaburgalarin aksam yemekten sonra batmaya basliyosa 3 hafta sonra fln olc bilki genislemissindir benim oyle olmustu:))

briec29
Jelybonsdf
Korkuyorun:KK43:sanki her an çıkacaklar gibi aşağıda geliyo bana
Belki baskidan dolayi oyle hissediyosundur doktora gittiginde sor benim arkadasima karninin altindan destekleyici bir kemer vermisti doktoru karni cok asagida diye.

minolto87
Kızlar merhaba. Özel hastanelerde ikiz farkı varmı bi bilgisi olan varmı ne kadar fark edior acaba?

Mrsbeyaz
briec29
Az kaldi meraketme birden gobecigin genislemeye baslicak kocaman olucak zaten kaburgalarin aksam yemekten sonra batmaya basliyosa 3 hafta sonra fln olc bilki genislemissindir benim oyle olmustu:))
Hmm daha benim kaburgalarima baya yol var sanırım :) hep heveslenmisimdir hamile göbeğine :) ins bakalım bekliyorum allah nasip ederse bende yumurta olucam :)
Aslında bana gore biraz çıktı eskiye gore anneme diyorum annem bana gülüyo kızım onceden icine göcüktü anca düzelmiş diyo:) o da bi bakış acısı tabi.. Gobuslerinizin tadını çıkarın kızlar :) cok sekersiniz:)

binbirgece
flufem
hoşgeldin:) sende paylaşmışsın kiloyu,maşallah bebişlere:nazar:
ben bu sene hiç çalışmadım zaten.fazla yorulmamak gerekiyor galiba.
bende 12. haftaya kadar 0,4 claxena kullandım,doğuma kadar 0,6lıkla devam edicem.üstelik belirlenmiş bir problemim de yok:KK34:
düşük önleyici iğneyi haftada bir kullanıyorum bende,ama bu hafta 4 gün üst üste kullandım.içeriğini okudum ilginçti; fetüsü sakinleştirir ve gelişimine destek olur yazıyordu:

anladım cnm peki iğneleri nerden yapıyorsun ben sadece koldan yapıyorum .....bacağımdan bir kere yaptım cnm yandı :KK43:

kendi başına 4 gün üst üste kullanman sakıncalı değilmi .. iğnenin 5 gün etkisi varmış.. doktorlar öyle söylemişti..

seybil
Mrsbeyaz
Benimkiler 5-10 gr falandir :))
aynen benimkiler de 12 hafatalık ağırlık 5 -10gr boy da 5 - 6 cm gibi demişti doktor

flufemmm
liste güzel olmuş saydım 20 kişiyiz canımm bi avuçmuşuz yaa minnacuk bi aile olmuşuz :KK16: tabi birde bizim minnakları sayarsak kalabalık oluruz :KK9:

seybil
binbirgece
merhaba kızlar ben şuan 24 haftalık gebeyim... ALLAH izin verirse iki tane erkek bebeğim olucak..

dün doktor kontrolüne gittim... bebeklerimin kilosu bir tanesi 741 diğer 676 gr.. sizinkinle kaç kilodalar arkadaşlar...

birde ben çalışıyorum... doktorum bu ayı çok dikkatli geçirmemi istedi.. sanırım rapor alıcam....

birde ben kan sulandırıcı iğne kullanıyorum.. faktör v lıeden mutasyonu var ..0,4 lük kullanıyordum 15 gün sonra 0,6 lığa geçmemi istedi...
aranızda kan sulandırcı kullanan varmı... birde purloton depot kullanıyorum ... düşük önleyici iğne.. erken doğumu önlüyormuş okuduğum kadarıyla..
canım hoşgeldin nerde çalışıyorsun yorucu mu bu haftaya kadar sürekli çalıştın mı bugüne kadar hiç rapor aldın mı

ayyy ahiret sorusu gibi oldu :KK17: benim 12 haftalık da rapor almayı düşünüyorum o yüzden sordum :KK16:

seybil
minolto87
Kızlar merhaba. Özel hastanelerde ikiz farkı varmı bi bilgisi olan varmı ne kadar fark edior acaba?
canım bu sorunun cevabını 2013 ikiz annelerin paylaşım topiğinde sorarsan onlar daha iyi bilir onlar doğum yaptıkları için bizden bilgili

Jelybonsdf
Göbeğime cvp yazan kızlar:)hepiniz sağolun yarın doktoruma sorayım göbek düşüklüğünü.

tuana26
25-10-13, 11:10
Selam canlar hayırlı cumalar herkese.
listemiz varmış simdi gördüm gozden kacirmisim daha önce.flufem sen ilgileniyorsun sanirim benide eklermisin.
Denizli yas 26 kiz-erkek

flufem
minolto87
evet varmış canım.200-500 arası sanırım
binbirgece
flufem
hoşgeldin:) sende paylaşmışsın kiloyu,maşallah bebişlere:nazar:
ben bu sene hiç çalışmadım zaten.fazla yorulmamak gerekiyor galiba.
bende 12. haftaya kadar 0,4 claxena kullandım,doğuma kadar 0,6lıkla devam edicem.üstelik belirlenmiş bir problemim de yok:KK34:
düşük önleyici iğneyi haftada bir kullanıyorum bende,ama bu hafta 4 gün üst üste kullandım.içeriğini okudum ilginçti; fetüsü anladım cnm peki iğneleri nerden yapıyorsun ben sadece koldan yapıyorum .....bacağımdan bir kere yaptım cnm yandı :KK43:
kendi başına 4 gün üst üste kullanman sakıncalı değilmi .. iğnenin 5 gün etkisi varmış.. doktorlar öyle söylemişti..
geçen hafta idrar yolları enfeksiyonuyla lekelenme yaşadım canım.o nedene dr yazdı...benim eşim yapıyor koldan.bacaktan hiç denemedim:18:
seybil
aynen benimkiler de 12 hafatalık ağırlık 5 -10gr boy da 5 - 6 cm gibi demişti doktor
flufemmm
liste güzel olmuş saydım 20 kişiyiz canımm bi avuçmuşuz yaa minnacuk bi aile olmuşuz :KK16: tabi birde bizim minnakları sayarsak kalabalık oluruz :KK9:
:KK16::KK16:aynen canım..sanırım eksikler var listede ama tamamlarız...
tuana26
Selam canlar hayırlı cumalar herkese.
listemiz varmış simdi gördüm gozden kacirmisim daha önce.flufem sen ilgileniyorsun sanirim benide eklermisin.
Denizli yas 26 kiz-erkek
eklerim canım:KK16:

PIIINAR
flufem
hayırlı olsun canım.gülegüle kullan...off ya evimin küçük olmasına çok üzülüyorum.istediğim gibi bir oda yapamıcam ilk 7 ay..sağlık olsun:KK19:

bende çileği çok beğendim,özllikle safari serisini:KK33:güle güle kullansın minişler.
bana biraz pahalı geldi ama,baktığım diğer mobilyaların çilekten pek farkı yoktu:KK76:

oleyyyy.öpüyorum canım seni:KK1:ama ben senin haftana geldiğimde halim ne olur bakalım?

selam canım.o kişiye göre değişir ama bana sorarsan doğum öncesi de sonrasıda sıkıntılı olabilir...kpss ve bebek(hatta 2 bebek)cidden zor:KK30: çok yorulursun.
bu arada meslek nedir?

merhaba.canım ben 20-21. haftada sanki mutasyon yaşadım.şiştim bir anda:KK3:
benimde 17. haftada sağ kasığımda vardı o ağrı,yürüyemiyordum bile.kas spazmı yaşamış,geçti zamanla.
ayse_23;geçmiş olsun canım...hımmm kasılma öyle oluyomuş demek.o zaman benim dr nedenn beni böyle korkuttu ki?
ama serumdan sonra göbeğim sertleşmedi bir daha:nazar::nazar::nazar:çok şükür
aynen canım dediğim gibi çok gezdik biz markasız yerlerde bile aynı fiyat verdiler.hatta boyalarını hiç beğenmedim.silik silik fırça ızı vardı ve düşündüğümde yeri gelicek dişlicekler özellikle karyola kenarlıklarına çok yapıyolarmış ,deneyımlılılere sordum:)))))hem çilek daha modern geldi model olarak,birkaç yıl sonrada sıkılmadan kullanır bebişlerim inş.sabırsızlıkla bekliyorum canım:))):nazar::nazar:

tuana26
Jelybonsdf
Göbeğime cvp yazan kızlar:)hepiniz sağolun yarın doktoruma sorayım göbek düşüklüğünü.
Canim senin ekledigin fotoda uzerindeki bol oldugu icin tam anlasilmiyo asagidami yukaridami.bende resim koyucam simdi benim göbeği kolsuma sordum yeni dogum yapti oda,son 2 ay da yukaridaydi karnim geri jalan zaman hep kasiklarimdaydi hep alt tarafa baski yapiyordu dedi.sen yinede icin rahat etmesi icin sorarsin dr una.

PIIINAR
Jelybonsdf
Aldınmı canım güzel günlerde kullansınlar inşallah..ne biliyim canım ya bana diğerlerinden pek farklı gibi gelmedi.bide biz sadece şifonyer alcaz oda değil,beğendiğim birisine 800 lira dediler.ondan vazgeçtim birazda...iki bebeğe küçük olurdu bide o şifonyer.istediğim ölçülerde yaptrcam artık:)
aldık canım çıktı sıradan, evet şifonyerleri biraz küçük ama diğer markalrınkılerde aynı ebatlardaydı.yaptırma istemedik dediğim gibi çilekten memnun kalanlar var çevremde hem ürünlerinin antibakterıyel oluşu boya kalıtesi falan.tabı tercih meselesi canm .senin söylediğinde mantıklı:)ben oyuzden dolaplarını buyuk istedim ve büyüyen beşik aldım ondada zaten 3er tane çekmecesi var,işimi görür canım.ama bütün bebek odaları çok güzellll.miniklerimiz sağlıkla uyusunlar büyüsünler inşallah:))))):nazar::KK46::KK46::nazar:

seybil
skyline
Selam kızlar
Ben agustosta doğum yaptım ikizlerimi kucagıma aldım cok sukur 36+4 te
Hamileliği guzel gecırmenıxı tavsıye ederım bu gunlerı arıycaksınız ama cook tatlı baska bır surece gırceksınız
Kendınıze dıkkat edın eve kapanmayın gezın yavas yavas dolaşın
Kendınızın dru olun arastırın cıger geliştirici iğneleri ihmal etmeyın dr a hatırlayın sonucta tek gebelık degıl rahmın de bı potansıyelı var kım ne zaman dogurur bılınmez önllemınızı alın
Cook guzel ve zor gunler sızı beklıyoo ınsallah
Sevgılerımle
allah ikizlerini sana bağışlasın canımm inşallah biz de o günleri görürüz :KK16:

Jelybonsdf
tuana26
Canim senin ekledigin fotoda uzerindeki bol oldugu icin tam anlasilmiyo asagidami yukaridami.bende resim koyucam simdi benim göbeği kolsuma sordum yeni dogum yapti oda,son 2 ay da yukaridaydi karnim geri jalan zaman hep kasiklarimdaydi hep alt tarafa baski yapiyordu dedi.sen yinede icin rahat etmesi icin sorarsin dr una.
İyiki varsınız canım tkadaşlarım:KK16:
PIIINAR
aldık canım çıktı sıradan, evet şifonyerleri biraz küçük ama diğer markalrınkılerde aynı ebatlardaydı.yaptırma istemedik dediğim gibi çilekten memnun kalanlar var çevremde hem ürünlerinin antibakterıyel oluşu boya kalıtesi falan.tabı tercih meselesi canm .senin söylediğinde mantıklı:)ben oyuzden dolaplarını buyuk istedim ve büyüyen beşik aldım ondada zaten 3er tane çekmecesi var,işimi görür canım.ama bütün bebek odaları çok güzellll.miniklerimiz sağlıkla uyusunlar büyüsünler inşallah:))))):nazar::KK46::KK46::nazar:
Güle güle kullansınlar tatlım oda yapamadığım için bende çok üzülüyorum çok heveslemiştim:KK43:ama oda yok işte fazla.yaza kadar idare etcez

tuana26

Eki Görüntüle 839061

21+5 günlük resmimiz :KK16:

Jelybonsdf
tuana26

Eki Görüntüle 839061

Maşşallahh:nazar::nazar:seninde sadece göbeğin var zayıfsın:)

PIIINAR
Jelybonsdf
İyiki varsınız canım tkadaşlarım:KK16:

Güle güle kullansınlar tatlım oda yapamadığım için bende çok üzülüyorum çok heveslemiştim:KK43:ama oda yok işte fazla.yaza kadar idare etcez
saol canım .odan yoksa ne yapabılırsın kı...sığdırıcak kadar alıcaksın mecburen.hem yaza kadar bizimkiler eskicek sen yenı alıcaksın:))zaten kuzularımız yanımızda olsunda ne farkeder dımı? :)))))))

PIIINAR
tuana26
maşallah canım buyutmuşsun bebişlerini:)))resminin altındaki doğum çizelgesi var onu nasıl yapıyosun canım ya bır turlu beceremedim:KK43: ayrıca aynı tşörtten bende de var:)))))9

denizim84
tuana26

Eki Görüntüle 839061

ay maşallah benim göbeğim bu kadar yok

bu arada çalışan anneler izne ne zaman çıkmayı düşünüyorsunuz

ya benim sol kasığım acıyor acaba neden ki rahmim de de ağrı oluyopr bu ağrılar normal mi

tuana26
Jelybonsdf
Maşşallahh:nazar::nazar:seninde sadece göbeğin var zayıfsın:)
evet canım önceden zayıf olduğum için şuan zaten hamilelik olmasa boyuma göre ideal olması gereken kilomdayım.48 kg hamile kalınca anca doldurduk boşlukları :KK1::KK1:
az önce bi arkadaş demiş ya göbeği çıkamış anneside dedim içeri çukurdu anca düzledi yani boşluğu doldurmuş.bende aynıydım leğen kemiklerim açıktaydı önceden şimdiki halimden çok memnunum :KK16: bebişlerim kilosu sağlığı iyi olsun ben dana gibi olmaya razıyım :KK54:

tuana26
PIIINAR

maşallah canım buyutmuşsun bebişlerini:)))resminin altındaki doğum çizelgesi var onu nasıl yapıyosun canım ya bır turlu beceremedim:KK43: ayrıca aynı tşörtten bende de var:)))))9​

evet canım büyüsünler hepimizin bebişleri.lilypie sitesinden yapıyorum.google cevirici olduğu için türkçe ceviriyo kolay oluyo eğer istersen son adet tarihini beklenen doğum tarihi fln yaz ben yapayım.tsört evet canım çoğu kişide görüyorum bende napalım bize fazla secenek sunmuyorlar pişti oluyoruz heryerde :KK1:
aylin06
ay maşallah benim göbeğim bu kadar yok

bu arada çalışan anneler izne ne zaman çıkmayı düşünüyorsunuz

ya benim sol kasığım acıyor acaba neden ki rahmim de de ağrı oluyopr bu ağrılar normal mi
kasıkların ağrısı kimi günler tek taraflı ağrılar normal canım.rahim genişlemesi ağrı yaparmış bunları olmadan önce dr beni uyarmıştı.hiçbişeyde tedirgin olma şiddetli dayanılmıcak sancın yoksa karıın kasılması bulantı ateş kanama bunlar acil dr luk durumlar.geri kalar hafif ağrı sancı bebeişlerin büyüme çabaları.izin olayı içn yorum yapamıyorum ben her daim izinliyim (ev hanımıyım):KK1:

denizim84
tuana26
evet canım büyüsünler hepimizin bebişleri.lilypie sitesinden yapıyorum.google cevirici olduğu için türkçe ceviriyo kolay oluyo eğer istersen son adet tarihini beklenen doğum tarihi fln yaz ben yapayım.tsört evet canım çoğu kişide görüyorum bende napalım bize fazla secenek sunmuyorlar pişti oluyoruz heryerde :KK1:

kasıkların ağrısı kimi günler tek taraflı ağrılar normal canım.rahim genişlemesi ağrı yaparmış bunları olmadan önce dr beni uyarmıştı.hiçbişeyde tedirgin olma şiddetli dayanılmıcak sancın yoksa karıın kasılması bulantı ateş kanama bunlar acil dr luk durumlar.geri kalar hafif ağrı sancı bebeişlerin büyüme çabaları.izin olayı içn yorum yapamıyorum ben her daim izinliyim (ev hanımıyım):KK1:
inşaallah çalışan arkadaşlar cevap verir

kendimi çalışırken hiç iyi hissetmiyorum hem moralimi bozup ağlatıyorlar hem de stres altındayım sürekli o yüzden sordum

bu arada amniyosentez yaptıracaktım vazgeçtim arkadaşlar çünkü hiçbir riskimiz yokmuş radyoloji uzmanına da gittim o da dedi ben önermiyorum ve yaptırırsan bu senin tercihin 200 de 1 bile olsa düşük riski varmış

artık bende alışveriş yapmaya başlasam mı çok mu erken:)

sdtive
akşam okusaymışım evde ölçermişim ben de göbek çevremi, tüh :KK34: ben daha 16+2 deyim ama 6 aylık gibi göbeğim var :KK1::KK1: çoğu zaman da çok sert, gaz şişkinliği gibi geliyor elliyince :KK9::KK9: zaten son 1-2 haftada bu kadar büyüdü, ve o büyüyünce kabızlık sorunum başladı ne yazık ki :KK43: artık bağırsaklar ne yana kaydıysa :KK1:

akşam randevumuz var. çok merak ediyorum bebişlerimi... biri cinsiyetini saklıyordu, biri kesin erkek de... belki diğeri de bu sefer gösterir. henüz hareketlerini hissedemediğim için daha çok sağlıkları için endişe ediyorum aslında. inşallah ikisi de iyidir, güzelce büyümüştür :KK16:

bu arada tedavi gördüğüm doktora takibe gitmiyorum ben çok yoğun diye, başka doktorum var. ama tedaviyi yapanla da iletişim halindeyiz. o bana 18de ayrıntılıya gir demişti. geçen randevu almak için aradım, ikiz bebeklerin ayrıntılı ultrasonu 2 saate yakın sürüyormuş ve ücretide 500 liranın biraz üstünde. sizler yaptırdınız mı kızlar? ne kadar sürdü, fiyatlar nasıldı merak ettim? ben ankaradayım ya, başkente gideyim dedim. filiz hanım var orda çok iyiymiş

sdtive
25-10-13, 12:10
aylin06

kendimi çalışırken hiç iyi hissetmiyorum hem moralimi bozup ağlatıyorlar hem de stres altındayım sürekli o yüzden sordum

bu arada amniyosentez yaptıracaktım vazgeçtim arkadaşlar çünkü hiçbir riskimiz yokmuş radyoloji uzmanına da gittim o da dedi ben önermiyorum ve yaptırırsan bu senin tercihin 200 de 1 bile olsa düşük riski varmış

canım bir çalışan hamile de benim... bütün gün sandalyede otur, bilgisayara bakarak iş yap, saatlerce toplantılara git kısmı beni de bunaltıyor açıkçası. Şimdi bir de şehirdışı görevine gitme durumum var ki, hem istiyorum hem istemiyorum...bir tarafım al raporu otur diyor, diğer tarafım da öyle de vakit geçmez çalış diyor. zaten uzmanlık tezi vermem lazım onunla da uğraşıyorum...

tedavi gördüğüm doktorum 16dan sonra çalışmanı istemiyorum diyordu, hala görüşüyoruz arada. eğer seni yoruyorlarsa söyle rapor veriyim diyor. tabkibimi yapan doktorsa kendini iyi hissettikçe çalış diyor.

ama sanıyorum bu doğum öncesi izinden sonrasına aktarma kısmını yapamam gibi. yasal zaman olan 30. haftada ayrılırım galiba. daha 4. ayımda bu göbek varsa o zamana nasıl olurum hayal bile edemiyorum. bir de karda kışta gelip gitmek daha da zor. kısmet artık. inşallah sağlıkla devam ederiz o zamanlara kadar :KK16:

tuana26
PIIINAR begenirmisin bilmem ben yaptım senin alttaki doğum tarihine göre.begenmediğin yerini söyle değiştiririz
profilim yazan yere girip,hakkımda bölümüne girince cizelge yazan yerde kalem işaretine tıklayınca bir bölüm çıkar oraya bu yazıyı aynen kopyala yapıştır http://lbdf.lilypie.com/Vxoap3.png kaydet dediğinde msjların altında bu çıkar her zaman.

denizim84
aslında tam kasık da değil karnımın sol tarafı ağrıyor

denizim84
ben ankarada eyüp ekiciye gittim ve çok da memnun kaldım

fiyatı ikiz gebelik 500 tl (radyoloji uzmanı)

hemen hemen 1 saate yakın sürdü

seybil
aylin06
ben ankarada eyüp ekiciye gittim ve çok da memnun kaldım

fiyatı ikiz gebelik 500 tl (radyoloji uzmanı)

hemen hemen 1 saate yakın sürdü
bu söylediğin ayrıntılı ultrason mu kaçıncı haftada gitmek gerekiyor

PIIINAR
tuana26
PIIINAR begenirmisin bilmem ben yaptım senin alttaki doğum tarihine göre.begenmediğin yerini söyle değiştiririz
profilim yazan yere girip,hakkımda bölümüne girince cizelge yazan yerde kalem işaretine tıklayınca bir bölüm çıkar oraya bu yazıyı aynen kopyala yapıştır http://lbdf.lilypie.com/Vxoap3.png kaydet dediğinde msjların altında bu çıkar her zaman.
)
canm çok teşekkür ederim çok güzel olmuş :)))
:nazar::nazar::KK9::KK9:

denizim84
seybil
evet ayrıntılı ultrason adamın muayehanesinde sordum 12. haftadan sonra dediler

ama sanırım en iyisi 16-20. haftalar arası diye biliyorum

ama benden büyük anne adayları cevaplasın yanlış bilgi vermek istemem

flufem
25-10-13, 13:10
tuana26

Eki Görüntüle 839061

:nazar::nazar::nazar: GAYET İYİ CANIM GÖBEĞİN:KK1:
aylin06
Ben bu sene 7 gün çalııştım.kendimi böyle daha güvende hissediyorum.ama benim mesleğim yorucu,o nedenle çalışmadım:KK17:
seybil
ben daha yaptırmadım canım.benim drumda en iyisi 22. hafta dedi:KK42:

binbirgece
25-10-13, 14:10
seybil
canım hoşgeldin nerde çalışıyorsun yorucu mu bu haftaya kadar sürekli çalıştın mı bugüne kadar hiç rapor aldın mı

ayyy ahiret sorusu gibi oldu :KK17: benim 12 haftalık da rapor almayı düşünüyorum o yüzden sordum :KK16:

bu aya kadar aktif çalışmadım cnm.. raporluydum ... her ay 20 günlük rapor alıyordum... ekim ayında sadece aktif çalıştım.. kasım ayın da da rapor almayı düşünüyorum...

ALLAH kucağına almayı nasip etsin inşallah...

TCTRSVL
aylin06
evet ayrıntılı ultrason adamın muayehanesinde sordum 12. haftadan sonra dediler

ama sanırım en iyisi 16-20. haftalar arası diye biliyorum

ama benden büyük anne adayları cevaplasın yanlış bilgi vermek istemem
Ben 21+5 te ayrıntılı ultrasona girdim. O kadar uzun sürmedi açıkçası.2 saat filan değildi yani.Ve evet 500 TL verdik :26: ama olsun aldığım moral paha biçilemezzzzz:nazar:

seybil
TCTRSVL
Ben 21+5 te ayrıntılı ultrasona girdim. O kadar uzun sürmedi açıkçası.2 saat filan değildi yani.Ve evet 500 TL verdik :26: ama olsun aldığım moral paha biçilemezzzzz:nazar:
canım ayrıntılı ultrason nasıl bi şey renkli mi iki bebeğin de her yeri net görünüyo mu sağlıklı mı diye bakılıyor yoksa sadece bebekleri görmek için mi yani şart mı biraz anlatır mısın çok meraklandımm heyecanlı bi şey galiba :KK53:

zuzu2
Kızlar ayrıntılı ultirasonu hem dr nuza hem de bulunduğunuz yerde varsa işinin ehli bir radyoloğa da yaptırmanızı tavsiye ederim biz çok memnun kaldık sonuçta ultrason asıl radyologların işi

seybil
25-10-13, 15:10
flufem
:nazar::nazar::nazar: GAYET İYİ CANIM GÖBEĞİN:KK1:

Ben bu sene 7 gün çalııştım.kendimi böyle daha güvende hissediyorum.ama benim mesleğim yorucu,o nedenle çalışmadım:KK17:

ben daha yaptırmadım canım.benim drumda en iyisi 22. hafta dedi:KK42:
canmı sen yaptırıcak mısın senin 22. hafta gelmiş zamanın doluyo benim 5 aylık bi arkadaşım da var o da yaptırıcam diyordu hatta pahalı olduğunu duymuş devlet hastanesinde varsa oraya gidecekmiş araştırıp bana söyleyecek sen nereye yaptırmayı düşünüyorsun

seybil
25-10-13, 15:10
zuzu2
Kızlar ayrıntılı ultirasonu hem dr nuza hem de bulunduğunuz yerde varsa işinin ehli bir radyoloğa da yaptırmanızı tavsiye ederim biz çok memnun kaldık sonuçta ultrason asıl radyologların işi
hımm yani önemli olan iyi bir doktor değil iyi bir radyolog seninki nasıl geçti memnun kaldın mı ayy ben çok istiyorum hemen geçsin bu günler sana daha sonra izlemen için cd verdiler mi yoksa bi defa izliyosun bitiyo mu her şey

esalales
25-10-13, 16:10
benim doktorum 18.haftada yapacaz dedi ayrıntılı ultrasound ..çok mu erken?

flufem
25-10-13, 16:10
seybil
canmı sen yaptırıcak mısın senin 22. hafta gelmiş zamanın doluyo benim 5 aylık bi arkadaşım da var o da yaptırıcam diyordu hatta pahalı olduğunu duymuş devlet hastanesinde varsa oraya gidecekmiş araştırıp bana söyleyecek sen nereye yaptırmayı düşünüyorsun
yarın sanırım defne de yapılacak seybil cim.ama ben mkü de arif hocayada gidicem.DOÇ.ARİF GÜNGÖREN