2014 ikiz anneleri

flufem
30-09-13, 07:09
akril
herkese merhabaaa :KK3::KK3: bende ikiz annesi olucam inşallah. cuma günü öğrendim ikiz olduklarını. bugün 8. haftama girdim. yalnız bebeklerden biri bi hafta geriden geliyo diğeri büyüğünden 6 gün geride. doktor normal olduğunu söyledi. birde tek kese var iki bebek var dedi. hem mutlutum hem endişeli. inşalah kucağıma alırım ikisinide sağlıklı bi şekildee :KK16::KK16:
gözün aydın canım..allah sağlıkla kavuştursun bebelerine:nazar: bende ilk öğrendiğimde 3 gün vardı aralarında şimdi aynılar şükür:)
korkutmak gibi olmasın ama bende çalışıyordum 15. haftamda kanamam olunca heyet raporu aldım ve evdeyim.artık temizlik içinde birini ayarladım.yaptığım tek şey sedef gibi,yemek ve bulaşık:KK1: hafta sonu onlarda eşime kalıyor...çünkü; her iyiyim bişeyler yapıyım dediğimde başka bir sorun yaşıyorum .en son kas spazmı yaşayınca herşeyi bıraktım:KK43:
senin doğal mı,,tüp bebek mi?

akril
tbyn
hayırlı olsun rabbım sağlıklı sıhatlı kucana almayı nasıp etsın benım ıcınde dua edersen cok sevınırım hamıle kadınların duaları kabul olurmus dıe duymustum rabbım banada bır evlat nasığ etsın ıstıyen herkesın kucağını doldursun ıns
amin canım inşallah. ederim tabi dua rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah.
Jelybonsdf
Baktın zorlanıyosun bırakıcaksın işi bebeklerimizden önemli değilya:)
öyle tabi. bebeklerimiz daha önemli. yine de o durumlara düşmeyiz inşallah :KK31::KK31:

Jelybonsdf
tbyn
hayırlı olsun rabbım sağlıklı sıhatlı kucana almayı nasıp etsın benım ıcınde dua edersen cok sevınırım hamıle kadınların duaları kabul olurmus dıe duymustum rabbım banada bır evlat nasığ etsın ıstıyen herkesın kucağını doldursun ıns
Amin inşallah canım allah isteyen herkesi anne baba yapsın.tedavi görüyomusun

akril
flufem
gözün aydın canım..allah sağlıkla kavuştursun bebelerine:nazar: bende ilk öğrendiğimde 3 gün vardı aralarında şimdi aynılar şükür:)
korkutmak gibi olmasın ama bende çalışıyordum 15. haftamda kanamam olunca heyet raporu aldım ve evdeyim.artık temizlik içinde birini ayarladım.yaptığım tek şey sedef gibi,yemek ve bulaşık:KK1: hafta sonu onlarda eşime kalıyor...çünkü; her iyiyim bişeyler yapıyım dediğimde başka bir sorun yaşıyorum .en son kas spazmı yaşayınca herşeyi bıraktım:KK43:
senin doğal mı,,tüp bebek mi?
benim doğal canım. inşallah olmaz kanamam. heyet raporunu nasıl alıyosun. maaşın yatmaya devammı ediyo heyet raporu alınca peki :26::26:

flufem
akril
benim doğal canım. inşallah olmaz kanamam. heyet raporunu nasıl alıyosun. maaşın yatmaya devammı ediyo heyet raporu alınca peki :26::26:
heyet raporunu drum ayarladı canım.ben devlet memuruyum ,maaşım yatmaya devam ediyor ama özel sektör de nasıldır bilmiyorum:KK46: inşallah sen yaşamazsın,dikkatli olmakta fayda var:KK1:

akril
flufem
heyet raporunu drum ayarladı canım.ben devlet memuruyum ,maaşım yatmaya devam ediyor ama özel sektör de nasıldır bilmiyorum:KK46: inşallah sen yaşamazsın,dikkatli olmakta fayda var:KK1:
ben kamu kurumunda taşeron çalışıyorum canım. inşallah başıma gelmez de sonuna kadar götürebilirim :KK30::KK30:

kengo
30-09-13, 08:09
akril
herkese merhabaaa :KK3::KK3: bende ikiz annesi olucam inşallah. cuma günü öğrendim ikiz olduklarını. bugün 8. haftama girdim. yalnız bebeklerden biri bi hafta geriden geliyo diğeri büyüğünden 6 gün geride. doktor normal olduğunu söyledi. birde tek kese var iki bebek var dedi. hem mutlutum hem endişeli. inşalah kucağıma alırım ikisinide sağlıklı bi şekildee :KK16::KK16:
Hayırlı olsun benimkiler arasındadır 1hafta var Dr 1 haftanın önemli değil dedi ama ara açılırsa o zaman tehlikeliymiş.
akril
sanırım tek yumurta ikizi :KK49::KK49::KK49: böyle bişey yaşamayı hiç beklemiyodum. allahın takdiri işte. hamilelik nasıl geçiyo sizin. benm cuma gününden beri kötü. sürekli bi baş dönmesi var. :18::18:
ilk başlar miğde bulantıları ve halsizlik şimdide yorgunluk sayılı gün geçer diyoruz en önemlisi sağlıkla kucağımıza alınca hepsini unutucağız

kengo
Jelybonsdf
Anakucağını ben aynı zamanda oto koltuğu olanlardan almak şstiyorum.sen nasıl aldın ve hangi markanın aldın?
Bende ana kucağını alıcım inşallah arabayı yaza doğru almayı düşünüyorum.ama arabaya uygun olan bir ana kucağı almayı düşünüyorum..

kuzey28
akril

gözn aydın arkadaşım. Rabbim sağlıkla tamamına erdirir inşallah. bebekler arasında fark olması normal. benimkiler arasında da 3 gün fark var, çift yumurta benim minik mucizelerim. :nazar::KK46::KK46::nazar:
tek yumurta ikizleri çift yumurtaya göre daha riskli oluyor. çok dikkat et kendine. çok yorulma ve stresten uzak dur. ilk üç ay korkunç bulantı ve kusmam vardı. 4 kg birden verdim. ama 3 ay bitince mucizevi bir şekilde hepsi geçti. kilo almaya başladım. inşallah sen kolay atlatırsın canım.

akril
eyvah :KK53::KK53: ben çalışıyorum bide yaaa. gerçi işim yorucu değil. sağolsunlar beni yormuyolar burda hamile olduğum için. doktorumda çalıştığımı biliyor. inşallah bi sıkıntım olmaz yaa :KK53::KK53:
canım endişelendirmek istemem ama işin ne kadar az yorucu olursa olsun ayakta çok kalmamak, uzun süre oturmamak gerekiyor.
ben öğretmenim. 12. hafta biterken kanamam oldu ve düşük tehlikesi tam olarak geçmiş değil. kimse bebeklerine zarar gelsin istemez elbette ama bizimki tam anlamıyla mucize ve uzun bir tedavi sonucu kavuştuk. elimden geldiğince riske atmam. ben de heyet raoru aldım. sürekli evdeyim. ev işi genelde yamıyorum. özellikle süpürge vileda işleri eşime kaldı. ben sadece toz alıyorum yavaş yavaş. çok ayakta kalmadan yemek yapıyorum. çok sıkılırsam akşamları 6-7 gibi yarım saat yürüyorum.

tedbiri almak taktiri Allah'a bırakmak lazım :nazar::KK46::KK46::nazar:

kuzey28
kengo
Bende ana kucağını alıcım inşallah arabayı yaza doğru almayı düşünüyorum.ama arabaya uygun olan bir ana kucağı almayı düşünüyorum..
ikiz annesi olan tanıdıklarım var ve "asla ikiz bebek arabası almayın" diyorlar.
ne asansöre sığıyormuş ne de dükkan kapılarından giriyormuş.
iki bebeğinin arası 10 ay olan bi tanıdık tekli normal bebek arabalarını birleştirebilen bi aparat olduğunu söyledi.
böyle bi aparat gerçekten varsa bana çok mantıklı geldi. ikiz arabaları kullanışlı değil ama her zaman yanımızda ikinci birini nerden bulacaz dışarı çıkarken?? ihtiyaç anında arabalar birleştirilebilir, eşimiz yanımızdayken de ayırabiliriz :KK52::KK52:
hem ikiz arabalarına ana kucağı da olmuyor :KK50::KK50:
sanırım bu bahsettiğim aparat e-bebek'te varmış. cumartesi dr kontrolmüz var dönüşte uğrayıp soracam inşallah.
yazarım size de :KK34::KK34:

ayse_23
30-09-13, 09:09
kuzey28
ikiz annesi olan tanıdıklarım var ve "asla ikiz bebek arabası almayın" diyorlar.
iki bebeğinin arası 10 ay olan bi tanıdık tekli normal bebek arabalarını birleştirebilen bi aparat olduğunu söyledi.
böyle bi aparat gerçekten varsa bana çok mantıklı geldi. ikiz arabaları kullanışlı değil ama her zaman yanımızda ikinci birini nerden bulacaz dışarı çıkarken?? ihtiyaç anında arabalar birleştirilebilir, eşimiz yanımızdayken de ayırabiliriz :KK52::KK52:
sanırım bu bahsettiğim aparat e-bebek'te varmış. cumartesi dr kontrolmüz var dönüşte uğrayıp soracam inşallah.
Evet canım öyle bir aparat var bende öyle yapmaya niyetliyim gittigidiyor da vardı fiyatı 70–80 tl arasıydı...Rabbim o güzel günleri nasip etsin...

akril
kuzey28
gözn aydın arkadaşım. Rabbim sağlıkla tamamına erdirir inşallah. bebekler arasında fark olması normal. benimkiler arasında da 3 gün fark var, çift yumurta benim minik mucizelerim. :nazar::KK46::KK46::nazar:
tek yumurta ikizleri çift yumurtaya göre daha riskli oluyor. çok dikkat et kendine. çok yorulma ve stresten uzak dur. ilk üç ay korkunç bulantı ve kusmam vardı. 4 kg birden verdim. ama 3 ay bitince mucizevi bir şekilde hepsi geçti. kilo almaya başladım. inşallah sen kolay atlatırsın canım.

canım endişelendirmek istemem ama işin ne kadar az yorucu olursa olsun ayakta çok kalmamak, uzun süre oturmamak gerekiyor.
ben öğretmenim. 12. hafta biterken kanamam oldu ve düşük tehlikesi tam olarak geçmiş değil. kimse bebeklerine zarar gelsin istemez elbette ama bizimki tam anlamıyla mucize ve uzun bir tedavi sonucu kavuştuk. elimden geldiğince riske atmam. ben de heyet raoru aldım. sürekli evdeyim. ev işi genelde yamıyorum. özellikle süpürge vileda işleri eşime kaldı. ben sadece toz alıyorum yavaş yavaş. çok ayakta kalmadan yemek yapıyorum. çok sıkılırsam akşamları 6-7 gibi yarım saat yürüyorum.

tedbiri almak taktiri Allah'a bırakmak lazım :nazar::KK46::KK46::nazar:
sağol canım Allahın takdiri zaten inşallah fazla zorlanmadan alırız kucağımıza. ben veterinerim canım. hasta geldikçe muayeneye gidiyorum. onun dışında oturuyorum.fazla gelen giden olmuyo bu ara zaten allahtan. inşallah bi sıkıntı çıkmaz yaaa. doktorumda herhangi birşey söylemedi. evi bende süpürmüyorum eşim sağolsun yapıyo. sadece yemek yapıyorum ben. eve gidince yatıyorum zaten.
sende mi devlet memurusun heyet raporunu nasıl aldın :26::26:

PIIINAR
akril
imiziz

öncelikle Allah hepimizin bebeklerini sağsalim kucağımıza almayı nasip etsin.Amin.
benimde bebeklerimin arasında 3-4 gün fark vardı başta.doktorum bunun normal olduğunu söyledi.şimdi hemen hemen aynı boy ve kilodalar.benim çift yumurta ikizi canım.ikiz anneliği hem çok zor hem çok özel bi duygu.bunun kıymetını bılelım şükredelim:)) Allah yardımcımız olsun.:nazar::nazar::nazar:

kengo
30-09-13, 10:09
Jelybonsdf
Anakucağını ben aynı zamanda oto koltuğu olanlardan almak şstiyorum.sen nasıl aldın ve hangi markanın aldın?
kuzey28
Bende ayrı almayı düşünüyorum hatta kesin gibi eşim hafta sonu baktı bende araştırdığım kadarıyla ikiz arabaları kullanışlı değil
aparat ta evet var eşim sormuş :KK34:
bir markanın ikiz arabasının ana kucağı takılıyor ama çok pahalı bir araba :KK50:ve geniş eşim kapıdan asansörden geçmez dedi
bizde tek tek araba alıcaz inşallah

akril
amin canım. ben bu günlerde hasta olacakmışım gibi oluyo kasıklarıma. tam adet dönemindeyim. ondanmıdır acabaaa:26::26:

ozmofilik
arkadaşlarr bebişlerden biri kesin erkek diğeri göstermedi.kanama yerim de baya küçülmüş çok şükür.bayramdan sonra perinotoloji uzmanına gidicez..sizler kaçıncı haftalarda gittiniz?

pelinus35
30-09-13, 11:09
ozmofilik
arkadaşlarr bebişlerden biri kesin erkek diğeri göstermedi.kanama yerim de baya küçülmüş çok şükür.bayramdan sonra perinotoloji uzmanına gidicez..sizler kaçıncı haftalarda gittiniz?
Ben surekli perinatologa gidiyorum canim plasenta previa ve ikiz olunca normal kadin dogum doktoruna gitmek istemedim umarim kanama alanin tamamen yok olur bakalim digeri ne olacak

Jelybonsdf
30-09-13, 12:09
ozmofilik
Ne gzl haberler veriyoruz sırayla maşallah bize:nazar:diğeride erkektir aha görürsün:KK70:

ozmofilik
pelinus35
Ben surekli perinatologa gidiyorum canim plasenta previa ve ikiz olunca normal kadin dogum doktoruna gitmek istemedim umarim kanama alanin tamamen yok olur bakalim digeri ne olacak
sen en iyisini yapıyorsun zaten benim bulunduğum yerde de perinatolog olsa öyle yapardım.ben de iki doktora birden gidiyorum birbirlerinden habersiz :)

ozmofilik
Jelybonsdf
Ne gzl haberler veriyoruz sırayla maşallah bize:nazar:diğeride erkektir aha görürsün:KK70:
dimi genelde 2 erkek çıkıyo bu sene :) ben kız diye düşünüyorum onlar pek göstermiyo ya.arkadaşım çikolata yiyip git demişti çok hareket ediyolar o zaman demişti,sabah nutella gofret ne bulduysam yedim benimkilere uyku yaptı işe yaramadı :)

murderoz
Kızlaarr ,
ben de cumartesi gittim doktora, biri büyük ihtimalle erkek dedi.
Diğeri göstermedi ama...

Acayip hareketlilerdi bir de, eller ayaklar kıpır kıpırdılar, inanamadım :)

Mucize birşey bu gerçekten, bir kez daha anladım .. Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsinn...

PIIINAR
ozmofilik
dimi genelde 2 erkek çıkıyo bu sene :) ben kız diye düşünüyorum onlar pek göstermiyo ya.arkadaşım çikolata yiyip git demişti çok hareket ediyolar o zaman demişti,sabah nutella gofret ne bulduysam yedim benimkilere uyku yaptı işe yaramadı :)
Benimde iki erkek.:))Allahın izniyle iki paşam geliyor:))birini kız biliyoduk, göstermemişti çünkü.19 haftada öğrendik erkek olduğunu.hepsi çok tatlı oluyo:) maşalllah onlara :nazar::nazar::nazar::nazar:

sdtive
30-09-13, 13:09
murderoz
Kızlaarr ,
ben de cumartesi gittim doktora, biri büyük ihtimalle erkek dedi.
Diğeri göstermedi ama...

Acayip hareketlilerdi bir de, eller ayaklar kıpır kıpırdılar, inanamadım :)

Mucize birşey bu gerçekten, bir kez daha anladım .. Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsinn...
PIIINAR
Benimde iki erkek.:))Allahın izniyle iki paşam geliyor:))birini kız biliyoduk, göstermemişti çünkü.19 haftada öğrendik erkek olduğunu.hepsi çok tatlı oluyo:) maşalllah onlara :nazar::nazar::nazar::nazar:
bu nasıl iş kızlar yaaa, hepimizin ki erkek :KK1::KK1: benimkilerin de biri tam göstermedi ama doktorum ikisine de büyük ihtimalle erkek dedi. bu haftasonu kesin sonusu öğrenmeye gideceğiz. ben zaten uzun zamandır iki erkek hissediyordum. ama kız hasretim de çok büyük. hatta sadece benim değil ailedeki herkesin. her doğuran erkek doğurdu son zamanlarda. babam falan çok umutluydu biri kız olur diye ama olmadı...kısmet. İnşallah çok sağlıklı olurlar :KK16:

pelinus35
ozmofilik
Bende aynisini yaptim en son kontrolde cikolata yedim ama bana misin demediler ters etki yapti bu sene erkek senesi bizim okulda son bir yilda 10 bayan hamile kaldi sadece 2 tanesi kiz gerisi benimkilerde dahil erkek bu gidisle gelin bulamayacagiz bizim prenslere :-).

seybil
kızlar ben ilk defa çarşamba günü gebeliğimi takip edecek doktoruma gideceğim bana genel sağlık taraması için test yaptıracak mı başlangıcta neler yapıyor hangi testleri istiyor doktor sizden hangi testleri istemişti