2014 Mart Anneleri

dafnem
20-09-13, 12:09
baloncuk13
senin doktorun ne güzel demiş canım yaa benim doktorum bile bana kızdı niye hiç kilo almadın diye herkez zayıflığıma karşı doktorum bile :KK1: evet canım aramızda bir gün varmış cinsiyeti belli oldu erkek :nazar::KK55: seninki belli miydi
benimde zayıfım diye söylenmeler var öncedende böyleydi, doktor 90-100 kilo olunca bebeğe hiçbir faydası yokki dedi 1kilo dahi almadım sana niye kızdıki yaa sağlık daha önemli benim cinsiyet erkek gibi ama kesinlik için sonraki kontrol deyip sallıyo iki hafta arayla çağırıyor bende sinir oldum başka doktordan randevu aldım ama oda dolu onun içinde beklicem artık

arjin1977
baloncuk13
ciddi misin canım yaaa :KK53: o arkadaşın durumu çok kötü olmuş dediğin gibi dikkat etmek lazım herşeyin fazlası zarar
Evet canım gerçekten ciddiyim.Arkadaşla işyerinde beraberdik.Ağzı hiç boş durmazdı.Tabiki çok heyecanlı idi ilk bebeği olduğu için.Ama ne yazık ki hem bebeği kilo almadı.Hemde kendisinin sağlığı bozuldu.

baloncuk13
citos2903
bende keşke senin yerinde olsam banada dktrum dikkatli ye fazla kilo alma diye telkinde bulunuyor sürekli bende su içsem yarıyor cinsindenim:KK37:
zayıflar kilolunun , kilolular zayıfın yerinde olmak istiyor ne almak ne vermek kolay canım yaa Allah yardımcımız olsun :KK1:

Nazife2
Bari bizim sayfamızda yan taraflara yemek reklamı almasınlar yaaa. Gördüğüm makarnaları canım çekiyoo:KK56:

baloncuk13
dafnem
benimde zayıfım diye söylenmeler var öncedende böyleydi, doktor 90-100 kilo olunca bebeğe hiçbir faydası yokki dedi 1kilo dahi almadım sana niye kızdıki yaa sağlık daha önemli benim cinsiyet erkek gibi ama kesinlik için sonraki kontrol deyip sallıyo iki hafta arayla çağırıyor bende sinir oldum başka doktordan randevu aldım ama oda dolu onun içinde beklicem artık
dediğin gibi canım sağlık daha önemli , senin doktor çok erken çağırıyormuş ya 15 günde bir ultrason bile zararlı

baloncuk13
Nazife2
Bari bizim sayfamızda yan taraflara yemek reklamı almasınlar yaaa. Gördüğüm makarnaları canım çekiyoo:KK56:
yeşil olan makarnaları gördüğümde midem bulanıyor rengi çok ititce ama diğer kırmızı soslusu çok güzel, dün yan sayfada gördüm canım çekti kalktım yaptım kendime dayanamadım :KK56: :KK9:

baloncuk13
arjin1977
Evet canım gerçekten ciddiyim.Arkadaşla işyerinde beraberdik.Ağzı hiç boş durmazdı.Tabiki çok heyecanlı idi ilk bebeği olduğu için.Ama ne yazık ki hem bebeği kilo almadı.Hemde kendisinin sağlığı bozuldu.
benim eşim de elinden gelse tıka basa yedirtir bana da Allahtan gündüzleeri göremiyorum :KK9: , ilk çocukda heyecanla işte böyle hatalar oluyor sanırım dikkat etmek lazım

armaan
Kızlar bugün biri bana göbeğin hiç çıkmamış bir tanıdığım var 3 aylık kocaman göbeği car dedi zaten endişeliyim takıldı kafama :KK43: sşzde nasıl göbek durumu

baloncuk13
armaan
Kızlar bugün biri bana göbeğin hiç çıkmamış bir tanıdığım var 3 aylık kocaman göbeği car dedi zaten endişeliyim takıldı kafama :KK43: sşzde nasıl göbek durumu
bence o kişini eskiden de göbeği vardır canım , insanların yanında içine çekiyordur, hamile olduğunu öğrendiğinde salıvermiştir tıpkı benim gibi :KK9::KK9:

Yaren1506
Nazife2
aynen ya bi tek benim mi dikkatimi çekiyor diyordum :)))

armaan
baloncuk13
bence o kişini eskiden de göbeği vardır canım , insanların yanında içine çekiyordur, hamile olduğunu öğrendiğinde salıvermiştir tıpkı benim gibi :KK9::KK9:
İlahi baloncuk :KK9: güldürdün beni
Bi sürü sey okudum o laftan beri hamişlerin göbeği hakkında başkaları yorum yapmamalı karşılaştırmamalı hassas anne adaylarını endişeye sürükler falan yazıyodu. Beni de sürükledi hakkaten 10 gün var daha kontrole Allahım sana emanet hepimizin bebekleri

baloncuk13
20-09-13, 13:09
armaan
Bi sürü sey okudum o laftan beri hamişlerin göbeği hakkında başkaları yorum yapmamalı karşılaştırmamalı hassas anne adaylarını endişeye sürükler falan yazıyodu. Beni de sürükledi hakkaten 10 gün var daha kontrole Allahım sana emanet hepimizin bebekleri
:KK9: ama cidden canım yaa ben zaten zayıf ama göbüşlüydüm sadece birazcık daha şişti yani hiç göbekli olmasaydım çok dikkat edilince belki biraz belli olurdu dışarıdan yani öyle kocaman göbek olacağını zannetmiyorum yaa 3 aylıkta , aynı o kişi için dediklerini bana da diyorlar maşallah baya büyümüş göbeğin diye ama işin aslını bilmiyorlar :KK1::KK1:

esragokhan
armaan
Bole seylere hiccc takilma arkadasim banada kucuk gobegin diyolarr benim hosuma gidiyor neguzel cok sismicez demekki kim ne derse desin sagliklimi saglikli dedi doktor bitti.benimde 10 gun sonra kontrolum 16+1 olucam kismetse ogun bide cinsiyeti gorursekk balli kaymak

esragokhan
Bazi gorenlerde aa cok sismis diyo ( o esnada bilmiyolarki savas var icerde gazz:) bende hamileyim tabi sisicem keyfini cikariyorum diyorum

armaan
esragokhan
Bole seylere hiccc takilma arkadasim banada kucuk gobegin diyolarr benim hosuma gidiyor neguzel cok sismicez demekki kim ne derse desin sagliklimi saglikli dedi doktor bitti.benimde 10 gun sonra kontrolum 16+1 olucam kismetse ogun bide cinsiyeti gorursekk balli kaymak
Ay canım sağol inşallah biz de öğreniriz cinsiyetini önce sağlık haberlerini alalım tabi de cinsiyet de bonus olsun

arjin1977
armaan
Canım benimde göbeğim çok çıkmadı.Hiç problem etmiyorum.Önemli olan bebeğin sağlığı.Dün kontrolüm vardı.Bebeğin kilosu vs. iyiydi.Önemli olan bebek.

armaan
esragokhan
Bazi gorenlerde aa cok sismis diyo ( o esnada bilmiyolarki savas var icerde gazz:) bende hamileyim tabi sisicem keyfini cikariyorum diyorum
O gaz yok mu o gaz bulantıdan çok gazdan çekiyorum

broken1985
Benim de göbeğim eskisine oranla çok az belli normalde karnım düz zayıfım şimdi ayva göbeğim var diyebilirim bunlara takılmayın ilk 3 ayda kilo almamak lazımmış fazla. benim görümcemin 3 aylık hamileyken 6 aylık gibiydi göbeği şeker testinde şekeri çok fazla çıktı diyetisyene gönderdi doktoru bebeği 10 gün önce sezeryanla aldılar ve bebek doğduğunda şişti.

esragokhan
armaan
O gaz yok mu o gaz bulantıdan çok gazdan çekiyorum
Gaz evlere senlik artik bizim evde siradan bi durumm :))))

aydinimaydin
dün bana dilenci bi teyze "para ver tombul kızım "dedi. :KK37::KK37:. verirmiyim vermedim tabii. daha gidip sensin tombul ben hamileyim diye teyzeye çatcaktım ama eşimin gülme krizinden fırsat bulamadım :KK53::KK53::KK53:

armaan
broken1985
Benim de göbeğim eskisine oranla çok az belli normalde karnım düz zayıfım şimdi ayva göbeğim var diyebilirim bunlara takılmayın ilk 3 ayda kilo almamak lazımmış fazla. benim görümcemin 3 aylık hamileyken 6 aylık gibiydi göbeği şeker testinde şekeri çok fazla çıktı diyetisyene gönderdi doktoru bebeği 10 gün önce sezeryanla aldılar ve bebek doğduğunda şişti.
Hakkaten benim de göbeği çok çabuk çıkan bi arkadasım vardı şeker çıkmıştı onda da Allah korusun

esragokhan
Kocam benden soğuyacak diye korkuyorumm:))))))

esragokhan
Hamile kaldigim ilk gun doktorum gel biraz sohbet edelim dedi yapacaklarin yapmayacaklarin diye bir sinir koymucaz hayatinda bu keyifli doneminikisitlamadan geciricez dedi herseyin fazlasi zarar dedi tek yasaklilar sigara ve alkol dedi veee en onemlisi kimseyle kiyaslama kendini hicc bir kadinin hamileliligi digerine benzemez dedi ben o gundur rahatim

esragokhan
armaan
Hakkaten benim de göbeği çok çabuk çıkan bi arkadasım vardı şeker çıkmıştı onda da Allah korusun

Kocam benden soğuyacak diye korkuyorumm:))))))
Komedi yaa bazen basiyoruz kahkayi bazende hic bisey yokmus gibi devamm:))))

dafnem
armaan
Bencede onun önceden göbeği vardır bendede daha bişey yok kilo bile almadım takma kafana bende birsüredir endişeliydim doktorla konuşunca rahatladım o hemen kilo alıp göbeklenenler öncedende öylelerdir doktorun dediği bu valla artık biri bana bu konuda bişey desin artık şişkoluğunu yüzüne vurucam napayım kaç haftadır benimde psikolojim bozuldu bende sorunmu var çocukmu beslenmiyor diye düşündüm durdum sağlıklı hamilelik geçirelim bebişler iyi olsun çevredekilerin dediklerini takmayalım

ciroz
20-09-13, 14:09
Yaşasın..... Bebişimi hissettim az önce kızlar. Kelebekler uçtu resmen içimde. Çok mutluyum :KK52: :KK16: :KK16:

esragokhan
ciroz
Yaşasın..... Bebişimi hissettim az önce kızlar. Kelebekler uçtu resmen içimde. Çok mutluyum :KK52: :KK16: :KK16:
Ayyyyy ne guzelll gozun aydinn kac haftaliksinn

ciroz
esragokhan
Ayyyyy ne guzelll gozun aydinn kac haftaliksinn
13+6 oldum bu gün. Darısı başına canım.

esragokhan
ciroz
Aminn bende 14+5 ultr.kipir kipir ama ben hissetmiyorum yada gaz saniyorum butun hayatim gaz oldugu icinn cakmak caksalar bomm:)

baloncuk13
aydinimaydin
dün bana dilenci bi teyze "para ver tombul kızım "dedi. :KK37::KK37:. verirmiyim vermedim tabii. daha gidip sensin tombul ben hamileyim diye teyzeye çatcaktım ama eşimin gülme krizinden fırsat bulamadım :KK53::KK53::KK53:
bende gülme krizine girdim canım yaa çok tatlısın :KK52::KK52::KK52:

yuxektopuk
ciroz

nasıl bir his nasıl emin oldun bende 13+4 üm ama sanki anlayamam gibi geliyor tarif etsene:KK52:

ciroz
esragokhan
Aminn bende 14+5 ultr.kipir kipir ama ben hissetmiyorum yada gaz saniyorum butun hayatim gaz oldugu icinn cakmak caksalar bomm:)
Gazman olduk hepimiz zaten :KK17: Benim ikinci bebeğim bu. İkinci bebekte daha çabuk hissedilebiliyormuş.

termit00
armaan
Bence de takma herkesin vucut yapisi farkli benimde kilo gibi duruyor daha zaten vardı gobisim şimdi daha arttı benim de uc aylık kimse anlamiyor aman anlamasinlar ben is yernde soylemiycem daha sen endise etme benim annemde 6 aykikken bile belli olmamis.
baloncuk13

baloncuk13
esragokhan
Hamile kaldigim ilk gun doktorum gel biraz sohbet edelim dedi yapacaklarin yapmayacaklarin diye bir sinir koymucaz hayatinda bu keyifli doneminikisitlamadan geciricez dedi herseyin fazlasi zarar dedi tek yasaklilar sigara ve alkol dedi veee en onemlisi kimseyle kiyaslama kendini hicc bir kadinin hamileliligi digerine benzemez dedi ben o gundur rahatim
bana doktorum cips, kola, kahve,çay, sigara alkol hepsini yasakladı canım yaa , diğerlerini anlıyorum da çay neyin nesi :KK37::KK52::KK52:

ciroz
yuxektopuk
nasıl bir his nasıl emin oldun bende 13+4 üm ama sanki anlayamam gibi geliyor tarif etsene:KK52:
Canım benim ikinci bebeğim olduğundan biliyorum. İlkinde bende 18. haftalarda filan hissetmiştim. Sanki içinde kelebek uçuyor da kanatları karnının içine dokunuyormuş gibi bir his.

termit00
baloncuk13
bana doktorum cips, kola, kahve,çay, sigara alkol hepsini yasakladı canım yaa , diğerlerini anlıyorum da çay neyin nesi :KK37::KK52::KK52:
Cayda da kafein var. 2 bardak çay 1 bardak kahveye eşit kafein içeriyor.

esragokhan
baloncuk13
Evet cayi bende anlamadin canimda digerleri icinde canin cok cekti diyelim az ye dedi cig sarkuteri bakteri barindirdigi icin ondan canin cekti diyelim iice pisir az ye dedi aslinda normal hayatimizda saglikli olmayan seyleri yasakliyo doktorlarda:))

ciroz
termit00
Cayda da kafein var. 2 bardak çay 1 bardak kahveye eşit kafein içeriyor.
Birde yemeklerden hemen sonra içilen çay yemekler ile aldığımız demirin emilimini engelliyor. Bu yüzden içilecekse bile yemeklerden 2 saat sonra içmeyi öneriyor doktorlar.

zehrayade
aydinimaydin
:KK9: :KK9: :KK9: :KK9: hala gülüyorumm sensin tombul deseydin hemen :KK49:

genic
kızlar birşey sorabilir miyim sizlere?

hamilelik için özellikle kış sezonu da geliyor nereden alışveriş yapacaksınız kendinize kıyafet için. çalışanlar için çok zor ya.
hadi şimdilik hala pantolonlarımı falan giyebiliyorum sorun yok. üstüne dar badilerimi değil de bol kesim bluzlarımı giyiyorum ama kış gelince ne yapacağız? Ben mağazalardakileri de beğenemiyorum. ufff puffff

genic
aybuke07
bak şimdi bir de benden de bir tavsiye sana, sirke ile suyu tencereye dök, kaynat, kaynadıktan sonra tebecerete bir tülbetnt gibi birşey kapat, tenecereye eğil, o buharı önce burun deliğinin birini kapatıyorsun diğeri ile 5 kez derin derin çekiyorsun,sonra diğer burun deliğini kapatım 5 kez derin derin içine çekiyorsun, başa ağrısı maş arısı kalmıyormuş, ben de lu bitki uzmanı şems in yalancısıyım, tv de açklamıştı.

tebrikler, iki kız annesi olmak ta güzel bir duygu:KK16:
aybuke07
4 ayın sonunda bugün ilk kez sarımsak yedim:KK53: yiyebildim:KK1: ama halaa çay içemiyorum, midem almıyor:KK37:
kızz ben şimdi sirkenin kokusunda tiksiniyorum onu içme çekmeye kalkarsam vay halime.. :KK1::KK1:

bende sarımsaklı cacık falan tabii sonra tansiyonum düşüyor :KK53::KK53:

genic
ciroz
bende hissediyorum tabii gece yatağa yattığımda ancak kendimi dinleyebiliyorum o saatte. çok güzel bir duygu

esragokhan
esragokhan
hani burada sizlerden bilmesem durumu bende bir acayiplik var zannedeceğim ama yalnız olmadığıma seviniyorum

aydinimaydin
bak ya geçen biri de bana "bu aralar biraz kilomu aldın" dedi. bendeki cevap " evet ama senden önce doğuracağım" dedim.
Allah'ım ya insan önce bir kendine bakar sonra karşısındakine söyler.

hayır 15+5 haftamdayım ve sadece 1,6 kg aldım bu sürede o kadar. en fazla 10 kg ile tamamlamak niyetim ama gel de anlat.

sense88
20-09-13, 15:09
genic
kızlar birşey sorabilir miyim sizlere?

hamilelik için özellikle kış sezonu da geliyor nereden alışveriş yapacaksınız kendinize kıyafet için. çalışanlar için çok zor ya.
hadi şimdilik hala pantolonlarımı falan giyebiliyorum sorun yok. üstüne dar badilerimi değil de bol kesim bluzlarımı giyiyorum ama kış gelince ne yapacağız? Ben mağazalardakileri de beğenemiyorum. ufff puffff
cnm bilindik bir buyuk magaza zinciri var. renklam olmasin ama h&m...
ben zayifim 34 beden ama gobegim cok cikti daha gecen hafta ordan hamile reyonundan kot fln aldim... her beden icin uygun seyler var... lwc fln baktim ama onlarin Small bedenleri bile buyuk bana ... yani ben tavsiye edebilirim.

dafnem
genic
bende hissediyorum tabii gece yatağa yattığımda ancak kendimi dinleyebiliyorum o saatte. çok güzel bir duygu

hani burada sizlerden bilmesem durumu bende bir acayiplik var zannedeceğim ama yalnız olmadığıma seviniyorum

bak ya geçen biri de bana "bu aralar biraz kilomu aldın" dedi. bendeki cevap " evet ama senden önce doğuracağım" dedim.
Allah'ım ya insan önce bir kendine bakar sonra karşısındakine söyler.

hayır 15+5 haftamdayım ve sadece 1,6 kg aldım bu sürede o kadar. en fazla 10 kg ile tamamlamak niyetim ama gel de anlat.
hahhaaaa cevabın süpermiş kendini bilmezler varya böyle haketmiş gerçekten:)

dafnem
ya kızlar normal ve sezaryen doğum konusunda baskı yapanlar var hatta 5 haflıkken öğrendim ilk söyledim aman mutlaka normal yap diye hikayelere başladılar bilmiyorum henüz diyorum sevincimi bile gölgelemişlerdi yahu bize bıraksalar şu tercihi hele o erkeklerde karışmıyormu sinir oluyorum sen ne biliyosunda konuşuyosunki

esragokhan
20-09-13, 16:09
dafnem
ya kızlar normal ve sezaryen doğum konusunda baskı yapanlar var hatta 5 haflıkken öğrendim ilk söyledim aman mutlaka normal yap diye hikayelere başladılar bilmiyorum henüz diyorum sevincimi bile gölgelemişlerdi yahu bize bıraksalar şu tercihi hele o erkeklerde karışmıyormu sinir oluyorum sen ne biliyosunda konuşuyosunki
Bekara kari bosamak kolay canim asla anlayamazlar ne hissettigimizi.gerci bende esimde sezeryan istiyoruz benim canim cok tatli kocamda cok pipirik bizden istesekte normal cikmaz :)) sen ne istiyosun peki

dafnem
esragokhan
Bekara kari bosamak kolay canim asla anlayamazlar ne hissettigimizi.gerci bende esimde sezeryan istiyoruz benim canim cok tatli kocamda cok pipirik bizden istesekte normal cikmaz :)) sen ne istiyosun peki
eşim bana bırakıyor bende sezaryan istiyorum tansiyonum hep düşük heyecan yaparım o zamanda ayrıca çatalda ordan ameliyat olmuştum dikişlerle lavaboya gitmek öyle zorki orda 10 dikiş yerine karnımda 10 tane olsun mutlaka iyileşicem dimi saatlerce ağrı çekmek istemiyorum ben herkesin bünyesi farklı tabi kimi kolay doğurur kimi zor ama bazıları anlamıyor ay ben 5 dk da doğurdum dikişim olmadı filen diye örnekler geliyorda bendede öyle olcakmı acaba bazen normalede sıcak bakıyorum ama kararıma karışmalarına kızmaya başladım artık sen kafana koymuşsun ne desem değişmez diye üsteliyolar doktorla konuşmadım belki normal yapıcam ne diye baskı yapıyolarsa

missvikvik
dafnem
benim annem ve ısrarlı kayınvalidem normal doğum istiyordu ben onlar istediği için değil kendim istediğim için çok şükür normal doğum yapabildim ikinciyide bir pürüz çıkmazsa normal düşünüyorum ama doğumdan ne zaman konu açılsa sanki çok kolaymış gibi normal yap normal diye ısrar etmeleri çok sinir bozucu gerçekten.vee kayınvalidemler hala hamile olduğumu bilmiyor :KK55::KK8:

dafnem
missvikvik
benim annem ve ısrarlı kayınvalidem normal doğum istiyordu ben onlar istediği için değil kendim istediğim için çok şükür normal doğum yapabildim ikinciyide bir pürüz çıkmazsa normal düşünüyorum ama doğumdan ne zaman konu açılsa sanki çok kolaymış gibi normal yap normal diye ısrar etmeleri çok sinir bozucu gerçekten.vee kayınvalidemler hala hamile olduğumu bilmiyor :KK55::KK8:
inş. istediğin gibi olur bende bunu savunuyorum bebeği doğuracak olan beden bizim ister normal ister sezeryan bu bizim kararımız tabiki doktorla beraber olmalı bazıları bilmeden konuşuyor erkekler bile ben ona kızıyorum

esragokhan
dafnem
eşim bana bırakıyor bende sezaryan istiyorum tansiyonum hep düşük heyecan yaparım o zamanda ayrıca çatalda ordan ameliyat olmuştum dikişlerle lavaboya gitmek öyle zorki orda 10 dikiş yerine karnımda 10 tane olsun mutlaka iyileşicem dimi saatlerce ağrı çekmek istemiyorum ben herkesin bünyesi farklı tabi kimi kolay doğurur kimi zor ama bazıları anlamıyor ay ben 5 dk da doğurdum dikişim olmadı filen diye örnekler geliyorda bendede öyle olcakmı acaba bazen normalede sıcak bakıyorum ama kararıma karışmalarına kızmaya başladım artık sen kafana koymuşsun ne desem değişmez diye üsteliyolar doktorla konuşmadım belki normal yapıcam ne diye baskı yapıyolarsa
Ya bu aralar tanidigim 4 kisi normal yapti hepsinin ayri sikintisi oldu birinin hem siddetli bir basur ve dikisleri yuzunden bir ay poposunun ustune oturamadi digerinin zorlamaktan rahimde siddetli kanama birinin solunum yetmemis kiza hava vermislerr ayy dedimm bende senin gibi hemen tansiyonum duser galiba en iyisi temiz is sezeryann

dafnem
esragokhan
Ya bu aralar tanidigim 4 kisi normal yapti hepsinin ayri sikintisi oldu birinin hem siddetli bir basur ve dikisleri yuzunden bir ay poposunun ustune oturamadi digerinin zorlamaktan rahimde siddetli kanama birinin solunum yetmemis kiza hava vermislerr ayy dedimm bende senin gibi hemen tansiyonum duser galiba en iyisi temiz is sezeryann

Bencede en temizi sezeyan benim içinde öyle hem arkadaşımın annesi ebe kendi kızına bile normal yaptırtmadı kadın gördüğü için malum normali muhteşem gibi anlatılıyor evet o an her türlü güzeldir bence sonradan o dikişlerle oturamıysn ,lavaboyu gidemiyosun , hemoraid oluyosun ayrıca ebe tanıdığım normalde mikrop kapma olasığının çok daha fazla olduğunu ve doktorların kendilerinde sezaryen olduğunu söyledi herkesin kendi tercihi bu konuda bence kimse kimseye baskı yapmamalı normal isteyen normal yapsın ama benim tercihim değil valla