antalyada araştırmalara başladım

atomix
24-06-13, 17:06
merhaba herkese...bugün bende ne zamandır düşündüğüm göğüs büyütme ve karın germe ameliyatları için internette yaptığım araştırmaları sonlandırıp doktorlarla yüzyüze görüşmeye başladım.burda da konu açtım ki,ameliyat düşünenlere bi faydam olsun.2011 kasım ayında bu siteden yardım alarak burun ve kepçe kulak estetiği olmuştum.sonuçtan öyle memnun kaldım ki şimdi küçük olan göğüslerimi ve 2 doğumdan sonra bir türlü düzeltemediğim karnımı yaptırmak istiyorum.Antalyada yaşıyorum.önceki ameliyatımı devlette olduğumdan ve çok bütçem olmadığından bugün ilk olarak Antalya Atatürk devlet hastanesi estetik cerrahi bölümüne gittim.Ümit Okan Özcan adlı doktorla görüştüm.

atomix
Doktor ege üniversitesi mezunu...100 den fazla göğüs ameliyatı yaptığını,karın germe ve göğüs estetiğini birlikte yapmanın uygun olmayacağinı söyledi.muayene ettikten sonra 270cc silikonun iyi olabileceğini ancak son kararı ameliyat esnasında verebileceğini söyledi.Bir de dren koymadığını ve kas üstü tercih ettiğini...fiyatta 4500tl ...kafam karıştı doğrusu...:KK53:

atomix
270cc[yaklaşık],kas üstü,4500 tl ve karın germe ile birlikte uygun olmaz cevabını verdi.dren de koymuyormuş.. kafam karıştı...çünkü yaptığım araştırmalar sonucu kas altı koymanın ve dren koymanın iyi bişey olduğu sonucuna varmıştım..ve gezdiğim yabancı sitelerde bu 2 ameliyatı yaptıran birçok hasta resmi gördüm.doktor yaşımın karın germe için erken olduğunu söyledi.(33 yaşındayım bu arada)ayrıca işin mantığına aykırıymış.birinde karnı aşağı çekiyorsun diğerinde göğsü yukarı dedi...fiyatta devlet hastanesine göre fazla değil mi?forumda mayıs ayında Hacettepe üniversitesinde ameliyat olan biri 2200tl ödedim diyor.devlet hastanelerinde estetik müdahalelere ciddi zamlar gelmiş...öyle dedi ümit bey... neyse yarın da Antalya eğitim araştırma hastanesine gidiyorum .Asım Uslu 'ya ....bakalım o neler söyleyecek...sonra akdeniz üniversitesi tıp fakültesine...ardındanda bir özel doktora...Gökhan Özerdem'e ...bakalım kimde karar kılacağım....gelişmeleri yazıcam...herkese geçmiş olsun...

atomix
26-06-13, 19:06
2.olarak Antalya eğitim araştırma hastanesine Asım USLU beye gittim.doktor akdeniz üniversitesi mezunu..isteklerimi söyledim .dünkü doktorun aksine karın germe ve göğüs büyütme ameliyatını birlikte yapabileceğini sorun olmayacağını söyledi...göğsüm için kaç cc takacağının ameliyat sırasında belli olacağını ve kas altı mentor marka protez tercih ettiğini söyledi. karın germe esnasında liposuction da yaptıklarını söyledi.ben de popoda yok deyince lipo ile alınan yağları popoya koyabileceğini bunun için ücrete gerek olmadığını söyledi.toplamda hastaneye 5000 tl +protez parası ödeyecekmişim.
(3000 tl karın germe,1600 tl göğüs büyütme,damla protez 1750tl,yuvarlak protez 1200tl göğüs küçültme ücretsizmiş buarada bilginize....)

atomix
26-06-13, 20:06
bu arada aplast Gökhan Özerdem in sekreteriyle konuştum .sırf ücretten dolayı onu eledim.6000 tl karın germe ,6000 tl göğüs büyütme toplam 12000tl...:KK25:

atomix
bu arada kesin kararımı verdim.eğitim araştırmaya gidicem sabah...anestezi uzmanıyla görüşüp tahlilleri vericem .büyük gün 22 temmuz..

BenToprak
atomix
2.olarak Antalya eğitim araştırma hastanesine Asım USLU beye gittim.doktor akdeniz üniversitesi mezunu..isteklerimi söyledim .dünkü doktorun aksine karın germe ve göğüs büyütme ameliyatını birlikte yapabileceğini sorun olmayacağını söyledi...göğsüm için kaç cc takacağının ameliyat sırasında belli olacağını ve kas altı mentor marka protez tercih ettiğini söyledi. karın germe esnasında liposuction da yaptıklarını söyledi.ben de popoda yok deyince lipo ile alınan yağları popoya koyabileceğini bunun için ücrete gerek olmadığını söyledi.toplamda hastaneye 5000 tl +protez parası ödeyecekmişim.
(3000 tl karın germe,1600 tl göğüs büyütme,damla protez 1750tl,yuvarlak protez 1200tl göğüs küçültme ücretsizmiş buarada bilginize....)

Öncelikle her şey gönlünüzce olsun.En zoru doğru doktoru bulmak sanırım.Birçok doktorla görüşmeniz avantaj sizin için.Meme ve karın birlikte yapılabiliyor.Kombine ameliyat hem daha uygunada geliyor.Yağ enjekte olayını iyice araştırın.Okuduğum yorumlarada kısa sürede eridiğini yazmışlardı.Doktorun nasıl yaptığını öğrenin.Karar verdiğiniz doktorun daha önce ameliyat etmiş hastaları ile görüşün.Gidin kapısına bekleyin elbet kontrole gelenler vardır.Konuşun onlarla,ameliyat izlerini görün.İnşallah her şey istediğiniz gibi olur.Sorunsuz ve güzel süreçli ameliyat diliyorum.

golden_heart_girl
27-06-13, 14:06
dr kemal islamoğlu tüm estetik konularında çok iyidir. doktorumun iletişimide çok iyidir. çok nazik ve çok saygılı davranır hastalarına karşı çok çok iyidir. tavsiye ederim

atomix
27-06-13, 17:06
BenToprak
Öncelikle her şey gönlünüzce olsun.En zoru doğru doktoru bulmak sanırım.Birçok doktorla görüşmeniz avantaj sizin için.Meme ve karın birlikte yapılabiliyor.Kombine ameliyat hem daha uygunada geliyor.Yağ enjekte olayını iyice araştırın.Okuduğum yorumlarada kısa sürede eridiğini yazmışlardı.Doktorun nasıl yaptığını öğrenin.Karar verdiğiniz doktorun daha önce ameliyat etmiş hastaları ile görüşün.Gidin kapısına bekleyin elbet kontrole gelenler vardır.Konuşun onlarla,ameliyat izlerini görün.İnşallah her şey istediğiniz gibi olur.Sorunsuz ve güzel süreçli ameliyat diliyorum.
teşekkürler tavsiyeleriniz için...

atomix
27-06-13, 18:06
golden_heart_girl
dr kemal islamoğlu tüm estetik konularında çok iyidir. doktorumun iletişimide çok iyidir. çok nazik ve çok saygılı davranır hastalarına karşı çok çok iyidir. tavsiye ederim
ücret konusu nasıl?

atomix
27-06-13, 18:06
Bugün kan tahlillerim yapıldı.Anestezi uzmanı da onay verdi.Doktorum 19 temmuzda gelmemi istedi. Çizim yapacağını ve neler yapacağına birlikte karar vereceğimizi söyledi...artık ameliyata kadar internette izlemediğim video,resim kalmaz...Bu ameliyatları geçiren arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

BenToprak
29-06-13, 21:06
atomix
Bugün kan tahlillerim yapıldı.Anestezi uzmanı da onay verdi.Doktorum 19 temmuzda gelmemi istedi. Çizim yapacağını ve neler yapacağına birlikte karar vereceğimizi söyledi...artık ameliyata kadar internette izlemediğim video,resim kalmaz...Bu ameliyatları geçiren arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

Hayırlı olsun almışın ameliyat gününü.Her şey gönlünce olur inşallah.Foto neysede video bence seyretme.Karın ve yüz oldum ben.Karınla ilgili öğrenmek istediğin bir şey varsa cevaplamaya çalışırım.

atomix
29-06-13, 22:06
BenToprak
Hayırlı olsun almışın ameliyat gününü.Her şey gönlünce olur inşallah.Foto neysede video bence seyretme.Karın ve yüz oldum ben.Karınla ilgili öğrenmek istediğin bir şey varsa cevaplamaya çalışırım.
göğüs ameliyatı çok korkutmuyor beni de karın germe biraz:KK53:ameliyattan sonraki günler ağrı durumu nasıl?ağrı kesiciler etkili oluyor mu?kaç günde toparlanırım?ortalama yani...

BenToprak
30-06-13, 09:06
atomix
göğüs ameliyatı çok korkutmuyor beni de karın germe biraz:KK53:ameliyattan sonraki günler ağrı durumu nasıl?ağrı kesiciler etkili oluyor mu?kaç günde toparlanırım?ortalama yani...
Ameliyattan sonra bir gün hastanede kaldım.Hastane çıkışından sonra hiç ağrı kesici kullanmadım ağrım olmadı.Hergün daha iyiye gidiyor.İlk günler dren dikişler rahatsız ediyor.Drenler çıkınca rahatlıyorsunuz.Drenin çıkması kişiye göre değişiyor.Benim 4.günü çıkmıştı ikisi de.Ertesi gün çıkanıda gördüm 10 gün sonra çıkanıda.Gelen sıvı miktarına bağlı çıkması.
Dikişler alındıktan sonra daha bir rahatlıyorsunuz.
Vücudunuz size hangi hareketleri yapıp yapmayacağınızı söylüyor.İlk günler dik yürüyemiyor dikelmeye çalıştığınızda karın kasınızda gerilme ve acıma hissettiriyor ve siz kasınızın müsade ettiği kadar dikeliyorsunuz.10.gün dik yürüyebilirsin diyor.
Tek yapmanız gereken dikkat.Kendinizi iyi hissetsenizde ağır kladırmaktan.çekmekten uzanmaktan bir müddet uzak durunuz.İnşallah sizde benim gibi nekahat evrenizi rahat geçirirsiniz.Güzel haberlerinizi paylaşırsınız.

atomix
30-06-13, 11:06
BenToprak
Ameliyattan sonra bir gün hastanede kaldım.Hastane çıkışından sonra hiç ağrı kesici kullanmadım ağrım olmadı.Hergün daha iyiye gidiyor.İlk günler dren dikişler rahatsız ediyor.Drenler çıkınca rahatlıyorsunuz.Drenin çıkması kişiye göre değişiyor.Benim 4.günü çıkmıştı ikisi de.Ertesi gün çıkanıda gördüm 10 gün sonra çıkanıda.Gelen sıvı miktarına bağlı çıkması.
Dikişler alındıktan sonra daha bir rahatlıyorsunuz.
Vücudunuz size hangi hareketleri yapıp yapmayacağınızı söylüyor.İlk günler dik yürüyemiyor dikelmeye çalıştığınızda karın kasınızda gerilme ve acıma hissettiriyor ve siz kasınızın müsade ettiği kadar dikeliyorsunuz.10.gün dik yürüyebilirsin diyor.
Tek yapmanız gereken dikkat.Kendinizi iyi hissetsenizde ağır kladırmaktan.çekmekten uzanmaktan bir müddet uzak durunuz.İnşallah sizde benim gibi nekahat evrenizi rahat geçirirsiniz.Güzel haberlerinizi paylaşırsınız.
anlattıklarınız için çok teşekkürler...beni oldukça rahatlattınız.bu forumun en güzel yanı tecrübelerin pylaşılması,insan daha bir cesaretleniyor...fotonuz varsa görebillir miyim?

BenToprak
30-06-13, 18:06
atomix
anlattıklarınız için çok teşekkürler...beni oldukça rahatlattınız.bu forumun en güzel yanı tecrübelerin pylaşılması,insan daha bir cesaretleniyor...fotonuz varsa görebillir miyim?

Bencede doğru paylaşımlar çok güzel.İnsanı motive ediyor.Arkadaşlık gönderdim,fotolarımı gör diye :KK34:

BenToprak
30-06-13, 20:06
:nazar::nazar:: Fotolarmı beğendiğine sevindim daha inceyim şimdi.Lazer lipo yapıldı.Zaten doktorum bir bütün olarak bakıyor vücuda.Ben pek istemedim ilk başta.Gözüme batan bir şey yoktu açıkçası.Ercan bey sadece karın alınırsa sonrasında göze batan yerler olacak güzel olmaz dedi.
Lazerle ilgili ağrı falan olmadı.Olanların yorumlarını okudum yanma falan yapmış.Sanırım çok yağ alınanlarda yapıyor ağrı yanma morluk.Morarma vardı girilen yerlerde.on gün sonrası geçmişti,yoğun değildi zaten.Vücut şekillendirme için yapıldı lazer lipo.
Hiç kilolu olmadım ki.:nazar::nazar::nazar:Çok farketmedi anlayacağın.1.5 yıl oldu ameliyat olalı ameliyata giriş kilomdan 3-5 kg daha zayıfım şimdi.
Vücut şekillenince orantılı oluyorsun.Görüntü güzel.İçine çekecek karnın yok.Herşeyi rahat giyiyorsun.Karnını saklamaya uğraşmıyorsun.Giysilerimin belleri bol geliyor.
İyiki yaptırmışım ben çok memnunum.İnşallah sizde memnun kalırsınız.:nazar::nazar::nazar:

atomix
1-07-13, 12:07
BenToprak
:nazar::nazar:: Fotolarmı beğendiğine sevindim daha inceyim şimdi.Lazer lipo yapıldı.Zaten doktorum bir bütün olarak bakıyor vücuda.Ben pek istemedim ilk başta.Gözüme batan bir şey yoktu açıkçası.Ercan bey sadece karın alınırsa sonrasında göze batan yerler olacak güzel olmaz dedi.
Lazerle ilgili ağrı falan olmadı.Olanların yorumlarını okudum yanma falan yapmış.Sanırım çok yağ alınanlarda yapıyor ağrı yanma morluk.Morarma vardı girilen yerlerde.on gün sonrası geçmişti,yoğun değildi zaten.Vücut şekillendirme için yapıldı lazer lipo.
Hiç kilolu olmadım ki.:nazar::nazar::nazar:Çok farketmedi anlayacağın.1.5 yıl oldu ameliyat olalı ameliyata giriş kilomdan 3-5 kg daha zayıfım şimdi.
Vücut şekillenince orantılı oluyorsun.Görüntü güzel.İçine çekecek karnın yok.Herşeyi rahat giyiyorsun.Karnını saklamaya uğraşmıyorsun.Giysilerimin belleri bol geliyor.
İyiki yaptırmışım ben çok memnunum.İnşallah sizde memnun kalırsınız.:nazar::nazar::nazar:
lazer lipo ameliyatla birlikte mi yapıldı sonradan mı?

BenToprak
1-07-13, 20:07
atomix
lazer lipo ameliyatla birlikte mi yapıldı sonradan mı?

Karın ameliyatı ile birlikte yapıldı.

atomix
2-07-13, 09:07
BenToprak
Karın ameliyatı ile birlikte yapıldı.
benim doktorda lipo yapacak ama ne çeşit daha konuşmadık 19 temmuzda çağırdı konuşmak için...ben kilolu değilim aslında boyum174cm,kilom 58..popom çok düz demiştim doktorumda karın germede lipoda yapıyormuş,çıkan yağları popona koyalım dedi.:KK1:nasıl sevindim anlatamam...

atomix
2-07-13, 19:07
ameliyat gününü beklemek ne gıcık bişi....hiçbişey düşünemiyorum,uykum kaçıyor,zaman geçmiyor...:18:

BenToprak
atomix
benim doktorda lipo yapacak ama ne çeşit daha konuşmadık 19 temmuzda çağırdı konuşmak için...ben kilolu değilim aslında boyum174cm,kilom 58..popom çok düz demiştim doktorumda karın germede lipoda yapıyormuş,çıkan yağları popona koyalım dedi.:KK1:nasıl sevindim anlatamam...

Hadi hayırlısı çok güzel olur inşallah.
Moralini bozmak istemem ama iyi araştır yağ işini.Eridiğini,şekil bozukluğu olduğunu(girintili çıkıntılı) okumuştum.Bir şeyle karıştırıp yapılıyordu yanlış hatırlamıyorsam.Bulursam yazıyı sayfasını kopyalarım okursun.

BenToprak
atomix
ameliyat gününü beklemek ne gıcık bişi....hiçbişey düşünemiyorum,uykum kaçıyor,zaman geçmiyor...:18:
Eveet bencede Allahtan benim bekleme durumum olmadı.Kısmetliydim çok şükür.İlk ameliyatımda konuştuktan 3 gün sonrası, ikinci ameliyatımı bir gün sonrası oldum.3. ameliyatımda 20 gün sonraya gün verdi.Çoook üzülmüştüm.Tel geldi bir ameliyatı iptal oldu konuşurken Ercan beyle.O günü bana yazdı hemen 2 gün sonrası.
Çok stres yapardım eminim.

atomix
7-07-13, 08:07
15 gün kaldı...ameliyat olacaksanız ya hemen olun yada hiç olmayın beklemek çok kötü...:18::18::18:

atomix
iki ameliyat birlikte dayanabilir miyim acaba?you tubeda ne kadar karın germe ameliyatı olanlar varsa nerdeyse hepsini izledim.kafam karışıyor.izlemesemiydim...bazılarında müthiş bir acıdan bahsedilmiş..

atomix
aslında dayanıklı biriyimdir..burun ameliyatımda hiç ağrı kesici kullanmadım.belki onun cesaretiyle gidip gün aldım..ama şimdi...

atomix
11-07-13, 17:07
zaman daralıyor 10 gün kaldı...biraz daha cesaretimi topladım.forumlarda okuduklarım ve you tube videoları oldukça işe yarıyor.ama artık ameliyat videosu izlemiyorum,insan ister istemez etkileniyor.ameliyat olmuş kişilerin videolarına bakıyorum.yaşadıkları değişimi görünce kendim için sabırsızlanıyorum..herşey güzel olacak..

quennbe
12-07-13, 05:07
atomix
zaman daralıyor 10 gün kaldı...biraz daha cesaretimi topladım.forumlarda okuduklarım ve you tube videoları oldukça işe yarıyor.ama artık ameliyat videosu izlemiyorum,insan ister istemez etkileniyor.ameliyat olmuş kişilerin videolarına bakıyorum.yaşadıkları değişimi görünce kendim için sabırsızlanıyorum..herşey güzel olacak..
oyy ameliyat videosu izlemek mi :KK53:yakınından bile geçmedim:120:

atomix
13-07-13, 20:07
8 gün kaldı...:KK45::KK45::KK45:bir kaç gündür forumdan abdominoplastı baslığında yazılanları okuyorum,350. sayfaya geldim..içimden doktor arasa yarın bir ameliyat ertelendı,sen gel dese diyorum...kendimi hazır hissediyorum. beklemektense olsam bitse...19 temmuzda doktorla ameliyat öncesi görüşmem var.onun için hazırlık yaptım.ameliyatla ilgili beklentilerime dair fotolar indirdim telefonuma...bir süredir alışverişte yapmıyorum.ameliyattan sonra ölçülerim ne olacak acaba??offf....

atomix
16-07-13, 19:07
4gün kaldı....yagmurum 81 bugün ameliyat oldu...inşaallah çabuk toparlanır...sıra bende ...

atomix
18-07-13, 16:07
pazartesi ameliyatım varrrr:KK3::KK3::KK3:yarın sabah doktorumla görüşmeye gidicem.kafamdakileri unutmadan sorayım diye liste yaptım.çantamı da hazırladım.herşey tamam...bende hazırım..yani şimdilik öyle hissediyorum ,pazartesi sabah dizlerimin bağı çözülür mü bilemem....:18:forumda okumadığım pek bişey kalmadı,o yüzden karar verdim göğüs için 350 yada 375 cc istiycem.boyum 1.73 kilom 58.meme dokum az da olsa var.telefonuma indirdiğim resimleri göstereceğim.karın için iz yeri benim için çok önemli,çünki ayaktayken çok az göbeğim var.esas sıkıntı oturunca ya da yan dönünce sarkma var.iz büyük ve bikini dışında kalmamalı,yoksa ne anlamı var ki...sevindiğim bir nokta:çatlaklarım göbek deliğimin altında,üstte yok...hepsinden kurtulucam..:KK34:yarınki görüşmenin detaylarını yazarım sonra,sağlıkla kalın...:KK54:

atomix
19-07-13, 08:07
bugün ameliyat öncesi doktor görüşmem vardı.şimdi geldim..:KK3::KK3:bir sürü soru sordum,doktorumda sabırla cevapladı.göğüs protezini büyük istediğimi vurguladım öncelikle..aksilik ya telefonumu evde unutmuşum.hazırladığım resimleri gösterecektim.:KK43::KK43::KK43:neyse pazartesi gösteririm artık...300 cc iyi olur sana dedi.ben ısrarla 350 ,375 falan istediğimi söyledim.o da çok büyük olur güzel durmaz dedi.neyse birkaç muhabbetten sonra 250-350 arası silikonları deneyeceğini ölçünün ameliyatta belli olacağını söyledi.bende denemesini ama eğer vücut yapım alırsa 350 olsun bari dedim..velhasıl deneyecek bakalım...kesi yeri meme ucu mu memealtı mı istersin diye sordu.size bırakıyorum,benim için karın izi önemli dedim.internette gördüğüm simetrik olmayan kesi izlerinden ve dilimlenmiş ekmeğe benzeyen dikişlerden bahsettim.birde belin sağına ve soluna kadar giden dikiş izlerinden,çamaşır dışında kalan izlerden tereddütte olduğumu anlattım.benim karnımın fazla deforme olmadığını dikiş izlerimin çamaşır içinde kalacağını ve izlerin belin sağına soluna dönmeyeceğini söyledi.çıkartılacak kısma ve belin arka yanlarına lipo yapacak.dalgalanma olmaz dedi.çıkan yağ miktarınıda popoya koyacak.miktar şu an söyleyemem dedi.keşke göbeğim biraz daha büyük olsaydı.:KK50:çıkan yağ fazla olmayacak onun için popo ile ilgili fazla bir beklentim yok.ameliyata gelirken uygun bir çamaşır giy ameliyat izini ona göre çizelim dedi...bu hoşuma gitti doğrusu.:KK9:neyse ameliyat sonrası sıkıntılardan bahsetti,eğik yürüme,sırtüstü yatma ,göğüste basınç falan...ameliyat 3-4 saat sürecekmiş.1-2 gece kalabilirmişm.gece 12 den sonr a bişey yiyip içme sabah 9 da gel dedi..işte böyle ha bu arada protezim mentor,pütürlü yüzey high profil olacak..yarın görümcem geliyor bana yardımcı olmak için...şimdi son hazırlıkları yapayım ben,,sağlıkla kalın...

atomix
21-07-13, 08:07
beni üşenmeyip mesajlarıyla bilgilendiren herkese çok teşekkürler....büyük gün yarın...saat 09.00 da hastanede olucam.3-4 saat sürermiş...artık gelişmeleri eve dönünce yazıcam.benden dualarınızı esirgemeyin...darısı tüm isteyenlere...

justitiaa
21-07-13, 11:07
atomix
beni üşenmeyip mesajlarıyla bilgilendiren herkese çok teşekkürler....büyük gün yarın...saat 09.00 da hastanede olucam.3-4 saat sürermiş...artık gelişmeleri eve dönünce yazıcam.benden dualarınızı esirgemeyin...darısı tüm isteyenlere...
Önümüzdeki hafta ben de göğüs büyütme operasyonu geçicereğim.Doktor konusunda hala karar veremedim.Dilek Şenel mi yoksa Asım Uslu mu olmalı arasında gidip geliyorum.Dilek hanım izne ayrılacakmış.O süreye kadar spariş edilen meme protezleri gelirse Dilek hanım ,yetişmezse de Asım bey gerçekleştirecekmiş operasyonumu.
Umarım başarılı bir operasyon geçirirsin ve istediğin sonuca ulaşırsın.Durumunu takip edeceğim ve bende kendimle ilgili bilgi paylaşımında bulunurum..

atomix
21-07-13, 12:07
justitiaa
Önümüzdeki hafta ben de göğüs büyütme operasyonu geçicereğim.Doktor konusunda hala karar veremedim.Dilek Şenel mi yoksa Asım Uslu mu olmalı arasında gidip geliyorum.Dilek hanım izne ayrılacakmış.O süreye kadar spariş edilen meme protezleri gelirse Dilek hanım ,yetişmezse de Asım bey gerçekleştirecekmiş operasyonumu.
Umarım başarılı bir operasyon geçirirsin ve istediğin sonuca ulaşırsın.Durumunu takip edeceğim ve bende kendimle ilgili bilgi paylaşımında bulunurum..[/QUOT
benim asım beyi seçmemdeki en büyük etken erkek olması ve mütevazi güven veren tavrı,doktorluktaki maharetini yarın görücem.bende bayan olmama rağmen kadınların çok kaprisli olduğunu düşünüyorum.erkekler işini daha iyi yapıyor gibi geliyor..birde asım beyin bir kaç hastasını gördüm,tavsiye üzerine gelmişlerdi.ve memnunlardı..umarım herşey güzel olur,sana da şimdiden geçmiş olsun.

justitiaa
21-07-13, 17:07
Heyecan varmı? :)

ggurbetkusu
23-07-13, 12:07
atomix
merhaba acaba nasıl geçti ameliyatı:KK19:

justitiaa
24-07-13, 17:07
Umarım iyidir.Çok geçmiş olsun..12 hafta içerisinde benim de operasyonum gerçekleşicek.Haberlerini bekliyorum

atomix
27-07-13, 07:07
döndüm aranıza...aslında perşembe taburcu oldum ama evde bilgisayar başına oturacak fırsatım olmadı bir de bol bol dınleniyorum ondan yanı...yanlış anlaşılmasın.gayet iyiyim .şükürler olsun bitti...şimdi sabırla beklemek var sırada..neyse süreçten bahsedeyim.pazartesi sabah 9 da hastanedeydim ancak bi kaç aksilik oldu,ameliyatım 1 de falan olmuş.

atomix
28-07-13, 14:07
ameliyat öncesi doktorum diazem diye bir hap verdi,gayet rahat gittim ameliyathaneye,çizimleri yaptı,fotoğrafımı çekti.saat 13.00 gibi başladı.3-4 saat sürer demişti ama 6 saat sürmüş ameliyat her neyse saat 19.00 da odaya gelmişim.ilk günle ilgili tek hatırladığım odamda gözümü açtım eşim önceden hazırladığım çoraplarımı ayağima geçirmiş,yan taraftada göğüs küçülten bir hasta var onu gördüm. uyudum o kadar...ikinci gün sabah müthiş bir sırt ağrısıyla uyandım ..hemen göğüslerime baktım çok büyük ve şişlerdi.karnım sargılıydı göremedim.doktorum geldi,herşey yolunda dedi,bir de fıtığım varmış onu temizlemiş kaslarımı da boydan boya dikmiş ...neyse ayağa kalkıp şöyle bi tur at dedi.ilk kalkış çok kötüydü,normalde ağrı yok ama dikişlerin gerginliği ve tutulmuş sırtım baya acı verdi .tuvalete zor gidebildim.yürürken karnım yere düşecek gibi hissettim. tuvalete gidip yatmayla geçti günüm..3.gün biraz daha iyiydim.ağrı kesici hiç kullanmadım desem yalan olmaz.ameliyatla ilgili bir ağrı olmadı bende.ama sırt üstü yatmanın verdiği ağrı gerçekten berbat...hastanede 3 gece kaldım.4.gün sabah taburcu oldum.bu arada merak edenler için söyleyim drenlerim çıkarken biraz acıdı ama katlanılmaz değildi.hastaneden çıkıp eve gelmek müthiş iyi geliyor insana...her gün çok daha iyiyim.hatta dün dışarda açıkhava da yemek yemeğe gittik .tek sıkıntım eğik yürümek...bu da insanın belini ağrıtıyor.oturmak şartıyla iyiyim.ayakta çok gezemiyorum...yarın bir hafta oluyor ve doktor kontrolüm var sabah...soruları olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.

zuhaleyna
29-07-13, 21:07
çok geçmiş olsun. sonucu beğenirsiniz inşallah:)

justitiaa
31-07-13, 09:07
Merhabalar,durumunuzun iyi olduğuna çok sevindim, ilk günlerinizde sürekli bakıyordum foruma sizden haber alabilmek için.Tekrar geçmiş olsun.Ben hala beklemedeyim , protezlerin gelmesi 2 haftayı geçebiliyormuş böyle giderse bayram sonuna kalacak gibi görünüyor.Dilek hahım da izine ayrılacağı için operasyonumu ya Eylüle erteleyeceğim ya da Asım bey gerçekleştirecek.Hala kararsızım.Hayırlısı olur inşallah..
Bir de kortizon kullandığım için, direk narkoz almam da tehlike arz ediyor.Her ne kadar anestezi uzmanının kontrolünde olacak olsam da endişemi bir türlü yenemiyorum :KK30:

justitiaa
7-08-13, 09:08
5 ağustos pazartesi günü ameliyatım gerçekleşti.Bugün sabah taburcu oldum.Kas altı 275 cc yuvarlak ptrotez takıldı.Çok büyük olmadı memnunum çok şükür.Ağrılarım dayanılmaz şiddette devam ediyor.Ne zaman geçer bilen var mı?:KK50:

atomix
7-08-13, 10:08
justitiaa
5 ağustos pazartesi günü ameliyatım gerçekleşti.Bugün sabah taburcu oldum.Kas altı 275 cc yuvarlak ptrotez takıldı.Çok büyük olmadı memnunum çok şükür.Ağrılarım dayanılmaz şiddette devam ediyor.Ne zaman geçer bilen var mı?:KK50:
çok geçmiş olsun.ağrı kesicilerin etkili olmuyor mu?ameliyatı kim yaptı?

atomix
11-08-13, 12:08
bugün 20.günüm eğer tatil olmasaydı işe dönebilrdim yani okadar iyiyim ....demek ki 15 gün çalışanlar için yeterli..izlerimde gayet iyi durumda...yarın doktor kontrolüm var.silikon bant yazıcaktı...şişler her gün biraz daha iniyor.yan da yatabiliyorum.şükürler olsun Allahıma...darısı düşünenlere ...korkmayın yaptırın zor değil...

justitiaa
11-08-13, 21:08
Doktorum Dilek Şenendi..Kontrollere Asım Usluyla devam edeceğim dilek hanım izinde olduğu için.Atomix şuanki tek şikayetim göğüslerimin üst tarafının aşırı şiş olması yandan bakınca bombeli kocaman görünüyorlar..Acaba zamanla düzelicek mi?Sizde de aynı durum oldu mu acaba?
Ağrılarm hafifledi ağrı kesici almıyorum 2 gündür.Sabahları kalkarken sızlıyorlar biraz sadece..
Umarım herkez istediği sonucu alır.

atomix
12-08-13, 19:08
justitiaa
Doktorum Dilek Şenendi..Kontrollere Asım Usluyla devam edeceğim dilek hanım izinde olduğu için.Atomix şuanki tek şikayetim göğüslerimin üst tarafının aşırı şiş olması yandan bakınca bombeli kocaman görünüyorlar..Acaba zamanla düzelicek mi?Sizde de aynı durum oldu mu acaba?
Ağrılarm hafifledi ağrı kesici almıyorum 2 gündür.Sabahları kalkarken sızlıyorlar biraz sadece..
Umarım herkez istediği sonucu alır.
benim 21.gün hala tarif ettiğin gibiler ..ama gün gün yumuşuyorlar...sabah sızlamalarını bende yaşıyorum...ama azalıyor önceki günlerr gibi değil...merak etme herşey normal gidiyor...

frezyamm
16-08-13, 14:08
buradaki güzel yorumlarınızı okudum ve salı günü için asım beyden randevu aldım.ben ameliyatı ocak ayı içerisinde düşünüyorum çalışıyorum ve yardımcı olabilmesi için kardeşimin yarı yılı tatilini beklemek zorundayım...araştırma dönemi sonunda kararım belli olucak inşallah :KK1: fakat anladığım kadarıyla araştırmada sizlere ameliyat tarihini ileri tarihe vermişler ancak ayarlarım diye düşündüm :KK34:

gül gonca
18-08-13, 13:08
merhabalar atomix çok güzel çok açıklayıcı yazmışsın bende antalyadayım ve estetik istiyorum ama hala cesaretimi toplayabilmiş değilim göğüs toparlama istiyorum benim memelerin biri şama öteki bağdata bakar durumda ama daha vahimi popom göğüsü sütyenle fln idare edebiliyorum :KK70: birazda popo büyütme ameliyatından bahseder misin ondan memnun kaldın mı çok ağrısı fln oluyo mu fiyatı ne kadar

atomix
19-08-13, 10:08
gül gonca
merhabalar atomix çok güzel çok açıklayıcı yazmışsın bende antalyadayım ve estetik istiyorum ama hala cesaretimi toplayabilmiş değilim göğüs toparlama istiyorum benim memelerin biri şama öteki bağdata bakar durumda ama daha vahimi popom göğüsü sütyenle fln idare edebiliyorum :KK70: birazda popo büyütme ameliyatından bahseder misin ondan memnun kaldın mı çok ağrısı fln oluyo mu fiyatı ne kadar
mesajını görünce ameliyatımdan eksik bahsettiğimi farkettim.popo için karın bölgesinden çıkan yağ kullanılacaktı.malesef olmadı çünki göbeğimde hiç yağ yokmuş.:KK50::KK50::KK50:doktorum kaslarımı dikmiş ve karnımı germiş..popo için protez düşünebileceğimi söyledi ama şimdilik düşünmüyorum ..popo genelde kaslardan oluşuyor ve ben hiç spor yapmadım aslında artık spora başlıyım diyorum .kalça için belli hareketler var.biraz daha düzeleyim yapmaya başlıycam...